Spreek voor jezelf. De vrouw is niet veroordeeld voor het inzetten van het wapen en heeft zich kunnen beroepen op noodweer. Je mag je dus in Nederland wel verdedigen, zelfs met een vuurwapen in sommige gevallen.quote:
Mooi potje victim blaming.quote:Op donderdag 27 augustus 2015 09:21 schreef MakkieR het volgende:
nel te realiseren in wat voor zieke wereld we leven. Die man schiet die twee uiteraard niet zomaar dood en dus heeft die nieuwszender toch wel stof om over na te denken. Net als vrijwel al die andere bedrijven, multinationals en mega grote organisaties. Het mag toch best wel een wonder genoemd worden dat dit soort aanslagen uitzonderlijk zijn, terwijl elke dag gezinnen in de vernieling wordt geholpen door de zoveelste massa ontslag
Zelfs nadat de ene berover al was geraakt kwam de andere toch nog terug omdat tasje te beroven ...quote:Op donderdag 27 augustus 2015 09:21 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Spreek voor jezelf. De vrouw is niet veroordeeld voor het inzetten van het wapen en heeft zich kunnen beroepen op noodweer. Je mag je dus in Nederland wel verdedigen, zelfs met een vuurwapen in sommige gevallen.
je moet ietsquote:
Ja, lekker is dat. Niet veroordeeld worden voor het inzetten van een wapen, maar wel veroordeeld worden van het hebben van een wapen. Het vraagt om een krant-lees-type om zoiets recht te praten.quote:Op donderdag 27 augustus 2015 09:21 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Spreek voor jezelf. De vrouw is niet veroordeeld voor het inzetten van het wapen en heeft zich kunnen beroepen op noodweer. Je mag je dus in Nederland wel verdedigen, zelfs met een vuurwapen in sommige gevallen.
Ah, je hebt het dus toch begrepen. Mooi.quote:Op donderdag 27 augustus 2015 09:28 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Ja, lekker is dat. Niet veroordeeld worden voor het inzetten van een wapen, maar wel veroordeeld worden van het hebben van een wapen.
Als ze er een legaal had was ze vast ook veroordeeld, aangezien je er geen geladen mag vervoeren.quote:Op donderdag 27 augustus 2015 09:28 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Ja, lekker is dat. Niet veroordeeld worden voor het inzetten van een wapen, maar wel veroordeeld worden van het hebben van een wapen. Het vraagt om een krant-lees-type om zoiets recht te praten.
ach, ach, achquote:Op donderdag 27 augustus 2015 08:50 schreef mannenkokengewoonbeter het volgende:
[..]
Wat een bullshit.
Iedereen heeft zo zijn vakgebied, toevallig is dit het mijne, ben ik dan gelijk creepy of sneu?
Haal je hoofd uit je reet, en realiseer je dat er dagelijks mensen beroepsmatig bezig zijn om jouw maatschappij zo veilig mogelijk te houden.
Die mensen gaan zelfs zover dat ze impulsief tussen jou en levensgevaar gaan staan als de situatie zich voordoet, met als enige bedoeling ervoor te zorgen dat jij veilig thuiskomt ipv in een kist.
In verreweg de meeste gevallen zul je daar zelfs niet eens iets van merken.
Wees blij dat ze er zijn, en koester je vrijheid en veiligheid.
Maar dan kunnen mensen die wapens verzamelen of schieten hun hobby niet meer uit oefenen, dat is ook niet eerlijk.quote:Op donderdag 27 augustus 2015 00:14 schreef TechFreak het volgende:
Jezus. Verban die vuurwapens nou eens.
Laten we oorlog en geweld verbieden, en dan iedereen die toch oorlog voert of geweld gebruikt vertellen dat we het er niet mee eens zijn.quote:Op donderdag 27 augustus 2015 09:40 schreef wuuht het volgende:
[..]
Maar dan kunnen mensen die wapens verzamelen of schieten hun hobby niet meer uit oefenen, dat is ook niet eerlijk.
Nee want dan worden vechtsporten verboden en dat is mijn hobby.quote:Op donderdag 27 augustus 2015 09:45 schreef mannenkokengewoonbeter het volgende:
[..]
Laten we oorlog en geweld verbieden, en dan iedereen die toch oorlog voert of geweld gebruikt vertellen dat we het er niet mee eens zijn.
Kijken hoever we komen?
Ik woon er gelukkig niet; maar ik voel hier vanuit mijn best veilige Nederland de woede soms opborrelen bij dat soort getallen. Wat een ziek land is het toch. En waarom zien ze dat zelf niet in?quote:Op donderdag 27 augustus 2015 10:06 schreef Dagonet het volgende:
Er gebeurt toch niets.
20 kinderen doodgeschoten bij Sandy Hook.
Sindsdien zo'n 100 schietpartijen op scholen.
Sindsdien zo'n 35.000 dodelijke slachtoffers en wat, per jaar zo'n 80.000 gewonden?
Er verandert niets, het boeit ze niet.
Ieder slachtoffer is er natuurlijk 1 teveel.quote:Op donderdag 27 augustus 2015 10:10 schreef Isabeau het volgende:
[..]
Ik woon er gelukkig niet; maar ik voel hier vanuit mijn best veilige Nederland de woede soms opborrelen bij dat soort getallen. Wat een ziek land is het toch. En waarom zien ze dat zelf niet in?
Omdat ze aan de ene kant bang gemaakt worden, met dank aan lobby groepen. Aan de andere kant heel veel romantische propaganda van de individualistische Amerikaan die zichzelf omhoog trekt en niemand anders nodig heeft, alsof ze allemaal nog in een klein huis op de prairie leven.quote:Op donderdag 27 augustus 2015 10:10 schreef Isabeau het volgende:
[..]
Ik woon er gelukkig niet; maar ik voel hier vanuit mijn best veilige Nederland de woede soms opborrelen bij dat soort getallen. Wat een ziek land is het toch. En waarom zien ze dat zelf niet in?
Dat 'feitje' is niet bekend omdat je dat zelf verzint...quote:[b]Op donderdag 27 augustus 2015 00:00 schreef mannenkokengewoonbeter het volgende:
Minder bekend feit is dat je maar 1 pijnprikkel tegelijk kunt waarnemen als mens, dus zelfs als je meermaals wordt geraakt, voel je alleen de laatste treffer op het moment vlak na de inslag.
het deel wat het meest pijn doet overheerst, zodat je de andere plek idd minder zal voelen.quote:Op donderdag 27 augustus 2015 12:12 schreef starla het volgende:
[..]
Dat 'feitje' is niet bekend omdat je dat zelf verzint...
Wat denk je nu zelf? Als je een arm breekt en daarna je been, je alleen pijn hebt in je been?
Toen ik aan mn borsten geopereerd was en ik een katheter inhad geloof me, beiden voel je pijn,quote:Op donderdag 27 augustus 2015 12:12 schreef starla het volgende:
[..]
Dat 'feitje' is niet bekend omdat je dat zelf verzint...
Wat denk je nu zelf? Als je een arm breekt en daarna je been, je alleen pijn hebt in je been?
*grijns* welk deel van tegelijk is er niet duidelijk ?quote:Op donderdag 27 augustus 2015 12:12 schreef starla het volgende:
[..]
Dat 'feitje' is niet bekend omdat je dat zelf verzint...
Wat denk je nu zelf? Als je een arm breekt en daarna je been, je alleen pijn hebt in je been?
Behalve wapenexpert ook neuroloog?quote:Op donderdag 27 augustus 2015 12:19 schreef mannenkokengewoonbeter het volgende:
[..]
*grijns* welk deel van tegelijk is er niet duidelijk ?
Het geldt niet uitsluitend voor pijn, en is iets waar zakkenrollers dankbaar gebruik van maken.
Als je rechts tegen iemand aanstoot, voelt diegene er niets van als je tegelijk links z'n portemonee uit zn kontzak vist.
Je kunt maar 1 gevoelsprikkel tegelijk waarnemen, en dat is de laatste die kreeg, zo werken je hersens nou eenmaal.
Er kan maar 1 druppel de bovenste in een fles zijn.
Nope, gewoon ervaring.quote:Op donderdag 27 augustus 2015 12:27 schreef computergirl het volgende:
[..]
Behalve wapenexpert ook neuroloog?
Wat snap je niet aan 'non painful input'?quote:Op donderdag 27 augustus 2015 14:20 schreef Lyrebird het volgende:
Het is zelfs wetenschap:
Gate control theory, en geloof me, het werkt in de praktijk ook.
Wat een nutteloze discussie. Ijs op een pijnlijk been is toch geen bewijs dat je maar een(1) schotwond tegelijk kan voelen zoals prof mannenkoken beweert?quote:Op donderdag 27 augustus 2015 15:22 schreef Lyrebird het volgende:
Gate control theory werkt wel degelijk.
Je moet alleen geen pijn gebruiken. Een beetje warmte of kou is al genoeg. Of kriebelen of wrijven.
Als je ergens pijn hebt, en je gebruikt bijvoorbeeld ijs, dan zal het ijs voor extra prikkels zorgen, die het pijngevoel maskeren. Dat werkt niet voor hoofdpijn, maar wel voor bijvoorbeeld pijn in je been.
En een zakkenroller die tegen je duwt is pijnlijk omdat? Laten we het wel zuiver houden: mannenkoken... beweert dat 2 stimuli in de vitale sensibiliteit niet gevoeld worden als 2 stimuli, dan heeft het geen zin om het over de gnostische sensibiliteit te hebben wat je steeds doet (gate control, zakkenrollers etc).quote:Op donderdag 27 augustus 2015 15:29 schreef Lyrebird het volgende:
Ik ben geen expert op het gebied van schotwonden (of zware trauma). Maar het zakkenrolvoorbeeld dat hij aanhaalde, kan ik wel plaatsen.
Dat kan absoluut niet door luchtinval komen, heb je enige ervaring met belichting ? ik wel namelijk.quote:Op donderdag 27 augustus 2015 07:54 schreef nils7 het volgende:
[..]
Dat lijkt zo door de licht inval
Bleek gelukkig niet even later.
Je versimpelt hier de uitleg, dus ik zal m duidelijker maken.quote:Op donderdag 27 augustus 2015 15:26 schreef computergirl het volgende:
[..]
Wat een nutteloze discussie. Ijs op een pijnlijk been is toch geen bewijs dat je maar een(1) schotwond tegelijk kan voelen zoals prof mannenkoken beweert?
misschien waren ze gewoon geconcentreerd bezig met het interview. Dan zit je niet relaxed rond te kijken maar ben je bezig met jouw verhaal overbrengen aan de persoon die voor je neus staat net de microfoonquote:Op donderdag 27 augustus 2015 17:50 schreef 2dope het volgende:
Ik keek net ff dat filmpje van die Flanigan zelf. Heel raar, hij loopt eerst op die mensen af en richt dan een aantal seconden lang zijn pistool op de interviewster, terwijl hij letterlijk naast die cameraman staat. Hij schiet pas een seconde of 10 later.
Die gast moet sowieso opgemerkt zijn door die vrouw die geïnterviewd werd, zou je zeggen. Misschien was ze zo gespannen dat ze niet opzij durfde te kijken. Bizar allemaal iig.
[ afbeelding ]
Ja, dat is min of meer wat ik zei.quote:Op donderdag 27 augustus 2015 17:54 schreef computergirl het volgende:
[..]
misschien waren ze gewoon geconcentreerd bezig met het interview. Dan zit je niet relaxed rond te kijken maar ben je bezig met jouw verhaal overbrengen aan de persoon die voor je neus staat net de microfoon
Nee, jij schrijft dat ze niet durfde te kijkenquote:Op donderdag 27 augustus 2015 17:59 schreef 2dope het volgende:
[..]
Ja, dat is min of meer wat ik zei.
Ja, omdat ze te gespannen c.q. geconcentreerd met het interview bezig is, dus we bedoelen hetzelfde denk ik. Lekker belangrijk verder.quote:Op donderdag 27 augustus 2015 18:07 schreef computergirl het volgende:
[..]
Nee, jij schrijft dat ze niet durfde te kijken
Ik heb nauwelijks medische kennis, maar veel ervaring uit de praktijk met extreme panieksituaties.quote:Op donderdag 27 augustus 2015 17:57 schreef NothingHappened het volgende:
Even een onjuiste aanname uit de weg. Adrenaline zorgt niet voor verdoving, dat doet endorfine. Adrenaline remt zelfs de werking van die 'verdoving'. Adrenaline zorgt er wel voor dat in alerte situaties de bloeddruk en dus de spierwerking verhoogd. Een stressvolle situatie kan zelfs voor veel meer pijn zorgen.
Bizar, zo sta je een vrolijk interviewtje te houden en een halve minuut later ben je kassie wijlen.quote:Op donderdag 27 augustus 2015 17:50 schreef 2dope het volgende:
Ik keek net ff dat filmpje van die Flanigan zelf. Heel raar, hij loopt eerst op die mensen af en richt dan een aantal seconden lang zijn pistool op de interviewster, terwijl hij letterlijk naast die cameraman staat. Hij schiet pas een seconde of 10 later.
Die gast moet sowieso opgemerkt zijn door die vrouw die geïnterviewd werd, zou je zeggen. Misschien was ze zo gespannen dat ze niet opzij durfde te kijken. Bizar allemaal iig.
[ afbeelding ]
Inderdaad. Hopen dat ze snel dood waren. Ik vermoed dat het lichtje vrij rap uitging, gezien de stilte die na enkele momenten valt (zegt ook niet alles natuurlijk).quote:Op donderdag 27 augustus 2015 18:23 schreef DrDentz het volgende:
[..]
Bizar, zo sta je een vrolijk interviewtje te houden en een halve minuut later ben je kassie wijlen.
Nou dat lijkt me ook wel kut, dan heb je niet eens kans om nog een laatste keer je leven voorbij te zien flitsen.quote:Op donderdag 27 augustus 2015 18:40 schreef 2dope het volgende:
[..]
Inderdaad. Hopen dat ze snel dood waren. Ik vermoed dat het lichtje vrij rap uitging, gezien de stilte die na enkele momenten valt (zegt ook niet alles natuurlijk).
Even offtopic:quote:Op donderdag 27 augustus 2015 17:22 schreef mannenkokengewoonbeter het volgende:
[..]
Een goede zakkenroller zorgt dat je een stevige prikkel aan de ene kant van je lichaam voelt, stootje tegen je arm, tikje tegen je schouder, elleboog die jouw onderarm raakt en even contact houdt, terwijl hij aan de andere kant van je lichaam (met minder druk dan de opzettelijke prikkel) vrij spel heef, je zal het echt niet voelen als er daar heel even lichte druk wordt uitgeoefend of juist wegvalt, ( bijvoorbeeld doordat hij de aan je arm hangende tas even optilt om erin te kunnen graaien)
Het optillen van die tas zou je zeker gelijk voelen als er niet tegelijk aan de andere kant van je lichaam druk werd uitgeoefend.
Ook hier zal je je later pas realiseren ( waarschijnlijk op het moment dat je je portemonee mist) dat er sprake is geweest van de eerdere druk.
Slachtoffers van zakkenrollerij kunnen op moment van ontdekking van het vermiste item vaak feilloos aangeven dat er minuten eerder iemand tegen hun aanleunde/ stootte op een ongebruikelijke manier en de plek en het moment van de diefstal exact beschrijven.
Negeer die pagina gezwam maar gewoon...quote:Op donderdag 27 augustus 2015 21:09 schreef warp995 het volgende:
[..]
Even offtopic:
Als alleen de laatste prikkel wordt doorgegeven zou dat toch juist die bij zn portemonnee zijn?
Hij wordt aangestoten (wat hij voelt), en vervolgens wordt zn portemonnee gepakt, dat is dan zijn laatste prikkel waarom voelt hij die niet dan?
Door het ervaren van angst wordt via je hypothalamus je sympaticus geactiveerd. Dit zorgt voor de afgifte van noradrenaline door je bijnieren. Dit zorgt via a-adrenerge stimulatie dat er vasoconstrictie plaatsvindt van vaten naar je tractus digestivus en via b2-adrenerge stimulatie voor vasodilatatie van vaten naar spieren zodat deze niet verzuren en er een reactieve tachycardie optreedt, en via b1-adrenerge stimulatie voor een positief inotroop effect en positief chronotroop effect. Die laatste 3 leiden tot een toename in cardiac output zodat de weefsels voldoende bloed krijgen.quote:Op donderdag 27 augustus 2015 18:17 schreef mannenkokengewoonbeter het volgende:
Ik weet niet hoe dat werkt, ik weet alleen dat het gebeurt.
Jeetje, ik herken de term circulerend volume en kan me daar iets bij voorstellen.quote:Op donderdag 27 augustus 2015 21:34 schreef starla het volgende:
[..]
Door het ervaren van angst wordt via je hypothalamus je sympaticus geactiveerd. Dit zorgt voor de afgifte van noradrenaline door je bijnieren. Dit zorgt via a-adrenerge stimulatie dat er vasoconstrictie plaatsvindt van vaten naar je tractus digestivus en via b2-adrenerge stimulatie voor vasodilatatie van vaten naar spieren zodat deze niet verzuren en er een reactieve tachycardie optreedt, en via b1-adrenerge stimulatie voor een positief inotroop effect en positief chronotroop effect. Die laatste 3 leiden tot een toename in cardiac output zodat de weefsels voldoende bloed krijgen.
Bovendien zal bij een bijkomend bloedverlies het RAAS-systeem geactiveerd worden door een verminderd effectief circulerend volume en vermindere doorbloeding van je nieren (deze wordt dus niet expres verhinderd zoals je beweert, want dan zou het hele feedbackmechanisme via het RAAS zinloos zijn).
Dit leidt tot afgifte van renine wat op z'n beurt zorgt voor omzetting van angiotensine in angiotensinogeen: een krachtige vasoconstrictor om de tensie op peil te houden. Daarnaast zal er meer aldosteron vrijkomen wat leidt tot natriumterugresorptie tegen kalium en door de toegenomen natriumterugresorptie zal er wat extra effectief circulerend volume zijn. Tevens wordt er extra antidiuretisch hormoon afgegeven door de hypofyse zodat je het vocht dat je op dat moment intravasaal hard nodig hebt niet uitpist.
Voldoende?
Je hebt gelijk, het opzettelijke duwtje of stootje ( voor wie het woord prikkel vervelend vind ) zal net na het pakken van de portemonee moeten gebeuren.quote:Op donderdag 27 augustus 2015 21:09 schreef warp995 het volgende:
[..]
Even offtopic:
Als alleen de laatste prikkel wordt doorgegeven zou dat toch juist die bij zn portemonnee zijn?
Hij wordt aangestoten (wat hij voelt), en vervolgens wordt zn portemonnee gepakt, dat is dan zijn laatste prikkel waarom voelt hij die niet dan?
Duidelijke taalquote:Op donderdag 27 augustus 2015 21:34 schreef starla het volgende:
[..]
Door het ervaren van angst wordt via je hypothalamus je sympaticus geactiveerd. Dit zorgt voor de afgifte van noradrenaline door je bijnieren. Dit zorgt via a-adrenerge stimulatie dat er vasoconstrictie plaatsvindt van vaten naar je tractus digestivus en via b2-adrenerge stimulatie voor vasodilatatie van vaten naar spieren zodat deze niet verzuren en er een reactieve tachycardie optreedt, en via b1-adrenerge stimulatie voor een positief inotroop effect en positief chronotroop effect. Die laatste 3 leiden tot een toename in cardiac output zodat de weefsels voldoende bloed krijgen.
Bovendien zal bij een bijkomend bloedverlies het RAAS-systeem geactiveerd worden door een verminderd effectief circulerend volume en vermindere doorbloeding van je nieren (deze wordt dus niet expres verhinderd zoals je beweert, want dan zou het hele feedbackmechanisme via het RAAS zinloos zijn).
Dit leidt tot afgifte van renine wat op z'n beurt zorgt voor omzetting van angiotensine in angiotensinogeen: een krachtige vasoconstrictor om de tensie op peil te houden. Daarnaast zal er meer aldosteron vrijkomen wat leidt tot natriumterugresorptie tegen kalium en door de toegenomen natriumterugresorptie zal er wat extra effectief circulerend volume zijn. Tevens wordt er extra antidiuretisch hormoon afgegeven door de hypofyse zodat je het vocht dat je op dat moment intravasaal hard nodig hebt niet uitpist.
Voldoende?
ik vind jou een beetje ranzigquote:Op vrijdag 28 augustus 2015 00:58 schreef 0108daniel het volgende:
Op het filmpje zie je de bloeddruppels van de cameraman op de grond druppelen.
Kijk zelf eens een keer het filmpje.... je ziet het toch duidelijk als de camera op de grond ligt...quote:Op vrijdag 28 augustus 2015 07:38 schreef computergirl het volgende:
[..]
ik vind jou een beetje ranzig
Ik wil dat helemaal niet zien. Waarom geil je op zulke details?quote:Op vrijdag 28 augustus 2015 10:32 schreef 0108daniel het volgende:
[..]
Kijk zelf eens een keer het filmpje.... je ziet het toch duidelijk als de camera op de grond ligt...
Dan moet je helemaal je mond houden als je het niet eens heb gezien.quote:Op vrijdag 28 augustus 2015 10:36 schreef computergirl het volgende:
[..]
Ik wil dat helemaal niet zien. Waarom geil je op zulke details?
Waarom geil jij op ranzige details? Hoe vaak heb je die filmpjes nu al bekeken?quote:Op vrijdag 28 augustus 2015 11:00 schreef 0108daniel het volgende:
[..]
Dan moet je helemaal je mond houden als je het niet eens heb gezien.
Ik gaf alleen aan wat er te zien was.
http://www.geenstijl.nl/m(...)utter_filmt_exe.htmlquote:Op vrijdag 28 augustus 2015 17:39 schreef mannenkokengewoonbeter het volgende:
Is er ergens een link waar je het orginele filmpje dat de schutter maakte kan bekijken?
Ik kan alleen maar kleine stukjes vinden.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |