Ik heb soms het idee dat het waarderen van dezelfde troep sterkere banden schept dan de taal.quote:Op maandag 27 januari 2020 19:15 schreef Jordy-B het volgende:
Ik zie ze niet als Nederlanders, tenzij ze Nederlands spreken.
Beetje het idee van "leven en laten leven"? Schijnt typisch Nederlands te zijn.quote:Op vrijdag 31 januari 2020 15:28 schreef JeffersonFinisDavis het volgende:
[..]
Met respecteren bedoel ik inderdaad oa het staan schreeuwen "zwarte piet is racisme" bij de aankomst van de Sint. Die swj sneeuwvlokjes doen enkel mee voor de aandacht, die hebben verder toch niets beters te doen.
Precies leven en laten leven, en de cultuur van het land en volk die je uitkering betaald respecteren.quote:Op zaterdag 1 februari 2020 13:45 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
Beetje het idee van "leven en laten leven"? Schijnt typisch Nederlands te zijn.
Nee, het is niet alleen dat. Het is het mechaniek erachter: een racistische cultuur (USA) importeren naar Europa met alle bijbehorende symbolen en gevoeligheden. En dat niet direct tegen Zwarte Piet, maar tegen de Nederlandse geschiedenis, die daarbij behoorlijk geweld wordt aangedaan om "Nederland" schuld aan te praten. Waarbij ze uit het oog verliezen datquote:Op vrijdag 31 januari 2020 15:46 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Bij een sintoptocht schreeuwen anti-ZP.... maakt mensen niet minder Nederlands.
Wel 'anders Nederlands" Dat deden vele boeren ook laatst... die vertraagden met hun trekkers het verkeer op de snelwegen... Dat doen Nederlanders ook bijna nooit. .. idem "anders Nederlandse meningsuiting"
Assimilatie heet dat, en dat werkt dus niet zo goed.quote:Op zaterdag 1 februari 2020 13:47 schreef JeffersonFinisDavis het volgende:
[..]
Precies leven en laten leven, en de cultuur van het land en volk die je uitkering betaald respecteren.
Dat is het niet.quote:Op vrijdag 31 januari 2020 16:12 schreef Hanca het volgende:
Wat een onzin. Waarom zou zwarte schmink de ultieme Nederlandse cultuur zijn?
Welnee. Het is niet heel lang geleden dat Sinterklaas binnen de christelijke contreien voornamelijk werd gezien als een rooms-katholiek en dus fout feest. Het staat ook lijnrecht tegenover het sobere leven van protestanten. Pas de laatste jaren wordt het ook binnen die gemeenschap wat vaker gevierd maar echt gemeengoed is het nog steeds niet.quote:Op zaterdag 1 februari 2020 14:01 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
Dat is het niet.
Het gaat erom dat tot voor kort vrijwel alle Nederlanders, katholiek, protestants, socialist, liberaal, jong en oud, rijk en arm, in noord en zuid en in de overzeese rijksdelen dat feest vierden waardoor het een sterke verbindende factor had (wat de achtergrond van het feest is, en waarom zwarte schmink een noodzaak is), net als het koningshuis en het Nederlands elftal (en vroeger de dienstplicht). Ik dacht dat alleen Jehova's getuigen er niet aan deel mochten nemen maar daar had je verder geen last van.
Door je ertegen te verzetten probeer je dus de onderlinge verbondenheid van de Nederlanders kapot te maken.
Een van de dingen waar je je aan kunt ergeren zijn die niet-Nederlandse namen met letters die in het Nederlands niet eens bestaan, waarvan niemand weet hoe je het uit moet spreken. En die lui die die naam dragen die dan beledigd zijn omdat je uitspraak van het Turks niet goed is.quote:Op zaterdag 1 februari 2020 11:52 schreef zakjapannertje het volgende:
[..]
Dat zie je wel meer terug, ik kwam dat ook tegen hier:
[..]
https://www.parlement.com/id/vl5pbtjcsnuw/geen_eindstation
Ik begrijp dat jij participatie en aanpassing aan de cultuur van het gastland dus maar onzin vind? Moet je eens proberen in een van de zandlandjes...quote:Op zaterdag 1 februari 2020 13:55 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Assimilatie heet dat, en dat werkt dus niet zo goed.
Je generaliseertquote:Op zaterdag 1 februari 2020 13:54 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
Nee, het is niet alleen dat. Het is het mechaniek erachter: een racistische cultuur (USA) importeren naar Europa met alle bijbehorende symbolen en gevoeligheden. En dat niet direct tegen Zwarte Piet, maar tegen de Nederlandse geschiedenis, die daarbij behoorlijk geweld wordt aangedaan om "Nederland" schuld aan te praten.
Ik heb nog nooit meegemaakt dat iemand beledigd was omdat de uitspraak niet helemaal klopte.quote:Op zaterdag 1 februari 2020 14:07 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
Een van de dingen waar je je aan kunt ergeren zijn die niet-Nederlandse namen met letters die in het Nederlands niet eens bestaan, waarvan niemand weet hoe je het uit moet spreken. En die lui die die naam dragen die dan beledigd zijn omdat je uitspraak van het Turks niet goed is.
Dat klopt, dat is cultuur. Iedereen uit die cultuur had een oma die die troep had en hetzelfde sentiment schept een band.quote:Op zaterdag 1 februari 2020 12:57 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Ik heb soms het idee dat het waarderen van dezelfde troep sterkere banden schept dan de taal.
Het heeft tot de invasie van gastarbeiders uitstekend gewerkt. Afstammelingen van Hugenoten of hannekemaaiers zijn daar vaak totaal niet van op de hoogte.quote:Op zaterdag 1 februari 2020 13:55 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Assimilatie heet dat, en dat werkt dus niet zo goed.
Tot op zekere hoogte niet. Zo'n proces vereist inspanning van beide kanten. Verwachten dat de nieuwkomers zich volledig aanpassen werkt niet. Het is net zo zinnig als verwachten dat we hier volgend jaar net zoveel zonuren hebben als in Griekenland. Gaat nooit gebeuren, maar als jij er vrolijk van wordt daarop te wachten moet je dat vooral doen. Je zult alleen nogal wat teleurstellingen moeten verwerken.quote:Op zaterdag 1 februari 2020 14:08 schreef JeffersonFinisDavis het volgende:
[..]
Ik begrijp dat jij participatie en aanpassing aan de cultuur van het gastland dus maar onzin vind?
Misschien niet beledigd, maar wel zucht, ogenrol, ik leg het je nog één keer uit hoe je het uitspreekt. En sommigen zijn echt gekwetst.quote:Op zaterdag 1 februari 2020 14:08 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Ik heb nog nooit meegemaakt dat iemand beledigd was omdat de uitspraak niet helemaal klopte.
Nooit meegemaakt, maar wellicht heb je een keer een chagrijnig iemand getroffen. Nou nou, stop de persen.quote:Op zaterdag 1 februari 2020 14:13 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
Misschien niet beledigd, maar wel zucht, ogenrol, ik leg het je nog één keer uit hoe je het uitspreekt. En sommigen zijn echt gekwetst.
Ja, en? Door het Nederlands staatsburgerschap aan te nemen wordt dat ook jouw geschiedenis en ben je net zo schuldig aan dat verleden als willekeurig welke andere Nederlandse staatsburger.quote:Op zaterdag 1 februari 2020 14:08 schreef Bluesdude het volgende:
Dat er teveel Nederlanders in vervlogen tijden schofterig waren met slavernij en volkeren gewelddadig uitzuigen, al dan niet verweven met racisme is een gegeven in de Nederlandse geschiedenis.
Ik ken de realiteit, de meeste passen zich totaal niet aan en leven in enclave vol soortgenoten. Inspanning van beide kanten is natuurlijk onzin, zij kiezen er voor hier te komen, ik kies er niet voor hun hier te halen. Als ik in een ander land ga wonen weet ik ook dat ik mij moet aanpassen, verwachten dat de originele bevolking zich aan mij aanpast werkt enkel tegen me.quote:Op zaterdag 1 februari 2020 14:11 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Tot op zekere hoogte niet. Zo'n proces vereist inspanning van beide kanten. Verwachten dat de nieuwkomers zich volledig aanpassen werkt niet. Het is net zo zinnig als verwachten dat we hier volgend jaar net zoveel zonuren hebben als in Griekenland. Gaat nooit gebeuren, maar als jij er vrolijk van wordt daarop te wachten moet je dat vooral doen. Je zult alleen nogal wat teleurstellingen moeten verwerken.
Nee, de inspanning hoeft alleen maar van de migrant te komen. Dat het in het verleden goed lukte, dat assimileren, is te danken aan het feit dat wanneer je dat niet deed, je niet kon overleven: geen werk, geen geld, geen vreten, geen dak boven je hoofd, geen vrienden. Het scheelde dat er niet zoveel waren, waardoor ze zich niet in een eigen gemeenschap konden terugtrekken en daar terugvallen op taal en gebruiken uit het land van herkomst. Ook konden ze niet terug dus had het geen zin zich vast te klampen aan dat land.quote:Op zaterdag 1 februari 2020 14:11 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Tot op zekere hoogte niet. Zo'n proces vereist inspanning van beide kanten. Verwachten dat de nieuwkomers zich volledig aanpassen werkt niet. Het is net zo zinnig als verwachten dat we hier volgend jaar net zoveel zonuren hebben als in Griekenland. Gaat nooit gebeuren, maar als jij er vrolijk van wordt daarop te wachten moet je dat vooral doen. Je zult alleen nogal wat teleurstellingen moeten verwerken.
Dat is inderdaad 1 kant van de medaille. De andere kant is steeds meer vermenging. Waar denk je dat al die 'allochtonen' werken, sporten en leven? Niet binnen de eigen gemeenschap. In ieder geval, dat geldt voor de meeste nationaliteiten. Mensen met een Turkse achtergrond hebben die neiging wel vaker, maar verder is dat proces al een tijdje gaande.quote:Op zaterdag 1 februari 2020 14:18 schreef JeffersonFinisDavis het volgende:
[..]
Ik ken de realiteit, de meeste passen zich totaal niet aan en leven in enclave vol soortgenoten.
Wie waar voor kiest is niet zo heel relevant. Het gaat er om waar je uiteindelijk uitkomt. Jij ziet kennelijk liever de enclaves in stand gehouden en houdt de voordeur dicht, je bereikt er alleen niets mee. Maar ieder z'n hobby natuurlijk.quote:Inspanning van beide kanten is natuurlijk onzin, zij kiezen er voor hier te komen, ik kies er niet voor hun hier te halen.
Niemand verwacht dat de 'originele bevolking' zich volledig aan nieuwkomers aanpast en er andersom geen effort geleverd hoeft te worden.quote:Als ik in een ander land ga wonen weet ik ook dat ik mij moet aanpassen, verwachten dat de originele bevolking zich aan mij aanpast werkt enkel tegen me.
Tijden veranderen, we leven nu eenmaal niet meer in primitieve samenlevingen die bestaan uit boeren en jagers. Je bent onderdeel van het probleem maar zolang je dat weigert in te zien zul je ook weinig kunnen veranderen.quote:Op zaterdag 1 februari 2020 14:22 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
Nee, de inspanning hoeft alleen maar van de migrant te komen. Dat het in het verleden goed lukte, dat assimileren, is te danken aan het feit dat wanneer je dat niet deed, je niet kon overleven: geen werk, geen geld, geen vreten, geen dak boven je hoofd, geen vrienden. Het scheelde dat er niet zoveel waren, waardoor ze zich niet in een eigen gemeenschap konden terugtrekken en daar terugvallen op taal en gebruiken uit het land van herkomst. Ook konden ze niet terug dus had het geen zin zich vast te klampen aan dat land.
Hele horden waren dat hoor. Amsterdam is wat dat betreft een kutstad om die arrogante lapzwansen als klant te hebben.quote:Op zaterdag 1 februari 2020 14:15 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Nooit meegemaakt, maar wellicht heb je een keer een chagrijnig iemand getroffen. Nou nou, stop de persen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |