Je kunt met je armen over elkaar gaan zitten wachten hoeveel vluchtelingen er nog in de loop van dit jaar en volgend voorjaar EU binnenkomen en kijken wat er naar NL doorreist plus nareis, maar voor 300K, zoals Zoolstra suggereerde (en waar Klaver en Pechtold over reclameerden) hebben wij eenvoudigweg niet het draagvlak.quote:Op donderdag 15 oktober 2015 17:36 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Volgens mij is het enige effect van een quotum dat er een rechtszaak komt die Nederland gaat verliezen als ze een vluchtelingen willen terugsturen om die reden. Effectief kan het volgens mij niet zijn. Wat wel kan is dat er wat mensen in het land tevreden zijn met een dooie mus.
3 miljard opvang vluchtelingen in Turkije (3 x meer dan eerder overeengekomen) en...quote:EU geeft Turkije drie miljard voor vluchtelingen
De EU wil Turkije drie miljard euro geven - drie maal meer dan eerder was overeengekomen - om vluchtelingen op te vangen. Vanaf 2016 mogen Turken ook visumvrij naar Europa reizen.
In ruil daarvoor moet Turkije de grenzen beter bewaken, twee miljoen Syriėrs ter plekke betere leefomstandigheden bieden zodat ze de wijk naar Europa niet nemen, en afgewezenen terugnemen.
Daarover praten de Europese regeringsleiders donderdag in Brussel. Een akkoord met Ankara is in de steigers gezet door vice-president Frans Timmermans van de Europese Commissie.
Bron: Telegraaf
Vooralsnog liggen Duitsland en Nederland niet zo ver uit elkaar (procentueel gezien) wat betreft het aantal asielzoekers. Die 300k is compleet uit de lucht gegrepen, je kunt al maanden hier vinden dat het er dit jaar voor NL 50k worden en in Duitsland waarschijnlijk zo'n 450k. En let op, hier zitten bijvoorbeeld ook grote groepen Albanezen en Kosovaren tussen, die geen enkele kans hebben om hier te blijven.quote:Op donderdag 15 oktober 2015 17:54 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Je kunt met je armen over elkaar gaan zitten wachten hoeveel vluchtelingen er nog in de loop van dit jaar en volgend voorjaar EU binnenkomen en kijken wat er naar NL doorreist plus nareis, maar voor 300K, zoals Zoolstra suggereerde (en waar Klaver en Pechtold over reclameerden) hebben wij eenvoudigweg niet het draagvlak.
Kun je mij een nazi vinden, maar dat is nu eenmaal zo, en als je dus niet dat maximum stelt zit je wrs tegen dat soort cijfers aan te kijken. En dan vind ik gezien historische cijfers voor een klein land als NL 90K heel knap.
Wat doe je dan als er toch meer binnenkomen,terug naar Dld wmb. Merkel is begonnen met de open invitatie, laat haar de rotzooi maar oplossen. Merkel zegt "dit gaat ons land veranderen". okee, prima, maar dan hoeft NL niet automatisch mee te veranderen, niemand die ons daar ook iets over gevraagd heeft.
Dan krijgen we ipv Syriėrs en ander volk het overschot aan Turken uit Anatoliė, bedankt Timmerfransquote:Op donderdag 15 oktober 2015 18:05 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
3 miljard opvang vluchtelingen in Turkije (3 x meer dan eerder overeengekomen) en...
Turken mogen vanaf 2016 visumvrij naar Europa reizen....
Topic over gemaakt. NWS / Vanaf 2016 visumvrij reizen van Turken naar EU.quote:Op donderdag 15 oktober 2015 18:28 schreef Oud_student het volgende:
[..]
Dan krijgen we ipv Syriėrs en ander volk het overschot aan Turken uit Anatoliė, bedankt Timmerfrans
Dat klopt allemaal, maar het zorgt er dus wel voor dat er van die terugkeer niets komt. Daar op inzetten op dit moment is dan ook redelijk zinloos lijkt me. We krijgen over een jaar of 5 gewoon weer een generaal pardon. Op zich ben ik daar ook niet zo tegen, als men 'vernederlandst' is is men in ieder geval zo ver geintegreed dat de kinderen een kans hebben.quote:Op donderdag 15 oktober 2015 17:25 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Ah, excuus, dacht dat ik die al had gepost.
[..]
Van de medische status van de betreffende vluchteling, de vraag of de regering van het land van herkomst bereid is om de vluchteling weer op te nemen, of er nog een procedure loopt voor een permanente verblijfsvergunning, et cetera. Het is wel in het belang van Nederland om vluchtelingen weer terug te sturen maar niet altijd in het belang van het land van herkomst. Dus moet daar in geļnvesteerd worden, terwijl we al bezuinigen op ambassades.
Klopt. Saudi Arabie is een soeverein land, Nederland niet.quote:Op donderdag 15 oktober 2015 17:20 schreef Morendo het volgende:
[..]
Wel als je een werkvisum weet te versieren of als je wat kapitaal hebt. Wat overigens slim beleid is. Daar zouden wij ook naar toe moeten.
Saudi Arabia, best Arabia!quote:Op donderdag 15 oktober 2015 19:02 schreef Homey het volgende:
[..]
Klopt. Saudi Arabie is een soeverein land, Nederland niet.
Zo is datquote:Op donderdag 15 oktober 2015 18:58 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Dit is eigenlijk een puur logistiek en bureaucratisch probleem. Maar als men daar de oplossingen zoekt loopt men tegen een muur van verontwaardiging op van mensen die proberen de morele high ground te claimen door met termen als 'menselijkheid' te strooien. Van een rationeel debat is nauwelijks sprake.
En niet te vergeten politici die daardoor geen enkele beslissing durven te nemen uit angst te worden afgestraft door een van beide groepen. Dat is nog wel het belangrijkste probleem.quote:Op donderdag 15 oktober 2015 19:07 schreef Igen het volgende:
[..]
Zo is dat.
In Duitsland komt de voornaamste kritiek van Seehofer, uit de eigen partij van Merkel, en niet uit extreem-rechtse hoek. Daardoor kan er inhoudelijk op in worden gegaan, kunnen er oplossingen worden gezocht en kunnen mainstream-politici toegeven dat er gewoon een levensgroot organisatorisch probleem is.
In Nederland lijkt dat zowat onmogelijk doordat de hele discussie gekaapt is door mensen die gelijk alle vluchtelingen voor terroristen en verkrachters uitmaken, en de geitenwollensokken-tegenreacties daarop.
Is dat wel zou trouwens? Volgens mij namelijk niet. Er is daar nu een burgeroorlog aan de gang (op lage intensiteit). Maar voor de Arabische Lente begon was Libiė gewoon veilig voor zover ik weet. (Wel een dictatuur enzo, maar niet dat je zomaar op straat werd doodgeschoten zoals nu)quote:Op donderdag 15 oktober 2015 17:48 schreef nixxx het volgende:
Nu Libiė veiliger is dan onder Gaddafi,
Turkije geld geven in de hoop dat ze hun eigen grens gaan bewaken, i.p.v. datzelfde geld te benutten om zelf onze grens te bewaken dus?quote:Op donderdag 15 oktober 2015 18:05 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
3 miljard opvang vluchtelingen in Turkije (3 x meer dan eerder overeengekomen) en...
Turken mogen vanaf 2016 visumvrij naar Europa reizen....
Dat was een quote van een quote van Wespensteek. Ik zou Libiė niet echt heel veilig noemen nee.quote:Op donderdag 15 oktober 2015 19:23 schreef SeLang het volgende:
[..]
Is dat wel zou trouwens? Volgens mij namelijk niet. Er is daar nu een burgeroorlog aan de gang (op lage intensiteit). Maar voor de Arabische Lente begon was Libiė gewoon veilig voor zover ik weet. (Wel een dictatuur enzo, maar niet dat je zomaar op straat werd doodgeschoten zoals nu)
Waar was dit? Was het wel Europa? Niet US?quote:
twitter:HaraldDoornbos twitterde op donderdag 15-10-2015 om 21:03:51Ondanks slechte weer arriveren migranten in Kroatie met bestemming Duitsland. Zo-Do: 23.000. Laatste 4weken: 179.707http://t.co/qfYWjOMtYt reageer retweet
twitter:_MikeMuller twitterde op donderdag 15-10-2015 om 21:15:53400 (!) Syrische vluchtelingen wonen concert van t @RCOamsterdam in @Concertgebouw bij. "Bedankt voor gastvrijheid!" http://t.co/QRpKfqcG44 reageer retweet
Het is inderdaad een oud filmpje, uit frankrijk. Toch ernstig om te zien dat dat gebrek aan respect toen al te zien was.quote:Op donderdag 15 oktober 2015 20:23 schreef Godshand het volgende:
[..]
Waar was dit? Was het wel Europa? Niet US?
En lijkt mij oude video, belabberde kwaliteit. Moet nog uit tijdperk van de Nokia's zijn...
quote:Adelina Marini #euco #Bulgaria's PM Boyko Borissov has left the EU summit early because of an incident at the border with Turkey. A group of 40 migrants (from Afghanistan) attempted to illegally enter Bulgaria. They were armed. After an exchange of fire one was killed, said sources from the Bulgarian delegation. Borissov will be replaced at the summit by Lithuania's President Dalia Grybauskaite. Currently, there is a heated debate on Turkey and its role on preventing the refugee flow to EU
twitter:GeorgiGotev twitterde op donderdag 15-10-2015 om 23:44:28Breaking: Bulgarian PM Borissov has left #EUCO because of a shootout at the Turkish-Bulgarian border reageer retweet
Nu ook al Afghanen die gaan 'migreren'?quote:Op donderdag 15 oktober 2015 23:58 schreef Nintex het volgende:
Op internet stromen berichten binnen. De Bulgaarse delegatie zou de EU top verlaten hebben, omdat er een schietpartij is geweest bij de Bulgaarse grens met +/- 40 bewapende Afghanen
[..]twitter:GeorgiGotev twitterde op donderdag 15-10-2015 om 23:44:28Breaking: Bulgarian PM Borissov has left #EUCO because of a shootout at the Turkish-Bulgarian border reageer retweet
Gebrek aan respect is wel door heel de Westerse maatschappij merkbaar.quote:Op donderdag 15 oktober 2015 21:29 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Het is inderdaad een oud filmpje, uit frankrijk. Toch ernstig om te zien dat dat gebrek aan respect toen al te zien was.
Tijdje terug ook met rellen in Duitland, allahu akbar! Vroeg of laat krijg je (militante) groepjes rechts-extremisten en dan is het hek van de dam.
Die krijgen ze gewoon van Erdoganquote:Op vrijdag 16 oktober 2015 00:01 schreef Infection het volgende:
[..]
Nu ook al Afghanen die gaan 'migreren'?
En waar halen ze in godsnaam die wapens vandaan? Dat moet toch wel opgevallen zijn onderweg vanaf Afghanistan naar Bulgarije?
Lijkt me erg ver gezocht. Maarja, het verbaast me allemaal niets meer. Overigens bericht er nog zo goed als niemand over, alleen maar wat individuen. Maarja, de media wilt natuurlijk niet paniekzaaken in dit soort situaties, als het waar zou zijn.quote:Op vrijdag 16 oktober 2015 00:01 schreef Houtenbeen het volgende:
[..]
Die krijgen ze gewoon van Erdogan
Mooi toch? Hoeft niet alleen maar kommer en kwel te zijn.quote:Op donderdag 15 oktober 2015 21:24 schreef Houtenbeen het volgende:
[ afbeelding ]twitter:_MikeMuller twitterde op donderdag 15-10-2015 om 21:15:53400 (!) Syrische vluchtelingen wonen concert van t @RCOamsterdam in @Concertgebouw bij. "Bedankt voor gastvrijheid!" http://t.co/QRpKfqcG44 reageer retweet
Was ook met een glimlach bedoeldquote:Op vrijdag 16 oktober 2015 00:04 schreef Infection het volgende:
[..]
Lijkt me erg ver gezocht. Maarja, het verbaast me allemaal niets meer. Overigens bericht er nog zo goed als niemand over, alleen maar wat individuen. Maarja, de media wilt natuurlijk niet paniekzaaken in dit soort situaties, als het waar zou zijn.
Ja gelukzoekers krijgen alles en het gewone volk nietsquote:Op vrijdag 16 oktober 2015 00:05 schreef Godshand het volgende:
[..]
Mooi toch? Hoeft niet alleen maar kommer en kwel te zijn.
Damn, zijn die helemaal gek geworden? Dachten die nou serieus dat ze gewapend een land konden binnenvallen en dan als zielige mensen asiel konden krijgen? Nou ja, gelukkig hebben ze daarmee zo te lezen geen succes gehad.quote:Op donderdag 15 oktober 2015 23:58 schreef Nintex het volgende:
Op internet stromen berichten binnen. De Bulgaarse delegatie zou de EU top verlaten hebben, omdat er een schietpartij is geweest bij de Bulgaarse grens met +/- 40 bewapende Afghanen
[..]twitter:GeorgiGotev twitterde op donderdag 15-10-2015 om 23:44:28Breaking: Bulgarian PM Borissov has left #EUCO because of a shootout at the Turkish-Bulgarian border reageer retweet
twitter:GeorgiGotev twitterde op donderdag 15-10-2015 om 23:59:48Bulgarian border guard shot dead Afghan immigrant at BG-Turkish border, @eucopresident told #EUCO Borissov should return home 1/2 reageer retweet
twitter:GeorgiGotev twitterde op vrijdag 16-10-2015 om 00:01:10Borissov left #EUCO following deadly shootout, Turkish PM Davutoglu was informed of his return, @Grybauskaite_LT replaced him at #EUCO 2/2 reageer retweet
Een iets betrouwbaardere bron.twitter:Conflicts twitterde op vrijdag 16-10-2015 om 00:17:29BREAKING: At least 1 dead after Bulgarian border guards opened fire on group of refugees attempting to cross from #Turkey. reageer retweet
twitter:RuptlyNewsroom twitterde op vrijdag 16-10-2015 om 00:10:19BREAKING - At least one refugee dead after shooting incident at the Bulgaria-Turkey border - Reports reageer retweet
twitter:angelovabg twitterde op vrijdag 16-10-2015 om 00:15:26#EUCO summit is over? Ironically, minutes before that a (afghan?) migrant was shot dead on BG-TUR border. reageer retweet
twitter:ArmandVervaeck twitterde op vrijdag 16-10-2015 om 00:16:01#EUCO top - In de wandelgangen wordt gezegd dat de dood van een migrant in Bulgarije het einde van de top versneld heeft reageer retweet
twitter:Maria_Tejero twitterde op vrijdag 16-10-2015 om 00:16:51I think thay this is the first time that #EUCO finish way earlier than expected (around 3am) Wondering what does this mean reageer retweet
Als die persconferenties er überhaupt gaan komen.twitter:DvdMGrc twitterde op vrijdag 16-10-2015 om 00:20:03Shooting at the Bulgarian border pushed #EUCO to an early end. Waiting for Merkel and Hollande's press confs reageer retweet
quote:Op vrijdag 16 oktober 2015 00:06 schreef Houtenbeen het volgende:
[..]
Ja gelukzoekers krijgen alles en het gewone volk niets
twitter:Conflicts twitterde op vrijdag 16-10-2015 om 00:25:47MORE: Reports that incident may have been a shootout between traffickers and border guards. reageer retweet
Nu nog plaatjesquote:Op vrijdag 16 oktober 2015 00:28 schreef Infection het volgende:
twitter:Conflicts twitterde op vrijdag 16-10-2015 om 00:25:47MORE: Reports that incident may have been a shootout between traffickers and border guards. reageer retweet
Juncker is er vaagjes over.twitter:angelovabg twitterde op vrijdag 16-10-2015 om 00:33:54.@JunckerEU I'm not informed on the Bulgarian accident. It is already hard to comment even on the things I know #EUCO reageer retweet
Allemaal ontkennen.twitter:johnestevens twitterde op vrijdag 16-10-2015 om 00:52:12Hollande says he is unaware of Bulgaria shooting but says the Bulgarian PM may have left summit early reageer retweet
Eerste grote krant die het oppakt.twitter:SkyNews twitterde op vrijdag 16-10-2015 om 01:00:15Reports: Bulgaria Border Guards Shoot At Migrants http://t.co/BH5s3OuqnH reageer retweet
twitter:mariageorgieva twitterde op vrijdag 16-10-2015 om 01:06:37PT » Confirmed by interior ministry: 1 afghan refugee/migrant was shot dead at the Turkish-Bulgarian border this evening. #Bulgaria reageer retweet
https://twitter.com/eucopresident/status/654792896495771648twitter:eucopresident twitterde op vrijdag 16-10-2015 om 00:56:06Frontex to be given right to return irregular migrants on its own initiative & become more proactive in protecting external borders. #EUCO reageer retweet
En wat is een 'irregular' migrant? Iedereen mag een asielaanvraag indienen. Ze hebben geen enkele juridische grond om mensen terug te sturen voordat ze een aanvraag hebben ingediend.quote:Op vrijdag 16 oktober 2015 01:21 schreef Nintex het volgende:
Je zou haast vergeten dat met de deal met Turkije de volgende transfer van subsidies en welvaart begonnen is. Dit gaat natuurlijk leiden tot verdere EU integratie tot een lidmaatschap alleen nog een formaliteit is.
En de EU steunt hiermee onvoorwaardelijk Erdogan, want een van de belangrijke argumenten van zijn tegenstanders is dat hij geen deals met de EU kan maken.
Wel betere grensbewaking volgens Tuskhttps://twitter.com/eucopresident/status/654792896495771648twitter:eucopresident twitterde op vrijdag 16-10-2015 om 00:56:06Frontex to be given right to return irregular migrants on its own initiative & become more proactive in protecting external borders. #EUCO reageer retweet
Lachende mark stond erbij en zag dat het lollig was
[ afbeelding ]
twitter:20committee twitterde op vrijdag 16-10-2015 om 01:35:41BREAKING: Sofiya confirms 1 dead in border incident today....will gist report for y'all http://t.co/lPeYmyLaB2 reageer retweet
twitter:20committee twitterde op vrijdag 16-10-2015 om 01:36:452/ Incident 2200L at Bulgarian-Turkish border near Sredets, Burgas -- ca 40 armed Afghans charged the border, refused to disarm, so fight reageer retweet
twitter:20committee twitterde op vrijdag 16-10-2015 om 01:37:193/ 1 killed in migrant gun battle with police, BU MoI confirms plus 48 arrested....police are blaming Afghans for the incident ... reageer retweet
twitter:20committee twitterde op vrijdag 16-10-2015 om 01:38:524/ MoI Chief Secretary Georgi Kostov is traveling to incident site; will give presser 0800L tomorrow, will be on BU TV live-streamed reageer retweet
Er was al eerder geschoten door mensensmokkelaars hoor. De Grieken beantwoorden toen het vuurgeweld vanuit een vluchtelingenboot. Er is 1 slachtoffer gevallen in de boot (weet niet of die smokkelaar was of juist vluchteling).quote:Op vrijdag 16 oktober 2015 09:17 schreef WheeledWarrior het volgende:
Toen ik vorige maand voorspelde dat het niet lang zou duren voor er ergens aan een grens zou worden geschoten, werd dat nog min of meer weggelachen. Het was er een keer wachten op natuurlijk, helemaal als die 'migranten' idd bewapend waren en de confrontatie zochten.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |