Check, mijn huidig pensioen is een beschikbaar premie fondsquote:Op maandag 9 oktober 2017 13:16 schreef blomke het volgende:
[..]
Succes. Misschien mag in ongevraagd 'n tip geven (na 30 jaar pensioenpremies te hebben betaald)? Probeer je pensioenvoorziening in Beschikbaar Premie Fonds te stouwen, i.p.v. in een opbouwfonds
1) En de groep mensen die altijd huur heeft betaald? Tot voor kort woonden circa 50% van de huishoudens in een huurwoning.quote:Op maandag 9 oktober 2017 13:16 schreef Homey het volgende:
1) Zeker. Ik ben behoorlijk ingevoerd in het pensioen dossier. Pensionado's hebben het, over het algemeen, behoorlijk goed. Zwaar gesubsidieerd door de overheid en op papier rijk door de huizenbubbel.
2) Het meest opmerkelijke blijft dat veel mensen die eigenlijk heel rijk zijn niet van die rijkdom kunnen genieten. Dat is dat calvinisme wat mensen gebiedt sober te leven. Een interessante psychologische paradox.
De eerste slag heb je al gewonnen!quote:Op maandag 9 oktober 2017 13:18 schreef Blik het volgende:
[..]
Check, mijn huidig pensioen is een beschikbaar premie fonds
Get your facts straight, 20% maximaal als het van ouders naar kinderen gaat. Maximum tarief is 40%, maar alleen boven de 122k en als het naar verdere familieleden gaat zoals broers/zussen etc.quote:Op maandag 9 oktober 2017 13:14 schreef Homey het volgende:
[..]
Dat doet de overheid aan het eind wel. Helft van je erfenis gaat naar de fiscus. Mensen die oversparen, en zijn er meer dan jij denkt, tikken uiteindelijk veel af. Zuur voor de nabestaanden, maar ja.
het blaat toch veel leuker zonder de echte feiten?quote:Op maandag 9 oktober 2017 13:21 schreef Blik het volgende:
[..]
Get your facts straight, 20% maximaal als het van ouders naar kinderen gaat. Maximum tarief is 40%, maar alleen boven de 122k en als het naar verdere familieleden gaat zoals broers/zussen etc.
Dat blijkt, maakt de rest van het geblaat ook een stuk minder interessant en geloofwaardigquote:Op maandag 9 oktober 2017 13:21 schreef Doedezemaar het volgende:
[..]
het blaat toch veel leuker zonder de echte feiten?
Ja, en?quote:Op maandag 9 oktober 2017 13:17 schreef Blik het volgende:
[..]
Omdat die gepakt worden door deze maatregel, ik voorlopig nog lang niet
Emigreren kan inderdaad een oplossing zijn. AOW en pensioen, verkoop woning incasseren en dan pleite. Aan de andere kant willen de meesten toch in de buurt van familie en kleinkinderen wonen. Maar het zou kunnen denk ik als je het kleine bedrag aan ewf echt niet wilt betalen en toch in een koopwoning wilt wonen.quote:Op maandag 9 oktober 2017 14:00 schreef hoechst het volgende:
Vlug naar een ander land toe verhuizen een optie??
Als je je huis uberhaupt verkocht krijg want een koopwoning is zo ook minder interessant lijkt me.
Vermogenbelasting van je vermogen is toch 1.26%? Is toch ruim genomen zo 3000 per jaar?quote:Op maandag 9 oktober 2017 14:04 schreef djh77 het volgende:
[..]
Emigreren kan inderdaad een oplossing zijn. AOW en pensioen, verkoop woning incasseren en dan pleite. Aan de andere kant willen de meesten toch in de buurt van familie en kleinkinderen wonen. Maar het zou kunnen denk ik als je het kleine bedrag aan ewf echt niet wilt betalen en toch in een koopwoning wilt wonen.
Huis van 280.000quote:Op maandag 9 oktober 2017 14:11 schreef Leandra het volgende:
[..]
Dat ligt eraan hoeveel je vermogen is.
Andere kant is dat je nu ook geen rente betaalt, dus, naast de last van het aflossen, heb je de lust van het (tot voor kort) gratis wonen.quote:Op maandag 9 oktober 2017 14:37 schreef MaGNeT het volgende:
Daarmee bespaar ik de overheid (en andere belastingbetalers) tienduizenden Euro's aan HRA maar krijg nu zelf het deksel op m'n neus.
Ik betaal nu nog wel rente en krijg amper aftrek omdat m'n hypotheek al voor 2/3e is afgelost in slechts 8 jaar tijd.quote:Op maandag 9 oktober 2017 14:53 schreef blomke het volgende:
[..]
Andere kant is dat je nu ook geen rente betaalt, dus, naast de last van het aflossen, heb je de lust van het (tot voor kort) gratis wonen.
Maar ik snap je standpunt wel: het overheidsbeleid is zwalken; eerst stimuleren dat mensen hun hypotheek aflossen d.m.v. wet Hillen en vervolgens weer de EWF invoeren voor di groep. Gewoon halfbakken.
Overigens is het de vraag of alles zoals voorgesteld, wel door de Kamer komt. Zou me niks verbazen als de club regeringspartijen, iets laten schieten (zoals die Hillen afschaffing) om in ruil daarvoor iets anders door de Kamer te krijgen. Politiek blijft toch een beetje koehandel.
Precies dit. Het treft écht niet alleen ouderenquote:Op maandag 9 oktober 2017 14:37 schreef MaGNeT het volgende:
Overigens lees ik veel over dat het ouderen zou gaan raken.
Ik ben 41 en heb m'n hypotheek bijna afgelost met het idee "nu offers maken om straks zonder schulden en lasten te wonen". Je weet tenslotte niet of je gezond oud wordt, werk houdt, etc.
Daarmee bespaar ik de overheid (en andere belastingbetalers) tienduizenden Euro's aan HRA maar krijg nu zelf het deksel op m'n neus.
Wat dat betreft treft het iedereen die z'n best gedaan heeft om geen hypotheekschuld te hebben.
Natuurlijk is de overheid onbetrouwbaar, dat zal ook altijd zo blijven. Maar met dit voorstel vind ik het nog wel meevallen, aangezien er een overgangsperiode van 20 (?) jaar aan vast zit. Tegen de tijd dat jij het volle pond moet betalen ben je 61.quote:Op maandag 9 oktober 2017 18:35 schreef MaGNeT het volgende:
[..]
Ik heb niets met (oud) VVD'ers, het zal me een zorg zijn wat hij zegt.
Het zijn niet alleen ouderen die hun woning aflossen, tenzij je mij met m'n 41 jaren al oud vindt.
Wat mij steekt is de onbetrouwbaarheid van de overheid.
Los van het feit dat ik EWF diefstal vind, een belasting over een fictief rendement, ofwel een rendement wat je niet hebt, is het afschaffen van wet Hillen daar een gemene klap bovenop.
En dan kun je wel zeggen "ja maar alles moet betaalbaar blijven" dan zeg ik "prima, verlaag dan de inkomstenbelasting wat minder" ipv het halen bij mensen die netjes hun huis aflossen en daarmee de overheid juist al kosten besparen (ivm geen HRA ontvangen).
Ik denk overigens dat dit er niet door gaat komen, er is veel weerstand tegen en ik verwacht dat er vanuit de fracties nog wel wat gemorrel komt.
Zo'n overgangsperiode van 20 jaar staat straks misschien op papier maar een volgend kabinet haalt dat zo weer door de shredder, zoals ook wel weer gebleken is met de afbouw van de HRA die al in gang gezet was en nu weer wat versneld.quote:Op maandag 9 oktober 2017 19:36 schreef The_Temp het volgende:
[..]
Natuurlijk is de overheid onbetrouwbaar, dat zal ook altijd zo blijven. Maar met dit voorstel vind ik het nog wel meevallen, aangezien er een overgangsperiode van 20 (?) jaar aan vast zit. Tegen de tijd dat jij het volle pond moet betalen ben je 61.
Verder wordt het verschuiven van belasting op arbeid naar belasting op vermogen over het algemeen aangeraden. Dan vind ik een bescheiden belasting op een groot vermogensbestanddeel (in ieder geval een stuk lager tarief dan VRH) niet extreem vreemd.
Laten we wel wezen, als je in de jaren 70 een eigen huis hebt gekocht, heb je geen enkele reden tot klagen. Je vermogen is fenomenaal gegroeid zonder dat je daar iets voor hebt hoeven doen.quote:Op maandag 9 oktober 2017 21:35 schreef bluemoon23 het volgende:
Toen ik een jaar of 15 geleden daar als jong ventje kwam werken, klaagden degenen die vroeger hun "extra"geld verbrasten in de kroeg dat de huur van hun corporatiewoning alweer verhoogd was.
Terwijl degenen met een eigen woning (die nog steeds hetzelfde verdienden als die andere collega`s) hun huis bijna afbetaald hadden.
En die moeten we van jou dus maar straffen met weer een belasting ?
[..]
Ze hadden dat geld ook gewoon over de balk kunnen gooien en ieder jaar groots op vakantie kunnen gaan, iedere 5 jaar naar een groter huis verhuizen en nu een hypotheek hebben van 5 ton. Dan hadden ze nu geen last van een dergelijke maatregel. Goed gedrag wordt nu gestraft, dus hoe rijk je ook bent, dan mag je best even in de slachtofferrol zitten. Dat geldt voor iedereen die druk bezig was met het aflossen van het huis.quote:Op maandag 9 oktober 2017 22:43 schreef The_Temp het volgende:
[..]
Laten we wel wezen, als je in de jaren 70 een eigen huis hebt gekocht, heb je geen enkele reden tot klagen. Je vermogen is fenomenaal gegroeid zonder dat je daar iets voor hebt hoeven doen.
Als die mensen al die tijd geen cent hadden afgelost, hadden ze alsnog de waarde van hun huis zien verzevenvoudigen.
Gun het ze van harte hoor, maar een slachtofferrol gaat wat ver
Dus omdat de waarde van hun huis gestegen is moeten ze als straf maar onroerendgoed belasting betalen ?quote:Op maandag 9 oktober 2017 22:43 schreef The_Temp het volgende:
Laten we wel wezen, als je in de jaren 70 een eigen huis hebt gekocht, heb je geen enkele reden tot klagen. Je vermogen is fenomenaal gegroeid zonder dat je daar iets voor hebt hoeven doen.
Als die mensen al die tijd geen cent hadden afgelost, hadden ze alsnog de waarde van hun huis zien verzevenvoudigen.
Gun het ze van harte hoor, maar een slachtofferrol gaat wat ver
Het is geen straf, het is een belasting op vermogen. Dat doet pijn, maar die pijn zal toch ergens terecht moeten komen.quote:Op maandag 9 oktober 2017 22:48 schreef bluemoon23 het volgende:
[..]
Dus omdat de waarde van hun huis gestegen is moeten ze als straf maar onroerendgoed belasting betalen ?
Is dat je uitleg ?
Nope, hebben ze niet voor gewerkt of voor afgelost. Ze hadden al die jaren geen cent kunnen aflossen en nog steeds die gigantische stijging gehadquote:Op maandag 9 oktober 2017 23:02 schreef bluemoon23 het volgende:
Ja, en dat vermogen wat in dat huis zit hebben ze zelf voor gewerkt en al die jaren keurig voor afgelost.
Ze hadden ook kunnen kiezen voor huren, maar dat hebben ze niet gedaan, en daar worden ze voor gestraft.
Niet voor gewerkt ? het geld voor de rente en aflossing kwam zeker uit de lucht vallen ?quote:Op maandag 9 oktober 2017 23:24 schreef The_Temp het volgende:
Nope, hebben ze niet voor gewerkt of voor afgelost.
En dat wisten ze van tevoren in de jaren 70/80 dat er een gigantische stijging aan zat te komen in de jaren 90/00 ?quote:Ze hadden al die jaren geen cent kunnen aflossen en nog steeds die gigantische stijging gehad
Voor die verzevenvoudiging hebben ze niet gewerkt, want die is ze in de schoot komen vallen. Met aflossen heeft die waardestijging ook weinig te maken, want het over-over-overgrote deel van de vermogensstijging kwam niet uit de aflossingen.quote:Op maandag 9 oktober 2017 23:24 schreef bluemoon23 het volgende:
Niet voor gewerkt ? het geld voor de rente en aflossing kwam zeker uit de lucht vallen ?
En dat wisten ze van tevoren in de jaren 70/80 dat er een gigantische stijging aan zat te komen in de jaren 90/00 ?
Niet aflossen was toen ook al mogelijk volgens jou ?
Naja, beter dan niet aflossen en HRA versnelt kwijtraken.quote:Op dinsdag 10 oktober 2017 00:13 schreef Graf..Coudenhove..Kalergi het volgende:
Wat krijgen we nu weer voor crap in onze maag gesplitst![]()
![]()
Lekker ik heb dus 80 % al afgelost![]()
![]()
Kan ik belasting daarover gaan betalen![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
En bedankt rutte![]()
Tis maar in kleine stapjesquote:Op dinsdag 10 oktober 2017 00:13 schreef Graf..Coudenhove..Kalergi het volgende:
Wat krijgen we nu weer voor crap in onze maag gesplitst![]()
![]()
Lekker ik heb dus 80 % al afgelost![]()
![]()
Kan ik belasting daarover gaan betalen![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
En bedankt rutte![]()
Bedank je hem dan ook voor je belasting voordeel op je inkomstenbelasting?quote:Op dinsdag 10 oktober 2017 00:13 schreef Graf..Coudenhove..Kalergi het volgende:
Wat krijgen we nu weer voor crap in onze maag gesplitst![]()
![]()
Lekker ik heb dus 80 % al afgelost![]()
![]()
Kan ik belasting daarover gaan betalen![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
En bedankt rutte![]()
Als woningbezitter heb je er wel iets voor moeten doen:quote:Op maandag 9 oktober 2017 22:43 schreef The_Temp het volgende:
Laten we wel wezen, als je in de jaren 70 een eigen huis hebt gekocht, heb je geen enkele reden tot klagen. Je vermogen is fenomenaal gegroeid zonder dat je daar iets voor hebt hoeven doen.
Ik hoop het ook. Misschien is dit zo'n uitruilobject: Kamer krijgt op een ander punt (lager E.R. bijv.) z'n zin en dit voorstel wordt teruggetrokken. Dan hebben zowel kabinet als Kamerleden iets "bereikt" en zijn ze weer in het nieuws en belangrijk over de ruggen van kiezers en belasting betalende burgers.quote:Op maandag 9 oktober 2017 18:35 schreef MaGNeT het volgende:
Ik denk overigens dat dit er niet door gaat komen, er is veel weerstand tegen en ik verwacht dat er vanuit de fracties nog wel wat gemorrel komt.
quote:Op maandag 9 oktober 2017 18:35 schreef MaGNeT het volgende:
Wat mij steekt is de onbetrouwbaarheid van de overheid.
Het is ook een beetje opportunistisch van diezelfde overheid: nu de hypotheekrente zo extreem laag is, en het dus weinig betreft qua hoogte van de HRA, wordt die laatste afgesnoept. Zou de rente 9% zijn, zou het een veel grotere impact hebben, en veel meer pijn doen.quote:Op maandag 9 oktober 2017 19:36 schreef The_Temp het volgende:
Natuurlijk is de overheid onbetrouwbaar, dat zal ook altijd zo blijven. Maar met dit voorstel vind ik het nog wel meevallen, aangezien er een overgangsperiode van 20 (?) jaar aan vast zit. Tegen de tijd dat jij het volle pond moet betalen ben je 61.
Ik ben ook aan het aflossen (20% tot nu toe). Is het niet fijn om nu lagere lasten te hebben en dan uiteindelijk nog een 10tje per maand te betalen. Ik weet niet hoelang je hypotheek nog loopt, maar je hoeft nog geen aflosboete te betalen als je een nog een hele lage schuld hebt. Het blijft natuurlijk wel zuur. Ik ben er ook niet blij mee. Nu is het hopen dat het niet doorgaat.quote:Op dinsdag 10 oktober 2017 00:13 schreef Graf..Coudenhove..Kalergi het volgende:
Wat krijgen we nu weer voor crap in onze maag gesplitst![]()
![]()
Lekker ik heb dus 80 % al afgelost![]()
![]()
Kan ik belasting daarover gaan betalen![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
En bedankt rutte![]()
Dat is nog enigszins evenwichtig (inkomsten vs kosten). Een EWF voor een afbetaalde woning gaat er bij mij niet in. Een logische redenering ontbreekt.quote:Op dinsdag 10 oktober 2017 09:18 schreef Confetti het volgende:
Het wordt in 20 jaar afgebouwd én het EWF gaat ook dalen. Rustig jongens
Het is en blijft vermogen. Of het nou in stenen zit of op de bank. En vermogen wordt belast in Nederland, hebben we afgesproken. De Wet Hillen is in het leven geroepen om aflossen aantrekkelijk te maken maar nu de aflossingsvrije hypotheek geen recht op renteaftrek meer geeft valt dat argument eigenlijk weg. Verplichte aflossing wordt al de norm.quote:Op dinsdag 10 oktober 2017 09:31 schreef eriksd het volgende:
[..]
Dat is nog enigszins evenwichtig (inkomsten vs kosten). Een EWF voor een afbetaalde woning gaat er bij mij niet in. Een logische redenering ontbreekt.
https://www.belastingdien(...)ingforfait_berekenenquote:Op dinsdag 10 oktober 2017 09:15 schreef Dagger87 het volgende:
Is er trouwens te berekenen hoeveel je per maand moet betalen aan de hand van je WOZ waarde oid?
Zie hier:quote:
Eens. Geen inkomen, geen kosten en andersom. Dat door een fiscale bril. Laat onverlet dat ik de hele redenering "geen huurlasten is inkomsten" absurd vind. Gaat natuurlijk voor alle eigendomssituatie op.quote:Op dinsdag 10 oktober 2017 09:54 schreef blomke het volgende:
[..]
Zie hier:
https://nl.wikipedia.org/wiki/Eigenwoningforfait onder kopje: "geschiedenis". De HRA is pas later ingevoerd en een gevolg van het "huurwaardeforfait". Logisch zou imo zijn om beide geleidelijk af te schaffen.
Eens. Als je een boek "huurt" bij de bibliotheek en de bibliotheek verhoogt het abonnement, waardoor je besluit het boek te kopen, moet de koopprijs van het boek dan omhoog omdat je niet meer bij de bibliotheek huurt? Vreemd en onlogisch.quote:Op dinsdag 10 oktober 2017 10:42 schreef eriksd het volgende:
Eens. Geen inkomen, geen kosten en andersom. Dat door een fiscale bril. Laat onverlet dat ik de hele redenering "geen huurlasten is inkomsten" absurd vind. Gaat natuurlijk voor alle eigendomssituatie op.
Een huis is een primaire levensbehoefte, geen investering. Daarmee gaat de vergelijking met overige vermogensrechten al mank, die ook nog eens te gelde gemaakt kunnen worden om die belasting eventueel te betalen. Gaat bij een eigen huis evenmin op.quote:Op dinsdag 10 oktober 2017 09:35 schreef Confetti het volgende:
[..]
Het is en blijft vermogen. Of het nou in stenen zit of op de bank. En vermogen wordt belast in Nederland, hebben we afgesproken. De Wet Hillen is in het leven geroepen om aflossen aantrekkelijk te maken maar nu de aflossingsvrije hypotheek geen recht op renteaftrek meer geeft valt dat argument eigenlijk weg. Verplichte aflossing wordt al de norm.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |