Dankje Timmmmm ^^,quote:Op zaterdag 5 november 2016 19:05 schreef timmmmm het volgende:
Welkom.
Ik ben altijd benieuwd hoe ver zo'n democratische vernieuwing moet gaan. Er wordt gesteld dat partijpolitiek een beetje achterhaald is en bindende referenda de toekomst hebben.
Ik zit er niet op te wachten elke week of maand naar de stembus te moeten. In welke grootte moeten we dan denken, welke punten zijn belangrijk genoeg voor zo'n referendum. Ik vrees dat onze democratie op deze manier gekaapt wordt door de 'boze burger'. Die gaat actievoeren, dus die krijgen hun referendum. De saaie dingen worden niet als interessant genoeg geacht, terwijl die minstens even belangrijk zijn voor het land.
Ik zie veel haken en ogen aan stappen in die richting.
Doek de EU dan ook maar op. Bij de laatste Europese verkiezingen was de opkomst maar 5% hoger dan die bij het referendum.quote:Op zaterdag 5 november 2016 21:45 schreef Tja..1986 het volgende:
Het grootste deel van NL ziet referenda al niet zitten. Zie opkomst bij laatste referendum.
Dan hoef je de EU niet op te heffen, maar de verkiezing daarvoor. Hoewel ik daar nou weer geen voorstander van ben.quote:Op zondag 6 november 2016 06:13 schreef Braindead2000 het volgende:
[..]
Doek de EU dan ook maar op. Bij de laatste Europese verkiezingen was de opkomst maar 5% hoger dan die bij het referendum.
En ik hou niet zo van de mening van de massaquote:Op zaterdag 5 november 2016 21:45 schreef Tja..1986 het volgende:
Het grootste deel van NL ziet referenda al niet zitten. Zie opkomst bij laatste referendum.
Ik ben geen super socialist. Sterker nog. Het socialisme waar ik mij goed bij voel is niet te vinden bij de socialistische partijen. Ze zijn blind van idealisme. Dus ja ik stap denk ik over. Mag dat?quote:Op zaterdag 17 december 2016 10:54 schreef Kaas- het volgende:
Je gaat van de communisten naar Baudet TS?
Charlatan?quote:Op zondag 18 december 2016 10:49 schreef Kaas- het volgende:
[..]
Gaat dan ook niemand stemmen op die charlatan.
quote:Thierry Baudet
Thierry Baudet (1983), jurist en historicus, promoveerde bij Paul Cliteur en Roger Scruton in de rechtsfilosofie. Hij publiceerde acht boeken, waaronder De Aanval op de Natiestaat (2012) en Oikofobie (2013). Hij stond aan de basis van het Oekraïne-referendum van 6 april 2016, was columnist van NRC Handelsblad en redacteur van Buitenhof. In 2014 richtte hij Forum voor Democratie op.
2. Theo Hiddema
Theo Hiddema (1944), jurist, strafpleiter te Amsterdam en Maastricht. Hij komt uit een Friese familie van agrariërs, gedichtenschrijvers en artsen. Hij begon in 1981 zijn eigen praktijk: Advocatenkantoor Hiddema. In 2015 verscheen zijn biografie: Mr. Hiddema. Strafpleiter, dandy, dwarsligger.
3. Susan Teunissen
Susan Teunissen (1981), sociaal geograaf, is Kapitein bij de Koninklijke Landmacht en werkzaam bij het Ministerie van Defensie. Ze heeft deelgenomen aan missies in Kunduz en Mali. Susan brengt vanuit haar werk een schat aan kennis mee over de ontwikkelingen in conflictgebieden, veiligheid, defensie en geopolitieke vraagstukken. Haar volgende missie zal zijn om samen met Forum voor Democratie Nederland veiliger en democratischer maken.
4. Henk Otten
Henk Otten (1967), econoom en jurist, was werkzaam in de internationale financiële wereld onder andere in Londen en Hong Kong. Daarvoor was hij advocaat bij een gerenommeerd internationaal kantoor in Amsterdam. Hij heeft sinds 2003 een eigen bedrijf dat actief is in de media- en telecomsector. Sinds 2015 is hij penningmeester van Forum voor Democratie. Hij zal zich voor FVD met name bezig houden met economie en financiën.
5. Paul Frentrop
Paul Frentrop (1954), was journalist voor NRC Handelsblad, Het Financieele Dagblad en hoogleraar Corporate Governance (goed ondernemingsbestuur). Hij heeft zich een groot deel van zijn werkzame leven bezig gehouden met vraagstukken die samenhangen met goed bestuur, en zal voor FVD in de Tweede Kamer leiding gaan geven aan de noodzakelijke sanering van de overheid en verlaging van de belastingen.
6. Rob Rooken
Rob Rooken (1969), ‘van schoolverlater tot internetgoeroe’, startte diverse bedrijven in de Telecom- en IT-sector. Hij was oprichter van succesvolle internet-startups zoals: XOIP, Aervik en Secure Internet Machines – waarvan de meeste aan grote partijen werden verkocht. Tegenwoordig runt hij een webhosting-bedrijf. Hij is sinds 2015 secretaris van Forum voor Demcoratie. Voor FVD zal Rob zich vooral in gaan zetten voor het MKB, innovatie en de invoering van e-democracy.
7. Susan Stolze-van Rijn
Susan Stolze-van Rijn (1973), bedrijfskundige, was jarenlang verantwoordelijk voor de marketing en sales in de groene (retail) sector, zowel bij grotere bedrijven als Ahold en Wessanen, als bij start-ups. Ze heeft zich gespecialiseerd als natuurvoedingskok en natuurvoedingsspecialist. Enige jaren geleden richtte ze - met succes - een school op voor hoogbegaafde kinderen. Susan zal zich voor FVD bezig houden met het verbeteren van het onderwijs.
8. Gert Reedijk
Gert Reedijk, psycholoog-psychotherapeut, was meer dan dertig jaar vrijgevestigd behandelaar en opleider in de geestelijke gezondheidszorg. In zijn vrije tijd is hij wedstrijdzeiler en stak de Atlantische Oceaan over. Ook publiceerde hij een dichtbundel: Gedacht en Verdicht. Gedichten van de Zee (1999). Voor FVD zal hij zich vooral richten op de zorg.
9. Yernaz Ramautarsing
Yernaz Ramautarsing (1987), opiniemaker en publicist, is oprichter van het Facebook-platform ‘Linkse Indoctrinatie op de Universiteit’. Hij verwierf bekendheid via columns en optredens op televisie, onder meer bij Pauw & Witteman en Pauw. Yernaz zal zich voor FVD met name richten op het media-beleid en de NPO.
10. Zlata Brouwer
Slaat Brouwer (1985), violist en ondernemer, doceert (klassiek) viool en verhandelt wereldwijd strijkinstrumenten. In 2011 werd ze uitgeroepen tot ‘Ondernemer van het Jaar’ door de KvK. Het jaar daarvoor riep de VIVA haar uit tot één van de 400 ‘meest succesvolle vrouwen in Nederland’. Ze schreef drie boeken over vioolspelen. Zlata zal zich voor FVD vooral richten op cultuur.
Of het Zwitserse model waarbij politici zich achteraf in allerlei bochten wringen om de uitslag van referenda maar niet door te hoeven voeren.quote:Op zondag 6 november 2016 10:58 schreef Isabeau het volgende:
[..]
En ik hou niet zo van de mening van de massa
Zwitsers model. Je bedoelt dat model dat vrouwenkiesrecht t/m 1971 (!!) heeft geblokkeerd in Zwitserland.
bronquote:Baudet neemt het op tegen PVV met patriottisme en radicale democratie
Met een mix van forse belastingverlaging, patriottisme en radicaal vernieuwende democratische voorstellen gaat het Forum voor Democratie in zijn verkiezingsprogramma de concurrentiestrijd aan met Geert Wilders' PVV en Jan Roos' VNL. Het Forum wil directe democratie in alle geledingen van de overheid. Alle burgemeesters worden direct gekozen, net als de minister-president. De belastingen en de immigratie gaan omlaag, de salarissen voor leraren en agenten juist omhoog.
Allemaal erg Amerikaans. Maar goed, Nederland is geen Amerika en je kan patriotisme volgens mij niet afdwingen.quote:Het Forum ademt patriottisme ('we gaan weer van ons land houden en trots zijn op onze gedeelde geschiedenis en toekomst!')
Hehe, het is wel vermakelijk leesvoer. Gaat er vast in als zoete koek bij de boze kereltjes maar het is inhoudelijk flinterdun en niet erg doordachtquote:Op zondag 1 januari 2017 16:02 schreef Tem het volgende:
Verkiezingsprogramma is inmiddels beschikbaar.
https://forumvoordemocratie.nl/verkiezingsprogramma
Snap ik wel na zijn ontslag bij de VARA.quote:Haye van der Heyden sluit zich aan bij Forum voor Democratie
De bekende regisseur, scenarist en uitvoerend kunstenaar Haye van der Heyden (1957) sluit zich aan bij Forum voor Democratie. Hij heeft veertig jaar gewerkt als muzikant, cabaretier, acteur, presentator, regisseur en schrijver en is in die laatste hoedanigheid de geestelijk vader en/of scenarist van veel bekende Nederlandse series geweest zoals: “Divorce” en “In De Vlaamsche Pot”. Daarnaast schreef Haye vijfentwintig (kinder)boeken, vijfentwintig toneelstukken en honderden scripts voor allerlei andere series.
Ook werkte hij een aantal jaren voor John de Mol Produkties en Endemol, onder meer als hoofd R&D en was als zodanig de bedenker van de naam van de wereldhit “Big Brother”.
Haye zal zich bij Forum voor Democratie vooral gaan inzetten voor de hervorming van de NPO naar een meer neutrale positie en een accentverlegging in de subsidiëring in de kunsten.
https://forumvoordemocrat(...)uit-zich-aan-bij-fvd
Ze pretenderen dus niet objectief te zijn.quote:Op zaterdag 7 januari 2017 13:26 schreef DrDentz het volgende:
Nee, ze pretenderen een kritisch-denkende rebel te zijn, maar degene die kritisch denkt wordt eruit gezet.
Volgens Haye pretendeerde de VARA objectief te zijn. Staat in je laatste alinea.quote:Op zaterdag 7 januari 2017 13:32 schreef DrDentz het volgende:
Nee, dat staat er ook niet, dat ze dat pretenderen te zijn. Haye van der Heyden vindt dat ze dat moeten zijn omdat het ook betaald wordt door PVV'ers.
Dan past het wellicht dus beter bij een van die nieuwe omroepen als WNL of Powned. Overigens lijkt het me veel te politiek correct voor de PVVquote:Op zaterdag 7 januari 2017 13:33 schreef DrDentz het volgende:
Kinderen geen bezwaar lijkt me wel een serie die aansluit bij de doelgroep PVV, gewoon normale volkse serie, Amerikaanse sitcom achtige troep.
Dat richting extreemrechts neigen matig past bij een sociaaldemocratische omroep snap ik wel. Maar hopelijk heeft hij zijn plekje gevonden bij Baudet. Als blaaskaken zonder veel inhoud onder elkaar.quote:Op zaterdag 7 januari 2017 13:37 schreef DrDentz het volgende:
"Na mijn artikelen (Wij zijn op weg, het gaat goed met Nederland enVooruitgang voor allen is aanstaande) in deze krant van ongeveer een jaar geleden waarin ik mijn waardering uitsprak voor de bijdragen van Geert Wilders aan onze democratie, had ik een lang afscheidsgesprek met de programmadirecteur van de VARA – de omroep die tot op dat moment mijn werkgever was en die ik als de beste en professioneelste in mijn loopbaan heb ervaren. Hij legde mij uit dat het toch wel erg moeilijk voor hem was om door te gaan met iemand zoals ik. Het was een mooie en lange trialoog – het hoofd drama zat ook aan – waarin wij het slechts over één ding helemaal eens waren: wij proberen niet te discrimineren."
“Het probleem is alleen: wat is discriminatie? Het waren kort daarna vooruitstrevende cabaretiers van diezelfde VARA die overwogen PVV-stemmers te weren bij hun theatervoorstellingen. Zij zijn daar nog immer in de gratie, ik niet”, gaat hij verder. “Dat ik waarschijnlijk nooit meer voor de VARA zal werken, is natuurlijk wel een tikje Noord-Koreaans, maar ik snap het wel. Een mens moet ‘verschillig’ zijn en kritisch, maar niet de verkeerde kant op, dat kan natuurlijk niet. Met kritisch zijn moet je natuurlijk wel keurig in de pas blijven lopen”.
Even los van het 'extreemrechts' geframe (hoezo geen inflatie in Nederland, sommige begrippen zijn extreem geinflateerd), bedoel eigenlijk te zeggen dat het ook wel een partij voor jou zou zijn?quote:Op zaterdag 7 januari 2017 13:39 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Dat richting extreemrechts neigen matig past bij een sociaaldemocratische omroep snap ik wel. Maar hopelijk heeft hij zijn plekje gevonden bij Baudet. Als blaaskaken zonder veel inhoud onder elkaar.
Die lijkt me vergelijkbaar met de zelfbenoemde grootste intellectueel van Nederland.quote:Op zaterdag 7 januari 2017 13:46 schreef DrDentz het volgende:
Je denkt dat iemand als Jesse Klaver meer 'inhoud' heeft dan Thierry Baudet?
Doe normaal!quote:Op zaterdag 7 januari 2017 14:08 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Die lijkt me vergelijkbaar met de zelfbenoemde grootste intellectueel van Nederland.
Is dit photoshop?quote:Op zaterdag 7 januari 2017 17:59 schreef Perrin het volgende:
Haye van der Heyden sluit zich aan bij Baudet
[ afbeelding ]
edit: ah, ook al aan de late kant
DSB-horzel Lakeman naar Forum voor Democratiequote:DSB-horzel Lakeman naar Forum voor Democratie
Econometrist Pieter Lakeman, die bekend werd als voorman van gedupeerde rekeninghouders van onder meer DSB Bank, sluit zich aan bij Forum voor Democratie (FvD). Of hij aan de kandidatenlijst voor de aanstaande Tweede Kamerverkiezingen wordt toegevoegd is nog onduidelijk. De partij van lijsttrekker Thierry Baudet stelt de lijst zaterdag vast.
Lakeman schreef in de jaren negentig een kritisch boek over immigratie. Hij gaat zich voor FvD bezighouden met de kosten van immigratie, pensioenen en pensioenfondsen en de kosten van het hoger onderwijs.
De 74-jarige Lakeman wierp zich acht jaar geleden tijdens de bankencrisis op als belangenbehartiger van rekeninghouders van DSB Bank, die hun spaargeld in gevaar zagen. Hij deed onder meer een omstreden oproep tot een zogeheten bankrun.
Ik ga op hem stemmen.quote:Op zondag 18 december 2016 10:49 schreef Kaas- het volgende:
[..]
Gaat dan ook niemand stemmen op die charlatan.
Ik raad u aan eens een van Baudet's boeken te lezen.quote:Op dinsdag 10 januari 2017 15:49 schreef 99.999 het volgende:
Terwijl juist De Hond altijd flink gunstiger peilt voor dit soort clubjes dan realistisch is
Op de nr. 2quote:Op vrijdag 20 januari 2017 01:38 schreef bamibij het volgende:
[..]
Op je libertarische vriend Yernaz?
Wat een baas. "Ik wil ze gewoon mores leren!"quote:
U komt zometeen met een kritisch en onderbouwd verhaal waarin u de zaken in Aanval op de natiestaat (Thierry Baudet) weerlegt? Anders doet u zelf niets anders dan hoe u Cherry beschrijft. Kannie wachten!quote:Op maandag 23 januari 2017 20:07 schreef klnvntrbyt het volgende:
Thierry Baudet is een slang die zijn persoonlijke mening presenteert als een feit.
Alleen domme mensen trappen daarin.
Verder zonde van het gemeenschapsgeld om een referendum te forceren over een associatieverdrag terwijl de intentie toch heel anders was, nl. een populariteitstest.
Nationalisme heeft niets met oorlog te maken, sterker nog, het nederlands verzet was bij uitstek nationalistisch. Je kunt uit naam van nationalisme oorlog voeren, net zoals je uit naam van liefde een moord kan plegen. Het gedachtengoed van hitler had fundamenteel weinig met nationalisme te maken maar meer met rassenzuivering en inderdaad imperialisme.quote:Op maandag 23 januari 2017 21:12 schreef klnvntrbyt het volgende:
"Up-date: Op 27 juli 2012 verscheen in het NRC een interview met prof. Wesseling. De Leidse historicus gaat in op de stelling van Baudet over Europa. "Baudet kiest een ideologisch standpunt. En hij heeft de begrippen imperialisme en nationalisme door elkaar zitten klutsen. Iedereen die nationalistisch is en daarna gaat veroveren, die zou dan opeens niet meer nationalistische maar imperialistisch zijn? Ik kan daar gaan touw aan vastknopen. Je kunt proberen te wat de Europese gemeenschap aan goeds of fouts heeft gedaan, maar niet met de twee meest misbruikte begrippen uit de Europese geschiedenis. (...) Het heeft wel iets van: kijk mij eens! Het is een vorm van aandacht vragen. En krijgen."
http://www.drogredenen.nl/2012/06/normal.html
hij kan niet eens de naam Teeven niet goed uitsprekenquote:Op dinsdag 24 januari 2017 21:01 schreef invalidusername het volgende:
De nummer 2 spreekt over de Teeven deal / Rutte / V.d. Steur. Meer dan een jaar geleden, vlijmscherp avant la lettre. Zou een verademing zijn om deze pitbull in de kamer te hebben, probeer je maar eens voor te stellen hoe dat V.d Steur debat deze week in de kamer zou lopen MET hem.
De reguliere partijen die pas wakker schieten als een journalist er wat over schrijft, en gedwongen worden, anders hadden we nog steeds niks geweten vanwgee algehele lamlendigheid en fluwelen handschoenen bij onze 'volks' vertegenwoordigers.quote:Op vrijdag 27 januari 2017 15:56 schreef rubbereend het volgende:
[..]
hij kan niet eens de naam Teeven niet goed uitspreken
Verder zegt hij niks anders dan de reguliere partijen in de Tweede Kamer
Dat staat me wel een beetje tegen aan deze partij, de hang naar veel referenda en directie verkiezingen. Ze hebben experts op ieder gebied in huis, die weten toch wel beter wat er moet gebeuren dan jan met de pet?quote:Op vrijdag 27 januari 2017 01:36 schreef IPA35 het volgende:
Lang was ik eigenlijk nogal anti-democratisch ingesteld. Ik ben tot inkeer gekomen. Ik denk dat in onze huidige situatie referenda een grote stap vooruit zouden kunnen zijn om de macht van de gevestigde orde te doorbreken.
Dus ga op Baudet stemmen.
Hun programma is ook diverser en ze bieden oplossingen.quote:Op vrijdag 27 januari 2017 16:26 schreef DrDentz het volgende:
Het is eigenlijk een PVV voor hoger opgeleiden. Je wordt niet als tokkie gezien als je zegt Forum voor Democratie te stemmen, maar FvD kan wel meevaren op het succes van de PVV en dan de ministers leveren, ze hebben meer kennis en kunde in huis dan Wilders zijn partij.
Van de wat meer doordachte oplossingen zijn ze natuurlijk niet zoquote:Op zaterdag 4 februari 2017 15:36 schreef Odaiba het volgende:
[..]
Hun programma is ook diverser en ze bieden oplossingen.
Ik snap dat je enige aversie hebt tegen deze partij, maar heb je ook nog wat zinnigs te zeggen? Je vervuilt dit draadje enkel met nietszeggende posts en kinderachtige oneliners.quote:Op maandag 6 februari 2017 13:11 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Van de wat meer doordachte oplossingen zijn ze natuurlijk niet zo
Ik heb hun verkiezingsprogramma gelezen. Het is iets uitgebreider en doordachter dan dat van de PVV maar niet bijster veel. Als je het leest, dan kan je toch bijna niet onder de indruk zijn? Het is veel goedkoop scoren en het ontbreekt op bijna alle punten aan inhoudelijke en financiële onderbouwingen.quote:Op woensdag 8 februari 2017 13:07 schreef Tocqueville het volgende:
[..]
Ik snap dat je enige aversie hebt tegen deze partij, maar heb je ook nog wat zinnigs te zeggen? Je vervuilt dit draadje enkel met nietszeggende posts en kinderachtige oneliners.
Dat is wel heeeel erg lovend voor 99.999 zijn doen, dat moet wel een uitstekend programma en een verpletterend optreden geweest zijn, ik zou zeggen ga het lezen en zien!quote:Op woensdag 8 februari 2017 17:35 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Ik heb hun verkiezingsprogramma gelezen. Het is iets uitgebreider en doordachter dan dat van de PVV maar niet bijster veel. Als je het leest, dan kan je toch bijna niet onder de indruk zijn? Het is veel goedkoop scoren en het ontbreekt op bijna alle punten aan inhoudelijke en financiële onderbouwingen.
Zag hem afgelopen zondag ook op TV bij Buitenhof en daar werd hij inhoudelijk wel erg makkelijk aan de kant geschoven door de andere gasten.
Ik snap oprecht niet waarom mensen voor hem vallen.
Yup, ook het filmpje bij het Clingendael instituut gezien?quote:Op zondag 12 februari 2017 14:28 schreef Gohf046 het volgende:
Helder en duidelijk optreden vandaag in Business class. Go FvD!
Wat is er dan sterk aan? Ik zie een paar goede ideeën maar die vind ik eigenlijk bij elke partij wel terug. Een hoop dingen die men graag wil maar geen enkele onderbouwing hoe men dat dan wil.quote:Op zaterdag 18 februari 2017 22:16 schreef frietenstamp het volgende:
Vandaag op de site beland. Sterk programma en lekker overzichtelijk.![]()
https://forumvoordemocratie.nl/verkiezingsprogramma
quote:'O ja, dat kan wel. Thierry, ach. Dobberden we hier in mijn boot. Ik antwoordde: 'Wat denk je zelf?' Niet om onaardig te zijn, want ik vind dat er veel te agressief op hem wordt gereageerd. Thierry is een jongen uit een NRC-milieu die ineens allemaal dingen gaat vinden waar de NRC-lezers het niet mee eens zijn. Een machteloze woede maakt zich dan van die mensen meester. Ik herken in hem het extremisme van mezelf toen ik twintig jaar jonger was. Ik bewonder dat extremisme, maar in de politiek leidt het tot niets, tenzij je een dictatuur wilt vestigen.'
Dat was nogal pathetisch van Wiegel. Hij laat zijn persoonlijke afkeer teveel gelden aangezien hij zelf ook niet vies is van dergelijke retoriek.quote:Op zondag 19 februari 2017 18:07 schreef DrDentz het volgende:
Baudet: 'Wij hebben het beste partijprogramma van alle politieke partijen in Nederland.'
Wiegel: 'Dat heb ik nou zelf over mijn partijprogramma nooit durven zeggen!'
Baudet: 'Over ondernemers..'
Wiegel: 'Hahahaha!'
Baudet: 'We hebben een enorme zorgparagraaf.. veel aandacht voor het onderwijs..'
Wiegel: 'Ja. Houden zo!'
Onze lijsttrekker wordt gewoon uitgelachen door die ouwe eindbaas.
Bindende referenda en uit de EU. Dat is noodzakelijk. De EU ansich is geen verkeerd idee maar de manier waarop het nu uitgevoerd word is rotter dan rot. Daarnaast hebben wij Nederlanders amper kans om invloed uit te oefenen op het EU parlement, maar geven we steeds meer soevereiniteit uit handen. Veel ex eu parlementariers verkassen na hun politieke carriere bij diverse lobby bedrijven van multinationals om vooral hun belangen en macht te handhaven. We moeten ze snel mogelijk uit de EU! Dat hoeft overigens helemaal niet nadelig te zijn voor de import en export want via de EER kunnen we gewoon toegang behouden tot de interne markt.quote:Op zaterdag 18 februari 2017 22:29 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Wat is er dan sterk aan? Ik zie een paar goede ideeën maar die vind ik eigenlijk bij elke partij wel terug. Een hoop dingen die men graag wil maar geen enkele onderbouwing hoe men dat dan wil.
Verder is het gezeik over de EU en referenda al meteen een keiharde diskwalificatie.
Overigens is dit hun enorme zorgparagraaf.quote:Op zondag 19 februari 2017 18:07 schreef DrDentz het volgende:
Baudet: 'Wij hebben het beste partijprogramma van alle politieke partijen in Nederland.'
Wiegel: 'Dat heb ik nou zelf over mijn partijprogramma nooit durven zeggen!'
Baudet: 'Over ondernemers..'
Wiegel: 'Hahahaha!'
Baudet: 'We hebben een enorme zorgparagraaf.. veel aandacht voor het onderwijs..'
Wiegel: 'Ja. Houden zo!'
Onze lijsttrekker wordt gewoon uitgelachen door die ouwe eindbaas.
Allemaal plannen die vooral veel extra geld gaan kosten maar waar ze dat dan uit gaan betalen behalve het altijd populaire 'terugdringen van de bureaucratie' maken ze niet bepaald helder.quote:Goede en betaalbare zorg is van levensbelang voor iedereen.
De afgelopen jaren is de zorg in Nederland fors duurder geworden. Eigen risico en eigen bijdragen zijn flink gestegen en voor steeds meer mensen vormen deze kosten een belemmering om naar de dokter te gaan. Zorgverzekeraars zijn op de stoel van de zorgprofessionals gaan zitten in hun ijver de kosten in de hand te houden.
Dat is hopeloos mislukt. De kosten zijn gestegen en de toegang tot de zorg wordt steeds verder belemmerd. Dezelfde ontwikkeling zie je bij de WMO (Wet Maatschappelijke Ondersteuning en de WLZ (Wet Langdurige Zorg)
Gemeente gebruiken geld, dat is bestemd voor de zorg, voor de bouw van een zwembad of ze vullen er het gat in de gemeentebegroting mee. De burger met een zorgvraag staat in de kou.
Niets wijst erop dat deze situatie de komende jaren gaat verbeteren. Reden voor Forum voor Democratie om haar plannen voor de zorg te richten op twee pijlers: kosten terugdringen en het beschikbare geld zoveel mogelijk inzetten voor echte zorg.
Om dat doel te bereiken gaan we niet het hele systeem weer volledig overhoop halen.
Iedere wijziging in de regels of zelfs een heel nieuw stelsel bedenken, kost veel geld en dat geld kan wat ons betreft beter worden besteed. In plaats van meer regels worden regels afgeschaft. Vertrouwen op het gezonde verstand komt daarvoor in de plaats.
De zorgverzekeraars houden een taak bij het in toom houden van de zorgkosten en zij moeten daarbij gecontroleerd worden door een marktmeester. Verzekeraars mogen zich niet meer bemoeien met de manier waarop zorgverleners hun werk doen. De zorgprofessionals krijgen het stuur weer in handen.
Burgers worden gestimuleerd en gefaciliteerd om elkaar te kunnen helpen waardoor kosten lager zullen uitvallen.
Wij willen:
Verlaging eigen risico. De huidige ¤ 385 eigen risico wordt verlaagd tot maximaal ¤ 200.
Maximeren eigen bijdrage. Streven naar een lagere maximale eigen bijdrage voor WLZ en WMO.
Terugdringen van bureaucratie. Dit betekent meer geld beschikbaar voor echte zorg. In de spreek kamer heeft een dokter meer aandacht voor de patiënt in plaats van voor een beeldscherm.
Winstuitkering en reserves van verzekeraars worden aan strengere regels gebonden. Geld dat verdiend wordt met zorgverzekeringen moet altijd ten goede komen van de verzekerden.
Alle gelden in thuiszorg, jeugdzorg en ouderenzorg worden geoormerkt. Zorggelden moeten door gemeente aan zorg worden besteed in plaats van aan andere gemeentelijke activiteiten.
De voorwaarden voor thuiszorg, jeugdzorg en ouderenzorg in alle gemeenten hetzelfde.
Waar je ook woont, iedereen heeft recht op hetzelfde zorgpakket.
Einde aan wildgroei van polissen.
Alle verzekeraars bieden de basisverzekering aan als restitutiepolis.
Vrije artsenkeuze. U bepaalt zelf welke arts, welke psycholoog en welk ziekenhuis u wilt.
Landelijke inkoop geneesmiddelen en zoveel mogelijk voorschrijven van generieke medicijnen. Mensen kunnen zoveel als mogelijk het vertrouwde geneesmiddel blijven gebruiken.
Initiatieven voor meer-generatiewoningen in samenwerking met architecten en bouwsector.
Verantwoord en verzorgd “thuis” blijven wonen, wordt mogelijk en aantrekkelijk voor een grote groep kiezers.
Medisch beroepsgeheim behouden.
Verzekeraars en overheid krijgen nooit toegang tot de inhoud van het patiëntendossier.
Meer nadruk op gezondheidspreventie programma’s. Mensen krijgen hulp en advies om te voorkomen dat ze ziek worden.
Jij denkt dat de EU erg openstaat voor freeriders?quote:Op maandag 20 februari 2017 17:17 schreef Gohf046 het volgende:
[..]
Bindende referenda en uit de EU. Dat is noodzakelijk. De EU ansich is geen verkeerd idee maar de manier waarop het nu uitgevoerd word is rotter dan rot. Daarnaast hebben wij Nederlanders amper kans om invloed uit te oefenen op het EU parlement, maar geven we steeds meer soevereiniteit uit handen. Veel ex eu parlementariers verkassen na hun politieke carriere bij diverse lobby bedrijven van multinationals om vooral hun belangen en macht te handhaven. We moeten ze snel mogelijk uit de EU! Dat hoeft overigens helemaal niet nadelig te zijn voor de import en export want via de EER kunnen we gewoon toegang behouden tot de interne markt.
Ze moeten wel. Rotterdam is nog altijd de grootste haven en dat verandert niet zo snel.quote:Op maandag 20 februari 2017 17:45 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Jij denkt dat de EU erg openstaat voor freeriders?
We krijgen dan vermoedelijk hooguit het Zwitserse of Noorse model aangeboden. Dus we verplichten ons de regels 1 op 1 over te nemen en betalen gewoon vrolijk mee in ruil voor de toegang tot de interne markt. Maar iets zegt me dat dit niet is wat men wil met uit de EU stappenquote:Op maandag 20 februari 2017 17:46 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Ze moeten wel. Rotterdam is nog altijd de grootste haven en dat verandert niet zo snel.
Zo! Vergeleken met de PVV is dat wel een enorme zorgparagraaf.quote:Op maandag 20 februari 2017 17:44 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Overigens is dit hun enorme zorgparagraaf.
[..]
Allemaal plannen die vooral veel extra geld gaan kosten maar waar ze dat dan uit gaan betalen behalve het altijd populaire 'terugdringen van de bureaucratie' maken ze niet bepaald helder.
Dat dan weer welquote:Op maandag 20 februari 2017 17:50 schreef DrDentz het volgende:
Zo! Vergeleken met de PVV is dat wel een enorme zorgparagraaf.
Zijn fotoboekquote:Op maandag 20 februari 2017 22:36 schreef wuuht het volgende:
Welk boek van Thierry raden jullie mij aan?
Aanval op de natiestaat is zijn proefschrift. Niet het meest makkelijke boek en hij heeft een aantal termen zoals "multicultureel kosmopolitisme" die, hoewel hij ze duidelijk verklaart, niet verder in het publieke debat gebruikt worden. Wel erg interessant.quote:Op maandag 20 februari 2017 22:36 schreef wuuht het volgende:
Welk boek van Thierry raden jullie mij aan?
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Geen pers die dit overneemt...quote:Wetsvoorstel moet Nederlandse waarden beschermen
Als Forum voor Democratie, de partij van Thierry Baudet, na de verkiezingen plaats mag nemen in de Tweede Kamer, zullen zij als eerst het wetsvoorstel Bescherming Nederlandse Waarden indienen. Met deze wet willen ze onder andere de Nederlandse waarden vastleggen om de integratieproblematiek aan te pakken.
“We willen de impasse waar Nederland sinds de moord op Fortuyn in zit doorbreken”, aldus de FvD-lijsttrekker tegenover WNL. Hij doelt hiermee op het feit hoe er momenteel om wordt gegaan met de problemen rondom integratie. “De gevestigde partijen willen de integratieproblemen niet zien, niet benoemen, ze kijken weg, daarnaast hebben we Wilders en die wil de Koran verbieden, scholen sluiten enzovoorts.” Volgens Baudet heeft hij met deze wet ‘de stip aan de horizon’ in handen.
Vijf punten
Er worden wat Baudet betreft vijf punten ingevoerd waar alle instanties zich aan moeten houden. Als religieuze leefregels in contrast staan met de Nederlandse wet, dan staat de wet daar boven. Iedereen mag geloven wat hij of zij wil, dus je mag ook van je geloof vallen. Godsdienst mag bekritiseerd en geanalyseerd worden, en ook in twijfel getrokken. Iedereen is gelijk, ongeacht geslacht, ras of seksuele geaardheid. Uithuwelijking en kindhuwelijken zijn onaanvaardbaar en iedereen heeft een vrije partnerkeuze.
“Dit is ontzettend belangrijk omdat dit het uitgangspunt is van de liberale, vrije samenleving die Nederland is”, stelt Baudet. “Als je die vijf uitgangspunten onderschrijft, hoor je er helemaal bij. Doe je het niet, is het gewoon einde oefening.”
http://wnl.tv/2017/02/24/(...)-waarden-beschermen/
Blijft een kleine splinterpartij die tegen de gevestigde orde is hè... eentje die zonder veel aandacht gewoon een zetel lijkt te kunnen pakken.quote:Op vrijdag 24 februari 2017 13:47 schreef nlboy het volgende:
[..]
Geen pers die dit overneemt...blijft bijzonder.
Het nieuws komt toch al vanuit een publieke omroep?quote:Op vrijdag 24 februari 2017 13:47 schreef nlboy het volgende:
[..]
Geen pers die dit overneemt...blijft bijzonder.
Er is juist buitenproportioneel veel aandacht voor dit clubje. Mal argument dus.quote:Op vrijdag 24 februari 2017 13:50 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Blijft een kleine splinterpartij die tegen de gevestigde orde is hè... eentje die zonder veel aandacht gewoon een zetel lijkt te kunnen pakken.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |