Game on.quote:Parijs is vrijdagavond opgeschrikt door schietpartijen, gijzelingen en explosies. Daarbij vielen zeker 127 doden. Ook raakten 180 mensen gewond, van wie er 80 zeer slecht aan toe zijn. Een overzicht van de gebeurtenissen.
Wat is er vrijdagavond gebeurd?
Vrijwel gelijktijdig begonnen er op verschillende plekken in de Franse hoofdstad schietpartijen en waren er explosies. Dit gebeurde in het oostelijk deel van het centrum van Parijs.
De eerste schietpartij werd gemeld bij restaurant Le Petit Cambodge aan de Rue Bichat. Daarbij vielen zeker twee doden en zeven gewonden.
Ook gingen terroristen het Theater Bataclan aan de Boulevard Voltaire binnen tijdens een optreden van de Californische rockband Eagles of Death Metal en gijzelden de aanwezigen. Hierbij vielen de meeste slachtoffers, ongeveer honderd. Bij invallen van de Franse politie iets na middernacht zijn zeker drie terroristen gedood.
Ook op de Avenue de la République, de Boulevard Beaumarchais, de Rue de Charonne en op de Boulevard Voltaire, niet ver van theater Bataclan, zijn aanslagen gemeld.
Verder waren er buiten het stadion Saint-Denis explosies te horen. Daar voetbalde op dat moment Frankrijk een vriendschappelijke wedstrijd tegen Duitsland. Die werd gewoon doorgespeeld. President François Hollande, die bij de wedstrijd aanwezig was, werd door zijn beveiligers uit het stadion gehaald. In de buurt van de explosies vielen zeker drie doden. Het gaat hier waarschijnlijk om zelfmoordaanslagen.
Wat weten we over de daders?
Islamitische Staat heeft de aanslagen inmiddels opgeëist en ook de Franse president Hollande heeft de terreurgroep aangewezen als dader. De president zei dat aanvallen buiten het land door IS zijn georganiseerd en met hulp in Frankrijk zijn uitgevoerd.
Volgens de Franse justitie zijn er bij de aanslagen zeker acht terroristen omgekomen, waarvan zeven omdat ze zichzelf met explosieven hebben opgeblazen. Mogelijk lopen er ook nog terroristen vrij rond.
Getuigen, waaronder radiojournalist Julien Pearce op radiozender Europe 1, noemen de aanslagplegers 'zeer jong en zeer beheersd'. Pearce was bij het concert aanwezig. De drie terroristen die in theater Bataclan om zich heen schoten zouden geen gezichtsbedekking hebben gedragen en tijdens het schieten geen woord hebben gezegd. 'Een van hen leek een gewone jongen, die een kalasjnikov vasthield. Dat was alles', aldus Pearce.
Onder de daders van de aanslagen van Parijs was ook een vrouw, meldt wederom radiozender Europe 1 op basis van gesprekken met ooggetuigen. Bij de lichamen van twee daders zijn een Syrisch en een Frans paspoort gevonden. Een van de auto's die door de daders is gebruikt, zou een Belgisch kenteken hebben.
Wat zijn de (politieke) reacties?
'Een oorlogshandeling', noemt de Franse president Hollande de aanslagen. 'Geconfronteerd met terreur moet Frankrijk sterk zijn, groot zijn, en de overheid moet kracht uitstralen. Dat zal gebeuren. We moeten ook een beroep doen op iedereen om verantwoordelijkheid te nemen', zo zei Hollande in een toespraak.
'Dit is een aanslag op de menselijkheid', zei de Amerikaanse president Barack Obama gisteren direct na de aanslagen. Hij benadrukte dat de Verenigde Staten Frankrijk willen helpen bij het onderzoek naar de aanslagen. Ook China heeft de aanslagen in Parijs veroordeeld en is bereid om Frankrijk en de internationale gemeenschap te helpen in de strijd tegen terrorisme.
Mark Rutte reageert geschokt en noemt de aanslagen 'werkelijk afschuwelijk'. 'We hebben hier te maken met extremisten die maar één doel hebben: onze westerse samenleving destabiliseren door haat te zaaien. Ons beste antwoord aan deze barbaren is dat we ons niet uit elkaar laten spelen. We laten ons niet intimideren. Wij zijn met meer, we wijken niet voor onverdraagzaamheid. Geweld en extremisme zullen nooit winnen van vrijheid.'
Welke maatregelen zijn er nu genomen?
In Frankrijk is de noodtoestand uitgeroepen. Daarmee kan beter ingegrepen worden bij groot dreigend gevaar of vermoeden daarvan. Zo hebben leger en politie ruime bevoegdheden om invallen te doen en mensen aan te houden. Ook worden de grenzen gesloten. Luchthavens blijven wel open en treinen blijven rijden.
Minister-president Rutte raadt reizigers naar Frankrijk aan om extra waakzaam te zijn. Maar ook in Nederland zijn extra veiligheidsmaatregelen genomen, zowel zichtbaar als ontzichtbaar. De grensbewaking opgeschaald en geïntensiveerd, met name voor alle verkeer herleidbaar tot Frankrijk. Dit geldt ook voor luchthavens en treinstations.
http://m.parool.nl/parool(...)t-nu-toe-weten.dhtml
De voortvluchtige terrorist:
http://www.telegraaf.nl/b(...)n_vrijgelaten__.html
Ik voel ook een vastberadenheid, maar die vind ik zelf niet zo positief.quote:Op vrijdag 20 november 2015 17:41 schreef Elzies het volgende:
Steek een vette middelvinger op. Ga gewoon door met leven. Die vastberadenheid begin ik steeds meer te voelen.
waarom? Ik zei net ook al, iemand die deze aanslagen pleegt in naam van Allah heeft niks met de islam te maken, behalve dan dat ze zelf claimen van wel.quote:
Ja, natuurlijk. Weet jij een alternatief dan?quote:Op vrijdag 20 november 2015 17:41 schreef Elzies het volgende:
Steek een vette middelvinger op. Ga gewoon door met leven. Die vastberadenheid begin ik steeds meer te voelen.
Zal ik een geheimpje verklappen:quote:Op vrijdag 20 november 2015 17:43 schreef Marrije het volgende:
[..]
waarom? Ik zei net ook al, iemand die deze aanslagen pleegt in naam van Allah heeft niks met de islam te maken, behalve dan dat ze zelf claimen van wel.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Die Lebenslust bringt dich um.
Dus off-topic titel, weg ermee.quote:Op vrijdag 20 november 2015 17:43 schreef Marrije het volgende:
[..]
waarom? Ik zei net ook al, iemand die deze aanslagen pleegt in naam van Allah heeft niks met de islam te maken, behalve dan dat ze zelf claimen van wel.
Sommige mensen hebben moeite om een tegenlicht in te zien.quote:Op vrijdag 20 november 2015 17:43 schreef Marrije het volgende:
[..]
waarom? Ik zei net ook al, iemand die deze aanslagen pleegt in naam van Allah heeft niks met de islam te maken, behalve dan dat ze zelf claimen van wel.
Hou toch op, de islam is een vergif in de handen van jonge zoekende zielen. (zo spiritueel genoeg?)quote:Op vrijdag 20 november 2015 17:43 schreef Marrije het volgende:
[..]
waarom? Ik zei net ook al, iemand die deze aanslagen pleegt in naam van Allah heeft niks met de islam te maken, behalve dan dat ze zelf claimen van wel.
Wat is daar niet positief aan? Ik laat mijn leven echt niet gijzelen door een school aan gekken en andersoortige gestoorden die het klaarblijkelijk leuk vinden om valse bommeldingen te doen of zelf gefabriceerde nep pakketjes neer te leggen op plekken waar veel mensen komen. Dat zien we nu gebeuren.quote:Op vrijdag 20 november 2015 17:42 schreef truthortruth het volgende:
[..]
Ik voel ook een vastberadenheid, maar die vind ik zelf niet zo positief.
Open dan een ander topic.quote:Op vrijdag 20 november 2015 17:45 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Sommige mensen hebben moeite om een tegenlicht in te zien.
ja gaat hier over Parijs en ISquote:
Laten we wel zijn: je hebt nog altijd meer kans om in het verkeer om te komen.quote:Op vrijdag 20 november 2015 17:46 schreef Elzies het volgende:
[..]
Wat is daar niet positief aan? Ik laat mijn leven echt niet gijzelen door een school aan gekken en andersoortige gestoorden die het klaarblijkelijk leuk vinden om valse bommeldingen te doen of zelf gefabriceerde nep pakketjes neer te leggen op plekken waar veel mensen komen. Dat zien we nu gebeuren.
Wordt ik slachtoffer van een terroristische daad, dan kan ik er toch weinig aan doen. Ik ben niet bang voor de dood, maar ik verdedig het leven. Moeten meer mensen doen.
Blijkt die na een hele middag discussies nog niet te snappen.quote:Op vrijdag 20 november 2015 17:46 schreef StaceySinger het volgende:
[..]
ja gaat hier over Parijs en IS
dus islam is vrede kan weg
NWS / Acute Veiligheidssituatie Dortmundquote:
in principe heb je gelijk, ware het niet dat er nog steeds heel veel mensen zijn die dat niet zien. Er zijn heel veel mensen die toch nog denken dat het een extreme vorm van islam is.quote:Op vrijdag 20 november 2015 17:44 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Dus off-topic titel, weg ermee.
Als de islam niets te maken heeft met de aanslagen in Parijs dan slaat het dus nergens op.
Maar we gaan de TT niet aanpassen omdat jij dat vindt.quote:Op vrijdag 20 november 2015 17:44 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Dus off-topic titel, weg ermee.
Als de islam niets te maken heeft met de aanslagen in Parijs dan slaat het dus nergens op.
Dat vind ik echt zo'n dooddoener argument.quote:Op vrijdag 20 november 2015 17:47 schreef Morendo het volgende:
[..]
Laten we wel zijn: je hebt nog altijd meer kans om in het verkeer om te komen.
Walgelijk, echt walgelijk.quote:Op vrijdag 20 november 2015 17:48 schreef Marrije het volgende:
[..]
in principe heb je gelijk, ware het niet dat er nog steeds heel veel mensen zijn die dat niet zien. Er zijn heel veel mensen die toch nog denken dat het een extreme vorm van islam is.
waarom niet?quote:Op vrijdag 20 november 2015 17:48 schreef Specularium het volgende:
[..]
Maar we gaan de TT niet aanpassen omdat jij dat vindt.
Maar dat is toch ook zo? Wat ben je aan het trollen geslagen, Marije.quote:Op vrijdag 20 november 2015 17:48 schreef Marrije het volgende:
Er zijn heel veel mensen die toch nog denken dat het een extreme vorm van islam is.
zou het een strategie zijn, zoveel mogelijk bommeldingen overal, false reports en dan wanneer de politie lakser wordt, een grote knal?quote:Op vrijdag 20 november 2015 17:47 schreef myShizzle het volgende:
[..]
NWS / Acute Veiligheidssituatie Dortmund
...nog niets en daar zal het vast wel bij blijven, maar toch...
quote:Op vrijdag 20 november 2015 17:44 schreef Morendo het volgende:
[..]
Zal ik een geheimpje verklappen:Lekker Midas Dekkers nadoen. Hij was grappiger.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Dit, dus.
Als ik in Parijs of Brussel zou wonen zou ik me wellicht iets angstiger voelen, maar momenteel voel ik me gewoon 'zen'.quote:Op vrijdag 20 november 2015 17:49 schreef Elzies het volgende:
[..]
Dat vind ik echt zo'n dooddoener argument.
als je extreem islamitisch wilt zijn dan pleeg je geen aanslagen op onschuldige mensen. Waarom vind jij dat getrol?quote:Op vrijdag 20 november 2015 17:50 schreef Morendo het volgende:
[..]
Maar dat is toch ook zo? Wat ben je aan het trollen geslagen, Marije.
ga je nu Moslim propaganda posten ?quote:
Wispelturig heurrr, laten ze wat van zich in het openbaar horen, is het nu weer moslim propaganda. Het is ook nooooooittt goed.quote:Op vrijdag 20 november 2015 17:53 schreef StaceySinger het volgende:
[..]
ga je nu Moslim propaganda posten ?
Nee, dat is Istislam.quote:Op vrijdag 20 november 2015 17:54 schreef deedeetee het volgende:
Islam betekend : onderwerping en wat heeft dat nou met vrede te maken ?
Wat wordt de volgende: Oproep voor stille tocht voor de daders?quote:Op vrijdag 20 november 2015 17:48 schreef Specularium het volgende:
[..]
Maar we gaan de TT niet aanpassen omdat jij dat vindt.
Ik denk niet dat je zulke uitspraken kunt doen over de motieven van andere mensen. Het is gewoon de aloude 'No True Scotsman' drogreden die jij hier verkoopt. Laat me raden: wanneer een moslim zegt dat op homoseksualiteit en apostasie de doodstraf staat dan is dat ook geen echte moslim?quote:Op vrijdag 20 november 2015 17:52 schreef Marrije het volgende:
[..]
als je extreem islamitisch wilt zijn dan pleeg je geen aanslagen op onschuldige mensen. Waarom vind jij dat getrol?
Der valt daarin wel een duidelijke nuance te maken als men de tekst bestudeert, de Islamitische literatuur maakt een duidelijke case met haar houding tov geloofsafval en homoseksualiteit, rechtvaardigen om onschuldige mensen te doden moet je toch wel wat meer door de regels lezen op een creatieve wijze.quote:Op vrijdag 20 november 2015 17:55 schreef Morendo het volgende:
[..]
Ik denk niet dat je zulke uitspraken kunt doen over de motieven van andere mensen. Het is gewoon de aloude 'No True Scotsman' drogreden die jij hier verkoopt. Laat me raden: wanneer een moslim zegt dat op homoseksualiteit en apostasie de doodstraf staat dan is dat ook geen echte moslim?
joh ga jij in je eentje een topic beginnen over de islamquote:Op vrijdag 20 november 2015 17:57 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Der valt daarin wel een duidelijke nuance te maken als men de tekst bestudeert, de Islamitische literatuur maakt een duidelijke case met haar houding tov geloofsafval en homoseksualiteit, rechtvaardigen om onschuldige mensen te doden moet je toch wel wat meer door de regels lezen op een creatieve wijze.
Er is blijkbaar geen nuance, islam is vrede.quote:Op vrijdag 20 november 2015 17:57 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Der valt daarin wel een duidelijke nuance te maken als men de tekst bestudeert, de Islamitische literatuur maakt een duidelijke case met haar houding tov geloofsafval en homoseksualiteit, rechtvaardigen om onschuldige mensen te doden moet je toch wel wat meer door de regels lezen op een creatieve wijze.
Zeg je nou dat woorden als 'de Islam' niet in dit topic mogen voorkomen?quote:Op vrijdag 20 november 2015 17:59 schreef StaceySinger het volgende:
[..]
joh ga jij in je eentje een topic beginnen over de islam![]()
dit gaat over Parijs
onbegrijpelijk dat de mods niet ingrijpenquote:Op vrijdag 20 november 2015 17:59 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Er is blijkbaar geen nuance, islam is vrede.
En sinds wanneer is dit topic veranderd in een discussie over de islam? Die hadden er toch niets mee te maken?
Redelijk offtopic, want die hebben er niets mee te maken.quote:Op vrijdag 20 november 2015 17:59 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Zeg je nou dat woorden als 'de Islam' niet in dit topic mogen voorkomen?
over dat laatste heb ik geen kennis.quote:Op vrijdag 20 november 2015 17:55 schreef Morendo het volgende:
[..]
Ik denk niet dat je zulke uitspraken kunt doen over de motieven van andere mensen. Het is gewoon de aloude 'No True Scotsman' drogreden die jij hier verkoopt. Laat me raden: wanneer een moslim zegt dat op homoseksualiteit en apostasie de doodstraf staat dan is dat ook geen echte moslim?
Wat is er nou genuanceerder dan vrede en passiviteit. Bij IS hoef je geen nuances te zoeken.quote:Op vrijdag 20 november 2015 17:59 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Er is blijkbaar geen nuance, islam is vrede.
Je bent echt dermate vers op FOK! dat je geen idee hebt tegenover wie je zoiets vraagt hequote:En sinds wanneer is dit topic veranderd in een discussie over de islam? Die hadden er toch niets mee te maken?
Ja, ja, ik begreep je de eerste keer al, alleen wil ik je geen woorden in de mond leggen, dus vraag ik het je concreet, zeg je nou dat de Islam als onderwerp buiten de aanslagen in Parijs vallen en daarom niets over de Islam valt te zeggen in dit topic.quote:Op vrijdag 20 november 2015 18:01 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Redelijk offtopic, want die hebben er niets mee te maken.
Dit topic gaat over Parijs en de aanslagpleger en alle gevolgen ervan.
Islam had toch niks met IS te maken ?quote:Op vrijdag 20 november 2015 17:59 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Zeg je nou dat woorden als 'de Islam' niet in dit topic mogen voorkomen?
Blijf nogmaals ontopic.quote:Op vrijdag 20 november 2015 18:01 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Wat is er nou genuanceerder dan vrede en passiviteit. Bij IS hoef je geen nuances te zoeken.
[..]
Je bent echt dermate vers op FOK! dat je geen idee hebt tegenover wie je zoiets vraagt he?
Stel dan ook geen idiote vragen aan mij over zaken waar ik mij niet zodanig over heb geuit.quote:Op vrijdag 20 november 2015 18:03 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Blijf nogmaals ontopic.
Het interesseert me werkelijk niets wie jij bent.
tegenover wie > oh je voelt je heel wat ?quote:Op vrijdag 20 november 2015 18:01 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Wat is er nou genuanceerder dan vrede en passiviteit. Bij IS hoef je geen nuances te zoeken.
[..]
Je bent echt dermate vers op FOK! dat je geen idee hebt tegenover wie je zoiets vraagt he?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |