Waar is de like-button in dit forum?quote:Op zondag 15 oktober 2017 17:07 schreef john2406 het volgende:
We staan kort voor de ontwikkeling van het perpetuum mobile?
Meest optimaal is vraaggestuurde energieopwekking. Is er meer vraag naar elektra te verwachten dan gaat de gaskraan nog wat verder open. Aanbodgestuurd is het tegenovergestelde. Energie wordt opgewekt als gevolg van de dan heersende windsterkte of zonnekracht. Het beeld was dat vroeger bestond was dat het geen probleem was met windenergie. Windenergie-overschot van het ene land werd verkocht aan het buurland. Nu blijkt dat wanneer Duitsland teveel windenergie heeft, dan hebben Nederland, Denemarken, België en Frankrijk dat ook. Hetzelfde bij te lage windsnelheid. Heeft een land weinig windenergie-elektriciteit dan zitten de omringende landen met hetzelfde probleem.quote:Op zondag 15 oktober 2017 18:27 schreef Molurus het volgende:
[..]
Wat versta jij precies onder 'aanbodgestuurde energieopwekking'?
En waarom zou aan- en uitzetten bij windmolens geen optie zijn? Ik zie dat regelmatig, windmolens die stilstaan als er wel degelijk wind is. Waarom zou er iets gebufferd moeten worden?
Dat je windmolens niet kunt bijschakelen als de vraag hoog is en er geen wind is, dat lijkt me nogal een open deur. Maar dat wil niet zeggen dat er geen pieken en dalen mee opgevangen kunnen worden. Het betekent alleen maar dat dat niet altijd kan. Maar als dat een deel van de tijd wel kan is dat ook prima.
Nee, zodra jij je stroom het net op stuurt ga jij aanbodgestuurd leveren, en moet er elders afgeregeld worden. Zelfs als jij alleen stroom afneemt als het donker is, moet elders dus een generator anticyclisch met jou in de pas draaien.quote:Op zondag 15 oktober 2017 23:39 schreef Ulx het volgende:
Maar zonnepanelen op je dak is toch einde vraaggestuurde blabla?
Een punt waarop de door jou bepleite kerncentrales natuurlijk net zo beroerd scoren. Die hebben ook maar 1 stand zodra ze aanstaan.quote:Op maandag 16 oktober 2017 01:30 schreef de_tevreden_atheist het volgende:
[..]
Nee, zodra jij je stroom het net op stuurt ga jij aanbodgestuurd leveren, en moet er elders afgeregeld worden. Zelfs als jij alleen stroom afneemt als het donker is, moet elders dus een generator anticyclisch met jou in de pas draaien.
Dan stuur je toch geen stroom het net op?quote:Op maandag 16 oktober 2017 01:30 schreef de_tevreden_atheist het volgende:
[..]
Nee, zodra jij je stroom het net op stuurt ga jij aanbodgestuurd leveren, en moet er elders afgeregeld worden. Zelfs als jij alleen stroom afneemt als het donker is, moet elders dus een generator anticyclisch met jou in de pas draaien.
Ook voor het transport en minder verliezen daarin hebben de techneuten allang een oplossing voor en die is ook al gedeeltelijk uitgerold, hvdc lijnen.quote:Op zondag 15 oktober 2017 16:28 schreef Molurus het volgende:
[..]
Nu weet ik niet exact hoeveel er geexporteerd wordt, maar het transporteren van elektriciteit over grotere afstanden is alles behalve ideaal. Zeker niet als je dat doet op momenten dat je overschot hebt. (Als de vraag in Frankrijk laag is dan kun je er redelijk vanuit gaan dat de vraag ook laag is in andere landen.)
Waaruit blijkt dit dan? Als ik naar windkaarten kijk zie ik nooit grote windvelden vanaf Frankrijk geheel tot Denemarken lopen.quote:Op zondag 15 oktober 2017 19:42 schreef MrRatio het volgende:
Nu blijkt dat wanneer Duitsland teveel windenergie heeft, dan hebben Nederland, Denemarken, België en Frankrijk dat ook.
Zon en wind zijn co2-vrije stroom, die krijgen voorrang op het net.quote:Op maandag 16 oktober 2017 09:18 schreef Ulx het volgende:
[..]
Dan stuur je toch geen stroom het net op?
Wat een onzinnig grafiekje. Gewoon wat lijntjes zonder dat we de andere stroomopwekkers erbij zien en dat zou dan moeten bewijzen dat deze energie voorrang krijgt op het net.quote:Op maandag 16 oktober 2017 10:24 schreef de_tevreden_atheist het volgende:
[..]
Zon en wind zijn co2-vrije stroom, die krijgen voorrang op het net.
Grafiekje uit oktober 2012 Duitsland
[ afbeelding ]
Dan geloof je het toch niet jonge.quote:Op maandag 16 oktober 2017 10:45 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Wat een onzinnig grafiekje. Gewoon wat lijntjes zonder dat we de andere stroomopwekkers erbij zien en dat zou dan moeten bewijzen dat deze energie voorrang krijgt op het net.
Kernenergiequote:Op maandag 16 oktober 2017 11:25 schreef Tijger_m het volgende:
Als iedereen nou eens gewoon een beetje pragmatisch in de materie gaat staan dan komen we een heel stuk verder, denk ik.
...
Mocht dat niet genoeg stroom opleveren, en dat is goed mogelijk, dan moeten we kijken wat de meest financieel haalbare oplossing is die zo min mogelijk uitstoot oplevert.
Kerncentrales gebruik je voor basislast, daar kun ne een perfecte konstante stroom mee opwekken, bij wind en zon moet er continu een snel schakelbare centrale op de achtergrond meedraaien, die fluctuaties zijn veel groter dus kosten meer energie dan de gewone piekvraag.quote:Op maandag 16 oktober 2017 07:50 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Een punt waarop de door jou bepleite kerncentrales natuurlijk net zo beroerd scoren. Die hebben ook maar 1 stand zodra ze aanstaan.
3% verlies per 1000 kilometer, en zonder supergeleiding. Dat klinkt bijna te mooi om waar te zijn.quote:Op maandag 16 oktober 2017 10:00 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Ook voor het transport en minder verliezen daarin hebben de techneuten allang een oplossing voor en die is ook al gedeeltelijk uitgerold, hvdc lijnen.
https://en.wikipedia.org/(...)_current?wprov=sfla1
kan wel zijn, maar dan nog zit je met het probleem van het kernafvalquote:Op maandag 16 oktober 2017 12:41 schreef de_tevreden_atheist het volgende:
[..]
Kerncentrales gebruik je voor basislast, daar kun ne een perfecte konstante stroom mee opwekken, bij wind en zon moet er continu een snel schakelbare centrale op de achtergrond meedraaien, die fluctuaties zijn veel groter dus kosten meer energie dan de gewone piekvraag.
Daarnaast, Uranium uit de grond halen is nou ook niet de meest schone vorm van mijnbouw te noemen.quote:Op maandag 16 oktober 2017 13:22 schreef zakjapannertje het volgende:
[..]
kan wel zijn, maar dan nog zit je met het probleem van het kernafval
Pragmatisch. Roepen dat kernenergie alles gaat oplossen is allesbehalve pragmatisch omdat de weerstand onder de bevolking gewoonweg veel te groot is.quote:
Oh, dat is voor een groot deel toch echt achterhaalde informatie. Zeker bij moderne windturbines op zee is de leveringszekerheid gewoon erg groot en prima voorspelbaar.quote:Op maandag 16 oktober 2017 12:41 schreef de_tevreden_atheist het volgende:
[..]
Kerncentrales gebruik je voor basislast, daar kun ne een perfecte konstante stroom mee opwekken, bij wind en zon moet er continu een snel schakelbare centrale op de achtergrond meedraaien, die fluctuaties zijn veel groter dus kosten meer energie dan de gewone piekvraag.
Dat probleem is over veertig jaar voorbij. Dan is het economisch en energetisch rendabel winbare Uranium wel op.quote:Op maandag 16 oktober 2017 13:28 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Daarnaast, Uranium uit de grond halen is nou ook niet de meest schone vorm van mijnbouw te noemen.
Gek, ik hoor nooit iemand over het cadmium of kwikprobleem.quote:Op maandag 16 oktober 2017 13:22 schreef zakjapannertje het volgende:
[..]
kan wel zijn, maar dan nog zit je met het probleem van het kernafval
Dan hebben we thorium.quote:Op maandag 16 oktober 2017 15:54 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Dat probleem is over veertig jaar voorbij. Dan is het economisch en energetisch rendabel winbare Uranium wel op.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |