abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  donderdag 29 augustus 2019 @ 19:11:18 #201
327807 Mariposas
יה&#14
pi_188692731
quote:
0s.gif Op donderdag 29 augustus 2019 17:12 schreef BobbyMcGee het volgende:
Doe je een kolfbh over je gewone voedingsbh aan? Of kleed je je helemaal uit?

Ik zie het nog niet helemaal voor me.
Ik doe ‘m inderdaad over voedingsbh. Shirt omhoog, voedingsbh openklappen en cups naar beneden klappen. En dan doe ik de kolf bh om (ik noem het dus ook omdoen, niet aandoen). Die van medela is een bandeau model die je aan de voorkant vast ritst. Pumpease heeft volgens mij hetzelfde systeem. Super makkelijk. :)
No hay mal que dure cien aņos ni cuerpo que lo aguante
pi_188693056
Ik vond uiteindelijk de siliconen schelpdingen eraf halen nog beter werken dan met een kolfbh, dat harde plastic zoog gewoon direct vacuüm :+
pi_188693179
Kolf bh fan hier (medela)! *O* wekenlang full time gekolfd en wat was dat ding een verademing _O_ daarna een mammae bh gekocht en die kan ook functioneren als kolf bh dus dat was helemaal handig ^O^

Qua schoonmaken op t werk: altijd eerst koud afspoelen met warm water stollen de eiwitten. (Is mij geleerd in t ziekenhuis) Met alleen koud is goed genoeg overdag. S avonds even sopje en evt steriliseren.
  donderdag 29 augustus 2019 @ 19:30:58 #204
327807 Mariposas
יה&#14
pi_188693300
quote:
1s.gif Op donderdag 29 augustus 2019 19:22 schreef Spees_Eend het volgende:
Ik vond uiteindelijk de siliconen schelpdingen eraf halen nog beter werken dan met een kolfbh, dat harde plastic zoog gewoon direct vacuüm :+
P.hilips toevallig? De meeste kolfapparaten die ik ken hebben die siliconen dingen waar P.hilips zo mee pronkt niet, en volgens mij heeft dat ook een goede reden.

[ Bericht 12% gewijzigd door Mariposas op 29-08-2019 19:31:51 (Geen Coolblue links ) ]
No hay mal que dure cien aņos ni cuerpo que lo aguante
  donderdag 29 augustus 2019 @ 19:36:58 #205
346653 Ceviche
Human wreckage that you love
pi_188693473
quote:
1s.gif Op donderdag 29 augustus 2019 19:22 schreef Spees_Eend het volgende:
Ik vond uiteindelijk de siliconen schelpdingen eraf halen nog beter werken dan met een kolfbh, dat harde plastic zoog gewoon direct vacuüm :+
:o
Wat een leerzaam topic _O_
pi_188693766
quote:
1s.gif Op donderdag 29 augustus 2019 19:30 schreef Mariposas het volgende:

[..]

P.hilips toevallig? De meeste kolfapparaten die ik ken hebben die siliconen dingen waar P.hilips zo mee pronkt niet, en volgens mij heeft dat ook een goede reden.
Nee ik heb de spectra 9+ :)
  Manager PR/Moderator donderdag 29 augustus 2019 @ 20:21:44 #207
269689 crew  Viv
pi_188694698
quote:
1s.gif Op donderdag 29 augustus 2019 19:27 schreef Zo-is-dat het volgende:
Qua schoonmaken op t werk: altijd eerst koud afspoelen met warm water stollen de eiwitten. (Is mij geleerd in t ziekenhuis) Met alleen koud is goed genoeg overdag. S avonds even sopje en evt steriliseren.
:Y
Daarom deed ik het ook altijd zo. Na elke kolfsessie met koud water afspoelen, eenmaal per dag een warm sopje en steriliseren (kleine moeite, met zo'n magnetronbak).

En hier altijd met hard plastic kolfschelpen (Medela, Pumpin Pals) gekolfd, maar no way dat die vanzelf bleven zitten. :D Mijn kolf-beha was het geld echt meer dan waard, al nam ik op het werk niet altijd de tijd om 'm om te doen.
  donderdag 29 augustus 2019 @ 21:25:08 #208
57269 Lemijn
luistert ook naar Leijn
pi_188696853
Kolfspullen overdag onder de koude kraan, in een hydrofiel, 's avonds door een sopje. Steriliseren: nooit.

Zorg voor zo min mogelijk extra werk ^O^ .

En hier ook een pump ease gehad, geweldig ding.
Maar het allerfijnste is toch wel niet meer kolven.
Op maandag 14 november 2016 12:18 schreef Crumpette het volgende:
De eerste keer ben je zo'n magische eenhoorn van moeder natuur en creeert een wonder
pi_188697519
Sinds kort moet ik ook kolven op werk.

Ik heb een koeltas van declathon gehaald en 2 koelelementen, was geloof ik iets van 12 euro bij elkaar. Passen precies 2 flessen in. De melk laat ik afkoelen in de koelkast en doe het aan het einde van de werkdag in de koeltas.

Verder neem ik de kolfspullen mee in een plastic tas, gewikkeld in 2 hydrofiele doeken. Ik kolf 2x op werk en na elke kolfbeurt spoel ik de spullen af met koud water en een druppeltje afwasmiddel. Ik kook de spullen 2x uit in de week.

Ooh en ik heb ook een kolfbh besteld via aliexpress. 1x gedragen, maar vond het niet zo lekker zitten. Ik ontbloot nu gewoon mijn bovenlichaam, houd 1 flesje vast met mijn hand en andere klem ik met mijn elleboog.

Andere hand is om te appen :P
pi_188747619
Sinds ongeveer een paar dagen maakt mijn baby (3 weken oud) een klakkend geluid tijdens het drinken, alsof het vacuüm niet goed is. Ik ken het niet van mijn eerste twee kinderen. Tongriempje is na de geboorte door de verloskundige gecheckt, zij zei dat het in orde was (bij mijn tweede is het gekliefd). We lijken beide geen symptomen van spruw te hebben, heb ik voor zover ik weet bij de eerste twee ook nooit gehad. Ze groeit zeer goed. Heeft iemand hier ervaring mee of een idee waardoor het veroorzaakt wordt? Verkeerd aanhappen?
  maandag 2 september 2019 @ 08:50:31 #211
327807 Mariposas
יה&#14
pi_188750148
Ondervinden jij en/of je baby tijdens of na het drinken klachten, anders dan het klakken, @Minarosa?
No hay mal que dure cien aņos ni cuerpo que lo aguante
pi_188751206
quote:
0s.gif Op maandag 2 september 2019 08:50 schreef Mariposas het volgende:
Ondervinden jij en/of je baby tijdens of na het drinken klachten, anders dan het klakken, @:minarosa?
Ik niet en baby volgens mij ook niet, ze hikt soms behoorlijk maar dat lijkt me normaal.
pi_188751412
Wat ik begreep van de LK bij het borstvoedingscafe kan het geen kwaad, zolang de baby goed groeit.
Disclaimer: Posts van deze user met een korrel zout nemen.
pi_188751444
Mijn O deed dat ook, MInarosa. Zolang baby en jij er geen last van hebben zou ik me er geen zorgen om maken....
pi_188752241
Mijn jongste deed dat ook. Hoewel ik bij haar wel een korte tongriem vermoed, heb ik daar nog niks mee gedaan omdat ze goed groeit en we beide geen last hadden/hebben (op een drietal verstoppingen bij mij na dan).
I 21-5-10 ♥ T 1-11-12 ♥ K 4-11-18 ♥
pi_188752747
Dat is geruststellend, dank!
pi_188782594
@ViviRAWRS: en andere full-time kolvers:
ik vroeg me af: waar kolf je als je buitenshuis bent (niet op werk)? Komt/kwam het wel eens voor dat je bijvoorbeeld aan het shoppen was en moest kolven? Of plande je het altijd zo dat je dan weer thuis was?

Soms lijkt het me heerlijk om een langere tijd mijn eigen ding te doen. Mijn man is de woensdagen thuis terwijl ik nog verlof heb dus in principe zou ik dan op stap kunnen. Zonder enige planning de stad in gaan en daar in de bieb een krant lezen, neuzen in allerlei winkels zonder plan, uitgebreid lunchen met een vriendin. Maar dan moeten die borsten wel een keer geleegd worden.

Op zich is een uur of drie vier op stap al behoorlijk lang, en is er dus eigenlijk niets op tegen om daarna weer naar huis te gaan. Waarschijnlijk heb ik het dan al lang weer gezien en wil ik graag naar mijn baby. Maar ik zou het zo prettig vinden als het niet noodzakelijk was. Ik heb af en toe behoefte aan dat gevoel van vrijheid :+
  woensdag 4 september 2019 @ 10:27:53 #218
146480 Spees_Eend
in mijn nopjes
pi_188782850
Bobby, geen fulltime kolver, maar ik ben wel een aantal keer zo lang van huis geweest dat ik iets moest regelen qua kolven. Soms plande ik het zo dat ik even in de auto ging kolven (grote sjaal mee en liefst ergens beetje uit het zicht parkeren) of ik vroeg even aan iemand van het personeel van de locatie waar ik was of ze ergens een kamertje hadden waarvan de deur op slot kon. En ik kolfde dan gewoon genoeg om het comfortabel voor mezelf te maken, dus een minuut of 7-8 zoiets.

Ik heb ook wel eens op een wc gekolfd omdat er echt niets anders mogelijk was, maar dat had bepaald niet mijn voorkeur ;)
pi_188783034
Bobby, mijn ervaring is dat op de plekken met een 'Voeden kan hier'-sticker van het Voedingscentrum ook ruimte is om te kolven. Je kunt hier opzoeken welke plekken dat zijn: https://www.voedingscentrum.nl/voedenkanhier Vond ik zelf heel handig :)
Make your own kind of music.
  Manager PR/Moderator woensdag 4 september 2019 @ 10:51:00 #220
269689 crew  Viv
pi_188783111
quote:
0s.gif Op woensdag 4 september 2019 10:06 schreef BobbyMcGee het volgende:
@:ViviRAWRS: en andere full-time kolvers:
ik vroeg me af: waar kolf je als je buitenshuis bent (niet op werk)? Komt/kwam het wel eens voor dat je bijvoorbeeld aan het shoppen was en moest kolven? Of plande je het altijd zo dat je dan weer thuis was?
Ik heb buiten mijn huis en werk (en werkgerelateerde locaties zoals het hotel waar ik mijn BHV-herhalingscursus deed) gekolfd bij vrienden thuis en in de auto (als bijrijder). Ik deed boodschappen en shoppen inderdaad tussen de kolfsessies van thuis in. Er zijn maar weinig plekken met een geschikte kolfruimte. Ikea bijvoorbeeld wél (de afsluitbare verschoonruimte heeft een fijne stoel voor live voeden of kolven), maar elders zal je vaak aangewezen zijn op het toilet.

Ik ben overigens buiten werk/huisarts/tandarts/supermarkt nog nooit in mijn eentje de hort op geweest sinds ZZ er is, en die wordt volgende maand alweer 3 jaar. :o Mijn man is erg beperkt belastbaar en we hebben weinig oppassers in onze sociale kring (die zetten we alleen in bij ziekte en als man en ik samen naar een concert of film gaan).

[ Bericht 0% gewijzigd door Viv op 04-09-2019 10:56:46 ]
pi_188783457
Ik was toen ik verlof had weleens 5 a 6 uur weg en deed dat zonder kolven. Ik had begrepen van de verpleegkundige dat je in ieder geval elke 6 uur moest kolven om je productie op peil te houden.

Tot nu toe heb ik alleen thuis en op werk gekolfd, maar zou ook best ergens anders kunnen. Kan zelfs in een paskamertje in een winkel bij wijze van.
pi_188784072
quote:
1s.gif Op woensdag 4 september 2019 10:51 schreef ViviRAWRS het volgende:

[..]

Ik heb buiten mijn huis en werk (en werkgerelateerde locaties zoals het hotel waar ik mijn BHV-herhalingscursus deed) gekolfd bij vrienden thuis en in de auto (als bijrijder). Ik deed boodschappen en shoppen inderdaad tussen de kolfsessies van thuis in. Er zijn maar weinig plekken met een geschikte kolfruimte. Ikea bijvoorbeeld wél (de afsluitbare verschoonruimte heeft een fijne stoel voor live voeden of kolven), maar elders zal je vaak aangewezen zijn op het toilet.

Ik ben overigens buiten werk/huisarts/tandarts/supermarkt nog nooit in mijn eentje de hort op geweest sinds ZZ er is, en die wordt volgende maand alweer 3 jaar. :o Mijn man is erg beperkt belastbaar en we hebben weinig oppassers in onze sociale kring (die zetten we alleen in bij ziekte en als man en ik samen naar een concert of film gaan).
Aangezien ik nog iets moest ruilen bij de Ikea, zit ik daar nu in de verschoonruimte. Wat een prima voorziening ^O^
De auto had inderdaad ook wel gekund. Helemaal niet aan gedacht.

over je sub: ik zat in de vierde week al een hele tijd bij de kapper omdat mijn ouders er waren en ik wist dat ik ze een plezier zou doen met oppassen :D Zolang je er niet echt behoefte aan hebt, hoeft dat ook niet toch. Ik doe het nu ook een beetje zodat de man er aan kan wennen hoe het is om een-op-een tijd te hebben met zoon.

Ik zou me wel ongemakkelijk voelen in een pashokje of iets dergelijks, met dat kolfgeluid :D Ik ben ook niet zo'n ervaren kolfster dat ik dat soort locaties zou uitproberen.

@CaVaBien: ik kan natuurlijk best een flinke tijd de deur uit zonder dat mijn productie er onder lijdt, dat had ik nog helemaal niet bedacht :') Nu moet ik zeggen dat ik dat wel spannend zou vinden met mijn gevoeligheid voor verstopte melkkanaaltjes/borstontstekingen.
  Manager PR/Moderator woensdag 4 september 2019 @ 12:21:04 #223
269689 crew  Viv
pi_188784330
quote:
0s.gif Op woensdag 4 september 2019 12:01 schreef BobbyMcGee het volgende:
Zolang je er niet echt behoefte aan hebt, hoeft dat ook niet toch.
Oh, ik zou het best fijn vinden hoor! Maar het gaat gewoon niet, gisteren heb ik bijvoorbeeld ook een etentje met alle collega's afgeslagen omdat mijn man niet zo lang voor ZZ kon zorgen.
quote:
Ik zou me wel ongemakkelijk voelen in een pashokje of iets dergelijks, met dat kolfgeluid :D
Je zou dan een handkolf kunnen meenemen, die zijn best stil. :Y) Ik zou dan wel een rustige winkel uitkiezen, met stoel of krukje in het pashokje, en liefst met een deurtje en niet zo'n net te krap gordijntje. :)
pi_188785200
Ik heb de eerste weken full time gekolfd ivm 6,5 week ziekenhuis.

Voordeel t maakte me niks meer uit waar te kolven en wie erbij was 8-)

Zoals eerder genoemd, in de auto, als passagier, stilstaand maar ook rijdend :Y) (kolf bh _O_ )
Op de wc in een restaurant of bij een bruiloft, niet echt een aanrader maar als er niet beter is functioneerde ook dat.

Op veel locaties kun je vragen naar een kolfruimte. Er is meestal wel ergens een afsluitbare en rustige ruimte beschikbaar, soms met toch wel veel ramen of iemand die toch iets kwam zoeken toevallig, maar ook dat went :+
Het motto van mijn moeder was altijd: “ze kijken t d’r niet af” O-)
  donderdag 5 september 2019 @ 14:06:35 #225
319308 Tink89
To live is to dance
pi_188800308
Kolfopbrengst van vandaag in twee sessies: 145 en 85 ml. Wow, da's meer dan ik ooit in twee keer kolfde :D
K&W / Tink's droomhuis deel 3: Vur goan beginne! Ofzoiets....
maandag 30 september 2013 07:58 schreef Brighteyes het volgende:
En over de chocola... Tink is van een andere planeet. ;) Die heeft dat niet nodig. ;)
  donderdag 5 september 2019 @ 19:07:58 #226
346653 Ceviche
Human wreckage that you love
pi_188804773
quote:
0s.gif Op donderdag 5 september 2019 14:06 schreef Tink89 het volgende:
Kolfopbrengst van vandaag in twee sessies: 145 en 85 ml. Wow, da's meer dan ik ooit in twee keer kolfde :D
^O^
Zo bevredigend als het kolven goed lukt :D
  donderdag 5 september 2019 @ 19:18:27 #227
346653 Ceviche
Human wreckage that you love
pi_188804950
Vraagje: ik heb bevroren melk ontdooid maar niet gebruikt. Hoe lang zouden jullie dat nog bewaren? La leche League zegt 24 uur maar misschien kan het langer? Ik vind weggooien zonde maar de richtlijnen zijn misschien wat aan de strenge kant.
  donderdag 5 september 2019 @ 19:41:08 #228
57269 Lemijn
luistert ook naar Leijn
pi_188805323
Hoe oud is je baby? Kan je vertrouwen op dat die wel aangeeft of het oké is of niet door eventueel te weigeren?
Op maandag 14 november 2016 12:18 schreef Crumpette het volgende:
De eerste keer ben je zo'n magische eenhoorn van moeder natuur en creeert een wonder
pi_188806022
Ik bewaar ze ongeveer 24-30 uur. Ik probeer die richtlijnen wel aan te houden, maar je kunt natuurlijk kijken of de baby het accepteert.
  donderdag 5 september 2019 @ 21:02:45 #230
346653 Ceviche
Human wreckage that you love
pi_188806423
quote:
0s.gif Op donderdag 5 september 2019 19:41 schreef Lemijn het volgende:
Hoe oud is je baby? Kan je vertrouwen op dat die wel aangeeft of het oké is of niet door eventueel te weigeren?
16 weken. Hij heeft eerder wel een keer melk geweigerd die zurig rook maar volgens mij gewoon goed was, dus misschien wel. Maar heel zeker weet ik dat niet.
  Manager PR/Moderator donderdag 5 september 2019 @ 21:09:03 #231
269689 crew  Viv
pi_188806481
LLL is qua bewaartermijnen van verse/ontdooide/opgewarmde moedermelk niet aan de strenge kant. Vergelijk maar eens met borstvoeding.com en het Voedingscentrum. :)

@Tink89 Wat fijn! Wat was je totale opbrengst van de laatste tijd toen je nog 3 keer kolfde?
pi_188807321
Ik heb aan 1 kant ineens telkens last van kloofjes (laatst zat de huid zelfs voor 3/4 rondom los :X). Dat heb ik helemaal laten genezen en daarna pas weer rechts aangeboden, maar nu weer kloofjes. Ik heb geen idee hoe dat nou ineens komt. Bijten doet hij nu juist eigenlijk niet meer, en hij drinkt ook niet in een andere houding dan eerst ofzo :?.

Iemand een idee wat de oorzaak zou kunnen zijn, of nog beter: de oplossing?
  vrijdag 6 september 2019 @ 07:58:13 #233
319308 Tink89
To live is to dance
pi_188810415
quote:
0s.gif Op donderdag 5 september 2019 21:09 schreef ViviRAWRS het volgende:
LLL is qua bewaartermijnen van verse/ontdooide/opgewarmde moedermelk niet aan de strenge kant. Vergelijk maar eens met borstvoeding.com en het Voedingscentrum. :)

@:Tink89 Wat fijn! Wat was je totale opbrengst van de laatste tijd toen je nog 3 keer kolfde?
Wisselend tussen de 200 en de 300. Dit is dus echt een monsteropbrengst voor in twee keer *O*


quote:
1s.gif Op donderdag 5 september 2019 22:17 schreef Spees_Eend het volgende:
Ik heb aan 1 kant ineens telkens last van kloofjes (laatst zat de huid zelfs voor 3/4 rondom los :X). Dat heb ik helemaal laten genezen en daarna pas weer rechts aangeboden, maar nu weer kloofjes. Ik heb geen idee hoe dat nou ineens komt. Bijten doet hij nu juist eigenlijk niet meer, en hij drinkt ook niet in een andere houding dan eerst ofzo :?.

Iemand een idee wat de oorzaak zou kunnen zijn, of nog beter: de oplossing?
Hapt hij echt op dezelfde manier aan? Of is je techniek stiekem toch een beetje anders? En als je een andere houding probeert? Rugby?
K&W / Tink's droomhuis deel 3: Vur goan beginne! Ofzoiets....
maandag 30 september 2013 07:58 schreef Brighteyes het volgende:
En over de chocola... Tink is van een andere planeet. ;) Die heeft dat niet nodig. ;)
pi_188812375
Ik lees hier en elders vaak over borstvoeding als troost. Maar mijn baby lijkt vooral efficiënt te drinken en het als voeding te zien. Meer mensen bij wie dat het geval is?
pi_188812461
Hmm in sommige gevallen werkte het prima als troost. Maar bij volledig over de zeik/hysterisch moest ik hem wel eerst op een andere manier rustig krijgen en dan daarna wilde ie nog wel een slokje :+
  vrijdag 6 september 2019 @ 11:36:09 #236
346653 Ceviche
Human wreckage that you love
pi_188812732
Bedankt voor de antwoorden, ik heb de melk toch maar weggegooid.

Bobby, hier ook geen troostdrinker. Soms is hij ontevreden en dan bied ik een borst aan en raakt hij helemaal overstuur (weet ik wel gelijk dat het geen honger is, dat dan weer wel).
Maar Koert is nog niet ziek geweest of tandjes gekregen ofzo, misschien dan wel.
pi_188812914
quote:
0s.gif Op vrijdag 6 september 2019 11:03 schreef BobbyMcGee het volgende:
Ik lees hier en elders vaak over borstvoeding als troost. Maar mijn baby lijkt vooral efficiënt te drinken en het als voeding te zien. Meer mensen bij wie dat het geval is?
Hier ook zo hoor. Knuffelen als troost, voeden bij trek. Andersom lukt niet :7
Let me see you stripped down to the bone
pi_188813137
Hier voeden ook alleen bij trek. Eigenlijk nooit als troost. Dan vraagt ze er ook gewoon echt nooit om.
  vrijdag 6 september 2019 @ 13:26:47 #239
57269 Lemijn
luistert ook naar Leijn
pi_188814120
Drinken als troost kwam hier pas later. Best handig hoor.
Op maandag 14 november 2016 12:18 schreef Crumpette het volgende:
De eerste keer ben je zo'n magische eenhoorn van moeder natuur en creeert een wonder
  vrijdag 6 september 2019 @ 19:59:39 #240
146480 Spees_Eend
in mijn nopjes
pi_188819870
quote:
0s.gif Op vrijdag 6 september 2019 07:58 schreef Tink89 het volgende:

[..]

Wisselend tussen de 200 en de 300. Dit is dus echt een monsteropbrengst voor in twee keer *O*
[..]

Hapt hij echt op dezelfde manier aan? Of is je techniek stiekem toch een beetje anders? En als je een andere houding probeert? Rugby?
Naar mijn idee is de techniek gelijk (hij drinkt eigenlijk sinds de geboorte al alleen in madonna houding, met een klein uitstapje naar zittend toen hij ontdekte dat hij dat kon, maar inmiddels alweer tijden Madonna. Rugby krijg ik denk ik ook niet voor elkaar met zijn lengte en gewicht :D. Ik weet het dus ook echt niet, op de eerste weken na heb ik nooit kloofjes gehad :?


Troosten aan de borst heb ik heel veel gedaan tot een maand of 8-9, het was bij tijden de enige manier om hem te troosten (maar hij had dan ook wel wat last van dingetjes bleek later). Maar sinds een aantal maanden troost ik eigenlijk alleen door te knuffelen en op te pakken, hij vraagt dan ook niet om drinken. Met uitzondering van een enkele keer dat hij overstuur is omdat hij te moe is ofzo, dan blijft het toch een handige succesformule :+
  vrijdag 6 september 2019 @ 20:57:19 #241
319308 Tink89
To live is to dance
pi_188821282
Prul wil de borst soms wel als troost of omdat ze moe is ofzo, maar als ze gaat liggen rommelen, koppel ik af en leid ik haar op een andere manier af.

Toen ze kleiner was, wel vaker btw.
K&W / Tink's droomhuis deel 3: Vur goan beginne! Ofzoiets....
maandag 30 september 2013 07:58 schreef Brighteyes het volgende:
En over de chocola... Tink is van een andere planeet. ;) Die heeft dat niet nodig. ;)
  vrijdag 6 september 2019 @ 21:35:10 #242
57269 Lemijn
luistert ook naar Leijn
pi_188822431
quote:
0s.gif Op vrijdag 6 september 2019 11:52 schreef minilot het volgende:

[..]

Hier ook zo hoor. Knuffelen als troost, voeden bij trek. Andersom lukt niet :7
Ik wou nog zeggen dat bij grote honger Jacob soms loslaat en om een boterham vraagt. Dus dat het haast eerder andersom is tegenwoordig: voeden als troost/bonden/wakkerworden, eten bij trek, water bij dorst.

Maar goed zodra hij zich realiseert dat hij een politieauto heeft, is het sowieso afgelopen. Met alle acties van de vorige alinea. Top, zo'n peuter *O* .
Op maandag 14 november 2016 12:18 schreef Crumpette het volgende:
De eerste keer ben je zo'n magische eenhoorn van moeder natuur en creeert een wonder
  vrijdag 6 september 2019 @ 22:53:42 #243
480396 Sisu
Oudgediende
pi_188825079
Spees,
Heb je een verminderde weerstand. Stress?
Krijgt je kindje soms tandjes of heeft hij iets in zn mond? Soms zijn het echt hele kleine dingen waardoor dit soort dingen gebeuren.
En liggend voeden geeft hier het minste ongemak.
Misschien ook iets voor jullie?

Dat vind ik trouwens echt wel vervelend. Ru drinkt súper als we liggen, maar zittend gaat echt niet zo soepel. Hij zuigt dan vaak hard aan Mn tepel terwijl hij zijn hoofd naar achteren gooit en dus los plopt.
Of hij blijft maar wiebelen / opnieuw aanhappen.
Dit zorgt ervoor dat ik niet altijd even gemakkelijk de deur uit durf. Kolf dan liever af om hem een flesje te geven dan om zittend in een restaurant te voeden.
Ontspannen voeden vind ik namelijk erg belangrijk en dat lukt mij dus nog niet zo als ik niet kan liggen.

Ik vroeg me iets anders af.
Gebruiken jullie nog extra (multi-)vitamine voor de borstvoeding /iets wat doorwerkt.
Ik zag dat veel moeders extra vitamine d nemen en las dat ela ook probiotica neemt.
Ik was vandaag bij Kruidvat, maar er stonden 3001 flesjes. Oftewel te veel keuze, :')
Ben benieuwd!
Zonder hoop geen leven.
  vrijdag 6 september 2019 @ 22:55:52 #244
480396 Sisu
Oudgediende
pi_188825136
Oh over dat troosten..
Dat is hier nog niet zo aan de orde. Als Ru me ruikt icm huidcontact is het al goed. Daar hoef ik niet perse borstvoeding voor te geven.
Zijn zusje had dat veel meer. Die dronk dan ook altijd terwijl ze iets aan het aaien was. Mn borst of Mn arm ofzo. Dat doet ze overigens nog. Als ze nu naast me zit plukt ze aan het vel van Mn elleboog en als er iets speelt wat ze spannend/eng/verdrietig vind dan stopt ze haar handen in Mn boezem. O+
Zonder hoop geen leven.
pi_188828219
quote:
1s.gif Op vrijdag 6 september 2019 22:53 schreef Sisu het volgende:
Dat vind ik trouwens echt wel vervelend. Ru drinkt súper als we liggen, maar zittend gaat echt niet zo soepel. Hij zuigt dan vaak hard aan Mn tepel terwijl hij zijn hoofd naar achteren gooit en dus los plopt.
Of hij blijft maar wiebelen / opnieuw aanhappen.
Dit zorgt ervoor dat ik niet altijd even gemakkelijk de deur uit durf. Kolf dan liever af om hem een flesje te geven dan om zittend in een restaurant te voeden.
Ontspannen voeden vind ik namelijk erg belangrijk en dat lukt mij dus nog niet zo als ik niet kan liggen.
Die fase hebben we ook een tijdje gehad. Extra vervelend bij het in slaap voeden, vlak voordat L in diepe slaap viel gooide hij zich achterover en was dan natuurlijk weer klaarwakker. Wat bij mij hielp was een extra kussen (voedingskussen of gewoon kussen) waar L met zijn hoofd tegenaan lag. Dan kon hij zichzelf niet zo ver achterover gooien. Daar heb je in het openbaar meestal niets aan maar thuis wel.

Troosten aan de borst gebeurd hier ook niet (meer). Loslaten en gebaren om eten/drinken(water) herken ik wel :)
  zaterdag 7 september 2019 @ 08:04:53 #246
319308 Tink89
To live is to dance
pi_188828367
Sisu, ik gebruik mamafit van davitamon. Die heb ik gekregen en bevalt prima. Probiotica niet, mijn darmen doen het prima en die van prul inmiddels ook.

Denk wel dat ik ga stoppen met die vitamines als deze op zijn, duur grapje. Vitamine d blijf ik - net als prul - wel gebruiken.
K&W / Tink's droomhuis deel 3: Vur goan beginne! Ofzoiets....
maandag 30 september 2013 07:58 schreef Brighteyes het volgende:
En over de chocola... Tink is van een andere planeet. ;) Die heeft dat niet nodig. ;)
pi_188828435
Ik gebruik straks eerst mamafit en daarna stap ik weer over naar supradin forte zoals elke winter. Ik voel me daar heel fijn bij.
I am unconditionally and irrevocably in love with him.
I'm 97% sure you don't like me, I'm 100% sure I don't care.
pi_188829479
Sisu, is biological nurturing nog een goede houding voor jullie dan? Hoewel halfliggend dus misschien ook niet handig buitenshuis.. En extra vitD slik ik al jaren, nadat ik na nr2 bij de huisarts kwam met burnout-klachten. In mn laatste zwangerschap op vitD laten prikken, die zat toen op 130. En daar voel ik me prima bij. Dus in de zomer even ongesmeerd naar buiten, en als dat niet lukt ook slikken. Ik slik buiten de zomer elke dag 3000iU.

Spees, helpt de nippleflip nu niet? Ik heb geen kloven meer gehad sinds de kraamweek (afkloppen!) maar soms ligt ze toch echt net anders en doet t pijn. Sowieso heb ik met deze 3e meer gezeik dan bij de andere 2 bij elkaar. Pijn, kloven, verstoppingen, bijna een BO }:|
I 21-5-10 ♥ T 1-11-12 ♥ K 4-11-18 ♥
pi_188831324

O+

Prachtige illustratie door
Shelley Couvillion
erf de ogen van je kind - kijk erdoor
pi_188835564
Mooi! O+

Sisu, ik herken het onrustige drinken. En dat je daardoor minder prettig buitenshuis voedt.
Ik voel me soms zoals die vrouw midden op de illustratie, maar dat is eigenlijk een teken dat het niet top gaat: hij wil dan niet normaal drinken, dus ik laat hem al rondlopend aanhappen. Door het rondlopen blijft hij afgeleid waardoor hij minder drinkt. Erg relaxed is het niet, terwijl het er wellicht wel zo uit ziet. Vandaag sjouwde ik al voedend de trap op omdat een tweejarig dochtertje van vrienden het bedje van de baby graag wilde zien :+
  zaterdag 7 september 2019 @ 20:50:06 #251
327807 Mariposas
יה&#14
pi_188837850
Volgens mij is dat iets wat rond de vier maanden gebeurt, dan hebben ze opeens veel meer oog voor de omgeving, zijn snel afgeleid. Ik herken het ook heel erg. Standaard nu een doekje eronder want heel handig als ze los laten, alle melk stroomt lekker door (wel handig trouwens dan, zo’n tepelhoedje, heb je nog een klein reservoir :D ).
Maar het is hier ook vaak een teken dat de honger/dorst wel over is. Bij een stuk of 5 x loslaten achter elkaar berg ik mijn borsten weer op tegenwoordig.
No hay mal que dure cien aņos ni cuerpo que lo aguante
pi_188840632
Sisu, ik slik normaal de mamafit maar was heel slim, ze vergeten mee te nemen op vakantie. Dus ik heb in mijn beste Frans bij een apotheek gevraagd en degene snapte mij half. Hij liet mij gewoon het hele assortiment zien aan alles wat er was, van tepelzalven tot de vitamines. Dus nu Gestarelle G :P ^O^.
pi_188842240
Voor de Davitamon: er zijn geregeld 1+1 aanbiedingen. Deze week bij Kruidvat maar de Etos heeft ze ook af en toe.
Ik heb hier nu weer 2 volle dozen erbij staan.
pi_188869537
Dames, ik heb advies nodig. Zoon is bijna 6 maanden oud en drinkt inmiddels tussen de 500 en 700 ml afgekolfde melk als hij bij de gastouder is. Hij is 3 dagen per week bij de gastouder van 7 tot 17 uur ongeveer. Ik voed om half 7 en kolf 2 keer tijdens de werkdag. Tijdens die 2 kolfsessies kolf ik doorgaans 180 ml en ~120 ml, niet genoeg voor een dag bij de gastouder. Inmiddels is mijn vriezer-voorraad zo goed als op en vraag ik mij af hoe ik mijn zoon volgende week van melk moet voorzien. Vaker/langer kolven op het werk is geen optie, ik werk als verpleegkundige in een ziekenhuis en ondanks het (theoretische) recht op kolftijd, kolf ik tijdens mijn pauzes omdat mijn werk anders niet afkomt en er niemand is om mijn werk over te nemen. Zal ik maar gewoon een doos KV kopen en daarmee de BV tekorten opvangen? Wat zouden jullie doen in mijn situatie?
pi_188869811
quote:
1s.gif Op vrijdag 6 september 2019 22:53 schreef Sisu het volgende:
Spees,
Heb je een verminderde weerstand. Stress?
Krijgt je kindje soms tandjes of heeft hij iets in zn mond? Soms zijn het echt hele kleine dingen waardoor dit soort dingen gebeuren.
En liggend voeden geeft hier het minste ongemak.
Misschien ook iets voor jullie?

Dat vind ik trouwens echt wel vervelend. Ru drinkt súper als we liggen, maar zittend gaat echt niet zo soepel. Hij zuigt dan vaak hard aan Mn tepel terwijl hij zijn hoofd naar achteren gooit en dus los plopt.
Of hij blijft maar wiebelen / opnieuw aanhappen.
Dit zorgt ervoor dat ik niet altijd even gemakkelijk de deur uit durf. Kolf dan liever af om hem een flesje te geven dan om zittend in een restaurant te voeden.
Ontspannen voeden vind ik namelijk erg belangrijk en dat lukt mij dus nog niet zo als ik niet kan liggen.

Ik vroeg me iets anders af.
Gebruiken jullie nog extra (multi-)vitamine voor de borstvoeding /iets wat doorwerkt.
Ik zag dat veel moeders extra vitamine d nemen en las dat ela ook probiotica neemt.
Ik was vandaag bij Kruidvat, maar er stonden 3001 flesjes. Oftewel te veel keuze, :')
Ben benieuwd!
Ik neem vitamine D3 van Bonusan, de capsules met 75 mcg. En daar dan 2 tegelijk van om voldoende voor jezelf te hebben én voldoende aan je baby door te geven.
Verder heb ik Royal Green Multi Woman (voor mezelf) en neem ik Dino Orthiflor Poeder (probiotica voor kinderen, voor de darmflora van de baby's).
  maandag 9 september 2019 @ 21:33:36 #256
146480 Spees_Eend
in mijn nopjes
pi_188869992
quote:
0s.gif Op maandag 9 september 2019 21:18 schreef Leintjeuh het volgende:
Dames, ik heb advies nodig. Zoon is bijna 6 maanden oud en drinkt inmiddels tussen de 500 en 700 ml afgekolfde melk als hij bij de gastouder is. Hij is 3 dagen per week bij de gastouder van 7 tot 17 uur ongeveer. Ik voed om half 7 en kolf 2 keer tijdens de werkdag. Tijdens die 2 kolfsessies kolf ik doorgaans 180 ml en ~120 ml, niet genoeg voor een dag bij de gastouder. Inmiddels is mijn vriezer-voorraad zo goed als op en vraag ik mij af hoe ik mijn zoon volgende week van melk moet voorzien. Vaker/langer kolven op het werk is geen optie, ik werk als verpleegkundige in een ziekenhuis en ondanks het (theoretische) recht op kolftijd, kolf ik tijdens mijn pauzes omdat mijn werk anders niet afkomt en er niemand is om mijn werk over te nemen. Zal ik maar gewoon een doos KV kopen en daarmee de BV tekorten opvangen? Wat zouden jullie doen in mijn situatie?
Ik zou dat inderdaad doen ja. Er zullen vast ook vrouwen zijn die extra gaan powerkolven enzo op vrije avonden / weekenden etc, maar heel eerlijk gezegd zou ik het naast het live voeden, twee keer kolven en een drukke baan wel gezegend vinden en oke zijn met aanvullen met kv waar nodig. Ik had ook echt niet zomaar de hoeveelheid die jij tekort komt bij elkaar gekolfd in 1 of 2 sessies. En naast het live voeden moet je dat ook maar in zien te passen.

Het blijft natuurlijk een persoonlijke keuze, maar het lijkt mij moeilijk bij elkaar te kolven voor 3 hele opvangdagen als je eigen opbrengst tijdens die dagen zoveel minder oplevert.
  maandag 9 september 2019 @ 21:39:08 #257
171422 LadyBlack
paint it black
pi_188870149
I'm with Spees.

En dan ook nog: misschien gaat hij de komende tijd wel rap meer eten en minder flessen drinken. Dat kan zomaar heel snel veranderen.

Dus nu geen extra stress maar een pot nutrilon en over een tijdje is die misschien wel weer overbodig ^O^
pi_188870188
quote:
1s.gif Op maandag 9 september 2019 21:33 schreef Spees_Eend het volgende:

[..]

Ik zou dat inderdaad doen ja. Er zullen vast ook vrouwen zijn die extra gaan powerkolven enzo op vrije avonden / weekenden etc, maar heel eerlijk gezegd zou ik het naast het live voeden, twee keer kolven en een drukke baan wel gezegend vinden en oke zijn met aanvullen met kv waar nodig. Ik had ook echt niet zomaar de hoeveelheid die jij tekort komt bij elkaar gekolfd in 1 of 2 sessies. En naast het live voeden moet je dat ook maar in zien te passen.

Het blijft natuurlijk een persoonlijke keuze, maar het lijkt mij moeilijk bij elkaar te kolven voor 3 hele opvangdagen als je eigen opbrengst tijdens die dagen zoveel minder oplevert.
Ha, dat ^^

Bij mijn oudste zette ik wel alles op alles om volledig bv mee te kunnen geven, bij mijn jongste vond ik het echt teveel gedoe. Dus gaf ik kv mee. Soms redde hij het wel op bv, soms dronk hij 1 (klein) flesje kv. Het was een verademing om er zo makkelijk mee om te gaan, ten opzichte van het krampachtige kolven bij de oudste. En weet je, over 1-2 maanden vervangt een eetmoment waarschijnlijk ook alweer makkelijker een klein flesje. Dus misschien is het een korte periode om te overbruggen nu.
Venus in pocketformaat
Š loveli
  maandag 9 september 2019 @ 21:42:33 #259
319308 Tink89
To live is to dance
pi_188870246
Wat eet je kleintje verder? Prul is dol op vast voedsel en krijgt sinds ze zes maanden is geen kv meer, maar wat ik kolf. Tussen 6 en 17 was dat met zes maanden zo'n 300 ml ongeveer. De rest haalde ze 's nachts in. Het verschil met wat jouw kleintje drinkt en wat je kolft is best groot, maar baby's drinken makkelijk veel uit een fles. Misschien is hij ook tevreden met minder en kun je bijvoorbeeld voor je gaat slapen of na je ochtend voeding nog wel wat extra's kolven. Zo kun je aan 400 komen en dan zou ik eens kijken of hij daarmee ook tevreden is.

Al zou ik het ook heel erg begrijpelijk vinden als je aanvult. Dan heb ik de eerste zes maanden ook (gedwongen door de omstandigheden) gedaan en haalde wel druk van de ketel, zegmaar.
K&W / Tink's droomhuis deel 3: Vur goan beginne! Ofzoiets....
maandag 30 september 2013 07:58 schreef Brighteyes het volgende:
En over de chocola... Tink is van een andere planeet. ;) Die heeft dat niet nodig. ;)
  maandag 9 september 2019 @ 21:48:11 #260
146480 Spees_Eend
in mijn nopjes
pi_188870411
quote:
0s.gif Op maandag 9 september 2019 21:39 schreef LadyBlack het volgende:
I'm with Spees.

En dan ook nog: misschien gaat hij de komende tijd wel rap meer eten en minder flessen drinken. Dat kan zomaar heel snel veranderen.

Dus nu geen extra stress maar een pot nutrilon en over een tijdje is die misschien wel weer overbodig ^O^
Oh ja! Dat vergat ik helemaal :+ ze gaan natuurlijk ook brood en fruit eten bonnen afzienbare tijd 👊
  maandag 9 september 2019 @ 21:50:04 #261
146480 Spees_Eend
in mijn nopjes
pi_188870489
Ik zat tussen de 6-9 maanden een beetje in hetzelfde schuitje. Dat betekende dat er dagen bij waren dat ik 3 flessen moedermelk mee gaf, dagen met 3 bakjes poedermelk en alles er tussenin. En idd vanaf een maand of 7 ging hij wat significantere hoeveelheden eten en at hij een banaan in plaats van een fles ^O^
pi_188870984
Wat de dames hierboven zeggen precies! Het zijn goede adviezen. O drinkt ook meer dan ik kan kolven, en met 5 dagen werken kom ik er dus echt niet aan om genoeg te kolven. Thuis krijgt hij, als de verse moedermelk op is, van z'n vader kunstvoeding. En bij mijn ouders krijgt hij als mijn melk op is de moedermelk van mijn zus (die heeft een gigantische vriezervoorraad opgebouwd gelukkig!). Tot 6 maanden kreeg O exclusief borstvoeding, en nu een combinatie met kunstvoeding en ik heb dat altijd prima gevonden. Ik wilde mezelf niet gek maken met extra kolfsessies en O niet honger laten lijden uiteraard.
pi_188870998
Bedankt voor de inzichten, ik ga een pot nutrilon halen. Nummer 1 is voor t eerste half jaar toch? Vaker kolven voor/na werk is niet erg aantrekkelijk omdat ik gewoon moe ben en ook nog een huishouden heb. Zoon smikkelt een beetje aan soepstengels en hij krijgt ook wat oefenhapjes fruit, brood en groente. Over een paar maanden zal t er allemaal wel anders uitzien :D
pi_188871306
Ja, vanaf 6 maanden nummer 2. Wij hebben van Nutrilon de HA-voeding, hypoallergeen. Deze schijnt wat lichter verteerbaar te zijn, een beetje vergelijkbaar met borstvoeding. Huismerk Kruidvat dronk O ook, maar dat poeder loste minder makkelijk op merkten we.
  maandag 9 september 2019 @ 22:20:43 #265
327807 Mariposas
יה&#14
pi_188871612
Ik kolfde bij de oudste ook nooit genoeg, dus vulde ik ook aan met kv. Ik ben altijd nr 1 blijven geven omdat het qua samenstelling meer op borstvoeding lijkt dan nr 2 (en verder).
No hay mal que dure cien aņos ni cuerpo que lo aguante
pi_188871645
Ik dacht dat in nr. 2 en volgende vooral meer suiker zat, niet er se meer voedingsstoffen. Ik heb altijd nr. 1 gegeven, ook na de 6 maanden.

Interessante vergelijking tussen de verschillende versies:

http://alweereennieuwemoe(...)zijn-de-verschillen/

1 lijkt idd het meest op bv.

[ Bericht 53% gewijzigd door Phaidra op 09-09-2019 22:27:25 ]
Venus in pocketformaat
Š loveli
pi_188871971
Ah, weer wat geleerd ^O^ Wij gaan nu niet meer switchen, en er komt geen derde, maar anders zou ik het de volgende keer anders doen.
pi_188872482
Ik ben op een gegeven moment ook gaan combineren :) heb geloof ik wel een tijdje geprobeerd om tekorten thuis bij te kolven, maar daar was ik snel klaar mee. Het moet wel leuk blijven :P
  dinsdag 10 september 2019 @ 07:28:55 #269
319308 Tink89
To live is to dance
pi_188874575
Voor de kunstvoeding: ik heb uitgebreid vergeleken wat er het meest op nutrilon lijkt en het AH huismerk kwam daarbij als beste match uit de bus. Het kost bovendien de helft. Kruidvatvoeding loste hier niet lekker op en prul ging ervan spugen, maar AH is zes maanden perfect gegaan (na de nutrilon uit het ziekenhuis).

En voor de liefhebbers heb ik nog 2 bussen AH-voeding nr 1 en ook nog wat probeerverpakkingen en een hele bus Hero Nutrasence (ofzoiets) nummer 2 staan. Mocht ze proberen en uitdelen via the insi.de.rs, maar prul ging toen net op volledig borstvoeding en niemand zit te wachten op 1 probeerverpakking voor een paar dagen.
K&W / Tink's droomhuis deel 3: Vur goan beginne! Ofzoiets....
maandag 30 september 2013 07:58 schreef Brighteyes het volgende:
En over de chocola... Tink is van een andere planeet. ;) Die heeft dat niet nodig. ;)
  vrijdag 13 september 2019 @ 00:02:10 #270
480396 Sisu
Oudgediende
pi_188919876
Oh man.. eind oktober moet ik ook weer gaan werken. Vandaag contact gehad met Mn baas en hij af aan dat het heel moeilijk wordt om vervanging te regelen als ik wil kolven.
Ik kan ‘ergens’ wel een tussenuur krijgen, maar dan ben ik een andere wens kwijt (eerste uur vrij zodat ik dochterlief naar school kan brengen).

En nu ben ik helemaal van slag. Ik zie jullie adviezen over kv , maar die mindset heb ik nog helemaal niet. Bij ro heb ik een jaar gekolfd in Mn pauzes en daar ging ik compleet aan onderdoor. Die hel wil ik dus niet meer. Ik hoopte zo dat het nu relaxter zou zijn, omdat we toch weer een aantal jaren verder zijn in het kolfrecht, maar zo te zien gaat het gewoon weer een jaar keihard stressen worden.

Hoe vaak kolven jullie op een dag?
Ik ben dat een beetje kwijt.
Zoals ik nu denk dat het zal gaan:
06:30 live voeden.
10:30 kolven terwijl ik een boterham naar binnen werk en moet rennen naar de kolfruimte :'( want max 15 min tijd
12:30 kolven op Mn gemak tijdens de pauze.
16:30 thuis en dan de rest van de dag live voeden
Savonds nog eens kolven voor de volgende dag
Ik voorzie pijnlijke borsten en lekkages :'(
Zonder hoop geen leven.
  vrijdag 13 september 2019 @ 00:41:38 #271
346653 Ceviche
Human wreckage that you love
pi_188920062
@Sisu
Hebben jullie een HR/afdeling personeelszaken? Misschien die eens bellen?
Verder zou ik hier niet mee akkoord gaan want dit kan echt niet.
Ik zou 2-3 keer per dag doen, misschien kun je later beginnen en eerder naar huis (kolven rond half 9/9uur of kolven nadat je Ro hebt weggebracht) voor/na je pauze (tijdens zou ik proberen te vermijden) en aan het eind van de dag rond 3 uur/half 4.
Ik ken je rooster niet, dus geen idee of dat voor je werkt.
Je werkt in het onderwijs toch? Kun je een klas eventueel eerder weg laten gaan ofzo?
Er moet toch een mouw aan te passen zijn?
  vrijdag 13 september 2019 @ 06:19:22 #272
57269 Lemijn
luistert ook naar Leijn
pi_188920677
Het idee is dat je mag kolven onder werktijd. Dus dat je takenpakket omlaag gaat. Eens met voorganger: simpelweg niet mee accoord gaan.
Wel superstorm zeg :{ .
Op maandag 14 november 2016 12:18 schreef Crumpette het volgende:
De eerste keer ben je zo'n magische eenhoorn van moeder natuur en creeert een wonder
  vrijdag 13 september 2019 @ 07:01:38 #273
480396 Sisu
Oudgediende
pi_188920787
Ik wil hier ook niet akkoord mee gaan, maar als het zou betekenen dat ik ro niet meer naar school kan brengen dan wordt het wel een probleem.
Mijn lessen beginnen om 09:05 en ik ben om 08:50 pas op school -met wind mee. Dus ik kan ook niet daarvoor even kolven. En om het nou tijdens het fietsen te doen? :D
Wat een gestress. En dan ben ik nog niet eens begonnen -O-

Er is niemand om bij te springen. Mn verlof is zelfs niet eens opgevangen. :o
Zonder hoop geen leven.
  vrijdag 13 september 2019 @ 07:16:42 #274
327807 Mariposas
יה&#14
pi_188920816
Dan moeten ze die 25% die je theoretisch gezien niet beschikbaar bent toch ook niet missen? 8)7
Kan je niet je klas een opdracht geven en dan 20 min gaan kolven? En dat er dan iemand in de klas is puur om toezicht te houden?
No hay mal que dure cien aņos ni cuerpo que lo aguante
pi_188920938
Sisu, mijn verlof en dat van mijn collega (we overlapte zelfs) werd ook niet opgevangen. Andere sector (zorg), maar alsnog. Tijd om te kolven is geen gunst van je werkgever, het is een recht en die ruimte moet gewoon gemaakt worden voor je.
Als je straks ineens uitvalt omdat je dit niet trekt, of een borstontsteking hebt, hebben ze ook niks aan je (en is er ook vast geen vervanging ;) )
pi_188921302
Ik mag vijftien minuten eerder met een les stoppen (lessen van negentig minuten). Als dat geen mogelijkheid was geweest dan had mijn teamleider op zoek moeten gaan naar vervanging voor die 25%.

Is er geen onderwijsassistent die de kolfmomenten kan opvangen?
pi_188922234
Sisu, ik weet nog van onze tijd in het zwangerschapstopic dat harde grenzen aangeven soms lastig is voor je, alleen je staat 100% in je recht. Maak een plan, zoals jij het graag uitvoert en geef dan aan bij je manager dat dit is hoe je je kolfrecht gaat inzetten. Het is NIET jouw probleem hoe ze dat opvangen. Jij neemt nu hun stress op je. Doe dat niet. Zij moeten zich zorgen maken, niet jij. Jouw pauzes zijn precies dat, pauzes. Die heb je nodig en daar heb je ook gewoon recht op. Kom voor jezelf op hoor. Niet jouw probleem dit, hun probleem. O+
Disclaimer: Posts van deze user met een korrel zout nemen.
pi_188922834
Sterker nog, als je het heel strikt bekijkt hebben ze straks voor 75% weer opvulling. Daar mogen ze al blij mee zijn. Die 25% moeten ze je dan maar tegemoet komen. In mijn ogen kan je best in gesprek gaan met je werkgever over hoe je het samen gaat oplossen, maar er moet een oplossing komen die niet inhoud 'kolven in mijn pauzes' en 'racen om 15 min te kolven'. :*
Morgen ben ik vast weer mezelf.
  vrijdag 13 september 2019 @ 11:07:43 #279
480396 Sisu
Oudgediende
pi_188923003
Thanks you Guys. Jullie hebben zeker gelijk, maar zoals rebubbled al zegt; harde grenzen aangeven. Ik ben er vet slecht in. (Tevens moet ik hier een beetje om lachen. Bizar hoe goed jullie me eigenlijk kennen !)
Ik heb me dit keer voorgenomen om het beter te doen.
Dus vanaf vandaag ga ik smorgens alvast een fles kolven per dag, zodat ik voorraad kan opbouwen.

De uitspraak; ze hebben zometeen 75% invulling raakte me wel. Dat is ook zo. Zo had ik het nog niet eerder bekeken.
Dus ik ga een planning maken hoe ik het wil en ze zorgen er maar voor dat het zo wordt. of in ieder geval er flink op lijkend
Lets do this!
Zonder hoop geen leven.
pi_188923021
Wat nanuke zegt is precies wat ik ook dacht. Als ze tijdens je verlof geen noodzaak zagen om vervanging te regelen dan kan die kolftijd er ook nog wel vanaf.

De les voor de kleine pauze wat inkorten en zelfstudietaken meegeven? kunnen ze in de resterende tijd maken en als ze dat niet doen (wat waarschijnlijk 9 van de 10x niet gebeurd) zal het thuis moeten want de volgende les moet het af zijn. Volgens mij had ik op de middelbare school zo'n soort les, maar geen idee meer wat de reden daarvan was, daar was ik toen helemaal niet mee bezig joh.
  vrijdag 13 september 2019 @ 11:10:18 #281
480396 Sisu
Oudgediende
pi_188923040
Mn baas zal wel denken, waar komt dat vuur vandaan :')
Release the kraken hormones!

Mijn digitale girlsquad O+
Zonder hoop geen leven.
pi_188923079
Inderdaad. pauze is pauze. Die heb je nodig om even op te laden. Ben jij de enige op school die ooit gebruik heeft gemaakt van haar kolfrecht?
pi_188931198
Ik moet zeggen dat ik altijd een zacht ei ben geweest en moeite heb gehad met grenzen aangeven/ aangeven wat ik precies wil.

Maar ik heb zoveel moeite moeten doen om met borstvoeding te kunnen starten, inclusief wekenlang constant kolven en gebroken nachten dat ik dat nu echt niet ga opgeven voor werk.

Bij mij werd er ook moeilijk gedaan in eerste instantie. Ik heb heel duidelijk gemaakt wat ik wil en wat mijn rechten zijn en uiteindelijk hebben ze het voor mij geregeld.

Al moet ik zeggen dat ik alsnog in tijdnood kom met mijn werkzaamheden.

Ik kolf nu twee keer op werk, om 10 uur en 14 uur een halfuur. In principe kan ik ook drie keer kolven, maar twee keer vind ik voldoende.

En het laatste uur gebruik ik om een uur eerder naar huis te gaan.
  vrijdag 13 september 2019 @ 20:59:12 #284
480396 Sisu
Oudgediende
pi_188931942
Ik ben inderdaad de eerste die het langdurig wil doen.
Tijdens mijn koleriek bij ro was er ook 1 collega, maar zij hield het 1 maand vol en stopte er toen mee. Te veel gedoe en te weinig tijd.
.Mn directe collega’s maakte ook altijd lompe opmerkingen als; ga je weer melken/ Heb je lekker gemolken? Zoooo dat is een aardige opbrengst he. Of juist: dat is ook de moeite niet meer he.
;(
Voor zulke opmerkingen ben ik nu echt gehard. Interesseert me niet meer zo veel wat ze er van denken, zolang het me maar lukt.

Ik moet nu wachten op Mn rooster, zodat ik een planning kan maken. Zal wel weer de week voordat ik ga beginnen bekend zijn :{
Zonder hoop geen leven.
pi_188932653
Ik zette mijn flesjes altijd ín mijn koeltasje (achteraan) in de koelkast. Zag niemand de inhoud.
pi_188938618
quote:
1s.gif Op vrijdag 13 september 2019 20:59 schreef Sisu het volgende:
Ik ben inderdaad de eerste die het langdurig wil doen.
Tijdens mijn koleriek bij ro was er ook 1 collega, maar zij hield het 1 maand vol en stopte er toen mee. Te veel gedoe en te weinig tijd.
.Mn directe collega’s maakte ook altijd lompe opmerkingen als; ga je weer melken/ Heb je lekker gemolken? Zoooo dat is een aardige opbrengst he. Of juist: dat is ook de moeite niet meer he.
;(
Voor zulke opmerkingen ben ik nu echt gehard. Interesseert me niet meer zo veel wat ze er van denken, zolang het me maar lukt.

Ik moet nu wachten op Mn rooster, zodat ik een planning kan maken. Zal wel weer de week voordat ik ga beginnen bekend zijn :{
Serieus? Vanuit mijn werk behandel ik precies dit soort zaken en deze mensen waren bij ons toch echt wel even hard op hun vingers getikt en bij nog een volgende opmerking eruit. Wat belachelijk.
Disclaimer: Posts van deze user met een korrel zout nemen.
pi_188940041
Wauw, wat een rotopmerkingen Sisu. Gedverdemme, en dat ze zichzelf dan zeker supergrappig vinden.
erf de ogen van je kind - kijk erdoor
pi_188941693
Ja supergrappige opmerkingen. “Oh lekker voor de koffie” bla blabla.

Nou nou, lolbroeken.

Gelukkig staat mijn hoofd meestal wel voldoende dat mensen die opmerkingen voor zich houden.
I am unconditionally and irrevocably in love with him.
I'm 97% sure you don't like me, I'm 100% sure I don't care.
  zaterdag 14 september 2019 @ 13:54:09 #289
319308 Tink89
To live is to dance
pi_188941854
Ik roep zelf altijd al maar iets in de trant van 'ik ga effe de melkkoe uithangen jongens!'. Verder doet iedereen er heel relaxed over, gelukkig.

M'n melk staat btw in een aparte koelkast in de kolfruimte en daar heb ik alleen de sleutel van, al doe ik 'm nooit op slot. Heel soms komt iemand vragen of ze hem even mogen gebruiken om ons kantoor-massageapparaat voor hun rug te gebruiken ofzo. En laatst iemand om een pleister te plakken op z'n knie. Z'n broek was te strak om zover omhoog te stropen en de wc niet zo hygiënisch _O-

Rebubbled: voor twee keer zo'n opmerking ontslag lijkt me dan weer juridisch onhaalbaar. Iig met het ontslagrecht in Nederland... En ook wel wat overdreven. Ja het is flauw, maar het is niet alsof ze grapjes maken over lekker even aan je blote tetten zitten ofzo...

Maar goed, da's mijn 2 centen.
K&W / Tink's droomhuis deel 3: Vur goan beginne! Ofzoiets....
maandag 30 september 2013 07:58 schreef Brighteyes het volgende:
En over de chocola... Tink is van een andere planeet. ;) Die heeft dat niet nodig. ;)
  zaterdag 14 september 2019 @ 13:58:06 #290
57269 Lemijn
luistert ook naar Leijn
pi_188941908
Ik weet ook niet of het een ontslag waard is maar als teamleider/baas lijkt het me absoluut een aanleiding om aan de onderlinge sfeer te werken. Zo gaan we niet met elkaar om, maar hoe dan wel, dat soort werk. Want wat zijn dan de opmerkingen als je ziek bent? De enige reden om niet te komen werken is als je dood bent? Ha ha ha. En wat als iemand het zwaar heeft door familieomstandigheden, word je dan ook belachelijk gemaakt? Of als je reīntegreert? Je hoeft geen beste vrienden te zijn maar dat je normaal en respectvol met elkaar omgaat zodat iedereen zich prettig genoeg voelt om goed te kunnen werken, dat lijkt mij wel een minimum.
Op maandag 14 november 2016 12:18 schreef Crumpette het volgende:
De eerste keer ben je zo'n magische eenhoorn van moeder natuur en creeert een wonder
  zaterdag 14 september 2019 @ 13:59:19 #291
57269 Lemijn
luistert ook naar Leijn
pi_188941928
quote:
1s.gif Op vrijdag 13 september 2019 11:07 schreef Sisu het volgende:
De uitspraak; ze hebben zometeen 75% invulling raakte me wel. Dat is ook zo. Zo had ik het nog niet eerder bekeken.
Dus ik ga een planning maken hoe ik het wil en ze zorgen er maar voor dat het zo wordt. of in ieder geval er flink op lijkend
Lets do this!
Fijn Sisu! Kom voor jezelf op. Ik ben benieuwd wat voor plan je maakt en vooral of het lukt om het te regelen. Veel succes :Y.
Op maandag 14 november 2016 12:18 schreef Crumpette het volgende:
De eerste keer ben je zo'n magische eenhoorn van moeder natuur en creeert een wonder
  zaterdag 14 september 2019 @ 14:07:03 #292
319308 Tink89
To live is to dance
pi_188942025
quote:
0s.gif Op zaterdag 14 september 2019 13:58 schreef Lemijn het volgende:
Ik weet ook niet of het een ontslag waard is maar als teamleider/baas lijkt het me absoluut een aanleiding om aan de onderlinge sfeer te werken. Zo gaan we niet met elkaar om, maar hoe dan wel, dat soort werk. Want wat zijn dan de opmerkingen als je ziek bent? De enige reden om niet te komen werken is als je dood bent? Ha ha ha. En wat als iemand het zwaar heeft door familieomstandigheden, word je dan ook belachelijk gemaakt? Of als je reīntegreert? Je hoeft geen beste vrienden te zijn maar dat je normaal en respectvol met elkaar omgaat zodat iedereen zich prettig genoeg voelt om goed te kunnen werken, dat lijkt mij wel een minimum.
Dat ben ik volledig met je eens!
K&W / Tink's droomhuis deel 3: Vur goan beginne! Ofzoiets....
maandag 30 september 2013 07:58 schreef Brighteyes het volgende:
En over de chocola... Tink is van een andere planeet. ;) Die heeft dat niet nodig. ;)
pi_188946914
quote:
0s.gif Op zaterdag 14 september 2019 13:54 schreef Tink89 het volgende:

Rebubbled: voor twee keer zo'n opmerking ontslag lijkt me dan weer juridisch onhaalbaar. Iig met het ontslagrecht in Nederland... En ook wel wat overdreven. Ja het is flauw, maar het is niet alsof ze grapjes maken over lekker even aan je blote tetten zitten ofzo...

Maar goed, da's mijn 2 centen.
Zonder een hele juridische discussie hier te gaan voeren, er zijn meer manier om van wegen te scheiden dan ontslag op staande voet, zoals een ontbinding of een vaststellingsovereenkomst. Mijn afdeling geeft integriteitstrainingen aan collega's door het hele land en besteed zeer veel aandacht aan integriteit. Dit soort opmerkingen worden binnen onze organisatie niet getolereerd. Zeker wanneer je als je al eens op je vingers bent getikt met een officiele waarschuwing.

Maar tot zover.
Disclaimer: Posts van deze user met een korrel zout nemen.
  zondag 15 september 2019 @ 14:24:54 #295
57269 Lemijn
luistert ook naar Leijn
pi_188956594
Jacob liet zijn speelgoedkoe bij mij drinken _O- .
Op maandag 14 november 2016 12:18 schreef Crumpette het volgende:
De eerste keer ben je zo'n magische eenhoorn van moeder natuur en creeert een wonder
  zondag 15 september 2019 @ 21:01:23 #296
319308 Tink89
To live is to dance
pi_188963356
quote:
0s.gif Op zondag 15 september 2019 14:24 schreef Lemijn het volgende:
Jacob liet zijn speelgoedkoe bij mij drinken _O- .
Oh the irony! :D
K&W / Tink's droomhuis deel 3: Vur goan beginne! Ofzoiets....
maandag 30 september 2013 07:58 schreef Brighteyes het volgende:
En over de chocola... Tink is van een andere planeet. ;) Die heeft dat niet nodig. ;)
pi_188964776
Hahaha inderdaad! :D

Hier is het echt afgelopen, al een week of twee geen slokje meer gehad. Gek hoor, maar het ging uiteindelijk heel natuurlijk en geleidelijk O+

Rúim 2 jaar onze kleine man mogen voeden, wat begon met een hele pittige start, waarin het enige wat ik voor hm kon doen kolven was naar een grote vent die nog lekker in slaap viel bij z’n mama.

Ik ben trots, blij, gelukkig en ik kijk nu al uit naar ronde 2. Een kersverse baby, zo maar direct aan de borst, ik hoop dat het ons gegund is en dat het dan lukt weer zo’n prachtige periode samen te beleven O+
pi_188968640
Hier zijn we een week onderweg. Van volledig kv naar nu bijna volledig aan de borst.

Trots op mn mannekes.
I am unconditionally and irrevocably in love with him.
I'm 97% sure you don't like me, I'm 100% sure I don't care.
pi_188969224
Wat ontzettend goed!
Schudden voor gebruik
pi_188969865
💪🏻💪🏻💪🏻 Twee baby’s voeden! Wat goed zeg :D
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')