ha ha logisch. Nu verdenk ik obli er niet van bij de rijksoverheid te werkenquote:Op vrijdag 1 december 2017 13:59 schreef Horsemen het volgende:
[..]
Mensen bij de rijksoverheid hebben hun 13e maand al in november ontvangen
met een dertiende maand van 20k zal dat wel nietquote:Op vrijdag 1 december 2017 14:01 schreef djh77 het volgende:
[..]
ha ha logisch. Nu verdenk ik obli er niet van bij de rijksoverheid te werken
SiG zou de beschikking van de gemeentelijke lasten bij het project kunnen voegen, maar ik verwacht dat zij aan zullen geven dat ze dit namens de investeerders hebben gecontroleerd en de investeerders hierop moeten vertrouwenquote:Op vrijdag 1 december 2017 13:39 schreef Horsemen het volgende:
[..]
Als ik de WOZ waarde van dit pand wil controleren dan is deze locatie niet terug te vinden bij het WOZ-waardeloket. Volgens SiG komt dit vaker voor in Rotterdam en heeft dit te maken met de etage waar dit appartement zit. Voor mij allemaal een beetje wazig waardoor ik nu twijfel of ik deze wel of niet ga meepakken. Hier iemand die daar mee over weet?
Daar heb ik naar gevraagd maar zij hebben de beschikking van de gemeentelijke lasten zelf niet en hebben deze dus ook niet zelf kunnen controleren.quote:Op vrijdag 1 december 2017 14:02 schreef djh77 het volgende:
[..]
SiG zou de beschikking van de gemeentelijke lasten bij het project kunnen voegen, maar ik verwacht dat zij aan zullen geven dat ze dit namens de investeerders hebben gecontroleerd en de investeerders hierop moeten vertrouwen
Voor zover ik weet zijn er nog geen achterstanden en is er dus ook nog geen gedwongen verkoop geweestquote:Op vrijdag 1 december 2017 14:05 schreef Royve het volgende:
Ik zit te twijfel of ik ook aan SIG zal gaan beginnen.
Ik kan alleen nergens een totaaloverzicht van het platform vinden. Is er veel betalingsachterstand en is een gedwongen verkoop al eens voorgekomen zodat hierdoor de hypotheekwaarde verzilverd kon worden vanwege wanbetaling bij een project?
Dat is een slechte zaak. Was het minste wat ze konden doen. Of gaan ze uit van de gegevens uit het taxatierapport? Weet niet of een taxateur deze gegevens moet controleren.quote:Op vrijdag 1 december 2017 14:03 schreef Horsemen het volgende:
[..]
Daar heb ik naar gevraagd maar zij hebben de beschikking van de gemeentelijke lasten zelf niet en hebben deze dus ook niet zelf kunnen controleren.
Houdt er verder rekening mee dat je geld 5 jaar vaststaat en dat er pas op het einde wordt afgelost. Voor dit soort investeringen kun je dus alleen meedoen met geld wat je zeker weten niet op korte termijn nodig hebt.quote:Op vrijdag 1 december 2017 14:05 schreef Royve het volgende:
Ik zit te twijfel of ik ook aan SIG zal gaan beginnen.
Ik kan alleen nergens een totaaloverzicht van het platform vinden. Is er veel betalingsachterstand en is een gedwongen verkoop al eens voorgekomen zodat hierdoor de hypotheekwaarde verzilverd kon worden vanwege wanbetaling bij een project?
Thanks voor de herinnering, maar dit had ik gelezen inderdaad.quote:Op vrijdag 1 december 2017 14:08 schreef dyna18 het volgende:
[..]
Houdt er verder rekening mee dat je geld 5 jaar vaststaat en dat er pas op het einde wordt afgelost. Voor dit soort investeringen kun je dus alleen meedoen met geld wat je zeker weten niet op korte termijn nodig hebt.
Daarentegen krijg je wel goede zekerheden terug, namelijk een 1e hypotheekrecht.
Ik pak de 1e schijf mee. De combinatie van woz waarde en taxatie icm met mijn inschatting van de waarde van zo'n woning geeft mij genoeg zekerheid (ben het er wel mee eens dat SiG ten minste de woz-waarde moet checken).quote:Op vrijdag 1 december 2017 14:04 schreef dyna18 het volgende:
SiG staat open.
https://investeren.sameni(...)g-46-c1-te-rotterdam
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ook Geld voor elkaar vermelde dat in zijn nieuwsbrief: ....exact tijdstip wordt niet vermeld...quote:Op vrijdag 1 december 2017 15:23 schreef Horsemen het volgende:
Collin maakt het gedrocht “48-uurs regel AFM” nog erger. Collin neemt ook nog eens niet de moeite om vooraf duidelijk te maken wanneer welk project online gaat.
“Op de homepage van Collin komt een nieuwe rubriek genaamd “Toekomstige investeringskansen”. Hier staan alle leningaanvragen die zich in onze zogenaamde prépublicatie fase bevinden. Hier worden alle pitches gepubliceerd. Zo krijgt u de tijd om deze rustig te lezen. Investeren is dan nog niet mogelijk. Wanneer de betreffende leningaanvraag exact live gaat wordt niet vermeld. Dit moment wordt samen met de ondernemer gekozen nadat de prépublicatie fase, bij zijn directe innercrowd, is afgerond.”
Ze doen het tot op heden nog wel. Overigens loopt de klok bij GvE nog wel eens een paar minuten achter.quote:Op vrijdag 1 december 2017 16:11 schreef zeilert het volgende:
[..]
Ook Geld voor elkaar vermelde dat in zijn nieuwsbrief: ....exact tijdstip wordt niet vermeld...
Ik moest wel lachen toen ik bij de open reacties wel een reactie zag van de stichting crowdfunders belangen. Dit is de club die GVE inhuurt sinds ze weg zijn bij de vereniging van CF platformen. De reactie van deze stichting is doorspekt met gehengel naar regelgeving waar zij zelf in de toekomts geld aan kunnen verdienen. Dus geen crowdfundersbelangen (investeerders belangen die men zegt te verdedigen) maar portemonnee belangen van de Stichting bestuurders. Deze stichting heeft zover ik weet nog nooit met een CF investeerder gesproken en krijgt door het platform wat haar inhuurt betaald.quote:Op vrijdag 1 december 2017 07:14 schreef Horsemen het volgende:
[..]
Mee eens. Eigenlijk erger ik mij aan zo ongeveer de hele nieuwsbrief. Ook erg zwak van GvE om de internetconsultatie anoniem in te vullen maar vervolgens wel in de nieuwsbrief te verwijzen naar de reacties van anderen die wel open communiceren.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op vrijdag 1 december 2017 17:39 schreef dubbeltjez het volgende:
gve project / faillietHet is te hopen dat de incasso nog wat op op zal leveren. Anders heb je weliswaar je geld terug na 49 maanden, maar heb je er nog niets aan over gehouden!SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 0% gewijzigd door NaRegenDeZon op 01-12-2017 17:55:32 ]
49/60 voldaan, en dan zonder schroom schrijven dat bijna 100% van de inleg terug is. M.a.w.: niet mopperen, je hebt na 49 maanden ongeveer je inleg terug, dus het valt allemaal wel mee. Zo te zien is mr. Goed Nieuws Show al flink aan de slag.quote:Op vrijdag 1 december 2017 17:47 schreef NaRegenDeZon het volgende:
[..]
Het is te hopen dat de incasso nog wat op op zal leveren. Anders heb je weliswaar je geld terug na 49 maanden, maar heb je er nog niets aan over ge houden!
Het bedrag is gelukkig niet heel hoog wat de ondernemer nog aan gve moet betalen. Maja, we kennen natuurlijk zijn andere schulden nietquote:Op vrijdag 1 december 2017 17:47 schreef NaRegenDeZon het volgende:
[..]
Het is te hopen dat de incasso nog wat op op zal leveren. Anders heb je weliswaar je geld terug na 49 maanden, maar heb je er nog niets aan over ge houden!
mr. Goed Nieuws Show mag ook wel eens de cijfers updaten, laatste update is van 1 okt.quote:
Wat mij wel opvalt tussen 46C2 en 46C1:quote:Op vrijdag 1 december 2017 14:04 schreef dyna18 het volgende:
SiG staat open.
https://investeren.sameni(...)g-46-c1-te-rotterdam
quote:Op vrijdag 1 december 2017 17:39 schreef dubbeltjez het volgende:
gve project / faillietSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
de tijd overbruggen tussen stoppen met werken en aow/pensioen. CF vormt een belangrijke, maar niet de enige bronquote:Op vrijdag 1 december 2017 23:07 schreef Mishu het volgende:
Wat is jullie doel met crowdfunding? Sparen of uiteindelijk kunnen leven van de rente (rentenieren)?
Voor mij is crowdfunding een van de middelen om rendement te maken op mijn vermogen.quote:Op vrijdag 1 december 2017 23:07 schreef Mishu het volgende:
Wat is jullie doel met crowdfunding? Sparen of uiteindelijk kunnen leven van de rente (rentenieren)?
en wat wil je evt vervolgens met het vermogen doen?quote:Op vrijdag 1 december 2017 23:12 schreef Horsemen het volgende:
[..]
Voor mij is crowdfunding een van de middelen om rendement te maken op mijn vermogen.
Mijn doel is hetzelfde als dat van Horsemen: crowdfunding is "een van de middelen om rendement te maken op mijn vermogen."quote:Op vrijdag 1 december 2017 23:07 schreef Mishu het volgende:
Wat is jullie doel met crowdfunding? Sparen of uiteindelijk kunnen leven van de rente (rentenieren)?
quote:Op zaterdag 2 december 2017 09:59 schreef Groepfunder het volgende:
[..]
Mijn doel is hetzelfde als dat van Horsemen: crowdfunding is "een van de middelen om rendement te maken op mijn vermogen."
Ik heb overigens ook naar de pitches van FNC gekeken die vandaag online komen. Ik twijfel over de dweilmachine, maar als leek vermoed ik dat er iets met die balans aan de hand is. Een risico-categorie D, maar geen schulden. Een eigen vermogen dat consequent net zo hoog is als de vlottende activa. En een lening voor een duur van 5 jaar. Tja ...., bij twijfel haal ik niet in.
https://www.fundingcircle(...)parentHorizontalTab4
In eerste instantie twijfelde ik ook over de dweilmachine, dezelfde afweging als jij over de cijfers, even het bedrijf googlen leert ons dat er volgens mij 3 inschrijvingen zijn/waren van een schoonmaakbedrijf van dezelfde eigenaar, op hetzelfde adres. Alles bij elkaar teveel twijfels, dus ik doe ook niet mee. Ik twijfel nog over de surinaamse garage uit Rotterdam, heb een vraag gesteld aan FnC mbt het steeds vaker ontbreken van de cijfers van 2014: op deze manier valt er te weinig conclusie te trekken over de richting van de beweging. Dus daar wacht ik het antwoord af.quote:Op zaterdag 2 december 2017 09:59 schreef Groepfunder het volgende:
[..]
Mijn doel is hetzelfde als dat van Horsemen: crowdfunding is "een van de middelen om rendement te maken op mijn vermogen."
Ik heb overigens ook naar de pitches van FNC gekeken die vandaag online komen. Ik twijfel over de dweilmachine, maar als leek vermoed ik dat er iets met die balans aan de hand is. Een risico-categorie D, maar geen schulden. Een eigen vermogen dat consequent net zo hoog is als de vlottende activa. En een lening voor een duur van 5 jaar. Tja ...., bij twijfel haal ik niet in.
https://www.fundingcircle(...)parentHorizontalTab4
Van leven.quote:Op zaterdag 2 december 2017 09:10 schreef dubbeltjez het volgende:
[..]
en wat wil je evt vervolgens met het vermogen doen?
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Pecunia non olet
quote:Op zaterdag 2 december 2017 11:12 schreef obligataire het volgende:
Op SIG zijn de vervallen rentes en aflossingen inmiddels weer bijgeschreven in de wallet.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Doel is om mijn geld inflatiebestendig te maken en veilig te stellen voor de toekomst. Wat die toekomst is weet ik op dit moment ook niet.quote:Op vrijdag 1 december 2017 23:07 schreef Mishu het volgende:
Wat is jullie doel met crowdfunding? Sparen of uiteindelijk kunnen leven van de rente (rentenieren)?
Goede vraag.quote:Op zaterdag 2 december 2017 09:10 schreef dubbeltjez het volgende:
[..]
en wat wil je evt vervolgens met het vermogen doen?
quote:Op zaterdag 2 december 2017 11:36 schreef ML45 het volgende:
[..]Vlasstraat is ook bij mij op 1 dec niet uitbetaald. En ook bij mij staat dit project niet meer op de Mijn investeringen pagina ...SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
https://investeren.sameni(...)traat-3-a-te-utrecht
Op de projectpagina lijkt hij 500 euro te missen ineens...
Vreemd.
Bij mij staat dit project sinds vandaag ook niet meer op de Mijn investeringen pagina, gisteren nog wel. Heel raar inderdaad.quote:Op zaterdag 2 december 2017 13:24 schreef dyna18 het volgende:
[..]
Vlasstraat is ook bij mij op 1 dec niet uitbetaald. En ook bij mij staat dit project niet meer op de Mijn investeringen pagina ...
https://investeren.sameni(...)traat-3-a-te-utrecht
Op de projectpagina lijkt hij 500 euro te missen ineens...
Vreemd.
Ikzelf heb inmiddels ongeveer het punt bereikt waarop ik met pensioen kan (ik ben in de 40). Alleen heb ik dan geen dik belegde boterham. En na een paar maanden ga ik me vervelen. Ik ben ZZP-er en heb zojuist weer een paar klussen aangenomen. Ik spaar dus nog maar even door en ga een andere auto kopen.quote:Op zaterdag 2 december 2017 09:10 schreef dubbeltjez het volgende:
[..]
en wat wil je evt vervolgens met het vermogen doen?
quote:Op zaterdag 2 december 2017 13:35 schreef mrbombastic het volgende:
[..]
Bij mij staat dit project sinds vandaag ook niet meer op de Mijn investeringen pagina, gisteren nog wel. Heel raar inderdaad.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ik heb hier even naar gekeken maar ik denk niet dat ik hieraan ga beginnen. Er staat bijvoorbeeld in de overeenkomst dat als geïncasseerde bedragen onvoldoende zijn om de servicekosten te dekken dan zal de Investeerder het tekort voldoen op eerste verzoek daartoe door het platformquote:Op vrijdag 1 december 2017 16:38 schreef wouterde het volgende:
Tijdelijk bij Lenderspender 10¤ gratis bij eerste investering, niet verkeerd bij investering van 100¤:)
En bij investering van 1000¤ komt daar nog 25¤ bovenop.
Als iemand zich wil aanmelden, graag via mijn link:
[knip]
BVD.
Opnieuw een technisch probleem bij intersolve. Rente wordt maandag bijgeschreven. Verdwenen project wordt zsm opgelost.quote:Op zaterdag 2 december 2017 13:24 schreef dyna18 het volgende:
[..]
Vlasstraat is ook bij mij op 1 dec niet uitbetaald. En ook bij mij staat dit project niet meer op de Mijn investeringen pagina ...
https://investeren.sameni(...)traat-3-a-te-utrecht
Op de projectpagina lijkt hij 500 euro te missen ineens...
Vreemd.
Doe crowdfunding vooral om naast beleggen in aandelen/obligaties rendement op mijn vermogen te maken, om daar van te leven.Zou kunnen stoppen, maar dan wordt het leven wel wat schraal ben nu dus vooral nog aan het werk voor de slagroom op de taart (en omdat ik er plezier aan beleef)quote:Op vrijdag 1 december 2017 23:07 schreef Mishu het volgende:
Wat is jullie doel met crowdfunding? Sparen of uiteindelijk kunnen leven van de rente (rentenieren)?
Hier zijn ook de kaartjes voor de bamboe eters aangekomen. We hebben tot 1 jan 2019 de tijd om een bezoek in te plannen. Dat moet wel gaan lukken.quote:Op zaterdag 2 december 2017 18:20 schreef Horsemen het volgende:
Vandaag de 2 toegangskaartjes voor Ouwehands dierenpark ontvangen van De Zwaan Vastgoed (Collin project). Eerdaags de 🐼 panda's maar eens gaan bekijken.
2019, dus nog langer de tijd. Had trouwens best digitaal verstuurd kunnen worden. Het is slechts een voucher. De kaartjes moeten via de website aangevraagd worden.quote:Op zaterdag 2 december 2017 18:25 schreef NaRegenDeZon het volgende:
[..]
Hier zijn ook de kaartjes voor de bamboe eters aangekomen. We hebben tot 1 jan 2018 de tijd om een bezoek in te plannen. Dat moet wel gaan lukken.
Klopt, bedoelde te zeggen ruim een jaar geldig maar vergiste me in het jaartal.quote:Op zaterdag 2 december 2017 18:29 schreef djh77 het volgende:
[..]
2019, dus nog langer de tijd. Had trouwens best digitaal verstuurd kunnen worden. Het is slechts een voucher. De kaartjes moeten via de website aangevraagd worden.
Ik vind het wel een fijn gegeven dat ook de innercircle risico loopt op deze manier; zorgt toch ook voor wat sociale druk op de ondernemer om de boel niet te bedonderen.quote:Op vrijdag 1 december 2017 17:34 schreef NaRegenDeZon het volgende:
[..]
Ik moest wel lachen toen ik bij de open reacties wel een reactie zag van de stichting crowdfunders belangen. Dit is de club die GVE inhuurt sinds ze weg zijn bij de vereniging van CF platformen. De reactie van deze stichting is doorspekt met gehengel naar regelgeving waar zij zelf in de toekomts geld aan kunnen verdienen. Dus geen crowdfundersbelangen (investeerders belangen die men zegt te verdedigen) maar portemonnee belangen van de Stichting bestuurders. Deze stichting heeft zover ik weet nog nooit met een CF investeerder gesproken en krijgt door het platform wat haar inhuurt betaald.
Ik erger me met name aan de volgende naar mijn stellige overtuiging door GVE ingefluisterde passage over Collin:
5.2:
Ons is ter ore gekomen dat één of meerdere Nederlandse crowdfundingplatforms een systeem hanteren waarbij alvorens het te financieren project van de geldvrager publiekelijk geopend wordt voor deelname door geldgevers, de geldvrager reeds van een aantal geldgevers (vaak vrienden en familieleden van de geldvrager) een deelnamegarantie heeft verkregen. Dit leidt ertoe dat op of snel na het moment waarop het te financieren project van de geldvrager publiekelijk geopend wordt voor deelname door (andere) geldgevers het betreffende crowdfundingplatform al op zijn website kan laten zien dat het project al voor een behoorlijk percentage van het totaal op te halen bedrag is gefinancierd. Op deze 6
manier wordt een sfeer gecreëerd die zou kunnen leiden tot het door deze andere geldgevers overhaast (fear of missing out) deelnemen aan het project, zonder dat zij voldoende tijd hebben genomen om alle toepasselijke voorwaarden en relevante informatie over het project en de geldvrager te kunnen bestuderen. Wij vinden dit een zeer onwenselijke situatie en verzoeken u dan ook om wet- of regelgeving op te stellen
A fijn wiens appelen men vaart wiens appelen men eet.![]()
Zie de OP voor alle bekende exitstrategieen of https://www.fundingcircle(...)mst-back-up-servicerquote:Op zaterdag 2 december 2017 18:36 schreef NaRegenDeZon het volgende:
Ik was op zoek naar de internetpagina op de website van FNC over de exit/continuïteits- strategie maar kon hem zo gauw niet vinden. Is die weggehaald? of kijk ik er overheen?
Dankjewel. Nu weet ik helemaal zeker dat ik niet meedoe.quote:
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Maar wellicht wordt bedoeld dat het bedrijf sinds 2013 op deze locatie zit. Want in 2007 had dezelfde ondernemer ook al een garagebedrijf, maar op een ander adres in Rotterdam.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Dat zou wel verklaren waarom er onvoldoende geld is voor deze reguliere vervangingsinvestering. Ging jouw vraag aan FNC hierover?
[ Bericht 9% gewijzigd door Groepfunder op 02-12-2017 20:12:10 ]
Vlasstraat staat weer tussen de investeerders projecten van SiG/de lijst in de dashboardsquote:Op zaterdag 2 december 2017 13:24 schreef dyna18 het volgende:
[..]
Vlasstraat is ook bij mij op 1 dec niet uitbetaald. En ook bij mij staat dit project niet meer op de Mijn investeringen pagina ...
https://investeren.sameni(...)traat-3-a-te-utrecht
Op de projectpagina lijkt hij 500 euro te missen ineens...
Vreemd.
Ik ben hier ook niet ingestapt. Ik vermoed dat 95% van de investeerders niet begrijpt hoe de spreiding bij L&S werkt. Ze proberen het op hun site niet eens uit te leggen (omdat het te ingewikkeld is voor de gemiddelde consument), je moet ze er echt over mailen. Zoiets kan echt alleen in NL waar crowdfunding niet onder toezicht staat. En mensen stappen gewoon blind in.quote:Op zaterdag 2 december 2017 14:35 schreef Royve het volgende:
[..]
Ik heb hier even naar gekeken maar ik denk niet dat ik hieraan ga beginnen. Er staat bijvoorbeeld in de overeenkomst dat als geïncasseerde bedragen onvoldoende zijn om de servicekosten te dekken dan zal de Investeerder het tekort voldoen op eerste verzoek daartoe door het platform
En ook de incasso kosten komen te koste van de investeerder als ze deze niet kunnen verhalen op de geldnemer.
En dat alles voor welgeteld 4%!
Hoe werkt de spreiding dan volgens de reactie die jij hebt ontvangen van L&S?quote:Op zondag 3 december 2017 10:25 schreef Benger2 het volgende:
[..]
Ik ben hier ook niet ingestapt. Ik vermoed dat 95% van de investeerders niet begrijpt hoe de spreiding bij L&S werkt. Ze proberen het op hun site niet eens uit te leggen (omdat het te ingewikkeld is voor de gemiddelde consument), je moet ze er echt over mailen. Zoiets kan echt alleen in NL waar crowdfunding niet onder toezicht staat. En mensen stappen gewoon blind in.
quote:Op zondag 3 december 2017 10:42 schreef wouterde het volgende:
[..]
Hoe werkt de spreiding dan volgens de reactie die jij hebt ontvangen van L&S?
Leg dit maar eens uit aan een consument met 100 leningen en herinvesteren en dan ook nog eens met achterstanden en defaults.quote:De crux zit hem in het feit dat het totaal van de vorderingen op een geldnemer het profiel van de betreffende lening vormen, maar onderling kunnen verschillen in looptijd / profiel. Hierbij is de verdeling op basis van de uitstaande hoofdsom op enig moment wel pro rata, zodat de risico's volledig gespreid zijn onder alle investeerders.
Om te illustreren hoe dit werkt zie onderstaand versimpeld voorbeeld:
1) Wij geven een lening uit aan geldnemer 1 met een hoofdsom van EUR 10.000 en een looptijd van 3 jaar
2) Investeerder 1 investeert EUR 10.000 op basis van het profiel van deze lening en ontvangt een vordering van EUR 10.000 met een looptijd van 3 jaar op geldnemer 1
3) Wij geven een jaar later een lening uit aan geldnemer 2 met een hoofdsom van EUR 20.000 en een looptijd van 5 jaar
4) Het resultaat van het spreidingsproces is dat Investeerder 1 een vordering heeft op geldnemer 1 met een hoofdsom van EUR 10.000 / EUR 30.000 = EUR 3.333,33 die 2 jaar loopt en een vordering heeft op geldnemer 2 met een hoofdsom van EUR 20.000 / EUR 30.000 = EUR 6.666,66 die 2 jaar loopt, waarbij het profiel van beide vorderingen gelijk is aan de laatste twee jaar van het profiel van de eerste lening
5) De overige vorderingen zijn in totaal gelijk aan het profiel van de tweede lening
quote:Op zaterdag 2 december 2017 20:05 schreef Groepfunder het volgende:
[..]
Dankjewel. Nu weet ik helemaal zeker dat ik niet meedoe.
M.b.t. de pitch 'Werkbruggen Garage':
Hij heeft een positief eigen vermogen en geen hoge schulden. Dat is positief. Maar als garagehouder weet je toch dat je geld opzij moet leggen voor het moment dat de garagebrug vervangen moet worden? Waarom is daar niet voor gespaard, vraag ik mij dan af. Volgens FNC is het bedrijf 11 jaar geleden opgericht, maar elders lees ik dat het bedrijf in april 2013 is opgericht.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Maar wellicht wordt bedoeld dat het bedrijf sinds 2013 op deze locatie zit. Want in 2007 had dezelfde ondernemer ook al een garagebedrijf, maar op een ander adres in Rotterdam.Mijn vraag aan FNC ging over het ontbreken van de jaarcijfers van 2014, wat de laatste maanden steeds vaker voorkomt, ook bij bedrijven die al voor 2014 opgericht zijn. Dan vraag ik me af: waarom wordt dit weggelaten, investeren op cijfers van 1 jaar + voorlopige cijfers van 2016, terwijl we eind 2017 zitten wordt wat mij betreft wel erg karig met informatie om een goede beslissing op te nemen. Nog geen antwoord gehad, het betreffende project staat nu op 8%, dus het antwoord zal waarschijnlijk wel op tijd komen om alsnog te beslissen om te investeren in de nieuwe bruggen van de surinaamse garage.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Dat zou wel verklaren waarom er onvoldoende geld is voor deze reguliere vervangingsinvestering. Ging jouw vraag aan FNC hierover?
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Zoals gebruikelijk horen we van KoM zelf niets en moeten de investeerders dit direct van de ondernemer te horen krijgen.
Lastig zaak trouwens om dit nog tot een succes te brengen. Het lijkt een aflopende zaak zoals het nu gaat.
[ Bericht 5% gewijzigd door dyna18 op 03-12-2017 13:50:12 ]
Tuurlijk is het goed voor de andere investeerders als de innercircle zijn stee(tje) bijdraagt. Daarom zie ik deze opmerking van de partner van GvE ook als niets anders dan dat men bij GvE een stok in het wiel van Collin wil steken. Je merkt regelmatig dat deze concurrenten elkaar het licht in de ogen niet gunnen en elkaar als het ook maar enigszins mogelijk is dwars proberen te zitten.quote:Op zaterdag 2 december 2017 18:42 schreef Mynheer007 het volgende:
[..]
Ik vind het wel een fijn gegeven dat ook de innercircle risico loopt op deze manier; zorgt toch ook voor wat sociale druk op de ondernemer om de boel niet te bedonderen.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Hoe zit het met de hoofdsprakelijke aansprakelijkheid van Dhr. Schirpenbach?
Is het realistisch dat een investeerder een onderneming overneemt die financieel zwaar in de problemen zit?
Zou dit een constructie kunnen zijn om met het geld er vandoor te gaan?SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
En weer lijkt KoM op geen enkele manier de investeerders te betrekken bij deze beslissing. Zonder afstemming gaan ze akkoord met een half jaar niets aflossen.quote:Op zondag 3 december 2017 13:42 schreef Crowdfunder87 het volgende:
Wellicht een interessante discussie op deze zondag.
Het was te verwachten, maar onderstaand project zit nu echt in de problemen. Alleen op de wijze hoe het gaat, brengt veel vraagtekens met zich mee.
Lekker makkelijk, want het is toch niet hun geld...![]()
Hoe houden jullie het overzicht tussen alle projecten en platformen? Ik heb crowdfundpanel geprobeerd maar mis hier toch wel een aantal dingen en de kosten worden ook niet goed verrekend.
Ik ben nu zelf wat aan het proberen in een Excel bestand maar het gaat nog niet van harte...![]()
Klungelen Op Megaschaal kennnende zal het vervallen van de hoofdelijke aansprakelijkheid van dhr. Schirpenbach gewoon geaccepteerd worden. Ik zit in een ander project bij KoM: 2 vennoten, 2xHA (ongeveer de enige zekerheid), 1 van de vennoten stapt uit de v.o.f., en KoM kondigd doodleuk via een update aan dat er een nieuwe versie van de leenovereenkomst beschikbaar is, waar nu nog maar 1x HA in voorkomt.quote:Op zondag 3 december 2017 13:42 schreef Crowdfunder87 het volgende:
Wellicht een interessante discussie op deze zondag.
Het was te verwachten, maar onderstaand project zit nu echt in de problemen. Alleen op de wijze hoe het gaat, brengt veel vraagtekens met zich mee.
Hoe zit het met de hoofdsprakelijke aansprakelijkheid van Dhr. Schirpenbach?
Is het realistisch dat een investeerder een onderneming overneemt die financieel zwaar in de problemen zit?
Zou dit een constructie kunnen zijn om met het geld er vandoor te gaan?
Ik heb hier destijds gemaild over dit eenzijdig aanpassen van het leningcontract, en antwoord gehad, kort gezegd kwam dat hier op neer: tja, als een van de vennoten uit het bedrijf stapt kunnen we daar als platform eigenlijk niet zo veel mee, en accepteren we het maar, en dat kunt u als investeerder beter ook maar doen.
Als je je v.o.f. bij de bank gefinancierd hebt, en een van de vennoten stapt uit wordt er altijd een nieuwe risicoanalyse gemaakt, waarna een nieuwe leenovereenkomst aangeboden wordt (of niet natuurlijk, afhankelijk van de uitkomst van de analyse), met hoogst waarschijnlijk andere voorwaarden en rentepercentages.
Verder was dit diervoer consortium een "disaster waiting to happen" wat mij betreft.
[ Bericht 8% gewijzigd door ETphonehome op 03-12-2017 14:31:13 ]![]()
quote:Op zondag 3 december 2017 13:42 schreef Crowdfunder87 het volgende:
Wellicht een interessante discussie op deze zondag.
Het was te verwachten, maar onderstaand project zit nu echt in de problemen. Alleen op de wijze hoe het gaat, brengt veel vraagtekens met zich mee.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Hoe zit het met de hoofdsprakelijke aansprakelijkheid van Dhr. Schirpenbach?
Is het realistisch dat een investeerder een onderneming overneemt die financieel zwaar in de problemen zit?
Zou dit een constructie kunnen zijn om met het geld er vandoor te gaan?https://www.oozo.nl/bedri(...)7/schipper-groep-b-vSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
http://sbrtrading.com/trading/nl/home-2/![]()
quote:Op zondag 3 december 2017 13:42 schreef Crowdfunder87 het volgende:
Wellicht een interessante discussie op deze zondag.
Het was te verwachten, maar onderstaand project zit nu echt in de problemen. Alleen op de wijze hoe het gaat, brengt veel vraagtekens met zich mee.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Hoe zit het met de hoofdsprakelijke aansprakelijkheid van Dhr. Schirpenbach?
Is het realistisch dat een investeerder een onderneming overneemt die financieel zwaar in de problemen zit?
Zou dit een constructie kunnen zijn om met het geld er vandoor te gaan?Wat frappant is, is dat door Schirpenbach op 18-7-2017 om 10:57 bij het project tranche 2 schrijft:SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
"Daar we niet meer afhankelijk zijn van een grote afnemer verdeeld zich de omzet per klant ook veel mooier over veel meer klanten. De nu grootste afnemer doet ca. 5 a 6% van onze totale omzet."
Vier maanden later staat de boel op omvallen omdat er één grote klant is afgehaakt. Iets klopt er naar mijn mening niet.
Ook blijken er met de nieuwe investeringsimpuls wel leningen te worden afgelost, maar uiteraard die van KOM niet.
Het eenzijdig alles regelen van KOM begrijp ik wel, want dit betekent dat ze weer een half jaar geen default hebben op ik meen drie of vier projecten, geen gedoe hebben met incasso en vervelende vragen van investeerders. En met een beetje mazzel rekt KOM het naar driekwart tot een heel jaar en dan vraag ik mij af of KOM dan nog wel bestaat.
KOM is bij uitstek hét crowdfundplatform waar je als lener naartoe kunt als je een middelgrote som geld nodig hebt en waarbij je zelf maar een beetje moet kijken of en hoe je die terugbetaald.![]()
Excel doet het voor mij. Iedere dag noteer ik van welke lening ik welk bedrag krijg. Je moet het wel consequent bijhouden, maar dan voldoet het prima.quote:Op zondag 3 december 2017 14:00 schreef Royve het volgende:
Hoe houden jullie het overzicht tussen alle projecten en platformen? Ik heb crowdfundpanel geprobeerd maar mis hier toch wel een aantal dingen en de kosten worden ook niet goed verrekend.
Ik ben nu zelf wat aan het proberen in een Excel bestand maar het gaat nog niet van harte...![]()
Grappig is dat Schipper eerst in de houtbouw zat en na hun faillissement verder zijn gegaan in de branche Financiële holdings.quote:
https://www.faillissement(...)hipper-houtbouw.aspx![]()
Haha. Ik had die vraag destijds gesteld. Het antwoord is natuurlijk dikke onzin. De grootste afnemer is namelijk Dierservice en die is verantwoordelijk voor veel meer omzet dan 5 a 6%.quote:Op zondag 3 december 2017 17:04 schreef mike79_n het volgende:
[..]
Wat frappant is, is dat door Schirpenbach op 18-7-2017 om 10:57 bij het project tranche 2 schrijft:
"Daar we niet meer afhankelijk zijn van een grote afnemer verdeeld zich de omzet per klant ook veel mooier over veel meer klanten. De nu grootste afnemer doet ca. 5 a 6% van onze totale omzet."
Vier maanden later staat de boel op omvallen omdat er één grote klant is afgehaakt. Iets klopt er naar mijn mening niet.
Het is gewoon wachten tot de hele zooi klapt.![]()
Ik ben dan ook voorstander van het laten klappen. Stel dat het bedrijf echt levensvatbaar is, dan komt er een investeerder of een overname kandidaat die de boel overneemt. Als er nu niemand geloof in heeft, dan klapt het toch wel maar dan over een half jaar. Voordeel is dat de waarde van het bedrijf nu hoger is dan over een half jaar als het klapt. Dat is gunstig voor de investeerders om nog een deel van hun investering terug te zien. Daarbij komt in dit specifieke geval dat de HA uitgewonnen kan worden. Kortom: mij lijkt het beste dat KOM maandag het faillissement aanvraagt maar dat doet KOM niet want daar hebben ze werk en gedoe mee en daar zijn ze geen crowdfundplatform voor begonnen.quote:Op zondag 3 december 2017 17:23 schreef Baklapper het volgende:
[..]
Haha. Ik had die vraag destijds gesteld. Het antwoord is natuurlijk dikke onzin. De grootste afnemer is namelijk Dierservice en die is verantwoordelijk voor veel meer omzet dan 5 a 6%.
Het is gewoon wachten tot de hele zooi klapt.![]()
Hoe snel kun je eigenlijk uitstappen bij Lenderspender?quote:Op vrijdag 1 december 2017 16:38 schreef wouterde het volgende:
Tijdelijk bij Lenderspender 10¤ gratis bij eerste investeringGeinspireerd door historische gebeurtenissen en karakters. Dit werk van fictie was ontworpen, ontwikkeld en geproduceerd door een multicultureel team van verschillende religies en geloven.![]()
Niet, maar dat ik zo wat bij elk platform zo.quote:Op maandag 4 december 2017 07:31 schreef Hallmark het volgende:
[..]
Hoe snel kun je eigenlijk uitstappen bij Lenderspender?![]()
Je kunt het vergelijken met een 60 mnd project. Maandelijks uitbetaling van aflossing en rente. Je kunt er ook voor kiezen dit maandelijks te laten herinvesteren.quote:Op maandag 4 december 2017 07:31 schreef Hallmark het volgende:
[..]
Hoe snel kun je eigenlijk uitstappen bij Lenderspender?![]()
In de meeste gevallen blijft er bij een faillissement niets meer te verdelen voor de investeerders. Bij deze mensen die verstand hebben van hoe geld/waardevolle goederen weggesluisd worden bij een faillissement zal er zeker niets meer te halen zijn. Dus hoewel ik alle mensen afgeraden heb in deze diervoeder projecten van KOM te investeren, denk ik dat nu je er eenmaal inzit je maar beter de boel kan laten leven. Elke euro die er nu nog uit komt aan rente de komende maanden is in de pocket. Als de club nu failleert sta je naar mijn stellige overtuiging met lege handen dan wel als ik het goed lees met lege dozen in je handen!quote:Op zondag 3 december 2017 17:32 schreef mike79_n het volgende:
[..]
Ik ben dan ook voorstander van het laten klappen. Stel dat het bedrijf echt levensvatbaar is, dan komt er een investeerder of een overname kandidaat die de boel overneemt. Als er nu niemand geloof in heeft, dan klapt het toch wel maar dan over een half jaar. Voordeel is dat de waarde van het bedrijf nu hoger is dan over een half jaar als het klapt. Dat is gunstig voor de investeerders om nog een deel van hun investering terug te zien. Daarbij komt in dit specifieke geval dat de HA uitgewonnen kan worden. Kortom: mij lijkt het beste dat KOM maandag het faillissement aanvraagt maar dat doet KOM niet want daar hebben ze werk en gedoe mee en daar zijn ze geen crowdfundplatform voor begonnen.![]()
geld binnen van AGD betreffende CFS
Harm krijgt het zelfs nog voor elkaar er wat extra uit te slepen.
Hulde!!
CF platforms zouden moeten vechten om deze gozer binnen te halen op de recovery afdeling.![]()
Laten we Han ook in de hulde betrekken.quote:Op maandag 4 december 2017 10:18 schreef bleyenburg het volgende:
geld binnen van AGD betreffende CFS
Harm krijgt het zelfs nog voor elkaar er wat extra uit te slepen.
Hulde!!
CF platforms zouden moeten vechten om deze gozer binnen te halen op de recovery afdeling.![]()
![]()
Nu open op Collin https://www.collincrowdfund.nl/mundo-sportivo/ en bijna weer vol.
Ik dacht dat er vanaf vandaag bij Collin een rubriek zou zijn met toekomstige projecten om in te zien. Heb net even met de computer op de site gekeken maar ik kon deze nieuwe rubriek niet vinden!
Zie ik iets over het hoofd of is die nieuwe rubriek er gewoon nog niet?![]()
Nieuwe op KoM:
https://www.kapitaalopmaat.nl/Wocozon
12mnd, 7%
ook 48-uurs termijn gaat 6 december 10 uur live![]()
Hoewel Raymond van Hooft en Roland van der Klauw de directeuren zijn van Wocozon BV zijn zij door de specifieke bedrijfsstructuur met bovenliggende stichting geen aandeelhouder en daarom ligt een privé aansprakelijkheid in deze aanvraag niet voor de hand.quote:Op maandag 4 december 2017 11:23 schreef djh77 het volgende:
Nieuwe op KoM:
https://www.kapitaalopmaat.nl/Wocozon
12mnd, 7%
ook 48-uurs termijn gaat 6 december 10 uur live
tja... nul, nul zekerheden![]()
Het dierenspul bij KOM was een zekerheid qua disaster.
de vraag was alleen, wanneer...
wel die vraag is nu dus ook beantwoord.![]()
Plak er een STAK boven en KoM vraagt niet meer om zekerheden, wat een grap.quote:Op maandag 4 december 2017 11:30 schreef Frandderouw het volgende:
[..]
Hoewel Raymond van Hooft en Roland van der Klauw de directeuren zijn van Wocozon BV zijn zij door de specifieke bedrijfsstructuur met bovenliggende stichting geen aandeelhouder en daarom ligt een privé aansprakelijkheid in deze aanvraag niet voor de hand.
tja... nul, nul zekerheden![]()
KOM laat ik sowieso voorbijgaan.quote:Op maandag 4 december 2017 11:49 schreef Certeco het volgende:
[..]
Plak er een STAK boven en KoM vraagt niet meer om zekerheden, wat een grap.![]()
Heb je de balanscijfers 31-12-2017 gezien?quote:
Totaal activa 381.796
Totaal passiva (min)- 381.796
Pecunia non olet![]()
Volgens Exsysting klopt het wel:quote:Op maandag 4 december 2017 12:14 schreef obligataire het volgende:
[..]
Heb je de balanscijfers 31-12-2017 gezien?
Totaal activa 381.796
Totaal passiva (min)- 381.796quote:De balans zoals hierboven gepresenteerd komt op deze wijze uit Twinfield. Twinfield geeft altijd de creditstand als een
negatief getal. Hierdoor lijkt het niet in evenwicht, maar dat is hij wel.![]()
Dus eigenlijk hebben we hier een bv met:quote:Op maandag 4 december 2017 11:49 schreef Certeco het volgende:
[..]
Plak er een STAK boven en KoM vraagt niet meer om zekerheden, wat een grap.
1. een negatief eigen vermogen
2. nog nooit winst gemaakt tot nu toe, maar dat gaat over 2017 wel gebeuren
3. geen andere b.v.'s die meetekenen
4. geen H.A. of andere zekerheden
5. 10 woningbouwvereningen die de b.v. liever tegen 7% laten lenen, dan er zelf geld uit hun reserves in te steken, laten we zeggen tegen 5%.
En dat alles resulteerd dan in een A- voor 7%. Juist ja.![]()
Wat is er gebeurd en is dit bij alle zaken het geval? ik zit er overigens niet in.quote:Op maandag 4 december 2017 11:46 schreef bleyenburg het volgende:
Het dierenspul bij KOM was een zekerheid qua disaster.
de vraag was alleen, wanneer...
wel die vraag is nu dus ook beantwoord.![]()
De dochter b.v.'s hoeven in principe niet mee te tekenen, want als de moeder omvalt , vallen de deelnemingen ook in de boedel. Toch?quote:Op maandag 4 december 2017 12:44 schreef ETphonehome het volgende:
[..]
Dus eigenlijk hebben we hier een bv met:
3. geen andere b.v.'s die meetekenen
En dat alles resulteerd dan in een A- voor 7%. Juist ja.
Verder helemaal met je eens. Ik sla 'm heel gauw over, ondanks dat het verhaal op zich misschien niet eens zo kansloos is.
Terugkomend op die balanspresentatie: het was natuurlijk een kleine moeite geweest om het direct zo te presenteren dat het voor iedereen logisch overkomt. En dat het EV niet positief lijkt waar het eigenlijk negatief is.
En zouden ze, na dozijnen projecten, nog steeds niet doorhebben dat 'hoofdelijk aanspraakelijk' geen goed Nederlands is
[ Bericht 3% gewijzigd door obligataire op 04-12-2017 14:08:12 ]Pecunia non olet![]()
Je hebt gelijk vwb de dochters, zou in principe in de boedel moeten vallen, maar iets zegt me dat eventuele resultaten omhoog gestuwd worden naar de STAK, die niet meetekend.quote:Op maandag 4 december 2017 14:02 schreef obligataire het volgende:
[..]
De dochter b.v.'s hoeven in principe niet mee te tekenen, want als de moeder omvalt , vallen de deelnemingen ook in de boedel. Toch?![]()
Vrijdag 12uur nieuw 5* project op HCN:SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
Nieuwe FNCSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Nieuwe GvESPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 7% gewijzigd door Royve op 04-12-2017 15:36:34 ]![]()
Woensdag 12 uur een 4* project op HCN:SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
Ondertussen antwoord gehad van FnC mbt het aanleveren van jaarcijfers over 2014: de minimale eisen van FnC zijn dat een bedrijf 2 jaar oud moet zijn (en dus ook over die 2 jaar cijfers aan moet leveren).
Als een bedrijf ouder is, kan het bedrijf ook cijfers aanleveren over het voorgaande jaar (2014 in dit geval dus), maar als ze dit niet doen gaat FnC hier niet om vragen.
Tja, ik vind het mager zat. Het project wat voor mij de aanleiding was voor de vraag (de surinaamse garagehouder uit Rotterdam) loopt langzaam, ik haak nog niet definitie af, maar wacht even met investeren om te zien of er betere projecten voorbijkomen de komende 2 weken.
Overigens heb ik bij FnC 1 project met achterstand (op een totaal van ruim 50 projecten), dit bedrijf heeft in November 2 keer betaald, dus de achterstand is een maand kleiner geworden. Nog 3/12 te gaan nu.
Alles bij elkaar is de informatie in pitches bij FnC beknopt, updates over projecten met problemen komen iig wel structureel, en wat daarin vermeld wordt wordt ook nagekomen.
Voorlopig ga ik door met mijn tactiek om in projecten met een beperkt bedrag te investeren.
Hoe de netto rendementen per platform uit gaan komen? Dat moeten we over een jaar of drie nog maar eens op een rijtje zetten.![]()
[quote]Op maandag 4 december 2017 15:12 schreef Royve het volgende:
Nieuwe FNCSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Wellicht ook even paar k reserveren voor een nieuwe site.![]()
quote:Op maandag 4 december 2017 15:52 schreef FINONAF het volgende:
[quote][ afbeelding ] Op maandag 4 december 2017 15:12 schreef Royve het volgende:
Nieuwe FNCHaha dat dacht ik ook, geen cijfers over 2014 bekend en het geld is ook nodig om een lening te herfinancieren, vaag verhaal wat mij betreft. Toch een A rating...?SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Wellicht ook even paar k reserveren voor een nieuwe site.![]()
En waarom een bedrijfsauto? Gaan ze de teksten fysiek naar hun klanten brengen??quote:Op maandag 4 december 2017 15:58 schreef Royve het volgende:
[..]
Haha dat dacht ik ook, geen cijfers over 2014 bekend en het geld is ook nodig om een lening te herfinancieren, vaag verhaal wat mij betreft. Toch een A rating...?![]()
quote:Op maandag 4 december 2017 15:46 schreef Royve het volgende:
Woensdag 12 uur een 4* project op HCN:Wat is jullie mening hierover?SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Forum Opties Forumhop: Hop naar: