Ietsjes anders, ik ben vrijwel altijd overtuigd D'66 en VVD stemmer geweest, maar die hebben het volkomen afgedaan, ik vond Klaver een goede babbel hebben tijdens de vorige run en heb hen een kans ( nou ja stem...) gegund, dat hebben zo no way waargemaakt en nu ga ik voor een ander.quote:Op zondag 10 maart 2019 22:46 schreef archito het volgende:
Je stemde GroenLinks omdat ze voor klimaat strijden en nu stem je FvD omdat ze eerlijk zijn niks tegen klimaatsverandering te willen doen omdat ze er niet in geloven?
quote:Gisteren, 16:22
Politiek
Geschreven door
Nynke de Zoeten
politiek verslaggever
Er staan dit jaar opvallend veel 'spookkandidaten' op de stembiljetten: mensen die op een kieslijst voor de Provinciale Staten staan, zonder dat ze er wonen. Uit een rondgang van Nieuwsuur langs de provincies blijkt dat het er totaal 58 zijn, tegenover 43 bij de vorige verkiezingen.
Helder. Ik kreeg de indruk dat je klimaat heel belangrijk vond, daarom snapte ik de keuze niet.quote:Op maandag 11 maart 2019 01:05 schreef YuckFou het volgende:
[..]
Ietsjes anders, ik ben vrijwel altijd overtuigd D'66 en VVD stemmer geweest, maar die hebben het volkomen afgedaan, ik vond Klaver een goede babbel hebben tijdens de vorige run en heb hen een kans ( nou ja stem...) gegund, dat hebben zo no way waargemaakt en nu ga ik voor een ander.
Ik ben niet partijvast, lees de programma's en kijk hoe ze zich houden in debatten en 2e kamer en maak op basis daarvan mn besluit wat te stemmen.
Tja, je wil een beetje met een gevulde lijst komen. Maar of je vanaf plek 15 wethouders uit gemeentes of alle lijsttrekkers van andere provincies of tweede kamerleden neer zet maakt niet uit: meer dan 15 zetels haal je toch niet. Alleen dat verhaal in Drenthe van lijsttrekkers die niet uit de provincie komen is wel opvallend.quote:Op maandag 11 maart 2019 07:19 schreef zakjapannertje het volgende:
Record aan 'spookkandidaten' bij de Provinciale Statenverkiezingen[..]
Vrij Links wordt geen politieke beweging of partij en is een beetje een hobbyprojectje van een aantal lieden geworden. Belangrijkste thema lijkt artikel 23 van de GW te zijn, maar dat is natuurlijk pragmatisch gezien trekken aan een dood paard. Verder hebben ze het vooral aan de stok met de meer extremere linksen op twitter. Nee, ik verwacht er niet veel meer van in ieder geval.quote:Op zondag 10 maart 2019 23:37 schreef Tanatos het volgende:
[..]
Nog meer politiek ontheemden.
Je zou er bijna een partij voor willen oprichten (in het middden, niet de zoveelste partij aan de buitenkant).
Hoe is het met dat initiatief van vrij links?
Als links een serieuze optie was waarbij ik een goed gevoel krijg of me zou kunnen vinden in hun standpunten zou ik net zo makkelijk op een van die partijen stemmen, maar dat doen ze niet dus dan maar naar de rechter kantquote:Op maandag 11 maart 2019 10:05 schreef DeParo het volgende:
Wat een akelig rechts forum hebben we hier toch.
Kun je je mening onderbouwen?quote:Op maandag 11 maart 2019 10:05 schreef DeParo het volgende:
Wat een akelig rechts forum hebben we hier toch.
De helft stemt FvD, dat is rechtser dan de gemiddelde Nederlander. Dus is het relatief een behoorlijk rechts forum. De kwalificatie akelig hangt desbetreffende user er zelf aan.quote:
Dat begrijp ik, het woord akelig zie ik om die reden graag onderbouwd.quote:Op maandag 11 maart 2019 13:28 schreef archito het volgende:
[..]
De helft stemt FvD, dat is rechtser dan de gemiddelde Nederlander. Dus is het relatief een behoorlijk rechts forum. De kwalificatie akelig hangt desbetreffende user er zelf aan.
Oh? Eén van de grootste redenen waarom ik geen FvD stem is hun anti-europese houding / Nexit wens. Als daar nuance in komt..quote:Op vrijdag 8 maart 2019 17:04 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ja, hij gaf duidelijk aan dat een nexit een laatste optie is als het echt niet anders kan. En dan met een Noorwegen model (zit je dus wel vast aan alle afspraken).
De wens voor een nexit is al weg.quote:Op maandag 11 maart 2019 14:39 schreef AgLarrr het volgende:
[..]
Oh? Eén van de grootste redenen waarom ik geen FvD stem is hun anti-europese houding / Nexit wens. Als daar nuance in komt..
Hoe het bij de hele partij zit weet ik niet, maar Henk Otten is in elk geval duidelijk niet voor een nexit. En dat als mede-oprichter en straks fractievoorzitter van de eerste kamer.quote:Op maandag 11 maart 2019 14:39 schreef AgLarrr het volgende:
[..]
Oh? Eén van de grootste redenen waarom ik geen FvD stem is hun anti-europese houding / Nexit wens. Als daar nuance in komt..
Pas geleden zei je nog dat het geflirt met Erkenbrand e.d. je niet aan staat.quote:Op maandag 11 maart 2019 14:39 schreef AgLarrr het volgende:
[..]
Oh? Eén van de grootste redenen waarom ik geen FvD stem is hun anti-europese houding / Nexit wens. Als daar nuance in komt..
FvD en PVV zijn gewoon de B-merken van de VVD. Schijnkeuzes.quote:Op zaterdag 9 maart 2019 14:07 schreef EipNiC het volgende:
[..]
Inderdaad.
Ja, nee: FvD. Met nog een beetje twijfel over de SP... met de optie dat ik in het stemhokje denk; krijg allemaal maar de ***, ik stem (weer) voor de diertjes.
Hoe dan ook anti-status quo/'kartel'. Ik ben het fundamenteel oneens met elke partij die in de afgelopen decennia heeft geregeerd.
Gewoon xenofobie.quote:Op maandag 11 maart 2019 13:29 schreef Oostwoud het volgende:
[..]
Dat begrijp ik, het woord akelig zie ik om die reden graag onderbouwd.
PVV verdenk ik er van met dat doel opgericht te zijn, maar FvD? Ik zie enkele rechtse overeenkomsten maar vooral veel fundamentele verschillen.quote:Op maandag 11 maart 2019 15:37 schreef Klopkoek het volgende:
FvD en PVV zijn gewoon de B-merken van de VVD. Schijnkeuzes.
Tja, ik kan FvD nog steeds niet anders zien als spielerij van Baudet, verwacht nog steeds een keer te horen dat hij geen zin meer heeft. Net als Hiddema, trouwens. Kan me niet voorstellen dat die nog een keer verkiesbaar gaat zijn. Die voelt zich duidelijk niet thuis in de politiek.quote:Op maandag 11 maart 2019 18:51 schreef EipNiC het volgende:
[..]
PVV verdenk ik er van met dat doel opgericht te zijn, maar FvD? Ik zie enkele rechtse overeenkomsten maar vooral veel fundamentele verschillen.
Het is ons nederhedonisten moeilijk voor te stellen dat mensen doorzetten in iets wat ze niet leuk vinden. Niemand leek überhaupt te geloven dat Baudet écht niet politicus wilde worden en zich wegens een ideologische overtuiging gedwongen voelde het toch te doen. Hiddema zie ik inderdaad wel een stapje terug doen om eventueel achter de schermen nog hulp en advies te bieden.quote:Op maandag 11 maart 2019 18:58 schreef Hanca het volgende:
Tja, ik kan FvD nog steeds niet anders zien als spielerij van Baudet, verwacht nog steeds een keer te horen dat hij geen zin meer heeft. Net als Hiddema, trouwens. Kan me niet voorstellen dat die nog een keer verkiesbaar gaat zijn. Die voelt zich duidelijk niet thuis in de politiek.
Grappig is dat, ik voel dat alleen bij Baudet. (En vroeger bij Thieme). Z'n schrijfsels van voor zijn politieke cariere en de oprichting van FvD als forum, en nu ook met z'n zomer- en winterscholen, maken mij duidelijk dat ie écht een (culturele) omslag verlangt.quote:Op
maandag 11 maart 2019 18:58 schreef Hanca het volgende:
Ik voel niet die diepe overtuiging die je bij andere oprichters/vaandeldragers van vrij nieuwe partijen wel voelt, zoals Thieme en Krol.
Ik zie totaal niet in waarom dat een goed idee zou zijn. Baudet is bijzonder - met enkele negatieve maar overheersend positieve eigenschappen voor zover het de rol die hij dient te in te vullen betreft. Als je daar Jan gemiddeld neerzet met een soortgelijke mening dan valt ie in het niet.quote:Op maandag 11 maart 2019 18:58 schreef Hanca het volgende:
Denk wel dat FvD inmiddels groot genoeg is om zonder Baudet verder te gaan, misschien zou dat zelfs wel veel beter zijn voor de partij.
Met name omdat een partij niet om een persoon moet draaien. Een lijsttrekker moet een passant zijn.quote:Op maandag 11 maart 2019 19:11 schreef EipNiC het volgende:
[..]
Ik zie totaal niet in waarom dat een goed idee zou zijn. Baudet is bijzonder - met enkele negatieve maar overheersend positieve eigenschappen voor zover het de rol die hij dient te in te vullen betreft.
Nee, dat staat me ook niet aan. Radicalen staan me per definitie niet aan. Maar het is Erkenbrand dat flirt met FvD en niet andersom naar mijn weten. Er staan me nog meer dingen niet aan, waaronder dus dat EU standpunt. Dat dat nu wijzigt vind ik opvallend.quote:Op maandag 11 maart 2019 15:35 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Pas geleden zei je nog dat het geflirt met Erkenbrand e.d. je niet aan staat.
Maarja, het zal niet de eerste keer in de historie zijn dat verheven conservatieven en rigide traditionalisten met deze vleugels flirtten...
PvdD en D66 zijn gewoon de B-merken van GL. Schijnkeuzes.quote:Op maandag 11 maart 2019 15:37 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
FvD en PVV zijn gewoon de B-merken van de VVD. Schijnkeuzes.
Wat is dát nou weer voor een flauwekul?quote:Op maandag 11 maart 2019 19:56 schreef AgLarrr het volgende:
[..]
Nee, dat staat me ook niet aan. Radicalen staan me per definitie niet aan. Maar het is Erkenbrand dat flirt met FvD en niet andersom naar mijn weten. Er staan me nog meer dingen niet aan, waaronder dus dat EU standpunt. Dat dat nu wijzigt vind ik opvallend.
Daarbij neem ik die verwijten in alle eerlijkheid met een korrel zout. Het komt altijd uit dezelfde hoek. De hoek waar ook de kogel vandaan komt zeg maar. Die hoek neem ik inhoudelijk niet al te serieus.
Enfin - ik hoef die club verder niet te verdedigen. Ik ben lid, noch stem ik op ze. Maar van die flirt is wel sprake ja. Ik ben erg gecharmeerd van de agenda wat betreft bestuurlijke vernieuwing en de immigratie standpunten.
En die zijn?quote:Op maandag 11 maart 2019 18:51 schreef EipNiC het volgende:
[..]
PVV verdenk ik er van met dat doel opgericht te zijn, maar FvD? Ik zie enkele rechtse overeenkomsten maar vooral veel fundamentele verschillen.
De tijd van de stemwijzer is wel voorbij, denk ik. En democratie is langzamerhand een soort spelletje aan het worden. Als de verkiezingstijd eraan komt komen ze met allerlei al dan niet aanlokkelijke plannetjes, zitten ze op het pluche herken je die partijen niet meer.quote:Op maandag 11 maart 2019 18:25 schreef Graf..Coudenhove..Kalergi het volgende:
LOL ik heb dus de 3 stemwijzers zo oprecht mogelijk ingevuld en kwam op 3 verschillende partijen uit![]()
![]()
Die ook nog eens tegenpolen van elkaar zijn![]()
FvD/CDA/50+
Nou ja ik ga wel stemmen hoor dat wel maar die stemwijzers zijn niet echt betrouwbaar.
Jammer.quote:Op maandag 11 maart 2019 09:38 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Vrij Links wordt geen politieke beweging of partij en is een beetje een hobbyprojectje van een aantal lieden geworden. Belangrijkste thema lijkt artikel 23 van de GW te zijn, maar dat is natuurlijk pragmatisch gezien trekken aan een dood paard. Verder hebben ze het vooral aan de stok met de meer extremere linksen op twitter. Nee, ik verwacht er niet veel meer van in ieder geval.
Echt waar de fuck heb je het over...quote:Op maandag 11 maart 2019 20:37 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Vooralsnog flirt een Baudet en Trump eerder met gewelddadige elementen dan de leiding van GroenLinks oid.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |