Wanneer is het platbombarderen van Gaza dan begonnen?quote:Op woensdag 23 december 2015 21:28 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Zoals het platbombarderen van Gaza.
Ik begrijp dat je niet kan wachten tot alle Palestijnen dood zijn, maar het is echt niet netjes.quote:Op woensdag 23 december 2015 21:31 schreef Slaro het volgende:
[..]
Wanneer is het platbombarderen van Gaza dan begonnen?
Toch knap dat er schijnbaar telkens genoeg Palestijnen overblijven om dat platgebombardeerde Gaza opnieuw te bouwen!
Waar je die flauwekul vandaan haalt, maar je roept van alles zonder argumentatie of bewijs, dat is wat ik vooral in deze discussie begrijp, dat is vooral niet erg netjes in ieder geval, en jammer.quote:Op woensdag 23 december 2015 21:32 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Ik begrijp dat je niet kan wachten tot alle Palestijnen dood zijn, maar het is echt niet netjes.
Denk je nou echt dat als ze geen geloof hadden dat ze dan braaf geaccepteerd hadden dat ze van huis en haard verdreven worden door een groep die vind dat het land door God aan hun gegeven wordt en dat iedereen die daar woont verdreven moet worden? Het is zo treurig dat men niet in kan zien dat veel van de Israëlische burgers ook maar een bestaan proberen op te bouwen in een land waar ze geboren zijn en opgroeien. Uiteindelijk zullen de Palestijnen enkel een eigen staat krijgen als de burgers van Israel dat verkiezen boven de huidige occupatie. Dit soort daden gaat de haviken alleen maar versterken in hun gelijk. Ten koste van de "gewone" Palestijn en Israëliër.quote:Op woensdag 23 december 2015 21:36 schreef Karrs het volgende:
http://www.nu.nl/buitenla(...)ij-in-jeruzalem.html
En de Palestijnse haatterreur gaat gewoon door.
En hun doodswens eveneens.
En dat alleen maar omdat ze van hun geloof geen joden boven zich dulden.
Onzin en ik snap weinig van wat je zegt of probeert te zeggen maar ik raad je aan meer te lezen over de Religies in deze regio en over het conflict zelf, toch belangrijk, denk niet dat het probleem is dat Israel niet wil dat de Palestijnen een eigen staat krijgen, dat kunnen ze krijgen, vandaag nog.quote:Op woensdag 23 december 2015 21:53 schreef idefixide het volgende:
[..]
Denk je nou echt dat als ze geen geloof hadden dat ze dan braaf geaccepteerd hadden dat ze van huis en haard verdreven worden door een groep die vind dat het land door God aan hun gegeven wordt en dat iedereen die daar woont verdreven moet worden? Het is zo treurig dat men niet in kan zien dat veel van de Israëlische burgers ook maar een bestaan proberen op te bouwen in een land waar ze geboren zijn en opgroeien. Uiteindelijk zullen de Palestijnen enkel een eigen staat krijgen als de burgers van Israel dat verkiezen boven de huidige occupatie. Dit soort daden gaat de haviken alleen maar versterken in hun gelijk. Ten koste van de "gewone" Palestijn en Israëliër.
Deze is opgericht door een Christelijke Palestijn, https://en.wikipedia.org/(...)eration_of_Palestine, overigens vrijwel geheel seculier, zelfmoordaanslagen dan wat minder, maar dat was in deze tijd toch wat minder vanzelfsprekend nog. Het Israelische-Palestijnse conflict kan je niet geheel verklaren of begrijpen als je alleen kijkt naar Religie dus.quote:Op woensdag 23 december 2015 22:04 schreef Szikha2 het volgende:
Tuurlijk heeft het met de Islam te maken. Ik heb nog geen christelijke Palestijn uit betwiste gebieden zichzelf zien opblazen.
Maar er wonen ook vele Circassiërs in de betwiste gebieden. Zij zijn ook moslim en hebben ook nog nooit zelfmoord acties gepleegd. Maar die zijn wat meer aangepast. En zijn wel blij met Israël uiteraard
Pure quatsch.quote:Op woensdag 23 december 2015 22:00 schreef Slaro het volgende:
[..]
Onzin en ik snap weinig van wat je zegt of probeert te zeggen maar ik raad je aan meer te lezen over de Religies in deze regio en over het conflict zelf, toch belangrijk, denk niet dat het probleem is dat Israel niet wil dat de Palestijnen een eigen staat krijgen, dat kunnen ze krijgen, vandaag nog.
Het conflict wordt natuurlijk uiteindelijk gebruikt voor politieke doeleinden. De meesten zijn allemaal buitenlanders en (mis)bruiken het conflict om hun eigen religieuze agenda's door te drukken. Ten koste van de bevolking.quote:Op woensdag 23 december 2015 22:10 schreef Slaro het volgende:
[..]
Deze is opgericht door een Christelijke Palestijn, https://en.wikipedia.org/(...)eration_of_Palestine, overigens vrijwel geheel seculier, zelfmoordaanslagen dan wat minder, maar dat was in deze tijd toch wat minder vanzelfsprekend nog. Het Israelische-Palestijnse conflict kan je niet geheel verklaren of begrijpen als je alleen kijkt naar Religie dus.
Egypte moet Gaza gewoon weer met harde hand bezetten.quote:Op woensdag 23 december 2015 22:14 schreef idefixide het volgende:
[..]
Pure quatsch.
Een eigen staat,
zonder de bestaande illegale Israëlische nederzettingen in de West Bank,
zonder Oost-Jerusalem,
zonder water,
zonder vrije doorgang tussen Gaza en West Bank,
zonder een fatsoenlijke haven of vliegveld,
zonder eigen leger,
zonder recht van terugkeer etc.
Feitelijk de keuze om een vazalstaat van Israel worden. Denk je verder nou echt dat Netanyahu zich kan permitteren om met een voorstel te komen die geaccepteerd wordt door de Palestijnen? Denk je dat de ultra-orthodoxe joden zich daar iets van aantrekken? Hij zal voor de bühne met een belabberd voorstel komen en als de Palestijnen zoals verwacht weigeren willen zij geen vrede. Netanyahu durft geen pijnlijke maatregelen te nemen omwille van "vrede".
Maar met wie moet Netanyahu dan een afspraak maken?quote:Op woensdag 23 december 2015 22:14 schreef idefixide het volgende:
[..]
Pure quatsch.
Een eigen staat,
zonder de bestaande illegale Israëlische nederzettingen in de West Bank,
zonder Oost-Jerusalem,
zonder water,
zonder vrije doorgang tussen Gaza en West Bank,
zonder een fatsoenlijke haven of vliegveld,
zonder eigen leger,
zonder recht van terugkeer etc.
Feitelijk de keuze om een vazalstaat van Israel worden. Denk je verder nou echt dat Netanyahu zich kan permitteren om met een voorstel te komen die geaccepteerd wordt door de Palestijnen? Denk je dat de ultra-orthodoxe joden zich daar iets van aantrekken? Voor de bühne met een belabberd voorstel en als de Palestijnen weigeren willen zij geen vrede. Netanyahu durft geen pijnlijke maatregelen te nemen omwille van "vrede".
Het kan dat veel mensen naar bepaalde middelen grijpen die grote groepen mensen weer kan binden in dit soort omstandigheden, Religie is vaak als menselijk instituut een zeer efficiënt bindmiddel te noemen, de vrees dat in de 'uitzichtloosheid' en propaganda van dit conflict extremistische Religie opstaat, net als dit tijdens de Koude Oorlog vaak nog zeer Marxistisch (bijvoorbeeld zo) was, is niet vreemd te noemen maar we moeten er niet de enige oorzaak van het conflict in gaan zien.quote:Op woensdag 23 december 2015 22:17 schreef Szikha2 het volgende:
[..]
Het conflict wordt natuurlijk uiteindelijk gebruikt voor politieke doeleinden. De meesten zijn allemaal buitenlanders en (mis)bruiken het conflict om hun eigen religieuze agenda's door te drukken. Ten koste van de bevolking.
En maar vette rekeningen. Een twee statenoplossing zal funest voor Abbas spaarpotje zijn. Net als Arafat heeft hij miljoenen op zijn rekeningen. En zolang er geen Palestijnse staat komt blijft het geld binnen stromen.
Ik vraag mij soms af waar de burgers nou het meest onder lijden.
Alleen is Abbas niet de ( of is het?) stem van het volk. Het volk wordt nooit gehoord ( Palestijnen)quote:Op woensdag 23 december 2015 22:26 schreef Slaro het volgende:
[..]
Het kan dat veel mensen naar bepaalde middelen grijpen die grote groepen mensen weer kan binden in dit soort omstandigheden, Religie is vaak als menselijk instituut een zeer efficiënt bindmiddel te noemen, de vrees dat in de 'uitzichtloosheid' en propaganda van dit conflict extremistische Religie opstaat, net als dit tijdens de Koude Oorlog vaak nog zeer Marxistisch (bijvoorbeeld zo) was, is niet vreemd te noemen maar we moeten er niet de enige oorzaak van het conflict in gaan zien.
Ik ben van mening dat Abbas prima te vertrouwen is, met de juiste mensen en groepen om zich heen had hij al veel actiever naar een tweestaten oplossing met Israel kunnen streven, maar het probleem is dat ook zijn leiderschap ontzettend verdeeld is. Hij wordt omringd door politici en Palestijnse leiders met een eigen agenda, groeperingen binnen Fatah maar zelfs Hamas of andere bewegingen die gebaat zijn bij het voortzetten van de strijd, en elke keer dat hij oproept tot vrede zal er iemand anders opstaan die oorlog roept. Zie er dan met zijn beperkte middelen maar eens tegen op te boksen en dan vind ik dat Abbas het nog niet zo slecht heeft gedaan dus.
Over het dode lijk van Benjamin Netanyahu en tigduizenden kolonisten? Of kunnen ze een staat krijgen als ze al hun land opgeven? In Jordanië misschien, of anders in Syrië daar zit ook een regering die significant zwakker dan die van Israël staat. Dat moet militair af te dwingen zijn.quote:Op woensdag 23 december 2015 22:00 schreef Slaro het volgende:
[..]
Onzin en ik snap weinig van wat je zegt of probeert te zeggen maar ik raad je aan meer te lezen over de Religies in deze regio en over het conflict zelf, toch belangrijk, denk niet dat het probleem is dat Israel niet wil dat de Palestijnen een eigen staat krijgen, dat kunnen ze krijgen, vandaag nog.
Ongetwijfeld van een deel van het Palestijnse volk, de vraag is welk deel, en welk deel van het Palestijnse volk genoeg neemt met dus een Tweestatenoplossing bijvoorbeeld. En Burgeroorlog, dat zal meevallen, maar onder zijn leiderschap is het natuurlijk op de Westelijke Jordaanoever ook een stuk rustiger geworden, Israel heeft in hem een hele sterke Veiligheidsbondgenoot gehad, of iemand die met hen stevig op dat gebied heeft samengewerkt.quote:Op donderdag 24 december 2015 00:02 schreef Szikha2 het volgende:
[..]
Alleen is Abbas niet de ( of is het?) stem van het volk. Het volk wordt nooit gehoord ( Palestijnen)
Hij doet verder ook niets aan de burgeroorlog in Palestina. Hij zit daar maar. Roept wat dingen. En verdient daar geld aan.
Tigduizend kolonisten, misschien, maar hoe groot deel van de Kolonisten is dat eigenlijk. Wist je dat de ideologische kolonisten die dus van Gaza en de Westelijke Jordaanoever ook Israelisch Grondgebied willen maken slechts van de drie groepen kolonisten de tweede groep vormen, dan heb je nog een groep 'Kolonisten' die er eigenlijk al woonden voordat er een staat Israel was dus die in veel gevallen er al eeuwen woonden, zeer Religieus zijn vaak, en het voor hun geen lor interesseert of ze nou onder Palestijns of Israelisch bestuur vallen als ze maar kunnen wonen waar ze wonen. Dan heb je de grootste groep Kolonisten, veruit de grootste groep, en dat zijn de economische Kolonisten. Zoals je weet is Israelisch in de afgelopen jaren heel duur geworden om te wonen, huurprijzen en sociale prijzen, maar de Nederzettingen zijn Spotgoedkoop, zit vast een duidelijke reden achter, maar deze groep kolonisten heeft aangegeven bij een vredesakkoord gewoon te willen vertrekken. Het enige probleem is dus die tweede groep, nog steeds groep, maar dat zijn zeker niet alle kolonisten in dit geval (die eerste groep kan je naar mijn mening niet eens kolonisten noemen).quote:Op donderdag 24 december 2015 00:25 schreef Repelsteeltju het volgende:
[..]
Over het dode lijk van Benjamin Netanyahu en tigduizenden kolonisten? Of kunnen ze een staat krijgen als ze al hun land opgeven? In Jordanië misschien, of anders in Syrië daar zit ook een regering die significant zwakker dan die van Israël staat. Dat moet militair af te dwingen zijn.
10 jaar terug had je misschien gelijk gehad, nu heeft Israël werkelijk geen reden om de bezetting en clandestiene assimilatie van grondgebied te staken.
Werden. En ja. Zoals elk ander volk dat ooit overwonnen is, daar uiteindelijk mee in het reine is gekomen.quote:Op woensdag 23 december 2015 21:53 schreef idefixide het volgende:
[..]
Denk je nou echt dat als ze geen geloof hadden dat ze dan braaf geaccepteerd hadden dat ze van huis en haard verdreven worden
Je haalt kolonisatie en de oorspronkelijke stichting van Israël nu door elkaar.quote:door een groep die vind dat het land door God aan hun gegeven wordt en dat iedereen die daar woont verdreven moet worden?
Tsja, dat krijg je ervan. Ze kunnen elkaar niet vertrouwen en wat er nu gaande is, met die steekpartijen, zet gewoon een streep door de rekening. Deze volkeren kunnen niet samenleven, niet zolang de islamitische jodenhaat voet aan de grond heeft bij de Palestijnen (en de rest van de Arabieren).quote:Het is zo treurig dat men niet in kan zien dat veel van de Israëlische burgers ook maar een bestaan proberen op te bouwen in een land waar ze geboren zijn en opgroeien. Uiteindelijk zullen de Palestijnen enkel een eigen staat krijgen als de burgers van Israel dat verkiezen boven de huidige occupatie. Dit soort daden gaat de haviken alleen maar versterken in hun gelijk. Ten koste van de "gewone" Palestijn en Israëliër.
Een probleem is een beetje dat de extremistische groep Israëliërs net zo hard of harder fokken als de Palestijnen, dus dat geeft minder hoop voor de toekomst.quote:Op donderdag 24 december 2015 01:08 schreef Slaro het volgende:
[..]
Tigduizend kolonisten, misschien, maar hoe groot deel van de Kolonisten is dat eigenlijk. Wist je dat de ideologische kolonisten die dus van Gaza en de Westelijke Jordaanoever ook Israelisch Grondgebied willen maken slechts van de drie groepen kolonisten de tweede groep vormen, dan heb je nog een groep 'Kolonisten' die er eigenlijk al woonden voordat er een staat Israel was dus die in veel gevallen er al eeuwen woonden, zeer Religieus zijn vaak, en het voor hun geen lor interesseert of ze nou onder Palestijns of Israelisch bestuur vallen als ze maar kunnen wonen waar ze wonen. Dan heb je de grootste groep Kolonisten, veruit de grootste groep, en dat zijn de economische Kolonisten. Zoals je weet is Israelisch in de afgelopen jaren heel duur geworden om te wonen, huurprijzen en sociale prijzen, maar de Nederzettingen zijn Spotgoedkoop, zit vast een duidelijke reden achter, maar deze groep kolonisten heeft aangegeven bij een vredesakkoord gewoon te willen vertrekken. Het enige probleem is dus die tweede groep, nog steeds groep, maar dat zijn zeker niet alle kolonisten in dit geval (die eerste groep kan je naar mijn mening niet eens kolonisten noemen).
Netanyahu legt zich gewoon neer bij wat hem politiek het beste uitkomt, nu moet hij veel akkoorden sluiten met rechtse partijen dus zal hij eerder tegen zijn, mochten de Palestijnen beter in staat zijn zich te verenigen, links meer organisatie krijgen in Israel, dan zal Netanyahu ook weer draaien zoals hij in het verleden heeft gedaan en er een prima akkoord uit weten te slepen.
De Jordaanse regering zal niet akkoord gaan met het opvangen van nog meer Palestijnen, die hebben al problemen genoeg gehad met de Palestijnse vluchtelingen van vandaag de dag, denk maar eens aan de couppoging van de Zwarte September en Arafat. Die zitten niet te wachten op nog meer Palestijnen of een deel van hun land op te geven voor een sterke Palestijnse buur met ongetwijfeld claims die verder rijken op dat punt dan alleen Israel bijvoorbeeld. In Syrie wonen veel Palestijnen in de vluchtelingenkampen, bijvoorbeeld rondom Damascus, maar er is geen territoriale claim op enig Syrisch gebied, zal er ook niet komen, lijkt me ook vrij lastig af te dwingen eerlijk gezegd.
Op dit moment is er voor Israel, behalve internationale reputatie en het doorbreken van een stagnerend conflict wat gewoon beter is voor veel mensen, weinig reden om door te pakken en de Palestijnen nu tegemoet te komen. Maar dat heeft ook te maken met de Palestijnen zelf, onder Arafat kon ten minste nog gezegd worden dat er een duidelijk leiderschap was, toen waren de Palestijnen onderling ook verdeeld maar er werd minder getwijfeld, laat staan getoornd, aan zijn leiderschap in algemene zin. Abbas is niet Arafat, de Palestijnen accepteren hem als leider maar tot zeer beperkte hoogte, hij kan simpelweg niet bereiken wat Arafat in principe wel had kunnen bereiken bijvoorbeeld.
Om die reden hopen veel Palestijnen en Israeliers dat een nieuw soort Arafat de leiding overneemt en wil werken voor vrede. Er zijn maar weinig met die reputatie, op misschien één na en die zit nu in een Israelische gevangenis, zijn naam is Marwan Barghouti. De vraag is in hoeverre Barghouti daadwerkelijk vrede en stabiliteit zal willen brengen die voor beide Volkeren gunstig is, maar zijn reputatie is ongekend, een van de weinige Palestijnen die onder zijn eigen Volk genoeg daadkracht heeft om dit waar te kunnen maken.
quote:
Video op de site.quote:Senior Israeli politicians and religious figures have condemned an incendiary video showing a hall packed full of Jewish extremist teenagers cheering the death of a Palestinian toddler murdered in an anti-Palestinian hate crime earlier this year.
The video – which shows the teenagers dancing with guns and firebombs and stabbing a picture of Ali Dawabshe, who died with his parents in an arson attack on their home this summer – was filmed at a wedding three weeks ago and obtained by an Israeli television channel. The Israeli prime minister, Binyamin Netanyahu, immediately condemned its “shocking images”, which he said displayed “the real face of a group that poses danger to Israeli society and security”.
Nou dat dus betwijfel ik, maar Israel probeert die groep ten minste nog tegen te houden, de PA doet tegenwoordig weinig om uitspattingen onder Palestijnen te stoppen bijvoorbeeld.quote:Op donderdag 24 december 2015 11:34 schreef tfors het volgende:
[..]
Een probleem is een beetje dat de extremistische groep Israëliërs net zo hard of harder fokken als de Palestijnen, dus dat geeft minder hoop voor de toekomst.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |