Bronquote:Kruisen voor vluchtelingen op 4 mei: is dit de herdenkingsrel van dit jaar?
Met drieduizend witte papieren kruisen in het gras wordt op 4 mei op het Rembrandtplein in Amsterdam stilgestaan bij de vluchtelingen die het leven lieten onderweg naar Europa. Initiatiefnemer Rikko Voorberg wil Nederland daarmee dwingen tijdens de dodenherdenking ook stil te staan bij de slachtoffers "die wij, bedoeld of onbedoeld, zelf maken"
Daarmee begeeft Voorberg, een activistische dominee die vaker in de bres springt voor vluchtelingen, zich midden in het debat over wat er nu precies wel en niet herdacht moet worden tijdens Nationale Dodenherdenking.
Schrijver Robert Vuijsje keerde zich onlangs in een essay in Trouw tegen de neiging om op Dodenherdenking al het leed van de hele wereld te herdenken. "Dat er discussie zou bestaan over de betekenis van de herdenking op die dag: vijftien jaar geleden was het ondenkbaar. In 2017 is het vanzelfsprekend dat 4 mei wordt ontjoodst. Decennialang is dit een herdenking geweest met een duidelijke historische aanleiding en nu wordt het steeds een stukje breder getrokken: van oorlogen in het algemeen naar wat - al het onrecht uit de wereldgeschiedenis?"
Zestig jaar herrie
Maar dat de betekenis van 4 mei vijftien jaar geleden nog onomstreden was, dat zal journaliste en historica Maud van de Reijt niet beamen. Ze schreef in 2010 het boek 'Zestig jaar herrie om twee minuten stilte - hoe wij steeds meer doden gingen herdenken'.
In die tijd speelde onder andere de kwestie of Duitsers aanwezig mochten zijn bij de dodenherdenkingen. En in 2011 riep oud-PvdA kamerlid Mei Li Vos PVV'ers op om weg te blijven op 4 mei, omdat die de herdenking zouden kapen. Ze wilden immers de 'slachtoffers van het (nationaal)-socialisme herdenken'. Door 'nationaal' tussen haakjes te zetten, suggereerde de PVV dat de slachtoffers van Hitler eigenlijk slachtoffers waren van het socialisme, aldus Vos.
Elk jaar heeft zijn eigen herdenkingsrel, merkte Van de Reijt op in een opiniestuk in Trouw naar aanleiding van die kwestie: "De geschiedenis is op de Dodenherdenking wel vaker herschreven. Dit gebeurde onder andere in de jaren zeventig toen we op 4 mei ook de onderdrukte homoseksuelen als aparte slachtoffergroep gingen herdenken. Dit had meer te maken met homo-emancipatie in de jaren zeventig zelf dan met het oorlogsverleden."
In 2014 nam het Nationaal Comité 4 en 5 mei overigens ook stelling in deze discussie. Het zou niet slecht zijn als de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog weer meer centraal zouden komen te staan bij de herdenkingen, zo zei vice-voorzitter Jacques Wallage in een interview met Trouw.
Maar daarbij moet ook nadrukkelijk aandacht besteed worden aan de zwarte bladzijden van de oorlog, voegde hij daar aan toe. Niet tijdens de nationale herdenking zelf, wel in de rest van de programmering. "Er is geen land waar verhoudingsgewijs meer Joden zijn opgepakt dan in Nederland. Toen de terreur van de nazi's was verdwenen en de weinige Joodse Nederlanders uit de vernietigingskampen terugkwamen, werden zij met veel kilte ontvangen, waren hun huizen door anderen ingenomen en hun spullen gestolen. Die feiten mogen we niet vergeten."
Bronquote:CIDI wil actie tegen kruisen voor vluchtelingen
AMSTERDAM - De joodse belangenorganisatie CIDI wil dat burgemeester Van der Laan in actie komt tegen de wake voor dode vluchtelingen tijdens dodenherdenking in Amsterdam op 4 mei. ,,Ik hoop dat de burgemeester denkt: er zijn een heleboel andere dagen in het jaar dat dit soort initiatieven beter tot hun rechten en hoop dat de gemeente geen toestemming geeft”, zegt directeur Hanna Luden.
Met drieduizend witte papieren kruisen in het gras wordt op 4 mei op het Rembrandtplein in Amsterdam stilgestaan bij de vluchtelingen die het leven lieten onderweg naar Europa. Initiatiefnemer van de dode vluchtelingenherdenking Rikko Voorberg wil Nederland daarmee dwingen tijdens de dodenherdenking ook stil te staan bij de slachtoffers „die wij, bedoeld of onbedoeld, zelf maken.”
,,We moeten ervoor waken dat dodenherdenking geen supermarkt wordt voor allerlei goed bedoelde initiatieven”, zegt Luden die bang is voor ‘ruis’ rond dodenherdenking. ,,Elk jaar komen en dingen bij. Als alles vermengt krijg je een grijs geheel en weet je niet meer wat je herdenkt”, aldus Luden. ,,Ik geloof dat Rikko Voorberg het lot van vluchtelingen zich aantrekt, maar hoop dat het geen aandachttrekkerij is.”
Echt hč, al die dode mensen uit elkaar houden is ook zo'n gedoe.quote:Als alles vermengt krijg je een grijs geheel en weet je niet meer wat je herdenkt
Nou, organiseer het.quote:Op dinsdag 2 mei 2017 15:18 schreef icloud het volgende:
Waarom geen krans/kruis voor de slachtoffers die zijn gevallen in Vietnam? Waarom geen krans/kruis voor de slachtoffers die vallen in de strijd tegen IS?
Niet. Het herdenkt alle doden sinds de tweede wereldoorlog die door/in oorlogsconflict om het leven zijn gekomen die mensen willen herdenken.quote:Op dinsdag 2 mei 2017 15:29 schreef richolio het volgende:
Prima initiatief, goed bedoeld, maar doe dat een andere dag imho. 4 mei gaat echt om de Tweede Wereldoorlog.
Al lang niet meer, tegenwoordig word er juist aangemoeidigd om op 4 mei alle doden te herdenken die jij wilt herdenken, dus als een pasr pipos op een pleintje zoiets willen oragniseren be my guest.quote:Op dinsdag 2 mei 2017 15:29 schreef richolio het volgende:
Prima initiatief, goed bedoeld, maar doe dat een andere dag imho. 4 mei gaat echt om de Tweede Wereldoorlog.
quote:Op dinsdag 2 mei 2017 15:30 schreef motorbloempje het volgende:
[..]
Niet. Het herdenkt alle doden sinds de tweede wereldoorlog die door/in oorlogsconflict om het leven zijn gekomen die mensen willen herdenken.
Oh, nou goed. Dat was nooit mijn interpretatie geweest. Maar goed, ik zie er hier op zich geen probleem in, maar het kan wat mij betreft alsnog een andere dag.quote:Op dinsdag 2 mei 2017 15:30 schreef icloud het volgende:
[..]
Al lang niet meer, tegenwoordig word er juist aangemoeidigd om op 4 mei alle doden te herdenken die jij wilt herdenken, dus als een pasr pipos op een pleintje zoiets willen oragniseren be my guest.
Nee, hoezo?quote:Op dinsdag 2 mei 2017 14:34 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
Herdenken we die doden ook, wapperen daarvan de vlaggen boven de Dam, is dat ook naar aanleiding van Engelsen, Russen, Polen, Canadezen, Russen e.v.a. met kransen gingen voetballen op 4 mei?
quote:Op dinsdag 2 mei 2017 15:30 schreef motorbloempje het volgende:
[..]
Niet. Het herdenkt alle doden sinds de tweede wereldoorlog die door/in oorlogsconflict om het leven zijn gekomen die mensen willen herdenken.
Dat we die verkrachters en plunderaars dus niet herdenken en de Marokkaanse verkrachters en plunderaars wel omdat ze anders onze viering verstjeren. In mijn woordenboek heet dat chantage.quote:
Och gut. We worden gechanteerd, ja? Heb je daar ook iets van een bron van?quote:Op dinsdag 2 mei 2017 17:30 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
Dat we die verkrachters en plunderaars dus niet herdenken en de Marokkaanse verkrachters en plunderaars wel omdat ze anders onze viering verstjeren. In mijn woordenboek heet dat chantage.
En dan nog loopt dat tuig om respect te zeuren, terwijl ze zelf geen greintje respect kunnen opbrengen.
En de slachtoffers van de Arbeitseinsatz niet te vergeten.quote:Op dinsdag 2 mei 2017 17:16 schreef stinkie het volgende:
Dit zou wel de ruimte geven om tijdens bv. keti koti ook het sluiten van de werkkampen en de bevrijding van de joodse slaven te vieren.
Is dat besloten feestje ook meteen open. Goed voor de integratie over en weer![]()
Marokkanen dreigen de herdenkingen te verneuken als we Marokkaanse soldaten niet herdenken? Waar haal je dat in godsnaam vandaan?quote:Op dinsdag 2 mei 2017 17:30 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
Dat we die verkrachters en plunderaars dus niet herdenken en de Marokkaanse verkrachters en plunderaars wel omdat ze anders onze viering verstjeren. In mijn woordenboek heet dat chantage.
En dan nog loopt dat tuig om respect te zeuren, terwijl ze zelf geen greintje respect kunnen opbrengen.
quote:Op dinsdag 2 mei 2017 18:19 schreef Falco het volgende:
Wat is er aan de hand met de Marokkanen? Heb ik iets gemist?
Die hebben de vluchtelingen opgejut in het waanbeeld dat hun gevallenen ook een plaatsje verdienen tijdens Dodenherdenking. Zoiets.quote:Op dinsdag 2 mei 2017 18:19 schreef Falco het volgende:
Wat is er aan de hand met de Marokkanen? Heb ik iets gemist?
Gelukkig leven we in een vrij land en mag iedereen dat zelf bepalen.quote:Op dinsdag 2 mei 2017 09:50 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Kransen worden neergelegd bij het nationaal oorlogsmonument, een andere belangrijke is de executieplaats op de waalsdorpervlakte.
Je kan mij dat vertellen hoe de overheid het ziet, maar op 4 mei worden de slachtoffers uit WO II herdacht. Geen andere.
quote:Op dinsdag 2 mei 2017 18:19 schreef Falco het volgende:
Wat is er aan de hand met de Marokkanen? Heb ik iets gemist?
Simpel. Een dominee gaat kruisjes voor verdronken vluchtelingen plaatsen tijdens de herdenking, hetgeen kennelijk in verband staat met vakantievierende Marokkaanse soldaten t.t.v. W.O. II en hun kleinkinderen die met kransen voetballen en daarom is de witte genocide nakende..quote:Op dinsdag 2 mei 2017 18:19 schreef Falco het volgende:
Wat is er aan de hand met de Marokkanen? Heb ik iets gemist?
https://www.rijksoverheid(...)odenherdenking-4-meiquote:Dodenherdenking 4 mei
Op 4 mei herdenkt Nederland alle Nederlandse slachtoffers sinds de Tweede Wereldoorlog. Dit zijn militairen en burgers die stierven in oorlogssituaties en bij vredesoperaties. De Nederlandse vlag hangt halfstok en om 20.00 uur is het 2 minuten stil.
Nee joh, dit komt uit het kamp van onze dorpsgek landsgek..Anne Fleurquote:Op dinsdag 2 mei 2017 18:53 schreef deedeetee het volgende:
[..]
https://www.rijksoverheid(...)odenherdenking-4-mei
En moslims gaan herdenken met kruizen ? Hoe dom kun je zijn ?
twitter:annefleurdd twitterde op dinsdag 02-05-2017 om 13:37:35Dit dus. Dodenherdenking is voor alle doden https://t.co/YFlyjZSTzZ reageer retweet
twitter:annefleurdd twitterde op dinsdag 02-05-2017 om 13:52:46Dat doen ze altijd, en dat is het schadelijke van het CIDI. Nogmaals, niet alle Joden willen wat met Israël te make… https://t.co/MnN9LBV79v reageer retweet
twitter:annefleurdd twitterde op dinsdag 02-05-2017 om 18:42:10Wauw. Mensen denken blijkbaar echt dat ik niet weet wat het CIDI is en wat we op 4 mei herdenken. Misschien draadje lezen? reageer retweet
twitter:annefleurdd twitterde op dinsdag 02-05-2017 om 18:49:15En dat laten we nu meebepalen over ONZE dodenherdenking. Get my point? https://t.co/lHD8PciPU4 reageer retweet
Anne Fleur is niet gek. Dat jij haar zo wilt afschilderen zegt iets over jouw mentale gesteldheid.quote:Op dinsdag 2 mei 2017 19:00 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Nee joh, dit komt uit het kamp van onze dorpsgek landsgek..Anne Fleur
Met deze verklaring, laatste bijzin, ben je al respectloos . Voor honderden miljoenen mensen die reeds overleden zijn, Voor honderden miljoenen nazaten die levenquote:Op dinsdag 2 mei 2017 19:03 schreef MakkieR het volgende:
Het zal me echt een worst wezen welke doden die dag worden herdacht. mijn groot ouders zijn al lang dood en begraven, deze hebben de oorlog gewoon overleefd, verder ken ik echt niemand die gesneuveld is tijdens de tweede wereld oorlog. Ik hou slechts mijn muil dicht, omdat het anders respectloos is voor de kleine groep oudjes overlevenden. Maar als het aan mij ligt, zodra deze groep hoog bejaarden weg is, ophouden met dat geouwehoer.
Ja zo ken ik er ook nog wel een paar, waarom gedenken we de 80 jarige oorlog niet, daar zijn we toch ook nazaten van? Ik denk dat het uiteindelijk onvermijdelijk is dat de tweede wereld oorlog slecht nog in de geschiedenis boekjes komt te staan.quote:Op dinsdag 2 mei 2017 19:12 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Met deze verklaring, laatste bijzin, ben je al respectloos . Voor honderden miljoenen mensen die reeds overleden zijn, Voor honderden miljoenen nazaten die leven
Was jij niet van Indische afkomst ? 10 % van de Indische Nederlanders hebben de oorlog te Indië niet over overleefd. Nog meer mensen hebben ellende gezien en meegemaakt. Ook toen WO II al voorbij was. Het kan niet anders zijn dat verre familie van je bij die 10 % zat.
Je hoeft daar niet stil bij te staan. Maar anderen wel, en noem dat niet 'geouwehoer' .
Jij mag zoveel niet herdenken als je maar wil. Dat is het punt niet.quote:Op dinsdag 2 mei 2017 19:16 schreef MakkieR het volgende:
[..]
Ja zo ken ik er ook nog wel een paar, waarom gedenken we de 80 jarige oorlog niet, daar zijn we toch ook nazaten van? Ik denk dat het uiteindelijk onvermijdelijk is dat de tweede wereld oorlog slecht nog in de geschiedenis boekjes komt te staan.
oh jeetje is dit al agressief? je mening geven?quote:Op dinsdag 2 mei 2017 19:19 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Jij mag zoveel niet herdenken als je maar wil. Dat is het punt niet.
Het punt is je agressieve mening over mensen die wel 40-45 willen herdenken.
Het geven niet... Wel de kwalificatie van " herdenken is geouwehoer" ,quote:Op dinsdag 2 mei 2017 19:21 schreef MakkieR het volgende:
[..]
oh jeetje is dit al agressief? je mening geven?
dat is dan jouw mening over mijn mening, dat schiet lekker opquote:Op dinsdag 2 mei 2017 19:23 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Het geven niet... Wel de kwalificatie van " herdenken is geouwehoer" ,
Nou respectloos, de kans is er dat deuren dicht gaan voor je als men zou weten dat je niets doet met dodenherdenking. En wat kan ik er aan doen? Ik heb niet om een WO2 gevraagd, ik was er niet bij, prima om er kennis van te nemen maar dan ook consequent alle andere oorlogen.quote:Op dinsdag 2 mei 2017 19:03 schreef MakkieR het volgende:
Ik hou slechts mijn muil dicht, omdat het anders respectloos is voor de kleine groep oudjes overlevenden.
Ja graag, afschaffen of in een andere vorm gieten. Maar WO2 is zo handig met een duidelijke bad guy, begin je over de 80 jarige oorlog krijg je misschien Friezen die nog altijd vind dat hun provincie een autonoom land had moeten zijn buiten de EU, ofzo. En wat te denken van de periode van slavenhandel, hoe moet men dat gaan herdenken? Het zou wel goed zijn voor mensen, beter dan bv. een feestje met verwijzingen naar die periode. Het geeft volgens mij gewoon niet een goede indruk bij de jongere generatie.quote:Maar als het aan mij ligt, zodra deze groep hoog bejaarden weg is, ophouden met dat geouwehoer. We herdenken immers de eerste oorlog ook niet. Net als de 80 jarige oorlog, of de oorlog tussen Nederland en Friesland. Als we al blijven herdenken pak dat een recente oorlog ofzo. Maar van mij hoef je dan niet meer te verwachten dat ik mijn muil dicht blijf houden. Want nu hebben we beroepsmilitairen met een keuze, toen had je geen keuze en werd je nog met dwang naar het front gestuurd als dienstplichtige.
Die vrouw is rijp voor opname, dat is mijn mening over haar, en nep in alles wat ze doet en roept.quote:Op dinsdag 2 mei 2017 19:04 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Anne Fleur is niet gek. Dat jij haar zo wilt afschilderen zegt iets over jouw mentale gesteldheid.
Op lokaal niveau dikwijls, hoor.quote:Op dinsdag 2 mei 2017 19:16 schreef MakkieR het volgende:
[..]
Ja zo ken ik er ook nog wel een paar, waarom gedenken we de 80 jarige oorlog niet, daar zijn we toch ook nazaten van?
Gelukkig ben jij geen dokter .quote:Op dinsdag 2 mei 2017 19:46 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Die vrouw is rijp voor opname, dat is mijn mening over haar, en nep in alles wat ze doet en roept.
Nee, we wachten rustig af totdat het vat haat en woede ontploft, kan niet lang meer duren.quote:
Wie heeft er wel om gevraagd ? Niemand toch ?quote:Op dinsdag 2 mei 2017 19:28 schreef User8472 het volgende:
Ik heb niet om een WO2 gevraagd, ik was er niet bij, prima om er kennis van te nemen maar dan ook consequent alle andere oorlogen.
Welk vat ? Het vat van verkettering en verbaal lynchen van Anne Fleur?quote:Op dinsdag 2 mei 2017 19:56 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Nee, we wachten rustig af totdat het vat haat en woede ontploft, kan niet lang meer duren.
Deuren gaan nooit vanzelf open of je nu wel of niet herdenkt, kansen moet je zelf creëren en aangrijpen. Bovendien leven we sowieso in een keiharde harde wereld waar de sterkste overleeft. Die kansen gunnen we ook niet aan derde wereld landen. En als zij de kans krijgen dan hoeven we ook geen medelijden van hun te verwachten.quote:Op dinsdag 2 mei 2017 19:28 schreef User8472 het volgende:
Niet zo handig, kies dan een andere dag uit ipv meeliften op iets anders wat er verder weinig mee te maken heeft zodat je toch je zin krijgt en het lijkt alsof zo iemand het iets kan schelen (wat nu eenmaal door veel mensen als een positief iets gezien word). Waarvan ik wel geloof dat het hem iets kan schelen, maar het schept natuurlijk wel precedent.
[..]
Nou respectloos, de kans is er dat deuren dicht gaan voor je als men zou weten dat je niets doet met dodenherdenking. En wat kan ik er aan doen? Ik heb niet om een WO2 gevraagd, ik was er niet bij, prima om er kennis van te nemen maar dan ook consequent alle andere oorlogen.
Het lijkt er meer op alsof men herdenkt om ouderen/'the establishment' gunstig te stemmen, dan het afkeuren van Nazisme of alles wat fout is uit het verleden, want dan zouden we wel meer moeten herdenken.
Dit is precies het punt dat ik bedoel, er gebeurt tegenwoordig en vroeger zoveel om ons heen, dat je er mee dood wordt gegooid. Mag ik dan een beetje cynisch worden. Misschien is het nu de tijd nog niet, maar de tweede wereld oorlog is niet anders dan de eerste wereld oorlog, of inderdaad slaventijdperk, 80 jarige oorlog en andere verwoestende perioden zoals natuurrampen waar veel onschuldige slachtoffers vielen. Van dat herdenken komt nu niet zoveel meer van terecht. want dat behoort nu tot een grijs verleden.quote:Ja graag, afschaffen of in een andere vorm gieten. Maar WO2 is zo handig met een duidelijke bad guy, begin je over de 80 jarige oorlog krijg je misschien Friezen die nog altijd vind dat hun provincie een autonoom land had moeten zijn buiten de EU, ofzo. En wat te denken van de periode van slavenhandel, hoe moet men dat gaan herdenken? Het zou wel goed zijn voor mensen, beter dan bv. een feestje met verwijzingen naar die periode. Het geeft volgens mij gewoon niet een goede indruk bij de jongere generatie.
Je doet net alsof ik van plan ben een politieke partij op te richten om hoogstpersoonlijk de herdenking af te schaffen of te veranderen? Of vindt jij dat men er niet over mag praten, ook niet in een daarvoor aangewezen plek, een discussie forum in een topic dat over het onderwerp gaat? Van mij hoeft het nu eenmaal niet, maar dat moet ieder voor zichzelf bepalen, we leven dan ook in een redelijk vrij land.quote:Op dinsdag 2 mei 2017 20:00 schreef Bluesdude het volgende:
Ga dan niet roepen dat mensen niet WOII moeten herdenken.
Doe je eigen thing en gun anderen dat ze wat anders willen
Nee, zo doe ik niet.quote:Op dinsdag 2 mei 2017 20:23 schreef User8472 het volgende:
[..]
Je doet net alsof ik van plan ben een politieke partij op te richten om hoogstpersoonlijk de herdenking af te schaffen of te veranderen?
prima toch.. doe je eigen thingquote:Van mij hoeft het nu eenmaal niet, maar dat moet ieder voor zichzelf bepalen, we leven dan ook in een redelijk vrij land.
O is het dat vandaag verbaal lynchen?quote:Op dinsdag 2 mei 2017 20:02 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Welk vat ? Het vat van verkettering en verbaal lynchen van Anne Fleur?
Is Nederland dan zo stupide ?
Wat is ontploffen in jouw visie .quote:Op dinsdag 2 mei 2017 20:36 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
O is het dat vandaag verbaal lynchen?
Vorige week verbaal verkracht...
Ben benieuwd wat het volgende week gaat worden.
Anne Fleur spoort gewoon niet. Ze is extremistisch en roept op tot geweld. Ieder weldenkend mens zou zichzelf distantieren van zulk soort gekkies.quote:Op dinsdag 2 mei 2017 19:04 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Anne Fleur is niet gek. Dat jij haar zo wilt afschilderen zegt iets over jouw mentale gesteldheid.
Ze overdrijft.quote:Op dinsdag 2 mei 2017 20:39 schreef Arthur_Spooner het volgende:
[..]
Anne Fleur spoort gewoon niet. Ze is extremistisch en roept op tot geweld. Ieder weldenkend mens zou zichzelf distantieren van zulk soort gekkies.
Men organiseert op lokaal niveau nog sporadisch herdenkingen rond de veldtocht van Floris V op de West-Friezen, ruim een halve eeuw vóór de Slag bij Warns. Al zijn deze ceremonies voor zo ver ik weet negentiende-eeuwse constructies, de herdenkingen in Vlissingen en Oudewater bijvoorbeeld stammen daadwerkelijk uit de zestiende eeuw.quote:Op dinsdag 2 mei 2017 20:13 schreef WodanIsGroot het volgende:
*oorlogen tussen Holland (niet Nederland) en Friesland. En die worden nog herdacht door de overwinnaars (dat krijg je dus niet mee in Holland)
http://historiek.net/frie(...)ij-warns-1345/18190/
Roept iedereen op het forum, lees je dat zo? Want ik zelf noem het pas roepen als het in caps is geschreven. Ik ben niet tegen herdenkingen, maar zoals het nu is vind ik het niet goed en dat zou ik graag anders willen zien.quote:Op dinsdag 2 mei 2017 20:36 schreef Bluesdude het volgende:
Nee, zo doe ik niet.
Ik had het over dat jij iets roept. Dat is alles
Eigenlijk wel, dat is waar ik aan denk bij de herdenking, zo geef ik het zelf vorm. Kost wel wat meer tijd om over geschiedenis te lezen en erover na te denken maar ik vind het dat wel waard.quote:Jij riep, als je WO II wil herdenken dan moet je consequent zijn en alle oorlogen herdenken.
Dat is onzin. Je doet dit zelf ook niet .
Ik heb geen idee wat dat met moralistisch te maken heeft, ik volg je niet meer. Je vind het fout dat ik geschiedenis bestudeer om er wat van te leren haal ik er uit, meer kan ik er even niet van maken. Ik heb m'n standpunt al verkondigd, jij geeft aan dat je het oneens bent, laten we het dan eens zijn dat we het oneens zijn.quote:Ga dan niet moralistisch doen van : alle oorlogen moeten tegelijk herdacht worden.
prima toch.. doe je eigen thing
Goed... vervang roepen voor "schrijven" .quote:Op dinsdag 2 mei 2017 21:05 schreef User8472 het volgende:
[..]
Roept iedereen op het forum, lees je dat zo? Want ik zelf noem het pas roepen als het in caps is geschreven. Ik ben niet tegen herdenkingen, maar zoals het nu is vind ik het niet goed en dat zou ik graag anders willen zien.
Dit is geen herdenken. ik lees ook wat af over geschiedenis.quote:Eigenlijk wel, dat is waar ik aan denk bij de herdenking, zo geef ik het zelf vorm. Kost wel wat meer tijd om over geschiedenis te lezen en erover na te denken maar ik vind het dat wel waard.
Je komt wederom met een aanname. Ik weet niet wat je studeert en ik lees zelf ook dagelijks geschiedenis. Dat is niet fout.quote:. Je vind het fout dat ik geschiedenis bestudeer om er wat van te leren haal ik er uit, meer kan ik er even niet van maken.
Ben ff in de wiki gaan lezen en jeetje ze schopt als een dolgedraaide tiener overal tegen aan.quote:Op dinsdag 2 mei 2017 19:00 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Nee joh, dit komt uit het kamp van onze dorpsgek landsgek..Anne Fleurtwitter:annefleurdd twitterde op dinsdag 02-05-2017 om 13:37:35Dit dus. Dodenherdenking is voor alle doden https://t.co/YFlyjZSTzZ reageer retweet
twitter:annefleurdd twitterde op dinsdag 02-05-2017 om 13:52:46Dat doen ze altijd, en dat is het schadelijke van het CIDI. Nogmaals, niet alle Joden willen wat met Israël te make… https://t.co/MnN9LBV79v reageer retweet
twitter:annefleurdd twitterde op dinsdag 02-05-2017 om 18:42:10Wauw. Mensen denken blijkbaar echt dat ik niet weet wat het CIDI is en wat we op 4 mei herdenken. Misschien draadje lezen? reageer retweet
twitter:annefleurdd twitterde op dinsdag 02-05-2017 om 18:49:15En dat laten we nu meebepalen over ONZE dodenherdenking. Get my point? https://t.co/lHD8PciPU4 reageer retweet
Ik ga er van uit dat deze persoon bedoelt wordt. https://nl.wikipedia.org/wiki/Anne_Fleur_Dekkerquote:
Je mag lobbyen om er een nog ruimere definitie aan te geven maar vooralsnog gaat deze dodenherdenking over de hierboven genoemde doden.quote:De Nationale Herdenking of Dodenherdenking vindt jaarlijks in Nederland plaats op 4 mei met onder andere twee minuten (vroeger een minuut) stilte om 20.00 uur. De landelijke herdenking op de Dam in Amsterdam wordt georganiseerd door het Nationaal Comité 4 en 5 mei, terwijl honderden andere plaatselijke comités eigen herdenkingen organiseren. In de oorspronkelijke opzet ging het hierbij uitsluitend om de Nederlandse slachtoffers in de Tweede Wereldoorlog, maar sinds 1961 wordt officieel een ruimere definitie gehanteerd die alle Nederlandse oorlogsslachtoffers of omgekomenen sinds het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog omvat.
Sterke onderbouwingquote:Op dinsdag 2 mei 2017 20:41 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Ze overdrijft.
Jij ook.
Kijk eerst naar jezelf
Nou ze is vooral op zoek naar aandacht. Doet erg groen en anti alles, maar is zo hypocriet als de pest. Noemt zich milieuactivist en vind elke Nederlander Extreem Rechts.quote:Op dinsdag 2 mei 2017 21:49 schreef deedeetee het volgende:
[..]
Ben ff in de wiki gaan lezen en jeetje ze schopt als een dolgedraaide tiener overal tegen aan.Haar uitspraken gewoon negeren
Daar komt de komende 20 jaar toch niks uit wat de moeite van t vernemen waard is. Ik verwacht er daar na ook niet veel van eerlijk gezegd....
![]()
Ze kan overgens gevaarlijk worden/zijn als ik zo lees hoe extreem ze is.
klassiek slachtoffergedoequote:Op woensdag 3 mei 2017 00:07 schreef ootjekatootje het volgende:
vind elke Nederlander Extreem Rechts.
wederom de onschuldige slachtoffer uithangen : ze noemt ons racistenquote:mevrouw vindt het natuurlijk weer belachelijk van ons racisten dat wij niet aan de bootvluchtelingen willen denken donderdag.
Het woord bootvluchtelingen lijkt ondertussen eerder een politiek correcte term. Het is namelijk zo dat slechts 3% van de "bootvluchtelingen" een asielstatus krijgt en circa de helft niet eens asiel aanvraagt maar direct in de illegaliteit verdwijnt. Het lijkt me dan ook beter op zijn plaats van boot-migranten te spreken.quote:Op woensdag 3 mei 2017 00:07 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Maar om on-topic te blijven, mevrouw vindt het natuurlijk weer belachelijk van ons racisten dat wij niet aan de bootvluchtelingen willen denken donderdag.
Om de een of andere reden blijft men het koppig over vluchtelingen hebben. Wrs omdat de EU anders zou moeten optreden tegen immigranten. En optreden kost tijd en geld dat de EU liever aan andere zaken zoals het in stand houden van hun eigen baantjes besteed. En stel je voor wat de rest van de wereld zou zeggen als de EU voor zijn eigen burgers zou opkomen ? Dat kán echt niet hoor.....quote:Op woensdag 3 mei 2017 00:18 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Het woord bootvluchtelingen lijkt ondertussen eerder een politiek correcte term. Het is namelijk zo dat slechts 3% van de "bootvluchtelingen" een asielstatus krijgt en circa de helft niet eens asiel aanvraagt maar direct in de illegaliteit verdwijnt. Het lijkt me dan ook beter op zijn plaats van boot-migranten te spreken.
UNHCR-cijfers Italië: 181.436 bootimmigranten, slechts 3 procent kreeg asielstatus
Ja, heb ik van haar geleerd,quote:Op woensdag 3 mei 2017 00:18 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
klassiek slachtoffergedoe
natuurlijjk vind ze dat niet, dat wordt haar in de schoenen geschoven
[..]
wederom de onschuldige slachtoffer uithangen : ze noemt ons racisten
Ja, Anne Fleur laat weer flink van zich horen.quote:Op woensdag 3 mei 2017 09:05 schreef Ludachrist het volgende:
Fijn dat we zelfs in het topic over een dominee die kruizen plaatst toch over Anne-Fleur kunnen hebben.
Haar retweet van daarna laat ik maar even op haar pagina, die is mij te extreem...twitter:HolladieJan twitterde op dinsdag 02-05-2017 om 16:45:464 mei Dodenherdenking5 mei Bevrijdingsdag6 mei Nazi-meetup https://t.co/3qSrG4SgOD reageer retweet
De oplossing is vrij simpel; niet meer op haar Twitter kijken. Dan ben je zo van dat probleem af. Zo had ik de mening van Anne-Fleur nog helemaal niet meegekregen, totdat mensen die een hekel hebben aan Anne-Fleur mij erop gingen wijzen wat de mening van Anne-Fleur hierover was.quote:Op woensdag 3 mei 2017 09:31 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Ja, Anne Fleur laat weer flink van zich horen.Haar retweet van daarna laat ik maar even op haar pagina, die is mij te extreem...twitter:HolladieJan twitterde op dinsdag 02-05-2017 om 16:45:464 mei Dodenherdenking5 mei Bevrijdingsdag6 mei Nazi-meetup https://t.co/3qSrG4SgOD reageer retweet
Ze heeft natuurlijk overal verstand van, dus ook over hoe wij hier Dodenherdenking moeten vieren.
Ik dacht dat het een eenmansactie was van die vage vent, niet dus. Ik zie graag wat erover gezegd wordt. Zeker omdat deze dame nog geen geestelijke hulpverlening krijgt.quote:Op woensdag 3 mei 2017 09:36 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
De oplossing is vrij simpel; niet meer op haar Twitter kijken. Dan ben je zo van dat probleem af. Zo had ik de mening van Anne-Fleur nog helemaal niet meegekregen, totdat mensen die een hekel hebben aan Anne-Fleur mij erop gingen wijzen wat de mening van Anne-Fleur hierover was.
Waarom hecht je dan waarde aan haar mening als je haar geestelijk een wrak vindt?quote:Op woensdag 3 mei 2017 09:42 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Ik dacht dat het een eenmansactie was van die vage vent, niet dus. Ik zie graag wat erover gezegd wordt. Zeker omdat deze dame nog geen geestelijke hulpverlening krijgt.
Blijf het geweldig vinden. Lekker jezelf kwellen door doelbewust het Twittergelul van Anne-Fleur op te zoeken en heel boos te worden.quote:Op woensdag 3 mei 2017 09:36 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
De oplossing is vrij simpel; niet meer op haar Twitter kijken. Dan ben je zo van dat probleem af. Zo had ik de mening van Anne-Fleur nog helemaal niet meegekregen, totdat mensen die een hekel hebben aan Anne-Fleur mij erop gingen wijzen wat de mening van Anne-Fleur hierover was.
Omdat ik haar achterban onderschat heb, best wat mensen zeker 100, vinden haar gedachtegoed normaal.quote:Op woensdag 3 mei 2017 09:44 schreef Toefjes het volgende:
[..]
Waarom hecht je dan waarde aan haar mening als je haar geestelijk een wrak vindt?
Ik heb geen rol, wel een mening en die is je wel duidelijk neem ik aan.quote:Op woensdag 3 mei 2017 09:47 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
je blijft wel in rol: anderen de schuld geven, geen zelfkritiek kennen
Het is toch een actie van die Ricco Voorburg en zijn We Gaan Ze Halen-clubje? Ik kan iig nergens terugvinden dat Anne-Fleur er iets mee te maken heeft, behalve dat ze dingen twittert.quote:Op woensdag 3 mei 2017 09:42 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Ik dacht dat het een eenmansactie was van die vage vent, niet dus. Ik zie graag wat erover gezegd wordt. Zeker omdat deze dame nog geen geestelijke hulpverlening krijgt.
Het is een talent van sommigen...quote:Op woensdag 3 mei 2017 09:05 schreef Ludachrist het volgende:
Fijn dat we zelfs in het topic over een dominee die kruizen plaatst toch over Anne-Fleur kunnen hebben.
Zo zo, er is ergens een groep van wel honderd mensen die anders denkt dan jij. Dus hanteer je de tactiek om die groep via dit medium in de spotlight te zetten en ze meer naamsbekendheid te geven. Geweldig, hoe contra productief mensen te werk kunnen gaan.quote:Op woensdag 3 mei 2017 09:49 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Omdat ik haar achterban onderschat heb, best wat mensen zeker 100, vinden haar gedachtegoed normaal.
Ik ben niet boos, verwacht binnenkort wat actie uit haar hoek/achterban.quote:Op woensdag 3 mei 2017 09:47 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Blijf het geweldig vinden. Lekker jezelf kwellen door doelbewust het Twittergelul van Anne-Fleur op te zoeken en heel boos te worden.
Dit dus. Anne-Fleur is zeer irrelevant. Waarom laten we dat niet zo?quote:Op woensdag 3 mei 2017 09:36 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
De oplossing is vrij simpel; niet meer op haar Twitter kijken. Dan ben je zo van dat probleem af. Zo had ik de mening van Anne-Fleur nog helemaal niet meegekregen, totdat mensen die een hekel hebben aan Anne-Fleur mij erop gingen wijzen wat de mening van Anne-Fleur hierover was.
Handvol malloten dat met spandoeken de straat op gaat. Stop de persen!quote:Op woensdag 3 mei 2017 09:52 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Ik ben niet boos, verwacht binnenkort wat actie uit haar hoek/achterban.
Ben daarom graag op de hoogte waarmee zij zich bezighouden.
Negeren is ook een optie, ik denk alleen dat dat niet werkt bij Anne Fleur. Die wil aandacht.quote:Op woensdag 3 mei 2017 09:51 schreef Toefjes het volgende:
[..]
Zo zo, er is ergens een groep van wel honderd mensen die anders denkt dan jij. Dus hanteer je de tactiek om die groep via dit medium in de spotlight te zetten en ze meer naamsbekendheid te geven. Geweldig, hoe contra productief mensen te werk kunnen gaan.
Negeren lijkt mij juist de beste optie voor mensen die heel graag aandacht willen. Zeker als het zo makkelijk gaat als even niet meer op haar twitter kijken.quote:Op woensdag 3 mei 2017 09:54 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Negeren is ook een optie, ik denk alleen dat dat niet werkt bij Anne Fleur. Die wil aandacht.
quote:Op woensdag 3 mei 2017 09:55 schreef Ludachrist het volgende:
Ik bedoel, ze staat niet in je woonkamer te huilen tot je haar stukjes hebt gelezen ofzo.
4 mei is voor de gevallenen voor de vrijheid van na 1945. Dat is iets wat van NL en NL'ers is. Als je dat respect niet kunt opbrengen, heb je hier niets te zoeken want dan realiseer je niet wat je hebt hier.quote:Op dinsdag 2 mei 2017 18:44 schreef beantherio het volgende:
[..]
Gelukkig leven we in een vrij land en mag iedereen dat zelf bepalen.
Gelukkig bepaal ik zelf wat ik lees en wat ik post en wat ik ergens van vind.quote:Op woensdag 3 mei 2017 09:55 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Negeren lijkt mij juist de beste optie voor mensen die heel graag aandacht willen. Zeker als het zo makkelijk gaat als even niet meer op haar twitter kijken.
Ik bedoel, ze staat niet in je woonkamer te huilen tot je haar stukjes hebt gelezen ofzo.
Dat maakt niet uit. Als Anne-Fleur er aan de tweets bij kan worden getrokken, dan gebeurt dat. Want Anne-Fleur is hot-hot-hot. En elk topic verdient het een Anne-Fleur-topic te worden.quote:Op woensdag 3 mei 2017 09:51 schreef Ludachrist het volgende:
Het is toch een actie van die Ricco Voorburg en zijn We Gaan Ze Halen-clubje? Ik kan iig nergens terugvinden dat Anne-Fleur er iets mee te maken heeft, behalve dat ze dingen twittert.
Succes met jezelf opvreten achter je beeldschermpje.quote:Op woensdag 3 mei 2017 09:57 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Gelukkig bepaal ik zelf wat ik lees en wat ik post en wat ik ergens van vind.
Maar de tijd zal het leren.
Nou ... wanen kunnen soms heel levensecht zijn.quote:Op woensdag 3 mei 2017 09:55 schreef Ludachrist het volgende:
Ik bedoel, ze staat niet in je woonkamer te huilen tot je haar stukjes hebt gelezen ofzo.
'Ze wil aandacht! Dus lees ik haar stukken, want ik vind dat ze geen aandacht verdient'.quote:Op woensdag 3 mei 2017 09:57 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Gelukkig bepaal ik zelf wat ik lees en wat ik post en wat ik ergens van vind.
Maar de tijd zal het leren.
MIsschien raakt Anne Fleur binnenkort wel vermist in Panama ofzo.quote:Op woensdag 3 mei 2017 09:58 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Succes met jezelf opvreten achter je beeldschermpje.
Waarom moet volk als jij het altijd voor dit soort mafkezen opnemen?quote:Op dinsdag 2 mei 2017 20:41 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Ze overdrijft.
Jij ook.
Kijk eerst naar jezelf
Zou niks mis mee zijn. Als ze dan ook nog eens meer van dat mede langharig links tuig meeneemt, helemaal top.quote:Op woensdag 3 mei 2017 09:58 schreef motorbloempje het volgende:
[..]
MIsschien raakt Anne Fleur binnenkort wel vermist in Panama ofzo.
O nee, ik vermaak me kostelijk met haar idioterie.quote:Op woensdag 3 mei 2017 09:58 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Succes met jezelf opvreten achter je beeldschermpje.
Hopelijk twittert ze morgen nog dat alle blanke mannen per definitie racisten zijn. Dan kan ik helemaal mijn lol op.quote:Op woensdag 3 mei 2017 09:57 schreef Copycat het volgende:
[..]
Dat maakt niet uit. Als Anne-Fleur er aan de tweets bij kan worden getrokken, dan gebeurt dat. Want Anne-Fleur is hot-hot-hot. En elk topic verdient het een Anne-Fleur-topic te worden.
Lang haar.. Check.quote:Op woensdag 3 mei 2017 10:00 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Zou niks mis mee zijn. Als ze dan ook nog eens meer van dat mede langharig links tuig meeneemt, helemaal top.
Hopen dat mensen vermist raken omdat hun mening je niet aanstaat.quote:Op woensdag 3 mei 2017 10:00 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Zou niks mis mee zijn. Als ze dan ook nog eens meer van dat mede langharig links tuig meeneemt, helemaal top.
Maar wat heeft ze nu met die kruizen te maken?quote:Op woensdag 3 mei 2017 10:00 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
O nee, ik vermaak me kostelijk met haar idioterie.
Ik vind dat ze hulp verdient, dat schreef ik.quote:Op woensdag 3 mei 2017 09:58 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
'Ze wil aandacht! Dus lees ik haar stukken, want ik vind dat ze geen aandacht verdient'.
Echt, fantastisch bezig.
Ik raakte m hier ook even kwijt ja.quote:Op woensdag 3 mei 2017 09:58 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
'Ze wil aandacht! Dus lees ik haar stukken, want ik vind dat ze geen aandacht verdient'.
Echt, fantastisch bezig.
Iedereen verdient hulp!quote:Op woensdag 3 mei 2017 10:01 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Ik vind dat ze hulp verdient, dat schreef ik.
Ja, moet ze wel het vliegtuig nemen... Niet zo goed voor het milieu. Gaat helaas niet gebeuren dus.quote:Op woensdag 3 mei 2017 09:58 schreef motorbloempje het volgende:
[..]
MIsschien raakt Anne Fleur binnenkort wel vermist in Panama ofzo.
Nee, je stelt dat ze geen hulp krijgt, niet dat ze die verdient.quote:Op woensdag 3 mei 2017 10:01 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Ik vind dat ze hulp verdient, dat schreef ik.
De reden dat jij de stukken leest is volgens jou dat je een actie verwacht, en graag op de hoogte bent waar ze mee bezig is.quote:Op woensdag 3 mei 2017 09:42 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Ik dacht dat het een eenmansactie was van die vage vent, niet dus. Ik zie graag wat erover gezegd wordt. Zeker omdat deze dame nog geen geestelijke hulpverlening krijgt.
quote:Op woensdag 3 mei 2017 09:52 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Ik ben niet boos, verwacht binnenkort wat actie uit haar hoek/achterban.
Ben daarom graag op de hoogte waarmee zij zich bezighouden.
Ah, nu heb ik het weer gedaan natuurlijkquote:Op woensdag 3 mei 2017 10:01 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Hopen dat mensen vermist raken omdat hun mening je niet aanstaat.
Wat ben je dan een zielig hoopje stront.
Haha, ze stuurt toch zelf aan op zo'n opmerking?quote:Op woensdag 3 mei 2017 10:01 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Hopen dat mensen vermist raken omdat hun mening je niet aanstaat.
Wat ben je dan een zielig hoopje stront.
Aha dus omdat dat gekke wijf oproept tot geweld, vind jij het geen probleem om haar dood te wensen? Je kunt er natuurlijk ook boven gaan staan.quote:Op woensdag 3 mei 2017 10:05 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Ah, nu heb ik het weer gedaan natuurlijk![]()
Maar geen woord over dit soort volk wat oproept tot geweld tegen alles wat ietsje rechter is, of het om-sprookjes-moordende volk wat ze steunen natuurlijk.
Koos, flikker lekker op, hypocriete drol.
Gelukkig zijn we het nog ergens over eens.quote:Op woensdag 3 mei 2017 10:22 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Aha dus omdat dat gekke wijf oproept tot geweld...
Maar wat heeft ze nu met die kruizen te maken?quote:Op woensdag 3 mei 2017 10:31 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Gelukkig zijn we het nog ergens over eens.
DINGEN!quote:Op woensdag 3 mei 2017 10:33 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Maar wat heeft ze nu met die kruizen te maken?
Ik zal eens uitleggen hoe de neutrale toeschouwer jullie waanzin gadeslaat.quote:Op woensdag 3 mei 2017 10:05 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Haha, ze stuurt toch zelf aan op zo'n opmerking?
Haha, doe even een quote met die doodverwensing?quote:Op woensdag 3 mei 2017 10:35 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Ik zal eens uitleggen hoe de neutrale toeschouwer jullie waanzin gadeslaat.
Dat gekke wijf Anne-Fleur maakt een of andere achterlijke opmerking, waarna figuren zoals Red_85 en jij het nodig vinden om haar dood te wensen en te overladen met beledigingen. Vervolgens is er in de ogen van Anne-Fleur sprake van hetze, waardoor zij zich gedwongen voelt om weer iets provocatiefs te roepen, waarop figuren zoals Red_85 en jij weer helemaal over de zeik raken en woedend reageren.
En daarna begint het spelletje opnieuw. Jullie houden elkaars achterlijkheid in stand. Heel bijzonder om te aanschouwen.
Maar wat heeft ze nu met die kruizen te maken?quote:Op woensdag 3 mei 2017 10:40 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Haha, doe even een quote met die doodverwensing?
Mafketel...
Anne fleur retweet een bericht over dit onderwerp waarin gesteld wordt dat zelfs Leon de Winter een Nazi is. Hij is joods...
quote:Op woensdag 3 mei 2017 10:40 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Haha, doe even een quote met die doodverwensing?
Mafketel...
Over vermist raken in Panama. Je weet wat er is gebeurd met die twee Nederlandse meiden die daar verdwaald zijn geraakt?quote:Op woensdag 3 mei 2017 10:00 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Zou niks mis mee zijn. Als ze dan ook nog eens meer van dat mede langharig links tuig meeneemt, helemaal top.
Nou. De. Fuck. En.quote:Anne fleur retweet een bericht over dit onderwerp waarin gesteld wordt dat zelfs Leon de Winter een Nazi is. Hij is joods...
Deels mee eens Koos.quote:Op woensdag 3 mei 2017 10:35 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Ik zal eens uitleggen hoe de neutrale toeschouwer jullie waanzin gadeslaat.
Dat gekke wijf Anne-Fleur maakt een of andere achterlijke opmerking, waarna figuren zoals Red_85 en jij het nodig vinden om haar dood te wensen en te overladen met beledigingen. Vervolgens is er in de ogen van Anne-Fleur sprake van hetze, waardoor zij zich gedwongen voelt om weer iets provocatiefs te roepen, waarop figuren zoals Red_85 en jij weer helemaal over de zeik raken en woedend reageren.
En daarna begint het spelletje opnieuw. Jullie houden elkaars achterlijkheid in stand. Heel bijzonder om te aanschouwen.
Je kunt dat nog tien keer vragen, kijk even op haar account.quote:Op woensdag 3 mei 2017 10:41 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Maar wat heeft ze nu met die kruizen te maken?
Ik heb allang inhoudelijk gereageerd op deze kwestie. Het is een dom idee van een eenling. Lekker negeren, die gast.quote:Op woensdag 3 mei 2017 10:43 schreef DrMabuse het volgende:
[..]
Deels mee eens Koos.
Maar het zou ook helpen als mensen zoals jij ook inhoudelijk op de kwestie reageren in plaats van alleen de topic starter en de manier van het presenteren te veroordelen.
Ik krijg nu sterk de indruk dat vaak daar eerst je / jullie aandacht ligt.
Pavlov reactie.
quote:Op woensdag 3 mei 2017 10:42 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
[..]
Over vermist raken in Panama. Je weet wat er is gebeurd met die twee Nederlandse meiden die daar verdwaald zijn geraakt?
[..]
Nou. De. Fuck. En.
Panama, geen idee. Welke meiden?quote:Op woensdag 3 mei 2017 10:42 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
[..]
Over vermist raken in Panama. Je weet wat er is gebeurd met die twee Nederlandse meiden die daar verdwaald zijn geraakt?
[..]
Nou. De. Fuck. En.
Inderdaad, welke direct wordt opgepakt door extreme types zoals Anne Fleur.quote:Op woensdag 3 mei 2017 10:44 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Het is een dom idee van een eenling.
Ja, ze twittert erover. Is dat echt alles?quote:Op woensdag 3 mei 2017 10:43 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Je kunt dat nog tien keer vragen, kijk even op haar account.
Maar blijkbaar is een berichtje van haar op twitter genoeg om jou te doen denken dat ze ook hier de vinger in de pap heeft. Ik zou hier eens met een professional over gaan praten, want dat is niet gezond hoor.quote:Op dinsdag 2 mei 2017 19:00 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Nee joh, dit komt uit het kamp van onze dorpsgek landsgek..Anne Fleur
So what?quote:Op woensdag 3 mei 2017 10:46 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Inderdaad, welke direct wordt opgepakt door extreme types zoals Anne Fleur.
U heeft onder een steen geleefd?quote:Op woensdag 3 mei 2017 10:44 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
[..]
Panama, geen idee. Welke meiden?
Prima.quote:Op woensdag 3 mei 2017 10:44 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Ik heb allang inhoudelijk gereageerd op deze kwestie. Het is een dom idee van een eenling. Lekker negeren, die gast.
Hier op dit forum wordt ze groter en groter. Elke dag weer.quote:Op woensdag 3 mei 2017 10:47 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
So what?
Wie de fuck is Anne-Fleur? Dat kind stelt verder toch geen ene reet voor.
Ho ho, Anne-Fleur heeft zeker 100 mensen die haar gedachtegoed volgen. Dat is een gevaarlijke 0.00057% van de bevolking. Zeer invloedrijk, deze dame.quote:Op woensdag 3 mei 2017 10:47 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
So what?
Wie de fuck is Anne-Fleur? Dat kind stelt verder toch geen ene reet voor.
Het is morgen pas Dodenherdenking, ze twittert er weer vrolijk op los..quote:Op woensdag 3 mei 2017 10:47 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Ja, ze twittert erover. Is dat echt alles?
Jij stelt namelijk dat ze hier direct iets mee te maken heeft:
[..]
Maar blijkbaar is een berichtje van haar op twitter genoeg om jou te doen denken dat ze ook hier de vinger in de pap heeft. Ik zou hier eens met een professional over gaan praten, want dat is niet gezond hoor.
Maar het is dus echt alleen dat ze hierover twittert.quote:Op woensdag 3 mei 2017 10:49 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Het is morgen pas Dodenherdenking, ze twittert er weer vrolijk op los..
Het blijft niet bij 1 berichtje.
Zoals hierboven al gepost, de eerste grove beledigingen zijn alweer gemaakt door team Anne.
Het gore lef van dat kind. Beetje Twitter gebruiken om Tweets te versturen.quote:Op woensdag 3 mei 2017 10:49 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Het is morgen pas Dodenherdenking, ze twittert er weer vrolijk op los..
Het blijft niet bij 1 berichtje.
Twee meiden - Lisanne en nogwat - zijn vorig jaar vermist geraakt in Panama en later dood aangetroffen.quote:Op woensdag 3 mei 2017 10:52 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Ja, ik denk het.
Maar wie zijn dat?
Volgend 7.870quote:Op woensdag 3 mei 2017 10:49 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Ho ho, Anne-Fleur heeft zeker 100 mensen die haar gedachtegoed volgen. Dat is een gevaarlijke 0.00057% van de bevolking. Zeer invloedrijk, deze dame.
Meerdere berichten over hetzelfde linkse onderwerp, zeker?quote:Op woensdag 3 mei 2017 10:51 schreef motorbloempje het volgende:
Ik twitter er ook op los. Even nog een berichtje tweeten.
Nooit van gehoord, is daar ooit een topic over geweest op Fok?quote:Op woensdag 3 mei 2017 10:52 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Twee meiden - Lisanne en nogwat - zijn vorig jaar vermist geraakt in Panama en later dood aangetroffen.
quote:Op woensdag 3 mei 2017 10:52 schreef DrMabuse het volgende:
[..]
Volgend 7.870
Volgers 16.398
Vind-ik-leuks 13.515
https://twitter.com/annefleurdd
Ik heb er zelfs net even over getwitterd in het Engels,quote:Op woensdag 3 mei 2017 10:53 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Meerdere berichten over hetzelfde linkse onderwerp, zeker?
Wacht maar, op bijltjesdag zullen we zien wie het laatste lacht.
En je woont er ook, toch? Gelukszoekende (s)linkse landverrader.quote:Op woensdag 3 mei 2017 10:56 schreef motorbloempje het volgende:
[..]
Ik heb er zelfs net even over getwitterd in het Engels,
Ja.quote:Op woensdag 3 mei 2017 10:54 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Nooit van gehoord, is daar ooit een topic over geweest op Fok?
quote:Op woensdag 3 mei 2017 09:58 schreef motorbloempje het volgende:
[..]
MIsschien raakt Anne Fleur binnenkort wel vermist in Panama ofzo.
quote:Op woensdag 3 mei 2017 10:54 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Nooit van gehoord, is daar ooit een topic over geweest op Fok?
En dan ook nog een mening hebben over dingen die in Nederland gebeuren, en nog een linkse mening!quote:Op woensdag 3 mei 2017 10:56 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
En je woont er ook, toch? Gelukszoekende (s)linkse landverrader.
Sorry, geen zin en tijd om oude topics door te spitten.quote:Op woensdag 3 mei 2017 10:58 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Koos wordt hier even hard getrolled.
Zoals wij rasechte Nederlanders zeggen: gegen die Wand!quote:Op woensdag 3 mei 2017 10:58 schreef motorbloempje het volgende:
[..]
En dan ook nog een mening hebben over dingen die in Nederland gebeuren, en nog een linkse mening!
quote:Op woensdag 3 mei 2017 10:58 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Koos wordt hier even hard getrolled.
Nee, die slaapt nog.quote:Op woensdag 3 mei 2017 11:41 schreef Toefjes het volgende:
Heeft anne Fleur in de tussentijd nog iets leuks getweet?
Je zeurt over 'rechts' en noemt mij hierboven nog een paar keer als voorbeeld. Terwijl de bedreigingen van dat linkse langharig tuig afkomen en naar alles wat ze niet zint.quote:Op woensdag 3 mei 2017 10:22 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Aha dus omdat dat gekke wijf oproept tot geweld, vind jij het geen probleem om haar dood te wensen? Je kunt er natuurlijk ook boven gaan staan.
En wat maakt mij hypocriet? Ik wens niemand dood noch zeg ik dat het oke is als dat malle kind oproept tot geweld.
?quote:Nou. De. Fuck. En.
Ten eerste zeur ik helemaal nergens over 'rechts'. Ik stem zelf nota bene rechts. Ik richtte mij de commentaren van specifieke users.quote:Op woensdag 3 mei 2017 12:54 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Je zeurt over 'rechts' en noemt mij hierboven nog een paar keer als voorbeeld. Terwijl de bedreigingen van dat linkse langharig tuig afkomen en naar alles wat ze niet zint.
Ik zie dat soort volk inderdaad lekker naar Boquete afreizen. Zou een stuk meer rust brengen in de maatschappij, want zij uiten juist die intolerantie tegen alles wat anders is. Nota bene tegen een Jood... En jij vindt dat:
Oh nee, iemand wordt een nazi genoemd op internet. Het is een schande, zeg ik je. Een schande!quote:?
Dubbele standaarden heb jij. Maar daar ben je al vaker op betrapt.
Ja, das best heftig.quote:Op woensdag 3 mei 2017 14:09 schreef KoosVogels het volgende:
Oh nee, iemand wordt een nazi genoemd op internet. Het is een schande, zeg ik je. Een schande!
Maar bij Leon de Winter is het toch helemaal niet onterecht?quote:Op woensdag 3 mei 2017 16:21 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Ja, das best heftig.
Kun je weer zo vreemd over gaan zitten doen, en bagatelliseren, maar iemand onterecht nazi noemen of extreem rechts gaat mij zeker veel te ver.
Helemaal raar als dit ook nog een jood betreft, Leon de Winter in dit geval.
edit: Met je rechterhand een vakje invullen in het stemhokje is niet "rechts" stemmen,![]()
Maar extreemlinks is daarentegen geen probleem?quote:Op woensdag 3 mei 2017 16:21 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Kun je weer zo vreemd over gaan zitten doen, en bagatelliseren, maar iemand onterecht nazi noemen of extreem rechts gaat mij zeker veel te ver.
Dat is toch een naziquote:Op woensdag 3 mei 2017 16:29 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Maar extreemlinks is daarentegen geen probleem?
Zet die mongool eens heel rap in een rubberboot met uitgeproduceerde illegalen op weg terug naar Eritrea of welk schijtland dan ook!quote:Op woensdag 3 mei 2017 13:58 schreef StaceySinger het volgende:
Voorberg weigert echter.
http://www.telegraaf.nl/b(...)denking_A_dam__.html
Net zo als de migranten ons dwingen om ze levenslang te gaan onderhouden samen met hun kroost ?quote:Op woensdag 3 mei 2017 17:32 schreef Loekie1 het volgende:
Hij wil Nederland zo dwingen tijdens de dodenherdenking ook stil te staan bij de slachtoffers 'die wij, bedoeld of onbedoeld, zelf maken'.
Dat hele taaltje van die man is zo agressief! Was vast een NSB'er geweest als ie de kans had gekregen.
quote:Op woensdag 3 mei 2017 17:32 schreef Loekie1 het volgende:
Hij wil Nederland zo dwingen tijdens de dodenherdenking ook stil te staan bij de slachtoffers 'die wij, bedoeld of onbedoeld, zelf maken'.
Dat hele taaltje van die man is zo agressief! Was vast een NSB'er geweest als ie de kans had gekregen.
Misschien (en dat is een welgemeende tip) is het een idee om niet meer te reageren. Je zet jezelf namelijk enorm voor schut met dit soort domme postings. De vrijheid van een land willen "uitschakelen" op een dag waarop we de gevallenen van de strijd tegen tirannie herdenken: hoe kom je er op..quote:Op woensdag 3 mei 2017 09:56 schreef Red_85 het volgende:
[..]
4 mei is voor de gevallenen voor de vrijheid van na 1945. Dat is iets wat van NL en NL'ers is. Als je dat respect niet kunt opbrengen, heb je hier niets te zoeken want dan realiseer je niet wat je hebt hier.
Zelfde discussie met Remembrance Day in GB. Daar denken ook een aantal mensen dat het racisme is of proberen het te kapen op een of andere manier. Het is dezelfde respectloosheid en achterlijkheid.
quote:Omstreden vluchtelingenherdenking Amsterdam verplaatst
De herdenking morgen in Amsterdam van vluchtelingen die zijn omgekomen tijdens hun tocht naar Europa, is op last van burgemeester Van der Laan verplaatst. De herdenking wordt niet meer gehouden op het Rembrandtplein, maar op de Nieuwmarkt.
De initiatiefnemers waren van plan om morgen tijdens de Nationale Dodenherdenking drieduizend papieren kruisjes in het gras te leggen op het Rembrandtplein. Op dat plan kwam felle kritiek van het Centrum Informatie en Documentatie Israël, CIDI. Ook het Nationaal Comité 4 en 5 mei wilde morgen liever geen vluchtelingenherdenking. Het Rembrandtplein ligt op de route van de stille tocht naar de Dam, waar op dat moment de Dodenherdenking plaatsvindt.
Van der Laan heeft nog geprobeerd de vluchtelingenherdenking te verplaatsen naar een ander moment, maar de organisator gaf aan vast te houden aan een herdenking morgenavond. Daarop heeft de Amsterdamse burgemeester besloten de demonstratie niet te verbieden, maar wel een andere locatie te eisen.
Respecteren
In een reactie zegt initiatiefnemer Rikko Voorberg van de vluchtelingenherdenking de verplaatsing naar de Nieuwmarkt te respecteren. "Dat is de plek die ons is toegewezen en daar gaan we natuurlijk niet tegen protesteren."
Nou nou..... effe kotsen van zoveel etnische haat.quote:
quote:Dat laten de initiatiefnemers weten middels een open brief. "We hebben blijkbaar een open zenuw geraakt," laat Matthijs Jaspers, één van de aanjagers van het initiatief, weten. "Omdat we nooit de bedoeling hebben gehad vanuit boze woorden van start te gaan met de herdenking, hebben we besloten ons initiatief te staken."
Nou, laat de voorvechters voor de vrijheid van meningsuiting maar komen.quote:Op donderdag 4 mei 2017 10:16 schreef Ryan3 het volgende:
Ze zien er vanaf:
http://www.parool.nl/amst(...)-niet-door~a4492457/
Het gaat niet door dus.
Beter, denk ik.
[..]
Nou ja, die kwamen met duizenden tegelijk zonder geld de grens over in 1939. Maar ze integreerden goed: Na 1945 hoorde je amper meer wat van ze.quote:Op woensdag 3 mei 2017 21:33 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Nou nou..... effe kotsen van zoveel etnische haat.
4 mei binnenkort.... als het aan jou lag waren Joden asieltuig en mochten niet vluchten naar een veiligere regio. Er waren zat mensen die hen toen tuig vonden.
Je herhaalt de geschiedenis.
quote:Op donderdag 4 mei 2017 10:19 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Nou, laat de voorvechters voor de vrijheid van meningsuiting maar komen.
twitter:GigiBecarac twitterde op donderdag 04-05-2017 om 10:15:52@ANanninga Yep: "De organisator heeft naar eigen zeggen veel dreigementen gehad. 'Dat heeft wel impact gehad. Het z… https://t.co/MFEJlNnpqp reageer retweet
http://nieuws.tpo.nl/2017(...)rikko-voorberg-gaat/quote:De organisatoren houden de herdenking donderdagavond in de Protestantse Diaconie Amsterdam, meldt ANP. “We verwachten vanavond ongeveer veertig deelnemers. We gaan met hen proberen te verklaren wat er de afgelopen dagen in vredesnaam is gebeurd”, aldus de woordvoerster namens initiatiefnemer Rikko Voorberg.
Tegenover AT5 beweert Voorberg te zijn bedreigd. “De organisator heeft naar eigen zeggen veel dreigementen gehad. ‘Dat heeft wel impact gehad. Het zijn intensieve dagen geweest.'”
In de protestantse diaconie Amsterdam gaat het door, zie aangehaalde quote in mijn vorige post. Ik neem aan dat dat een soort clubhuis is voor hervormde jongelingen.quote:Op donderdag 4 mei 2017 10:34 schreef Physsic het volgende:
Hier staat dat het helemaal niet meer doorgaat, niets over een clubhuis.
http://www.ad.nl/amsterda(...)-niet-door~ab69f6db/
An sich is dat zo, aangezien herdenkingen ook een particulier initiatief zijn meestal, behalve die op de Dam wrs en op nog paar plaatsen.quote:Op donderdag 4 mei 2017 10:39 schreef FoolWithMokey het volgende:
Waarom maken Nederlanders altijd van een mug een olifant? Eerst met dat zwartepieten gedoe en nu dit. Laat mensen herdenken wat ze willen herdenken, wat boeit...
Ja, daar reageerde ik ook op.quote:Op donderdag 4 mei 2017 10:35 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
In de protestantse diaconie Amsterdam gaat het door, zie aangehaalde quote in mijn vorige post. Ik neem aan dat dat een soort clubhuis is voor hervormde jongelingen.
Volgens mij hebben ze dit gezegd in een interview met AT5 zojuist. Bron: http://www.at5.nl/artikel(...)-gaat-toch-niet-doorquote:
quote:Wel zal er een herdenking plaatsvinden in de Protestantse Diaconie, een hulporganisatie aan de Nieuwe Herengracht.
Dit willen ze doen:quote:Op donderdag 4 mei 2017 10:36 schreef Bluesdude het volgende:
Ok de dominee moet vluchten.
Prima illustratief voor de 4de mei.
Hoe hufterilge denkwijzes van nationalisme en etnische haat nog steeds existeren in den lande , en eigenlijk meer dan ooit.
De 4de mei is een dogma geworden voor sommigen ? Een vormpje ? Men vind het hoe en waarom niet meer zo belangrijk. Men snapt het niet meer. ?
Net zoals kerstmis.
Afgemeten aan de reactie hierop laat men zich niet dwingen wie of wat te herdenken op 4 mei. Meer zit er niet achter.quote:Hij wil Nederland zo dwingen tijdens de dodenherdenking ook stil te staan bij de slachtoffers 'die wij, bedoeld of onbedoeld, zelf maken'.
Ah, oke. Dan zal het AD beperkt geďnformeerd zijn.quote:Op donderdag 4 mei 2017 10:48 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Volgens mij hebben ze dit gezegd in een interview met AT5 zojuist. Bron: http://www.at5.nl/artikel(...)-gaat-toch-niet-door
[..]
"Vers van de pers" nieuws was dat wrs, AD zal dat zo wel overnemen.quote:Op donderdag 4 mei 2017 10:53 schreef Physsic het volgende:
[..]
Ah, oke. Dan zal het AD beperkt geďnformeerd zijn.
Dan had die dominee dit in stilte moeten organiseren en niet radiostations afgaan en interviews doen voor kranten of andere media, dan kun je rekenen op kritiek en ophef. Hij wil de dodenherdenking kapen, als hij er geen woord over had gezegd en zijn 3000 kruisjes had gezet was geen mens er over gevallen.quote:Op donderdag 4 mei 2017 10:39 schreef FoolWithMokey het volgende:
Waarom maken Nederlanders altijd van een mug een olifant? Eerst met dat zwartepieten gedoe en nu dit. Laat mensen herdenken wat ze willen herdenken, wat boeit...
Misschien moet jij maar eens niet reageren. Enige wie het hier niet begrijpen zijn de mensen die doden herdenking willen kapen voor hun eigen zienswijze die niets te maken heeft met het waarom van 4 mei en de mensen die het goedpraten.quote:Op woensdag 3 mei 2017 20:07 schreef beantherio het volgende:
[..]
Misschien (en dat is een welgemeende tip) is het een idee om niet meer te reageren. Je zet jezelf namelijk enorm voor schut met dit soort domme postings. De vrijheid van een land willen "uitschakelen" op een dag waarop we de gevallenen van de strijd tegen tirannie herdenken: hoe kom je er op..![]()
Ah ... een slachtoffer-verdediging. De dominee dwingt niemand. Hij organiseert een herdenking, en dwingt niemand daar heen te gaan . Hij vertelt zijn mening over het hoe en waarom en roept mensen op na te denken en mee te herdenken. Niks dwang,quote:Op donderdag 4 mei 2017 10:53 schreef Ryan3 het volgende:
Afgemeten aan de reactie hierop laat men zich niet dwingen wie of wat te herdenken op 4 mei. Meer zit er niet achter.
Slachtofferverdediging? Hoe kom je daar nu bij?quote:Op donderdag 4 mei 2017 12:03 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Ah ... een slachtoffer-verdediging. De dominee dwingt niemand. Hij organiseert een herdenking, en dwingt niemand daar heen te gaan . Hij vertelt zijn mening over het hoe en waarom en roept mensen op na te denken en mee te herdenken. Niks dwang,
De vermoorde onschuld uithangen en etnische haat is toch vooral sinds 2002 erg populair
Je schreef dit ....quote:Op donderdag 4 mei 2017 12:09 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Slachtofferverdediging? Hoe kom je daar nu bij?
Kennelijk willen mensen denken dat de dominee hen dwingt .quote:Afgemeten aan de reactie hierop laat men zich niet dwingen wie of wat te herdenken op 4 mei. Meer zit er niet achter.
Ik hoorde en zag de dominee bij Pauw.quote:Op donderdag 4 mei 2017 12:07 schreef Loekie1 het volgende:
Het gaat niet om die vluchtelingen, het gaat om die dominee met zijn agressieve toontje naar de Nederlanders toe. Hij moet maar eens goed in de spiegel kijken als ie er niks van begrijpt.
Nee, de dominee wil Nederland dwingen op 4 mei om 8 uur 's avonds stil te staan bij de slachtoffers die wijzelf 'bedoeld of onbedoeld' maken door 3.000 witte kruizen te zetten op het Rembrandtsplein in Asd als symbool voor de verdronken vluchtelingen. Dat staat in dat artikel van Trouw.quote:Op donderdag 4 mei 2017 12:35 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Je schreef dit ....
[..]
Kennelijk willen mensen denken dat de dominee hen dwingt .
Hij is dus de dader van onrecht, in die visie .
Ach zodra Nederlanders voor onze eigen cultuur en tradities opkomen en ergens een grens trekken, zijn wij de kwaaie pier die tegen vrijheid van meningsuiting zijn en in een slachtofferrol kruipen. We moeten alles gelaten over ons heen laten gaan; dat is hoe een vrij land volgens sommigen hoort te zijn.quote:Op donderdag 4 mei 2017 12:44 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Nee, de dominee wil Nederland dwingen op 4 mei om 8 uur 's avonds stil te staan bij de slachtoffers die wijzelf 'bedoeld of onbedoeld' maken door 3.000 witte kruizen te zetten op het Rembrandtsplein in Asd als symbool voor de verdronken vluchtelingen. Dat staat in dat artikel van Trouw.
Welnu, dat zorgde voor een stroom van commentaar (en ook weer de gebruikelijke bedreigingen kennelijk), zodat ze inzien dat ze kennelijk een "open zenuw" hebben geraakt en er na een eerdere verplaatsing van locatie door de burgemeester Van der Laan nu maar helemaal afzien van dat initiatief. Dwz ze doen het nu in hun clubhuis.
Ik zie nergens een slachtofferverdediging, ik zie alleen een beschrijving van omstandigheden en gebeurtenissen.
Is wel eigenaardig dat als je alleen al een beschrijving geeft van wat er voorvalt je kennelijk een slachtofferverdediging voert. Ik begrijp er niets van.quote:Op donderdag 4 mei 2017 12:50 schreef ToT het volgende:
[..]
Ach zodra Nederlanders voor onze eigen cultuur en tradities opkomen en ergens een grens trekken, zijn wij de kwaaie pier die tegen vrijheid van meningsuiting zijn en in een slachtofferrol kruipen. We moeten alles gelaten over ons heen laten gaan; dat is hoe een vrij land volgens sommigen hoort te zijn.
Je kunt ook gewoon zeggen: bedankt voor je input, maar we doen er niets mee.quote:Op donderdag 4 mei 2017 12:50 schreef ToT het volgende:
[..]
Ach zodra Nederlanders voor onze eigen cultuur en tradities opkomen en ergens een grens trekken, zijn wij de kwaaie pier die tegen vrijheid van meningsuiting zijn en in een slachtofferrol kruipen. We moeten alles gelaten over ons heen laten gaan; dat is hoe een vrij land volgens sommigen hoort te zijn.
Ach dat is iets wat bepaalde minderheden sowieso wel vaker roepen; zij zijn de onbegrepen en onderdrukte groep en wij zijn de kwaaie pier die niet in wil zien hoe slecht wij eigenlijk zijn, en als we dat boetekleed niet aan willen doen, zitten wij in een slachtofferrol.quote:Op donderdag 4 mei 2017 13:05 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Is wel eigenaardig dat als je alleen al een beschrijving geeft van wat er voorvalt je kennelijk een slachtofferverdediging voert. Ik begrijp er niets van.
Mensen houden er niet van als zoiets belangrijks gekaapt wordt.quote:Op donderdag 4 mei 2017 13:07 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Je kunt ook gewoon zeggen: bedankt voor je input, maar we doen er niets mee.
In plaats daarvan wordt die vent verrot gescholden en bedreigd.
Trouw:".https://www.trouw.nl/same(...)-dit-jaar-~a6f64c8c/quote:Op donderdag 4 mei 2017 12:44 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Nee, de dominee wil Nederland dwingen op 4 mei om 8 uur 's avonds
Dat klopt idd, ik neem aan dat het grootste deel van de bevolking die insteek dan ook had. Dat er bedreigingen werden geuit, is nu eenmaal een vrijwel onafwendbare bij-vangst voor iedereen die in het publieke domein een bepaalde uiting maakt.quote:Op donderdag 4 mei 2017 13:07 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Je kunt ook gewoon zeggen: bedankt voor je input, maar we doen er niets mee.
In plaats daarvan wordt die vent verrot gescholden en bedreigd.
De kwaaie pier is in dit geval diegenen die de dominee willen framen als een 'dwinger' .quote:Op donderdag 4 mei 2017 13:07 schreef ToT het volgende:
[..]
Ach dat is iets wat bepaalde minderheden sowieso wel vaker roepen; zij zijn de onbegrepen en onderdrukte groep en wij zijn de kwaaie pier die niet in wil zien hoe slecht wij eigenlijk zijn, en als we dat boetekleed niet aan willen doen, zitten wij in een slachtofferrol.
Maar er wordt helemaal niets gekaapt. Dodenherdenking wordt op geen enkele wijze anders ingevuld.quote:Op donderdag 4 mei 2017 13:08 schreef ToT het volgende:
[..]
Mensen houden er niet van als zoiets belangrijks gekaapt wordt.
Ja.... die agressie komt verdacht veel uit de hoek van anti-buitenlandersstromingenquote:Op donderdag 4 mei 2017 13:09 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Dat klopt idd, ik neem aan dat het grootste deel van de bevolking die insteek dan ook had. Dat er bedreigingen werden geuit, is nu eenmaal een vrijwel onafwendbare bij-vangst voor iedereen die in het publieke domein een bepaalde uiting maakt.
Het verwatert de boel; zoals eerder mensen al zeiden; als je alles gaat herdenken, herdenk je niets.quote:Op donderdag 4 mei 2017 13:10 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Maar er wordt helemaal niets gekaapt. Dodenherdenking wordt op geen enkele wijze anders ingevuld.
In mijn woonplaats worden gewoon weer kransen gelegd en een stiltemoment gehouden. Zie dus geen reden om compleet over de zeik te raken.
Dan raak jij toch niet compleet over de zeik.quote:Op donderdag 4 mei 2017 13:10 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Maar er wordt helemaal niets gekaapt. Dodenherdenking wordt op geen enkele wijze anders ingevuld.
In mijn woonplaats worden gewoon weer kransen gelegd en een stiltemoment gehouden. Zie dus geen reden om compleet over de zeik te raken.
Er zitten nogal wat meters tussen er niet van houden en doodsbedreigingen uiten.quote:Op donderdag 4 mei 2017 13:08 schreef ToT het volgende:
[..]
Mensen houden er niet van als zoiets belangrijks gekaapt wordt.
Zoek die quote maar op, die is in ieder artikel hierover gebruikt hoor en die is niet weersproken dus door de dominee.quote:Op donderdag 4 mei 2017 13:08 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Trouw:".https://www.trouw.nl/same(...)-dit-jaar-~a6f64c8c/
Er staat nergens een quote van de dominee die zegt : "ik wil dwingen"
Het is de schrijver die schrijft: hij wil dwingen. Het is ook geen feit, het is een fantasie van de schrijver.
Iedereen mag zijn mening uiten in de trant van : ik vind dat men meer dit of dat moet doen.
Heel normale meningsuiting.
Dus echt wel slachtofferachtig van de schrijver.
Iedereen mag op elke datum wat dan ook herdenken. Dat is niet verboden.
Zo vullen we de democratie in. Vooral doorgaan.
Waar zijn die doodsbedreigingen te vinden?quote:Op donderdag 4 mei 2017 13:16 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Er zitten nogal wat meters tussen er niet van houden en doodsbedreigingen uiten.
quote:Op donderdag 4 mei 2017 13:17 schreef WodanIsGroot het volgende:
[..]
Waar zijn die doodsbedreigingen te vinden?
quote:Op donderdag 4 mei 2017 10:22 schreef Ryan3 het volgende:
[..]twitter:GigiBecarac twitterde op donderdag 04-05-2017 om 10:15:52@ANanninga Yep: "De organisator heeft naar eigen zeggen veel dreigementen gehad. 'Dat heeft wel impact gehad. Het z… https://t.co/MFEJlNnpqp reageer retweet
Jij noemde een artikel in Trouw. Ik vond ditquote:
https://www.trouw.nl/same(...)-dit-jaar-~a6f64c8c/quote:Met drieduizend witte papieren kruisen in het gras wordt op 4 mei op het Rembrandtplein in Amsterdam stilgestaan bij de vluchtelingen die het leven lieten onderweg naar Europa. Initiatiefnemer Rikko Voorberg wil Nederland daarmee dwingen tijdens de dodenherdenking ook stil te staan bij de slachtoffers "die wij, bedoeld of onbedoeld, zelf maken"
Maar er verandert dus niets. Snap dat dan.quote:Op donderdag 4 mei 2017 13:13 schreef ToT het volgende:
[..]
Het verwatert de boel; zoals eerder mensen al zeiden; als je alles gaat herdenken, herdenk je niets.
Straks gaan mensen 4 mei 20.00 gebruiken om de arme hongernegertjes in Afrika te herdenken, of het doden van de indianen in Amerika en God weet wat nog meer. Dan blijft er niets meer over van waar dit moment daadwerkelijk voor bedoeld is.
Is al bekend waarom in godesnaam deze herdenking precies tijdens de officiële dodenherdenking moest gebeuren? Hij kon er op wachten dat mensen daar negatief op zouden reageren; het is echt respectloos!
"quote:Op donderdag 4 mei 2017 13:22 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Jij noemde een artikel in Trouw. Ik vond dit
[..]
https://www.trouw.nl/same(...)-dit-jaar-~a6f64c8c/
Bedoelde jij deze quote, dit artikel? Ik zie nergens een quote van de dominee die bewijst dat de man een dwingeland is.
Als je een ander artikel en quote bedoelt, dan moet je dat melden.
Dat is dus een quote van de schrijver van het artikelquote:Op donderdag 4 mei 2017 13:23 schreef WodanIsGroot het volgende:
[..]
"
Initiatiefnemer Rikko Voorberg wil Nederland daarmee dwingen tijdens de dodenherdenking ook stil te staan bij de slachtoffers "die wij, bedoeld of onbedoeld, zelf maken"
"
Niet verzoeken of attenderen.
Deze quote wordt overal gebruikt idd:quote:Op donderdag 4 mei 2017 13:22 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Jij noemde een artikel in Trouw. Ik vond dit
[..]
https://www.trouw.nl/same(...)-dit-jaar-~a6f64c8c/
Bedoelde jij deze quote, dit artikel? Ik zie nergens een quote van de dominee die bewijst dat de man een dwingeland is.
Als je een ander artikel en quote bedoelt, dan moet je dat melden.
quote:"[..] wil Nederland daarmee dwingen tijdens de dodenherdenking ook stil te staan bij de slachtoffers "die wij, bedoeld of onbedoeld, zelf maken"
Die niet wordt weersproken. Lijkt me nogal cruciaal namelijk.quote:Op donderdag 4 mei 2017 13:28 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Dat is dus een quote van de schrijver van het artikel
Storm in een glas water dit.
Dat doet er in dit geval niet toe. De annulering zegt al genoeg. Dit is gewoon iemand woorden in de mond leggen. Zwaktebod.quote:Op donderdag 4 mei 2017 13:31 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Die niet wordt weersproken. Lijkt me nogal cruciaal namelijk.
Doe niet zo flauw, zeg..quote:Op donderdag 4 mei 2017 13:31 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Die niet wordt weersproken. Lijkt me nogal cruciaal namelijk.
Nee, oneens.quote:Op donderdag 4 mei 2017 13:34 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Dat doet er in dit geval niet toe. De annulering zegt al genoeg. Dit is gewoon iemand woorden in de mond leggen. Zwaktebod.
Vul die zin maar in in je zoekmachine, wordt in ieder bericht gebruikt.quote:Op donderdag 4 mei 2017 13:35 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Doe niet zo flauw, zeg..
De dominee heeft het niet gelezen of heeft geen zin om te reageren op die vele reacties.
Dat is ook fysiek onmogelijk.
Wat heeft dit met Wilders van doen aub?quote:Jaja.... Wilders is een lul. Als hij niet reageert op dit , dan is het dus waar ?
Dan ben je zelf de storm in je eigen onbetekenende glas water.quote:Op donderdag 4 mei 2017 13:37 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Nee, oneens.
Met 3.000 kruizen dwing je mensen (locaal) ook wel. Ook al zou hij dat specifieke werkwoord niet gebruikt hebben, dan nog is dat een accurate omschrijving van wat de dominee van plan was.
Hoe dan ook dit rimpelde de vijver weer wat en net als paar jaar geleden de kwestie mbt herdenken Duitse militairen, niet echt een succes.
Over een decennium maar weer proberen.
Wat jij wil(t) joh.quote:Op donderdag 4 mei 2017 13:39 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Dan ben je zelf de storm in je eigen onbetekenende glas water.
De kern van de zinloosheid van dit topic. Eindelijk.quote:
Dit is dus wel een slachtofferverdediging, Blues.twitter:Joop_nl twitterde op donderdag 04-05-2017 om 13:17:09Verdronken vluchtelingen worden niet herdacht vanwege dreigementen https://t.co/SnMAMLCnas https://t.co/sW7M7qo19X reageer retweet
Wie schreeuwt hier dan? Wie bedoel je?quote:Op donderdag 4 mei 2017 13:43 schreef KoosVogels het volgende:
Degene die het hardst schreeuwen hebben waarschijnlijk nog nooit een officiele Dodenherdenking bezocht.
Je wordt er bijna iedere dag mee geconfronteerd.quote:Op donderdag 4 mei 2017 13:45 schreef habitue het volgende:
Heeft die knakker wel zn zin, want ik heb nu toch op 4 mei even over die vluchtelingen nagedacht. Heel even maar trouwens.
Je weet dat onze vriend de dominee is bedreigd? Dat lijkt mij wat schreeuwerig.quote:
Niet zo schreeuwen svpquote:Op donderdag 4 mei 2017 13:47 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
...
Voel je goddomme toch niet altijd gelijk aangesproken.
Je confronteert jezelf er bijna iedere dag mee bedoel je.quote:Op donderdag 4 mei 2017 13:46 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Je wordt er bijna iedere dag mee geconfronteerd.
Behalve de Damschreeuwer een paar jaar terug.quote:Op donderdag 4 mei 2017 13:43 schreef KoosVogels het volgende:
Degene die het hardst schreeuwen hebben waarschijnlijk nog nooit een officiele Dodenherdenking bezocht.
Wat een kutleven heb je danquote:Op donderdag 4 mei 2017 13:49 schreef Baconbus het volgende:
[..]
Je confronteert jezelf er bijna iedere dag mee bedoel je.
Ik zeg al dat is de treurige bijvangst voor een ieder die zich in het openbaar in een discussie mengt. Maakt niet uit wat je boodschap is.quote:Op donderdag 4 mei 2017 13:47 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Je weet dat onze vriend de dominee is bedreigd? Dat lijkt mij wat schreeuwerig.
Nou, ik krijg alleen al allemaal verwijten naar mijn hoofd door uit te leggen wat er gebeurd is. Zo gek is dat niet.quote:Voel je goddomme toch niet altijd gelijk aangesproken.
Eh, 5 mei gaat over inderdaad over vrijheid...de vrijheid van Nederland. Je weet wel; de verkregen soevereiniteit; de vrijheid om te bepalen wie wel of niet over de grens komt te wandelen.quote:Op donderdag 4 mei 2017 13:52 schreef richolio het volgende:
Het gaat dus niet door. Vanwege boze reacties. Hulde Nederland! Heel het gedachtegoed van 4 en 5 mei is juist "vrijheid", maar blijkbaar alleen een waarde als het "ons" uitkomt. Zelfs hier wisten we een soort rare zwartepietendiscussie van te maken. Classic Nederland.
Dat word je niet, je redenering werd alleen doorgetrokken.quote:Op donderdag 4 mei 2017 13:52 schreef Ryan3 het volgende:
Nou, ik krijg alleen al allemaal verwijten naar mijn hoofd door uit te leggen wat er gebeurd is. Zo gek is dat niet.
Ik begrijp er geen sodemieter van dat ik kennelijk ook ineens met Wilders geassocieerd wordt. Wat doet Wilders ertoe in deze discussie ook?
Dat is de draai die eraan wordt gegeven nu idd. Maar ik begrijp dat ze tot het inzicht zijn gekomen, door de vele reacties en commentaren, dat 4 mei dodenherdenking niet de juiste dag is om die verdronken vluchtelingen te herdenken.quote:Op donderdag 4 mei 2017 13:52 schreef richolio het volgende:
Het gaat dus niet door. Vanwege boze reacties. Hulde Nederland! Heel het gedachtegoed van 4 en 5 mei is juist "vrijheid", maar blijkbaar alleen een waarde als het "ons" uitkomt. Zelfs hier wisten we een soort rare zwartepietendiscussie van te maken. Classic Nederland.
Laten we vieren dat we zo lekker 'vrij' zijn!quote:Op donderdag 4 mei 2017 13:52 schreef richolio het volgende:
Het gaat dus niet door. Vanwege boze reacties. Hulde Nederland! Heel het gedachtegoed van 4 en 5 mei is juist "vrijheid", maar blijkbaar alleen een waarde als het "ons" uitkomt. Zelfs hier wisten we een soort rare zwartepietendiscussie van te maken. Classic Nederland.
Niet.quote:Op donderdag 4 mei 2017 13:54 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Dat word je niet, je redenering werd alleen doorgetrokken.
Bedankt voor deze nietszeggende bijdrage.quote:Op donderdag 4 mei 2017 13:54 schreef LelijKnap het volgende:
[..]
Eh, 5 mei gaat over inderdaad over vrijheid...de vrijheid van Nederland.
Tenzij we stellen dat alle slachtoffers van Duitsland (Merkel & Hitler) herdacht worden.quote:Op donderdag 4 mei 2017 13:55 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Dat is de draai die eraan wordt gegeven nu idd. Maar ik begrijp dat ze tot het inzicht zijn gekomen, door de vele reacties en commentaren, dat 4 mei dodenherdenking niet de juiste dag is om die verdronken vluchtelingen te herdenken.
Jawel. Je noemt het cruciaal dat de dominee in kwestie dat "dwingen" niet heeft tegengesproken. Dus met andere woorden als ik iets beweer over een politicus en die spreekt dat niet tegen dan is het waar?quote:
Die dominee had dat dan moeten rectificeren als dat zijn bedoeling niet was: NL dwingen, lijkt me. Want dat is nogal cruciaal geweest rondom de beeldvorming van dit project. Wat Wilders ermee heeft te maken???quote:Op donderdag 4 mei 2017 13:57 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Jawel. Je noemt het cruciaal dat de dominee in kwestie dat "dwingen" niet heeft tegengesproken. Dus met andere woorden als ik iets beweer over een politicus en die spreekt dat niet tegen dan is het waar?
Ik breng het juist terug tot de kern. Dát is waar 5 mei altijd over ging. Het vieren van de bevrijding.quote:Op donderdag 4 mei 2017 13:56 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Bedankt voor deze nietszeggende bijdrage.
Ok. Dus ik zeg Wilders is een lul. Wilders spreekt dat niet tegen. Hij rectificeert het ook niet. Dus dan moet dat wel waar zijn?quote:Op donderdag 4 mei 2017 13:58 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Die dominee had dat dan moeten rectificeren als dat zijn bedoeling niet was: NL dwingen, lijkt me. Want dat is nogal cruciaal geweest rondom de beeldvorming van dit project. Wat Wilders ermee heeft te maken???
Gelukkig zijn wij toen bevrijd zodat wij nu anderen de vrijheid kunnen ontzeggen.quote:Op donderdag 4 mei 2017 13:59 schreef LelijKnap het volgende:
[..]
Ik breng het juist terug tot de kern. Dát is waar 5 mei altijd over ging. Het vieren van de bevrijding.
Iedereen mag herdenken wie die wil. Er is een etiquette die hoort bij deze traditie. Die kunnen hooghouden vereist ook vrijheid.quote:Op donderdag 4 mei 2017 14:01 schreef Baconbus het volgende:
[..]
Gelukkig zijn wij toen bevrijd zodat wij nu anderen de vrijheid kunnen ontzeggen.
Die vrijheid hebben wij dan weer. Leve ons!
Dat is wel de Calimero van dit jaar hoor. Als mensen het niet met je eens zijn roep je gewoon "ze willen me demoniseren, ze voeren een hetze tegen me!".quote:Op donderdag 4 mei 2017 14:00 schreef WodanIsGroot het volgende:
Antifascismo: "O con noi o contro di noi"
Wat een hetze op mensen die kritiek hebben.
Politieagenten hebben er niks mee te maken. Ze zijn vaak conservatief en eerder anti witte kruizen.quote:Op donderdag 4 mei 2017 14:27 schreef DrMabuse het volgende:
En alleen maar / allemaal 3000 witte kruizen.
Is dat eigenlijk goed gevallen bij de gekleurde mensen politie?
Het was toch vrij vanzelfsprekend dat hij dat bedoelde?quote:Op donderdag 4 mei 2017 14:02 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Hij had meteen moeten reageren met: ik wil geen mens iets opleggen of dwingen, ik wil de mensen bewust maken van het feit, juist op 4 mei, dat ook nu mensen het slachtoffer kunnen zijn van fascistoďde regimes of totalitaire ideologieën, kijk bijv. naar die vluchtelingen.
Vanzelfsprekend voor iedereen met een klein beetje common sense ja. Maar zo common is common sense niet meer.quote:Op donderdag 4 mei 2017 14:48 schreef Nibb-it het volgende:
[..]
Het was toch vrij vanzelfsprekend dat hij dat bedoelde?
quote:Op donderdag 4 mei 2017 15:16 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Vanzelfsprekend voor iedereen met een klein beetje common sense ja. Maar zo common is common sense niet meer.
Kerel, ik heb jou helemaal niet genoemd in mijn reactie. Betrek toch niet altijd alles op jezelf.quote:Op donderdag 4 mei 2017 13:52 schreef Ryan3 het volgende:
Nou, ik krijg alleen al allemaal verwijten naar mijn hoofd door uit te leggen wat er gebeurd is. Zo gek is dat niet.
Ik begrijp er geen sodemieter van dat ik kennelijk ook ineens met Wilders geassocieerd wordt. Wat doet Wilders ertoe in deze discussie ook?
En hoezo voer ik een slachtoffer-verdediging. Ik voer helemaal geen verdediging.
Ik denk wel dat dit net als met het herdenken van Duitse Wehrmacht militairen niet echt als een succes ingeboekt kan worden. Misschien is het er te vroeg voor? Misschien een andere datum prikken?
Nee, 4 en 5 mei hebben gen drol met dat soort vrijheid te maken. Morgen vieren we bevrijdingsdag, de bevrijding. Niet de vrijheid.quote:Op donderdag 4 mei 2017 13:52 schreef richolio het volgende:
Het gaat dus niet door. Vanwege boze reacties. Hulde Nederland! Heel het gedachtegoed van 4 en 5 mei is juist "vrijheid", maar blijkbaar alleen een waarde als het "ons" uitkomt. Zelfs hier wisten we een soort rare zwartepietendiscussie van te maken. Classic Nederland.
Als die dát bedoelde, dan had-ie dat zo moeten formuleren hč, dat heeft-ie niet gedaan. Overigens vraag ik me dus af of hij dát bedoelde.quote:Op donderdag 4 mei 2017 14:48 schreef Nibb-it het volgende:
[..]
Het was toch vrij vanzelfsprekend dat hij dat bedoelde?
Dat valt in geen geval goed te praten, maar deze beste man had gewoon in stilte zijn herdenking moeten organiseren met gelijkgestemden dan was er geen vuiltje aan de lucht geweest. Maar nu dacht meneeropzettelijk de media te moeten opzoeken om de rest van Nederland belerend een les te leren, dat schiet bij sommigen schijnbaar in het verkeerde keelgat. Ik kan er alleen maar de schouders voor ophalenquote:Op donderdag 4 mei 2017 13:07 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Je kunt ook gewoon zeggen: bedankt voor je input, maar we doen er niets mee.
In plaats daarvan wordt die vent verrot gescholden en bedreigd.
quote:Alsof het woord ‘denken’ niet in ‘herdenken’ zit
Zolang we het verleden als een simpele zaak presenteren – het verleden met een strik erom – zullen we nooit in staat zijn om de complexiteit van het heden te aanschouwen.
In Amsterdam zou vandaag een herdenking plaatsvinden voor ‘mensen die omkwamen tijdens hun vlucht naar Europa’. Deze werd afgelast omdat de officiële organisaties en comités rondom 4 en 5 mei deze herdenking tegenwerkten. (Vrij Nederland).SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ligt er aan.quote:Op donderdag 4 mei 2017 18:46 schreef MakkieR het volgende:
Misschien een gekke vraag:
Maar hoe zou Nederland, Duitsland of Europa eruit zien als we niet waren bevrijd?
Wat is er in hemelsnaam ineens mis met op 4 mei even stilstaan bij de oorlog in NL? Leven nog genoeg mensen die zelf de oorlog hebben meegemaakt of wiens ouders die hebben meegemaakt.quote:
Ik denk 60 of 70 jaar na de bezetting de wereld voor ons er heel anders uit kon zien dan het nachtmerrie scenario dat ons voorgeschoteld wordt. Immers in 60 jaar kan veel gebeuren, veel kan veranderen en Adolf Hitler heeft niet het eeuwige leven.quote:Op donderdag 4 mei 2017 18:48 schreef WodanIsGroot het volgende:
[..]
Ligt er aan.
Zouden er ook hippies geweest zijn in die jaren 60?
Maar je zou zo en zo veel lederhosen zien.
Gaat wrs allemaal een beetje over dat woord "dwingen" gebruikt in het eerste artikel hierover, volgens mij, in Trouw. De dominee wil NL dwingen stil te staan bij de vluchtelingen die verdronken zijn.quote:Op donderdag 4 mei 2017 17:01 schreef erodome het volgende:
Zolang men de officiële herdenkingen maar niet verstoord herdenkt men maar wat ze willen.
Vind het dus goed dat deze gast gesommeerd is het ergens anders te doen. Dat hij verder vrij wordt gelaten dit in te vullen zoals hij zelf wil vind ik een goed iets. Ik zal me er niet bij aansluiten, dat is mijn keuze. En zolang dat kan vind ik het prima.
NL lebensraum voor Duitsers en NL'ers die overbleven naar Polen of verder oostelijk gestuurd wrs om daar slavenarbeid te verrichten. Het blijft gissen wat Hitler voor ogen had en volgens mij is dat ook verder niet relevant voor deze discussie. Man was sws een warhoofd.quote:Op donderdag 4 mei 2017 18:53 schreef MakkieR het volgende:
[..]
Ik denk 60 of 70 jaar na de bezetting de wereld voor ons er heel anders uit kon zien dan het nachtmerrie scenario dat ons voorgeschoteld wordt. Immers in 60 jaar kan veel gebeuren, veel kan veranderen en Adolf Hitler heeft niet het eeuwige leven.
Misschien spraken we Duits maar hadden we verder een heel normaal leven met de oorlog ver achter ons.
met andere woorden "vrijheid" is maar een relatief begrip wat vaak ten onrechte wordt gebruikt.
Dat kan, maar het kan ook op hetzelfde moment.quote:Op donderdag 4 mei 2017 18:50 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Wat is er in hemelsnaam ineens mis met op 4 mei even stilstaan bij de oorlog in NL? Leven nog genoeg mensen die zelf de oorlog hebben meegemaakt of wiens ouders die hebben meegemaakt.
Stilstaan bij het feit dat die vluchtelingen gevlucht zijn voor fascistoďde regimes (van Assad) of totalitaire ideologieën (van ISIS), kan toch op een ander moment?
Misschien maakt een kat ook wel rare sprongen als het in het nauw gedreven werd. Maar wat als Amerika Rusland of andere geallieerde landen het niet waard vond zich te mengen met de tweede wereld oorlog, dus voor Pearl Harbor. Misschien had Hitler dan wel veel minder stress aan zijn hoofd om het land op een normale wijze te leiden in plaats destructief te worden. Voor de joden zou het sowieso slecht aflopen denk ik maar een oorlog die te lang duurt is ook slecht voor de binnenlandse politiek.quote:Op donderdag 4 mei 2017 18:57 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
NL lebensraum voor Duitsers en NL'ers die overbleven naar Polen of verder oostelijk gestuurd wrs om daar slavenarbeid te verrichten. Het blijft gissen wat Hitler voor ogen had en volgens mij is dat ook verder niet relevant voor deze discussie. Man was sws een warhoofd.
Dat kan ook idd, maar dan moet je het dus anders brengen. Deze dominee heeft duidelijk nooit van tact gehoord.quote:Op donderdag 4 mei 2017 19:02 schreef Byzantynixschii het volgende:
[..]
Dat kan, maar het kan ook op hetzelfde moment.
#moeilijkdoeniseenkeuze
Ja, zijn veel "what if"-scenario's te schetsen. Kun je al beginnen met de aanslag op Franz-Ferdinand in Serajewo. An sich aardig om je er mee bezig te houden af en toe, maar de relevantie is niet groot toch imho.quote:Op donderdag 4 mei 2017 19:04 schreef MakkieR het volgende:
[..]
Misschien maakt een kat ook wel rare sprongen als het in het nauw gedreven werd. Maar wat als Amerika Rusland of andere geallieerde landen het niet waard vond zich te mengen met de tweede wereld oorlog, dus voor Pearl Harbor. Misschien had Hitler dan wel veel minder stress aan zijn hoofd om het land op een normale wijze te leiden in plaats destructief te worden. Voor de joden zou het sowieso slecht aflopen denk ik maar een oorlog die te lang duurt is ook slecht voor de binnenlandse politiek.
Rusland was er sowieso bij betrokken geweest of ze nu wilden of niet . Amerika had zich inderdaad kunnen afzonderen in isolatisme maar zou vroeg of laat zich toch erin mengen vanwege Japan en hun wanhoop om zelf uit hun isolatisme te komen (oliedeal met Amerika)quote:Op donderdag 4 mei 2017 19:04 schreef MakkieR het volgende:
[..]
Misschien maakt een kat ook wel rare sprongen als het in het nauw gedreven werd. Maar wat als Amerika Rusland of andere geallieerde landen het niet waard vond zich te mengen met de tweede wereld oorlog, dus voor Pearl Harbor. Misschien had Hitler dan wel veel minder stress aan zijn hoofd om het land op een normale wijze te leiden in plaats destructief te worden. Voor de joden zou het sowieso slecht aflopen denk ik maar een oorlog die te lang duurt is ook slecht voor de binnenlandse politiek.
Hij is vrij te denken en vinden wat hij wil. Ik ben dan weer vrij daar weinig om te geven.quote:Op donderdag 4 mei 2017 18:55 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Gaat wrs allemaal een beetje over dat woord "dwingen" gebruikt in het eerste artikel hierover, volgens mij, in Trouw. De dominee wil NL dwingen stil te staan bij de vluchtelingen die verdronken zijn.
Maar goed doorluchtige Fokkers wijzen erop dat de dominee dat niet gezegd heeft, maar dat de journalist dat ervan gemaakt heeft.
Echter aangezien het door iedere news-outlet is overgenomen, had die dominee er wel even op kunnen wijzen dat hij in het geheel niemand wil dwingen.
Daarnaast is het sws een politieke kwestie of wij bedoeld of onbedoeld natuurlijk die verdronken vluchtelingen op ons geweten hebben en wat hij daarmee wil zeggen. Wat die kwestie speelt ook nog.
Ja, dat heeft de journalist ervan gemaakt, volgens sommige FOK!kers dus.quote:Op donderdag 4 mei 2017 19:59 schreef Loekie1 het volgende:
Daarmee wil hij Nederland dwingen om tijdens de Dodenherdenking ook stil te staan bij de slachtoffers ‘die wij, bedoeld of onbedoeld, zelf maken’.
http://www.elsevier.nl/ne(...)or-amsterdam-499957/
Bedoeld of onbedoeld het Nederlandse volk voor de schenen trappen?
Ja, het is ook vrij om wie of wat dan ook te herdenken. Herdenken speelt zich af in je hoofd of niet.quote:Op donderdag 4 mei 2017 20:12 schreef erodome het volgende:
[..]
Hij is vrij te denken en vinden wat hij wil. Ik ben dan weer vrij daar weinig om te geven.
Dus leuk voor hem dat hij dat denkt en vindt, zolang hij de officiële herdenkingen maar niet verstoord gaat hij zijn gang naar.
Snap niet zo goed waarom mensen zich zo druk maken om de mening van een of ander anoniem figuur.
Hadden we Russisch gesprokenquote:Op donderdag 4 mei 2017 18:46 schreef MakkieR het volgende:
Misschien een gekke vraag:
Maar hoe zou Nederland, Duitsland of Europa eruit zien als we niet waren bevrijd?
Dit is natuurlijk puur hypothetisch en uitgaand dat Duitsland gewoon zijn gang kon gaan. Denk ik dat de oorlog niet langer dan 10 jaar had geduurd voor er vredesverdragen werden getekend. Duitsland had Europa al aardig in de tang, ik denk niet dat Engeland daar iets aan kon doen. Alleen het samen vormen van een alliantie tussen de geallieerden was de enige kans om Duitsland te verslaan. Immers Duitsland was met zijn rakettechnologie veel verder dan Amerika en Rusland samen.quote:Op donderdag 4 mei 2017 20:10 schreef PowerLoungen het volgende:
[..]
Rusland was er sowieso bij betrokken geweest of ze nu wilden of niet . Amerika had zich inderdaad kunnen afzonderen in isolatisme maar zou vroeg of laat zich toch erin mengen vanwege Japan en hun wanhoop om zelf uit hun isolatisme te komen (oliedeal met Amerika)
Polen kwam vol te zitten met joden dat het bijna onbeheersbaar werd en daarom werden er oplossingen aangedragen zoals transport naar Madagaskar (ging niet door omdat de Engelsen de baas waren over de zeeën ) of transport naar de Russische toendra .
hadden we wel een heel mooi volksliedquote:
Dat laatste puntje van bloei en economie is je reinste onzin . Die economie was puur gericht op oorlog en er dreigde zelfs voor een tijdje hongersnood omdat de Wehrmacht belangrijker was dan de consumptie voor het eigen volkquote:Op donderdag 4 mei 2017 20:29 schreef MakkieR het volgende:
[..]
Dit is natuurlijk puur hypothetisch en uitgaand dat Duitsland gewoon zijn gang kon gaan. Denk ik dat de oorlog niet langer dan 10 jaar had geduurd voor er vredesverdragen werden getekend. Duitsland had Europa al aardig in de tang, ik denk niet dat Engeland daar iets aan kon doen. Alleen het samen vormen van een alliantie tussen de geallieerden was de enige kans om Duitsland te verslaan. Immers Duitsland was met zijn rakettechnologie veel verder dan Amerika en Rusland samen.
http://kunst-en-cultuur.i(...)d-van-de-fuhrer.html
Verder denk ik dat ook andere belangrijke ontwikkelingen plaats zouden vinden in Nederland. Duitsland heeft er immers alle baat bij zich te ontwikkelen tot een grote wereldmacht, daar past het verwaarlozen van het bezette gebied niet bij.
Daarom zeg ik ook, een oorlog kan niet voor eeuwig doorgaan, je moet namelijk je eigen volk ook in het gewin houden. En na een oorlog komt meestal wederopbouw. in principe herdenken we maar een periode van 5 jaar. Dat is een schijntje als je het vergelijkt met andere oorlogen. Het is daarom interessant om te denken wat de Duitsers nou zouden doen na de oorlog. Zouden zij een dictatuur kosten wat het kost doorzetten, of zou democratie wederom zegevieren. Hitler was vooral op het einde knotsgek geraakt. Maar van de verhalen die ik van mijn grootouders kreeg waren de ideologen van de nazi's niet allemaal even zwart, zeker nog niet in het begin van de Nazi tijdperk .quote:Op donderdag 4 mei 2017 20:45 schreef PowerLoungen het volgende:
[..]
Dat laatste puntje van bloei en economie is je reinste onzin . Die economie was puur gericht op oorlog en er dreigde zelfs voor een tijdje hongersnood omdat de Wehrmacht belangrijker was dan de consumptie voor het eigen volk
In bepaalde boeken gelezen dat ze bijvoorbeeld 80% van de Franse bevolking wilden uitroeien en dat ze ook zoiets voor de Engelsen in gedachten hadden . Die plannen waren al voor 1935 op papier gezet. Dat ze allemaal niet even zwart/wit waren kan best kloppen , dat waren sommige SS,ers ook niet . Ze waren daarentegen wel trouw aan de Fuhrer die ze als een god zagen en aan het eind waren er nog genoeg hondstrouwe generaals en SS-generaals die blind zijn bevelen uitvoerden . Ook omdat ze geen weg terug meer zagen en het toch niks meer uitmaakte.quote:Op donderdag 4 mei 2017 21:18 schreef MakkieR het volgende:
[..]
Daarom zeg ik ook, een oorlog kan niet voor eeuwig doorgaan, je moet namelijk je eigen volk ook in het gewin houden. En na een oorlog komt meestal wederopbouw. in principe herdenken we maar een periode van 5 jaar. Dat is een schijntje als je het vergelijkt met andere oorlogen. Het is daarom interessant om te denken wat de Duitsers nou zouden doen na de oorlog. Zouden zij een dictatuur kosten wat het kost doorzetten, of zou democratie wederom zegevieren. Hitler was vooral op het einde knotsgek geraakt. Maar van de verhalen die ik van mijn grootouders kreeg waren de ideologen van de nazi's niet allemaal even zwart, zeker nog niet in het begin van de Nazi tijdperk .
In veel gevallen regeerde angst natuurlijk ook en natuurlijk was iedereen even benauwd voor Adolf Hitler, daar kwam die gekte ook vandaan. Alleen Hitler had natuurlijk niet het eeuwige leven, en op lang termijn had Duitsland hele andere belangen dan het uitroeien van wereld bevolkingen. Er zullen vast grote Duitse ondernemers zijn geweest die economische belangen in de toekomst zagen, want de wereld om hun heen veranderd snel. Ik denk bijvoorbeeld aan alle enorme fabrikanten dat Duitsland had, die willen toch ook groeien buiten Duitsland, dan helpt het niet als je deze landen wilt uitroeien. Bovendien viel bijna heel Europa onder het nazi-regiem en al die Europeanen heb je nodig om welvarend te worden. Ik denk dat de beeldvorming tijdens de oorlog heel anders is dan wanneer er een overgave was geweest en daarmee verdragen zijn getekend. Dan krijg je een beetje het Friesland tegenover het Nederland van nu.quote:Op donderdag 4 mei 2017 21:24 schreef PowerLoungen het volgende:
[..]
In bepaalde boeken gelezen dat ze bijvoorbeeld 80% van de Franse bevolking wilden uitroeien en dat ze ook zoiets voor de Engelsen in gedachten hadden . Die plannen waren al voor 1935 op papier gezet. Dat ze allemaal niet even zwart/wit waren kan best kloppen , dat waren sommige SS,ers ook niet . Ze waren daarentegen wel trouw aan de Fuhrer die ze als een god zagen en aan het eind waren er nog genoeg hondstrouwe generaals en SS-generaals die blind zijn bevelen uitvoerden . Ook omdat ze geen weg terug meer zagen en het toch niks meer uitmaakte.
Ja nou en of. Friesland is door een unie-sluiting in de Nederlanden gekomen, niet doormiddel van overgave.quote:
Van die generaals en overige opperofficieren waren er wel die idd met hart en ziel nationaalsocialist waren, maar ze werden vooral door hun persoonlijke eed aan Hitler gedwongen werden om, ondanks dat iedereen wist dat de zaak verloren was (al vanaf overgave van 6de leger bij Stalingrad of in ieder geval de slag bij Koersk), gewoon door te gaan.quote:Op donderdag 4 mei 2017 21:24 schreef PowerLoungen het volgende:
[..]
In bepaalde boeken gelezen dat ze bijvoorbeeld 80% van de Franse bevolking wilden uitroeien en dat ze ook zoiets voor de Engelsen in gedachten hadden . Die plannen waren al voor 1935 op papier gezet. Dat ze allemaal niet even zwart/wit waren kan best kloppen , dat waren sommige SS,ers ook niet . Ze waren daarentegen wel trouw aan de Fuhrer die ze als een god zagen en aan het eind waren er nog genoeg hondstrouwe generaals en SS-generaals die blind zijn bevelen uitvoerden . Ook omdat ze geen weg terug meer zagen en het toch niks meer uitmaakte.
Hij benoemde Dönitz vooral vanwege het feit dat de marine als enige nog normaal functioneerde aan het eind en de rest (luchtmacht en landmacht) hem in de steek hadden gelaten . Die generaals en onderofficieren die betrokken bij die aanslag waren voor reserveleger pionnen . Vandaar dat Himmler de leiding erover kreeg na die aanslag om het daar even 'recht te zetten'quote:Op donderdag 4 mei 2017 22:27 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Van die generaals en overige opperofficieren waren er wel die idd met hart en ziel nationaalsocialist waren, maar ze werden vooral door hun persoonlijke eed aan Hitler gedwongen werden om, ondanks dat iedereen wist dat de zaak verloren was (al vanaf overgave van 6de leger bij Stalingrad of in ieder geval de slag bij Koersk), gewoon door te gaan.
Ook weer heel wat generaals en andere opperofficieren niet, zoals we weten door de aanslag op Hitler op 22 juli 1944.
Bij de SS en Waffen-SS waren ze erop uit gezocht dat ze trouw bleven aan Hitler. Schiet me nu in de gauwigheid niet iemand te binnen die dat niet was ook.
Bij de inlichtingendienst wel: Canaris, de chef, en zijn plaatsvervanger Oster waren beiden geen nationaalsocialist en hebben ook daadwerkelijk het regime tegengewerkt. Volgens mij werden ze na 22 juli 1944 ook beiden opgepakt. en zijn vlak voor einde oorlog geëxecuteerd.
Bij de marine zag je ook veelal vrij trouwe vazallen van Hitler, dacht ik, getuige ook dat Döntiz de chef van de marine uiteindelijk de opvolger werd van Hitler, nadat Göring en Himmler uitvielen vanwege wat Hitler zag als "verraad" en Goebbels bij Hitler in de bunker bleef.
zou allemaal niet gebeurd zijn. De oorlog zou wat langer duren maar rusland zou sowieso winnen. Verder was duitsland niet echt verder met rakettechnologie. Die v2s waren in praktijk lang niet klaar en sowieso niet handelbaar.quote:Op donderdag 4 mei 2017 20:29 schreef MakkieR het volgende:
[..]
Dit is natuurlijk puur hypothetisch en uitgaand dat Duitsland gewoon zijn gang kon gaan. Denk ik dat de oorlog niet langer dan 10 jaar had geduurd voor er vredesverdragen werden getekend. Duitsland had Europa al aardig in de tang, ik denk niet dat Engeland daar iets aan kon doen. Alleen het samen vormen van een alliantie tussen de geallieerden was de enige kans om Duitsland te verslaan. Immers Duitsland was met zijn rakettechnologie veel verder dan Amerika en Rusland samen.
http://kunst-en-cultuur.i(...)d-van-de-fuhrer.html
Verder denk ik dat ook andere belangrijke ontwikkelingen plaats zouden vinden in Nederland. Duitsland heeft er immers alle baat bij zich te ontwikkelen tot een grote wereldmacht, daar past het verwaarlozen van het bezette gebied niet bij.
Daarvoor hadden ze dat mooie Lebensbornprogramma . Overige Europeanen waren voor een deel slechts goed voor slavernij en net aan overleven op minimaal voedselquote:Op donderdag 4 mei 2017 22:09 schreef MakkieR het volgende:
[..]
In veel gevallen regeerde angst natuurlijk ook en natuurlijk was iedereen even benauwd voor Adolf Hitler, daar kwam die gekte ook vandaan. Alleen Hitler had natuurlijk niet het eeuwige leven, en op lang termijn had Duitsland hele andere belangen dan het uitroeien van wereld bevolkingen. Er zullen vast grote Duitse ondernemers zijn geweest die economische belangen in de toekomst zagen, want de wereld om hun heen veranderd snel. Ik denk bijvoorbeeld aan alle enorme fabrikanten dat Duitsland had, die willen toch ook groeien buiten Duitsland, dan helpt het niet als je deze landen wilt uitroeien. Bovendien viel bijna heel Europa onder het nazi-regiem en al die Europeanen heb je nodig om welvarend te worden. Ik denk dat de beeldvorming tijdens de oorlog heel anders is dan wanneer er een overgave was geweest en daarmee verdragen zijn getekend. Dan krijg je een beetje het Friesland tegenover het Nederland van nu.
Je vergeet de (veelal terechte) angst voor Rusland / het bolsjewisme / het communisme die zeker vanaf 1942 heerste en waardoor veel Duitsers tot het bittere einde bleven vechten.quote:Op donderdag 4 mei 2017 22:09 schreef MakkieR het volgende:
[..]
In veel gevallen regeerde angst natuurlijk ook en natuurlijk was iedereen even benauwd voor Adolf Hitler, daar kwam die gekte ook vandaan. Alleen Hitler had natuurlijk niet het eeuwige leven, en op lang termijn had Duitsland hele andere belangen dan het uitroeien van wereld bevolkingen. Er zullen vast grote Duitse ondernemers zijn geweest die economische belangen in de toekomst zagen, want de wereld om hun heen veranderd snel. Ik denk bijvoorbeeld aan alle enorme fabrikanten dat Duitsland had, die willen toch ook groeien buiten Duitsland, dan helpt het niet als je deze landen wilt uitroeien. Bovendien viel bijna heel Europa onder het nazi-regiem en al die Europeanen heb je nodig om welvarend te worden. Ik denk dat de beeldvorming tijdens de oorlog heel anders is dan wanneer er een overgave was geweest en daarmee verdragen zijn getekend. Dan krijg je een beetje het Friesland tegenover het Nederland van nu.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |