SPOILER: Uitleg symbolen weerkaartenOm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.• Weeronline - begrippen (nederlands)
---
• WKN - Actueel weer in Nederland
• KNMI Daggegevens
• KNMI Geografische overzichten van het weer
• KNMI buienradar
---
• Nederland in de ban van de 'supercel'
• CAPE + Liftedindex
---
---
User locaties
Zo dat we ook nog weten wie waar ongeveer woont,
let op dit is een screenshot, klik op het kaartje of de link eronder voor live
DM (met plaats/stad naar); @kree of @Nattekat om erop toegevoegd te worden.
We gaan dit trouwens niet precies op GPS locatie toevoegen (tenzij op verzoek) plaats/stad lijkt me nauwkeurig genoeg voor dit doel
Live link:
https://www.google.com/ma(...)4FrPIWOvos1botbSMT9SNever Stop Exploring!
Life begins at the end of your comfort zone!
Follow me on Twitter: https://twitter.com/EdwinKr83 Instagram: https://www.instagram.com/edwinkr83/
Nee precies. Vorige storm gingen bij ons een paar dakpannen vliegenquote:Op vrijdag 7 februari 2020 09:58 schreef mefke79 het volgende:
Heerlijk strak blauw met een goede zon, even opladen voor een grijze week.
Overigens ben ik nog niet zo blij met die windstoten, dat zijn we hier in het binnenland niet gewend. Vorige storm gingen bij de achterburen de zonnenpanelen vliegen. En om ons heen wordt nog flink gebouwd, dus er ligt vanalles wat de lucht in kan. Wij zelf gaan morgen maar even een rondje tuin doen en wat spullen binnen leggen. Dat doe ik liever voor niets dan dat ik er spijt van krijg dat ik het niet gedaan heb.
Precies. Storm in een glas water.quote:Op vrijdag 7 februari 2020 10:08 schreef cherrycoke het volgende:
Gaat allemaal reuze meevallen zo te zien
Je verwacht het niet.quote:Op vrijdag 7 februari 2020 10:08 schreef cherrycoke het volgende:
Gaat allemaal reuze meevallen zo te zien
Ik hoop hetquote:Op vrijdag 7 februari 2020 10:08 schreef cherrycoke het volgende:
Gaat allemaal reuze meevallen zo te zien
Ik weet niet hoor, als zelfs 'gewone' weermannen met dit soort cijfers aankomen..twitter:weermanreinier twitterde op vrijdag 07-02-2020 om 09:33:45De hele week zit het al strak in de modellen. Zondag in de loop van de middag en 's avonds in het hele land (!!) gevaar voor zeer zware windstoten van 100-120 km/u, op een enkele plek wellicht tot 140 km/u. Ook in de pluim een overtuigend signaal. 30 m/s=108 km/u. #ciara #storm https://t.co/8IcEuc8ymU reageer retweet
Reinier zegt het niet zomaar inderdaad, de modellen blijven al dagen lang met die hele zware windstoten komen. Ik kan mij niet herinneren dit ooit eerder gezien te hebben.quote:Op vrijdag 7 februari 2020 10:31 schreef d.k. het volgende:
Ik weet niet hoor, als zelfs 'gewone' weermannen met dit soort cijfers aankomen..twitter:weermanreinier twitterde op vrijdag 07-02-2020 om 09:33:45De hele week zit het al strak in de modellen. Zondag in de loop van de middag en 's avonds in het hele land (!!) gevaar voor zeer zware windstoten van 100-120 km/u, op een enkele plek wellicht tot 140 km/u. Ook in de pluim een overtuigend signaal. 30 m/s=108 km/u. #ciara #storm https://t.co/8IcEuc8ymU reageer retweet
Ik hoop echt op een gevalletje gevallen tuinstoel maar dat zou dus nog wel eens tegen kunnen vallen.
KNMI voorspelt voor Twente in de nacht van zondag op maandag ook windstoten boven de 100km/h.quote:Op vrijdag 7 februari 2020 10:43 schreef Againzender het volgende:
[..]
Reinier zegt het niet zomaar inderdaad, de modellen blijven al dagen lang met die hele zware windstoten komen. Ik kan mij niet herinneren dit ooit eerder gezien te hebben.
Vergeet ook je tuinstoel niet op te bergen.quote:Op vrijdag 7 februari 2020 11:20 schreef Tjacka het volgende:
Hmmm. Als deze voorspellingen uit gaan komen moet ik mijn auto gaan verzetten.
Sorry, ik geef wel om mijn autoquote:Op vrijdag 7 februari 2020 11:24 schreef Pumpalov het volgende:
[..]
Vergeet ook je tuinstoel niet op te bergen.
Jeetje.quote:Op vrijdag 7 februari 2020 11:20 schreef Tjacka het volgende:
Hmmm. Als deze voorspellingen uit gaan komen moet ik mijn auto gaan verzetten.
Debiel.quote:Op vrijdag 7 februari 2020 11:45 schreef Pumpalov het volgende:
[..]
ZONNE GROTE TAK OP JE OTO ZIEN VALLEN TERWIJL HET BUITEN DONDERT EN BLIKSEMT EN STORMT EN RAAST EN REUGENT!
[ afbeelding ]
Hopelijk valt er geen boom op mijn garage iddquote:Op vrijdag 7 februari 2020 11:20 schreef Tjacka het volgende:
Hmmm. Als deze voorspellingen uit gaan komen moet ik mijn auto gaan verzetten.
Hoort erbij hequote:Op vrijdag 7 februari 2020 13:02 schreef Frutsel het volgende:
stormachtig nachtje..zondag op maandag
Zal weer de nodige ellende en schade opleveren
maar hey... alles is beter als sneeuw en kou volgens velen!
Als er een garage op je bomen valt is het echt mis.quote:Op vrijdag 7 februari 2020 13:01 schreef haags_kwartiertje het volgende:
[..]
Hopelijk valt er geen boom op mijn garage idd
ik woon in Engeland postquote:Op vrijdag 7 februari 2020 13:17 schreef Bienelientjee het volgende:
Tijd om ons nieuwe hek te testen dat bij de vorige storm hier in Engeland neer ging
Goede observatie man!quote:
Ben ik nietquote:Op vrijdag 7 februari 2020 17:15 schreef kibo het volgende:
[..]
Blik op wielen fetisjist zijn is eigenlijk ook wel debiel.
Fijn, tijdens het hoogtepunt mag ik op de fiets en met de trein, voor zover er nog treinen rijden op dat moment natuurlijk. Dat gaat de boomvrije route worden dus.quote:
Maandochtend allemaal omgewaaide bomen op het spoor en op de weg.quote:Op vrijdag 7 februari 2020 17:38 schreef INViCTuS het volgende:
"gelukkig" komt die storm trouwens niet 24 uur later. Maandagmiddag/avond. Zou een beste spits hebben opgeleverd
Liefst gewoon een tornado en flinke overstromingen genotquote:Op vrijdag 7 februari 2020 17:39 schreef Zipportal het volgende:
[..]
Maandochtend allemaal omgewaaide bomen op het spoor en op de weg.
Als die echt stevig uit gaat pakken, dan mag ik ook "puin" gaan ruimen. Staan veel sparren, daar waar ik werk. Die wortelen sowieso al niet diep en vrij oppervlakkig. Daarnaast breken daar vaak takken vanaf.quote:Op vrijdag 7 februari 2020 17:39 schreef Zipportal het volgende:
[..]
Maandochtend allemaal omgewaaide bomen op het spoor en op de weg.
Werkenquote:Op vrijdag 7 februari 2020 17:48 schreef INViCTuS het volgende:
[..]
Als die echt stevig uit gaat pakken, dan mag ik ook "puin" gaan ruimen. Staan veel sparren, daar waar ik werk. Die wortelen sowieso al niet diep en vrij oppervlakkig. Daarnaast breken daar vaak takken vanaf.
De januari storm in 2018 leverde mij (waar ik werkte destijds) goed 3 weken extra werk op. En ook centen natuurlijk
Drie dagen lang denk ikquote:Op vrijdag 7 februari 2020 18:29 schreef Jor_Dii het volgende:
Treinen zullen vrijwel zeker overal uit gaan vallen.. we kennen het beleid van de NS inmiddels.
quote:Op vrijdag 7 februari 2020 19:10 schreef zatoichi het volgende:
[..]
Hele week is al aangekondigd:
https://www.denhaagcentra(...)-een-week-ontregeld/
Ok boomer.quote:Op vrijdag 7 februari 2020 19:47 schreef quirina het volgende:
Het komt niet verder dan een beetje wind met een paar windstootjes hoor.
Weer paniek op voorhand voor niks, ze geven voor de zekerheid code geel af
De storm van 25 januari 1990 was pas een storm.
Wat zondag gaat komen heet een “windje”
![]()
Manmanmanmanman![]()
quote:
op 24 januari 1990 dachten we dat het gewoon zou gaan stormen de volgende dag. 's Ochtends bleek het waarschijnlijk een windkracht 10 te worden. Ach, dat hadden we wel vaker meegemaakt, waar zouden we ons druk over maken. Nou, dat was een verrassing toen ik eind van de middag naar huis moest fietsen vanaf schoolquote:Op vrijdag 7 februari 2020 19:47 schreef quirina het volgende:
Het komt niet verder dan een beetje wind met een paar windstootjes hoor.
Weer paniek op voorhand voor niks, ze geven voor de zekerheid code geel af
De storm van 25 januari 1990 was pas een storm.
Wat zondag gaat komen heet een “windje”
![]()
Manmanmanmanman![]()
juist, en dat is precies waarom er nu een code geel staat. Hou er rekening mee met je plannen, hou de berichten in de gatenquote:Op vrijdag 7 februari 2020 20:51 schreef Pvt.Webster het volgende:
Damn. Even in de gaten houden dit. Zondag geen grote verplichtingen dus dat scheelt. Alleen wat dingen in de tuin naar binnen halen
En toen waren er ook nog niet van die uitgebreide waarschuwingen vooraf. Mijn ouders hadden bedacht dat we iets (magnetron ofzo) gingen halen, een kilometer of 20 verderop. Dus we gingen. Ik zie ons nog rijden, vlak landschap met 1 weg en hoge dikke bomen. Op de heenweg lagen er grote takken af, op de terugweg hele bomen om. Toen pas beseften we dat het idioot was wat we deden. Het ging zo enorm hard en dat terwijl wij in het Brabantse binnenland woonden.quote:Op vrijdag 7 februari 2020 22:30 schreef Againzender het volgende:
[..]
op 24 januari 1990 dachten we dat het gewoon zou gaan stormen de volgende dag. 's Ochtends bleek het waarschijnlijk een windkracht 10 te worden. Ach, dat hadden we wel vaker meegemaakt, waar zouden we ons druk over maken. Nou, dat was een verrassing toen ik eind van de middag naar huis moest fietsen vanaf schoolen toen bleek het ergste nog te moeten komen.
quote:Op vrijdag 7 februari 2020 23:20 schreef quirina het volgende:
Weeralarm op weatherpro ( enige legit weerapp die betrouwbaar is) heeft de code geel al ingetrokken.
Dus............
het is niet de verwachte gemiddelde wind die de situatie potentieel gevaarlijk maakt, maar de windstoten. Dat is het linke.quote:Op vrijdag 7 februari 2020 23:20 schreef quirina het volgende:
Weeralarm op weatherpro ( enige legit weerapp die betrouwbaar is) heeft de code geel al ingetrokken.
Dus............
Edit en er weer op gezet.
Zondag tussen 7:00 en 13:00 8 of 9 Beaufort .
Er kunnen wat takken vallen , stoelen omwaaien, tuinhekjes omwaaien, dat soort werk.
Gewoon windje.
Ja want 1 weerapp weet alles en de rest is stom.quote:Op vrijdag 7 februari 2020 23:20 schreef quirina het volgende:
Weeralarm op weatherpro ( enige legit weerapp die betrouwbaar is) heeft de code geel al ingetrokken.
Dus............
Edit en er weer op gezet.
Zondag tussen 7:00 en 13:00 8 of 9 Beaufort .
Er kunnen wat takken vallen , stoelen omwaaien, tuinhekjes omwaaien, dat soort werk.
Gewoon windje.
okboomerquote:Op vrijdag 7 februari 2020 22:30 schreef Againzender het volgende:
[..]
op 24 januari 1990 dachten we dat het gewoon zou gaan stormen de volgende dag. 's Ochtends bleek het waarschijnlijk een windkracht 10 te worden. Ach, dat hadden we wel vaker meegemaakt, waar zouden we ons druk over maken. Nou, dat was een verrassing toen ik eind van de middag naar huis moest fietsen vanaf schoolen toen bleek het ergste nog te moeten komen.
quote:Op vrijdag 7 februari 2020 23:20 schreef quirina het volgende:
Weeralarm op weatherpro ( enige legit weerapp die betrouwbaar is) heeft de code geel al ingetrokken.
Dus............
Edit en er weer op gezet.
Zondag tussen 7:00 en 13:00 8 of 9 Beaufort .
Er kunnen wat takken vallen , stoelen omwaaien, tuinhekjes omwaaien, dat soort werk.
Gewoon windje.
Ben je nu aan t trollen?quote:Op vrijdag 7 februari 2020 23:24 schreef quirina het volgende:
[..]
Het is gewoon beter dan weerplaza met hun overdreven gedoe.
Ondanks dat de app het al heeft gecorrigeerd:quote:Op vrijdag 7 februari 2020 23:20 schreef quirina het volgende:
Weeralarm op weatherpro ( enige legit weerapp die betrouwbaar is) heeft de code geel al ingetrokken.
Dus............
Edit en er weer op gezet.
Zondag tussen 7:00 en 13:00 8 of 9 Beaufort .
Er kunnen wat takken vallen , stoelen omwaaien, tuinhekjes omwaaien, dat soort werk.
Gewoon windje.
En dan vooral aan de kustgebiedenquote:Op vrijdag 7 februari 2020 20:50 schreef Momo het volgende:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Meeste modellen lijken het eens dat het hard gaat waaien zondag op maandag
Die bbq-en nogquote:Op zaterdag 8 februari 2020 12:22 schreef Godfried_met_den_baard het volgende:
[..]
En dan vooral aan de kustgebieden
Iemand een idee waarom Estofex stil is?
Grote achtertuinquote:Op zaterdag 8 februari 2020 13:37 schreef Dagoduck het volgende:
Wat een verschil met vanochtend die zeikregen momenteel.
Mijn achtertuin, vanochtend:
[ afbeelding ]
Estofex en de BBQ, blijft goedquote:
twitter:ProRail twitterde op zaterdag 08-02-2020 om 13:56:23Zondag raast storm #Ciara over ons land. ProRail en @NS_online hebben besloten om morgen de gebruikelijke dienstregeling op te starten.Lees hier meer over welke maatregelen we nemen of nog kunnen nemen > https://t.co/ixh1yP84re https://t.co/QpMMjupUC3 reageer retweet
Misschien heb je gelijk, maar het is vrij unaniem dat het een fikse storm wordt. Voordeel is wel dat het op een zondag is, dus geen woon-werk verkeer op de weg.quote:Op vrijdag 7 februari 2020 19:47 schreef quirina het volgende:
Het komt niet verder dan een beetje wind met een paar windstootjes hoor.
Weer paniek op voorhand voor niks, ze geven voor de zekerheid code geel af
De storm van 25 januari 1990 was pas een storm.
Wat zondag gaat komen heet een “windje”
![]()
Manmanmanmanman![]()
Inclusief park, bos, duinen, strand en zee.quote:
Hoeveel heb je ervoor betaald dan?quote:Op vrijdag 7 februari 2020 23:20 schreef quirina het volgende:
Weeralarm op weatherpro ( enige legit weerapp die betrouwbaar is) heeft de code geel al ingetrokken.
Dus............
Edit en er weer op gezet.
Zondag tussen 7:00 en 13:00 8 of 9 Beaufort .
Er kunnen wat takken vallen , stoelen omwaaien, tuinhekjes omwaaien, dat soort werk.
Gewoon windje.
En al het amateurvoetbal. Zeer verstandige keuze m.i.quote:Op zaterdag 8 februari 2020 17:01 schreef JDude het volgende:
KNVB schrapt vast de eredivisieduels van morgenmiddag.
Een dakdekker vertelde me ooit trots dat die buiebradar pro had, kon die 2 weken vooruitkijkenquote:Op vrijdag 7 februari 2020 23:46 schreef Momo het volgende:
[..]
Ja want 1 weerapp weet alles en de rest is stom.
Al die weerapps en weerwebsites gebruiken gewoon de uitkomsten van de grote modellen van de meteorologische instituten. Hun taak is enkel het bericht duidelijk maken voor Henk met de pet.Sommigen als windy.com hebben wel supertoffe tools en visualisatie op hun website.
okboomerquote:Op zaterdag 8 februari 2020 17:32 schreef danos het volgende:
[..]
Een dakdekker vertelde me ooit trots dat die buiebradar pro had, kon die 2 weken vooruitkijken
Ik zei bij pro plus kan je de wolken van het scherm af swipen.
ok boomerquote:Op zaterdag 8 februari 2020 17:32 schreef danos het volgende:
[..]
Een dakdekker vertelde me ooit trots dat die buiebradar pro had, kon die 2 weken vooruitkijken
Ik zei bij pro plus kan je de wolken van het scherm af swipen.
Ook in België. So much voor de BeNeLiga.quote:Op zaterdag 8 februari 2020 17:01 schreef JDude het volgende:
KNVB schrapt vast de eredivisieduels van morgenmiddag.
quote:Op zaterdag 8 februari 2020 17:32 schreef danos het volgende:
[..]
Een dakdekker vertelde me ooit trots dat die buiebradar pro had, kon die 2 weken vooruitkijken
Ik zei bij pro plus kan je de wolken van het scherm af swipen.
Kans op code rood is wel erg aanwezig.quote:Op zaterdag 8 februari 2020 19:00 schreef Treinhoer het volgende:
Ik moet morgen met de trein van Almere naar Sloterdijk voor nachtdienst. Ongeveer tussen 21.00 en 21.30 anakomen op Sloterdijk. Wel tijdens het hoogtepunt van de storm. Verwachten jullie code rood? Ik zit even te bedenken wat voor opties ik nog meer heb voor morgen.
17 doden in Nederland, omdat te veel mensen het niet serieus genoeg namen. Zoals jij nu, zeg maar.quote:Op vrijdag 7 februari 2020 19:47 schreef quirina het volgende:
Het komt niet verder dan een beetje wind met een paar windstootjes hoor.
Weer paniek op voorhand voor niks, ze geven voor de zekerheid code geel af
De storm van 25 januari 1990 was pas een storm.
Wat zondag gaat komen heet een “windje”
![]()
Manmanmanmanman![]()
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |