abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_164231738
Het gaat hard met de Aziatische Trump: in één maand 465 drugsdealers op straat geëxecuteerd door Filipino's



Sinds het aantreden van Rodrigo Duterte als president, op 1 juli, zijn op de Filipijnen al zeker 465 drugsdealers door doodseskaders van burgers omgebracht. Duterte, die ook wel de Aziatische Donald Trump wordt genoemd, riep tijdens zijn campagne burgers op om het recht in eigen handen te nemen. Ter vergelijking: in de eerste zes maanden van dit jaar werden 68 drugsdealers vermoord door doodseskaders in het land. Tijdens zijn verkiezingscampagne beloofde Duterte een compromisloze strijd te zullen gaan voeren tegen criminaliteit.

Vooral tegen drugs en drugscriminaliteit dan. Duterte voerde eerder als burgemeester van Davao City al een zerotolerancebeleid. Hij ontkent iets te maken te hebben met doodseskaders die daar drugdealers, criminelen, en bendeleden uit de weg ruimden, maar anderzijds riep hij tijdens zijn campagne geregeld de bevolking op om zelf het recht in eigen handen te nemen.

Half jaar
Niet alleen dealers, ook drugsgebruikers kennen in zijn ogen geen genade. Op 1 juli, een dag nadat hij werd geïnaugureerd als president, zei hij: "Als je verslaafden kent, ga naar ze toe en vermoord ze, want het is te pijnlijk als de ouders dit zelf moeten doen."

Duterte verwacht dat door het hardhandig optreden zo'n honderdduizend “drugscriminelen" zullen sterven. Hij heeft beloofd binnen een half jaar een einde te maken aan de drugsgerelateerde misdaad.

Human Rights Watch publiceerde vandaag een artikel dat wordt onderschreven door meer dan tweehonderd mensenrechtenorganisaties. Zij geven Duterte de schuld van de moorden, omdat hij burgers oproept om drugshandelaren aan te vallen.

MILF
Rodrigo Duterte, bijgenaamd “de Trump van de Filipijnen”, haalde bijna 40 procent van de stemmen, zes miljoen meer dan zijn directe concurrent bij de verkiezingen. Net als Trump hield Duterte tijdens de verkiezingen niet bepaald een blad voor de mond. Zo beloofde hij kort voor de verkiezingen dat hij als president alle criminelen zonder proces zou executeren. Ook beloofde hij de grondwet te herschrijven.

Net als Trump hield Duterte tijdens de verkiezingen niet bepaald een blad voor de mond. Zo beloofde hij kort voor de verkiezingen dat hij als president alle criminelen zonder proces zou executeren. Ook beloofde hij de grondwet te herschrijven.

Voor de verkiezingen was Duterte burgemeester van de miljoenenstad Davao in het zuiden van de Filipijnen. In Davao pakte hij de criminaliteit keihard aan en was hij medeverantwoordelijk voor de strijd tegen het Moro Islamic Liberation Front (MILF). Die harde aanpak maakte indruk op de kiezers in de Filipijnen, omdat het land kampt met een gigantisch corruptieprobleem.

Doodseskaders
Duterte wordt door mensenrechtenorganisaties echter beschuldigd van verregaande betrokkenheid bij de doodseskaders van Davao, een paramilitaire eenheid die meer dan 1.500 buitenrechtelijke executies op zijn naam heeft staan. Hij geeft ruiterlijk toe zelf bloed aan zijn handen te hebben.

Tijdens zijn campagne zei Duterte dat Filipino’s “hun mensenrechten wel kunnen vergeten” als hij gekozen wordt. Ook dreigde hij met het ontbinden van het parlement als de verzoenen niet met hem zouden meewerken.

Als burgemeester van Davao liet hij ook ooit een toerist zijn brandende sigaret opeten. De man had die opgestoken in een restaurant waar er een rookverbod was. Duterte duwde een .38-revolver in de onderbuik van de toerist en zei hem “Papiliin kita: barilin ko ang bayag mo, i-preso kita, o kainin mo ang upos ng sigarilyo mo” (“Ik geef je deze keuze: ik schiet je in je ballen en stuur je naar de gevangenis of je kan nu je sigaret opeten”).

Hoerenzonen, overal
Duterte, die op de Filipijnen de bijnamen The Punisher en Duterty Harry heeft, noemde de paus tijdens zijn campagne “een hoerenzoon”. Dat is een beetje zijn favoriete woord: hij heeft al verschillende buitenlandse en binnenlandse politici zo genoemd, inclusief de man die hem zijn internationale bijnaam leverde, Donald Trump.

Bron

[ Bericht 2% gewijzigd door George_Zina op 04-08-2016 22:08:17 ]
pi_164232231
Haha, mijn glimlach is al minuten lang hemelsbreed. Ik smul hiervan. No kidding.
  donderdag 4 augustus 2016 @ 22:18:33 #203
130298 TheThirdMark
To what Purpose!
pi_164232617
Het is an sich apart dat de kranten er hier niet mee vol staan en dat de diverse relevante overheden niet het nieuws zoeken om keihard ''foei'' te roepen.
pi_164232713
Palawan; het mooiste eiland van de wereld



Voor de tweede keer op rij is het Filipijnse eiland Palawan door Travel & Leisure Magazine uitgeroepen tot mooiste eiland ter wereld.

Het Amerikaanse reismagazine is gek op het sprookjesachtige eiland met haar kristalblauwe water, hagelwitte droomstranden, jungle en een mysterieuze ondergrondse rivier. Waarschuwing: na onderstaande foto-slideshow heb je bepaald geen zin meer om te werken. Palawan is een van de 7107 eilanden van de Filipijnen.

Het regenwoud en de mangrove bosssen van Palawan zijn nog relatief intact. Het eiland is een thuisbasis voor veel bedreigde diersoorten, waaronder vlinders, insecten en papagaaien. Breng vooral een bezoek aan de vlindertuin van het eiland.

Bijzonder aan Palawan is de ondergrondse rivier Puerto Princesa, die is uitgeroepen tot een van 's werelds mooiste natuurwonderen. De rivier is 8,2 kilometer lang en stroomt door een grot vol indrukwekkende stalagmieten en stalactieten. Per dag mogen maximaal 1000 mensen de grot bezoeken, dus boek je ticket op tijd.















Bron
pi_164232824
:{
pi_164233095
quote:
14s.gif Op donderdag 4 augustus 2016 22:18 schreef TheThirdMark het volgende:
Het is an sich apart dat de kranten er hier niet mee vol staan en dat de diverse relevante overheden niet het nieuws zoeken om keihard ''foei'' te roepen.
Hmm, al ruim 300 mensenrechtenorganisaties hebben de Verenigde Naties aangeschreven. Alleen de VN is een niet serieus te nemen flop: Saudi-Arabië is voorzitter van de mensenrechtenraad! Dat moet andere landen tot de orde roepen. Verder een blik werpen op landen die zitten in die raad en je komt niet meer bij van het lachen. Hoeveel miljoenen aan oliedollars zouden ze aan de VN hebben gegeven? SA en Israël stonden op de lijst van landen die zonder blikken en blozen kinderen doden maar zijn uitgeschrapt na de nodige diplomatie (lees: bedreigingen). Israël gebruikt stille en SA ruige diplomatie. Ban Ki 'spleetoog' Moon heeft deze week toegegeven dat een van die landen heeft gedreigd om niet meer over de brug te komen met miljoenen euro's voor de VN dus zijn ze van de lijst van kindermoordenaars gehaald. De VN heeft al haar geloofwaardigheid verloren. Met de grond gelijk maken en opnieuw beginnen. Daarnaast het is de Filipijnen. Het land heeft op geen enkele manier een betekenis in de wereld. Wel perspectief maar dan moet op zoveel fronten nog vooruitgang geboekt worden.
pi_164233346
quote:
Ga niet kijken :P

Maar vind het maar vreemd dat zo'n man wordt gekozen.
pi_164233390
quote:
0s.gif Op donderdag 4 augustus 2016 22:41 schreef Yasmin23 het volgende:

[..]

Ga niet kijken :P

Maar vind het maar vreemd dat zo'n man wordt gekozen.
Ach, Yasmin meisje toch. We hebben ruim 7 miljard insecten op deze wereld. Wat maakt een kleine 100.000 uit. We neuken die toch in een dag bij. Helemaal in arme landen kennen ze wat dat betreft geen grenzen.
pi_164233417
quote:
0s.gif Op donderdag 4 augustus 2016 22:43 schreef George_Zina het volgende:

[..]

Ach, Yasmin meisje toch. We hebben ruim 7 miljard insecten op deze wereld. Wat maakt een kleine 100.000 uit. We neuken die toch in een dag bij. Zeker arme landen kennen ze wat dat betreft geen grenzen.
Jij ziet dit als een vorm van vermaak?
pi_164233443
quote:
0s.gif Op donderdag 4 augustus 2016 22:44 schreef Yasmin23 het volgende:
Jij ziet dit als een vorm van vermaak?
Jazeker, en als broodnodig in de Filipijnen.
pi_164233523
quote:
0s.gif Op donderdag 4 augustus 2016 22:44 schreef George_Zina het volgende:

[..]

Jazeker, en als broodnodig in de Filipijnen.
Het is broodnodig dat mensen die zich eventueel met drugshandel bezig hebben gehouden worden vermoord?
pi_164233615
Grote probleem is dat de ene onschuldige na de ander vermoord wordt. Is je buurman vervelend? Geef 'm aan als drugshandelaar...
beter een knipoog dan een blauw oog
pi_164234125
quote:
0s.gif Op donderdag 4 augustus 2016 22:50 schreef Knipoogje het volgende:
Grote probleem is dat de ene onschuldige na de ander vermoord wordt. Is je buurman vervelend? Geef 'm aan als drugshandelaar...
Hier en daar zullen wat onschuldige slachtoffers vallen maar die zijn altijd in een oorlog: collateral damage.
  donderdag 4 augustus 2016 @ 23:05:48 #215
130298 TheThirdMark
To what Purpose!
pi_164234134
quote:
0s.gif Op donderdag 4 augustus 2016 22:50 schreef Knipoogje het volgende:
Grote probleem is dat de ene onschuldige na de ander vermoord wordt. Is je buurman vervelend? Geef 'm aan als drugshandelaar...
En daar steekt het een beetje (no pun).
Dat drugssmokkelaars, handelaren en kwekers afgemaakt worden is nog tot daar aan toe. Indonesië heeft een vergelijkbaar programma en je weet wanneer je daar aan de dope gaat dat het het laatste kan zijn dat je doet.
Maar het enkel op vermoeden afslachten is dan toch weer een beetje gevaarlijk zeg maar.
pi_164235031
Nederland heeft een enorme peren- en melkoverschot omdat boeren te veel produceren voor 17 miljoen mensen. Waarom gaat Koning Pils niet even werken voor die 40 miljoen euro die het Nederlandse koningshuis elk jaar aan Nederlands belastinggeld opstrijkt? Zoals een handelsmissie leiden naar Zuid-Oost Azië? Het wordt namelijk tijd om handelsverdragen af te gaan sluiten met landen als Vietnam (markt 97 miljoen mensen) en de Filipijnen (markt 100 miljoen mensen). Frankrijk heeft ook hetzelfde ''probleem''. De Nederlandse en Franse landbouwbedrijven werken als een geolied machine waardoor enorme overschotten zijn, voedingsmiddelen goedkoper worden en zij in de problemen komen. Polen ondertussen ook haar landbouwindustrie in rap tempo gemoderniseerd met miljarden subsidie uit Brussel waardoor aanbod nog groter is geworden. Het stopt niet: wacht maar totdat Roemenië en Bulgarije ook op volle toeren gaan draaien.... Geen wonder dat de EU de Europese boeren elk jaar miljarden euro's aan subsidie toe stopt, anders zouden velen binnen no-time failliet gaan. Afhankelijk zijn van Rusland.....

'We hebben het hele jaar aan die peer gewerkt'



In hoog tempo worden de peren bij Fruitbedrijf Pronk in het Noord-Hollandse dorp Zwaagdijk weggewerkt. De circa vijftien werknemers — haarnetjes op, stofjassen aan — sorteren en verpakken kilo na kilo. Rijen halve kuubskisten, net uit de koeling, staan te wachten op transport.

De peren, overwegend van het ras conference, zijn al bijna een jaar oud. Nu gaan ze naar kopers in het Verenigd Koninkrijk en Duitsland. Daar zijn de peren van eigen bodem inmiddels bijna op. ‘Die weten dat wij ze bewaren’, zegt fruitteler Gerard Pronk, tevens voorzitter van Coöperatie Coforta, de eigenaar van handelshuis The Greenery.

Opbrengst ligt onder de kostprijs
Tot voor kort kreeg een teler een opslag voor fruit dat hij lang had bewaard. Maar doordat het Europese aanbod te groot is, is de praktijk anders. Een kilo peren uit de koelcel levert op het moment slechts ¤ 0,40 à ¤ 0,50 per kilo op. ‘Onze kostprijs is 55 cent, plus wat rente’, rekent Pronk voor. ‘Voorheen was fruit bewaren tot het eind van het seizoen lucratief; het maakte het gat in de begroting minder diep.’

Verlies
Pronk heeft zelf 25 hectare aan perenbomen. In de hal van zijn fruitbedrijf sorteert hij onder tl-lampen het fruit voor de telers uit de regio. Die komen regelmatig bij hem over de vloer. ‘Sommigen zeggen dat hun laatste peren weg zijn, en ze dit seizoen verlies draaien.’ Ook Pronk sluit het seizoen, dat tot september loopt, af met een min. ‘Het is niet gemakkelijk, nee.’
Het wegvallen van de Russische markt vanwege de handelsboycot noemt hij ‘dramatisch voor Nederland'. Twee jaar na het begin van die boycot is de gemiddelde prijs die telers voor conference krijgen — met afstand de meest geteelde peer — een stuk gedaald. Die ligt 20% tot 30% onder het gemiddelde van de drie jaar vóór de boycot. Hetzelfde geldt voor het belangrijkste appelras: elstar.

Oogsten in september
Ondanks de slechte vooruitzichten gaan telers over een paar weken ‘gewoon’ oogsten. Pronk: ‘We hebben weinig keus. We hebben onze kosten al gemaakt en het hele jaar aan die peer gewerkt. In september lopen hier ook honderd man rond.’
Tot die tijd gaan de telers elke boom langs. Om de kleintjes en de kromme eruit te halen. Anders worden de peren niet groot genoeg en hangen de bomen te vol.

Meer peren dan appels
Voor Nederland is de perenoogst van dit seizoen geraamd op 352 miljoen kilo. Dat is opnieuw een record, meldden brancheorganisaties GroentenFruit Huis en NFO onlangs. De appelopbrengst valt met 332 miljoen kilo iets lager uit dan in 2015. Ook dat is een trend.
En juist doordat het slecht ging met de appels, won de perenteelt in Nederland terrein. Polen moderniseerde, met geld uit Brussel, zijn appelteelt en is inmiddels met 3,6 miljard kilo de grootste EU-producent. De conference, die hier goed gedijt, bood uitkomst. Appelbomen werden omgehakt, jonge perenbomen gingen de grond in. Sinds 2011 is het Hollandse areaal peren, dat de afgelopen 10 jaar met 60% groeide, groter dan dat van appels.

Oplossingen
Overstappen op andere fruitsoorten is voor de telers geen optie. Pronk: ‘Een perenboom gaat 25 of 30 jaar mee — misschien nog wel langer.' Appelbomen worden gemiddeld na 13 jaar vervangen. Minder produceren, zodat de prijs zich herstelt, lijkt op korte termijn uitgesloten. Schade aan fruitbomen, zoals afgelopen najaar in Oostenrijk, leidt naar verwachting slechts tot minieme prijseffecten.

De NFO verwacht dat de discussie over een rooiregeling weer zal oplaaien. ‘Het van overheidswege vergoeden van de kosten kan telers een duw in de rug geven om eerder met pensioen te gaan’, zegt Herman Bus van de NFO. Midden jaren negentig gold al eens zo'n regeling en werd de fruitteelt in de EU met 10% verlaagd. Maar het effect op de markt was van korte duur: telers vervingen hun omgezaagde appelbomen voor peren.

Boycot Rusland en EU: hoe zit het ook alweer?
De Russische boycot van landbouwproducten uit de Europese Unie geldt sinds augustus 2014. Dat was een direct antwoord op de sancties van de EU tegen Rusland, vanwege de bemoeienis van de Russen met het conflict in Oekraïne en de bezetting van de Krim.
Vóór de boycot ging er jaarlijks voor ¤ 1,5 mrd aan groenten en fruit, bloemen, zuivel en vlees naar Rusland. Sinds de boycot stuurt Rusland aan op zelfvoorziening van zijn land- en tuinbouw.
Bijna twee jaar later gelden de sancties nog steeds, al versoepelde Rusland in mei de boycot een beetje, voor ingrediënten die nodig zijn voor babyvoeding.

Verlenging sancties
Verder is er weinig veranderd. Eind juni tekende president Poetin een decreet om de sancties van Rusland te verlengen tot eind 2017. Op haar beurt heeft de Europese Unie de economische sancties, die op 31 juli zouden aflopen, met zes maanden verlengd. De tegoeden van bepaalde Russische personen (en instellingen) blijven bevroren en het reisverbod naar de EU blijft van kracht. Ook blijft de Europese kapitaalmarkt gesloten voor een aantal Russische bedrijven.
In Nederland lopen landbouworganisaties te hoop tegen de boycot. ‘De rekening van het conflict wordt vooral betaald door Europese boeren en tuinders en Russische consumenten’, stelt Albert-Jan Maat, scheidend voorzitter van LTO Nederland. ‘Maar het kan toch niet de bedoeling zijn dat burgers en boeren de prijs betalen van een politiek conflict.’

De Russische boycot: de gevolgen per productcategorie
In augustus 2014 begon de handelsboycot van Rusland voor vlees, vis, melkproducten, groenten en fruit uit de EU, de VS, Australië en Canada. Wat is het effect daarvan?

Zuivelproducten
Vóór de boycot exporteerde Nederland voor ¤300 mln aan zuivelproducten naar Rusland. Veruit de grootste exporteur van zuivelproducten naar Rusland is FrieslandCampina. De Russische boycot raakt de zuivelcoöperatie dan ook hard. Bij de presentatie van de jaarresultaten over 2014 liet het bedrijf al weten dat het effect op het bedrijfsresultaat 'aanzienlijk' was. De schade van de handelsboycot ( bijvoorbeeld door omzet- en winstderving) bedroegen naar schatting ten minste ¤ 80 mln. Sinds de boycot van kracht is, proberen de Russen op eigen kracht zuivelfabrieken op te zetten.

Varkensvlees
Rusland koopt van oudsher veel varkensvlees in Europa. Het land importeerde elk jaar tot wel 800.000 ton Europees varkensvlees. Daar kwam begin 2014 abrupt een eind aan, toen de Russen importbeperkingen instelden vanwege de uitbraak van varkenspest in enkele Oost-Europese landen. Daar kwam in augustus 2014 de officiële boycot van landbouwproducten uit de EU nog bij.
Het gevolg: de vleesprijzen zijn ingestort en de financiële situatie van Nederlandse varkenshouders is verslechterd. De landbouworganisaties willen dat de regering de Russen overhaalt om het importverbod in te trekken.

Groenten en fruit
De export van Nederlandse groenten en fruit naar Rusland was altijd redelijk beperkt: de omzet bedroeg ruim ¤ 100 mln per jaar. Vooral Nederlandse peren en uien zijn gewild. Maar al is de omvang van de export bescheiden, de impact van de Russische boycot is groot. De tuinbouwsector is redelijk verzadigd, dat is door dit handelsconflict nog duidelijker geworden. Doordat Europees fruit uit landen als Polen nu niet meer naar Rusland kan worden uitgevoerd, zijn de prijzen gekelderd. Overheidssteun voor telers en exporteurs heeft die situatie maar deels verlicht.

Bloemen en planten
De Russische boycot heeft ook gevolgen gehad voor de Nederlandse sierteelt. De Russen controleren de invoer van Europese bloemen veel strenger. Verder zorgt de in waarde gedaalde roebel er voor dat exporteurs moeite hebben om hun bloemen kwijt te raken. Russische consumenten laten de relatief dure Nederlandse chrysanten links liggen en kiezen vaak voor goedkopere bloemen. Als afzetmarkt voor Nederlandse bloemen was Rusland in opkomst, maar dat is niet meer zo.

Bron

[ Bericht 0% gewijzigd door George_Zina op 05-08-2016 00:10:56 ]
  vrijdag 5 augustus 2016 @ 00:00:17 #217
21153 RAVW
Alleen maar feiten
pi_164235323
quote:
0s.gif Op maandag 16 mei 2016 17:28 schreef Toefjes het volgende:

[..]

Niet roken, geen alcohol en geen drugs. Dan laat ik me wel doodschieten.
ach je kan ook nog sex hebben elke dag om aan je behoeftes te komen als je niet meer mag drinken of roken
maar om dat nou elke 30 min te doen ....
"Als mannen sneller als risico worden gezien en vrouwen overal mee wegkomen, dan verliezen we de nuance en rechtvaardigheid in het gesprek over grensoverschrijdend gedrag.
Dat is geen bescherming meer.
Dat is machtsmisbruik vermomd als moraal."
  vrijdag 5 augustus 2016 @ 00:32:32 #218
130298 TheThirdMark
To what Purpose!
pi_164235815
quote:
0s.gif Op vrijdag 5 augustus 2016 00:00 schreef RAVW het volgende:

[..]

ach je kan ook nog sex hebben elke dag om aan je behoeftes te komen als je niet meer mag drinken of roken
maar om dat nou elke 30 min te doen ....
Jezus man, ik ben een kettingroker. Na 3 uur is mijn kleianker verworden tot niets meer dan een leertje voor in de kraan. -O-
pi_164236230
quote:
0s.gif Op vrijdag 5 augustus 2016 00:00 schreef RAVW het volgende:

[..]

ach je kan ook nog sex hebben elke dag om aan je behoeftes te komen als je niet meer mag drinken of roken
maar om dat nou elke 30 min te doen ....
Hmm, volgens mij raakt roken langzaam uit de gratie in Nederland. Daarentegen gaat drank meer dan prima. Belgische bio-technologen in Leuven zijn bezig om de grondstof voor drank 'gist' enorm te verbeteren. Dat gaat tot DNA-niveau van gist. Dat kan ook grote gevolgen hebben voor andere voedingsmiddelen zoals Belgisch chocolade en wie weet ook gewoon alledaags voedsel. Hier een interessant artikel. Wetenschap en voedsel gaat ook hand in hand. Ik zeg al eerder dat moet de staatsreligie worden van elk land dat vooruitgang wil. We kunnen zelfs voedsel daardoor beter laten smaken.

Gist geeft fruitsmaak aan cacao



W&T / Belgisch lab wil bierbrouwwereld op zijn kop zetten met betere gisten
pi_164236282
Afijn, ik ga slapen. Welterusten mensen.
pi_164249836
President: ik breng jullie allemaal om



MANILA - "Jullie hoerenzonen, ik breng jullie allemaal om''. Dit lijkt een dreigement van een terrorist of een crimineel maar het waren woorden van president Rodrigo Duterte van de Filipijnen vrijdag. Het staatshoofd bracht daarmee nog maar eens zijn campagne tegen drugscriminelen onder de aandacht. Sinds zijn aantreden eind juni kwamen al meer dan vierhonderd vermoedelijke drugshandelaren om het leven door toedoen van derden.

Duterte kondigde tijdens zijn presidentscampagne al aan een nietsontziende strijd te gaan voeren tegen de drugscriminelen. Met zijn uitspraken vrijdag maakte hij duidelijk de kritiek van mensenrechtenactivisten naast zich neer te leggen en vol gas door te gaan. ,,Wanneer jullie overheidsfuncties hebben, militair, politieman of burgemeester zijn, dan zijn jullie als eerste aan de beurt'', aldus Duterte.

Duterte was eerder burgemeester van Davao. In die stad zijn meer dan duizend vermeende drugscriminelen op straat of in hun woning vermoord.

Bron
pi_164249893
Tja populisten :')
pi_164249927
  zaterdag 6 augustus 2016 @ 00:24:34 #224
379282 Woods
Ich Bin Ein Berliner
pi_164257223
Ouwe pikkenbaas
woensdag 6 mei 2015 17:54 schreef Libertarisch het volgende:
Helaas pindakaas dan, het leven is hard. Je kunt niet iedereen blijven begeleiden alsof het kinderen zijn, je zult het zelf moeten doen.
pi_164296904
Duterte brengt hooggeplaatsten in verband met drugs



De Filipijnse president Duterte heeft de namen openbaar gemaakt van ruim 150 politici, rechters, militairen en politie-officieren die betrokken zijn bij drugshandel. In een televisietoespraak zei hij dat de betrokkenheid van sommigen op de lijst niet vaststaat, maar dat de openbaarmaking zijn dure plicht is. Duterte had in zijn verkiezingscampagne gezworen keihard op te treden tegen drugshandelaren.

Op de lijst staan de namen van 50 huidige en voormalige burgemeesters en loco-burgemeesters, gouverneurs, parlementariërs, acht rechters, 95 politie-officieren, militairen en gevangenisbewakers.

"Kwaad"
"Dit is niets persoonlijks, ik ben niet jullie vijand, maar ik ben kwaad", zei de president op de televisie. Hij gaf de genoemden opdracht zich binnen 24 uur te melden. Als dat niet gebeurt stuurt hij het hele leger op de verdachten af om ze op te pakken.

Sinds 30 juni, de dag dat Duterte aantrad als president, zijn bijna 500 mensen gedood in de regeringscampagne tegen drugs. De meeste doden vielen bij confrontaties met de politie. De andere doden vielen bij onderling geweld onder drugsbendes.

Bron

Het stopt niet. Niet vanzelf. Het kan goed zijn dat al die politici, militairen en ander gespuis over een paar dagen kogels hebben moeten koppen. Een korte toespraak van Rodrigo 'De Bestraffer' Duterte zie link.
pi_164297201
President Filipijnen linkt 150 topfunctionarissen aan drugshandel



De Filipijnse president Rodrigo Duterte heeft meer dan 150 topfunctionarissen in zijn land openlijk in verband gebracht met drugshandel. Het gaat om politici, rechters, burgemeesters, politiemensen en militairen. Dit deed Duterte zondag tijdens een live toespraak op televisie.

Duterte stelde dat het niet van iedereen vaststaat dat ze in verband staan met drugshandel, desondanks noemt hij de namen. De militairen en politiemensen zijn tijdens de uitzending uit hun functie gezet. Duterte riep daarnaast beveiligingspersoneel van de regering op om te stoppen met het beveiligen van politici die op de lijst staan. Verder zijn de wapenvergunningen van de topfunctionarissen ingetrokken.

Iedereen die op de lijst staat moet zich binnen 24 uur melden. Volgens de president staat de betrokkenheid bij drugshandel van de genoemde mensen nog niet vast. Hij ziet het echter als zijn plicht om openheid te geven over hoe het kan dat het drugsprobleem in de Filipijnen zo hardnekkig is.

Keiharde aanpak
Duterte is bekend om zijn keiharde aanpak van drugshandel. Hij moedigt burgers aan om drugshandelaren te doden als zij zich niet laten arresteren. Ook drugsverslaafden mogen van de president worden vermoord. De president weigert het optreden van de onbekende moordenaars te veroordelen.

Duterte won in mei de verkiezingen met de belofte dat hij een eind zou maken aan de drugsproblemen in het land. Sinds zijn aanstelling eind juni zijn op de Filipijnen meer dan zevenhonderd doden gevallen, aldus internationale mensenrechtenorganisaties. Ook hebben 114 duizend mensen zichzelf uit angst aangegeven.

Bron
pi_164297696
Rodrigo Duterte wil overigens ook de macht van de kerk aanpakken en aan geboortebeperking gaan doen. Hij vindt het wel welletjes geweest met bijna 100 miljoen inwoners. Alleen aanpak van drugshandel heeft natuurlijk alle prioriteit.
pi_164297940
Burgers oproepen om anderen te vermoorden... :N

"Jij blowt een jointje? DRUGSVERSLAAFDE!!!! STERF!!!!"
Ideaal als je toch al een tyfushekel aan iemand hebt en hem stiekem wat groens ziet paffen! ^O^
pi_164308855
quote:
2s.gif Op zondag 7 augustus 2016 15:17 schreef ToT het volgende:
Burgers oproepen om anderen te vermoorden... :N

"Jij blowt een jointje? DRUGSVERSLAAFDE!!!! STERF!!!!"
Ideaal als je toch al een tyfushekel aan iemand hebt en hem stiekem wat groens ziet paffen! ^O^
Ik sta ook niet negatief tegen wiet, kerel. Daarnaast hebben hennepplanten meerdere nuttige mogelijkheden. Van mij mag vandaag nog de verkoop, distributie en winst maken in NL gelegaliseerd worden. Het hek is van de dam in de VS als het op wiet aankomt. In Colorado, één van de staten die sinds een tijd de drug gelegaliseerd heeft, is het aanbod van marihuana flink gestegen. De prijs is tegelijkertijd omlaag gegaan omdat de efficiëntie een stuk hoger ligt nu er legaal grotere hoeveelheden geproduceerd kunnen worden. Weet je, mijn part gaan ze met wiet bier produceren. Geen probleem, alleen dat gaat niet lukken met die babyboomers in de Tweede Kamer met achterhaalde standpunten. Californië staan akkers vol met bloeiende hennep en huizen die van top tot teen zijn omgebouwd tot hennepfabrieken. Daarnaast kan het miljarden aan belastinginkomsten opleveren.
pi_164310362
BMW en Mercedes smachten naar hennep. Uit Groningen.

Thee gemaakt van Hennep

Hebben de Duitse autoreuzen behoefte aan een relaxte high of is hier iets anders aan de hand? Uiteraard is dat tweede het geval, want hennep wordt lang niet alleen gebruikt om z’n verdovende werking. Wat je er zo al mee kunt doen? Je kunt je beter afvragen wat níet. De vezel is geschikt voor het maken van touwen en om de vloeren van dierenverblijven mee te bedekken, de “houtachtige” delen zijn ideaal voor het vervaardigen van bouwonderdelen en isolatiematerialen en van de gehele plant kan veevoer worden gemaakt.

Ook autofabrikanten hebben door wat je zoal met dit veelzijdige gewas kunt bewerkstelligen. Zodoende is het aantal Nederlandse hectares industriële hennep in de afgelopen zes jaar verdubbeld en dat komt voor een groot deel door de auto-industrie. Het gros van deze plantages vol wiet met een laag THC-gehalte (anders mag het niet van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland) staat in het oosten van de provincie Groningen, waar zich al jaren twee grote bedrijven bevinden die hennepvezels verwerken. Aanvankelijk vooral voor de papierindustrie, maar tegenwoordig dus in toenemende mate voor autofabrikanten.

Volgens Albert Gjaltema, productieleider van Hempflax, zijn Mercedes en BMW goed voor bijna de helft van de totale omzet van het bedrijf. De vezels van de hennepplant worden namelijk gebruikt om interieurdelen mee te verstevigen. Het spul is namelijk lichter en even sterk als glasvezel, de duurzame kant van het verhaal is daarbij een mooie bonus. Zo is de teelt CO2-negatief en hoeven landbouwers niet in de weer met bestrijdingsmiddelen of kunstmest, aldus de Volkskrant.

Overigens wordt hennep al veel langer gebruikt in de auto-industrie. Zo was bijvoorbeeld Henry Ford al druk met het gewas in de weer, meer over zijn “hennepauto” lees je hier. Ook schreven we enkele jaren geleden al over deze geinige EV die werd vervaardigd uit hennep.

Bron
pi_164310764
quote:
0s.gif Op zondag 7 augustus 2016 20:56 schreef George_Zina het volgende:

[..]

Ik sta ook niet negatief tegen wiet, kerel. Daarnaast hebben hennepplanten meerdere nuttige mogelijkheden. Van mij mag vandaag nog de verkoop, distributie en winst maken in NL gelegaliseerd worden. Het hek is van de dam in de VS als het op wiet aankomt. In Colorado, één van de staten die sinds een tijd de drug gelegaliseerd heeft, is het aanbod van marihuana flink gestegen. De prijs is tegelijkertijd omlaag gegaan omdat de efficiëntie een stuk hoger ligt nu er legaal grotere hoeveelheden geproduceerd kunnen worden. Weet je, mijn part gaan ze met wiet bier produceren. Geen probleem, alleen dat gaat niet lukken met die babyboomers in de Tweede Kamer met achterhaalde standpunten. Californië staan akkers vol met bloeiende hennep en huizen die van top tot teen zijn omgebouwd tot hennepfabrieken. Daarnaast kan het miljarden aan belastinginkomsten opleveren.
Haha, was ook niet tegen jou bedoeld, maar meer om een probleem aan te kaarten; als je tegen burgers zegt dat ze iedereen af mogen knallen die ook maar iets met drugs te maken heeft, en je hebt een hekel aan iemand die toevallig ook af en toe een jointje paft, is dat dan meteen een geldig excuus om van diegene af te komen? :)
Heel enge situatie daar!
pi_164310845
quote:
2s.gif Op zondag 7 augustus 2016 21:37 schreef ToT het volgende:

[..]

Haha, was ook niet tegen jou bedoeld, maar meer om een probleem aan te kaarten; als je tegen burgers zegt dat ze iedereen af mogen knallen die ook maar iets met drugs te maken heeft, en je hebt een hekel aan iemand die toevallig ook af en toe een jointje paft, is dat dan meteen een geldig excuus om van diegene af te komen? :)
Heel enge situatie daar!
Het is goed voor de Filipijnen. Corruptie gelinkt aan drugshandel maakt dat land kapot en houdt vooruitgang tegen. De Filipijnse onder- en middenklasse is daar de dupe van. De Westerse aanpak is maar een deel van de wereld. Laat Duterte zijn gang gaan en we zullen de resultaten over een tijd evalueren.
pi_164310937
quote:
0s.gif Op zondag 7 augustus 2016 21:38 schreef George_Zina het volgende:

[..]

Het is goed voor de Filipijnen. Corruptie gelinkt aan drugshandel maakt dat land kapot en houdt vooruitgang tegen. De Filipijnse onder- en middenklasse is daar de dupe van. De Westerse aanpak is maar een deel van de wereld. Laat Duterte zijn gang gaan en we zullen de resultaten over een tijd evalueren.
Ja op de lange duur zal het land an sich er wel beter van worden, maar hoeveel kleinere boefjes of zelfs onschuldigen worden er omgebracht?
  zondag 7 augustus 2016 @ 21:42:27 #234
172669 Papierversnipperaar
Cafeïne is ook maar een drug.
pi_164311021
quote:
0s.gif Op zondag 7 augustus 2016 21:38 schreef George_Zina het volgende:

[..]

Het is goed voor de Filipijnen. Corruptie gelinkt aan drugshandel maakt dat land kapot en houdt vooruitgang tegen. De Filipijnse onder- en middenklasse is daar de dupe van. De Westerse aanpak is maar een deel van de wereld. Laat Duterte zijn gang gaan en we zullen de resultaten over een tijd evalueren.
Het is niet nodig om na 40 jaar War on Drugs net te doen alsof we het nog een moeten proberen omdat we anders niet weten hoe het af loopt, we weten hoe het af loopt.

De geschiedenis wijst uit dat dit uitdraait op nutteloze moord- en doodslag. Corruptie zal toenemen en de drugs verdwijnen niet.
Free Assange! Hack the Planet
[b]Op dinsdag 6 januari 2009 19:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:[/b]
De gevolgen van de argumenten van de anti-rook maffia
pi_164311070
quote:
2s.gif Op zondag 7 augustus 2016 21:40 schreef ToT het volgende:
Ja op de lange duur zal het land an sich er wel beter van worden, maar hoeveel kleinere boefjes of zelfs onschuldigen worden er omgebracht?
Helaas, oorlog vallen altijd onschuldige slachtoffers. Het is ethiek: afweging die gemaakt zal moeten worden. Ik zou ook honderdduizenden mensen laten ombrengen als daarmee een goede toekomst voor de rest van het volk gebracht kan worden. Als 20% onschuldig is, spijtig, maar niet anders.
pi_164311829
Duurzaam wonen in een huis van hennep

Hennepboerderij Groningen

Bij het woord hennep denken we toch vooral aan illegale wietplantages en softdrugs in coffeeshops. Inmiddels is de hennepplant bezig aan een gestage opmars als duurzame grondstof in talloze toepassingen. Van textiel tot isolatiemateriaal, van voeding tot papier en van medicijnen tot bioplastic in de auto-industrie.

Een prefabhuisje gemaakt van hennepbeton

We hebben het dan wel over de industriële vezelhennep, een variant van de cannabisplant, die met een verwaarloosbaar gehalte aan geestverruimende stoffen (THC- waarde lager dan 0,2 procent) niet geschikt is om een joint van te draaien. “Ik noem het maar het alcoholvrije bier van de hennepteelt”, zegt Mark Reinders van hennepbedrijf HempFlax. “Stoned zul je er niet van worden.”

Reinders levert onder andere isolatiemateriaal van hennep voor de bouw. De vraag neemt toe, maar het gaat langzaam. “De bouwwereld is vrij conservatief. De grote leveranciers van isolatiemateriaal beheersen de distributieketen en het is moeilijk om daartussen te komen. Ook moeten belemmeringen in de bouwregelgeving worden weggenomen.”

De vezelhennep was al honderden jaren een belangrijke grondstof, totdat de opkomst van katoen en kunstvezels begin vorige eeuw de plant op de achtergrond drong. Toen de plant ook nog op de lijst van verdovende middelen kwam te staan, raakte de vezelhennep uit de gratie.

Hennephuis
Sinds de jaren 90, toen hennepteelt onder voorwaarden weer was toegestaan in Nederland, zijn twee bedrijven in het Groningse Oude Pekela bezig met de ontwikkeling van duurzame industriële toepassingen voor hennep. Naast HempFlax is dat Dun Agro, dat eind van dit jaar met een prefab-hennephuis op de wil markt komen, een wereldprimeur in de bouwwereld.

Het huis van hennepbeton wordt grotendeels in de fabriek gemaakt en kan in korte tijd op locatie worden neergezet. Volgens het bedrijf is het bouwen van prefab-hennephuizen niet duurder dan de traditionele woningbouw.

“Het voordeel van een huis van hennepbeton is dat de isolatiewaarde hoog is, net als de vochtregulering, en dat zorgt voor een lage energierekening,” zegt Albert Dun van Dun Agro. “En het huis is CO2-negatief, omdat hennep meer CO2 opneemt, dan het uitstoot. ”

“Hennep is nu nog relatief onbekend. En onbekend maakt onbemind”, zegt Dun. “Maar als er straks meer hennephuizen zijn, zal de vraag toenemen. Daar ben ik van overtuigd.”

Hennepjeans
In de textielindustrie kan hennep, naast vlas, een duurzaam alternatief zijn voor katoen, dat door het hoge gebruik van water, bestrijdingsmiddelen en kunstmest zeer milieubelastend is.

Stexfibers, een start-up bedrijf in Arnhem, is bezig om via de technologie van stoomexplosie de van nature nogal grove hennepvezel zodanig te verfijnen dat er op industriële schaal kwalitatief hoogwaardig garen van kan worden gemaakt. Daar komen geen chemicaliën aan te pas, zoals nu nog in de Chinese henneptextielindustrie gebeurt.

“Ons doel is op een schone manier een zo fijn mogelijke vezel te maken voor zo mooi mogelijk textiel. Daar kun je kleding van maken zoals jeans, maar ook meubelstoffen of badkamertextiel,” zegt Ben Ratelband van Stexfibers. “En behalve dat hennep duurzaam is, is het ook sterker dan katoen.”

Stexfibers verwacht volgend jaar zo ver te zijn dat er in Nederland een fabriek gebouwd kan worden voor de vezelverwerking op grote schaal. Als de fabriek een succes wordt, kan dat ook een impuls zijn om de textielindustrie in Twente nieuw leven in te blazen, denkt Ratelband. “Er zijn al initiatieven op dat gebied.”

Bron
pi_164314771
quote:
0s.gif Op zondag 7 augustus 2016 21:43 schreef George_Zina het volgende:

[..]

Helaas, oorlog vallen altijd onschuldige slachtoffers. Het is ethiek: afweging die gemaakt zal moeten worden. Ik zou ook honderdduizenden mensen laten ombrengen als daarmee een goede toekomst voor de rest van het volk gebracht kan worden. Als 20% onschuldig is, spijtig, maar niet anders.
Dat is dus precies wat er mis met je is.

Voorstanders van dit soort ongein zouden zichzelf moeten opwerpen vind ik. Begin maar bij jezelf en je omgeving, dan geef je het goede voorbeeld en laat je ook zien dat het voor de rest van de 20% ook niet zo erg.

In hoeverre een land "beter" wordt als er 20.000 onschuldige mensen worden omgebracht is natuurlijk de vraag, maar goed, dat is wel vaker zo bij fascistische fantasieën. Alle nabestaanden van die onschuldige mensen zullen natuurlijk ook gewoon normaal functioneren en het land wordt "beter".
  maandag 8 augustus 2016 @ 02:55:54 #238
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_164320585
quote:
0s.gif Op woensdag 3 augustus 2016 16:59 schreef Basp1 het volgende:
Wat een figuren slingeren in dit topic rond, die gewoon een mindset uit de middeleeuwen goed praten. :')

Ik hoop van harte dat we we als westerse wereld nooit meer vervallen tot zulk primair dierlijk haantjes gedrag waarbij weer het recht van de sterkste gaat gelden. Dan stopt in ieder geval de geestelijke menselijk evolutie en krijgen we weer een stel apen.
Sorry, maar je weet niet waar je het over hebt.

De toestand van de Filipijnen laat zich het beste omschrijven als wat je stelt: daar waar het recht van de sterkste geldt. Ken je de situatie op Mindanao? Heb je met Filipijnen gesproken? Ken je de tribale structuren? Weet je überhaupt iets van de stabiliteit in Davao City, een stad die ligt op een eiland waar de MILF, Abu Sayaf en de NPA actief zijn? Waar steden als Cotabato, Sultan Kudarat en Zamboanga absolute no-go areas zijn? Het is Duterte die ervoor heeft gezorgd dat Davao City wat een zeer gevaarlijke stad was stabiel is geworden. Dat het terrorisme, de vele ontvoeringen en bomaanslagen zich niet naar Davao hebben verspreid. Ik kon overal rondlopen, zelfs in sloppenwijken waar ik met mensen heb gedronken en gegeten. Dat is ondenkbaar in Manilla en Cebu en was vroeger ook niet zo. Zou ik naar Zamboanga of Cotabato gaan zou ik een grote kans hebben op ontvoering. Of er zou een bomaanslag plaatsvinden in de bus.

Niemand die ik heb ontmoet was tegen zijn beleid in Davao. En ik heb VEEL Filipino's ontmoet. Dat geeft toch te denken. Als hij te ver zou gaan zou hij te veel mensen tegen zich in het harnas jagen. Iedereen die op de lijst stond van de DDS werd gewaarschuwd te stoppen. Ze weten hoe het voor hem was. Ze weten dat elke andere politicus simpelweg een zakkenvuller is die niets doet voor de mensen, sterker nog grote kans dat hij/zij meedoet met alles wat er fout is in de Filipijnen. Duterte heeft bijvoorbeeld de Jeepney chauffeurs in Davao bedreigd nadat het zoveelste incident gebeurde: een Jeepney met achttien studenten erin crashte tegen een vrachtauto, allemaal dood. De Jeepney's rijden met vrachtwagenmotoren erin en de chauffeurs scheuren door de stad. De dag erna heeft hij een speciale politieeenheid opgericht die ervoor zorgde dat deze gasten niet meer als gekken rondreden. Hij heeft tegen ze gezegd in de krant: "behave or catch bullets". Het aantal incidenten is flink gedaald daarna.

Je dient je te realiseren dat er ongelooflijk veel onschuldige slachtoffers vallen als je niets doet. Wat kan je wel doen op de korte termijn? In een land waar de Ampatuan familie wegkomt met een massaslachting, waar geweld gebruikelijk is, waar je voor 1 euro iemand kan laten opruimen en je niet veilig in een Jeepney kan zitten zonder kans op gewelddadige beroving. Waar de politie toekijkt op dit alles en geen fuck doet. Waar de hele overheidskliek zo corrupt is als de pest.

Geef eens een oplossing die binnen tien/vijftien jaar de levensomstandigheden van de Filipino's verbetert. Hoe denk je van Manilla en Cebu veilige steden te maken zonder rigoreus te werk te gaan? Zeg het maar.

Ja, op de lange termijn zijn Westerse waarden, rechtspraak en economische vooruitgang beter. Maar daarmee krijg je de huidige puinzooi niet weg. En voordat je de corruptie hebt uitgebannen en onafhankelijke rechtspraak hebt ben je tientallen jaren verder.

[ Bericht 7% gewijzigd door Richestorags op 08-08-2016 03:04:53 ]
pi_164327068
quote:
1s.gif Op maandag 8 augustus 2016 02:55 schreef Richestorags het volgende:

Sorry, maar je weet niet waar je het over hebt.

Omdat jij er gewoond hebt en een streekproef met N=1 hier verkondigt wil nog niet zeggen dat jou perceptie ook geheel klopt. ;)

Maar laten we dan het eens gooien op de universele verklaring van de mensrechten welke gewoon door de fillipijnen ondertekend is, daarin moet men veiligheid aan ieder mens bieden en een eerlijke rechtsgang. Laat dat nu net niet gebeuren door deze vreemde president.

Verder vraag ik me af hoe deze president minder corruptie binnen de ambtenarij wil bereiken, want dat is waar de gehele rechtstaat mee valt of staat. Door alleen maar het drugs gebruikers/ handelaren zo rigoreus aan te pakken wordt de corruptie en een niet functioneren van de overheid gewoon genegeerd door die president. Als dat niet op korte termijn gaat gebeuren zie ik nog wel nog meer geweld ontstaan nadat het een tijdje even iets rustiger is geweest door tijdelijk een war on drugs te voeren.

Heeft deze president een vrouw met net zo'n schoenenfetish als imelda had, dan zie ik hem nog wel dictator worden. :D
  maandag 8 augustus 2016 @ 19:31:28 #240
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_164339120
quote:
0s.gif Op maandag 8 augustus 2016 12:59 schreef Basp1 het volgende:

[..]

Omdat jij er gewoond hebt en een streekproef met N=1 hier verkondigt wil nog niet zeggen dat jou perceptie ook geheel klopt. ;)

Maar laten we dan het eens gooien op de universele verklaring van de mensrechten welke gewoon door de fillipijnen ondertekend is, daarin moet men veiligheid aan ieder mens bieden en een eerlijke rechtsgang. Laat dat nu net niet gebeuren door deze vreemde president.

Verder vraag ik me af hoe deze president minder corruptie binnen de ambtenarij wil bereiken, want dat is waar de gehele rechtstaat mee valt of staat. Door alleen maar het drugs gebruikers/ handelaren zo rigoreus aan te pakken wordt de corruptie en een niet functioneren van de overheid gewoon genegeerd door die president. Als dat niet op korte termijn gaat gebeuren zie ik nog wel nog meer geweld ontstaan nadat het een tijdje even iets rustiger is geweest door tijdelijk een war on drugs te voeren.

Heeft deze president een vrouw met net zo'n schoenenfetish als imelda had, dan zie ik hem nog wel dictator worden. :D
Ik zeg niet dat mijn perceptie klopt, maar gezien de overgrote meerderheid van de Pinoy en Pinay mijn perceptie delen en er nog veel radicaler in zijn doet die man wellicht wel gewoon goed werk.

Je geeft geen antwoord op mijn vraag. Hoe had hij gegeven de omstandigheden resultaten kunnen bereiken. Denk je werkelijk dat hij Davao City veilig had gekregen als hij niet rigoreus te werk was gegaan?

De omstandigheden:
-Actieve gevechten met Abu Sayaf, MILF en de NPA op Mindanao. Gepaard gaande met ontvoeringen, bomaanslagen, afpersingen, belegeringen e.d.
-Clans die al het land buiten de stad regeren. Afwisselend inheemsen (meestal NPA), moslims (MILF en Abu Sayaf), bendes (Chinezen, drugsdealers, pooiers). Die moest hij ook buiten houden.
-Centrale overheid zo goed als geen gezag heeft op heel Mindanao.
-Corrupt overheidsapparaat dat zichzelf verrijkt.
-Anarchie toen hij aan de macht kwam. Vele moorden per dag, zeer veel overvallen. Taxichauffeurs die iedereen oplichten (nog zoiets, in Davao City wordt je niet opgelicht, dankzij wie?). Prostitutie. Leuk feitje? In Davao City is het bijna onmogelijk een massage met happy end te krijgen. Ga naar Samal Island wat voor de kust ligt en onder de jurisdictie van Davao del Norte (dus niet onder zijn jurisdictie) valt en je kan zo kleine kindjes te grazen nemen als je zo'n viespeuk bent.

Wat verwacht je dan hoe je te werk moet gaan als je daar iets van wil maken zonder steun van de overheid? En nu is hij de overheid en gaat hij diezelfde schoonmaak in Manilla houden.
pi_164339485
Filipijnse topfunctionarissen op zwarte lijst melden zich



Tientallen politici, rechters, militairen en politie-officieren op de Filipijnen hebben zich gemeld bij de politie. Ze reageren daarmee op de oproep van president Duterte.

De president maakte gisteren een lijst bekend met ruim 150 hoge functionarissen die in verband worden gebracht met drugshandel. Duterte gaf ze 24 uur de tijd om zich te melden anders zou hij ze laten oppakken door het leger.

Duterte staat bekend om zijn harde optreden tegen drugshandel. Sinds zijn aantreden eind juni zijn naar schatting 400 mensen gedood. De meesten werden door de politie doodgeschoten.

Bron
pi_164339740
Tientallen Filippijnse functionarissen melden zich uit vrees voor presidentiële klopjacht



In de Filipijnen hebben tientallen topfunctionarissen zichzelf maandag bij de politie in hoofdstad Manilla gemeld. Dit nadat president Rodrigo Duterte een dag eerder bijna 160 personen openlijk in verband had gebracht met drugshandel.

Volgens persbureau Reuters hebben 27 burgemeesters en 31 politieofficieren zich op het hoofdbureau in Manilla gemeld. Een dag eerder dreigde Duterte het leger op hen af te sturen, als zij zich niet binnen 24 uur zouden aangeven. Verschillende anderen moesten zich tot regionale politiebureaus wenden om de deadline te halen.

Keiharde aanpak
Sinds Rodrigo de presidentiële scepter zwaait, windt de 71-jarige crimefighter er geen doekjes om. Meer dan 400 verdachten van drugshandel zijn de afgelopen drie maanden door de politie in het land om het leven gebracht. Verschillende media speculeren zelfs over ruim 800 doden, als daarbij opgeteld worden de slachtoffers van anonieme, moorddadige ordehandhavers.

Een keiharde aanpak van criminaliteit, corruptie en armoede. Het waren de verkiezingsbeloften van Duterte, die in mei aan de macht kwam. Zo zei de voormalige burgemeester van Davao tijdens een van zijn verkiezingstoespraken: 'Iedereen die in drugs handelt, jullie klootzakken, ik zal jullie vermoorden.' Duterte moedigt burgers aan het heft in eigen hand te nemen. Behalve drugshandelaren mogen ook drugsverslaafden worden vermoord. Hij heeft lak aan mensenrechten, aldus de president zelf.

Rechters
Duterte stelde op zondag dat hij er met de namen op de lijst naast kon zitten. Maar hij noemde de topfunctionarissen toch, waaronder rechters. Zijn prioriteit ligt bij het volk, excuses komen - indien nodig - pas later. In een brief stelt de voorzitter van de Hoge Raad op maandag dat alleen de rechtbank tegen rechters op kan treden. Saillant is dat een door Duterte genoemde rechter acht jaar is overleden en twee anderen zijn vervangen, aldus Reuters.

Bron
pi_164340187
pi_164368951
Rodrigo Duterte heeft het aan de stok met de hoogste rechter (Lourdes Sereno) van de Filipijnen. Die heeft kritiek geuit op zijn beslissing om afgelopen zondag de namen van 150 topfunctionarissen op te sommen zonder dat van iedereen zeker is dat ze betrokken waren bij drugshandel en corruptie. Hij heeft haar vandaag gewaarschuwd om d'r neus niet in zijn zaakjes te steken anders kan het vervelende gevolgen hebben. Ze heeft anders weinig gedaan tegen de corrupte rechtspraak van de Filipijnen als hoogste baas. Rechters die betaald worden door drugsmaffia om in hun voordeel recht te spreken. Go Duterte!!! Geef de Filipijnen een toekomst door te vechten tegen deze kankergezwellen.

[ Bericht 10% gewijzigd door George_Zina op 09-08-2016 18:09:37 ]
pi_164369076
Duterte warns Sereno: Get out of my way or it’s martial law

President Duterte speaking last Sunday at the memorial for a soldier killed in an encounter with communist rebels. Photograph: Lean Daval Jr/Reuters

MANILA — In what could be a showdown between the two co-equal branches of government, President Duterte slammed Chief Justice Ma. Lourdes Sereno, on Tuesday, for insinuating that his decision to name “narco-judges” could lead to a constitutional crisis.

Speaking before the military in Cagayan de Oro City, the sharp-tongued Chief Executive also raised the possibility of him declaring martial law to pursue his administration’s violent drug war.

“I’m giving you a warning. Don’t create a crisis because I will order everybody in the executive department not to honor you,” the President said in a firm voice, referring to Sereno.
“Please do not, you say, create a constitutional issue. There will be. Don’t order me, I’m telling you. I hope you are listening,” he said. “You want me to be frank? You’re interfering (with my job).”

“Please, don’t order me. I’m not a fool. If this continues, (that) you’re tying to stop me, I might lose my cool. Or would you rather I declare martial law?” the President warned.

Mr. Duterte scoffed at the Chief Justice’s order to the judges mentioned in the President’s “narco list” not to yield to authorities until the issuance of a warrant of arrest against them. Hinting that he would rather circumvent the tedious judicial process than allow drug suspects to go scot-free, he said the Chief Justice “must be joking” when she said that arrest warrants should first be issued against the judges.

The President also appeared to mix up the issue regarding the circumstances of some 600,000 drug suspects who had recently turned themselves in to the police. Mr. Duterte was in Cagayan de Oro City to visit the Philippine Army’s 4th Infantry Division troops, especially those who were injured and killed during encounters with the New People’s Army (NPA) recently.

The President was reacting to Sereno’s statement that law enforcers must first secure warrants of arrest from judges before judges allow themselves to be “physically accountable to any police officer” as she warned of a constitutional crisis.

“You order me? I will not follow you,” the President said. Mr. Duterte clarified that he did not order the police to arrest those judges on the list but had called on magistrates to show up at the Supreme Court, just as he enjoined police officers allegedly involved in the illegal drugs business to report to PNP Director General Ronald dela Rosa.

“What did I say? Judges (who are on the list) should report to the Supreme Court. I did not order them to be arrested,” he said, adding “I never accused anybody except to read their names.”
What he did when he read out the names of judges, police officers and local government officials who have connections with the illegal drug trade was “not an accusatorial utterance but rather it was in consonance with my duty as the President of the Philippines…” He said securing a warrant of arrest against every Filipino involved in illegal drugs would take time even as crimes would surely be committed in the streets.

The President’s statements was a complete turnaround of his announcement on Monday night, when he said he would write back to Sereno to explain why he had to include the names of seven judges in the list of suspected drug lords or their coddlers.

“Susulatan ko rin. Out of respect also to the Supreme Court, I will answer (I will write back…),” Mr. Duterte said in a press conference in Davao City on Monday night.

The President had planned to tell the Chief Justice that his words were not “accusatorial.”
“It is not a criminal information. It’s just my word against the others because I have a duty to tell the public,” Mr. Duterte said.

The President said his intention in naming the judges, public officials and police officers involved in illegal drugs, was for people to know who were behind the problem.

Bron

[ Bericht 42% gewijzigd door George_Zina op 09-08-2016 18:25:17 ]
  dinsdag 9 augustus 2016 @ 19:19:34 #246
441090 crystal_meth
has new fav drug
pi_164371807
Wat een land. Een president die zegt dat het enige spijtige aan een gang-rape (en moord) van een Australische was dat hij haar niet eerst heeft kunnen neuken.
are we infinite or am I alone
pi_164374728
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 augustus 2016 19:19 schreef crystal_meth het volgende:
Wat een land. Een president die zegt dat het enige spijtige aan een gang-rape (en moord) van een Australische was dat hij haar niet eerst heeft kunnen neuken.
RIP
pi_164375081
Heeft het Filipijnse leger weleens ingegrepen door een president af te zetten? Je kan iedereen wel voor het hoofd stoten zoals Durerte maar als je aan de legertop zit komen ze je toch wel halen. Hoe groot is die kans?
Op woensdag 26 oktober 2022 07:33 schreef Lospedrosa:
“Kan gebeuren in een live uitzending dat je je een beetje laat meeslepen er bleert dat je kinderen maar moet verbranden.”
pi_164375185
quote:
1s.gif Op maandag 8 augustus 2016 19:31 schreef Richestorags het volgende:

[..]

Ik zeg niet dat mijn perceptie klopt, maar gezien de overgrote meerderheid van de Pinoy en Pinay mijn perceptie delen en er nog veel radicaler in zijn doet die man wellicht wel gewoon goed werk.

Je geeft geen antwoord op mijn vraag. Hoe had hij gegeven de omstandigheden resultaten kunnen bereiken. Denk je werkelijk dat hij Davao City veilig had gekregen als hij niet rigoreus te werk was gegaan?

De omstandigheden:
-Actieve gevechten met Abu Sayaf, MILF en de NPA op Mindanao. Gepaard gaande met ontvoeringen, bomaanslagen, afpersingen, belegeringen e.d.
-Clans die al het land buiten de stad regeren. Afwisselend inheemsen (meestal NPA), moslims (MILF en Abu Sayaf), bendes (Chinezen, drugsdealers, pooiers). Die moest hij ook buiten houden.
-Centrale overheid zo goed als geen gezag heeft op heel Mindanao.
-Corrupt overheidsapparaat dat zichzelf verrijkt.
-Anarchie toen hij aan de macht kwam. Vele moorden per dag, zeer veel overvallen. Taxichauffeurs die iedereen oplichten (nog zoiets, in Davao City wordt je niet opgelicht, dankzij wie?). Prostitutie. Leuk feitje? In Davao City is het bijna onmogelijk een massage met happy end te krijgen. Ga naar Samal Island wat voor de kust ligt en onder de jurisdictie van Davao del Norte (dus niet onder zijn jurisdictie) valt en je kan zo kleine kindjes te grazen nemen als je zo'n viespeuk bent.

Wat verwacht je dan hoe je te werk moet gaan als je daar iets van wil maken zonder steun van de overheid? En nu is hij de overheid en gaat hij diezelfde schoonmaak in Manilla houden.
Richestorags is onze Filipijnen-expert, Aloulu. Wie weet wil hij hier op in gaan?
  woensdag 10 augustus 2016 @ 08:08:06 #250
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_164387046
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 augustus 2016 19:19 schreef crystal_meth het volgende:
Wat een land. Een president die zegt dat het enige spijtige aan een gang-rape (en moord) van een Australische was dat hij haar niet eerst heeft kunnen neuken.
Bron?
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')