FOK!forum / Werk, Geldzaken, Recht en de Beurs / Crowdfunding #105 Wat brengt ons #cfday2016?
marathon2000woensdag 25 mei 2016 @ 12:09
ebhq5czdxnz.png
Crowdfunding is hot! Vorig jaar (2015) werd in Nederland 128 miljoen euro opgehaald, twee keer zoveel als het jaar ervoor. Er zijn ruim 3500 projecten gefinancierd. Het geld ging naar maatschappelijke projecten (1247), ondernemingen (1208) en creatieve projecten (856). Met crowdfunding betalen meerdere (soms honderden mensen) mee aan de lening van een bedrijf of particulier. Omdat er bij crowdfunding geen tussenkomst is van een financiële instelling zijn de kosten vaak lager en de rendementen over de investering over het algemeen hoger. Het risico is dat bedrijven 'omvallen' en je het geld kwijt bent.

Crowdfundingplatformen leningen
Geldvoorelkaar (GVE), het grootste platform in NL (bruto rente-0,6% = netto rente)
KapitaalOpMaat (KOM), leningen voor MKB (netto rendement* fluctueert met looptijd**)
Collin Crowdfund (CCF), leningen met crowdfundcoach (bruto rente-1,04%*= netto rente)
Aygo!Dutch (AGD), leningen voor MKB (netto rendement fluctueert met looptijd**)
Investormatch (IVM), kosteloos investeren in MKB projecten (bruto rente = netto rente)
Horecacrowdfunding (HCN) leningen voor horeca (netto rendement fluctueert met looptijd)
CrowdAboutNow (CAN), leningen voor food, horeca, retail (bruto rente = netto rente)
Lendahand, opkomende economieën met rentes van 3 en 4% (bruto rente = netto rente)
Funding Circle (FNC voorheen Zencap), kredieten voor het MKB tot 250K (bruto rente -1,0% = netto rente)
OnePlanetCrowd, groene investeringen, vorm: leningen, donaties, rewards, etc
GreenCrowd, dé marktplaats] voor de financiering van duurzame-energie-projecten
Doorgaan, vanuit De Amersfoortse, projecten tot 250k, vorm: awards of geldleningen

* Door veel te investeren krijg je een korting op de standaard fee. Door de korting op de fee neemt je netto rendement toe.
** Hoe langer de lening loopt hoe kleiner het verschil tussen bruto en netto. Bijvoorbeeld:
==> 36 maanden bruto rente - 0,6%= netto rente
==> 60 maanden bruto rente - 0,3%= netto rente.

Nominale en effectieve rente bij annuïtaire lening. :
Sommige Platformen geven het nominale (GvE) en andere het effectieve rente percentage (KOM, AGD, FNC,......) op. In de effectieve rente wordt niet 1x per jaar de volledige rente vergoed maar elke maand 1/12. Bij gelijk rentepercentage krijg je bij effectieve rente meer dan bij nominaal voor je investering per jaar.
Precies omrekenen:
http://www.berekenhet.nl/berekenen/nominale-rente.html
http://www.berekenhet.nl/berekenen/effectieve-rente.html

Crowdfundingplatformen aandelen
Symbid, voor startups en MKB, vorm: aandelen
Kickstarter, daar is een ander topic voor

Val niet buiten de boot!
Er zijn meer mensen die willen investeren dan geld nodig hebben. Het is daarom van belang op tijd er bij te zijn als er een goed project voorbij komt. Vanuit FOK!-users is er een server die geldvoorelkaar (gve), kapitaalopmaat (kom), collincrowdfund (ccf), fundingcircle (fnc) en aygodutch (agd) bijhoudt op nieuwe projecten. Inschrijven werkt zo:
Aanmelden: Stuur een mail met onderwerp "gve" en/of "kom" en/of "ccf" en/of "fnc" en/of "agd" naar subscribe@crowdfundmailer.nl. Zet 'fok' in de tekst, anders wordt je mail genegeerd. Je krijgt een bevestiging terug per inschrijving.
Afmelden: Om je uit te schrijven mail je "gve" en/of "kom" en/of "ccf" en/of "fnc" en/of "agd" naar unsubscribe@crowdfundmailer.nl .
Krijg je liever een melding via telegram,ga dan naar https://telegram.me/crowdfund

Buitenlandse platforms
SPOILER
Uiteraard is crowdfunding internationaal, en zo zijn dus ook enkele internationale platformen interessant. Onderstaand zijn enkel nog platformen waarbij je daadwerkelijk investeert, niet uitleent, je krijgt dus aandelen in het betreffende bedrijf en het rendement zal onzekerder zijn.
Seedrs.com is een Engels crowdfundingplatform welk intussen enkele jaren bezig is. De aangeboden projecten zijn zeer gevarieerd. Zo kan je projecten tegenkomen voor een lokale winkel, maar ook voor wereldwijde internetplatformen. Naast aandelen in bedrijven, biedt Seedrs met grote regelmaat ook investeringsfondsen aan om in te investeren.
Companisto.com is een crowdfundingplatform van onze oosterburen. Het Duitse platform biedt ook zeer gevarieerde projecten aan. Het zijn nooit echt veel projecten maar degene die er staan zijn meestal wel interessant om in ieder geval te bestuderen.
Crowdcube.com is een Engels platform welke mooie projecten aanbiedt. Helaas is er het nadeel dat je als buitenlander een debitcard van Visa of Mastercard moet hebben om er te investeren. Een debitcard, dus geen creditcard, ook niet een prepaid creditcard.
Lendingclub.com is een groter amerikaans crowdfunding platform. Hierbij zal het faillissement risico waarschijnlijk wat lager zijn. Een ander voordeel is dat je hier automatisch diversificatie kunt toepassen, met een minimum van $25 per stuk. Dit vermindert je risico aanzienlijk. Echter, voor niet-Amerikanen is het minimale investeringsbedrag $100.000. (bron)
Een overzicht van crowdfunding platforms staat op wikipedia.
Risico
SPOILER
Bij sommige crowdfundplatforms moet rekening gehouden worden met het risico dat het crowdfundplatform failliet kan gaan. Dit is minder van belang bij diverse platforms die via een derdenrekening werken en waar de contracten direct afgesloten worden tussen lener en verstrekker.
Daarnaast kunnen de projecten 'omvallen', dan ben je je geld kwijt.
Informeer jezelf goed over de risico's, spreid je geld en investeer nooit meer dan je kunt verliezen. De mensen in dit topic helpen je graag je vragen te beantwoorden :).
Belastingen en de belastingdienst
SPOILER
Bent u particulier? In vrijwel alle gevallen valt de waarde van de lening - het saldo - in "box 3 voor de inkomstenbelasting. Dat betekent dat u het saldo moet opgeven bij uw aangifte inkomstenbelasting. Net zoals u dit doet met het saldo van uw bankrekening (saldo = waarde per 1 januari van het jaar waarover de belastingopgave wordt gedaan). De rente hoeft niet te worden opgegeven, tenzij deze wordt bijgeschreven bij het banksaldo.

Er kan een uitzondering worden gemaakt op bovenstaande als u als particulier (volgens de fiscus) aan meer dan normaal vermogensbeheer doet. Raadpleeg bij vragen hierover uw belastingadviseur.

Bent u ondernemer en handelt u vanuit een zakelijk account? Voor ondernemers/bedrijven die in het kader van hun onderneming handelen, vormt het uitgeleende bedrag een (vreemd vermogen) vordering die op de balans gezet moet worden. Ontvangen rente behoort tot het resultaat (de winst). Voor IB ondernemers wordt de winst belast in box 1, voor BVs valt e.e.a. onder de vennootschapsbelasting. Indien de lening onverhoopt niet kan worden afgelost, kan afgewaardeerd worden ten laste van de winst.

Zie hiervoor ook: WGR / Crowdfunden en de belastingdienst Zeker weten? Bel dan zelf de belastingdienst.
Kan ik wat aan het CF uitlenen overhouden?
SPOILER
Kan ik wat aan Crowdfunding leningen overhouden of kan ik mijn geld beter op een andere manier beleggen, sparen of misschien nog beter uitgeven of in de ouwe sok stoppen.
Dat is natuurlijk altijd de grote vraag?
Onderstaande globale NRDZ sigarendoos berekening kan je helpen je koers te bepalen.

40 echte defaults van 1100 projecten bij GVE,KOM, Collin,HCN is op dit moment (december 2015) de beste schatting. Dus zo'n 3.6% van alle projecten is vroegtijdig definitief gestopt met betalen.

Bierviltjes berekening ( ook wel de sigarendoos berekening genoemd ?) bij random gespreide investering in projecten :

100000 euro geïnvesteerd gespreid over alle projecten

Opgegeven rente gemiddeld over alle projecten 7%

Gemiddelde looptijd 4 jaar

Rente te ontvangen over de gehele looptijd is dus ongeveer 14000 euro

Fee gemiddeld 1% is ongeveer 1000 euro

Default gemiddeld na 0.37 deel looptijd. (berekend uit de huidige bekende defaults)

Default verlies inleg exclusief rente verlies 0.63 * 3600 euro is ongeveer 2300 euro

Rente verlies defaults ongeveer 300 euro

Wat hou je dus over, ongeveer 10000 euro of te wel ongeveer 5% netto per jaar over uitstaand kapitaal.

Kanttekeningen :
3.6% is het default percentage in aantal op dit moment. In geld ligt het iets hoger daar grotere projecten eerder in default gaan als projecten met een kleine geldswaarde.

3.6% default zou over de gehele looptijd van de fictieve investering van 100000 euro zomaar het dubbele of meer kunnen worden gezien de fase waarin de meeste van de 1100 projecten zich bevinden.

Als default percentage verdubbelt dan hou je ongeveer 7500 euro over is zo'n 3.75 % netto rente per jaar over uitstaand kapitaal.

Nog steeds 2.25% meer dan bij een deposito van 2 tot 4 jaar die op dit moment ongeveer 1.5% doen.

Heb je 12% tot 13% van je initiële projecten in default dan speel je nog steeds quite t.o.v een deposito. Je moet dan wel kans zien je te verbeteren anders kan je beter stoppen en je geld op de bank zetten.

Crowdfunding wel meer risico, met veel meer werk, maar ook met meer fun. Je kan benchmarken tegen de gemiddelden en kijken of je het zelf beter doet met het selectief uitzoeken van projecten.

Als je het goed doet beloning in extra rendement en een schouderklopje van je zelf.

Deze bierviltjes berekening geeft een aardige indicatie. Wil je het precies uitrekenen dan kan dat natuurlijk en ik zou zeggen doe je best een excel sheet is geduldig. Wil je het echt precies weten dan moet je wachten tot je projecten klaar zijn met aflossen want ook in de laatste maand van een lening kan er een ongelukje gebeuren.
Projecten met problemen:
SPOILER
Aangezien vooralsnog geen openheid wordt gegeven over het aantal defaults, hieronder een onvolledige lijst van projecten met problemen van GvE, KOM, CCF, HCN, AGD per 21-02-2016

Bij bedrijven met naam XXXXXXXXXXXX zijn er nog mogelijkheden dat het goed komt. Ook bij de andere projecten met naam genoemd kan nog steeds uitwinning plaats vinden uit boedel of persoonlijke aansprakelijkheid. Heb je info over defaults die niet vermeld staan of zich niet lenen voor een post op het forum dan graag een PM naar NRDZ. Zie je fouten in de lijst dan ook graag je opmerkingen.

2079mw3.jpg

32 projecten in problemen grafisch weergegeven per 03-12-2015 . Note: de gegevens zijn zo goed mogelijk verzameld maar kunnen fouten bevatten.

t70ayc.jpg

Statistieken
SPOILER
bx3dpsou7wk.png

ltgcqfozqil.png

b9xpgb4th6t.png

lgc1egyfrsa.png

q5mdvthquyz.png

Punt van orde:
We hebben gemerkt dat elk platform helaas wel eens een betaling een paar dagen te laat doet. Dit is vervelend, maar mag de discussies niet gaan overheersen. We hebben daarom besloten alleen achterstanden van meer dan 3 werkdagen hier op het forum te melden.

Disclaimer: de informatie in dit topic is hoogstens informatief. Informeer je altijd goed zelf voordat je investeert. Aan de informatie kunnen geen rechten worden ontleend.
marathon2000woensdag 25 mei 2016 @ 12:15
Crowdfunding day: komen er nog concrete verbeterpunten door platforms (bijv. informatie verstrekking in het algemeen, transparantie over nieuwe financieringen & defauls in het bijzonder), of doen we allemaal een plas en blijft het zoals het was?
Mynheer007woensdag 25 mei 2016 @ 13:00
Omdat ik een tijdje niet zo actief ben geweest heb ik de hele hype van p2p-lending platforms met buyback garantie gemist zoals o.a. Twino en Mintos. Rendement zonder risico bestaat natuurlijk niet.

Ik kwam zojuist wel een interessant forum tegen waar dit onderwerp ook besproken werd: http://p2pindependentforu(...)-model-platform-risk

En deze site: http://moneyisyourfriend.(...)ns-how-does-it-work/

Mijns inziens moet je de leningen zien als een lening aan het p2p-platform, en niet aan de individu. Het risico wat je loopt is het platform risico; als zij er aan gaan heb je alleen nog de p2p-lening over (waarvan de rente waarschijnlijk hoger ligt want de buybackgarantie moet toch ergens van gefinancieerd worden). Het voordeel van het systeem is natuurlijk wel dat ze er zelf bij gebaat zijn om een goede screening te houden en er alles aan te doen dat iedereen netjes terugbetaald.

Ik denk eigenlijk dat er op de Nederlandse CF-markt ook wel ruimte is voor een platform die experimenteert met zo'n soort systeem.

De meeste CF investeerders behalen een rendement wat na defaults boven de 6% ligt. Er van uitgaande dat er minder defaults optreden zou je als CF-platform nog prima winst kunnen maken wanneer je leningen aanbied met een rendement van 6% en een terugkoop garantie omdat de incentives voor een soort gelijk platform heel anders liggen. Zelf moet het platform aan de lener natuurlijk een rente vragen van 8% omdat de defaults gedekt moeten worden.

[ Bericht 6% gewijzigd door Mynheer007 op 25-05-2016 13:20:43 ]
nikaowoensdag 25 mei 2016 @ 13:18
In weze doet Lendahand iets soortgelijks, alleen spreiden zij het nog over meerdere tussenpersonen wat het risico verder omlaag brengt.
crowd-fundiwoensdag 25 mei 2016 @ 13:35
Nieuwe actie van Lendahand. Beetje zuinigjes dit keer. Maak kans op... De andere kant: het is niet alleen voor nieuwkomers.
Mynheer007woensdag 25 mei 2016 @ 13:39
Ik hoop dat het echt goed gaat met het bedrijf en dat het niet een wanhoopspoging is zoals we vaker gezien hebben.

quote:
Geachte meneer X,

U heeft in het verleden geïnvesteerd in Multi Care Systems en Noizezz (project 5075, 5731 of 9770). Dit bedrijf is mede door uw investering zeer succesvol en blijft zich ontwikkelen. Vandaag zal het 4e project voor dit bedrijf op onze website gepubliceerd worden. Deze lening wordt aangevraagd voor de overname van twee werkmaatschappijen die bij zullen dragen aan de verdere (internationale) groei van Multi Care Systems en Noizezz. Ondernemer Haske Eshuis wil u bij deze graag vooraf informeren over deze nieuwe investeringsmogelijkheid. Houd de website en uw social media vandaag dus in de gaten!
Met vriendelijke groet,

Klantenservice Geldvoorelkaar.nl
namliamwoensdag 25 mei 2016 @ 13:44
Wel netjes dat ze nu eens communiceren over het toevoegen/uitgeven van een nieuw traject.
Speekselklierwoensdag 25 mei 2016 @ 13:44
Ah,
Dat verklaard waarom deze drie oude projecten ineens weer een werkende URL hadden.

https://www.geldvoorelkaa(...)project.aspx?id=5075
https://www.geldvoorelkaa(...)project.aspx?id=5731
https://www.geldvoorelkaa(...)project.aspx?id=9770
crowdiefunderwoensdag 25 mei 2016 @ 13:51
Inderdaad netjes, maar ik laat hem bij voorbaat toch gaan want het is wel een enorm bedrag bij elkaar.
bleyenburgwoensdag 25 mei 2016 @ 13:54
Ik zit ook in 9770, maar geen email gezien :(
marathon2000woensdag 25 mei 2016 @ 14:02
Dec2013 6ton gefund, nu ca 2ton afgelost
Apr2015 5ton gefund, nu ca. 1ton afgelost
Totaal openstaand: 8ton per heden.
Ben voorstander van groei in beheersbare stappen, niet alles op de pof, dus ga niet nog een keer deelnemen.

Ik zit in 9770 en heb ook (nog) geen bericht van GVE gekregen, willekeur!
ZeKrautwoensdag 25 mei 2016 @ 14:03
Ik zeg niets meer
najra1990woensdag 25 mei 2016 @ 14:15
hij komt nu net binnen... als ik zie dat 9770 geclassificeerd was als een 5, en deze nieuwe nu als een 4, zit er dus wel degelijk een goede vooruitgang in dit bedrijf...
dbrmnnwoensdag 25 mei 2016 @ 14:18
Ja, behalve dan dat ze met een 3 zijn begonnen.
bleyenburgwoensdag 25 mei 2016 @ 14:20
gelijk ook maar een procentje lager dan de eerdere 3 tranches :)
nu 8% ipv 9%

als ik hier al in zou stappen dan toch tegen minimaal dezelfde 9%.
Mynheer007woensdag 25 mei 2016 @ 14:22
quote:
0s.gif Op woensdag 25 mei 2016 14:15 schreef najra1990 het volgende:
hij komt nu net binnen... als ik zie dat 9770 geclassificeerd was als een 5, en deze nieuwe nu als een 4, zit er dus wel degelijk een goede vooruitgang in dit bedrijf...
Ja, ik hoop het. En de winst cijfers zien er op zich ook wel oké uit. Maar blijft het net als anderen een te groot bedrag bij elkaar vinden, en bedrijfsgroei moet je zelf ook gedeeltelijk kunnen financieren.

Maar ik hoop uiteraard dat de investering er komt als geldgever in tranche 1 (maar niet door mij).
-jos-woensdag 25 mei 2016 @ 14:23
quote:
0s.gif Op woensdag 25 mei 2016 14:02 schreef marathon2000 het volgende:
Ik zit in 9770 en heb ook (nog) geen bericht van GVE gekregen, willekeur!
Ik ook. Toen was het nog 9%, deze laat ik dus sowieso schieten. Ga ook niet 2x in hetzelfde bedrijf investeren.
lelijkebrandlatterwoensdag 25 mei 2016 @ 14:40
Ik stap toch in. 8% is voldoende voor mij wat dit bedrijf betreft. Enige twijfelpuntje is dat ze eerder dachten in 2016 al 8 miljoen omzet te halen maar die ambitie is bijgesteld naar 2017 in deze pitch (en lijkt me ook dan erg ambitieus). Maar aangezien er wel reeds een positieve cashflow is en winst gedraaid wordt neem ik dit risico toch.
marathon2000woensdag 25 mei 2016 @ 14:56
Het lijkt best goed te gaan met jaarlijks omzetgroei van meer dan 20% de afgelopen jaren.
En als ze die nieuwe tak van sport kunnen doorzetten, verdubbeld hun winst.

Gewoon nog even zo doorgaan, die DGA is 61jaar, dus over 2a3 jaar de toko laten overnemen door een investeringsmaatschappij zodat hij met pensioen kan en de crowd versneld kan worden afgelost ;)
Incitatus3woensdag 25 mei 2016 @ 16:29
In een geval als dit zou ik willen kunnen uitsluiten dat de over te nemen vennootschappen al gelieerd blijken aan de overnemende partij, en feitelijk geen echte concurrenten zijn maar verre vrienden/familie. Ik mag dan achterdochtig zijn, maar ik heb te weinig info om het te beoordelen. Ik zit in een eerder project overigens, dus van mij mag hij volkomen! Graag zelfs ;)
obligatairewoensdag 25 mei 2016 @ 16:41
quote:
0s.gif Op woensdag 25 mei 2016 14:56 schreef marathon2000 het volgende:
Het lijkt best goed te gaan met jaarlijks omzetgroei van meer dan 20% de afgelopen jaren.
En als ze die nieuwe tak van sport kunnen doorzetten, verdubbeld hun winst.

Gewoon nog even zo doorgaan, die DGA is 61jaar, dus over 2a3 jaar de toko laten overnemen door een investeringsmaatschappij zodat hij met pensioen kan en de crowd versneld kan worden afgelost ;)
Die drie eerdere projecten waren denk ik risicovoller dan de vierde. Kijkend naar de cijfers hebben ze (een groot deel van) de belofte waargemaakt....en overdrijven hoort er nu eenmaal bij :)
Ik ga toch maar eens meedoen denk ik, voor mij wordt dat dan de eerste.
Baklapperwoensdag 25 mei 2016 @ 16:44
Ik zit ook in 9770. Dit is één van de projecten die ik achteraf gezien niet opnieuw zou funden.
ITradewoensdag 25 mei 2016 @ 16:49
quote:
0s.gif Op woensdag 25 mei 2016 13:00 schreef Mynheer007 het volgende:
Omdat ik een tijdje niet zo actief ben geweest heb ik de hele hype van p2p-lending platforms met buyback garantie gemist zoals o.a. Twino en Mintos. Rendement zonder risico bestaat natuurlijk niet.

Ik kwam zojuist wel een interessant forum tegen waar dit onderwerp ook besproken werd: http://p2pindependentforu(...)-model-platform-risk

En deze site: http://moneyisyourfriend.(...)ns-how-does-it-work/

Mijns inziens moet je de leningen zien als een lening aan het p2p-platform, en niet aan de individu. Het risico wat je loopt is het platform risico; als zij er aan gaan heb je alleen nog de p2p-lening over (waarvan de rente waarschijnlijk hoger ligt want de buybackgarantie moet toch ergens van gefinancieerd worden). Het voordeel van het systeem is natuurlijk wel dat ze er zelf bij gebaat zijn om een goede screening te houden en er alles aan te doen dat iedereen netjes terugbetaald.

Ik denk eigenlijk dat er op de Nederlandse CF-markt ook wel ruimte is voor een platform die experimenteert met zo'n soort systeem.

De meeste CF investeerders behalen een rendement wat na defaults boven de 6% ligt. Er van uitgaande dat er minder defaults optreden zou je als CF-platform nog prima winst kunnen maken wanneer je leningen aanbied met een rendement van 6% en een terugkoop garantie omdat de incentives voor een soort gelijk platform heel anders liggen. Zelf moet het platform aan de lener natuurlijk een rente vragen van 8% omdat de defaults gedekt moeten worden.
Op deze sites kwam ik nog een link tegen naar:
http://resilientman.com/p2p-buy-back-guarantee-schemes/
Hier word er nog wat dieper in gegaan op de platform risks.
obligatairewoensdag 25 mei 2016 @ 16:53
quote:
0s.gif Op woensdag 25 mei 2016 16:44 schreef Baklapper het volgende:
Ik zit ook in 9770. Dit is één van de projecten die ik achteraf gezien niet opnieuw zou funden.
Wat zijn daarvan de belangrijkste overwegingen?
ITradewoensdag 25 mei 2016 @ 17:04
quote:
0s.gif Op woensdag 25 mei 2016 16:41 schreef obligataire het volgende:

[..]

Die drie eerdere projecten waren denk ik risicovoller dan de vierde. Kijkend naar de cijfers hebben ze (een groot deel van) de belofte waargemaakt....en overdrijven hoort er nu eenmaal bij :)
Ik ga toch maar eens meedoen denk ik, voor mij wordt dat dan de eerste.
Ik was terughoudend, maar heb het eens goed doorgelezen. Ik denk dat ik hem ook mee neem.

Eindelijk ook eens wat cijfers bij GvE (waarschijnlijk initiatief vanuit het project zelf, maar het zou vaker mogen).
Baklapperwoensdag 25 mei 2016 @ 17:17
quote:
0s.gif Op woensdag 25 mei 2016 16:53 schreef obligataire het volgende:

[..]

Wat zijn daarvan de belangrijkste overwegingen?
Jaarverslag. Negatief eigen vermogen.


Amateuristische webshop waarbij de plaatjes het niet doen (kan inmiddels veranderd zijn).

[ Bericht 2% gewijzigd door Baklapper op 25-05-2016 17:38:46 ]
ITradewoensdag 25 mei 2016 @ 17:44
In welk jaarverslag?

In de nieuwe pitch geven ze aan dat ze een EV:
Eigen vermogen + voorzieningen in 2015 van 505k hebben.

De webshop is wat over te zeggen inderdaad.
Baklapperwoensdag 25 mei 2016 @ 18:08
quote:
0s.gif Op woensdag 25 mei 2016 17:44 schreef ITrade het volgende:
In welk jaarverslag?

In de nieuwe pitch geven ze aan dat ze een EV:
Eigen vermogen + voorzieningen in 2015 van 505k hebben.

De webshop is wat over te zeggen inderdaad.
Ze zeggen niet voor niets eigen vermogen + voorziening. Weet niet precies van welk jaar. Zal straks nog even opzoeken.

EV:

2013: -148.919
2014: 5.798
2015: 180.214

Voorzieningen:

2013: 244.825
2014: 244.825
2015: 326.949

[ Bericht 8% gewijzigd door Baklapper op 25-05-2016 18:45:49 ]
impact9woensdag 25 mei 2016 @ 19:08
http://fd.nl/opinie/11528(...)van-al-die-start-ups

Interessant om te weten dat de meeste start-ups het iig niet redden.
Wellicht handig voor de investeringsstrategie
ITradewoensdag 25 mei 2016 @ 19:36
quote:
0s.gif Op woensdag 25 mei 2016 18:08 schreef Baklapper het volgende:

[..]

Ze zeggen niet voor niets eigen vermogen + voorziening. Weet niet precies van welk jaar. Zal straks nog even opzoeken.

EV:

2013: -148.919
2014: 5.798
2015: 180.214

Voorzieningen:

2013: 244.825
2014: 244.825
2015: 326.949
Dankjewel, hoe zit het precies met de voorzieningen bij een BV? Kan ik die echt als eigen vermogen tellen of zou ik daar toch voorzichtig mee moeten zijn?
obligatairewoensdag 25 mei 2016 @ 19:54
quote:
0s.gif Op woensdag 25 mei 2016 19:36 schreef ITrade het volgende:

[..]

Dankjewel, hoe zit het precies met de voorzieningen bij een BV? Kan ik die echt als eigen vermogen tellen of zou ik daar toch voorzichtig mee moeten zijn?
Voorzieningen worden officieel tot het vreemde vermogen gerekend. Het zijn bedragen die worden gereserveerd in verband met toekomstige uitgaven of claims van derden, of pensioen directie bijvoorbeeld. Er bestaat nog geen daadwerkelijke verplichting tot betaling. Dat is de reden dat ze soms meegeteld worden bij het garantievermogen, en voor het berekenen van de solvabiliteit. Zeker in een situatie als hier, valt daar wat voor te zeggen.
obligatairewoensdag 25 mei 2016 @ 20:08
quote:
0s.gif Op woensdag 25 mei 2016 19:08 schreef impact9 het volgende:
http://fd.nl/opinie/11528(...)van-al-die-start-ups

Interessant om te weten dat de meeste start-ups het iig niet redden.
Wellicht handig voor de investeringsstrategie
Leg die wetenschap nu eens naast het project van de MyTripBooker :) Mensen die de reiswereld opnieuw gaan uitvinden, maar dan wel vanuit een solide financiële basis.
Wel doen of niet doen?
ITradewoensdag 25 mei 2016 @ 20:27
quote:
0s.gif Op woensdag 25 mei 2016 19:54 schreef obligataire het volgende:

[..]

Voorzieningen worden officieel tot het vreemde vermogen gerekend. Het zijn bedragen die worden gereserveerd in verband met toekomstige uitgaven of claims van derden, of pensioen directie bijvoorbeeld. Er bestaat nog geen daadwerkelijke verplichting tot betaling. Dat is de reden dat ze soms meegeteld worden bij het garantievermogen, en voor het berekenen van de solvabiliteit. Zeker in een situatie als hier, valt daar wat voor te zeggen.
Vind jij de solvabiliteit (inclusief pensioenvoorziening voor het gemak) van zo'n project oké of niet?
Ik weet niet precies wat een goede percentage tot waar een crowdfunding verantwoord gefinancierd word.
obligatairewoensdag 25 mei 2016 @ 20:39
quote:
0s.gif Op woensdag 25 mei 2016 20:27 schreef ITrade het volgende:

[..]

Vind jij de solvabiliteit (inclusief pensioenvoorziening voor het gemak) van zo'n project oké of niet?
Ik weet niet precies wat een goede percentage tot waar een crowdfunding verantwoord gefinancierd word.
In dit geval vind ik hem zeer matig, die 17%. En na de overname daalt hij zelfs naar 14%.
Maar solvabiliteit is niet het enige waar je naar kijkt. De rentabiliteit is goed. Liquiditeit is ook belangrijk maar daar zijn geen gegevens van voorhanden.

Persoonlijk spreekt de ontwikkeling die ze hebben doorgemaakt me erg aan. Woorden maar ook daden. Het overnameproject lijkt me weloverwogen. Draagt bij aan de cashflow en sluit mooi aan bij de bedrijfsactiviteit.

Er is veel schuld, correct, maar het verbaast me een beetje dat er meestal niets over gezegd wordt als men met een omzet van 1,5 ton een halve ton leent, maar wel als men met een omzet van 3 miljoen een miljoen leent :) (fictieve getallen).

Ik doe zelf met een bescheiden bedrag mee (laagste bedrag).

[ Bericht 0% gewijzigd door obligataire op 25-05-2016 20:47:14 ]
NaRegenDeZonwoensdag 25 mei 2016 @ 21:07
quote:
0s.gif Op woensdag 25 mei 2016 11:07 schreef Gijsbertus het volgende:
c

[..]

[..]

vanuit kennissenkring begrepen dat er nog 1 bij collin is omgevallen..
Heb hier nu geen pitch van....

SPOILER
Baba Rafi Alkmaar
Dank! Deze shoarma bakker is dan de ander die bij de advocaat ligt naast de riemenboer. Nu weten we alleen nog niet welke projecten 9 maande uitstel hebben van hun aflossings-verplichting.
obligatairewoensdag 25 mei 2016 @ 21:17
Ik ben ook benieuwd. Het is heel interessant te weten of er een duidelijke relatie is tussen deze gevallen en de collin-score.......
NaRegenDeZonwoensdag 25 mei 2016 @ 21:22
quote:
0s.gif Op woensdag 25 mei 2016 21:07 schreef NaRegenDeZon het volgende:

[..]

Dank! Deze shoarma bakker is dan de ander die bij de advocaat ligt naast de riemenboer. Nu weten we alleen nog niet welke projecten 9 maande uitstel hebben van hun aflossings-verplichting.
Kijk net even de pitch terug. De shoarma bakker er denk ik een van de 9 maanden aflossings uitstel. In de pitch staat hij nu namelijk op 57 maanden. (48+9). Zal dus vermoedelijk ook wel een advocaten verhaal worden.
rockenfellerwoensdag 25 mei 2016 @ 21:23
quote:
0s.gif Op woensdag 25 mei 2016 21:07 schreef NaRegenDeZon het volgende:

[..]

Dank! Deze shoarma bakker is dan de ander die bij de advocaat ligt naast de riemenboer. Nu weten we alleen nog niet welke projecten 9 maande uitstel hebben van hun aflossings-verplichting.
Volgens mij dezelfde coach als cowboysbelt
NaRegenDeZonwoensdag 25 mei 2016 @ 21:52
quote:
0s.gif Op woensdag 25 mei 2016 21:17 schreef obligataire het volgende:
Ik ben ook benieuwd. Het is heel interessant te weten of er een duidelijke relatie is tussen deze gevallen en de collin-score.......
Deze had D&B verhoogd risico en voldoende in overal collin score. Was wel een met een pitch met hoog BLA BLA gehalte. En zoals Rockefeller opmerkt zelfde CF coach als de riemenboer.
Geen zekerheden en geen hoofdelijke aansprakelijkheid als ik het goed gezien heb. Wel veel B.V. s

[ Bericht 1% gewijzigd door NaRegenDeZon op 25-05-2016 21:59:25 ]
MT10donderdag 26 mei 2016 @ 00:41
quote:
0s.gif Op dinsdag 24 mei 2016 15:25 schreef djh77 het volgende:
[ afbeelding ]
Ach, met de juridische kennis die KOM bij het verpanden en in de reacties regelmatig laat zien is er vast een loophole in die clausule te vinden. ;)

Even zonder dollen.. Zou je dat ooit van plan zijn dan denk je? Als ik naar mijn bedragen per project kijk, dan aanneem dat er al wat terug betaald is en er vervolgens ook nog een voorstel komt waarbij het grootste deel van het openstaande bedrag terug betaald wordt denk ik dat wat er dan nog open staat niet de moeite waard is om individueel een incassotraject voor te starten...

quote:
0s.gif Op dinsdag 24 mei 2016 15:54 schreef obligataire het volgende:

[..]

Misschien is daar nog enige ruimte voor onderhandeling. Al zou je uit de houding van KOM kunnen afleiden dat dit niet het geval is. Voor veel mensen is 4K een heleboel geld. Ik kan me voorstellen dat ze al een uiterste inspanning vanuit de familie gedaan hebben. KOM zit er uiteindelijk heel dicht op. Hun toonzetting in die mail roept weerstanden op. Misschien moeten ze daar eens aan gaan werken..... Als wat ik vermoed klopt, en je zou dat netjes en wat meer gedetailleerd presenteren richting investeerders, zouden de reacties misschien al heel anders zijn.
Natuurlijk is voor veel mensen 4K een heleboel geld, maar je geeft zelf al het probleem aan dit wordt gewoon verschrikkelijk gecommuniceerd door KOM.

'Ik veronderstel..' Dat is precies het probleem, dat je moet veronderstellen. KOM kan dit best wel wat handiger communiceren en dat hoeft niet eens extreem uitgebreid. Een zin in de aard van: 'KOM ziet het als een goede oplossing aangezien persoon X zelf geen vermogen meer heeft en geen uitzicht heeft op het verkrijgen van een baan op korte termijn. Het aflossingsvoorstel is er gekomen door middel van steun vanuit de familie van ondernemer.' Het probleem zou dan al opgelost zijn. Nu lees ik 10/13K, dan denk ik 3k is niet veel om nog te claimen op een of andere manier. Kwestie van wat transparantie... Omdat KOM haar fees al gehad heeft zit vanuit kosten/baten voor KOM de incentive om het zo snel mogelijk af te ronden. Ik ga er vanuit dat KOM daar wel correct mee om gaat en het beste voor de investeerder probeert te bereiken ipv het beste vanuit de kostenstructuur van KOM gedacht, maar toch zijn dat de dingen die ik voor de zekerheid graag bevestigd zie.
jsuijkerdonderdag 26 mei 2016 @ 09:21
Is de site van FNC bij meer mensen down? Na inloggen en doorklikken naar dashboard krijg ik sinds een 403 forbidden error
bleyenburgdonderdag 26 mei 2016 @ 09:34
FNC hier goed
marathon2000donderdag 26 mei 2016 @ 10:12
Nieuwe @IVM: horloge boer, A+, 48mnd, 7.5%, 100.000EURO
Eens even rustig doorlezen
L.p.a.donderdag 26 mei 2016 @ 10:19
quote:
0s.gif Op donderdag 26 mei 2016 09:21 schreef jsuijker het volgende:
Is de site van FNC bij meer mensen down? Na inloggen en doorklikken naar dashboard krijg ik sinds een 403 forbidden error
Klopt, FNC geeft de laatste twee weken wel vaker problemen :(
bleyenburgdonderdag 26 mei 2016 @ 10:23
Nieuwe horlogeman op IVM lijkt me wel wat.
De incentive spreekt mij erg aan.
Even goed doornemen.
ITradedonderdag 26 mei 2016 @ 10:27
quote:
0s.gif Op donderdag 26 mei 2016 10:12 schreef marathon2000 het volgende:
Nieuwe @IVM: horloge boer, A+, 48mnd, 7.5%, 100.000EURO
Eens even rustig doorlezen
Genoeg gegevens om te lezen in ieder geval.

Toch wel een beetje terughoudend vanwege de 75k verlies van het afgelopen jaar. Plus veel vreemd vermogen in de BV.
djh77donderdag 26 mei 2016 @ 10:31
quote:
0s.gif Op donderdag 26 mei 2016 10:23 schreef bleyenburg het volgende:
Nieuwe horlogeman op IVM lijkt me wel wat.
De incentive spreekt mij erg aan.
Even goed doornemen.
We hebben een nieuwe beoordelaar voor dit project. Sijmen Visser heeft dit niet gedaan. Even goed checken of we de conclusies kunnen volgen.

Aflossingscapaciteit is precies 2,5. Wanneer dit 0,1 lager was zou het een B+ project zijn ipv een A+. Op een randje een A+ project dus.
CRWDdonderdag 26 mei 2016 @ 10:31
Die A+ is wel erg florisant bij de horloge boys.
De gerealiseerde resultaten:
'13 -43K
'14 -1K
'15 -75K
Daar is al aardig wat geld in rook opgegaan.

Uitstaande schulden zijn 150K +70K + 30K = 250K.

De vaste kosten zullen niet teruglopen, dus wanneer de prognose niet gehaald wordt of resultaten hetzelfde blijven, dan is het einde verhaal. Kijken jullie anders naar die cijfers?

Het pluspunt is dat er geen prive schulden zijn en beide zijn hoofdelijk aansprakelijk. Als het na een jaar fout gaat kunnen ze ieder wellicht privé verder betalen :)
Speekselklierdonderdag 26 mei 2016 @ 10:32
IVM oogt als een degelijk project.
Wel 7 pagina's informatie in de 2-pager.

Maar......

Twee directeuren met elk een eigen holding die aandeelhouder is van de holding die eigenaar is van de BV.

Ik pas om die structuur, als het mis gaat weet ik niet waar ik een baksteen door de ruit moet gooien.
djh77donderdag 26 mei 2016 @ 10:32
quote:
0s.gif Op donderdag 26 mei 2016 10:31 schreef CRWD het volgende:

Het pluspunt is dat er geen prive schulden zijn en beide zijn hoofdelijk aansprakelijk. Als het na een jaar fout gaat kunnen ze ieder wellicht privé verder betalen :)
Zag ik ook. Het lijken 2 slimme jongens met goed opleidingen. Hoofdelijke aansprakelijkheid is interessant.
Mynheer007donderdag 26 mei 2016 @ 10:36
quote:
0s.gif Op donderdag 26 mei 2016 10:31 schreef CRWD het volgende:
Die A+ is wel erg florisant bij de horloge boys.
De gerealiseerde resultaten:
'13 -43K
'14 -1K
'15 -75K
Daar is al aardig wat geld in rook opgegaan.

Uitstaande schulden zijn 150K +70K + 30K = 250K.

De vaste kosten zullen niet teruglopen, dus wanneer de prognose niet gehaald wordt of resultaten hetzelfde blijven, dan is het einde verhaal. Kijken jullie anders naar die cijfers?

Het pluspunt is dat er geen prive schulden zijn en beide zijn hoofdelijk aansprakelijk. Als het na een jaar fout gaat kunnen ze ieder wellicht privé verder betalen :)
Als ze omvallen betwijfel ik of er genoeg te halen valt. De 250k + de 100k van deze funding maakt toch een schuld van 175k p.p.

Ik denk dat weinig mensen dat zomaar op de plank hebben liggen.

De verkopen moeten goed aantrekken wil dit een financieel gezond bedrijf worden. Een plus van 25% in een kwartaal zegt mij daarbij niets want dat is eenvoudig te realiseren door wat verkoop naar voor of achter te halen vanuit 2015Q4 of 2016Q2.
Justme7005donderdag 26 mei 2016 @ 10:37
Horlogeboer heeft negatief eigen vermogen van ruim een ton ultimo 2015. Blijkbaar lukt het in NL niet meer om de omzet te laten groeien. In de prognose wordt de bruto marge om onduidelijke reden verhoogd. Probleem bij dit soort bedrijven is de liquiditeit. Werkkapitaal zit vast in voorraad. Gelet op negateve eigen vermogen, verliezen afgelopen jaren en de krappe liquiditeit pas ik.
impact9donderdag 26 mei 2016 @ 10:42
quote:
0s.gif Op woensdag 25 mei 2016 20:08 schreef obligataire het volgende:

[..]

Leg die wetenschap nu eens naast het project van de MyTripBooker :) Mensen die de reiswereld opnieuw gaan uitvinden, maar dan wel vanuit een solide financiële basis.
Wel doen of niet doen?
Ik pas daarvoor iig;)

Mbt tot Fromanteel twijfel ik erg.
De incentive in de vorm van een mooi horloge trekt mij erg aan, aan de andere kant wil ik mij daar niet teveel door willen laten verleiden en objectief kijken naar het project waarbij ik dezelfde meningen deel als de meeste.
Negatief EV + draaien van verlies vs 2 MsC afgestudeerden die HA zijn en jong genoeg om die centen wellicht achteraf nog bij elkaar te werken. Daarbij zijn ze (denk ik) niet voor alle schulden HA in prive.

Creditsafe scores zijn 51 en 52. Dat is redelijk.
Persoonlijke holdings heb ik nog niet gevonden
CRWDdonderdag 26 mei 2016 @ 10:45
Het is natuurlijk de vraag voor welke schulden ze nog meer hoofdelijke aansprakelijk zijn. Dat wordt eigenlijk nooit gemeld. Wellicht een mooie toevoeging voor de platformen.

Even een expansie naar het buitenland is niet zo eenvoudig. In mijn ogen allemaal veel te risicovol.

Overigens is een Holdingstructuur niet zo gek, dat heb ik zelf ook. Dat hoeft niet te duiden op scam praktijken :)
Speekselklierdonderdag 26 mei 2016 @ 10:51
quote:
0s.gif Op donderdag 26 mei 2016 10:45 schreef CRWD het volgende:
Overigens is een Holdingstructuur niet zo gek, dat heb ik zelf ook. Dat hoeft niet te duiden op scam praktijken
Een holdingstructuur is op zich niet verkeerd om persoonlijn vermogen veilig te stellen.
En het hoeft inderdaad geen scam te zijn. Maar het is voor mij wel een rede om niet mee te doen.
bleyenburgdonderdag 26 mei 2016 @ 10:52
Ik vind het niet "des IVM's".
Het móest wel een A+ worden om de afloscapaciteit niet verder onder druk te zetten :)
Mynheer007donderdag 26 mei 2016 @ 11:02
In veel pitches wordt snelheid gegeven als motivatie voor de keuze voor crowdfunding. Als ik echter zie hoeveel aanvragen erop de site van collincrowdfund staan die vergaand in behandeling zijn denk ik dat dat argument niet klopt. Sommige projecten staan volgens mij al een paar maanden op die status en ik denk dat een krediet bij de bank dan sneller is.
namliamdonderdag 26 mei 2016 @ 11:13
Sommige projecten duren dusdanig lang (maanden) om af te ronden dat ik in mijn Eigen spreadsheet al rente kosten inrekenen voor de tijd dat het geld niet op mijn rekening staat maar blijkbaar bij een of ander platform zonder dat het bij de lener ligt (en dus rente over krijg)

Tikt natuurlijk niet echt aan ad 1%, maar de doorlooptijd is af en toe echt hopeloos
bleyenburgdonderdag 26 mei 2016 @ 11:14
Ik heb er over nagedacht en, hoewel ik de incentive érg verleidelijk vind, ga ik de horlogeman niet doen.
Te veel risico voor te weinig rendement.
Schuldpositie bevalt me niet.
obligatairedonderdag 26 mei 2016 @ 11:36
quote:
0s.gif Op donderdag 26 mei 2016 00:41 schreef MT10 het volgende:

[..]
[..]Een zin in de aard van: 'KOM ziet het als een goede oplossing aangezien persoon X zelf geen vermogen meer heeft en geen uitzicht heeft op het verkrijgen van een baan op korte termijn. Het aflossingsvoorstel is er gekomen door middel van steun vanuit de familie van ondernemer.'
Dat zou ik een hele goede tekst gevonden hebben. Zó creëer je draagvlak voor een oplossing.
djh77donderdag 26 mei 2016 @ 11:42
Grappig dat een bedrijf dat opeens heel wat anders met het opgehaalde geld is gaan doen, een belangrijke prijs wint:

FajaLobi winnaar Dutch Crowdfunding Awards 2016
Op 25 mei jongsleden zijn op Crowdfunding Day in Amsterdam de Dutch Crowdfundig Awards uitgereikt. De hoofdprijs (publieksprijs) ging naar het Kapitaal Op Maat project FajaLobi. De crowd stemde massaal op het crowdfunding project van FajaLobi. Vishay Laigsingh nam vol trots namens zijn familie de prijs, uit handen van Philip Bueters (Sprout), in ontvangst. Van harte gefeliciteerd!
Horsemendonderdag 26 mei 2016 @ 11:45
quote:
0s.gif Op donderdag 26 mei 2016 11:14 schreef bleyenburg het volgende:
Ik heb er over nagedacht en, hoewel ik de incentive érg verleidelijk vind, ga ik de horlogeman niet doen.
Te veel risico voor te weinig rendement.
Schuldpositie bevalt me niet.
Ik sluit mij hierbij aan.
Daar komt nog bij dat de uitbreiding naar Duitsland en België nog meer risico betekenen en dat zie ik in de rentevergoeding niet terug. Daarnaast zie ik de Rabobank zitten met haar kredietfaciliteit van 150k (daar gaan de eventuele zekerheden) waarbij je ook nog eens het risico loopt dat ze hem intrekken. Een mooie incentive die mij zeker aanspreekt maar er staat mij ook teveel risico tegenover. Jammer
obligatairedonderdag 26 mei 2016 @ 11:54
quote:
0s.gif Op donderdag 26 mei 2016 11:14 schreef bleyenburg het volgende:
Ik heb er over nagedacht en, hoewel ik de incentive érg verleidelijk vind, ga ik de horlogeman niet doen.
Te veel risico voor te weinig rendement.
Schuldpositie bevalt me niet.
Mij bevalt het ook niet. Zowel EV als resultaten.
Dat kon nog wel eens een heel duur horloge blijken te zijn. _O-
NaRegenDeZondonderdag 26 mei 2016 @ 11:55
quote:
14s.gif Op donderdag 26 mei 2016 11:45 schreef Horsemen het volgende:

[..]

Ik sluit mij hierbij aan.
Daar komt nog bij dat de uitbreiding naar Duitsland en België nog meer risico betekenen en dat zie ik in de rentevergoeding niet terug. Daarnaast zie ik de Rabobank zitten met haar kredietfaciliteit van 150k (daar gaan de eventuele zekerheden) waarbij je ook nog eens het risico loopt dat ze hem intrekken. Een mooie incentive die mij zeker aanspreekt maar er staat mij ook teveel risico tegenover. Jammer
Als ik het goed zie is het "mis" gegaan nadat men over is gegaan van de VOF naar BV structuur. Zou er te veel prive geld uitgehaald worden met 2 maal de verplichte management fee ?
ZeKrautdonderdag 26 mei 2016 @ 11:56
quote:
0s.gif Op donderdag 26 mei 2016 11:36 schreef obligataire het volgende:

[..]

Dat zou ik een hele goede tekst gevonden hebben. Zó creëer je draagvlak voor een oplossing.
Be careful what you wish for. Ze zetten deze zin zó standaard onder ieder afwikkelvoorstel :P

Ik vind een dergelijk voorstel ook niet zomaar acceptabel, hoezo geen werk?? Opmerkelijk toch, dat veel defaults eindigen zónder werk en inkomen, in bijstand, schuldsanering oid. En het wáren toch zulke goede ondernemers volgens de pitches...

[ Bericht 0% gewijzigd door ZeKraut op 26-05-2016 12:08:49 ]
NaRegenDeZondonderdag 26 mei 2016 @ 11:59
quote:
0s.gif Op donderdag 26 mei 2016 11:42 schreef djh77 het volgende:
Grappig dat een bedrijf dat opeens heel wat anders met het opgehaalde geld is gaan doen, een belangrijke prijs wint:

FajaLobi winnaar Dutch Crowdfunding Awards 2016
Op 25 mei jongsleden zijn op Crowdfunding Day in Amsterdam de Dutch Crowdfundig Awards uitgereikt. De hoofdprijs (publieksprijs) ging naar het Kapitaal Op Maat project FajaLobi. De crowd stemde massaal op het crowdfunding project van FajaLobi. Vishay Laigsingh nam vol trots namens zijn familie de prijs, uit handen van Philip Bueters (Sprout), in ontvangst. Van harte gefeliciteerd!
Hij nam de prijs met veel flair in ontvangst. Hij komt goed over en het is natuurlijk fantastisch als je 450K volgers hebt op facebook.
Jammer dat er met de project pitches en vervolg zo'n gedoe was.
jvanderbeekdonderdag 26 mei 2016 @ 12:02
quote:
0s.gif Op donderdag 26 mei 2016 11:13 schreef namliam het volgende:
Sommige projecten duren dusdanig lang (maanden) om af te ronden dat ik in mijn Eigen spreadsheet al rente kosten inrekenen voor de tijd dat het geld niet op mijn rekening staat maar blijkbaar bij een of ander platform zonder dat het bij de lener ligt (en dus rente over krijg)

Tikt natuurlijk niet echt aan ad 1%, maar de doorlooptijd is af en toe echt hopeloos
Die 1% tikt wellicht niet zo hard aan, het rendement op je belegging kan wel degelijk snel dalen wanneer de eerste uitbetaling op zich laat wachten nadat je het bedrag al gestort hebt.

In onderstaande tabel heb ik afhankelijk van de looptijd van het project en het aantal maanden vertraging van de eerste uitbetaling, het effect op het rendement berekend. (Betreft een project met een aangeboden rendement van 7% en annuitaire, maandelijkse aflossing)

Impact-vertraging-eerste-uitbetaling-op-rendement-crowdfunding.png
djh77donderdag 26 mei 2016 @ 12:09
quote:
0s.gif Op donderdag 26 mei 2016 11:54 schreef obligataire het volgende:

[..]

Mij bevalt het ook niet. Zowel EV als resultaten.
Dat kon nog wel eens een heel duur horloge blijken te zijn. _O-
Incentive is wel populair. 20 investeerders: 39K ingelegd. Dat zijn waarschijnlijk al 19 horloges
impact9donderdag 26 mei 2016 @ 12:13
Voor de geinteresseerde:

Hierbij meer informatie over de leningen:
- lening familie, niet hoofdelijk aansprakelijk 70k, achtergsteld en aflossingsvrij
- lening derden 30k wel hoofdelijk aansprakelijk
- krediet bij de bank (onze prive holdings aansprakelijk voor 50k per holding en prive zijn we hoofdelijk 25k per persoon)
- 100k converteerbare lening, geen hoofdelijke aansprakelijkheid, aflossing bij niet converteren vanaf 2020
djh77donderdag 26 mei 2016 @ 12:14
quote:
0s.gif Op donderdag 26 mei 2016 12:13 schreef impact9 het volgende:
Voor de geinteresseerde:

Hierbij meer informatie over de leningen:
- lening familie, niet hoofdelijk aansprakelijk 70k, achtergsteld en aflossingsvrij
- lening derden 30k wel hoofdelijk aansprakelijk
- krediet bij de bank (onze prive holdings aansprakelijk voor 50k per holding en prive zijn we hoofdelijk 25k per persoon)
- 100k converteerbare lening, geen hoofdelijke aansprakelijkheid, aflossing bij niet converteren vanaf 2020
Prive dus voor 180K hoofdelijk aansprakelijk: 90K p.p.
escortmk2donderdag 26 mei 2016 @ 12:14
Een horloge waar hoge marges op gemaakt worden, is niet een incentive waar ik persoonlijk warm van wordt. Sowieso denk ik dat de markt voor dit soort horloges lastig is. Een marketing verhaal over een Amsterdams merk verkoopt in Nederland misschien nog wel, maar of dat in het buitenland ook gaat werken betwijfel ik.

Ergens gun ik het ze wel, maar rationeel gezien lijkt het me beter om deze over te slaan.

(en dat was één van mijn goede voornemens: rationeel kijken, spreiden over meer projecten en meer platforms)
impact9donderdag 26 mei 2016 @ 12:15
quote:
0s.gif Op donderdag 26 mei 2016 12:14 schreef djh77 het volgende:

[..]

Prive dus voor 180K hoofdelijk aansprakelijk: 90K p.p.
Idd, komt nu dus nog 100k bij..
Ben eigenlijk wel benieuwd naar de privé situatie van de heren, of die HA in prive nou daadwerkelijk wat voorstelt
crowd-fundidonderdag 26 mei 2016 @ 12:15
quote:
0s.gif Op donderdag 26 mei 2016 12:09 schreef djh77 het volgende:

[..]

Incentive is wel populair. 20 investeerders: 39K ingelegd. Dat zijn waarschijnlijk al 19 horloges
Valt mee, of ze moeten verhoogd hebben. bij 16400 waren er nog "maar" 17 investeerders.
djh77donderdag 26 mei 2016 @ 12:17
quote:
0s.gif Op donderdag 26 mei 2016 12:15 schreef impact9 het volgende:

[..]

Idd, komt nu dus nog 100k bij..
Ben eigenlijk wel benieuwd naar de privé situatie van de heren, of die HA in prive nou daadwerkelijk wat voorstelt
Volgens mij was dit al incl. de 100K (30+50+100) voor prive. Holdings zijn voor 100K aansprakelijk. Prive huren beide, niet getrouwd.
Coelhodonderdag 26 mei 2016 @ 12:17
Die klokkies zullen over een paar maanden wel op marktplaats staan. Blijkt een incentive van ¤379 ineens nog maar ¤150 te doen. Toch balen wanneer je denkt bijna 20% te pakken aan extra rendement terwijl het je wellicht maar 10% oplevert.
djh77donderdag 26 mei 2016 @ 12:19
Als je het horloge waardeert op E 250,- moeten de aflossingen 36 maanden blijven doorlopen om quitte te spelen.
Horsemendonderdag 26 mei 2016 @ 12:30
quote:
0s.gif Op donderdag 26 mei 2016 11:42 schreef djh77 het volgende:
Grappig dat een bedrijf dat opeens heel wat anders met het opgehaalde geld is gaan doen, een belangrijke prijs wint:

FajaLobi winnaar Dutch Crowdfunding Awards 2016
Op 25 mei jongsleden zijn op Crowdfunding Day in Amsterdam de Dutch Crowdfundig Awards uitgereikt. De hoofdprijs (publieksprijs) ging naar het Kapitaal Op Maat project FajaLobi. De crowd stemde massaal op het crowdfunding project van FajaLobi. Vishay Laigsingh nam vol trots namens zijn familie de prijs, uit handen van Philip Bueters (Sprout), in ontvangst. Van harte gefeliciteerd!
Ja, en het is wel de publieksprijs dus dat geeft wel aan dat ze een grote groep enthousiaste gebruikers hebben.
Je hebt helemaal gelijk overigens dat ze iets anders met het geld gedaan hebben maar naar wat ik begrepen heb is dat de heren KoM wel geïnformeerd hebben alleen dat KoM dit helaas niet met de investeerders gedeeld heeft. Al met al niet netjes allemaal.
Als het succes overigens afhankelijk is van de babbel van de heren dan gaat het wel goedkomen zoals NRDZ ook al aangaf. De heren staan wat dat betreft zeker hun mannetje. Maar ja, praatjes vullen geen gaatjes dus de tijd gaat het leren. Ik heb er een redelijk gevoel bij.
Overigens heb ik begrepen dat er op termijn nog een nieuwe financiering aanvraag in de pijplijn zit. Voor een nieuwe roti machine misschien :X ?
Speekselklierdonderdag 26 mei 2016 @ 12:41
ppublieksprijs? wie hebben er gestemd dan?
investeerders of gewoon voorbijgangers?
Horsemendonderdag 26 mei 2016 @ 12:52
quote:
0s.gif Op donderdag 26 mei 2016 12:41 schreef Speekselklier het volgende:
ppublieksprijs? wie hebben er gestemd dan?
investeerders of gewoon voorbijgangers?
http://www.sprout.nl/lijsten/dutch-crowdfunding-awards-2016
Ze hebben gewoon hun achterban o.a. via facebook enthousiast weten te krijgen. Dat hebben ze goed gedaan want ze hebben met een overweldigende meerderheid gewonnen.
obligatairedonderdag 26 mei 2016 @ 14:32
quote:
0s.gif Op donderdag 26 mei 2016 10:36 schreef Mynheer007 het volgende:

[..]

Als ze omvallen betwijfel ik of er genoeg te halen valt. De 250k + de 100k van deze funding maakt toch een schuld van 175k p.p.
Ik denk dat weinig mensen dat zomaar op de plank hebben liggen.
Als het echt fout gaat, en misschien denk ik dan wat te ver, maar wat weerhoudt zo iemand er dan van om het eerste vliegtuig terug naar Brazilië te pakken en in een favela onder te duiken........
Fundvleesdonderdag 26 mei 2016 @ 14:43
quote:
0s.gif Op donderdag 26 mei 2016 14:32 schreef obligataire het volgende:

[..]

Als het echt fout gaat, en misschien denk ik dan wat te ver, maar wat weerhoudt zo iemand er dan van om het eerste vliegtuig terug naar Brazilië te pakken en in een favela onder te duiken........
Liever hier in de schuldsanering dan daar in een favela volgens mij :P

city-of-god.jpg
WeCanDoItdonderdag 26 mei 2016 @ 14:51
Mensen die hier in de spareribs Groningen zitten bij GVE?
Mynheer007donderdag 26 mei 2016 @ 14:54
quote:
0s.gif Op donderdag 26 mei 2016 14:32 schreef obligataire het volgende:

[..]

Als het echt fout gaat, en misschien denk ik dan wat te ver, maar wat weerhoudt zo iemand er dan van om het eerste vliegtuig terug naar Brazilië te pakken en in een favela onder te duiken........
Ja, het is dan toch de weg van de minste weerstand. Als ik zelf in zo'n situatie in het buitenland terecht zou komen dan is het ook wel heel verleidelijk om het vliegtuig terug te pakken. En je hoeft dan echt niet onder te duiken, want de eisers komen je toch niet achterna (of je moet van de mafia geld geleend hebben.
Mynheer007donderdag 26 mei 2016 @ 14:55
quote:
0s.gif Op donderdag 26 mei 2016 14:51 schreef WeCanDoIt het volgende:
Mensen die hier in de spareribs Groningen zitten bij GVE?
Nee ik zit niet in dat project:
https://www.geldvoorelkaa(...)roject.aspx?id=14366
Horsemendonderdag 26 mei 2016 @ 14:57
quote:
0s.gif Op donderdag 26 mei 2016 14:32 schreef obligataire het volgende:

[..]

Als het echt fout gaat, en misschien denk ik dan wat te ver, maar wat weerhoudt zo iemand er dan van om het eerste vliegtuig terug naar Brazilië te pakken en in een favela onder te duiken........
Toch gaat hij, zeker voor IvM begrippen, als een speer. Hij zit al op 60%. Ook onze vriend Verhaar is er mee bezig begrijp ik uit de v&a. Zo zie je maar weer wat een goede incentive kan doen.

[ Bericht 3% gewijzigd door Horsemen op 26-05-2016 15:04:38 ]
escortmk2donderdag 26 mei 2016 @ 15:03
"26-05-2016 11:57 Anonieme vraagsteller"

"Beste heer Hakker, ...."

_O-
crowdiefunderdonderdag 26 mei 2016 @ 15:04
quote:
0s.gif Op donderdag 26 mei 2016 14:51 schreef WeCanDoIt het volgende:
Mensen die hier in de spareribs Groningen zitten bij GVE?
Yup, nu al in de problemen? >:)
Mynheer007donderdag 26 mei 2016 @ 15:05
quote:
14s.gif Op donderdag 26 mei 2016 14:57 schreef Horsemen het volgende:

[..]

Toch gaat hij, zeker voor IvM begrippen, als een speer. Hij zit al op 60%. Ook onze vriend Verhaar is er mee bezig begrijp ik uit de v&a.
Wij Nederlanders houden toch van 'gratis' spullen.

Ik vind het jammer dat niet meer bedrijven leuke incentives bieden. Zelf heb ik bijvoorbeeld een keer 100 euro geïnvesteerd in een kapper, waarbij ik 8 procent rendement kreeg en een keer gratis kon komen knippen. Voor zo'n ondernemer is een cf-campagne de ideale manier om reclame te maken en ambassadeurs voor de zaak te krijgen. Ik denk dat er op dit terrein voor heel veel zaken nog een wereld te winnen is.
escortmk2donderdag 26 mei 2016 @ 15:17
Een kapper weet dat jij over x weken opnieuw naar de kapper moet, die heeft natuurlijk veel meer belang bij betrokken ambassadeurs uit zijn omgeving dan een horlogefabrikant.

Maar ik ben het met je eens dat daar voor veel zaken nog veel te winnen is. Bij HCN zit ik in La Cubanita en Bregje, bij vestigingen bij mij in de buurt, juist bij dat soort zaken zou het leuk zijn om een kleine incentive aan te bieden.
bleyenburgdonderdag 26 mei 2016 @ 15:24
De Q&A bij de horlogeman maakt dat ik bij mijn beslissing blijf.

Q1/16 t.o.v. Q1/15 laat stijging omzet zien. verlies verdiept.
Het komt mij voor als een vlucht naar voren.

Niet dat ik hier mordicus tegen ben, of risico-avers, maar niet tegen dit rente percentage.
In mijn optiek zou dit eerder 10% behoren te zijn.
Horsemendonderdag 26 mei 2016 @ 15:34
quote:
12s.gif Op donderdag 26 mei 2016 15:17 schreef escortmk2 het volgende:
Een kapper weet dat jij over x weken opnieuw naar de kapper moet, die heeft natuurlijk veel meer belang bij betrokken ambassadeurs uit zijn omgeving dan een horlogefabrikant.

Maar ik ben het met je eens dat daar voor veel zaken nog veel te winnen is. Bij HCN zit ik in La Cubanita en Bregje, bij vestigingen bij mij in de buurt, juist bij dat soort zaken zou het leuk zijn om een kleine incentive aan te bieden.
Wat zijn de kosten nu helemaal om een drie gangen menu aan te bieden? Je heb dan wel je investeerders een keer binnen die hiermee enthousiaste ambassadeurs worden. Als je dan ziet hoeveel (zeker ook bij Cubanita) reclame kosten er gemaakt worden. Een gemiste kans.
obligatairedonderdag 26 mei 2016 @ 15:41
quote:
0s.gif Op donderdag 26 mei 2016 15:24 schreef bleyenburg het volgende:Het komt mij voor als een vlucht naar voren.
Niet dat ik hier mordicus tegen ben, of risico-avers, maar niet tegen dit rente percentage.
Er is niets op tegen om een hekel te hebben aan 'vlucht naar voren' of om risico-avers te zijn.
Sterker nog deze karaktertrekken zijn je beste bondgenoten in crowdfundingland. :)

[ Bericht 3% gewijzigd door obligataire op 26-05-2016 15:47:37 ]
Mynheer007donderdag 26 mei 2016 @ 15:43
quote:
14s.gif Op donderdag 26 mei 2016 15:34 schreef Horsemen het volgende:

[..]

Wat zijn de kosten nu helemaal om een drie gangen menu aan te bieden? Je heb dan wel je investeerders een keer binnen die hiermee enthousiaste ambassadeurs worden. Als je dan ziet hoeveel (zeker ook bij Cubanita) reclame kosten er gemaakt worden. Een gemiste kans.
Stel dat een drie gangen menu 25 euro kost en er een marge van 70% op zit. Dan kost het je als ondernemer slechts 7.50 om iemand gratis bij je te laten eten. Maar als die persoon wat bijgerechten besteld en voor 10 euro drinkt dan speel je al weer quitte. EN dan heb je gewoon een soort van gratis marketing.

PS: en je kunt waarschijnlijk een financiering krijgen tegen een lagere rente..
escortmk2donderdag 26 mei 2016 @ 15:43
@Horsemen: We zijn het eens, een gemiste kans.
En er zijn natuurlijk ook allerlei "goedkopere" varianten mogelijk (Eten diner en laten betalen voor de drank, tweede menu gratis, eenmalig 50% korting, je kunt zo gul of krenterig zijn als je wilt)

(aan de andere kant, de Cubanita bij mij in de buurt zit altijd stampensvol, kennelijk schatten ze in dat het niet nodig is...)
rockenfellerdonderdag 26 mei 2016 @ 15:49
quote:
0s.gif Op donderdag 26 mei 2016 15:43 schreef Mynheer007 het volgende:

[..]

Stel dat een drie gangen menu 25 euro kost en er een marge van 70% op zit. Dan kost het je als ondernemer slechts 7.50 om iemand gratis bij je te laten eten. Maar als die persoon wat bijgerechten besteld en voor 10 euro drinkt dan speel je al weer quitte. EN dan heb je gewoon een soort van gratis marketing.

PS: en je kunt waarschijnlijk een financiering krijgen tegen een lagere rente..
Niet helemaal. Wel eens gehoord van Opportunity Costs?
Mynheer007donderdag 26 mei 2016 @ 15:52
quote:
0s.gif Op donderdag 26 mei 2016 15:49 schreef rockenfeller het volgende:

[..]

Niet helemaal. Wel eens gehoord van Opportunity Costs?
Ja, maar de meeste horeca-zaken zitten driekwart leeg en hoeven zich daar geen zorgen over te maken.
bleyenburgdonderdag 26 mei 2016 @ 15:55
Ik heb IVM maar eens gevraagd naar de rating in de Q&A.
Ik heb de toelichting gelezen en ik begrijp niet hoe ze tot A+ zijn gekomen.
djh77donderdag 26 mei 2016 @ 15:59
quote:
0s.gif Op donderdag 26 mei 2016 15:55 schreef bleyenburg het volgende:
Ik heb IVM maar eens gevraagd naar de rating in de Q&A.
Ik heb de toelichting gelezen en ik begrijp niet hoe ze tot A+ zijn gekomen.
Het komt puur door de aflossingscapaciteit. Deze komt precies op 2,5 uit en telt voor 50% mee in de rating. Bij een aflossingscapaciteit van 2,4 is de rating gelijk een B+ (2 klassen lager). Ik denk dat we beter vanuit kunnen gaan dat het een B+ rating is dan een A+. Ik vind het totaal niet logisch om dit bedrijf de meest gunstige rating mee te geven. Misschien toch door een nieuwe beoordelaar?

Ik verwacht dat IVM dit nu niet meer gaat aanpassen. De incentive zorgt ervoor dat er toch veel belangstelling is. Hij zit al voor 60% vol.
Bengerdonderdag 26 mei 2016 @ 16:21
quote:
Het komt puur door de aflossingscapaciteit.
Laat die aflossingscapaciteit nu gebaseerd zijn op drijfzand. Hij groeit dit jaar volgens de prognose met bijna 50%. In het eerste kwartaal 25% groei, dus dat moet hij in latere kwartalen goed maken. Dat betekent dat hij bijna de omzetverdubbelaar uit zijn mouw trekt.
prince_donderdag 26 mei 2016 @ 16:23
quote:
0s.gif Op donderdag 26 mei 2016 14:51 schreef WeCanDoIt het volgende:
Mensen die hier in de spareribs Groningen zitten bij GVE?
Ik sta op het punt om de betaling te doen, iets aan de hand? :P
bleyenburgdonderdag 26 mei 2016 @ 16:27
ben net gebeld door IVM.
Ik heb bezwaren tegen hoe de rating tot stand gekomen is.
IVM verdedigt zijn zaak met verve en heeft argumenten.
Ik blijf het er niet mee eens, en investeer dus niet.
Mijn punt is dat het risico veel hoger is dan de rating uitdrukt en dat het rentepercentage dus niet navenant is.

De discussie gaat vooral over hoe de rating tot stand is gekomen en de toekenning van punten bij de niet financiële criteria
bleyenburgdonderdag 26 mei 2016 @ 16:32
en dan nog iets.... 11fte's en een omzet van minder dan 900K.

???
iw84tdonderdag 26 mei 2016 @ 16:49
quote:
0s.gif Op donderdag 26 mei 2016 14:51 schreef WeCanDoIt het volgende:
Mensen die hier in de spareribs Groningen zitten bij GVE?
Waarom wil je dit weten?
bleyenburgdonderdag 26 mei 2016 @ 16:50
@ djh77: Ik ben het met je eens.
Het komt mij voor dat ze naar de A+ rating "toegestuurd" hebben
bleyenburgdonderdag 26 mei 2016 @ 16:55
mail van IVM: De steigerbouwert draait weer :)
Bengerdonderdag 26 mei 2016 @ 16:59
Wat vinden jullie van de Oplaadkameraat op Symbid?
Iets wat je zou gebruiken? Als ik zoiets regelmatig nodig zou hebben zou ik denk ik eerder een power pack kopen. Minder kans dat ik de mobiel vergeet in het kluisje en je kan hem gelijk gebruiken.
impact9donderdag 26 mei 2016 @ 17:02
Lekker ook voor de onderhandelingen in de toekomst voor Fromanteel, marges staan nu open en bloot:/
marathon2000donderdag 26 mei 2016 @ 17:04
quote:
0s.gif Op donderdag 26 mei 2016 16:59 schreef Benger het volgende:
Wat vinden jullie van de Oplaadkameraat op Symbid?
Iets wat je zou gebruiken? Als ik zoiets regelmatig nodig zou hebben zou ik denk ik eerder een power pack kopen. Minder kans dat ik de mobiel vergeet in het kluisje en je kan hem gelijk gebruiken.
Ik zou het niet zo snel gebruiken.
Ze hebben in juni vorig jaar @CCF 250k gefund
http://www.crowdfundmarkt.nl/crowdfundingproject/oplaadkameraad/
crowdiefunderdonderdag 26 mei 2016 @ 17:09
Nieuw project op geldvoorelkaar:
Link: https://www.geldvoorelkaa(...)roject.aspx?id=14561
Naam: Slagerij Boelhouder
Leendoel: Opstart onderneming
Bedrag: 55.000 euro
Rente: 8,0%
Looptijd: 60 maanden
Classificatie: 5s
Graydon rating: 0,06

Gunfactor is niets mis mee, maar heb toch twijfel.
marathon2000donderdag 26 mei 2016 @ 17:17
quote:
0s.gif Op donderdag 26 mei 2016 17:09 schreef crowdiefunder het volgende:
Nieuw project op geldvoorelkaar:
Link: https://www.geldvoorelkaa(...)roject.aspx?id=14561
Naam: Slagerij Boelhouder
Leendoel: Opstart onderneming
Bedrag: 55.000 euro
Rente: 8,0%
Looptijd: 60 maanden
Classificatie: 5s
Graydon rating: 0,06

Gunfactor is niets mis mee, maar heb toch twijfel.
5k inbrengen is wat mager, heeft de zekerheid van het woonhuis 'materiele waarde' (vrij naar CCF)?
Een slager kan pracht incentives aanbieden, ik heb 'm gemist?!
crowdiefunderdonderdag 26 mei 2016 @ 17:21
De duizendjes vliegen je weer om de oren bij de slager :) Ja een incentive zou zeker mooi zijn, gemiste kans. Ik had meegedaan bij een hogere eigen inbreng en lagere lening, maar hoef me geen zorgen te maken zo te zien, hij is zo wel vol.
impact9donderdag 26 mei 2016 @ 17:25
Ik doe ook mee met een klein bedrag. De oude eigenaar heeft het immers ook 46 jaar uitgehouden op die locatie met een "magere" omzet.
Murenedonderdag 26 mei 2016 @ 17:27
quote:
0s.gif Op donderdag 26 mei 2016 17:17 schreef marathon2000 het volgende:

[..]

5k inbrengen is wat mager, heeft de zekerheid van het woonhuis 'materiele waarde' (vrij naar CCF)?
Een slager kan pracht incentives aanbieden, ik heb 'm gemist?!
Dat heeft zo een lening niet nodig. Komt toch binnen 10 minuten vol.
Ik heb hem trouwens ook mee gepakt. Slagerij is hard werken maar dan is er denk ik wel een goed belegde boterham mee te verdienen.

Heb ook het horloge bedrijfje mee gepakt (inclusief horloge :). Mooie score, lage graydon en een mooie vergoeding. Deze pitch had bij GvE ook binnen paar minuten vol gezeten. helemaal omdat GvE geen financiele gegevens afgeven.
crowdiefunderdonderdag 26 mei 2016 @ 17:28
Misschien rare vraag, maar huurt hij het pand? Of is het eigendom? Lijkt me niet dat het in de overnameprijs zit.
impact9donderdag 26 mei 2016 @ 17:30
Logische conclusie is dus huren;)
crowdiefunderdonderdag 26 mei 2016 @ 17:34
quote:
0s.gif Op donderdag 26 mei 2016 17:30 schreef impact9 het volgende:
Logische conclusie is dus huren;)
Dat zal wel ja, dat zit natuurlijk ook in het verschil tussen omzet*marge en de winst. Ik blijf toch beetje huiverig, maar gun jullie natuurlijk een lekker biefstukje van de rente op deze lening :)
Speekselklierdonderdag 26 mei 2016 @ 20:04
quote:
0s.gif Op donderdag 26 mei 2016 17:25 schreef impact9 het volgende:
Ik doe ook mee met een klein bedrag. De oude eigenaar heeft het immers ook 46 jaar uitgehouden op die locatie met een "magere" omzet.
Dat een oude eigenaar het 46 volhoud met een magere omzet zegt mij niet altijd alles.

Oudere mensen hebben vaak veel minder nodig om rond te komen en mogelijk is het pand in eigendom van de oude eigenaar. Als de oude eigenaar het pand al vrij heeft kan hij snel met 1000 euro minder winst rondkomen.

In dit geval lijkt het wel of de lener er goed over nagedacht heeft overigens.
impact9donderdag 26 mei 2016 @ 20:55
quote:
0s.gif Op donderdag 26 mei 2016 20:04 schreef Speekselklier het volgende:

[..]

Dat een oude eigenaar het 46 volhoud met een magere omzet zegt mij niet altijd alles.

Oudere mensen hebben vaak veel minder nodig om rond te komen en mogelijk is het pand in eigendom van de oude eigenaar. Als de oude eigenaar het pand al vrij heeft kan hij snel met 1000 euro minder winst rondkomen.

In dit geval lijkt het wel of de lener er goed over nagedacht heeft overigens.
Zaken als een werkende vrouw en al 20 jaar slager oid werken ook mee!
Piet__Piraatdonderdag 26 mei 2016 @ 22:04
quote:
0s.gif Op donderdag 26 mei 2016 16:55 schreef bleyenburg het volgende:
mail van IVM: De steigerbouwert draait weer :)
Ik zag het ja. Heel blij mee, vooral ook voor de man zelf. Als eigen ondernemer wil je niet zo in het gedrang komen.
Overigens blijf ik erbij: kudo's voor de afwikkeling en berichtgeving vanuit IVM. Regelmatige updates e.d., heel chic (of: zoals het hoort).
komraddonderdag 26 mei 2016 @ 22:59
quote:
0s.gif Op donderdag 26 mei 2016 22:04 schreef Piet__Piraat het volgende:

[..]

Ik zag het ja. Heel blij mee, vooral ook voor de man zelf. Als eigen ondernemer wil je niet zo in het gedrang komen.
Overigens blijf ik erbij: kudo's voor de afwikkeling en berichtgeving vanuit IVM. Regelmatige updates e.d., heel chic (of: zoals het hoort).
helemaal mee eens!
iw84tdonderdag 26 mei 2016 @ 23:03
quote:
1s.gif Op donderdag 26 mei 2016 22:59 schreef komrad het volgende:

[..]

helemaal mee eens!
Wilde het zelfde zeggen maar je bent me voor.
Speekselkliervrijdag 27 mei 2016 @ 00:12
Voor wie niet slapen wil, kan of mag.
RTLZ: zdoc Crowdfunding revolutie.
Ernie58vrijdag 27 mei 2016 @ 09:04
Nieuwsbericht op de site van GvE:

quote:
Aangepaste Algemene Voorwaarden
26-5-2016 15:15:58
Per 26 mei 2015 zijn de Algemene Voorwaarden aangepast. De reden van aanpassing van de Algemene Voorwaarden is de introductie van nieuwe producten: de Aflossingsvrije lening en de Groeilening (lening met uitgestelde aflossing). Over deze producten publiceren wij op korte termijn meer informatie. De wijzigingen betreffen artikelen 1.11; 8.1, 9.3; 13.2 en 13.6.
Mynheer007vrijdag 27 mei 2016 @ 09:13
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2016 09:04 schreef Ernie58 het volgende:
Nieuwsbericht op de site van GvE:

[..]

Vanuit het oogpunt van de geldlener lijkt mij dit een mooie aanvulling. Met een annuitaire lening moet je zo snel het geld terugbetalen dat er van groei niets komt.

Vanuit het oogpunt van de investeerder lijkt mij dit ook nog geen eens verkeerd; je rendement is een stuk groter omdat de hele som geld langer blijft uitstaan. Het risico is natuurlijk wel wat groter maar ik denk dat de som ook voor de investeerders netto positief uitvalt. Je zit alleen langer met een stuk onzekerheid.

Van GvE snap ik dit wel want op deze manier zijn er veel meer bedrijven geïnteresseerd in een lening via hun platform en ze hebben toch te maken met een te kort aan geldleners.
bleyenburgvrijdag 27 mei 2016 @ 09:25
Ben benieuwd naar de details inzake de nieuwe leningsvormen bij GVE
bleyenburgvrijdag 27 mei 2016 @ 09:38
Volgens mijn dashboard op FNC heb ik nu geen te verwachten ontvangen betalingen meer.
????
Ze zijn daar bezig met de website maar soepeltjes gaat het allemaal niet.
crowd-fundivrijdag 27 mei 2016 @ 09:53
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2016 09:38 schreef bleyenburg het volgende:
Volgens mijn dashboard op FNC heb ik nu geen te verwachten ontvangen betalingen meer.
????
Ze zijn daar bezig met de website maar soepeltjes gaat het allemaal niet.
Misschien doen ze dat ook wel omdat die verwachtingen toch nooit uitkomen :N
bleyenburgvrijdag 27 mei 2016 @ 09:54
het is andersom: betalingen komen wel binnen maar verwerking in dashboard werkt niet
crowd-fundivrijdag 27 mei 2016 @ 09:57
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2016 09:54 schreef bleyenburg het volgende:
het is andersom: betalingen komen wel binnen maar verwerking in dashboard werkt niet
De betalingen komen wel binnen, ja, bij FNC, maar hun verwachting wanneer ze het uitkeren aan de uitlener komt nooit uit. Of een dag eerder (is niet zo erg :) ), maar meestal een of meer dagen later.
bleyenburgvrijdag 27 mei 2016 @ 10:05
Ik begin wel serieus te balen van dat paviljoen project (FNC).
Op 6 mei geld bij mij afgeschreven. Tot op heden taal noch teken.
Ben erg benieuwd hoe ze het met de rente over deze maand gaan doen.
najra1990vrijdag 27 mei 2016 @ 10:06
Bij mij zijn al mijn 15 investeringen via FNC met 12 dagen vertraagd... best wel wonderlijk dat opeens ALLE projecten exact dezelfde vertraging hebben. Volgens mij gaat die nieuwe site van hun idd nog niet zo heel lekker :P
bleyenburgvrijdag 27 mei 2016 @ 10:09
Bij mij idd ook.
:(
crowdiefundervrijdag 27 mei 2016 @ 10:10
Dat is elke maand zo, de betaling moet de 15e van de maand binnen zijn bij hun maar vervolgens verwerken ze dat met een enorme vertraging in hun systeem waardoor je na >10 dagen die melding te zien krijgt. Is verder geen probleem, geld krijg je meestal rond 25-28ste van de maand en begin van de maand erop werken ze het systeem bij zodat alles netjes geregistreerd is (behalve de projecten die niet betalen).
obligatairevrijdag 27 mei 2016 @ 10:14
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2016 09:13 schreef Mynheer007 het volgende:

[..]Vanuit het oogpunt van de investeerder lijkt mij dit ook nog geen eens verkeerd; je rendement is een stuk groter omdat de hele som geld langer blijft uitstaan. Het risico is natuurlijk wel wat groter maar ik denk dat de som ook voor de investeerders netto positief uitvalt. Je zit alleen langer met een stuk onzekerheid.
Voor mij persoonlijk is dit onbespreekbaar. Nu levert een project dat binnen 12 maanden klapt, tenminste nog iets op.

Het argument van het rendement klopt overigens niet want je houdt geen rekening met de herinvestering van terugontvangen geld.
bleyenburgvrijdag 27 mei 2016 @ 10:34
Lijkt mij dat de rentevergoeding hoger wordt op aflossinsvrij en aflossingsuitgesteld.
Mynheer007vrijdag 27 mei 2016 @ 10:37
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2016 10:14 schreef obligataire het volgende:

[..]Vanuit het oogpunt van de investeerder lijkt mij dit ook nog geen eens verkeerd; je rendement is een stuk groter omdat de hele som geld langer blijft uitstaan. Het risico is natuurlijk wel wat groter maar ik denk dat de som ook voor de investeerders netto positief uitvalt. Je zit alleen langer met een stuk onzekerheid.
Voor mij persoonlijk is dit onbespreekbaar. Nu levert een project dat binnen 12 maanden klapt, tenminste nog iets op.

Het argument van het rendement klopt overigens niet want je houdt geen rekening met de herinvestering van terugontvangen geld.
Dat klopt, bij een project dat klapt is een annuitaire lening gunstiger. Echter moet je veel meer projecten aanhouden om je totale vermogen geïnvesteerd te houden en moet je dus vaker een risico nemen.

Stel je wilt 10k investeren voor een periode van 5 jaar, dan kun je dat bijvoorbeeld in 20 annuitaire leningen stoppen of in 20 'normale' leningen. Bij de annuitaire lening moet je na 2,5 jaar opzoek naar 10 nieuwe projecten om het weer te beleggen. En na 3,75 jaar moet je weer op zoek naar 5 nieuwe leningen.

Met de annuitaire leningen loop je dus weliswaar een kleiner verlies wanneer een project omvalt doordat er al een gedeelte afbetaald is, maar zit je wel in veel meer projecten (in dit voorbeeld 35 tegen 20) .

Welke constructie gunstiger is hangt er dan vanaf in welke maand je projecten omvallen. Stel dat de projecten die omvallen in de laatste paar maanden van de looptijd omvallen, dan is annuitair voordeliger.

Echter is de situatie zo dat het grootste gedeelte van de projecten die defaulten dat doen voordat de helft van de looptijd verstreken is (28/32 volgens de openingspost). Je zou dus kunnen concluderen dat je bij investeren in een annuitaire lening een risico neemt voor zo goed als de hele som maar slechts rente krijgt over de helft van de som.

Daarom denk ik dat een 'normale' lening voordeliger is want je loopt daarbij risico over de hele som maar je krijgt ook je rendement over de hele som geld.

Toevoeging: GvE moet echter wel anders omgaan met de berekening van de afloscapaciteit want ze moeten wel aannemelijk kunnen maken dat een bedrijf aan het einde van de looptijd genoeg geld op de plank heeft liggen

[ Bericht 4% gewijzigd door Mynheer007 op 27-05-2016 10:42:48 ]
Justme7005vrijdag 27 mei 2016 @ 10:38
Met de nwe aflossingsvormen van GvE kunnen leningen die anders niet door de screening zouden komen alsnog worden geplaatst. Goed voor het businessmodel van GvE. Andere platforms zullen volgen verwacht ik. Risico voor investeerders is in de nieuwe vormen vermoedelijk een stuk groter. Ben benieuwd of dat ook tot uitdrukking komt in de rentevergoeding
bleyenburgvrijdag 27 mei 2016 @ 10:39
exact dat justme7005.
rentevergoeding zal echt hoger moeten komen te liggen
Justme7005vrijdag 27 mei 2016 @ 10:41
Eerlijk gezegd verwacht ik dat de rente op de annuitaire leningen zal dalen en dat 6%heel gangbaar gaat worden en de rente op de nieuwe leningsvormen rond de 8%komt.
komradvrijdag 27 mei 2016 @ 10:45
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2016 10:41 schreef Justme7005 het volgende:
Eerlijk gezegd verwacht ik dat de rente op de annuitaire leningen zal dalen en dat 6%heel gangbaar gaat worden en de rente op de nieuwe leningsvormen rond de 8%komt.
gezien het geld dat overal vandaan komt zou dat best reëel kunnen zijn. Er zijn weinig projecten waar ik voor 6% in wil stappen :)
bleyenburgvrijdag 27 mei 2016 @ 10:47
Vervolgens interessant om te gaan zien hoe ze de fee in gaan regelen.
Pluspunt zou kunnen zijn dat het platform meer gecomitteerd wordt aan finale aflossing.
Ernie58vrijdag 27 mei 2016 @ 10:52
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2016 10:41 schreef Justme7005 het volgende:
Eerlijk gezegd verwacht ik dat de rente op de annuitaire leningen zal dalen en dat 6%heel gangbaar gaat worden en de rente op de nieuwe leningsvormen rond de 8%komt.
Dat verwacht ik ook. Kijk ook maar naar Collin, daar zie je ook dat de geboden rentepercentages zakken.
Horsemenvrijdag 27 mei 2016 @ 11:02
Een nieuwe op Collin:
ISC
Werkkapitaal & aanschaf matrijzen
¤250.000
| 7,5% rente | 36 maanden |
impact9vrijdag 27 mei 2016 @ 11:15
Helaas net te laat voor ISC:(
namliamvrijdag 27 mei 2016 @ 11:16
Ben zo "dom" geweest om eerst de pitch te lezen, toen ik klaar was was tie vol....

Is wel een aardig project, had wel mee willen doen...
Bengervrijdag 27 mei 2016 @ 12:56
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2016 10:41 schreef Justme7005 het volgende:
Eerlijk gezegd verwacht ik dat de rente op de annuitaire leningen zal dalen en dat 6%heel gangbaar gaat worden en de rente op de nieuwe leningsvormen rond de 8%komt.
Ik verwacht dat het verschil marginaal zal zijn. De huidige praktijk als men niet direct voldoende cash flow genereert om de eerste maanden af te lossen, is dat men een iets hogere lening af sluit.
snoopy40vrijdag 27 mei 2016 @ 12:58
Probeerde mee te doen bij colin maar je komt er gewoon niet doorheen, toen ik eindelijk kon betalen zat hij al vol.
AQuila360vrijdag 27 mei 2016 @ 13:10
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2016 10:45 schreef komrad het volgende:

[..]

gezien het geld dat overal vandaan komt zou dat best reëel kunnen zijn. Er zijn weinig projecten waar ik voor 6% in wil stappen :)
Ik in geen enkel project meer dat is echt te laag.
Mynheer007vrijdag 27 mei 2016 @ 13:18
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2016 13:10 schreef AQuila360 het volgende:

[..]

Ik in geen enkel project meer dat is echt te laag.
Ik denk met heimwee terug aan de tijd dat er 10% rente betaald werd voor risico-2 lening.

Degenen die vroeg begonnen zijn met crowdfunding hebben nog een paar goede deals kunnen sluiten. Tegenwoordig is het aanbod aan geld zo groot dat het steeds minder aantrekkelijk wordt om te investeren. Daarom wijk ik nu uit naar de p2p en aandelenmarkt want daar kunnen nog wel goede rendementen behaald worden.
AQuila360vrijdag 27 mei 2016 @ 13:23
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2016 13:18 schreef Mynheer007 het volgende:

[..]

Ik denk met heimwee terug aan de tijd dat er 10% rente betaald werd voor risico-2 lening.

Degenen die vroeg begonnen zijn met crowdfunding hebben nog een paar goede deals kunnen sluiten. Tegenwoordig is het aanbod aan geld zo groot dat het steeds minder aantrekkelijk wordt om te investeren. Daarom wijk ik nu uit naar de p2p en aandelenmarkt want daar kunnen nog wel goede rendementen behaald worden.
Yep ik ook maar dan voornamelijk naar de aandelen en dan het liefst wat mooie dividend aandelen.
bleyenburgvrijdag 27 mei 2016 @ 13:26
Als we het over heimwee naar aandelen gaan hebben....Ispat (later Mittal, nu Arcelor) en Corus.
Dát waren nog eens tijden :)
djh77vrijdag 27 mei 2016 @ 14:15
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2016 13:26 schreef bleyenburg het volgende:
Als we het over heimwee naar aandelen gaan hebben....Ispat (later Mittal, nu Arcelor) en Corus.
Dát waren nog eens tijden :)
Misschien toch nog een keer met andere ogen kijken naar Aygodutch (8,5%)?: https://www.aygodutch.com(...)ocent-rente-geboden/
bleyenburgvrijdag 27 mei 2016 @ 14:30
Ik ben best bereid daar 2K in te stoppen, maar Harm moet echt eerst ff het lopende akkefietje oplossen.
bleyenburgvrijdag 27 mei 2016 @ 14:32
Die ATV Europe op Aygodutch is echt wel prima hoor.
Alleen, zoals al meerdere malen door NRDZ gesteld: Op dit moment lijkt een project van 100K te hoog gegrepen voor AGD
Scoopervrijdag 27 mei 2016 @ 14:32
Ik heb wat geld op Mintos gezet en de auto-invest geactiveerd. Er zijn echter maar weinig leningen beschikbaar met een korte looptijd en gunstige LTV. Sterker nog, de meeste korte leningen hebben niet eens een LTV geregistreerd. Hoe doen jullie dit?

Hoe waardevol is het cherry-picken met auto-invest als je toch alleen projecten met buy-backgarantie doet?
bleyenburgvrijdag 27 mei 2016 @ 14:52
nieuwe op GVE
bleyenburgvrijdag 27 mei 2016 @ 14:58
Hoog risico (D) en maar 8%.
Nee dus. Deze doe ik niet.
Dit hoort gewoon 10% te zijn.

Nou ja, die borg maakt het dan een ietsje minder slecht....
bleyenburgvrijdag 27 mei 2016 @ 15:00
Hoe meer ik erover nadenk....
8%
Hoog risico.
Starter
Borg voor 20%
Dus 48 maanden ongedekt door de borg.
Fee = 1,5%

Hele dikke NEE
crowd-fundivrijdag 27 mei 2016 @ 15:02
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2016 14:32 schreef bleyenburg het volgende:
Die ATV Europe op Aygodutch is echt wel prima hoor.
Alleen, zoals al meerdere malen door NRDZ gesteld: Op dit moment lijkt een project van 100K te hoog gegrepen voor AGD
Ik snap dat niet helemaal. Waarom zou het voor AGD te hoog gegrepen zijn? En waarom lukt het bij all4funding wel?
Als ze alleen maar projecten aanbieden van 20K, dan snap ik nog niet waarom het huidige project blijft hangen op 14.
Goed, het is een starter. De hockeystick heeft goed dienst gedaan. Of er een markt voor is, weet ik niet. Toch heb ik er wel op ingeschreven. Ik heb wel wat vertrouwen in Harm en z'n kornuiten.
Incitatus3vrijdag 27 mei 2016 @ 15:03
Nog geen ervaring met de feitelijke bedrijfsactiviteit, startende ondernemer, stevige licence fee... Mij niet gezien....
bleyenburgvrijdag 27 mei 2016 @ 15:11
@ crowd-fundi: Waarom te hoog gegrepen kunnen we nog over discussiëren.
Dat het nu te hoog gegrepen is, lijkt een vaststaand feit
Mynheer007vrijdag 27 mei 2016 @ 15:13
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2016 15:00 schreef bleyenburg het volgende:
Hoe meer ik erover nadenk....
8%
Hoog risico.
Starter
Borg voor 20%
Dus 48 maanden ongedekt door de borg.
Fee = 1,5%

Hele dikke NEE
Helemaal mee eens.

Uit het niets en zonder ervaring even ruim 200k omzet genereren...ik snap niet dat GvE zulke cijfers slikt als zoete koek.
rockenfellervrijdag 27 mei 2016 @ 15:14
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2016 15:11 schreef bleyenburg het volgende:
@ crowd-fundi: Waarom te hoog gegrepen kunnen we nog over discussiëren.
Dat het nu te hoog gegrepen is, lijkt een vaststaand feit
Ze hebben er toch twee van 100K gedaan?! Ik denk dat de crowd dit project niet ziet zitten
bleyenburgvrijdag 27 mei 2016 @ 15:23
Daar zit het 'm niet in Rockenfeller.
Er zijn heul veul gekkere en kwalitatief mindere en grotere projecten bij anderen in no-time wél volgelopen in die tussentijd
crowd-fundivrijdag 27 mei 2016 @ 15:26
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2016 15:14 schreef rockenfeller het volgende:

[..]

Ze hebben er toch twee van 100K gedaan?! Ik denk dat de crowd dit project niet ziet zitten
Dat is het. De crowd beslist uiteindelijk. Blijkbaar pikken Harm en co niet de krenten uit de crowdfundingpap.
Dit is inderdaad het tweede project dat gaat sneuvelen. De spachtelputzboer was de vorige.
djh77vrijdag 27 mei 2016 @ 15:27
De top 10 van week 21 (aardige bedragen gefund):
iapownqhil4uv.png
bleyenburgvrijdag 27 mei 2016 @ 15:30
Het zit 'm bij AGD niet in de projecten.
Het zit 'm in het gebrek aan crowd
bleyenburgvrijdag 27 mei 2016 @ 15:49
Horloges zitten bijna vol.
Jammer voor degene die het laatste zetje geeft....Geen horloge voor hem of haar (want <¤2000,00)
;)
Horsemenvrijdag 27 mei 2016 @ 16:52
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2016 15:49 schreef bleyenburg het volgende:
Horloges zitten bijna vol.
Jammer voor degene die het laatste zetje geeft....Geen horloge voor hem of haar (want <¤2000,00)
;)
Ik denk een terugtrekker want nu nog 3k.
crowdiefundervrijdag 27 mei 2016 @ 16:53
Aan de betalingen van FNC te zien is het weer huilen met de pet op qua terugbetalingen (mis er stuk of 3 denk ik, lastig te zien met verzamelbedragen). Volgende week eens zien welke ik mis.
bleyenburgvrijdag 27 mei 2016 @ 17:04
jij ziet tenminste nog betalingen van FNC.
Ik niksie :(
bleyenburgvrijdag 27 mei 2016 @ 17:04
jij nog een klokkie, Horsemen? ;)
Horsemenvrijdag 27 mei 2016 @ 17:07
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2016 17:04 schreef bleyenburg het volgende:
jij nog een klokkie, Horsemen? ;)
Leuke incentive maar een klokkie van 2000 euro is leuk maar dan wil ik een ander model 😉
Horsemenvrijdag 27 mei 2016 @ 17:08
Nieuw project op geldvoorelkaar:
Link: https://www.geldvoorelkaa(...)roject.aspx?id=14165


Naam: Aanschaf beleggingspand Amsterdam
Leendoel: Woning
Bedrag: 250.000 euro
Rente: 5,0%
Looptijd: 120 maanden
Classificatie: 2

Pff, 10 jaar, 5% en geen 1e hypotheekrecht. Ik pas.
crowd-fundivrijdag 27 mei 2016 @ 17:40
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2016 17:04 schreef bleyenburg het volgende:
jij ziet tenminste nog betalingen van FNC.
Ik niksie :(
Ik heb ze allemaal binnen. Tenminste: het totaalbedrag klopt met wat ik had berekend.
crowdiefundervrijdag 27 mei 2016 @ 18:02
quote:
1s.gif Op vrijdag 27 mei 2016 17:08 schreef Horsemen het volgende:
Nieuw project op geldvoorelkaar:
Link: https://www.geldvoorelkaa(...)roject.aspx?id=14165


Naam: Aanschaf beleggingspand Amsterdam
Leendoel: Woning
Bedrag: 250.000 euro
Rente: 5,0%
Looptijd: 120 maanden
Classificatie: 2

Pff, 10 jaar, 5% en geen 1e hypotheekrecht. Ik pas.
Ja als er hypotheek op kon was het wel een procent op 3 bij de nibc :)
Incitatus3vrijdag 27 mei 2016 @ 18:19
Mosterd naar de maaltijd, maar wat vonden jullie van de steigerbouwer op GVE? Niet te verwarren met die van IVM ;)
Horsemenvrijdag 27 mei 2016 @ 18:30
quote:
1s.gif Op vrijdag 27 mei 2016 18:02 schreef crowdiefunder het volgende:

[..]

Ja als er hypotheek op kon was het wel een procent op 3 bij de nibc :)
Blijkbaar niet altijd. In december nog via KoM een lening gedaan voor 7%, 8 jaar looptijd met 1e hypotheek recht :7
wouvrijdag 27 mei 2016 @ 18:38
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2016 15:30 schreef bleyenburg het volgende:
Het zit 'm bij AGD niet in de projecten.
Het zit 'm in het gebrek aan crowd
Ik denk dat dit inderdaad klopt. Ik snap niet dat op allerlei platformen discutabele projecten vlot vollopen, maar dat bij AGD redelijke projecten niet vollopen. Blijkbaar bereiken ze de investeerder niet, want elders blijkt die investeerder makkelijk in zulke projecten te stappen.
BruderKlausvrijdag 27 mei 2016 @ 18:51
quote:
1s.gif Op vrijdag 27 mei 2016 18:19 schreef Incitatus3 het volgende:
Mosterd naar de maaltijd, maar wat vonden jullie van de steigerbouwer op GVE? Niet te verwarren met die van IVM ;)
Ik wilde hem voor een bedragje meenemen maar kreeg geen bevestigingsmail en toen ik nogmaals keek zat ie vol. 35 jaar in branche; degelijke omzet; geen hockeystick prognose; positieve solvabiliteit & hoofdelijkheid onderneming daar bovenop
Incitatus3vrijdag 27 mei 2016 @ 19:07
Same here. Ik had graag meegedaan, maar ook geen mail, maar dat realiseerde ik me te laat.
obligatairevrijdag 27 mei 2016 @ 21:25
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2016 15:49 schreef bleyenburg het volgende:
Horloges zitten bijna vol.
Jammer voor degene die het laatste zetje geeft....Geen horloge voor hem of haar (want <¤2000,00)
;)
Jammer voor iedereen die meedoet.....Ik zie er nog steeds geen enkel perspectief in.
obligatairevrijdag 27 mei 2016 @ 21:28
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2016 15:49 schreef bleyenburg het volgende:
Horloges zitten bijna vol.
Jammer voor degene die het laatste zetje geeft....Geen horloge voor hem of haar (want <¤2000,00)
;)
Jammer voor iedereen die meedoet.....Ik zie er nog steeds geen enkel perspectief in. Constant maar die focus op omzet maar winst ho maar 🤔
rockenfellervrijdag 27 mei 2016 @ 21:54
quote:
1s.gif Op vrijdag 27 mei 2016 21:28 schreef obligataire het volgende:

[..]

Jammer voor iedereen die meedoet.....Ik zie er nog steeds geen enkel perspectief in. Constant maar die focus op omzet maar winst ho maar 🤔
Geheel mee eens. Bedrijf focust op omzet in plaats van winst en de investeerders op het horloge in plaats van rendement ..................

(een heel klein beetje ietsie pietsie denk ik gewoon dat het een verliesfinanciering is gekleed in het mooie jasje van uitbreiding naar het buitenland)
Murenevrijdag 27 mei 2016 @ 22:09
quote:
1s.gif Op vrijdag 27 mei 2016 21:28 schreef obligataire het volgende:

[..]

Jammer voor iedereen die meedoet.....Ik zie er nog steeds geen enkel perspectief in. Constant maar die focus op omzet maar winst ho maar 🤔
Amazon en uber doen het ook niet verkeerd. En die hebben geloof ik ook nog nooit winst gemaakt.
rockenfellervrijdag 27 mei 2016 @ 22:11
quote:
1s.gif Op vrijdag 27 mei 2016 22:09 schreef Murene het volgende:

[..]

Amazon en uber doen het ook niet verkeerd. En die hebben geloof ik ook nog nooit winst gemaakt.
Amazon in 2015 maar 600 miljoen netto winst *)
Murenevrijdag 27 mei 2016 @ 22:14
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2016 22:11 schreef rockenfeller het volgende:

[..]

Amazon in 2015 maar 600 miljoen netto winst *)
Dan heb ik niks gezegd ;)
ITradevrijdag 27 mei 2016 @ 22:16
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2016 22:11 schreef rockenfeller het volgende:

[..]

Amazon in 2015 maar 600 miljoen netto winst *)
En dit was nog "onverwachte" winst, wacht tot ze gaan focussen op winst ipv omzet 8-)
Mynheer007vrijdag 27 mei 2016 @ 22:43
quote:
1s.gif Op vrijdag 27 mei 2016 22:09 schreef Murene het volgende:

[..]

Amazon en uber doen het ook niet verkeerd. En die hebben geloof ik ook nog nooit winst gemaakt.
Klopt helemaal, maar het probleem is echter dat dit bedrijf binnen een jaar winstgevend moet zijn om aan zijn aflossingsverplichtingen te kunnen voldoen en niet een lange termijnstrategie zoals Uber kan volgen.
obligatairevrijdag 27 mei 2016 @ 23:07
quote:
1s.gif Op vrijdag 27 mei 2016 22:43 schreef Mynheer007 het volgende:

[..]

Klopt helemaal, maar het probleem is echter dat dit bedrijf binnen een jaar winstgevend moet zijn om aan zijn aflossingsverplichtingen te kunnen voldoen en niet een lange termijnstrategie zoals Uber kan volgen.
Als het vierde kwartaal onverhoopt zou tegenvallen dan hebben ze een zwaar probleem. Beetje Wiebke in het groot😏
Gijsbertuszaterdag 28 mei 2016 @ 14:43
even een korte update inzake de p2p loans:

- Twino: > 12% personal loan, max 3 maanden op alle landen
>10% rente louter Georgie. (wellicht eens op 10% het betaalgedrag van andere landen bekijken.)
- Mintos: 12% buyback loan, LTV <70% en max 24 maanden op current (1e auto invest)
12% buyback loan, LTV <99% en max 24 maanden op current (2e auto invest; op restant + full amortization; annuiteit)
veel sucered car loans met name uit litouwen.

Ik ben benieuwd hoe het verder gaat lopen.. Bij mintos kreeg ik met mij 1e auto invest maar 5 projecten in de filter.
komradzaterdag 28 mei 2016 @ 14:46
Wat vinden jullie van het auto project op GvE? Het is een starter dus risico vol maar voordeel is dat er 20% borg is over de hele looptijd.
AQuila360zaterdag 28 mei 2016 @ 14:51
quote:
0s.gif Op zaterdag 28 mei 2016 14:46 schreef komrad het volgende:
Wat vinden jullie van het auto project op GvE? Het is een starter dus risico vol maar voordeel is dat er 20% borg is over de hele looptijd.
Was die borg niet voor maar een jaar?

En idd een starter maar heb wel het idee dat hij goed in die scene zit dat is wel wat waard natuurlijk. Ik doe hem verder niet want zit aan mn limiet.
komradzaterdag 28 mei 2016 @ 14:58
quote:
1s.gif Op zaterdag 28 mei 2016 14:51 schreef AQuila360 het volgende:

[..]

Was die borg niet voor maar een jaar?

En idd een starter maar heb wel het idee dat hij goed in die scene zit dat is wel wat waard natuurlijk. Ik doe hem verder niet want zit aan mn limiet.
De borgstelling door zijn vader J.S.J. Vastenhout geldt voor 12 maandtermijnen gedurende de volledige looptijd van 60 maanden.
AQuila360zaterdag 28 mei 2016 @ 15:18
quote:
0s.gif Op zaterdag 28 mei 2016 14:58 schreef komrad het volgende:

[..]

De borgstelling door zijn vader J.S.J. Vastenhout geldt voor 12 maandtermijnen gedurende de volledige looptijd van 60 maanden.
Excuses dat is idd wat anders ja.
obligatairezaterdag 28 mei 2016 @ 17:08
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 mei 2016 16:53 schreef crowdiefunder het volgende:
Aan de betalingen van FNC te zien is het weer huilen met de pet op qua terugbetalingen (mis er stuk of 3 denk ik, lastig te zien met verzamelbedragen). Volgende week eens zien welke ik mis.
Typisch dat ze wel een betaling kunnen verrichten maar niet meteen even een specificatie online kunnen zetten.....
xzazzondag 29 mei 2016 @ 12:39
peterverhaar twitterde op zondag 29-05-2016 om 12:33:55 ik raad iedereen zeer dringend af #crowdlending via @FundingCircleNL te doen! reageer retweet
crowdiefunderzondag 29 mei 2016 @ 12:48
quote:
0s.gif Op zondag 29 mei 2016 12:39 schreef xzaz het volgende:
peterverhaar twitterde op zondag 29-05-2016 om 12:33:55 ik raad iedereen zeer dringend af #crowdlending via @FundingCircleNL te doen! reageer retweet
Ik ben het een keer met hem eens! :)
Speekselklierzondag 29 mei 2016 @ 13:46
quote:
1s.gif Op zondag 29 mei 2016 12:48 schreef crowdiefunder het volgende:

[..]

Ik ben het een keer met hem eens! :)
Ja en zijn onderbouwing is ook echt heel goed.
Duidelijk een man waar je veel van leert.
Bengerzondag 29 mei 2016 @ 13:51
Volgens een andere tweet heeft het met administratieve chaos te maken. Ik moet zeggen: als ik op de site kijk snap ik waarom, maar tot nu toe krijg ik over het algemeen op tijd betaald. Morgen verloopt weer een betaaltermijn - ik ben benieuwd. Als de betalingen blijven doorlopen, ga ik gewoon weer investeren.
crowdiefunderzondag 29 mei 2016 @ 13:53
quote:
0s.gif Op zondag 29 mei 2016 13:46 schreef Speekselklier het volgende:

[..]

Ja en zijn onderbouwing is ook echt heel goed.
Duidelijk een man waar je veel van leert.
Helemaal eens, je hebt er niets aan. Toevallig zijn hierboven een aantal dingen besproken.
Speekselklierzondag 29 mei 2016 @ 13:58
Ik ben trouwens vergeten om de oude algemene voorwaarden van KoM uit te printen.
Heeft iemand die nog voor mij??
djh77zondag 29 mei 2016 @ 14:00
quote:
0s.gif Op zondag 29 mei 2016 13:51 schreef Benger het volgende:
Volgens een andere tweet heeft het met administratieve chaos te maken. Ik moet zeggen: als ik op de site kijk snap ik waarom, maar tot nu toe krijg ik over het algemeen op tijd betaald. Morgen verloopt weer een betaaltermijn - ik ben benieuwd. Als de betalingen blijven doorlopen, ga ik gewoon weer investeren.
Hier vrijdag de meeste betalingen al ontvangen. Betalingsoverzicht staat alleen nog niet op de site.
dyna18zondag 29 mei 2016 @ 14:05
quote:
1s.gif Op zondag 29 mei 2016 12:48 schreef crowdiefunder het volgende:

[..]

Ik ben het een keer met hem eens! :)
Ik heb de discussie blijkbaar gemist. Wat is er aan de hand met Fundingcircle?
Bengerzondag 29 mei 2016 @ 14:07
quote:
1s.gif Op zondag 29 mei 2016 14:00 schreef djh77 het volgende:

[..]

Hier vrijdag de meeste betalingen al ontvangen. Betalingsoverzicht staat alleen nog niet op de site.
Ik heb er slechts 1 ontvangen. Volgens de site zijn alle betalingen bij mij 14 dagen vertraagd.
crowdiefunderzondag 29 mei 2016 @ 14:13
quote:
0s.gif Op zondag 29 mei 2016 14:05 schreef dyna18 het volgende:

[..]

Ik heb de discussie blijkbaar gemist. Wat is er aan de hand met Fundingcircle?
Mijn punten:
- Laat bijwerken overzichten
- Lange responsetijd op e-mail
- Software zit niet goed in elkaar, bijvoorbeeld dat alles op 14 dagen vertraagd staat en bedrijven standaard 10 medewerkers hebben/hadden. Heb ik in oktober/november ofzo al over gebeld, ja we gaan het zo snel mogelijk oplossen :)

Verder ben ik zeer benieuwd hoe ze om zullen gaan met projecten in de problemen, het lijkt erop dat de manege die bij thedutchdeal staat (niet dat ie daar vol komt zo te zien) ook deze maand niet heeft betaald als ik naar het bedrag kijk wat is overgemaakt door FC.
mrboulangerzondag 29 mei 2016 @ 14:36
quote:
0s.gif Op zaterdag 28 mei 2016 14:43 schreef Gijsbertus het volgende:
even een korte update inzake de p2p loans:

- Twino: > 12% personal loan, max 3 maanden op alle landen
>10% rente louter Georgie. (wellicht eens op 10% het betaalgedrag van andere landen bekijken.)
- Mintos: 12% buyback loan, LTV <70% en max 24 maanden op current (1e auto invest)
12% buyback loan, LTV <99% en max 24 maanden op current (2e auto invest; op restant + full amortization; annuiteit)
veel sucered car loans met name uit litouwen.

Ik ben benieuwd hoe het verder gaat lopen.. Bij mintos kreeg ik met mij 1e auto invest maar 5 projecten in de filter.
Hier ook mijn eerste auto-invest aangezet bij Mintos en Twino. Die even afwachten en bekijken wat het oplevert. Zover ik lees gaat jouw voorkeur meer uit naar het Twino platform?
Gijsbertuszondag 29 mei 2016 @ 18:16
quote:
0s.gif Op zondag 29 mei 2016 14:36 schreef mrboulanger het volgende:

[..]

Hier ook mijn eerste auto-invest aangezet bij Mintos en Twino. Die even afwachten en bekijken wat het oplevert. Zover ik lees gaat jouw voorkeur meer uit naar het Twino platform?
op zich geen voorkeur. Bij twino is wel alles buyback, dat is wel een voordeel.
Mintos heeft meer type leningen. Hier heb ik de wat langere looptijd leningen met een betere LTV.
Samengevat, Twino kortlopend (1 maand), mintos langlopend (tot max 24 mnd)
mrboulangermaandag 30 mei 2016 @ 02:39
quote:
0s.gif Op zondag 29 mei 2016 18:16 schreef Gijsbertus het volgende:

[..]

op zich geen voorkeur. Bij twino is wel alles buyback, dat is wel een voordeel.
Mintos heeft meer type leningen. Hier heb ik de wat langere looptijd leningen met een betere LTV.
Samengevat, Twino kortlopend (1 maand), mintos langlopend (tot max 24 mnd)
Op welke rente percentage heb jij jouw auto invest ingesteld staat bij Mintos? Ik zie momenteel weinig lening met een rente boven de 12,7% of ik kijk verkeerd :)

EDIT: Ik kijk verkeerd, stond nog een filter aan.

[ Bericht 2% gewijzigd door mrboulanger op 30-05-2016 02:46:48 ]
impact9maandag 30 mei 2016 @ 11:00
Nieuwe @ kom
Holding prima op zich, werkmaatschappijen zijn drama
marathon2000maandag 30 mei 2016 @ 11:01
Goedemorgen, Collin tijd:
J.P.L. van Assche
Werkkapitaal
¤ 150.000
6,5% rente | 60 maanden
L.p.a.maandag 30 mei 2016 @ 11:02
Nieuwe week nieuwe kansen

Project: J.P.L. van Assche
Bedrag: ¤ 150.000,-
Looptijd: 60 maanden
Rente: 6,5%
D&B: Laag risico
CC Score: Goed
namliammaandag 30 mei 2016 @ 11:14
Een bedrijf dat al 16 jaar in zijn eigen bestuur valt zou toch inmiddels wel een paar ton reserve mogen hebben om dit soort (n.m.m.) te verwachten schommelingen op te vangen?
marathon2000maandag 30 mei 2016 @ 11:14
Co financiering met Rabobank, waarbij Rabo rente en aflossingsverplichtingen zal verlagen.
Rabo heeft het niet aan de geef-klieren, dan ontstaat bij mij het vermoeden dat zaken wat minder lekker lopen. Over solvabiliteit in de tuinbouw kan je altijd discussiëren, vaak afhankelijk van (getaxeerde) grondwaarden.

Ondanks dat ik tuinbouw een warm hart toedraag, laat ik hem lopen.
crowdiefundermaandag 30 mei 2016 @ 11:23
Funding Circle is bijgewerkt, uiteraard is de manage die ook op thedutchdeal staat ook deze maand in gebreke gebleven (vorige maand is ook nog niet voldaan).

Verder is nog niet betaald:
SPOILER
Bezorgbeer Wateringen (voor het eerst later)
Voorfinanciering uitzendprojecten (was vorige maand ook later)
bleyenburgmaandag 30 mei 2016 @ 11:27
@crowdiefunder: Mag ik vragen wat je bedoelt met "bijgewerkt"? (FNC)

Is ook je dashboard weer op orde en correspondeert dat ook met je ontvangen betalingen?
crowd-fundimaandag 30 mei 2016 @ 11:28
quote:
0s.gif Op maandag 30 mei 2016 11:00 schreef impact9 het volgende:
Nieuwe @ kom
Holding prima op zich, werkmaatschappijen zijn drama
Had in 2014 een vijfjarige lening van 111K bij GVE, ook vanwege overname.
Eerste wat opvalt: het Agiumrapport.
Totale risicoclassificatie: gemiddeld. Bandbreedte rente: 6,5 - 7,5.
Advies rentepercentage: 8.
bleyenburgmaandag 30 mei 2016 @ 11:30
Zou die eerst bij GVE geweest zijn en daar geweigerd, denk ik dan.....
djh77maandag 30 mei 2016 @ 11:32
De zekerheden zijn me niet geheel duidelijk. Heeft GvE nu de zekerheden vanuit de holding en is de ondernemer voor deze lening alleen hoofdelijk aansprakelijk (net als lening bij GvE)?

GvE lening was trouwens 10%. Zijn percentages die ik nog niet langs heb zien komen.
crowd-fundimaandag 30 mei 2016 @ 11:32
quote:
0s.gif Op maandag 30 mei 2016 11:27 schreef bleyenburg het volgende:
@crowdiefunder: Mag ik vragen wat je bedoelt met "bijgewerkt"? (FNC)

Is ook je dashboard weer op orde en correspondeert dat ook met je ontvangen betalingen?
Ik ben dan wel geen crowdiefunder, maar toch. Dashboard is niet bijgewerkt. Tabblad "betalingen" wel.
Speekselkliermaandag 30 mei 2016 @ 11:32
Lees ik het nou goed?
1.700.000 kilo appelen per jaar
10% (170.000 kilo) wordt jaarlijks in de boerderijwinkel verkocht.
uitgaande van 365 dagen per jaar zou dat bijna 500kilo per dag zijn, dag in dag uit.
dat is geen winkeltje meer.
crowdiefundermaandag 30 mei 2016 @ 11:32
quote:
0s.gif Op maandag 30 mei 2016 11:27 schreef bleyenburg het volgende:
@crowdiefunder: Mag ik vragen wat je bedoelt met "bijgewerkt"? (FNC)

Is ook je dashboard weer op orde en correspondeert dat ook met je ontvangen betalingen?
Ja het dashboard (betalingen en projectenoverzicht) is bijgewerkt en komt overeen met de betalingen.
djh77maandag 30 mei 2016 @ 11:34
quote:
1s.gif Op maandag 30 mei 2016 11:32 schreef crowdiefunder het volgende:

[..]

Ja het dashboard (betalingen en projectenoverzicht) is bijgewerkt en komt overeen met de betalingen.
Nou... Dashboard is van slag volgens mij:
Vertraging (tot 30 dagen): ¤ 1.621,72

Dit kan niet kloppen
crowdiefundermaandag 30 mei 2016 @ 11:39
quote:
0s.gif Op maandag 30 mei 2016 11:34 schreef djh77 het volgende:

[..]

Nou... Dashboard is van slag volgens mij:
Vertraging (tot 30 dagen): ¤ 1.621,72

Dit kan niet kloppen
Je hebt gelijk, die klopt niet :) Als je kijkt bij investeringen en betalingen klopt het wel. Er is altijd wel wat van slag in hun software overigens :)
Speekselkliermaandag 30 mei 2016 @ 11:45
Weer een assurantieportefeuille in de verkoop.

Zou dat zijn omdat deze portefeuilles minder interessant zijn met in combinatie met het provisieverbod? Was laatst een stuk over in kassa (vanaf 3:09). Slapende verzekeringen leveren niets meer op maar moeten wel onderhouden worden.
iw84tmaandag 30 mei 2016 @ 11:45
quote:
0s.gif Op maandag 30 mei 2016 11:39 schreef crowdiefunder het volgende:

[..]

Je hebt gelijk, die klopt niet :) Als je kijkt bij investeringen en betalingen klopt het wel. Er is altijd wel wat van slag in hun software overigens :)
Het kopje investeringen is bij mij niet in orde. Er staat een project bij dat nog niet actief is maar waarbij het openstaande bedrag kleiner is dan het geinvesteerde bedrag.
djh77maandag 30 mei 2016 @ 11:49
Hotelkamerveiling (GvE) heeft zijn rente verhoogd. Liep niet snel genoeg.

geldvoorelkaar twitterde op maandag 30-05-2016 om 11:36:41 Update project Hotelkamerveiling.nl. Win een verblijf in Barcelona + rente van 6% &gt; 6,7%. https://t.co/jPnIjWDQ7o https://t.co/tLEpFeDpJd reageer retweet
CaLeXmaandag 30 mei 2016 @ 11:53
quote:
1s.gif Op vrijdag 27 mei 2016 17:08 schreef Horsemen het volgende:
Nieuw project op geldvoorelkaar:
Link: https://www.geldvoorelkaa(...)roject.aspx?id=14165

Naam: Aanschaf beleggingspand Amsterdam
Leendoel: Woning
Bedrag: 250.000 euro
Rente: 5,0%
Looptijd: 120 maanden
Classificatie: 2

Pff, 10 jaar, 5% en geen 1e hypotheekrecht. Ik pas.
Al was het 2e hypotheekrecht had ik er nog wel over na willen denken, maar helemaal geen bij een dergelijk lange looptijd, dan houdt het voor mij meteen op.

Het zou toch mogelijk moeten zijn om dit zo te regelen? De bank kan het, dus waarom kan de stichting dan niet op genomen worden als hypotheekhouder.
Speekselkliermaandag 30 mei 2016 @ 11:54
quote:
99s.gif Op maandag 30 mei 2016 11:53 schreef CaLeX het volgende:

[..]

Al was het 2e hypotheekrecht had ik er nog wel over na willen denken, maar helemaal geen bij een dergelijk lange looptijd, dan houdt het voor mij meteen op.

Het zou toch mogelijk moeten zijn om dit zo te regelen? De bank kan het, dus waarom kan de stichting dan niet op genomen worden als hypotheekhouder.
Dat is bij KoM en de kippenboer ook gelukt.
gongoozlemaandag 30 mei 2016 @ 11:55
quote:
0s.gif Op maandag 30 mei 2016 11:49 schreef djh77 het volgende:
Hotelkamerveiling (GvE) heeft zijn rente verhoogd. Liep niet snel genoeg.

geldvoorelkaar twitterde op maandag 30-05-2016 om 11:36:41 Update project Hotelkamerveiling.nl. Win een verblijf in Barcelona + rente van 6% &gt; 6,7%. https://t.co/jPnIjWDQ7o https://t.co/tLEpFeDpJd reageer retweet
Inkoop zit dat op hoogstens ¤ 100 (als ze een ***-hotel doen) - dat zouden ze elke investeerder nog cadeau kunnen doen. Ze betalen nog niet eens de toeristenbelasting, wat een schrapers!
CaLeXmaandag 30 mei 2016 @ 11:56
quote:
0s.gif Op maandag 30 mei 2016 11:54 schreef Speekselklier het volgende:

[..]

Dat is bij KoM en de kippenboer ook gelukt.
Moest je daar niet een hoger bedrag betalen om in de hypotheek opgenomen te worden?
Ik vraag me af waarom het niet zou kunnen om het platform in de akte op te nemen.
djh77maandag 30 mei 2016 @ 12:02
quote:
99s.gif Op maandag 30 mei 2016 11:56 schreef CaLeX het volgende:

[..]

Moest je daar niet een hoger bedrag betalen om in de hypotheek opgenomen te worden?
Ik vraag me af waarom het niet zou kunnen om het platform in de akte op te nemen.
Bij KoM staat de stichting zekerheden nu wel in de akte.
SPOILER
mllru0rihduia.png
Bij de poelier waren ze nog niet zover. Bij GvE werken ze m.i. nooit met dit soort zekerheden (alleen hoofdelijke aansprakelijkheid of borgstelling).

[ Bericht 7% gewijzigd door djh77 op 30-05-2016 12:13:11 ]
CaLeXmaandag 30 mei 2016 @ 12:05
quote:
0s.gif Op maandag 30 mei 2016 12:02 schreef djh77 het volgende:

[..]

Bij KoM staat de stichting zekerheden nu wel in de akte. Bij de poelier waren ze nog niet zover. Bij GvE werken ze m.i. nooit met dit soort zekerheden (alleen hoofdelijke aansprakelijkheid of borgstelling).
Goeie ontwikkeling bij KOM dan wat dit betreft.

Ik ga GVE maar eens mailen en vragen waarom dit niet bij dit project gedaan wordt.
BillieCFmaandag 30 mei 2016 @ 13:13
quote:
Het kopje investeringen is bij mij niet in orde. Er staat een project bij dat nog niet actief is maar waarbij het openstaande bedrag kleiner is dan het geinvesteerde bedrag.
Bij mij staat er bovenaan de investeringen-pagina het volgende:
"Wij delen u mee dat de uitbetalingen aan onze investeerders voor de maand mei lichte vertraging kunnen oplopen. Wij hopen al deze betalingsinstructies tegen 31 mei verwerkt te hebben, en uw Dashboard opnieuw up to date te hebben gebracht. Hartelijk dank voor uw begrip en geduld."
bleyenburgmaandag 30 mei 2016 @ 13:16
Dank voor mijn begrip en geduld????
Ik heb er geen begrip voor, en mijn geduld is ook op
Horsemenmaandag 30 mei 2016 @ 13:41
quote:
99s.gif Op maandag 30 mei 2016 12:05 schreef CaLeX het volgende:

[..]

Goeie ontwikkeling bij KOM dan wat dit betreft.

Ik ga GVE maar eens mailen en vragen waarom dit niet bij dit project gedaan wordt.
Prima plan!
Ik ben er persoonlijk even een beetje klaar mee om GvE aanpassingen of nieuwe ideeën voor te leggen. In tegenstelling tot KoM en Collin staan de heren van GvE momenteel nauwelijks open voor aanpassingen of wijzigingen. En dat terwijl je de positieve uitwerking hiervan bij met name Collin zo duidelijk terugziet in het aantal projecten en hoe snel ze vollopen.
L.p.a.maandag 30 mei 2016 @ 15:28
quote:
14s.gif Op maandag 30 mei 2016 13:41 schreef Horsemen het volgende:

[..]

Prima plan!
Ik ben er persoonlijk even een beetje klaar mee om GvE aanpassingen of nieuwe ideeën voor te leggen. In tegenstelling tot KoM en Collin staan de heren van GvE momenteel nauwelijks open voor aanpassingen of wijzigingen. En dat terwijl je de positieve uitwerking hiervan bij met name Collin zo duidelijk terugziet in het aantal projecten en hoe snel ze vollopen.
Sinds Q4 2015 is CCF ook groter dan GvE. Althans, ze zetten aanzienlijk meer geld uit.
bleyenburgmaandag 30 mei 2016 @ 15:39
In de Q&A op KOM bij de verzekeringsportefeuille wordt een interessante draai gegeven aan het waarom dit keer niet bij GVE maar bij KOM.
:)
stroperig en traag is een leuke interpretatie.
Ik vraag me af of mijn interpretatie , na bestudering case, hetzelfde zou zijn
;)
bleyenburgmaandag 30 mei 2016 @ 15:43
Maar goed, er is dus wel duidelijk nu dat de Heer Hofman ook (eerder?) bij GVE is geweest met het huidige project.
Speekselkliermaandag 30 mei 2016 @ 18:06
quote:
0s.gif Op maandag 30 mei 2016 15:39 schreef bleyenburg het volgende:
In de Q&A op KOM bij de verzekeringsportefeuille wordt een interessante draai gegeven aan het waarom dit keer niet bij GVE maar bij KOM.
:)
stroperig en traag is een leuke interpretatie.
Ik vraag me af of mijn interpretatie , na bestudering case, hetzelfde zou zijn
;)
Of is juist het bustuderen van de cae het stroperige.
Word bij KoM de case niet bestudeerd..
crowd-fundimaandag 30 mei 2016 @ 21:57
Ik heb zeker al te lang niets meer van me laten horen...
Of hebben jullie ook deze mail van GVE gehad?
Er staan volgens mij geen zaken in die een spoiler noodzakelijk maken. Vandaar alleen maar een quote.

quote:
Geachte meneer,

Geldvoorelkaar.nl werkt continu aan een gevarieerd aanbod van crowdfundingprojecten.

Wij maken u daarom graag attent op het huidige aanbod van projecten (d.d. 30 mei), dat zowel bestaat uit annuïtaire leningen met verschillende risicoclassificaties als een converteerbare lening.

In het onderstaande treft u de actuele (openstaande) crowdfundingprojecten aan:

Hotelkamerveiling.nl - Risicoclassificatie 3 - Rente 6,7%
Protech Monte-Carlo Brugge - Risicoclassificatie 5s - Rente 8%
Aanschaf beleggingspand Amsterdam - Risicoclassificatie 2 - Rente 5%
OrgaNext Research - Converteerbare lening - Risicoclass 6 - Rente 8%
Daarnaast zullen de komende dagen diverse nieuwe crowdfundingprojecten gepubliceerd worden.

Direct op de hoogte gesteld worden van nieuwe projecten? Maak gebruik van onze Whatsapp Service. Kijk hier voor meer informatie.
Mocht u naar aanleiding van het bovenstaande vragen of opmerkingen hebben dan kunt u uiteraard altijd contact met ons opnemen. Wij helpen u graag verder!

Met vriendelijke groet,
Klantenservice Geldvoorelkaar.nl
Ernie58maandag 30 mei 2016 @ 22:01
Ik heb vandaag precies dezelfde mail gehad van GvE en een kennis van mij had hem ook gehad.
snoopy40maandag 30 mei 2016 @ 22:23
Heb meer dan 30 projecten bij gve uitstaan en de laatste half jaar niet meer geinvesteerd bij hun, geen mail gehad...
obligatairemaandag 30 mei 2016 @ 22:26
quote:
0s.gif Op maandag 30 mei 2016 21:57 schreef crowd-fundi het volgende:
Ik heb zeker al te lang niets meer van me laten horen...
Of hebben jullie ook deze mail van GVE gehad?[..]
Tsja van onbetwiste koploper, nu links en rechts ingehaald.........
obligatairemaandag 30 mei 2016 @ 22:28
quote:
0s.gif Op maandag 30 mei 2016 11:23 schreef crowdiefunder het volgende:
Funding Circle is bijgewerkt, uiteraard is de manage die ook op thedutchdeal staat ook deze maand in gebreke gebleven (vorige maand is ook nog niet voldaan).

Verder is nog niet betaald:
SPOILER
Bezorgbeer Wateringen (voor het eerst later)
Voorfinanciering uitzendprojecten (was vorige maand ook later)
Maar de boekhouder heeft voor het eerst in maanden weer eens op tijd betaald...... :)
Daarentegen blijft ons Oostenrijkse drankje nu voor de 2e keer wat achter. Het ligt overigens wel bij de Appie in de schappen zag ik ;)
najra1990maandag 30 mei 2016 @ 23:54
Hebben jullie dit project:
SPOILER
7417
deze maand ook uitbetaald gekregen?
Mynheer007dinsdag 31 mei 2016 @ 08:40
quote:
0s.gif Op maandag 30 mei 2016 21:57 schreef crowd-fundi het volgende:
Ik heb zeker al te lang niets meer van me laten horen...
Of hebben jullie ook deze mail van GVE gehad?
Er staan volgens mij geen zaken in die een spoiler noodzakelijk maken. Vandaar alleen maar een quote.

[..]

Ik heb denk ik al zo'n 2 jaar niet meer geïnvesteerd en heb deze mail ook ontvangen. Maar van mijn kant gaat er geen geld meer naar GvE.
papernotedinsdag 31 mei 2016 @ 08:48
Ik heb een meningsverschil met KoM over de afhandeling van B&D Arnhem. Graag jullie mening hierover:

SPOILER
KoM stuurde eerder dit, het bold is van mij:

=== 26 april
De Franchise organisatie is echter overtuigd dat zij met een andere ondernemer op deze locatie wel een succesvolle vestiging van B&D kan exploiteren. Inmiddels is B&D actief op zoek naar een nieuwe exploitant. B&D heeft tevens de verpanding van de inventaris aan de KOM investeerders aanvaard, en zal hiervoor ¤25.000 betalen tegen finale kwijting.

Van de oorspronkelijke lening van ¤42.000 staat na betaling van 13 termijnen momenteel nog een restsom open van ¤31.756,70 (75,6%). Het voorstel dat op dit moment op tafel ligt is dat B&D ¤25.000 betaalt aan KOM voor de inventaris en dat dit bedrag naar rato wordt uitgekeerd aan de investeerders via KOM. Hiermee wordt bijna 79% van de nog uitstaande restsom vergoed. Als ook de reeds ontvangen aflossingen en rente wordt meegenomen, blijft 7,82% van de oorspronkelijke investering over, die helaas zal moeten worden afgeschreven.

Het alternatief is de hoofdelijke aansprakelijkheid van Diederik Bakker uitwinnen. Echter, de aanvullende schulden (bijna ¤50.000) die ondernemer het afgelopen jaar heeft moeten maken om z'n onderneming draaiende te houden, zullen dan ook als vordering ingebracht worden. Dit zal Diederik in de WSNP regeling (Wet schuldsanering natuurlijke personen) doen belanden. Gegeven de minnelijke sanering die we op dit moment met alle partijen betrachten, heeft dit scenario niet onze voorkeur, noch is de verwachting dat dit een beter en zeker geen sneller resultaat oplevert.

Graag horen wij uiterlijk as. vrijdag 29 april van u of u zich kunt vinden in deze regeling. Als meer dan 50% van de investeerders instemt, zullen we de afspraak als bindend vanuit KOM voorleggen aan betrokken partijen. Uw stem zal naar rato van uw oorspronkelijke investering in het doelbedrag wegen in de stemronde.
===

Vorige week kwam dit bericht:

=== 23 mei
Het resultaat van de stemronde heeft uiteindelijk opgeleverd dat, zowel het absoluut aantal investeerders als naar rato van hun investering, bijna 75% heeft ingestemd met het voorstel wat wij eerder hebben gecommuniceerd. Met die wetenschap is de franchise organisatie de afgelopen weken op zoek gegaan naar een ondernemer die de B&D vestiging op die lokatie wil overnemen.

In de tussenliggende periode hebben wij meerdere malen contact gehad met de franchise organisatie van Brownies & DownieS. Zij geven op dit moment aan dat zij met nog 2 potentiële kandidaten in gesprek zijn om op dezelfde lokatie in Arnhem de Brownies vestiging voort te zetten. Met beide kandidaten heeft B&D deze week een gesprek.

In overleg met alle partijen hebben we afgesproken dat uiterlijk 1 juni as. duidelijk moet zijn of een ondernemer onder de gestelde voorwaarden de vestiging voortzet en het afgesproken bedrag zal betalen voor de Inventaris.

Afhankelijk van dat resultaat zullen wij u weer nader over de voortgang informeren.
===

Mijn interpretatie van de in bold gezette zinnen in het eerst bericht is: dat B&D hoe dan ook die 25k¤ gaat betalen voor de inventaris.

KoM beweert nu dat de betaling van de 25k¤ volledig af hangt van de bereidwillendheid van een nieuwe ondernemer om de inventaris over te nemen. En dat mijn interpretatie van de teksten compleet onjuist is én dat ik de enige ben die er zo over denkt.
djh77dinsdag 31 mei 2016 @ 09:16
Mijn interpretatie: Franchise organisatie betaalt 25K voor de inventaris aan de investeerders. De franchiseorganisatie moet er zelf voor zorgen dat zij de inventaris weer doorverkoopt aan een nieuwe ondernemer (en kan zelf besluiten tegen welke prijs).
rockenfellerdinsdag 31 mei 2016 @ 09:18
quote:
5s.gif Op dinsdag 31 mei 2016 08:48 schreef papernote het volgende:
Ik heb een meningsverschil met KoM over de afhandeling van B&D Arnhem. Graag jullie mening hierover:

SPOILER
KoM stuurde eerder dit, het bold is van mij:

=== 26 april
De Franchise organisatie is echter overtuigd dat zij met een andere ondernemer op deze locatie wel een succesvolle vestiging van B&D kan exploiteren. Inmiddels is B&D actief op zoek naar een nieuwe exploitant. B&D heeft tevens de verpanding van de inventaris aan de KOM investeerders aanvaard, en zal hiervoor ¤25.000 betalen tegen finale kwijting.

Van de oorspronkelijke lening van ¤42.000 staat na betaling van 13 termijnen momenteel nog een restsom open van ¤31.756,70 (75,6%). Het voorstel dat op dit moment op tafel ligt is dat B&D ¤25.000 betaalt aan KOM voor de inventaris en dat dit bedrag naar rato wordt uitgekeerd aan de investeerders via KOM. Hiermee wordt bijna 79% van de nog uitstaande restsom vergoed. Als ook de reeds ontvangen aflossingen en rente wordt meegenomen, blijft 7,82% van de oorspronkelijke investering over, die helaas zal moeten worden afgeschreven.

Het alternatief is de hoofdelijke aansprakelijkheid van Diederik Bakker uitwinnen. Echter, de aanvullende schulden (bijna ¤50.000) die ondernemer het afgelopen jaar heeft moeten maken om z'n onderneming draaiende te houden, zullen dan ook als vordering ingebracht worden. Dit zal Diederik in de WSNP regeling (Wet schuldsanering natuurlijke personen) doen belanden. Gegeven de minnelijke sanering die we op dit moment met alle partijen betrachten, heeft dit scenario niet onze voorkeur, noch is de verwachting dat dit een beter en zeker geen sneller resultaat oplevert.

Graag horen wij uiterlijk as. vrijdag 29 april van u of u zich kunt vinden in deze regeling. Als meer dan 50% van de investeerders instemt, zullen we de afspraak als bindend vanuit KOM voorleggen aan betrokken partijen. Uw stem zal naar rato van uw oorspronkelijke investering in het doelbedrag wegen in de stemronde.
===

Vorige week kwam dit bericht:

=== 23 mei
Het resultaat van de stemronde heeft uiteindelijk opgeleverd dat, zowel het absoluut aantal investeerders als naar rato van hun investering, bijna 75% heeft ingestemd met het voorstel wat wij eerder hebben gecommuniceerd. Met die wetenschap is de franchise organisatie de afgelopen weken op zoek gegaan naar een ondernemer die de B&D vestiging op die lokatie wil overnemen.

In de tussenliggende periode hebben wij meerdere malen contact gehad met de franchise organisatie van Brownies & DownieS. Zij geven op dit moment aan dat zij met nog 2 potentiële kandidaten in gesprek zijn om op dezelfde lokatie in Arnhem de Brownies vestiging voort te zetten. Met beide kandidaten heeft B&D deze week een gesprek.

In overleg met alle partijen hebben we afgesproken dat uiterlijk 1 juni as. duidelijk moet zijn of een ondernemer onder de gestelde voorwaarden de vestiging voortzet en het afgesproken bedrag zal betalen voor de Inventaris.

Afhankelijk van dat resultaat zullen wij u weer nader over de voortgang informeren.
===

Mijn interpretatie van de in bold gezette zinnen in het eerst bericht is: dat B&D hoe dan ook die 25k¤ gaat betalen voor de inventaris.

KoM beweert nu dat de betaling van de 25k¤ volledig af hangt van de bereidwillendheid van een nieuwe ondernemer om de inventaris over te nemen. En dat mijn interpretatie van de teksten compleet onjuist is én dat ik de enige ben die er zo over denkt.
Ik denk dat je gelijk hebt
papernotedinsdag 31 mei 2016 @ 09:56
quote:
0s.gif Op donderdag 28 april 2016 09:52 schreef Justme7005 het volgende:
Lokquote
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 april 2016 21:25 schreef didi80 het volgende:
Lokquote
Lokquotes. Wat denken jullie hier van? Uit eerdere reacties begreep ik dat jullie ook hierin geïnvesteerd hadden.

Wellicht kunnen jullie ook naar KoM mailen hierover? Want Peter-Paul scheept me af door te zeggen dat ik de enige ben die deze interpretatie heeft ("Overigens heeft geen enkele andere investeerder uit dit project het geïnterpreteerd zoals u dat deed.")
NaRegenDeZondinsdag 31 mei 2016 @ 10:00
quote:
2s.gif Op dinsdag 31 mei 2016 09:56 schreef papernote het volgende:

[..]

[..]

Lokquotes. Wat denken jullie hier van? Uit eerdere reacties begreep ik dat jullie ook hierin geïnvesteerd hadden.

Wellicht kunnen jullie ook naar KoM mailen hierover? Want Peter-Paul scheept me af door te zeggen dat ik de enige ben die deze interpretatie heeft ("Overigens heeft geen enkele andere investeerder uit dit project het geïnterpreteerd zoals u dat deed.")
De verdeel en heers politiek van KOM!
CaLeXdinsdag 31 mei 2016 @ 10:00
quote:
5s.gif Op dinsdag 31 mei 2016 08:48 schreef papernote het volgende:
Ik heb een meningsverschil met KoM over de afhandeling van B&D Arnhem. Graag jullie mening hierover:

SPOILER
KoM stuurde eerder dit, het bold is van mij:

=== 26 april
De Franchise organisatie is echter overtuigd dat zij met een andere ondernemer op deze locatie wel een succesvolle vestiging van B&D kan exploiteren. Inmiddels is B&D actief op zoek naar een nieuwe exploitant. B&D heeft tevens de verpanding van de inventaris aan de KOM investeerders aanvaard, en zal hiervoor ¤25.000 betalen tegen finale kwijting.

Van de oorspronkelijke lening van ¤42.000 staat na betaling van 13 termijnen momenteel nog een restsom open van ¤31.756,70 (75,6%). Het voorstel dat op dit moment op tafel ligt is dat B&D ¤25.000 betaalt aan KOM voor de inventaris en dat dit bedrag naar rato wordt uitgekeerd aan de investeerders via KOM. Hiermee wordt bijna 79% van de nog uitstaande restsom vergoed. Als ook de reeds ontvangen aflossingen en rente wordt meegenomen, blijft 7,82% van de oorspronkelijke investering over, die helaas zal moeten worden afgeschreven.

Het alternatief is de hoofdelijke aansprakelijkheid van Diederik Bakker uitwinnen. Echter, de aanvullende schulden (bijna ¤50.000) die ondernemer het afgelopen jaar heeft moeten maken om z'n onderneming draaiende te houden, zullen dan ook als vordering ingebracht worden. Dit zal Diederik in de WSNP regeling (Wet schuldsanering natuurlijke personen) doen belanden. Gegeven de minnelijke sanering die we op dit moment met alle partijen betrachten, heeft dit scenario niet onze voorkeur, noch is de verwachting dat dit een beter en zeker geen sneller resultaat oplevert.

Graag horen wij uiterlijk as. vrijdag 29 april van u of u zich kunt vinden in deze regeling. Als meer dan 50% van de investeerders instemt, zullen we de afspraak als bindend vanuit KOM voorleggen aan betrokken partijen. Uw stem zal naar rato van uw oorspronkelijke investering in het doelbedrag wegen in de stemronde.
===

Vorige week kwam dit bericht:

=== 23 mei
Het resultaat van de stemronde heeft uiteindelijk opgeleverd dat, zowel het absoluut aantal investeerders als naar rato van hun investering, bijna 75% heeft ingestemd met het voorstel wat wij eerder hebben gecommuniceerd. Met die wetenschap is de franchise organisatie de afgelopen weken op zoek gegaan naar een ondernemer die de B&D vestiging op die lokatie wil overnemen.

In de tussenliggende periode hebben wij meerdere malen contact gehad met de franchise organisatie van Brownies & DownieS. Zij geven op dit moment aan dat zij met nog 2 potentiële kandidaten in gesprek zijn om op dezelfde lokatie in Arnhem de Brownies vestiging voort te zetten. Met beide kandidaten heeft B&D deze week een gesprek.

In overleg met alle partijen hebben we afgesproken dat uiterlijk 1 juni as. duidelijk moet zijn of een ondernemer onder de gestelde voorwaarden de vestiging voortzet en het afgesproken bedrag zal betalen voor de Inventaris.

Afhankelijk van dat resultaat zullen wij u weer nader over de voortgang informeren.
===

Mijn interpretatie van de in bold gezette zinnen in het eerst bericht is: dat B&D hoe dan ook die 25k¤ gaat betalen voor de inventaris.

KoM beweert nu dat de betaling van de 25k¤ volledig af hangt van de bereidwillendheid van een nieuwe ondernemer om de inventaris over te nemen. En dat mijn interpretatie van de teksten compleet onjuist is én dat ik de enige ben die er zo over denkt.
Jij zit aan de juiste kant, ik zou KOM vragen aan te geven waar in de mail van 23 april blijkt dat er eventueel een minder bedrag dan 25k uit zou kunnen komen.
djh77dinsdag 31 mei 2016 @ 10:12
quote:
99s.gif Op dinsdag 31 mei 2016 10:00 schreef CaLeX het volgende:

[..]

Jij zit aan de juiste kant, ik zou KOM vragen aan te geven waar in de mail van 23 april blijkt dat er eventueel een minder bedrag dan 25k uit zou kunnen komen.
Volgens mij geeft KoM nu aan dat de hele deal van de baan is als een nieuwe ondernemer niet de 25K wil betalen voor de inventaris. Alles zal dan verhaald moeten worden op de oude ondernemer. Deze mogelijkheid lees ik helemaal niet terug in de mail van 23 april.
NaRegenDeZondinsdag 31 mei 2016 @ 10:15
quote:
0s.gif Op maandag 30 mei 2016 23:54 schreef najra1990 het volgende:
Hebben jullie dit project:
SPOILER
7417
deze maand ook uitbetaald gekregen?
Keurig op 30-05-2016 ontvangen! Dat scheelt in ieder geval weer een termijn in de pijn. Ben benieuwd naar de volgende maand. Ik zal maar geen eventueel slapende honden wakker maken. :)
CaLeXdinsdag 31 mei 2016 @ 10:15
quote:
2s.gif Op dinsdag 31 mei 2016 09:56 schreef papernote het volgende:

[..]

[..]

Lokquotes. Wat denken jullie hier van? Uit eerdere reacties begreep ik dat jullie ook hierin geïnvesteerd hadden.

Wellicht kunnen jullie ook naar KoM mailen hierover? Want Peter-Paul scheept me af door te zeggen dat ik de enige ben die deze interpretatie heeft ("Overigens heeft geen enkele andere investeerder uit dit project het geïnterpreteerd zoals u dat deed.")
Dit kan je trouwens ook omdraaien, geen enkelen andere investeerder heeft het idee dat er minder dan 25k binnen gehaald gaat worden. Omdat de garantie door B_D is gegevens
NaRegenDeZondinsdag 31 mei 2016 @ 11:03
Nieuw op Collin:
Van Wijk Uitvaartkisten
Uitbreidingsfinanciering
¤200.000
| 6,5% rente | 48 maanden | Investeerders: 31 | Reacties: 0

Dood blijven we gaan en door de vergrijzing gaan er steeds meer, dus ik heb geïnvesteerd. Ik hoop dat ik de incentive niet snel nodig heb. :)
bleyenburgdinsdag 31 mei 2016 @ 11:09
hoe ga je klagen als die incentive niet gegeven wordt? ;)
µdinsdag 31 mei 2016 @ 11:12
quote:
0s.gif Op dinsdag 31 mei 2016 11:03 schreef NaRegenDeZon het volgende:
Nieuw op Collin:
Van Wijk Uitvaartkisten
Uitbreidingsfinanciering
¤200.000
| 6,5% rente | 48 maanden | Investeerders: 31 | Reacties: 0

Dood blijven we gaan en door de vergrijzing gaan er steeds meer, dus ik heb geïnvesteerd. Ik hoop dat ik de incentive niet snel nodig heb. :)
Van de site zelf? Hoe ben je er zo snel bij? ;)
NaRegenDeZondinsdag 31 mei 2016 @ 11:17
quote:
3s.gif Op dinsdag 31 mei 2016 11:12 schreef µ het volgende:

[..]

Van de site zelf? Hoe ben je er zo snel bij? ;)
Eind van de maand, Was de admin. aan het bijwerken dus van de site. Moet hem zo nog wel even goed doorlezen maar op het eerste gezicht goede scores en 3 entiteiten hoofdelijk aansprakelijk door VOF constructie. Dus ik denk dat het goed zit. Hoor zo ook nog graag mening Obli.. over deze Collin. De rente is trouwens wel erg laag voor een CF lening met risico!
obligatairedinsdag 31 mei 2016 @ 11:20
Waardeloze schijtsite van Collin, ben je een paar minuten te laat, kom je er niet eens meer op. :(
Gijsbertusdinsdag 31 mei 2016 @ 11:23
wilde ook meedoen.. Stond nog 16k vrij open.. maar helaas werkt de site niet echt mee..
Nu is er geen ruimte meer..
Was verder ook geen pareltje. 6,5% rente is eigenlijk onder mijn criterium.
Speekselklierdinsdag 31 mei 2016 @ 11:43
Ik ging ook uit de deal van 25k bij DB vast stond. Dit heb ik KoM ook gemailt. Lekker zaken doen zo, inventaris voor een lage prijs kopen onder voorbehoud dat hij het kan doorstoten. Lekker risicoloos een paar knaken verdienen. Onder die voorwaarde had ik 30k voor de inventaris willen betalen.

Als ik deze deal had geweten had ik gezegd dat de boel maar moest klappen.
papernotedinsdag 31 mei 2016 @ 11:52
quote:
0s.gif Op dinsdag 31 mei 2016 11:43 schreef Speekselklier het volgende:
Ik ging ook uit de deal van 25k bij DB vast stond. Dit heb ik KoM ook gemailt. Lekker zaken doen zo, inventaris voor een lage prijs kopen onder voorbehoud dat hij het kan doorstoten. Lekker risicoloos een paar knaken verdienen. Onder die voorwaarde had ik 30k voor de inventaris willen betalen.

Als ik deze deal had geweten had ik gezegd dat de boel maar moest klappen.
Jij hebt KoM dus ook een bericht gestuurd dat de zaken nu anders lopen dan ze waren voorgesteld op 23 mei? Dus dat je dacht dat die 25k¤ vast stond?

Want dan zijn we dus al samen en klopt het statement "geen enkele andere investeerder uit dit project" al niet meer. Mag ik vragen wanneer je dit hebt gestuurd? Dan ga ik KoM hier mee confronteren.
Speekselklierdinsdag 31 mei 2016 @ 11:57
Sorry, ik bedoelde dat ik KOM nu een
mail heb gestuurd, n.a.v. jouw verzoek.

Ik mail KOM niet meer voor zulke d7ngen. Ik krijg toch nooit antwoord.
papernotedinsdag 31 mei 2016 @ 12:02
KoM is inderdaad goed in het negeren van mails, maar ik blijf volharden. Uiteindelijk reageren ze wel. Duidelijke communicatie is helaas niet hun sterkste punt.

Fijn dat je ook een bericht hebt gestuurd, hopelijk kunnen andere investeerders in B&D Arnhem dat ook doen.
Speekselklierdinsdag 31 mei 2016 @ 12:03
Overigens ben ik akkoord gegaan met een deal van 25k. Voor een lager bedrag moet ik alsnog toestemming geven neem ik aan. En met 24.999.99 ga ik in elk geval NIET akkoord. Ik heronderhandel dus niet, want er was al een deal.
papernotedinsdag 31 mei 2016 @ 12:14
SPOILER
KoM reageert niet of traag op mail, maar ik krijg nu een LinkedIn verzoek van Peter-Paul. Daar heeft hij blijkbaar wel tijd voor.
djh77dinsdag 31 mei 2016 @ 12:35
quote:
0s.gif Op dinsdag 31 mei 2016 12:03 schreef Speekselklier het volgende:
Overigens ben ik akkoord gegaan met een deal van 25k. Voor een lager bedrag moet ik alsnog toestemming geven neem ik aan. En met 24.999.99 ga ik in elk geval NIET akkoord. Ik heronderhandel dus niet, want er was al een deal.
Volgens mij moeten de investeerders volhouden dat er reeds sprake is van een deal. B&D betaalt 25K. Een ruime meerderheid van de investeerders heeft reeds ingestemd. Er is m.i. geen reden om de deal terug te trekken.
papernotedinsdag 31 mei 2016 @ 12:39
Het is heel moeilijk, omdat KoM in de controlerende positie zit. Ik kan niet in contact komen met andere investeerders, want velen zijn anoniem (hopelijk heb ik hier op FOK! succes).
Speekselklierdinsdag 31 mei 2016 @ 12:52
quote:
2s.gif Op dinsdag 31 mei 2016 12:39 schreef papernote het volgende:
Het is heel moeilijk, omdat KoM in de controlerende positie zit. Ik kan niet in contact komen met andere investeerders, want velen zijn anoniem (hopelijk heb ik hier op FOK! succes).
Er is al een verening voor crowdfunding platforms.
Nu wordt door de platforms trots geroepen dat ze lid zijn, maar wat is ons belang daar in?
Wordt het niet eens tijd om een vereniging voor investeerders op te richten?
bleyenburgdinsdag 31 mei 2016 @ 13:08
Met de mail van 26 april heb jij een deal Papernote.
Dat B&D bij KOM terugtrekt, doet hier niets aan af.
KOM moet B&D aanspreken.
Indien dat niet lukt: pech voor KOM.
Jullie hebben een deal en KOM moet leveren.
bleyenburgdinsdag 31 mei 2016 @ 13:09
nog iemand hier die de FNC betalingen van deze maand nog niet heeft gehad?
Ik (nog) niet.
CaLeXdinsdag 31 mei 2016 @ 13:11
quote:
0s.gif Op dinsdag 31 mei 2016 13:08 schreef bleyenburg het volgende:
Met de mail van 26 april heb jij een deal Papernote.
Dat B&D bij KOM terugtrekt, doet hier niets aan af.
KOM moet B&D aanspreken.
Indien dat niet lukt: pech voor KOM.
Jullie hebben een deal en KOM moet leveren.
Het kan natuurlijk ook dat KOM het verkeerd verwoord heeft en dat mail 2 de bedoeling is.

Maar dan zal je m.i. de stemming terug moeten draaien en opnieuw moeten stemmen. Want door de verkeerde verwoording hebben mensen misschien wel verkeerd gestemd. Stel dat de nieuwe eigenaar de inventaris niet eens wil, of er een schijntje voor gaat betalen....
Speekselklierdinsdag 31 mei 2016 @ 13:12
ik heb nog geen fnc betaling. 14 dagen vertraagd zegt mijn dashboard.
Speekselklierdinsdag 31 mei 2016 @ 13:16
quote:
99s.gif Op dinsdag 31 mei 2016 13:11 schreef CaLeX het volgende:

[..]

Het kan natuurlijk ook dat KOM het verkeerd verwoord heeft en dat mail 2 de bedoeling is.

Maar dan zal je m.i. de stemming terug moeten draaien en opnieuw moeten stemmen. Want door de verkeerde verwoording hebben mensen misschien wel verkeerd gestemd. Stel dat de nieuwe eigenaar de inventaris niet eens wil, of er een schijntje voor gaat betalen....
Dit staat er in de mail, wat is daar onduidelijk aan?
quote:
B&D heeft tevens de verpanding van de inventaris aan de KOM investeerders aanvaard, en zal hiervoor ¤25.000 betalen tegen finale kwijting. Het voorstel dat op dit moment op tafel ligt is dat B&D ¤25.000 betaalt aan KOM voor de inventaris en dat dit bedrag naar rato wordt uitgekeerd aan de investeerders via KOM.
Werk je bij KOM of zo? Dit een typisch KOM antwoord. Je we schreven het wel zo, maar je moet het zo niet lezen. We bedoelen het anders. (precies de rede waarom ik niet meer met KOM mail.)

Volgende keer als KOM met een soortgelijk voorstel komt is voor mij is antwoord duidelijk. Ik wil de onderliggende stukken inzien waarop het verzoek is gebaseerd. Ik neem aan dat er een mailwisseling met afspraken heeft plaatsgevonden tussen KOM en BD. Op basis van die mailwisseling ga kan ik dan akkoord gaan.

Overigens hoor ik van de wijnboer ook weinig meer, zou KOM intussen niet bezig moeten zijn om de HA uit te winnen? De man heeft al lang een baan.

[ Bericht 5% gewijzigd door Speekselklier op 31-05-2016 13:23:23 ]
NaRegenDeZondinsdag 31 mei 2016 @ 13:18
quote:
0s.gif Op dinsdag 31 mei 2016 13:12 schreef Speekselklier het volgende:
ik heb nog geen fnc betaling. 14 dagen vertraagd zegt mijn dashboard.
Bij mij klopt er ook weinig van. Afijn men heeft aangegeven dat men ermee bezig is. Als het over een week of twee nog niet goed is denk ik dat we massaal aan de bel moeten trekken.
CaLeXdinsdag 31 mei 2016 @ 13:27
quote:
0s.gif Op dinsdag 31 mei 2016 13:16 schreef Speekselklier het volgende:

[..]

Dit staat er in de mail, wat is daar onduidelijk aan?

[..]

Werk je bij KOM of zo? Dit een typisch KOM antwoord. Je we schreven het wel zo, maar je moet het zo niet lezen. We bedoelen het anders. (precies de rede waarom ik niet meer met KOM mail.)

Volgende keer als KOM met een soortgelijk voorstel komt is voor mij is antwoord duidelijk. Ik wil de onderliggende stukken inzien waarop het verzoek is gebaseerd. Ik neem aan dat er een mailwisseling met afspraken heeft plaatsgevonden tussen KOM en BD. Op basis van die mailwisseling ga kan ik dan akkoord gaan.
Anders lees je ook even mijn andere reacties van vandaag ^O^

Het KAN dat in mail 1 de best deal staat en dat de BEDOELING was dat er nog over onderhandeld zou worden, maar (zoals ik ook eerder vandaag zei) het staat niet in die eerste mail.

MOCHT het bovenstaande het wel geval zijn, dan is de stemronde voor niets geweest. Omdat mensen met incomplete/positiefverbloemde informatie hun stem hebben gegeven.

Ik snap dat het wat dichtbij komt en je er wat emotioneel onder bent, KOM speelt hier wederom een vies spelletje of ze zijn echt incapabel.
crowd-fundidinsdag 31 mei 2016 @ 13:28
quote:
0s.gif Op dinsdag 31 mei 2016 13:18 schreef NaRegenDeZon het volgende:

[..]

Bij mij klopt er ook weinig van. Afijn men heeft aangegeven dat men ermee bezig is. Als het over een week of twee nog niet goed is denk ik dat we massaal aan de bel moeten trekken.
Zit ik dit keer eens aan de goeie kant. Op 27 mei was het volledige bedrag bijgeschreven. Bij het dashboard snap ik niks meer van het gegoochel met cijfers of juist het ontbreken daarvan.
Gelukkig staan er bij de tab "investeringen" intussen allemaal groene bolletjes met de mededeling "uitbetaald" of "volbracht".
Speekselklierdinsdag 31 mei 2016 @ 13:34
quote:
99s.gif Op dinsdag 31 mei 2016 13:27 schreef CaLeX het volgende:
Ik snap dat het wat dichtbij komt en je er wat emotioneel onder bent, KOM speelt hier wederom een vies spelletje of ze zijn echt incapabel.
Met werk je bij KoM bedoel ik dat ze je wel graag zouden willen aannemen. Ze zaten nog te dubben hoe ze dit moest rechtbreien en jij hebt ze de oplossing gegeven.

Ben niet emotioneel hoor. Ik ben alleen van het principe dat een afspraak een afspraak is en dat dat bij KOM wel heel vaak anders is. Ik ben er intussen wel achter dat KOM gewoon incapabel is.
Ze hebben geen enkele wettelijke kennis (zie verpandingen), geen enkele financiele kennis (zie de gemiddelde pich) en zijn ook niet in staat om een fatsoenlijke mail te sturen.
BillieCFdinsdag 31 mei 2016 @ 13:34
Bij mij is er eentje uitbetaald en staan er 11 op "Vertraagd 16 dagen"...
papernotedinsdag 31 mei 2016 @ 13:36
Ik heb gevraagd om inzage in alle communicatie tussen KoM en B&D. Ben benieuwd...
TisIkdinsdag 31 mei 2016 @ 13:37
quote:
0s.gif Op dinsdag 31 mei 2016 13:09 schreef bleyenburg het volgende:
nog iemand hier die de FNC betalingen van deze maand nog niet heeft gehad?
Ik (nog) niet.
Ik ook nog niet.
CaLeXdinsdag 31 mei 2016 @ 13:37
quote:
0s.gif Op dinsdag 31 mei 2016 13:34 schreef Speekselklier het volgende:

[..]

Ben niet emotioneel hoor. Ik ben alleen van het principe dat een afspraak een afspraak is en dat dat bij KOM wel heel vaak anders is. Ik ben er intussen wel achter dat KOM gewoon incapabel is.
0 projecten lopen bij KOM en ik deel die laatste mening al.

Hoe zou KOM reageren als je op social media/de mailer hier/misschien nog andere methode's de investeerders bij elkaar probeert te krijgen?

quote:
0s.gif Op dinsdag 31 mei 2016 13:34 schreef Speekselklier het volgende:
Met werk je bij KoM bedoel ik dat ze je wel graag zouden willen aannemen. Ze zaten nog te dubben hoe ze dit moest rechtbreien en jij hebt ze de oplossing gegeven.
Graag gedaan, het is een veel betere oplossing dan ze eerst van plan waren "je bent de enige met een klacht, doe niet zo raar"
Speekselklierdinsdag 31 mei 2016 @ 13:45
quote:
99s.gif Op dinsdag 31 mei 2016 13:37 schreef CaLeX het volgende:
Hoe zou KOM reageren als je op social media/de mailer hier/misschien nog andere methode's de investeerders bij elkaar probeert te krijgen?
Volgens artikel 7.7 van de algemene voorwaarden zou dat geen enkel probleem mogen zijn.

quote:
0s.gif In de algemene voorwaarden brabbelde Kapitaal op Maat het volgende:
7.7. Het al dan niet voortbestaan van Kapitaal Op Maat tast de contractuele relatie(s) tussen
Ondernemer en de Investeerders niet aan. Deze blijft ongewijzigd in stand en van kracht.
We hebben als individu een contractuele relatie met de ondernemer.
En binnen die relatie mag ik dan toch mijn eigen stappen zetten?

Dat zal ik ook volgende keer in een verzoek van KOM erbij zetten.
"Ik ben NIET akkoord en als KoM toch akkoord gaat dan zal ik mijn eigen stappen zetten richting de ondernemer."

[ Bericht 24% gewijzigd door Speekselklier op 31-05-2016 13:53:11 ]
Bengerdinsdag 31 mei 2016 @ 13:52
quote:
0s.gif Op dinsdag 31 mei 2016 12:52 schreef Speekselklier het volgende:

[..]

Er is al een verening voor crowdfunding platforms.
Nu wordt door de platforms trots geroepen dat ze lid zijn, maar wat is ons belang daar in?
Wordt het niet eens tijd om een vereniging voor investeerders op te richten?
Ik wil wel meedoen. Wat mij betreft richten we per direct een vereniging op. Eventueel wil ik ook wel contributie betalen voor een vereniging met rechtspersoonlijkheid, of zitting nemen in het bestuur.
Gijsbertusdinsdag 31 mei 2016 @ 13:53
ik heb zelf alles binnen van de FNC.
Er zijn nog 2 projecten in behandeling. Allebei nu wel geïncasseerd, maar wat duurt dat lang zeg...
Hopelijk komen die volgende maand bij de (uit)betaling..
Speekselklierdinsdag 31 mei 2016 @ 13:54
quote:
0s.gif Op dinsdag 31 mei 2016 13:52 schreef Benger het volgende:
Ik wil wel meedoen. Wat mij betreft richten we per direct een vereniging op. Eventueel wil ik ook wel contributie betalen voor een vereniging met rechtspersoonlijkheid, of zitting nemen in het bestuur.
Dan kunnen we ook onze eigen AlgemeneVoorwaarden opstellen en daar mee naar de verschillende platformen gaan.
Bengerdinsdag 31 mei 2016 @ 14:01
quote:
0s.gif Op dinsdag 31 mei 2016 13:54 schreef Speekselklier het volgende:

[..]

Dan kunnen we ook onze eigen AlgemeneVoorwaarden opstellen en daar mee naar de verschillende platformen gaan.
Ik vrees dat die platformen daar niet in gaan trappen. Maar we kunnen wel aanschuiven voor overleg als zij hun voorwaarden gaan wijzigen. Of zelf met richtlijnen komen waar crowdfundingplatforms aan zouden moeten voldoen. En een top10 van platforms publiceren obv hun klantgerichtheid (doet het altijd leuk in de media en platforms die bovenaan staan gaan daar dan weer mee pronken).
Speekselklierdinsdag 31 mei 2016 @ 14:04
En we kunnen als verening zelf besluiten om achter een default aan te gaan als ons de afhandeling van het platform niet bevalt.

Ik doe mee!
Geen kennis van het opzetten van een vereniging dus de juridische kant laat ik graag aan anderen over. Maar wil zeker mijn steentje bijdragen.
bleyenburgdinsdag 31 mei 2016 @ 14:12
@NRDZ: Ik ga echt niet nóg 2 weken op mijn geld wachten bij FNC.
ook project waar ik op 05 mei heb betaald is nog niet van start.

Ik ga mijn machtiging tbv FNC intrekken.

Onbegrijpelijk dat de een wel de termijnen binnen heeft en een ander niet.
Bengerdinsdag 31 mei 2016 @ 14:17
quote:
0s.gif Op dinsdag 31 mei 2016 14:12 schreef bleyenburg het volgende:
@NRDZ: Ik ga echt niet nóg 2 weken op mijn geld wachten bij FNC.
ook project waar ik op 05 mei heb betaald is nog niet van start.

Ik ga mijn machtiging tbv FNC intrekken.

Onbegrijpelijk dat de een wel de termijnen binnen heeft en een ander niet.
De gewijzigde planning was dat vandaag alle betalingen geregeld zouden worden. Ze zijn een dag later dan de oorspronkelijke planning (30 mei), dus zo'n drama is het nog niet. Ik wacht het geduldig af.
Dat project wat maar niet los wil komen is inderdaad wel een vreemde zaak. Een update zou hier echt wel op zijn plaats zijn. Ik zit er ook in en overweeg om ook een mail te sturen met de dreiging mijn bijdrage in te trekken als ze niet gauw een update sturen. Ik heb bij Investormatch ook eens een vertraging gehad: kreeg ik regelmatig updates en met terugwerkende kracht rente vergoed.
Speekselklierdinsdag 31 mei 2016 @ 14:17
quote:
0s.gif Op dinsdag 31 mei 2016 14:12 schreef bleyenburg het volgende:
Onbegrijpelijk dat de een wel de termijnen binnen heeft en een ander niet.
Ik ga nog even van het goede uit en dat de mensen die NIET betaald hebben gekregen in andere projecten zitten de dan wel WEL betaalde projecten.
Speekselklierdinsdag 31 mei 2016 @ 14:20
quote:
0s.gif Op dinsdag 31 mei 2016 14:17 schreef Benger het volgende:
Ze zijn een dag later dan de oorspronkelijke planning (30 mei)
De oorspronkelijk planning in mijn dashboard was 26 mei.
Maar ik wacht netjes af.
Bengerdinsdag 31 mei 2016 @ 14:41
quote:
0s.gif Op dinsdag 31 mei 2016 14:04 schreef Speekselklier het volgende:
En we kunnen als verening zelf besluiten om achter een default aan te gaan als ons de afhandeling van het platform niet bevalt.

Ik doe mee!
Geen kennis van het opzetten van een vereniging dus de juridische kant laat ik graag aan anderen over. Maar wil zeker mijn steentje bijdragen.
De eerste keus is: willen we:
- een informele vereniging (zonder enige juridische status)
- een formele vereniging (alleen ingeschreven bij de KvK, geen notarieel vastgelegde statuten)
- een vereniging met rechtspersoonlijkheid (KvK inschrijving+notariële akte)
Ik zou zelf alleen voor een inschrijving bij de KvK gaan. Dat kunnen we in principe snel regelen. Formulier invullen en opsturen naar de KvK. Dan kunnen we later nog statuten deponeren bij de KvK (dan blijft het een formele vereniging, maar liggen de regels wel vast), of zelfs bij een notaris langs gaan. Als jij bestuurslid twee wilt zijn hebben we voldoende. Ik mail je straks wel wat contactgegevens en andere info.
NaRegenDeZondinsdag 31 mei 2016 @ 14:51
quote:
0s.gif Op dinsdag 31 mei 2016 14:12 schreef bleyenburg het volgende:
@NRDZ: Ik ga echt niet nóg 2 weken op mijn geld wachten bij FNC.
ook project waar ik op 05 mei heb betaald is nog niet van start.

Ik ga mijn machtiging tbv FNC intrekken.

Onbegrijpelijk dat de een wel de termijnen binnen heeft en een ander niet.
Ik begrijp je wel. Ik praat ook niet recht wat krom is en zo iets had niet voor mogen voorkomen. Software moet je eerst door en door testen voordat je een verandering in gebruik neemt. Zeker software met een interface naar je klant.

De praktijk is alleen nu anders en er zijn fouten in de reeds geinstalende software van het dashboard, en alles wat daar mee samen hangt. Dat los je meestal niet een twee drie op. Natuurlijk kan en mag dat niet maar je zit nu met de situatie, Ik ga ervan uit dat men het in ieder geval met een week of 2 opgelost moet hebben zodat het met de volgende betalingsreeks recht getrokken kan zijn.

Zo niet dan heeft men een super probleem! Denk dat het dan AFM werk wordt i.v.m wanprestatie.
Speekselklierdinsdag 31 mei 2016 @ 14:56
Ze hee, ik opper twee uur geleden iets en nu word ik al gevraagd als bestuurslid nr2.

Jij hebt er blijkbaar meer verstand van dan ik maar enige juridische status lijkt me wel van belang.
Welke we dan van de twee kiezen zal afhankelijk zijn van wat we allemaal willen doen.

De belangrijkste vraag, of ik bestuurslid wil worden, vind ik nogal wat.
Ik weet daar de consequenties niet van en ik weer niet of de andere die hier meelezen uberhaupt een vereniging willen. (die zijn een bietje stil). Ik zeg in elk geval niet direct nee. Maar ik kan me ook voorstellen dat er andere mensen op het forum zitten die geschikter zijn.
NaRegenDeZondinsdag 31 mei 2016 @ 14:57
quote:
0s.gif Op dinsdag 31 mei 2016 14:41 schreef Benger het volgende:

[..]

De eerste keus is: willen we:
- een informele vereniging (zonder enige juridische status)
- een formele vereniging (alleen ingeschreven bij de KvK, geen notarieel vastgelegde statuten)
- een vereniging met rechtspersoonlijkheid (KvK inschrijving+notariële akte)
Ik zou zelf alleen voor een inschrijving bij de KvK gaan. Dat kunnen we in principe snel regelen. Formulier invullen en opsturen naar de KvK. Dan kunnen we later nog statuten deponeren bij de KvK (dan blijft het een formele vereniging, maar liggen de regels wel vast), of zelfs bij een notaris langs gaan. Als jij bestuurslid twee wilt zijn hebben we voldoende. Ik mail je straks wel wat contactgegevens en andere info.
Ik heb hier ook wel eens over nagedacht. Ik denk dat als je het doet dat je het goed en professioneel moet doen. Dus volgens optie 3. - een vereniging met rechtspersoonlijkheid (KvK inschrijving+notariële akte). daarnaast moet je er voor zorgen dat het bestuur inclusief voorzitter/pennigmeester niet persoonlijk (financieel) aangesproken kan worden voor hun daden in opdracht van de vereniging. Zeker als je je met financielle zaken en belangen behartiging gaat bemoeien naar de platformen toe.

[ Bericht 0% gewijzigd door NaRegenDeZon op 31-05-2016 15:04:00 ]
papernotedinsdag 31 mei 2016 @ 14:59
Investeerders bij GVE vormen al een informele vereniging per project. Bij KoM kan ik niet vinden hoe dat zit. Punt blijft dat het lastig is om contact te krijgen met mede-investeerders in hetzelfde project.

Een belangenvereniging voor investeerders is wel een goed plan.
marathon2000dinsdag 31 mei 2016 @ 15:10
Als er een stichting komt, is het zaak om een aantal leden te werven tbv draagvlak en de kosten (notaris, akte voor oprichting 350, kvk inschrijving+uittreksel 50EU, via willekeurige site: http://www.tinekegrootnotaris.nl/kosten-oprichten-vereniging ).

Ik wil ook wel lid worden, met 20 man zijn de initiele kosten met 20EU/pp gedekt, daarbij heb je wat werkkapitaal nodig, dus 30EU inschrijvingskosten en daarna een jaartarief tot wederopzegging?

Dus de inventarisatie:
Wie willen er lid worden van een belangenvereniging voor crowd-investeerders?
Wie willen er bestuurslid worden?
Bengerdinsdag 31 mei 2016 @ 15:10
quote:
0s.gif Op dinsdag 31 mei 2016 14:57 schreef NaRegenDeZon het volgende:

[..]

Ik heb hier ook wel eens over nagedacht. Ik denk dat als je het doet dat je het goed en professioneel moet doen. Dus volgens optie 3. - een vereniging met rechtspersoonlijkheid (KvK inschrijving+notariële akte). daarnaast moet je er voor zorgen dat het bestuur inclusief voorzitter/pennigmeester niet persoonlijk aangesproken kan worden zeker als je je met financielle zaken en belangen behartiging gaat bemoeien naar de platformen toe.
Bij een vereniging met rechtspersoonlijkheid kan het bestuur niet persoonlijk aangesproken worden. Ik ben het met je eens dat een vereniging met rechtspersoonlijkheid dus de voorkeur heeft als je je met juridische zaken wil gaan bemoeien. Maar statuten opstellen en door de (aspirant) leden goedgekeurd krijgen duurt een tijdje. Dus dat zou ik pas doen als de vereniging al opgericht is. Een notaris kost ook geld, dus dan moet je geld bij elkaar leggen, of het Ministerie lief aankijken (Crowdfunding Nederland is mede mogelijk gemaakt door het Ministerie van Economische Zaken).