Blabla, leuk geprobeerd maar volgense de Nederlandse Wet Bescherming Persoonsgegevens mogen werkgevers nu ook niet zo maar sollicitanten screenen: https://autoriteitpersoon(...)s-aan-screening-4613quote:Op zondag 16 juli 2017 07:23 schreef MichaelScott het volgende:
Fake news NOS is weer lekker bezig.
Het is geen richtlijn maar een opinie:
[..]
https://autoriteitpersoon(...)cyrechten-werknemers
[..]
https://europa.eu/european-union/eu-law/legal-acts_en#opinions
#fakenews
Idd dat soort dingen maak je ook mee, "vrienden" die dat soort dingen doen of fake profielen maken met allerlei shit om te pesten. Ik heb niet de indruk dat bedrijven dat soort "geintjes" kunnen doorzien. Daarom heeft het ook weinig zin onder de radar te blijven.quote:Op zondag 16 juli 2017 10:24 schreef raptorix het volgende:
Ik werkte ooit in een verzamelgebouw van een aantal bedrijven, als je op haar naam zocht kreeg je exact 1 hit, en dat was iemand op hem Mambo forum die een heel verhaal had geschreven dat ze een oplichtende hoer was
Dat gaat over screenen, niet over het bekijken van openbare informatie.quote:Op zondag 16 juli 2017 10:34 schreef MeesterWortel het volgende:
[..]
Blabla, leuk geprobeerd maar volgense de Nederlandse Wet Bescherming Persoonsgegevens mogen werkgevers nu ook niet zo maar sollicitanten screenen: https://autoriteitpersoon(...)s-aan-screening-4613
https://autoriteitpersoon(...)-uitkering/screeningquote:Screening houdt in dat een werkgever informatie opvraagt over een sollicitant of werknemer om zo een inschatting te maken van zijn integriteit. Bijvoorbeeld door de referenties van een sollicitant te bellen of op te zoeken of diegene op een zwarte lijst voorkomt.
Daar ga je al met je vooronderstellingen.quote:Op zondag 16 juli 2017 09:20 schreef Ronaldsen het volgende:
Overigens zou ik het een pré vinden als iemand niet overal op internet te vinden is, dan ga je hopelijk ook discreet om met gevoelige bedrijfsinformatie.
Jij denkt dat extreem-rechts een sprookje is omdat extreem-links zich aan het misdragen is?quote:Op zondag 16 juli 2017 00:21 schreef bedachtzaam het volgende:
[..]
Zijn die er dan?
Ik ben wel veel antifa gekken tegen gekomen, persoonlijk zou ik niet graag SJW figuren in mijn bedrijf hebben. brrr...
Die persoon had sm-accounts gewoon bij de sollicitatie kunnen aanleveren als portfolio.quote:Op zondag 16 juli 2017 10:51 schreef Fir3fly het volgende:
Ik heb iemand in tijdelijke dienst die social media werk doet... de eerste en enige keer dat ik tot nu toe iemand op deze manier onder de loep genomen heb. Leek me in dit geval terecht.
Ik doe niet aan sollicitaties.quote:Op zondag 16 juli 2017 10:56 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
Die persoon had sm-accounts gewoon bij de sollicitatie kunnen aanleveren als portfolio.
Het probleem is eerder dat bedrijven de gegevens die openbaar zijn niet naar nuttige informatie kunnen omzetten omdat het gros van de bedrijven sm niet snapt.quote:Op zondag 16 juli 2017 11:13 schreef Janneke141 het volgende:
Zinloze richtlijn. Openbare informatie is openbaar en kan dus worden gebruikt. Je bent als werkgever wel gek als je het niet doet.
Maar dat los je natuurlijk niet op met een verbod.quote:Op zondag 16 juli 2017 11:17 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
Het probleem is eerder dat bedrijven de gegevens die openbaar zijn niet naar nuttige informatie kunnen omzetten omdat het gros van de bedrijven sm niet snapt.
Bedrijven begrijpen social media niet? Maar mensen binnen die bedrijven toch wel?quote:Op zondag 16 juli 2017 11:17 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
Het probleem is eerder dat bedrijven de gegevens die openbaar zijn niet naar nuttige informatie kunnen omzetten omdat het gros van de bedrijven sm niet snapt.
Dat zou kunnen. Ik zit alleen op 3 forums. Fok is er een van. Mij gaat het niet eens om de informatie maar het werk wat je hebt met al die sm.quote:Op zondag 16 juli 2017 11:14 schreef Ryan3 het volgende:
Straks word je niet aan genomen als er helemaal niets van jou te vinden valt op de social media hè. Dan vertrouwen ze dat niet..
Nee joh. Binnen bedrijven werken alleen maar zombies.quote:Op zondag 16 juli 2017 11:21 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Bedrijven begrijpen social media niet? Maar mensen binnen die bedrijven toch wel?
Ja, van mij kun je ook niets terugvinden, omdat ik nooit mijn eigen naam gebruik. Trouwens veel mensen van mijn leeftijd doen dat niet, volgens mij. Over oud-klasgenoten e.d. kan ik ook niets vinden.quote:Op zondag 16 juli 2017 11:21 schreef Cherna het volgende:
[..]
Dat zou kunnen. Ik zit alleen op 3 forums. Fok is er een van. Mij gaat het niet eens om de informatie maar het werk wat je hebt met al die sm.
Het kost mij ge we ook teveel tijd.
Een forum is puur hobby gerelateerd en als ik zie hoeveel tijd mij dat kost dan heb ik daar al spijt van. Iedere dag tal van mails en vragen beantwoorden gaat teveel vrijetijd kosten. Daarom last ik het bij die 3 forums. Het laatste forum is noodzaak ivm wat oudere auto en ik zo nu en dan onderdeken nodig heb. Maar daar maak ik zelden gebruik van.
ik heb op fb en twitter inderdaad alleen mijn voornaam staan.quote:Op zondag 16 juli 2017 11:23 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Ja, van mij kun je ook niets terugvinden, omdat ik nooit mijn eigen naam gebruik. Trouwens veel mensen van mijn leeftijd doen dat niet, volgens mij. Over oud-klasgenoten e.d. kan ik ook niets vinden.
Zo had ik ooit een email ontvangen van een oud klasgenoot die mij vroeg een fb account aan te maken want dan kon je oude klassefoto's bekijken en zo weer met veel oud leerlingen in contact komen. Maar ik zag het al helemaal voor me. Nee dank U. Ondanks leuke tijd heb ik een aantal RL vrienden en dat is meer dan genoeg.quote:Op zondag 16 juli 2017 11:23 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Ja, van mij kun je ook niets terugvinden, omdat ik nooit mijn eigen naam gebruik. Trouwens veel mensen van mijn leeftijd doen dat niet, volgens mij. Over oud-klasgenoten e.d. kan ik ook niets vinden.
Kandidaat is dan niet transparant genoeg zeggen ze dan.quote:Op zondag 16 juli 2017 11:14 schreef Ryan3 het volgende:
Straks word je niet aan genomen als er helemaal niets van jou te vinden valt op de social media hè. Dan vertrouwen ze dat niet..
Ja, werd jaar of 5 geleden door iemand opgebeld out of the blue, weet nog steeds niet hoe ze aan mijn telefoonnummer kwam, voor een reünie. Heb maar vriendelijk gereageerd, maar had geen trek om ernaar toe te gaan dus ben ook niet gegaan. Reünies vind ik ook echt iets voor de generatie voor mij.quote:Op zondag 16 juli 2017 11:38 schreef Cherna het volgende:
[..]
Zo had ik ooit een email ontvangen van een oud klasgenoot die mij vroeg een fb account aan te maken want dan kon je oude klassefoto's bekijken en zo weer met veel oud leerlingen in contact komen. Maar ik zag het al helemaal voor me. Nee dank U. Ondanks leuke tijd heb ik een aantal RL vrienden en dat is meer dan genoeg.
Die heeft wat te verbergen.quote:Op zondag 16 juli 2017 11:41 schreef Toefjes het volgende:
[..]
Kandidaat is dan niet transparant genoeg zeggen ze dan.
Ben jij dan wel eens langere tijd binnen een bedrijf geweest? Want het is een belediging om te stellen dat er slechts dooien in bedrijven te vinden zijn?quote:Op zondag 16 juli 2017 11:22 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Nee joh. Binnen bedrijven werken alleen maar zombies.
Voor starters zou men dat kunnen denken. Iemand met ervaring kan putten uit zijn netwerk. Dan zal het wel meevallen. Een werkgever zou dan wel gek zijn je niet aan te nemen omdat je geen sm hebt.quote:
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |