Eh nee, in het geval van problematische schulden moeten vaak ook banken bloeden. Of iemand nou in de WSNP terecht komt of een heel land (Griekenland) dat gesaneerd moet worden. Daar zijn ook banken veel geld kwijtgeraakt.quote:Op maandag 12 augustus 2019 22:20 schreef Vallon het volgende:
[..]
Wat ik alleen maar stel dat de uitlener wel degelijk verantwoordelijkheid moet hebben, die in ons systeem volledig bij de "bank" is weggehaald. We leven in een eco-systeem waarin we het doodnormaal vinden dat we verplichtingen (moeten) aangaan die je niet kunt voldoen.
Sws zijn schulden van landen nimmer meer in te lossen waarmee er altijd een zwaard boven de burgernek blijft zwaaien.
Ik know.... wat ook precies de nutbare functionaliteit van het IMF verklaart.quote:Op maandag 12 augustus 2019 22:23 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Verstrekkende instellingen kunnen wel degelijk hun geld verliezen bij een default en herstructurering. Voor zover mij bekend is dat niet mogelijk met IMF leningen en deze heeft ook de macht dat uiteindelijk af te dwingen. Wat mij betreft schaft men het IMF af, er zijn zoveel dollars en euros beschikbaar dat landen die de verleiding van de valutapers niet kunnen weerstaan deze kunnen dumpen en op euros en of dollars kunnen overgaan.
Bij het IMF kom je ook pas terecht als niemand anders je meer geld wil lenen. Maar het staat landen vrij om hun lidmaatschap op te zeggen.quote:Op maandag 12 augustus 2019 22:23 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Verstrekkende instellingen kunnen wel degelijk hun geld verliezen bij een default en herstructurering. Voor zover mij bekend is dat niet mogelijk met IMF leningen en deze heeft ook de macht dat uiteindelijk af te dwingen. Wat mij betreft schaft men het IMF af, er zijn zoveel dollars en euros beschikbaar dat landen die de verleiding van de valutapers niet kunnen weerstaan deze kunnen dumpen en op euros en of dollars kunnen overgaan.
Dat is het risico van een lening, daarom krijg je ook rente.quote:Op maandag 12 augustus 2019 22:26 schreef Hexagon het volgende:
Het niet nakomen van verplichtingen moet echter ook geen verhaal zijn waarbij degene met de schulden maar gemakkelijk en pijnloos wegkomt. Dan kun je echt geen enkele afspraak meer maken.
Ja maar dat betekent dus niet dat de lener er zomaar mee wegkomt. Die gaat failliet.quote:Op maandag 12 augustus 2019 23:23 schreef Piva het volgende:
[..]
Dat is het risico van een lening, daarom krijg je ook rente.
quote:Argentijnse peso in vrije val nadat president voorverkiezing verliest
De Argentijnse peso is in korte tijd maar liefst 15.27 procent gedaald. De munt sloot maandag op die waarde, na een vrije val die haar op het dieptepunt 30 procent aan waarde zag verliezen.
De munt daalt nadat de Argentijnse president Mauricio Macri belangrijke voorverkiezingen in aanloop naar de presidentsverkiezingen verloor van Albert Fernández. De centrumlinkse Fernández kreeg 47 procent van de stemmen.
Fernández is voorstander van een meer protectionistisch beleid met meer inmenging van de overheid in de economie en een einde aan de bezuinigingen van de huidige regering. Macri is juist voor een vrije markt.
Handelaren hadden niet verwacht dat Fernández met zo'n groot verschil zou winnen en ook de andere financiële markten in het land reageren heftig. Zo stijgen de rentes op Argentijnse staatsobligaties naar nieuwe records. Een fonds dat de Argentijnse aandelenmarkt volgt, verloor maar liefst 20 procent.
Het niet terugbetalen van een IMF lening is geen optie en dat weten regeringen die van dergelijke leningen gebruik maken. Je kunt ook van China lenen i.p.v. het IMF maar die eisen echter onderpanden voor de leningen zoals wegen, landbouwgrond en spoorwegen. Niet zelden verliezen landen dan ook hun tafelzilver aan China vanwege dergelijke leningen.quote:Op maandag 12 augustus 2019 23:23 schreef Piva het volgende:
[..]
En zodra je één betaling achterloopt wordt dat even fysiek helder gemaakt dat je toch echt moet betalen en dat niet betalen toch geen optie meer is.
Het liefst zou ik nu 100 miljoenmiljard lenen tegen negatieve rente. Dan krijg ik maandelijks geld toe.quote:Op maandag 12 augustus 2019 23:46 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Ja maar dat betekent dus niet dat de lener er zomaar mee wegkomt. Die gaat failliet.
In jullie ideaalwereld zou ik iedere dag een nieuwe lening afsluiten.
Zo kun je het ook framen ...quote:Op maandag 12 augustus 2019 23:18 schreef Piva het volgende:
In de lening aan Oekraïne bijvoorbeeld staat letterlijk dat ze alleen geld krijgen als ze hun non gmo policies de duur uit doen en de grote zaden fabrikaten het land leeg laten roven. En dit zijn slechts de voorwaarden om een lening überhaupt te mogen krijgen.
Zodra je aan het infuus zit begint het echte werk pas.
GMO alarmist:quote:404:
C. "promoting modern and sustainable agricultural production, respectful of the environment and
of animal welfare, including extension of the use of organic production methods and the use
of biotechnologies, inter alia through the implementation of best practices in those fields;"
Precies, dan gaat een land failliet. Daarna gaan ze opnieuw het systeem opbouwen en moet er tegen een hogere rente geleend worden. Waardoor de kans groot is dat het weer failliet gaat omdat mismanagement blijft en de hogere rente ondragelijk is. (Zie heel erg veel landen).quote:Op maandag 12 augustus 2019 23:46 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Ja maar dat betekent dus niet dat de lener er zomaar mee wegkomt. Die gaat failliet.
In jullie ideaalwereld zou ik iedere dag een nieuwe lening afsluiten.
Klopt, een land heeft ook weinig keuze. En de burger kan er niets tegen doen. In Nederland verkopen we onze ziel ook aan Brussel, de meerderheid is er niet mee eens misschien. Maar het enige dat we (kunnen) doen is een keer goed mopperen en het accepteren.quote:Op dinsdag 13 augustus 2019 05:58 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Het niet terugbetalen van een IMF lening is geen optie en dat weten regeringen die van dergelijke leningen gebruik maken. Je kunt ook van China lenen i.p.v. het IMF maar die eisen echter onderpanden voor de leningen zoals wegen, landbouwgrond en spoorwegen. Niet zelden verliezen landen dan ook hun tafelzilver aan China vanwege dergelijke leningen.
Zoek op de activiteiten van Monsanto binnen UA, ze zijn gewoon binnen gedrongen met hun activiteiten. Toch wel een knap staaltje werk wat bij wet verboden was en waar heel het volk op tegen was (zéér fel ook).quote:
Er is wel degelijk een alternatief en dat is ophouden met valutaprinten, de pers verkopen en overgaan op wereldvaluta zoals euros en of dollars. Daarnaast komt het respecteren van eigendomsrechten wat in dergelijke landen het fundamentele probleem is en dus investeringen zeer onaantrekkelijk/risicovol maakt zelfs voor de eigen boeren en bedrijven laat staan die uit het buitenland.quote:Op dinsdag 13 augustus 2019 10:58 schreef Piva het volgende:
[..]
Klopt, een land heeft ook weinig keuze. En de burger kan er niets tegen doen. In Nederland verkopen we onze ziel ook aan Brussel, de meerderheid is er niet mee eens misschien. Maar het enige dat we (kunnen) doen is een keer goed mopperen en het accepteren.
quote:Nieuwe klap voor economie Argentinië: kredietbeoordelaar geeft rommelstatus
Kredietbeoordelaar Fitch ziet het somber in voor Argentinië. Het bedrijf, een van de drie grote kredietbeoordelaars ter wereld, heeft het land afgewaardeerd naar de status 'CCC': dat duidt op een zeer risicovolle belegging, ofwel rommel. Dat betekent dat Fitch de kans dat Argentinië niet aan zijn betalingsverplichtingen kan voldoen inschat als aanzienlijk.
Na deze week mag die beoordeling eigenlijk niet meer als een verrassing komen. Het land staat er al tijden beroerd voor en probeert zich tevergeefs uit een recessie te ontworstelen. Toen eerder deze week zittend president Mauricio Macri een voorverkiezing verloor van de links-populistische Alberto Fernández brak de paniek op de financiële markten pas echt uit.
Beleggers vrezen Fernández omdat hij al heeft aangekondigd dat hij bestaande afspraken met het IMF over het terugbetalen van schulden open wil breken.
Peso keldert
Door de angst voor een nieuw bankroet van Argentinië, het gebeurde al negen keer eerder dat het land zijn schuldeisers niet terug kon betalen, daalde de koers van de munt ongekend hard eerder deze week. Aan het begin van de week betaalde je nog 45 peso's voor een Amerikaanse dollar, inmiddels zijn dat er al 54.
Volgens Fitch is een bankroet van het land een reële mogelijkheid. Fitch schat in dat de economie van het land dit jaar 2,5 procent zal krimpen, waar eerder rekening werd gehouden met 1,7 procent achteruitgang. Verder loopt de schuld van Argentinië naar verwachting op tot 95 procent van het bruto binnenlands product. Ook wijst Fitch op de politieke onzekerheid, waardoor twijfels toenemen.
Gaat ook niet meer goedkomen, corruptie is ondertussen zodanig genormaliseerd dat het eerder als een deugd dan als misdrijf wordt gezien. Wat verwacht je nog als het tot volksmentaliteit/volksaard is geworden?quote:
Maar het is allemaal de schuld van de banken en het IMFquote:Op zaterdag 17 augustus 2019 14:53 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Gaat ook niet meer goedkomen, corruptie is ondertussen zodanig genormaliseerd dat het eerder als een deugd dan als misdrijf wordt gezien. Wat verwacht je nog als het tot volksmentaliteit/volksaard is geworden?
Van wie moeten ze dan het geld krijgen/lenen ?quote:Op maandag 12 augustus 2019 22:31 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Bij het IMF kom je ook pas terecht als niemand anders je meer geld wil lenen. Maar het staat landen vrij om hun lidmaatschap op te zeggen.
Export en investeringen bevorderen door eigendomsrechten te respecteren of de valutapers aanzetten. Gewoonlijk worden er pesos bijgedrukt, vandaar dat er vaak hoge inflatie ontstaat.quote:Op zaterdag 17 augustus 2019 17:35 schreef Geytenbeekje het volgende:
[..]
Van wie moeten ze dan het geld krijgen/lenen ?
Ik denk niet dat Argentinië op Venezolaanse praktijken zitten te wachtenquote:Op zaterdag 17 augustus 2019 17:45 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Export en investeringen bevorderen door eigendomsrechten te respecteren of de valutapers aanzetten. Gewoonlijk worden er pesos bijgedrukt, vandaar dat er vaak hoge inflatie ontstaat.
Geen idee, maar als een land zich zodanig in de nesten werkt dat het IMF er aan te pas moet komen dan mogen ze echt eens naar zichzelf kijken en niet naar al die gemene banken en westerse landen.quote:Op zaterdag 17 augustus 2019 17:35 schreef Geytenbeekje het volgende:
[..]
Van wie moeten ze dan het geld krijgen/lenen ?
Venezuela is ondertussen een dictatuur en dat is Argentinië op dit moment niet maar het zal me weinig verbazen als Argentinië daar weer naar terugkeert. Ik zie verder weinig verschil tussen Argentinië en Venezuela, veel corruptie, geweld, gebrekkige bescherming eigendomsrechten, hoge inflatie en staatsfailissementen/defaults.quote:Op zaterdag 17 augustus 2019 17:47 schreef Geytenbeekje het volgende:
[..]
Ik denk niet dat Argentinië op Venezolaanse praktijken zitten te wachten
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |