Extra OP:quote:Een onzinnig referendum, omdat onze democratisch gekozen regering het associatieakkoord al heeft goedgekeurd. Ga dus alleen stemmen als de opkomst boven de 30% dreigt te komen en stem dan 'voor'.
Verdrag
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/trb-2014-160.pdf
Achtergronden:
https://nl.m.wikipedia.or(...)ese_Unie_en_Oekraïne
http://www.nrc.nl/next/20(...)iets-schelen-1606419
Stemwijzers:
www.kieskompas.nl
www.verdragwijzer.nl
Bonus:
www.poetinder.nl
quote:Datum referendum: Woensdag 6 april
Informatie:
http://www.referendum-com(...)enkomst-eu-oekraine/
Verdrag
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/trb-2014-160.pdf
Stemwijzers:
www.kieskompas.nl
www.verdragwijzer.nl
Voorstanders:
http://www.oekraine-referendum.nl/
http://www.stemvoor.nl/
https://stemvoor.pvda.nl/ (PvdA)
https://referendum.d66.nl/ (D66)
Tegenstanders:
https://www.burgercomite-eu.nl/
http://oekrainee.eu/
http://www.referendum-oekraine-nee.nl/
http://www.6aprilnee.nl (SP)
quote:Op donderdag 31 maart 2016 19:35 schreef Gutmensch het volgende:
Een onzinnig referendum, omdat onze democratisch gekozen regering het associatieakkoord al heeft goedgekeurd. Ga dus alleen stemmen als de opkomst boven de 30% dreigt te komen en stem dan 'voor'.
Ik zou me toch maar gaan voorbereiden op een teleurstelling. En het wordt voor het ja-kamp nog heel moeilijk om te bepalen of wel of niet stemmen de beste oplossing is. Als nu de helft van de ja-stemmers uiteindelijk besluit om tactisch thuis te blijven dan maken ze de kans op een geldige nee alleen maar groter.quote:Nederland zal woensdag tegen het goedkeuren van het associatieverdrag van de EU met Oekraïne stemmen, en de opkomst wordt hoog genoeg om de uitslag van het referendum geldig te maken. http://www.telegraaf.nl/b(...)Oekraine_wint__.html
Tactisch thuis blijven met de optie om alsnog binnen een kwartiertje een voor stem uit te kunnen brengen.quote:Op zaterdag 2 april 2016 10:30 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
[..]
Ik zou me toch maar gaan voorbereiden op een teleurstelling. En het wordt voor het ja-kamp nog heel moeilijk om te bepalen of wel of niet stemmen de beste oplossing is. Als nu de helft van de ja-stemmers uiteindelijk besluit om tactisch thuis te blijven dan maken ze de kans op een geldige nee alleen maar groter.
quote:Op zaterdag 2 april 2016 10:30 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
[..]
Ik zou me toch maar gaan voorbereiden op een teleurstelling. En het wordt voor het ja-kamp nog heel moeilijk om te bepalen of wel of niet stemmen de beste oplossing is. Als nu de helft van de ja-stemmers uiteindelijk besluit om tactisch thuis te blijven dan maken ze de kans op een geldige nee alleen maar groter.
Topkrantje weer met hun stemmingmakerijquote:Officieel is het verdrag geen opstapje naar een EU-lidmaatschap. Vicepremier Asscher zegt vandaag in een interview in deze krant dat wat hem betreft de EU zelfs helemaal niet wordt uitgebreid. „Ik vind de EU met 28 landen al groot genoeg.”
Als je niet tegen democratie kan en niet oprecht voor je overtuiging uit wil komen is dat een goeie optie ja.quote:Op zaterdag 2 april 2016 10:32 schreef Toefjes het volgende:
[..]
Tactisch thuis blijven met de optie om alsnog binnen een kwartiertje een voor stem uit te kunnen brengen.
Dit anti-Europafeestje van PVV en SP is nu niet bepaald een toppunt van democratie natuurlijkquote:Op zaterdag 2 april 2016 10:34 schreef Igen het volgende:
[..]
Als je niet tegen democratie kan en niet oprecht voor je overtuiging uit wil komen is dat een goeie optie ja.
Niet stemmen is ook een democratisch recht. Dit is het feest van de onderkant van de samenleving, waar je 2 keuzes hebt: niet meedoen, of proberen het feestje te verstoren als er te veel mensen mee dreigen te doen.quote:Op zaterdag 2 april 2016 10:34 schreef Igen het volgende:
[..]
Als je niet tegen democratie kan en niet oprecht voor je overtuiging uit wil komen is dat een goeie optie ja.
quote:Op zaterdag 2 april 2016 10:35 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Dit anti-Europafeestje van PVV en SP is nu niet bepaald een toppunt van democratie natuurlijk
Ik proef hieruit een opvatting dat democratie zou inhouden dat de "onderkant van de samenleving" z'n bek moet houden.quote:Op zaterdag 2 april 2016 10:35 schreef Toefjes het volgende:
[..]
Niet stemmen is ook een democratisch recht. Dit is het feest van de onderkant van de samenleving, waar je 2 keuzes hebt: niet meedoen, of proberen het feestje te verstoren als er te veel mensen mee dreigen te doen.
Die 10 mensen die dat doen maken toch geen verschil uit. En als het echt in de buurt van de 30% gaat eindigen, dan weten we dat dus een paar uur na sluiting van de stembussen.quote:Op zaterdag 2 april 2016 10:32 schreef Toefjes het volgende:
[..]
Tactisch thuis blijven met de optie om alsnog binnen een kwartiertje een voor stem uit te kunnen brengen.
quote:Woensdag 6 april
Informatie:
http://www.referendum-com(...)enkomst-eu-oekraine/
Verdrag
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/trb-2014-160.pdf
Stemwijzers:
www.kieskompas.nl
www.verdragwijzer.nl
Voorstanders:
http://www.oekraine-referendum.nl/
http://www.stemvoor.nl/
https://stemvoor.pvda.nl/ (PvdA)
https://referendum.d66.nl/ (D66)
Tegenstanders:
https://www.burgercomite-eu.nl/
http://oekrainee.eu/
http://www.referendum-oekraine-nee.nl/
http://www.6aprilnee.nl (SP)
En dan ook een objectieve topictitel maar dat wil de moderatie niet.quote:Op zaterdag 2 april 2016 10:40 schreef JanKorteachternaam het volgende:
Nog steeds die onzinnige OP? Kan een mod daar wat aan doen? In een algemeen discussietopic over het referendum lijkt mij een objectieve OP wenselijk.
Oh nee, dat absoluut niet hoor. Als ik geen zin heb om naar een back to the 90's feest te gaan, omdat die kaarten via vakantieveilingen vanaf 1 euro te koop zijn en ik geen zin heb om met het publiek dat dat aantrekt naar DJ Paul Elstak te gaan luisteren gun ik ze gerust dat feestje. Maar ik ga liever naar het theater, neemt niet weg dat de rest lekker maar DJ Paul moet gaan.quote:Op zaterdag 2 april 2016 10:38 schreef Igen het volgende:
[..]
[..]
Ik proef hieruit een opvatting dat democratie zou inhouden dat de "onderkant van de samenleving" z'n bek moet houden.
Een nogal rare opvatting. Als democraat zou je hen moeten proberen te overtuigen van jouw gelijk. Proberen om binnen de kaders van de wet zo veel mogelijk te doen om zonder een meerderheid te overtuigen toch je zin te krijgen heeft niks met democratie te maken.
Aparte smaak heb je dan. Dat is niet bepaald wat ik opper of bedoel.quote:Op zaterdag 2 april 2016 10:38 schreef Igen het volgende:
[..]
[..]
Ik proef hieruit een opvatting dat democratie zou inhouden dat de "onderkant van de samenleving" z'n bek moet houden.
Ga nou niet de vermoorde onschuld uithangen als je dingen verkapt insinueert en ik dat parafraseer op een manier die jij niet leuk vindt.quote:Op zaterdag 2 april 2016 10:44 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Aparte smaak heb je dan. Dat is niet bepaald wat ik opper of bedoel.
Wellicht is het een idee om wat minder voor anderen te proberen te denken. Hiermee ga jij vaker de fout in...
Die volksvertegenwoordigers hebben dit referendum mogelijk gemaakt. Het is een rare opvatting van democratie om de mening van de volksvertegenwoordigers als heilig te zien als ze instemmen met het Associatieverdrag en om de mening van diezelfde volksvertegenwoordigers straal te negeren als het gaat om de referendumwet.quote:Op zaterdag 2 april 2016 10:43 schreef Toefjes het volgende:
[..]
Oh nee, dat absoluut niet hoor. Als ik geen zin heb om naar een back to the 90's feest te gaan, omdat die kaarten via vakantieveilingen vanaf 1 euro te koop zijn en ik geen zin heb om met het publiek dat dat aantrekt naar DJ Paul Elstak te gaan luisteren gun ik ze gerust dat feestje. Maar ik ga liever naar het theater, neemt niet weg dat de rest lekker maar DJ Paul moet gaan.
Bovendien heb ik mijn mandaat al gegeven aan volksvertegenwoordigers om verdragen als deze te ondertekenen. Op geheel democratische wijze. En als ik hier lees dat mensen blijven beweren dat het doel van dit verdrag lidmaatschap is, en die mensen niet tot rede vatbaar zijn ga ik mijn energie niet in het overtuigen van die mensen steken. Die zijn niet meer te helpen.
Nou, ik ken wat dat betreft mijn plaats, ik vind het onzinnig om een referendum te houden over een verdrag wat niemand leest, met als basis anti-EU sentimenten en een schuimbekkende GS achterban die in het stemhokje een andere vraag beantwoordt dan op het stembiljet staat. Dat is geen gebruik maken van de referendumwet, dat is misbruik maken van de referendumwet. Aanschuiven bij een feestje is leuk, maar dit feestje stinkt aan alle kanten.quote:Op zaterdag 2 april 2016 10:47 schreef Igen het volgende:
[..]
Die volksvertegenwoordigers hebben dit referendum mogelijk gemaakt. Het is een rare opvatting van democratie om de mening van de volksvertegenwoordigers als heilig te zien als ze instemmen met het Associatieverdrag en om de mening van diezelfde volksvertegenwoordigers straal te negeren als het gaat om de referendumwet.
Ik vind dit een vrij minne manier van 'discussiëren' van je. Ik weet dat je hier een handje van hebt maar ik ben hier niet van gediend.quote:Op zaterdag 2 april 2016 10:46 schreef Igen het volgende:
[..]
Ga nou niet de vermoorde onschuld uithangen als je dingen verkapt insinueert en ik dat parafraseer op een manier die jij niet leuk vindt.
Wat een niveauquote:Op zaterdag 2 april 2016 10:44 schreef sp3c het volgende:
toen de OP compleet de andere kant op ging qua objectiviteit hoorde je er niemand over dus ik ga er nu ook niets aan doen
zorg dat je de lapo hebt en regel het zelf maar
Voordat je "misbruik" roept is het misschien nuttig om even de Memorie van Toelichting, die de Heilige Volksvertegenwoordigers erbij hebben gevoegd, eens door te lezen.quote:Op zaterdag 2 april 2016 10:53 schreef Toefjes het volgende:
[..]
Nou, ik ken wat dat betreft mijn plaats, ik vind het onzinnig om een referendum te houden over een verdrag wat niemand leest, met als basis anti-EU sentimenten en een schuimbekkende achterban die in het stemhokje een andere vraag beantwoordt dan op het stembiljet staat. Dat is geen gebruik maken van de referendumwet, dat is misbruik maken van de referendumwet. Aanschuiven bij een feestje is leuk, maar dit feestje stinkt aan alle kanten.
Hier krijg Jan Roos het vuur aan de schenen gelegd. Hij snapt er daadwerkelijk helemaal niks van. Hakkelen voor gevorderden: http://www.npo.nl/oog-in-oog/19-10-2015/KN_1674698
Het is een poging om jou te bewegen om iets te zeggen, maar ik zal het opgeven, uit jou komt toch niks behalve persoonlijke aanvallen en zeggen dat je iets niet hebt gezegd.quote:Op zaterdag 2 april 2016 10:54 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Ik vind dit een vrij minne manier van 'discussiëren' van je. Ik weet dat je hier een handje van hebt maar ik ben hier niet van gediend.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |