Als jij een prima opleiding hebt gedaan en na twee jaar nog geen vast contract hebt ligt het toch echt aan jou.quote:Op donderdag 13 april 2017 07:11 schreef Eden_88 het volgende:
[..]
Nee, want ik heb gewoon een prima baan op wo niveau, nota bene bij een van de meest gewilde werkgevers onder afgestudeerden. Dus dat zal wel meevallen. Na een sollicitatietraject met 5 rondes overigens. Krijg je ook nog eens mee te maken als afgestudeerde, kapper of stukadoor is gewoon gesprekje voeren en hup werken. Allemaal zo veel makkelijker.
Middelmatige mensen omringen zich vaak met middelmatige mensenquote:Op donderdag 13 april 2017 07:15 schreef Eden_88 het volgende:
[..]
Nee, want : geen vast contract. Krijg hierna nog een jaarcontract, en dan komt het moment van de waarheid.
Deels gaat het ook gewoon over hoger opgeleiden in het algemeen. Denk dat ik er zelf uiteindelijk wel kom (al is het alsnog bijna 10 jaar later dan de gemiddelde mbo'er en start ik op een veel duurdere huizenmarkt maargoed), maar als ik naar veel hoger opgeleide vrienden kijk (en die zijn echt niet contactgestoord of dom of lelijk of noem maar op) die komen gewoon niet aan de bak (Ja via een uitzendbureau ofzo), hebben een studieschuld, zijn al 26 +, allemaal talent en leuke mensen die het leven nu aan hun neus voorbij zien gaan.
Zeker! ABN en florius zijn hier bv vrijer in. Misschien niet de allerlaagste rente, maar wel mogelijkheid tot kopenquote:Op donderdag 13 april 2017 06:48 schreef Kassamiep het volgende:
Je kan prima met een intentieverklaring of het gemiddelde van je inkomen van de laatste 3 jaar een hypotheek krijgen. Dus misschien moet TS gewoon even wat moeite doen.
Ik heb zelf gekocht in 2014, maar mijn rente was toen 4,2%. Deze is de jaren daarna nog veel meer gezakt. In 2015/begin 2016 kopen was beter. Een terrechtere klacht is: ik had minder lang uitloop moeten hebben op mn studie. Overigens kan je op een jaarcontract met goede prognose ook kopen. Als je t zo graag wilt.quote:Op woensdag 12 april 2017 22:20 schreef Eden_88 het volgende:
[..]
moet je alleen wel die hypotheek kunnen krijgen natuurlijk. Van al mijn hoger opgeleide vrienden heeft denk ik slechts 15 % een vast contract. De rest zit (rond de eind twintig) nog een beetje te kutten op studentenkamers enzo.
Terwijl de meeste lager opgeleide mensen die ik ken al lang en breed in hun huis met tuin wonen. Ook lekker in de goede markt kunnen kopen, in 2012 ofzo toen de huizenprijzen nog laag waren. Dat is natuurlijk meer een kwestie van geluk, maar 't is wel zo.
Dit zegt iets over "het meest gewilde bedrijf onder afgestudeerden". Daar zouden jullie eens tegen moeten protesteren. Blijkbaar komen ze ermee weg en staat nieuw bloed alweer te popelen om jouw baan over te nemen als je eruit gekickt wordt. Ik denk dat hier 1 van de oorzaken ligt, de zeer comfortabele positie van de werkgever.quote:
Big4?quote:Op donderdag 13 april 2017 07:11 schreef Eden_88 het volgende:
[..]
Nee, want ik heb gewoon een prima baan op wo niveau, nota bene bij een van de meest gewilde werkgevers onder afgestudeerden. Dus dat zal wel meevallen. Na een sollicitatietraject met 5 rondes overigens. Krijg je ook nog eens mee te maken als afgestudeerde, kapper of stukadoor is gewoon gesprekje voeren en hup werken. Allemaal zo veel makkelijker.
Dat is natuurlijk niet de bedoeling. Maar het feit dat er geen vaste banen meer uitgedeeld worden veroorzaakt mogelijk een brain-drain.quote:Op donderdag 13 april 2017 07:37 schreef Hiddendoe het volgende:
Heb je al over de grenzen gekeken? Misschien dat jouw kansen groter zijn in het buitenland.
Daarom. Ts wil meteen een eengezinswoning. Ja, zo werkt dat natuurlijk niet. Velen beginnen in een appartementje, zeker als je geen (verdienende) partner hebt. Dat is helemaal niet erg. Later, als je wat carriere gemaakt hebt, kan je meteen doorstromen naar een veel mooier huis, terwijl de stukadoor de rest van z'n leven in hetzelfde huis kan blijven zitten.quote:Op woensdag 12 april 2017 23:03 schreef LXIV het volgende:
[..]
Begin gewoon met iets simpels, spaar terwijl je daar woont en maak zo de 'wooncarriére'. Kutwoord, maar zo is het wel.
Wat is daar niet goed aan?quote:Op woensdag 12 april 2017 22:05 schreef Eden_88 het volgende:
http://www.funda.nl/koop/(...)wnalaan-170/#foto-10
Ts is hooggeleid en dacht dat hij meteen een villa kon kopen.quote:
Wat moet één persoon met zoveel ruimte? Verder deels eens met ts, liegen is vereist om leraar te worden.quote:Op donderdag 13 april 2017 08:13 schreef Geelman het volgende:
[..]
Ts is hooggeleid en dacht dat hij meteen een villa kon kopen.
Laten zien dat je het beter hebt dan de mbo'er.quote:Op donderdag 13 april 2017 08:23 schreef LA_niner het volgende:
[..]
Wat moet één persoon met zoveel ruimte? Verder deels eens met ts, liegen is vereist om leraar te worden.
Iddquote:
Hij denkt als wo-groentje meer te kunnen bieden dan een mbo-er met tien jaar werkervaringquote:Op donderdag 13 april 2017 08:13 schreef Geelman het volgende:
[..]
Ts is hooggeleid en dacht dat hij meteen een villa kon kopen.
De kosten gaan aan de baten vooruit, dat had een hooggeleide G wel kunnen weten inderdaad.quote:Op donderdag 13 april 2017 08:40 schreef spiritusbus het volgende:
[..]
Hij denkt als wo-groentje meer te kunnen bieden dan een mbo-er met tien jaar werkervaring
Dit.quote:Op donderdag 13 april 2017 08:35 schreef AnanYaw het volgende:
Tegen je 40ste heb je als het goed is al die mensen dik ingehaald, terwijl zij al minstens tien jaar een plateau hebben bereikt. Dat is waarom zovelen op die leeftijd met weemoed terugdenken aan hun jongere jaren. Toen ze inderdaad lekker zonder enige verantwoording konden blowen of zuipen, of de twintigerjaren toen ze dat doortrokken, maar dan in een eigen huis.
Van iemand die zo slim, hoogopgeleid en verantwoordelijk is mag je wel wat meer toekomstvisie verwachten. Blijkbaar hecht jij een enorm belang aan deze levensfase, maar als je straks 40 bent zit je pas op de helft. Als je op je sterfbed terugdenkt dan zijn het niet de jaren tussen 20 en 30 waar je aan terugdenkt, dat is dan maar een korte fase. Je denkt aan het geheel en als je vanaf je 40ste (maar eigenlijk al eerder) zeer comfortabel hebt kunnen leven en veel van de wereld hebt gezien biedt dat meer tevredenheid dan als je tiener- en twintjgerjaren top waren, maar het daarna bergafwaarts ging.
Begrijp me nu niet verkeerd, dat ik de jonge jaren onbelangrijk vind. Zeker niet, je moet van elke levensfase het beste maken. Alleen zijn de jonge jaren bij uitstek geschikt om die ook top te maken met heel weinig geld. Dat is misschien wel een deel van de charme. Maar als je straks van middelbare leeftijd bent en je levenspad grotendeels vaststaat, dan wil je niet van loonstrook tot loonstrook leven, met allerlei geldzorgen. Dat is waarom je studeert.
Een zwaard heeft twee kanten. Een beroepsbevolking die altijd maar alles slikt en ja knikt en bukt mag ook de hand in eigen boezem steken.quote:Op donderdag 13 april 2017 09:29 schreef Bart2002 het volgende:
Dat is het bedrijfsleven kwalijk te nemen.
Dat gebeurt niet alleen met hoger opgeleiden. Dat gebeurt ook bij mbo'ers bijvoorbeeld.quote:Op donderdag 13 april 2017 09:29 schreef Bart2002 het volgende:
De terechte klacht is wel dat veel afgestudeerden maar wat rond blijven rommelen met tijdelijke contracten zonder uitzicht op een vaste baan. Dat is het bedrijfsleven kwalijk te nemen.
standaard tegenwoordig jaquote:Op donderdag 13 april 2017 09:31 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Dat gebeurt niet alleen met hoger opgeleiden. Dat gebeurt ook bij mbo'ers bijvoorbeeld.
Bouwvakkers.quote:Op woensdag 12 april 2017 22:17 schreef Enowapi het volgende:
Zit in hetzelfde schuitje![]()
Wo opleiding gedaan, daarna ook altijd best op niveau gewerkt, maar zodra bedrijven een vast contract moeten gaan geven wordt het moeilijk en kan ik op zoek naar nieuw werk.
In mijn sociale omgeving / familie beginnen ze nu volgens mij ook allemaal medelijden met me te hebben en krijg ik opeens allemaal tips van hoe ik het leven aan moet pakken van neven die bouwvakker zijn en al op hun 22e hun eerste huis kochten.
Geen idee of ik het nu allemaal verkeerd aan pak, maar zij hebben hun leven op de rit terwijl ik op mijn 28e nog met huisgenoten woonTja de toekomst zal het uitwijzen.
Eenheidsworsten met pretenties.quote:Op donderdag 13 april 2017 09:26 schreef nogeenoudebekende het volgende:
Naïeve "intelligente" sukkels die daadwerkelijk geloven dat Nederland een kennismaatschappij is..
Als je er nog een mooie studie achteraan plakt speel je het leven pas echt mooi uit. Dan heb je het beste van beide werelden. Alleen jammer dat je als tiener nog niet beseft dat dat een betere aanpak is dan rechtstreeks naar de uni.quote:Op donderdag 13 april 2017 09:33 schreef Wereldgozer het volgende:
Werken vanaf je 18e, nog heel wat jaren thuis kunnen blijven wonen, nooit schuld hoeven maken en al snel een mooi huis in de provincie kunnen kopen.
Wat een leven.
(Helaas niet van toepassing op ondergetekende, die is hooggeleid).
Mijn god zeg...quote:Op woensdag 12 april 2017 22:10 schreef Eden_88 het volgende:
[..]
Waar ga je werken dan. Als je bij een beetje fatsoenlijk bedrijf terecht komt zit je al gauw in Rotterdam, Den Haag, Utrecht of Amsterdam.
Het lijkt me dat ts zich meer druk moet maken over de deceptie die hij op z'n sterfbed gaat krijgen als hij zich realiseert dat hij z'n leven verdaan heeft met het meten en spiegelen aan anderen.quote:Op donderdag 13 april 2017 08:35 schreef AnanYaw het volgende:
Tegen je 40ste heb je als het goed is al die mensen dik ingehaald, terwijl zij al minstens tien jaar een plateau hebben bereikt. Dat is waarom zovelen op die leeftijd met weemoed terugdenken aan hun jongere jaren. Toen ze inderdaad lekker zonder enige verantwoording konden blowen of zuipen, of de twintigerjaren toen ze dat doortrokken, maar dan in een eigen huis.
Van iemand die zo slim, hoogopgeleid en verantwoordelijk is mag je wel wat meer toekomstvisie verwachten. Blijkbaar hecht jij een enorm belang aan deze levensfase, maar als je straks 40 bent zit je pas op de helft. Als je op je sterfbed terugdenkt dan zijn het niet de jaren tussen 20 en 30 waar je aan terugdenkt, dat is dan maar een korte fase. Je denkt aan het geheel en als je vanaf je 40ste (maar eigenlijk al eerder) zeer comfortabel hebt kunnen leven en veel van de wereld hebt gezien biedt dat meer tevredenheid dan als je tiener- en twintjgerjaren top waren, maar het daarna bergafwaarts ging.
Begrijp me nu niet verkeerd, dat ik de jonge jaren onbelangrijk vind. Zeker niet, je moet van elke levensfase het beste maken. Alleen zijn de jonge jaren bij uitstek geschikt om die ook top te maken met heel weinig geld. Dat is misschien wel een deel van de charme. Maar als je straks van middelbare leeftijd bent en je levenspad grotendeels vaststaat, dan wil je niet van loonstrook tot loonstrook leven, met allerlei geldzorgen. Dat is waarom je studeert.
True.quote:Op donderdag 13 april 2017 10:02 schreef the-eye het volgende:
[..]
Het lijkt me dat ts zich meer druk moet maken over de deceptie die hij op z'n sterfbed gaat krijgen als hij zich realiseert dat hij z'n leven verdaan heeft met het meten en spiegelen aan anderen.
quote:Op donderdag 13 april 2017 07:11 schreef Eden_88 het volgende:
[..]
Nee, want ik heb gewoon een prima baan op wo niveau, nota bene bij een van de meest gewilde werkgevers onder afgestudeerden. Dus dat zal wel meevallen. Na een sollicitatietraject met 5 rondes overigens. Krijg je ook nog eens mee te maken als afgestudeerde, kapper of stukadoor is gewoon gesprekje voeren en hup werken. Allemaal zo veel makkelijker.
gooi je zelf weg waardeloze huilebalkquote:Op donderdag 13 april 2017 07:11 schreef Eden_88 het volgende:
[..]
Nee, want ik heb gewoon een prima baan op wo niveau, nota bene bij een van de meest gewilde werkgevers onder afgestudeerden. Dus dat zal wel meevallen. Na een sollicitatietraject met 5 rondes overigens. Krijg je ook nog eens mee te maken als afgestudeerde, kapper of stukadoor is gewoon gesprekje voeren en hup werken. Allemaal zo veel makkelijker.
zo 'veel' geleerd op school en alsnog niks wetenquote:
Hij mist nog wat levenservaring.quote:Op donderdag 13 april 2017 10:27 schreef PeZu het volgende:
[..]
gooi je zelf weg waardeloze huilebalk
Boks!quote:Op donderdag 13 april 2017 09:50 schreef AnanYaw het volgende:
[..]
Als je er nog een mooie studie achteraan plakt speel je het leven pas echt mooi uit. Dan heb je het beste van beide werelden. Alleen jammer dat je als tiener nog niet beseft dat dat een betere aanpak is dan rechtstreeks naar de uni.
Ondertussen hebben de meesten die het eerste deel van dat traject doorgaan niet de potentie om een mooie studie te doen. Ook zijn de meesten school dan al helemaal zat.
Uiteindelijk is dus iedereen ontevreden.
Niet zeuren maar harder werken. Tweede baan een optie?quote:Op woensdag 12 april 2017 22:02 schreef Eden_88 het volgende:
Alles gedaan wat de maatschappij van een normale student mag verwachten : met prima gemiddelde afgestudeerd, geen enorme studieschuld gemaakt, nevenfuncties gehad, bijbaantjes gehad, paar x stage gelopen en nu ook een baan op wo niveau.
Maar een vast contract zit er nog niet in, en dus een koopwoning ook niet. Ondertussen kocht mijn ex al in 2014 een appartement. Lieve meid hoor, maar kan nog geen zin foutloos schrijven en heeft de algemene ontwikkeling van een paasei. Nog nooit van Syrië gehoord om maar een voorbeeld te noemen.
Is ook geen essentiële kennis als je in NL dagelijks als kapster werkt en je dorp nooit uitkomt, maar om maar even aan te geven dat om mij heen de meest stompzinnige figuren wel huizen kunnen kopen, terwijl hoger opgeleiden als ik struggelen om soms alleen al van hun studentenkamer los te komen. En dan heb ik nog geluk want ik héb tenminste een baan in het verlengde van mijn studie en enigszins op niveau met een redelijk salaris.
Klacht : leven is oneerlijk verdeeld. Op de basis / middelbare school roepen ze ; Goed je best doen, ga studeren, dan kom je er. Terwijl als de prijzen worden uitgedeeld, sta je helemaal achteraan en word je links en rechts ingehaald door mensen die de zevenjarige mavo hebben gedaan of die altijd stonden te blowen naast hun Yamaha Aerox![]()
Kan ook donder op zeggen dat binnenkort ook gemorreld gaat worden aan de hypotheekrente aftrek, plus huizenprijzen gaan nog wel even stijgen, dus voor studenten die over een jaar ofzo een huis moeten gaan zoeken, zijn al helemaal fucked.
Wat mij betreft wel.quote:Op donderdag 13 april 2017 10:34 schreef Sheffield het volgende:
[..]
Boks!
Op m'n 32e heb ik m'n HBO-gehaald! Of telt HBO niet als hooggeleid?
Wat een geld, daar koop je hier gewoon een huis voor:quote:Op woensdag 12 april 2017 22:05 schreef Eden_88 het volgende:
[..]
http://www.funda.nl/koop/(...)wnalaan-170/#foto-10
Dit wil je natuurlijk niet, je hebt niet jaren gestudeerd om uiteindelijk in een of andere tokkie / zelfmoord flat te gaan wonen.
Dat zonder meer. Het zijn tandeloze tijgers helaas.quote:Op donderdag 13 april 2017 09:31 schreef nogeenoudebekende het volgende:
[..]
Een zwaard heeft twee kanten. Een beroepsbevolking die altijd maar alles slikt en ja knikt en bukt mag ook de hand in eigen boezem steken.
quote:Op donderdag 13 april 2017 10:27 schreef PeZu het volgende:
[..]
gooi je zelf weg waardeloze huilebalk
De ironiequote:Op donderdag 13 april 2017 10:27 schreef PeZu het volgende:
[..]
gooi je zelf weg waardeloze huilebalk
Prima toch? Dan ga je daar toch niet wonen?quote:Op woensdag 12 april 2017 22:05 schreef Eden_88 het volgende:
[..]
http://www.funda.nl/koop/(...)wnalaan-170/#foto-10
Dit wil je natuurlijk niet, je hebt niet jaren gestudeerd om uiteindelijk in een of andere tokkie / zelfmoord flat te gaan wonen.
Dan woon je in Den helder...quote:Op donderdag 13 april 2017 11:01 schreef Dagoduck het volgende:
[..]
Wat een geld, daar koop je hier gewoon een huis voor:
http://www.funda.nl/koop/den-helder/huis-49155050-nieuwstraat-62/
http://www.funda.nl/koop/den-helder/100000-125000/
quote:Op donderdag 13 april 2017 11:39 schreef Bugno het volgende:
Hè wat leuk. Weer een Eden_88 janktopic over zijn mislukte leven.
quote:Op donderdag 13 april 2017 11:39 schreef Bugno het volgende:
Hè wat leuk. Weer een Eden_88 janktopic over zijn mislukte leven.
Schitterend wonen hier.quote:
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |