abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_179398121
quote:
1s.gif Op zaterdag 26 mei 2018 11:53 schreef HaverMoutKoekje het volgende:
Er was eindelijk een bij op mijn balkon w/
*O*
en voor luisterende Zelda (Fitzgerald).
pi_179402126
quote:
1s.gif Op zaterdag 26 mei 2018 11:53 schreef HaverMoutKoekje het volgende:
Er was eindelijk een bij op mijn balkon w/
Fotoowwww!

Hier no steeds de roos in knop en de campanulamat rondom de boom ook! Hold your horses plies voor 1 week >:O
pi_179403027
quote:
1s.gif Op zaterdag 26 mei 2018 16:44 schreef Bluezz het volgende:

[..]

Fotoowwww!
:N de bij komt blijkbaar alleen langs als de blommetjes in de zon bakken, nu heb ik schaduw
pi_179404683
Grommmm duif lust graag oostindische kers blaadjes :{w
pi_179419933
Wauw, er is ergens een potje beestjes open gegaan. Het is opeens druk! M'n Nepta en digitales staan in bloei dus poef, overal bijen en hommels. Ik hen vorig jaar zwanenbloemen gehad van iemand voor in de vijver, die staat ook op knappen. Paarse lis is ook mooi bezig.

En heb opeens giga zonnebloemen staan. Stuk of vijf. Ga er twee op fb knallen want beetje overkill in m'n kleine tuin. Gaat hard met die warmte!
pi_179420969
Katten zijn echt evil. Zit te lezen in de tuin en er landt op een halve meter van me vandaan een jong koolmeesje, heel nieuwsgierig. 5 seconde later bijna in de bek van de poes. Trut.
pi_179428560
Rotbeesten zijn het af en toe. Toch vind ik het ergens toch knap dat zo'n kat dat kan, sneller zijn dan een vogel.

Vandaag was ik op de open dag in het Nieuwe Bijenpark in Amsterdam. Geen tekort aan beestjes daar! Prachtige tuinen en een oneindig aantal bijenkorven. Prachtig om daar rond te lopen, ook al waren niet alle tuinen toegankelijk.
pi_179429571
Paar weken terug een border leeggetrokken, gras en weidebloemen gezaaid, alle warme dagen flink gesproeid. Begint eindelijk ergens op te lijken.



Ben benieuwd wat voor moois er allemaal gaat bloeien. :)
pi_179429600
Zeker knap. Vooral omdat deze dame maar drie poten heeft en dan toch zo'n sprong. Gelukkig meesje nog kunnen redden. Was nog zo'n pluizig koddig ding.
pi_179429924
quote:
0s.gif Op zondag 27 mei 2018 19:21 schreef Koettie het volgende:
Zeker knap. Vooral omdat deze dame maar drie poten heeft en dan toch zo'n sprong. Gelukkig meesje nog kunnen redden. Was nog zo'n pluizig koddig ding.
Meneer en Mevrouw Mees leggen hier nog hun ei. Vrees ook wel een beetje voor het moment dat de babies uitvliegen. Mijn kat heeft nog nooit een vogel gevangen, maar zul je net zien dat dit de eerste wordt.
pi_179436404
Nou vooruit...behalve de plantjes en het gazon-netje en de knuffelbijen, is er ook een site om de vogels in de tuin of op het balkon te plezieren. https://www.vogelbescherming.nl/mijn-vogeltuin/
pi_179436579
quote:
0s.gif Op donderdag 10 mei 2018 17:56 schreef Claudia_x het volgende:

[..]

Hier heb ik de laatste twee jaar last gehad van wat ik denk dat een taxuskever is. Nu nog geen last van; die komt straks weer en dan is er van een aantal planten niks meer over. Als iemand daar iets tegen weet houd ik me aanbevolen, want googelen levert geen bruikbare tips op. (Er lijkt niet veel meer tegen te doen te zijn dan ze proberen te vangen en handmatig weg te halen als het donker is.)

Het goede nieuws is dat mijn Camelia dit voorjaar voor het eerst sinds jaren ontzettend veel bloemen heeft gehad. Ik wist al dat dat eraan kwam, want de knoppen zaten er al een tijd in. Ik heb het voor elkaar gekregen door een bodemverbeteraar te gebruiken voor planten die een lage zuurtegraad nodig hebben (o.a. Rhododendron).
Afgelopen zaterdag stond er een tuincolumnetje van Henny de Lange in de Trouw over snuit- en taxuskevers. In elk geval de taxuskevers zijn nachtdieren = 's nachts met de lantaarn op jacht. Is behoorlijk lastig, ik ben er wel een paar tegenkomen tijdens slakkennachtwerk. Het handige is dat ze niet weglopen. Overdag verstoppen ze zich en je kan ze vangen door stukjes karton of hout tussen de beschadigde planten te leggen. Daar zullen ze onder kruipen. Ook kijken of ze zich onder bloempotten e.d. verstopt hebben.

Snuitkevers eten aan de bladranden en taxuskevers knagen de schorsvan de wortels kapot.
pi_179436642
Pffff witte, zwarte, ÉN oranje/bruine luizen in ÉÉN bottelroos! _O-
Met een mengsel van alcohol en afwasmiddel gingen ze niet kapot, dus toen maar met de hand verwijderd! :P

Het gazonnetje ziet er steeds beter uit, behalve in de schaduw; daar wil het nog niet echt groeien.
  maandag 28 mei 2018 @ 00:25:18 #165
144926 Outpost76
Possie is goed
pi_179438014
quote:
2s.gif Op zondag 27 mei 2018 22:49 schreef ToT het volgende:
Pffff witte, zwarte, ÉN oranje/bruine luizen in ÉÉN bottelroos! _O-
Met een mengsel van alcohol en afwasmiddel gingen ze niet kapot, dus toen maar met de hand verwijderd! :P

Het gazonnetje ziet er steeds beter uit, behalve in de schaduw; daar wil het nog niet echt groeien.
Koop sjag oid en maak er thee van. Als dat is afgekoeld, filter het, doe het in een spuitbus oid en spuit het over de luizen. ^O^

Smeltende kan pure shag resten regelen voor je.
zondag 24 juli 2011 18:23 schreef charmed_angel het volgende:
Outpost je bent een held _O_
pi_179438717
quote:
0s.gif Op maandag 28 mei 2018 00:25 schreef Outpost76 het volgende:

[..]

Koop sjag oid en maak er thee van. Als dat is afgekoeld, filter het, doe het in een spuitbus oid en spuit het over de luizen. ^O^

Smeltende kan pure shag resten regelen voor je.
Hehehe thx! ^O^ Ja dat regelt hij al! :Y
pi_179440934
Plaatjes!



M'n hele groene border. Tweedejaar van m'n pioenroos maar hij heeft een mini knopje en doet verder niets. Denk dat ik meer moet bijmesten volgend jaar. Beetje vergeten dit jaar. Verder staat er opeens een zonnebloem die zeker 5 cm per dag aan het groeien is. Zat in een zadenmix denk ik. De rest is veel oregano (lekker), salie, Ijzerhard en tegen de schutting een druif en blauwe regen.



Vol hoekje. Begint eindelijk wat te bloeien. Tegen de schutting m'n dappere jasmijn. Hij was vorig jaar flink bezig de schutting te veroveren maar door de vorst hebben de meeste takken het niet overleefd.



Knop van m'n rode clematis is open! En passiebloem komt eraan.


Schauwhoekje. Hostas en rotsooievaarsbek. Groeit als een gek, zou zelfs schijnen te winnen van zevenblad. Vind het een leuk ding, grappige bladeren en felle kleuren. Wordt ie te groot (en dat wordt ie) trek je er een stuk uit en plant je die ergens anders. Kan bloeien tot de herfst als je af en toe de uitgebloeide bloemen eruit trekt.



Varensss


Gele lis in de vijver.



Hoekje van egel Ambrosius. De katten vinden het ook lekker dus z'n eethoek is een soort fort geworden.

M'n stappaadje. Zijn opeens wilde viooltjes komen aanwaaien, staat mooi tussen het stermos. Wil op de kale plekken kruiptijm doen, het mos wil niet overal.
pi_179445399
Wat gebeurt er veel hé, ook in zo’n minituintje B-)
Kruiptijm lijkt mij heerlijk.
Af en toe ga ik met mijn hand door de plant, en kneus de blaadjes. Zo ook met lavendel...
pi_179447300

Ja fuck, heb ik net mijn gazonnetje bijna in orde gemaakt voor de kleine omdat ik denk dat-ie het leuk gaat vinden, stuurt mijn broer me dit toe! :')

* ToT checkt Marktplaats voor gratis tegels. ;)
pi_179476405
Yess, regen! En onweer. Lekker koel, zit te roken onder m'n afdakje en te genieten. Heb hele mooie foto's gemaakt vlak voor de grote bui.






  woensdag 30 mei 2018 @ 10:05:43 #171
22851 Erosjuhhh
Blijven dromen schatjuh
pi_179485913
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 mei 2018 20:38 schreef Koettie het volgende:
Yess, regen! En onweer. Lekker koel, zit te roken onder m'n afdakje en te genieten. Heb hele mooie foto's gemaakt vlak voor de grote bui.


[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Weet nog toen ik 10 was en op school moest blijven tijdens de grote pauze..en 't onweerde zo hard.
De buurman van de school ging altijd in ondergoed buiten staan.
Sinds ik me eigen tuin heb zit ik ook altijd in me ondergoed onweer te kijken met warm weer 8)7

Ot: cadeaubon gehad voor tuincentrum en nog 2 vlinderstruiken gehaald in kleuren die ik nog niet had.
Een tayberry struik omdat ik die al heel lang zocht en clematis planten omdat die 't verbazing wekkend goed doen in een pot vol op 't zuiden.
Vroeger maakte het niet uit welk bier je dronk, maar toen dacht je ook dat alle meisjes hetzelfde waren
pi_179485992
Haha ja heerlijk. Zat gister met vriend en een kopje thee en twee zenuwachtige katten lekker de bui af te wachten. Onweer viel uiteindelijk mee, jammer. Ik hou er wel van. Het is nog steeds wel echt warm nu. Wel lekker geregend dus tuin is weer happy!
  woensdag 30 mei 2018 @ 10:23:35 #173
22851 Erosjuhhh
Blijven dromen schatjuh
pi_179486173
quote:
0s.gif Op woensdag 30 mei 2018 10:09 schreef Koettie het volgende:
Haha ja heerlijk. Zat gister met vriend en een kopje thee en twee zenuwachtige katten lekker de bui af te wachten. Onweer viel uiteindelijk mee, jammer. Ik hou er wel van. Het is nog steeds wel echt warm nu. Wel lekker geregend dus tuin is weer happy!
Zelfde hier! Ventilator buiten gezet om koude lucht naar binnen te blazen temperatuur ging 3 graden omlaag binnen een uur.
Katten kunnen hier alleen aangelijnd naar buiten en die zetten geen stap buiten met onweer (eng) en regen (nat).
Echter de deur open laten met ze lukt niet dus zit dan buiten, met de katten aangelijnd binnen en de deur open :P
Vroeger maakte het niet uit welk bier je dronk, maar toen dacht je ook dat alle meisjes hetzelfde waren
  woensdag 30 mei 2018 @ 12:14:09 #174
17979 MissMSX
Knightmare
pi_179488281
Ik zie nu wel ineens overal bijen/hommels *O*
Het is maar FOK!... Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?
50.000 O+
pi_179488520
quote:
0s.gif Op woensdag 30 mei 2018 12:14 schreef MissMSX het volgende:
Ik zie nu wel ineens overal bijen/hommels *O*
en slakken -O-
...
pi_179494962
Ik heb ook een border met weidebloemen zoals Mojo.jojo. Knettertrots dat er eindelijk eens een keer iets groeide, want ik heb geen groene vingers. En bovendien ook heel veel pech met planten. Maar goed, gisteren is hier dus een hagelbui geweest met stenen zo groot als pingpongballen en dat zeker 20m lang en het is een ravage. Planten liggen grotendeels plat. Sommige zijn geknakt of de bladeren zijn gescheurd.

Komt dat nog goed of kan ik beter de hele handel er maar weer uit gaan trekken?
pi_179495130
Grote kans dat het nog wel bijtrekt hoor!
pi_179495158
quote:
0s.gif Op woensdag 30 mei 2018 18:35 schreef Koettie het volgende:
Grote kans dat het nog wel bijtrekt hoor!
Tóch. Ja kijk, die met de geknakte steeltjes, die heb ik opgegeven, maar die hele handel die plat ligt nog niet helemaal. Ik kijk het een weekje aan. Of beter, ik kijk de andere kant op, want ik vind het echt heel erg.
pi_179495241
Alles staat zo hard in bloei nu O+
Ik hou er van _O_
  donderdag 31 mei 2018 @ 14:20:31 #180
144926 Outpost76
Possie is goed
pi_179511890
quote:
0s.gif Op woensdag 30 mei 2018 18:22 schreef _Arual_ het volgende:
Ik heb ook een border met weidebloemen zoals Mojo.jojo. Knettertrots dat er eindelijk eens een keer iets groeide, want ik heb geen groene vingers. En bovendien ook heel veel pech met planten. Maar goed, gisteren is hier dus een hagelbui geweest met stenen zo groot als pingpongballen en dat zeker 20m lang en het is een ravage. Planten liggen grotendeels plat. Sommige zijn geknakt of de bladeren zijn gescheurd.

Komt dat nog goed of kan ik beter de hele handel er maar weer uit gaan trekken?
Dat komt wel weer goed hoor. Het ziet er nu wellicht triest uit maar ze zijn sterk en al het water wat door de hagel erbij kwam gebruiken ze om weer een groei burst te doen.
zondag 24 juli 2011 18:23 schreef charmed_angel het volgende:
Outpost je bent een held _O_
  donderdag 31 mei 2018 @ 15:33:20 #181
144926 Outpost76
Possie is goed
pi_179513743
quote:
0s.gif Op woensdag 30 mei 2018 10:09 schreef Koettie het volgende:
Haha ja heerlijk. Zat gister met vriend en een kopje thee en twee zenuwachtige katten lekker de bui af te wachten. Onweer viel uiteindelijk mee, jammer. Ik hou er wel van. Het is nog steeds wel echt warm nu. Wel lekker geregend dus tuin is weer happy!
De onweer viel hier gisteren ook wel mee maar de regenwater afvoer kon het hier niet aan en dan woon je op de in een appartementencomplex op de 1e verdieping en moest ik nog bezemen als een malle om te zorgen dat het water niet mijn huis in stroomde. Samen met zo veel mogelijk buren die thuis waren......... -O-
Slechte foto maar ik moest t snel doen omdat ik snel wilde gaan bezemen.


Regenwater van het dak, de 4e, 3e en 2e moet allemaal door die pijp en dat was zo veel dat het op de 1e weer omhoog kwam..... -O-
zondag 24 juli 2011 18:23 schreef charmed_angel het volgende:
Outpost je bent een held _O_
pi_179515871
Wat een water :X

Een update van het gras _O_
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
pi_179517030
quote:
1s.gif Op donderdag 31 mei 2018 17:01 schreef AnneX het volgende:
Wat een water :X

Een update van het gras _O_
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
mooi groen
  donderdag 31 mei 2018 @ 21:02:12 #184
144926 Outpost76
Possie is goed
pi_179521593
quote:
1s.gif Op donderdag 31 mei 2018 17:01 schreef AnneX het volgende:
Wat een water :X

Een update van het gras _O_
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Zeg dat... die goot die je ziet stond compleet onder water.... en mijn crocks liepen vol met elke stap die ik nam.

boven dat rooster is het licht grijs donkerder, tot daar kwam het water en het was snel aan het stijgen, ik heb verder geen foto's meer gemaakt omdat ik aan het bezemen was. maar we hebben het net gered. Gelukkig ging het na een half uur minder hard regenen en begon het uiteindelijk te zakken. De garage onder de 1e stond compleet onder water maar met zo een wolkenbreuk is dat logisch, dit verwacht je alleen niet op de 1e....

Ziet er goed uit je gazonnetje! ^O^
zondag 24 juli 2011 18:23 schreef charmed_angel het volgende:
Outpost je bent een held _O_
pi_179525043
Pff, lekker dan die regen. Zo erg is het hier gelukkig niet geweest! Wel een reden om meer tegels uit de buurt te halen <3
  vrijdag 1 juni 2018 @ 01:21:39 #186
144926 Outpost76
Possie is goed
pi_179527373
quote:
0s.gif Op donderdag 31 mei 2018 22:51 schreef Koettie het volgende:
Pff, lekker dan die regen. Zo erg is het hier gelukkig niet geweest! Wel een reden om meer tegels uit de buurt te halen <3
Op de 1e verdieping zijn er geen tegels die je verwijderen kan....

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Vandaag zeer onverwachts (er is een filmpje geplaatst op Facebook waar flink negatief op is gereageerd in de richting van de verhuurder) toch bezoek gehad in de flat van de verhuurder.

Zo hebben wij een pleintje in het midden van de flat, vol met tegels en klinkers. Ze vinden het lastig ivm de algen groei en schoonmaak ed, dus mijn antwoord, haal het dan weg, het oogt als een leuk binnen tuintje maar niemand uit de flat zit hier, in 1x alles weghalen tegen elk jaar het meerdere keren moeten schoonmaken....Ik zou het wel weten mbt de kosten. Dat is mbt jouw opmerking qua tegels verwijderen.

Volgens de verhuurder was de hoofdleiding dicht geslibd.... Ik geloof dat niet maar ze hebben het schoon gespoten en we zullen het zien.

[ Bericht 8% gewijzigd door Outpost76 op 01-06-2018 13:48:18 ]
zondag 24 juli 2011 18:23 schreef charmed_angel het volgende:
Outpost je bent een held _O_
  vrijdag 1 juni 2018 @ 14:21:21 #187
22851 Erosjuhhh
Blijven dromen schatjuh
pi_179537614


Eindelijk, het begint te bloeien
Vroeger maakte het niet uit welk bier je dronk, maar toen dacht je ook dat alle meisjes hetzelfde waren
pi_179538062
Wat een water Outpost. :o

quote:
0s.gif Op vrijdag 1 juni 2018 14:21 schreef Erosjuhhh het volgende:
[ afbeelding ]

Eindelijk, het begint te bloeien
Prachtig O+ _O_
  vrijdag 1 juni 2018 @ 18:28:02 #189
144926 Outpost76
Possie is goed
pi_179543170
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 juni 2018 14:21 schreef Erosjuhhh het volgende:
[ afbeelding ]

Eindelijk, het begint te bloeien
Wow! mooi man!! Heb je een kasje ofzo? Zo ver zijn ze bij mij nog lang niet.

quote:
1s.gif Op vrijdag 1 juni 2018 14:38 schreef LovelyLady het volgende:
Wat een water Outpost. :o

[..]

Prachtig O+ _O_
Gelukkig heb ik een brede bezem zodat ik veel water de galerij af kon schuiven, mn buurman had een bezem nouja een borstel van 10 cm breed op een stok, dat schiet niet echt op... Maar beter iets dan niets. :P
zondag 24 juli 2011 18:23 schreef charmed_angel het volgende:
Outpost je bent een held _O_
  vrijdag 1 juni 2018 @ 18:33:58 #190
22851 Erosjuhhh
Blijven dromen schatjuh
pi_179543316
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 juni 2018 18:28 schreef Outpost76 het volgende:

[..]

Wow! mooi man!! Heb je een kasje ofzo? Zo ver zijn ze bij mij nog lang niet.
Nee, wel vanaf 1 maart gezaaid achter de ramen voor 4 weken. Daarna naar buiten gedaan. Elke dag water geven en ze staan op het zuiden dus veel zon
Vroeger maakte het niet uit welk bier je dronk, maar toen dacht je ook dat alle meisjes hetzelfde waren
  vrijdag 1 juni 2018 @ 19:23:41 #191
17979 MissMSX
Knightmare
pi_179544601
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 juni 2018 14:21 schreef Erosjuhhh het volgende:
[ afbeelding ]

Eindelijk, het begint te bloeien
Wauw, die zijn gaaf O+
Het is maar FOK!... Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?
50.000 O+
  vrijdag 1 juni 2018 @ 19:35:24 #192
22851 Erosjuhhh
Blijven dromen schatjuh
pi_179544903
Als 't goed is komen er ook nog helemaal rode zonnebloemen bij
Vroeger maakte het niet uit welk bier je dronk, maar toen dacht je ook dat alle meisjes hetzelfde waren
pi_179545804
Rode zonnebloemen :o
Nooit van gehoord of gezien :D
  vrijdag 1 juni 2018 @ 21:40:31 #194
22851 Erosjuhhh
Blijven dromen schatjuh
pi_179548286
quote:
1s.gif Op vrijdag 1 juni 2018 20:09 schreef LovelyLady het volgende:
Rode zonnebloemen :o
Nooit van gehoord of gezien :D
Zag er vorige zomer enkele ergens..die moest ik ook hebben, tuincentrum had ze :P
Vroeger maakte het niet uit welk bier je dronk, maar toen dacht je ook dat alle meisjes hetzelfde waren
  vrijdag 1 juni 2018 @ 23:15:50 #195
144926 Outpost76
Possie is goed
pi_179550512
quote:
1s.gif Op vrijdag 1 juni 2018 18:33 schreef Erosjuhhh het volgende:

[..]

Nee, wel vanaf 1 maart gezaaid achter de ramen voor 4 weken. Daarna naar buiten gedaan. Elke dag water geven en ze staan op het zuiden dus veel zon
Dat verklaart waarschijnlijk waarom ze zo kort zijn. Een zonnebloem bloeit in mijn ervaring meestal pas als ze minimaal 1 meter behaald hebben. Maar tof man, ze zien er serieus erg mooi uit!
zondag 24 juli 2011 18:23 schreef charmed_angel het volgende:
Outpost je bent een held _O_
  zaterdag 2 juni 2018 @ 00:06:28 #196
22851 Erosjuhhh
Blijven dromen schatjuh
pi_179551503
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 juni 2018 23:15 schreef Outpost76 het volgende:

[..]

Dat verklaart waarschijnlijk waarom ze zo kort zijn. Een zonnebloem bloeit in mijn ervaring meestal pas als ze minimaal 1 meter behaald hebben. Maar tof man, ze zien er serieus erg mooi uit!
Dankje, vind het niet erg dat ze nu al bloeien en zo kort zijn trouwens. Heb ze ook te dicht op elkaar geplant en in te kleine potten. Zal ook een reden zijn
Vroeger maakte het niet uit welk bier je dronk, maar toen dacht je ook dat alle meisjes hetzelfde waren
pi_179566553
...
pi_179566769
Mooiii!

Hier is de eerste passiebloem open, yess
  zaterdag 2 juni 2018 @ 21:35:15 #199
12172 Rabieluh
Pronopower! Fight the ploon!
pi_179567308
quote:
0s.gif Op zaterdag 2 juni 2018 21:11 schreef Koettie het volgende:
Mooiii!

Hier is de eerste passiebloem open, yess
Die hier is ook flink in de knoppen, volgende week moet de eerste bloem te zien zijn :P.

Passiebloemen zijn de beste bloemen _O_.
Recht zo die gaat, braaf zo die heen.
  zaterdag 2 juni 2018 @ 21:56:49 #200
22851 Erosjuhhh
Blijven dromen schatjuh
pi_179567885
quote:
0s.gif Op zaterdag 2 juni 2018 21:35 schreef Rabieluh het volgende:

[..]

Die hier is ook flink in de knoppen, volgende week moet de eerste bloem te zien zijn :P.

Passiebloemen zijn de beste bloemen _O_.
Vorige week al 2 open gehad..zijn nu een vrucht aan 't vormen. Afknippen voor bevorderen van de andere bloemen?
Vroeger maakte het niet uit welk bier je dronk, maar toen dacht je ook dat alle meisjes hetzelfde waren
  zaterdag 2 juni 2018 @ 22:23:41 #201
12172 Rabieluh
Pronopower! Fight the ploon!
pi_179568627
quote:
1s.gif Op zaterdag 2 juni 2018 21:56 schreef Erosjuhhh het volgende:

[..]

Vorige week al 2 open gehad..zijn nu een vrucht aan 't vormen. Afknippen voor bevorderen van de andere bloemen?
Ik laat de boel gewoon hangen, de bloemen blijven meestal wel komen.
Recht zo die gaat, braaf zo die heen.
pi_179581992
Ja hoor, ik kom net thuis van dat weekje vakantie en stiekum is de roos ontploft O+ *O*







En de campanula (ooit kleine plantjes van beide zussen en moedertje) zaait ook lekker uit onder de boom!



  zondag 3 juni 2018 @ 16:42:03 #203
195834 kaasplankje
Nu met maar 8% vet!
pi_179582291
Prachtig B.

Net terug vd tuin. Even flink tekeer gegaan want het begon wel hier en gunter een oerwoud te worden. Sommige plantensoorten en heesters groeien zo hard dat je ze moet knippen anders overwoekeren ze de buurplanten.

Flink uitgedund nu en weer een beetje lichtplekken gecreëerd. Ook gevuilraapt en gras gemaaid.
pi_179582297
Campanula *;
pi_179582723
quote:
1s.gif Op zondag 3 juni 2018 16:42 schreef mootie het volgende:
Campanula *;
Ja O+
Hier is hij ook net blauw. Zo mooi.
Op woensdag 22 januari 2025 19:50 schreef Bugno3 het volgende:
Stukje Pelle, stukje Cannavaro, stukje Totti.
pi_179582954
En AX je gras *O* en de rest van de Fokbloemers hier O+ Heerlijk jaargetijde dit toch ook *O*
pi_179585179
Bloes...de roos _O_ . Mooi op tijd terug :D

De campanula is hier wel weer uitgebloeid.
Denk dat ik het kortzet. Misschien doet het nog eens wat.

Kaas!
Wat je uitdunt, gaat naar de buurtuin of in de groene kliko?
pi_179585902
Nu al? Die van mij staat pas net in bloei! Andere regio misschien.
pi_179588210
Zeg experts, mijn aardbei poging heeft al poosje geleden gebloeid, maar ik zie niet echt iets ontwikkelen.
gaat er nog iets gebeuren denken jullie?
pi_179589384
Hoe lang is een poosje? (8>
Kan best een week of twee/drie duren...gokje uit mijn hoofd.
Staat de plant in de zon?
pi_179589558
Plantje hangt op zuiden dus zon genoeg gehad laatste tijd :) Ik denk dat de witte blaadjes al week of drie/vier geleden uitgevallen zijn. Plant was al klaar met bloeien voordat het hoogzomer werd zeg maar, dus ik had al wel iets van vruchtvorming verwacht.
Of gebeurt dat soms alleen bij bevruchting door bijtjes?
pi_179589827
quote:
1s.gif Op zondag 3 juni 2018 21:17 schreef HaverMoutKoekje het volgende:
Zeg experts, mijn aardbei poging heeft al poosje geleden gebloeid, maar ik zie niet echt iets ontwikkelen.
[ afbeelding ] gaat er nog iets gebeuren denken jullie?
Ik heb al aardbeitjes gegeten van mijn planten.
Er moet onder dat kroontje een vruchtje zitten.
pi_179589923
Wat ik snel zag bij scrollen, dat er een- en tweeslachtige aardbeiplantjes zijn 8)7
Volgens mij zijn bijtjes niet altijd nodig.

..quote · Bestuiving door bijen verhoogt niet alleen de opbrengst van een aardbeienplant, maar verbetert ook ... Aardbeien kunnen zichzelf bestuiven, of vertrouwen op bijen of de wind om dat voor hen te doen. Unquote
pi_179589955
quote:
1s.gif Op zondag 3 juni 2018 22:17 schreef mootie het volgende:

[..]

Ik heb al aardbeitjes gegeten van mijn planten.
Er moet onder dat kroontje een vruchtje zitten.
ik zag al menig jaloersmakende foto’s bij anderen idd :D onder dat kroontje zit wel iets wat zou kunnen lijken op begin van een vrucht maar zo minimaal dat ik het niet goed kan zien of op de foto krijg
pi_179590470
quote:
1s.gif Op zondag 3 juni 2018 22:20 schreef AnneX het volgende:
Wat ik snel zag bij scrollen, dat er een- en tweeslachtige aardbeiplantjes zijn 8)7
Volgens mij zijn bijtjes niet altijd nodig.

..quote · Bestuiving door bijen verhoogt niet alleen de opbrengst van een aardbeienplant, maar verbetert ook ... Aardbeien kunnen zichzelf bestuiven, of vertrouwen op bijen of de wind om dat voor hen te doen. Unquote
hmmmmm, nog maar even afwachten voordat ik plant opgef dan. Bedankt voor het uitzoeken
pi_179592461
quote:
1s.gif Op zondag 3 juni 2018 22:39 schreef HaverMoutKoekje het volgende: [..]

hmmmmm, nog maar even afwachten voordat ik plant opgef dan. Bedankt voor het uitzoeken
Volgens Jelle Medema van Makkelijke Moestuin kan je de aardbeiplanen na 3 jaar weggooien, dan hebben ze hun goede vruchtbare tijd gehad.
  maandag 4 juni 2018 @ 07:36:36 #217
195834 kaasplankje
Nu met maar 8% vet!
pi_179593326
quote:
1s.gif Op zondag 3 juni 2018 19:23 schreef AnneX het volgende:

Wat je uitdunt, gaat naar de buurtuin of in de groene kliko?
Op de composthoop.
  maandag 4 juni 2018 @ 07:38:45 #218
195834 kaasplankje
Nu met maar 8% vet!
pi_179593341
quote:
0s.gif Op maandag 4 juni 2018 01:17 schreef Teslynd het volgende:

[..]

Volgens Jelle Medema van Makkelijke Moestuin kan je de aardbeiplanen na 3 jaar weggooien, dan hebben ze hun goede vruchtbare tijd gehad.
Beetje onzin. Je kan de plant ook gewoon zelf stekken of uitlopers laten maken. Als je nieuwe koopt zijn dat ook stekjes dus wat is het verschil.
pi_179593356
De stekjes tellen als nieuwe plant. Na drie jaar zijn die ook niet goed meer en heb je als 't goed is weer nieuwe stekjes.
pi_179595618
hebben ze wel genoeg water gehad met de warmte?
pi_179596063
quote:
0s.gif Op maandag 4 juni 2018 10:16 schreef Elleska het volgende:
hebben ze wel genoeg water gehad met de warmte?
mijn aardbei bedoel je? De blaadjes staan er fris en vrolijk bij in ieder geval.
Plantje gaat nu 3e zomer in als ik me goed herinner dus blijkbaar toch aan einde van Latijn
pi_179596289
ja, wanneer een aardbeienplant tijdens de vruchtvorming niet genoeg water heeft groeien de aardbeien niet.
mijn aardbeien staan in balkonbakken welke snel uitdrogen dus dat gebeurt mij ook nog wel eens
pi_179596410
Ik heb aan de blaadjes geen watergebrek gezien, maar zou best kunnen idd
  maandag 4 juni 2018 @ 11:00:22 #224
13783 Anthraxx
When you see the robot, drink!
pi_179596431
quote:
1s.gif Op zondag 3 juni 2018 22:20 schreef AnneX het volgende:
Wat ik snel zag bij scrollen, dat er een- en tweeslachtige aardbeiplantjes zijn 8)7
Volgens mij zijn bijtjes niet altijd nodig.

..quote · Bestuiving door bijen verhoogt niet alleen de opbrengst van een aardbeienplant, maar verbetert ook ... Aardbeien kunnen zichzelf bestuiven, of vertrouwen op bijen of de wind om dat voor hen te doen. Unquote
Oh, dus ik hoef niet handmatig met een kwastje langs om te bestuiven? :D. Ze staan in een kas, dus weinig kans op bijen die naar binnen vliegen.

Toch maar eens mee gaan lurken, aangezien wij met onze tuin aanleg bezig zijn :Y)
pi_179598029
Gezellig Annie *O*
We zijn hier dol op foto's ook O+

Ik ben qua wanneer wat doen nog steeds blij met de tuinorgiemails.
Ga vanmiddag eens even na het stofzuigen en winkelen heerlijk de tuin in om bijv de sering en de skimmia te snoeien. Had ik anders nooit gedaan :D
En ga natuurlijk de tegendeklippenopgroeiendeklimop }:| weer te lijf.
En gras maaien.
Veel te doen zo na een weekje weg met deze temperaturen!
pi_179599008
Annie, welkom ook. w/

Kaas! duurt dat niet lang voordat struiken en bomen tot compost zijn?

Momentopname van afgelopen zaterdag
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
pi_179599088
Vingerhoedskruid = ridderspoor :)
Mooi Annex!
pi_179599134
quote:
0s.gif Op maandag 4 juni 2018 13:05 schreef Sunnythesun het volgende:
Vingerhoedskruid = ridderspoor :)
Mooi Annex!
:D ja! Dommig. Moi.
pi_179599245
quote:
1s.gif Op maandag 4 juni 2018 13:07 schreef AnneX het volgende:

[..]

:D ja! Dommig. Moi.
Welnee!

ben wel lichtelijk jaloers, hier verdwijnt ridderspoor na 1 jaar weer. Vind ze zo mooi.
Heb nu overigens wel spontaan teruggekeerd vingerhoedskruid :D Ook dat was een tijdje verdwenen maar nu ineens weer volop aanwezig O+
pi_179599419
Vingerhoedskruid is twee-jarig...zou dat de oorzaak van wederopstanding zijn?
pi_179599610
quote:
1s.gif Op maandag 4 juni 2018 13:19 schreef AnneX het volgende:
Vingerhoedskruid is twee-jarig...zou dat de oorzaak van wederopstanding zijn?
Ik zie even niet hoe.. Het heeft er 2 jaar gestaan idd en toen was het weg. Nu ineens weer terug.
pi_179599658
quote:
0s.gif Op maandag 4 juni 2018 13:27 schreef Sunnythesun het volgende:

[..]

Ik zie even niet hoe.. Het heeft er 2 jaar gestaan idd en toen was het weg. Nu ineens weer terug.
...dat het twee jaar duurt, voordat de plant weer bloeit...zoiets.
Nou ja, natuur is soms onnavolgbaar.
  maandag 4 juni 2018 @ 13:33:50 #233
13783 Anthraxx
When you see the robot, drink!
pi_179599751
Ik heb zelf maar een vingershoedskruid geplant. Want ik vind het een prachtige plant. En goed voor de hommels en bijen :).
pi_179599773
quote:
1s.gif Op maandag 4 juni 2018 13:29 schreef AnneX het volgende:

[..]

...dat het twee jaar duurt, voordat de plant weer bloeit...zoiets.
Nou ja, natuur is soms onnavolgbaar.
Nee, tweejarig betekent dat een plant 2 jaar staat, en meestal bloeit in het 2e jaar. Daarna komt ie niet meer terug en wordt ie vervangen door nieuwe zaailingen. Althans, zo gaat het met mijn stokrozen.
pi_179613104
Vingerhoedskruid is erg giftig, dus opletten met kinderen, dieren en mensen die aan alle planten vingeren.
  dinsdag 5 juni 2018 @ 09:14:21 #236
13783 Anthraxx
When you see the robot, drink!
pi_179615439
quote:
0s.gif Op dinsdag 5 juni 2018 00:24 schreef Teslynd het volgende:
Vingerhoedskruid is erg giftig, dus opletten met kinderen, dieren en mensen die aan alle planten vingeren.
Ik zie vanzelf wel wanneer onze kippen er aan onderdoor zijn gegaan :+
pi_179615551
Na vorig jaar het huis te hebben opgeknapt zijn wij nu met de tuin bezig. Deze hebben we zo goed als leeggehaald (bamboe enzo). Nu moeten er nog wat tegels worden weggehaald en nieuwe tuinopsluitbanden worden geplaatst. Nu hebben we eigenlijk nog niet een idee welke planten en bloemen in de tuin kunnen die relatief oa onderhoudsvrij zijn en tegen veel schaduw kunnen (ene kant van de tuin bij een hoge schutting is alleen maar schaduw). Hebben jullie wat tips & tricks? :-)

Edit: graag geen planten die giftig zijn ivm dieren
pi_179617236
quote:
1s.gif Op dinsdag 5 juni 2018 09:24 schreef multifase het volgende:
Na vorig jaar het huis te hebben opgeknapt zijn wij nu met de tuin bezig. Deze hebben we zo goed als leeggehaald (bamboe enzo). Nu moeten er nog wat tegels worden weggehaald en nieuwe tuinopsluitbanden worden geplaatst. Nu hebben we eigenlijk nog niet een idee welke planten en bloemen in de tuin kunnen die relatief oa onderhoudsvrij zijn en tegen veel schaduw kunnen (ene kant van de tuin bij een hoge schutting is alleen maar schaduw). Hebben jullie wat tips & tricks? :-)

Edit: graag geen planten die giftig zijn ivm dieren
Skimmia en hertshooi doen het hier goed in de schaduw, zijn goed onderhoudsvrij en geven leuke kleuren.
  dinsdag 5 juni 2018 @ 13:56:24 #239
144926 Outpost76
Possie is goed
pi_179619197
quote:
1s.gif Op dinsdag 5 juni 2018 09:24 schreef multifase het volgende:
Na vorig jaar het huis te hebben opgeknapt zijn wij nu met de tuin bezig. Deze hebben we zo goed als leeggehaald (bamboe enzo). Nu moeten er nog wat tegels worden weggehaald en nieuwe tuinopsluitbanden worden geplaatst. Nu hebben we eigenlijk nog niet een idee welke planten en bloemen in de tuin kunnen die relatief oa onderhoudsvrij zijn en tegen veel schaduw kunnen (ene kant van de tuin bij een hoge schutting is alleen maar schaduw). Hebben jullie wat tips & tricks? :-)

Edit: graag geen planten die giftig zijn ivm dieren
Japanse esdoorn? Leuke klein blijvende boompjes en de bladeren geven leuke kleuren. Ze zijn er met rode bladeren en groene bladeren, de groene worden in de herfst mooi rood.

quote:
1s.gif Op maandag 4 juni 2018 13:00 schreef AnneX het volgende:
Annie, welkom ook. w/

Kaas! duurt dat niet lang voordat struiken en bomen tot compost zijn?

Momentopname van afgelopen zaterdag
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Linksboven lijkt in mijn ogen totaal niet op Vingerhoedskruid... :@
Dit is vingerhoedskruid:

https://nl.wikipedia.org/wiki/Vingerhoedskruid
quote:
0s.gif Op maandag 4 juni 2018 13:05 schreef Sunnythesun het volgende:
Vingerhoedskruid = ridderspoor :)
Mooi Annex!
Dat is niet waar.
Dit is ridderspoor en lijkt totaal niet op vingerhoedskruid zoals hierboven afgebeeld.

https://nl.wikipedia.org/wiki/Ridderspoor_(Delphinium)
Al lijkt die van AnneX meer op deze :
https://nl.wikipedia.org/wiki/Ridderspoor_(Consolida)

[ Bericht 3% gewijzigd door Outpost76 op 05-06-2018 14:03:44 ]
zondag 24 juli 2011 18:23 schreef charmed_angel het volgende:
Outpost je bent een held _O_
  dinsdag 5 juni 2018 @ 13:59:50 #240
144926 Outpost76
Possie is goed
pi_179619242
quote:
0s.gif Op maandag 4 juni 2018 13:27 schreef Sunnythesun het volgende:

[..]

Ik zie even niet hoe.. Het heeft er 2 jaar gestaan idd en toen was het weg. Nu ineens weer terug.
Zaadjes van je vorige die ineens de geest hebben en opkomen. ;) Heb je de aarde omgewoeld?

[ Bericht 1% gewijzigd door Outpost76 op 05-06-2018 14:05:28 ]
zondag 24 juli 2011 18:23 schreef charmed_angel het volgende:
Outpost je bent een held _O_
pi_179620679
quote:
0s.gif Op dinsdag 5 juni 2018 13:56 schreef Outpost76 het volgende:

[..]

Japanse esdoorn? Leuke klein blijvende boompjes en de bladeren geven leuke kleuren. Ze zijn er met rode bladeren en groene bladeren, de groene worden in de herfst mooi rood.

[..]

Linksboven lijkt in mijn ogen totaal niet op Vingerhoedskruid... :@
Dit is vingerhoedskruid:
[ afbeelding ]
https://nl.wikipedia.org/wiki/Vingerhoedskruid

[..]

Dat is niet waar.
Dit is ridderspoor en lijkt totaal niet op vingerhoedskruid zoals hierboven afgebeeld.
[ afbeelding ]
https://nl.wikipedia.org/wiki/Ridderspoor_(Delphinium)
Al lijkt die van AnneX meer op deze :
https://nl.wikipedia.org/wiki/Ridderspoor_(Consolida)
Volgens mij is dat echt Ridderspoor maar dan idd de meer open bloeivorm. :) Bij die dichte zie je het 'spoortje' (spriet) niet zo goed wat aan de achterkant zit en de naamgever is.
pi_179620704
quote:
0s.gif Op dinsdag 5 juni 2018 13:59 schreef Outpost76 het volgende:

[..]

Zaadjes van je vorige die ineens de geest hebben en opkomen. ;) Heb je de aarde omgewoeld?
ja ik denk het. En ik niet, maar daar wroeten wel merels en zo.. dus wellicht dat zij de aanstichter zijn. :D
pi_179624770

Geinig kruipbeestje in m'n tuin. :P
  dinsdag 5 juni 2018 @ 19:23:21 #244
36431 bleiblei
Toogmakker:copyright:
pi_179624960
quote:
2s.gif Op dinsdag 5 juni 2018 19:11 schreef ToT het volgende:
[ afbeelding ]
Geinig kruipbeestje in m'n tuin. :P
lieveheersbeestlarfje.
moet je koesteren :Y .
Zit zo te zien op een roos en dat zal vast niet voor niets zijn :P .
pi_179624998
quote:
1s.gif Op dinsdag 5 juni 2018 19:23 schreef bleiblei het volgende:

[..]

lieveheersbeestlarfje.
moet je koesteren :Y .
Zit zo te zien op een roos en dat zal vast niet voor niets zijn :P .
The fuck! :D Hij is groter dan een lieveheersbeestje!

En ja, aan die aangevreten blaadjes zie je al wel dat-ie er niet voor niks zit! :P
  dinsdag 5 juni 2018 @ 20:12:11 #246
144926 Outpost76
Possie is goed
pi_179625893
quote:
0s.gif Op dinsdag 5 juni 2018 15:33 schreef Sunnythesun het volgende:

[..]

Volgens mij is dat echt Ridderspoor maar dan idd de meer open bloeivorm. :) Bij die dichte zie je het 'spoortje' (spriet) niet zo goed wat aan de achterkant zit en de naamgever is.
Oh wacht... Ik dacht dat je met je = teken bedoelde dat die 2 namen het zelfde plantje waren.... Mijn fout.
zondag 24 juli 2011 18:23 schreef charmed_angel het volgende:
Outpost je bent een held _O_
pi_179625953
quote:
0s.gif Op dinsdag 5 juni 2018 20:12 schreef Outpost76 het volgende:

[..]

Oh wacht... Ik dacht dat je met je = teken bedoelde dat die 2 namen het zelfde plantje waren.... Mijn fout.
Haha ^O^
  dinsdag 5 juni 2018 @ 20:17:12 #248
144926 Outpost76
Possie is goed
pi_179626008
quote:
0s.gif Op dinsdag 5 juni 2018 15:35 schreef Sunnythesun het volgende:

[..]

ja ik denk het. En ik niet, maar daar wroeten wel merels en zo.. dus wellicht dat zij de aanstichter zijn. :D
Zou zomaar kunnen en dan nog wat gratis vogelmest erbij ^O^
quote:
2s.gif Op dinsdag 5 juni 2018 19:25 schreef ToT het volgende:

[..]

The fuck! :D Hij is groter dan een lieveheersbeestje!

En ja, aan die aangevreten blaadjes zie je al wel dat-ie er niet voor niks zit! :P
Die larve eet voornamelijk luis, ik heb ze ook wel eens spontaan op mn balkon gehad en toen zag je serieus de luisjes rennen voor hun leven toen de larve dichterbij kwam. _O_ Geniaal beestje, je kan ze ook zoeken in parken na een regenbui oid dat ze uit bomen zijn gevallen ofzo en dan mee nemen en op een plant zetten met een luizen plaag.
Die vreetschade komt niet door luis en tegen dat beest zal deze larve dan ook niets doen. Lijkt mij op schade van een snuitkever.
zondag 24 juli 2011 18:23 schreef charmed_angel het volgende:
Outpost je bent een held _O_
  dinsdag 5 juni 2018 @ 20:22:47 #249
144926 Outpost76
Possie is goed
pi_179626145
quote:
0s.gif Op dinsdag 5 juni 2018 20:14 schreef Sunnythesun het volgende:

[..]

Haha ^O^
Ik ben lesdicties en ik moet soms dingen 3x lezen wil ik goed begrijpen wat er staat, door je uitleg nu snap ik dat je dat = teken anders bedoelde dan ik t opvatte.

De rest van de posts na de jouwe kloppen ook veel beter nu. :+
zondag 24 juli 2011 18:23 schreef charmed_angel het volgende:
Outpost je bent een held _O_
pi_179626291
quote:
0s.gif Op dinsdag 5 juni 2018 20:17 schreef Outpost76 het volgende:

[..]

Zou zomaar kunnen en dan nog wat gratis vogelmest erbij ^O^

[..]

Die larve eet voornamelijk luis, ik heb ze ook wel eens spontaan op mn balkon gehad en toen zag je serieus de luisjes rennen voor hun leven toen de larve dichterbij kwam. _O_ Geniaal beestje, je kan ze ook zoeken in parken na een regenbui oid dat ze uit bomen zijn gevallen ofzo en dan mee nemen en op een plant zetten met een luizen plaag.
Die vreetschade komt niet door luis en tegen dat beest zal deze larve dan ook niets doen. Lijkt mij op schade van een snuitkever.
Ah, thx! ^O^
pi_179626518
quote:
0s.gif Op dinsdag 5 juni 2018 20:22 schreef Outpost76 het volgende:

[..]

Ik ben lesdicties en ik moet soms dingen 3x lezen wil ik goed begrijpen wat er staat, door je uitleg nu snap ik dat je dat = teken anders bedoelde dan ik t opvatte.

De rest van de posts na de jouwe kloppen ook veel beter nu. :+
Hehe ja die was bedoelt als 'waar Annex vingerhoedskruid schrijft bedoelt ze ridderspoor' maar kan me voorstellen dat het verwarrend was :Y ^O^
  dinsdag 5 juni 2018 @ 20:44:27 #252
144926 Outpost76
Possie is goed
pi_179626639
quote:
2s.gif Op dinsdag 5 juni 2018 20:30 schreef ToT het volgende:

[..]

Ah, thx! ^O^
grote kans dat het de taxuskever is, lastig te bestrijden aangezien ze overdag verscholen zitten en s'nachts als jij ligt te slapen lekker aan je plantjes gaat knagen.
zondag 24 juli 2011 18:23 schreef charmed_angel het volgende:
Outpost je bent een held _O_
pi_179626685
quote:
0s.gif Op dinsdag 5 juni 2018 20:44 schreef Outpost76 het volgende:

[..]

grote kans dat het de taxuskever is, lastig te bestrijden aangezien ze overdag verscholen zitten en s'nachts als jij ligt te slapen lekker aan je plantjes gaat knagen.
Ff gegoogled. Ik heb wel soortgelijke kevertjes gezien hier. Ik wist alleen niet dat ze zoveel schade konden aanbrengen! :o Ik vond ze er wel grappig uit zien en heb ze verder met rust gelaten.

Sowieso veel schade hier aan rozen en bottelrozen.

Overigens kan die lieveheersbeestjelarve wel honger gaan krijgen omdat ik de rozen hier laatst met spiritus en afwasmiddel heb ingespoten en ik geen luizen meer zie.
  dinsdag 5 juni 2018 @ 20:46:27 #254
144926 Outpost76
Possie is goed
pi_179626710
quote:
0s.gif Op dinsdag 5 juni 2018 20:40 schreef Sunnythesun het volgende:

[..]

Hehe ja die was bedoelt als 'waar Annex vingerhoedskruid schrijft bedoelt ze ridderspoor' maar kan me voorstellen dat het verwarrend was :Y ^O^
Dat begrijp ik inmiddels ja. :P Ik snap als je op een tablet, foon oid zit het korter typen sneller en makkelijker is.
zondag 24 juli 2011 18:23 schreef charmed_angel het volgende:
Outpost je bent een held _O_
pi_179626761
quote:
0s.gif Op dinsdag 5 juni 2018 20:46 schreef Outpost76 het volgende:

[..]

Dat begrijp ik inmiddels ja. :P Ik snap als je op een tablet, foon oid zit het korter typen sneller en makkelijker is.
Of je bent gewoon lui en zit op een laptop :@ ;)
  dinsdag 5 juni 2018 @ 20:50:11 #256
144926 Outpost76
Possie is goed
pi_179626814
quote:
2s.gif Op dinsdag 5 juni 2018 20:45 schreef ToT het volgende:

[..]

Ff gegoogled. Ik heb wel soortgelijke kevertjes gezien hier. Ik wist alleen niet dat ze zoveel schade konden aanbrengen! :o Ik vond ze er wel grappig uit zien en heb ze verder met rust gelaten.

Sowieso veel schade hier aan rozen en bottelrozen.
Volgende keer dood trappen, hun larven leven als made onder de grond waar ze lekker aan de wortels van je plantjes zitten te knagen. (Ik heb er al meerdere plantjes door verloren omdat ze bij mij in potten zitten.) Als het dan lente wordt en de grond word warmer verpoppen ze tot snuitkever om vervolgens boven de grond verder te vreten.

quote:
Overigens kan die lieveheersbeestjelarve wel honger gaan krijgen omdat ik de rozen hier laatst met spiritus en afwasmiddel heb ingespoten en ik geen luizen meer zie.
Dan kan je ze zelf overzetten naar een plant of boom waar nog wel luis op zit.

[ Bericht 13% gewijzigd door Outpost76 op 05-06-2018 21:05:56 (Tot blijft editen....) ]
zondag 24 juli 2011 18:23 schreef charmed_angel het volgende:
Outpost je bent een held _O_
  dinsdag 5 juni 2018 @ 20:50:41 #257
144926 Outpost76
Possie is goed
pi_179626825
quote:
0s.gif Op dinsdag 5 juni 2018 20:48 schreef Sunnythesun het volgende:

[..]

Of je bent gewoon lui en zit op een laptop :@ ;)
_O- _O- Ja dat zou ook kunnen ja. :D
zondag 24 juli 2011 18:23 schreef charmed_angel het volgende:
Outpost je bent een held _O_
pi_179631184
quote:
1s.gif Op dinsdag 5 juni 2018 09:24 schreef multifase het volgende:
Na vorig jaar het huis te hebben opgeknapt zijn wij nu met de tuin bezig. Deze hebben we zo goed als leeggehaald (bamboe enzo). Nu moeten er nog wat tegels worden weggehaald en nieuwe tuinopsluitbanden worden geplaatst. Nu hebben we eigenlijk nog niet een idee welke planten en bloemen in de tuin kunnen die relatief oa onderhoudsvrij zijn en tegen veel schaduw kunnen (ene kant van de tuin bij een hoge schutting is alleen maar schaduw). Hebben jullie wat tips & tricks? :-)

Edit: graag geen planten die giftig zijn ivm dieren
Je zet er nu wat zomerbloeiers neer en eventueel wat kleine groenteplantjes. Intussen hou je de tuin en de zon en weer & wind in de gaten. Je noteert van alles in een aantekenboekje: zon/schaduw, nat/droog, gedrag van planten, dieren en mensen. Na de zomer ga je balans opmaken over wat je eigenlijk wil in je tuin en wat de beperkingen zijn.

De herfst is een goed seizoen om bomen, struiken en voorjaarsbloeiende bloembollen te planten.
Dan weet je inmiddels waar de zon-, half zon-, schaduwminnende planten moeten staan. Die ga je dan opzoeken op internet om te zien wat jullie elkaar te bieden hebben. In september hebben tuincentra vaak afgeprijsde meerjarige planten. Toen ik nog gifplanten kocht, kocht ik die altijd. Hadden ze een half jaar om te acclimatiseren en dan mooi te worden. In de herfst geen kaal landschap maken. Gazon moet wel van alles ontdaan worden, maar de aarde moet liever bedekt worden met afgevallen blad en schoon plantenafval. Als je snoeit ter plekke snipperen. Een mulchlaag van zo'n 10 cm maakt dat je veel minder hoeft te sproeien omdat het vocht vastgehouden wordt ipv eruit dampt. Een veel dunner mulchlaagje helpt ook tegen erosie.

Je moet waarschijnlijk nog een paar keer bemesten (gedroogde koemest in het najaar wegens armoedige bodem, in februari kalk, maart en april compost en koemest of andersom. Op mooiemoestuin.nl van Diana vind je veel uitleg hierover.
pi_179631205
quote:
2s.gif Op dinsdag 5 juni 2018 20:30 schreef ToT het volgende: [..] Ah, thx! ^O^
Nog even kijken hoe hij zich beweegt. Loopt hij met de borst pront naar voren te marcheren, dan heb je de verwoestende Aziatische en voorkom je beter dat hij verder gaat. Want als er geen luizen meer te eten zijn, begint hij aan de plant. In de bladoksels rommelen is al een indicatie. Of wegschuifelen als hij ziet dat je kijkt. De Nederlandse zijn te dom om te begrijpen dat mensen gevaarlijk kunnen zijn.
  woensdag 6 juni 2018 @ 01:43:39 #260
144926 Outpost76
Possie is goed
pi_179631300
quote:
0s.gif Op woensdag 6 juni 2018 01:11 schreef Teslynd het volgende:

[..]

Nog even kijken hoe hij zich beweegt. Loopt hij met de borst pront naar voren te marcheren, dan heb je de verwoestende Aziatische en voorkom je beter dat hij verder gaat. Want als er geen luizen meer te eten zijn, begint hij aan de plant. In de bladoksels rommelen is al een indicatie. Of wegschuifelen als hij ziet dat je kijkt. De Nederlandse zijn te dom om te begrijpen dat mensen gevaarlijk kunnen zijn.
_O- _O- Alsof een beestje als dat weet wat mensen zijn... :')

Gewoon zorgen dat je schaduw niet over het beestje valt en zorgen dat je uit de wind blijf, zodat hij of zij je niet ruiken kan. Dan kan je leuke foto's maken en of filmpjes, of de larve verplaatsen.
zondag 24 juli 2011 18:23 schreef charmed_angel het volgende:
Outpost je bent een held _O_
  woensdag 6 juni 2018 @ 06:59:04 #261
195834 kaasplankje
Nu met maar 8% vet!
pi_179631955
quote:
0s.gif Op woensdag 6 juni 2018 01:43 schreef Outpost76 het volgende:

[..]

_O- _O- Alsof een beestje als dat weet wat mensen zijn... :')

Gewoon zorgen dat je schaduw niet over het beestje valt en zorgen dat je uit de wind blijf, zodat hij of zij je niet ruiken kan. Dan kan je leuke foto's maken en of filmpjes, of de larve verplaatsen.
Never underestimate the intelligentie van de dieren. Dieren zijn veel slimmer dan mensen denken. Mensen denken dat zij de enige slimme wezens op aard zijn.
pi_179633617
quote:
0s.gif Op woensdag 6 juni 2018 01:11 schreef Teslynd het volgende:

[..]

Nog even kijken hoe hij zich beweegt. Loopt hij met de borst pront naar voren te marcheren, dan heb je de verwoestende Aziatische en voorkom je beter dat hij verder gaat. Want als er geen luizen meer te eten zijn, begint hij aan de plant. In de bladoksels rommelen is al een indicatie. Of wegschuifelen als hij ziet dat je kijkt. De Nederlandse zijn te dom om te begrijpen dat mensen gevaarlijk kunnen zijn.
Hehehe als ik er wat zie, zal ik weer wat pics maken! :P
Ik zal ook wat pics van de schade aan de andere planten maken. :) Met eentje is dat echt heel fors: compleet weggevreten bladeren (maar daar heb ik wel wat rusjes weggehaald dus dat zal het wel geweest zijn), en heel veel blaadjes met bruine krassen er overheen, dat alleen het toplaagje aangevreten is steeds. Ook een aantal blaadjes met gaten er in zoals je op die vorige foto zag. :)
pi_179634281
Die kevertjes kan ik zo snel niet vinden, maar dit had ik wel ff gevonden! :P



Waarom zijn sommige groen en andere rood? :?
Schutkleur voor de bloem en de bladeren en stengels?
pi_179637075
Wauw, eventjes paar vrije uurtjes in de tuin. Het zoemt hier naar lieve lust. Zie zoveel verschillende soorten. Veel hommels, honingbijen, metselbijen zweefvliegen/wespen/bijen. Jammer genoeg willen er weinig eitjes leggen in m'n bijenhuis. Wel een paar gelukkig. De Nepta klaprozen, vingerhoedskruid en een paar geraniums in bloei, hele tuin in kleur.



Ben stiekem heel blij en trots met het evenwicht in m'n tuin. Heb rupsen en luizen maar nergens echt last van. Vogels pakken het teveel aan rupsen, baby spinnetjes zijn bezig met de luizen en hier en daar een lieveheersbeestje. Krioelt van het leven hier, heb expres takken laten liggen en gaten in m'n muurtje zodat daar van alles kan wonen, een hoop beesten in en bij m'n vijver. Love it. Heb geen onkruid, geen overlast. Perfecte tuin. (zal je zien dat nu ik het gezegd heb alles verkeerd gaat :P) Net wel overrijpe peer neergelegd voor vlinders, die mis ik nog!
pi_179638459
Omdat mijn gras niet lekker groeide en ik bloemen mis in mijn tuin heb ik een stuk van een paar m2 omgespit. Nou wil ik hier bloemen in hebben en een fruitboompje, en dan het liefst op zo'n manier dat ik het hele seizoen kleur heb op dat stuk. Op het fruitboompje na wil ik dat het niet te hoog wordt, omdat ik het stuk achter mijn 'bloemenvijver' ook nog wil kunnen zien. Wat zou ik daar kunnen planten?

Plaatje:


[ Bericht 21% gewijzigd door Tuindier op 06-06-2018 16:01:33 ]
pi_179638601
Bedankt voor de tips allemaal!
  woensdag 6 juni 2018 @ 20:18:03 #267
13783 Anthraxx
When you see the robot, drink!
pi_179643109
Goed, toch maar even wat meer informatie. Foto's onder de spoilers.

Toen het huis opgeleverd is zag de tuin er ongeveer zo uit.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ondertussen wonen wij er een jaar. Als eerste hebben wij gras laten zaaien om van de modderzooi af te zijn. Helaas kan ik even geen foto vinden hiervan. Tussendoor sneeuwde het nog even flink :P.

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Begin April zijn wij begonnen met de aanleg van de tuin zelf.

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ongeveer een week geleden. De border bij het grote terras is nu gevuld met een vlinder & bijen mix, eenjarig en een hoop zonnebloemen. Volgend jaar wordt het volledig aangelegd.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ik mis nog een foto van een andere border. Daar staan Helleborus planten in (stuk of 11), lavendel, gebroken hartjes (wit), akkeleien en wat kalebassen. Ook hier tijdelijk. De border wordt gevuld met andere planten volgend jaar. Deze verhuizen straks naar een andere border :). Foto volgt nog wel.

Inhoud van de kas volgt nog wel, maar doet het goed. Komkommers groeien behoorlijk, cherry tomaten ook. De pepers en paprika komen eindelijk omhoog. Eerste radijzen zijn geoogst. Verder hangen er vooral aardbeien in potten, proberen wij er meloenen te groeien en staat er nu net een druif :)
  Spellchecker woensdag 6 juni 2018 @ 20:48:38 #268
197773 crew  maily
Mevrouwtje oeps/B.U.2022 :P
pi_179643662
quote:
0s.gif Op woensdag 6 juni 2018 20:18 schreef Anthraxx het volgende:
Goed, toch maar even wat meer informatie. Foto's onder de spoilers.

Toen het huis opgeleverd is zag de tuin er ongeveer zo uit.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ondertussen wonen wij er een jaar. Als eerste hebben wij gras laten zaaien om van de modderzooi af te zijn. Helaas kan ik even geen foto vinden hiervan. Tussendoor sneeuwde het nog even flink :P.

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Begin April zijn wij begonnen met de aanleg van de tuin zelf.

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ongeveer een week geleden. De border bij het grote terras is nu gevuld met een vlinder & bijen mix, eenjarig en een hoop zonnebloemen. Volgend jaar wordt het volledig aangelegd.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ik mis nog een foto van een andere border. Daar staan Helleborus planten in (stuk of 11), lavendel, gebroken hartjes (wit), akkeleien en wat kalebassen. Ook hier tijdelijk. De border wordt gevuld met andere planten volgend jaar. Deze verhuizen straks naar een andere border :). Foto volgt nog wel.

Inhoud van de kas volgt nog wel, maar doet het goed. Komkommers groeien behoorlijk, cherry tomaten ook. De pepers en paprika komen eindelijk omhoog. Eerste radijzen zijn geoogst. Verder hangen er vooral aardbeien in potten, proberen wij er meloenen te groeien en staat er nu net een druif :)
Wat een prachtig huis!! En heerlijke tuin en vrij uitzicht! O+
pi_179645869
Poes in bakkie O+
pi_179646485
quote:
0s.gif Op woensdag 6 juni 2018 20:18 schreef Anthraxx het volgende:
Goed, toch maar even wat meer informatie. Foto's onder de spoilers.

Toen het huis opgeleverd is zag de tuin er ongeveer zo uit.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ondertussen wonen wij er een jaar. Als eerste hebben wij gras laten zaaien om van de modderzooi af te zijn. Helaas kan ik even geen foto vinden hiervan. Tussendoor sneeuwde het nog even flink :P.

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Begin April zijn wij begonnen met de aanleg van de tuin zelf.

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ongeveer een week geleden. De border bij het grote terras is nu gevuld met een vlinder & bijen mix, eenjarig en een hoop zonnebloemen. Volgend jaar wordt het volledig aangelegd.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ik mis nog een foto van een andere border. Daar staan Helleborus planten in (stuk of 11), lavendel, gebroken hartjes (wit), akkeleien en wat kalebassen. Ook hier tijdelijk. De border wordt gevuld met andere planten volgend jaar. Deze verhuizen straks naar een andere border :). Foto volgt nog wel.

Inhoud van de kas volgt nog wel, maar doet het goed. Komkommers groeien behoorlijk, cherry tomaten ook. De pepers en paprika komen eindelijk omhoog. Eerste radijzen zijn geoogst. Verder hangen er vooral aardbeien in potten, proberen wij er meloenen te groeien en staat er nu net een druif :)
Jeetje ... Prachtig _O_ wat een mooi huis en lekker bezig met de groente en fruit O+


Ik kom even mijn clematis showen


2e jaar nu en hij is veel voller dan vorig jaar
Hij zit echt bomvol met knoppen en ik vind de kleur zo mooi O+
pi_179646509
Grlukkig vinden jullie tuinieren leuk _O_

Akeleien hoef je niet te verplaatsen: dat zaait zich uit als onkruid.
Voor een nieuwe plek ‘gewoon’ zaad oogsten en in de grond werken op de bedoelde plek.
Eventueel kan ik je een zak vol sturen over een paar weken.
  woensdag 6 juni 2018 @ 23:10:00 #272
304776 SV-tje
Party a Lot
pi_179647203
quote:
1s.gif Op woensdag 6 juni 2018 22:41 schreef AnneX het volgende:
Grlukkig vinden jullie tuinieren leuk _O_

Akeleien hoef je niet te verplaatsen: dat zaait zich uit als onkruid.
Voor een nieuwe plek ‘gewoon’ zaad oogsten en in de grond werken op de bedoelde plek.
Eventueel kan ik je een zak vol sturen over een paar weken.
Aangezien wij sinds 1 maart de eigenaren zijn van een huis met een enorme tuin zou ik ook wel wat akeleizaad willen ontvangen
http://www.partyalot.nl/
Catering, taarten en workshops
pi_179647325
Prima SV.
Als ik geoogst heb, meld ik mij hier opnieuw of ik dm je.
Ze zijn niet kleurvast: varieert in rose en donkerblauw en varieert in hoogte van knie- tot heuphoogte in de loop der jaren. Zooo mooi.
pi_179648346
Wow Annie, wat een heerlijke ruime omgeving & huis is het toch (geworden). Had het wel gezien qua foto's toen jullie er net woonden, maar nu even rustig doorgescrolled. Mooi symbolisch de japanse treurkers en de gebroken hartjes (wat worden/zijn dat dan).
Verder zal het over 5 jaar of zo zo prachtig vol zijn!

Dat zie ik nu hier elk jaar wordt het voller, mooier, beter. Ik begrijp mijn tuin beter.. niet alles lukt en dan stop ik ermee en probeer wat anders, ik ben steeds blij en verbaasd dat met mijn zeer beperkte kennis en het niet hebben van groene vingers en vooraf deze tuin toch zo lekker zijn gang heeft laten gaan met wat blijvende aanpassingen zo'n fijn sfeertje heeft gekregen. O+
pi_179648490
quote:
0s.gif Op woensdag 6 juni 2018 06:59 schreef kaasplankje het volgende:

[..]

Never underestimate the intelligentie van de dieren. Dieren zijn veel slimmer dan mensen denken. Mensen denken dat zij de enige slimme wezens op aard zijn.
Ja, oogcontact met spinnen. Die houden in en kijken of je bedoelingen duister voor ze zal zijn. Meestal zie ik ze pas door dat met een ruk inhouden plus oogcontact. Meestal laat ik ze ook gewoon lopen en ga verder met wat ik deed. Duister ben wel voor de spinnennesten. Zo'n web bomvol babyspinnetjes laat ik niet meer ongemoeid.

De Aziatische lieveersbeestjes zien me ook als ik door het raam kijk in de hoge planten voor het raam. Dan draaien ze snel achter de steel weg.

quote:
2s.gif Op woensdag 6 juni 2018 11:03 schreef ToT het volgende: Die kevertjes kan ik zo snel niet vinden, maar dit had ik wel ff gevonden! :P

[ afbeelding ]

Waarom zijn sommige groen en andere rood? :?
Schutkleur voor de bloem en de bladeren en stengels?
Ik denk verschillende soorten. Op oostindische kers zitten zwarte, die vies uitvegen tijdens het doodritsen. Bij rozen moet je vooral kijken naar de steeleinden met knoppen. Die kunnen helemaal met groene luizen bedekt zijn.

Als de lieveheersbeestjes schadelijk blijken, kan je ze ook nog in de volgende fase vernietigen. Ze prikken zich aan een blad vast om te verpoppen. Dan krimpen ze wat, krommen zich wat en opeens is het bijna een kevertje. In deze fase kunnen ze niets beginnen, dus hoef je ze maar te verzamelen.
  donderdag 7 juni 2018 @ 02:02:01 #276
144926 Outpost76
Possie is goed
pi_179648556
quote:
0s.gif Op woensdag 6 juni 2018 06:59 schreef kaasplankje het volgende:

[..]

Never underestimate the intelligentie van de dieren. Dieren zijn veel slimmer dan mensen denken. Mensen denken dat zij de enige slimme wezens op aard zijn.
Ik onderschat hun intelligentie niet, ik denk alleen dat zo een klein beestje niet in staat is ons te determineren. Oh dat is een mens dus uitkijken. :') :')

Dat ze een grote schaduw zien en dan wegkruipen, ja logisch, maar wegkruipen omdat er een mens aan komt...? :') :')
zondag 24 juli 2011 18:23 schreef charmed_angel het volgende:
Outpost je bent een held _O_
  donderdag 7 juni 2018 @ 06:57:48 #277
13783 Anthraxx
When you see the robot, drink!
pi_179649060
quote:
0s.gif Op donderdag 7 juni 2018 00:54 schreef Bluezz het volgende:
Wow Annie, wat een heerlijke ruime omgeving & huis is het toch (geworden). Had het wel gezien qua foto's toen jullie er net woonden, maar nu even rustig doorgescrolled. Mooi symbolisch de japanse treurkers en de gebroken hartjes (wat worden/zijn dat dan).
Verder zal het over 5 jaar of zo zo prachtig vol zijn!

Dat zie ik nu hier elk jaar wordt het voller, mooier, beter. Ik begrijp mijn tuin beter.. niet alles lukt en dan stop ik ermee en probeer wat anders, ik ben steeds blij en verbaasd dat met mijn zeer beperkte kennis en het niet hebben van groene vingers en vooraf deze tuin toch zo lekker zijn gang heeft laten gaan met wat blijvende aanpassingen zo'n fijn sfeertje heeft gekregen. O+
Oh, maar hier ook hoor. We proberen maar wat ;). Het gras is nog niet dood en de rest bloeit en groeit ook hevig, dus we doen het best goed. Maar ik durf niet te zeggen dat ik er verstand van heb :+
pi_179652202
De fokkers hier helpen altijd en alles is te vinden online natuurlijk.
Kreeg ook in het begin wat tuinboeken van vrienden toen we hier net woonden, daar stonden plaatjes in om jaloers van te worden van dingen die het hier totaaaaal niet deden.
En we kwamen hier wonen in de winter, dus ik had geen idee wat het was. Vond het maar kaal en takkerig _O-
pi_179652634
Bij diverse planten heb ik ladingen rupsen verwijderd. Vind ik toch wel kut, ik ben dol op vlinders, maar mijn rozen en andere planten moeten natuurlijk ook leven. :)

Toch blijft de oorzaak van de schade van 2 bottelrozen nog steeds onbekend. Het gaat hier om:



Hopelijk dat dit spinnetje de boosdoeners te grazen kan krijgen! ;)

  donderdag 7 juni 2018 @ 22:23:04 #280
304776 SV-tje
Party a Lot
pi_179664007
quote:
1s.gif Op woensdag 6 juni 2018 23:18 schreef AnneX het volgende:
Prima SV.
Als ik geoogst heb, meld ik mij hier opnieuw of ik dm je.
Ze zijn niet kleurvast: varieert in rose en donkerblauw en varieert in hoogte van knie- tot heuphoogte in de loop der jaren. Zooo mooi.
*O*
Dit moet uiteindelijk een bloemenveld worden met een paadje er tussendoor, dus zoveel mogelijk variatie is alleen maar leuk.
http://www.partyalot.nl/
Catering, taarten en workshops
  vrijdag 8 juni 2018 @ 00:08:22 #281
144926 Outpost76
Possie is goed
pi_179666275
quote:
2s.gif Op woensdag 6 juni 2018 11:03 schreef ToT het volgende:
Die kevertjes kan ik zo snel niet vinden, maar dit had ik wel ff gevonden! :P

[ afbeelding ]

Waarom zijn sommige groen en andere rood? :?
Schutkleur voor de bloem en de bladeren en stengels?
Die kevertjes slapen overdag, verscholen onder.... Alles wat er maar ligt om te schuilen. S'nachts als jij ligt te slapen komen ze tevoorschijn.

Luizen zijn er in vele kleuren. Waarom?? Geen idee. Het zal oa net als bij garnalen en Flamingo's te maken hebben met wat ze eten.

quote:
2s.gif Op donderdag 7 juni 2018 12:25 schreef ToT het volgende:
Bij diverse planten heb ik ladingen rupsen verwijderd. Vind ik toch wel kut, ik ben dol op vlinders, maar mijn rozen en andere planten moeten natuurlijk ook leven. :)

Toch blijft de oorzaak van de schade van 2 bottelrozen nog steeds onbekend. Het gaat hier om:

[ afbeelding ]

Hopelijk dat dit spinnetje de boosdoeners te grazen kan krijgen! ;)

[ afbeelding ]
De snuitkever vreet meestal aan de bladranden maar ik denk toch dat dit je probleem is.... -O-
zondag 24 juli 2011 18:23 schreef charmed_angel het volgende:
Outpost je bent een held _O_
  vrijdag 8 juni 2018 @ 00:17:49 #282
144926 Outpost76
Possie is goed
pi_179666418
quote:
0s.gif Op donderdag 7 juni 2018 22:23 schreef SV-tje het volgende:

[..]

*O*
Dit moet uiteindelijk een bloemenveld worden met een paadje er tussendoor, dus zoveel mogelijk variatie is alleen maar leuk.
[ afbeelding ]
WAUW!!!! O+ O+

Als ik jouw was zou ik er weinig aan veranderen. Alleen dat gras...
zondag 24 juli 2011 18:23 schreef charmed_angel het volgende:
Outpost je bent een held _O_
pi_179671824
quote:
0s.gif Op donderdag 7 juni 2018 22:23 schreef SV-tje het volgende:

[..]

*O*
Dit moet uiteindelijk een bloemenveld worden met een paadje er tussendoor, dus zoveel mogelijk variatie is alleen maar leuk.
[ afbeelding ]
Dit gaat fantastisch worden O+
  vrijdag 8 juni 2018 @ 21:13:29 #284
304776 SV-tje
Party a Lot
pi_179681497
quote:
17s.gif Op vrijdag 8 juni 2018 00:17 schreef Outpost76 het volgende:

[..]

WAUW!!!! O+ O+

Als ik jouw was zou ik er weinig aan veranderen. Alleen dat gras...
Struikgewas aan de zijkanten moet uitgedund/vernieuwd worden. Aan de linkerkant staan er nog 8 grote vogel(broed)kooien achter, die gaan erachteruit. Het gras moet vervangen worden door planten en bloemen. Maaien aan de rand van de sloot is niet echt handig.
http://www.partyalot.nl/
Catering, taarten en workshops
  zondag 10 juni 2018 @ 01:19:56 #285
144926 Outpost76
Possie is goed
pi_179702889
quote:
0s.gif Op vrijdag 8 juni 2018 21:13 schreef SV-tje het volgende:

[..]

Struikgewas aan de zijkanten moet uitgedund/vernieuwd worden. Aan de linkerkant staan er nog 8 grote vogel(broed)kooien achter, die gaan erachteruit. Het gras moet vervangen worden door planten en bloemen. Maaien aan de rand van de sloot is niet echt handig.
Als je van veel gras af wil, maai het erg kort en bedek het met iets zodat het niet weer opkomt..
Zaaien tussen dit sterke gras heeft geen zin.
zondag 24 juli 2011 18:23 schreef charmed_angel het volgende:
Outpost je bent een held _O_
  zondag 10 juni 2018 @ 01:42:18 #286
215090 Braindead2000
DO NOT FEED!!!
pi_179703084
delete, verkeerde topic.

[ Bericht 46% gewijzigd door Braindead2000 op 10-06-2018 02:00:08 ]
pi_179704364
Mijn AH moestuintjes komkommer groeit als een malle, gaat zich nu in de plantenbakken vastzetten :D

pi_179706520
Dat AH zaad gaat idd prima!

Eindelijk de stokrozen tegen de muur, achter een buxusheggetje tegen de muur aan de voorkant gezaaid.
Had 2 zakjes van mijn zus, die vond ik weer eens na 2 jaar.. komen binnen 2 weken nu al op! Maar dit jaar geen bloeisels lees ik. Benieuwd hoe het gaat worden!
  zondag 10 juni 2018 @ 13:07:57 #289
12172 Rabieluh
Pronopower! Fight the ploon!
pi_179707411
Er komen zoveel bijen en hommels af op de campanula in de voortuin dat het er gewoon zoemt :o.


Je kan het horen op 't filmpje, bonus poes op het einde.
Recht zo die gaat, braaf zo die heen.
pi_179708524
Ja hier ook, leuk filmpje met bonuspoes O+
pi_179710382
Wat een “lawaai” maken de beestjes, hé terwijl zij hard aan het werk zijn...

Straks nog een foto maken van de knuffelbijen.

Alvast: Margaret Hunt is ontplofd gister, aan de rechterkant waar meer direct zonlicht opkomt.
De linkerkant volgt.
Verder nog wat kleins hier en daar op de foto.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
pi_179710497
De knuffelbijen dus...
Weinig bedrijvigheid, als ik langer dan 10 min. observeer.
Tegelijkertijd zijn toch wel wat gangetjes afgestopt, zoals men vertelde op https://knuffelbijen.nl

  zondag 10 juni 2018 @ 17:04:15 #293
12172 Rabieluh
Pronopower! Fight the ploon!
pi_179710624
quote:
1s.gif Op zondag 10 juni 2018 16:55 schreef AnneX het volgende:
De knuffelbijen dus...
Weinig bedrijvigheid, als ik langer dan 10 min. observeer.
Tegelijkertijd zijn toch wel wat gangetjes afgestopt, zoals men vertelde op https://knuffelbijen.nl

[ afbeelding ]
Had dat insectenhotel ook allemaal open buisjes? Heb je die zelf dichtgemaakt aan de achterkant?
Recht zo die gaat, braaf zo die heen.
pi_179711028
quote:
0s.gif Op zondag 10 juni 2018 17:04 schreef Rabieluh het volgende:

[..]

Had dat insectenhotel ook allemaal open buisjes? Heb je die zelf dichtgemaakt aan de achterkant?
Neuh, aan beide zijden open. Gekocht bij tuincentrum.
( voordeel dat het dakje weerbestendig is) .
Later pas de knuffelbijen erbij gekocht.
Grappige was, dat de eerste bij vrijwel rechtstreeks in a split second voor erin vloog.
Later zag ik bijen met een dikke gele klont stuifmeel thuiskomen en van achter erin gaan.
Toevallig hangt het bijenhotel vrij van de gevel.

Affijn, de dichtgestopte gaatjes geven de burger moed.
Anders bestel ik volgend jaar weer...
pi_179711079
Ik denk dat de meeste gaten te groot zijn voor de knuffelbijen.
pi_179711104
quote:
0s.gif Op zondag 10 juni 2018 17:27 schreef Koettie het volgende:
Ik denk dat de meeste gaten te groot zijn voor de knuffelbijen.
Ow, dat kan goed waar zijn. (8>
  zondag 10 juni 2018 @ 17:34:26 #297
12172 Rabieluh
Pronopower! Fight the ploon!
pi_179711226
quote:
1s.gif Op zondag 10 juni 2018 17:24 schreef AnneX het volgende:

[..]

Neuh, aan beide zijden open. Gekocht bij tuincentrum.
( voordeel dat het dakje weerbestendig is) .
Later pas de knuffelbijen erbij gekocht.
Grappige was, dat de eerste bij vrijwel rechtstreeks in a split second voor erin vloog.
Later zag ik bijen met een dikke gele klont stuifmeel thuiskomen en van achter erin gaan.
Toevallig hangt het bijenhotel vrij van de gevel.

Affijn, de dichtgestopte gaatjes geven de burger moed.
Anders bestel ik volgend jaar weer...
Ik heb ze uiteindelijk maar dichtgestopt aan één kant met propjes watten. Nog nul activiteit hoor maar hij hangt er nog niet zo lang en ik heb hier ook niet de geschikte bijen denk ik. De andere hotels, vooral die ik zelf heb gemaakt met allemaal stammetjes vol gaten zijn wel heel bedrijvig. Paar bijen maar vooral veel wespjes die ze volproppen met vliegjes :D.
Recht zo die gaat, braaf zo die heen.
pi_179711257
quote:
0s.gif Op zondag 10 juni 2018 13:07 schreef Rabieluh het volgende:
Er komen zoveel bijen en hommels af op de campanula in de voortuin dat het er gewoon zoemt :o.


Je kan het horen op 't filmpje, bonus poes op het einde.
bonuspoes _O_
Wat een zomers filmpje
pi_179712099
quote:
1s.gif Op zondag 10 juni 2018 17:24 schreef AnneX het volgende:

[..]

Neuh, aan beide zijden open. Gekocht bij tuincentrum.
( voordeel dat het dakje weerbestendig is) .
Later pas de knuffelbijen erbij gekocht.
Grappige was, dat de eerste bij vrijwel rechtstreeks in a split second voor erin vloog.
Later zag ik bijen met een dikke gele klont stuifmeel thuiskomen en van achter erin gaan.
Toevallig hangt het bijenhotel vrij van de gevel.

Affijn, de dichtgestopte gaatjes geven de burger moed.
Anders bestel ik volgend jaar weer...
Het klinkt nog steeds wel erg leuk.
Ik ga vlg jaar ook meedoen!
Rest van kleurtjes ook leuk. Mooie tuinmaand vind ik, juni.
  zondag 10 juni 2018 @ 19:44:53 #300
304776 SV-tje
Party a Lot
pi_179713399
quote:
0s.gif Op zondag 10 juni 2018 01:19 schreef Outpost76 het volgende:

[..]

Als je van veel gras af wil, maai het erg kort en bedek het met iets zodat het niet weer opkomt..
Zaaien tussen dit sterke gras heeft geen zin.
De hele achtertuin gaat nog op de schop inclusief graafmachine, dus dat gaat wel goedkomen. Lijkt trouwens mooi bedekt, maar is maar half gras en half andere plantjes en kale plekken.

Er groeit op heel veel plekken Zijn dit bosaardbeien? Zijn deze eetbaar?

En er staat een boom met deze vruchten Iemand een idee wat dit is?

[ Bericht 21% gewijzigd door SV-tje op 10-06-2018 21:32:44 ]
http://www.partyalot.nl/
Catering, taarten en workshops
  maandag 11 juni 2018 @ 00:43:18 #301
144926 Outpost76
Possie is goed
pi_179721188
quote:
0s.gif Op zondag 10 juni 2018 13:07 schreef Rabieluh het volgende:
Er komen zoveel bijen en hommels af op de campanula in de voortuin dat het er gewoon zoemt :o.


Je kan het horen op 't filmpje, bonus poes op het einde.
Meer filmpjes van die lieve bonus (gekocht bij de AH?) poes!

quote:
0s.gif Op zondag 10 juni 2018 19:44 schreef SV-tje het volgende:

[..]

De hele achtertuin gaat nog op de schop inclusief graafmachine, dus dat gaat wel goedkomen. Lijkt trouwens mooi bedekt, maar is maar half gras en half andere plantjes en kale plekken.

Er groeit op heel veel plekken [ afbeelding ] Zijn dit bosaardbeien? Zijn deze eetbaar?
ja en ja. Rn dat moet je ook snel inperken want het woekert als een malle!
quote:
En er staat een boom met deze vruchten [ afbeelding ] Iemand een idee wat dit is?
Geen idee, maak eens een foto van de boom, zn blad en bast.
quote:
0s.gif Op zondag 10 juni 2018 17:34 schreef Rabieluh het volgende:

[..]

Ik heb ze uiteindelijk maar dichtgestopt aan één kant met propjes watten. Nog nul activiteit hoor maar hij hangt er nog niet zo lang en ik heb hier ook niet de geschikte bijen denk ik. De andere hotels, vooral die ik zelf heb gemaakt met allemaal stammetjes vol gaten zijn wel heel bedrijvig. Paar bijen maar vooral veel wespjes die ze volproppen met vliegjes :D.
Sluipwespjes bedoel je neem ik aan? Ik heb een nieuwe tafel gemaakt, tenminste het onderstel en ik had 1x verkeert geboord. Laat dat nou de favo zijn van een sluipwesp... Keer op keer komt ie terug, dus ik denk dat ie wel zn huisje gevonden heeft. :D O+

Zeer nuttig trouwens de wesp, niet alleen de sluipwesp maar de wesp in het algemeen. Jaagt op ongedierte als luizen en oa vliegen maar ook andere insecten. De Bij wordt gepromoot met recht maar ook de wesp bevrucht planten en jaagt op ongewenste insecten en is imo zwaar ondergewaardeerd! ^O^ _O_
zondag 24 juli 2011 18:23 schreef charmed_angel het volgende:
Outpost je bent een held _O_
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')