De oudste met 4,5 ofzo. Hij kon niet fatsoenlijk met zijwieltjes fietsen en een traptractor kon hij bijvoorbeeld ook niks mee ‘ik ben niet zo goed met trappers..’ ook niet denderend gemotiveerd en ze loopfiets ging veel sneller. ( maar de algemene tendens bij hem is wel dat hij dingen niet wil oefenen maar gewoon doet als hij denkt dat ie het kan en dan lukt het vaak ook wel. Soms is dat sneller als gemiddeld, soms een stuk later dan gemiddeld). Toen vond ik op de weggeefhoek zo’n vestje met een handvat om te oefenen. Zijwieltjes er af en binnen 5 minuten kon hij fietsen.quote:Op donderdag 17 juni 2021 15:22 schreef D.U.M.A.N. het volgende:
[ afbeelding ]
Fietsen met kinderen interpreteer ik ook als: fietsen met kind naast je.
Heb ik tot nu toe 2 keer gedaan. U. rijdt op z’n fiets met zijwieltjes naast meZo leuk. Maar hij is echt een dromer en zit alleen maar om zich heen te kijken. En als hij wel oplet, is hij met mij aan het racen.
Durf de zijwieltjes er daarom nog niet af te halen.
Wanneer zetten jullie die stap?
Ohhh zo leuk ja!quote:Op donderdag 17 juni 2021 16:40 schreef Aure het volgende:
Oh heerlijk Donna, je gaat echt genieten van je bakfiets! Ik ben in ieder geval helemaal fan en ik fiets er zelf nog maar een week mee
Leuke foto van U
qua fiets:quote:Op zaterdag 19 juni 2021 12:44 schreef MaJo het volgende:
Nu Aapie bijna zelfstandig rechtop kan zitten wordt het ook tijd om een fiets en stoeltje aan te schaffen (ja, ik heb geen fiets) Ik weet alleen niet zo goed waar te beginnen. Waar moet je allemaal op letten?
Dit zijn goede overwegingenquote:Op zaterdag 19 juni 2021 13:12 schreef SQ het volgende:
[..]
qua fiets:
1. Je moet echt oefenen met opstappen en wegrijden met een fietszitje voorop. Mijn oorspronkelijke opstaptechniek bleek op geen enkele wijze compatible met een zitje. Ik moest dat echt opnieuw leren.
2. Een moederfiets heeft de meeste ruimte tussen stuur en zadel en kan handig zijn als punt 1 een groot issue is.
3. Je moet met je voeten bij de grond kunnen als je op het zadel zit. Dit is tamelijk essentieel voor de veiligheid omdat je met een voorzitje niet via de voorkant van je zadel kunt glijden.
Qua zitje:
Denk er over na of je beiden het zitje op je fiets wil kunnen plaatsen. Zo ja, ga dan voor een zitje dat je er makkelijk op en af klikt.
Aangezien de levertijden lang zijn zal Aapie eerder 1,5 zijn dan 9 maanden als we gaan fietsenquote:Op zaterdag 19 juni 2021 13:12 schreef SQ het volgende:
En wellicht ten overvloede:
Begin niet te vroeg. 9 maanden is het absolute minimum.
Proeffietsen, checkquote:Op zaterdag 19 juni 2021 14:00 schreef Elleska het volgende:
Inderdaad proeffietsen met voorzitje want alleen dan kan je bepalen of er extra ruimte nodig is tussen zadel en stuur. Ik stap aan de zijkant op via de trapper en heb daardoor geen extra ruimte nodig. Mocht je voor een normale fiets gaan let er dan ook op of de standaard stevig genoeg is of laat deze vervangen voor een dubbele standaard.
En alvast vooruit denkend aan de toekomst, probeer ook het gewenste achterzitje op de fiets en bedenk hoe je bagage mee wil nemen.
(Ik had alle opties met de fietsenmaker besproken maar niet gepast. Toen we over wilden stappen naar het achterzitje bleken de standaard zadelbuisadapters niet te passen. Ook had ik achteraf gezien beter een lager frame kunnen kiezen dan bij mijn lengte hoort omdat de zadel een stukje omhoog moest voor het achterzitje.)
Stuurslot lijkt me een goeie ja! Ik vroeg me al af hoe je het kind erop zet en het dan vast moet houden, maar dat is dus de oplossingquote:Op zaterdag 19 juni 2021 14:12 schreef tpopml het volgende:
Niet slecht om nu al te beginnen met kijken hoor @:Majo, volgens de lokale fietsenmakers hier zit er aardig wat levertijd op de gemiddelde fiets.
Ik ben ook aan het oriënteren, en heb een aantal voorkeuren: stuurslot (zodat ik het voorstuur vast kan zetten als ik Mickey in het zitje wil plaatsen), dubbele standaard (want stabiel, maar wel zwaarder ook) en middenmotor.
Gaan binnenkort proefritje maken op de Quip e-go. De accu zit dan op het frame, en ik heb daar mijn vraagtekens bij. Blijf ik daar niet achter hangen als ik opstap? Wel voordeel dat accu niet in de weg zit bij een evt. achterzitje! Maar ja, met mijn (on)handigheid vind ik een valrisico wel vervelend.
Ik heb geen moederfiets en hoef niet met de benen wijd te fietsen hoor.quote:Op zaterdag 19 juni 2021 14:27 schreef MaJo het volgende:
Dit zijn goede overwegingen Ik heb een keer met een kind voorop gefietst en vond dat toen ontzettend ongemakkelijk! Begrijp ik het goed dat op de moederfiets die extra ruimte zit zodat je niet met "je benen wijd" hoeft te fietsen? Dat lijkt me wel het meest comfortabele.
Hoe stap je eigenlijk op als je niet aan de voorkant eraf kan glijden
Voorzitje is tot 15 kilo dus daarna moeten ze elders zitten. L was net 3 toen hij naar het achterzitje ging. Achterop mag bij de meeste stoeltjes direct vanaf 9 maanden maar voorop is veel gezelliger en ik vind het ook veiliger want je hebt zicht op je baby.quote:Op zaterdag 19 juni 2021 14:27 schreef MaJo het volgende:
Proeffietsen, check En dus ook meteen voor de toekomst kijken. Met welke leeftijd gaat het kindje eigenlijk achterop?
Ik heb geen stuurslot. Eerlijk gezegd vond ik het stuurslot met proeffietsen maar een onding maar dat kan ook aan de fiets hebben gelegen.quote:Op zaterdag 19 juni 2021 14:27 schreef MaJo het volgende:
Stuurslot lijkt me een goeie ja! Ik vroeg me al af hoe je het kind erop zet en het dan vast moet houden, maar dat is dus de oplossing
Fietsen jullie allemaal elektrisch? Mij lijkt het wel wat maar mijn man vind dat we daar nog veel te jong voor zijn Een beetje trapondersteuning lijkt mij juist wel wat
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |