FOK!forum / Nieuws & Achtergronden / Elk kleintje 'n mandarijntje: gratis fruit in steeds meer supermarkten
Scjvbdinsdag 9 februari 2016 @ 20:00
Elk kleintje een mandarijntje: gratis fruit in steeds meer supermarkten

quote:
Op social media stond het er vorige week vol van: alle supermarkten in Nederland zouden gratis fruit aan kinderen moeten aanbieden. Een aantal ketens geeft nu gehoor aan die oproep.

2ic64ia.jpg

Aanleiding was een foto van een baby in een supermarktwagen die een gratis banaantje eet. Duizenden Nederlanders deelden de foto, omdat ze vinden dat er in ons land gratis fruit uitgedeeld moet worden aan kinderen. In veel supermarkten in Australië en Nieuw-Zeeland gebeurt dat sinds eind vorig jaar al.

Landelijke actie
In Nederland waren er al meerdere supermarkten die dit ook deden, maar dan op lokaal niveau. Zo krijgen kleintjes in sommige filialen van Vomar al gratis fruit. En ook in een aantal winkels van Lidl en Albert Heijn gebeurde het al.

Vanaf deze week wordt het groter aangepakt. Lidl gaat een pilot met gratis appels en mandarijnen landelijk uitrollen, laat een woordvoerder aan Editie NL weten. Bij Albert Heijn loopt bij 70 winkels al de actie 'Voor elk kleintje een mandarijntje'. Vandaag wordt die actie uitgebreid naar veel meer winkels, al blijft het een lokale aanpak.

De fruitacties van de supermarkten worden van veel kanten toegejuicht. Het Voedingscentrum vindt het een heel goed idee. Ook kinderarts Koen Joosten van het Sophia Kinderziekenhuis is er blij mee, maar wat hem betreft moet het nog veel breder worden aangepakt. "Eigenlijk is dit maar een druppel op de gloeiende plaat. Het zou ook op scholen en kinderdagverblijven standaard moeten gebeuren, zodat het uiteindelijk ook leidt tot een gedragsverandering bij de ouders thuis."

'Problematisch'
Want daar gaat het vaak mis: kinderen krijgen veel te weinig fruit te eten. "En dat is problematisch", zegt de kinderarts. "70 procent van de kinderen eet te weinig fruit. Voor kinderen tot 9 jaar is de aanbevolen hoeveelheid 1,5 stuk fruit per dag. Daar halen we nu een derde tot twee derde van. Voor kinderen vanaf 9 jaar is het twee stuk per dag: maar gemiddeld eten ze dagelijks maar een half stuk fruit."

bron
Allen gegroet,

Hoewel het merendeel der Nederlanders net als ik zal vinden dat we het goed hebben in ons eigen land, klinken er helaas van alle kanten kritische noten over wat er allemaal mis is waarom sommigen zelfs gaarne zouden vertrekken. :o

Bijvoorbeeld de migrantencrisis, en een toenemende bevolkingsgroei waarbij vandaag de dag het assortiment aan sociale huurwoningen voor onbepaalde tijd ook nog eens fors slinkt voor veel minder kapitaalkrachtigen, tot en met niet gelenigde financiële noden van burgers en ondernemingen aan toe. Het laatste werd niet zelden veroorzaakt door toedoen van de jarenlange slepende crisis, met alle gevolgen van dien door noodzakelijke keuzes die van overheidswege werden gemaakt om het begrotingstekort succesvol terug te kunnen dringen. Daarnaast de zogeheten verharding in de samenleving, en zo kan men nog wel eventjes doorgaan. smokey2.gif

Wat kan ik zeggen? Ondanks het gegeven dat wij er op Haerlemsche bodem goed van kunnen leven, erkennen wij dat er beleidshalve het een en ander short aan de leefbaarheid voor legio burgers in andere bevolkingsklassen. Enfin, voor de klagende burger bestaan er toch veel meer lichtpuntjes dan zij denken, en deze actie is daar uiteindelijk ook een voorbeeld van. o|O

Maar goed, in volle tevredenheid hebben m'n partner en ik hebben het hier met eigen ogen mogen aanschouwen in de plaatselijke Albert Heijn bij diverse jonge gezinnen met kinderen. Behalve gezellige momenten met bezoekers in Haerlemsche gelegenheden leert een aangenaam onderhoud c_/ met de bedrijfsleider van het plaatselijke filiaal ons, als vrij bekend en tevens gewaardeerd Haerlemmers, keer op keer dat bij veel consumenten het vertrouwen in de toekomst anders aardig meevalt. smokey2.gif

Net als hier doen verschillende andere supers des vaderlands er sinds korte tijd ook 'n schepje bovenop met het uitdelen van gratis mandarijntjes voor de kleintjes. :9~ .. :9

2rejsz5.jpg

Het gaat inderdaad slechts om 'n kleinigheid, en het lenigt natuurlijk niet á la direct alle 'noden' voor eventuele klagers die ook de drempel van het Albert Heijn filiaal zullen overstappen om hun inkopen te gaan doen, maar het geeft ook 'n duidelijk signaal dat men als consument hier eigenlijk niets tekort komt. smokey2.gif

De kleine kinderen van nu hebben nog 'n heel leven voor zich *O* , dat hopen we tenminste, en daarom hebben zij als vanzelfsprekend veel vitaminen nodig waaraan het soms nog wel eens onnodig ontbreekt. :% :N Als gezonde volwassenen zullen de meesten van hen een waardige maatschappelijke schakel in de samenleving gaan worden, dunkt mij.
Sommigen van hen zullen belangrijke taken in ons land uit handen gaan nemen, en succesvol voortzetten wanneer u en ik al wat ouder zijn geworden. :+

Het goede voorbeeld dat Nieuw-Zeeland en Australië onlangs heeft uitgedragen is geheel ten behoeve van ons kroost dat de toekomst voor zich heeft. Wat er op dit moment allemaal mis zou zijn, en waarover verschillende NL-burgers alsnog klagen, probeert men op den duur op te lossen. Kinderen van vandaag zullen hierbij dus ook 'n criciale rol zullen gaan spelen wanneer zij volwassen zijn geworden, en veel ouderen van nu op laatst tóch zullen moeten gaan. smokey2.gif

Welnu, zowel privé als op de zaak weten wij er alles van; al geruime tijd dragen we ons steentje bij aan burgerlijk welzijn, en dat zal vast nog 'n tijdje zo blijven. Grote verschillen qua inkomsten zullen er altijd zijn, maar behalve wat 'ups en downs' getuigt een zekere welvaart ervan dat ons land, ondanks klaagliederen van verschillende burgers, absoluut tot één van de meest welvarende landen ter wereld behoort. :Y)

Mooie avond!
#ANONIEMdinsdag 9 februari 2016 @ 20:02
Ze moeten niks natuurlijk
vaduzdinsdag 9 februari 2016 @ 20:03
Sigaar uit eigen doos.
Platinadinsdag 9 februari 2016 @ 20:12
Wat een onzin.
goed_volkdinsdag 9 februari 2016 @ 20:15
Flauwekul. Weer een hoop Nederlanders die meteen denken: "He, da's gratis!"
Een campagne van de overheid lijkt me dan meer voor de hand liggen. Ik snap niet waarom ondernemers weer wat gratis weg moeten geven.
vipergtsdinsdag 9 februari 2016 @ 20:15
Zijn ouders tegenwoordig te stom om zelf fruit te kopen ipv snoep
George_Zinadinsdag 9 februari 2016 @ 20:43
Hmm, Elstar en Jonagold in overvloed bij Nederlandse boeren aangezien ze die grootschalig telen.
Kapt-Ruigbaarddinsdag 9 februari 2016 @ 21:21
quote:
13s.gif Op dinsdag 9 februari 2016 20:15 schreef goed_volk het volgende:
Flauwekul. Weer een hoop Nederlanders die meteen denken: "He, da's gratis!"
Een campagne van de overheid lijkt me dan meer voor de hand liggen. Ik snap niet waarom ondernemers weer wat gratis weg moeten geven.
Beter leren ze het volk eens normaal gezond gevarieerd eten ipv weer een of andere campagne gesponsord door een of andere lobby club
karton2dinsdag 9 februari 2016 @ 21:44
quote:
13s.gif Op dinsdag 9 februari 2016 20:15 schreef goed_volk het volgende:
Flauwekul. Weer een hoop Nederlanders die meteen denken: "He, da's gratis!"

Het is wachten op de eerste Anita die haar tas vult met gratis fruit, "want da is tog gratis of nie?!"
Ticootjedinsdag 9 februari 2016 @ 21:59
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 februari 2016 20:15 schreef vipergts het volgende:
Zijn ouders tegenwoordig te stom om zelf fruit te kopen ipv snoep
Snoep is goedkoper.
#ANONIEMdinsdag 9 februari 2016 @ 22:01
Ik kreeg altijd elke dag fruit :Y
Leandradinsdag 9 februari 2016 @ 22:03
Leuk initiatief!
IkStampOpTacosdinsdag 9 februari 2016 @ 22:04
quote:
1s.gif Op dinsdag 9 februari 2016 21:59 schreef Ticootje het volgende:

[..]

Snoep is goedkoper.
Tja, dat is verder ook niet zo raar. Die mensen leggen hun prioriteiten natuurlijk gewoon verkeerd.
George_Zinadinsdag 9 februari 2016 @ 22:05
quote:
1s.gif Op dinsdag 9 februari 2016 21:59 schreef Ticootje het volgende:

[..]

Snoep is goedkoper.
De appelrassen Jonagold en Elstar kosten geen drol. Daarnaast op koopjes letten. Tenzij je je kind elke dag Japanse nashipeer wilt voortzetten zijn ook voor de kleine portefeuille zeker wel mogelijkheden.
Hyperdudedinsdag 9 februari 2016 @ 22:14
Fruitsuikers zijn ook niet goed voor je. Meer groente levert veel meer gezondheidswinst op dan meer fruit. Maar ja, allemaal huilende kindjes met overal half opgegeten spruitjes op de vloer zien er niet zo gezellig uit tijdens je supermarktuitje.
Peepernootdinsdag 9 februari 2016 @ 22:29
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 februari 2016 21:21 schreef Kapt-Ruigbaard het volgende:

[..]

Beter leren ze het volk eens normaal gezond gevarieerd eten ipv weer een of andere campagne gesponsord door een of andere lobby club
Mijn zoon eet ( bijna ) elke dag gezond én gevarieerd.
En als wij in de supermarkt zijn boeit snoep hem niets maar zodra we langs het fruit lopen moet en zou hij een banaan.

Ik vind dit dus wel een prima idee.
Niet alleen omdat dit voor mij het boodschappen doen makkelijker maakt maar ook wel voor die kinderen die schijnbaar niet elke dag fruit krijgen
Aardbei16dinsdag 9 februari 2016 @ 22:33
Hollanders en gratis. :')
agterdinsdag 9 februari 2016 @ 22:35
quote:
1s.gif Op dinsdag 9 februari 2016 22:29 schreef Peepernoot het volgende:

[..]

Mijn zoon eet ( bijna ) elke dag gezond én gevarieerd.
En als wij in de supermarkt zijn boeit snoep hem niets maar zodra we langs het fruit lopen moet en zou hij een banaan.

Ik vind dit dus wel een prima idee.
Niet alleen omdat dit voor mij het boodschappen doen makkelijker maakt maar ook wel voor die kinderen die schijnbaar niet elke dag fruit krijgen
Die van mij wil altijd een croissant.
Heeft ze van papa geleerd. Die staat met een leeg zakje bij de kassa.
Ik hou er niet zo van: voor 4 jarigen is het mijn en dijn al moeilijk genoeg.
Alles in de winkel is van de winkel. Na de kassa is het van ons.
Gewoon lekker duidelijk. Want ik weet nu al dat als het gratis fruit verdwijnt, ik een probleem ga krijgen.
Peepernootdinsdag 9 februari 2016 @ 22:47
quote:
1s.gif Op dinsdag 9 februari 2016 22:35 schreef agter het volgende:

[..]

Die van mij wil altijd een croissant.
Heeft ze van papa geleerd. Die staat met een leeg zakje bij de kassa.
Ik hou er niet zo van: voor 4 jarigen is het mijn en dijn al moeilijk genoeg.
Alles in de winkel is van de winkel. Na de kassa is het van ons.
Gewoon lekker duidelijk. Want ik weet nu al dat als het gratis fruit verdwijnt, ik een probleem ga krijgen.
Ja idd.
Alleen het probleem bij onze AH is dat het fruit direct bij binnenkomst ligt.
Mijn vriend is er ook makkelijker in en geeft onze zoon gewoon een banaan of een broodje of waar hij hem dan ook stil mee krijgt.
Maar ik wil zoon leren dat hij best even kan wachten en dat het eten eerst moet worden afgerekend.
Maar als ik dan kom voor de wekelijkse boodschappen kan dit soms nog best stressvol worden doordat zoon moet wachten op "zijn" banaan :9
agterdinsdag 9 februari 2016 @ 22:51
quote:
1s.gif Op dinsdag 9 februari 2016 22:47 schreef Peepernoot het volgende:

[..]

Ja idd.
Alleen het probleem bij onze AH is dat het fruit direct bij binnenkomst ligt.
Mijn vriend is er ook makkelijker in en geeft onze zoon gewoon een banaan of een broodje of waar hij hem dan ook stil mee krijgt.
Maar ik wil zoon leren dat hij best even kan wachten en dat het eten eerst moet worden afgerekend.
Maar als ik dan kom voor de wekelijkse boodschappen kan dit soms nog best stressvol worden doordat zoon moet wachten op "zijn" banaan :9
Helemaal mee eens.
Haha!
emil23dinsdag 9 februari 2016 @ 22:53
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 februari 2016 22:01 schreef vigen98 het volgende:
Ik kreeg altijd elke dag fruit :Y
Ik ook. Maar ik zie helaas dat in de klas van mijn zoontje (groep 2) er kinderen meelkoekjes meekrijgen in plaats van fruit. Puur omdat fruit te duur is voor sommige gezinnen.

Zo af en toe brengen wij een zak appels of mandarijnen of een paar trosjes bananen in de klas. Dat doen we afwisselend met nog een aantal andere ouders. Gewoon omdat we het wel kunnen missen en omdat we daar de andere kinderen en ouders veel plezier mee doen. Merk wel dat als je dat te vaak doet dat je juist een kloof slaat tussen "arm en rijk". Dat maakt het soms weer moeilijk.
sp3cdinsdag 9 februari 2016 @ 22:56
als de AH of welke andere supermarkt dan ook mij gratis fruit meegeeft bij de kassa dan ben ik eerder geneigd om er mijn boodschapjes te gaan doen ... zeg maar 1 stuk fruit per 10 euro boodschappen ofzo

maar ik heb geen kleintje (hihaho)
agterdinsdag 9 februari 2016 @ 22:57
Het opvallende is dat ik juist zie dat allochtone kindjes heel veel fruit (maar ook stukjes komkommer, kleine tomaatjes etc) meekrijgen.
En NLse kindjes een pakje fruitsap.
Gerard_Geitdinsdag 9 februari 2016 @ 22:58
quote:
omdat ze vinden dat er in ons land gratis fruit uitgedeeld moet worden aan kinderen.
:') x 999

Woorden schieten tekort om te beschrijven hoe achterlijk dit is.

"ja mn kind moet wel gezond eten, maar dat moet ik natuurlijk niet zelf betalen. laat de maatschappij maar opdraaien voor dat kind"
hottentotdinsdag 9 februari 2016 @ 22:58
quote:
1s.gif Op dinsdag 9 februari 2016 22:35 schreef agter het volgende:
Gewoon lekker duidelijk. Want ik weet nu al dat als het gratis fruit verdwijnt, ik een probleem ga krijgen.
Gooi je toch een lege bananenschil op de band :)

Supermarkten moedigen zelf aan dat kinderen al in de winkel eten, dan dragen zij ook maar een deel van de ellende.

En lege zakjes... ja daar maak ik mij ook regelmatig schuldig aan, of een aangebroken pak koeken.
#ANONIEMdinsdag 9 februari 2016 @ 22:59
Het duurde tot de 10e reactie voordat er positief werd gereageerd.

Kinderen wat meer fruit en wij wat minder azijn?

[ Bericht 3% gewijzigd door #ANONIEM op 09-02-2016 22:59:29 ]
hottentotdinsdag 9 februari 2016 @ 23:00
quote:
1s.gif Op dinsdag 9 februari 2016 22:57 schreef agter het volgende:
Het opvallende is dat ik juist zie dat allochtone kindjes heel veel fruit (maar ook stukjes komkommer, kleine tomaatjes etc) meekrijgen.
En NLse kindjes een pakje fruitsap.
Na het sluiten van de markt zie ik ook vooral allochtonen de dozen leeghalen die klaar staan voor de afvalophaaldiensten.

Maar fruit hoeft helemaal niet zo duur te zijn, er is altijd wel een aanbieding op de markt, en anders ga je in het laatste half uurtje op Zaterdag, dan heb je voor een paar Euro voor een week fruit in huis.
CafeRokerdinsdag 9 februari 2016 @ 23:02
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 februari 2016 22:53 schreef emil23 het volgende:

[..]

Ik ook. Maar ik zie helaas dat in de klas van mijn zoontje (groep 2) er kinderen meelkoekjes meekrijgen in plaats van fruit. Puur omdat fruit te duur is voor sommige gezinnen.

Zo af en toe brengen wij een zak appels of mandarijnen of een paar trosjes bananen in de klas. Dat doen we afwisselend met nog een aantal andere ouders. Gewoon omdat we het wel kunnen missen en omdat we daar de andere kinderen en ouders veel plezier mee doen. Merk wel dat als je dat te vaak doet dat je juist een kloof slaat tussen "arm en rijk". Dat maakt het soms weer moeilijk.
meelkoekjes? Gewoon biscuitjes? Of echt zo erg als het klinkt?
agterdinsdag 9 februari 2016 @ 23:03
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 februari 2016 22:58 schreef hottentot het volgende:

[..]

Gooi je toch een lege bananenschil op de band :)

Supermarkten moedigen zelf aan dat kinderen al in de winkel eten, dan dragen zij ook maar een deel van de ellende.

En lege zakjes... ja daar maak ik mij ook regelmatig schuldig aan, of een aangebroken pak koeken.
Ben ooit de speelgoedwinkel uitgelopen met de buggy waarbij ze een knuffel in haar handen had. Kwam er pas later achter.
Gewoon diefstal dus. Door mij. Onbedoeld.

Maar ze moedigen het wel aan. Ja. En ik maar uitleggen, dit wel, dit niet. Haha!
Geraltdinsdag 9 februari 2016 @ 23:06
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 februari 2016 22:56 schreef hottentot het volgende:
Ik kan mij echt niet door dit soort OP's heen worstelen, de schrijfstijl staat mij echt verschrikkelijk tegen.
Ik vind hem altijd wel leuk eerlijk gezegd. Wel mis ik al tijden een opmerking over Jopen-bier in zijn OP's.

Althans dan ga ik er even van uit dat de TS Scjvb is, want ik heb daar niet naar gekeken; ik herken hem aan de stijl van OP. Ik vind het mooi. We zouden meer van zulke mensen op FOK! moeten hebben. En dan niet meer die precies dit doen, maar gewoon, markante figuren die opvallen door hun manier van posten zonder daarbij ooit mensen te beledigen of weet ik het wat.

:)
emil23dinsdag 9 februari 2016 @ 23:06
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 februari 2016 23:02 schreef CafeRoker het volgende:

[..]

meelkoekjes? Gewoon biscuitjes? Of echt zo erg als het klinkt?
Pally_biscuit_3.jpg
hottentotdinsdag 9 februari 2016 @ 23:07
quote:
14s.gif Op dinsdag 9 februari 2016 23:06 schreef Geralt het volgende:

[..]

Ik vind hem altijd wel leuk eerlijk gezegd. Wel mis ik al tijden een opmerking over Jopen-bier in zijn OP's.

Althans dan ga ik er even van uit dat de TS Scjvb is, want ik heb daar niet naar gekeken; ik herken hem aan de stijl van OP. Ik vind het mooi. We zouden meer van zulke mensen op FOK! moeten hebben. En dan niet meer die precies dit doen, maar gewoon, markante figuren die opvallen door hun manier van posten zonder daarbij ooit mensen te beledigen of weet ik het wat.

:)
Ik ben lang geleden gestopt met ze te lezen.

Ja het is persoonlijk, ja het is wat anders, ja velen zullen het leuk vinden, maar ik kan mij er echt niet meer door worstelen het staat mij tegen van begin tot eind.
CafeRokerdinsdag 9 februari 2016 @ 23:08
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 februari 2016 23:06 schreef emil23 het volgende:

[..]

[ afbeelding ]
gelukkig, ik dacht even dat je bedoelde dat uit armoede op de een of andere manier bloem aan elkaar geplakt werd. Dat was nog een tandje erger.
agterdinsdag 9 februari 2016 @ 23:10
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 februari 2016 23:06 schreef emil23 het volgende:

[..]

[ afbeelding ]
Ook knakworstjes mogen hier niet.
En ik heb zo'n hekel aan altijd maar brood brood brood.
Copycatdinsdag 9 februari 2016 @ 23:12
Sympathieke actie.
emil23dinsdag 9 februari 2016 @ 23:13
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 februari 2016 23:08 schreef CafeRoker het volgende:

[..]

gelukkig, ik dacht even dat je bedoelde dat uit armoede op de een of andere manier bloem aan elkaar geplakt werd. Dat was nog een tandje erger.
Veel meer dan bloem en suiker is het ook niet.

Maar die ouders kopen liever zoń pakjes koekjes dan een kiwi van 30 cent. Zo'n pak koekjes kunnen ze een week mee doen. Een kiwi is maar voor 1 dag.
Copycatdinsdag 9 februari 2016 @ 23:13
quote:
14s.gif Op dinsdag 9 februari 2016 23:06 schreef Geralt het volgende:

[..]

Ik vind hem altijd wel leuk eerlijk gezegd. Wel mis ik al tijden een opmerking over Jopen-bier in zijn OP's.

Althans dan ga ik er even van uit dat de TS Scjvb is, want ik heb daar niet naar gekeken; ik herken hem aan de stijl van OP. Ik vind het mooi. We zouden meer van zulke mensen op FOK! moeten hebben. En dan niet meer die precies dit doen, maar gewoon, markante figuren die opvallen door hun manier van posten zonder daarbij ooit mensen te beledigen of weet ik het wat.

:)
Eens! Herkenbare, aantrekkelijke stijl.
Geraltdinsdag 9 februari 2016 @ 23:16
quote:
14s.gif Op dinsdag 9 februari 2016 23:13 schreef Copycat het volgende:

[..]

Eens! Herkenbare, aantrekkelijke stijl.
Ik vraag me wel eens af wie de persoon achter Scjvb is.

Het lijkt mij dat dat IRL een uitermate geschikt persoon is om wat biertjes mee achterover te kieperen. Lekkere sigaar erbij, beetje discussiëren en ju *O*
#ANONIEMdinsdag 9 februari 2016 @ 23:24
quote:
1s.gif Op dinsdag 9 februari 2016 22:35 schreef agter het volgende:

[..]

Die van mij wil altijd een croissant.
Heeft ze van papa geleerd. Die staat met een leeg zakje bij de kassa.
Ik hou er niet zo van: voor 4 jarigen is het mijn en dijn al moeilijk genoeg.
Alles in de winkel is van de winkel. Na de kassa is het van ons.
Gewoon lekker duidelijk. Want ik weet nu al dat als het gratis fruit verdwijnt, ik een probleem ga krijgen.
Ik werk zelf in de supermarkt en zie ouders dat soms doen. Eerlijk gezegd vind ik het maar raar. Hoe kunnen wij controleren dat wat opgegeten word daadwerkelijk word afgerekend.

Maarja ga die discussie maar eens aan. "Ik reken het echt wel af hoor!" "Ja maar als hij dan stil is". :X
agterdinsdag 9 februari 2016 @ 23:36
quote:
1s.gif Op dinsdag 9 februari 2016 23:24 schreef Fripsel het volgende:

[..]

Ik werk zelf in de supermarkt en zie ouders dat soms doen. Eerlijk gezegd vind ik het maar raar. Hoe kunnen wij controleren dat wat opgegeten word daadwerkelijk word afgerekend.

Maarja ga die discussie maar eens aan. "Ik reken het echt wel af hoor!" "Ja maar als hij dan stil is". :X
Ja precies.
En nu moedigen bepaalde supermarkten het dus aan. Pak maar wat gratis fruit.
Hoe zien kinderen het verschil?
topdeckdinsdag 9 februari 2016 @ 23:37
niet je kinderen cola vanaf dag 1 geven om het immuunsysteem van hun tanden te trainen :')___
Copycatdinsdag 9 februari 2016 @ 23:39
quote:
1s.gif Op dinsdag 9 februari 2016 23:36 schreef agter het volgende:

Ja precies.
En nu moedigen bepaalde supermarkten het dus aan. Pak maar wat gratis fruit.
Hoe zien kinderen het verschil?
Je bent er als ouder toch gewoon bij?
agterdinsdag 9 februari 2016 @ 23:42
quote:
5s.gif Op dinsdag 9 februari 2016 23:39 schreef Copycat het volgende:

[..]

Je bent er als ouder toch gewoon bij?
Ah.. Pak maar wat gratis fruit, lieverd. En morgen weer.
Ah.. Nu zijn we op dezelfde afdeling een week later, nee, nu mag het niet.

Lekker consequent.
Duidelijk ook.

En fruit mag je wel zomaar opeten. Andere dingen niet.
Copycatdinsdag 9 februari 2016 @ 23:44
quote:
1s.gif Op dinsdag 9 februari 2016 23:42 schreef agter het volgende:

Ah.. Pak maar wat gratis fruit, lieverd. En morgen weer.
Ah.. Nu zijn we op dezelfde afdeling een week later, nee, nu mag het niet.

Lekker consequent.
Duidelijk ook.
Er staat zo te zien een specifiek mandje/kraampje. Als dat er staat, krijg je een stukje fruit cadeau, anders niet. Het is zo moeilijk als je het zelf maakt.
Kopikodinsdag 9 februari 2016 @ 23:44
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 februari 2016 22:53 schreef emil23 het volgende:

Merk wel dat als je dat te vaak doet dat je juist een kloof slaat tussen "arm en rijk". Dat maakt het soms weer moeilijk.
Hoe sla je die kloof dan?
Leandradinsdag 9 februari 2016 @ 23:45
quote:
5s.gif Op dinsdag 9 februari 2016 23:39 schreef Copycat het volgende:

[..]

Je bent er als ouder toch gewoon bij?
Ja, aan de andere kant; als een kind 3 keer een appel uit een mand heeft mogen pakken, is het voor een jong kind lastig te begrijpen dat het niet uit die andere mand mag.

Daarbij denk ik dat het net als het mini-broodje bij de bakker gewoon zo werkt bij kleine kinderen.
Of het plakje worst bij de slager.
De groenteboer op de markt geeft hem trouwens ook een mandarijntje of banaan...
agterdinsdag 9 februari 2016 @ 23:47
quote:
14s.gif Op dinsdag 9 februari 2016 23:44 schreef Copycat het volgende:

[..]

Er staat zo te zien een specifiek mandje/kraampje. Als dat er staat, krijg je een stukje fruit cadeau, anders niet. Het is zo moeilijk als je het zelf maakt.
AH.
Nou, er staan ook gratis kaas blokjes en gratis donuts stukjes of stukjes cake.
En olijfjes. En een koffie tafel met pepernoten of gebroken koekjes.

Nee, zo duidelijk is het niet.
Maar ik ben ook makkelijker aan het worden: bij die blauwe winkel mag alles. 😜👍
Copycatdinsdag 9 februari 2016 @ 23:47
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 februari 2016 23:45 schreef Leandra het volgende:

Ja, aan de andere kant; als een kind 3 keer een appel uit een mand heeft mogen pakken, is het voor een jong kind lastig te begrijpen dat het niet uit die andere mand mag.
Dan pakt het een keer onterecht een appel. No biggie, toch? Leerervaring. Ik vind het echt een beetje moeilijk doen om het moeilijk doen.
quote:
Daarbij denk ik dat het net als het mini-broodje bij de bakker gewoon zo werkt bij kleine kinderen.
Of het plakje worst bij de slager.
De groenteboer op de markt geeft hem trouwens ook een mandarijntje of banaan...
Dan laat je het hem/haar niet zelf pakken, maar geef je het. Zelfde effect.
Copycatdinsdag 9 februari 2016 @ 23:48
quote:
1s.gif Op dinsdag 9 februari 2016 23:47 schreef agter het volgende:

AH.
Nou, er staan ook gratis kaas blokjes en gratis donuts stukjes of stukjes cake.
En olijfjes. En een koffie tafel met pepernoten of gebroken koekjes.

Nee, zo duidelijk is het niet.
Maar ik ben ook makkelijker aan het worden: bij die blauwe winkel mag alles. 😜👍
Meestal staan die niet op peuterhoogte. En je bent er nog steeds bij.
#ANONIEMdinsdag 9 februari 2016 @ 23:51
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 februari 2016 23:45 schreef Leandra het volgende:

[..]

Ja, aan de andere kant; als een kind 3 keer een appel uit een mand heeft mogen pakken, is het voor een jong kind lastig te begrijpen dat het niet uit die andere mand mag.

Daarbij denk ik dat het net als het mini-broodje bij de bakker gewoon zo werkt bij kleine kinderen.
Of het plakje worst bij de slager.
De groenteboer op de markt geeft hem trouwens ook een mandarijntje of banaan...
Ja daarom vind ik het eigenlijk ook maar raar beleid dat het dan blijkbaar dus bij de ingang staat in een mand. Ik zou zeggen, zet het bij de kassa. Voor het kind een stuk duidelijk, als je iets krijgt, geeft de caissière het. Net als de zegeltjes etc. (Dat vinden sommige kinderen ook al fantastisch). En het creëert vaak ook een goede sfeer vind ik. Kindje blij, mama blij. En daar word ik dan weer blij van als ik achter de kassa zit. :@ afgelopen week carnavalsmaskertjes mogen uitdelen. O+
agterdinsdag 9 februari 2016 @ 23:54
quote:
7s.gif Op dinsdag 9 februari 2016 23:48 schreef Copycat het volgende:

[..]

Meestal staan die niet op peuterhoogte. En je bent er nog steeds bij.
Nee, ze zijn dom, die peuters. Ze zien niet dat anderen wel wat pakken en eten...
Ik denk echt dat ik wat makkelijker moet worden bij die blauwe winkel. Eet maar lekker, lieverd.
Copycatdinsdag 9 februari 2016 @ 23:57
quote:
1s.gif Op dinsdag 9 februari 2016 23:54 schreef agter het volgende:

Nee, ze zijn dom, die peuters. Ze zien niet dat anderen wel wat pakken en eten...

:?
Dat gebeurt nu toch ook, met kaasjes en zulks? Hoe ga je daar dan nu mee om?
agterwoensdag 10 februari 2016 @ 00:06
quote:
5s.gif Op dinsdag 9 februari 2016 23:57 schreef Copycat het volgende:

[..]

:?
Dat gebeurt nu toch ook, met kaasjes en zulks? Hoe ga je daar dan nu mee om?
Correct. Het gebeurde al. Het wordt wel steeds onduidelijker voor kleintjes.
Dus ik ga ook makkelijker worden.
Copycatwoensdag 10 februari 2016 @ 00:07
quote:
1s.gif Op woensdag 10 februari 2016 00:06 schreef agter het volgende:

Correct. Het gebeurde al. Het wordt wel steeds onduidelijker voor kleintjes.

Maar hoe ga je daar nu dan mee om?
agterwoensdag 10 februari 2016 @ 00:13
quote:
5s.gif Op woensdag 10 februari 2016 00:07 schreef Copycat het volgende:

[..]

Maar hoe ga je daar nu dan mee om?
Dat ze wat mag pakken iedere keer dat we langs rijden.
En soms rijden we vaker langs dan andere keren. Afhankelijk van de tijd voor het diner en de looproute.

Maar het is verdomd onduidelijk voor een klein kind.
#ANONIEMwoensdag 10 februari 2016 @ 00:17
quote:
1s.gif Op woensdag 10 februari 2016 00:13 schreef agter het volgende:

[..]

Dat ze wat mag pakken iedere keer dat we langs rijden.
En soms rijden we vaker langs dan andere keren. Afhankelijk van de tijd voor het diner en de looproute.

Maar het is verdomd onduidelijk voor een klein kind.
Ach je kan als ouder je kind ook aanleren om pas iets te eten te pakken na het gevraagd te hebben buiten de deur. Lijkt me sowieso geen slechte gewoonte. Want als je de snoepwinkel inloopt staan de snoepbakken ook op graai hoogte om maar iets te zeggen.
agterwoensdag 10 februari 2016 @ 00:25
quote:
1s.gif Op woensdag 10 februari 2016 00:17 schreef Fripsel het volgende:

[..]

Ach je kan als ouder je kind ook aanleren om pas iets te eten te pakken na het gevraagd te hebben buiten de deur. Lijkt me sowieso geen slechte gewoonte. Want als je de snoepwinkel inloopt staan de snoepbakken ook op graai hoogte om maar iets te zeggen.
Eens.
Maar ken jij peuters/kleuters? Bij die blauwe winkel is namelijk altijd eten.
Ik heb er geen probleem mee als ze gillend op de grond ligt omdat ze uit een andere bak geen fruit/kaas etc mag nemen. Ik begrijp haar teleurstelling. Maar ga er niet in mee.

Dat die blauwe winkel het nu juist aanmoedigt, pak maar gratis fruit, tja dat is klote in onduidelijkheid voor een peuter.

En dat was alles wat ik kwijt wilde.
:D
vaduzwoensdag 10 februari 2016 @ 02:26
quote:
1s.gif Op woensdag 10 februari 2016 00:25 schreef agter het volgende:

[..]

Eens.
Maar ken jij peuters/kleuters? Bij die blauwe winkel is namelijk altijd eten.
Ik heb er geen probleem mee als ze gillend op de grond ligt omdat ze uit een andere bak geen fruit/kaas etc mag nemen.
Dat lijkt me echt best een probleem. Misschien moet je na zulke gedragingen er thuis met de deegroller overheen.
#ANONIEMwoensdag 10 februari 2016 @ 06:18
quote:
1s.gif Op woensdag 10 februari 2016 00:25 schreef agter het volgende:

[..]

Eens.
Maar ken jij peuters/kleuters? Bij die blauwe winkel is namelijk altijd eten.
Ik heb er geen probleem mee als ze gillend op de grond ligt omdat ze uit een andere bak geen fruit/kaas etc mag nemen. Ik begrijp haar teleurstelling. Maar ga er niet in mee.

Dat die blauwe winkel het nu juist aanmoedigt, pak maar gratis fruit, tja dat is klote in onduidelijkheid voor een peuter.

En dat was alles wat ik kwijt wilde.
:D
Ik vind het verder ook geen slimme actie, zoals ik al zei ik zou het eerder bij de caissière wegzetten.

En een gillend kind, dat zijn we gewend, dat doen ze allemaal wel eens ;)
Worteltjestaartwoensdag 10 februari 2016 @ 07:29
Het feit dat de overheid best wat meer aandacht mag besteden over gezonde voeding laat onverlet dat dit een sympathieke actie is, die slechts bij van nature azijnpissende Nederlanders een negatieve reactie kan uitlokken.

Liever een stuk fruit dan gezeur om snoep, chocolade of koekjes.

Alhoewel je mijn zoon het meest plezier zou doen met een stuk komkommer _O-

quote:
1s.gif Op woensdag 10 februari 2016 06:18 schreef Fripsel het volgende:
En een gillend kind, dat zijn we gewend, dat doen ze allemaal wel eens ;)
Niet om op te scheppen, maar daar hebben mijn kinderen nog nooit aan mee gedaan.
En ze zijn inmiddels 5 en 7 dus niet echt meer 'peuters'...
ootjekatootjewoensdag 10 februari 2016 @ 07:33
quote:
0s.gif Op woensdag 10 februari 2016 07:29 schreef Worteltjestaart het volgende:
Het feit dat de overheid best wat meer aandacht mag besteden over gezonde voeding laat onverlet dat dit een sympathieke actie is, die slechts bij van nature azijnpissende Nederlanders een negatieve reactie kan uitlokken.

Liever een stuk fruit dan gezeur om snoep, chocolade of koekjes.

Alhoewel je mijn zoon het meest plezier zou doen met een stuk komkommer _O-
Je zou verwachten met een wortel.

En verder het eens met je post, hier ook geen ervaring met graaiende of jengelende kinderen en ik ga dagelijks met een 3,1 en 0 jarige naar de supermarkt. De oudste twee lopen met een eigen karretje/mandje en helpen mee.

Favoriet zijn hier de snoeptomaten, die kunnen ze zelf in zo'n bakje doen.
Worteltjestaartwoensdag 10 februari 2016 @ 07:34
quote:
10s.gif Op woensdag 10 februari 2016 07:33 schreef ootjekatootje het volgende:
Je zou verwachten met een wortel.
Hihaho.

Maar nee. Dat blijft tussen zijn tanden zitten :+
kanovinniewoensdag 10 februari 2016 @ 07:38
quote:
1s.gif Op dinsdag 9 februari 2016 22:47 schreef Peepernoot het volgende:

[..]

Ja idd.
Alleen het probleem bij onze AH is dat het fruit direct bij binnenkomst ligt.
Mijn vriend is er ook makkelijker in en geeft onze zoon gewoon een banaan of een broodje of waar hij hem dan ook stil mee krijgt.
Maar ik wil zoon leren dat hij best even kan wachten en dat het eten eerst moet worden afgerekend.
Maar als ik dan kom voor de wekelijkse boodschappen kan dit soms nog best stressvol worden doordat zoon moet wachten op "zijn" banaan :9
Wat verschrikkelijk aso zeg.
Leandrawoensdag 10 februari 2016 @ 07:49
quote:
0s.gif Op woensdag 10 februari 2016 07:38 schreef kanovinnie het volgende:

[..]

Wat verschrikkelijk aso zeg.
Als je de bananen eerst weegt en prijst? :D
En het dan ook even tegen de caissière zegt, want die weegt die bananen natuurlijk weer.
kanovinniewoensdag 10 februari 2016 @ 07:50
quote:
1s.gif Op woensdag 10 februari 2016 07:49 schreef Leandra het volgende:

[..]

Als je de bananen eerst weegt en prijst? :D
En het dan ook even tegen de caissière zegt, want die weegt die bananen natuurlijk weer.
Zijn er nog winkels waar je zelf je spullen moet wegen? Ik kom ze niet meer tegen.
Maar ik vind in de supermarkt die dingen opeten sowieso aso, of je het nou betaald of niet.
Leandrawoensdag 10 februari 2016 @ 07:56
quote:
0s.gif Op woensdag 10 februari 2016 07:50 schreef kanovinnie het volgende:

[..]

Zijn er nog winkels waar je zelf je spullen moet wegen? Ik kom ze niet meer tegen.
Maar ik vind in de supermarkt die dingen opeten sowieso aso, of je het nou betaald of niet.
Bij een hoop supermarkten moet dat nog, en bij anderen kan dat nog (vanwege zelfscannen), en met een kleintje heb ik daar niet zoveel moeite mee, die krijgt bij de bakker, slager of groenteboer ook nog vaak wat te eten.
Knutknuttssonwoensdag 10 februari 2016 @ 08:00
Het werkt prima. Tig jaar geleden al bij de supermarkten in Scandinavië ingevoerd. Kinderen blij met een banaan/appel/peer en de winkelier is van zijn losse bananen, te kleine appels en zachte peren af.
Lunatiekwoensdag 10 februari 2016 @ 08:04
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 februari 2016 20:15 schreef vipergts het volgende:
Zijn ouders tegenwoordig te stom om zelf fruit te kopen ipv snoep
Dat blijkt maar weer. Terwijl fruit niet duurder is dan snoep. Ze zouden voor kindermishandeling uit de ouderlijke macht gezet moeten worden.

Misschien een idee voor supermarkten om ook volwassenen gratis fruit aan te bieden, ook in bedrijfskantines en universiteitsrestaurants.
Worteltjestaartwoensdag 10 februari 2016 @ 09:01
quote:
14s.gif Op woensdag 10 februari 2016 08:04 schreef Lunatiek het volgende:
Dat blijkt maar weer. Terwijl fruit niet duurder is dan snoep. Ze zouden voor kindermishandeling uit de ouderlijke macht gezet moeten worden.
Hè ja, laten we alle kinderen die wel eens snoep eten in een tehuis voor mishandelde kinderen zetten! Dát lost veel op jôh!
Overigens is, ironisch genoeg, een kilo fruit inderdaad snel duurder dan een kilo snoep.

quote:
Misschien een idee voor supermarkten om ook volwassenen gratis fruit aan te bieden, ook in bedrijfskantines en universiteitsrestaurants.
Op mijn werk staat er op elk secretariaat een fruitschaal waar elke dag vers fruit op ligt, gratis voor de medewerkers.
ootjekatootjewoensdag 10 februari 2016 @ 09:18
quote:
14s.gif Op woensdag 10 februari 2016 08:04 schreef Lunatiek het volgende:

[..]

Dat blijkt maar weer. Terwijl fruit niet duurder is dan snoep. Ze zouden voor kindermishandeling uit de ouderlijke macht gezet moeten worden.

Misschien een idee voor supermarkten om ook volwassenen gratis fruit aan te bieden, ook in bedrijfskantines en universiteitsrestaurants.
Vergeet de bejaarden niet, zie hier vaak alleen bonbons, kant en klaar maaltijden en flessen port op de kassaband liggen.

Het is echt niet iets van deze tijd.
mailywoensdag 10 februari 2016 @ 11:51
Als je het als ouder een beetje uitkient hoeft je kind thuis eigenlijk niet meer te lunchen ......

Ik lees hierboven ergens: mijn kind krijgt een broodje of appel om "stil" te worden .... :{

Het is in de blauwe winkel inderdaad altijd "feest"; overal wel iets te proeven.
En ja, daar maak ik me ook weleens schuldig aan :@

Maar waarom moeten we in godsnaam overal maar lopen eten?!

En alleen fruit voor de kleintjes? Dat wordt nog wat als ze groter worden ....
MPC60woensdag 10 februari 2016 @ 11:59
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 februari 2016 23:07 schreef hottentot het volgende:

[..]

Ik ben lang geleden gestopt met ze te lezen.

Ja het is persoonlijk, ja het is wat anders, ja velen zullen het leuk vinden, maar ik kan mij er echt niet meer door worstelen het staat mij tegen van begin tot eind.
Ik sla altijd z'n OP over en begin bij de reacties. :P Ik ben voor trouwens, waarom zou je tegen gratis fruit voor kinderen zijn? :? 8)7
mootiewoensdag 10 februari 2016 @ 12:00
quote:
0s.gif Op woensdag 10 februari 2016 07:50 schreef kanovinnie het volgende:

[..]

Zijn er nog winkels waar je zelf je spullen moet wegen? Ik kom ze niet meer tegen.
Maar ik vind in de supermarkt die dingen opeten sowieso aso, of je het nou betaald of niet.
Hier heb je wel een goed punt eigenlijk. Ik ken alleen de Jumbo nog, waar ik moet wegen.
Je kunt dus niet zomaar een banaantje opknagen en dan de schil afrekenen.
mootiewoensdag 10 februari 2016 @ 12:01
Verder vind ik het een prima initiatief ^O^
mootiewoensdag 10 februari 2016 @ 12:03
Maar ouders zijn gewoon ook raar af en toe. Pas wilde ik een doosje druiven halen. Een pond in een doosje oid tegen een vaste prijs.
Staat er een moeder met twee kinderen, ze pakt uit verschillende doosjes een paar druiven zodat de kinderen konden proeven welke het lekkerst waren.
Wat leer je je kinderen dan. :{
hottentotwoensdag 10 februari 2016 @ 12:28
quote:
1s.gif Op woensdag 10 februari 2016 12:03 schreef mootie het volgende:
Maar ouders zijn gewoon ook raar af en toe. Pas wilde ik een doosje druiven halen. Een pond in een doosje oid tegen een vaste prijs.
Staat er een moeder met twee kinderen, ze pakt uit verschillende doosjes een paar druiven zodat de kinderen konden proeven welke het lekkerst waren.
Wat leer je je kinderen dan. :{
En wat zij ze toen je er wat van zei?

Mensen die altijd in 10 peren moeten knijpen om te kijken welke ze moeten nemen, krijgen van mij ook altijd de wind van voren.
mootiewoensdag 10 februari 2016 @ 12:29
quote:
0s.gif Op woensdag 10 februari 2016 12:28 schreef hottentot het volgende:

[..]

En wat zij ze toen je er wat van zei?

Mensen die altijd in 10 peren moeten knijpen om te kijken welke ze moeten nemen, krijgen van mij ook altijd de wind van voren.
Ik vroeg of ze alle doosjes weer ging aanvullen tot een pond. Toen keek ze me heel raar aan. :')
mailywoensdag 10 februari 2016 @ 12:32
quote:
1s.gif Op woensdag 10 februari 2016 12:03 schreef mootie het volgende:
Maar ouders zijn gewoon ook raar af en toe. Pas wilde ik een doosje druiven halen. Een pond in een doosje oid tegen een vaste prijs.
Staat er een moeder met twee kinderen, ze pakt uit verschillende doosjes een paar druiven zodat de kinderen konden proeven welke het lekkerst waren.
Wat leer je je kinderen dan. :{
Dat er verschil is in druiven?

Maar zelfs in één doosje kunnen zoete en zure druiven zitten .....
En de persoon die later onwetend dat doosje druiven koopt betaalt eigenlijk teveel .....
mootiewoensdag 10 februari 2016 @ 12:34
quote:
0s.gif Op woensdag 10 februari 2016 12:32 schreef maily het volgende:

[..]

Dat er verschil is in druiven?

Maar zelfs in één doosje kunnen zoete en zure druiven zitten .....
En de persoon die later onwetend dat doosje druiven koopt betaalt eigenlijk teveel .....
5 moeders verder en je halve doosje druiven is weg. ;(

Ik snap ook niet waarom dat bij fruit dus wel 'kan'. Ze gaan toch ook geen rol koekjes openen om te proeven.
mailywoensdag 10 februari 2016 @ 12:39
quote:
1s.gif Op woensdag 10 februari 2016 12:34 schreef mootie het volgende:

[..]

5 moeders verder en je halve doosje druiven is weg. ;(

Ik snap ook niet waarom dat bij fruit dus wel 'kan'. Ze gaan toch ook geen rol koekjes openen om te proeven.
Die heb je er ook bij .... dan zit dat kind gewoon koekjes te eten in het karretje ....
Rekenen ze hopelijk de rest wel af aan de kassa.

Ik zou denk ik (als het kind al kan lopen) het zelf achter een karretje laten gaan; dan hebben ze daar al hun aandacht voor nodig. En ja, dan duurt boodschappen doen maar wat langer.
emil23woensdag 10 februari 2016 @ 20:19
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 februari 2016 23:44 schreef Kopiko het volgende:

[..]

Hoe sla je die kloof dan?
Je merkt dat de ouders van de "arme" kinderen anders tegen ons aan gaan kijken. Ik weet niet, misschien is het afgunst. Terwijl we alleen maar goed willen doen door af en toe wat extra fruit te brengen, dubbel schoolgeld te betalen, zodat een ander gezin dat niet hoeft. Gewoon kleinigheden die we wel kunnen missen.

Ik ben ook gewoon Jan Modaal, maar ik vind dat als je met zulke simpele dingen anderen kunt helpen, dat je dat dan moet doen.
Kopikowoensdag 10 februari 2016 @ 21:53
quote:
0s.gif Op woensdag 10 februari 2016 20:19 schreef emil23 het volgende:

Terwijl we alleen maar goed willen doen door af en toe wat extra fruit te brengen, ...
... dan doe je het toch voortaan anoniem?
ootjekatootjewoensdag 10 februari 2016 @ 22:06
quote:
0s.gif Op woensdag 10 februari 2016 12:39 schreef maily het volgende:

[..]

Die heb je er ook bij .... dan zit dat kind gewoon koekjes te eten in het karretje ....
Rekenen ze hopelijk de rest wel af aan de kassa.

Ik zou denk ik (als het kind al kan lopen) het zelf achter een karretje laten gaan; dan hebben ze daar al hun aandacht voor nodig. En ja, dan duurt boodschappen doen maar wat langer.
Valt best mee hoor dat ze langzaam zijn, en bijkomend voordeel is dat ze er heel trots en zelfverzekerd van worden.

Eerste schoolreisje hier in groep 1 is naar de plaatselijke supermarkt! Krijgen ze een rondleiding. Opvallend weinig krijsende en vervelende kinderen in die supermarkt.
Peepernootwoensdag 10 februari 2016 @ 22:53
quote:
0s.gif Op woensdag 10 februari 2016 07:50 schreef kanovinnie het volgende:

[..]

Zijn er nog winkels waar je zelf je spullen moet wegen? Ik kom ze niet meer tegen.
Maar ik vind in de supermarkt die dingen opeten sowieso aso, of je het nou betaald of niet.
Uuh bananen zijn ook gewoon per prijs verpakt..
Dus dan scan je de verpakking en of er nou nog 0,5 of 1 kilo in zit dat maakt niet uit.
En ja ik ben er ook niet erg blij mee als vriend onze zoon alvast wat te eten geeft ( zoals ik dus al aangaf ).
Maar dat is nou niet perse omdat ik het aso vind.
Meer omdat ik mijn zoon wil leren dat hij niet altijd direct hoeft te krijgen wat hij op dat moment wilt.
Wat is er volgens jou dan asociaal aan om alvast aan iets te beginnen voordat je het afrekend ( zolang je het natuurlijk wel echt afrekend )?
Peachbirdwoensdag 10 februari 2016 @ 22:58
Anders gooien ze exces toch weg dus hier is werkelijk geen tegenargument op te bedenken.

Zie het al vrij lang gebeuren in supermarkten overigens, nieuw is het niet.
Elziesdonderdag 11 februari 2016 @ 05:41
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 februari 2016 20:15 schreef vipergts het volgende:
Zijn ouders tegenwoordig te stom om zelf fruit te kopen ipv snoep
In fruit zitten net zoveel suikers als in snoep en frisdrank.
kanovinniedonderdag 11 februari 2016 @ 05:55
quote:
0s.gif Op woensdag 10 februari 2016 22:58 schreef Peachbird het volgende:
Anders gooien ze exces toch weg dus hier is werkelijk geen tegenargument op te bedenken.

Zie het al vrij lang gebeuren in supermarkten overigens, nieuw is het niet.
Hoe weet jij dat het fruit wat ze weggeven de exces is van wat er die dag word gebruikt?
kanovinniedonderdag 11 februari 2016 @ 05:56
quote:
0s.gif Op donderdag 11 februari 2016 05:41 schreef Elzies het volgende:

[..]

In fruit zitten net zoveel suikers als in snoep en frisdrank.
Niet alle suikers zijn hetzelfde en suiker is niet per definitie slecht voor je.
Elziesdonderdag 11 februari 2016 @ 06:00
quote:
0s.gif Op donderdag 11 februari 2016 05:56 schreef kanovinnie het volgende:

[..]

Niet alle suikers zijn hetzelfde en suiker is niet per definitie slecht voor je.
Genoeg diëten raden het gebruik van teveel fruit juist af vanwege de hoge dosering aan suikers. Dan heb ik het nog niet eens over fruitdranken die een ware suikerbom mag worden genoemd.

Dan kun je beter denken aan (rauwe) groente zoals een radijsje of een wortel. Veel voedzamer en gezonder dan zo'n mandarijn.
Haagsdonderdag 11 februari 2016 @ 07:17
Goed initiatief
kanovinniedonderdag 11 februari 2016 @ 07:20
quote:
0s.gif Op donderdag 11 februari 2016 06:00 schreef Elzies het volgende:

[..]

Genoeg diëten raden het gebruik van teveel fruit juist af vanwege de hoge dosering aan suikers. Dan heb ik het nog niet eens over fruitdranken die een ware suikerbom mag worden genoemd.

Dan kun je beter denken aan (rauwe) groente zoals een radijsje of een wortel. Veel voedzamer en gezonder dan zo'n mandarijn.
Er zijn ook diëten die vinden dat je alleen rauw moet eten, of alleen zoals onze voorouders, of 500 kcal per dag.
emil23donderdag 11 februari 2016 @ 09:22
quote:
0s.gif Op woensdag 10 februari 2016 21:53 schreef Kopiko het volgende:

[..]

... dan doe je het toch voortaan anoniem?
Anoniem in een kleuterklasje van 15 kinderen? Die ouders weten echt wel waar het vandaan komt.
Leandradonderdag 11 februari 2016 @ 09:39
quote:
0s.gif Op donderdag 11 februari 2016 06:00 schreef Elzies het volgende:

[..]

Genoeg diëten raden het gebruik van teveel fruit juist af vanwege de hoge dosering aan suikers. Dan heb ik het nog niet eens over fruitdranken die een ware suikerbom mag worden genoemd.

Dan kun je beter denken aan (rauwe) groente zoals een radijsje of een wortel. Veel voedzamer en gezonder dan zo'n mandarijn.
Je hebt het over kinderen, waarvoor het alternatief voor een mandarijntje vaak snoep is.... dan kun je wel gaan roepen dat ze beter (rauwe) groente kunnen eten, maar als we nou eerst dat snoep eens weten te vervangen voor een mandarijntje (banaan, appel, druiven) dan gaan we al een heel eind de goede kant op.

Daarbij is er weinig mis met de suikers uit fruit als ze ook nog volop buitenspelen en dergelijke.
Leandradonderdag 11 februari 2016 @ 09:41
quote:
0s.gif Op donderdag 11 februari 2016 09:22 schreef emil23 het volgende:

[..]

Anoniem in een kleuterklasje van 15 kinderen? Die ouders weten echt wel waar het vandaan komt.
Oh, een klasje van 15 O+
Dat is hier gewoon het dubbele, nou scheelt het wel dat hij op een school zit waar sowieso weinig kinderen zitten die qua fruit en dergelijke tekort komen, maar ik vind het een heel tof initiatief van jullie ^O^
ootjekatootjedonderdag 11 februari 2016 @ 09:42
quote:
1s.gif Op woensdag 10 februari 2016 22:53 schreef Peepernoot het volgende:

[..]

Wat is er volgens jou dan asociaal aan om alvast aan iets te beginnen voordat je het afrekend ( zolang je het natuurlijk wel echt afrekend )?
Zeer asociaal gedrag en officieel zijn die producten niet eens je eigendom...
Snap ook niet dat je het zelf wel normaal gedrag vind.
ootjekatootjedonderdag 11 februari 2016 @ 09:45
quote:
0s.gif Op donderdag 11 februari 2016 09:41 schreef Leandra het volgende:

[..]

Oh, een klasje van 15 O+
Dat is hier gewoon het dubbele, nou scheelt het wel dat hij op een school zit waar sowieso weinig kinderen zitten die qua fruit en dergelijke tekort komen, maar ik vind het een heel tof initiatief van jullie ^O^
Dat dacht ik dus ook, 15 kinderen wat een luxe!

Hier wordt schoolfruit door de supermarkt naar school gebracht, dus dat probleem is hier niet aan de orde.
kanovinniedonderdag 11 februari 2016 @ 09:47
quote:
0s.gif Op donderdag 11 februari 2016 09:42 schreef ootjekatootje het volgende:

[..]

Zeer asociaal gedrag en officieel zijn die producten niet eens je eigendom...
Snap ook niet dat je het zelf wel normaal gedrag vind.
Dit dus.
Copycatdonderdag 11 februari 2016 @ 11:08
Ik vind het echt bizar, die hoeveelheid negativiteit die over dit initiatief wordt uitgestort. Voor sommigen is het echt nooit goed.
Peachbirddonderdag 11 februari 2016 @ 11:20
quote:
0s.gif Op donderdag 11 februari 2016 05:55 schreef kanovinnie het volgende:

[..]

Hoe weet jij dat het fruit wat ze weggeven de exces is van wat er die dag word gebruikt?
Omdat er zo goed als elke dag exces is.
Leandradonderdag 11 februari 2016 @ 11:25
quote:
11s.gif Op donderdag 11 februari 2016 11:08 schreef Copycat het volgende:
Ik vind het echt bizar, die hoeveelheid negativiteit die over dit initiatief wordt uitgestort. Voor sommigen is het echt nooit goed.
Dit.
kanovinniedonderdag 11 februari 2016 @ 11:28
quote:
0s.gif Op donderdag 11 februari 2016 11:20 schreef Peachbird het volgende:

[..]

Omdat er zo goed als elke dag exces is.
Ah. Dan moet dat weggeeffruit hier wel uit komen.
Peachbirddonderdag 11 februari 2016 @ 11:32
quote:
0s.gif Op donderdag 11 februari 2016 11:28 schreef kanovinnie het volgende:

[..]

Ah. Dan moet dat weggeeffruit hier wel uit komen.
Jij snapt het geloof ik niet.. Het totaal bevat al exces, het is niet zo dat er iets appart staat dat een label exces heeft.. Er is dus ruimte om weg te geven omdat supermarkten anders elke dag weer weg kunnen gooien.
kanovinniedonderdag 11 februari 2016 @ 11:38
quote:
0s.gif Op donderdag 11 februari 2016 11:32 schreef Peachbird het volgende:

[..]

Jij snapt het geloof ik niet.. Het totaal bevat al exces, het is niet zo dat er iets appart staat dat een label exces heeft.. Er is dus ruimte om weg te geven omdat supermarkten anders elke dag weer weg kunnen gooien.
Jij snapt het geloof ik niet. Er word nu extra fruit besteld om weg te geven. De exces verdwijnt nu niet, maar blijft nog steeds.

Waarom zou een supermarkt in godsnaam elke dag extra spullen aan laten rukken. En hoe weet je dat er elke dag dingen weggegooid worden bij de supermarkt?
Peachbirddonderdag 11 februari 2016 @ 11:41
quote:
12s.gif Op donderdag 11 februari 2016 11:38 schreef kanovinnie het volgende:

[..]

Jij snapt het geloof ik niet. Er word nu extra fruit besteld om weg te geven. De exces verdwijnt nu niet, maar blijft nog steeds.
Dit is zo onnodig dat ik het niet kan geloven. Zoals ik al zei elke dag is er al exces, er wordt zelfs tegenwoordig elke dag na sluiting veel aan voedselbanken weggegeven. En aan vrijwilligers van stichtingen ook, waar ik kennis van heb.
quote:
Waarom zou een supermarkt in godsnaam elke dag extra spullen aan laten rukken. En hoe weet je dat er elke dag dingen weggegooid worden bij de supermarkt?
Zie boven. Wat buiten voedselbank eisen valt gaat naar stichtingen, wat daar buiten valt de vuilcontainer in.
EttovanBelgiedonderdag 11 februari 2016 @ 11:44
Fruit is desastreus voor je tandglazuur.
Zolderdonderdag 11 februari 2016 @ 11:45
Gratis is het toverwoord hier, Nederlanders willen alles gratis. Dat het fruit is is bijzaak
Peachbirddonderdag 11 februari 2016 @ 12:03
quote:
0s.gif Op donderdag 11 februari 2016 11:44 schreef EttovanBelgie het volgende:
Fruit is desastreus voor je tandglazuur.
Tanden poetsen is een idee.
EttovanBelgiedonderdag 11 februari 2016 @ 12:04
quote:
0s.gif Op donderdag 11 februari 2016 12:03 schreef Peachbird het volgende:

[..]

Tanden poetsen is een idee.
Joh? Wel eerst een uur wachten. Anders sloop je het eraf.
Peachbirddonderdag 11 februari 2016 @ 12:04
quote:
0s.gif Op donderdag 11 februari 2016 12:04 schreef EttovanBelgie het volgende:

[..]

Joh? Wel eerst een uur wachten. Anders sloop je het eraf.
Je hoeft dan ook echt niet de hele dag door fruit te eten, gewoon een appel of mandarijn per dag voor de pietapientjes.
Ouder1donderdag 11 februari 2016 @ 12:20
Tja. Ik heb mijn kinderen ook altijd fruit gegeven; klaar gemaakt in een schaaltje voor hun neus. Ook mee naar school waar de juffen er op toezagen dat ze het netjes op aten in de pauze; fruit meegeven was verplicht.

Maar ja.. dan komen ze in de pubertijd. Geen opvang meer, moeders werkt.. Ik heb er serieus over nagedacht om een slot op een keukenkastje te zetten waar ik dan het lekkers in kon bewaren. Jongste van de opvang halen, naar huis en al het lekkers is op. Pakken koek; leeg in de kast. Chips; weg, op. Snoepjes? Niet meer in huis. En het fruit? Ach, dat lag te rotten in de fruitschaal. Lange gezichten als er fruit als toetje was en opeens zaten ze tot de nok toe vol en kon er echt geen hap meer bij.

Voor het lekkers bleek de oplossing te zijn alleen spullen te kopen die oudste niet lekker vond: tummetjes. Dan was er nog wat over voor jongste. Fruit koop ik alleen nog op bijzonder verzoek en anders niet. Ik kan toch 90% weggooien. Dus soms hebben ze een vlaag; kan ik het niet aanslepen maar vaker is er gewoon geen fruit in huis.

Misschien zou het helpen als het voortgezet onderwijs fruit eten zou stimuleren bv dat fruit tijdens de les gegeten mag worden en snoep niet of zo.
mootiedonderdag 11 februari 2016 @ 13:06
quote:
0s.gif Op donderdag 11 februari 2016 12:20 schreef Ouder1 het volgende:
Tja. Ik heb mijn kinderen ook altijd fruit gegeven; klaar gemaakt in een schaaltje voor hun neus. Ook mee naar school waar de juffen er op toezagen dat ze het netjes op aten in de pauze; fruit meegeven was verplicht.

Maar ja.. dan komen ze in de pubertijd. Geen opvang meer, moeders werkt.. Ik heb er serieus over nagedacht om een slot op een keukenkastje te zetten waar ik dan het lekkers in kon bewaren. Jongste van de opvang halen, naar huis en al het lekkers is op. Pakken koek; leeg in de kast. Chips; weg, op. Snoepjes? Niet meer in huis. En het fruit? Ach, dat lag te rotten in de fruitschaal. Lange gezichten als er fruit als toetje was en opeens zaten ze tot de nok toe vol en kon er echt geen hap meer bij.

Voor het lekkers bleek de oplossing te zijn alleen spullen te kopen die oudste niet lekker vond: tummetjes. Dan was er nog wat over voor jongste. Fruit koop ik alleen nog op bijzonder verzoek en anders niet. Ik kan toch 90% weggooien. Dus soms hebben ze een vlaag; kan ik het niet aanslepen maar vaker is er gewoon geen fruit in huis.

Misschien zou het helpen als het voortgezet onderwijs fruit eten zou stimuleren bv dat fruit tijdens de les gegeten mag worden en snoep niet of zo.
Gewoon helemaal niet eten tijdens de les, wat een nonsens.
Peachbirddonderdag 11 februari 2016 @ 17:47
quote:
1s.gif Op donderdag 11 februari 2016 13:06 schreef mootie het volgende:

[..]

Gewoon helemaal niet eten tijdens de les, wat een nonsens.
Welke les, tegenwoordig zitten kinderen de hele nep-les te computeren.