RIVMgoden hebben het prima onder controle tot nu toequote:Op dinsdag 10 maart 2020 21:54 schreef TheFreshPrince het volgende:
En dat kunnen we negeren en hier in Nederland wachten op een 2e Italië of we pakken het nu goed aan.
Ik dacht dat griep altijd koorts en wat verkoudheid wasquote:Op dinsdag 10 maart 2020 21:55 schreef Lospedrosa het volgende:
Is griep niet gewoon een verzamelnaam voor een virusziekte die de luchtwegen aantast zoals: MERS, SARS & influenza?
Nee? Oh.
Dat klopt ook niet.quote:Op dinsdag 10 maart 2020 21:38 schreef WheeledWarrior het volgende:
Als ik op Wikipedia kijk is het aantal recoveries in NL nog altijd 0. Dat klopt niet toch?
Ze gaan dat dus binnenkort doen.quote:RIVM wil ook melden hoeveel mensen van COVID-19 zijn genezen
Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) wil niet langer alleen melden hoeveel mensen het coronavirus onder de leden hebben, maar ook hoeveel zijn hersteld van de ziekte die het virus veroorzaakt, COVID-19. Het is "toch een belangrijk signaal dat mensen genezen en gewoon weer door kunnen". Het RIVM geeft sinds een week op zijn website weer hoeveel mensen in Nederland met het virus zijn besmet. De teller is inmiddels opgelopen tot 382, maar er zijn ook alweer mensen genezen. Het RIVM zou "niets liever doen" dan daarvan melding maken, zegt Jaap van Dissel, het hoofd Infectieziekten van het instituut.
Het coronavirus zal verdwijnen omdat er of wel een vaccin voor komt of een x percentage van de bevolking het al heeft gehad en de besmetting daarvoor afneemt. De mensheid zal er hopelijk een les uit leren.quote:Op dinsdag 10 maart 2020 21:54 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Zo klinkt het alsof je #teamgriep bent en #teamcorona je tegenstander is.
Het is niet alsof ze binnenkort een duel gaan uitvechten in het de Amsterdam Arena.
Griep is dodelijk door het hoge aantal jaarlijkse besmettingen.
Corona is dodelijk omdat het met relatief weinig besmettingen (zie Italië, 10.000 besmettingen is niets) de hele medische zorg heeft gesloopt.
En dat kunnen we negeren en hier in Nederland wachten op een 2e Italië of we pakken het nu goed aan.
Kan jij mij dan aub. uitleggen waar het in Nederland mee zou kunnen vallen, terwijlquote:Op dinsdag 10 maart 2020 21:53 schreef Godfried_met_den_baard het volgende:
[..]
Ik kom hier uitleggen dat het wel eens flink kon meevallen met de gevolgen van covid. Is dat een doomscenario? Vreemde redenering
Het zwakt afquote:Op dinsdag 10 maart 2020 21:46 schreef Sfancta het volgende:
Waarom is dit topic veel minder actief als voorheen (lees:gisteren)?
Fraai. Daar werkt mijn vriendin. Die ziek op de bank ligt. En een test is niet noodzakelijk, want geen direct contact met iemand uit risicogebied.quote:Op dinsdag 10 maart 2020 21:40 schreef Sfancta het volgende:
Eerste geinfecteerde UMC Maastricht.
https://twitter.com/1Limburg
Hier is zeker nog niet meer over bekend?quote:Op deze kaart ontbreken twee gevallen. Eén persoon is woonachtig in het buitenland en van één persoon ontbreken de gegevens.
Degenen die over 3 tot 4 weken aan het hamsteren zijn, zijn over het algemeen toch degenen die het nu nog met de griep vergelijken.quote:Op dinsdag 10 maart 2020 22:00 schreef HeatWave het volgende:
[..]
Fair enough, die zullen er tussen zitten. Maar die meldingen van lege supermarkten zijn gewoon feiten. Of het noodzakelijk is niet belangrijk, het gebeurt, dus het is een "probleem".
Het RIVM vergelijkt het iig niet met een griepje.quote:Op dinsdag 10 maart 2020 22:00 schreef Kekster het volgende:
[..]
Voor elk "het is maar een griepje" post is er ook een ongefundeerde bash richting het RIVM. Ook zeer vermoeiend.
Van echte griep kun je zomaar anderhalf, twee weken goed ziek zijn.quote:Op dinsdag 10 maart 2020 21:57 schreef Doublepain het volgende:
[..]
Ik dacht dat griep altijd koorts en wat verkoudheid was
Eerder een 1 op 10 verhouding als het niet meer is. Als de Fok!COR huisvrouwen vergadering het voor het zeggen had gehad was het gehele RIVM al onder de guillotine gegaan.quote:Op dinsdag 10 maart 2020 22:00 schreef Kekster het volgende:
[..]
Voor elk "het is maar een griepje" post is er ook een ongefundeerde bash richting het RIVM. Ook zeer vermoeiend.
quote:Op dinsdag 10 maart 2020 21:48 schreef Kekster het volgende:
[..]
Klopt dat kan een probleem worden. Maar in een hypothetische situatie met een onbeperkt aantal bedden in het ziekenhuis is dit virus niet veel heftiger dan een griepje.
Inderdaad. Mensen kennen de betekenis van "griep" niet meer .....quote:Op dinsdag 10 maart 2020 22:02 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Van echte griep kun je zomaar anderhalf, twee weken goed ziek zijn.
Veel mensen echter noemen een beetje hoofd- en spierpijn ook al 'griep'.
Uiteindelijk betaalt de belastingbetaler toch.quote:Op dinsdag 10 maart 2020 22:02 schreef _I het volgende:
Italy just locked down the world's 8th biggest economy. A deep recession looms
The sectors most affected by the lockdown -— including transport, art and entertainment, retail, and hotels and restaurants — account for around 23% of Italian GDP, according to Goldman Sachs.
Wat voor verschil gaat het maken of je wel of niet weet of het het coronavirus is? Ik neem aan dat je als verstandige burger nu toch wel maatregelen gaat nemen.quote:Op dinsdag 10 maart 2020 22:00 schreef vosss het volgende:
[..]
Fraai. Daar werkt mijn vriendin. Die ziek op de bank ligt. En een test is niet noodzakelijk, want geen direct contact met iemand uit risicogebied.
Blijkbaar denkt hij dat enkel gezonde mensen legaal het land inkomen. 2.7 miljoen border crossings per dag...quote:Op dinsdag 10 maart 2020 21:34 schreef ZwangerPetro het volgende:
De muur gaat het virus tegenhouden!twitter:realDonaldTrump twitterde op dinsdag 10-03-2020 om 12:08:03Going up fast. We need the Wall more than ever! https://t.co/7TxErJKAgT reageer retweet
2 weekjes uitzieken en ze is weer goedquote:Op dinsdag 10 maart 2020 22:00 schreef vosss het volgende:
[..]
Fraai. Daar werkt mijn vriendin. Die ziek op de bank ligt. En een test is niet noodzakelijk, want geen direct contact met iemand uit risicogebied.
Weken geleden was NL nog schoon. Sindsdien is angst een wrede raadgever.quote:Op dinsdag 10 maart 2020 22:04 schreef Markesh het volgende:
[..]
Domme opmerking maar dat weet je zelf ook.
Waar het weken geleden nog een leuk topic was is het nu alleen Ad Hominem bezigen door een aantal.
Er zijn er hier die niet proberen hun visie te geven maar gewoon aan het trollen zijn.
Kap daar gewoon mee en zoek een andere hobby
Kunnen die nieuwe Nederlanders ook in quarantaine of worden die gescreend?quote:Op dinsdag 10 maart 2020 21:52 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Dit is Fok. Je mag denk ik al blij zijn dat het intussen niet alweer over asielzoekers of Baudet gaat.
Die hadden we al genomen. Ze is ook aangemeld bij een of ander crisisteam wat ze daar opgezet hebben en die willen op de hoogte gehouden worden hoe het met haar gaat. Maargoed, handen wassen, wat extra boodschappjes in huis etc dat hebben we allemaal wel, maar die regels van thuisquarantaine allemaal hanteren dan doe ik niet hoor. Dan laat mij het ook maar krijgen wat zij heeft en als dat corona is so be it. Zo lang ik mijn huis nog maar met dikke winst kan verkopen vind ik het prima met dat kutvirusquote:Op dinsdag 10 maart 2020 22:04 schreef Kekster het volgende:
[..]
Wat voor verschil gaat het maken of je wel of niet weet of het het coronavirus is? Ik neem aan dat je als verstandige burger nu toch wel maatregelen gaat nemen.
"land X is verloren"quote:Op dinsdag 10 maart 2020 21:58 schreef Godfried_met_den_baard het volgende:
[..]
Ik zie bijna 200 topics lang toch heel wat in mijn ogen overdreven pessimistische verhalen en voorspellingen. Met uitschieters als 'enorme slachting' 'totale ontwrichting' 'economischie malaise' en natuurlijk meldingen van de lege schappen dan wel rijen voor de supermarkt etc. Vandaag zouden we boven de 1000 cases uitkomen en de boel totaal uit de hand lopen. Zo kan ik nog wel even doorgaan.
Ze mag in elk geval pas weer op het werk verschijnen als ze minimaal 24 uur volledig klachtenvrij is.quote:Op dinsdag 10 maart 2020 22:05 schreef Doublepain het volgende:
[..]
2 weekjes uitzieken en ze is weer goed
Zo moeilijk is het allemaal niet he
quote:Op dinsdag 10 maart 2020 22:06 schreef DupingDelight het volgende:
Iemand dit al gezien?
Event 201 Pandemic Exercise: Highlights Reel
Kijk vooral tot het einde.
Event had plaats in: Oktober 2019
Video geupload: November 2019
Eerste ziektegeval Wuhan: December2019
2 namen:
Johns Hopkins Center for Health and Security denktank
The Bill & Melinda Gates foundation
Je zou ze voor een internationale rechter ter verhoor willen slepen.
quote:Op dinsdag 10 maart 2020 21:56 schreef HeatWave het volgende:
[..]
Je bent goed in verdraaien.
JIJ verzint dat mensen hier het einde van de wereld voorspellen, jij zegt dat het niet zo is, en dan heb jij een punt?
Zo werkt het niet. Eerst laten zien dat mensen denken dat we er allemaal aangaan voor jij je op je borst kan kloppen dat je het beter weet, want die mensen zijn hier helemaal niet, die verzin jij voor je gelijk.
Zo te horen zijn jullie aan het vechten in de corona-loopgraven.quote:Op dinsdag 10 maart 2020 22:07 schreef vosss het volgende:
[..]
Ze mag in elk geval pas weer op het werk verschijnen als ze minimaal 24 uur volledig klachtenvrij is.
Gewoon van mijn leeftijd, jaartje jonger.quote:Op dinsdag 10 maart 2020 22:07 schreef Caland het volgende:
[..]
Of user @:vosss moet op bejaarde vrouwen met gezondheidsproblemen vallen natuurlijk
Heb je een auto dan zou ik naar het kantoor van RIVM gaan met vriendin daar naar binnen gaan en de reacties daar filmen en vastleggen.quote:Op dinsdag 10 maart 2020 22:00 schreef vosss het volgende:
[..]
Fraai. Daar werkt mijn vriendin. Die ziek op de bank ligt. En een test is niet noodzakelijk, want geen direct contact met iemand uit risicogebied.
Wordt aan gewerkt om die cijfers ook beschikbaar te maken gaf het RIVM vanavond aan. Er zijn al wel berichten van genezen mensen in de lokale media. Volgens mij zit er vanavond ook een bij Jinkek.quote:Op dinsdag 10 maart 2020 21:46 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Hmmm oke.
Verder wel opmerkelijk dat Nederland als enige land in de top-20 nog geen enkele recovery officieel meldt.
twitter:delongarts twitterde op dinsdag 10-03-2020 om 15:55:52Steekproef onder 301 medewerkers Elisabeth-Twee steden ziekenhuis op #coronavirus: 28 mensen positief (dat is bijna 10%)!! https://t.co/YYsFxoR630 reageer retweet
twitter:BNODesk twitterde op dinsdag 10-03-2020 om 22:16:27NEW: Turkey's health minister will deliver a statement at 12:30 a.m. local time (15 minutes from now) - T24 reageer retweet
Wie is die andere dan?quote:Op dinsdag 10 maart 2020 22:18 schreef Tjacka het volgende:
BNW en POL zijn verderop. Heb niks genote, maar probeer het voor jezelf even leuk te houden en ook voor de andere.
Beterschap!quote:Op dinsdag 10 maart 2020 22:00 schreef vosss het volgende:
[..]
Fraai. Daar werkt mijn vriendin. Die ziek op de bank ligt. En een test is niet noodzakelijk, want geen direct contact met iemand uit risicogebied.
quote:Op dinsdag 10 maart 2020 22:20 schreef Felixa het volgende:
twitter:BNODesk twitterde op dinsdag 10-03-2020 om 22:16:27NEW: Turkey's health minister will deliver a statement at 12:30 a.m. local time (15 minutes from now) - T24 reageer retweet
Echt, zelfs in dit topic en elders zijn er scriptkiddies die het in 10 min gemaakt hebbenquote:Op dinsdag 10 maart 2020 22:20 schreef Momo het volgende:
RIVM wil teller met genezen patiënten
Het instituut heeft op zijn website nu een teller staan met het aantal geïnfecteerde Nederlanders. Maar een teller met het aantal genezen mensen is er nog niet. Het RIVM wil die wel, maar "dat is niet zomaar voor elkaar," zei Jaap van Dissel van het instituut tijdens een technische briefing in de Tweede Kamer. Het kost tijd en op dit moment is er geen menskracht voor. "Dat betekent dat we daar extra moeite voor moeten doen. En op het RIVM is het, daar mag u van uitgaan, druk. Maar we proberen het echt voor elkaar te krijgen.
Vrijwilligerswerk van iemand dan?quote:Op dinsdag 10 maart 2020 22:21 schreef HeatWave het volgende:
[..]
Echt, zelfs in dit topic en elders zijn er scriptkiddies die het in 10 min gemaakt hebben.
Dan weet je het wel.quote:Op dinsdag 10 maart 2020 22:20 schreef Felixa het volgende:
twitter:BNODesk twitterde op dinsdag 10-03-2020 om 22:16:27NEW: Turkey's health minister will deliver a statement at 12:30 a.m. local time (15 minutes from now) - T24 reageer retweet
Rotzakquote:Op dinsdag 10 maart 2020 22:20 schreef Caland het volgende:
[..]
Wie is die andere dan?
@:ggmm @:onlogisch
Oh, even aanzettenquote:Op dinsdag 10 maart 2020 22:20 schreef Felixa het volgende:
twitter:BNODesk twitterde op dinsdag 10-03-2020 om 22:16:27NEW: Turkey's health minister will deliver a statement at 12:30 a.m. local time (15 minutes from now) - T24 reageer retweet
Zou best kunnen lijkt me, ik zie op GoT ook mensen die zelf overzichtkaartjes maken met animaties etc. Dan moet het RIVM toch wel een stagaire kunnen vinden lijkt mequote:
Hierbij ga je er wel van uit dat alle IC-bedden ook beschikbaar zijn voor corona-patiënten. Het is volgens mij niet zo dat de mensen daar uit vrije wil terecht komenquote:Op dinsdag 10 maart 2020 22:08 schreef Kyran het volgende:
[..]
Dit. Kritiek geven op beleid of feiten noemen zoals bij 11500 besmettingen zijn onze IC-bedden al vol heeft niks te maken met paniekzaaien en/of denken dat de wereld gaat eindigen.
Feit 1: Wij hebben 1150 beschikbare IC-bedden
Feit 2: In Italië komt minstens 10% van het aantal bevestigde gevallen op de IC te liggen
Feit 3: Als 10% = 1150 dan is 100% = 11.500, dus bij 11.500 patiënten liggen onze IC's vol
Feit 4: In Italië hebben ze nu 10.149 bevestigde besmettingen
Feit 5: Als wij het net zo ver laten komen als Italië zijn wij fucked
Dit heeft niks met doemdenken of paniekzaaien te maken.
Nog meer feiten:
Ook in Italië zeiden ze eerst dat gebied A veilig was, want gebied A had geen bevestigde besmetting en was maar liefst 100km verwijderd van gebied B waar wel bevestigde besmettingen waren. Dit is nu precies wat wij doen met Noord-Brabant.
Ook in Italië hebben zij het eerst geprobeerd met lokale lockdowns. Mensen luisterden niet, vonden het maar een griepje etc.
Als iemand feiten heeft om aan te kunnen nemen dat het hier niet zo hard zal lopen hoor ik het graag. "Het is maar een griepje" is echter geen feit.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |