Hier kun je alles kwijt over sollicitaties, werksituaties, belastingen, (handelen op) de beurs, hypotheken, beleggingen en salarissen, arbeidscontracten of geschillen met je (huis)baas. Alles over werk, geldzaken en recht dus.
Crowdfunding is hot! Vorig jaar (2014) werd in Nederland 63 miljoen euro gefinancierd via crowdfunding (een verdubbeling t.o.v. het jaar ervoor). Met crowdfunding betalen meerdere (soms honderden mensen) mee aan de lening van een bedrijf of particulier. Omdat er bij crowdfunding geen tussenkomst is van een financiële instelling zijn de kosten vaak lager en de rendementen over de investering over het algemeen hoger. Het risico is dat bedrijven 'omvallen' en je het geld kwijt bent.
Crowdfundingplatformen • Geldvoorelkaar (GVE), het grootste platform in NL, vorm: leningen • KapitaalOpMaat (KOM), vanaf 25k eur, vorm: leningen • Symbid, voor startups en MKB, vorm: aandelen • CrowdAboutNow (CAN), food, horeca, retail. Vorm: leningen • Kickstarter, daar is een ander topic voor • Horecacrowdfunding geeft leningen uit aan horeca van 30k tot 250k • OnePlanetCrowd, groene investeringen, vorm: leningen, donaties, rewards, etc • Collin Crowdfund, leningen tussen de 50k en 2.5mil, met crowdfundcoach voor bedrijven • Doorgaan.nl, vanuit De Amersfoortse, projecten tot 250k, vorm: awards of geldleningen • Aygo!Dutch, nieuw platform met leningen aan het MKB • Lendahand, investeer in opkomende economieën met rentepercentages tussen 3-4% • Zencap, kredieten voor het MKB tot 250K • Investormatch, kosteloos investeren, vorm: leningen
Val niet buiten de boot! Er zijn meer mensen die willen investeren dan geld nodig hebben. Het is daarom van belang op tijd er bij te zijn als er een goed project voorbij komt. Vanuit FOK!-users is er een server die geldvoorelkaar (gve), kapitaalopmaat (kom), collincrowdfund (ccf) en aygodutch (agd) bijhoudt op nieuwe projecten. Inschrijven werkt zo: Aanmelden: Stuur een mail met onderwerp "gve" en/of "kom" en/of "ccf" en/of "agd" naar subscribe apenstaart cfmailserver punt nl. Zet 'fok' in de tekst, anders wordt je mail genegeerd. Je krijgt een bevestiging terug per inschrijving. Afmelden: Om je uit te schrijven mail je "gve" en/of "kom" en/of "ccf" en/of "agd" naar unsubscribe@cfmailserver.nl .
Buitenlandse platforms Uiteraard is crowdfunding internationaal, en zo zijn dus ook enkele internationale platformen interessant. Onderstaand zijn enkel nog platformen waarbij je daadwerkelijk investeert, niet uitleent, je krijgt dus aandelen in het betreffende bedrijf en het rendement zal onzekerder zijn.
Seedrs.com is een Engels crowdfundingplatform welk intussen enkele jaren bezig is. De aangeboden projecten zijn zeer gevarieerd. Zo kan je projecten tegenkomen voor een lokale winkel, maar ook voor wereldwijde internetplatformen. Naast aandelen in bedrijven, biedt Seedrs met grote regelmaat ook investeringsfondsen aan om in te investeren.
Companisto.com is een crowdfundingplatform van onze oosterburen. Het Duitse platform biedt ook zeer gevarieerde projecten aan. Het zijn nooit echt veel projecten maar degene die er staan zijn meestal wel interessant om in ieder geval te bestuderen.
Crowdcube.com is een Engels platform welke mooie projecten aanbiedt. Helaas is er het nadeel dat je als buitenlander een debitcard van Visa of Mastercard moet hebben om er te investeren. Een debitcard, dus geen creditcard, ook niet een prepaid creditcard.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Risico
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Belastingen en de belastingdienst
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Mislukte projecten:
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Bruto-netto rendement GvE: Bruto rente -0.6% = Netto rente Collin*: Bruto rente -1,04% = Netto rente KOM* en AGD. Netto rendement fluctueert met de looptijd. Hoe langer de lening loopt hoe kleiner het verschil tussen Bruto en Netto. Bijvoorbeeld 36 maanden Bruto Rente -0.6%=Netto rente Bij 60 maanden Bruto rente -0.3% is netto rente. Investormatch: Bruto rente = Netto rente Lendahand: Bruto rente = Netto rente Greencrowd: Bruto rente = Netto rente
•Collin en Kom hebben een vaste klanten programma waarmee je door veel investeren een korting kan krijgen op de standaard Fee. Door de korting op de Fee neemt je netto rendement toe.
Disclaimer: de informatie in dit topic is hoogstens informatief. Informeer je altijd goed zelf voordat je investeert. Aan de informatie kunnen geen rechten worden ontleend.
Die zijn toch allemaal negatief in het nieuws omdat automobilisten goedkoper in Duitsland en België tanken? Het verhaal wordt neergezet alsof de verkoop van brandstoffen alleen maar toe zal nemen.
Die zijn toch allemaal negatief in het nieuws omdat automobilisten goedkoper in Duitsland en België tanken? Het verhaal wordt neergezet alsof de verkoop van brandstoffen alleen maar toe zal nemen.
Precies en de dalende prijzen aan de pomp zullen ook niet helpen.
Raar trouwens dat de maatschappij 'maar' 13k wil inleggen, komt bij mij niet erg hoog over op een omzet van 3.4 liter + 1 mil shopomzet
Wat CAN betreft denk ik dat ik bubberman mee ga pakken
Trek eens aan mijn vinger? Een open deur vraagt nu eenmaal om ingeschopt te worden.
Die zijn toch allemaal negatief in het nieuws omdat automobilisten goedkoper in Duitsland en België tanken? Het verhaal wordt neergezet alsof de verkoop van brandstoffen alleen maar toe zal nemen.
Trek eens aan mijn vinger? Een open deur vraagt nu eenmaal om ingeschopt te worden.
ik investeer niet zo snel in een 5s. Toevallig wel de oamkb (mede vanwege het lage bedrag). Het idee mag wel leuk zijn, ik vind het risico te hoog. Voor mijzelf een paar grenzen getrokken in het risico-rendementsverhouding.
keuken doe ik niks mee. Ik merk aan mezelf dat de nieuwe fee structuur bij GvE mij van diverse projecten weerhoudt. Ben nu bezig met CAN. Kosten zijn daar verwaarloosbaar, nihil. Daarentegen zitten daar de zekerheden zo krakkemikkig in elkaar (lees: niet!!) De benzinepomp vind ik ook niks. Benieuwd waar AGD mee gaat komen.
Op dinsdag 15 september 2015 14:29 schreef bleyenburg het volgende: keuken doe ik niks mee. Ik merk aan mezelf dat de nieuwe fee structuur bij GvE mij van diverse projecten weerhoudt. Ben nu bezig met CAN. Kosten zijn daar verwaarloosbaar, nihil. Daarentegen zitten daar de zekerheden zo krakkemikkig in elkaar (lees: niet!!) De benzinepomp vind ik ook niks. Benieuwd waar AGD mee gaat komen.
Wat hebben alle mooie zekerheden tot nu toe opgeleverd bij de defaults? Of is er op dit moment nog geen enkele default volledig afgehandeld? Ik ben nl. benieuwd of het niet vooral schijnzekerheden zijn.
Roy vind ik toch nog wel aardig klinken. Geen luchtfietserij, veel ervaring, geen mega bedrag, kortere looptijd. Vooruit: een plukje :-) De keukenboer is ook een dikke NO voor mij.
Op dinsdag 15 september 2015 14:36 schreef Dwarsindeweg het volgende: Roy vind ik toch nog wel aardig klinken. Geen luchtfietserij, veel ervaring, geen mega bedrag, kortere looptijd. Vooruit: een plukje :-) De keukenboer is ook een dikke NO voor mij.
Ik doe met je mee om dezelfde redenen. Heb nog niet zo heel veel 5s en deze spreekt me wel aan.
He bah, nieuwe overeenkomst tekenen en doormailen
[ Bericht 10% gewijzigd door crowdiefunder op 15-09-2015 14:50:52 ]
Geldvoorelkaar.nl heeft de mogelijkheid geïntroduceerd om gezamenlijk met uw intermediair (accountant, adviseur) een advies- en begeleidingspakket af te sluiten. Hiermee bent u tijdens de looptijd van uw lening gegarandeerd van professionele begeleiding door úw adviseur. Uit de praktijk blijkt dat hiermee uw kans op succes aanzienlijk wordt vergroot. De advies- en begeleidingsuren worden mee gefinancierd met het crowdfundingproject.
Geldvoorelkaar.nl heeft de mogelijkheid geïntroduceerd om gezamenlijk met uw intermediair (accountant, adviseur) een advies- en begeleidingspakket af te sluiten. Hiermee bent u tijdens de looptijd van uw lening gegarandeerd van professionele begeleiding door úw adviseur. Uit de praktijk blijkt dat hiermee uw kans op succes aanzienlijk wordt vergroot. De advies- en begeleidingsuren worden mee gefinancierd met het crowdfundingproject.
Wat het kost weet ik niet. Maar als ik het goed lees kan je zelf kiezen of je het wel of niet doet en tot welk niveau je je laat begeleiden. Dus echte koppelverkoop kan ik het niet noemen.
Op zich vind ik het wel een goede zaak dat er een sparring partner is om zaken mee door te spreken. En ja die moet natuurlijk betaald worden. Beter aan het begin van het traject regelen dan halver wegen er achter komen dat het nodig is en dan te laat zijn of er eigenlijk geen centjes meer voor hebben om hulp te regelen.
Op dinsdag 15 september 2015 15:39 schreef rockenfeller het volgende: Wat vinden jullie er van dat bij Collin waarschijnlijk al een groot deel gefund is voordat de pitch online komt?
Dat zou een hoop verklaren over het tempo van vollopen....
Op dinsdag 15 september 2015 15:39 schreef rockenfeller het volgende: Wat vinden jullie er van dat bij Collin waarschijnlijk al een groot deel gefund is voordat de pitch online komt?
Persoonlijk vind ik dat een goed teken, er is in het netwerk van de leningnemer op dat moment dus genoeg vertrouwen.
Voor de grootgrutters hier is het een stuk minder omdat de tijd dat het project open staat verkleind wordt.
Trek eens aan mijn vinger? Een open deur vraagt nu eenmaal om ingeschopt te worden.
Op dinsdag 15 september 2015 15:39 schreef rockenfeller het volgende: Wat vinden jullie er van dat bij Collin waarschijnlijk al een groot deel gefund is voordat de pitch online komt?
Ik vind het wel een fijn idee. Als er al veel is geïnvesteerd betekend dat, dat de mensen om hem heen of klanten er ook vertrouwen in hebben.
Wat het kost weet ik niet. Maar als ik het goed lees kan je zelf kiezen of je het wel of niet doet en tot welk niveau je je laat begeleiden. Dus echte koppelverkoop kan ik het niet noemen.
Op zich vind ik het wel een goede zaak dat er een sparring partner is om zaken mee door te spreken. En ja die moet natuurlijk betaald worden. Beter aan het begin van het traject regelen dan halver wegen er achter komen dat het nodig is en dan te laat zijn of er eigenlijk geen centjes meer voor hebben om hulp te regelen.
Als we uitgaan van E 150 (correctie) E 80 per uur zijn de kosten: • Goud (60 uur begeleiding door uw intermediair) = E 4.800 • Zilver (40 uur begeleiding door uw intermediair) = E 3.200 • Brons (20 uur begeleiding door uw intermediair) = E 1.600
[ Bericht 1% gewijzigd door djh77 op 15-09-2015 16:08:26 ]
Ik heb er mijn bedenkingen bij om de volgende redenen: a. kijkt een familielid er wel zakelijk naar? b. zou er informatieverschil bestaan tussen de inner crowd en de rest? c. wij worden aardig in een richting geduwd. Je denkt leuk project, vluchtig doorlezen en investeren anders ben ik te laat. d. crowdfunden is voor mij meer dan alleen geld lenen. Het bepaalt ook of de massa jouw plan haalbaar vindt.
Als we uitgaan van E 150 per uur zijn de kosten: • Goud (60 uur begeleiding door uw intermediair) = E 9.000 • Zilver (40 uur begeleiding door uw intermediair) = E 6.000 • Brons (20 uur begeleiding door uw intermediair) = E 3.000
Slim bedacht. Zo maken de intermediairs een leuke extra omzet welke wordt meegefinancierd. Ze hebben er dus veel belang bij dat een project geplaatst wordt.
Op dinsdag 15 september 2015 15:46 schreef rockenfeller het volgende: d. crowdfunden is voor mij meer dan alleen geld lenen. Het bepaalt ook of de massa jouw plan haalbaar vindt.
Hoewel ik het idee zeker begrijp is dit, wat mij betreft, voor de populairdere platforms al lang niet meer aan de orde...
Op dinsdag 15 september 2015 15:45 schreef djh77 het volgende: Als we uitgaan van E 150 per uur zijn de kosten: • Goud (60 uur begeleiding door uw intermediair) = E 9.000 • Zilver (40 uur begeleiding door uw intermediair) = E 6.000 • Brons (20 uur begeleiding door uw intermediair) = E 3.000
Die 150 euro is wel erg hoog gegrepen voor een eenvoudige accountant die een beginnede ondernemer door de eerste jaren heen helpt. Ik weet dat er genoeg goede zijn te vinden die het voor de helft doen.
Die 150 euro is wel erg hoog gegrepen voor een eenvoudige accountant die een beginnede ondernemer door de eerste jaren heen helpt. Ik weet dat er genoeg goede zijn te vinden die het voor de helft doen.
Er zullen vast ook mensen zijn die het voor nog minder willen doen. De vraag is dan wel wat de waarde is van het advies.
Op dinsdag 15 september 2015 15:46 schreef rockenfeller het volgende: Ik heb er mijn bedenkingen bij om de volgende redenen: a. kijkt een familielid er wel zakelijk naar? b. zou er informatieverschil bestaan tussen de inner crowd en de rest? c. wij worden aardig in een richting geduwd. Je denkt leuk project, vluchtig doorlezen en investeren anders ben ik te laat. d. crowdfunden is voor mij meer dan alleen geld lenen. Het bepaalt ook of de massa jouw plan haalbaar vindt.
Zo maar wat overdenkingen
Ik zou er geen moeite mee hebben als het leninggedeelte van de inner circle dus de mensen die de mogelijkheid hebben om eerder in te schrijven, bij problemen achtergesteld is aan de mensen die van buiten investeren.
Op dinsdag 15 september 2015 15:58 schreef djh77 het volgende: Er zullen vast ook mensen zijn die het voor nog minder willen doen. De vraag is dan wel wat de waarde is van het advies.
Helemaal mee eens. Dat is nu juist de keuze vrijheid met wie je in zee gaat. Het is geen garantie dat iemand van 300 euro per uur beter is dan iemand van 75 euro per uur. Ik denk dat de keuze van een begeleider/coach/accountant een hele belangrijke is, het moet klikken. Op zich vind ik het als investeerder nog steeds prettig als bekend is bij de pitch dat een startende ondernemer begeleid wordt. En ook ik denk dat als je je als eenmanszaak een bedrag van 9000 euor uit je zak laat kloppen dat je niet geschikt bent als ondernemer. Maar goed volgens mij is die 9000 euro ook uit de lucht komen vallen.
[ Bericht 11% gewijzigd door NaRegenDeZon op 15-09-2015 16:21:19 ]
Ik snap die Roy niet helemaal ... of helemaal niet
Hij wordt ondernemer met een gepland inkomen van 21k op jaar basis (bruto?) Met een hbo opleiding moet dat toch beter kunnen... en met je HBO opleiding werking op een pompstation?
Waarom wordt deze uberhaubt verkocht als het zo goed loopt, tenminste zo klinkt het in de pitch...
Hij wordt ondernemer met een gepland inkomen van 21k op jaar basis (bruto?) Met een hbo opleiding moet dat toch beter kunnen... en met je HBO opleiding werking op een pompstation?
Waarom wordt deze uberhaubt verkocht als het zo goed loopt, tenminste zo klinkt het in de pitch...
Niet voor mij
Omdat hij denkt dat hij de omzet (en winst) kan verhogen, en als over 4 jaar de volledige lening is afbetaald blijft er een hoop meer over qua salaris.
Hij zit iig vol
Trek eens aan mijn vinger? Een open deur vraagt nu eenmaal om ingeschopt te worden.