Ja, dat zag ik... maar dan zou het nu al bedorven kunnen zijn... misschien moet ik effe zelf een zakje proeven. Het zou wel heel jammer zijn als ik die hele voorraad moet wegdoen, ik heb er echt veel moeite voor gedaanquote:Op donderdag 21 april 2016 12:25 schreef JufMariska het volgende:
[..]
https://www.borstvoeding.com/artikelen/kolven/bewaren.html
Ik heb een milktray. Daarmee kun je in kleine porties invriezen en het daarna evt samen in een zakje/bakje/flesje doen.quote:Op donderdag 21 april 2016 11:40 schreef Dot. het volgende:
[..]
Hm, ik kolf maar 1x per dag. Vind het een gedoe voor zulke kleine beetjes.. Maar dan gaat er gewoon even een zakje per keer de vriezer in
Gewoon proberen hoor! je kunt (als t eenmaal ontdooit is) heel prima ruiken of het nog goed is (dan ruik je dus weinig)..quote:Op donderdag 21 april 2016 12:35 schreef SaskiaR het volgende:
[..]
Ja, dat zag ik... maar dan zou het nu al bedorven kunnen zijn... misschien moet ik effe zelf een zakje proeven. Het zou wel heel jammer zijn als ik die hele voorraad moet wegdoen, ik heb er echt veel moeite voor gedaan
Die zag ik idd ook, maar ik krijg een ijsblokjestray al niet zonder te morsen de vriezer inquote:Op donderdag 21 april 2016 13:19 schreef _Ophelia_ het volgende:
[..]
Ik heb een milktray. Daarmee kun je in kleine porties invriezen en het daarna evt samen in een zakje/bakje/flesje doen.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Venus in pocketformaat
© loveli
Serieus? Bij ons checken ze ook alles in de GGD richtlijnen maar nog nooit iets over gehoord. Geef regelmatig melk mee van +3 dagen, dat zijn dan bij elkaar gesprokkelde restjes.quote:Op donderdag 21 april 2016 18:10 schreef Hupje het volgende:
Saskia, mijn kdv wilde geen melk ouder dan 3 maanden geven, volgens hun naar GGD richtlijn.
Ik zet de ingevroren melk de avond van tevoren in de koelkast. Dan is het 's ochtends nog niet helemaal ontdooit, maar wel goed genoeg om te schenken en dan zet ik het als ik het ga gebruiken in de flessenwarmer!quote:Op vrijdag 22 april 2016 07:07 schreef Lamb29 het volgende:
Oh wat heerlijk phaidra! En jager <3!
Hier tot nu toe 3x een gekolfd flesje gegeven. Dit keer de nieuwe opbrengst ingevroren (80cc) om te testen of E ingevroren melk ook blieft.
Hoe & hoe lang laten jullie ingevroren vmelk ontdooien?
Oh en spruw... Haat aan spruw!
Heb je al kokosolie geprobeerd? Vriendin van me zweert erbij met spruw. Voor elke voeding tepels mee insmeren, het was bij haar heel snel weg!quote:Op vrijdag 22 april 2016 07:07 schreef Lamb29 het volgende:
Oh wat heerlijk phaidra! En jager <3!
Hier tot nu toe 3x een gekolfd flesje gegeven. Dit keer de nieuwe opbrengst ingevroren (80cc) om te testen of E ingevroren melk ook blieft.
Hoe & hoe lang laten jullie ingevroren vmelk ontdooien?
Oh en spruw... Haat aan spruw!
Voor elke voeding? Maar dan komt die zoete spruwmelk er toch overheen? Ik kreeg spruw ook maar niet weg met nystatine, maar de huisarts had ook niet gezegd dat ik het na het drinken moest smerenquote:Op vrijdag 22 april 2016 10:27 schreef Razztwizzle het volgende:
[..]
Heb je al kokosolie geprobeerd? Vriendin van me zweert erbij met spruw. Voor elke voeding tepels mee insmeren, het was bij haar heel snel weg!
Oh nee, dat was nog bij Stipquote:Op zondag 24 april 2016 09:31 schreef Mariposas het volgende:
Ik moet ook denken aan vaatkrampen/vasospasme, Dot. Door die witte tepel. Dat is een teken dat de doorbloeding naar de tepel slecht is.
Oh ja, ik bedoelde ook je bovenste situatie.quote:Op zondag 24 april 2016 11:01 schreef Dot. het volgende:
[..]
Oh nee, dat was nog bij StipEn dat ging voorbij toen ik Daktarin smeerde.
Nu is mijn rechtertepel wel iets lichter aan het uiteinde als ze net heeft gedronken, maar niet zo dat ik denk dat al het bloed eruit is.
Is het een aanbieding die nu geldt? (Of via MP?). Als hij goed functioneert, zou ik het gewoon doen. Huren kan uiteraard (kan ook nog als het echt nodig is om de bv op gang te brengen), maar dat zijn doorgaans van die grote lompe kolfapparaten (die ze in het ziekenhuis ook hebben...de Symphony van Medela bijvoorbeeld). Ik heb zelf de Symphony gehuurd (omdat na de ks de bv moeilijk op gang kwam en ik na iedere voeding moest kolven), maar vond het een onding. Toen ik een week later de Freestyle had aangeschaft was dat zo'n verademing. Een veel fijner apparaat om mee op de bank te zitten.quote:Op zondag 24 april 2016 11:05 schreef sproetjes het volgende:
Ik lurk hier al een paar weken mee maar kom nu even binnenvallen met een vraag. Ik wil straks borstvoeding gaan geven en uiteindelijk kolven ivm werk. Nu kan ik via via een medela freestyle swing overnemen, na vanalles gelezen te hebben lijkt me dit een fijne keuze. ) en dit ook voor een (wat mij lijkt) hele redelijke prijs.
Maar is het verstandig om meteen een kolf te kopen? Ik lees ook veel over huren namelijk en begin dan weer te twijfelen.
Dit wordt ons eerste kindje dus geen ervaring met bv geven.
Via een kennis van een vriendin, dus wel tweedehands maar las dat er veel onderdelen te vervangen zijn ivm hygiëne. En doorverkopen kan inderdaad weerquote:Op zondag 24 april 2016 11:17 schreef Aerenia het volgende:
[..]
Is het een aanbieding die nu geldt? (Of via MP?). Als hij goed functioneert, zou ik het gewoon doen. Huren kan uiteraard (kan ook nog als het echt nodig is om de bv op gang te brengen), maar dat zijn doorgaans van die grote lompe kolfapparaten (die ze in het ziekenhuis ook hebben...de Symphony van Medela bijvoorbeeld). Ik heb zelf de Symphony gehuurd (omdat na de ks de bv moeilijk op gang kwam en ik na iedere voeding moest kolven), maar vond het een onding. Toen ik een week later de Freestyle had aangeschaft was dat zo'n verademing. Een veel fijner apparaat om mee op de bank te zitten.
Nu is het natuurlijk nog niet te zeggen of de bv bij jou ook goed op gang komt (we gaan er van uit van wel, maar stel....) dan kan je de Swing altijd nog doorverkopen. Een goede aanbieding moet je nu niet laten liggen (vind ik)
Vraag wel even na hoe vaak hij gebruikt is. Als dat een paar maanden is kun je het erop gokken maar na een jaar intensief gebruik bijvoorbeeld moet je echt gaan oppassen. Als de kolf minder gaat functioneren en je hebt dat niet zo door dan kan je dat de borstvoeding kosten (zoals iemand hier redelijk recent nog overkwam).quote:Op zondag 24 april 2016 11:20 schreef sproetjes het volgende:
[..]
Via een kennis van een vriendin, dus wel tweedehands maar las dat er veel onderdelen te vervangen zijn ivm hygiëne. En doorverkopen kan inderdaad weer
Hm, maar het leek echt op een schimmelplek toen, alsof er iets op zat zeg maar. Nja, nu geen last van iigquote:Op zondag 24 april 2016 11:11 schreef Mariposas het volgende:
[..]
Oh ja, ik bedoelde ook je bovenste situatie.Het verdween bij mij na een tijdje, het komt bij vlagen terug. Een witte tepel past dacht ik niet bij spruw? Echt een witte tepel bedoek ik dan, geen vlekjes of stipjes.
Sproetjes, als je die kolf voor een hele leuke prijs kan kopen, zou ik het doen. Kan je 'm altijd nog doorverkopen. Een huurkolf is in de meeste gevallen niet nodig.
Een swing. En ik ga in het begin 3 dagen werken, daarna weer gemiddeld 4(fulltime) Hoelang hij gebruikt is heb ik gevraagd, ik wacht nog op het antwoord.quote:Op zondag 24 april 2016 11:55 schreef Burdie het volgende:
Sproetjes, is het een Swing of en Swing Maxi? Hoeveel ga je straks werken en hoe lang is de Swing al gebruikt? Een kolf gaat een bepaald aantal uur mee, dus als hij al eens intensief gebruikt is, is hij misschien snel kapot. Ik geloof ook dat de Swing niet geschikt is om bijv bij een fulltime baan te kolven. Maar er zitten hier dames met meer ervaring.
Hmm ik kan alleen dit vinden:quote:Op zondag 24 april 2016 11:52 schreef Dot. het volgende:
[..]
Sprotje, heb je bv ondersteuning in je verzekeringspakket? Ik mag een kolf bestellen op 'recept' van een lk bijvoorbeeld, dus misschien is dat handig om af te wachten. Dan kun je een nieuwe kopen. Of je koopt deze en als je een lk nodig hebt alsnog een nieuwe
Ja bizar man, wat een hoeveelheid.quote:Op zondag 24 april 2016 17:44 schreef SaskiaR het volgende:
Dit is ook een zielig verhaal voor de kolvende moeders: http://www.bbc.com/news/uk-36120247
Ik zou het gewoon op fb in een groep gooien. Je weet nooitquote:Op zondag 24 april 2016 17:41 schreef LuDann het volgende:
Ik ben samen met Wolk op dieet dat vrij is van melk, soja, ei en pinda omdat ze vrij extreem allergisch blijkt te zijn. De melk die ik voorheen gekolfd heb kan ik dus niet meer geven. Het doet me echt pijn aan het hart om het gewoon door de gootsteen te gieten.Het is meer dan 2,5 liter.
Ik kan hier verder niks meer mee zeker he? Ik slik lamotrigine (anti-epileptica) dus het kan niet zomaar naar een ander kindje (tenzij die moeder ook lamotrigine slikt maar hoe groot is die kans).
Ik ook, maar wilde ermee zeggen dat je voor een kleiner prijsje ook een fatsoenlijke kolf kunt krijgen.quote:Op zondag 24 april 2016 18:08 schreef kwakz0r het volgende:
Mwah ik zou toch wel meer dan 10 euro voor mijn ardo calypso willen hebben
Dat ding heeft garantie obv gebruiksuren en hij is nauwelijks gebruikt dus letterlijk als nieuw.
Verkoop hem niet want hoop op een succesvollere bv periode bij een hypothetische nummer twee
Vervelende fase inderdaad, gewoon even de tanden op elkaar en flink doorbijten, gaat vanzelf overquote:Op zondag 24 april 2016 20:50 schreef Stippelrientje het volgende:
Oke..
Ik kan bijna een piercing.....
Wurm heeft dus 6 tanden en die gebruikt hij onbedoeld als hij net net net in slaap valt aan de borst. Dan knaagt hij maar klemt ook flink.... en dan kan je dus niet gillen, want dan is hij weer wakker.![]()
nieuwe fase?
hahah dat plaatje!quote:Op zondag 24 april 2016 21:06 schreef Burdie het volgende:
[..]
Vervelende fase inderdaad, gewoon even de tanden op elkaar en flink doorbijten, gaat vanzelf over![]()
(Als het goed is, ga je het herkennen en kan je dan net op tijd je vinger er tussen doen of afkoppelen. Sterkte)
[ afbeelding ]
Oh de pink gebruik ik enkel om de kaakklem los te wrikken en mijn tepel eruit te trekken....quote:Op zondag 24 april 2016 21:00 schreef Morretje het volgende:
Oei herkenbaar. Hier duurde die fase best heel langHet enige wat "hielp" was mijn pink in de buurt houden, maar dan ging hij ook wel eens over de zeik
Ik heb een zoveelstehands Freestyle (alleen de motor, niet de onderdelenquote:Op zondag 24 april 2016 14:46 schreef sproetjes het volgende:
Na dit antwoord denk ik er ook eigenlijk zo over LuDann... Ze vraagt 150 euro met wat accessoires erbij.
Klinkt steeds aantrekkelijker met alle terechte argumenten over levensduur etc om maar gewoon even te wachten op een goede aanbieding voor een echte nieuwe
Aerenia je hebt gelijk, dan kijk ik tzt liever voor een nieuwe
Bedankt voor jullie raad!
Ik heb even gekeken, maar op het moedermelknetwerk mag je je alleen aanmelden als je geen langdurige medicatie gebruikt. Logisch ook.quote:Op zondag 24 april 2016 18:02 schreef Dot. het volgende:
[..]
Ik zou het gewoon op fb in een groep gooien. Je weet nooit![]()
150 euro voor een tweedehands kolf zou ik ook niet doen nee. Ik zag er laatst op een groep een te koop voor 10 euro (Ardo Calypso). Veel schappelijker
je zelf eens lekker mee insmeren voor je gaat douchen of in bad gooien als je zelf in bad gaat?quote:Op zondag 24 april 2016 17:41 schreef LuDann het volgende:
Ik ben samen met Wolk op dieet dat vrij is van melk, soja, ei en pinda omdat ze vrij extreem allergisch blijkt te zijn. De melk die ik voorheen gekolfd heb kan ik dus niet meer geven. Het doet me echt pijn aan het hart om het gewoon door de gootsteen te gieten.Het is meer dan 2,5 liter.
Ik kan hier verder niks meer mee zeker he? Ik slik lamotrigine (anti-epileptica) dus het kan niet zomaar naar een ander kindje (tenzij die moeder ook lamotrigine slikt maar hoe groot is die kans).
Ik vind ontdooide melk nogal stinken, dus ermee insmeren zie ik niet zo zitten. En we hebben geen bad.quote:Op zondag 24 april 2016 21:58 schreef DJMO het volgende:
[..]
je zelf eens lekker mee insmeren voor je gaat douchen of in bad gooien als je zelf in bad gaat?
voetenbad!quote:Op zondag 24 april 2016 22:07 schreef LuDann het volgende:
[..]
Ik vind ontdooide melk nogal stinken, dus ermee insmeren zie ik niet zo zitten. En we hebben geen bad.![]()
Het komt wel goed. Tis niet leuk maar ook weer niet het einde van de wereld dat het door de gootsteen moet.
https://www.facebook.com/MoedermelkNetwerk/?fref=tsquote:Op zondag 24 april 2016 22:24 schreef Vlindur het volgende:
Ik heb ook best wat melk in de vriezer wat H.ielke niet opmaakt. Kan ik dat ergens doneren? Weet iemand daar wat van?
En:![]()
![]()
1 jaar borstvoeding hier!
![]()
Ja. Ik besefte mij dat ik daar inderdaad ook inzat en ik heb een oproep gedaanquote:Op zondag 24 april 2016 22:26 schreef DJMO het volgende:
[..]
https://www.facebook.com/MoedermelkNetwerk/?fref=ts
mooie mijlpaalquote:Op zondag 24 april 2016 22:24 schreef Vlindur het volgende:
Ik heb ook best wat melk in de vriezer wat H.ielke niet opmaakt. Kan ik dat ergens doneren? Weet iemand daar wat van?
En:![]()
![]()
1 jaar borstvoeding hier!
![]()
Ik heb de cijfertjes aangepastquote:Op zondag 24 april 2016 21:41 schreef Minarosa het volgende:
[..]
Ik heb een tweedehands Freestyle (alleen de motor, niet de onderdelen) en die doet het zelfs na mijn gebruik (13 maanden 5 dagen per week, 4x per dag, en nog kortdurig uitgeleend aan 2 schoonzussen) nog prima. Ter info...
Een beetje. Ze kijkt meestal naar links, maar ze kan ook nog wel naar rechts draaien dus het zit nog niet echt vast. Ze ligt bij ons veel op onze benen recht vooruit en ik verschoon en was haar al andersom, maar als ze slaapt s nachts weet ik niet hoe ze ligt eigenlijk.quote:Op maandag 25 april 2016 09:41 schreef LadyBlack het volgende:
Klinkt verstandig. Merk je verder ook iets van een voorkeurshouding?
Ik heb bij S wel die indruk; als ik m op zn buik leg, draait ie altijd zn hoofd naar links, en in de doek eigenlijk ook. Maar met drinken merk ik er niets van...?
mijn freestyle is ook nog prima! Na bij W (bijna) fulltime kolven voor 13 mnd en bij L 10 maanden 4 dagen, 3 x per dag kolven..L (19 mnd) drinkt nog steeds 2 a 3 x per dag trouwens, maar blieft de fles niet en drinkt dus alleen nog live. Kolven doe ik dus ook niet meer. Als ik een avond weg ben drinkt hij gewoon niet..quote:Op maandag 25 april 2016 08:49 schreef LadyBlack het volgende:
[..]
Ik heb de cijfertjes aangepastDus hier ook een tevreden Freestyle gebruiker. En ik had ook ervaring met de Symphony. Het enige irritante is het geluid.
Hoe voelt het als je kolft?quote:Op maandag 25 april 2016 10:04 schreef Mineola het volgende:
Lijkt me een goed idee Dot, even contact opnemen. Niet fijn!
Ik heb een beetje een vergelijkbaar probleem en heb net ook maar even gebeld. Voeden (aanleggen) is sinds een paar weken pijnlijk links. Er zat een klein melkblaartje zag ik, maar die leek steeds terug te komen (?). Toen kreeg ik pijnlijke steken na de voeding dus dacht ik aan spruw. Hele was en uitkookcircus incl medicatie voor ons allebei via de huisarts. Steken verdwenen even maar kwamen weer terug. En een kloof. Dus ik smeer enthousiast met purelan maar het lijkt niet echt te helpen. Vanmorgen weeeeeer superpijnlijke steken dus nu gebeld naar lk. Hopelijk heeft zij een idee, want ik wil inmifdels erg graag weer pijnloos voeden.
Echt zo stom, oudste meer dan een jaar probleemloos gevoed en nu steeds gedoe. Ik pak geloof ik de hele bingokaart mee, op het te korte tongriempje naHij drinkt niet slordig of zo, daar heb ik naar laten kijken, maar blijkbaar gaat het ook niet helemaal lekker.
Iemand hier toevallig nog ideeën wat ik kan doen?
Nergens last van dan.quote:
heb je een soort lipstick vorm van je tepel?quote:Op maandag 25 april 2016 19:47 schreef Mineola het volgende:
[..]
Nergens last van dan.
Overigens de rest van de dag geen steken meer, alleen het aanhappen wat pijnlijk is.
Ha fijn dat het meteen effect heeft!quote:Op dinsdag 26 april 2016 11:25 schreef Dot. het volgende:
De lk had fijne tipsHaar eerste tip was om goed op te letten dat ze echt recht voor de tepel ligt en ik heb idd de neiging haar verder door te schuiven rechts zag ik net. Ik heb haar dus goed voor de tepel gelegd en dat ging echt veel beter
Hier krijgt hij bij geen bv wel altijd een fles, al denk ik wel dat die ochtendfles dan geen must is.quote:Op dinsdag 26 april 2016 11:24 schreef watmoetikkiezen het volgende:
Hier krijgt L altijd een ochtendvoeding als hij wakker is voor ik wegga., zoniet, dan haalt papa hem dus uit bed en dan krijgt hij m niet. Hij krijgt dus in ieder geval op za/zo/wo een ochtendvoeding en op de andere dagen soms, maar vaak ook niet.
Ik voed m ook altijd voor zijn middagslaapje en voor het naar bed gaan als ik thuis ben (en als we ook thuis zijn). Als ik er niet ben dan brengt papa, oma of de leidster KDV hem naar bed en hij weet zelf al dat hij dan geen melk krijgt. De fles pakt hij niet, dus als ik er niet ben is er geen melk. Simpel en dat accepteert hij prima.
Wat ik wil zeggen met dit warrige verhaal is dat je dus niet heel rigide af hoeft te bouwen als je dat niet wilt. Je kunt ook prima overgaan op geen bv als jij eerder weg bent en wel bv op een weekenddag
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |