abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_165433821
Syrië

Syrië is een seculiere republiek met 22,5 miljoen inwoners en heeft sinds 2000 als president Bashar al-Assad. In de presidentsverkiezingen van 2014 won hij met 88,7% van twee tegenkandidaten. Voor 2000 was vanaf 1971 zijn vader Hafiz al-Assad aan de macht die in 1981 een gewelddadige opstand van het Moslimbroederschap neersloeg. Nadat eind 2010 in Tunesië demonstraties begonnen en daarbij Ben Ali werd verjaagd verspreiden de demonstraties zich door de hele regio waaronder in Syrië. Volgens delen van de oppositie werd er door de overheid op vreedzame demonstranten geschoten.

In reactie op de demonstraties kondigde Assad hervormingen aan, er werd een nieuwe grondwet aangenomen waarin niet langer stond dat de Ba'ath-partij, een Arabisch nationalistische en socialistische partij, de staat en de samenleving leid en er ook andere politieke partijen mochten gevormd worden die niet lid zijn van het National Progressive Front, wel mochten partijen niet gebaseerd zijn op religie of etnische basis. Vervolgens werden er in 2012 parlementsverkiezingen gehouden waarbij ook partijen die niet lid zijn van het NPF zetels wonen, door de rebellen werden deze verkiezingen als ondemocratisch en oneerlijk beschouwd. In juni 2014 werden er presidentsverkiezingen gehouden waarbij ook andere kandidaten dan Assad mochten meedoen, dit werd door de rebellen ook als een farce gezien.

Tot nu toe zijn er in de oorlog meer dan 220.000 doden gevallen. Etnische groepen spelen een belangrijke rol in de oorlog, Syrië bestaat voor 74% uit soennieten (van wie 10% Koerden), 13% sjiieten (met de alawieten als belangrijkste subgroep), 10% christenen en 3% druzen.

Een factor in de oorlog zijn de Koerden, een volk van 35 miljoen mensen met een eigen taal en cultuur, maar geen eigen land. Ze zijn verspreid over onder meer Turkije, Syrië, Irak (Iraaks-Koerdistan), Iran en de vroegere Sovjet-Unie. De Syrische Koerden proberen neutraal te blijven in de oorlog tussen de regering en de rebellen, er zijn echter wel verschillende gevechten geweest tussen rebellen waaronder FSA + Al Nusra (Al Qaida) en de Koerden. Ook hebben er tussen het NDF/SAA en de Koerden zich wat incidenten voor gedaan. Ze hebben in de door hun bestuurden gebieden autonomie uitgeroepen. Net als de regering zijn ze seculier. Turkije is tegen de Koerdische autonomie en steunt daarom ISIS en Al Qaida tegen ze.

Vechtende groeperingen
List of armed groups in the Syrian Civil War
Syrische regering onder leiding van Bashar al-Assad
Syrisch Arabisch Leger (SAA) - leger van Syrië
National Defence Force (NDF) - civiele ondersteuning van het Syrische leger
Hezbollah - islamitische militie en politieke partij in Libanon

Landen die de Syrische regering steunen: Rusland (sinds de Koude Oorlog een bondgenoot en Syrië heeft de laatst overgebleven marinebasis van Rusland in de regio), China, Iran, Algerije, Soedan, Wit-Rusland, Venezuela, Irak en Noord-Korea.

Rebellen
Vrij Syrisch Leger (FSA) - verschillende milities die zich zo noemen
Islamitisch Front - wahabitische islamistische organisatie, verwerpt representatieve democratie en secularisme
Al-Nusra Front (JAN) - wahabitische terreurorganisatie, onderdeel van Al Qaida

IS(IS) - wahabitische terreurorganisatie dat zowel in Irak als in Syrië opereert. Iedereen die niet soennitisch wordt onthoofd door deze groepering. In februari 2014 verbrak Al-Qaeda de banden met IS. IS heeft aan zowel de regering, de Koerden als de andere rebellen groepen de oorlog verklaart.

Landen die de rebellen steunen: NAVO-landen, Jordanië, Libië, VAE, Saudi-Arabië en Qatar. De voornaamste reden van die landen om de rebellen te steunen is het bondgenootschap van Syrië met Iran en Rusland, en de steun aan Hezbollah.

Koerden
Volksbeschermingeenheden (YPG) - Koerdisch leger, gesteund door de VS en de PKK

Kaart van de huidige militaire situatie
Rood = Syrische regering
Geel = Koerden (YPG)
Grijs = IS(IS)
Groen = andere rebellen (oa Islamitisch Front, Al Nusra (Al Qaida) en het Vrije Syrische Leger)

Zie ook
Syrische burgeroorlog - Wikipedia
BBC documentaire: A History of Syria with Dan Snow
Kaart van de huidige militaire situatie in Irak en Syrië
Uitgebreide kaart van de militaire situatie in Syrië

Updates
Syria's Civil War - Reddit
Al-Monitor

Twitteraars
Neutraal
https://twitter.com/ivansidorenko1
https://twitter.com/ejmalrai
https://twitter.com/edwardedark
https://twitter.com/joshua_landis

Pro-Koerden
https://twitter.com/ArjDnn
https://twitter.com/r3sho

Pro-regering
https://twitter.com/leithfadel
https://twitter.com/petolucem
https://twitter.com/Zinvor
https://twitter.com/ahmadalissa
https://twitter.com/Isham_AlAssad
https://twitter.com/FGunay1
https://twitter.com/resistanceer
https://twitter.com/sayed_ridha
https://twitter.com/moscow_ghost

Pro-rebellen
https://twitter.com/archicivilians
https://twitter.com/arabthomness
https://twitter.com/EliotHiggins

Irak
President Obama heeft toestemming gegeven voor luchtaanvallen op IS (Islamitische Staat)-strijders in het noorden van Irak. Ook zijn er voedselpakketten gedropt in de bergen van Sinjar waar tienduizenden vluchtelingen zich schuilhouden. Volgens Obama zijn de luchtaanvallen op beperkte schaal nodig, omdat de levens van Amerikanen op het spel staan, net als die van veel onschuldige burgers. In de stad Arbil werken een hoop Amerikanen. IS-strijders zijn die stad de afgelopen dagen steeds meer genaderd. Obama benadrukt dat er geen militairen naar Irak worden gestuurd. Eind 2011 kwam er officieel een einde aan de Amerikaanse militaire missie in Irak. De afgelopen dagen zijn tienduizenden Koerdische jezidi's en christenen gevlucht voor de soennitische IS-strijders.

Volgens de VN en vluchtelingen/ooggetuigen is er sprake van grootschalig seksueel misbruik door IS-strijders tegen vrouwen, tienermeisjes en jongens die tot de minderheden in Irak behoren. 1.500 yezidi's en christenen zouden mogelijk gedwongen worden om als seksslaaf te dienen. Ook zouden er 500 jezidi's levend begraven zijn door IS en gevonden zijn in een massagraf.

Vanuit hun bolwerk Falluja, dat IS in januari van dit jaar in handen kreeg, probeert de beweging steeds meer regio's in Irak te veroveren. Met de bezetting van Mosul heeft IS strategisch een gevoelige klap uitgedeeld aan de Iraakse strijdkrachten, die na vier dagen van gevechten de moed hebben opgegeven en de stad zijn ontvlucht. Net als 500.000 burgers overigens. Sinds 29 juni 2014 gaat "ISIS" (Islamitische Staat in Irak en de Levant) als "IS" (Islamitische Staat) door het leven: ze hebben een kalifaat opgericht dat uit delen van Irak en Syrië bestaat.

Kaart van de uiteindelijke staat die IS wil vestigen in het Midden-Oosten

Kaart van de huidige militaire situatie
Paars = Iraakse regering
Grijs = IS
Groen = Koerdistan (Peshmerga)

Zie ook:
Kaart van de huidige militaire situatie in Irak en Syrië
Uitgebreide kaart van de militaire situatie in Irak

Het NPU (Oftwel Nineveh Plain Protection Units) is een Assyrisch militie die december 2014 is ontstaan, hun doel is om de oorspronkelijke bewoners van Irak te beschermen dat zijn Assyriërs. Officieel zijn er 5500 leden aangesloten maar sinds de meest recente schatting zijn er nu al bijna 10.000 leden aansloten en ze groeien nog dagelijks. Het NPU word al gesteund door ''American Mesopotamian Organization '' en ze zoeken ook steun bij de Verenigde Staten en de EU. Het NPU zit nu in de provincie Nineveh (Ninawa) Ook een van de meest belangrijke doelen van het NPU is het creëren van een Assyrisch land. Dit gaat het dan waarschijnlijk worden.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Updates:
The Levantine War - Reddit
https://twitter.com/IraqiSecurity
One who deceives will always find those who allow themselves to be deceived.
- Niccolo Machiavelli, Chapter XVIII, Il Principe.
pi_165433881
Amerika geeft ISIS de luchthaven van Deir Zour als cadeau:


Op dit moment valt ISIS de luchthaven aan met mortieren....
pi_165434049
Gisteren bij Syrische familie gegeten met mijn vrouw. Mijn vrouw had een Syrische via haar werk leren kennen en bevriend geraakt. Leuke familie die uit de provincie van Hama komt en het redelijk goed hadden. Na twee jaar Turkije zijn ze via Algerije en Libië met de boot in Italië aangekomen en zo doorgereisd naar NL. De man hadden al familie in NL (eerder vertrokken vluchtelingen) en wilde daarbij in de buurt komen te wonen.
Op woensdag 26 oktober 2022 07:33 schreef Lospedrosa:
“Kan gebeuren in een live uitzending dat je je een beetje laat meeslepen er bleert dat je kinderen maar moet verbranden.”
pi_165434090
Het gaat weer los in Aleppo...
  maandag 19 september 2016 @ 19:13:34 #5
187810 Szura
Kijk eens aan!
pi_165434096
Oost-Aleppo wordt momenteel gebombardeerd. Beter duiken ze ook snel op in Deir ez-Zor.
Lekker zuipen, lekker dansen en daarna lekker neuken.
  maandag 19 september 2016 @ 19:14:31 #6
187810 Szura
Kijk eens aan!
pi_165434113
@AP
BREAKING: US says it's prepared to extend Syria truce despite violations and Syrian announcement it is over.

:') :D
Lekker zuipen, lekker dansen en daarna lekker neuken.
pi_165434196
quote:
0s.gif Op maandag 19 september 2016 19:14 schreef Szura het volgende:
@AP
BREAKING: US says it's prepared to extend Syria truce despite violations and Syrian announcement it is over.

:') :D
Wereldvreemd :')
One who deceives will always find those who allow themselves to be deceived.
- Niccolo Machiavelli, Chapter XVIII, Il Principe.
  maandag 19 september 2016 @ 19:30:21 #8
187810 Szura
Kijk eens aan!
pi_165434444
Lekker zuipen, lekker dansen en daarna lekker neuken.
  maandag 19 september 2016 @ 19:30:59 #9
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_165434456
Amerika :')
  maandag 19 september 2016 @ 19:37:39 #10
187810 Szura
Kijk eens aan!
pi_165434583
@EjmAlrai
Opps
#Russian source in #Syria:"We r not interested in the '#USA 7 days game' and we shall protect #SAA from any 'AF mistakes' from now on".
Lekker zuipen, lekker dansen en daarna lekker neuken.
  maandag 19 september 2016 @ 19:38:49 #11
442139 Zahreddine
Hertog Van Alva
pi_165434609
quote:
0s.gif Op maandag 19 september 2016 19:37 schreef Szura het volgende:
@EjmAlrai
Opps
#Russian source in #Syria:"We r not interested in the '#USA 7 days game' and we shall protect #SAA from any 'AF mistakes' from now on".
Ik ben benieuwd wat dat concreet betekend.
One who deceives will always find those who allow themselves to be deceived.
- Niccolo Machiavelli, Chapter XVIII, Il Principe.
pi_165434615
quote:
0s.gif Op maandag 19 september 2016 19:37 schreef Szura het volgende:
@EjmAlrai
Opps
#Russian source in #Syria:"We r not interested in the '#USA 7 days game' and we shall protect #SAA from any 'AF mistakes' from now on".
Hopelijk maken de Russen hun woorden nu wel waar...
pi_165434663
hodgsh2 twitterde op maandag 19-09-2016 om 19:25:17 أنباء غير موثوقة عن بدا هجوم على مطار دير الزور من قبل مقاتلي الدولة ... reageer retweet
Directe luchthaven van Deur Zour overun door ISIS is begonnen, bericht is nog onbevestigd.
pi_165434681
Army_of_Conques twitterde op maandag 19-09-2016 om 19:42:16 More than 20 aid trucks meant for besieged Aleppo set on fire by regime air strikes on Big Orem Rd. in rural Aleppo. reageer retweet
  maandag 19 september 2016 @ 19:44:09 #15
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_165434728
HKX07 twitterde op maandag 19-09-2016 om 19:43:07 #Syria Military of defence declares the end of 7 day ceasefire which was violated 300+ times by "rebels" inc #JFShttps://t.co/FFt8ss4Mgt reageer retweet
  maandag 19 september 2016 @ 19:53:53 #17
187810 Szura
Kijk eens aan!
pi_165434944
Jihadi Julian :')

@JulianRoepcke
#BREAKING #Statement
#Russia declares the ceasefire over, blames the United States and Syrian rebels.
#BombAssad
#StopRussia

@JulianRoepcke
Keep in mind that the #Assad regime killed around 100 civilians during the last "ceasefire" week while rebels killed around 0.

:')
Lekker zuipen, lekker dansen en daarna lekker neuken.
  maandag 19 september 2016 @ 19:56:23 #18
442139 Zahreddine
Hertog Van Alva
pi_165435009
quote:
0s.gif Op maandag 19 september 2016 19:53 schreef Szura het volgende:
Jihadi Julian :')

@JulianRoepcke
#BREAKING #Statement
#Russia declares the ceasefire over, blames the United States and Syrian rebels.
#BombAssad
#StopRussia

@JulianRoepcke
Keep in mind that the #Assad regime killed around 100 civilians during the last "ceasefire" week while rebels killed around 0.

:')
Hoeveel word die betaald door Qatar?
One who deceives will always find those who allow themselves to be deceived.
- Niccolo Machiavelli, Chapter XVIII, Il Principe.
  maandag 19 september 2016 @ 19:58:06 #19
442139 Zahreddine
Hertog Van Alva
pi_165435061
leithfadel twitterde op maandag 19-09-2016 om 19:55:37 The rebel idiots got in a fight with the UN today at Al-Wa'er. Apparently, they weren't happy about something the UN was doing reageer retweet
One who deceives will always find those who allow themselves to be deceived.
- Niccolo Machiavelli, Chapter XVIII, Il Principe.
  Moderator maandag 19 september 2016 @ 20:13:51 #20
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_165435508
is daar meer informatie over?
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
pi_165436151
aj_observations twitterde op maandag 19-09-2016 om 18:27:12 President #Assad tells it like it is, the US strike on #DeirEzzor AB was no mistake, they wanted #ISIS to overrun ithttps://t.co/FVHy8ZuxaL reageer retweet
pi_165436281
naser_j12 twitterde op maandag 19-09-2016 om 20:17:20 معلومة :مستودعات السلاح التي ضمن مطار #دير_الزور العسكري تكفي لقتال عشر سنوات متتالية بحسب شبكات راصدة#إحباط_4عمليات_إرهابية#باقية_وتتمدد reageer retweet
Dair Zour luchthaven heeft volgens deze gast zoveel munitie en bevoorrading dat men daarmee 10 jaar lang oorlog kan voeren (overdreven), maar het zal zeker grote voordelen en bevoorrading brengen voor ISIS als het hun lukt om die luchthaven over te nemen. Misschien heeft Amerika samen met ISIS gecoördineerd om ISIS op deze manier te bevoorraden met nieuwe munitie?
  maandag 19 september 2016 @ 20:45:05 #23
442139 Zahreddine
Hertog Van Alva
pi_165436545
AlArabiya_Eng twitterde op maandag 19-09-2016 om 17:49:24 #BREAKING: Mohammed bin Nayef: #Saudi Arabia welcomed over 2.5 million #Syrian refugees since the conflict began reageer retweet
Saudis :')
One who deceives will always find those who allow themselves to be deceived.
- Niccolo Machiavelli, Chapter XVIII, Il Principe.
  maandag 19 september 2016 @ 20:56:09 #24
442139 Zahreddine
Hertog Van Alva
pi_165436885
http://www.hln.be/hln/nl/(...)en-en-gewonden.dhtml

Wie heeft zin om een orgaan van een IS strijder in je te krijgen?
One who deceives will always find those who allow themselves to be deceived.
- Niccolo Machiavelli, Chapter XVIII, Il Principe.
pi_165437178
quote:
0s.gif Op maandag 19 september 2016 20:13 schreef sp3c het volgende:
is daar meer informatie over?
Verschillende en tegenstrijdige info van UN die evacuaties zou tegenhouden tot Assad die de evacuaties zou uitvoeren. Neem eruit wat in je straatje past. ;)

http://sana.sy/en/?p=88510
quote:
Informed source: UN hinders the exit of gunmen from al-Waer neighborhood to Idleb under groundless pretexts
http://orient-news.net/en(...)aced-by-Assad-regime
quote:
Civilians in al-Waer about to be displaced by Assad regime
http://orient-news.net/en(...)ontinues-deportation
quote:
Al-Waer: Opposition warns, Assad brushes aside, continues deportation
http://en.farsnews.com/newstext.aspx?nn=13950629001256
quote:
Reconciliation Plan in Homs Delayed Due to UN Representative's Absence
Dus daadwerkelijk 'in a fight'? Neuh. De evacuatie gaat dusver niet volgens plan.
“To destroy a people you must first sever their roots.”
  Moderator maandag 19 september 2016 @ 21:05:22 #26
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_165437257
fog of war dus

k thanks :)

enige idee wat de nationaliteiten van de VN'ers zijn?
waar moet ik zoeken?
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
  maandag 19 september 2016 @ 21:09:11 #27
187810 Szura
Kijk eens aan!
pi_165437403
Hahahahahahahah
Wat een ultieme triestheid deze onzin

Lekker zuipen, lekker dansen en daarna lekker neuken.
  maandag 19 september 2016 @ 21:11:41 #28
442139 Zahreddine
Hertog Van Alva
pi_165437490
quote:
0s.gif Op maandag 19 september 2016 21:09 schreef Szura het volgende:
Hahahahahahahah
Wat een ultieme triestheid deze onzin

[ afbeelding ]
The daily beast :') :') :')

Weer zo een tabloid dat je niet al te serious moet nemen....
One who deceives will always find those who allow themselves to be deceived.
- Niccolo Machiavelli, Chapter XVIII, Il Principe.
pi_165437659
RamiAILoIah twitterde op maandag 19-09-2016 om 21:11:37 Child fighter appearing in a new #ISIS beheading media from Ninawa.. #Iraq https://t.co/EaOEM46UR5 reageer retweet
pi_165438196
quote:
0s.gif Op maandag 19 september 2016 21:09 schreef Szura het volgende:
Hahahahahahahah
Wat een ultieme triestheid deze onzin

[ afbeelding ]
_O- _O- _O-
  maandag 19 september 2016 @ 21:38:42 #31
187810 Szura
Kijk eens aan!
pi_165438505
Is dat al bevestigd dat er een VN-hulpkonvooi is gebombardeerd? Zo ja, manmanman...
Lekker zuipen, lekker dansen en daarna lekker neuken.
pi_165438546
quote:
0s.gif Op maandag 19 september 2016 21:38 schreef Szura het volgende:
Is dat al bevestigd dat er een VN-hulpkonvooi is gebombardeerd? Zo ja, manmanman...
Had de US maar geen Syrische militairen moeten bombarderen hè....all bets are off now :D
Op woensdag 26 oktober 2022 07:33 schreef Lospedrosa:
“Kan gebeuren in een live uitzending dat je je een beetje laat meeslepen er bleert dat je kinderen maar moet verbranden.”
  maandag 19 september 2016 @ 21:41:10 #33
442139 Zahreddine
Hertog Van Alva
pi_165438594
Beter gooien ze een bom op VS troepen om dan te zeggen dat we dachten dat het ''IS'' was.
One who deceives will always find those who allow themselves to be deceived.
- Niccolo Machiavelli, Chapter XVIII, Il Principe.
pi_165438748
ik vraag me oprecht af waarom ze (en dan heb ik het over alle partijen), maar uiteraard met name de VS en Rusland, waarom ze uberhaupt zijn begonnen aan deze zogenaamde CoH. als ze er duidelijk niet hun best voor wilden doen om het te doen slagen.
Ik heb Hem niet uit vrees voor de hel noch uit liefde voor het paradijs gediend, want dan zou ik als de slechte huurling zijn geweest; ik heb hem veeleer gediend in liefde tot Hem en in verlangen naar Hem.
-Rabia Al-Basri
pi_165438877
lekker weer business as usual...



Charles_Lister twitterde op maandag 19-09-2016 om 21:03:12 Terrible: director of #Syria's Red Crescent center round #Aleppo Omar Barakat, was killed in strike vs aid convoy: https://t.co/o3Z5dswoe7 reageer retweet


[ Bericht 69% gewijzigd door Slayage op 19-09-2016 21:55:41 ]
Ik heb Hem niet uit vrees voor de hel noch uit liefde voor het paradijs gediend, want dan zou ik als de slechte huurling zijn geweest; ik heb hem veeleer gediend in liefde tot Hem en in verlangen naar Hem.
-Rabia Al-Basri
pi_165439218
tja...

Interbrigades twitterde op maandag 19-09-2016 om 20:23:20 #Putin bombs aids convoys at will.While USA apologize and offer blood money for hitting the war criminals of SAA & Hezbollah.Sad joke. reageer retweet
Ik heb Hem niet uit vrees voor de hel noch uit liefde voor het paradijs gediend, want dan zou ik als de slechte huurling zijn geweest; ik heb hem veeleer gediend in liefde tot Hem en in verlangen naar Hem.
-Rabia Al-Basri
  maandag 19 september 2016 @ 21:59:23 #37
187810 Szura
Kijk eens aan!
pi_165439269
quote:
1s.gif Op maandag 19 september 2016 21:39 schreef Aloulu het volgende:

[..]

Had de US maar geen Syrische militairen moeten bombarderen hè....all bets are off now :D
Ja sorry hoor, maar ik zie hier het nut niet van in (als het echt een hulpkonvooi was)
Lekker zuipen, lekker dansen en daarna lekker neuken.
  maandag 19 september 2016 @ 22:04:27 #38
187810 Szura
Kijk eens aan!
pi_165439443
quote:
14s.gif Op maandag 19 september 2016 21:48 schreef Slayage het volgende:
lekker weer business as usual...

[ afbeelding ]

Charles_Lister twitterde op maandag 19-09-2016 om 21:03:12 Terrible: director of #Syria's Red Crescent center round #Aleppo Omar Barakat, was killed in strike vs aid convoy: https://t.co/o3Z5dswoe7 reageer retweet
Dat is toch juist de organisatie waar het regime wel mee wil samenwerken?
Lekker zuipen, lekker dansen en daarna lekker neuken.
pi_165439450
het was en double tap zelfs... denken jullie dat de russen excuses en compensatie aan de familie leden zullen aanbieden? want hey de russen zijn goed bezig toch...

Ik heb Hem niet uit vrees voor de hel noch uit liefde voor het paradijs gediend, want dan zou ik als de slechte huurling zijn geweest; ik heb hem veeleer gediend in liefde tot Hem en in verlangen naar Hem.
-Rabia Al-Basri
pi_165439472
quote:
1s.gif Op maandag 19 september 2016 22:04 schreef Szura het volgende:

[..]

Dat is toch juist de organisatie waar het regime wel mee wil samenwerken?
wil het regime met de rode kruis werken?
Ik heb Hem niet uit vrees voor de hel noch uit liefde voor het paradijs gediend, want dan zou ik als de slechte huurling zijn geweest; ik heb hem veeleer gediend in liefde tot Hem en in verlangen naar Hem.
-Rabia Al-Basri
  maandag 19 september 2016 @ 22:07:58 #41
187810 Szura
Kijk eens aan!
pi_165439538
quote:
10s.gif Op maandag 19 september 2016 22:05 schreef Slayage het volgende:

[..]

wil het regime met de rode kruis werken?
Syrische. Zag vandaag nog konvooien voor Homs op Twitter.
Lekker zuipen, lekker dansen en daarna lekker neuken.
  maandag 19 september 2016 @ 22:10:52 #42
442139 Zahreddine
Hertog Van Alva
pi_165439635
wooow
One who deceives will always find those who allow themselves to be deceived.
- Niccolo Machiavelli, Chapter XVIII, Il Principe.
pi_165439636
New Syrian Army in DeZ heeft zich overgegeven aan IS.

Zouden die de airstrike hebben aangevraagd op de SAA?
  Trouwste user 2022 maandag 19 september 2016 @ 22:13:19 #44
7889 tong80
Spleenheup
pi_165439700
quote:
Vrachtwagens vol voedsel en hulpgoederen zijn maandagavond in de buurt van Aleppo bestookt vanuit de lucht. Ze werden aangevallen door Syrische of Russische gevechtsvliegtuigen, meldt het Syrische Observatorium voor de Mensenrechten. Volgens een omwonende zijn medewerkers van de plaatselijke Rode Halvemaan bij het bombardement gewond geraakt.

De vrachtwagens stonden volgens de buurtbewoner geparkeerd voor een hulpcentrum van de Rode Halvemaan in Urm al-Kubra, dat even ten westen van Aleppo ligt, toen ze door een vijftal raketten werden getroffen. Het hoofd van het centrum en meerdere anderen raakten ernstig gewond, aldus de buurtbewoner.

Hulpkonvooien waren op weg naar noodlijdende burgers in Aleppo en andere plaatsen onder dekking van de wapenstilstand die regeringstroepen en rebellen sinds vorige week maandag in acht namen. Het regeringsleger zegde het bestand eerder maandag echter op en kondigde aan de wapens weer op te nemen. Volgens activisten nam de Syrische luchtmacht vrijwel onmiddellijk na die mededeling delen van Aleppo onder vuur die in handen zijn van de opstandelingen. Het Observatorium telde 35 luchtaanvallen in en rond de Noord-Syrische metropool sinds het leger het staakt-het-vuren beëindigde.

Het is nog onduidelijk tot welke hulporganisatie het getroffen konvooi behoorde. De Verenigde Naties en het Rode Kruis onderzoeken wat er is gebeurd. De VN lieten eerder op de dag weten dat er meelbloem en andere goederen onderweg waren naar Urm al-Kubra.
http://www.telegraaf.nl/b(...)gebombardeerd__.html
:{

[ Bericht 4% gewijzigd door sp3c op 19-09-2016 22:20:57 ]
Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
  maandag 19 september 2016 @ 22:14:03 #45
442139 Zahreddine
Hertog Van Alva
pi_165439726
quote:
1s.gif Op maandag 19 september 2016 22:10 schreef ClapClapYourHands het volgende:
New Syrian Army in DeZ heeft zich overgegeven aan IS.

Zouden die de airstrike hebben aangevraagd op de SAA?
Bron?
One who deceives will always find those who allow themselves to be deceived.
- Niccolo Machiavelli, Chapter XVIII, Il Principe.
pi_165439763
quote:
1s.gif Op maandag 19 september 2016 22:07 schreef Szura het volgende:

[..]

Syrische. Zag vandaag nog konvooien voor Homs op Twitter.
het regime wil met het rode kruis alleen werken als het het regime uitkomt. dus als het syrische kruis in deir hulp wilt droppen dan werkt het regime mee, evenals als het syrische rode kruis het waterzuiveringssysteem in damascus wilt repareren enz. enz. enz.

het regime werkt alleen mee wanneer het ten bate van het regime is, anders is het zoals we door de jaren heen hebben gezien, traineren, traineren, traineren. niks nieuws. zoals ik zei het is gewoon business as usual. het regime heeft het konvooi vanochtend door gelaten om het vervolgens te bombarderen, slechts om een punt te maken wie het voor het zeggen heeft in het land.
Ik heb Hem niet uit vrees voor de hel noch uit liefde voor het paradijs gediend, want dan zou ik als de slechte huurling zijn geweest; ik heb hem veeleer gediend in liefde tot Hem en in verlangen naar Hem.
-Rabia Al-Basri
pi_165439798
quote:
1s.gif Op maandag 19 september 2016 22:10 schreef ClapClapYourHands het volgende:
New Syrian Army in DeZ heeft zich overgegeven aan IS.

Zouden die de airstrike hebben aangevraagd op de SAA?
die zaten toch veel zuidelijker van deir stad?
Ik heb Hem niet uit vrees voor de hel noch uit liefde voor het paradijs gediend, want dan zou ik als de slechte huurling zijn geweest; ik heb hem veeleer gediend in liefde tot Hem en in verlangen naar Hem.
-Rabia Al-Basri
  maandag 19 september 2016 @ 22:17:46 #49
187810 Szura
Kijk eens aan!
pi_165439879
quote:
10s.gif Op maandag 19 september 2016 22:15 schreef Slayage het volgende:

[..]

die zaten toch veel zuidelijker van deir stad?
Ja. Als de VS daadwerkelijk op hun inlichtingen zijn afgegaan.... :')
Lekker zuipen, lekker dansen en daarna lekker neuken.
pi_165439932
Sommige berichten op twitter in het Arabisch melden dat SAA zich klaar maakt voor een terugtrekking uit Deir Azour luchthaven. IS bestookt de luchthaven op dit moment nog steeds met mortieren.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')