Je bent dus te lui om voor een bescheiden salaris te werken?quote:Op zaterdag 19 november 2016 11:53 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Vind ik ook goed, regel dat.
quote:Op zaterdag 19 november 2016 11:53 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Vind ik ook goed, regel dat.
Hoezo is dat nou weer "links"? Minder vlees eten kan best. En is bewijsbaar gunstig qua footprint. Alleen willen we het niet.quote:Op zaterdag 19 november 2016 11:54 schreef JanKorteachternaam het volgende:
och vreemd..linkse mensen denken wel dat de CO2 omlaag kan, dat we minder vlees kunnen eten, etc..etc..
Net als bijvoorbeeld het socialisme.quote:Op zaterdag 19 november 2016 11:58 schreef deelnemer het volgende:
En inkomen is niet alles.
1. De zwakke positie van arbeid werkt door in
- disciplinerende arbeidsverhoudingen
- elitair gedrag van de elite
2. Een aantal belangrijke activiteiten passen niet in het marktmodel
3. De marktideologie is niet neutraal. Het heeft veel kenmerken van een onderdrukkende religie.
Je moet eens in de spiegel kijken. Je posten zijn vaak agressief en vernederend naar mensen, en je rechtvaardigt dit met een kleingeestig idee van moraal.quote:Op zaterdag 19 november 2016 11:54 schreef Kaas- het volgende:
[..]
Als je tijdens een sollicitatiegesprek wordt gevraagd waarom je al die tijd niets gedaan hebt en je je gesprekspartner dan direct kanker toewenst in plaats van er inhoudelijk op te reageren, zal je niet snel verder komen. Maar goed, dit is niet een gesprek dat ik met jou dien te voeren. Sterker: een dergelijk gesprek zou tussen mensen met een beetje fatsoen überhaupt niet gevoerd hoeven worden.
Het is helemaal niet kleingeestig of agressief als iemand erop wijst dat solidariteit van twee kanten moet komen.quote:Op zaterdag 19 november 2016 12:00 schreef deelnemer het volgende:
[..]
Je moet eens in de spiegel kijken. Je posten zijn vaak agressief en vernederend naar mensen, en je rechtvaardigt dit met een kleingeestig idee van moraal.
Jij wilt ze voortdurend aanscherpen.quote:Op zaterdag 19 november 2016 11:59 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Net als bijvoorbeeld het socialisme.
Daarom hebben we hier een mooi stelsel wat de scherpe kantjes er afhaalt.
Laat maar zien hoe ik bijna gratis een huis kan huren.quote:Op zaterdag 19 november 2016 11:45 schreef 99.999 het volgende:
Voor die eerste twee zijn er toeslagen waardoor je met een laag inkomen amper wat betaalt.
Als jij daar moeite mee hebt klopt er iets aan jou kant niet. Jij kiest ervoor om je een slag in de rondte te werken.quote:Op zaterdag 19 november 2016 11:40 schreef Kaas- het volgende:
[..]
Ik ontvang geen cent aan studiefinanciering noch van familie en werk me met drie banen een slag in de rondte om alles te kunnen financieren.
En dan zie ik zo'n Klopkoek dag in dag uit klagen dat hij niet genoeg geld krijgt om lekker niks te doen, daarbij iedereen de maat nemend die meneer zijn inkomen bij elkaar verdient. Daar klopt iets niet.
Daarom zeg ik basisinkomen. En opgelost.quote:Op zaterdag 19 november 2016 11:40 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Daaruit blijkt ook dat het lastig is om mensen uit hun uitkering aan het werk te krijgen. Dat ligt echt niet aan honderd euro bruto meer of minder. Immers zodra je gaat werken ga je er netto op vooruit, de armoedeval is gelukkig redelijk weggewerkt.
[..]
Nee, er staat dat ze in Nederland geen mensen kunnen vinden voor dit werk en daarom over de grens werven. Terwijl er in Nederland nog veel te veel werklozen zijn.
Waarom maak je je dan druk op anderen? Als je blij bent met je eigen situatie wat maakt het dan uit dat anderen "genieten" van een uitkering? Leven en laten leven.quote:Op zaterdag 19 november 2016 11:43 schreef Kaas- het volgende:
[..]
Ja, het geeft erg veel voldoening.
Ik wil voor een bescheiden loon best een beetje rommelen. Maar hard werken in een kas moet hard betaald worden.quote:Op zaterdag 19 november 2016 11:54 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Je bent dus te lui om voor een bescheiden salaris te werken?
Ermmm dit heeft niks met "links" te maken maar gewoon met feiten. Dat robotisering ervoor zorgt dat er enorm veel banen gaan verdwijnen. Daarom zouden we ook naar een basisinkomen moeten gaan. Dat is nl DE oplossing. Gewoon realistisch denken. Niet in termen van links en rechts.quote:Op zaterdag 19 november 2016 11:46 schreef Igen het volgende:
[..]
Het probleem met modern "links": niet langer het ideaal van de arbeidersstaat die de gewone man verheft maar het idee dat de robotisering ervoor zorgt dat 90% van de mensen niks kan doen maar wel het recht kan claimen op de vruchten van het moeilijke werk wat de andere 10% uitvoeren. En uiteraard zelf de voorhoede daarvan willen zijn.
Ik vind dat veel mensen tegenwoordig arrogant zijn en niet door hebben hoe het is om aan de andere kant van de streep te staan. Bijna 90 % heeft een hekel aan zijn werk. Dat is niet normaal. Ik ken veel gevallen en het gaat altijd over dwang op het werk. Gedwongen om dingen te doen:quote:Op zaterdag 19 november 2016 12:02 schreef Igen het volgende:
[..]
Het is helemaal niet kleingeestig of agressief als iemand erop wijst dat solidariteit van twee kanten moet komen.
Dat dwing je maar af met stakingen, via de vakbond o.i.d. en niet door de hele dag niks te doen en geld van mensen met andere beroepen te eisen.quote:Op zaterdag 19 november 2016 12:06 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Ik wil voor een bescheiden loon best een beetje rommelen. Maar hard werken in een kas moet hard betaald worden.
Wel staken maar niet niks doen?quote:Op zaterdag 19 november 2016 12:09 schreef Igen het volgende:
[..]
Dat dwing je maar af met stakingen, via de vakbond o.i.d. en niet door de hele dag niks te doen en geld van mensen met andere beroepen te eisen.
Dat verzet wordt sterk ondermijnt. Een gevolg van het individualiseren (onderdeel van de marktideologie). Dat maakt mensen onmachtig.quote:Op zaterdag 19 november 2016 12:09 schreef Igen het volgende:
[..]
Dat dwing je maar af met stakingen, via de vakbond o.i.d. en niet door de hele dag niks te doen en geld van mensen met andere beroepen te eisen.
En die Polen mogen zeker ook niet meer in Polen blijven?quote:Op zaterdag 19 november 2016 12:09 schreef Igen het volgende:
[..]
Dat dwing je maar af met stakingen, via de vakbond o.i.d. en niet door de hele dag niks te doen en geld van mensen met andere beroepen te eisen.
Ze hebben het daar inmiddels te goed gekregen en de Bulgaren en Roemenen willen niet komen.quote:Op zaterdag 19 november 2016 12:12 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
En die Polen mogen zeker ook niet meer in Polen blijven?
POL / De boosheid van de blanke arbeider; een verklaring en een oplossing #3
![]()
![]()
Van die 90% wil ik wel eens een bron zien. Ik heb hele andere getallen in de krant gezien.quote:Op zaterdag 19 november 2016 12:08 schreef deelnemer het volgende:
[..]
Ik vind dat veel mensen tegenwoordig arrogant zijn en niet door hebben hoe het is om aan de andere kant van de streep te staan. Bijna 90 % heeft een hekel aan zijn werk. Dat is niet normaal. Ik ken veel gevallen en het gaat altijd over dwang op het werk. Gedwongen om dingen te doen:
- teveel een vorm van oplichting
- teveel verwaarlozing van je eigenlijke taak
- teveel onnodige of historisch gegroeide ballast die het zinloos maakt
- en te weinig invloed op dit alles. Iets dat je merkt als je er iets aan wilt veranderen.
Dat is echter wel in jou eigen voordeel. Want anders klapt de samenleving in elkaar. Er is te veel chaos door de georganiseerde competitie. Er is voor velen teveel dwang in deze zogenaamde heerlijke vrijheid, wat leidt tot onderdrukking van de noodzakelijk kritiek. Er is ook teveel manipulatie en bedrog. Het is vooral een tijd voor goocheme druivenquote:Op zaterdag 19 november 2016 12:20 schreef Igen het volgende:
[..]
Van die 90% wil ik wel eens een bron zien. Ik heb hele andere getallen in de krant gezien.
Daarnaast ga ik natuurlijk niet solidair zijn met iemand die me voor een arrogante zak hooi zonder empathie uitmaakt - dat was nou net m'n punt.
Om ook in de toekomst betaalbaar te blijven heeft onze verzorgingsstaat regelmatig onderhoud nodig. Lijkt me logisch en gezond.quote:Op zaterdag 19 november 2016 12:03 schreef deelnemer het volgende:
[..]
Jij wilt ze voortdurend aanscherpen.
En nog een vierde punt toegevoegd:
4. Veel goed betaald werk is welbeschouwd een vorm van oplichting.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |