Jah.quote:Nederlandse moslims voelen zich vaker gediscrimineerd dan hun geloofsgenoten in andere EU-lidstaten. Dat blijkt uit een onderzoek dat het Europese Agentschap voor Grondrechten vandaag heeft gepubliceerd.
Als het gaat om discriminatie op grond van religie voelen moslims in Nederland zich zelfs het vaakst gediscrimineerd. Maar liefst 30% ervoer in de afgelopen vijf jaar discriminatie op religieuze gronden.
Alleen als het gaat om discriminatie op grond van herkomst wordt Nederland door een ander EU-land overtroffen. In Griekenland ervaar maar liefst 52% van alle moslims dit. In Nederland ‘slechts’ 42%.
Desondanks is het percentage Nederlanders dat zegt liever geen moslims als buren te hebben in Nederland juist wat lager dan het Europees gemiddelde: 17% van de Nederlanders zegt dit tegenover 20% in de gehele EU.
...quote:Op donderdag 21 september 2017 11:31 schreef SpaceOddity het volgende:
Moslims in Nederland voelen zich het meest gediscrimineerd van heel Europa
[..]
Fokkende moslims hier, ervaren jullie wel eens discriminatie, en hoe bijvoorbeeld?
quote:deze intolerante mensenrechten schendende religie,
quote:Op donderdag 21 september 2017 11:31 schreef SpaceOddity het volgende:
Fokkende moslims hier, ervaren jullie wel eens discriminatie, en hoe bijvoorbeeld?
quote:
quote:Op donderdag 21 september 2017 11:34 schreef SpaceOddity het volgende:
[..]
Oh sorry. De islam is tolerant en schend geen mensenrechten. Nee. Dit mag natuurlijk niet benoemd worden, zeggen hoe het in elkaar steekt.
Maal 7.274.102
Mensen zijn eventueel intolerant en schenden eventueel mensenrechten. Die houd je helaas altijd. Ken genoeg mensen van allerlei religies die zeer tolerant zijn en geen mensenrechten schenden in tegenstelling tot anderen die alles en iedereen over één kam scheren.quote:Op donderdag 21 september 2017 11:36 schreef SpaceOddity het volgende:
[..]
De islam is tolerant en schend geen mensenrechten?
Snelle quote zodat je het niet meer kan wegeditten als je je eigen fout ziet.quote:Op donderdag 21 september 2017 11:40 schreef Protoplanet het volgende:
TS die niet weet dat Griekenland een EU-lidstaat is
Dommigheid kent geen tijden
Dan kan je vast de groeiende pvv verklaren? De mensen die daarop stemmen wijzen op indirecte discriminatie.quote:Op donderdag 21 september 2017 11:35 schreef Ludachrist het volgende:
Eindelijk weer een topic waarin we kunnen uitleggen dat die zandnegers helemaal niet gediscrimineerd worden want zo zijn wij Nederlanders niet, en als ze dat toch vinden moeten ze hun bek houden en dankbaar zijn dat wij ze toestaan in ons land. Zo niet, dan flikkeren ze maar op naar hun eigen land in oegelieboegeliestan of waar in de zandbak ze ook vandaan komen.
Nee, discriminatie in Nederland, daar geloof ik niet in.
Handige wegkijk tactiek, dat moet ik je nageven.quote:Op donderdag 21 september 2017 11:38 schreef motorbloempje het volgende:
[..]
Mensen zijn eventueel intolerant en schenden eventueel mensenrechten. Die houd je helaas altijd. Ken genoeg mensen van allerlei religies die zeer tolerant zijn en geen mensenrechten schenden in tegenstelling tot anderen die alles en iedereen over één kam scheren.
Ik geloof inderdaad niet in slachtofferrollen als je dat bedoeld.quote:Op donderdag 21 september 2017 11:35 schreef Ludachrist het volgende:
Eindelijk weer een topic waarin we kunnen uitleggen dat die zandnegers helemaal niet gediscrimineerd worden want zo zijn wij Nederlanders niet, en als ze dat toch vinden moeten ze hun bek houden en dankbaar zijn dat wij ze toestaan in ons land. Zo niet, dan flikkeren ze maar op naar hun eigen land in oegelieboegeliestan of waar in de zandbak ze ook vandaan komen.
Nee, discriminatie in Nederland, daar geloof ik niet in.
Dat is een reactie op de 'indirecte discriminatie' van zij die zich hebben overgegeven aan Allah.quote:Op donderdag 21 september 2017 11:44 schreef _--_ het volgende:
[..]
Dan kan je vast de groeiende pvv verklaren? De mensen die daarop stemmen wijzen op indirecte discriminatie.
Sarcasme is zeker niet echt jouw ding?quote:Op donderdag 21 september 2017 11:44 schreef _--_ het volgende:
[..]
Dan kan je vast de groeiende pvv verklaren? De mensen die daarop stemmen wijzen op indirecte discriminatie.
Bingo!quote:Op donderdag 21 september 2017 11:45 schreef SpaceOddity het volgende:
[..]
Handige wegkijk tactiek, dat moet ik je nageven.
Dat bedoel ik niet, maar leuk dat je meedoet Elzies.quote:Op donderdag 21 september 2017 11:45 schreef Elzies het volgende:
[..]
Ik geloof inderdaad niet in slachtofferrollen als je dat bedoeld.
Ow we gaan weer morren om de juiste benamingen, in plaats van inhoudelijk te reageren over bijvoorbeeld hoe het komt dat moslims zich gediscrimineerd voelen.quote:Op donderdag 21 september 2017 11:47 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Dat bedoel ik niet, maar leuk dat je meedoet Elzies.
Zeg, vind jij de islam eigenlijk een religie of een totalitaire ideologie? En in het licht van die vraag, wat vind je van het cordon sanitair dat om Wilders is gelegd?
'over hoe het bijvoorbeeld komt'.quote:Op donderdag 21 september 2017 11:49 schreef SpaceOddity het volgende:
[..]
Ow we gaan weer morren om de juiste benamingen, in plaats van inhoudelijk te reageren over bijvoorbeeld hoe het komt dat moslims zich gediscrimineerd voelen.
Vorm over inhoud.
Je verwacht het niet.
quote:Op donderdag 21 september 2017 11:50 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
'over hoe het bijvoorbeeld komt'. 'over bijvoorbeeld hoe het komt'
Vorm over inhoud. #wegkijktactieken.
Hartstikke ondemocratisch, zoals je weet.quote:Op donderdag 21 september 2017 11:47 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Dat bedoel ik niet, maar leuk dat je meedoet Elzies.
Zeg, vind jij de islam eigenlijk een religie of een totalitaire ideologie? En in het licht van die vraag, wat vind je van het cordon sanitair dat om Wilders is gelegd?
Er wordt veel gekankerd op de islam, maar dat is toch niet gelijk discriminatie op basis van religie?quote:Op donderdag 21 september 2017 11:57 schreef Janneke141 het volgende:
Even een blik werpen in de topiclijst van NWS, dan heb je je antwoord.
Of je eigen OP lezen, dat kan ook.
Dankjewel. Ik wilde het even bij de OP voegen, maar dat lukt me niet...quote:Op donderdag 21 september 2017 11:55 schreef Stranger het volgende:
Het volledige onderzoek is hier te lezen
Even ter aanvulling.
Wel als je de hele groep afrekent op het gedrag van een klein clubje daarvan. En dat gebeurt vrij categorisch.quote:Op donderdag 21 september 2017 12:00 schreef FlippingCoin het volgende:
[..]
Er wordt veel gekankerd op de islam, maar dat is toch niet gelijk discriminatie op basis van religie?
Nieuws kan natuurlijk nooit discriminerend zijn. Wat je bedoelt is dat sommig nieuws bij sommige groepen onwelgevallig is en men er liever niet mee geconfronteerd wordt.quote:Op donderdag 21 september 2017 11:57 schreef Janneke141 het volgende:
Even een blik werpen in de topiclijst van NWS, dan heb je je antwoord.
Of je eigen OP lezen, dat kan ook.
Zolang dat twee kanten op gaat.quote:Op donderdag 21 september 2017 11:56 schreef LuNaTiC het volgende:
Ik zou eerst weleens concrete voorbeelden van deze discriminatie willen zien dan.
Mensen verdienen respect en we moeten het discrimineren van mensen uitbannen.
Helemaal mee eens. Daarom ben ik er voorstander van om religie uit de samenleving te weren.quote:Religies bestaan alleen maar uit een verzameling ideeën, en redelijk vaak slechte ideeën ook nog. Daar mag je best kritiek op hebben. Mensen mogen ze geloven, zolang ze dan maar weer niet invloed hebben op andere mensen, bijvoorbeeld in de vorm van discriminatie.
Als die vrouwen dat accepteren, heb ik er geen moeite mee.quote:Volgens mij begint het al in de moskee, als vrouwen en mannen in separate ruimtes moeten bidden.
In principe ook. Maar daar hoeven wij ons niet druk om te maken.quote:Maar dat zal vast geen voorbeeld zijn van die vermeende discriminatie of wel?
Dat hangt er van af. Als je misdaden door minderheden structureel groot in het nieuws brengt en dezelfde misdaden door autochtonen niet in het nieuws brengt is het nieuws gewoon discriminerend.quote:Op donderdag 21 september 2017 12:02 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Nieuws kan natuurlijk nooit discriminerend zijn.
Als in mijn buurman Mo is mede verantwoordelijk voor de aanslag in Londen omdat die moslim is? Of als in de islam is een van de oorzaken voor de aanslag in Londen?quote:Op donderdag 21 september 2017 12:00 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Wel als je de hele groep afrekent op het gedrag van een klein clubje daarvan. En dat gebeurt vrij categorisch.
Het gaat in de OP toch ook over het gediscrimineerd 'voelen'. Wil niet zeggen dat ze dat ook 'worden' of 'zijn'.quote:Op donderdag 21 september 2017 12:01 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
Er is natuurlijk een nogal groot verschil tussen gediscrimineerd voelen en gediscrimineerd worden. Aangezien discriminatie een strafbaar feit is zou je verwachten dat er aangifte is gedaan en dat het aantal aangiftes de cijfers ondersteunt, of ben ik nu te optimistisch?
Gelukkig gebeurt dat niet en dan nog zou het geen discriminatie zijn maar onevenwichtige nieuwsgaring.quote:Op donderdag 21 september 2017 12:04 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Dat hangt er van af. Als je misdaden door minderheden structureel groot in het nieuws brengt en dezelfde misdaden door autochtonen niet in het nieuws brengt is het nieuws gewoon discriminerend.
Voornamelijk bij het sollicteren, volgens het onderzoek. Daarna krijg je op de werkvloer, bij gebruik van diensten en bij het zoeken naar woningen.quote:Op donderdag 21 september 2017 11:58 schreef Hathor het volgende:
Vaag onderzoek, ik zou graag willen zien op welke vlakken ze zich gediscrimineerd voelen. Op de werkvloer? Op school? Beetje meer achtergrond info was wel fijn geweest, want hier kan men niet zo veel mee en krijg je inderdaad van die reacties als "ze hebben weer eens wat te zeiken".
Ik zeg ook niet dat het gebeurt, en als je beslist of iets nieuwswaardig is op basis van huidskleur of afkomst is dat wel degelijk discriminatie, niet 'onevenwichtige nieuwsgaring'.quote:Op donderdag 21 september 2017 12:05 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Gelukkig gebeurt dat niet en dan nog zou het geen discriminatie zijn maar onevenwichtige nieuwsgaring.
Dat klopt. Maar wat wil je met die info? Relevanter is het om te weten of men gediscrimineerd wordt of dat men hypergevoelige tenen heeft.quote:Op donderdag 21 september 2017 12:04 schreef Gia het volgende:
[..]
Het gaat in de OP toch ook over het gediscrimineerd 'voelen'. Wil niet zeggen dat ze dat ook 'worden' of 'zijn'.
Nou in dat geval wel maar dat lijkt me zo'n onrealistisch scenario dat we dat niet hoeven te bediscussiëren.quote:Op donderdag 21 september 2017 12:08 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Ik zeg ook niet dat het gebeurt, en als je beslist of iets nieuwswaardig is op basis van huidskleur of afkomst is dat wel degelijk discriminatie, niet 'onevenwichtige nieuwsgaring'.
Die grote groep kijkt in de regel zwijgend toe. Goed enkele initiatieven uitgezonderd. Maar je kent de uitdrukking, wie zwijgt stemt toe. Waar blijven al die massa demonstraties?quote:Op donderdag 21 september 2017 12:00 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Wel als je de hele groep afrekent op het gedrag van een klein clubje daarvan. En dat gebeurt vrij categorisch.
Eerder in dat je buurman Mo geen baan krijgt omdat de recruiter slechte ervaringen had met een andere Marokkaan.quote:Op donderdag 21 september 2017 12:04 schreef FlippingCoin het volgende:
[..]
Als in mijn buurman Mo is mede verantwoordelijk voor de aanslag in Londen omdat die moslim is? Of als in de islam is een van de oorzaken voor de aanslag in Londen?
Dan zou het niet raar zijn dat die zich gediscrimineerd voelt.quote:Op donderdag 21 september 2017 12:12 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Eerder in dat je buurman Mo geen baan krijgt omdat de recruiter slechte ervaringen had met een andere Marokkaan.
Plaats er eens een paar dan, wil je; en dan ook afgezet tegen andere Europese landen graag.quote:Op donderdag 21 september 2017 12:21 schreef Triggershot het volgende:
Dat veel mensen in Nederland discrimineren is toch allang middels meerdere onderzoeken en verschijnselen vastgesteld? Ja moslims kunnen ook discrimineren, je gediscrimineerd voelen betekent niet dat je het zelf ook niet doet. Als dat de criterium is mag je zelf ook niet zeuren over verkrachtingen, diefstal en criminaliteit, gezien autochtonen dat ook doen.
'Meeste Nederlanders hebben en willen geen contact met moslims'quote:Op donderdag 21 september 2017 12:22 schreef FlippingCoin het volgende:
[..]
Plaats er eens een paar dan, wil je; en dan ook afgezet tegen andere Europese landen graag.
Je eerste link werkt niet, de andere artikelen berichten niet over discriminatie van moslims?quote:Op donderdag 21 september 2017 12:28 schreef Triggershot het volgende:
[..]
'Meeste Nederlanders hebben en willen geen contact met moslims'
Eén op drie jongens negatief over moslims: 'Onbekend maakt onbemind'
Veel zorgen bij Nederlanders over kloof moslims en niet-moslims
Nederlanders verdeeld in mening over moslims
65% van de Nederlanders gelooft niet in integratie van moslims
geen idee wat er beschikbaar is op Europees niveau, ook niet echt zin om te zoeken.
quote:In Nederland is het discriminatiebewustzijn relatief groot
In vergelijking met andere Europese landen, geven burgers hier relatief vaak aan dat discriminatie in Nederland voorkomt (gemiddelde 3,5 op een schaal van 1 tot 5). Als het gaat om eigen ervaringen met discriminatie hoort Nederland tot de middenmoot in Europa: 22% stelt er wel eens mee te maken te hebben. Van de Nederlanders keurt 68% discriminatie af. Hogeropgeleiden (76%) en aanhangers van GroenLinks/PvdA (83%) vinden discriminatie vaker dan gemiddeld verwerpelijk. Burgers zeggen discriminatie erger te vinden als het henzelf of hun naasten treft, dan wanneer het gaat om mensen die verder van hen afstaan. 54% van de Nederlanders heeft het gevoel dat er nu vaker wordt gediscrimineerd dan twintig jaar geleden. Volgens burgers kan dit te maken hebben met een grotere zichtbaarheid van minderheidsgroepen (mensen uiten bijvoorbeeld makkelijker een seksuele orientatie), wat meer kwetsbaar maakt voor discriminatie. Ook wordt genoemd dat de tolerantie ten aanzien van discriminatie is veranderd: wat vroeger werd gezien als pesten waar je maar tegen moest kunnen wordt dat tegenwoordig beschouwd als discriminatie en onacceptabel.
Veel scepsis over discriminatie-ervaringen
Er is echter ook veel scepsis over ervaren discriminatie. 72% vindt dat er tegenwoordig te snel geroepen wordt dat iets discriminatie is. Dat kan komen doordat mensen geen scherp omlijnd idee hebben van discriminatie. Daardoor wordt discriminatie soms wel erg breed ingevuld, bijvoorbeeld door alles wat kwetsend is als discriminatie te bestempelen. Dat schept ruimte om discriminatie-ervaringen te bagatelliseren en van anderen een dikkere huid of meer weerbaarheid te verlangen. Discriminatie wordt zo een fact of life, waar mensen maar mee moeten leren omgaan. Dat er ongelijke machts- en kansverhoudingen tussen groepen in de samenleving bestaan blijft daardoor buiten beeld.
LHB’ers, moslims en etnische minderheden volgens burgers meest gediscrimineerd
Vooral lhb’ers (lesbische, homoseksuele en biseksuele personen), etnische minderheden, moslims en mensen met een beperking worden volgens burgers gediscrimineerd. Tegelijkertijd vindt men dat vooral etnische minderheden en moslims vaak (over)gevoelig zijn voor discriminatie en met enige regelmaat onterecht zeggen dat zij gediscrimineerd worden.
Trends in de publieke opinie
Stemming over Nederland en politiek positiever
De stemming is in april 2017 op veel fronten positiever. Zo vinden meer mensen dat het met Nederland de goede kant opgaat, namelijk 38% in het tweede kwartaal tegenover 25% in het vorige kwartaal. 54% geeft de Tweede Kamer en de regering een 6 of hoger als rapportcijfer. In het vorige kwartaal werd de Tweede Kamer nog door 48% met een voldoende gewaardeerd en de regering door 47%. De tevredenheid met de Haagse politiek stijgt van 48% naar 55%. Ook over de Europese politiek wordt men positiever: de tevredenheid stijgt van 40% naar 45%. 47% vindt het Nederlandse EU-lidmaatschap een goede zaak (dat was vorig kwartaal 42%).
Samenleven en immigratie/integratie blijven belangrijkste zorgen
Nederlanders ervaren de manier van samenleven en immigratie/integratie als de grootste maatschappelijke problemen. Zorgen over immigratie en integratie worden in vergelijking met 2015 minder vaak genoemd, maar nog altijd veel vaker dan in de periode 2008-2014. Net als in voorgaande kwartalen gaan veel van deze zorgen over vluchtelingen, asielzoekers en (im)migratie. Verder worden veel genoemd: integratie, islam, islamisering en racisme. Zorgen over het ‘samenleven’ gaan over individualisme/egoïsme/ik-cultuur, onverdraagzaamheid/ intolerantie, respectloosheid, normen en waarden, en discriminatie.
Minder ‘rechts’ en onverminderd ‘progressief’
Tussen 1970 en 2015 zijn Nederlanders zichzelf politiek wat minder rechts en meer in het midden gaan plaatsen. Daarnaast vinden zij zichzelf vooral progressief of vooruitstrevend, en minder conservatief of behoudend. In 2017 plaatst de achterban van GroenLinks zich het meest ‘links’ en ‘progressief’, de aanhang van de VVD het meest ‘rechts’ en de aanhang van de ChristenUnie en het CDA het meest ‘conservatief’. Steun voor de multiculturele samenleving en de EU is bij uitstek iets van ‘links’ en ‘progressief’. Wie zich met die begrippen identificeert, heeft ook meer vertrouwen in mensen en instituties; mensen die zichzelf in het midden plaatsen hebben minder vertrouwen.
Dalend vertrouwen van jongeren in kranten en televisie
Het vertrouwen in kranten en televisie is sinds 2008 bij 18-34-jarigen harder gedaald dan hun vertrouwen in andere instituties en harder dan bij 35-plussers. De veranderingen en verschillen van vertrouwen in de media houden verband met veranderingen en verschillen in het gebruik van media om zich over de landelijke politiek te informeren. Bij jongeren is er een sterkere verschuiving geweest van kranten en tv naar internet. Dat kan de daling van hun vertrouwen in de media echter slechts ten dele verklaren.
De islam is geen entiteit die tot handelen in staat is, tenzij je in god de almachtige vader gelooft, dus kan per definitie geen mensenrechten schenden.quote:Op donderdag 21 september 2017 11:34 schreef SpaceOddity het volgende:
[..]
Oh sorry. De islam is tolerant en schend geen mensenrechten. Nee.
Maal 7.274.102
https://www.nu.nl/binnenl(...)act-met-moslims.htmlquote:Op donderdag 21 september 2017 12:31 schreef FlippingCoin het volgende:
'Meeste Nederlanders hebben en willen geen contact met moslims'
Je snapt er ook niks van jij, het gaat Wilders om de Islam, niet om de moslims. Islam is het kwaad.quote:Op donderdag 21 september 2017 12:33 schreef timmmmm het volgende:
[..]
De islam is geen entiteit die tot handelen in staat is, tenzij je in god de almachtige vader gelooft, dus kan per definitie geen mensenrechten schenden.
Dat ik dit nog uit moeten leggen
Maar waarom zou dit dan in Nederland erger zijn dan in de andere onderzochte landen?quote:Op donderdag 21 september 2017 12:32 schreef LelijKnap het volgende:
Je gediscrimineerd voelen is niet hetzelfde als gediscrimineerd worden. In deze klaag en -slachtoffer-cultuur (van en voor de minderheden) zou het mij niet verbazen als men continue discriminatie-spoken ziet waar ze niet zijn. Daarnaast is de het trekken van de discriminatie/'ik ben zielig'-kaart een vaak aangegrepen middel tot het verwerven van geld/voordeeltjes/invloed. Waar die tactiek succesvol is zullen logischerwijze veel/meer 'ik voel me gediscrimineerd'-moslims/mensen rondlopen.
Misschien moet je verder naar de oorzaak kijken waarom ze zich niet verbonden voelen met Nederland.quote:Op donderdag 21 september 2017 12:35 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
Moslims in Nederland voelen zich ook het minst verbonden met hun thuisland Nederland. Misschien dat we daar de oorzaak moeten zoeken?
[ afbeelding ]
Lijkt mij een goed idee.quote:Op donderdag 21 september 2017 12:36 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Misschien moet je verder naar de oorzaak kijken waarom ze zich niet verbonden voelen met Nederland.
Ho ho, we zoeken naar vage causale verbanden tot we ons eigen straatje schoongeveegd hebben en niet verder hequote:Op donderdag 21 september 2017 12:36 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Misschien moet je verder naar de oorzaak kijken waarom ze zich niet verbonden voelen met Nederland.
Alsof jij niet begrijpt dat hij een goed punt ongelukkig formuleerde. En dan lekker 'slim' lopen doen.quote:Op donderdag 21 september 2017 12:33 schreef timmmmm het volgende:
[..]
De islam is geen entiteit die tot handelen in staat is, tenzij je in god de almachtige vader gelooft, dus kan per definitie geen mensenrechten schenden.
Dat ik dit nog uit moeten leggen
Waarschijnlijk omdat ze niet meedraaien met de maatschappij en via de schotel voormiddeleeuwse denkbeelden de woonkamer binnen krijgen.quote:Op donderdag 21 september 2017 12:36 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Misschien moet je verder naar de oorzaak kijken waarom ze zich niet verbonden voelen met Nederland.
Van jouw bijdragen moet dit topic het niet hebben in ieder geval.quote:Op donderdag 21 september 2017 12:36 schreef timmmmm het volgende:
Echt, wat een intens dom topic weer. Dit soort meuk geeft legitieme kriiek op de moslimgemeenschap en de integratie van allochtonen in het algemeen een slechte naam
Oke.quote:Op donderdag 21 september 2017 12:37 schreef timmmmm het volgende:
[..]
Ho ho, we zoeken naar vage causale verbanden tot we ons eigen straatje schoongeveegd hebben en niet verder he
Het is nogal dom een geloof de schuld te geven van de daden van mensen. Net als het nogal dom is de moslimgemeenschap in Nederland zijdelings aan te spreken op de mensenrechtenschendingen in de apenlanden van het midden oosten.quote:Op donderdag 21 september 2017 12:38 schreef LelijKnap het volgende:
[..]
Alsof jij niet begrijpt dat hij een goed punt ongelukkig formuleerde. En dan lekker 'slim' lopen doen.
Moslimparticipatie in de media, entertainment, politiek, publieke debat, maatschappelijke evenementen ( denk hierbij aan etentjes organiseren, opendagen voor moskeeën / clubhuizen, vuilnis opruimen ) en ondernemerschap is nog nooit zo hoog geweest in Nederland als nuquote:Op donderdag 21 september 2017 12:38 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Waarschijnlijk omdat ze niet meedraaien met de maatschappij en via de schotel voormiddeleeuwse denkbeelden de woonkamer binnen krijgen.
Amalia draagt geen hoofddoek.quote:Op donderdag 21 september 2017 12:36 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Misschien moet je verder naar de oorzaak kijken waarom ze zich niet verbonden voelen met Nederland.
Allemaal net zo dom om westerse landen aan te spreken om hun wandaden maar niet landen als Saoedi-Arabië die in Jemen massaal doelbewust burgers aan het bombarderen is.quote:Op donderdag 21 september 2017 12:41 schreef timmmmm het volgende:
[..]
Het is nogal dom een geloof de schuld te geven van de daden van mensen. Net als het nogal dom is de moslimgemeenschap in Nederland zijdelings aan te spreken op de mensenrechtenschendingen in de apenlanden van het midden oosten.
We hebben het hier over Nederlanders. Ik zie graag hoe die mensenrechten schenden, dan moeten ze vast eens voor de rechter gesleurd zijn oid.
Oke, ik ben om.quote:Op donderdag 21 september 2017 12:42 schreef LelijKnap het volgende:
[..]
Amalia draagt geen hoofddoek.
Het wetboek heet niet 'sharia'.
Nederlanders zijn Nederlanders.
quote:Op donderdag 21 september 2017 11:35 schreef Ludachrist het volgende:
Eindelijk weer een topic waarin we kunnen uitleggen dat die zandnegers helemaal niet gediscrimineerd worden want zo zijn wij Nederlanders niet, en als ze dat toch vinden moeten ze hun bek houden en dankbaar zijn dat wij ze toestaan in ons land. Zo niet, dan flikkeren ze maar op naar hun eigen land in oegelieboegeliestan of waar in de zandbak ze ook vandaan komen.
Nee, discriminatie in Nederland, daar geloof ik niet in.
Wij hebben dat toegeven aan gejank tot een kunst verheven. Nee, ik weet het niet. Misschien toch een stukje integratie; het overnemen van klagen an sich.quote:Op donderdag 21 september 2017 12:36 schreef Stranger het volgende:
[..]
Maar waarom zou dit dan in Nederland erger zijn dan in de andere onderzochte landen?
Mede-mogelijk gemaakt door het Westen.quote:Op donderdag 21 september 2017 12:43 schreef HSG het volgende:
[..]
Allemaal net zo dom om westerse landen aan te spreken om hun wandaden maar niet landen als Saoedi-Arabië die in Jemen massaal doelbewust burgers aan het bombarderen is.
Het is wel apart dat de moslims zich het minst gediscimineerd voelen in landen waar de rest van de bevolking ze het liefst niet naast zich hebben wonen....quote:Op donderdag 21 september 2017 12:36 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Misschien moet je verder naar de oorzaak kijken waarom ze zich niet verbonden voelen met Nederland.
Lijkt mij sterk want die rijke olielanden hebben een aardige vinger in de pap.quote:Op donderdag 21 september 2017 12:44 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Mede-mogelijk gemaakt door het Westen.
Vaak aan de kleding wel, of ze vermelden het alvast bij een sollicitatie met de vraag of ze mogen bidden onder werktijd en/of, voor vrouwen, een hoofddoek of hijaab mogen dragen.quote:Op donderdag 21 september 2017 12:12 schreef Weltschmerz het volgende:
Hoe worden moslims eigenlijk gediscrimineerd vanwege hun geloof? Ik zou niet weten hoe ik dat zou moeten doen, ik kan immers aan hun neus niet zien of ze religieus zijn en wat voor religie ze hebben.
Inderdaad, ik denk dat discriminatie op basis van afkomst groter zal zijn dan op basis van geloof.quote:Op donderdag 21 september 2017 12:12 schreef Ludachrist het volgende:
Eerder in dat je buurman Mo geen baan krijgt omdat de recruiter slechte ervaringen had met een andere Marokkaan.
Zonder Islam zouden al die aanslagen niet gepleegd zijn en hadden, bijvoorbeeld, de Twin Towers er nog gestaan. Dus, er zit wel wat in dat Islam het kwaad is.quote:Op donderdag 21 september 2017 12:35 schreef Triggershot het volgende:
Je snapt er ook niks van jij, het gaat Wilders om de Islam, niet om de moslims. Islam is het kwaad.
Op zich ben ik daar wel benieuwd naar. Maar daar komt nooit goed antwoord op.quote:Op donderdag 21 september 2017 12:36 schreef Triggershot het volgende:
Misschien moet je verder naar de oorzaak kijken waarom ze zich niet verbonden voelen met Nederland.
Dat zie je wel vaker inderdaad, ik deed gewoon mijn werk als ambtenaar - ja, i knowquote:Op donderdag 21 september 2017 12:44 schreef DrDentz het volgende:
Het klopt dat ze zich vaak gediscrimineerd voelen. Ik heb in Duinrell gewerkt, wanneer er geen plek meer was in de achtbaan en ze een rondje moesten wachten was dat al discriminatie. Ik heb van Nederlanders nooit te horen gekregen dat ik aan het discrimineren ben als er toevallig een paar hoofddoekjes voor- of achterin zaten, maar andersom was dat wel zo: wij willen voorin, want anders is het discriminatie etc.
Zou 'een' oorzaak kunnen zijn want ik herken het beeld dat geschetst wordt in het onderzoek niet.quote:Op donderdag 21 september 2017 12:38 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Waarschijnlijk omdat ze niet meedraaien met de maatschappij en via de schotel voormiddeleeuwse denkbeelden de woonkamer binnen krijgen.
Straattuig en overlast is gewoon kut, daar moet je niet al te moeilijk over doen, maar als je simpelweg een stage-sollicitant beoordeelt simpelweg op z'n naam moeten we daar ook niet al te moeilijk over doen als je het mij vraagt.quote:Op donderdag 21 september 2017 12:45 schreef Spanky78 het volgende:
[..]
Het is wel apart dat de moslims zich het minst gediscimineerd voelen in landen waar de rest van de bevolking ze het liefst niet naast zich hebben wonen....
En ik snap het verhaal over segregatie ook niet helemaal. Ik zou wel willen weten hoeveel tijd mensen doorbrengen met niet-moslims. En hoeveel huwelijken en relaties er gemengd zijn. Er wordt wel heel gemakkelijk geroepen dat er geen segregatie is doordat men ook vrienden lijkt te hebben van andere afkomst en religie. Ik zou wel eens willen weten in hoeverre dit dan ook afwijkt van andere groepen. En bijvoorbeeld ook wel willen weten hoeveel vrienden 'buiten' de groep men heeft.
Overigens denk ik wel dat moslims inmiddels vaker gediscrimineerd worden dan voorheen. Of dat komt door hun religie, afkomst of een combinatie van gedrag, religie en uiterlijk..... dat weet ik niet.
Zelf denk ik wel te zien dat goed aangepaste moslims amper opvallen. Terwijl de overduidelijke hoofddoeken (vooraf de wat meer bedekkende) + bontkraagjes (niet religieus, maar wel wannabee gangster) en djellaba's wel ontweken worden. Denk dan dat het voor hoofddoeken het minst geldt.
Mijn arabische collega's zijn voor mij gek genoeg veel westerser dan veel mensen in Nederland. Lijkt wel of die hun religie meer loskoppelen van de rest van hun cultuur en gedrag. Ze zijn wel moslim, maar ze klampen zich er niet zo aan vast. Ze tonen het niet, behalve dan dat ze geen varken eten en een wijntje afslaan. Dit itt de straatuigjongeren die alles doen wat god verboden heeft maar met Ramadan wel de wijk terroriseren. Waar komt dit toch vandaan?
Sure, maar die miljarden aan wapens maakt het toch wat makkelijker dan wat kamelen.quote:Op donderdag 21 september 2017 12:46 schreef HSG het volgende:
[..]
Lijkt mij sterk want die rijke olielanden hebben een aardige vinger in de pap.
Dat is toch hun keus om ze te kopen of niet. Bovendien verkoopt China ook miljarden aan wapens.quote:Op donderdag 21 september 2017 12:49 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Sure, maar die miljarden aan wapens maakt het toch wat makkelijker dan wat kamelen.
Er is een verband tussen het handelen en denken van mensen en hetgeen ze aanhangen, religie (waarin mensenrechtenschending de norm is) of ideologie. Het is op zijn minst hypocriet te noemen dat mensen die een religie van intolerantie/discriminatie aanhangen zich beklagen over de 'discriminerende Nederlander'.quote:Op donderdag 21 september 2017 12:41 schreef timmmmm het volgende:
[..]
Het is nogal dom een geloof de schuld te geven van de daden van mensen. Net als het nogal dom is de moslimgemeenschap in Nederland zijdelings aan te spreken op de mensenrechtenschendingen in de apenlanden van het midden oosten.
We hebben het hier over Nederlanders. Ik zie graag hoe die mensenrechten schenden, dan moeten ze vast eens voor de rechter gesleurd zijn oid.
Honger en dorst.quote:Op donderdag 21 september 2017 12:45 schreef Spanky78 het volgende:
Dit itt de straatuigjongeren die alles doen wat god verboden heeft maar met Ramadan wel de wijk terroriseren. Waar komt dit toch vandaan?
Of misschien dat iemand zich ergens simoelweg minder snel thuisvoelt als diegene gediscrimineerd wordt??quote:Op donderdag 21 september 2017 12:35 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
Moslims in Nederland voelen zich ook het minst verbonden met hun thuisland Nederland. Misschien dat we daar de oorzaak moeten zoeken?
[ afbeelding ]
Dan wordt je niet gediscrimineerd om het moslim zijn, maar krijgt iemand die zijn geloofsbeleving wel thuis kan laten logischerwijs de voorkeur.quote:Op donderdag 21 september 2017 12:47 schreef Gia het volgende:
[..]
Vaak aan de kleding wel, of ze vermelden het alvast bij een sollicitatie met de vraag of ze mogen bidden onder werktijd en/of, voor vrouwen, een hoofddoek of hijaab mogen dragen.
Zonder Westerse interventie en bemoeienis waren niet miljoenen levens verwoest en gedood, wat is je punt?quote:Op donderdag 21 september 2017 12:47 schreef Gia het volgende:
Zonder Islam zouden al die aanslagen niet gepleegd zijn en hadden, bijvoorbeeld, de Twin Towers er nog gestaan. Dus, er zit wel wat in dat Islam het kwaad is.
Wie zegt dat ik moslim ben? Misschien ben ik wel gewoon oversympathisant van buikdansen, de Arabische taal en (Midden) Oosterse mystiek en poëzie.quote:Op zich ben ik daar wel benieuwd naar. Maar daar komt nooit goed antwoord op.
Jij bent Moslim, weet jij hier een antwoord op? Wat zouden we anders moeten doen om moslims zich beter thuis te laten voelen?
Waarom staan we in een vrij land (voor zover het nog vrij is) toe dat bepaalde moslimvrouwen op basis van hun geloof nooit buiten mogen komen? We kennen de ellende van importbruiden die buiten het aanrechtlicht nog nooit het daglicht hebben gezien.quote:Op donderdag 21 september 2017 12:41 schreef timmmmm het volgende:
[..]
Het is nogal dom een geloof de schuld te geven van de daden van mensen. Net als het nogal dom is de moslimgemeenschap in Nederland zijdelings aan te spreken op de mensenrechtenschendingen in de apenlanden van het midden oosten.
We hebben het hier over Nederlanders. Ik zie graag hoe die mensenrechten schenden, dan moeten ze vast eens voor de rechter gesleurd zijn oid.
En in dit geval dus mede-mogelijk gemaakt door het westen, dat ze het uit China of Rusland hadden kopen doet daar niet aan af. Ingrid had ook verkracht kunnen worden door Hans ipv Hassan, wat is je punt?quote:Op donderdag 21 september 2017 12:50 schreef HSG het volgende:
[..]
Dat is toch hun keus om ze te kopen of niet. Bovendien verkoopt China ook miljarden aan wapens.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |