En de pitch zit weer vol met slordigheidsfoutjes:quote:Op woensdag 8 februari 2017 15:59 schreef Horsemen het volgende:
[..]
Ik zou toch liever zien dat ze hun hele terugbetalingssysteem eerst eens op de rit zouden zetten voordat ze aan nieuwe projecten gaan denken. Wat een puinbak is dat nog, pfff. Beloftes, beloftes en beloftes maar er klopt echt nog helemaal niets van. Ik wacht echt dat dit eerst op de rit is want de terugbetalingen kloppen niet en zijn nauwelijks te controleren op dit moment.
Laat dit nou net zijn waar het om gaat als je geld uitleent.
quote:Crowdfunding haalt deze dure schakel er tussenuit en geeft zowel de investeerder en geldgever beide een faire de
Maar ik ga denk toch mee doen. Het zijn mensen met ervaring, met een al renderende vastgoed portefeuille en ze hebben blijkbaar genoeg eigen vermogen aangezien dit object al voor 100% met eigen vermogen is aangekocht.quote:Financieringsbehoefte
Er wordt ¤ 100.880,- gevraagd waarvan
In schijf 1 ¤ 69.300,- In schijf 2 ¤ 31.500,-
Ja, en deze komt ook iedere keer weer terug terwijl het er wederom niet bij zit.quote:Op woensdag 8 februari 2017 16:35 schreef Mynheer007 het volgende:
[..]
En de pitch zit weer vol met slordigheidsfoutjes:
[..]
[..]
Maar ik ga denk toch mee doen. Het zijn mensen met ervaring, met een al renderende vastgoed portefeuille en ze hebben blijkbaar genoeg eigen vermogen aangezien dit object al voor 100% met eigen vermogen is aangekocht.
Het totaal is 240K. Dus ze nemen eerst 6 maanden (ok, dat kan...) maar dan slechts de helft aflossen, dat is wel het andere uiterste. En hoe ze dan die laatste 120 denken af te lossen, dat zal dan wel weer een 5 jaren plan worden. Zeg dan meteen dat het 10 jaar wordt........quote:Op woensdag 8 februari 2017 16:25 schreef Horsemen het volgende:
[..]
En hoeveel van het totale leenbedrag staat er op dit moment dan nog open als ik vragen mag?
Edit:
Ik schat een dikke 200k. Begrijp ik hieruit dat ze nu de komende 5,5 jaar ongeveer 80k gaan aflossen en dat er dan over 5,5 jaar nog 120k open staat???
Bedankt voor het plaatsen van deze reactie! Ik was inmiddels al in de 10jr gestapt.quote:
Na 5 jaar volgt er een slotsom. Als die niet komt verkopen we toch gewoon de boot?quote:Op woensdag 8 februari 2017 17:00 schreef obligataire het volgende:
Het totaal is 240K. Dus ze nemen eerst 6 maanden (ok, dat kan...) maar dan slechts de helft aflossen, dat is wel het andere uiterste. En hoe ze dan die laatste 120 denken af te lossen, dat zal dan wel weer een 5 jaren plan worden. Zeg dan meteen dat het 10 jaar wordt.......
Een bekende vraagquote:Op woensdag 8 februari 2017 17:16 schreef Speekselklier het volgende:
[..]
Na 5 jaar volgt er een slotsom. Als die niet komt verkopen we toch gewoon de boot?
Ik neem aan dat de investeerders die in het project zitten akkoord gaan met deze gang van zaken. (toch?)
Even op hun site gekeken: ik heb echt géén idee wat ze nu eigenlijk doen.quote:Op woensdag 8 februari 2017 17:11 schreef dubbeltjez het volgende:
Nieuwe op funding circle
Uitbreiding IT bedrijf, risicoklasse A, 24 mndn, 6,57%
De W&V 2016 is er, de balans nog niet, laten nog niet zien of de winst er ook in 2016 uitgaat.quote:Op woensdag 8 februari 2017 17:47 schreef BillieCF het volgende:
[..]
Even op hun site gekeken: ik heb echt géén idee wat ze nu eigenlijk doen.
Zou eigenlijk de balans van eind 2016 willen zien, om te kijken of ze in dat jaar ook de winst eruit hebben getrokken (lijkt in 2015 gebeurd te zijn).
Ik twijfel nog.
Er staat inmiddels een update op de site. Heel raar dat je dit nieuws niet per mail krijgt, maar dat je zelf op de site moet kijken.quote:Op dinsdag 7 februari 2017 20:47 schreef papernote het volgende:
[..]
Ja, maar nog steeds niets over gehoord.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op woensdag 8 februari 2017 19:31 schreef didi80 het volgende:
[..]
Er staat inmiddels een update op de site. Heel raar dat je dit nieuws niet per mail krijgt, maar dat je zelf op de site moet kijken.
Verwachten ze nu echt dat we dagelijks gaan kijken of er een update is?
De update:Ik krijg daar al enige tijd keurig een mail over op het moment dat er een update is. Heb je e-mail mij updates van projecten waar ik in geïnvesteerd heb wel aan staan?SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Geen antwoord ontvangen van GvE. Ik wacht nu ruim 2 dagen. Voelt niet goed, zou niet zo moeilijk moeten zijn om antwoord te geven.quote:Op woensdag 8 februari 2017 01:02 schreef UU7 het volgende:
[..]
Zat helaas ook in dit project. Toen ik gisteren het faillissementsverslag las zag ik dat in 2013 slechts ¤ 183 winst was geboekt en in 2014 meer dan ¤ 70.000 verlies (en het leenbedrag in 2015 bedraagt toevallig ¤ 80.000). Als ik dat had geweten was ik nooit ingestapt. In de pitch stonden alleen de omzetcijfers genoemd. Leermoment voor mezelf: niet instappen als niet duidelijk is of er winst of verlies wordt gemaakt.
In de pitch stond overigens ook dat er goede verhaalsmogelijkheden zouden zijn en dat het geld zo'n beetje gegarandeerd terug zou komen. Dat mag nu gaan blijken.
Ja dat heb ik net nog even nagekeken voordat ik dit bericht plaatste. Maar blijkbaar gaat er iets verkeerd in mijn account en is het dus geen onwil vanuit KoM. Ik zal eens een berichtje die kant op sturen of ze eens mee willen kijken bij mij. Hopelijk is het daarmee dan opgelost.quote:Op woensdag 8 februari 2017 19:39 schreef Horsemen het volgende:
[..]
Ik krijg daar al enige tijd keurig een mail over op het moment dat er een update is. Heb je e-mail mij updates van projecten waar ik in geïnvesteerd heb wel aan staan?
Ik blijf er ook van af, ik vertrouw het voor geen meter. Ik denk niet dat ze veel ontwikkelkosten hebben geactiveerd want het zijn juist de vlottende activa die enorm oplopen. Dat kan betekenen dat er heel veel geld in slechte debiteuren zit of een vordering op de directie. Dat laatste zou wel heel erg slecht zijn want dat zou betekenen dat ze niet alleen de gerealiseerde winsten opvreten maar misschien zelfs al een voorschot op toekomstige winsten hebben genomen. Gevalletje van gokverslaving of zo;quote:Op woensdag 8 februari 2017 19:16 schreef peterc het volgende:
[..]
De W&V 2016 is er, de balans nog niet, laten nog niet zien of de winst er ook in 2016 uitgaat.
Waarom zou je 100k lenen als je 264k winst hebt gemaakt.
Of heeft er activering van ontwikkelingen plaatsgevonden.
Er is blijkbaar toch enige druk op de liq midd. Winst eruit, activering van ontwikkelkosten.
.
De afname van de overige kosten is ook opvallend, zal in de eerdere jaren ook wel inhuur personeel /zzp in hebben gezeten.
Een balans en een toelichting op de cashflow zal duidelijkheid geven.
quote:Op woensdag 8 februari 2017 19:43 schreef leolinedance het volgende:
[..]
Geen antwoord ontvangen van GvE. Ik wacht nu ruim 2 dagen. Voelt niet goed, zou niet zo moeilijk moeten zijn om antwoord te geven.
Och, ik heb een week geleden een vraag gesteld aan Lendico en daar ook nog geen antwoord op gekregen. En nee, het was geen moeilijke vraagquote:Op woensdag 8 februari 2017 19:43 schreef leolinedance het volgende:
[..]
Geen antwoord ontvangen van GvE. Ik wacht nu ruim 2 dagen. Voelt niet goed, zou niet zo moeilijk moeten zijn om antwoord te geven.
Ik doe ook een beetje in beide voor de mix.quote:Op woensdag 8 februari 2017 14:35 schreef CaLeX het volgende:
[..]
Ik ga voor een combinatie van.
Met de 10jarige heb je wat meer cashflow wat weer geïnvesteerd kan worden. ( met gewoon op de bank zetten levert dat alweer een flinke verhoging op op de door jou genoemde 30%)
Tsja, Lendico. Dat is nooit wat geweest, echt compleet waardeloos. Mijn ervaring met GvE is dat ze vrij snel zijn. We gaan het vast nog wel horen..quote:Op woensdag 8 februari 2017 22:05 schreef UU7 het volgende:
[..]
[..]
Och, ik heb een week geleden een vraag gesteld aan Lendico en daar ook nog geen antwoord op gekregen. En nee, het was geen moeilijke vraag
Maar goed, misschien is geen nieuws wel goed nieuws in de zin van dat er nu iets in de pijplijn zit en GvE dat nog heel even wil afwachten voordat ze jou berichten.
Je hebt gelijk, niet goed gelezen in de hurry, MVA = nihil, dit maakt het zeker niet beter.quote:Op woensdag 8 februari 2017 22:01 schreef obligataire het volgende:
[..]
Ik blijf er ook van af, ik vertrouw het voor geen meter. Ik denk niet dat ze veel ontwikkelkosten hebben geactiveerd want het zijn juist de vlottende activa die enorm oplopen. Dat kan betekenen dat er heel veel geld in slechte debiteuren zit of een vordering op de directie. Dat laatste zou wel heel erg slecht zijn want dat zou betekenen dat ze niet alleen de gerealiseerde winsten opvreten maar misschien zelfs al een voorschot op toekomstige winsten hebben genomen. Gevalletje van gokverslaving of zo;Geen idee maar absoluut ongezond.
Als het allemaal solide debiteuren waren (de vlottende activa) dan was het geen probleem. Maar dat zal wel niet, want dan zou deze kredietaanvraag compleet overbodig moeten zijnquote:Op donderdag 9 februari 2017 09:14 schreef peterc het volgende:
[..]
Je hebt gelijk, niet goed gelezen in de hurry, MVA = nihil, dit maakt het zeker niet beter.
Hierbij komt ook de 100k schuld LT nog.
En het lijkt er op dat de w.c. al een keer eerder doorgetrokken is, dus nee, van mij ook geen bijdrage.quote:Op donderdag 9 februari 2017 10:03 schreef OpDieFiets het volgende:
Nog een nieuwe op FNC:
Inkoopkorting Steenexporteur, ¤ 40.000, 13.47 %, risicoklasse D, 3 jaar
Ik laat hem lopen. Sterk wisselende resultaten, oplopend negatief EV en kortlopende schuld.
Het wordt een echt imperium op deze manier.quote:Op donderdag 9 februari 2017 11:00 schreef NaRegenDeZon het volgende:
eventuele start van drie tijdelijke Kerstwinkels volgend jaar. Nieuw was dat ze denkt over een cadeau winkel met wisselde collectie die het gehele jaar open is, daarnaast denkt ze aan een shop in shop in een boek filiaalbedrijf.
ambitie, drive & power, respect daarvoor, moesten meer mensen hebben deze eigenschappenquote:Op donderdag 9 februari 2017 11:30 schreef Speekselklier het volgende:
[..]
Het wordt een echt imperium op deze manier.
't wel een doorzetter.
Vandaag Lendico een paar keer gebeld. Je staat twee minuten in de wacht en krijgt dan de mededeling dat er geen vrije medewerker is. Vervolgens krijg je de suggestie een email te sturen (week geleden al gedaan, nog steeds geen antwoord) of je telefoonnummer achter te laten na de piep, zodat je zo snel mogelijk teruggebeld zal worden. Dat heb ik gedaan, maar tot op heden nog niet teruggebeld natuurlijk.quote:Op woensdag 8 februari 2017 22:46 schreef leolinedance het volgende:
[..]
Tsja, Lendico. Dat is nooit wat geweest, echt compleet waardeloos. Mijn ervaring met GvE is dat ze vrij snel zijn. We gaan het vast nog wel horen..
Vorige week een mail gestuurd over een afbetaling die niet doorgeboekt is naar mij. Vandaag antwoord dat het uitgezocht gaat worden. Dat is dus ver binnen de 21 dagen die ze daar voor zichzelf voor hebben uitgetrokken.quote:Op donderdag 9 februari 2017 15:27 schreef UU7 het volgende:
[..]
Vandaag Lendico een paar keer gebeld. Je staat twee minuten in de wacht en krijgt dan de mededeling dat er geen vrije medewerker is. Vervolgens krijg je de suggestie een email te sturen (week geleden al gedaan, nog steeds geen antwoord) of je telefoonnummer achter te laten na de piep, zodat je zo snel mogelijk teruggebeld zal worden. Dat heb ik gedaan, maar tot op heden nog niet teruggebeld natuurlijk.
Ik had al weinig vertrouwen in die club (daarom investeer ik er al bijna een jaar niet meer), maar nu al helemaal niet meer.
Er wordt hier dus moedwillig contact vermeden.quote:Op donderdag 9 februari 2017 15:27 schreef UU7 het volgende:
[..]
Vandaag Lendico een paar keer gebeld. Je staat twee minuten in de wacht en krijgt dan de mededeling dat er geen vrije medewerker is. Vervolgens krijg je de suggestie een email te sturen (week geleden al gedaan, nog steeds geen antwoord) of je telefoonnummer achter te laten na de piep, zodat je zo snel mogelijk teruggebeld zal worden. Dat heb ik gedaan, maar tot op heden nog niet teruggebeld natuurlijk.
Ik had al weinig vertrouwen in die club (daarom investeer ik er al bijna een jaar niet meer), maar nu al helemaal niet meer.
Het is me wel opgevallen dat ze geen particuliere leningen meer aanbieden terwijl ze daar wel een ontheffing voor hadden. Of de ontheffing is ingetrokken of zelf teruggegeven. Ik weet het niet, er is niet over gecommuniceerd. De leningen die ze wel aanbieden (MKB) zijn veelal minder interessant dan die van FNC. Ik zie ook geen reden om nog te investeren. Ik heb nog 5 leningen lopen. Zit er nog 4 jaar aan vast... helaas....quote:Op donderdag 9 februari 2017 15:39 schreef NaRegenDeZon het volgende:
[..]
Er wordt hier dus moedwillig contact vermeden.
Misschien moet je overwegen hen een nette mail te sturen over deze onmogelijkheid van het in contact komen met data en tijden met een cc naar de AFM. Zou kunnen dat men daar wel gevoelig voor is.
twitter:geldvoorelkaar twitterde op donderdag 09-02-2017 om 15:35:37Update - Hogere rente projecten Herfinanciering van onroerend goed en hypothecaire zekerheid... http://ow.ly/8HhX308ng6V http://ow.ly/sxiZ308ngex reageer retweet
Ik moet toch zeggen dat ik ook niet begrijp dat dit project (want eigenlijk is het één project) niet volloopt. De zekerheden zijn nu goed en ik heb echt heel wat slechtere projecten in no time vol zien lopen.quote:Op donderdag 9 februari 2017 15:47 schreef djh77 het volgende:
Rente onroerend goed Tilburg (GvE) is verhoogd naar 6,5%. Of dit gaat helpen...twitter:geldvoorelkaar twitterde op donderdag 09-02-2017 om 15:35:37Update - Hogere rente projecten Herfinanciering van onroerend goed en hypothecaire zekerheid... http://ow.ly/8HhX308ng6V http://ow.ly/sxiZ308ngex reageer retweet
Rente en risico zijn nu, met de hypothecaire zekerheid, goed in balans. Maar ik denk dat de gemiddelde (GvE) crowdfunder een hoger rendement (en dus risico) wil behalen en dit soort projecten liever links laat liggen. Blijkbaar is er meer geld beschikbaar in de markt voor risicovollere projecten.quote:Op donderdag 9 februari 2017 16:01 schreef Horsemen het volgende:
[..]
Ik moet toch zeggen dat ik ook niet begrijp dat dit project (want eigenlijk is het één project) niet volloopt. De zekerheden zijn nu goed en ik heb echt heel wat slechtere projecten in no time vol zien lopen.
Zoals ook in de pitch staat is het geld 28 februari nodig.quote:Op donderdag 9 februari 2017 16:04 schreef crowdiefunder het volgende:
Ik vind dat ze dat toch wel een beetje snel doen, is het geld zo snel nodig? Project loopt nog 47 dagen.
Ik begrijp het eigenlijk ook niet helemaal, ben ook bang dat hij niet op tijd vol gaat lopen (voor het einde van de maand).quote:Op donderdag 9 februari 2017 16:01 schreef Horsemen het volgende:
[..]
Ik moet toch zeggen dat ik ook niet begrijp dat dit project (want eigenlijk is het één project) niet volloopt. De zekerheden zijn nu goed en ik heb echt heel wat slechtere projecten in no time vol zien lopen.
Ik denk dat het tijd wordt dat GvE eens bij zichzelf te rade gaat en de afhandeling van en communicatie rondom defaults grondig herziet. Investeerders beginnen weg te lopen.quote:Op donderdag 9 februari 2017 16:20 schreef ITrade het volgende:
[..]
Ik begrijp het eigenlijk ook niet helemaal, ben ook bang dat hij niet op tijd vol gaat lopen (voor het einde van de maand).
Één van de betere GvE/vastgoed projecten van de laatste tijd.
Om eerlijk te zijn vind ik juist GvE de meest transparante hierin.quote:Op donderdag 9 februari 2017 16:36 schreef Ernie58 het volgende:
[..]
Ik denk dat het tijd wordt dat GvE eens bij zichzelf te rade gaat en de afhandeling van en communicatie rondom defaults grondig herziet. Investeerders beginnen weg te lopen.
Ze zijn met mijn vragen idd altijd heel open omgegaan.quote:Op donderdag 9 februari 2017 16:41 schreef impact9 het volgende:
[..]
Om eerlijk te zijn vind ik juist GvE de meest transparante hierin.
Ze laten heus wel eens een steekje vallen, echter vind ik de communicatie richting investeerders in het algemeen snel en goed.
quote:Op donderdag 9 februari 2017 16:51 schreef crowd-fundi het volgende:
[..]
Ze zijn met mijn vragen idd altijd heel open omgegaan.
Met IVM en AGD (gezegend zij zijn nagedachtenis) hebben de meesten hier denk ik de beste ervaringen. Die zijn proactief bezig. En de vragen die dát weer oproept worden snel en accuraat beantwoord.
Als hierover vragen stelt is de reactie altijd snel, correct en onderneemt men ook echt actie is ook mijn ervaring. Helaas moet je er zelf te vaak om vragen. Dit zou gewoon consequent op vaste termijnen van bijvoorbeeld eens per kwartaal moeten gebeuren. Helaas wil GvE zich (nog?) niet committeren aan vaste termijnen.quote:Op donderdag 9 februari 2017 16:41 schreef impact9 het volgende:
[..]
Om eerlijk te zijn vind ik juist GvE de meest transparante hierin.
Ze laten heus wel eens een steekje vallen, echter vind ik de communicatie richting investeerders in het algemeen snel en goed.
Niemand?quote:Op donderdag 2 februari 2017 15:33 schreef Horsemen het volgende:
Nu dit onderwerp toch aan de orde is. Als ik het goed heb zijn een aantal mensen een procedure bij het Kifid begonnen tegen een platform. Kunnen jullie al zeggen wat de eerste indruk is van de afhandeling en wat de stand van zaken is?
Dat is nou precies het punt, je moet er steeds weer zelf om vragen.quote:Op donderdag 9 februari 2017 16:59 schreef Horsemen het volgende:
[..]
[..]
Als hierover vragen stelt is de reactie altijd snel, correct en onderneemt men ook echt actie is ook mijn ervaring. Helaas moet je er zelf te vaak om vragen. Dit zou gewoon consequent op vaste termijnen van bijvoorbeeld eens per kwartaal moeten gebeuren. Helaas wil GvE zich (nog?) niet committeren aan vaste termijnen.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Ik heb dan ook een pittige mail naar GvE gestuurd waar ik om opheldering vraag.
Ziet er erg gelikt uit! Complimenten voor LAH. Het zou mooi zijn als andere platformen een vergelijkbaar overzicht maken.quote:Op donderdag 9 februari 2017 15:32 schreef djh77 het volgende:
Nieuwe gegevens voor investeerders op MijnLendahand:
[ afbeelding ]
Mooi schema om de spreiding per partner in te gaten te houden
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |