quote:Op donderdag 12 december 2019 15:46 schreef DevFreak het volgende:
Nou.... Net uit mijn werk even naar de buurvrouw gelopen. Gesprek ging slecht. Ik had mijn iMac aangezet op hetzelfde volume en mevrouw wilde me er niet in laten.
Bleek dus dat ze al drie e-mails gestuurd had naar de woningbouw.
Ik ga ze maar even mailen denk ik.
ok boomerquote:Op donderdag 12 december 2019 15:40 schreef -Hakuna- het volgende:
Al die huidige generatie jonge mensen maar rete irritant om ze als buren te moeten krijgen, altijd gezeik met hun speakers, kut muziek, te pas en te onpas bezoek, hun ''leef geluiden'' luide computers en kale klinische inrichtingen wat het allemaal gehorig maakt. Daarbij willen ze van anderen buren totaal niks horen en zijn ze zelfs met inzet buurtbemiddeling niet voor rede vatbaar en is er geen land mee te bezeilen!
bemiddeling mogelijk via een wijkagent of zoiets?quote:Op donderdag 12 december 2019 15:46 schreef DevFreak het volgende:
Nou.... Net uit mijn werk even naar de buurvrouw gelopen. Gesprek ging slecht. Ik had mijn iMac aangezet op hetzelfde volume en mevrouw wilde me er niet in laten.
Bleek dus dat ze al drie e-mails gestuurd had naar de woningbouw.
Ik ga ze maar even mailen denk ik.
Jammer dat ze je niet de ruimte geeft om het onderling op te lossen. Geef dat ook duidelijk aan richting de woningbouwvereniging en je hoeft je nergens zorgen om te maken. Laat het je woonplezier niet vergallen en geniet lekker van je woning zoals je altijd zal doen. Probleem ligt duidelijk bij haar.quote:Op donderdag 12 december 2019 15:46 schreef DevFreak het volgende:
Nou.... Net uit mijn werk even naar de buurvrouw gelopen. Gesprek ging slecht. Ik had mijn iMac aangezet op hetzelfde volume en mevrouw wilde me er niet in laten.
Bleek dus dat ze al drie e-mails gestuurd had naar de woningbouw.
Ik ga ze maar even mailen denk ik.
Hoe kan het wbv meneertje beoordelen dat mevrouw overdrijft, als je dat zelf niet eens kan?quote:Op donderdag 12 december 2019 10:24 schreef DevFreak het volgende:
Het even gebeld met de woningbouwvereniging en de situatie naar waarheid uitgelegd. Zelfs de meneer aan de telefoon vond dat mevrouw aan het overdrijven is.
Kan er echter nog niet over oordelen, dat doe ik pas als ik een testje gedaan hebt.
Ik loop vanmiddag gewoon even langs en als ze mee wilt werken ga ik kijken hoe erg het nou echt is.
Je kan er ook schijt aan hebben (pi)quote:Op donderdag 12 december 2019 10:33 schreef Farenji het volgende:
Dit zijn toch gewone leefgeluiden? Als je niet eens meer tv kan kijken of af en toe stofzuigen dan wordt het je wel erg moeilijk gemaakt. Als ze daar niet tegen kan moet ze maar in een vrijstaande villa op de hei gaan wonen.
Ik weet uit ervaring hoe kut het is om dit soort mensen als buren te hebben. Ik had ooit een buurvrouw (godzijdank is die inmiddels verhuisd) die ook altijd aan het zaniken was en zelfs klaagde over dat ze me kon horen pissen. Dat vond ik echt een enorme invasie van mijn priveleven, ben toen wel wat pissig (npi) geworden. Het irritante was dat nog een flinke tijd elke keer als ik ging pissen ik er onwillekeurig aan moest denken. Dit soort gezeik (wederom npi) kan je woongenot echt enorm verpesten en uiteindelijk had ik er zelf veel meer overlast en nadeel van dan de buurvrouw die klaagde.
Aan de andere kant, heb ik zelf ook wel eens last van geluidsoverlast van buren gehad, maar dat ging over knetterharde gangsta rap de hele dag, die het servies uit mijn kasten liet trillen. Met die gast was geen land te bezeilen. Uiteindelijk zijn buren vaak gewoon kut, en als ik de mogelijkheid zou hebben zou ik zelf ook maar wat graag in een vrijstaande villa op de hei gaan wonen.
quote:Geachte heer of mevrouw,
Vanmorgen en vanmiddag heb ik naar de woningcorporatie gebeld in verband met een conflict met mijn onderbuurvrouw. Ik woon in XXX aan de XXX en mijn onderbuurvrouw (XXX) woont op nummer XX.
Een halfjaar geleden ben ik ingetrokken in het appartement en de relatie met mijn onderbuurvrouw was de eerste weken meer dan prima te noemen. Na een maand kwam de bewoonster naar boven lopen en vertelde dat ze overlast ervoer van mijn televisie. Dit kon goed kloppen, want ik heb inderdaad een televisie boven haar slaapkamer staan. Het geluid staat in de ochtend derhalve absoluut niet hard en heb het probleem uiteindelijk voor haar opgelost door een handdoek te plaatsen onder mijn subwoofer en het geluid voortaan zachter te zetten. Sindsdien heb ik verder geen klachten van haar vernomen.
Enkele weken later heb ik een pak hagelslag laten vallen in mijn keuken en moest dit opruimen. Om half zeven 's ochtends ben ik aan het stofzuigen geslagen en wederom hoorde ik hard gebonk van beneden. Later ontving ik een handgeschreven brief van haar met daarin het dreigement naar de woningcorporatie te stappen en een klacht in te dienen. Ik ben hier behoorlijk van geschrokken en heb een brief teruggestuurd met hierin mijn verontschuldigingen, want ik realiseer mij dat het behoorlijk vervelend is om hier wakker van te worden. Dit was een eenmalig incident en het is hierna enkele weken rustig geweest, maar merkte al snel dat de band met mijn buurvrouw helaas wat schade had opgelopen.
Vanmorgen werd ik vroeg wakker en besloot om een televisieprogramma terug te kijken op mijn iMac. Het apparaat staat aan de andere kant van het huis, en dus zeker niet boven haar slaapkamer. Het geluid stond hierbij absoluut niet te hard en vervolgens hoorde ik mijn onderbuurvrouw weer keihard bonken tegen het plafond om duidelijk te maken dat ze 'last' van mij ondervond. Dit vond vanmorgen plaats om half vijf 's ochtends. Uiteraard realiseer ik mij heus wel dat het een erg vroeg tijdstip betreft en ik probeer dan ook te voorkomen dat mensen eventueel last van mij hebben. De bewoonster claimt echter dat ze mij desondanks toch kan horen. Hierop heb ik vanmorgen naar de woningcorporatie gebeld voor advies. Ik heb hierbij de situatie uitgelegd en mij werd verteld om vooral een e-mail te sturen.
Vervolgens ben ik vanmiddag op eigen initiatief naar mijn buurvrouw gelopen in een poging de situatie op te lossen en tot een compromis te komen. Ik had het geluidsniveau van mijn iMac net zo ingesteld als vanmorgen toen ze overlast ervoer en vroeg of ik eens mocht luisteren naar de vermeende overlast. Echter, mijn buurvrouw weigerde helaas om daar aan mee te werken en vertelde mij vervolgens al enkele klachten over mij te hebben ingediend. Ik stond hiervan versteld en gaf aan dat ze gangbare leefgeluiden maar gewoon te dulden heeft, en desnoods dan maar gebruik moet gaan maken van oordopjes.
In mijn huis loop ik werkelijk op eieren om maar te voorkomen dat de bewoonster in kwestie last van mij ondervind. Ik geloof best dat ze 'last' van me heeft, maar wat mij betreft is het de vraag hoe rationeel haar klachten nog zijn. Ik kan het mij niet voorstellen dat de bewoonster geen last gehad heeft van het gezin met jonge kinderen die het appartement voor mij bewoonden - zoals ze zelf beweert - en van mij wel last zou hebben.
Ik vind de situatie erg vervelend en hoop dat de woningcorporatie wil helpen met het zoeken naar een oplossing en hierbij kan bemiddelen.
Persoonlijk had ik de hagelslag ook met de hand opgeveegd of laten liggen tot een beter tijdstip maar als jouw spullen voldoen aan de wettelijke eisen en je maakt normale leef geluiden dan dan hebben anderen gewoon pech ik zou nooit in mijn eigen huis rekening gaan houden met de buren omdat je normale geluiden maakt.quote:Op donderdag 12 december 2019 12:28 schreef ToT het volgende:
[..]
Ff gegoogled; 10 dB is inderdaad het wettelijke vereiste.
Ja dan nog zul je moeten opletten dat het laminaat niet tegen de muren aan komt of dat er andere contacten zijn waardoor het geluid hard doorklinkt bij de buren, maar feitelijk gezien moet je met zo'n ondervloer tot op zekere hoogte gewoon normaal je eigen gang kunnen gaan overdag.
Ik zou alleen niet om 6 uur 's ochtends met een zware ouwe Miele stofzuiger tegen de plinten aan gaan staan raggen of zo.
Kop niet gek laten maken. Je hebt voorlopig wel gedaan wat je moet doen. Bepaalde lui zijn nooit tevreden.quote:Op donderdag 12 december 2019 17:07 schreef DevFreak het volgende:
Maar even een brief opgesteld:
[..]
Gewone leef geluiden is geen overlast, ik hoor de onderbuurvrouw nu ook kletsen tegen een ander lekker belangrijk. En ja ik hoor haar ook wel eens na 11 uur s avonds als ik wil slapen. Of s nachts als een van hun naar de WC gaat, beetje asociaal om naar beneden te lopen en te zeggen dat ze hun huis moeten isoleren zodat ik ze niet hoor.quote:Op donderdag 12 december 2019 12:29 schreef Poesje_Mauw77 het volgende:
[..]
Hoe asociaal. Ik heb er geen last van en ik hou me aan de regels dus als hun er last van hebben moeten hun maar betalen voor mijn overlast.
Ach mijn ouders wonen in een 2 onder 1 kap en de buurman speelt gitaar, niet echt goed en rond 6 uur avonds gooien ze met wat ik denk jeu de boule ballen binnen ook daar hoor je anderen.quote:Op donderdag 12 december 2019 12:33 schreef rival het volgende:
Misschien moet ze gewoon beseffen dat ze in een appartement woont en niet in een huis.
Vraag eens aan je andere buren hoe haar verleden is, ik zou het wel bij deze poging laten je hebt je door aan te bellen van je goede kant laten zien nu is het aan de Woningbouw. Zoiets moet je zakelijk en afstandelijk houden voor je het weet heb je er meer last van.quote:Op donderdag 12 december 2019 15:46 schreef DevFreak het volgende:
Nou.... Net uit mijn werk even naar de buurvrouw gelopen. Gesprek ging slecht. Ik had mijn iMac aangezet op hetzelfde volume en mevrouw wilde me er niet in laten.
Bleek dus dat ze al drie e-mails gestuurd had naar de woningbouw.
Ik ga ze maar even mailen denk ik.
Nah, de buren hebben een goede relatie met haar en ik wordt inmiddels ook een beetje raar aangekeken in de straat.quote:Op donderdag 12 december 2019 17:26 schreef vipergts het volgende:
[..]
Vraag eens aan je andere buren hoe haar verleden is, ik zou het wel bij deze poging laten je hebt je door aan te bellen van je goede kant laten zien nu is het aan de Woningbouw. Zoiets moet je zakelijk en afstandelijk houden voor je het weet heb je er meer last van.
Je kunt beter dat soort dingen als tv programma's terugkijken uit je brief laten. Je was bezig op de imac toen zij overlast ervoer verder niets. Hebben ze niets mee te maken met wat jij deed. Ook het geluid stond absoluut niet te hard soort zinnen kun je beter weg laten. Dat is iets wat jij vind en geeft ze alleen een stok om met te slaan als het erop aan komt laat hun het vuile werk maar doen. In jouw brief moet staan dat je weet van de klachten en geprobeerd hebt om er over te praten. Al die geluiden die jij maakt moet je pas wat over zeggen als ze het vragen.quote:Op donderdag 12 december 2019 17:07 schreef DevFreak het volgende:
Maar even een brief opgesteld:
[..]
Oh god heb je er zo een die het hele complex vertelt over jouw gedrag.quote:Op donderdag 12 december 2019 17:31 schreef DevFreak het volgende:
[..]
Nah, de buren hebben een goede relatie met haar en ik wordt inmiddels ook een beetje raar aangekeken in de straat.
Ik kreeg al de reactie dat "het geluid toch ergens vandaan moet komen" op WhatsApp.
Weet niet precies wat een Imac is, volgens mij een draagbare laptop computer. Neem aan dat daar kleine luidsprekertjes inzitten. Maar heb begrepen dat TS daar een bass speaker en andere luidsprekers op aan heeft gesloten en dan maakt zo'n klein draagbaar apparaat wel degelijk een groots geluid.quote:Op donderdag 12 december 2019 16:00 schreef Manmanmanwateenzooi het volgende:
Maakt een Imac uberhaupt geluid...
Ik had misschien wat langer de tijd moeten nemen hiervoor. Het is misschien een beetje te snel geschreven.quote:Op donderdag 12 december 2019 17:34 schreef vipergts het volgende:
[..]
Je kunt beter dat soort dingen als tv programma's terugkijken uit je brief laten. Je was bezig op de imac toen zij overlast ervoer verder niets. Hebben ze niets mee te maken met wat jij deed. Ook het geluid stond absoluut niet te hard soort zinnen kun je beter weg laten. Dat is iets wat jij vind en geeft ze alleen een stok om met te slaan als het erop aan komt laat hun het vuile werk maar doen. In jouw brief moet staan dat je weet van de klachten en geprobeerd hebt om er over te praten. Al die geluiden die jij maakt moet je pas wat over zeggen als ze het vragen.
Nee, die is aangesloten op mijn televisie. Die laat ik tegenwoordig uit staan.quote:Op donderdag 12 december 2019 17:35 schreef -Hakuna- het volgende:
[..]
Weet niet precies wat een Imac is, volgens mij een draagbare laptop computer. Neem aan dat daar kleine luidsprekertjes inzitten. Maar heb begrepen dat TS daar een bass speaker en andere luidsprekers op aan heeft gesloten en dan maakt zo'n klein draagbaar apparaat wel degelijk een groots geluid.![]()
![]()
En dan raar vinden dat de buurvrouw(man) hem daarop aanspreekt.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |