Natuurlijk kan de politie het verkeer stilleggen als ze daar een noodzaak toe zien.quote:
Doe toch normaal.quote:Op zondag 19 november 2017 12:38 schreef Heufd het volgende:
Hoe Rutte hierop reageert is ook kwaadmakend. De demonstranten melden eerst netjes bij de gemeente dat ze gaan demonstreren. Dan wordt de weg versperd, politie verbiedt ze om nog te demonstreren, want ze zijn ‘te laat’. Hun burgerrechten worden ingeperkt! En hoe reageert Rutte daarop? “Laten we gewoon normaal doen met z’n allen.” Wat een aanfluiting is die man. En dat noemt zich de leider van dit land.
Als het een prive-feestje was zou je een punt hebben. Dat was het echter niet, en dus heb je geen punt.quote:Op zondag 19 november 2017 11:48 schreef AchJa het volgende:
[..]
Iedereen mag van mij zijn eigen feestje vieren, geen enkel probleem. Bemoei je alleen niet met andermans feestje en laat ze eea lekker vieren zoals ze dat willen.
Kan je alleen maar dom lopen schreeuwen of heb je ook nog iets van argumenten?quote:Op zondag 19 november 2017 12:38 schreef Heufd het volgende:
Hoe Rutte hierop reageert is ook kwaadmakend. De demonstranten melden eerst netjes bij de gemeente dat ze gaan demonstreren. Dan wordt de weg versperd, politie verbiedt ze om nog te demonstreren, want ze zijn ‘te laat’. Hun burgerrechten worden ingeperkt! En hoe reageert Rutte daarop? “Laten we gewoon normaal doen met z’n allen.” Wat een aanfluiting is die man. En dat noemt zich de leider van dit land.
Nee maar blijf lekker selectief verontwaardigd, ik hoor je nu al delen lang mekkeren over hoe gevaarlijk, wet overtreden, snelweg blokkeren en weet ik veel wat voor gejank.quote:Op zondag 19 november 2017 12:41 schreef Molurus het volgende:
[..]
Natuurlijk kan de politie het verkeer stilleggen als ze daar een noodzaak toe zien.
Of dat ook in de casus die je linkt het geval is, dat is wel dubieus. Hoe dan ook is dat niet relevant voor de constatering dat burgers niet naar eigen inzicht het verkeer op de snelweg mogen stilleggen. Two wrongs don't make a right.
Deze kan nog wel eens van pas komen...quote:Op zondag 19 november 2017 12:43 schreef Molurus het volgende:
[..]
Als het een prive-feestje was zou je een punt hebben. Dat was het echter niet, en dus heb je geen punt.
Hoezo 'selectief'?quote:Op zondag 19 november 2017 12:46 schreef AchJa het volgende:
[..]
Nee maar blijf lekker selectief verontwaardigd, ik hoor je nu al delen lang mekkeren over hoe gevaarlijk, wet overtreden, snelweg blokkeren en weet ik veel wat voor gejank.
Succes.quote:Op zondag 19 november 2017 12:47 schreef AchJa het volgende:
[..]
Deze kan nog wel eens van pas komen...
Mogen dezelfde nepstraf krijgen als de anti pieten die al jaren de optocht verstoren en het is denk wel nu wel een signaal naar de diverse gemeentelijke politiek en ook de landelijk politiek dat het Nederlandse volk het hier duidelijk niet mee eens isquote:Op zondag 19 november 2017 12:48 schreef Molurus het volgende:
[..]
Hoezo 'selectief'?
De politie die in het kader van een protestactie het verkeer stillegt vind ik ook niet kunnen.
Iedereen mag demonstreren, en iedereen dient zich daarbij aan de wet te houden. Dat is niet afhankelijk van de standpunten.
Iedereen die de wet overtreedt dient een straf te krijgen die past bij de overtreding.quote:Op zondag 19 november 2017 12:53 schreef Bottendaal het volgende:
[..]
Mogen dezelfde nepstraf krijgen als de anti pieten die al jaren de optocht verstoren
Wel de manier waarop, kinderen uitschelden etcquote:Op zondag 19 november 2017 12:55 schreef Molurus het volgende:
[..]
Iedereen die de wet overtreedt dient een straf te krijgen die past bij de overtreding.
Demonstreren tegen ZP is niet strafbaar. Nooit geweest ook.
Ja, ook tijdens het demonstreren moet je de wet respecteren, dat klopt.quote:Op zondag 19 november 2017 12:57 schreef Bottendaal het volgende:
[..]
Wel de manier waarop, kinderen uitschelden etc
Toch is men in Friesland van mening dat ze een eigen staat zijn waar mensen van buiten niet zomaar iets niet kunnen flikken. Dat soort afweer heeft namelijk altijd geholpen in de geschiedenis, Romeinse Rijk, Napoleon, Moffen. Het kleineren helpt totaal niet. Waarom staat er bijvoorbeeld geen Friese Vlag in de 2e kamer, waarom wordt het Fries volkslied niet gezongen in de Nederlandse klaslokalen, waarom wordt er buiten Friesland geen Fries geleerd aan de kinderen.quote:Op zondag 19 november 2017 12:30 schreef Molurus het volgende:
[..]
Het recht om te demonstreren bestaat ook in Friesland. Het recht om naar eigen inzicht het verkeer op de snelweg plat te leggen bestaat nergens in Nederland.
En de familie Tokkie? Hoe moeten die zich voelen bij jouw interpretatie?quote:Op zondag 19 november 2017 13:00 schreef Molurus het volgende:
[..]
Ja, ook tijdens het demonstreren moet je de wet respecteren, dat klopt.
Of er werkelijk sprake is van kinderen uitschelden (of dat dat alleen een interpretatie van ZP tokkies is), en in welke mate dat dan strafbaar is... span maar een rechtszaak aan en laat de rechter erover oordelen.
Wat absoluut niet kan in dit land zijn burgers die het recht in eigen hand nemen door mensen selectief de toegang tot de openbare weg te ontzeggen.
Nederlandse volk? Dus een paar man met een auto zijn de stem van het volk?quote:Op zondag 19 november 2017 12:53 schreef Bottendaal het volgende:
[..]
Mogen dezelfde nepstraf krijgen als de anti pieten die al jaren de optocht verstoren en het is denk wel nu wel een signaal naar de diverse gemeentelijke politiek en ook de landelijk politiek dat het Nederlandse volk het hier duidelijk niet mee eens is
Je wordt zo een beetje een cartoonkarakter met dit soort postings. Burgerrechten inperken? Het is niet zo dat je boven de wet staat of speciale privileges hebt omdat je gaat demonstreren hoor. Ook dan kan een burgemeester ervoor kiezen om maatregelen te nemen waardoor de openbare orde gehandhaafd blijft. Vrijheid van meningsuiting is geen vrijheid van anarchie.quote:Op zondag 19 november 2017 12:38 schreef Heufd het volgende:
Hoe Rutte hierop reageert is ook kwaadmakend. De demonstranten melden eerst netjes bij de gemeente dat ze gaan demonstreren. Dan wordt de weg versperd, politie verbiedt ze om nog te demonstreren, want ze zijn ‘te laat’. Hun burgerrechten worden ingeperkt! En hoe reageert Rutte daarop? “Laten we gewoon normaal doen met z’n allen.” Wat een aanfluiting is die man. En dat noemt zich de leider van dit land.
92 procentquote:Op zondag 19 november 2017 13:02 schreef eNGine10 het volgende:
[..]
Nederlandse volk? Dus een paar man met een auto zijn de stem van het volk?
Dat busje wat gestopt loopt lijkt ook een minderheid waar je niet naar hoort te luisteren.quote:Op zondag 19 november 2017 13:02 schreef eNGine10 het volgende:
[..]
Nederlandse volk? Dus een paar man met een auto zijn de stem van het volk?
Was de rest van Nederland maar net zo.quote:Op zondag 19 november 2017 13:03 schreef MakkieR het volgende:
Veel Hollanders weten trouwens ook niet dat Friesland vele aanvullingen kent van Sinterklaas. Tradities die de Nederlanders niet begrijpen. Geen wonder dat Friesland dan op scherp staat als het gaat om het omverwerpen van dit soort tradities.
Een paar voorbeelden hiervan.
Probeer eens Sinterklaas te vieren in Grou een klein dorpje, dan kom je bedrogen uit.
Wel eens een Sunneklaas feest meegemaakt op de waddeneilanden. ook dat is compleet anders.
Begrijpelijk, misschien. Staatsrechtelijk correct, nee. Friesland is op papier nog steeds een volledig onderdeel van Nederland met exact dezelfde wetten en regels.quote:Op zondag 19 november 2017 13:00 schreef Deckard het volgende:
[..]
Toch is men in Friesland van mening dat ze een eigen staat zijn waar mensen van buiten niet zomaar iets niet kunnen flikken. Dat soort afweer heeft namelijk altijd geholpen in de geschiedenis, Romeinse Rijk, Napoleon, Moffen. Het kleineren helpt totaal niet. Waarom staat er bijvoorbeeld geen Friese Vlag in de 2e kamer, waarom wordt het Fries volkslied niet gezongen in de Nederlandse klaslokalen, waarom wordt er buiten Friesland geen Fries geleerd aan de kinderen.
Dan moet je er ook niet raar bij gaan kijken dat als een stel malloten aan een stuk cultuur moeten komen er wel voor gezorgd gaat worden dat daar een stokje voor gestoken wordt.
Het zal mij worst zijn.quote:Op zondag 19 november 2017 13:02 schreef WodanIsGroot het volgende:
[..]
En de familie Tokkie? Hoe moeten die zich voelen bij jouw interpretatie?
Want naar minderheden moet je niet luisteren?quote:Op zondag 19 november 2017 13:04 schreef Deckard het volgende:
[..]
Dat busje wat gestopt loopt lijkt ook een minderheid waar je niet naar hoort te luisteren.
Theorie en praktijk is een wereld van verschil. Deze actie verbaast mij dan ook niets. Ik had er wellicht nog aan mee gedaan als het beter georganiseerd was.quote:Op zondag 19 november 2017 13:05 schreef Molurus het volgende:
[..]
Begrijpelijk, misschien. Staatsrechtelijk correct, nee. Friesland is op papier nog steeds een volledig onderdeel van Nederland met exact dezelfde wetten en regels.
De anti pieten gingen ook vaak op plekken staan waar het niet was toegestaan om te demonstrerenquote:Op zondag 19 november 2017 13:00 schreef Molurus het volgende:
[..]
Ja, ook tijdens het demonstreren moet je de wet respecteren, dat klopt.
Of er werkelijk sprake is van kinderen uitschelden (of dat dat alleen een interpretatie van ZP tokkies is), en in welke mate dat dan strafbaar is... span maar een rechtszaak aan en laat de rechter erover oordelen.
Wat absoluut niet kan in dit land zijn burgers die het recht in eigen hand nemen door mensen selectief de toegang tot de openbare weg te ontzeggen.
Juist omdat men van mening was dat het geoorloofd was kunnen de straffen wat mij betreft niet hoog genoeg zijn.quote:Op zondag 19 november 2017 13:06 schreef Deckard het volgende:
[..]
Theorie en praktijk is een wereld van verschil. Deze actie verbaast mij dan ook niets. Ik had er wellicht nog aan mee gedaan als het beter georganiseerd was.
Minderheden kunnen niet iets doordrukken. Maar jij spreekt van een gesprek terwijl het tot nu toe altijd veel geschreeuw is geweest.quote:Op zondag 19 november 2017 13:06 schreef eNGine10 het volgende:
[..]
Want naar minderheden moet je niet luisteren?
En prima als ze daar boetes voor krijgen.quote:Op zondag 19 november 2017 13:06 schreef Bottendaal het volgende:
[..]
De anti pieten gingen ook vaak op plekken staan waar het niet was toegestaan om te demonstreren
Ja. Opmaat naar meer burger acties.quote:Op zondag 19 november 2017 13:08 schreef Molurus het volgende:
[..]
Juist omdat men van mening was dat het geoorloofd was kunnen de straffen wat mij betreft niet hoog genoeg zijn.
Anders schep je een erg gevaarlijk precedent.
Tjsah ik ben van mening dat het geoorloofd is. Die mensen hebben daar niks te zoeken. Ieder andere dag waren ze gastvrij ontvangen.quote:Op zondag 19 november 2017 13:08 schreef Molurus het volgende:
[..]
Juist omdat men van mening was dat het geoorloofd was kunnen de straffen wat mij betreft niet hoog genoeg zijn.
Anders schep je een erg gevaarlijk precedent.
Huh, ze hadden toch toestemming?quote:Op zondag 19 november 2017 13:10 schreef Deckard het volgende:
[..]
Tjsah ik ben van mening dat het geoorloofd is. Die mensen hebben daar niks te zoeken. Ieder andere dag waren ze gastvrij ontvangen.
Ja, of ADO die de spelersbus van Feijenoord klemrijdt als die op weg zijn naar een wedstrijd. De mogelijkheden zijn eindeloos.quote:Op zondag 19 november 2017 13:10 schreef agter het volgende:
[..]
Ja. Opmaat naar meer burger acties.
10 moslims die een bus met Pegida-aanhangers klemrijden op de A12 of zo.
Lijkt me gewoon niet wenselijk.
Ze hadden toestemming om te demonstreren. Ze deden niets illegaals, ieg nog niet.quote:Op zondag 19 november 2017 13:10 schreef Deckard het volgende:
[..]
Tjsah ik ben van mening dat het geoorloofd is. Die mensen hebben daar niks te zoeken. Ieder andere dag waren ze gastvrij ontvangen.
Van allebei de kanten. Ook naar minderheden mag geluisterd worden en een snelweg blokkeren is ook je eigen mening doordrukken. Heeft ook niks met een gesprek te maken.quote:Op zondag 19 november 2017 13:09 schreef Deckard het volgende:
[..]
Minderheden kunnen niet iets doordrukken. Maar jij spreekt van een gesprek terwijl het tot nu toe altijd veel geschreeuw is geweest.
Als er naar minderheden geluisterd werd kon men in heel Nederland het Friese Volkslied uit het hoofd en werden politici in het Fries geïnterviewd.
Maar jij erkent de NL overheid niet als gezag of iets?quote:Op zondag 19 november 2017 13:12 schreef Deckard het volgende:
[..]
Volgens de Nederlandse overheid ja.
En dat is de enige die daar iets over te zeggen heeft. Jij hebt daar dus niets over te zeggen.quote:Op zondag 19 november 2017 13:12 schreef Deckard het volgende:
[..]
Volgens de Nederlandse overheid ja.
En juist daarom vind ik dit zo gevaarlijk.quote:Op zondag 19 november 2017 13:13 schreef agter het volgende:
[..]
Maar jij erkent de NL overheid niet als gezag of iets?
Dus is het beter dat gesprek eens op een later tijdstip door te zetten.quote:Op zondag 19 november 2017 13:13 schreef eNGine10 het volgende:
[..]
Van allebei de kanten. Ook naar minderheden mag geluisterd worden en een snelweg blokkeren is ook je eigen mening doordrukken. Heeft ook niks met een gesprek te maken.
Laten we eerst even voorop stellen dat Friesland ouder is dan Nederland, bovendien is het Fries een taal dat wel degelijk over de hele wereld in universiteiten geleerd kan worden, daar heb ik ooit eens een documentaire van gelezen. Fries staat zelfs bij Google translate. En Fries is een mooie taal, een verrijking van de Nederlandse cultuur, mede omdat het een rijkdom heeft aan geschiedenis (soms wel tot ver over de 1000 jaar), plaatsten ( dorrestad ) en personen. Er wordt binnenkort een geweldige film vertoond over koning Radbout/Redbad, koning van Friesland.quote:Op zondag 19 november 2017 13:00 schreef Deckard het volgende:
[..]
Toch is men in Friesland van mening dat ze een eigen staat zijn waar mensen van buiten niet zomaar iets niet kunnen flikken. Dat soort afweer heeft namelijk altijd geholpen in de geschiedenis, Romeinse Rijk, Napoleon, Moffen. Het kleineren helpt totaal niet. Waarom staat er bijvoorbeeld geen Friese Vlag in de 2e kamer, waarom wordt het Fries volkslied niet gezongen in de Nederlandse klaslokalen, waarom wordt er buiten Friesland geen Fries geleerd aan de kinderen.
Dan moet je er ook niet raar bij gaan kijken dat als een stel malloten aan een stuk cultuur moeten komen er wel voor gezorgd gaat worden dat daar een stokje voor gestoken wordt.
Jij kent het gevoel niet, maar ik denk dat het te vergelijken is met de Europese overheid die iets oplegt binnen Nederland waar niemand het mee eens is. Moet je dan zien hoeveel Nederlanders opeens Europa niet erkennen.quote:Op zondag 19 november 2017 13:13 schreef agter het volgende:
[..]
Maar jij erkent de NL overheid niet als gezag of iets?
Helemaal mee eens. Die intocht is ook niet de juiste plek om te demonstreren vind ik maar een gevaarlijke situatie op de snelweg veroorzaken is net zo goed idioot. En strafbaar.quote:Op zondag 19 november 2017 13:14 schreef Deckard het volgende:
[..]
Dus is het beter dat gesprek eens op een later tijdstip door te zetten.
Tja, als het gebruikt kan worden om de eigen argumenten kracht bij te zetten dan is het ineens 'Het Nederlandse volk vindt', als blijkt dat het Nederlandse volk een wat andere mening heeft, dan is het ineens 'het partijkartel vindt'.quote:Op zondag 19 november 2017 12:53 schreef Bottendaal het volgende:
[..]
Mogen dezelfde nepstraf krijgen als de anti pieten die al jaren de optocht verstoren en het is denk wel nu wel een signaal naar de diverse gemeentelijke politiek en ook de landelijk politiek dat het Nederlandse volk het hier duidelijk niet mee eens is
Het is een gevalletje de misdaad doen en daar ook van te voren bereid zijn om daarvoor te zitten. Zoiets heet verzet. En buiten Friesland kunnen ze schreeuwen wat ze willen, dat gaat mooi niet door.quote:Op zondag 19 november 2017 13:13 schreef Molurus het volgende:
[..]
En dat is de enige die daar iets over te zeggen heeft. Jij hebt daar dus niets over te zeggen.
Als ik het goed heb begrepen is het de kleinste nog levende taal ter wereld. (Als we obscure taaltjes die door minder dan 20 mensen worden gesproken ff negeren, dat zou ik niet 'levend' noemen.)quote:Op zondag 19 november 2017 13:15 schreef MakkieR het volgende:
[..]
Laten we eerst even voorop stellen dat Friesland ouder is dan Nederland, bovendien is het Fries een taal dat wel degelijk over de hele wereld in universiteiten geleerd kan worden, daar heb ik ooit eens een documentaire van gelezen. Fries staat zelfs bij Google translate. En Fries is een mooie taal, een verrijking van de Nederlandse cultuur, mede omdat het een rijkdom heeft aan geschiedenis (soms wel tot ver over de 1000 jaar), plaatsten ( dorrestad ) en personen. Er wordt binnenkort een geweldige film vertoond over koning Radbout/Redbad, koning van Friesland.
Nou nee, bij de blokkade van de KOZP worden de meest exotische maatregelen uit de hoge hoed getoverd van een artikel 5 t/m een zwaar straffen want gevaarlijk en er konden wel doden vallen en weet ik het wat voor superlatieven er gehanteerd worden.quote:Op zondag 19 november 2017 13:09 schreef Molurus het volgende:
Ik vind het toch opmerkelijk hoe men hier de ene wetsovertreding met willekeurige andere wetsovertredingen probeert te rechtvaardigen.
Dat mag je vinden. Als de nood aan de man is gelden er andere regels. En toevallig dat deze afgelopen zaterdag eens lichtelijk naar boven kwamen borrelen.quote:Op zondag 19 november 2017 13:18 schreef Molurus het volgende:
Hoe dan ook... Friesland is geen staat en valt gewoon onder exact dezelfde regelgeving als de rest van Nederland.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |