http://www.geenstijl.nl/m(...)_de_stiltecoupe.htmlquote:De trein. Ook maar gewoon de samenleving in het klein. En vooral in de stiltecoupé willen de kleine ergernissen nogal eens opblazen naar overdreven proporties. Neem nou bovenstaande intercity. Kennelijk hebben diverse mensen de ijzeren wet van de stilte doorbroken in het met zwijgstickers beplakte treinstel. Maar een oudere heer die daar wat van gezegd heeft, omdat regels nou eenmaal regels zijn en zo gaan we met elkaar om in dit land, werd daarop prompt van RACISME beticht. Want dat is tegenwoordig de meest gangbare beschuldiging om op terug te vallen, vooral als er verder geen argumenten meer zijn. Nou, dat pikt dit heertje dus mooi even niet en in weerwil van een paar dreigende bedreigingen, probeert hij aan iedereen uit te leggen dat hij geen racist is, meneer. Haha. Alsof dat nog zin heeft in de Jaren #Ophef.
+ ditquote:Op zondag 8 november 2015 14:44 schreef beantherio het volgende:
Weer een nieuwe racistische term geleerd: "white privilege". Het is wel wat eleganter dan de scheldwoorden van blanke racisten: dat geeft ik toe. Maar het is net zo goed racistisch.
quote:Op zondag 8 november 2015 14:29 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Nee en nee. Er bestaat niet echt 'blank' privilege in o.a. Nederland. De huidskleur heeft er niets mee te maken, het gaat om het verschil in welvaart. Donkergekleurde mensen die welvarend zijn hebben dezelfde mogelijkheden als 'blanke' mensen die welvarend zijn, arme 'blanke' mensen zitten in hetzelfde schuitje als arme donkergekleurde mensen. Van de USA is dat ook algemeen bekend, dit is onderzocht.
Dat wil natuurlijk niet zeggen dat je niet eens te maken krijgt met een domme racist maar in het algemeen heeft racisme er weinig mee te maken, racisme is wel op zichzelf een probleem maar dat is slechts een specifiek geval van een veel wijderverbreid probleem: het hokjesdenken. Veel meer mensen hebben daar last van: mannen en vrouwen (bijv. bij bepaalde beroepen), mensen die een bepaalde handicap hebben, mensen die erg knap of juist erg lelijk zijn...
Dus als je 3 keer een slechte ervaring hebt gehad met een Marokkaan dan mag je dat helemaal niet mee laten wegen? Dat is waanzin.quote:Op zondag 8 november 2015 15:41 schreef Ceberut het volgende:
[..]
Dat los je op door je keuze niet te laten beīnvloeden door afkomst.
Neem je nou de boel in de maling? Misschien eens de naam ter kennisgeving aannemen en op basis van de brief en CV bepalen of je iemand wel of niet uitnodigt voor een gesprek?quote:Op zondag 8 november 2015 15:41 schreef JanKorteachternaam het volgende:
[..]
Hoe los je dat op? Moet hij dan uit elke etnische groep er toch maar eentje uitnodigen om het eerlijk te houden? Ook dat is een vorm van racisme overigens.
Ik ben het voor het eerst met een post van jou eens. Gewoon brieven+cv lezen, en naam ter kennisgeving aannemen, is overigens ook gewoon de praktijk.quote:Op zondag 8 november 2015 15:43 schreef Toefjes het volgende:
[..]
Neem je nou de boel in de maling? Misschien eens de naam ter kennisgeving aannemen en op basis van de brief en CV bepalen of je iemand wel of niet uitnodigt voor een gesprek?
Kom maar met dat voorbeeld dan.quote:Op zondag 8 november 2015 15:44 schreef JanKorteachternaam het volgende:
Vraag: De Nederlandse overheid en subsidieslurpers (zoals de NPO) vermelden nadrukkelijk in vacatures dat de voorkeur uit gaat naar een allochtoon bij gelijke geschiktheid.
Is dat geen racisme?
quote:Op zondag 8 november 2015 15:01 schreef JanKorteachternaam het volgende:
Terecht, want blanke mensen stellen zich niet zo aan.
Nee. Zodra afkomst een aanleiding is om anders met een sollicitant om te gaan, is er sprake van racisme.quote:Op zondag 8 november 2015 15:43 schreef JanKorteachternaam het volgende:
[..]
Dus als je 3 keer een slechte ervaring hebt gehad met een Marokkaan dan mag je dat helemaal niet mee laten wegen? Dat is waanzin.
Een werkgever die 3 keer een slechte ervaring heeft gehad met iemand die van ROC X af komt, zal ook niet meer iemand aannemen die net zijn opleiding op ROC X heeft afgerond.
Het is m.i. pas racisme als een werkgever zonder enig argument zegt: Alleen blanken welkom.
Nee. Dat is discriminatie, geen racisme. En volgens mij zin dat enkele uitzonderingen geweest. Ik zie het niet aan de lopende band voorkomen.quote:Op zondag 8 november 2015 15:44 schreef JanKorteachternaam het volgende:
Vraag: De Nederlandse overheid en subsidieslurpers (zoals de NPO) vermelden nadrukkelijk in vacatures dat de voorkeur uit gaat naar een allochtoon bij gelijke geschiktheid.
Is dat geen racisme?
Of sesamstraat verplaatsen naar een themakanaal.quote:Op zondag 8 november 2015 15:45 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
Kom maar met dat voorbeeld dan.
[..]![]()
Zullen we zwarte piet een ander kleurtje geven? Ik voorspel extreem veel aanstellerigheid.
Dat is geen waanzin, 3 slechte ervaringen met een mede witje maakt ook niet dat je dat laat meewegen voor alle witjes. Dat is nu precies wat racisme is. Dat anderen dat ook doen (je vb van die allochtone werkgever die geen witjes aanneemt) maakt het niet anders, dat is ook racisme.quote:Op zondag 8 november 2015 15:43 schreef JanKorteachternaam het volgende:
[..]
Dus als je 3 keer een slechte ervaring hebt gehad met een Marokkaan dan mag je dat helemaal niet mee laten wegen? Dat is waanzin.
Een werkgever die 3 keer een slechte ervaring heeft gehad met iemand die van ROC X af komt, zal ook niet meer iemand aannemen die net zijn opleiding op ROC X heeft afgerond.
Het is m.i. pas racisme als een werkgever zonder enig argument zegt: Alleen blanken welkom.
De voorkeur voor iemand wegens niet-westerse afkomst is geen racisme?quote:Op zondag 8 november 2015 15:46 schreef KreKkeR het volgende:
[..]
Nee. Dat is discriminatie, geen racisme.
O, wauw. Ik dacht dat ze daar inmiddels mee gestopt waren.quote:Op zondag 8 november 2015 15:46 schreef JanKorteachternaam het volgende:
[..]
http://www.broadcastmagazine.nl/npo-zoekt-netmanager-npo-1/
Dat is een instrument om de gevolgen van racisme (voor een heel klein deel) ongedaan te maken.quote:Op zondag 8 november 2015 15:44 schreef JanKorteachternaam het volgende:
Vraag: De Nederlandse overheid en subsidieslurpers (zoals de NPO) vermelden nadrukkelijk in vacatures dat de voorkeur uit gaat naar een allochtoon bij gelijke geschiktheid.
Is dat geen racisme?
Natuurlijk mag hij dat laten wegen. We leven in een vrij land.quote:Op zondag 8 november 2015 15:47 schreef erodome het volgende:
[..]
Dat is geen waanzin, 3 slechte ervaringen met een mede witje maakt ook niet dat je dat laat meewegen voor alle witjes. Dat is nu precies wat racisme is. Dat anderen dat ook doen (je vb van die allochtone werkgever die geen witjes aanneemt) maakt het niet anders, dat is ook racisme.
quote:Op zondag 8 november 2015 15:48 schreef Ceberut het volgende:
[..]
Dat is een instrument om de gevolgen van racisme (voor een heel klein deel) ongedaan te maken.
Dan kijk je weer naar afkomst.quote:Hoe los je dat op? Moet hij dan uit elke etnische groep er toch maar eentje uitnodigen om het eerlijk te houden? Ook dat is een vorm van racisme overigens.
Racisme gaat op ras, en met discriminatie heb je meer de vrije hand om mensen uit te sluiten. Zoals meer vrouwen in het management: positieve discriminatie.quote:Op zondag 8 november 2015 15:47 schreef JanKorteachternaam het volgende:
[..]
De voorkeur voor iemand wegens niet-westerse afkomst is geen racisme?
Iemand niet willen wegens niet-westerse afkomst is wel racisme?
Dat vrouwen-criterium is idd discriminatie.quote:Op zondag 8 november 2015 15:48 schreef Toefjes het volgende:
[..]
Racisme gaat op ras, en discriminatie heb je meer de vrije hand om mensen uit te sluiten. Zoals meer vrouwen in het management: positieve discriminatie.
Dat is ook racisme ja. Ook hier wordt dan geselecteerd op afkomst/huidskleur/geslacht.quote:Op zondag 8 november 2015 15:44 schreef JanKorteachternaam het volgende:
Vraag: De Nederlandse overheid en subsidieslurpers (zoals de NPO) vermelden nadrukkelijk in vacatures dat de voorkeur uit gaat naar een allochtoon bij gelijke geschiktheid.
Is dat geen racisme?
Nee. Waarom zou dat wel racisme zijn?quote:Op zondag 8 november 2015 15:47 schreef JanKorteachternaam het volgende:
[..]
De voorkeur voor iemand wegens niet-westerse afkomst is geen racisme?
Iemand niet willen wegens niet-westerse afkomst is wel racisme?
Volgens mij mag je dat inderdaad niet in een advertentie zetten.quote:Op zondag 8 november 2015 15:49 schreef JanKorteachternaam het volgende:
[..]
Dat vrouwen-criterium is idd discriminatie.
Ik had het over de voorkeur voor een niet-westerse allochtoon. Dat is zowel racisme als discriminatie.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |