Secularisme gaat gelijk op met racisme, zeggen ze dan.quote:Op zondag 20 augustus 2017 11:35 schreef bamibij het volgende:
Hele gejank over Islamisering is niet nodig als we gewoon aangeven dat geen enkel geloof meer een uitzonderingspositie op wat dan ook heeft in het publieke leven. Je bent vrij om te geloven en krijgt daar ruimte voor maar valt anderen niet lastig.
Hele draadje weer over 'Islamisering' ''ze'' terwijl het om 1(!!!!) geval ergens in Engeland gaat
Gisteren bij de AH in centrum Den Haag weer alle caissières met hoofddoek, de twee dames bij de broodbalie met hoofddoek en de dame bij de klantenservice ook met hoofddoek.quote:Op zondag 20 augustus 2017 09:25 schreef Jaroon het volgende:
We hebben het in Nederland ook al gezien bij de AH. In hoeverre ga je steeds rekening houden met het geloof van mensen?
Van een van de supermarkten hier weet ik dat ze minderjarigen geen alcohol en tabak laten verkopen. Ik dacht dat de redenering iets met de leeftijdscontroles te maken heeft. Er is in ieder geval een prima reden voor, en die heeft met religie niets te maken.quote:Op zondag 20 augustus 2017 10:51 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
Als dat waar is, is het nog veel debieler. Dat alcohol schadelijk is bij consumeren is een reden om het consumeren voor jongeren te verbieden en om de controle te houden het koopverbod.
Hoe kan het verkopen schadelijk zijn?
Stukje identity-politics is het steeds meer aan het worden.quote:Op zondag 20 augustus 2017 11:39 schreef DrMabuse het volgende:
[..]
Gisteren bij de AH in centrum Den Haag weer alle caissières met hoofddoek, de twee dames bij de broodbalie met hoofddoek en de dame bij de klantenservice ook met hoofddoek.
Maandag stond ik bij die broodbalie brood uit te zoeken toen kwam er een bekende van de medewerkster langs om een praatje te maken.
"Oh wat zie jij er goed uit" sprak de medewerkster naar haar uit.
Ik keek even om : de bekende was van top tot teen met een donkerbruin gewaad bedekt , alleen het gezicht zichtbaar.
Ik moest van binnen lachen maar bedacht meteen hoe idioot en triest deze ontwikkeling is.
De klok die (ook door medewerking van AH) in dit land terug gedraaid wordt.
"Ja, de moderne allochtone vrouwen zullen het tij gaan keren" las ik ooit ergens.
In Den Haag zie ik vooral steeds meer (jonge) allochtone vrouwen bewust met een hoofddoek / gewaad lopen.
Tij keren, ja , de verkeerde kant op.
Nouja, als ik zo eens een FOK! topic lees klopt dat ook wel.quote:Op zondag 20 augustus 2017 11:37 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Secularisme gaat gelijk op met racisme, zeggen ze dan.
Je kan je pakje bacon/varkensribben gewoon bij die Aldikassa blijven afrekenen, dus een religieus motief lijkt me bijzonder onwaarschijnlijk.quote:Op zondag 20 augustus 2017 11:37 schreef Jaroon het volgende:
[..]
Als iemand vanuit principe moeite heeft met het verkopen van bijv. alcohol moet je ergens niet gaan werken als dat een duidelijke taak is.
Het gaat niet om één geval ergens in Engeland, het gaat om één religie die een uitzonderingspositie claimt, en om de weke Westerlingen die zich dat allemaal maar laten gebeuren en het zelfs verdedigen.quote:Op zondag 20 augustus 2017 11:35 schreef bamibij het volgende:
Hele gejank over Islamisering is niet nodig als we gewoon aangeven dat geen enkel geloof meer een uitzonderingspositie op wat dan ook heeft in het publieke leven. Je bent vrij om te geloven en krijgt daar ruimte voor maar valt anderen niet lastig.
Hele draadje weer over 'Islamisering' ''ze'' terwijl het om 1(!!!!) geval ergens in Engeland gaat
juist wel ... PSA verplicht vanaf 2007quote:Op zondag 20 augustus 2017 11:41 schreef Odaiba het volgende:
Ik vind dit echt schadelijk voor de samenelving..
Werknemers een veilige en prettige werkomgeving geven is belangrijk, maar we hoeven toch niet rekening te houden met de persoonlijke voorkeuren van werknemers.
De weigerambtenaren zijn nog niet uitgestorven hoor, er mogen alleen geen nieuwe meer bij.quote:Op zondag 20 augustus 2017 11:42 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Het gaat niet om één geval ergens in Engeland, het gaat om één religie die een uitzonderingspositie claimt, en om de weke Westerlingen die zich dat allemaal maar laten gebeuren en het zelfs verdedigen.
We hebben hier natuurlijk ook al lang de kerstboom, halal op school en de bedrijfskantine, varkensvlees verboden op sommige locaties, AH varkensvlees gezeur, etc. discussies...quote:Op zondag 20 augustus 2017 11:37 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
2013:
[..]
Alcohol en varkensproducten gaat het om.
En ja, het is onzin om mensen aan te nemen in je winkeltje die bepaalde taken niet willen uitvoeren idd.
Maar goed, een hele discussie dus in de UK
Dat moslims in NL daar nog geen lucht van hebben gekregen eigenlijk. Of zal dat nu binnenkort wel gebeuren?
En we accepteren het omdat we beschaafd zijn en geen antwoord hebben. We kennen het niet.quote:Op zondag 20 augustus 2017 11:39 schreef DrMabuse het volgende:
[..]
Gisteren bij de AH in centrum Den Haag weer alle caissières met hoofddoek, de twee dames bij de broodbalie met hoofddoek en de dame bij de klantenservice ook met hoofddoek.
Maandag stond ik bij die broodbalie brood uit te zoeken toen kwam er een bekende van de medewerkster langs om een praatje te maken.
"Oh wat zie jij er goed uit" sprak de medewerkster naar haar uit.
Ik keek even om : de bekende was van top tot teen met een donkerbruin gewaad bedekt , alleen het gezicht zichtbaar.
Ik moest van binnen lachen maar bedacht meteen hoe idioot en triest deze ontwikkeling is.
De klok die (ook door medewerking van AH) in dit land terug gedraaid wordt.
"Ja, de moderne allochtone vrouwen zullen het tij gaan keren" las ik ooit ergens.
In Den Haag zie ik vooral steeds meer (jonge) allochtone vrouwen bewust met een hoofddoek / gewaad lopen.
Tij keren, ja , de verkeerde kant op.
Het klopt niet wmb.quote:Op zondag 20 augustus 2017 11:42 schreef bamibij het volgende:
[..]
Nouja, als ik zo eens een FOK! topic lees klopt dat ook wel.
Dat is het lastige.
Dat kan een regel zijn. Prima. Dat staat los van dit geval.quote:Op zondag 20 augustus 2017 11:40 schreef ..-._---_-.- het volgende:
[..]
Van een van de supermarkten hier weet ik dat ze minderjarigen geen alcohol en tabak laten verkopen. Ik dacht dat de redenering iets met de leeftijdscontroles te maken heeft. Er is in ieder geval een prima reden voor, en die heeft met religie niets te maken.
Als je bepaalde producten verkoopt, moet je niet iemand op een plek zetten waarvan je al weet dat hij die producten gaat weigeren. Het is vaak weer politieke correctheid uit angst weer iemand te beledigen, daarom benoemen ze het ook niet waar het op staat.quote:Op zondag 20 augustus 2017 11:34 schreef ..-._---_-.- het volgende:
[..]
Dat beweert Twitter, maar dat staat verder nergens. Aldi heeft het over "if een employee raises concerns", niet over het gevoel van een verkoper en al helemaal niet over religie.
Ja, maar nog geen moslims/moslima's die weigeren een biertje af te reken, volgens mij. Kan me niet herinneren althans.quote:Op zondag 20 augustus 2017 11:45 schreef AchJa het volgende:
[..]
We hebben hier natuurlijk ook al lang de kerstboom, halal op school en de bedrijfskantine, varkensvlees verboden op sommige locaties, etc. discussies...
Jij wil graag benadrukken dat het niets met religie te maken heeft. Zeer waarschijnlijk wel. Ben je zelf moslim?quote:Op zondag 20 augustus 2017 11:42 schreef ..-._---_-.- het volgende:
[..]
Je kan je pakje bacon/varkensribben gewoon bij die Aldikassa blijven afrekenen, dus een religieus motief lijkt me bijzonder onwaarschijnlijk.
Wat is daar vreemd aan? Een Salvadoriaan die naar de VS wil gaat ook geen asiel aanvragen in Mexico. In GB kan je als illegaal makkelijk werk vinden, heeft na Griekenland het hoogste %.quote:Op zondag 20 augustus 2017 11:15 schreef Elementair het volgende:
[..]
Ik vind het wel vreemd dat een gedeelte per se naar Engeland wil gaan. Het was gisteren nog op het nieuws dat een groep vluchtelingen weigerde om asiel aan te vragen in België en naar Engeland wouden gaan. Als je daadwerkelijk op de vlucht bent voor oorlog zou je je ook genoegen moeten nemen met eten en onderdak in een land zoals België. De moslimpopulatie in Engeland en Wales is in de laatste tien jaar verdubbeld en het zijn vaak jonge mannen die naar Europa komen. Ik heb er op mijn zachts gezegd soms wel twijfels bij.
Het is vreemd omdat je in Europa al veilig zit na een kut land. Maar dan woont men liever illegaal in een kamp.quote:Op zondag 20 augustus 2017 11:47 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
Wat is daar vreemd aan? Een Salvadoriaan die naar de VS wil gaat ook geen asiel aanvragen in Mexico. In GB kan je als illegaal makkelijk werk vinden, heeft na Griekenland het hoogste %.
Komt vooral omdat veel mensen die er voor pleiten dat doen vanuit racistische motieven ipv humanistische.quote:Op zondag 20 augustus 2017 11:45 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Het klopt niet wmb.
Ik vind het een tendens waar ik niet achtersta dat secularisme wordt geassocieerd met racisme. En dat gebeurt al en dat gaat wrs steeds meer gebeuren, verwacht ik.
Maar ze hebben geen recht op asiel, als ze dat aanvragen wordt het afgewezen . Dus waarom zouden ze het aanvragen?quote:Op zondag 20 augustus 2017 11:48 schreef Jaroon het volgende:
[..]
Het is vreemd omdat je in Europa al veilig zit na een kut land. Maar dan woont men liever illegaal in een kamp.
Halal als toevoeging heb ik 0 problemen mee. Wat zou je daar voor probleem mee kunnen hebben dan?quote:Op zondag 20 augustus 2017 11:45 schreef AchJa het volgende:
[..]
We hebben hier natuurlijk ook al lang de kerstboom, halal op school en de bedrijfskantine, varkensvlees verboden op sommige locaties, AH varkensvlees gezeur, etc. discussies...
En mensen zoals Wilders verzieken het voor de mensen die wel normaal en inhoudelijk iets willen zeggen.quote:Op zondag 20 augustus 2017 11:48 schreef bamibij het volgende:
[..]
Komt vooral omdat veel mensen die er voor pleiten dat doen vanuit racistische motieven ipv humanistische.
Dat gedoe met hoofddoekjes voor politie agenten weet je dat nog? Humanistisch Verbond had uitstekende argumenten om tegen te zijn, zonder racistisch te worden. En toen kwam de reactie van Wilders..._!
En de hardste schreeuwers krijgen de meeste aandacht en daar word je helaas mee geassocieerd.
Ja, goed, maar het gaat er dus om dat voorstanders van hoofddoek bij politie de uitstekende argumenten van het Humanistische Verbond zo dus ook kunnen afdoen als racisme. Dat idee bekruipt me een beetje.quote:Op zondag 20 augustus 2017 11:48 schreef bamibij het volgende:
[..]
Komt vooral omdat veel mensen die er voor pleiten dat doen vanuit racistische motieven ipv humanistische.
Dat gedoe met hoofddoekjes voor politie agenten weet je dat nog? Humanistisch Verbond had uitstekende argumenten om tegen te zijn, zonder racistisch te worden. En toen kwam de reactie van Wilders..._!
En de hardste schreeuwers krijgen de meeste aandacht en daar word je helaas mee geassocieerd.
quote:We zullen met politici, beleidsmakers, wetenschappers, activisten en anderen in gesprek gaan over diverse dimensies van islamofobie, over de overlap en interactie met bijvoorbeeld seksisme, secularisme, homofobie en anti-zwart racisme.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |