abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_175184909
quote:
0s.gif Op zondag 19 november 2017 22:32 schreef AchJa het volgende:

[..]

En wat denken ze nu? Dat ze nu zonder toestemming mogen komen demonstreren? Of denken ze dat die aanvragen geheim blijven ofzo?
Ze willen het protest niet meer aankondigen. Dus vanaf volgend jaar mag er niet meer gedemonstreerd worden bij intochten (hoop ik)

https://www.rtlnieuws.nl/(...)tevoren-aangekondigd
Wem die Scheisse bis zum Hals steht, sollte den Kopf nicht hängen lassen
pi_175185039
quote:
0s.gif Op zondag 19 november 2017 22:56 schreef Jovatov het volgende:

[..]


Dit is uit 2016 en naar mijn idee gewoon niet-oké. En ja, dit is (gelukkig) een uitzondering. Verreweg de meeste Pieten praten inmiddels normaal.

Verder snap ik je 'HET IS GEEN FEIT' niet als je twee regels later toegeeft dat er onwenselijke elementen in het feest hebben gezeten. Dan is het toch wel een feit dat er kwalijke elementen in Zwarte Piet zitten/zaten?
Als er anno 2016 maar 1 piet met accent en in 2017 nog geen enkele gezien is, dan gaat het bijzonder goed.

Zoals ik al schreef, er is tegenwoordig nog een enkele piet die kenmerken heeft die je als onwenselijk kan betitelen. Niet: ze zijn racistisch, maar sommige dingen zijn tegenwoordig wat ouderwets en die kan je beter laten. Dat gebeurt ook massaal.

Maar dat is niet waar al die anti-pieten over lopen te schreeuwen en intimideren. Zij willen dat piet geheel verdwijnt en iedere piet die nog zwart is staat voor hun gelijk aan het meest racistische wat ze ooit gezien hebben.

Oftewel: we weten goed om te gaan met gevoelens van anderen en piet gaat vanzelf al met hun tijd mee.
Steun het Kiva Fok! team!
http://www.kiva.org/team/fok
pi_175185197
quote:
0s.gif Op zondag 19 november 2017 22:39 schreef Ronald-Koeman het volgende:
Zwarte Piet is inderdaad van oudsher racistisch, dat is historisch gezien niet te ontkennen. Echter is Zwarte Piet en het Sinterklaasfeest in het algemeen de afgelopen 50 jaar al vanzelf zo ver daar van weggeëvolueerd dat niemand die associatie meer had tot voor kort.

- Vroeger was Zwarte Piet per definitie dom en Sinterklaas wijs, nu heb je Zwarte Pieten op allerlei intelligentie niveaus (van dom tot slim) en moet Zwarte Piet vaak juist het hachje redden van de oude, vergeetachtige en daardoor niet meer zo wijze Sinterklaas.

- Vroeger was Sinterklaas streng tegen Zwarte Piet en waren het een soort van slaven, nu niet meer en heeft het er alle schijn van dat ze hun rol vervullen uit vrije wil en in alle vrijheid om te vertrekken.

- Vroeger was Zwarte Piet zwart vanwege z'n afkomst, nu vanwege de schoorsteen. Daarbij fungeert de schmink als vermomming zodat de kinderen de Piet (ome Hans en buurman Henk in vermomming) niet herkennen, en zwarte schmink is daarbij veruit het meest effectief voor blanke mensen.

- Vroeger was Zwarte Piet een enge boeman die stoute kinderen in de zak stopte en meenam (al dan niet in opdracht van Sinterklaas), nu niet meer en is Zwarte Piet juist een louter positief karakter die niemand kwaad doet.

- Vroeger werd er heel veel nadruk gelegd op de grote rode lippen van Zwarte Piet, nu slechts een niet belangrijk detail.

Zo kan ik nog wel even doorgaan. Dit is allemaal vanzelf veranderd zonder protesten of nationale discussies. Sinterklaas is al járen een positief en inclusief feest voor iedereen, ongeacht huidskleur of geloof. Alle racistische elementen zijn in de afgelopen 50 jaar al vanzelf weggeëvolueerd of hebben een andere, niet-racistische uitleg gekregen. En juist nu in deze tijd is er ineens de ophef en de beschuldigingen... dat is het wrange er aan voor mij persoonlijk en ik denk voor veel andere Nederlanders. In plaatst van die evolutie te erkennen en positief mee te doen geven de kleine groep gekwetsten nog even een trap na en worden er dingen geëist waar best over te praten valt maar wat allemaal wel meevalt qua noodzaak. 50 jaar geleden hadden ze een punt, nu amper. Er valt best te praten over eventuele veranderingen van details maar laat die aantijgingen, hyperbolen en die vrijheidsstrijd retoriek aub achterwegen. Daar jaag je welwillende mensen alleen maar mee in het harnas.
Prima argumenten, kan ik zeer waarderen. ^O^

Een paar opmerkingen. Dat er nu niet meer zo naar Zwarte Piet gekeken wordt zie ik ook en daar is ook helemaal niets mis mee. Het vervelende is alleen dat het huidige beeld altijd gelinkt kan blijven worden aan het oude beeld. Dat een meerderheid het nu als zodanig ziet wil niet zeggen dat er geen mensen zijn die er wel degelijk nog het oude beeld in zien.

Komt nog bij dat door de protesten mensen meer bewust worden van dat oude beeld. Daar ontkom je niet aan als het weer benoemd wordt omdat onwetendheid niet langer een factor is. Mensen linken nu eenmaal beelden aan verhalen die ze erover horen.

Protesten zijn er echt (af en aan) al heel lang maar hadden maar weinig succes. Dat er nu meer protesten zijn en het heftiger is is niet zo gek. Ten eerste zijn er nu gewoon veel meer mensen met een negroide achtergrond in Nederland. Ten tweede is de huidige generatie met die achtergrond veel mondiger geworden. Het protest komt deze keer ook voor het eerst vanuit hun kant en niet vanuit de autochtone bevolking. Daardoor is de impact groter: het zijn niet langer mensen van je eigen cultuur die er kritiek op hebben, maar mensen met een andere culturele achtergrond. Dat heeft een veel grotere impact.

En al die retoriek heb ik ook niets mee. Luister gewoon naar elkaar en doe normaal. :D
“The fundamental cause of the trouble in the modern world today is that the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt.”— Bertrand Russell
  zondag 19 november 2017 @ 23:19:43 #254
13456 AchJa
Shut up!!!
pi_175185322
quote:
0s.gif Op zondag 19 november 2017 23:01 schreef maryen65 het volgende:

[..]

Ze willen het protest niet meer aankondigen. Dus vanaf volgend jaar mag er niet meer gedemonstreerd worden bij intochten (hoop ik)

https://www.rtlnieuws.nl/(...)tevoren-aangekondigd
Laten we het hopen ja, zijn we voor een groot deel van deze flauwekul af.
  zondag 19 november 2017 @ 23:24:03 #255
181857 Jovatov
Si fallor, sum
pi_175185397
quote:
0s.gif Op zondag 19 november 2017 23:06 schreef voetbalmanager2 het volgende:

[..]

Als er anno 2016 maar 1 piet met accent en in 2017 nog geen enkele gezien is, dan gaat het bijzonder goed.

Zoals ik al schreef, er is tegenwoordig nog een enkele piet die kenmerken heeft die je als onwenselijk kan betitelen. Niet: ze zijn racistisch, maar sommige dingen zijn tegenwoordig wat ouderwets en die kan je beter laten. Dat gebeurt ook massaal.
En wederom doe je hetzelfde. Eerst is het: het gebeurt niet. En vervolgens: ja, het gebeurt wel, maar maar één keer. Het gebeurt dus wél nu nog. Of durf jij de stelling aan dat vorig jaar de allerlaatste Piet met dommig Surinaams accent toevalliggerwijze op camera is vastgelegd?

Je stelt: Het is niet racistisch, maar wel ouderwets? Wat maakt dan dat het ouderwets is? Wat is precies het afkeurende element in deze?

quote:
Maar dat is niet waar al die anti-pieten over lopen te schreeuwen en intimideren. Zij willen dat piet geheel verdwijnt en iedere piet die nog zwart is staat voor hun gelijk aan het meest racistische wat ze ooit gezien hebben.

Oftewel: we weten goed om te gaan met gevoelens van anderen en piet gaat vanzelf al met hun tijd mee.
Ik ben blij dat Piet inderdaad met zijn tijd meegaat.

Verder is het inderdaad kwalijk dat anti-Pieten aan het schreeuwen en intimideren zijn. Net zo goed valt dat te zeggen van de pro-Pieten. Waar anti-Pieten mijns inziens onterecht stellen dat iedereen die aan Zwarte Piet doet, dat met racistisch motief doet, zijn er ook genoeg pro-Pieten die de stelling 'anti-Pieten moeten oprotten naar hun eigen land' bezigen. Een kwalijke en racistische uitspraak, me dunkt. Kortom: aan beide kanten wordt geschreeuwd en getierd.
  zondag 19 november 2017 @ 23:26:34 #256
13456 AchJa
Shut up!!!
pi_175185430
quote:
14s.gif Op zondag 19 november 2017 23:14 schreef Kijkertje het volgende:

Protesten zijn er echt (af en aan) al heel lang maar hadden maar weinig succes.
Jij bent ook in Delpher wezen graven zag ik en heb je veel serieuze protesten kunnen vinden? Een aantal ingezonden brieven van M.C. Grünbauer, pamfletten uitdelen ergens in de jaren 80 in Rotterdam en hier en daar wat ingezonden stukjes maar dat was het dan. Nergens protesten in de mate zoals het nu gaat... Dus als we de beschikbare gegevens moeten geloven valt dat met de protesten van vroeger wel een beetje mee.

Als we over 25 jaar weer in Delpher duiken heb je 10.000 hits met Joure/ A7/ Blokkade met stip bovenaan...
pi_175185504
quote:
0s.gif Op zondag 19 november 2017 23:19 schreef AchJa het volgende:

[..]

Laten we het hopen ja, zijn we voor een groot deel van deze flauwekul af.
Dan krijg je waarschijnlijke wilde protesten, verspreid over de hele stad. Als dat uit de hand loopt wordt wellicht de hele intocht verboden in de toekomst omdat veiligheid niet gegarandeerd kan worden.
pi_175185506
quote:
0s.gif Op zondag 19 november 2017 23:24 schreef Jovatov het volgende:

[..]

En wederom doe je hetzelfde. Eerst is het: het gebeurt niet. En vervolgens: ja, het gebeurt wel, maar maar één keer. Het gebeurt dus wél nu nog. Of durf jij de stelling aan dat vorig jaar de allerlaatste Piet met dommig Surinaams accent toevalliggerwijze op camera is vastgelegd?

Het is niet racistisch, maar wel ouderwets? Wat maakt dat het ouderwets is? Wat is precies het afkeurende element in deze?

[..]

Ik ben blij dat Piet inderdaad met zijn tijd meegaat.

Verder is het inderdaad kwalijk dat anti-Pieten aan het schreeuwen en intimideren zijn. Net zo goed valt dat te zeggen van de pro-Pieten. Waar anti-Pieten mijns inziens onterecht stellen dat iedereen die aan Zwarte Piet doet, dat met racistisch motief doet, zijn er ook genoeg pro-Pieten die de stelling 'oprotten naar hun eigen land' bezigen. Een racistische uitspraak, me dunkt. Kortom: aan beide kanten wordt geschreeuwd en getierd.
Nogmaals: er zijn kenmerken, vooral in het verleden maar een enkele piet ook nu, die kenmerken kunnen hebben die als onwenselijk opgevat kunnen worden. Er is niets dat ooit uitgesproken racistisch was. Heb ik ook nooit gezegd.

En er is geen feest of openbare gebeurtenis waarin geen gebruiken of kenmerken zitten die andere als onwenselijk kunnen opvatten.

We doen behoorlijk ons best om niemand voor het hoofd te stoten met deze traditie.

En nogmaals wederom: al die kenmerken zijn niet waar de anti-pieten over schreeuwen. Zij willen geheel piet weg hebben.
Steun het Kiva Fok! team!
http://www.kiva.org/team/fok
  zondag 19 november 2017 @ 23:35:06 #259
181857 Jovatov
Si fallor, sum
pi_175185567
quote:
0s.gif Op zondag 19 november 2017 23:30 schreef voetbalmanager2 het volgende:

[..]

Nogmaals: er zijn kenmerken, vooral in het verleden maar een enkele piet ook nu, die kenmerken kunnen hebben die als onwenselijk opgevat kunnen worden. Er is niets dat ooit uitgesproken racistisch was. Heb ik ook nooit gezegd.

Nogmaals: waarom zijn die kenmerken (kroeshaar/gouden oorringen/Surinaams accent/dommige taferelen) dan onwenselijk? Volgens jou is het niet onwenselijk/ouderwets omdat het stereotyperende/discriminerende/racistische kenmerken zijn, maar waarom dan wel?
pi_175185635
quote:
0s.gif Op zondag 19 november 2017 23:26 schreef AchJa het volgende:

[..]

Jij bent ook in Delpher wezen graven zag ik en heb je veel serieuze protesten kunnen vinden? Een aantal ingezonden brieven van M.C. Grünbauer, pamfletten uitdelen ergens in de jaren 80 in Rotterdam en hier en daar wat ingezonden stukjes maar dat was het dan. Nergens protesten in de mate zoals het nu gaat... Dus als we de beschikbare gegevens moeten geloven valt dat met de protesten van vroeger wel een beetje mee.

Als we over 25 jaar weer in Delpher duiken heb je 10.000 hits met Joure/ A7/ Blokkade met stip bovenaan...
Ja klopt, de techniek schrijdt voort. Wat wil je daarmee zeggen?
“The fundamental cause of the trouble in the modern world today is that the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt.”— Bertrand Russell
pi_175185641
https://www.nrc.nl/nieuws(...)rd-14108181-a1581772

“[..]
Niet alleen in de bus ontstond letselschade door het brute remmen. Ook in de file achter de bussen ontstond letsel als gevolg van kop-staart-botsingen.

Het gedrag van de pro-Zwarte Pieten is riskant en laakbaar: het opzettelijk veroorzaken van levensgevaarlijke situaties. Niet voor niets stelt de Wegenverkeerswet dit handelen, afhankelijk van de ernst van het letsel, strafbaar als misdrijf.”

Ben benieuwd.
Make my day!
pi_175185684
quote:
0s.gif Op zondag 19 november 2017 23:35 schreef Jovatov het volgende:

[..]

Nogmaals: waarom zijn die kenmerken (kroeshaar/gouden oorringen/Surinaams accent/dommige taferelen) dan onwenselijk? Dat is volgens jou niet onwenselijk/ouderwets omdat het stereotyperende/discriminerende/racistische kenmerken zijn, maar waarom dan wel?
Ik vind persoonlijk dat piet best met zijn tijd mee mag gaan. Die overdreven kenmerken zijn ouderwets en kwetsend voor een minderheid. Zie het als een compromis waar je meer mensen tevreden mee gaat maken.

De kleur van zwarte piet is een heel ander verhaal. Er zijn veel minder mensen die daarover klagen en het is een wezenlijk onderdeel van zwarte piet. Misschien dat dat over 50 jaar wel veranderd is, maar misschien ook niet.

Ik zie in elk geval geen enkele reden waarom een zeer klein groepje dat af zou moeten dwingen in zeer korte tijd. Als er mensen zijn die dat feest met een andere piet willen vieren dan kunnen ze dat gewoon doen. Als iedereen dat gaat doen, dan veranderd piet wel mee.

De overgrote meerderheid wil het alleen met zwarte pieten vieren en daar op zo'n manier woest om je heen gaan slaan werkt alleen maar averechts. En als 95% het met alleen zwarte pieten wil vieren, dan moeten ze dat ook weten. Dan horen die Black Panthers zich ook buiten te houden.
Steun het Kiva Fok! team!
http://www.kiva.org/team/fok
  Moderator / Redactie Sport zondag 19 november 2017 @ 23:42:03 #263
359864 crew  Nattekat
De roze zeekat
pi_175185691
quote:
1s.gif Op zondag 19 november 2017 23:39 schreef agter het volgende:
https://www.nrc.nl/nieuws(...)rd-14108181-a1581772

“[..]
Niet alleen in de bus ontstond letselschade door het brute remmen. Ook in de file achter de bussen ontstond letsel als gevolg van kop-staart-botsingen.

Het gedrag van de pro-Zwarte Pieten is riskant en laakbaar: het opzettelijk veroorzaken van levensgevaarlijke situaties. Niet voor niets stelt de Wegenverkeerswet dit handelen, afhankelijk van de ernst van het letsel, strafbaar als misdrijf.”

Ben benieuwd.
En nu een goede bron.
100.000 katjes
Fuck the EBU!
pi_175185710
quote:
1s.gif Op zondag 19 november 2017 23:42 schreef Nattekat het volgende:

[..]

En nu een goede bron.
Ben niet zo thuis is rechts extremistische hoek. Sorry.
Make my day!
pi_175185717
quote:
1s.gif Op zondag 19 november 2017 23:39 schreef agter het volgende:
https://www.nrc.nl/nieuws(...)rd-14108181-a1581772

“[..]
Niet alleen in de bus ontstond letselschade door het brute remmen. Ook in de file achter de bussen ontstond letsel als gevolg van kop-staart-botsingen.

Het gedrag van de pro-Zwarte Pieten is riskant en laakbaar: het opzettelijk veroorzaken van levensgevaarlijke situaties. Niet voor niets stelt de Wegenverkeerswet dit handelen, afhankelijk van de ernst van het letsel, strafbaar als misdrijf.”

Ben benieuwd.
De auto's van de pro-pieten stonden daar niet opeens, als de bussen zo brute moesten remmen dat er letselschade is veroorzaakt dan hebben de chauffeurs van die bussen dus niet goed opgelet en/of onvoldoende afstand gehouden tot de auto's om op een veilige manier tot stilstand te komen. Anticiperen noemen we dat ^O^
pi_175185724
Wem die Scheisse bis zum Hals steht, sollte den Kopf nicht hängen lassen
pi_175185733
quote:
1s.gif Op zondag 19 november 2017 23:44 schreef madam-april het volgende:

[..]

De auto's van de pro-pieten stonden daar niet opeens, als de bussen zo brute moesten remmen dat er letselschade is veroorzaakt dan hebben de chauffeurs van die bussen dus niet goed opgelet en/of onvoldoende afstand gehouden tot de auto's om op een veilige manier tot stilstand te komen. Anticiperen noemen we dat ^O^
ik begreep dat ze afgesneden werden?
Make my day!
  zondag 19 november 2017 @ 23:47:34 #268
181857 Jovatov
Si fallor, sum
pi_175185763
quote:
0s.gif Op zondag 19 november 2017 23:41 schreef voetbalmanager2 het volgende:

[..]

Ik vind persoonlijk dat piet best met zijn tijd mee mag gaan. Die overdreven kenmerken zijn ouderwets en kwetsend voor een minderheid. Zie het als een compromis waar je meer mensen tevreden mee gaat maken.

"Kwetsend voor een minderheid". Die minderheid is een gekleurde minderheid. De overdreven kenmerken zijn overdreven kenmerken van een Afrikaan/Surinamer. En dus gaat het om discriminatie/racisme. Waarom vermijd je die termen? Dat snap ik niet.

quote:
De kleur van zwarte piet is een heel ander verhaal. Er zijn veel minder mensen die daarover klagen en het is een wezenlijk onderdeel van zwarte piet. Misschien dat dat over 50 jaar wel veranderd is, maar misschien ook niet.

Ik zie in elk geval geen enkele reden waarom een zeer klein groepje dat af zou moeten dwingen in een paar jaar. Als er mensen zijn die dat feest met een andere piet willen vieren dan kunnen ze dat gewoon doen. De overgrote meerderheid wil het alleen met zwarte pieten vieren en daar op zo'n manier woest om je heen gaan slaan werkt alleen maar averechts.
Mee eens. Al zou ik daar aan toe willen voegen dat het woest om zich heen slaan van een deel van de pro-pieten tevens niet helpend is.
pi_175185774
quote:
En dit zijn de helden?
Make my day!
pi_175185840
quote:
1s.gif Op zondag 19 november 2017 23:47 schreef agter het volgende:

[..]

En dit zijn de helden?
Heb je het gelezen, gekeken?
Wem die Scheisse bis zum Hals steht, sollte den Kopf nicht hängen lassen
  zondag 19 november 2017 @ 23:52:26 #271
13456 AchJa
Shut up!!!
pi_175185892
quote:
0s.gif Op zondag 19 november 2017 23:51 schreef maryen65 het volgende:

[..]

Heb je het gelezen, gekeken?
Ja.
Zomaar mensen slaan.. dat zijn toch geen helden?
Make my day!
pi_175185898
quote:
Een droeftoeter die claimed mishandeld te zijn terwijl hij met geen vinger is aangeraakt..
  Moderator / Redactie Sport zondag 19 november 2017 @ 23:55:59 #274
359864 crew  Nattekat
De roze zeekat
pi_175185913
quote:
Wat een mongool :')
Die filmert dan.

Beetje van het Powned-niveau mensen irriteren.
100.000 katjes
Fuck the EBU!
pi_175185939
quote:
0s.gif Op zondag 19 november 2017 23:47 schreef Jovatov het volgende:

[..]

"Kwetsend voor een minderheid". Die minderheid is de gekleurde minderheid. En dus gaat het om discriminatie/racisme. Waarom vermijd je die termen? Dat snap ik niet.

[..]

Mee eens. Al zou ik daar aan toe willen voegen dat het woest om zich heen slaan van de pro-pieten tevens niet helpend is.
Omdat een enkeling uit een groep gediscrimineerd voelt....is het nog geen discriminatie.
En het wil helemaal niet zeggen dat we daarom een wezenlijk onderdeel van zwarte piet als de huidskleur direct moeten veranderen. Het Sinterklaasfeest is 1 van de belangrijkste tradities in Nederland en door toe te geven aan dergelijke eisen kwets je een veelvoud.

Als je het filmpje van die organisator van de demonstratie Afriyie hebt gezien dan vindt hij alle agenten racistisch, hij vindt de burgemeester van Dokkum racistisch en zijn Black Panther vriendjes vinden iedere blanke vuile racisten.

Geen van alle zijn dat en we gaan die ook niet allen afschaffen omdat zij dat voelen.

edit: deze dus
Steun het Kiva Fok! team!
http://www.kiva.org/team/fok
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')