abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_158908671
Ik kan niet in de toekomst kijken. Maar ik hoop het niet. We leven ineen SAMENleving
pi_158908747
Carpe DiEM
Sjaak Scheele 3 jan 2016 Carpe DiEM2016-01-03T11:20:07+00:00

varoufakisYanis Varoufakis zal op 9 februari in Berlijn zijn beweging DiEM 25 presenteren. DiEM staat voor Democracy in Europe Movement. 25 verwijst naar 2025, hopelijk het jaar dat we in Europa een internationaal samenwerkingsverband kennen dat democratisch is.

Ik vind DiEM een mooi acroniem. Diem is in het Latijn de accusativus of lijdend voorwerpsvorm van dies (dag). Zo komt het voor in de bekende uitdrukking carpe diem (pluk de dag). Ten aanzien van DiEM 25 kunnen we in de toekomst mogelijk ook zeggen: carpe DiEM. Wat een optimistische boodschap inhoudt voor deze Europese beweging.

Manifest
DiEM 25 wil een derde alternatief zijn tussen de doodlopende weg van hernieuwd nationalisme en de democratievrije EU-instellingen. De pan-Europese beweging heeft één radicaal doel: democratisering van de EU. Varoufakis wil in ieder geval proberen te voorkomen dat de EU implodeert. Dat pakt desastreus uit. Het uitstekende (lange) artikel ‘Een punt achter de eenheidsmunt?‘ van Herman Michiel op Ander Europa laat dat bijvoorbeeld zien. Opties en gevolgen van een exit uit de euro passeren daar uitgebreid de revue.

Voor DiEM 25 is er nu al – eerder dan ik had verwacht – een voorlopig manifest: Een Manifest voor Democratisering van Europa. De openingszin – of ik het had voorvoeld – klinkt welbekend, in het Engels: ‘A spectre is haunting the Powers of Europe’. Dit komt nagenoeg overeen met de openingszin van het Communistisch Manifest van Marx en Engels. Dat begint met ‘A spectre is haunting Europe’ (Een spook waart door Europa).

2025
Spoken, zoals xenofobie, waren echter al rond. De eurocrisis leidt volgens Varoufakis tot dergelijke symptomen. Net als in het Interbellum is er wanhoop en angst. Dan zien we een opleving van nationalisme, racisme en neonazi’s. Een val van het kapitalistische Europa opent niet automatisch de weg naar een andere, betere wereld, maar kan een catastrofe brengen. Daarom moeten we het minder kwade, de EU, verdedigen om tijd te winnen om een goed alternatief te ontwikkelen.

Als streefdatum in de toekomst is 2025 gekozen omdat het veel tijd kost om gedachteprocessen om te turnen. Nu draait politiek in hoofdzaak om nationale belangen die via onnavolgbare wegen ergens in een EU-politiek uitmonden. Dat moet andersom. De nieuwe beweging moet op radicaal internationalisme gegrondvest zijn. Ze moet eerst de Europese gemene deler adresseren en dat moet van daaruit weerslag vinden in nationale en regionale politieke processen.

Beweging
Tien jaar is lang. Varoufakis stelt zelfs dat het om een schier utopische onderneming gaat. Falen loopt echter zeker uit op een dystopie voor Europa. De moeilijkheid van het project heb ik zelf in zekere mate ervaren. Vanaf mijn eerste bijdrage op Krapuul hecht ik belang aan een geïntegreerder en democratischer Europa; ‘Europarcours: Finse bommen‘ gaat over egoïstische Finnen ten opzichte van gemeenschappelijke Europese afspraken. In honderden bijdragen sindsdien draait draait mijn pleidooi om erkenning van de noodzaak van een centrale rol van Europa bij het ontwikkelen van een linkse politiek. Maar ook op Krapuul zijn de meningen verdeeld en heb ik tal van bitterzure reacties gekregen. Ten langen leste komt er nu wellicht schot in een democratisering van Europese politiek als een intellectueel zwaargewicht als Varoufakis zich inzet.

Als de onderneming onvoorstelbaar lastig is, begin je waarschijnlijk het beste met een beweging en niet met een Europese politieke partij. In een beweging hoef je niet meteen een programma te presenteren maar kun je je in eerste instantie focussen op een beperkte doelstelling: democratisering van Europa. Na verloop van tijd zal er echter wel een Europese politieke partij nodig blijken om aan eisen voldoende kracht bij te zetten.

- See more at: http://www.krapuul.nl/eld(...)sthash.nMYVtnIV.dpuf
Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
  donderdag 7 januari 2016 @ 19:36:08 #53
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_158908769
Men heeft ook wat teveel te verliezen voor een revolutie trouwens. Daar gaan weinig mensen hun baan/uitkering of wat dan ook voor op het spel zetten.
pi_158908812
quote:
0s.gif Op donderdag 7 januari 2016 19:27 schreef Westerling het volgende:

[..]

Precies, zo'n beetje het volledige voormalige politieke spectrum moet het dan met elkaar gaan rooien en is dus totaal tandeloos en verlamd. Waardoor de ontevredenheid alleen maar verder toeneemt en het uiteindelijk alsnog klapt.

Wat 'klapt' ? Het kabinet valt? Dat zou best kunnen.
Weer nieuwe verkiezingen? Misschien daarna weer een instabiele regering?
Dat kan.

quote:
Of ze zullen zich aan moeten passen aan wat het volk wil, maar voorlopig godverdommen ze het en dat gaan ze denk ik nog wel even volhouden.
Wat wil 'het volk" dan ? Stoppen van de asielstroom? Dat willen toch alle politieke partijen ?
Grenzen strenger bewaken? Alle partijen en landen willen de buitengrenzen van EU strenger hebben .
Als dat faalt dan valt men terug op zelf de eigen grenzen weer controleren. Geen ontkomen aan.
Ik las laatst opiniepeilingen dat het volk in meerderheid vind dat het mogelijk moet zijn asiel aan te vragen in Nederland. ... Dit is ook wat het volk 'wilt" .
pi_158908824
Het gaat nog niet slecht genoeg, maar geef het nog een paar jaar als de opbouw niet verstoort word.
“The problem with socialism is that you eventually run out of other people’s money.”
pi_158908827
quote:
0s.gif Op donderdag 7 januari 2016 19:32 schreef Eufonie het volgende:

[..]

Nee, eerder dat een PVV een beginnend symptoom is van actieve verandering binnen het politieke draagvlak bij de gemiddelde bevolking. Tegenwoordig zien wij de opkomst van nationaal-socialisme, fascisme of communisme te snel als een plots proces onderwijl er (tien plus) jaren aan voorafgingen via kleine doch overeenkomstige stapjes. Wil je het politieke draagvlak in de samenleving veranderen, en bijvoorbeeld qua immigratie en multiculturalisme meer naar rechts draaien dan heb je een kleine elite nodig gevolgd door een grote actieve meerderheid in de middenklasse. Idem dat Lenin een revolutionaire voorhoede nodig vond, of Hitler een Schutzstaffel, is er een leidende factor nodig voor "het volk" (veelal de onderklasse en onwetende middenklasse) welke echter alleen op kan komen als er vanuit de onderklasse al interesse en noodzaak geacht wordt voor verandering van draagvlak. Echter, dit wordt veelal geuit op een anti-intellectuele, simpele en vaak incorrecte manier welke draagvlak bij de middenklasse kleinschalig houdt. Pas als het draagvlak bij de onderklassen groot genoeg is kan er vanuit de midden- en bovenklasse een theorie geformuleerd worden waarin men verenigd kan worden om op (inter)nationaal niveau het politieke spectrum in de bevolking actief te veranderen. Wilders is daarin dus een eerste stap.

Zie het als met grenzen; als je tegenwoordig stelt dat grenscontrole, het sluiten van grenzen of een soortgelijke maatregelen nodig (gaan) zijn zit er wel een zeker stigma op, maar ook veel acceptatie en wederhoor. Stelde je dit twintig jaar geleden was je een 'neo-nazi'. Tijden veranderen. Langzaam, maar het gebeurd en mogelijk is de immigratiecrisis gecombineerd met kritiek op de Europese Unie en een "Russische dreiging" een absolute katalysator.
Een leuk verhaal maar ik kan dat niet plaatsen bij het verhaal over een revolutie zoals bij de arabische lente waar Karskens het over heeft. Dat waren geen langzame veranderingen.
  donderdag 7 januari 2016 @ 19:38:24 #57
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_158908851
quote:
0s.gif Op donderdag 7 januari 2016 19:36 schreef Hexagon het volgende:
Men heeft ook wat teveel te verliezen voor een revolutie trouwens. Daar gaan weinig mensen hun baan/uitkering of wat dan ook voor op het spel zetten.
De economie verslechtert. Kwestie van tijd.
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
pi_158908856
Mei pas? Waarom niet volgende week?
En dan nu, Peachbird bericht:
-
Als van rossum, maar dan slim.
pi_158908909
quote:
0s.gif Op donderdag 7 januari 2016 19:36 schreef Hexagon het volgende:
Men heeft ook wat teveel te verliezen voor een revolutie trouwens. Daar gaan weinig mensen hun baan/uitkering of wat dan ook voor op het spel zetten.
Een opwelling van haat tegen buitenlanders gaat vaak heel direct met geweld tegen buitenlanders .
Dat is geen revolutie.
pi_158908937
quote:
0s.gif Op donderdag 7 januari 2016 19:38 schreef Peachbird het volgende:
Mei pas? Waarom niet volgende week?
Dan heeft Karskens zijn bridgetournooi in Atlanta.
pi_158909013
quote:
0s.gif Op donderdag 7 januari 2016 19:37 schreef Wespensteek het volgende:

[..]

Een leuk verhaal maar ik kan dat niet plaatsen bij het verhaal over een revolutie zoals bij de arabische lente waar Karskens het over heeft. Dat waren geen langzame veranderingen.
Karskens vergelijkt (West-/Noord-)Europa te veel met de Arabische landen waarbij er op cultureel/sociaal-economisch/perspectiefvlak/politiek en radicalisme dermate grote verschillen zijn dat je het niet gelijk kan trekken mijns inziens. Daarom probeerde ik er een meer Europese kijk op te geven. Geen idee of je "leuk verhaal" sarcastisch bedoeld was of niet, maar het is ook slechts een vluchtige uiteenzetting.
In order to understand, I destroyed myself
- Fernando Pessoa
  donderdag 7 januari 2016 @ 19:42:53 #62
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_158909030
quote:
0s.gif Op donderdag 7 januari 2016 19:38 schreef Peachbird het volgende:
Mei pas? Waarom niet volgende week?
Op 1 juni is iedereen deze uitspraken alweer vergeten als de revolutie niet heeft plaatsgevonden.
  donderdag 7 januari 2016 @ 19:43:21 #63
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_158909050
quote:
0s.gif Op donderdag 7 januari 2016 19:39 schreef Bluesdude het volgende:

[..]

Een opwelling van haat tegen buitenlanders gaat vaak heel direct met geweld tegen buitenlanders .
Dat is geen revolutie.
Nee maar Karskens heeft het over een revolutie
pi_158909091
quote:
0s.gif Op donderdag 7 januari 2016 19:42 schreef Eufonie het volgende:

[..]

Karskens vergelijkt (West-/Noord-)Europa te veel met de Arabische landen waarbij er op cultureel/sociaal-economisch/perspectiefvlak/politiek en radicalisme dermate grote verschillen zijn dat je het niet gelijk kan trekken mijns inziens. Daarom probeerde ik er een meer Europese kijk op te geven.
Dat is prima maar ik begrijp met jouw uitleg nog steeds niet wat Karskens daar nu schrijft. Ik vind het nogal wat om de suggestie te wekken dat Wilders de leiding gaat nemen bij een revolutie. Wilders heeft altijd de democratie hoog in het vaandel gehouden en ik vind het een zware aantijging.
pi_158909128
quote:
0s.gif Op donderdag 7 januari 2016 19:39 schreef Bluesdude het volgende:

[..]

Een opwelling van haat tegen buitenlanders gaat vaak heel direct met geweld tegen buitenlanders .
Dat is geen revolutie.
Er is geen haat tegen buitenlanders er is haat tegen onze identiteit, cultuur en lebensraum ondermijnende invasie.
En dan nu, Peachbird bericht:
-
Als van rossum, maar dan slim.
pi_158909189
quote:
0s.gif Op donderdag 7 januari 2016 19:32 schreef Eufonie het volgende:

Zie het als met grenzen; als je tegenwoordig stelt dat grenscontrole, het sluiten van grenzen of een soortgelijke maatregelen nodig (gaan) zijn zit er wel een zeker stigma op, maar ook veel acceptatie en wederhoor. Stelde je dit twintig jaar geleden was je een 'neo-nazi'.
neo-nazi? Je fantaseert . 20 jaar geleden herinnerde men zich nog de situatie van voor 1985 met wel duidelijk controles aan de grensovergangen.
Men vond dat echt niet nazi-achtig.
  donderdag 7 januari 2016 @ 19:47:04 #67
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_158909200
quote:
0s.gif Op donderdag 7 januari 2016 18:15 schreef Ryan3 het volgende:

[..]

Wat denken jullie? Hebben we maar één incident nodig en dan breekt de Europese Lente uit?
Ik denk niet dat er een revolutie uitbreekt in de betekenis van het met geweld afzetten van de regering. Dat is ook niet nodig in een functionerende democratie, wij krijgen iedere 4 jaar de kans om op volstrekt legale wijze via verkiezingen een revolutie te houden.

Wel ben ik er van overtuigd dat er een crisis zal ontstaan waar de overheid geen controle meer heeft over wat er gebeurt. Die gewelddadigheden zullen dan tussen Nederlanders en moslims plaatsvinden. Van welke intensiteit dat is weet ik niet. Dat kan varieren van het in brand steken van moskeeen tot het daadwerkelijk met slag- en steekwapens op de vuist gaan van groepen. Het kan wel nog jaren duren voordat dit gebeurt. Eerst moet de situatie nog verder verslechteren en de spanning verder toenemen. Maar een vonk in het kruitvat zal dan de boel in lichterlaaie zetten.
quote:
Ik zie wel dat mensen over geweld praten; ik zie dat het politieke leiderschap compleet faalt c.q. contact heeft verloren met de bevolking (althans een groot gedeelte daarvan); ik zie verder dat alles gewoon doorgaat op de ingeslagen weg van Merkel op 6 september 2015.
Ik voorspel wel tamelijk grote beroering als er nog iets gebeurt in de sfeer van een grote terroristische aanslag iig. In alle EU-landen.
En vlak daarin ook niet de economische onvrede uit trouwens, want dat is een stapelingseffect.

De pleuris zou kunnen uitbreken.
Maar een revolutie?
Zie ook deze waarschuwing van de Chef van het Zwitserse leger over de aanstaande Europese burgeroorlog:
quote:
Swiss Army Chief:
Europe 'on The Verge of Civil War'
Advises People to Arm Themselves
BY NICOLAI SENNELS

Society in western Europe is on the verge of breaking down amid chaotic violence caused by economic dislocation, mass immigration and terrorism. This is not the view of some ‘crazy survivalist’ but of the head of the Swiss Armed Forces.

Lieutenant-General André Blattmann has issued a warning to the Swiss people that society is dangerously close to collapse and advised those not already armed as part of the Swiss Army reserve to take steps to arm themselves. Blattmann has been head of the Armed Forces since, 1 March 2009 and his words carry very significant weight in a country in which several Citizens’ Initiative referenda against burqas and mosques have proven enormously popular as concerns grow about immigration and Islamisation.

In the last two World Wars, the Swiss combination of mountains and armed citizenry preserved the country’s peace and neutrality, but in the coming conflict, Switzerland already has its own massive fifth column.

According to the newspaper Deutsche Wirtschafts Nachrichten:

The situation is growing increasingly risky, Blattman begins.

“The threat of terror is rising, hybrid wars are being fought around the globe; the economic outlook is gloomy and the resulting migration flows of displaced persons and refugees have assumed unforeseen dimensions.”

Blattmann: “Social unrest can not be ruled out”, the vocabulary in public discourse will “dangerously aggressive.”

“The mixture is increasingly unappetizing” Blattmann sees the basis of Swiss prosperity and society, “has long been once again called into question.”

He recalls the situation around the two world wars in the last century and advises Switzerland, to arm themselves.

The Swiss Armed Forces have in the past held general manouvres in which the starting point was social unrest in neighbouring countries.
They, of course, include France and Austria, both of which face massive problems with immigration, Islamisation and elite repression of popular concern about what is going on. The Lieutenant-General’s warning echoes that of Rear Admiral Chris Parry in 2006, when he said that the combination of immigration and Islam would cause “a civilisational collapse on a par with the fall of the Roman Empire”.

At the time, Parry was quizzed by hostile journalists but stuck to his guns, as did the then head of the British Armed Forces, who defended him on the basis that he hadn’t said that it definitely would happen, but was only warning what would happen unless the politicians addressed the problems. Needless to say, they failed to do so, in fact, they actually speeded the whole process up.
http://speisa.com/modules(...)-urgent-warning.html

Dit komt ook overeen met het model wat ik verwacht. Als slechts 1 promille van de bevolking begint te rellen is er sprake van ernstige sociale onlust. Als slechts 5 promille van de bevolking gaat rellen dan is de overheid alle controle hierover kwijt en kan slechts wachten totdat het vanzelf uitwoedt.
The End Times are wild
pi_158909204
quote:
0s.gif Op donderdag 7 januari 2016 19:42 schreef Hexagon het volgende:

[..]

Op 1 juni is iedereen deze uitspraken alweer vergeten als de revolutie niet heeft plaatsgevonden.
Dat ligt er dus maar aan, Hex. Als er één aanslag bij komt zoals in Parijs, wat dan?
I´m back.
pi_158909230
quote:
0s.gif Op donderdag 7 januari 2016 19:36 schreef Hexagon het volgende:
Men heeft ook wat teveel te verliezen voor een revolutie trouwens. Daar gaan weinig mensen hun baan/uitkering of wat dan ook voor op het spel zetten.
Ik zal geen traan laten om de defenestratie van Draghi en Verhofstadt, maar de situatie dat het vege lijf en de orde gered moet worden kan wel tot wezenlijke veranderingen leiden. Er hoeft geen revolutie te komen.

Die zal er ook niet komen, want dankzij o.a. onze Saudische vrienden en hun terrorisme is er een behoorlijke politiestaat opgetuigd die heel geschikt is om revolutionairen met een plan tijdig uit te schakelen.
Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
pi_158909273
quote:
14s.gif Op donderdag 7 januari 2016 18:22 schreef xpompompomx het volgende:
Ik kan niet wachten tot analfabete pvv'erts van pagina's als 'steun de pvv' de straat op gaan om zich flink voor lul te zetten.
pi_158909286
quote:
0s.gif Op donderdag 7 januari 2016 19:44 schreef Wespensteek het volgende:

[..]

Dat is prima maar ik begrijp met jouw uitleg nog steeds niet wat Karskens daar nu schrijft. Ik vind het nogal wat om de suggestie te wekken dat Wilders de leiding gaat nemen bij een revolutie. Wilders heeft altijd de democratie hoog in het vaandel gehouden en ik vind het een zware aantijging.
Wilders zal ook geen revolutie leiden, daar ben ik het absoluut mee oneens. Hij blijft democratie als essentieel zien en zal zich ongetwijfeld fel uitspreken tegen de oproep tot andere staatsvormen. In mijn stukje had ik, nadat je het al geciteerd had, een zin toegevoegd omtrent "useful idiots". Binnen revolutionaire politiek worden "useful idiots" veelal aangeduid als hen die zonder hun medeweten de basis leggen voor meer radicaal gedachtegoed en hier uiteindelijk zelf slachtoffer van worden. Het zijn de Poolse intellectuelen welke het communistisch gedachtegoed in de jaren '30 probeerde te verspreiden in Polen (en hierin door de Sovjet-Unie gesteund werden) om na de binnenval van de Sovjet-Unie zelf door communisten vermoord te worden.

Natuurlijk, een extremiteit talloze factoren hoger dan wat er nu ook speelt, maar een Wilders of Pegida kan wel een basis vormen voor minder-democratische politiek in de toekomst, losstaand of een meerderheid het hiermee eens is of niet.

Verder geen goed stuk van Karskens in mijn ogen.
In order to understand, I destroyed myself
- Fernando Pessoa
pi_158909312
quote:
0s.gif Op donderdag 7 januari 2016 19:45 schreef Peachbird het volgende:

[..]

Er is geen haat tegen buitenlanders er is haat tegen onze identiteit, cultuur en lebensraum ondermijnende invasie.
ach ja .... in denial. ...... was de handen in onschuld. " wij" the good guys en slachtoffer
etnische haat is een gegeven... van allerlei groepen.
De meeste migranten die in Nederland wonen zijn helemaal niet zo van haat tegen Nederlandse cultuur. Er zijn veel meer Nederlanders die hen en hun cultuur haten..
pi_158909419
quote:
0s.gif Op donderdag 7 januari 2016 19:47 schreef Weltschmerz het volgende:

[..]

Ik zal geen traan laten om de defenestratie van Draghi en Verhofstadt, maar de situatie dat het vege lijf en de orde gered moet worden kan wel tot wezenlijke veranderingen leiden. Er hoeft geen revolutie te komen.

Die zal er ook niet komen, want dankzij o.a. onze Saudische vrienden en hun terrorisme is er een behoorlijke politiestaat opgetuigd die heel geschikt is om revolutionairen met een plan tijdig uit te schakelen.
Er moet wel een revolutie komen maar niet een die gekaapt wordt in de chaos van geweld, wij moeten het zelf doen als het om verdediging gaat en niet opkijken naar politici die hier de oorzaak van zijn. Er zijn verder genoeg capabele kandidaten om de plek in te nemen van de policor landveraders die nu helaas nog op hun post zitten.
En dan nu, Peachbird bericht:
-
Als van rossum, maar dan slim.
pi_158909436
Ik weet niet of ik mijn schaarse vrije dagen moet opnemen voor dit soort zaken, ik wil ook gewoon vakantie enzo, chillen, mijn eigen zaken uitzoeken enz,
.
  donderdag 7 januari 2016 @ 19:52:14 #75
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_158909452
quote:
0s.gif Op donderdag 7 januari 2016 19:47 schreef Ryan3 het volgende:

[..]

Dat ligt er dus maar aan, Hex. Als er één aanslag bij komt zoals in Parijs, wat dan?
Er kunnen best anti moslim acties plaatsvinden. Maar voor een revolutie denk ik dat weinig mensen zich zullen gaan opofferen.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')