Het maakt geen verschil of je een heel huis bouwt, of een klein stukje bij een bestaand huis aan plakt. In dit geval is de overgang tussen de bestaande woning en de aanbouw juist een extra aandachtspunt.quote:Op woensdag 9 maart 2016 12:00 schreef Vanyel het volgende:
Ik heb hier geleerd dat nieuwbouwhuizen stucen een groot risico op scheuren geeft.
Nou koop ik geen nieuwbouw, maar een oud huis waar een behoorlijke aanbouw (benedenverdieping) aan komt. Heb je dat scheurrisico dan automatisch ook bij een aanbouw of zit dat weer anders?
Uiteraard, je hebt 2 verschillende elementen met verschillende zettingen. Garantie op scheuren is dan vaak 100%.quote:Op woensdag 9 maart 2016 12:00 schreef Vanyel het volgende:
Ik heb hier geleerd dat nieuwbouwhuizen stucen een groot risico op scheuren geeft.
Nou koop ik geen nieuwbouw, maar een oud huis waar een behoorlijke aanbouw (benedenverdieping) aan komt. Heb je dat scheurrisico dan automatisch ook bij een aanbouw of zit dat weer anders?
ik zie dat er van Histor ook een afsluiter is voor roet e.d.quote:Op woensdag 9 maart 2016 12:05 schreef jpajs het volgende:
[..]
Het verhaal is dat je het kan sealen met wegenverf.
Dat is glasweefsel. Glasvlies is glad.quote:Op woensdag 9 maart 2016 10:52 schreef derLudolf het volgende:
Mijn ouders hebben glasvlies in de woonkamer. Lijkt hier wel een beetje op
glasvliesbehang.jpg
Hmm, tis ook al een tijdje geleden dat ik in de bouw zat, maar effe googelen leverde dit op:quote:Op woensdag 9 maart 2016 14:03 schreef bleiblei het volgende:
Is dat scheuren gedoe niet wat overtrokken? Het zijn doorgaans minimale scheurtjes die je bij een nieuwe texbeurt gewoon ff dichtsmeert. Ik zou het gewoon stucen en meecalculeren dat je er over 3-4 jaar er opnieuw een emmer tex tegenaan flatst.
Nou hebben ze het over 'flexibelere materialen', maar je kunt er natuurlijk vergif op innemen dat ze daar een speciaal 'flexibel-achtig' goedje voor gebruiken waarvan het góede spul alleen in de vakhandel verkrijgbaar is.quote:Nieuwbouw stucen
De verhalen..
Er gaan natuurlijk veel verhalen in de rondte betreft het stucen van een nieuwbouwwoning. Maar wat is waar en wat is niet waar? De meeste verhalen die wij tegenkomen zijn de verhalen over de welbekende scheuren in het stucwerk.
Wel nieuwbouw stucen of toch maar een behangetje? Wij kunnen u hier de juiste antwoorden op geven.Een nieuw gebouwde woning moet de eerste 5 jaar nog gaan werken. Dit wil zeggen dat de woning zijn rust moet gaan vinden op zijn fundering. Doordat de nieuwbouwwoning nog zijn fundering moet zoeken kan deze ook verzakken. Het verzakken van de woning is dan maar een paar mm maar genoeg om eventuele problemen te verzorgen.
nieuwbouw stucen
Vocht in de nieuwbouwwoning
Niet alleen het zetten van de nieuwbouw woning kan voor problemen zorgen. Het grootste probleem is eigenlijk het vocht percentage in de woning.Als de woning gebouwd wordt zijn er vaak geen ramen aanwezig en is de kans op regenval in de woning erg groot aangezien de slechte weersomstandigheden in Nederland. Door de regen zullen de betonnen elementen vol zuigen met water en het water zal niet een twee drie de betonnen elementen verlaten.
Als het bouwen van u woning bijna gereed is dan worden de ramen geplaatst en u moet het zo zien dat 80% van het vocht nog in uw woning aanwezig is.
U krijgt de sleutel van de nieuwbouwwoning en wat doet u? De kachel op 22 graden zetten. Doordat er nu een snelle droging plaats zal vinden zal de spanning op de betonnen elementen toenemen en kunnen er scheuren ontstaan. Stook daarom altijd met 1 graden per 2 dagen uw kachel op.
Stucen in een nieuwbouw woning
Nu wij hebben uitgelegt waar de scheuren vandaan komen wilt u ook weten of er wel gestuct kan worden in uw nieuwbouw woning. Natuurlijk kan dit! De grootste onzin is dan ook wel dat u 5 jaar lang moet wachten omdat er een scheurtje hier en daar in uw muren of plafonds kan komen.Door de speciale technieken van tegenwoordig kan de nieuwbouw gewoon gestuct worden. De materialen zijn veel flexibeler dan voorheen en er komen dan ook nauwelijks nog scheurtjes voor.
Stucen nieuwbouwwoning
Pleisterwerk aangeraden
Wat wel een goede tip is is de keuze van het stucwerk in de nieuwbouw. Kies voor glad pleisterwerk! Waarom? omdat glad pleisterwerk zeer makkelijk bij te werken is mocht dit dan toch gaan scheuren.Andere afwerkingen zoals spachtelputz of spackspuiten zijn afwerkingen met een structuur. Structuur op uw muren of plafonds kan je wel herstellen maar u zult dit dan altijd blijven zien en dat is natuurlijk niet de bedoeling. Gladde muren of plafonds stucen is de afwerking van deze tijd. Het maakt u woning visueel groter en staat ook nog eens heel modern.
Kosten nieuwbouw stuccen
In tegenstelling tot een bestaande woning is het stucen van de nieuwbouw veel goedkoper. Er hoeven geen dikke raaplagen op uw muren worden aangebracht en de wanden in een nieuwbouwwoning zijn net als de plafonds al aardig vlak.De afwerking kan dan ook met een paar mm gerealiseerd worden zodat de materiaal kosten en het arbeidsloon laag kunnen blijven.
Het klinkt een beetje als "wij van wc-eend..."quote:Op woensdag 9 maart 2016 17:08 schreef Sounddragon het volgende:
[..]
Hmm, tis ook al een tijdje geleden dat ik in de bouw zat, maar effe googelen leverde dit op:
[..]
Nou hebben ze het over 'flexibelere materialen', maar je kunt er natuurlijk vergif op innemen dat ze daar een speciaal 'flexibel-achtig' goedje voor gebruiken waarvan het góede spul alleen in de vakhandel verkrijgbaar is.
Komt ook van een bedrijfswebsite af, dus dat klopt ook welquote:Op woensdag 9 maart 2016 18:58 schreef Barrah het volgende:
[..]
Het klinkt een beetje als "wij van wc-eend..."
Hiervoor kun je denk ik het best naar de duurzaamheidsklasse kijken.quote:Op vrijdag 11 maart 2016 18:41 schreef Piles het volgende:
Ik wil binnenkort nog wat kleine paaltjes/latjes in de tuin slaan, voor verschillende doeleinden. Wat voor hout en welke behandelmethoden raden jullie aan om ze niet naar een jaar al verrot te hebben?
Ik heb echt over kleine latjes, van zeg maar 10x5x30 cm ongeveer.
Wij laten het voorzien van renovlies + een laag verfquote:Op woensdag 9 maart 2016 13:57 schreef Vanyel het volgende:
Tnx voor de info. Jammer, ik had juist zo'n zin in een strakgestuct huis.
De oplossing: elektrisch, veilig en ook nog eens handig voor buitenshuis:quote:Op zondag 28 februari 2016 11:26 schreef SHERMAN het volgende:
Het probleem
Een electrische tandenborstel kopen, echter geen stopcontact in de badkamer hebben.
Het resultaat
Een veilige manier op mijn tandenborstel op te laden zonder grote aanpassingen in de badkamer
Kroonsteentje als je geen audiofiel bentquote:Op maandag 14 maart 2016 20:29 schreef Puala het volgende:
Euhm, mijn katten hebben ergens een keer een audio draad doorgebeten (wat ik dus niet eens door heb gehad) en die wil ik fixen. Kan dat simpel? Het is op +- 20 cm van de box gebeurt, maar ik zag al wel dat even snel het stukje van 20 cm er tussenuit halen niet zo makkelijk is. Iemand tips?
Solderen en krimpkous als het achter een plint moetquote:Op maandag 14 maart 2016 20:29 schreef Puala het volgende:
Euhm, mijn katten hebben ergens een keer een audio draad doorgebeten (wat ik dus niet eens door heb gehad) en die wil ik fixen. Kan dat simpel? Het is op +- 20 cm van de box gebeurt, maar ik zag al wel dat even snel het stukje van 20 cm er tussenuit halen niet zo makkelijk is. Iemand tips?
Dat ben ik niet, anders had ik het vast eerder gehoordquote:Op maandag 14 maart 2016 20:33 schreef Isane het volgende:
[..]
Kroonsteentje als je geen audiofiel bent
In t tv meubel, maar ik heb geen soldeerspul..quote:Op maandag 14 maart 2016 20:39 schreef derLudolf het volgende:
[..]
Solderen en krimpkous als het achter een plint moet
FHF?quote:Op maandag 14 maart 2016 20:41 schreef Puala het volgende:
[..]
In t tv meubel, maar ik heb geen soldeerspul..
Mooi. Van de week maar ff fixen dusquote:Op maandag 14 maart 2016 20:47 schreef derLudolf het volgende:
Maar in het meubel/uit het zicht zou ik er gewoon een kroon steun tussen drukken
Hmm zou niemand weten. Misschien via t werk, maar waarom geen kroonsteentje?quote:Op maandag 14 maart 2016 21:01 schreef usernaamvergeten het volgende:
Ik zou 'm solderen. Tweedehands soldeerbout kost je hooguit een tientje, maar je kan er vast wel eentje van iemand lenen.
Nee niet directquote:Op maandag 14 maart 2016 21:03 schreef derLudolf het volgende:
[..]
Niet direct?Kun je stil zitten tegenwoordig?
In Wageningen kun je in elk geval een ophalenquote:Op maandag 14 maart 2016 21:19 schreef Puala het volgende:
[..]
Hmm zou niemand weten. Misschien via t werk, maar waarom geen kroonsteentje?
Hahaha, zo kennen we jequote:Nee niet direct![]()
Deels, een slijmbeursontsteking dwingt je aardigMaar ik ben mijn woonkamer aan het opruimen/omgooien en schoonmaken. Stilzitten? Nee dus
Klets toch niet. Audiodraad kan je net zo goed met een kroonsteentje herstellen.quote:Op maandag 14 maart 2016 21:01 schreef usernaamvergeten het volgende:
Ik zou 'm solderen. Tweedehands soldeerbout kost je hooguit een tientje, maar je kan er vast wel eentje van iemand lenen.
Idem: geklets. Audiodraad kan je prima met een kroonsteentje repareren.quote:Op maandag 14 maart 2016 22:04 schreef usernaamvergeten het volgende:
Ook een kroonsteentje kan, maar daar heb ik het niet zo op. Je draait de aders sneller kapot, trekt ze makkelijker los etc...
t ziet er 1 niet uit, en 2 t blijft een zwakke plek. zeker als je de speakers nog eens moet verplaatsen oid.quote:Op maandag 14 maart 2016 22:14 schreef blomke het volgende:
[..]
Idem: geklets. Audiodraad kan je prima met een kroonsteentje repareren.
Ik had deze opvolging gemist. Onze architect zei ook dat het zo'n vaart niet zou lopen en dat de kans op heftig gescheur heel klein is.quote:Op woensdag 9 maart 2016 18:58 schreef Barrah het volgende:
[..]
Het klinkt een beetje als "wij van wc-eend..."
Blijkbaar, daarom leveren ze ws. niet meer op rekening.quote:Op dinsdag 15 maart 2016 14:09 schreef nightsleeper het volgende:
Iemand ervaring met Zonneboiler Magazijn (zonneboilermagazijn.nl), ze lijken vrij goedkoop te zijn maar ik kan geen ervaringen vinden van klanten en ze leveren niet op rekening.
Iemand van FOK! hier al eens besteld?
Gaat om deze schuttingquote:Op donderdag 17 maart 2016 07:49 schreef Thinkk-Pinkk het volgende:
Even over die schutting van ons hé. Die houten delen zitten tussen de palen geschoven en zitten verder alleen met de afdeklat vast. Nu beweegt die schutting in de wind aardig wat aan de onderkant en klappert daarom. Moet die niet nog ergens vast gemaakt zijn? De bouwer zegt dat moet zetten maar de ene kant staat al even en klappert nog steeds
In de kant waaraan je de temperatuur regelt zit een regelelement, dat is dan naar de knoppen.. precies hetzelfde gehad met onze Grohe kraan paar maanden geleden, nieuwe regeltroep gekocht en erin geprakt, en nu istie weer helemaal perfectoquote:Op vrijdag 18 maart 2016 09:36 schreef Loopfiets het volgende:
Wij hebben een niet al te dure grohe thermostaatkraan in de douche. Sinds een tijdje kan die alleen nog maar warm en heet, niet meer lauw. Op zijn koudst is het water denk ik tussen de 35 en 45 graden. Het voelt alsof ie met draaien een keer is geslipt ofzo en nu wel weer normaal de temperatuur regelt, maar in verkeerde afstelling.
Wat doe ik daaraan?
Ik heb een keer spontaan tijdens het douchen uit irritatie de knop eraf gerukt, dat bleek niet zo slimIk had ff niet door dat het water daar niet afgeschermd zit
Dit is m
[ afbeelding ]
Hehe, ja tegels over tegels plakken lijkt allemaal leuk en makkelijk, maar je schiet jezelf altijd weer in je poot op een later tijdstip.quote:Op vrijdag 18 maart 2016 11:16 schreef Loopfiets het volgende:
Ja dat heb ik van vorige keer wel geleerd
Nieuwe kraan is volgens mij gedoe ivm twee lagen tegels, wordt wat kort allemaal, maar de huidige was ook maar iets van 100. En we gaan verhuizen.. Twijfelgeval dus.
Voelt het echt alsof de knop stuk is? Want misschien is je thermostaat binnenwerk gewoon vervuild en moet die ontkalkt/schoongemaakt worden.quote:Op vrijdag 18 maart 2016 09:36 schreef Loopfiets het volgende:
Wij hebben een niet al te dure grohe thermostaatkraan in de douche. Sinds een tijdje kan die alleen nog maar warm en heet, niet meer lauw. Op zijn koudst is het water denk ik tussen de 35 en 45 graden. Het voelt alsof ie met draaien een keer is geslipt ofzo en nu wel weer normaal de temperatuur regelt, maar in verkeerde afstelling.
Wat doe ik daaraan?
Ik heb een keer spontaan tijdens het douchen uit irritatie de knop eraf gerukt, dat bleek niet zo slimIk had ff niet door dat het water daar niet afgeschermd zit
Dit is m
[ afbeelding ]
afwerken met krimpkous en klaar is Harryquote:Op maandag 14 maart 2016 22:04 schreef usernaamvergeten het volgende:
[..]
Kan je beter van die Wago klemmen nemen. Dat zal prima voldoen, solderen is net wat steviger maar als je voorzichtig om gaat met de draad is er niks aan de hand.
[ afbeelding ]
Ook een kroonsteentje kan, maar daar heb ik het niet zo op. Je draait de aders sneller kapot, trekt ze makkelijker los etc...
Ik heb geen idee, kan best, maar als ik erop Google kom ik vanalles tegen over knoppen die eraf kunnen. Als ik de mijne eraf trek, spuit ie leeg.quote:Op vrijdag 18 maart 2016 17:00 schreef Nixxor het volgende:
[..]
Voelt het echt alsof de knop stuk is? Want misschien is je thermostaat binnenwerk gewoon vervuild en moet die ontkalkt/schoongemaakt worden.
https://www.google.nl/#q=thermostaatkraan+ontkalken
Bovenstaande is niet relevant meer.quote:Op zaterdag 19 maart 2016 11:55 schreef Lucky_Strike het volgende:
Ik wil mijn schuur even beitsen zodat die er weer een beetje fatsoenlijk uit ziet voor de verkoop van ons huis. Ik zie veel verschillende soorten beits, tuinmeubel, schutting, tuinhout, schuur en tuinhuis. Nou lijkt het een logische keuzen om voor de schuur en tuinhuisvariant te gaan. Maar wat is nou het verschil tussen die beitsen? Ik zie alleen verschil in beschermingsjaren. Nou zijn die jaren niet zo boeiend voor ons, kan ik dan een goedkopere variant nemen? Het prijsverschil is toch weer 7 euro per pot.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |