Waarom in een wet? Gewoon de vergunning weigeren omdat op die locatie al een ander evenement is.quote:Op donderdag 3 mei 2018 11:16 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
Maar hoe komt dat dan in de wet te staan? "Het is verboden om te protesteren tijdens de 2 minuten stilte"? Dan gaan ze gewoon een rockconcert houden i.p.v. protesteren. Ik kan me ook moeilijk voorstellen hoe je protesten zou kunnen verbieden als ze de openbare orde niet verstoren - en daar is al een wet tegen. "Het is verboden geluid te maken tijdens de 2 minuten stilte"? Wordt een gevaarlijk grapje dan om je horloge voor of achter te hebben staan.
Ik kan me geen manier bedenken waarop dit verbod in een coherente wet gegoten kan worden, zonder veel praktische problemen en zonder rechten te schenden.
Kennelijk is dat niet voldoende, aangezien er nog steeds mensen pleiten voor meer wetten.quote:Op donderdag 3 mei 2018 11:17 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Het verstoren van een plechtigheid of ceremonie is volgens mij al lang strafbaar gesteld.
Ja, dat dacht ik ook. Vandaar dat ik aan Old_Pal vroeg hoe hij die nieuwe wetgeving voor zich ziet.quote:Op donderdag 3 mei 2018 11:19 schreef sp3c het volgende:
[..]
weet ik veel, van mij hoeft de wet toch niet aangepast te worden
lawaai maken tijdens de herdenking zorgt voor problemen, die problemen kun je prima voorkomen met de huidige wetgeving
er pleiten ook nog steeds mensen voor de doodstrafquote:Op donderdag 3 mei 2018 11:20 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
Kennelijk is dat niet voldoende, aangezien er nog steeds mensen pleiten voor meer wetten.
je moet me geen vragen stellen waar je het antwoord al op weet, zonde van mijn tijd en zonde van jouw tijdquote:Op donderdag 3 mei 2018 11:21 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
Ja, dat dacht ik ook. Vandaar dat ik aan Old_Pal vroeg hoe hij die nieuwe wetgeving voor zich ziet.
Aan die mensen zou ik hetzelfde vragen: hoe zie je wetgeving over de doodstraf voor je? En als dat slechte wetgeving is, zou ik ze daar ook op wijzen.quote:Op donderdag 3 mei 2018 11:21 schreef sp3c het volgende:
[..]
er pleiten ook nog steeds mensen voor de doodstraf
Nee, maar ik zou wel zien dat in zo'n geval vast vantevoren een extra zware strafmaat bepaalt zou worden die volgt bij overtreding. In het kader van 'een gewaarschuwd man telt voor twee'. Maar aangezien dit dus niet gebeurt in ons vla landje, is het wel fijn dat een groepje rauwdauwers zoals in Dokkum en nu ook hier wel het ontzag inboezemt dat onze slappe wetgevende macht en juridisch apparaat niet doen.quote:Op donderdag 3 mei 2018 11:18 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
Wat zou jij graag zien dan? Dat deze mensen preventief worden gearresteerd?
je zegt dat het kennelijk nog niet voldoende is puur omdat mensen ergens iets roepenquote:Op donderdag 3 mei 2018 11:22 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
Aan die mensen zou ik hetzelfde vragen: hoe zie je wetgeving over de doodstraf voor je? En als dat slechte wetgeving is, zou ik ze daar ook op wijzen.
Is de huidige strafmaat niet voldoende dan?quote:Op donderdag 3 mei 2018 11:23 schreef Multatilu het volgende:
[..]
Nee, maar ik zou wel zien dat in zo'n geval vast vantevoren een extra zware strafmaat bepaalt zou worden die volgt bij overtreding. In het kader van 'een gewaarschuwd man telt voor twee'. Maar aangezien dit dus niet gebeurt in ons vla landje, is het wel fijn dat een groepje rauwdauwers zoals in Dokkum en nu ook hier wel het ontzag inboezemt dat onze slappe wetgevende macht en juridisch apparaat niet doen.
Neuh, ik zeg dat ik het wel voldoende vind, maar anderen niet. Daarom vraag ik hen wat ze wel voldoende vinden.quote:Op donderdag 3 mei 2018 11:25 schreef sp3c het volgende:
[..]
je zegt dat het kennelijk nog niet voldoende is puur omdat mensen ergens iets roepen
dat is natuurlijk onzin, voor die mensen is het niet voldoende maar dat maakt het nog geen feit natuurlijk, de huidige wetgeving lijkt me meer dan afdoende in dit geval
je vroeg mij welke wet ik wilde zienquote:Op donderdag 3 mei 2018 11:25 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
Neuh, ik zeg dat ik het wel voldoende vind, maar anderen niet. Daarom vraag ik hen wat ze wel voldoende vinden.
En weer draai je het om. Je moet de vraag anders stellen: is de dreiging van de juridische gevolgen die de overtreding op het verbod op protest zal hebben voldoende om niet te gaan schreeuwen? Wat heeft de rest van de aanwezigen aan die 2 maanden onvoorwaardelijk die ze er hooguit voor krijgen? Hun moment is al verstoord wat voor de een wat meer ingrijpende gevolgen zal hebben dan voor de andere.quote:Op donderdag 3 mei 2018 11:25 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
Is de huidige strafmaat niet voldoende dan?
Is de huidige strafmaat niet voldoende om een preventieve werking te hebben dan?quote:Op donderdag 3 mei 2018 11:32 schreef Multatilu het volgende:
[..]
En weer draai je het om. Je moet de vraag anders stellen: is de dreiging van de juridische gevolgen die de overtreding op het verbod op protest zal hebben voldoende om niet te gaan schreeuwen? Wat heeft de rest van de aanwezigen aan die 2 maanden onvoorwaardelijk die ze er hooguit voor krijgen? Hun moment is al verstoord wat voor de een wat meer ingrijpende gevolgen zal hebben dan voor de andere.
Dit bedoelde ik dus onder andere met die wiskundige benadering: ah, je hebt dit gedaan, dus als je dan op die manier gestraft wordt, dan is het weer 0.
Leg dat maar eens uit aan een verkrachte vrouw of aan de ouders van een vermoord kind. Bij de brandweer weten ze ook dat je beter brand kunt voorkomen dan blussen.
dat mensen ergens voor pleiten is geenszins bewijs voor de stelling dat de huidige wetgeving niet afdoende is.quote:Op donderdag 3 mei 2018 11:20 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
Kennelijk is dat niet voldoende, aangezien er nog steeds mensen pleiten voor meer wetten.
Voor heel veel zaken niet. Misschien hier best wel (wat ik niet verwacht), maar de angst voor represailles van hooligans is volgens mij een goed middel die preventie nog verder op te schroeven.quote:Op donderdag 3 mei 2018 11:38 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
Is de huidige strafmaat niet voldoende om een preventieve werking te hebben dan?
Wat vind jij een redelijke strafmaat dan?quote:Op donderdag 3 mei 2018 11:43 schreef Multatilu het volgende:
[..]
Voor heel veel zaken niet. Misschien hier best wel (wat ik niet verwacht), maar de angst voor represailles van hooligans is volgens mij een goed middel die preventie nog verder op te schroeven.
Nee. De staat heeft een geweldsmonopolie, en om een goede reden.quote:Vind jij overigens dat die hooligans die dreiging mogen uitstralen?
Dat is dus die hooligans argumenten geven dat het een goede zaak is bepaalde mensen te mishandelen en/of te gaan rellen op een 4mei-herdenking.quote:Op donderdag 3 mei 2018 11:43 schreef Multatilu het volgende:
[..]
Voor heel veel zaken niet. Misschien hier best wel (wat ik niet verwacht), maar de angst voor represailles van hooligans is volgens mij een goed middel die preventie nog verder op te schroeven.
Vind jij overigens dat die hooligans die dreiging mogen uitstralen?
Voor iemand die willens en wetens, ondanks een waarschuwing hier deze wet overtreedt? Minimaal 1 jaar lang celstraf en dagelijks (telefoon)gesprekken hebben met de familie en vrienden van degenen die gekwetst zijn door zijn acties. Zoiets.quote:Op donderdag 3 mei 2018 11:51 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
Wat vind jij een redelijke strafmaat dan?
[Ser_Ciappelletto modus aan] Maar ze doen toch niets strafbaars door daar te staan?[Ser_Ciappelletto modus uit]quote:Nee. De staat heeft een geweldsmonopolie, en om een goede reden.
Ze staan daar preventief voor het geval die schreeuwers denken dat ze wel kunnen gaan schreeuwenquote:Op donderdag 3 mei 2018 11:56 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Dat is dus die hooligans argumenten geven dat het een goede zaak is bepaalde mensen te mishandelen en/of te gaan rellen op een 4mei-herdenking.
zo is dat,zoals je ook prima de grenzen zou kunnen bewaken.....als je maar wil!quote:Op donderdag 3 mei 2018 11:19 schreef sp3c het volgende:
[..]
weet ik veel, van mij hoeft de wet toch niet aangepast te worden
lawaai maken tijdens de herdenking zorgt voor problemen, die problemen kun je prima voorkomen met de huidige wetgeving
Je kunt je Ser_Ciappelletto-modus permanent uit laten staan. Want als ik ergens moe van word, is het wel dat voortdurende proberen om mij standpunten aan te wrijven die ik niet aanhang.quote:Op donderdag 3 mei 2018 12:00 schreef Multatilu het volgende:
[..]
Voor iemand die willens en wetens, ondanks een waarschuwing hier deze wet overtreedt? Minimaal 1 jaar lang celstraf en dagelijks (telefoon)gesprekken hebben met de familie en vrienden van degenen die gekwetst zijn door zijn acties. Zoiets.
[..]
[Ser_Ciappelletto modus aan] Maar ze doen toch niets strafbaars door daar te staan?[Ser_Ciappelletto modus uit]
Preventie kan alleen werken als de dreiging wordt waargemaakt, en dat is een argument voor notoire reltrappers als voetbalhooligans om gewelddadig te worden cq de herdenking te verstoren.quote:Op donderdag 3 mei 2018 12:01 schreef Multatilu het volgende:
[..]
Ze staan daar preventief voor het geval die schreeuwers denken dat ze wel kunnen gaan schreeuwen
twitter:GeroGraphy twitterde op donderdag 03-05-2018 om 11:04:05Zojuist contact gehad met een lid van de harde kern van Ajax: "Dit bericht is niet waar en uit de duim gezogen" - aldus een lid. https://t.co/mwa2RVvpEL reageer retweet
Je spendeert notabene bijna 10 posts om mij duidelijk te maken dat iemand die de wet overtreed door de overheid gestraft moet worden. En als ik je vraag of wat je vind dat hooligans preventief dreiging uitstralen (zonder strafbare feiten te plegen) dan vind je dat niet kunnen. Dat hint toch op z'n minst naar hypocrisie?quote:Op donderdag 3 mei 2018 12:09 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
Je kunt je Ser_Ciappelletto-modus permanent uit laten staan. Want als ik ergens moe van word, is het wel dat voortdurende proberen om mij standpunten aan te wrijven die ik niet aanhang.
Alsof de harde kern van Ajax een clubje met lidmaatschap is. Er zijn mensen die op zuid staan en zeggen dat ze lid van de harde kern zijn. Vooral in z'n eigen vriendengroep dan. Wie zegt mij dat GeroGraphy niet gewoon iemand gebeld heeft met een seizoenkaart op zuid? Die groep molukkers is een heel andere groep dan bijvoorbeeld die groep oud 410'ers die nu ook op zuid staan.quote:Op donderdag 3 mei 2018 12:11 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Preventie kan alleen werken als de dreiging wordt waargemaakt, en dat is een argument voor notoire reltrappers als voetbalhooligans om gewelddadig te worden cq de herdenking te verstoren.
Overigens ... is het hooligannieuws wel waar ?twitter:GeroGraphy twitterde op donderdag 03-05-2018 om 11:04:05Zojuist contact gehad met een lid van de harde kern van Ajax: "Dit bericht is niet waar en uit de duim gezogen" - aldus een lid. https://t.co/mwa2RVvpEL reageer retweet
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |