Maar de obliqua heb ik nog nergens kunnen vindenquote:Op donderdag 5 oktober 2017 10:19 schreef Burdie het volgende:
[..]
Die wordt minder groot toch? En kan ook in een potje hangen.
Varens ze fijn voor op de slaapkamer, ivm de luchtzuiverende werking.
Dat is de plant die ik gisteren zag! Ik vond het al zo gek om een klein Monsteraatje te zien, omdat ik altijd dacht dat de gaten juist alleen in grote bladeren komen. Het was alleen niet bij Intratuin maar bij een klein duur plantenwinkeltje in Zaandam.quote:Op donderdag 5 oktober 2017 10:20 schreef CherryLips het volgende:
[..]
Maar de obliqua heb ik nog nergens kunnen vindenNiet dat ik dagelijks de deur platloop bij de Intratuin, maar ik heb hem er nog niet gezien.
Dat is een beetje uit de routequote:Op donderdag 5 oktober 2017 10:26 schreef bloempje-moi het volgende:
[..]
Dat is de plant die ik gisteren zag! Ik vond het al zo gek om een klein Monsteraatje te zien, omdat ik altijd dacht dat de gaten juist alleen in grote bladeren komen. Het was alleen niet bij Intratuin maar bij een klein duur plantenwinkeltje in Zaandam.
Er zijn vast wel kleine dure plantenwinkeltjes op de Veluwe.quote:Op donderdag 5 oktober 2017 10:27 schreef CherryLips het volgende:
[..]
Dat is een beetje uit de routeIk woon meer op de Veluwe.
Ik denk dat Eurofleur die wel heeftquote:Op donderdag 5 oktober 2017 10:20 schreef CherryLips het volgende:
[..]
Maar de obliqua heb ik nog nergens kunnen vindenNiet dat ik dagelijks de deur platloop bij de Intratuin, maar ik heb hem er nog niet gezien.
Tof, dank je!quote:Op donderdag 5 oktober 2017 10:30 schreef Burdie het volgende:
[..]
Ik denk dat Eurofleur die wel heeft. Zal de volgende keer even voor je kijken!
eentje die nog bloeit?quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 23:20 schreef Koettie het volgende:
Ik heb een bromelia gehad van m'n werk. Vind 't zonde om weg te gooien maar vind 't echt een lelijk ding eigenlijk.
Ja, het is net nep joh. Ik ben meer van de groene planten, niet echt bloemen. Je mag 'm ophalen als je wil, zelfs m'n buurvrouw wilde hem niet.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 09:43 schreef JaniesBrownie het volgende:
[..]
eentje die nog bloeit?
Ik houd wel van bromelias, alleen zijn ze dus na de bloei gewoon op.
haha, ik snap wat je bedoelt ja, ze zijn idd nogal ‘stijf’. Ik vind de kleuren mooi, juist omdát het bijna nep is.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 09:44 schreef Koettie het volgende:
[..]
Ja, het is net nep joh. Ik ben meer van de groene planten, niet echt bloemen. Je mag 'm ophalen als je wil, zelfs m'n buurvrouw wilde hem niet.
niet echt in de richtingquote:Op zaterdag 14 oktober 2017 10:33 schreef Koettie het volgende:
Regio Haarlem. Ja dat neppe is helemaal niet m'n ding juist
Van Yucca's word ik ook minder vrolijk!quote:Op dinsdag 3 oktober 2017 08:57 schreef bloempje-moi het volgende:
Minder vrolijk word ik van mijn Yucca's. Argh!!! Dat moeten toch onverwoestbare planten zijn? De bladeren hangen, rollen op (?) en krijgen bruine randen. En ik kan met zekerheid zeggen dat ze niet te veel water krijgen, want ze zijn vaak gortdroog. Boehoehoe!
Ruilen?quote:Op zondag 15 oktober 2017 14:11 schreef Stratotanker het volgende:
Weet iemand nog leuke tuincentra in Noord-Holland? Mijn favoriete zijn Tuincentrum Osdorp (Amsterdam) en Tuincentrum Het Oosten (Aalsmeer). Osdorp vind ik de meest prettige. Als je naar Het Oosten gaat zou ik even je wandelschoenen aantrekken en broodkruimels meenemen. Daar kan je vrij eenvoudig verdwalen.
[..]
Van Yucca's word ik ook minder vrolijk!Ik heb er hier één in een donkere hoek van de kamer staan die ik al twee jaar per ongeluk probeer te liquideren ... Maar ik gooi planten liever niet weg, of laat ze liever niet doodgaan. Dus iedere keer als ik een kans zie om dat ding bij een ander te dumpen kickstart ik hem met een beetje water .. Naja, het ding staat er dus nog steeds, is nog steeds redelijk gezond, lomp groot en ik bibber bij de gedachte hoeveel papercuts dat apparaat bij mij veroorzaakt heeft.
Biologische planten telen komt erg moeizaam op gang. Inmiddels hebben tuincentra enkele dure biologische bloembollen. Dat is wel een mooi begin. Van de eerder gekochte en overlevende planten duurt het nog jaren eer het gif afgebouwd is. Er zijn indertijd doelgericht gifstoffen ontwikkeld die erop gespoten worden en dan door de hele plant heen trekken tot in het wortelgestel en daardoor krijgen ook de zaden het mee.quote:Op zondag 15 oktober 2017 14:26 schreef JaniesBrownie het volgende:
Over tuincentra... nooit geweten hoeveel gif daar gebruikt wordt om planten en bollen/zaden goed te houden. Als ik de mogelijkheid heb, ga ik voortaan tuinplanten biologisch kopen..
Denk je wat goed te doen voor de diertjes, vermoord je ze in plaats daarvan![]()
Zoals je ziet zijn de randjes van de verwondingen ingedroogd (geel), dat is voor een plant ook een vorm van wondgenezing. Hiermee bescherm de plant zichzelf, zoals bij vraatschade in de natuur.. Net zoals bij ons kunnen alleen via verse verwondingen infecties binnentreden. Daarom is snijden en knippen met goed scherp en schoon gereedschap belangrijk. Maar verder maakt het voor de plant niet zoveel uit of je beschadigt blad weghaalt of laat zitten. Het is puur esthetisch voor jou, vind je het niet mooi dan knip je ze af net boven de potgrond, ook die wond zal weer indrogen.quote:Op maandag 16 oktober 2017 18:11 schreef bloempje-moi het volgende:
Mijn kat heeft mijn Calathea aangerand. Kan ik deze bladeren nou het beste weghalen of laten zitten?
[ afbeelding ]
Dank je voor je antwoord. Ik vergeet wel eens te denken in termen van wonden en genezing als er het over planten hebben, alsof planten levenloze dingen zijn. Blad afknippen vind ik een beetje eng, dus als het niet noodzakelijk is leer ik er maar mee leven.quote:Op dinsdag 17 oktober 2017 08:03 schreef Watuntrik het volgende:
[..]
Zoals je ziet zijn de randjes van de verwondingen ingedroogd (geel), dat is voor een plant ook een vorm van wondgenezing. Hiermee bescherm de plant zichzelf, zoals bij vraatschade in de natuur.. Net zoals bij ons kunnen alleen via verse verwondingen infecties binnentreden. Daarom is snijden en knippen met goed scherp en schoon gereedschap belangrijk. Maar verder maakt het voor de plant niet zoveel uit of je beschadigt blad weghaalt of laat zitten. Het is puur esthetisch voor jou, vind je het niet mooi dan knip je ze af net boven de potgrond, ook die wond zal weer indrogen.
De plant zal het niet boeien, elk blad zal ook een bepaalde levensduur hebben en uiteindelijk afsterven. Hoelang dat duurt is bij vaste planten erg verschillend. Ik laat ze meestal compleet uitdrogen en dan laten ze vanzelf wel een keer los. Of je trekt ze heel gemakkelijk los..quote:Op dinsdag 17 oktober 2017 09:59 schreef bloempje-moi het volgende:
[..]
Dank je voor je antwoord. Ik vergeet wel eens te denken in termen van wonden en genezing als er het over planten hebben, alsof planten levenloze dingen zijn. Blad afknippen vind ik een beetje eng, dus als het niet noodzakelijk is leer ik er maar mee leven.
Die kleinere Monstera bedoel je? Misschien via internet bestellen?quote:Op zaterdag 21 oktober 2017 21:29 schreef CherryLips het volgende:
Eindelijk die ene monstera gevonden, maar hij was best duur en mensen hadden eraan zitten trekken ofzo en ik had er niet zo'n zin in om er nog de hele dag mee te sjouwen
Ja, denk het wel!quote:Op dinsdag 24 oktober 2017 14:38 schreef bloempje-moi het volgende:
[..]
Die kleinere Monstera bedoel je? Misschien via internet bestellen?
Afdankertjes van de dag: Peperomia obtusifolia geloof ik. Ook wel krokodillentranen genoemd. Ben alleen niet zo'n fan van die uitlopers. Kun je die eruit knippen?
[ afbeelding ]
Kleurt denk ik niet meer bij..quote:Op zaterdag 21 oktober 2017 19:12 schreef bloempje-moi het volgende:
Mijn moeder heeft nogal de neiging om planten weg te gooien als ze te groot worden, dus krijg ik binnenkort enkele afdankertjes. Waaronder drie dracaena's Lemon Limes. Sinds mijn moeder seramis gebruikt zijn deze planten ontploft. Prachtig zijn ze! Maar als ze mijn kant op komen, moeten ze eigenlijk weer terug in de potgrond. Is dit een doodvonnis of gaan ze dat overleven?
Mijn moeder heeft ze voor het raam staan, waardoor de bladeren aan één kant geel zijn geworden door teveel zonlicht. Kleurt dit bij of moet ik wachten tot de bladeren doodgaan en ik ze kan wegknippen?
[ afbeelding ]
Kan alleen door 'm zover te krijgen dat 'ie nieuw blad aanmaak. Ik vermoed dat er een seizoen voor is en hij moet ook best wel blij en gelukkig zijn hiervoor.quote:Op zaterdag 4 november 2017 08:51 schreef CherryLips het volgende:
Weten jullie misschien hoe je een calathea voller kan laten groeien? Ik heb vier verschillende soorten, staan een beetje bij elkaar, en eentje daarvan bloeit echt heel lelijk
Ik denk best in de volle grond:quote:Op zaterdag 4 november 2017 08:58 schreef Loekie1 het volgende:
Gisteren heb ik bij Artis een palmkoolplantje in pot gekocht, maar er zit geen beschrijving bij. Moet die buiten staan?
Ik vind het vreemd dat de andere drie het wel voorbeeldig doen. Hij maakt wel om de zoveel tijd bloemen aan, die zullen wel te veel energie kosten. Maar kan het hem moeilijk verbiedenquote:Op zaterdag 4 november 2017 08:56 schreef Seven. het volgende:
[..]
Kan alleen door 'm zover te krijgen dat 'ie nieuw blad aanmaak. Ik vermoed dat er een seizoen voor is en hij moet ook best wel blij en gelukkig zijn hiervoor.
Ik heb hem gekocht om als kamerplantje te houden, het is een mooie soort met witte kern. Naam ben ik vergeten. Ik zeg palmkool maar de naam was iets anders.quote:Op zaterdag 4 november 2017 09:04 schreef Seven. het volgende:
[..]
Ik denk best in de volle grond:
https://www.makkelijkemoestuin.nl/palmkool-kweken
Hahahaha, even vermanend toesprekenquote:Op zaterdag 4 november 2017 09:04 schreef CherryLips het volgende:
[..]
Ik vind het vreemd dat de andere drie het wel voorbeeldig doen. Hij maakt wel om de zoveel tijd bloemen aan, die zullen wel te veel energie kosten. Maar kan het hem moeilijk verbieden
Zonde, want hij is nu best lelijk.
Ik zou zeggen, probeer het binnen op een koel plekje.quote:Op zaterdag 4 november 2017 09:14 schreef Loekie1 het volgende:
[..]
Ik heb hem gekocht om als kamerplantje te houden, het is een mooie soort met witte kern. Naam ben ik vergeten. Ik zeg palmkool maar de naam was iets anders.
Ik heb de bloem eraf geknipt, de blaadjes worden vrijwel meteen bruin. En ik heb de plant even van plek gewisseld met de calathea ernaast, even kijken of dat nog wat uitmaakt.quote:Op zaterdag 4 november 2017 09:15 schreef Seven. het volgende:
[..]
Hahahaha, even vermanend toespreken!!! Ik denk dat je gelijk hebt met alle energie in de bloemen stoppen en er zijn vast foefjes om dat te voorkomen.
Ik heb nog nooit een bloeiende calathea gezien. Fotootje?
Dat zijn de bloemen. Vind ik zielig om die uit te knippenquote:Op dinsdag 24 oktober 2017 14:38 schreef bloempje-moi het volgende:
[..]
Die kleinere Monstera bedoel je? Misschien via internet bestellen?
Afdankertjes van de dag: Peperomia obtusifolia geloof ik. Ook wel krokodillentranen genoemd. Ben alleen niet zo'n fan van die uitlopers. Kun je die eruit knippen?
[ afbeelding ]
quote:Op dinsdag 24 oktober 2017 18:16 schreef bloempje-moi het volgende:
Ik vind het overigens heerlijk om met mijn plantenspuitje alle plantjes af en toe even af te gaan.Nu houd ik stug vol dat als ik er gelukkig van wordt, dat dit ook geldt voor mijn plantjes, maar is dat eigenlijk wel zo? Mijn calathea wel, maar de rest?
Dunno, maar op zich heb ik er wel een theorietje over. Een plant is altijd in een transactie van vloeistoffen, gassen en nutriënten met zijn omgeving. Dit geldt voor zowel het deel onder de grond als voor het deel boven de grond. Water kan dus opgenomen worden via het bladerdek.quote:Op dinsdag 24 oktober 2017 18:16 schreef bloempje-moi het volgende:
Ik vind het overigens heerlijk om met mijn plantenspuitje alle plantjes af en toe even af te gaan.Nu houd ik stug vol dat als ik er gelukkig van wordt, dat dit ook geldt voor mijn plantjes, maar is dat eigenlijk wel zo? Mijn calathea wel, maar de rest?
Ik ben ondertussen heerlijk in mezelf aan het babbelen in dit topic![]()
Oo dat is best cool.quote:Op zaterdag 4 november 2017 09:20 schreef Seven. het volgende:
Mooi plaatje van kokedama voor gevorderden:
[ afbeelding ]
Als m'n spiders goed aanslaan, dan wil ik dit ook proberen. Schijnt wel dat je ze het beste uit de zo'n houdt omdat het mos anders bruin kleurt. Dus daar.moet je de gekozen planten op afstemmen. Maar past dus perfect bij wat ik voor ogen heb in de slaapkamer.
Nu ben ik benieuwd. Welke plant is het?quote:Op zaterdag 4 november 2017 14:38 schreef Stratotanker het volgende:
Oh ..
Mijn ..
God.
Ik heb zojuist mijn 'Holy Grail' plant gekocht. Het is even afwachten totdat ik hem werkelijk in ontvangst heb genomen, maar daar heb ik absoluut vertrouwen in. Later meer.
Om het even in perspectief te zetten. Dit is een plant waarvoor liefhebbers een safari naar Afrika boeken om hem te kunnen bemachtigen. Een plant waarvan je van één bladstek een 7-gangen diner voor twee personen bij Librije kunt nemen.
Woohoo!
quote:
Als ik google kom ik alleen op canabisplanten. Dus foto graag! Klinkt heel stoer.quote:Op zaterdag 4 november 2017 14:38 schreef Stratotanker het volgende:
Oh ..
Mijn ..
God.
Ik heb zojuist mijn 'Holy Grail' plant gekocht. Het is even afwachten totdat ik hem werkelijk in ontvangst heb genomen, maar daar heb ik absoluut vertrouwen in. Later meer.
Om het even in perspectief te zetten. Dit is een plant waarvoor liefhebbers een safari naar Afrika boeken om hem te kunnen bemachtigen. Een plant waarvan je van één bladstek een 7-gangen diner voor twee personen bij Librije kunt nemen.
Woohoo!
Oepsquote:Op zaterdag 4 november 2017 15:08 schreef bloempje-moi het volgende:
[..]Alleen flikkerde net de plantenspuit uit mijn handen en brak af. Snel een nieuwe kopen voordat mijn calathea's bruin worden. Wat een diva's!
Ik geef stekjes aan vrienden en voor verjaardagen/housewarming enzo. En weg via Facebook, lekker verspreiden die hap!quote:Op zaterdag 4 november 2017 15:39 schreef JaniesBrownie het volgende:
Dat probleem herken ik, al krijg ik niet van iedereen planten. Ik heb t stekken helemaal ontdekt, maar waar laat ik al mn klein grut?![]()
En ik probeer een myrmecodia beccarii (!) e kweken, maar geen idee of t wat wordt. Vind t wel n ontzettend leuke plant
ja, daar zat ik ook aan te denken (geven aan vrienden) maar ik ken veel mensen die ze gewoon zouden vermoorden (quote:Op zaterdag 4 november 2017 20:15 schreef Koettie het volgende:
[..]
Ik geef stekjes aan vrienden en voor verjaardagen/housewarming enzo. En weg via Facebook, lekker verspreiden die hap!
Hoe heet deze groep?quote:Op zaterdag 4 november 2017 23:40 schreef Koettie het volgende:
Of ruilen! Zit in een ruilgroep op fb. Zo kom ik aan m'n zaagcactus stekjes.
Kamerlinde zijn echt heel moeilijk. Mijn vader is groot fan en heb er ook een gehad. Maar een keer tocht, net teveel of net te weinig water, een streepje teveel zon en dat kreng ging meteen in de rui. Jammer, vind het een hele mooie plant. Hij bloeit heel vroeg en ruikt heel lekker, dat vond ik er zo leuk aan. En de grote mooie bladeren. Maae absoluut een moeilijke gevoelige plant.quote:Op zondag 5 november 2017 08:21 schreef Zana het volgende:
Heeft iemand hier een kamerlinde?
Ik kreeg afgelopen week een stekje, zag er keurig uit en was 5 dagen eerder afgeknipt en op water gezet. Die mevrouw heeft nog een stuk natte keukenrol om het steeltje gedaan. Bij thuiskomst direct weer op water gezet en onder een doorschijnend plastiek tasje ....begon dezelfde avond al te hangen, de volgende dag heb ik het gedompeld in water op kamertemperatuur, daarvan knapte die iets op, maar inmiddels ben ik al twee (grote) bladeren kwijt en gaat alles steeds weer snel hangen, maar ik denk nu wel een begin van een wortel te zien.
Ik snap niet, hoe het stekje zo gezond kon uitzien en dat het dan binnen de kortste keren zo achteruit gaat. Het was niet te koud tijdens transport, er was altijd water....ik dacht al dat het steekje op dezelfde dag was geknipt of dat ik resten van schoonmaakmiddelen in mijn vaas had....maar ik kan er gewoon geen verklaring vinden.
Ik heb wel gelezen dat je stekjes beter in het voorjaar kunt nemen en dat de bladeren tot 2/3 worden afgeknipt. Is deze plant nu zo gevoelig of is het normaal? Ik twijfel aan mijn groene vingers...
waar bestel je die?quote:Op zondag 5 november 2017 18:26 schreef Koettie het volgende:
Heb net een bestelling geplaatst voor een Monstera Karstenianum en Monstera Piccolo. Geen idee nog war ik ze ga laten alleen.. Ik moet een groter huis.
Facebook, bij Replant. Heb al een monstera variegata stekje gekocht daar, die staat wortels te kweken. Heb zo vier soorten.quote:
Chlorophytum?quote:Op dinsdag 7 november 2017 11:33 schreef bloempje-moi het volgende:
Wat voor plant is dit?
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
quote:
quote:
quote:Op woensdag 8 november 2017 01:56 schreef Teslynd het volgende:
Graslelie. Hij is er ook met witgele lengtestrepen.
Weer wat geleerd. Dacht ik even een exotisch exemplaar te pakken te hebben.quote:Op dinsdag 7 november 2017 12:40 schreef CherryLips het volgende:
Hij lijkt op die van mij en toch ook weer niet
Foto's! Ik vind die Monsters zo leuk.quote:Op woensdag 8 november 2017 08:29 schreef Koettie het volgende:
M'n monsters worden vandaag verzonden! Ben benieuwd.
Moet wel ruimte maken.. Pff. Moet eens plankjes aan de muren gaan maken ofzo
Ja, is een gehandicapte maar zo hoort ie. :pquote:Op woensdag 8 november 2017 09:23 schreef bloempje-moi het volgende:
Oh!!Wat een fijne collectie monsters! Hoort die verkleuring in de bovenste foto?
Ik doe net mijn wekelijkse rondje, en mijn peperomia rotundifolia heeft ineens witte beestjes. Etters! Vorige week waren ineens twee van mijn hedera's halfdood. Ben toch niet de plantenprinses die ik dacht te zijn.
Het is echt zo'n kantoorplant, omdat ie supermakkelijk te onderhouden is, overal wel groeit en best wat mishandeling aankan. Maar ik vind hem wel tof, het is ook een luchtzuiverende plant. Ik heb er een in mijn slaapkamer staan en die groeit echt als een tiet, en heeft al een paar keer baby-spinnetjes gemaakt.quote:Op woensdag 8 november 2017 08:38 schreef bloempje-moi het volgende:
[..]
[..]
[..]
[..]
Weer wat geleerd. Dacht ik even een exotisch exemplaar te pakken te hebben.![]()
Deze staat al sinds jaar en dag op mijn kantoor, maar hij viel mij nu pas echt op eigenlijk.
Bij ons staat ondertussen ook op ieder bureau een glas met een spinnetje erin.quote:Op woensdag 8 november 2017 10:03 schreef Farenji het volgende:
[..]
Het is echt zo'n kantoorplant, omdat ie supermakkelijk te onderhouden is, overal wel groeit en best wat mishandeling aankan. Maar ik vind hem wel tof, het is ook een luchtzuiverende plant. Ik heb er een in mijn slaapkamer staan en die groeit echt als een tiet, en heeft al een paar keer baby-spinnetjes gemaakt.
quote:Op zaterdag 4 november 2017 14:40 schreef DeZwabber het volgende:
[..]
Nu ben ik benieuwd. Welke plant is het?
Haha, nee. 'Holy Grail' als in een 'Heilige Graal' / unicorn object / daar zou ik blind mijn schoonmoeder voor inruilen en mijn vriendin is daarbij onderhandelbaar aanbod. Kan je ook high van worden, maar op een totaal andere manier. Maar ik moet even niet zo enthousiast doen als ik hem nog niet binnen heb. Er zijn nogal wat dingen die verkeerd kunnen gaan namelijk. Ik post een foto'tje in mijn volgende update. Of ik druk hem stiekem ergens in een hoekje, dat is meer mijn stijl. Er moet wel uitdaging blijven hé.quote:Op zaterdag 4 november 2017 15:11 schreef bloempje-moi het volgende:
[..]
Als ik google kom ik alleen op canabisplanten. Dus foto graag! Klinkt heel stoer.
Edit: De plant heet dus niet Holy grail.![]()
Ik heb deze ook nog, https://www.facebook.com/stekjesruil. Nooit geweest, maar ooit eens geliked in een 'like all things with plants clicking spree'.quote:
Hederas staan erom bekend dat ze met hun kont naar alles schudden wat een groen-gevederde genocide in de huiskamer kan veroorzaken. Ik ben bezig met een garden wall, maar als je daarvoor Hedera's in huis haalt eindig je met een verticale dierentuin. Ook creatief, maar niet de bedoeling. Ligt niet aan jou.quote:Op woensdag 8 november 2017 09:23 schreef bloempje-moi het volgende:
Oh!!Wat een fijne collectie monsters! Hoort die verkleuring in de bovenste foto?
Ik doe net mijn wekelijkse rondje, en mijn peperomia rotundifolia heeft ineens witte beestjes. Etters! Vorige week waren ineens twee van mijn hedera's halfdood. Ben toch niet de plantenprinses die ik dacht te zijn.
Hahaha, already verslaafd much?quote:Op woensdag 8 november 2017 08:44 schreef Koettie het volgende:
[ afbeelding ]
Eindelijk wortels!
[ afbeelding ]
Slaapkamer paartje.
[ afbeelding ]
En m'n nieuwe, heb ze nog niet maar deze zijn van de site.
Monstera Karstenianum (volgens mij niet de officiële naam)
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
En stekje van piccolo
[ afbeelding ]
De witte beestjes zijn tot nu toe beperkt tot die vetplantjes. Onder de kraan gehouden en ze zijn nu weg. Hopelijk voorgoed. Rondom mijn Hedera's heb ik wel zwarte vliegjes, zoals fruitvliegjes. Kunnen die kwaad?quote:Op woensdag 8 november 2017 10:27 schreef Stratotanker het volgende:
[..]
Hederas staan erom bekend dat ze met hun kont naar alles schudden wat een groen-gevederde genocide in de huiskamer kan veroorzaken. Ik ben bezig met een garden wall, maar als je daarvoor Hedera's in huis haalt eindig je met een verticale dierentuin. Ook creatief, maar niet de bedoeling. Ligt niet aan jou.
Zijn het easy-going vliegjes ( Als in: Bzzt, bzzz, wa kijk je gap?quote:Op woensdag 8 november 2017 10:39 schreef bloempje-moi het volgende:
[..]
De witte beestjes zijn tot nu toe beperkt tot die vetplantjes. Onder de kraan gehouden en ze zijn nu weg. Hopelijk voorgoed. Rondom mijn Hedera's heb ik wel zwarte vliegjes, zoals fruitvliegjes. Kunnen die kwaad?
Haha, sinds in hier woon. Vorige huis was een kas met alleen maar aan alle kanten direct zon. Dus dat werd nooit wat met al m'n plannen. Inmiddels een jungle, love it!quote:Op woensdag 8 november 2017 10:27 schreef Stratotanker het volgende:
[..]
[..]
Haha, nee. 'Holy Grail' als in een 'Heilige Graal' / unicorn object / daar zou ik blind mijn schoonmoeder voor inruilen en mijn vriendin is daarbij onderhandelbaar aanbod. Kan je ook high van worden, maar op een totaal andere manier. Maar ik moet even niet zo enthousiast doen als ik hem nog niet binnen heb. Er zijn nogal wat dingen die verkeerd kunnen gaan namelijk. Ik post een foto'tje in mijn volgende update. Of ik druk hem stiekem ergens in een hoekje, dat is meer mijn stijl. Er moet wel uitdaging blijven hé.
[..]
Ik heb deze ook nog, https://www.facebook.com/stekjesruil. Nooit geweest, maar ooit eens geliked in een 'like all things with plants clicking spree'.
[..]
Hederas staan erom bekend dat ze met hun kont naar alles schudden wat een groen-gevederde genocide in de huiskamer kan veroorzaken. Ik ben bezig met een garden wall, maar als je daarvoor Hedera's in huis haalt eindig je met een verticale dierentuin. Ook creatief, maar niet de bedoeling. Ligt niet aan jou.
[..]
Hahaha, already verslaafd much?
quote:Op woensdag 8 november 2017 10:58 schreef Stratotanker het volgende:
[..]
Zijn het easy-going vliegjes ( Als in: Bzzt, bzzz, wa kijk je gap?Bzzz, ik doe even mijn dagelijkse rondje
.. bzzz bzzz en ik ruim gewoon even je rottende fruit op Bzzzz .. pompom.
). Of zijn het panische hyperactieve vliegjes ( BZZZZzzzZZZzzz pakaanmthrfckr!!!
) die gedurende de evolutie een indrukwekkende gave hebben ontwikkeld om zich als een kamikaze-piloot altijd in je neusgat te boren?
Eerste zijn fruitvliegjes, geen probleem behalve dan dat je misschien wat vaker je vuinis buiten moet zetten. De tweede zijn rouwvliegjes/rouwmugjes, ofwel gevleugelde etters. Deze leggen larven in je potgrond die vervolgens je wortels opeten. Over het algemeen komen ze alleen voor tijdens de warmere maanden. Reden #1001 waarom ik geen potgrond meer gebruik. It's getting old, I know.
Zeep-spiritus. Het sloopt ze allemaal.
Ik weet ook echt die of die spinnenplant bij ons op kantoor ooit wel water krijgt. Of wie er voor zorgt. Maar hij doet het goed! Ik mag eigenlijk geen spinnenstekje mee naar huis nemen. Heb nu al geen ruimte meer. Of eigenlijk is ruimte niet echt het probleem, als die planten maar gewoon overal konden staan. Hier allemaal diva's met een eisenpakket.quote:Op woensdag 8 november 2017 11:02 schreef CherryLips het volgende:
Mijn spinnetje was ooit een stekje van een plant die bij m'n ouders op de badkamer staatEn die groeit als een tierelier. De pot werd eens zo topzwaar dat hij van de vensterbank lazerde. Ik mishandel hem en heb geen plek voor stekjes, dus ik hij is bij mij nog niet zo erg ontploft.
De graslelie is wel heel makkelijk thoquote:Op woensdag 8 november 2017 11:19 schreef bloempje-moi het volgende:
[..]
Ik weet ook echt die of die spinnenplant bij ons op kantoor ooit wel water krijgt. Of wie er voor zorgt. Maar hij doet het goed! Ik mag eigenlijk geen spinnenstekje mee naar huis nemen. Heb nu al geen ruimte meer. Of eigenlijk is ruimte niet echt het probleem, als die planten maar gewoon overal konden staan. Hier allemaal diva's met een eisenpakket.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.En ik wilde volgende week ofzo nog een gestippelde begonia halen
Tap tap tap![]()
Is die onderste een pachira aquatica? Dan is er snoeiadvies op google te vindenheb er zelf ook 1 en wacht even tot het voorjaar om hem te halveren (hij is tot aan het plafond nu
)
Verder mooie planten Cherrywil nu denk ik ook een pannekoekplant
hoewel wel lastig met mijn parkiet die alles probeert op te eten
![]()
![]()
Probeer eens cocospeat. Varenrouwvlieg kun je zien aan de wortels die worden door de larven opgevreten.quote:Op woensdag 8 november 2017 11:18 schreef bloempje-moi het volgende:
[..]
Wat gebruik jij? Toevallig ervaring met seramis? Mijn moeder heeft haar dracaena's instaan, maar ik wil ze eigenlijk overzetten in grond. Ben alleen bang dat ze dat niet overleven.![]()
Stekken gaat zonder omweg van dat glaasje water. Je zet de uitloper op een potje aarde, terwijl hij nog aan de moederplant vast zit. Na een poosje is hij voldoende geworteld om de verbinding weg te knippen.quote:Op woensdag 8 november 2017 08:38 schreef bloempje-moi het volgende:
[..]
[..]
[..]
[..]
Weer wat geleerd. Dacht ik even een exotisch exemplaar te pakken te hebben.![]()
Deze staat al sinds jaar en dag op mijn kantoor, maar hij viel mij nu pas echt op eigenlijk.
[..]
Foto's! Ik vind die Monsters zo leuk.![]()
Dat is zo te zien een geldboom, die heb ik ook en heb hem een paar maanden geleden heel rigoreus gesnoeid. Je kan ze zonder problemen tot op de tak kaalsnoeien, maar wel net boven een "knoop". Loopt gewoon weer uit binnen een week of twee en voor je het weet is ie weer mooi groen. Zo blijft ie ook mooi compact, die dingen worden zonder snoeien steeds groter en vooral slungeliger.quote:Op woensdag 8 november 2017 11:26 schreef CherryLips het volgende:
En ik weet niet zo goed wat ik hiermee moet (verpotten, onder andere). Hij is een beetje lelijk gegroeid en stort nu een tikje in. Ik zou hem wel willen snoeien maar weet niet goed tot waar.
[ link | afbeelding ]![]()
Ik denk rouwmugjes: een slag groter en hardnekkiger dan fruitvliegjes. De larven knagen aan de wortels. Ze zitten graag in cocosgrond en je krijgt ze vaak mee met kruidenplanten uit de supermarkt. Niet bij de tuinkruiden uit de tuinwinkels, maar dat zijn ook steviger planten die niet met velen in een klein potje gepropt zijn voor directe consumptie.quote:Op woensdag 8 november 2017 10:39 schreef bloempje-moi het volgende: [..]
De witte beestjes zijn tot nu toe beperkt tot die vetplantjes. Onder de kraan gehouden en ze zijn nu weg. Hopelijk voorgoed. Rondom mijn Hedera's heb ik wel zwarte vliegjes, zoals fruitvliegjes. Kunnen die kwaad?
Fruitvliegjes zitten op fruit, zowel vers als rottend. Je kan een fruitvliegjesval maken door aan een glas water wat azijn en een kneepje afwasmiddel toe te voegen. Rouwmugjes hebben niets met fruit, voor hun water met zout en afwasmiddel. Zout om de schalen van de eitjes aan te tasten.![]()
Volgens m'n vader staat ie te donker en wordt hij daarom zo slungelig, maar als ik hem lichter zet dan verkleuren die bladeren. Kan ik hem nu snoeien of kan ik beter wachten tot het voorjaar?quote:Op woensdag 8 november 2017 11:40 schreef Farenji het volgende:
[..]
Dat is zo te zien een geldboom, die heb ik ook en heb hem een paar maanden geleden heel rigoreus gesnoeid. Je kan ze zonder problemen tot op de tak kaalsnoeien, maar wel net boven een "knoop". Loopt gewoon weer uit binnen een week of twee en voor je het weet is ie weer mooi groen. Zo blijft ie ook mooi compact, die dingen worden zonder snoeien steeds groter en vooral slungeliger.Tap tap tap![]()
Dan wacht ik ook even tot het voorjaarquote:Op woensdag 8 november 2017 11:32 schreef lemmethinkaboutit het volgende:
Is die onderste een pachira aquatica? Dan is er snoeiadvies op google te vindenheb er zelf ook 1 en wacht even tot het voorjaar om hem te halveren (hij is tot aan het plafond nu
)
Verder mooie planten Cherrywil nu denk ik ook een pannekoekplant
hoewel wel lastig met mijn parkiet die alles probeert op te eten
Toen ik hem kocht was hij nog snoezig. Hij heet Joris.
[ Bericht 0% gewijzigd door CherryLips op 08-11-2017 12:38:24 ]Tap tap tap![]()
quote:Op woensdag 8 november 2017 11:57 schreef CherryLips het volgende:
[..]
Toen ik hem kocht was hij nog snoezig. Hij heet Joris.
Als de bladeren geel worden, krijgt hij teveel licht volgens mij. Hoe vaak geef je hem water? Het is van oorsprong een moerasplant dus er wordt geadviseerd om minder vaak een dikke plens water te gevenquote:Op woensdag 8 november 2017 11:56 schreef CherryLips het volgende:
[..]
Volgens m'n vader staat ie te donker en wordt hij daarom zo slungelig, maar als ik hem lichter zet dan verkleuren die bladeren. Kan ik hem nu snoeien of kan ik beter wachten tot het voorjaar?![]()
Als je jezelf plantenmama noemt, en je planten zijn je kinderen, dan is het vrij schandalig dat ze geen namen hebben jaquote:Op woensdag 8 november 2017 12:19 schreef bloempje-moi het volgende:
Die van mij hebben geen namen. Ben ik nou een slechte plantenmama?![]()
![]()
Hij heeft een kleine kluit dus hij krijgt niet zoveel. Misschien dat het door het weer komt. Die klavers hebben er ook een beetje last van, maar m'n orchideeën genieten van de ochtendzon.quote:Op woensdag 8 november 2017 12:02 schreef lemmethinkaboutit het volgende:
[..]![]()
[..]
Als de bladeren geel worden, krijgt hij teveel licht volgens mij. Hoe vaak geef je hem water? Het is van oorsprong een moerasplant dus er wordt geadviseerd om minder vaak een dikke plens water te gevenTap tap tap![]()
Verwarming misschien? Is toch weer drogere lucht.quote:Op woensdag 8 november 2017 12:40 schreef CherryLips het volgende:
[..]
Hij heeft een kleine kluit dus hij krijgt niet zoveel. Misschien dat het door het weer komt. Die klavers hebben er ook een beetje last van, maar m'n orchideeën genieten van de ochtendzon.![]()
Dan is het maar goed dat ik geen echte kinderen neem...quote:Op woensdag 8 november 2017 12:32 schreef lemmethinkaboutit het volgende:
[..]
Als je jezelf plantenmama noemt, en je planten zijn je kinderen, dan is het vrij schandalig dat ze geen namen hebben ja![]()
![]()
Die heb ik nog niet aan gehadquote:Op woensdag 8 november 2017 12:44 schreef lemmethinkaboutit het volgende:
[..]
Verwarming misschien? Is toch weer drogere lucht.
Tap tap tap
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |