abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  dinsdag 20 juni 2017 @ 21:26:50 #201
37248 BertV
Klei indiaan
pi_171821039
quote:
0s.gif Op dinsdag 20 juni 2017 21:14 schreef Loekie1 het volgende:

[..]

En hoe kan het dan dat een oude meter te weinig aangeeft?
Het blijft mechanisch. Je kunt het zien als een klokje dat stroever gaat lopen. Bij antieke klokken wordt er dan schoongemaakt en de versleten onderdelen vervangen. Een netbeheerder noemt het afgekeurd. Het zou milieubewuster zijn als er bij mij een klokkenmaker zou komen.

Ik neem regelmatig mijn meterstanden op. :o
Handgemaakt | Doggerlandvluchteling
  dinsdag 20 juni 2017 @ 21:32:46 #202
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_171821234
quote:
0s.gif Op dinsdag 20 juni 2017 21:09 schreef BertV het volgende:

[..]

Een oude meter geeft bijna altijd TE WEINIG aan. Dat feitje wordt zoveel mogelijk...ehm... niet genoemd door de plaatser om de operatie wat soepeler te laten verlopen. :+
Grappig dat hier een hele rant was van iemand die het vreselijk dom vond om vast te houden aan m'n Ferrarismeter omdat ik daarmee sowieso teveel betaalde....
Maar goed, bij mij boeit dat toch niet zo, want de panelen leveren een groot deel van m'n verbruik.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_171822424
quote:
0s.gif Op dinsdag 20 juni 2017 06:58 schreef Loekie1 het volgende:

[..]

'Slimme meter is onbetrouwbaar'
https://radar.avrotros.nl(...)er-is-onbetrouwbaar/
WTF, die had ik gemist!
GVer, heb ik net zo'n ding, leek me al leuk om deze te onderzoeken.
Volgens netbeheer zijn het 850.000 oftewel 25 tot 30% van het totaal!

De lijst van netbeheer op tros radar is eigenlijk incompleet en volgens mij niet persee zinvol.
Zoals Frank Leverink zelf ook zegt doet het probleem zich ook voor bij de nieuwe "slimme" meters.

Hallsensor gebaseerde meters geven een te laag vebruik door en
Rogowski-spoel meters juist een te hoog verbruik bij gebruik van hedendaagse (zuinigere, PWM-transformatoren voor) elektronische apparaten, dus volgens mij hebben alle slimme meters dit probleem.

Maar ik begrijp dus dat netbeheer uit zn neus gaat vreten en geen actie onderneemt.
Daarnaast toezichthouders als ACM ook niet.
De 3 tot 4 miljoen huishoudens moeten individueel hun klacht deponeren bij de ACM.
pi_171823269
quote:
0s.gif Op dinsdag 20 juni 2017 20:59 schreef markje1 het volgende:

[..]
Als er serieuze afwijking bij doorsnee verbruik was geconstateerd was er veel meer ruchtbaarheid aan gegeven en waren de actieplannen al in werking gesteld.
Blijkbaar niet he?
Het probleem doet zich juist voor bij o.a. energie-zuinigere adapters (van pakweg de laatste 10 jaar), waarvan het verbruik 500 tot 600% van het daadwerkelijke kan worden geregistreerd bij een Rogowski-spoel gebaseerde meter.
Grootslurpers als ouderwetse lampen, ouderwetse wasmachines etc hebben minder invloed op de nauwkeurigheid van de "slimme" meter
  woensdag 21 juni 2017 @ 08:35:36 #205
152789 karr-1
One man can make a difference
pi_171828788
quote:
0s.gif Op dinsdag 20 juni 2017 22:04 schreef batb het volgende:
De 3 tot 4 miljoen huishoudens moeten individueel hun klacht deponeren bij de ACM.
Sorry ik heb wel wat beters te doen dan mijn tijd te besteden aan dit soort onzin.
Op zondag 22 november 2015 20:44 schreef Bart2002 het volgende:
"Je bent wel een ongelooflijk eigenwijs pijpje drop."
pi_171828969
quote:
0s.gif Op dinsdag 20 juni 2017 20:03 schreef markje1 het volgende:

[..]
aan jou de keus welke: slim/digitaal.
Die keuze is mij nooit voorgelegd.
pi_171828977
Mij hebben ze ook geprobeerd zo'n ding door de strot te duwen. Heb ze maar laten weten dat ik daar geen behoefte aan heb. Wanneer mijn meter 'afgekeurd' wordt kies ik gewoon voor een 'domme' digitale meter (die veel slimmer is omdat deze je niet bespioneerd).

Meterstanden bijhouden doe ik gewoon door een paar ledjes die ik voor de draaischijf heb gemonteerd bij te houden met een esp32. Totale kosten hiervoor zo'n 20 euro. Heb je een spionagemeter dan moet je ook alsnog iets kopen om het realtime te kunnen monitoren. Digitale meter monitoren is veel lastiger dus dat stel ik zo lang mogelijk uit.
One cannot make an omelette without
breaking eggs -- but it is amazing how
many eggs one can break without making
a decent omelette.
pi_171829195
quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 08:52 schreef ..-._---_-.- het volgende:

[..]

Die keuze is mij nooit voorgelegd.
Dat stond bij ons gewoon in de brief die wij hebben ontvangen van de netbeheerder.
Slimme digitale meter, slimme digitale meter maar dan de functie automatisch uitlezen uitzetten en daarna als je dat ook niet wilt dan wordt er kosteloos een conventionele digitale meter geplaatst.

Ook staat er bij ons in dat dit aanbod van een slimme meter maar eenmalig kosteloos is. Voor de kosten van het later nog plaatsen wordt je verwezen naar de website.

Wij hebben nu wel een slimme meter, ivm zonnepanelen. Onze 'oude' meter was niet geschikt. Tot op heden geen gekke dingen gezien, maar hou het zeker in de gaten.
pi_171829244
quote:
0s.gif Op dinsdag 20 juni 2017 13:53 schreef ..-._---_-.- het volgende:

[..]

Kneus.

[..]

Salderen en terugleveren zijn twee verschillende zaken. Ik begrijp heel goed dat energieleveranciers en netbeheerders er niet op zitten te wachten dat particulieren het energienet als accu gebruiken zonder daar een vergoeding voor te betalen. Want dat is wat de salderingsregeling inhoudt: je mag de geleverde energie van de afgenomen energie aftrekken. Maar een gescheiden afrekening van levering en afname is niet hetzelfde als salderen, dat heet een terugleververgoeding.
Bedankt. (weet niet waar ik die aan verdiend heb)

Je kunt een heel epistel schrijven over het verschil tussen terugleveren en salderen, maar dat was niet waar ik op reageerde. Gaf een voorbeeld van hoe graag de overheid financieel gezien van de salderingsregel af wil. Ik wil je alleen uit je droom helpen. Het boeit overheden en/of energiemaatschappijen echt niets of jij gisteren nog flink geinvesteerd hebt.
  woensdag 21 juni 2017 @ 09:18:38 #210
449329 Speekselklier
Komt niet meer terug
pi_171829270
quote:
2s.gif Op woensdag 21 juni 2017 08:53 schreef nightsleeper het volgende:
Meterstanden bijhouden doe ik gewoon door een paar ledjes die ik voor de draaischijf heb gemonteerd bij te houden met een esp32.
Dan hou je geen meterstanden bij, dan meetje hoeveel rondjes de draaischijf heeft gedraaid. En de rondjes tel je op bij de meterstanden. Mijn buurman moet geregeld zijn gasstand met de hand corrigeren omdat de ledjes weer wat rondjes hebben gemist.

De is echt een hele slimme manier, je ledjes hebben niet eens door dat je meter achteruit loopt omdat je teruglevert.
Tot nooit .......
  woensdag 21 juni 2017 @ 09:20:50 #211
449329 Speekselklier
Komt niet meer terug
pi_171829308
quote:
1s.gif Op woensdag 21 juni 2017 09:16 schreef Knuppel1983 het volgende:

[..]

Bedankt (weet niet waar ik die aan verdiend heb).

Je kunt een heel epistel schrijven over het verschil tussen terugleveren en salderen, maar dat was niet waar ik op reageerde, gaf alleen een voorbeeld. Ik wil je alleen uit je droom helpen. Het boeit overheden en/of energiemaatschappijen echt niets of jij gisteren nog flink geinvesteerd hebt.
Jawel, want ook Kamp wil dat mensen zonnepanelen blijven kopen en heeft als doel om de investering na 7 tot 10 jaar terug te laten verdienen. Alleen omdat de panelen goedkoper worden en de stroom duurder komt er een moment dat die panelen met een jaar rendabel zijn, ten koste van de energiemaatschappijen die als accu dienen.

Dat is waar hij wat aan wil doen.
Tot nooit .......
pi_171829573
quote:
1s.gif Op woensdag 21 juni 2017 09:16 schreef Knuppel1983 het volgende:

[..]

Bedankt. (weet niet waar ik die aan verdiend heb)
Vanwege dit:
quote:
1s.gif Op dinsdag 20 juni 2017 13:35 schreef Knuppel1983 het volgende:

[..]

Jij komt net uit een ei kruipen zeker?
pi_171829922
quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 09:20 schreef Speekselklier het volgende:

[..]

Jawel, want ook Kamp wil dat mensen zonnepanelen blijven kopen en heeft als doel om de investering na 7 tot 10 jaar terug te laten verdienen. Alleen omdat de panelen goedkoper worden en de stroom duurder komt er een moment dat die panelen met een jaar rendabel zijn, ten koste van de energiemaatschappijen die als accu dienen.

Dat is waar hij wat aan wil doen.
Als je het zelf maar gelooft...
Kamp heeft duidelijk aangegeven dat hij het niet eerlijk vindt dat de niet zonnepaneel-bezitters betalen voor de gederfde inkomsten van wel bezitters. Maar eigenlijk bedoelt hij dat er minder geld binnen komt in de staatskas.

[ Bericht 4% gewijzigd door Knuppel1983 op 21-06-2017 10:10:36 ]
  woensdag 21 juni 2017 @ 10:14:19 #214
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_171830120
quote:
1s.gif Op woensdag 21 juni 2017 09:13 schreef MeisjeEmmen1986 het volgende:

[..]

Dat stond bij ons gewoon in de brief die wij hebben ontvangen van de netbeheerder.
Slimme digitale meter, slimme digitale meter maar dan de functie automatisch uitlezen uitzetten en daarna als je dat ook niet wilt dan wordt er kosteloos een conventionele digitale meter geplaatst.

Ook staat er bij ons in dat dit aanbod van een slimme meter maar eenmalig kosteloos is. Voor de kosten van het later nog plaatsen wordt je verwezen naar de website.

Wij hebben nu wel een slimme meter, ivm zonnepanelen. Onze 'oude' meter was niet geschikt. Tot op heden geen gekke dingen gezien, maar hou het zeker in de gaten.
Dat eenmalig kostenloos is ook nonsens natuurlijk, als je nu weigert en over 3 jaar wordt je meter afgekeurd is het niet zo dat je de slimme meter ineens zelf moet betalen.

Overigens: als je zonnepanelen hebt en een meter die niet terugdraait en je hebt eerder de slimme meter geweigerd dan is het een kwestie van je panelen aanmelden bij die site van de gezamenlijke netbeheerders (Ja, het ziet er op alle fronten uit als een scam site en het voldoet op meerdere fronten niet aan de eisen waaraan een site moet voldoen als ze privacy-gevoelige gegevens verwerken, maar het is helaas echt van de gezamenlijke netbeheerders), dan krijg je gewoon weer een slimme meter aangeboden, dat is namelijk het primaire doel van die site: zonnepaneeleigenaren slimme meters kunnen aanbieden.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
  woensdag 21 juni 2017 @ 10:20:53 #215
449329 Speekselklier
Komt niet meer terug
pi_171830232
Lees de rapporten eens door.
Er werken ongeveer 4000 mensen in de zonnepanelen industrie.
We hebben een klimmaat akkoord met parijs

Met de huidige vorm van salderen loopt de overheid jaarlijks 80 miljoen euro per jaar mis.
(waarvan trouwens het grootste deel van partijen die 10duizenden kwh per jaar terugeleveren)

Met volledig afschaffen zonder alternatief zitten er 4000 mensen zonder werk en staat nederland voor schut in Parijs. Denk je werkelijk dat ze dat laten gebeuren?

Er zal wel wat veranderen, maar ik denk dat de gevolgen voor de kleinopwekker wel meevallen.
Er zullen uiteindelijk toch ook volgend jaar weer zonnepanelen bij moeten komen.
Tot nooit .......
pi_171830428
Ik geef het op. Ontopic?
  woensdag 21 juni 2017 @ 10:43:01 #217
449329 Speekselklier
Komt niet meer terug
pi_171830568
Ja, en als ik ontopic zeg dat de draaimeter niet is goedgekeurd voor teruglevering en dat als er wijzigingen komen in het salerderen iedereen met zonnepalen aan de slimme meter moet is het ook niet goed.
Tot nooit .......
pi_171831154
quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 09:18 schreef Speekselklier het volgende:

De is echt een hele slimme manier, je ledjes hebben niet eens door dat je meter achteruit loopt omdat je teruglevert.
Naturlijk hebben die dat wel door. Met meerdere ledjes naast elkaar kun je gewoon de draairichting bepalen. Maar als je dat inderdaad niet begrijpt ben jij wellicht wel de doelgroep van de "slimme" meter.
One cannot make an omelette without
breaking eggs -- but it is amazing how
many eggs one can break without making
a decent omelette.
  woensdag 21 juni 2017 @ 11:18:05 #219
152789 karr-1
One man can make a difference
pi_171831177
Hoe vaak gaan we nog termen als "spioneren" "spionagemeter" etc gebruiken in dit verband? Tot op heden heeft nog niemand mij kunnen aantonen dat dit ook daadwerkelijk gebeurt, noch wat de effecten er van zijn.
Op zondag 22 november 2015 20:44 schreef Bart2002 het volgende:
"Je bent wel een ongelooflijk eigenwijs pijpje drop."
  woensdag 21 juni 2017 @ 11:38:49 #220
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_171831601
quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 11:18 schreef karr-1 het volgende:
Hoe vaak gaan we nog termen als "spioneren" "spionagemeter" etc gebruiken in dit verband? Tot op heden heeft nog niemand mij kunnen aantonen dat dit ook daadwerkelijk gebeurt, noch wat de effecten er van zijn.
Of het gebeurt is niet zo van belang, dat het kan is van belang, en dat het kan staat vast, en dan is het te hopen dat de netbeheerders hun systemen serieuzer nemen dan de websites die ze opzetten, want anders kun je op de hacks wachten.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
  woensdag 21 juni 2017 @ 11:58:57 #221
449329 Speekselklier
Komt niet meer terug
pi_171831971
quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 11:38 schreef Leandra het volgende:
Of het gebeurt is niet zo van belang, dat het kan is van belang, en dat het kan staat vast
Dat staat helemaal niet vast.
Spioneren gaat onopgemerkt anders is het geen spioneren.

Ik kan op mijn slimme meter zien wanneer er voor het laatst een bevraging is geweest. Als ik zie dat er dagelijks in plaats van twee-maandelijks op de meter wordt gekeken dan kan ik de netbeheerder daar dus op aanspreken.
Tot nooit .......
  Knikkerking woensdag 21 juni 2017 @ 12:14:28 #222
35149 Atmoz
Marblelous!
pi_171832297
quote:
0s.gif Op dinsdag 20 juni 2017 12:12 schreef Atmoz het volgende:

Ik zal hier niet meer posten omdat ik hier absoluut niet zit om reclame te maken of wat dan ook.

Even m'n eigen regels overtreden O-) het blijft namelijk een interessante discussie.

quote:
1s.gif Op dinsdag 20 juni 2017 12:16 schreef Leandra het volgende:

Ah, al je rants dat ik teveel betaal waren nonsens?
Nee, absoluut niet. Ik ga niets roepen wat ik niet meen.

Ik bedoelde niet het verschil in prijs, maar het salderen.

Dat de energierekening met een oude draaimeter (die naar behoren werkt, dus niet langszamer draait door veroudering of bepaalde hacks/truckjes) per definitie (over een langere periode) niet lager kan zijn dan bij een slimme meter waarbij APX-uurprijzen worden gehanteerd (met weinig tot geen vaste opslag), blijft een feit.

Het was misschien niet slim van mij om jou persoonlijke situatie als voorbeeld te nemen, want er zijn altijd uitzonderingen:

quote:
Daarbij zijn er verder beroepsmatig nog meer dan voldoende redenen de slimme meter te weigeren, maar dat geeft verder niet, dat kun jij niet weten.
die ik inderdaad niet kan weten ;)

Maar bij de gemiddelde consument met een draaischijfmeter geldt dat dus wel.
Mijn excuses dat je je persoonlijk voelde aangevallen door mijn "rants" (had nog nooit van dat woord gehoord, dus moest 't even opzoeken).

quote:
0s.gif Op dinsdag 20 juni 2017 21:32 schreef Leandra het volgende:

Grappig dat hier een hele rant was van iemand die het vreselijk dom vond om vast te houden aan m'n Ferrarismeter omdat ik daarmee sowieso teveel betaalde....
Zo grappig vind ik 't ook weer niet, want bij 99% van de gevallen klopt dat dus wel.
Dat jij een uitzondering bent kan ik niets aan doen, maar is in dit geval wel fijn/voordelig voor je ^O^

quote:
0s.gif Op dinsdag 20 juni 2017 12:58 schreef Leandra het volgende:

Er zijn partijen die er belang bij hebben de "slimme" meter erdoor te drammen, en dat belang ligt niet bij de consument, hoewel ze het uiteraard wel zo proberen te verkopen.
En anderzijds zijn er ook consumenten die belang bij een slimme meter hebben: die kunnen namelijk nu al (in de toekomst gaan we hier sowieso naartoe, dus waarom wachten/uitstellen vraag ik me af) gebruik maken van dynamische (en daardoor lagere) prijzen. Iets wat met die draaischijfmeter niet mogelijk is!
  woensdag 21 juni 2017 @ 12:16:12 #223
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_171832333
quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 11:58 schreef Speekselklier het volgende:

[..]

Dat staat helemaal niet vast.
Spioneren gaat onopgemerkt anders is het geen spioneren.

Ik kan op mijn slimme meter zien wanneer er voor het laatst een bevraging is geweest. Als ik zie dat er dagelijks in plaats van twee-maandelijks op de meter wordt gekeken dan kan ik de netbeheerder daar dus op aanspreken.
Als jij dat ziet ja.... dat neemt niet weg dat het gros het waarschijnlijk niet zal zien.

Overigens kan niet alleen de netbeheerder de meter uitlezen:

quote:
Bescherming van gegevens

De beveiliging van de slimme meter is vergelijkbaar met die van internetbankieren. Alle slimme meters voldoen aan de wettelijke veiligheidseisen, zodat onbevoegden niet bij uw gegevens kunnen.

• De slimme meter is uitgebreid getest en beveiligd tegen inbraakpogingen en hackers.
• Uw meterstanden zijn alleen zichtbaar voor u, uw netbeheerder Stedin en uw energieleverancier.
• Wij zien niet hoeveel energie u op welk moment verbruikt. Ook weten we niet welke apparaten u in huis heeft.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_171832378
quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 12:14 schreef Atmoz het volgende:
...

En anderzijds zijn er ook consumenten die belang bij een slimme meter hebben: die kunnen namelijk nu al (in de toekomst gaan we hier sowieso naartoe, dus waarom wachten/uitstellen vraag ik me af) gebruik maken van dynamische (en daardoor lagere) prijzen. Iets wat met die draaischijfmeter niet mogelijk is!
Dat schijnt inderdaad het enige argument te zijn dat jij belangrijk vindt. En je valt behoorlijk in herhaling. Lees het topic anders even terug, er zijn mensen die ook andere argumenten belangrijk vinden.
  woensdag 21 juni 2017 @ 12:19:14 #225
449329 Speekselklier
Komt niet meer terug
pi_171832393
quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 12:16 schreef Leandra het volgende:
Als jij dat ziet ja.... dat neemt niet weg dat het gros het waarschijnlijk niet zal zien.
Ik ging er eigenlijk vanuit dat elke slimme meter dat kan laten ziien...
Tot nooit .......
  woensdag 21 juni 2017 @ 12:21:04 #226
449329 Speekselklier
Komt niet meer terug
pi_171832433
quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 12:18 schreef ..-._---_-.- het volgende:

[..]

Dat schijnt inderdaad het enige argument te zijn dat jij belangrijk vindt. En je valt behoorlijk in herhaling. Lees het topic anders even terug, er zijn mensen die ook andere argumenten belangrijk vinden.
Het argument dat mensen met zonnepanelen geld denken uit te sparen met een terugdraaimeter is blijkbaar wel van toepassing. Dat de rest van Nederland iets kan besparen met flexibele tarieven is blijkbaar niet belangrijk?
Tot nooit .......
  Knikkerking woensdag 21 juni 2017 @ 12:28:54 #227
35149 Atmoz
Marblelous!
pi_171832560
quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 12:18 schreef ..-._---_-.- het volgende:

Dat schijnt inderdaad het enige argument te zijn dat jij belangrijk vindt.
Voor mij persoonlijk is dat een vrij belangrijk argument ja, en bovendien een heel belangrijk punt in deze hele discussie.

Over de rest van de argumenten (privacy etc...) zou ik me niet zoveel zorgen maken want dat is A: mijns inziens niet nodig, en B: heeft geen nut, want straks moeten we toch allemaal aan de slimme meter.

quote:
En je valt behoorlijk in herhaling.
Mee eens, maar dat is blijkbaar nodig. Tevens wilde ik even een misverstand rechtzetten :)

quote:
Lees het topic anders even terug, er zijn mensen die ook andere argumenten belangrijk vinden.
Ik weet dat er andere argumenten zijn. En daar heb ik ook respect voor (zoals al eerder aangegeven).

[edit]

quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 12:21 schreef Speekselklier het volgende:

Het argument dat mensen met zonnepanelen geld denken uit te sparen met een terugdraaimeter is blijkbaar wel van toepassing. Dat de rest van Nederland iets kan besparen met flexibele tarieven is blijkbaar niet belangrijk?
Dank voor de aanvulling ^O^
pi_171833103
quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 12:16 schreef Leandra het volgende:
• De slimme meter is uitgebreid getest en beveiligd tegen inbraakpogingen en hackers.
• Uw meterstanden zijn alleen zichtbaar voor u, uw netbeheerder Stedin en uw energieleverancier.
• Wij zien niet hoeveel energie u op welk moment verbruikt. Ook weten we niet welke apparaten u in huis heeft.
En als daar op doorvraagt is er niemand die je dan kan vertellen hoe die beveiliging er uit ziet. Natuurlijk gaan ze niet roepen dat die meters slecht beveiligd zijn, maar als ze roepen dat de beveiliging dik in orde is dan moet dat ook controleerbaar zijn. Anders biedt zo een bewering geen enkele zekerheid.

De antwoorden over hoe die meters beveiligd zijn liepen bij mij uiteen van "Daar heb ik geen idee van", via "Maakt u zich maar geen zorgen, dat hebben we goed voor elkaar", tot: "Dat mogen we niet vertellen om mensen met slechte bedoelingen niet wijzer te maken dan ze al zijn". Dat laatste argument is een vorm van "security by obscurity" en daar moet je altijd argwanend over zijn.

Kortom: laat mij zien hoe die beveiliging in elkaar zit, dan kan ik of een expert in mijn plaats er een oordeel over vellen.

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 21-06-2017 13:20:12 ]
pi_171833242
quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 12:28 schreef Atmoz het volgende:

[..]

Voor mij persoonlijk is dat een vrij belangrijk argument ja, en bovendien een heel belangrijk punt in deze hele discussie.

Over de rest van de argumenten (privacy etc...) zou ik me niet zoveel zorgen maken want dat is A: mijns inziens niet nodig, en B: heeft geen nut, want straks moeten we toch allemaal aan de slimme meter.
A: De geschiedenis wijst helaas uit dat de beveiliging van grootschalig verzamelde data te vaak niet goed op orde is. Daar komt nog bij dat organisaties die oprecht denken die beveiliging wel op orde te hebben vaak toch de plank misslaan. Dat blijkt dan altijd achteraf als het al te laat is. Niet met opzet, maar toch. Alleen de geruststellende mededeling dat je je geen zorgen hoeft te maken is volstrekt onvoldoende.

B: Natuurlijk heeft het wel nut. Dat we allemaal aan de slimmer meter moeten is niet helemaal vanzelfsprekend, en zelfs als het wel zo is dan mag je potdomme toch wel voor je eigen belangen opkomen? En die belangen zijn er wel degelijk als consument.

[ Bericht 1% gewijzigd door #ANONIEM op 21-06-2017 13:03:12 ]
  woensdag 21 juni 2017 @ 13:07:40 #230
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_171833385
quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 12:14 schreef Atmoz het volgende:

En anderzijds zijn er ook consumenten die belang bij een slimme meter hebben: die kunnen namelijk nu al (in de toekomst gaan we hier sowieso naartoe, dus waarom wachten/uitstellen vraag ik me af) gebruik maken van dynamische (en daardoor lagere) prijzen. Iets wat met die draaischijfmeter niet mogelijk is!
Waarom denk je in hemelsnaam dat dynamische prijzen lagere prijzen betekenen?

Weet je wat die dynamische prijzen gaan betekenen als iedereen een slimme meter heeft? Dat stroom bijna niets kost op het moment dat daar veel van opgewekt wordt (overdag dus, als de zon schijnt), en toevallig is dat ook het moment waarop mensen weinig stroom verbruiken, want het gros is niet thuis, en laat de wasmachine en droger niet draaien terwijl ze er niet zijn.
Dat betekent ook dat de prijzen hoger worden op het moment dat er weinig opgewekt wordt, 's morgens vroeg, 's avonds, en 's nachts, precies de momenten dat mensen wel stroom verbruiken.

Dus ja, het leidt tot lagere prijzen op het moment dat bijna niemand stroom nodig heeft, maar op het moment dat je wel stroom verbruikt zijn de dynamische prijzen door die geweldige slimme meter van jou stukken hoger dan nu.

Het betekent ook dat je niets gaat krijgen voor de stroom die je zonnepanelen opleveren, want op het moment dat ze de stroom opleveren is de dynamische stroomprijs bijna nul, en als je het dan later weer moet gebruiken is die dynamische stroomprijs veel hoger dan nu.

En nee, dat jij nu een leverancier hebt die lagere prijzen rekent met een slimme meter zegt helemaal niets over de toekomst, en zeker niet over de toekomst waarin iedereen verplicht een slimme meter heeft.
Die slimme meter gaat ervoor zorgen dat ze kunnen doen wat ze met rekening rijden willen doen, gewoon een spitsheffing invoeren op de momenten dat er meer stroom verbruikt wordt.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
  woensdag 21 juni 2017 @ 13:18:36 #231
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_171833637
quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 12:19 schreef Speekselklier het volgende:

[..]

Ik ging er eigenlijk vanuit dat elke slimme meter dat kan laten ziien...
Dat wil niet zeggen dat iedereen met een slimme meter er ook naar kijkt of in de gaten houdt, het gros zal dat niet doen.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_171833681
Ook de slimme meter is een onderdeel van dat marktmechanisme: niets is voor een leverancier/verkoper/winkelier, zo belangrijk als het kooppatroon (en andere eigenschappen) van je klant te kennen. Daarom bestaat ook de klantenkaart bij bijv. AH: die levert onschatbare waarde over het koopgedrag van de klanten.

De slimme meter is in feite ook een soort van geniepige klantenkaart: op ieder moment kan het consumentengedrag In casu: het afgenomen vermogen) gemonitord worden en de prijzen van het product worden aangepast: veel vraag weinig aanbod: omhoog met de prijzen en visje versa.
Op <a href="https://forum.fok.nl/topic/2677908/2/25#p208861847" target="_blank" >zaterdag 22 april 2023 13:43</a> schreef <a href="https://forum.fok.nl/user/profile/62881" target="_blank" >r_one</a> het volgende:
En ik zeg je dat je op zaterdagmiddag van 2 tot 4 in je poedelnaakie de horlepiep moet dansen op het marktplein.
  Moderator woensdag 21 juni 2017 @ 13:23:08 #233
417715 crew  derLudolf
allround beunhaas
pi_171833722
quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 13:07 schreef Leandra het volgende:

[..]

Waarom denk je in hemelsnaam dat dynamische prijzen lagere prijzen betekenen?

Weet je wat die dynamische prijzen gaan betekenen als iedereen een slimme meter heeft? Dat stroom bijna niets kost op het moment dat daar veel van opgewekt wordt (overdag dus, als de zon schijnt), en toevallig is dat ook het moment waarop mensen weinig stroom verbruiken, want het gros is niet thuis, en laat de wasmachine en droger niet draaien terwijl ze er niet zijn.
Dat betekent ook dat de prijzen hoger worden op het moment dat er weinig opgewekt wordt, 's morgens vroeg, 's avonds, en 's nachts, precies de momenten dat mensen wel stroom verbruiken.

Dus ja, het leidt tot lagere prijzen op het moment dat bijna niemand stroom nodig heeft, maar op het moment dat je wel stroom verbruikt zijn de dynamische prijzen door die geweldige slimme meter van jou stukken hoger dan nu.

Het betekent ook dat je niets gaat krijgen voor de stroom die je zonnepanelen opleveren, want op het moment dat ze de stroom opleveren is de dynamische stroomprijs bijna nul, en als je het dan later weer moet gebruiken is die dynamische stroomprijs veel hoger dan nu.

En nee, dat jij nu een leverancier hebt die lagere prijzen rekent met een slimme meter zegt helemaal niets over de toekomst, en zeker niet over de toekomst waarin iedereen verplicht een slimme meter heeft.
Die slimme meter gaat ervoor zorgen dat ze kunnen doen wat ze met rekening rijden willen doen, gewoon een spitsheffing invoeren op de momenten dat er meer stroom verbruikt wordt.
Dat voorzie ik ook, daarom willen ze je ook met alle geweld aan die dingen...
Kranplätze müssen verdichtet sein
  Knikkerking woensdag 21 juni 2017 @ 13:26:32 #234
35149 Atmoz
Marblelous!
pi_171833781
quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 13:02 schreef ..-._---_-.- het volgende:

A: De geschiedenis wijst helaas uit dat de beveiliging van grootschalig verzamelde data te vaak niet goed op orde is. Daar komt nog bij dat organisaties die oprecht denken die beveiliging wel op orde te hebben vaak toch de plank misslaan. Dat blijkt dan altijd achteraf als het al te laat is. Niet met opzet, maar toch. Alleen de geruststellende mededeling dat je je geen zorgen hoeft te maken is volstrekt onvoldoende.

Ik ben het volledig met je eens. Zo werkt het helaas maar al te vaak!

Maar wat ik bedoel is dat het mij persoonlijk eigenlijk helemaal niets boeit ookal lagen mijn verbruiken op straat. Van mij mag iedereen weten hoeveel en wanneer ik verbruik. Ik zie namelijk niet in waarom dat erg zou zijn.

Maargoed, (mede) uit dit topic blijkt dat er genoeg mensen zijn die daar anders over denken. Ik "schrok" hier wel van, en vroeg me af waardoor dat komt. Nu weet ik het en respecteer ik dat natuurlijk ook :Y

B: Natuurlijk heeft het wel nut. Dat we allemaal aan de slimmer meter moeten is niet helemaal vanzelfsprekend, en zelfs als het wel zo is dan mag je potdomme toch wel voor je eigen belangen opkomen? En die belangen zijn er wel degelijk als consument.
[/quote]

Yep, ook dat mag je zeker. We leven (gelukkig) in een vrij land ^O^

quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 13:07 schreef Leandra het volgende:

Waarom denk je in hemelsnaam dat dynamische prijzen lagere prijzen betekenen?
+

quote:
En nee, dat jij nu een leverancier hebt die lagere prijzen rekent met een slimme meter zegt helemaal niets over de toekomst,
Ok, laten we het dan eens zijn over het feit dat dit wél op het moment zo is, en ook sowieso nog in de nabije toekomst. Je hebt gelijk dat niemand kan weten wat er in de verre toekomst (> 10 jaar) gebeurt. Hopelijk wordt er een oplossing verzonnen waar iedereen vrede mee heeft :)


[edit]

quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 13:20 schreef blomke het volgende:
Ook de slimme meter is een onderdeel van dat marktmechanisme: niets is voor een leverancier/verkoper/winkelier, zo belangrijk als het kooppatroon (en andere eigenschappen) van je klant te kennen. Daarom bestaat ook de klantenkaart bij bijv. AH: die levert onschatbare waarde over het koopgedrag van de klanten.
Klopt ^O^


quote:
De slimme meter is in feite ook een soort van geniepige klantenkaart: op ieder moment kan het consumentengedrag In casu: het afgenomen vermogen) gemonitord worden en de prijzen van het product worden aangepast: veel vraag weinig aanbod: omhoog met de prijzen en visje versa.
Dat zou kunnen, maar dan neem je (tegen die tijd) toch een leverancier die dat niet zo doet? Iedereen is vrij om te gaan waar die wilt namelijk.
  woensdag 21 juni 2017 @ 13:28:56 #235
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_171833814
quote:
1s.gif Op woensdag 21 juni 2017 13:23 schreef derLudolf het volgende:

[..]

Dat voorzie ik ook, daarom willen ze je ook met alle geweld aan die dingen...
Het is ook niet voor niets dat nachtstroom al nagenoeg niet meer voordeliger is dan dagstroom, en dat een deel van de energieleveranciers daar al geen onderscheid meer in maakt, terwijl je vroeger met een dubbele meter en consequent je forse stroomverbruikers tijdens het daltarief aanzetten behoorlijk kon besparen op je energierekening, sterker nog; de kosten die je had voor het vervangen van de meter door een dubbele meter had je er binnen een paar jaar uit.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_171833832
quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 13:07 schreef Leandra het volgende:

[..]

Waarom denk je in hemelsnaam dat dynamische prijzen lagere prijzen betekenen?

Weet je wat die dynamische prijzen gaan betekenen als iedereen een slimme meter heeft? Dat stroom bijna niets kost op het moment dat daar veel van opgewekt wordt (overdag dus, als de zon schijnt), en toevallig is dat ook het moment waarop mensen weinig stroom verbruiken, want het gros is niet thuis, en laat de wasmachine en droger niet draaien terwijl ze er niet zijn.
Dat betekent ook dat de prijzen hoger worden op het moment dat er weinig opgewekt wordt, 's morgens vroeg, 's avonds, en 's nachts, precies de momenten dat mensen wel stroom verbruiken.

Dus ja, het leidt tot lagere prijzen op het moment dat bijna niemand stroom nodig heeft, maar op het moment dat je wel stroom verbruikt zijn de dynamische prijzen door die geweldige slimme meter van jou stukken hoger dan nu.
Het mooiste zou zijn als een smart-grid systeem de werkelijkheid wordt; dan wordt de overdag opgewekte energie opgeslagen en teruggeleverd als dat nodig is. Veel energie opgewekt overdag zou dan een lagere prijs per kWh kunnen betekenen in de avond (zou kunnen want het is allemaal koffiedik kijken natuurlijk :) )

Dan veranderd de rol van de energieleverancier meer van producent naar infrastructuur-leverancier voor bekabeling en opslag.
"Een menschenhater, menschenschuwend mensch, die niet gaarne andere menschen ziet; een wonderlijk, ongezellig mensch, vijand van alle vrolijkheid.'
"My voice is nothing, my thoughts are nothing, in many respects I'm like you; nothing"
  woensdag 21 juni 2017 @ 13:33:00 #237
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_171833905
Overigens hebben de netbeheerders gewoon en lijst opgesteld met slimme meters die kunnen afwijken, maar het is niet zo dat ze die meters dus ook vervangen.

https://www.security.nl/p(...)slimme+meters+bekend

Het is ook gewoon bizar dat 28% van de reeds geplaatste slimme meters een afwijking kan hebben.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_171833935
quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 13:33 schreef Leandra het volgende:
Overigens hebben de netbeheerders gewoon en lijst opgesteld met slimme meters die kunnen afwijken, maar het is niet zo dat ze die meters dus ook vervangen.

https://www.security.nl/p(...)slimme+meters+bekend
Simpelweg te duur om het direct te vervangen, dus dan maar gewoon het piepsysteem gebruiken.
Dat is niet zo heel gek anders dan met alle andere apparatuur die je in bruikleen hebt.
"Een menschenhater, menschenschuwend mensch, die niet gaarne andere menschen ziet; een wonderlijk, ongezellig mensch, vijand van alle vrolijkheid.'
"My voice is nothing, my thoughts are nothing, in many respects I'm like you; nothing"
  woensdag 21 juni 2017 @ 13:37:51 #239
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_171833990
quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 13:34 schreef Ceased2Be het volgende:

[..]

Simpelweg te duur om het direct te vervangen, dus dan maar gewoon het piepsysteem gebruiken.
Dat is niet zo heel gek anders dan met alle andere apparatuur die je in bruikleen hebt.
Ik ben vooral benieuwd of ze ook zijn opgehouden die meters te plaatsen....
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_171834666
Ik ben er wel blij mee dat ik vorig jaar slimme meters heb laten plaatsen, en die in combinatie met een toon kon gebruiken. De monitor mogelijkheid van mijn energieverbruik, het dagelijkse inzicht in het verbruik heeft gemaakt dat ik mijn verbruik behoorlijk heb weten te beperken.

Maar ik heb ook verantwoordelijkheid over het huis van mijn hoogbejaarde moeder, en toen daar het aanbod voor het plaatsen van slimme meters kwam, heb ik ze daar geweigerd. Had er ook mee te maken dat daar de gasmeter niet in de meterkast zit, maar apart in de een kast in de woonkamer, dus een paar meter verderop.
Huidige trend atmosf. CO2 Mauna Loa: 411 ppm ,10 jaar geleden: 387 ppm , 25 jaar geleden: 358 ppm
  woensdag 21 juni 2017 @ 14:29:25 #241
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_171834893
quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 14:16 schreef barthol het volgende:
Ik ben er wel blij mee dat ik vorig jaar slimme meters heb laten plaatsen, en die in combinatie met een toon kon gebruiken. De monitor mogelijkheid van mijn energieverbruik, het dagelijkse inzicht in het verbruik heeft gemaakt dat ik mijn verbruik behoorlijk heb weten te beperken.

Maar ik heb ook verantwoordelijkheid over het huis van mijn hoogbejaarde moeder, en toen daar het aanbod voor het plaatsen van slimme meters kwam, heb ik ze daar geweigerd. Had er ook mee te maken dat daar de gasmeter niet in de meterkast zit, maar apart in de een kast in de woonkamer, dus een paar meter verderop.
Je stelt dus dat je energieverbruik is gedaald omdat je er op bent gaan letten, daar zal overigens vooral Toon bij geholpen hebben.
Het is niet zo dat je energieverbruik daalt omdat je een slimme meter genomen hebt.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
  woensdag 21 juni 2017 @ 14:29:26 #242
449329 Speekselklier
Komt niet meer terug
pi_171834894
quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 13:02 schreef ..-._---_-.- het volgende:
A: De geschiedenis wijst helaas uit dat de beveiliging van grootschalig verzamelde data te vaak niet goed op orde is.
Is het je dan niet duidelijk dat er helemaal geen grootschalige dataverzameling is? Je gegevens worden twee-maandelijks of jaarlijks uitgelezen. Als je kiest voor jaarlijkse uitlezing dan is de dataverzameling net zo groot als met de analoge meter.

De meterstand van vandaag en van een jaar geleden voor de faktuur.
Vroeger kwam daar de meteropnemer voor langs en nu gaat dat op afstand.
De verzameling zelf is niet anders.
Tot nooit .......
pi_171835050
quote:
1s.gif Op woensdag 21 juni 2017 14:29 schreef Leandra het volgende:

[..]

Je stelt dus dat je energieverbruik is gedaald omdat je er op bent gaan letten, daar zal overigens vooral Toon bij geholpen hebben.
Het is niet zo dat je energieverbruik daalt omdat je een slimme meter genomen hebt.
Klopt, ik heb verbruik extra omlaag kunnen brengen door die mogelijkheid om het verbruik zo goed te kunnen zien. (Daarvoor had ik het ook al omlaag gebracht, maar dus minder extreem.)
De slimme meter doet het gewoon goed, geeft geen hoger of lager verbruik aan, maar het exacte verbruik. Ik kan zien dat hij juist registreert.
Huidige trend atmosf. CO2 Mauna Loa: 411 ppm ,10 jaar geleden: 387 ppm , 25 jaar geleden: 358 ppm
  woensdag 21 juni 2017 @ 14:41:15 #244
449329 Speekselklier
Komt niet meer terug
pi_171835066
In plaats van kudos zou ik graag argumenten willen waarom jij denkt dat er wel een dataverzameling is. Ik baseer me op de wet:

quote:
De meterstanden mogen wettelijk in vier situaties worden uitgelezen:

één keer per jaar voor uw jaarafrekening;
zes keer per jaar (om de twee maanden) voor het tweemaandelijkse verbruik- en kostenoverzicht;
als u overstapt naar een ander energiebedrijf of als u verhuist;
incidenteel wanneer dat nodig is voor het beheer of onderhoud van het energienet.

Vaker mag de netbeheerder uw slimme meter niet uitlezen. Tenzij u daar zelf uitdrukkelijk toestemming voor hebt gegeven.
Als jij denkt dat er meer wordt uitgelezen dan stel je eigenlijk dat de netbeheerder zicht niet aan de wet houdt. Ik zie daar dan graag het bewijs van.
Tot nooit .......
  woensdag 21 juni 2017 @ 14:41:36 #245
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_171835071
quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 14:29 schreef Speekselklier het volgende:

[..]

Is het je dan niet duidelijk dat er helemaal geen grootschalige dataverzameling is? Je gegevens worden twee-maandelijks of jaarlijks uitgelezen. Als je kiest voor jaarlijkse uitlezing dan is de dataverzameling net zo groot als met de analoge meter.

De meterstand van vandaag en van een jaar geleden voor de faktuur.
Vroeger kwam daar de meteropnemer voor langs en nu gaat dat op afstand.
De verzameling zelf is niet anders.
Jij denkt dat ze over een paar jaar niet precies per wijk weten wanneer de pieken en dalen qua energieverbruik zijn, per straat en per huis waarschijnlijk ook
Kun je fijn een gepersonaliseerde aanbieding qua prijzen krijgen, betaal je gewoon meer dan de buurman om 20.00 uur omdat jij dan thuis bent en hij niet.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_171835077
quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 14:29 schreef Speekselklier het volgende:

[..]

Is het je dan niet duidelijk dat er helemaal geen grootschalige dataverzameling is? Je gegevens worden twee-maandelijks of jaarlijks uitgelezen. Als je kiest voor jaarlijkse uitlezing dan is de dataverzameling net zo groot als met de analoge meter.
Volgens mij leest de netbeheerder het regelmatiger uit en wordt dat gebruikt om de productie mee te sturen (of althans dat wordt de bedoeling).
Dat het eens per twee maanden naar je leverancier gaat (of vaker als je wil) klopt.
"Een menschenhater, menschenschuwend mensch, die niet gaarne andere menschen ziet; een wonderlijk, ongezellig mensch, vijand van alle vrolijkheid.'
"My voice is nothing, my thoughts are nothing, in many respects I'm like you; nothing"
  woensdag 21 juni 2017 @ 14:43:22 #247
152789 karr-1
One man can make a difference
pi_171835102
quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 14:41 schreef Ceased2Be het volgende:

[..]

Volgens mij leest de netbeheerder het regelmatiger uit en wordt dat gebruikt om de productie mee te sturen (of althans dat wordt de bedoeling).
Dat het eens per twee maanden naar je leverancier gaat (of vaker als je wil) klopt.
Volgens jou? Waar staat dat dan?
Op zondag 22 november 2015 20:44 schreef Bart2002 het volgende:
"Je bent wel een ongelooflijk eigenwijs pijpje drop."
  woensdag 21 juni 2017 @ 14:44:25 #248
449329 Speekselklier
Komt niet meer terug
pi_171835118
quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 14:41 schreef Ceased2Be het volgende:
Volgens mij leest de netbeheerder het regelmatiger uit en wordt dat gebruikt om de productie mee te sturen (of althans dat wordt de bedoeling).
De meterstanden mogen wettelijk in vier situaties worden uitgelezen:
• één keer per jaar voor uw jaarafrekening;
• zes keer per jaar (om de twee maanden) voor het tweemaandelijkse verbruik- en kostenoverzicht;
• als u overstapt naar een ander energiebedrijf of als u verhuist;
• incidenteel wanneer dat nodig is voor het beheer of onderhoud van het energienet.

Vaker mag de netbeheerder uw slimme meter niet uitlezen. Tenzij u daar zelf uitdrukkelijk toestemming voor hebt gegeven.

Als jij meer weet dan hoor ik het graag. Overigens kan je zien als je meter vaker wordt uitgelezen dus de netbeheerder zou wel erg dom zijn om zich niet aan de wet te houden.
Tot nooit .......
pi_171835128
quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 14:43 schreef karr-1 het volgende:

[..]

Volgens jou? Waar staat dat dan?
https://www.enexis.nl/zak(...)cherming/bescherming

quote:
Om uw energieverbruik in de gaten te houden kunt u ook websites of apps gebruiken. Bij de installatie daarvan geeft u de leverancier toestemming om gegevens op te vragen bij Enexis. Wij lezen de slimme meter dan op afstand uit en geven de meterstanden door waar de leverancier om vraagt. In principe lezen we ’s nachts uit wat u die dag hebt verbruikt en geven we verbruiksstanden per kwartier voor elektriciteit en per uur voor gas.​​​
"Een menschenhater, menschenschuwend mensch, die niet gaarne andere menschen ziet; een wonderlijk, ongezellig mensch, vijand van alle vrolijkheid.'
"My voice is nothing, my thoughts are nothing, in many respects I'm like you; nothing"
pi_171835133
quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 14:41 schreef Speekselklier het volgende:
In plaats van kudos zou ik graag argumenten willen waarom jij denkt dat er wel een dataverzameling is. Ik baseer me op de wet:

[..]

Als jij denkt dat er meer wordt uitgelezen dan stel je eigenlijk dat de netbeheerder zicht niet aan de wet houdt. Ik zie daar dan graag het bewijs van.
Ervaringen uit het verleden Speeksel.
Er is een reden dat je rond 17.00u regelmatig gebeld wordt. Of nieuwsbrieven ontvangt van bedrijven die je daar nooit om gevraagd hebt. Of je bankrekeningnr. al ingevuld staat op een acceptgiro.

Papier en praktijk zijn 2 verschillende dingen. Maar blijf vooral geloven dat die slimme meter er voor ons gemak is.
  Knikkerking woensdag 21 juni 2017 @ 14:45:58 #251
35149 Atmoz
Marblelous!
pi_171835147
quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 13:37 schreef Leandra het volgende:

Ik ben vooral benieuwd of ze ook zijn opgehouden die meters te plaatsen....
Dat mag ik toch hopen. Als dat niet zo is zou dat wel schandalig zijn...
Maar daar ben ik ook wel benieuwd naar eigenlijk!

quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 14:41 schreef Ceased2Be het volgende:

Volgens mij leest de netbeheerder het regelmatiger uit en wordt dat gebruikt om de productie mee te sturen (of althans dat wordt de bedoeling).
Dat het eens per twee maanden naar je leverancier gaat (of vaker als je wil) klopt.
Nee, dat klopt niet. De netbeheerder leest het precies even vaak uit als wat je zelf met de leverancier hebt afgesproken.
  woensdag 21 juni 2017 @ 14:46:10 #252
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_171835151
quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 14:41 schreef Speekselklier het volgende:
In plaats van kudos zou ik graag argumenten willen waarom jij denkt dat er wel een dataverzameling is. Ik baseer me op de wet:

[..]

Als jij denkt dat er meer wordt uitgelezen dan stel je eigenlijk dat de netbeheerder zicht niet aan de wet houdt. Ik zie daar dan graag het bewijs van.
En hoe vaak mag de energieleverancier hem uitlezen?
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
  woensdag 21 juni 2017 @ 14:47:01 #253
449329 Speekselklier
Komt niet meer terug
pi_171835167
quote:
Om uw energieverbruik in de gaten te houden kunt u ook websites of apps gebruiken. Bij de installatie daarvan geeft u de leverancier toestemming om gegevens op te vragen bij Enexis. Wij lezen de slimme meter dan op afstand uit en geven de meterstanden door waar de leverancier om vraagt. In principe lezen we ’s nachts uit wat u die dag hebt verbruikt en geven we verbruiksstanden per kwartier voor elektriciteit en per uur voor gas.​​​
even het juiste stukje vet gemaakt.
Tot nooit .......
  Knikkerking woensdag 21 juni 2017 @ 14:48:11 #254
35149 Atmoz
Marblelous!
pi_171835182
quote:
1s.gif Op woensdag 21 juni 2017 14:46 schreef Leandra het volgende:

En hoe vaak mag de energieleverancier hem uitlezen?
Zo vaak als je zelf aangeeft. Tot een maximum van 1x p/dag, want vaker heeft geen nut.
  woensdag 21 juni 2017 @ 14:48:14 #255
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_171835184
quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 14:47 schreef Speekselklier het volgende:

[..]

even het juiste stukje vet gemaakt.
En dat doe je met Toon bijvoorbeeld niet?
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
  woensdag 21 juni 2017 @ 14:49:38 #256
449329 Speekselklier
Komt niet meer terug
pi_171835216
quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 14:41 schreef Ceased2Be het volgende:
Volgens mij leest de netbeheerder het regelmatiger uit en wordt dat gebruikt om de productie mee te sturen (of althans dat wordt de bedoeling).
Denk jij werkelijk dat hij jouw persoonlijk verbruik moet weten om te beslissen of hij een extra kerncentrale gaat plaatsen?
Tot nooit .......
pi_171835247
quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 14:47 schreef Speekselklier het volgende:

[..]

even het juiste stukje vet gemaakt.
Precies en dan geef je default toestemming voor 6 keer per jaar (of vaker).
Daarnaast kunnen ze de meter uitlezen om de batterij te checken of een software-update te doen.

En als ze dat kunnen zonder dat de lezer dat als 'uitgelezen' markeert kunnen ze vast ook wel het verbruik monitoren zonder die als uitgelezen te markeren.
Dan wordt het als 'uitgelezen' gemarkeerd zodra de stand wordt doorgegeven aan de energieleverancier.
quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 14:49 schreef Speekselklier het volgende:

[..]

Denk jij werkelijk dat hij jouw persoonlijk verbruik moet weten om te beslissen of hij een extra kerncentrale gaat plaatsen?
Zei ik dat? Alle slimme meters bij elkaar die data op 15 minuten nauwkeurig bijhouden zorgen ervoor dat je veel slimmer op en af kunt schakelen qua productie.
"Een menschenhater, menschenschuwend mensch, die niet gaarne andere menschen ziet; een wonderlijk, ongezellig mensch, vijand van alle vrolijkheid.'
"My voice is nothing, my thoughts are nothing, in many respects I'm like you; nothing"
  woensdag 21 juni 2017 @ 14:55:54 #258
449329 Speekselklier
Komt niet meer terug
pi_171835325
quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 14:51 schreef Ceased2Be het volgende:
Precies en dan geef je default toestemming voor 6 keer per jaar (of vaker).
Daarnaast kunnen ze de meter uitlezen om de batterij te checken of een software-update te doen.

En als ze dat kunnen zonder dat de lezer dat als 'uitgelezen' markeert kunnen ze vast ook wel het verbruik monitoren zonder die als uitgelezen te markeren.
Dan wordt het als 'uitgelezen' gemarkeerd zodra de stand wordt doorgegeven aan de energieleverancier.
Dan ga je er dus vanuit dat de netbeheerder zich niet aan de wet houd. En dan ga je er ook vanuit dat dat tot op heden niemand heeft ondekt. Er is dus ergens een dataverzameling met illegale gegevens waar niemand ooit iets over vertelt heeft. Ik zie hier een heel groot complot.

Effe me aluhoedje af: heb je hier bewijs, of maar aanwijzingen voor?
Tot nooit .......
pi_171835334
quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 14:51 schreef Ceased2Be het volgende:

Alle slimme meters bij elkaar die data op 15 minuten nauwkeurig bijhouden zorgen ervoor dat je veel slimmer op en af kunt schakelen qua productie.
Dat kan je dan slimmer meten bij een transformator. Dan hoef je niet te rekenen.

iets anders
Het argument dat er overdag minder stroom wordt gebruikt dan in de avond gaat wel op voor particulieren maar niet voor de industrie. Dus dat overdag de stroom goedkoper wordt geloof ik niets van.
  woensdag 21 juni 2017 @ 14:56:35 #260
449329 Speekselklier
Komt niet meer terug
pi_171835337
quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 14:51 schreef Ceased2Be het volgende:
Zei ik dat? Alle slimme meters bij elkaar die data op 15 minuten nauwkeurig bijhouden zorgen ervoor dat je veel slimmer op en af kunt schakelen qua productie.
Dat lukt ze denk ik prima op wijk/straatniveau, die data is nog makkeler te verwerken ook.
Tot nooit .......
  Knikkerking woensdag 21 juni 2017 @ 14:58:28 #261
35149 Atmoz
Marblelous!
pi_171835363
quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 14:51 schreef Ceased2Be het volgende:

Precies en dan geef je default toestemming voor 6 keer per jaar (of vaker).
Daarnaast kunnen ze de meter uitlezen om de batterij te checken of een software-update te doen.

En als ze dat kunnen zonder dat de lezer dat als 'uitgelezen' markeert kunnen ze vast ook wel het verbruik monitoren zonder die als uitgelezen te markeren.
Dan wordt het als 'uitgelezen' gemarkeerd zodra de stand wordt doorgegeven aan de energieleverancier.
Dan ga je er dus vanuit dat men de boel zit te flessen en illegaal bezig is?!
Of bedoel je alleen dat het zou kunnen, en dat je dat al niet relax vind?

quote:
Alle slimme meters bij elkaar die data op 15 minuten nauwkeurig bijhouden zorgen ervoor dat je veel slimmer op en af kunt schakelen qua productie.
Klopt, maar is toch alleen maar goed voor het milieu en dus positief hoop ik?
  woensdag 21 juni 2017 @ 15:06:56 #262
449329 Speekselklier
Komt niet meer terug
pi_171835528
quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 14:56 schreef nanuk het volgende:
Dus dat overdag de stroom goedkoper wordt geloof ik niets van.
Hier zie ik een overzicht van de stroomprijzen per uur. Ik zie dat het per dag verschilt en er inderdaad dagen zijn dat stroom overdag goedkoper is.
Tot nooit .......
  Knikkerking woensdag 21 juni 2017 @ 15:12:37 #263
35149 Atmoz
Marblelous!
pi_171835634
quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 15:06 schreef Speekselklier het volgende:

Hier zie ik een overzicht van de stroomprijzen per uur. Ik zie dat het per dag verschilt en er inderdaad dagen zijn dat stroom overdag goedkoper is.
Ze lopen wel iets achter, want de prijzen voor morgen zijn ongeveer een uur geleden bekendgemaakt :P
  woensdag 21 juni 2017 @ 15:16:57 #264
449329 Speekselklier
Komt niet meer terug
pi_171835716
quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 15:12 schreef Atmoz het volgende:
De prijzen voor morgen zijn ongeveer een uur geleden bekendgemaakt :P
Apart dat ze de prijzen voor morgen al weten.

Als dat echt zo is dan geloof ook wel dat concepten als EasyLotery, EasyAEX en EasyAED zullen aanslaan.
Tot nooit .......
  woensdag 21 juni 2017 @ 15:17:43 #265
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_171835736
quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 15:12 schreef Atmoz het volgende:

[..]

Ze lopen wel iets achter, want de prijzen voor morgen zijn ongeveer een uur geleden bekendgemaakt :P
Daar kun je natuurlijk ook alleen maar gebruik van maken als je verbruik permanent gemonitord wordt.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
  woensdag 21 juni 2017 @ 15:18:22 #266
449329 Speekselklier
Komt niet meer terug
pi_171835748
quote:
1s.gif Op woensdag 21 juni 2017 15:17 schreef Leandra het volgende:

[..]

Daar kun je natuurlijk ook alleen maar gebruik van maken als je verbruik permanent gemonitord wordt.
Ja maar dan teken je er voor, dan gebeurt het niet zonder toestemming.
Als ik 14 sloten op mijn huis laat plaatsen en de deur open laat staan moet ik ook niet boos worden als er wordt ingebroken.
Tot nooit .......
  woensdag 21 juni 2017 @ 15:19:42 #267
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_171835776
quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 15:18 schreef Speekselklier het volgende:

[..]

Ja maar dan teken je er voor.
Het niet al hebben van de slimme meter is hier al benoemd als een dief van je eigen portemonnee zijn, dus dan wordt dit het volgende hè.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
  Knikkerking woensdag 21 juni 2017 @ 15:20:37 #268
35149 Atmoz
Marblelous!
pi_171835787
quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 15:16 schreef Speekselklier het volgende:

Apart dat ze de prijzen voor morgen al weten.
Ze worden inderdaad dagelijks (meestal rond 14u) bekendgemaakt voor de dag erna.

quote:
Als dat echt zo is dan geloof ook wel dat concepten als EasyLotery, EasyAEX en EasyAED zullen aanslaan.
Dat zegt me even niets... Dadelijk effe Googelen :)

quote:
1s.gif Op woensdag 21 juni 2017 15:17 schreef Leandra het volgende:

Daar kun je natuurlijk ook alleen maar gebruik van maken als je verbruik permanent gemonitord wordt.
Klopt, dat is inderdaad zo.

[edit]

Met "permanent" bedoel je neem ik aan gewoon die 1x p/dag? (en sowieso altijd pas de dag erna)
  woensdag 21 juni 2017 @ 15:29:44 #269
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_171835944
quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 15:20 schreef Atmoz het volgende:

[..]

Ze worden inderdaad dagelijks (meestal rond 14u) bekendgemaakt voor de dag erna.

[..]

Dat zegt me even niets... Dadelijk effe Googelen :)

[..]

Klopt, dat is inderdaad zo.

[edit]

Met "permanent" bedoel je neem ik aan gewoon die 1x p/dag? (en sowieso altijd pas de dag erna)
Waarom denk je slechts één keer per dag als er uurprijzen gerekend worden?
Wellicht wordt het wel een keer per dag uitgelezen maar dan wordt wel het verbruik over de dag uitgelezen, niet alleen de meterstand.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
  Knikkerking woensdag 21 juni 2017 @ 15:33:14 #270
35149 Atmoz
Marblelous!
pi_171836009
quote:
1s.gif Op woensdag 21 juni 2017 15:29 schreef Leandra het volgende:

Waarom denk je slechts één keer per dag als er uurprijzen gerekend worden?
Wellicht wordt het wel een keer per dag uitgelezen maar dan wordt wel het verbruik over de dag uitgelezen, niet alleen de meterstand.
Het wordt inderdaad 1x p/dag uitgelezen, maar wel met data op uur (straks kwartier) niveau. Anders heb je er inderdaad weinig aan als je uurprijzen wilt hanteren.

[edit]

Sorry, ik vergis me. Het is nu al op kwartier-niveau!
  woensdag 21 juni 2017 @ 15:35:59 #271
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_171836074
Idd...
https://www.liander.nl/node/13888

Onder andere vraag 16, 17 en 20.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
  woensdag 21 juni 2017 @ 15:37:29 #272
449329 Speekselklier
Komt niet meer terug
pi_171836100
Ik vind het wel handig dat je de dag vooraf al de laagste prijs weet. Dan kan je het salmonella programma van de warmtepomp, de wasmachine en in de toekomst ook het bijladen van de auto erop aanpassen. Home-automation gaat dan echt een functie krijgen.

Dan mevrouw speekselklier nog zo ver krijgen dat ze om 3 uur snachts het avondeten alvast klaar maakt en dan zijn we er helemaal.
Tot nooit .......
  Knikkerking woensdag 21 juni 2017 @ 15:40:12 #273
35149 Atmoz
Marblelous!
pi_171836173
quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 15:37 schreef Speekselklier het volgende:
Ik vind het wel handig dat je de dag vooraf al de laagste prijs weet. Dan kan je het salmonella programma van de warmtepomp, de wasmachine en in de toekomst ook het bijladen van de auto erop aanpassen.
Ja precies. Dat is wat ik al 4 jaar doe. Ik schakel met een (zelfgemaakt kastje met Arduino etc...) de zware verbruikers zoals een accumulatiekachel. Mijn systeempje kiest het goedkoopste uur van die dag en schakelt dan ^O^
  woensdag 21 juni 2017 @ 15:40:22 #274
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_171836179
Ik vraag me nu ook af of die kwartierwaarden niet sowieso uitgelezen worden, ongeacht of dat dagelijks of tweemaandelijks gebeurt.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
  Knikkerking woensdag 21 juni 2017 @ 15:42:40 #275
35149 Atmoz
Marblelous!
pi_171836238
quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 15:40 schreef Leandra het volgende:
Ik vraag me nu ook af of die kwartierwaarden niet sowieso uitgelezen worden, ongeacht of dat dagelijks of tweemaandelijks gebeurt.
Nee, die worden alleen uitgelezen als je dat zelf zo hebt doorgegeven. (anders zijn ze illegaal bezig).

Als niemand (alleen leverancier en ODA mogen/kunnen dat) die data IEDERE dag opnieuw opvraagt, dan gebeurt er helemaal niets. Als ze het een keer vergeten of er is een storing, dan kunnen ze tot 10 dagen terug in de tijd, en erna is het niet meer mogelijk om aan die data te komen.
  woensdag 21 juni 2017 @ 15:43:08 #276
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_171836250
Hmmz zo te lezen worden de kwartierwaarden idd sowieso uitgelezen, ongeacht of je dat dagelijks of tweemaandelijks laat doen, en ze mogen ze ook nog twee maanden bewaren

https://www.liander.nl/node/13897
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
  Knikkerking woensdag 21 juni 2017 @ 15:44:27 #277
35149 Atmoz
Marblelous!
pi_171836279
quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 15:43 schreef Leandra het volgende:
Hmmz zo te lezen worden de kwartierwaarden idd sowieso uitgelezen, ongeacht of je dat dagelijks of tweemaandelijks laat doen, en ze mogen ze ook nog twee maanden bewaren

https://www.liander.nl/node/13897
Dat klopt niet helemaal. Ze worden niet standaard uitgelezen. Ze worden wel standaard in de meter opgeslagen. Totdat iemand ze dus (binnen 10 dagen!) opvraagt.
  woensdag 21 juni 2017 @ 15:48:14 #278
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_171836361
quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 15:44 schreef Atmoz het volgende:

[..]

Dat klopt niet helemaal. Ze worden niet standaard uitgelezen. Ze worden wel standaard in de meter opgeslagen. Totdat iemand ze dus (binnen 10 dagen!) opvraagt.
quote:
Wat doet Liander met mijn gegevens uit de slimme meter?
De netbeheerder mag niet zomaar informatie uit de meter halen. Hiervoor zijn strikte afspraken gemaakt met u als klant. Informatie die nodig is voor het technisch beheer van de meter of van het elektriciteitsnet mag de netbeheerder wel zonder toestemming uitlezen. Wij gebruiken deze gegevens om berekeningen uit te voeren voor toewijzing en verrekening van energie. Uw kwartierwaarden worden daarna maximaal twee maanden door ons bewaard.
Hier stellen ze gewoon dat ze je kwartierwaarden ophalen en bewaren.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
  woensdag 21 juni 2017 @ 15:53:25 #279
449329 Speekselklier
Komt niet meer terug
pi_171836441
quote:
De netbeheerder mag niet zomaar informatie uit de meter halen. Hiervoor zijn strikte afspraken gemaakt met u als klant. Informatie die nodig is voor het technisch beheer van de meter of van het elektriciteitsnet mag de netbeheerder wel zonder toestemming uitlezen. Wij gebruiken deze gegevens om berekeningen uit te voeren voor toewijzing en verrekening van energie. Uw kwartierwaarden worden daarna maximaal twee maanden door ons bewaard.
En op pagina 37 van de gedragscode staat nogmaals dat dat niet gebeurt zonder toestemming.

En op pagina 38 een mooi tabel wat wel/niet wordt uitgelezen na/zonder toestemming van klant.
Tot nooit .......
  Knikkerking woensdag 21 juni 2017 @ 15:57:24 #280
35149 Atmoz
Marblelous!
pi_171836509
quote:
1s.gif Op woensdag 21 juni 2017 15:48 schreef Leandra het volgende:

De netbeheerder mag niet zomaar informatie uit de meter halen. Hiervoor zijn strikte afspraken gemaakt met u als klant. Informatie die nodig is voor het technisch beheer van de meter of van het elektriciteitsnet mag de netbeheerder wel zonder toestemming uitlezen. Wij gebruiken deze gegevens om berekeningen uit te voeren voor toewijzing en verrekening van energie. Uw kwartierwaarden worden daarna maximaal twee maanden door ons bewaard.

Hier stellen ze gewoon dat ze je kwartierwaarden ophalen en bewaren.
Het staat er niet super duidelijk/eenduidig, maar het is zo dat een leverancier en/of ODA ze moeten aanvragen bij de netbeheerder. Daar gaat altijd wat tijd overheen, en als alles goed is gegaan (meter niet in storing, alles communicatie werkt zoals het hoort) dan wordt die klaargezet zodat de leverancier het kan ophalen.

Dat betekend dat de data absoluut pas in die "centrale database" terecht komt na zo'n aanvraag. (die dus iedere dag opnieuw moet gebeuren).

Maar dat zou nog steeds kunnen betekenen dat de data wel al bij de netbeheerder is. Daar heb je een punt! Dat kan ik niet met zekerheid zeggen eerlijk gezegd. Ben ik wel benieuwd naar eigenlijk, want ik was in de veronderstelling dat het ook pas na die dagelijkse aanvraag bij de netbeheerder terecht kwam :)

[edit]
Naar aanleiding van dat stukje uit de gedragscode is het inderdaad zoals ik dacht. Die kwartierwaarden worden alleen pas naar de netbeheerder gestuurd nadat je daar zelf toestemming voor hebt gegeven. Er vind dus nergens gegevensverzameling plaats. Ook niet in de slimmemeter zelf, behalve als je daar uiteraard toestemming voor geeft.

[ Bericht 3% gewijzigd door Atmoz op 21-06-2017 16:11:30 ]
  woensdag 21 juni 2017 @ 16:02:12 #281
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_171836581
quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 15:53 schreef Speekselklier het volgende:

[..]

En op pagina 37 van de gedragscode staat nogmaals dat dat niet gebeurt zonder toestemming.

En op pagina 38 een mooi tabel wat wel/niet wordt uitgelezen na/zonder toestemming van klant.
Men heeft het daar over "meetgegevens" dat sluit dus absoluut niet uit dat dat je kwartierwaarden betreft, desnoods over de complete periode die op dat moment uitgelezen wordt.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_171836586
quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 14:29 schreef Speekselklier het volgende:

[..]

Is het je dan niet duidelijk dat er helemaal geen grootschalige dataverzameling is? Je gegevens worden twee-maandelijks of jaarlijks uitgelezen. Als je kiest voor jaarlijkse uitlezing dan is de dataverzameling net zo groot als met de analoge meter.
Nou ja, laten we het dan geautomatiseerde grootschalige informatieverzameling noemen. Daar valt buiten de dataverzameling zelf ook de infrastructuur onder. Je meter hangt aan een publiek/semi-publiek netwerk. Dat levert vroeg of laat ellende op als de beveiliging niet in orde is. Dat hebben we eerder gezien met allerlei slimme apparaten die aan een (semi-)publiek netwerk hangen, zoals ip-camera's, tsmart-tv's die in spionageapparatuur kunnen worden veranderd en bijvoorbeeld een clouddienst die robotstofzuigers aanstuurde.
  woensdag 21 juni 2017 @ 16:05:10 #283
449329 Speekselklier
Komt niet meer terug
pi_171836629
quote:
1s.gif Op woensdag 21 juni 2017 16:02 schreef Leandra het volgende:
Men heeft het daar over "meetgegevens" dat sluit dus absoluut niet uit dat dat je kwartierwaarden betreft, desnoods over de complete periode die op dat moment uitgelezen wordt.
Kijk even op pag 38:
Meetgegevens collectie na toestemming
Meetgegevens collectie standaard situatie
Tot nooit .......
  woensdag 21 juni 2017 @ 16:09:31 #284
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_171836702
quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 16:05 schreef Speekselklier het volgende:

[..]

Kijk even op pag 38:
Meetgegevens collectie na toestemming
Meetgegevens collectie standaard situatie
Ja, maar wat zijn die meetgegevens?
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
  woensdag 21 juni 2017 @ 16:10:50 #285
449329 Speekselklier
Komt niet meer terug
pi_171836719
quote:
1s.gif Op woensdag 21 juni 2017 16:09 schreef Leandra het volgende:
Ja, maar wat zijn die meetgegevens?
Weet niet meer waar het stond het stuk, het stond er in.
Het is alleen de aktuele waarde de rest heet interval-gegevens.

Op Liander staat trouwens dat ze de kwartierwaarden maximaal twee maanden bewaren.
(de partij die ze na jouw toestemming opvraagt mogelijk langer natuurlijk)

[ Bericht 8% gewijzigd door Speekselklier op 21-06-2017 16:30:41 ]
Tot nooit .......
pi_171836741
quote:
1s.gif Op woensdag 21 juni 2017 15:35 schreef Leandra het volgende:
Idd...
https://www.liander.nl/node/13888

Onder andere vraag 16, 17 en 20.
https://www.liander.nl/consument/slimme_meter/faq/verplicht

Wat krijg je te zien als je op de link Meer informatie over blokkeren van de slimme meter. klikt ?
:')



[ Bericht 4% gewijzigd door #ANONIEM op 21-06-2017 16:16:15 ]
  woensdag 21 juni 2017 @ 16:17:06 #287
449329 Speekselklier
Komt niet meer terug
pi_171836841
quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 16:12 schreef ..-._---_-.- het volgende:
Wat krijg je te zien als je op de link Meer informatie over blokkeren van de slimme meter. klikt ?
:')
Grappig, als ik 12x op de link klik op het ritme van LetItSnow dan kom ik op een rusische site uit waar ik op postcode en huisnummer alle meterstanden van de afgelopen 10 jaar kan vinden met intervalwaardes per minuut..

[ Bericht 18% gewijzigd door Speekselklier op 21-06-2017 16:33:31 ]
Tot nooit .......
pi_171836884
quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 16:17 schreef Speekselklier het volgende:

[..]

Oh wauw een niet werkende pagina.
volgens mij zit er achter deze link een heel team allemaal illegaal verworven data te bekijken en communiceert het via deze link aan andere illegale afdelingen.
Voel je je aangevallen?
  woensdag 21 juni 2017 @ 16:20:29 #289
449329 Speekselklier
Komt niet meer terug
pi_171836908
nee hoor, ik moet blijkbaar meer zien dan een niet werkende pagina en dat er drie storingen zijn?
Help me even op weg dan.

[ Bericht 13% gewijzigd door Speekselklier op 21-06-2017 16:27:41 ]
Tot nooit .......
  Knikkerking woensdag 21 juni 2017 @ 16:23:27 #290
35149 Atmoz
Marblelous!
pi_171836977
Ik moet helaas concluderen dat zulke dingen wel vaker voorkomen. Het komt geregeld voor dat (diverse) webpagina's van verschillende netbeheerders niet naar behoren werken. Zeer vervelend, maar als je ze even mailt is het meestal zo opgelost :)
  woensdag 21 juni 2017 @ 17:42:14 #291
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_171838373
quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 15:53 schreef Speekselklier het volgende:

[..]

En op pagina 37 van de gedragscode staat nogmaals dat dat niet gebeurt zonder toestemming.

En op pagina 38 een mooi tabel wat wel/niet wordt uitgelezen na/zonder toestemming van klant.
Over die gedragscode gesproken; op pagina 36 begint het deel van de Rechten van Kleingebruikers en in artikel 6.1.2 staat dat de kleinverbruiker een op afstand uitleesbare Slimme Meter kan weigeren en dan een traditionele, niet op afstand uitleesbare Slimme Meter geplaatst wordt. En ja, dit is iets anders dan de uitleesbare Slimme Meter administratief uit laten schakelen, het administratief uitschakelen wordt in artikel 6.1.3 behandeld.

Liander geeft die mogelijkheid wel: https://www.liander.nl/consument/slimme_meter/faq/weigeren
Stedin noemt hem niet: https://www.stedin.net/kl(...)ter-wat-moet-ik-doen
Enexis geeft de mogelijkheid wel: https://www.enexis.nl/con(...)-u-geen-slimme-meter

De rest van de netbeheerders zijn zo klein dat het de moeite amper is de boel op te zoeken.
Maar goed, Stedin weer dus.... ik heb lekker dat artikelnummer in het commentaarblokje onder dat item ingevuld :')
Maar ik ben van Stedin inmiddels wel gewend dat ze de privacyregels aan hun laars lappen, dus dit verbaast me niet echt, echt niet.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_171838636
quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 15:37 schreef Speekselklier het volgende:
Ik vind het wel handig dat je de dag vooraf al de laagste prijs weet. Dan kan je het salmonella programma van de warmtepomp, de wasmachine en in de toekomst ook het bijladen van de auto erop aanpassen. Home-automation gaat dan echt een functie krijgen.

Dan mevrouw speekselklier nog zo ver krijgen dat ze om 3 uur snachts het avondeten alvast klaar maakt en dan zijn we er helemaal.
Dat is inderdaad het idee van smart-grid. Grote verbruikers communiceren met de meter en gaan lekker aan het werk bij een overschot aan eigen opwekking of het laagste stroomtarief van de dag. Met als doel op wijkniveau de pieken in stroomlevering min of meer gelijk te laten lopen met pieken in stroomverbruik.
  Knikkerking woensdag 21 juni 2017 @ 18:31:54 #293
35149 Atmoz
Marblelous!
pi_171839224
quote:
1s.gif Op woensdag 21 juni 2017 18:02 schreef Ivo1985 het volgende:

Dat is inderdaad het idee van smart-grid. Grote verbruikers communiceren met de meter en gaan lekker aan het werk bij een overschot aan eigen opwekking of het laagste stroomtarief van de dag. Met als doel op wijkniveau de pieken in stroomlevering min of meer gelijk te laten lopen met pieken in stroomverbruik.
Precies. En aangezien dat iets goeds is, vind ik dat ook weer een goede reden om wél een slimme meter te nemen. Zo dragen we allemaal ons steentje bij. Het zorgt ervoor dat het netwerk geen ontiegelijk dure upgrade nodig heeft straks, en het is nog eens goed voor het milieu.
pi_171839314
Mongooltjes heb in iedere leefgemeenschap. Dat is in de samenleving van de slimme meters niet anders. Alleen verpesten ze de naam van de goedwillende meters. Ik leef al een tijdje samen met mijn slimme meter en heb totaal geen last met hem.
pi_171839973
quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 14:56 schreef nanuk het volgende:

[..]

Dat kan je dan slimmer meten bij een transformator. Dan hoef je niet te rekenen.

iets anders
Het argument dat er overdag minder stroom wordt gebruikt dan in de avond gaat wel op voor particulieren maar niet voor de industrie. Dus dat overdag de stroom goedkoper wordt geloof ik niets van.
Dat eerste is een goed argument. Veel eenvoudiger en goedkoper.

De industrie gebruikt zeer veel energie maar betaalt daar geen ene pepernoot voor. Wat voor effect dat heeft op de variabele tarieven durf ik niet te voorspellen. Ik denk eigenlijk dat ze minder zullen betalen en dat zal bij de particulier met zijn "slimme" meter w.s. terugverdiend gaan worden. De mogelijkheden zijn legio als iedereen voorzien is van zo'n ding. We zijn dan locked in en dan kan men doen wat men wil.

[ Bericht 0% gewijzigd door Bart2002 op 21-06-2017 19:14:44 ]
vrijdag 9 december 2016 15:58 schreef Ringo het volgende:
Welke discussie? Ik zie alleen maar harige kerels die elkaar de rug inzepen.
pi_171840134
quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 15:40 schreef Atmoz het volgende:

[..]

Ja precies. Dat is wat ik al 4 jaar doe. Ik schakel met een (zelfgemaakt kastje met Arduino etc...) de zware verbruikers zoals een accumulatiekachel. Mijn systeempje kiest het goedkoopste uur van die dag en schakelt dan ^O^
Dan heb je het over de prijs van de "kale" stroom. Die is iets van 6 cent. En dan een cent of 17 voor belasting en btw. Dat is dus een centenkwestie. Het maakt erg weinig uit of de kale prijs 4 of 6 cent is. Precies 2 cent (ik heb het even uitgerekend :) ). Als het al over dat soort verschillen gaat. Kleiner kan ook. Mijn conclusie is dat zo'n variabel tarief nauwelijks zoden aan de dijk zet. We stellen ons daar veel van voor maar het is peanuts.
vrijdag 9 december 2016 15:58 schreef Ringo het volgende:
Welke discussie? Ik zie alleen maar harige kerels die elkaar de rug inzepen.
  Knikkerking woensdag 21 juni 2017 @ 19:22:14 #297
35149 Atmoz
Marblelous!
pi_171840345
quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 19:13 schreef Bart2002 het volgende:

Dan heb je het over de prijs van de "kale" stroom. Die is iets van 6 cent. En dan een cent of 17 voor belasting en btw. Dat is dus een centenkwestie. Het maakt erg weinig uit of de kale prijs 4 of 6 cent is. Precies 2 cent (ik heb het even uitgerekend :) ). Als het al over dat soort verschillen gaat. Kleiner kan ook. Mijn conclusie is dat zo'n variabel tarief nauwelijks zoden aan de dijk zet. We stellen ons daar veel van voor maar het is peanuts.
Het is en blijft een centenkwestie inderdaad. Maar wel iets meer dan jij schetst. Ik betaal 2 tot 3 cent in de "goede" uren. Vaak nog wat minder zelfs. Dat is hoe dan ook toch een besparing. Geen grote (want inderdaad zoals je zegt belasting etc...) maar het is wel goedkoper. En ik dacht nu juist dat 't daar velen om te doen was :)
pi_171840500
quote:
0s.gif Op woensdag 21 juni 2017 19:22 schreef Atmoz het volgende:

[..]

Het is en blijft een centenkwestie inderdaad. Maar wel iets meer dan jij schetst. Ik betaal 2 tot 3 cent in de "goede" uren. Vaak nog wat minder zelfs. Dat is hoe dan ook toch een besparing. Geen grote (want inderdaad zoals je zegt belasting etc...) maar het is wel goedkoper. En ik dacht nu juist dat 't daar velen om te doen was :)
Dit is een mooi bruggetje naar "Trias Energetica"... Je kunt 23 cent korting krijgen door die kWh niet te gebruiken. Dat is echt serieuze korting. Helaas gaan we ondanks alle "energiezuinige" apparaten ieder jaar meer gebruiken. Dat was even een zijsprongetje. Heeft slechts zijdelings met het onderwerp te maken. Ook door de "slimme" meter zullen we gemiddeld geen energie gaan besparen. En dat is het doel ook helemaal niet al doet Ed Nijpels alsof dat wel zo is. :)

https://fd.nl/ondernemen/(...)mme-meters-uitrollen
vrijdag 9 december 2016 15:58 schreef Ringo het volgende:
Welke discussie? Ik zie alleen maar harige kerels die elkaar de rug inzepen.
pi_171842915
Absoluut waar. Trias energetica is belangrijkste. Verbruik terugdringen, dan hoeft het ook niet te worden opgewekt.

Ik hoop vanaf november op een voorschot energie van zo'n 25 euro per maand te komen, en als de begane grond opnieuw is geïsoleerd naar mijn wensen (nu 1975 verhaal) zal het bijna 0 worden. Uiteraard zonder gasaansluiting.
pi_171845376
quote:
0s.gif Op dinsdag 20 juni 2017 07:04 schreef Loekie1 het volgende:
Beparing lijkt tegen te vallen, nu willen ze die slimme meters kwijt aan de consument voordat het helemaal spaak loopt.

De energiebesparing door huishoudens met een slimme meter blijft achter bij de verwachting. Terwijl er werd gerekend op een besparing van 3,5 procent, blijft die steken op minder dan 1 procent, blijkt uit een studie die het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) zaterdag heeft gepubliceerd.

In 2015 werd besloten dat alle woningen een slimme energiemeter krijgen. Inmiddels is bij een ruim een kwart van de 7 miljoen Nederlandse huishoudens deze slimme meter geïnstalleerd.

Door het tegenvallende effect komt ook de beoogde financiële opbrengst onder druk te staan. De totale vervangingsoperatie kost de overheid 3,3 miljard euro. Door 3,5 procent energiebesparing moest bijna 1,5 miljard euro worden terugverdiend, maar dat wordt dus niet gehaald.

https://frontpage.fok.nl/(...)eter-valt-tegen.html

Overheid is weer lekker bezig met verspillen. Hebben zich weer eens een oor laten aannaaien.
Wat een domme overheid ook
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')