En met één stel van zes bakken heb je geen backup voor wanneer er wat stuk gaat. Met twee stellen kun je tenminste nog een trein laten rijden als er eentje stuk gaat.quote:Op woensdag 24 augustus 2016 17:47 schreef Peterselieman het volgende:
[..]
true, maar dan heb je het grootste deel van de dag luchtvervoer. Daarom wordt vaker voor twee kleinere units gekozen
Wat is daar grijs gebied aan? Dat is juist geen grijs gebied volgens mij? Rechts wil daar een minimale dienst, links een kwartierdienst.quote:Op woensdag 24 augustus 2016 10:58 schreef b2py het volgende:
Het grijze gebied is eigenlijk de 'service' die je levert door verlieslatende lijnen ook te exploiteren. Je ziet nu veel regionale initiatieven komen zoals de Hugohopper maar ook dit kent zijn voor- en nadelen.
Dat ook nog een keer ja.quote:Op woensdag 24 augustus 2016 19:50 schreef James1988 het volgende:
[..]
En met één stel van zes bakken heb je geen backup voor wanneer er wat stuk gaat. Met twee stellen kun je tenminste nog een trein laten rijden als er eentje stuk gaat.
Dan is de middenweg toch grijs? Alsin, geen duidelijke voor de hand liggende oplossingquote:Op woensdag 24 augustus 2016 19:51 schreef DeaDLocK2K het volgende:
[..]
Wat is daar grijs gebied aan? Dat is juist geen grijs gebied volgens mij? Rechts wil daar een minimale dienst, links een kwartierdienst.
Grijs gebied heeft te maken met regels, het is niet duidelijk of de regels A of B zijn en je kan daardoor onder bepaalde dingen uitkomen.quote:Op woensdag 24 augustus 2016 20:36 schreef b2py het volgende:
[..]
Dan is de middenweg toch grijs? Alsin, geen duidelijke voor de hand liggende oplossing
besluiteloosheid <> onduidelijkheidquote:Op woensdag 24 augustus 2016 20:36 schreef b2py het volgende:
[..]
Dan is de middenweg toch grijs? Alsin, geen duidelijke voor de hand liggende oplossing
Is de lijn doorgetrokken?quote:Op woensdag 24 augustus 2016 19:55 schreef Peterselieman het volgende:
Laatste nieuws over Almelo-Hardenberg
Oef, fijn, zulks onderhoudsvriendelijk materieel. Staan er nergens betere Lintjes stil? Of DM90.quote:komt van een Arriva-medewerker. De GTW's op die lijn lijken in ieder geval in het weekend standaard te worden om de LINTen onderhoud te kunnen geven. Beide stellen blijken redelijk wat onderhoud nodig te hebben.
Not So Fast Services?quote:Op woensdag 24 augustus 2016 20:58 schreef DeaDLocK2K het volgende:
Snelle conclusie, misschien is het onderhoud wel gewoon onder par geweest. Is tenslotte NSFS.
Nederlandse Spoorwegen Fuckdiedomme SchapenbelastingbetalersinNederlandquote:
Ja. Daarom is Geerdijk Centraal helaas gesneuveldquote:
De LINTjes die nu stilstaan zijn van NSFS en hebben revisie nodig voordat ze weer mogen rijden. Reserveonderdelen voor die stellen zijn schaars.quote:[..]
Oef, fijn, zulks onderhoudsvriendelijk materieel. Staan er nergens betere Lintjes stil? Of DM90.
Hoezo schaars, in Doitsjland rijden duizenden van die dingen. En zo oud zijn ze niet. Amper 15 jaar en nu al aan de kantquote:Op woensdag 24 augustus 2016 21:06 schreef Peterselieman het volgende:
[..]
De LINTjes die nu stilstaan zijn van NSFS en hebben revisie nodig voordat ze weer mogen rijden. Reserveonderdelen voor die stellen zijn schaars.
Sorry wat? Er zijn er meer dan 700 van gebouwd maar onderdelen ho maar? Ja, en ik ben de Paashaasquote:Op woensdag 24 augustus 2016 21:06 schreef Peterselieman het volgende:
De LINTjes die nu stilstaan zijn van NSFS en hebben revisie nodig voordat ze weer mogen rijden. Reserveonderdelen voor die stellen zijn schaars.
Ja, maar niet voor de prijs die NSFS wil betalen. Dus dan wordt er gedaan alsof ze "niet verkrijgbaar" zijn. Ja, zo kan ik het ookquote:Op woensdag 24 augustus 2016 21:16 schreef DeaDLocK2K het volgende:
Volgens mij worden die reserveonderdelen nog gewoon nieuw gemaakt zelfs.
Dan moet je gewoon zeggen; we gaan ermee stoppen, wil je ze kopen, prima, ik wil 10 euro. Zoiets.quote:Op woensdag 24 augustus 2016 21:20 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
Ja, maar niet voor de prijs die NSFS wil betalen. Dus dan wordt er gedaan alsof ze "niet verkrijgbaar" zijn. Ja, zo kan ik het ook
Gelukkig nieuwjaar dan maar!quote:
Dat doe ik eigenlijk elk jaar wel. Soms lukt het, maar vaker niet.quote:Op woensdag 24 augustus 2016 21:34 schreef DeaDLocK2K het volgende:
ik zit er hard over te denken om met O&N en Kerst het land te verlaten.
Ik lees altijd in eerste instantie NS Flight Simulator.quote:Op woensdag 24 augustus 2016 21:20 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
Ja, maar niet voor de prijs die NSFS wil betalen. Dus dan wordt er gedaan alsof ze "niet verkrijgbaar" zijn. Ja, zo kan ik het ook
Ja daarom dus ook mijn opmerking over Pools. Of Russisch. Die kant opquote:Op woensdag 24 augustus 2016 22:41 schreef DeaDLocK2K het volgende:
Ik vind het altijd Spaans op zijn Russisch uitgesproken.
Simquote:Op woensdag 24 augustus 2016 22:42 schreef Prins_Pils het volgende:
Vooral al die slissende s-klanken vallen me op.
Het is nog wel vrij aardig te verstaanIk zou alleen niet weten wat die man erachteraan opdreunt. Edit: oh volgens mij een soort 'mind the gap'.
Die omroepberichten zijn goed te verstaan. Ik denk ook voor een Braziliaan wel. En Braziliaans Portugees is in principe ook prima te verstaan. Kenmerk van 'normaal' Europees Portugees is dat veel woorden half worden ingeslikt.quote:Op woensdag 24 augustus 2016 22:50 schreef DeaDLocK2K het volgende:
Klopt maar dat is volgens mij meer omdat het het verschil is tussen zoiets als West Vlaams en Nederlands. Geschreven kunnen ze het lezen van elkaar.
Het is nog niet eens zo moeilijkquote:
Gesproken blijft toch moeilijk. Dit kan ik ervan maken:quote:Op woensdag 24 augustus 2016 23:02 schreef Prins_Pils het volgende:
[..]
Het is nog niet eens zo moeilijkNou hoorde ik met dat filmpje pas voor het eerst echt duidelijk hoe het wordt uitgesproken maar het lezen gaat prima, een Portugese wikipediapagina is goed te doen (al helpt woordherkenning door kennis van andere talen natuurlijk heel veel).
Zelfs met een beetje Google'n krijg ik het niet helemaal compleet.quote:Senhores Passageiros
O comboio Suburbano Fertagus procedente de Roma-Areeiro e ??? Coina, vai dar entrada na linha número quatro e efetua paragem em todas as estações e apeadeiros à partir de Sete Rios.
Na entrada dos comboios atenção à distancia entre os portas e a plataforma.
In de VS moet je Amerikaan zijn om president te mogen wordenquote:Op woensdag 24 augustus 2016 23:28 schreef James1988 het volgende:
Grappig, NMBS eist dat je Belg bent als je daar wil solliciteren naar de functie van treinbegeleider.
Eisen dat je de talen spreekt lijkt me logisch, maar is "Je bent Belg." geen vorm van discriminatie?
Dat zou ook nog wel een leuke rechtszaak op kunnen leveren als bijvoorbeeld Carlos Slim zich verkiesbaar zou stellen.quote:Op woensdag 24 augustus 2016 23:31 schreef GlenSpey het volgende:
[..]
In de VS moet je Amerikaan zijn om president te mogen worden
Nee. Eén van je ouders moet Amerikaan zijn én jij moet door birthright Amerikaan zijn.quote:Op woensdag 24 augustus 2016 23:31 schreef GlenSpey het volgende:
[..]
In de VS moet je Amerikaan zijn om president te mogen worden
President. Hmm hmm. Treinbegeleider. Hmm.quote:Op woensdag 24 augustus 2016 23:31 schreef GlenSpey het volgende:
[..]
In de VS moet je Amerikaan zijn om president te mogen worden
Ik denk dat, als je dit aanvecht bij het Europese Hof, dat je het wint.quote:Op woensdag 24 augustus 2016 23:28 schreef James1988 het volgende:
Grappig, NMBS eist dat je Belg bent als je daar wil solliciteren naar de functie van treinbegeleider.
Eisen dat je de talen spreekt lijkt me logisch, maar is "Je bent Belg." geen vorm van discriminatie?
Waarom heeft niemand het over de emailservers van DonaldT?quote:Op woensdag 24 augustus 2016 23:33 schreef James1988 het volgende:
[..]
Dat zou ook nog wel een leuke rechtszaak op kunnen leveren als bijvoorbeeld Carlos Slim zich verkiesbaar zou stellen.
ja vrijheid van arbeid en zo. Kwalificerend diploma okee. Nationaliteit is een irrelevant criterium.quote:Op woensdag 24 augustus 2016 23:33 schreef DeaDLocK2K het volgende:
[..]
Ik denk dat, als je dit aanvecht bij het Europese Hof, dat je het wint.
Precies. Er zijn uitzonderingen mogelijk maar die liggen volgens mij vooral in het taal spreken gedeelte, of als het om minderheden of minderbedeelden gaat. Maar dit lijkt me niet voldoende.quote:Op woensdag 24 augustus 2016 23:35 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
ja vrijheid van arbeid en zo. Kwalificerend diploma okee. Nationaliteit is een irrelevant criterium.
Dat lijkt mij dus ook. Vooropleiding, talenkennis en medische geschiktheid lijken mij belangrijker criteria dan waar je bent geboren.quote:Op woensdag 24 augustus 2016 23:35 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
ja vrijheid van arbeid en zo. Kwalificerend diploma okee. Nationaliteit is een irrelevant criterium.
Ah, een lotgenoot.quote:Op woensdag 24 augustus 2016 23:37 schreef James1988 het volgende:
[..]
Dat lijkt mij dus ook. Vooropleiding, talenkennis en medische geschiktheid lijken mij belangrijker criteria dan waar je bent geboren.
Niet dat ik het zou halen hoor, ik faal altijd hard met het spotten van die nummers in kleurencirkels.
Enchroma's al geprobeerd?quote:Op woensdag 24 augustus 2016 23:37 schreef James1988 het volgende:
[..]
Dat lijkt mij dus ook. Vooropleiding, talenkennis en medische geschiktheid lijken mij belangrijker criteria dan waar je bent geboren.
Niet dat ik het zou halen hoor, ik faal altijd hard met het spotten van die nummers in kleurencirkels.
Klinkt als 'continuar' of hoe je dat dan schrijft. Er wordt dan gezegd dat de trein uit Roma-Areeiro komt en doorrijdt naar Coina, stoppend op alle tussengelegen stations waarvan Sete Rios de eerste is. Kan niet anders, gezien de lijnvoering ookquote:Op woensdag 24 augustus 2016 23:23 schreef Igen het volgende:
[..]
Gesproken blijft toch moeilijk. Dit kan ik ervan maken:
[..]
Zelfs met een beetje Google'n krijg ik het niet helemaal compleet.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |