SPOILER: Uitleg symbolen weerkaartenOm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.• Weeronline - begrippen (nederlands)
---
• WKN - Actueel weer in Nederland
• KNMI Daggegevens
• KNMI Geografische overzichten van het weer
---
• Nederland in de ban van de 'supercel'
• CAPE + Liftedindex
---
• Waar woont iedereen?![]()
Duizend delen vol gejubel, gejank, gejuich en geklaag over het weer.![]()
![]()
![]()
![]()
Op naar de volgende duizend! Op naar heel veel mooi onweer, enorme hagelstenen, zon, ijs, storm, sneeuw en records.
Never Stop Exploring!
Life begins at the end of your comfort zone!
Follow me on Twitter: https://twitter.com/EdwinKr83 Instagram: https://www.instagram.com/edwinkr83/
Bij zo'n storm komt er in de eerste plaats druk te staan op de zeewering en niet zozeer op rivierdijken (waar het meeste risico ligt). Ik denk daarom dat het wel mee valt.quote:Op zaterdag 4 augustus 2018 04:21 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Ik ben groot fan van leuke stormpjes, maar gezien de huidige staat van de grond in Nederland zie zelfs ik dat ding liever niet verschijnen
https://www.knmi.nl/nederland-nu/weer/verwachtingenquote:zaterdag 11 augustus tot en met zaterdag 18 augustus
Eerst grote kans (70%) op een licht wisselvallig weertype met normale temperaturen voor augustus. Later neemt de kans op een droog weertype met temperaturen die weer oplopen tot boven 25°C toe naar circa 60%.
Ja, en Friesland omheinen zodat daar al het overtollige water heen kan. Dat kan je daar naartoe afvoeren en zorgen dat we de volgende hitte/droogtegolf overleven.quote:Op zaterdag 4 augustus 2018 09:25 schreef klaasweetalles het volgende:
Zal je net zien dat die orkaan weer naar een andere kant afdwaalt
beetje jammer
we hebben water nodig veel water
Eigenlijk zou je als je zeker weet dat zo storm nu richting nederland zou komen al allerlei maatregelen als overheid moeten nemen...
evacuaties van de kustprovincies lijkt me echt logisch
twitter:helgavanleur twitterde op zaterdag 04-08-2018 om 09:26:19Hoe warm is het zeewater in Europa? - rechts met temperaturen- links met afwijking tov langjarig gemiddelde (anomalie) https://t.co/CXYsu3Ar52 reageer retweet
Tof kaartje.quote:Op zaterdag 4 augustus 2018 09:30 schreef INViCTuS het volgende:
3/4 graden warmer dan normaal?!twitter:helgavanleur twitterde op zaterdag 04-08-2018 om 09:26:19Hoe warm is het zeewater in Europa? - rechts met temperaturen- links met afwijking tov langjarig gemiddelde (anomalie) https://t.co/CXYsu3Ar52 reageer retweet
Waar lees je dan dat ie gewoon gaat meevallen? Ik mis een post dan denk ik. Of je glazen bol?quote:Op zaterdag 4 augustus 2018 09:40 schreef Vault-Boy het volgende:
Hahahaha zag dit gewoon aankomen. Zal hier dus gewoon meevallen qua storm en het blijft gewoon warm. Man die hitte wil gewoon niet weg hier😎😎
Tropsiche cycloon heeft hogere zeewater temperaturen nodig.quote:Op zaterdag 4 augustus 2018 09:41 schreef Greys het volgende:
[..]
Waar lees je dan dat ie gewoon gaat meevallen? Ik mis een post dan denk ik. Of je glazen bol?
Oh! Dank je.quote:Op zaterdag 4 augustus 2018 09:45 schreef J0kkebr0k het volgende:
[..]
Tropsiche cycloon heeft hogere zeewater temperaturen nodig.
Je kan dan beter een boom vast houdenquote:Op zaterdag 4 augustus 2018 09:47 schreef Greys het volgende:
[..]
Oh! Dank je.
Ik hoop op helemaal nul storm want ik hou m'n hart vast met al die droge meuk.
Die liggen zo om met die droge grond.quote:Op zaterdag 4 augustus 2018 09:51 schreef INViCTuS het volgende:
[..]
Je kan dan beter een boom vast houden
Goddelijk! Zowel de regen als die temperaturen op de droge zonnige dagen erna! Als je volgende week in Rotterdam denkt 'wat hoor ik toch' is het mijn gejuich en gejubel vanuit Bleiswijk.quote:Op zaterdag 4 augustus 2018 09:53 schreef J0kkebr0k het volgende:
Paar dagen wat regen voor Rotterdam, maar daarna gewoon weer vol zomer.
[ afbeelding ]
Wel betere temps
Dat hoeft helemaal nietquote:Op zaterdag 4 augustus 2018 09:54 schreef klaasweetalles het volgende:
tot 25 graden is niet erg in Nederland
als het boven de 25 is het gewoon vies benauwd in Nederland in tegenstelling als je in Spanje of talie zit
Maar in de praktijk is het wel zoquote:
quote:Scheepvaartroutes
De grootste stikstofdioxideproducenten in Europa zijn het Duitse Ruhr-gebied, Nederland (met name de Randstad) en België.
Dat zal ongetwijfeld een rol spelen, maar de afgelopen weken was het echt niet elke keer benauwd warm, ondanks de hitte. Integendeel, de luchtvochtigheid lag soms zelfs vrij laag. Er ontstaat wel smog en dat is automatisch minder prettig.quote:Op zaterdag 4 augustus 2018 10:05 schreef klaasweetalles het volgende:
[..]
Maar in de praktijk is het wel zo
en het heeft te maken dat Nederland en Duitsland 1 van de meest industriële gebieden zijn in Europa en meer dan gemiddeld rotzooi de atmosfeer in jagen die ook weer invloed heeft hoe de lucht aanvoelt
het is gewoon smerig
zie hier de luchtvervuilingskaart van europa via de staliet
[..]
[ afbeelding ]
Ik heb het niet zo zeer over het water uit zee. Droge grond neemt heel slecht water op en is heel slecht in bomen overeind houden.quote:Op zaterdag 4 augustus 2018 09:14 schreef beantherio het volgende:
[..]
Bij zo'n storm komt er in de eerste plaats druk te staan op de zeewering en niet zozeer op rivierdijken (waar het meeste risico ligt). Ik denk daarom dat het wel mee valt.
dan zit ik nog redelijk goed hier in het noorden.quote:Op zaterdag 4 augustus 2018 10:05 schreef klaasweetalles het volgende:
[..]
Maar in de praktijk is het wel zo
en het heeft te maken dat Nederland en Duitsland 1 van de meest industriële gebieden zijn in Europa en meer dan gemiddeld rotzooi de atmosfeer in jagen die ook weer invloed heeft hoe de lucht aanvoelt
het is gewoon smerig
zie hier de luchtvervuilingskaart van europa via de staliet
[..]
[ afbeelding ]
lagere temperatuur, maar wel hoger dauwpunt..quote:Op zaterdag 4 augustus 2018 10:43 schreef Revanches het volgende:
Meh, hoge luchtvochtigheid maakt het allemaal niet plezanter op. Even boodschappen doen en nu al zweten.
10 augustus staakt Ryanair. Dus die gaat sowieso niet door. Soberso.quote:Op zaterdag 4 augustus 2018 09:15 schreef Stefanovich het volgende:
Gvd ik vlieg 10 augustus vanaf schiphol naar spanje... Zul je zien dat mn vlucht niet doorgaat
Into the Gravequote:
Even opgezocht wat er komt, dat is wel heftig! Paradise Lost, lijkt me wel gaaf, die doen al lang mee. Ik ga wel naar Nirwana, is hier vlakbij. Ook wel wat leuke bands, Triggerfinger en Millionaire o.a. Dus hoop ook op een lekker weekendje qua weer.quote:
Ja, stevig feestje, ik ga voor het vijfde jaar op rij heenquote:Op zaterdag 4 augustus 2018 11:13 schreef bloodymary1 het volgende:
[..]
Even opgezocht wat er komt, dat is wel heftig! Paradise Lost, lijkt me wel gaaf, die doen al lang mee. Ik ga wel naar Nirwana, is hier vlakbij. Ook wel wat leuke bands, Triggerfinger en Millionaire o.a. Dus hoop ook op een lekker weekendje qua weer.
Gewoon weer lekkere Spaanse warmte inderdaad, die droge warme lucht is heerlijk!quote:Op zaterdag 4 augustus 2018 11:10 schreef bloodymary1 het volgende:
Wat een heerlijke dag vandaag! Dat benauwde is weer helemaal weg he, gewoon lekker droge lucht.
Ziet er leuk uitquote:
twitter:Alpenweerman twitterde op zaterdag 04-08-2018 om 10:22:37De temperatuur van het oppervlaktewater in de Noordzee nadert recordhoogten, In juli lag de gemiddelde oppervlaktetemperatuur op 16.3°c, een tiende graad onder de recordtemperatuur van 2014! Nog warmer is de Oostzee met 20°C, een halve graad warmer dan in 2014 #Noordzee #BSH https://t.co/HQA4MBGAKA reageer retweet
Sterker nog, na de mooie dagen eind april en begin mei gilde men hier toen al massaal "NOU DAT WAS DE ZOMER DUSquote:Op zaterdag 4 augustus 2018 13:00 schreef bloodymary1 het volgende:
Deze zomer![]()
Als je dat vantevoren had gezegd, het wordt vanaf mei mooi weer en dat blijf het. Vanaf half juni valt er geen regen meer en vanaf juli blijft het boven de 25 graden, meestal boven de 30. Dat had toch geen mens geloofd?
Zekers. Maar dat betekend niet dat iedereen dat een positief iets zou vinden: niet ieder zomerweer is lekker zomerweer. Met dit weer moet ik er veel te vaak voor kiezen om thuis te blijven of niet al te actief te zijn omdat het gewoon te warm is om dingen te doen. Daar ben ik niet zo blij mee: een wat mildere zomer had wat dat betreft een stuk fijner geweest.quote:Op zaterdag 4 augustus 2018 13:00 schreef bloodymary1 het volgende:
Deze zomer![]()
Als je dat vantevoren had gezegd, het wordt vanaf mei mooi weer en dat blijf het. Vanaf half juni valt er geen regen meer en vanaf juli blijft het boven de 25 graden, meestal boven de 30. Dat had toch geen mens geloofd?
Mooi hoe enórm ze er toen naast zaten. (En gegund).quote:Op zaterdag 4 augustus 2018 13:07 schreef bloodymary1 het volgende:
Haha, ja dat herinner ik me ook nog!
Met sporten kan ik dat wel begrijpen hoor. Ik heb het geluk dat ik een eigen bedrijf heb waarmee ik mijn eigen tijd in kan delen en dit dan gewoon 's morgens kan doen en 's middags en 's avonds kan werken. Maar soms vraag ik me ook af als ik mensen in de buurt bezig zie, is dat nou nodig? Die nog steeds bezig zijn met 30 graden met dingen in en rond het huis in orde te maken. Ga lekker een keer in de tuin een boek lezen of zo. nu even snel een doekje er over en goed poetsen doen we in september wel weer. Pas je aan aan de omstandigheden en pik het mooie er uit.quote:Op zaterdag 4 augustus 2018 13:07 schreef beantherio het volgende:
[..]
Zekers. Maar dat betekend niet dat iedereen dat een positief iets zou vinden: niet ieder zomerweer is lekker zomerweer. Met dit weer moet ik er veel te vaak voor kiezen om thuis te blijven of niet al te actief te zijn omdat het gewoon te warm is om dingen te doen: daar ben ik niet zo blij mee. Een wat mildere zomer had een stuk fijner geweest.
Het huishouden is nog het minste probleem: dat kan later op de avond ook en idd kun je sommige dingen wel wat langer laten liggen. Het gaat me er om dat een ritje op de fiets overdag of een simpele dagtrip met de trein een hele vervelende onderneming geworden is. Ik ben het gezweet en de soms echt pijnlijk schijnende zon wat dat betreft gewoon zat. En ook dat je constant op je drinken moet letten, dat het binnenshuis eigenlijk ook niet echt meer fijn is (vanwege de temperatuur maar ook omdat lamellen zoveel mogelijk gesloten moeten blijven) en dat ik ook extra last heb van klachten aan de luchtwegen. Een normale Nederlandse zomer met af en toe eens een uitschieter is prima, maar dit is niet leuk meer.quote:Op zaterdag 4 augustus 2018 13:09 schreef bloodymary1 het volgende:
[..]
Met sporten kan ik dat wel begrijpen hoor. Ik heb het geluk dat ik een eigen bedrijf heb waarmee ik mijn eigen tijd in kan delen en dit dan gewoon 's morgens kan doen en 's middags en 's avonds kan werken. Maar soms vraag ik me ook af als ik mensen in de buurt bezig zie, is dat nou nodig? Die nog steeds bezig zijn met 30 graden met dingen in en rond het huis in orde te maken. Ga lekker een keer in de tuin een boek lezen of zo. nu even snel een doekje er over en goed poetsen doen we in september wel weer. Pas je aan aan de omstandigheden en pik het mooie er uit.
Klinkt als winter.quote:Op zaterdag 4 augustus 2018 13:28 schreef beantherio het volgende:
[..]
Het huishouden is nog het minste probleem: dat kan later op de avond ook en idd kun je sommige dingen wel wat langer laten liggen. Het gaat me er om dat een ritje op de fiets overdag of een simpele dagtrip met de trein een hele vervelende onderneming geworden is. Ik ben het gezweet en de soms echt pijnlijk schijnende zon wat dat betreft gewoon zat. En ook dat je constant op je drinken moet letten, dat het binnenshuis eigenlijk ook niet echt meer fijn is (vanwege de temperatuur maar ook omdat lamellen zoveel mogelijk gesloten moeten blijven) en dat ik ook extra last heb van klachten aan de luchtwegen. Een normale Nederlandse zomer met af en toe eens een uitschieter is prima, maar dit is niet leuk meer.
Dat wordt in het najaar een waterhozenfestijnquote:Op zaterdag 4 augustus 2018 12:21 schreef INViCTuS het volgende:
twitter:Alpenweerman twitterde op zaterdag 04-08-2018 om 10:22:37De temperatuur van het oppervlaktewater in de Noordzee nadert recordhoogten, In juli lag de gemiddelde oppervlaktetemperatuur op 16.3°c, een tiende graad onder de recordtemperatuur van 2014! Nog warmer is de Oostzee met 20°C, een halve graad warmer dan in 2014 #Noordzee #BSH https://t.co/HQA4MBGAKA reageer retweet
Meer als een nachtmerrie die verdacht veel lijkt op het huidige weer.quote:
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |