http://www.gva.be/cnt/dmf(...)l-van-de-blokkendoosquote:Eens te meer is een Antwerps schooltje het onderwerp van een discussie die de emoties hoog doet oplaaien.
Twee jaar geleden werd een juf van De Blokkendoos op het Kiel verdacht van seksueel misbruik van een kind. Na grondig onderzoek bleek dat de juf niets te verwijten viel, maar het kwaad was geschied. Een aantal mensen hield aan dit incident blijvende letsels over.
Hetzelfde dreigt nu met het geval van vermeend gewelddadig gedrag in de school De Bijtjes in de Offerandestraat.
Weer wordt een juf beschuldigd, ditmaal zelfs van poging tot ophanging van een van haar kleuters.
Wie wordt kinderjuf met dergelijke zieke ideeën? Dat is een van de eerste gedachten die je invallen bij zo’n verhaal.
Maar uiteraard zijn feiten heilig en daarom moet alle vertrouwen worden gesteld in het gerechtelijk onderzoek.
Hysterie leidt nergens toe. Dat bleek overduidelijk in het geval van De Blokkendoos. Ouders en sympathisanten van het vermeende slachtoffertje kwamen toen op straat en eisten het vel van de juf, die achteraf na diepgaand onderzoek onschuldig bleek te zijn.
Alle betrokken partijen lijken nu van die affaire te hebben geleerd. Een groep ouders kwam weliswaar gisteren bijeen om te demonstreren bij de school, en op de sociale media was de verwachte bagger te lezen, maar over het algemeen waren de reacties sereen. Vrijwel iedereen leek vooral van plan om het incident in de kiem te smoren en vooral niet te laten escaleren.
Verdachte voorvallen met kinderen blijven een topprioriteit voor onze instellingen. Elk voorval dat vragen oproept, moet antwoorden krijgen die bevredigend zijn.
Maar incidenten mogen niet bij voorbaat worden geklasseerd in een categorie van xenofobie en racisme. Elke jonge leerkracht in ons onderwijs weet in welke multiculturele situatie hij of zij terechtkomt, en de ambitie om op een positieve manier om te gaan met die diversiteit is wellicht een van de belangrijkste drijfveren om iets te presteren in die schoolloopbaan.
Onze leerkrachten verdienen dan ook het voordeel van de twijfel. Ook in gevallen waarin sprake is van discussie, zoals bij De Blokkendoos en De Bijtjes. Ik kan mij niet voorstellen dat een juf een kleuter ophangt aan een touw. U wel? Maar ik vind wel dat zo’n geval grondig moet worden onderzocht, al is het maar om de ouders gerust te stellen.
Elk kind, ongeacht de kleur of andere achtergrondfactoren, heeft in onze samenleving recht op dezelfde menswaardige en uiteraard ook geweldloze behandeling. Ik ga ervan uit dat al onze leerkrachten daar ook zo over denken. Het is helaas niet uitgesloten dat zich heel af en toe een ziekelijke afwijking van die morele regel voordoet. Maar in het geval van De Bijtjes in Antwerpen-Noord lijkt dat vooralsnog niet het geval.
Ik ook, maar hier:quote:Op vrijdag 11 september 2015 11:50 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
http://www.gva.be/cnt/dmf(...)l-van-de-blokkendoos
Ik ben heel benieuwd hoe dit gaat aflopen.
heb ik niet al teveel vertrouwen in... Ik heb zo'n donkerbruin vermoeden dat dat opgewonden standje wel weer iets gaat verzinnen waardoor de schuld toch ergen bij die school komt te liggen. Al is het maar achterstallig onderhoud klimrek, geen rubberen tegels, of verzin maar wat...quote:al is het maar om de ouders gerust te stellen.
Ik denk in ieder geval niet dat ze op excuses van de ouders hoeven te rekenen mocht het allemaal een leugen van het jongetje geweest zijn.quote:Op vrijdag 11 september 2015 12:06 schreef AchJa het volgende:
[..]
Ik ook, maar hier:
[..]
heb ik niet al teveel vertrouwen in... Ik heb zo'n donkerbruin vermoeden dat dat opgewonden standje wel weer iets gaat verzinnen waardoor de schuld toch ergen bij die school komt te liggen. Al is het maar achterstallig onderhoud klimrek, geen rubberen tegels, of verzin maar wat...
quote:Op vrijdag 11 september 2015 11:50 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
http://www.gva.be/cnt/dmf(...)l-van-de-blokkendoos
Ik ben heel benieuwd hoe dit gaat aflopen.
Maar dit geldt natuurlijk niet voor de juf, die zonder proces op de brandstapel moet.quote:Elk kind, ongeacht de kleur of andere achtergrondfactoren, heeft in onze samenleving recht op dezelfde menswaardige en uiteraard ook geweldloze behandeling.
Een beetje hetzelfde soort volk dat voor de huizen van vermeende pedo's gaat staan schreeuwen, zonder ook maar bewijs te hebben. Maar dat zijn dan weer vaak achterlijke kaalkopjes en vrouwen met een shagstem en een trampstamp.quote:Op vrijdag 11 september 2015 12:22 schreef Pinkelotjeblauw het volgende:
Ze dragen dan wel een hoofddoek die viswijven maar wat een goedkoop gajes zit er onder die lappen. Man, man, man, wat een ordiaire stukken vreten, die wijven.
Nou, klimrek was nieuw en geplaatst in juni 2015.quote:Op vrijdag 11 september 2015 12:06 schreef AchJa het volgende:
[..]
Ik ook, maar hier:
[..]
heb ik niet al teveel vertrouwen in... Ik heb zo'n donkerbruin vermoeden dat dat opgewonden standje wel weer iets gaat verzinnen waardoor de schuld toch ergen bij die school komt te liggen. Al is het maar achterstallig onderhoud klimrek, geen rubberen tegels, of verzin maar wat...
Doe maar wel wat extra bescherming.quote:Volgens de politie worden deze bedreigingen ernstig genomen en op de voet gevolgd. Maar vooralsnog zou het (nog) niet nodig zijn dat de juf extra bescherming krijgt. Ze heeft daar volgens onze informatie ook nog niet om gevraagd en diende ook nog geen klacht in. Al is dat volgens de Antwerpse parketwoordvoerder in principe niet nodig. ‘We kunnen ook zelf een proces-verbaal opstellen’, zegt hij. Indien het tot een vervolging komt, riskeren de daders zware straffen. Mogelijk zelfs tot vijf jaar gevangenis.
610quote:Op vrijdag 11 september 2015 12:34 schreef Specularium het volgende:
Mis alleen nog wat fakkels, dan is het zo weer 1500.
Erg he, het is gewoon een heksenjacht.quote:Op vrijdag 11 september 2015 12:35 schreef HighLander het volgende:
Antwerpse kleuterjuf De Bijtjes met de dood bedreigd (nieuwsblad.be)
And so it begins...
Naja dat is op zich niets nieuws.quote:Op vrijdag 11 september 2015 12:41 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Erg he, het is gewoon een heksenjacht.
Die mensen zitten zo vol haat, d'r is gewoon niet mee te communiceren.
Echt he...quote:Op vrijdag 11 september 2015 12:35 schreef HighLander het volgende:
Antwerpse kleuterjuf De Bijtjes met de dood bedreigd (nieuwsblad.be)
And so it begins...
Hoe zouden ze hun eigen gedrag omschrijven?quote:
Men lijkt rustiger te reageren dan met de Blokkendoos destijds vooralsnog. Echter is iets als sociale media natuurlijk wel erg gemakkelijk om beetje verspreiding in de hand te werken.quote:Op vrijdag 11 september 2015 12:47 schreef ootjekatootje het volgende:
School en juffrouw wachten netjes af, laten we hopen de rest van de bevolking daar ook.
Denk dat we eerst even het onderzoek rustig moeten afwachten niet? Het verhaal klopt voor geen meter natuurlijk, maar de school heeft ook zijn reputatie te verliezen dus wie weet wat zij eventueel allemaal 'verzinnen'.quote:Op donderdag 10 september 2015 16:36 schreef Childofthe90s het volgende:
Hopelijk doet de juf aangifte van smaad.
Eerroof, ja dat was het woord.quote:Op vrijdag 11 september 2015 13:14 schreef starla het volgende:
[..]
Denk dat we eerst even het onderzoek rustig moeten afwachten niet? Het verhaal klopt voor geen meter natuurlijk, maar de school heeft ook zijn reputatie te verliezen dus wie weet wat zij eventueel allemaal 'verzinnen'.
Omdat het zo uitvergroot wordt op internet zou je -mits het allemaal niet waar is- best kunnen spreken van smaadschrift.
In België echter is er alleen sprake van smaad als het slachtoffer lid is van het openbaar gezag. Daar valt een juf volgens de wet niet onder. Dus spreken ze daar van 'laster of eerroof'.
Er is dus duidelijk een verschil met de Nederlandse wetgeving waar er geen onderscheid wordt gemaakt tussen de slachtoffers obv functie in het geval van smaad of laster.
Ben benieuwd wat het onderzoek aantoont; een lynching van dat jochie kan ik me haast niet voorstellen en de wond past zeker niet bij een verwurging, daar is het veel te scherp afgegrensd voor. Een koord/touw is het meest waarschijnlijk, nu nog de vraag wat de oorzaak is.
Bovendien moeten we niet vergeten dat kinderen en met name kleuters pathologische leugenaars zijn (zoals we hebben kunnen zien a.d.h.v. dat filmpje over de juf die zogenaamd kinderen misbruikt heeft; de grootste onzin kan er uit kinderen komen).
quote:Op vrijdag 11 september 2015 13:37 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Eerroof, ja dat was het woord.
Dat jochie kraamde gisteren in dat binnen 30 seconden al twee verschillende versie's uit.
En dan te bedenken dat dit zijn beste versie was,![]()
Houden ze die jongen nu thuis?
http://nieuws.vtm.be/binn(...)es-met-dood-bedreigdquote:De jongen zelf gaat intussen naar een andere school.
Die zal wel nog vaker van school veranderen met zo'n moeder.quote:Op vrijdag 11 september 2015 14:56 schreef SuperwormJim het volgende:
[..]
[..]
http://nieuws.vtm.be/binn(...)es-met-dood-bedreigd
Roekeloos geding is de te volgen strategie. Het gerechtelijke apparaat onverantwoord belastenquote:Op vrijdag 11 september 2015 13:14 schreef starla het volgende:
[..]
Er is dus duidelijk een verschil met de Nederlandse wetgeving waar er geen onderscheid wordt gemaakt tussen de slachtoffers obv functie in het geval van smaad of laster.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |