Bronquote:Kruisen voor vluchtelingen op 4 mei: is dit de herdenkingsrel van dit jaar?
Met drieduizend witte papieren kruisen in het gras wordt op 4 mei op het Rembrandtplein in Amsterdam stilgestaan bij de vluchtelingen die het leven lieten onderweg naar Europa. Initiatiefnemer Rikko Voorberg wil Nederland daarmee dwingen tijdens de dodenherdenking ook stil te staan bij de slachtoffers "die wij, bedoeld of onbedoeld, zelf maken"
Daarmee begeeft Voorberg, een activistische dominee die vaker in de bres springt voor vluchtelingen, zich midden in het debat over wat er nu precies wel en niet herdacht moet worden tijdens Nationale Dodenherdenking.
Schrijver Robert Vuijsje keerde zich onlangs in een essay in Trouw tegen de neiging om op Dodenherdenking al het leed van de hele wereld te herdenken. "Dat er discussie zou bestaan over de betekenis van de herdenking op die dag: vijftien jaar geleden was het ondenkbaar. In 2017 is het vanzelfsprekend dat 4 mei wordt ontjoodst. Decennialang is dit een herdenking geweest met een duidelijke historische aanleiding en nu wordt het steeds een stukje breder getrokken: van oorlogen in het algemeen naar wat - al het onrecht uit de wereldgeschiedenis?"
Zestig jaar herrie
Maar dat de betekenis van 4 mei vijftien jaar geleden nog onomstreden was, dat zal journaliste en historica Maud van de Reijt niet beamen. Ze schreef in 2010 het boek 'Zestig jaar herrie om twee minuten stilte - hoe wij steeds meer doden gingen herdenken'.
In die tijd speelde onder andere de kwestie of Duitsers aanwezig mochten zijn bij de dodenherdenkingen. En in 2011 riep oud-PvdA kamerlid Mei Li Vos PVV'ers op om weg te blijven op 4 mei, omdat die de herdenking zouden kapen. Ze wilden immers de 'slachtoffers van het (nationaal)-socialisme herdenken'. Door 'nationaal' tussen haakjes te zetten, suggereerde de PVV dat de slachtoffers van Hitler eigenlijk slachtoffers waren van het socialisme, aldus Vos.
Elk jaar heeft zijn eigen herdenkingsrel, merkte Van de Reijt op in een opiniestuk in Trouw naar aanleiding van die kwestie: "De geschiedenis is op de Dodenherdenking wel vaker herschreven. Dit gebeurde onder andere in de jaren zeventig toen we op 4 mei ook de onderdrukte homoseksuelen als aparte slachtoffergroep gingen herdenken. Dit had meer te maken met homo-emancipatie in de jaren zeventig zelf dan met het oorlogsverleden."
In 2014 nam het Nationaal Comité 4 en 5 mei overigens ook stelling in deze discussie. Het zou niet slecht zijn als de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog weer meer centraal zouden komen te staan bij de herdenkingen, zo zei vice-voorzitter Jacques Wallage in een interview met Trouw.
Maar daarbij moet ook nadrukkelijk aandacht besteed worden aan de zwarte bladzijden van de oorlog, voegde hij daar aan toe. Niet tijdens de nationale herdenking zelf, wel in de rest van de programmering. "Er is geen land waar verhoudingsgewijs meer Joden zijn opgepakt dan in Nederland. Toen de terreur van de nazi's was verdwenen en de weinige Joodse Nederlanders uit de vernietigingskampen terugkwamen, werden zij met veel kilte ontvangen, waren hun huizen door anderen ingenomen en hun spullen gestolen. Die feiten mogen we niet vergeten."
Bronquote:CIDI wil actie tegen kruisen voor vluchtelingen
AMSTERDAM - De joodse belangenorganisatie CIDI wil dat burgemeester Van der Laan in actie komt tegen de wake voor dode vluchtelingen tijdens dodenherdenking in Amsterdam op 4 mei. ,,Ik hoop dat de burgemeester denkt: er zijn een heleboel andere dagen in het jaar dat dit soort initiatieven beter tot hun rechten en hoop dat de gemeente geen toestemming geeft”, zegt directeur Hanna Luden.
Met drieduizend witte papieren kruisen in het gras wordt op 4 mei op het Rembrandtplein in Amsterdam stilgestaan bij de vluchtelingen die het leven lieten onderweg naar Europa. Initiatiefnemer van de dode vluchtelingenherdenking Rikko Voorberg wil Nederland daarmee dwingen tijdens de dodenherdenking ook stil te staan bij de slachtoffers „die wij, bedoeld of onbedoeld, zelf maken.”
,,We moeten ervoor waken dat dodenherdenking geen supermarkt wordt voor allerlei goed bedoelde initiatieven”, zegt Luden die bang is voor ‘ruis’ rond dodenherdenking. ,,Elk jaar komen en dingen bij. Als alles vermengt krijg je een grijs geheel en weet je niet meer wat je herdenkt”, aldus Luden. ,,Ik geloof dat Rikko Voorberg het lot van vluchtelingen zich aantrekt, maar hoop dat het geen aandachttrekkerij is.”
Echt hè, al die dode mensen uit elkaar houden is ook zo'n gedoe.quote:Als alles vermengt krijg je een grijs geheel en weet je niet meer wat je herdenkt
Nou, organiseer het.quote:Op dinsdag 2 mei 2017 15:18 schreef icloud het volgende:
Waarom geen krans/kruis voor de slachtoffers die zijn gevallen in Vietnam? Waarom geen krans/kruis voor de slachtoffers die vallen in de strijd tegen IS?
Niet. Het herdenkt alle doden sinds de tweede wereldoorlog die door/in oorlogsconflict om het leven zijn gekomen die mensen willen herdenken.quote:Op dinsdag 2 mei 2017 15:29 schreef richolio het volgende:
Prima initiatief, goed bedoeld, maar doe dat een andere dag imho. 4 mei gaat echt om de Tweede Wereldoorlog.
Al lang niet meer, tegenwoordig word er juist aangemoeidigd om op 4 mei alle doden te herdenken die jij wilt herdenken, dus als een pasr pipos op een pleintje zoiets willen oragniseren be my guest.quote:Op dinsdag 2 mei 2017 15:29 schreef richolio het volgende:
Prima initiatief, goed bedoeld, maar doe dat een andere dag imho. 4 mei gaat echt om de Tweede Wereldoorlog.
quote:Op dinsdag 2 mei 2017 15:30 schreef motorbloempje het volgende:
[..]
Niet. Het herdenkt alle doden sinds de tweede wereldoorlog die door/in oorlogsconflict om het leven zijn gekomen die mensen willen herdenken.
Oh, nou goed. Dat was nooit mijn interpretatie geweest. Maar goed, ik zie er hier op zich geen probleem in, maar het kan wat mij betreft alsnog een andere dag.quote:Op dinsdag 2 mei 2017 15:30 schreef icloud het volgende:
[..]
Al lang niet meer, tegenwoordig word er juist aangemoeidigd om op 4 mei alle doden te herdenken die jij wilt herdenken, dus als een pasr pipos op een pleintje zoiets willen oragniseren be my guest.
Nee, hoezo?quote:Op dinsdag 2 mei 2017 14:34 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
Herdenken we die doden ook, wapperen daarvan de vlaggen boven de Dam, is dat ook naar aanleiding van Engelsen, Russen, Polen, Canadezen, Russen e.v.a. met kransen gingen voetballen op 4 mei?
quote:Op dinsdag 2 mei 2017 15:30 schreef motorbloempje het volgende:
[..]
Niet. Het herdenkt alle doden sinds de tweede wereldoorlog die door/in oorlogsconflict om het leven zijn gekomen die mensen willen herdenken.
Dat we die verkrachters en plunderaars dus niet herdenken en de Marokkaanse verkrachters en plunderaars wel omdat ze anders onze viering verstjeren. In mijn woordenboek heet dat chantage.quote:
Och gut. We worden gechanteerd, ja? Heb je daar ook iets van een bron van?quote:Op dinsdag 2 mei 2017 17:30 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
Dat we die verkrachters en plunderaars dus niet herdenken en de Marokkaanse verkrachters en plunderaars wel omdat ze anders onze viering verstjeren. In mijn woordenboek heet dat chantage.
En dan nog loopt dat tuig om respect te zeuren, terwijl ze zelf geen greintje respect kunnen opbrengen.
En de slachtoffers van de Arbeitseinsatz niet te vergeten.quote:Op dinsdag 2 mei 2017 17:16 schreef stinkie het volgende:
Dit zou wel de ruimte geven om tijdens bv. keti koti ook het sluiten van de werkkampen en de bevrijding van de joodse slaven te vieren.
Is dat besloten feestje ook meteen open. Goed voor de integratie over en weer![]()
Marokkanen dreigen de herdenkingen te verneuken als we Marokkaanse soldaten niet herdenken? Waar haal je dat in godsnaam vandaan?quote:Op dinsdag 2 mei 2017 17:30 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
Dat we die verkrachters en plunderaars dus niet herdenken en de Marokkaanse verkrachters en plunderaars wel omdat ze anders onze viering verstjeren. In mijn woordenboek heet dat chantage.
En dan nog loopt dat tuig om respect te zeuren, terwijl ze zelf geen greintje respect kunnen opbrengen.
quote:Op dinsdag 2 mei 2017 18:19 schreef Falco het volgende:
Wat is er aan de hand met de Marokkanen? Heb ik iets gemist?
Die hebben de vluchtelingen opgejut in het waanbeeld dat hun gevallenen ook een plaatsje verdienen tijdens Dodenherdenking. Zoiets.quote:Op dinsdag 2 mei 2017 18:19 schreef Falco het volgende:
Wat is er aan de hand met de Marokkanen? Heb ik iets gemist?
Gelukkig leven we in een vrij land en mag iedereen dat zelf bepalen.quote:Op dinsdag 2 mei 2017 09:50 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Kransen worden neergelegd bij het nationaal oorlogsmonument, een andere belangrijke is de executieplaats op de waalsdorpervlakte.
Je kan mij dat vertellen hoe de overheid het ziet, maar op 4 mei worden de slachtoffers uit WO II herdacht. Geen andere.
quote:Op dinsdag 2 mei 2017 18:19 schreef Falco het volgende:
Wat is er aan de hand met de Marokkanen? Heb ik iets gemist?
Simpel. Een dominee gaat kruisjes voor verdronken vluchtelingen plaatsen tijdens de herdenking, hetgeen kennelijk in verband staat met vakantievierende Marokkaanse soldaten t.t.v. W.O. II en hun kleinkinderen die met kransen voetballen en daarom is de witte genocide nakende..quote:Op dinsdag 2 mei 2017 18:19 schreef Falco het volgende:
Wat is er aan de hand met de Marokkanen? Heb ik iets gemist?
https://www.rijksoverheid(...)odenherdenking-4-meiquote:Dodenherdenking 4 mei
Op 4 mei herdenkt Nederland alle Nederlandse slachtoffers sinds de Tweede Wereldoorlog. Dit zijn militairen en burgers die stierven in oorlogssituaties en bij vredesoperaties. De Nederlandse vlag hangt halfstok en om 20.00 uur is het 2 minuten stil.
Nee joh, dit komt uit het kamp van onze dorpsgek landsgek..Anne Fleurquote:Op dinsdag 2 mei 2017 18:53 schreef deedeetee het volgende:
[..]
https://www.rijksoverheid(...)odenherdenking-4-mei
En moslims gaan herdenken met kruizen ? Hoe dom kun je zijn ?
twitter:annefleurdd twitterde op dinsdag 02-05-2017 om 13:37:35Dit dus. Dodenherdenking is voor alle doden https://t.co/YFlyjZSTzZ reageer retweet
twitter:annefleurdd twitterde op dinsdag 02-05-2017 om 13:52:46Dat doen ze altijd, en dat is het schadelijke van het CIDI. Nogmaals, niet alle Joden willen wat met Israël te make… https://t.co/MnN9LBV79v reageer retweet
twitter:annefleurdd twitterde op dinsdag 02-05-2017 om 18:42:10Wauw. Mensen denken blijkbaar echt dat ik niet weet wat het CIDI is en wat we op 4 mei herdenken. Misschien draadje lezen? reageer retweet
twitter:annefleurdd twitterde op dinsdag 02-05-2017 om 18:49:15En dat laten we nu meebepalen over ONZE dodenherdenking. Get my point? https://t.co/lHD8PciPU4 reageer retweet
Anne Fleur is niet gek. Dat jij haar zo wilt afschilderen zegt iets over jouw mentale gesteldheid.quote:Op dinsdag 2 mei 2017 19:00 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Nee joh, dit komt uit het kamp van onze dorpsgek landsgek..Anne Fleur
Met deze verklaring, laatste bijzin, ben je al respectloos . Voor honderden miljoenen mensen die reeds overleden zijn, Voor honderden miljoenen nazaten die levenquote:Op dinsdag 2 mei 2017 19:03 schreef MakkieR het volgende:
Het zal me echt een worst wezen welke doden die dag worden herdacht. mijn groot ouders zijn al lang dood en begraven, deze hebben de oorlog gewoon overleefd, verder ken ik echt niemand die gesneuveld is tijdens de tweede wereld oorlog. Ik hou slechts mijn muil dicht, omdat het anders respectloos is voor de kleine groep oudjes overlevenden. Maar als het aan mij ligt, zodra deze groep hoog bejaarden weg is, ophouden met dat geouwehoer.
Ja zo ken ik er ook nog wel een paar, waarom gedenken we de 80 jarige oorlog niet, daar zijn we toch ook nazaten van? Ik denk dat het uiteindelijk onvermijdelijk is dat de tweede wereld oorlog slecht nog in de geschiedenis boekjes komt te staan.quote:Op dinsdag 2 mei 2017 19:12 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Met deze verklaring, laatste bijzin, ben je al respectloos . Voor honderden miljoenen mensen die reeds overleden zijn, Voor honderden miljoenen nazaten die leven
Was jij niet van Indische afkomst ? 10 % van de Indische Nederlanders hebben de oorlog te Indië niet over overleefd. Nog meer mensen hebben ellende gezien en meegemaakt. Ook toen WO II al voorbij was. Het kan niet anders zijn dat verre familie van je bij die 10 % zat.
Je hoeft daar niet stil bij te staan. Maar anderen wel, en noem dat niet 'geouwehoer' .
Jij mag zoveel niet herdenken als je maar wil. Dat is het punt niet.quote:Op dinsdag 2 mei 2017 19:16 schreef MakkieR het volgende:
[..]
Ja zo ken ik er ook nog wel een paar, waarom gedenken we de 80 jarige oorlog niet, daar zijn we toch ook nazaten van? Ik denk dat het uiteindelijk onvermijdelijk is dat de tweede wereld oorlog slecht nog in de geschiedenis boekjes komt te staan.
oh jeetje is dit al agressief? je mening geven?quote:Op dinsdag 2 mei 2017 19:19 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Jij mag zoveel niet herdenken als je maar wil. Dat is het punt niet.
Het punt is je agressieve mening over mensen die wel 40-45 willen herdenken.
Het geven niet... Wel de kwalificatie van " herdenken is geouwehoer" ,quote:Op dinsdag 2 mei 2017 19:21 schreef MakkieR het volgende:
[..]
oh jeetje is dit al agressief? je mening geven?
dat is dan jouw mening over mijn mening, dat schiet lekker opquote:Op dinsdag 2 mei 2017 19:23 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Het geven niet... Wel de kwalificatie van " herdenken is geouwehoer" ,
Nou respectloos, de kans is er dat deuren dicht gaan voor je als men zou weten dat je niets doet met dodenherdenking. En wat kan ik er aan doen? Ik heb niet om een WO2 gevraagd, ik was er niet bij, prima om er kennis van te nemen maar dan ook consequent alle andere oorlogen.quote:Op dinsdag 2 mei 2017 19:03 schreef MakkieR het volgende:
Ik hou slechts mijn muil dicht, omdat het anders respectloos is voor de kleine groep oudjes overlevenden.
Ja graag, afschaffen of in een andere vorm gieten. Maar WO2 is zo handig met een duidelijke bad guy, begin je over de 80 jarige oorlog krijg je misschien Friezen die nog altijd vind dat hun provincie een autonoom land had moeten zijn buiten de EU, ofzo. En wat te denken van de periode van slavenhandel, hoe moet men dat gaan herdenken? Het zou wel goed zijn voor mensen, beter dan bv. een feestje met verwijzingen naar die periode. Het geeft volgens mij gewoon niet een goede indruk bij de jongere generatie.quote:Maar als het aan mij ligt, zodra deze groep hoog bejaarden weg is, ophouden met dat geouwehoer. We herdenken immers de eerste oorlog ook niet. Net als de 80 jarige oorlog, of de oorlog tussen Nederland en Friesland. Als we al blijven herdenken pak dat een recente oorlog ofzo. Maar van mij hoef je dan niet meer te verwachten dat ik mijn muil dicht blijf houden. Want nu hebben we beroepsmilitairen met een keuze, toen had je geen keuze en werd je nog met dwang naar het front gestuurd als dienstplichtige.
Die vrouw is rijp voor opname, dat is mijn mening over haar, en nep in alles wat ze doet en roept.quote:Op dinsdag 2 mei 2017 19:04 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Anne Fleur is niet gek. Dat jij haar zo wilt afschilderen zegt iets over jouw mentale gesteldheid.
Op lokaal niveau dikwijls, hoor.quote:Op dinsdag 2 mei 2017 19:16 schreef MakkieR het volgende:
[..]
Ja zo ken ik er ook nog wel een paar, waarom gedenken we de 80 jarige oorlog niet, daar zijn we toch ook nazaten van?
Gelukkig ben jij geen dokter .quote:Op dinsdag 2 mei 2017 19:46 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Die vrouw is rijp voor opname, dat is mijn mening over haar, en nep in alles wat ze doet en roept.
Nee, we wachten rustig af totdat het vat haat en woede ontploft, kan niet lang meer duren.quote:
Wie heeft er wel om gevraagd ? Niemand toch ?quote:Op dinsdag 2 mei 2017 19:28 schreef User8472 het volgende:
Ik heb niet om een WO2 gevraagd, ik was er niet bij, prima om er kennis van te nemen maar dan ook consequent alle andere oorlogen.
Welk vat ? Het vat van verkettering en verbaal lynchen van Anne Fleur?quote:Op dinsdag 2 mei 2017 19:56 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Nee, we wachten rustig af totdat het vat haat en woede ontploft, kan niet lang meer duren.
Deuren gaan nooit vanzelf open of je nu wel of niet herdenkt, kansen moet je zelf creëren en aangrijpen. Bovendien leven we sowieso in een keiharde harde wereld waar de sterkste overleeft. Die kansen gunnen we ook niet aan derde wereld landen. En als zij de kans krijgen dan hoeven we ook geen medelijden van hun te verwachten.quote:Op dinsdag 2 mei 2017 19:28 schreef User8472 het volgende:
Niet zo handig, kies dan een andere dag uit ipv meeliften op iets anders wat er verder weinig mee te maken heeft zodat je toch je zin krijgt en het lijkt alsof zo iemand het iets kan schelen (wat nu eenmaal door veel mensen als een positief iets gezien word). Waarvan ik wel geloof dat het hem iets kan schelen, maar het schept natuurlijk wel precedent.
[..]
Nou respectloos, de kans is er dat deuren dicht gaan voor je als men zou weten dat je niets doet met dodenherdenking. En wat kan ik er aan doen? Ik heb niet om een WO2 gevraagd, ik was er niet bij, prima om er kennis van te nemen maar dan ook consequent alle andere oorlogen.
Het lijkt er meer op alsof men herdenkt om ouderen/'the establishment' gunstig te stemmen, dan het afkeuren van Nazisme of alles wat fout is uit het verleden, want dan zouden we wel meer moeten herdenken.
Dit is precies het punt dat ik bedoel, er gebeurt tegenwoordig en vroeger zoveel om ons heen, dat je er mee dood wordt gegooid. Mag ik dan een beetje cynisch worden. Misschien is het nu de tijd nog niet, maar de tweede wereld oorlog is niet anders dan de eerste wereld oorlog, of inderdaad slaventijdperk, 80 jarige oorlog en andere verwoestende perioden zoals natuurrampen waar veel onschuldige slachtoffers vielen. Van dat herdenken komt nu niet zoveel meer van terecht. want dat behoort nu tot een grijs verleden.quote:Ja graag, afschaffen of in een andere vorm gieten. Maar WO2 is zo handig met een duidelijke bad guy, begin je over de 80 jarige oorlog krijg je misschien Friezen die nog altijd vind dat hun provincie een autonoom land had moeten zijn buiten de EU, ofzo. En wat te denken van de periode van slavenhandel, hoe moet men dat gaan herdenken? Het zou wel goed zijn voor mensen, beter dan bv. een feestje met verwijzingen naar die periode. Het geeft volgens mij gewoon niet een goede indruk bij de jongere generatie.
Je doet net alsof ik van plan ben een politieke partij op te richten om hoogstpersoonlijk de herdenking af te schaffen of te veranderen? Of vindt jij dat men er niet over mag praten, ook niet in een daarvoor aangewezen plek, een discussie forum in een topic dat over het onderwerp gaat? Van mij hoeft het nu eenmaal niet, maar dat moet ieder voor zichzelf bepalen, we leven dan ook in een redelijk vrij land.quote:Op dinsdag 2 mei 2017 20:00 schreef Bluesdude het volgende:
Ga dan niet roepen dat mensen niet WOII moeten herdenken.
Doe je eigen thing en gun anderen dat ze wat anders willen
Nee, zo doe ik niet.quote:Op dinsdag 2 mei 2017 20:23 schreef User8472 het volgende:
[..]
Je doet net alsof ik van plan ben een politieke partij op te richten om hoogstpersoonlijk de herdenking af te schaffen of te veranderen?
prima toch.. doe je eigen thingquote:Van mij hoeft het nu eenmaal niet, maar dat moet ieder voor zichzelf bepalen, we leven dan ook in een redelijk vrij land.
O is het dat vandaag verbaal lynchen?quote:Op dinsdag 2 mei 2017 20:02 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Welk vat ? Het vat van verkettering en verbaal lynchen van Anne Fleur?
Is Nederland dan zo stupide ?
Wat is ontploffen in jouw visie .quote:Op dinsdag 2 mei 2017 20:36 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
O is het dat vandaag verbaal lynchen?
Vorige week verbaal verkracht...
Ben benieuwd wat het volgende week gaat worden.
Anne Fleur spoort gewoon niet. Ze is extremistisch en roept op tot geweld. Ieder weldenkend mens zou zichzelf distantieren van zulk soort gekkies.quote:Op dinsdag 2 mei 2017 19:04 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Anne Fleur is niet gek. Dat jij haar zo wilt afschilderen zegt iets over jouw mentale gesteldheid.
Ze overdrijft.quote:Op dinsdag 2 mei 2017 20:39 schreef Arthur_Spooner het volgende:
[..]
Anne Fleur spoort gewoon niet. Ze is extremistisch en roept op tot geweld. Ieder weldenkend mens zou zichzelf distantieren van zulk soort gekkies.
Men organiseert op lokaal niveau nog sporadisch herdenkingen rond de veldtocht van Floris V op de West-Friezen, ruim een halve eeuw vóór de Slag bij Warns. Al zijn deze ceremonies voor zo ver ik weet negentiende-eeuwse constructies, de herdenkingen in Vlissingen en Oudewater bijvoorbeeld stammen daadwerkelijk uit de zestiende eeuw.quote:Op dinsdag 2 mei 2017 20:13 schreef WodanIsGroot het volgende:
*oorlogen tussen Holland (niet Nederland) en Friesland. En die worden nog herdacht door de overwinnaars (dat krijg je dus niet mee in Holland)
http://historiek.net/frie(...)ij-warns-1345/18190/
Roept iedereen op het forum, lees je dat zo? Want ik zelf noem het pas roepen als het in caps is geschreven. Ik ben niet tegen herdenkingen, maar zoals het nu is vind ik het niet goed en dat zou ik graag anders willen zien.quote:Op dinsdag 2 mei 2017 20:36 schreef Bluesdude het volgende:
Nee, zo doe ik niet.
Ik had het over dat jij iets roept. Dat is alles
Eigenlijk wel, dat is waar ik aan denk bij de herdenking, zo geef ik het zelf vorm. Kost wel wat meer tijd om over geschiedenis te lezen en erover na te denken maar ik vind het dat wel waard.quote:Jij riep, als je WO II wil herdenken dan moet je consequent zijn en alle oorlogen herdenken.
Dat is onzin. Je doet dit zelf ook niet .
Ik heb geen idee wat dat met moralistisch te maken heeft, ik volg je niet meer. Je vind het fout dat ik geschiedenis bestudeer om er wat van te leren haal ik er uit, meer kan ik er even niet van maken. Ik heb m'n standpunt al verkondigd, jij geeft aan dat je het oneens bent, laten we het dan eens zijn dat we het oneens zijn.quote:Ga dan niet moralistisch doen van : alle oorlogen moeten tegelijk herdacht worden.
prima toch.. doe je eigen thing
Goed... vervang roepen voor "schrijven" .quote:Op dinsdag 2 mei 2017 21:05 schreef User8472 het volgende:
[..]
Roept iedereen op het forum, lees je dat zo? Want ik zelf noem het pas roepen als het in caps is geschreven. Ik ben niet tegen herdenkingen, maar zoals het nu is vind ik het niet goed en dat zou ik graag anders willen zien.
Dit is geen herdenken. ik lees ook wat af over geschiedenis.quote:Eigenlijk wel, dat is waar ik aan denk bij de herdenking, zo geef ik het zelf vorm. Kost wel wat meer tijd om over geschiedenis te lezen en erover na te denken maar ik vind het dat wel waard.
Je komt wederom met een aanname. Ik weet niet wat je studeert en ik lees zelf ook dagelijks geschiedenis. Dat is niet fout.quote:. Je vind het fout dat ik geschiedenis bestudeer om er wat van te leren haal ik er uit, meer kan ik er even niet van maken.
Ben ff in de wiki gaan lezen en jeetje ze schopt als een dolgedraaide tiener overal tegen aan.quote:Op dinsdag 2 mei 2017 19:00 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Nee joh, dit komt uit het kamp van onze dorpsgek landsgek..Anne Fleurtwitter:annefleurdd twitterde op dinsdag 02-05-2017 om 13:37:35Dit dus. Dodenherdenking is voor alle doden https://t.co/YFlyjZSTzZ reageer retweet
twitter:annefleurdd twitterde op dinsdag 02-05-2017 om 13:52:46Dat doen ze altijd, en dat is het schadelijke van het CIDI. Nogmaals, niet alle Joden willen wat met Israël te make… https://t.co/MnN9LBV79v reageer retweet
twitter:annefleurdd twitterde op dinsdag 02-05-2017 om 18:42:10Wauw. Mensen denken blijkbaar echt dat ik niet weet wat het CIDI is en wat we op 4 mei herdenken. Misschien draadje lezen? reageer retweet
twitter:annefleurdd twitterde op dinsdag 02-05-2017 om 18:49:15En dat laten we nu meebepalen over ONZE dodenherdenking. Get my point? https://t.co/lHD8PciPU4 reageer retweet
Ik ga er van uit dat deze persoon bedoelt wordt. https://nl.wikipedia.org/wiki/Anne_Fleur_Dekkerquote:
Je mag lobbyen om er een nog ruimere definitie aan te geven maar vooralsnog gaat deze dodenherdenking over de hierboven genoemde doden.quote:De Nationale Herdenking of Dodenherdenking vindt jaarlijks in Nederland plaats op 4 mei met onder andere twee minuten (vroeger een minuut) stilte om 20.00 uur. De landelijke herdenking op de Dam in Amsterdam wordt georganiseerd door het Nationaal Comité 4 en 5 mei, terwijl honderden andere plaatselijke comités eigen herdenkingen organiseren. In de oorspronkelijke opzet ging het hierbij uitsluitend om de Nederlandse slachtoffers in de Tweede Wereldoorlog, maar sinds 1961 wordt officieel een ruimere definitie gehanteerd die alle Nederlandse oorlogsslachtoffers of omgekomenen sinds het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog omvat.
Sterke onderbouwingquote:Op dinsdag 2 mei 2017 20:41 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Ze overdrijft.
Jij ook.
Kijk eerst naar jezelf
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |