Ik zie juist heel veel mensen op dezelfde manier wonen en leven als ik. In vrijwel iedere omgeving in de buurt van de Randstad zie je datzelfde beeld. Universiteiten, hogescholen, kantoorplekken van allerlei uiteenlopende bedrijven, werkplekken, sportscholen, uitgaansplekken, et cetera.quote:Op zaterdag 1 februari 2020 17:43 schreef JeffersonFinisDavis het volgende:
[..]
Dan moet je echt eens rond gaan kijken en het nieuws lezen zonder roze bril op. Dat de meerderheid goed geïntegreerd is, zich ook echt Nederlander voelt en mee bouwt aan een toekomst voor ons allen, is een al veel te lang in stand gehouden sprookje.
Ja, gewoon, ik ben gewoon mens. Als ik denk aan het woord Nederlander zie ik iemand met blote benen voor me op een camping patat eten. Dat is niet echt iets om op je cv te zetten.quote:Op zaterdag 1 februari 2020 18:13 schreef Morrigan het volgende:
[..]
Maar hoe zou dat dan moeten voelen?
De enige die jouw oogkleppen af kan zetten ben je zelf.quote:Op zaterdag 1 februari 2020 18:17 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Ik zie juist heel veel mensen op dezelfde manier wonen en leven als ik. In vrijwel iedere omgeving in de buurt van de Randstad zie je datzelfde beeld. Universiteiten, hogescholen, kantoorplekken van allerlei uiteenlopende bedrijven, werkplekken, sportscholen, uitgaansplekken, et cetera.
Je predikt achterhaalde fabeltjes.
Ik bedoelde eigenlijk hoe zou 'Nederlander zijn' moeten voelen. Ook al ben ik zelf een Nederlander, ik voel me ook gewoon mens.quote:Op zaterdag 1 februari 2020 18:25 schreef Sigaartje het volgende:
[..]
Ja, gewoon, ik ben gewoon mens. Als ik denk aan het woord Nederlander zie ik iemand met blote benen voor me op een camping patat eten. Dat is niet echt iets om op je cv te zetten.
Jij baseert je kennelijk vooral op 'het nieuws'. Tja.quote:Op zaterdag 1 februari 2020 18:31 schreef JeffersonFinisDavis het volgende:
[..]
De enige die jouw oogkleppen af kan zetten ben je zelf.
Inderdaad. Die mensen halen inderdaad het nieuws niet. Maar doen alsof die ene procent die wel het nieuws haalt de standaard is, is echt belachelijk.quote:Op zaterdag 1 februari 2020 18:17 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Ik zie juist heel veel mensen op dezelfde manier wonen en leven als ik. In vrijwel iedere omgeving in de buurt van de Randstad zie je datzelfde beeld. Universiteiten, hogescholen, kantoorplekken van allerlei uiteenlopende bedrijven, werkplekken, sportscholen, uitgaansplekken, et cetera.
Je predikt achterhaalde fabeltjes.
Tja. Dat nationalistische heb totaal niet. Ik vind helemaal dat Nederland met zijn borst vooruit moet lopen. Zo bijzonder is dit land niet en dan met behoorlijke smetten op het blazoen. Slavernij, meehelpen met Joden vervoeren. Nee, ik heb helemaal niets met Nederland, behalve het weer.quote:Op zaterdag 1 februari 2020 18:35 schreef Morrigan het volgende:
[..]
Ik bedoelde eigenlijk hoe zou 'Nederlander zijn' moeten voelen. Ook al ben ik zelf een Nederlander, ik voel me ook gewoon mens.
"Het nieuws" is zeker een complot tegen die lieve getinte medemens?quote:Op zaterdag 1 februari 2020 18:39 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Jij baseert je kennelijk vooral op 'het nieuws'. Tja.
Het nieuws wordt vooral gedomineerd door uitersten en de waan van de dag. Dat de overgrote meerderheid gewoon net zo'n leven leidt als jij en ik, dat zie je niet op het nieuws. Maar hou eens op met doen alsof (bijna) iedereen met een dergelijke achtergrond uitschold is, want dat is faliekante onzin.quote:Op zaterdag 1 februari 2020 18:59 schreef JeffersonFinisDavis het volgende:
[..]
"Het nieuws" is zeker een complot tegen die lieve getinte medemens?
En nee ik baseer me niet alleen op het nieuws, ik zie het uitschot ook in het wild.
Als het iedere dag hetzelfde is kan je het onmogelijk "de waan van de dag" noemen..quote:Op zaterdag 1 februari 2020 19:03 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Het nieuws wordt vooral gedomineerd door uitersten en de waan van de dag. Dat de overgrote meerderheid gewoon net zo'n leven leidt als jij en ik, dat zie je niet op het nieuws. Maar hou eens op met doen alsof (bijna) iedereen met een dergelijke achtergrond uitschold is, want dat is faliekante onzin.
Zoals gezegd: alleen de negatieve uitschieters halen het nieuws. Jij focust je daar vooral op.quote:Op zaterdag 1 februari 2020 19:27 schreef JeffersonFinisDavis het volgende:
[..]
Als het iedere dag hetzelfde is kan je het onmogelijk "de waan van de dag" noemen..
Het leeuwendeel deugt.quote:Niet iedereen, maar het is ook geen enkeling zoals sommige mensen nog altijd durven te beweren.
Aldus 'het nieuws'. Kom eens wat vaker buiten.quote:En even kwalijk, wel bijna iedereen met een dergelijke achtergrond staat achter het tuig, er is geen enkele zelfreflectie en ze komen ongeacht wat altijd op voor hun geloofsbroeders//soortgenoten. Daarmee rechtvaardig je voor mij de term "uitschot".
Misschien moet je eens je best doen om wat contacten te krijgen met mensen in de groep die jij uitschot noemt, die mis jij overduidelijk. Gewoon, de mensen die weliswaar een andere achtergrond hebben, maar net als iedereen gewoon 's morgens vroeg op staan om in de file aan te schuiven om naar hun werk te gaan en in het weekend wat leuks gaan doen met hun kinderen. Dat is de overgrote meerderheid van die groep.quote:Op zaterdag 1 februari 2020 19:27 schreef JeffersonFinisDavis het volgende:
[..]
Als het iedere dag hetzelfde is kan je het onmogelijk "de waan van de dag" noemen..
Niet iedereen, maar het is ook geen enkeling zoals sommige mensen nog altijd durven te beweren. En even kwalijk, wel bijna iedereen met een dergelijke achtergrond staat achter het tuig, er is geen enkele zelfreflectie en ze komen ongeacht wat altijd op voor hun geloofsbroeders//soortgenoten. Daarmee rechtvaardig je voor mij de term "uitschot".
Ik zal mijzelf nog een keer quoten voor je:quote:Op zaterdag 1 februari 2020 19:33 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Zoals gezegd: alleen de negatieve uitschieters halen het nieuws. Jij focust je daar vooral op.
[..]
Het leeuwendeel deugt.
[..]
Aldus 'het nieuws'. Kom eens wat vaker buiten.
Ik wens je er veel succes mee, eens zal het toch wel lukken, hopelijk voordat jijzelf of een van je dierbare het slachtoffer wordt van het uitschot.quote:Op zaterdag 1 februari 2020 18:31 schreef JeffersonFinisDavis het volgende:
De enige die jouw oogkleppen af kan zetten ben je zelf.
Wat zal er precies lukken?quote:Op zaterdag 1 februari 2020 19:39 schreef JeffersonFinisDavis het volgende:
Ik wens je er veel succes mee, eens zal het toch wel lukken, hopelijk voordat jijzelf of een van je dierbare het slachtoffer wordt van het uitschot.
Op je reageren heeft verder weinig nut, ik kan je de ogen toch niet openen je wilt de fabeltjes te graag geloven.
Wie met welke achtergrond?quote:Op zaterdag 1 februari 2020 19:27 schreef JeffersonFinisDavis het volgende:
En even kwalijk, wel bijna iedereen met een dergelijke achtergrond staat achter het tuig, er is geen enkele zelfreflectie en ze komen ongeacht wat altijd op voor hun geloofsbroeders//soortgenoten. Daarmee rechtvaardig je voor mij de term "uitschot".
Nou... je durft niet openlijk te zeggen wie jij "tuig" vind..quote:
Ik bedoel sluiting van naaktrecreatieterreinen, docenten die niet uit de kast durven te komen, dat men de holocaust niet meer in het lesprogramma durft te hebben, dat er no-go zones zijn in bepaalde steden, dat vrouwen zich niet meer sexy durven te kleden in bepaalde plaatsen, dat bepaalde gesprekken niet meer gevoerd mogen of kunnen worden, en in het algemeen dat een bepaalde groep zich gekwetst voelt door Nederlandse gebruiken, zoals elkaar een hand geven ter begroeting en dat "kleurenblindheid" waarbij iedereen gelijk wordt behandeld tegenwoordig racisme is, want sommigen eisen meer gelijk behandeld te worden.quote:Op zaterdag 1 februari 2020 15:08 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Zoek je een zondebok ? Geef buitenlanders/vijanden de schuld. Zo eeuwenoud dom en bron van ellende
rookverbod, vuurwerkverbod, verbod op 120 km, stikstofuitstootverboden bedoel je dit ?
Je hebt niet opgelet. Dergelijke enclaves bestaan. Rotterdam en Den Haag hebben een Chinatown. Dordrecht heeft Antillianen. Zuid-Molukkers hebben hun eigen wijken, zo afgedwongen bij de rechter. Zo zijn er meer steden waar een bepaalde buurt bijna geheel door één groep wordt bewoond, of zoals in Düsseldorf dat als het "buitenlands" is, het meestal een Japanner is.quote:Op zaterdag 1 februari 2020 16:41 schreef Hanca het volgende:
[..]
Eh, nee. Een heel klein gedeelte doet dat wellicht. Natuurlijk komen ze bijvoorbeeld in moskeeën wel samen, maar ook Nederlandse moslims zijn daar ook gewoon welkom (de verbindende factor is daar geloof, niet achtergrond). Maar de meesten zitten gewoon op scholen, werken en sporten tussen de Nederlanders. Er zitten er genoeg bij mijn kinderen op de sportvereniging en zelfs bij mijn kinderen op de gereformeerde basisschool (ook daar is de verbindende factor geloof). Ook heb ik bij al mijn werkgevers collega's van allerlei achtergronden gehad.
Doen alsof de meerderheid zich op sluit in een enclave is echt een probleem verzinnen omdat je graag een zondebok wil zien. Dat is de PVV wel goed gelukt: ze hebben een probleem verzonnen en plots lijkt een heel deel van Nederland te denken dat het probleem er echt is (ook een deel van de niet PVV/FvD stemmers).
quote:Op zondag 9 februari 2020 17:49 schreef Niz het volgende:
Wanneer je bijvoorbeeld alle inwoners (2019) van nul jaar tot 40 jaar bij elkaar optelt, dan heeft volgens CBS daarvan 70,88 % een Nederlandse migratieachtergrond.
Maar als ik je goed begriijp vraag je naar hoeveel van die 24,3 % zichzelf primair als Nederlander zou omschrijven ?quote:Op 1 januari 2020 had 24,3 procent van de bevolking een migratieachtergrond.
De percentages die in de CBS link staan, gelden voor heel Nederland, voor alle inwoners vanaf geboorte tot en met 100+quote:Op zondag 9 februari 2020 19:09 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
CBS komt met een iets ander cijfer
[..]
Maar als ik je goed begriijp vraag je naar hoeveel van die 24,3 % zichzelf primair als Nederlander zou omschrijven ?
Ik denk zo uit de losse pols .... misschien 40 tot 50 % ?
Die andere 50% kent een grote groep die Nederlands georienteerd is , maar zichzelf niet spontaan als Nederlands omschrijft.
Daar zjn geen onderzoeken naar. En dat moet men wel doen.quote:Op zondag 9 februari 2020 20:23 schreef Niz het volgende:
Inwoners die nu tussen 0 en 40 jaar oud zijn, zijn geboren vanaf 1980. Het zou heel goed zo kunnen zijn dat de meerderheid van hen zich niet spontaan als eerste Nederlander noemt?
Waarom zou je een onderzoek doen naar hoe Nederlands men zich voelt? Dan krijg je Friesen of mensen uit Twente oid die zich niet allereerst Nederlander voelen, maar eerst Fries/Tukker voelen. Of Brabanders die zich Brabander voelen. Of Amsterdammers die zich allereerst verbonden voelen met hun stad. Of mensen die zich misschien wel Europeaan voelen. Wat wil je met zo'n onderzoek?quote:Op zondag 9 februari 2020 21:27 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Daar zjn geen onderzoeken naar. En dat moet men wel doen.
Die indelingen van westers, nietwesters allochtoon versus autochtoon zijn gammel.
Het nodigt uit tot generalisatie. En tot een schijnduidelijkheid over de diversheid van de Nederlandse bevolking
Iemand met 1 ouder in het buitenland geboren wordt niet als autochtoon beschouwd bij het CBS
Het CBS zegt niet dat autochtoon een synoniem is voor Nederlander, maar in de volksmond denkt men wel zo , her en der.
Heb je het over de groep 0-40 jaar... dan is een meerderheid daarvan in Nederland opgegroeid en dus kun je verwachten dat die meerderheid Nederland als het eigen land zien, ook voor de toekomst, en zich best wel Nederlands voelen.
Maar tegelijk met deze gevoelens kan men zich primair niet omschrijven als Nederlands of Nederlander.
Als men dit gaat onderzoeken, moet men ook peilen hoe Nederlands men zich voelt en of men secundair zich kan omschrijven als Nederlander.
Ik vind het wel interessant te weten hoe Nederlands of regionaal of etnischanders de Nederlandse bevolking zich voelt.quote:Op zondag 9 februari 2020 22:28 schreef Hanca het volgende:
[..]
Waarom zou je een onderzoek doen naar hoe Nederlands men zich voelt? Dan krijg je Friesen of mensen uit Twente oid die zich niet allereerst Nederlander voelen, maar eerst Fries/Tukker voelen. Of Brabanders die zich Brabander voelen. Of Amsterdammers die zich allereerst verbonden voelen met hun stad. Of mensen die zich misschien wel Europeaan voelen. Wat wil je met zo'n onderzoek?
Een Nederlander is een Nederlander, dat is te zien aan een paspoort en niet afhankelijk van eigen gevoelens of de gevoelens van omstanders.
Gelukkig is het woord allochtoon uit de CBS definities geschrapt. Het gaat nu om Nederlanders met een buitenlandse (westerse of niet westerse) achtergrond, vind ik al een stuk nettere omschrijving.quote:Op zondag 9 februari 2020 22:57 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Mijn hele familie is allochtoon volgens de CBS-definities en ook deels in de publieke opinie.
Maar iedereen is Nederlander en dat komt niet naar voren in de CBS-cijfers
net even gekekenquote:Op zondag 9 februari 2020 23:11 schreef Hanca het volgende:
[..]
Gelukkig is het woord allochtoon uit de CBS definities geschrapt. Het gaat nu om Nederlanders met een buitenlandse (westerse of niet westerse) achtergrond, vind ik al een stuk nettere omschrijving.
Het blijven toch echt allochtonen..quote:Op zondag 9 februari 2020 23:11 schreef Hanca het volgende:
[..]
Gelukkig is het woord allochtoon uit de CBS definities geschrapt. Het gaat nu om Nederlanders met een buitenlandse (westerse of niet westerse) achtergrond, vind ik al een stuk nettere omschrijving.
En ik vind het in Nederland niet zo van belang om te peilen hoe Nederlands men zich voelt. In bijvoorbeeld België is een peiling of men zich Belg of Vlaming/Waal/Europeaan voelt spannender, maar hier zijn we toch niet van plan om regio's autonomie te geven oid. Ik zou het een onnodig polariserend onderzoek vinden. Is het fout als men zich Brabander, Amsterdammer of Europeaan voelt? Of als men zich misschien voor een heel deel verbonden voelt met het land waar de familie vandaan komt? Lijkt mij niet.
Stel je eens voor dat je het beestje bij zijn naam noemt.quote:Op maandag 10 februari 2020 00:28 schreef JeffersonFinisDavis het volgende:
[..]
Het blijven toch echt allochtonen..
Je kan een neger wel roomblank noemen maar het blijft toch echt een neger.
Die enorme angst om iets te noemen wat het is...
Ja, daar ben ik best nieuwsgierig naar: hoeveel Nederlanders zijn er nog die hier bij wijze van spreken (zoals iemand het eerder noemde), de plek in Nederland kunnen aanwijzen waar hun eigen overgrootvader heeft gewoond.quote:Op maandag 10 februari 2020 00:52 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Stel je eens voor dat je het beestje bij zijn naam noemt.
That is where you are wrong mate.quote:Op zondag 9 februari 2020 21:27 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Daar zjn geen onderzoeken naar. En dat moet men wel doen.
Die indelingen van westers, nietwesters allochtoon versus autochtoon zijn gammel.
Het nodigt uit tot generalisatie. En tot een schijnduidelijkheid over de diversheid van de Nederlandse bevolking
Iemand met 1 ouder in het buitenland geboren wordt niet als autochtoon beschouwd bij het CBS
Het CBS zegt niet dat autochtoon een synoniem is voor Nederlander, maar in de volksmond denkt men wel zo , her en der.
Heb je het over de groep 0-40 jaar... dan is een meerderheid daarvan in Nederland opgegroeid en dus kun je verwachten dat die meerderheid Nederland als het eigen land zien, ook voor de toekomst, en zich best wel Nederlands voelen.
Maar tegelijk met deze gevoelens kan men zich primair niet omschrijven als Nederlands of Nederlander.
Als men dit gaat onderzoeken, moet men ook peilen hoe Nederlands men zich voelt en of men secundair zich kan omschrijven als Nederlander.
Er zit mijn inziens wel degelijk een verschil tussen Nederlander zijn -op papier- en Nederlander zijn.quote:Op zondag 9 februari 2020 19:47 schreef Vis1980 het volgende:
Ik vind het precies hetzelfde als vragen: 'Vind jij die meneer een man'?
Je bent Nederlander of je bent het niet. Het is geen kwestie van een mening of iets ervan vinden. Daarnaast opent dat voor bepaalde mensen de deuren om voorwaarden te gaan stellen aan iemands Nederlanderschap, terwijl men zelf ook nooit voorwaarden heeft gekregen en er verder geen kut aan heeft gedaan om hier geboren te worden.
Denken dat iemand geen Nederlander is als hij over Nederland zeurt, terwijl je dagelijks zeurt over linkse of rechtse Nederlanders of kankert op de regering is natuurlijk behoorlijk hypocriet. Iemand met een Nederlands paspoort is een Nederlander, zelfs als hij of zij dat niet wil. En waarom je met (voor)ouders van een andere komaf geen kritiek mag hebben op het land waar je geboren bent is mij een volledig raadsel. Het lijkt erop alsof sommige hun eigen Nederlanderschap gebruikt als iets dat men heeft verdiend, terwijl dat natuurlijk kolder is.
Het grappige is dat het precies dezelfde groep horken is dan ook weer vindt dat bijvoorbeeld de slavernij niet meespeelt, omdat ze daar zelf nooit hebben meegewerkt, terwijl dat je voorouders hier geboren zijn je dat dan weer wel gebruikt.
Het gaat zulke mensen echt niet om feiten, maar er spelen hierbij tribale dingen mee. Overigens is dit niet alleen verbonden aan 'het blanke ras', het is helaas mens eigen om tribale neigingen te hebben. Ik zie dit ook in andere culturen en landen. Dat wil niet zeggen dat je het maar los moet laten.
Inderdaad. je kunt iedereen wel Nederlander noemen en dan zeggen dat alle Nederlanders tot hun 68e jaar dóór moeten werken, maar dat betekent niet dat je vervolgens kunt rekenen met de cijfers van de Nederlanders qua arbeidsdeelname.quote:Op maandag 10 februari 2020 01:23 schreef CRYPT0SK4TE het volgende:
[..]
Er zit mijn inziens wel degelijk een verschil tussen Nederlander zijn -op papier- en Nederlander zijn.
Je bent alleen een Nederlander als je tot je 68e doorwerkt?quote:Op maandag 10 februari 2020 01:41 schreef Niz het volgende:
[..]
Inderdaad. je kunt iedereen wel Nederlander noemen en dan zeggen dat alle Nederlanders tot hun 68e jaar dóór moeten werken, maar dat betekent niet dat je vervolgens kunt rekenen met de cijfers van de Nederlanders qua arbeidsdeelname.
En aangezien de verhoudingen in de samenstelling van de bevolking nu heel snel wijzigen (met name ook van de oudere werknemers én van de bejaarde allochtonen), kan dat in de nabije toekomst nog wel eens een 'dingetje' worden.
Niet veel denk ik, maar ik ben er een van!quote:Op maandag 10 februari 2020 01:12 schreef Niz het volgende:
[..]
Ja, daar ben ik best nieuwsgierig naar: hoeveel Nederlanders zijn er nog die hier bij wijze van spreken (zoals iemand het eerder noemde), de plek in Nederland kunnen aanwijzen waar hun eigen overgrootvader heeft gewoond.
Schubbekutteveen was het toch?quote:Op maandag 10 februari 2020 08:02 schreef JeffersonFinisDavis het volgende:
[..]
Niet veel denk ik, maar ik ben er een van!
Het gaat niet om de huidskleur maar om de cultuur. Negers kunnen Nederlanders zonder migratieachtergrond zijn.quote:Op maandag 10 februari 2020 00:28 schreef JeffersonFinisDavis het volgende:
[..]
Het blijven toch echt allochtonen..
Je kan een neger wel roomblank noemen maar het blijft toch echt een neger.
Die enorme angst om iets te noemen wat het is...
Als jij je gewoon normaal gedraagt, meedoet in de maatschappij, niet bij elke gelegelenheid met Turkse vlaggen gaat zwaaien, of extreem hangt aan je Turkse roots dan zullen veel Nederlanders dat ook gewoon vinden ja. Helaas ben je dan een beetje de uitzondering binnen bepaalde groepen.quote:Op donderdag 30 januari 2020 11:05 schreef polderturk het volgende:
Ik zie mezelf als Nederlander en Nederlanders zien mij ook als Nederlander.
Dit vind ik inderdaad wel een vrij goede omschrijving ja.quote:Op vrijdag 31 januari 2020 17:15 schreef quarterpounder het volgende:
Migranten zijn in mijn ogen pas Nederlander als ze:
- Nederlands spreken/schrijven/verstaan op B2 niveau of hoger.
- Geslaagd voor inburgeringsexamen.
- Volledig genaturaliseerd zijn en afstand hebben gedaan hun oorspronkelijke nationaliteit. Uiteraard geen dubbel paspoort e.d.
- De Nederlandse normen, waarden en cultuur respecteren en uitdragen.
- Loyaliteit primair richting Nederland en Nederlanders hebben.
- Eventuele kinderen Nederlandstalig opvoeden.
Volgens mij vrij simpel. Jammer dat dit bij zo velen niet gelukt is of daar geen moeite voor doen.
Misschien moet je je eigen zinnetje nog een keer lezenquote:Op maandag 10 februari 2020 08:27 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
Het gaat niet om de huidskleur maar om de cultuur. Negers kunnen Nederlanders zonder migratieachtergrond zijn.
Je vergelijkt nu een natuurkundig meteorologisch fysiek verschijnsel waar een mens totaal geen invloed op heeft met een cultureel antropologisch verschijnsel wat wel degelijk beïnvloed kan worden met elkaar?quote:Op zaterdag 1 februari 2020 14:11 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Tot op zekere hoogte niet. Zo'n proces vereist inspanning van beide kanten. Verwachten dat de nieuwkomers zich volledig aanpassen werkt niet. Het is net zo zinnig als verwachten dat we hier volgend jaar net zoveel zonuren hebben als in Griekenland. Gaat nooit gebeuren, maar als jij er vrolijk van wordt daarop te wachten moet je dat vooral doen. Je zult alleen nogal wat teleurstellingen moeten verwerken.
Begrijpend lezen is moeilijk.quote:Op maandag 10 februari 2020 09:29 schreef JeffersonFinisDavis het volgende:
[..]
Misschien moet je je eigen zinnetje nog een keer lezen![]()
![]()
Nederlanders werken vaker door tot hun 68e jaar dan allochtonen.quote:Op maandag 10 februari 2020 02:41 schreef Vis1980 het volgende:
[..]
Je bent alleen een Nederlander als je tot je 68e doorwerkt?
Je denkt zwartwit.quote:Op maandag 10 februari 2020 12:07 schreef Niz het volgende:
[..]
Nederlanders werken vaker door tot hun 68e jaar dan allochtonen.
Wat de neuk staat hierquote:Op maandag 10 februari 2020 12:29 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Je denkt zwartwit.
Veel Nederlanders zijn cbs-allochtonen en andersom zijn veel allochtonen evenzo Nederlander.
Dus dat een man een man is is een feit, geen mening? Je bevindt je in gevaarlijk water nu, visje. Is dat niet een ietsepietsie transfoob?quote:Op zondag 9 februari 2020 19:47 schreef Vis1980 het volgende:
Ik vind het precies hetzelfde als vragen: 'Vind jij die meneer een man'?
Je bent Nederlander of je bent het niet. Het is geen kwestie van een mening of iets ervan vinden.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |