Omdat het soms ook goed is om kritisch te zijn. En de meeste brexit aanhangers zijn helaas van het niveau: "EU propaganda!!! Geld weg uit Europa!! Flutte moet weg!!!"quote:Op maandag 27 juni 2016 06:22 schreef Braindead2000 het volgende:
[..]
Opeens is het de "Televaag" niet meer. Wat mij zorgen baart is dat de Telegraaf niet zo enthousiast is over de Brexit. Valt me tegen.
Een pr-stunt voor Boris Johnson om de baas van het land te kunnen worden. Harde stoere praatjes voor de bühne. En het volk een beslissend instrument in handen geven, waar het niet zo veel aan heeft; maar als het misgaat, kan de verantwoordelijkheid wel bij het volk worden gelegd, dat immers bewust voor de situatie heeft gekozen.quote:Op maandag 27 juni 2016 00:15 schreef Childofthe90s het volgende:
Hij wil dus het Noorwegen, IJsland en Liechtenstein model. Wat was dan het nut van dit referendum?
Niet te vergeten de 350 miljoen per week naar de NHS, maar dat gaat al niet doorquote:Op maandag 27 juni 2016 00:17 schreef Kaas- het volgende:
[..]
Immigratie was DE reden voor de tegenstemmers, dus die hebben er in elk geval niks aan.
Kom we zetten het in koeienletters op de campagne bussen.quote:Op maandag 27 juni 2016 07:54 schreef Twiitch het volgende:
[..]
Niet te vergeten de 350 miljoen per week naar de NHS, maar dat gaat al niet door
Ik verwacht uiteindelijk dat hij verkozen wordt, aan de tafel gaat zitten met Brussel en toch nog wat concessies afdwingt maar dat het VK gewoon in de EU blijft.quote:Op maandag 27 juni 2016 07:51 schreef Ringo het volgende:
[..]
Een pr-stunt voor Boris Johnson om de baas van het land te kunnen worden. Harde stoere praatjes voor de bühne. En het volk een beslissend instrument in handen geven, waar het niet zo veel aan heeft; maar als het misgaat, kan de verantwoordelijkheid wel bij het volk worden gelegd, dat immers bewust voor de situatie heeft gekozen.
Ik begin er ook op terug te komen hoor.quote:Op maandag 27 juni 2016 08:12 schreef Twiitch het volgende:
Ik heb nog liever dat Geert Wilders MP wordt dan dat het Nederlandse volk zich mag buigen over het EU-lidmaatschap, sorry maar het gros is gewoon te dom om hier een weloverwogen keuze over te maken.
Gelukkig heeft Geert wel een goed plan..quote:Op maandag 27 juni 2016 06:15 schreef Toefjes het volgende:
http://www.telegraaf.nl/b(...)den_stuurloos__.html
Een kijkje in de glazen bol hoe de Nexit er uit zou kunnen gaan zien. De chaos baart zorgen, maar laat het een goede waarschuwing zijn.
Verwacht niet dat hij een hele sterke onderhandelingspositie heeft. Nu heeft hij zichzelf voor het blok gezet. De EU kan niet nog meer concessies doen. Dan willen andere landen dat ook.quote:Op maandag 27 juni 2016 08:07 schreef Twiitch het volgende:
[..]
Ik verwacht uiteindelijk dat hij verkozen wordt, aan de tafel gaat zitten met Brussel en toch nog wat concessies afdwingt maar dat het VK gewoon in de EU blijft.
Daarom denk ik dat hij als geslagen hond terug gaat komen met een deal die eigenlijk slechter is dan de zaakjes eerst waren, a la Tsipras.quote:Op maandag 27 juni 2016 08:15 schreef Chadi het volgende:
[..]
Verwacht niet dat hij een hele sterke onderhandelingspositie heeft. Nu heeft hij zichzelf voor het blok gezet. De EU kan niet nog meer concessies doen. Dan willen andere landen dat ook.
zou je wat minder op de man willen spelen?quote:Op maandag 27 juni 2016 08:16 schreef BarryOSeven het volgende:
Ja lekker alle macht afgeven aan corruptici zoals we dat ook al aan EU aan het doen zijn.
Als we dan toch bezig zijn ontneem dan ook het stemrecht van Twiitch en Mystikvm, ook deze mensen zijn te dom om te mogen stemmen in dat geval.
Want wees slim en houdt iig een controle middel in handen van de burger, of we verliezen allemaal. Zelfs deze twee domme users zouden het moeten houden.
Punt is, wat dan wel? Zo doorgaan en uiteindelijk gebeurd er weinig? Of waar dacht je dan aan?quote:Op maandag 27 juni 2016 08:14 schreef Mystikvm het volgende:
[..]
Ik begin er ook op terug te komen hoor.
Ik was altijd tegen referenda om exact deze reden. Ik vond ons lidmaatschap van de EU wel iets om aan het "volk" voor te leggen, gewoon omdat er zoveel vraag naar lijkt te zijn en om de discussie om zeep te helpen. Dan hebben we het maar gehad, zeg maar.
Maar nu ik de aftermath van de Brexit zie, begin ik steeds meer te twijfelen aan of het wel zo'n goed idee was om de mensen te vragen. Niemand snapt het, en niemand kan het snappen. Waarom zou je er dan over willen stemmen?
Ik geef net aan dat ik mijzelf uitvoerig geïnformeerd heb dit weekend. Wat elke burger zou moeten doen. Van domheid kan dan geen sprake meer zijn.quote:Op maandag 27 juni 2016 08:16 schreef BarryOSeven het volgende:
Ja lekker alle macht afgeven aan corruptici zoals we dat ook al aan EU aan het doen zijn.
Als we dan toch bezig zijn ontneem dan ook het stemrecht van Twiitch en Mystikvm, ook deze mensen zijn te dom om te mogen stemmen in dat geval.
Want wees slim en houdt iig een controle middel in handen van de burger, of we verliezen allemaal. Zelfs deze twee domme users zouden het moeten houden.
Dat wordt lastig want feitelijk heeft hij niks te melden. Op de onderbuik trommelen is zoveel bevredigender.quote:Op maandag 27 juni 2016 08:18 schreef agter het volgende:
[..]
zou je wat minder op de man willen spelen?
Misschien eerst een goede exitstrategie opstellen. Zodat mensen weten waarvoor ze nou precies stemmen. Ik heb heel erg het idee dat daar in de UK nauwelijks over nagedacht is, en dat dat ook niet door het Leave-kamp is afgedwongen om daar eens goed over na te denken.quote:Op maandag 27 juni 2016 08:18 schreef ErwinRommel het volgende:
[..]
Punt is, wat dan wel? Zo doorgaan en uiteindelijk gebeurd er weinig? Of waar dacht je dan aan?
Ik ben ook niet voor dit soort referenda.quote:Op maandag 27 juni 2016 08:12 schreef Twiitch het volgende:
Ik heb nog liever dat Geert Wilders met 50 zetels MP wordt dan dat het Nederlandse volk zich mag buigen over het EU-lidmaatschap, sorry maar het gros is simpelweg gewoon te dom om hier een weloverwogen keuze over te maken.
Dat komt niet verder dan "yuck yuck Brussel en buitenlanders yuck yuck" en ook hier zullen vooral de babyboomers tegen gaan stemmen.
Exitstrategie is inderdaad een strak plan, lijkt me zeker nodig.quote:Op maandag 27 juni 2016 08:21 schreef Mystikvm het volgende:
[..]
Misschien eerst een goede exitstrategie opstellen. Zodat mensen weten waarvoor ze nou precies stemmen. Ik heb heel erg het idee dat daar in de UK nauwelijks over nagedacht is, en dat dat ook niet door het Leave-kamp is afgedwongen om daar eens goed over na te denken.
Het is altijd koffiedik kijken, maar het wordt nu ook door Johnson afgedaan als "gaat u maar rustig slapen, het komt heus goed". Maar echte argumenten ontbreken vooralsnog.
Wie is corrupt? Wat heeft die gedaan? Vertel.quote:Op maandag 27 juni 2016 08:16 schreef BarryOSeven het volgende:
Ja lekker alle macht afgeven aan corruptici zoals we dat ook al aan EU aan het doen zijn.
Als we dan toch bezig zijn ontneem dan ook het stemrecht van Twiitch en Mystikvm, ook deze mensen zijn te dom om te mogen stemmen in dat geval.
Want wees slim en houdt iig een controle middel in handen van de burger, of we verliezen allemaal. Zelfs deze twee domme users zouden het moeten houden.
Wat wel ironisch is, is dat het echte inhoudelijke debat pas op gang komt nádat het referendum is geweest. Wat nu besproken wordt had daarvoor al besproken moeten worden, maar toen was men te druk met de mensen bang maken voor oorlog bij een vertrek, of de kiezer stroop om de mond smeren dat een vertrek niet zoveel gevolgen zou hebben.quote:Op maandag 27 juni 2016 08:24 schreef ErwinRommel het volgende:
[..]
Exitstrategie is inderdaad een strak plan, lijkt me zeker nodig.
Nu lijkt het alsof niemand weet welke richting het schip moet varen.
Een publiek debat hierover, ook op de scholen en hoger onderwijs waar alle kanten belicht worden lijkt me ook wel wat.
Vooralsnog ben ook ik iets voorzichtiger geworden hoor. Ook ik had deze toestanden totaal niet verwacht om eerlijk te zijn.
Zelf ben ik nog steeds anti-EU (op de manier waarop het momenteel bestuurd wordt), maar ben zeker niet blind voor de gevolgen die voortvloeien uit een evt. Nexit.quote:Op maandag 27 juni 2016 08:29 schreef Mystikvm het volgende:
[..]
Wat wel ironisch is, is dat het echte inhoudelijke debat pas op gang komt nádat het referendum is geweest. Wat nu besproken wordt had daarvoor al besproken moeten worden, maar toen was men te druk met de mensen bang maken voor oorlog bij een vertrek, of de kiezer stroop om de mond smeren dat een vertrek niet zoveel gevolgen zou hebben.
Dus ja, de les die men hier zou moeten leren is voorkomen dat in de aanloop naar een eventueel referendum een propagandaoorlog ontstaat. Maar dat is nou precies wat zo moeilijk is bij een referendum, er is geen onafhankelijke instantie om voor te lichten. En de kiezer, die daar het meeste belang bij heeft, vraagt er ook niet om.
Chaos is een groot woord hoor, het gewone leven gaat ook daar gewoon doorquote:Op maandag 27 juni 2016 08:31 schreef Barbusse het volgende:
CorrupticiDie had ik nog niet gehoord
![]()
Maar goed, de UK is een chaos nu. Wie had dat verwacht?
Precies geen fuck aan de hand, en als ze straks verlost zijn van de EU moloch dan houdt het gedemoniseer en paniek gezaai ook wel op.quote:Op maandag 27 juni 2016 08:35 schreef ErwinRommel het volgende:
[..]
Chaos is een groot woord hoor, het gewone leven gaat ook daar gewoon door
Politiek gezien dan he? Natuurlijk gaat het leven gewoon door.quote:Op maandag 27 juni 2016 08:35 schreef ErwinRommel het volgende:
[..]
Chaos is een groot woord hoor, het gewone leven gaat ook daar gewoon door
Zeg maar gerust onmogelijk. Ik denk niet dat Wilders, Thierry Baudet (dacht ik) en Jan Roos opeens een genuanceerd en feitelijk verhaal gaan laten horen. En de kans is groot dat pro-eu meegaat in bangmakerijquote:Op maandag 27 juni 2016 08:29 schreef Mystikvm het volgende:
[..]
Wat wel ironisch is, is dat het echte inhoudelijke debat pas op gang komt nádat het referendum is geweest. Wat nu besproken wordt had daarvoor al besproken moeten worden, maar toen was men te druk met de mensen bang maken voor oorlog bij een vertrek, of de kiezer stroop om de mond smeren dat een vertrek niet zoveel gevolgen zou hebben.
Dus ja, de les die men hier zou moeten leren is voorkomen dat in de aanloop naar een eventueel referendum een propagandaoorlog ontstaat. Maar dat is nou precies wat zo moeilijk is bij een referendum, er is geen onafhankelijke instantie om voor te lichten. En de kiezer, die daar het meeste belang bij heeft, vraagt er ook niet om.
Geen fuck aan de hand wil ik nu ook weer niet zeggen, ik geloof heel goed dat politici in het VK knallende koppijn hebben over dit referendumquote:Op maandag 27 juni 2016 08:36 schreef BarryOSeven het volgende:
[..]
Precies geen fuck aan de hand, en als ze straks verlost zijn van de EU monoch dan houdt het gedemoniseer en paniek gezaai ook wel op.
Politiek gezien zullen ze niet blij zijn neequote:Op maandag 27 juni 2016 08:37 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Politiek gezien dan he? Natuurlijk gaat het leven gewoon door.
Ja en die verantwoordelijkheid ligt helemaal bij henzelf. Stemrecht ontnemen of de gedachte daaraan is gevaarlijk en moet direct weerlegd worden. Ongelooflijk dat mensen zo dom kunnen zijn.quote:Op maandag 27 juni 2016 08:37 schreef ErwinRommel het volgende:
[..]
Geen fuck aan de hand wil ik nu ook weer niet zeggen, ik geloof heel goed dat politici in het VK knallende koppijn hebben over dit referendum
Ik wil echt niet in de schoenen van Johnson, Cameron of Farage staan nuquote:Op maandag 27 juni 2016 08:37 schreef ErwinRommel het volgende:
[..]
Politiek gezien zullen ze niet blij zijn nee
Je zou er spontaan alcoholist van wordenquote:Op maandag 27 juni 2016 08:38 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Ik wil echt niet in de schoenen van Johnson, Cameron of Farage staan nu
Hoezo is de UK nu een chaos dan? Volgens mij is daar niks aan de hand en gaat het leven gewoon door.quote:Op maandag 27 juni 2016 08:31 schreef Barbusse het volgende:
CorrupticiDie had ik nog niet gehoord
![]()
Maar goed, de UK is een chaos nu. Wie had dat verwacht?
We heeft men bang gemaakt voor oorlog bij een vertrek?quote:Op maandag 27 juni 2016 08:29 schreef Mystikvm het volgende:
[..]
Wat wel ironisch is, is dat het echte inhoudelijke debat pas op gang komt nádat het referendum is geweest. Wat nu besproken wordt had daarvoor al besproken moeten worden, maar toen was men te druk met de mensen bang maken voor oorlog bij een vertrek, of de kiezer stroop om de mond smeren dat een vertrek niet zoveel gevolgen zou hebben.
Dus ja, de les die men hier zou moeten leren is voorkomen dat in de aanloop naar een eventueel referendum een propagandaoorlog ontstaat. Maar dat is nou precies wat zo moeilijk is bij een referendum, er is geen onafhankelijke instantie om voor te lichten. En de kiezer, die daar het meeste belang bij heeft, vraagt er ook niet om.
Maar goed, dit soort taferelen waren toch te verwachten? Ik heb vrijwel niemand gehoord over wat te doen als een brexit doorgaat. Beetje Jesus take the wheel situatie dit....quote:Op maandag 27 juni 2016 08:39 schreef ErwinRommel het volgende:
[..]
Je zou er spontaan alcoholist van worden
Je stemt maar op een volksvertegenwoordiging die zich hiermee bezighouden. Het idee dat een 24/7 bezopen bijstandstokkie met een toekomstvisie die niet verder reikt dan "welke vette hap eet ik vanavond" direct over dit soort dingen mee zou kunnen beslissen bezorgd me de rillingen.quote:Op maandag 27 juni 2016 08:38 schreef BarryOSeven het volgende:
[..]
Ja en die verantwoordelijkheid ligt helemaal bij henzelf. Stemrecht ontnemen of de gedachte daaraan is gevaarlijk en moet direct weerlegd worden. Ongelooflijk dat mensen zo dom kunnen zijn.
Politiek gezien dan, maar je wist waarschijnlijk best wel dat ik dat bedoelde. En hetere vuren? Zoals wat, de Spaanse armada of de blitz? Dat waren niet dezelfde engelsen als nu.quote:Op maandag 27 juni 2016 08:41 schreef LXIV het volgende:
[..]
Hoezo is de UK nu een chaos dan? Volgens mij is daar niks aan de hand en gaat het leven gewoon door.
De Engelsen hebben wel voor hetere vuren gestaan en zijn gewoon niet zo apatisch-volgzaam als de continentale Europeanen.
Daar is toch ook geen sprake van? Referenda worden niet verboden, en ook als er nooit meer een referendum over de EU komt, dan kun je altijd nog op een partij stemmen die dat wel wil in de algemene verkiezingen.quote:Op maandag 27 juni 2016 08:38 schreef BarryOSeven het volgende:
[..]
Ja en die verantwoordelijkheid ligt helemaal bij henzelf. Stemrecht ontnemen of de gedachte daaraan is gevaarlijk en moet direct weerlegd worden. Ongelooflijk dat mensen zo dom kunnen zijn.
Welke aftermath? Waar HEB je het over? Zie je Mad Max al door de straten scheuren?quote:Op maandag 27 juni 2016 08:14 schreef Mystikvm het volgende:
[..]
Maar nu ik de aftermath van de Brexit zie, begin ik steeds meer te twijfelen aan of het wel zo'n goed idee was om de mensen te vragen. Niemand snapt het, en niemand kan het snappen. Waarom zou je er dan over willen stemmen?
Ik meen dat Cameron gezegd heeft dat de kans op oorlog groter is bij een vertrek uit de EU. Vind ik een heel onverstandige opmerking.quote:Op maandag 27 juni 2016 08:42 schreef speknek het volgende:
[..]
We heeft men bang gemaakt voor oorlog bij een vertrek?
Simpele mensen hakken de wereld in simpele hapklare brokken, het is goed of slecht. Uit de EU is goed, in de EU is slecht. Er is vaak te weinig hersencapaciteit om wat anders te bedenken.quote:Op maandag 27 juni 2016 08:44 schreef Trommeldaris het volgende:
Even een vraag aan de Brexit aanhangers. Waarom doen de meeste van jullie alsof er geen enkel nadeel is aan de EU verlaten?
De meeste pro-EU mensen zie ik niet reageren alsof de EU heilig en zonder fout is.
Maar op Erwin na zie ik de meeste doen alsof het verlaten van de EU enkel en alleen voordelen heeft. Hoe komt dat?
Sowieso zouden politici zich moeten onthouden van allerlei onheilsprofeterij, maar dat is mijn mening.quote:Op maandag 27 juni 2016 08:46 schreef Mystikvm het volgende:
[..]
Ik meen dat Cameron gezegd heeft dat de kans op oorlog groter is bij een vertrek uit de EU. Vind ik een heel onverstandige opmerking.
Het hoeft toch ook niet te betekenen dat het land in chaos uiteenvalt? De aftermath in dit geval is dat niemand echt goed weet hoe het nu verder gaat. Dat is al treurig genoeg.quote:Op maandag 27 juni 2016 08:46 schreef Toga het volgende:
[..]
Welke aftermath? Waar HEB je het over? Zie je Mad Max al door de straten scheuren?
Het enige waar ik nu over lees zijn dezelfde doemscenario's als die voor de Brexit tentoongesteld worden, voorlopig is nog niemand failliet, gaat iedereen gewoon naar z'n werk en heeft elke Brit te eten.
Ook die bezopen tokkie heeft rechten. Die ontnemen is gevaarlijk. Nu de bezoppen tokkie, straks de oudere, daarna de extremen, daarna gewoon rechts of links.quote:Op maandag 27 juni 2016 08:43 schreef Twiitch het volgende:
[..]
Je stemt maar op een volksvertegenwoordiging die zich hiermee bezighouden. Het idee dat een 24/7 bezopen bijstandstokkie met een toekomstvisie die niet verder reikt dan "welke vette hap eet ik vanavond" direct over dit soort dingen mee zou kunnen beslissen bezorgd me de rillingen.
Dat lijkt me duidelijk.quote:Op maandag 27 juni 2016 08:48 schreef BarryOSeven het volgende:
Verder ben je dus niet tegen het ontnemen van stemrecht maar tegen referenda neem ik aan.
Ik weet ook niet echt waarom die scenario's van "Alles blijft zoals het is, iedereen gelukkig" of "Het land vervalt in anarchie en er komt oorlog" continue uit de kast gehaald worden. Alsof dat de enige twee mogelijkheden zijn.quote:Op maandag 27 juni 2016 08:48 schreef Mystikvm het volgende:
[..]
Het hoeft toch ook niet te betekenen dat het land in chaos uiteenvalt? De aftermath in dit geval is dat niemand echt goed weet hoe het nu verder gaat. Dat is al treurig genoeg.
Johnson, Gove en Farage gaan niet onder de bus gegooid worden, ze worden op de bus gezet en de Thames in gereden.quote:Johnson, Gove and Farage must lead negotiations - Heseltine
Posted at 08:38
Lord Heseltine
BBC
Conservative peer Lord Heseltine says "the people who created this mess" - Boris Johnson, Michael Gove and Nigel Farage - must be the ones to carry out the negotiations with the EU - and do it quickly. "If you put anyone else in charge they will disown it," he says.
The former deputy prime minister says those negotiations "will produce a quite unacceptable deal for this country and the House of Commons will then say, 'No, we can't accept that.'
"And the only way to deal with that is to have a general election or another referendum."
Het stemrecht wordt niemand ontnomen, Barry. We gaan gewoon geen referendum hierover houden. Kalmeer.quote:Op maandag 27 juni 2016 08:38 schreef BarryOSeven het volgende:
[..]
Ja en die verantwoordelijkheid ligt helemaal bij henzelf. Stemrecht ontnemen of de gedachte daaraan is gevaarlijk en moet direct weerlegd worden. Ongelooflijk dat mensen zo dom kunnen zijn.
Dat is niet zo gek, het VK zit namelijk nog gewoon in de EU momenteel, dus er is nog niets veranderd.quote:Op maandag 27 juni 2016 08:46 schreef Toga het volgende:
[..]
Welke aftermath? Waar HEB je het over? Zie je Mad Max al door de straten scheuren?
Het enige waar ik nu over lees zijn dezelfde doemscenario's als die voor de Brexit tentoongesteld worden, voorlopig is nog niemand failliet, gaat iedereen gewoon naar z'n werk en heeft elke Brit te eten.
Het lijkt mij niet meer dan logisch dat degenen met de grootste mond over een exit dan ook vorm gaan geven aan die exit.quote:Op maandag 27 juni 2016 08:51 schreef speknek het volgende:
Dit gaat een mooi einde krijgen.
[..]
Johnson, Gove en Farage gaan niet onder de bus gegooid worden, ze worden op de bus gezet en de Thames in gereden.
Ze laten juist een prima verhaal horen wat door steeds meer burgers wordt gedeeld. Twee referendums gaven zelfs een ruime meerderheid aan. Zelfs ten opzichte van de Britten.quote:Op maandag 27 juni 2016 08:37 schreef _-_ratjetoe_-_ het volgende:
[..]
Zeg maar gerust onmogelijk. Ik denk niet dat Wilders, Thierry Baudet (dacht ik) en Jan Roos opeens een genuanceerd en feitelijk verhaal gaan laten horen. En de kans is groot dat pro-eu meegaat in bangmakerij
Ben wel benieuwd wat die er van gaan bakken. Krijg een beetje een Varoufakis gevoel er bij. Veel trammelant en daarna met de staart tussen de benen afdruipen...quote:Op maandag 27 juni 2016 08:51 schreef speknek het volgende:
Dit gaat een mooi einde krijgen.
[..]
Johnson, Gove en Farage gaan niet onder de bus gegooid worden, ze worden op de bus gezet en de Thames in gereden.
En terecht. Wat een bende.quote:Op maandag 27 juni 2016 08:51 schreef speknek het volgende:
Dit gaat een mooi einde krijgen.
[..]
Johnson, Gove en Farage gaan niet onder de bus gegooid worden, ze worden op de bus gezet en de Thames in gereden.
Lijkt mij ook een veel beter plan. Referenda over dit soort verstrekkende politieke beslissingen zijn gewoon debiel.quote:Op maandag 27 juni 2016 08:58 schreef Montagui het volgende:
Net als bij het Oekraïne referendum is een simpel JA of NEE bij een Nexit referendum gewoon niet voldoende. De beslissing is te ingrijpend daarvoor.
Maar kan ipv een referendum niet een soort van volks enquête gehouden worden?
Je kan dan voldoende stellingen poneren waarbij veel meer de nuance mogelijk is, de pijnpunten duidelijk worden en de 'ik mag Rutte niet, dus daarom stem ik tegen de EU' stemmers gefilterd kunnen worden. De waarde van een JA of NEE 'stem' kan dan veel meer op waarde geschat worden, en aan die pijnpunten kan de EU dan werken.
Een raadgevend referendum bedoel je?quote:Op maandag 27 juni 2016 08:58 schreef Montagui het volgende:
Net als bij het Oekraïne referendum is een simpel JA of NEE bij een Nexit referendum gewoon niet voldoende. De beslissing is te ingrijpend daarvoor.
Maar kan ipv een referendum niet een soort van volks enquête gehouden worden?
Je kan dan voldoende stellingen poneren waarbij veel meer de nuance mogelijk is, de pijnpunten duidelijk worden en de 'ik mag Rutte niet, dus daarom stem ik tegen de EU' stemmers gefilterd kunnen worden. De waarde van een JA of NEE 'stem' kan dan veel meer op waarde geschat worden, en aan die pijnpunten kan de EU dan werken.
Het enige wat nu echt duidelijk is is dat die bangmakerij eerder uitkomt dan de exit zelf.quote:Op maandag 27 juni 2016 08:35 schreef ErwinRommel het volgende:
[..]
Zelf ben ik nog steeds anti-EU (op de manier waarop het momenteel bestuurd wordt), maar ben zeker niet blind voor de gevolgen die voortvloeien uit een evt. Nexit.
Dit Britse referendum is daarom ook voor ons zo belangrijk, om daaruit lessen te trekken.
1 ding is wel gebleken, bangmakerij vanuit oa. de EU heeft averechts gewerkt en wekt enkel meer wrevel op bij de stemmers.
De onvrede is in elk geval groot en daar zal de EU toch echt constructief iets aan moeten doen. Vooralsnog lijken die fossielen in Brussel al ziende blind en horende doof te zijn, al jaren.
Onzin. De politiek moet voor het volk zijn en die mag de uiteindelijke stem vertegenwoordigen.quote:Op maandag 27 juni 2016 09:00 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Lijkt mij ook een veel beter plan. Referenda over dit soort verstrekkende politieke beslissingen zijn gewoon debiel.
En 1 afvaardiging voor het IOC. Wat is je punt?quote:Op zondag 26 juni 2016 22:20 schreef Igen het volgende:
[..]
Het VK is ook (nog) één land maar niet één volk. Ze hebben zelfs vier nationale voetbalelftallen.
Natuurlijk zorgt een exit voor de korte termijn voor onzekerheid, dalende koersen, onrust en financiële misère. Dat ontkent ook niemand.quote:Op maandag 27 juni 2016 09:05 schreef Chadi het volgende:
[..]
Het enige wat nu echt duidelijk is is dat die bangmakerij eerder uitkomt dan de exit zelf.
Ik wist 5 jaar geleden ook niet hoe het verder zou gaan met de EU. Dat wisten zelfs de bobo's in Brussel niet. Die hadden wel plannen, maar niets is zo veranderlijk als plannen.quote:Op maandag 27 juni 2016 08:48 schreef Mystikvm het volgende:
[..]
Het hoeft toch ook niet te betekenen dat het land in chaos uiteenvalt? De aftermath in dit geval is dat niemand echt goed weet hoe het nu verder gaat. Dat is al treurig genoeg.
Er zijn berekeningen gedaan door onafhankelijke partijen en die zijn op zijn aller positiefst net iets gunstiger. Dan moet ik echt alles meezitten. En in alle andere scenario's komen ze vele malen slechter uit op langere termijn.quote:Op maandag 27 juni 2016 09:13 schreef Elzies het volgende:
[..]
Natuurlijk zorgt een exit voor de korte termijn voor onzekerheid, dalende koersen, onrust en financiële misère. Dat ontkent ook niemand.
Maar indien je een sterke economie bent met wederzijdse internationale belangen (en zoals Nederland een doorvoerland bent voor andere landen) dan kun je op de langere termijn de voordelen behalen. Je bent baas over je eigen land, baas over je eigen grenzen, baas over je eigen beslissingen. Je bent bovendien niet afhankelijk meer over andermans regelgeving, subsidies of zelf voor het financieel onderhouden van een ander lidstaat. Tuurlijk, al die miljarden gestoken in Griekenland zijn we dan kwijt, maar dat geld krijgen we nooit meer terug. Ook wanneer we in de EU zouden blijven. Wat we zeker weten is dat Griekenland ons decennialang nog vele miljarden gaat kosten. Daarvoor moeten we in eigen land gaan bezuinigen. Dus op de langere termijn levert een Nexit heel veel op. Dus ik stem volmondig JA!.
En dat is ook precies wat de EU nu vraagt van de Britten. Alleen die houden de boot nu af.quote:Op maandag 27 juni 2016 09:16 schreef Toga het volgende:
[..]
Ik wist 5 jaar geleden ook niet hoe het verder zou gaan met de EU. Dat wisten zelfs de bobo's in Brussel niet. Die hadden wel plannen, maar niets is zo veranderlijk als plannen.
Dus; niks treurig, gewoon werk aan de winkel, dat is nou precies waar politici voor betaald worden.
quote:Op maandag 27 juni 2016 08:51 schreef speknek het volgende:
Dit gaat een mooi einde krijgen.
[..]
Johnson, Gove en Farage gaan niet onder de bus gegooid worden, ze worden op de bus gezet en de Thames in gereden.
Hoe denk je concreet die voordelen te gaan behalen? En wanneer heb je die aanvankelijke krimp door de crisis weer ingehaald, na 10, 20, 30 jaar?quote:Op maandag 27 juni 2016 09:13 schreef Elzies het volgende:
[..]
Natuurlijk zorgt een exit voor de korte termijn voor onzekerheid, dalende koersen, onrust en financiële misère. Dat ontkent ook niemand.
Maar indien je een sterke economie bent met wederzijdse internationale belangen (en zoals Nederland een doorvoerland bent voor andere landen) dan kun je op de langere termijn de voordelen behalen. Je bent baas over je eigen land, baas over je eigen grenzen, baas over je eigen beslissingen. Je bent bovendien niet afhankelijk meer over andermans regelgeving, subsidies of zelf voor het financieel onderhouden van een ander lidstaat. Tuurlijk, al die miljarden gestoken in Griekenland zijn we dan kwijt, maar dat geld krijgen we nooit meer terug. Ook wanneer we in de EU zouden blijven. Wat we zeker weten is dat Griekenland ons decennialang nog vele miljarden gaat kosten. Daarvoor moeten we in eigen land gaan bezuinigen. Dus op de langere termijn levert een Nexit heel veel op. Dus ik stem volmondig JA!.
Je hebt helemaal gelijk in een statische wereld waar bedrijven niet hun koers wijzigen als Nederland bijv grenzen dicht gaat gooien.quote:Op maandag 27 juni 2016 09:13 schreef Elzies het volgende:
[..]
Natuurlijk zorgt een exit voor de korte termijn voor onzekerheid, dalende koersen, onrust en financiële misère. Dat ontkent ook niemand.
Maar indien je een sterke economie bent met wederzijdse internationale belangen (en zoals Nederland een doorvoerland bent voor andere landen) dan kun je op de langere termijn de voordelen behalen. Je bent baas over je eigen land, baas over je eigen grenzen, baas over je eigen beslissingen. Je bent bovendien niet afhankelijk meer over andermans regelgeving, subsidies of zelf voor het financieel onderhouden van een ander lidstaat. Tuurlijk, al die miljarden gestoken in Griekenland zijn we dan kwijt, maar dat geld krijgen we nooit meer terug. Ook wanneer we in de EU zouden blijven. Wat we zeker weten is dat Griekenland ons decennialang nog vele miljarden gaat kosten. Daarvoor moeten we in eigen land gaan bezuinigen. Dus op de langere termijn levert een Nexit heel veel op. Dus ik stem volmondig JA!.
Nogmaals, het is nog niet eerder voorgekomen dus niemand heeft de definitieve waarheid in pacht. Veel staat en valt met de komende onderhandelingen. Wordt het een vechtscheiding of komen ze er samen uit? Tegelijkertijd is GB een economisch stabiel land met veel internationale betrekkingen. Ga je dat verstoren dan zal dat ook de weerslag hebben op de EU. Kijk, handel blijft handel.quote:Op maandag 27 juni 2016 09:17 schreef Chadi het volgende:
[..]
Er zijn berekeningen gedaan door onafhankelijke partijen en die zijn op zijn aller positiefst net iets gunstiger. Dan moet ik echt alles meezitten. En in alle andere scenario's komen ze vele malen slechter uit op langere termijn.
Geld is niet de enige maatstafquote:Op maandag 27 juni 2016 09:21 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Hoe denk je concreet die voordelen te gaan behalen? En wanneer heb je die aanvankelijke krimp door de crisis weer ingehaald, na 10, 20, 30 jaar?
Dat economisch stabiele valt nog wel wat tegen natuurlijk. De economie drijft voor een (te) groot deel op de financiële sector en dat is juist een vrij mobiele en labiele factor.quote:Op maandag 27 juni 2016 09:23 schreef Elzies het volgende:
[..]
Nogmaals, het is nog niet eerder voorgekomen dus niemand heeft de definitieve waarheid in pacht. Veel staat en valt met de komende onderhandelingen. Wordt het een vechtscheiding of komen ze er samen uit? Tegelijkertijd is GB een economisch stabiel land met veel internationale betrekkingen. Ga je dat verstoren dan zal dat ook de weerslag hebben op de EU. Kijk, handel blijft handel.
Toch is het een van de grootste argumenten van de brexit stemmers.quote:
Er wordt helemaal niet op argumenten gestemd (noch de Brexitstemmers, nog de Remainstemmers.) Er wordt op gevoel gestemd.quote:Op maandag 27 juni 2016 09:26 schreef Trommeldaris het volgende:
[..]
Toch is het een van de grootste argumenten van de brexit stemmers.
Het lijkt wel alsof men het enkel over geld heeft mbt de Exit/Leave.quote:
Dat waag ik te betwijfelen. Het ging ook vooral om soevereiniteit en die enge 'foreigners' die alle banen en benefits jatten van de 'echte' Britten. De Schrödinger immigrant, zeg maar.quote:Op maandag 27 juni 2016 09:26 schreef Trommeldaris het volgende:
[..]
Toch is het een van de grootste argumenten van de brexit stemmers.
En daardoor krijg je dit soort dingenquote:Op maandag 27 juni 2016 09:27 schreef LXIV het volgende:
[..]
Er wordt helemaal niet op argumenten gestemd (noch de Brexitstemmers, nog de Remainstemmers.) Er wordt op gevoel gestemd.
Niemand, uitgezonderd wellicht de VS en China, is nog volledig baas over haar eigen land en al helemaal Nederland niet. We bestaan niet in een vacuüm, dat is nou juist de boodschap die je uit deze rotzooi zou moeten trekken. De Nederlandse economie is voor driekwart afhankelijk van het hinterland, oftewel de economie van en doorvoer naar Duitsland.quote:Op maandag 27 juni 2016 09:13 schreef Elzies het volgende:
[..]
Natuurlijk zorgt een exit voor de korte termijn voor onzekerheid, dalende koersen, onrust en financiële misère. Dat ontkent ook niemand.
Maar indien je een sterke economie bent met wederzijdse internationale belangen (en zoals Nederland een doorvoerland bent voor andere landen) dan kun je op de langere termijn de voordelen behalen. Je bent baas over je eigen land, baas over je eigen grenzen, baas over je eigen beslissingen. Je bent bovendien niet afhankelijk meer over andermans regelgeving, subsidies of zelf voor het financieel onderhouden van een ander lidstaat. Tuurlijk, al die miljarden gestoken in Griekenland zijn we dan kwijt, maar dat geld krijgen we nooit meer terug. Ook wanneer we in de EU zouden blijven. Wat we zeker weten is dat Griekenland ons decennialang nog vele miljarden gaat kosten. Daarvoor moeten we in eigen land gaan bezuinigen. Dus op de langere termijn levert een Nexit heel veel op. Dus ik stem volmondig JA!.
Nee dat is niet bangmakerij van de Europese Unie, dat is wat je krijgt als een miezerig land als het VK moet gaan onderhandelen met China. Jij denkt dat ze minstens net zo'n goede deal krijgen als toen China moest onderhandelen met het rijkste "land" ter wereld, de EU? Hahaha.quote:Sky Correspondent Katie Stallard:
"Comment in Chinese State Media that Britain can expect it to take 500 officials and 10 years to renegotiate a trade deal with China."
De ratio-emotie verhouding ligt bij remain natuurlijk wel compleet anders dan bij Brexit....quote:Op maandag 27 juni 2016 09:27 schreef LXIV het volgende:
[..]
Er wordt helemaal niet op argumenten gestemd (noch de Brexitstemmers, nog de Remainstemmers.) Er wordt op gevoel gestemd.
En om 350 miljoen per week.quote:Op maandag 27 juni 2016 09:29 schreef DustPuppy het volgende:
[..]
Dat waag ik te betwijfelen. Het ging ook vooral om soevereiniteit en die enge 'foreigners' die alle banen en benefits jatten van de 'echte' Britten. De Schrödinger immigrant, zeg maar.
Dat is het onverantwoord bijdrukken van euro's door de ECB ook. Of op een kunstmatige manier de inflatie beïnvloeden. Staatsobligaties opkopen van onzekere lidstaten. Wat denk je wat er gebeurd als straks ineens de rente stijgt? We gaan betalen om ons spaargeld te stallen? Pensioenen verdampen?quote:Op maandag 27 juni 2016 09:26 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Dat economisch stabiele valt nog wel wat tegen natuurlijk. De economie drijft voor een (te) groot deel op de financiële sector en dat is juist een vrij mobiele en labiele factor.
Goede post.quote:Op maandag 27 juni 2016 09:31 schreef speknek het volgende:
[..]
Niemand, uitgezonderd wellicht de VS en China, is nog volledig baas over haar eigen land en al helemaal Nederland niet. We bestaan niet in een vacuüm, dat is nou juist de boodschap die je uit deze rotzooi zou moeten trekken. De Nederlandse economie is voor driekwart afhankelijk van het hinterland, oftewel de economie van en doorvoer naar Duitsland.
'De voordelen halen uit je eigen beslissingen', gefeliciteerd dat is het meest naïeve dat ik vandaag gelezen heb. In de tussentijd is dit de echte wereld:
[..]
Nee dat is niet bangmakerij van de Europese Unie, dat is wat je krijgt als een miezerig land als het VK moet gaan onderhandelen met China. Jij denkt dat ze minstens net zo'n goede deal krijgen als toen China moest onderhandelen met het rijkste "land" ter wereld, de EU? Hahaha.
Wacht dit moet beter.
AHAHAHA
China gaat ze de vernedering laten voelen van Hong Kong en de Opiumoorlog.
Jij denkt dat Nederland in zijn eentje nog betere deals kan afsluiten? De enige deal die Rutte eruit kan slepen is dat ons land in Euros in plaats van Renminbi opgekocht wordt.
"Maar we zijn wel soeverein en het volk beslist zelf over onze toekomst!"quote:Op maandag 27 juni 2016 09:31 schreef speknek het volgende:
[..]
Niemand, uitgezonderd wellicht de VS en China, is nog volledig baas over haar eigen land en al helemaal Nederland niet. We bestaan niet in een vacuüm, dat is nou juist de boodschap die je uit deze rotzooi zou moeten trekken. De Nederlandse economie is voor driekwart afhankelijk van het hinterland, oftewel de economie van en doorvoer naar Duitsland.
'De voordelen halen uit je eigen beslissingen', gefeliciteerd dat is het meest naïeve dat ik vandaag gelezen heb. In de tussentijd is dit de echte wereld:
[..]
Nee dat is niet bangmakerij van de Europese Unie, dat is wat je krijgt als een miezerig land als het VK moet gaan onderhandelen met China. Jij denkt dat ze minstens net zo'n goede deal krijgen als toen China moest onderhandelen met het rijkste "land" ter wereld, de EU? Hahaha.
Wacht dit moet beter.
AHAHAHA
China gaat ze de vernedering laten voelen van Hong Kong en de Opiumoorlog.
Jij denkt dat Nederland in zijn eentje nog betere deals kan afsluiten? De enige deal die Rutte eruit kan slepen is dat ons land in Euros in plaats van Renminbi opgekocht wordt.
Het is denk ik een beetje zoals hier boven werd geïllustreerd met het Chinese voorbeeld. Ze gaan de beslissing respecteren, maar de UK het vuur aan de schenen leggen bij elke toekomstige onderhandeling. 60 miljoen consumenten is niets vergeleken bij de 500 miljoen van de EU. Met de EU maken ze goede deals, de UK zullen ze laten merken dat ze gewoon bij de EU hadden moeten blijven als zij ook die deal hadden gewild.quote:Op maandag 27 juni 2016 09:33 schreef ErwinRommel het volgende:
Trouwens benieuwd of er inmenging gaat komen van de VS, John Kerry zou deze week naar Europa komen om te babbelen.
Inderdaad -- de EU is al zeven jaar in onderhandeling geweest met Canada voor een vrijhandelsakkoord...quote:Op maandag 27 juni 2016 09:31 schreef speknek het volgende:
Nee dat is niet bangmakerij van de Europese Unie, dat is wat je krijgt als een miezerig land als het VK moet gaan onderhandelen met China. Jij denkt dat ze minstens net zo'n goede deal krijgen als toen China moest onderhandelen met het rijkste "land" ter wereld, de EU? Hahaha.
Is het dan niet eens tijd om die spiraal te doorbreken?quote:Op maandag 27 juni 2016 09:37 schreef Mystikvm het volgende:
[..]
Het is denk ik een beetje zoals hier boven werd geïllustreerd met het Chinese voorbeeld. Ze gaan de beslissing respecteren, maar de UK het vuur aan de schenen leggen bij elke toekomstige onderhandeling. 60 miljoen consumenten is niets vergeleken bij de 500 miljoen van de EU. Met de EU maken ze goede deals, de UK zullen ze laten merken dat ze gewoon bij de EU hadden moeten blijven als zij ook die deal hadden gewild.
Dat is hoe politiek en diplomatie werkt. Die hebben altijd schijt aan de "gewone" man, ook al steekt die zijn middelvinger op.
ik heb al eens ergens lopen zoeken maar kan zijn speech niet vinden waar hij dat precies zo gezegd heft, wel een aankondiging van de daily mirror of zo dat hij dat zou gaan zeggen... maar ik kan er naast zitten.quote:Op maandag 27 juni 2016 08:46 schreef Mystikvm het volgende:
[..]
Ik meen dat Cameron gezegd heeft dat de kans op oorlog groter is bij een vertrek uit de EU. Vind ik een heel onverstandige opmerking.
Dat was ook al zo'n fijn referendum. Willen jullie je schuld terug betalen of niet?quote:Op maandag 27 juni 2016 08:16 schreef Twiitch het volgende:
[..]
Daarom denk ik dat hij als geslagen hond terug gaat komen met een deal die eigenlijk slechter is dan de zaakjes eerst waren, a la Tsipras.
Niet betalen natuurlijkquote:Op maandag 27 juni 2016 09:40 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Dat was ook al zo'n fijn referendum. Willen jullie je schuld terug betalen of niet?
Rara wat stemt het volk.
Er zijn natuurlijk een hoop dingen waar je ook voordelen uit trekt, zoals als die handelsovereenkomsten die je opnieuw moet uitonderhandelen en waarbij je er echt niet beter af komt dan in de EU. Dat gaat gewoon niet waar zijn.quote:Op maandag 27 juni 2016 09:39 schreef ErwinRommel het volgende:
[..]
Is het dan niet eens tijd om die spiraal te doorbreken?
Hoe? Dat weet ik ook niet.
Hoezo had je dat niet verwacht, het verloopt bijna precies volgens de voorspellingen. Iedereen kon toch zien dat men geen of een onrealistisch plan had bij een Brexit?quote:Op maandag 27 juni 2016 08:24 schreef ErwinRommel het volgende:
[..]
Exitstrategie is inderdaad een strak plan, lijkt me zeker nodig.
Nu lijkt het alsof niemand weet welke richting het schip moet varen.
Een publiek debat hierover, ook op de scholen en hoger onderwijs waar alle kanten belicht worden lijkt me ook wel wat.
Vooralsnog ben ook ik iets voorzichtiger geworden hoor. Ook ik had deze toestanden totaal niet verwacht om eerlijk te zijn.
Ik heb hem ook niet paraat. Ik weet wel dat die retoriek meermalen gebruikt is.quote:Op maandag 27 juni 2016 09:40 schreef Re het volgende:
[..]
ik heb al eens ergens lopen zoeken maar kan zijn speech niet vinden waar hij dat precies zo gezegd heft, wel een aankondiging van de daily mirror of zo dat hij dat zou gaan zeggen... maar ik kan er naast zitten.
Inderdaad. Een Nexit referendum, of de meer afgezwakte versie van de SP, staat sowieso op de kaart en zal dat ook blijven staan. Of de huidige politieke partijen er aan willen of niet. Deze onvrede gaat niet weg als partijen stellen dat er geen referendum komt. Sterker, de onvrede zal alleen maar toenemen.quote:Op maandag 27 juni 2016 08:56 schreef Elzies het volgende:
[..]
Ze laten juist een prima verhaal horen wat door steeds meer burgers wordt gedeeld. Twee referendums gaven zelfs een ruime meerderheid aan. Zelfs ten opzichte van de Britten.
Dat gegeven kun je niet blijven negeren of afdoen als het geklaag van wat dom gepeupel dat de bureaucratie in Brussel toch niet hoeft te begrijpen. Die tijd is voorgoed voorbij. Een Nexit is een serieuze vraag wat niet zomaar door de politieke elite genegeerd kan worden. Dat zal binnen de volgende landelijke verkiezingen ook de insteek zijn, want zowel de PVV als de SP zullen de EU hoog op de agenda zetten. (aangevuld door de kleinere partijen als de PvdD, VNL en 50+ )
Dit verschrikkelijke kabinet ooit heeft onder druk van deze EU zichzelf kapot bezuinigd, waardoor onze sociale voorzieningen zijn uitgehold, ons spaargeld niets meer oplevert, onze pensioenen verdampen en we dankzij de regels van Brussel zijn opgescheept met een tsunami aan vluchtelingen waarvan 60% puur economische vluchteling is en geen oorlogsvluchteling. Waarbij kansarmen uit economisch zwakke lidstaten ongestoord door Europa kunnen reizen en hier op roverstocht kunnen gaan. Waar we nog steeds miljarden aan 'leningen' afstaan aan de Grieken. Geld wat we nooit meer terug zien en ons de komende decennia nog méér miljarden gaat kosten. Miljarden die we zonder de EU in eigen land hadden kunnen steken. Waar terroristen dankzij Schengen ongestoord kunnen reizen en in het ene land de aanslag plant om het vervolgens in het buurland uit te voeren. Een van de daders kon ongestoord met de auto terug rijden naar België en op de terug weg zelfs nog een hamburger nuttigen.
Baudet had het bij Eenvandaag over het houden van kleinere deelreferendums, zoals over de euro en over onze grenzen. Dat in opmaat naar een uiteindelijke referendum over een Nexit. Nogmaals, de politieke pro-Europese elite in Nederland kan dit niet meer blijven negeren want ze zullen electoraal worden afgerekend door de boze kiezer en het zal het bestuurlijke orgaan in deze vorm onmogelijk maken.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |