quote:Op dinsdag 25 augustus 2015 00:30 schreef Holyme het volgende:
[..]
[..]
Dat gaat allemaal vanzelf, ook zonder moederDat begint al vroeg met ontdekken dat er af en toe iets beweegt (je eigen pootjes als je op je rug ligt
) en dat zet dan vanzelf door naar proberen die pootjes te pakken, erop knabbelen, en hey, je kan er ook aan likken! De huidige moederloze opvangertjes zijn inmiddels 4.5 week en hun kopjes wassen is nog niet echt aan de orde, maar de rest van de lijfjes begint al te komen, en ze gaan nu ook enorm hard vooruit elke dag. Hun pootjes wassen gaat het beste, al helpt het ook dat die nu soms best lekker smaken!
En als ik vieze snoetjes help met poetsen vinden kittens het vaak ook wel fijn, dat schoon willen houden zit er van nature ingebakken, vervolgens moeten ze alleen nog even doorkrijgen hoe dat dan werkt
Bedankt, leuke duidelijke uitleg.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
Graag gedaan!quote:Op dinsdag 25 augustus 2015 17:00 schreef Teslynd het volgende:
[..]
Bedankt, leuke duidelijke uitleg.
Echt he!quote:
Sjissus, hoe krijgt ie 't voor mekaar!quote:Op dinsdag 25 augustus 2015 18:31 schreef Greys het volgende:
Boor-update:
Waar andere katten van meters hoog vallen zonder schade, valt Boor van 30 centimeter, al gapend en geeuwend en uitrekkend, van de vensterbank. We zijn een uur bij de dierenarts geweest (Boor vond het knettergezellig) en er zijn twee foto's gemaakt en uitgebreid onderzocht. Op de foto's was duidelijk te zien dat hij een dikke zwelling heeft in zijn hak (ik zou zeggen knie maar het is hak, zeg maar) en zelfs een botsplinter. En dat alles van een 'val' van 30 centimeter dus....
Omdat de botsplinter ver genoeg van het gewricht zit hoeven ze niks te doen zeiden ze, dat lost kennelijk vanzelf op met rust? Boor heeft een prik met pijnstiller en ontstekingsremmer gehad en een flesje Metacam voor de komende dagen.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
En op deze onderste foto zie je rechts bij zijn 'knie' duidelijk een donkere vlek van de zwelling en als je heel goed kijkt het losse puntje splinter.
[ afbeelding ]
Echt hequote:Op dinsdag 25 augustus 2015 18:35 schreef Dagonet het volgende:
Bengalen, ze zijn lomp, en dat zal je weten ook..
Zoals ik al gezegd heb, zijn de poezels niet gebouwd om te vallen van kleine hoogtes. Een poes heeft toch al gauw een paar meters nodig om een elegant draai te maken en op 4 poten terecht te komen (dont try it @ homequote:Op dinsdag 25 augustus 2015 18:31 schreef Greys het volgende:
Boor-update:
Waar andere katten van meters hoog vallen zonder schade, valt Boor van 30 centimeter,
quote:al gapend en geeuwend en uitrekkend, van de vensterbank. We zijn een uur bij de dierenarts geweest (Boor vond het knettergezellig) en er zijn twee foto's gemaakt en uitgebreid onderzocht.
Knieën wijzen bij alle zoogdieren naar voren. Als de knie naar achteren wijst dan is het 1. heel erg gebroken, 2. het is een insect, 3. het is een alien.quote:Op de foto's was duidelijk te zien dat hij een dikke zwelling heeft in zijn hak (ik zou zeggen knie maar het is hak, zeg maar)
quote:en zelfs een botsplinter.
Pijnstilling, tijd en rust. Opereren kan, maar is niet altijd de gewenste oplossing.quote:En dat alles van een 'val' van 30 centimeter dus....
Omdat de botsplinter ver genoeg van het gewricht zit hoeven ze niks te doen zeiden ze, dat lost kennelijk vanzelf op met rust?
Ik zie eerlijk gezegd niks duidelijk op deze opnames behalve idd de zwelling... De opnames zijn mooi hoor, maar de foto is niet zo heel scherp...quote:Boor heeft een prik met pijnstiller en ontstekingsremmer gehad en een flesje Metacam voor de komende dagen.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
En op deze onderste foto zie je rechts bij zijn 'knie' duidelijk een donkere vlek van de zwelling en als je heel goed kijkt het losse puntje splinter.
[ afbeelding ]
Fixed it for youquote:Op dinsdag 25 augustus 2015 18:35 schreef Dagonet het volgende:
Bengalen, ze zijn lomp elegant en gracieus, en dat zal je weten ook..
quote:Op dinsdag 25 augustus 2015 18:51 schreef Holyme het volgende:
[..]
Graag gedaan!
[..]
Echt he!Wil je nog even verder wegsmelten? DDA ook? Hier dan nog even datzelfde katje toen ze nóg een stukje jonger was, en ze dus d'r pootjes begon te ontdekken
![]()
https://scontent.cdninsta(...)9191_341959225_n.mp4
Zo ken ik Bengalen welquote:Op dinsdag 25 augustus 2015 19:07 schreef Greys het volgende:
dat pikt hij gewoon niet, dan vallen er doden
Extra ervoor zorgen en extra aanbidden dus.quote:Op dinsdag 25 augustus 2015 19:07 schreef Greys het volgende:
En nu ligt hij weer spinnend op zijn kussen met een volle buik.
Graad 1 wordt meestal niet geopereerd, tenzij het dier er erg veel last/ pijn van heeft. Je behandel / opereer het dier, niet de rontgenfoto's, dus altijd naar het dier kijken. Graad 1 kan erger worden, hoeft niet.quote:Op dinsdag 25 augustus 2015 19:20 schreef Sorella het volgende:
Vanmiddag met doeraq toch maar even naar de dierenarts geweest omdat meneer telkens omviel als hij aan zijn achterpoot likte.
Er zijn foto,s gemaakt en meneer had gelukkig geen roesje nodig (sulletje) en nu blijkt dat hij ook geen artrose heeft zoals een paar weken eerder gezegd werd dus dat ik een goed bericht.
Maar op de foto zag ik wel duidelijk dat zijn knieschijven buiten zijn bot steken en naar buiten toe inplaats van naar binnen.
Ik ben vergeten te vragen welke gradatie hij heeft, dat doe ik morgen.
Nu mijn vraag: stel dat hij gradatie 1 heeft is het dan verstandig om hem alvast te laten opereren of kan er gewacht worden tot gradatie 2, 3 of 4 ?
Hoeft niet. Wel hoe meer al aanwezige artrose/ beschadiging in het gewricht, hoe lastiger is het te opereren. Ik zou voor de operatie sowieso alle pro's en con's met de chirurg bespreken!quote:Hoe hoger de gradatie hoe duurder de operatie wordt lijkt mij + eventuele artrose medicijnen ?
Dat is heel goed plan. En even al je vragen van tevoren opschrijven.quote:Volgende keer neem ik echt iemand mee om alles te onthouden.
Meestal 6 weken minimaal, soms langer nodig. De ervaring leert, dat als ik tegen de eigenaar zeg: 6 weken bench rust, loopt de kat de volgende week al buiten de bench.quote:O ja volgens mij verstond ik 12 weken in een bench maar is dat niet erg lang aangezien ik 6 weken gelezen heb op internet ?
Inderdaad lastig met zwarte nageltjes. Je kan heel voorzichtig telkens kleine stukjes erbij knippen (en iets bloedstelpends zoals Styptic Powder of gewoon bloed bij de hand houden). Een lampje eronder kan idd helpen om de bloedvaten in de nagelbed beter te kunnen zien. Of je kan de nagels vijlen ipv knippen (met een nagelvijl of heel voorzichtig met een dremel).quote:Op dinsdag 25 augustus 2015 21:13 schreef NijntjesUk het volgende:
Cavia Saartje heeft vier pootjes (gelukkig wel) met zwarte nageltjes. Heb je tips mbt nagels knippen? Ik heb wel eens gelezen dat een lampje erbij houden zou moeten helpen. Misschien doe ik iets verkeerd, maar het helpt geen zier.
We doen het nu al een tijdje op de gok en altijd zonder bloedvergieten, maar tips zijn welkom.
quote:Op dinsdag 25 augustus 2015 21:18 schreef Greys het volgende:
Nu Boor rust moet houden van de dierenarts worden hier de mantelzorgtaken even verdeeld op dit moment. (OH GOD WAT ZIJN ZE TOCH TOF SAMEN). Even letterlijk de koppen bij elkaar. Hond, kat en vogel.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ][ afbeelding ]
(Boor vond het kusjesaanbod wat laag.)
Ik heb wel positieve resultaten gezien, in de zin dat de honden minder / minder vaak pijnstillers nodig hebben. Je weet natuurlijk nooit of het misschien toch een placebo effect is bij de eigenaar, of het "vanzelf" wat beter gaat. Maar er zijn wel wat wetenschappelijke onderzoeken die het gebruik van glucosamine, chondroitine, groenlip mossel, omega 3 vetzuren ed bij artrose ondersteunen. Dus ik zou het wel proberen. Je moet deze voedingssupplementen/ voeding wel minimaal 4 weken proberen, wil je de resultaat goed kunnen beoordelen.quote:Op dinsdag 25 augustus 2015 21:29 schreef computergirl het volgende:
DDA, heb je zelf ervaring met resultaat van RC mobility of Hill's j/d
Dat klinkt als een navelbreukje. Het is een katertje, dus hij is gecastreerd (geen buik-operatie gehad)?quote:Op dinsdag 25 augustus 2015 22:07 schreef valentijn101 het volgende:
Hallo DiDA
Ik heb net een klein zacht bultje op de buik van Tom (kitten, 12 weken oud, gecastreerd) gevonden. Het is heel zacht. Als je er zacht op duwt verdwijt het maar later komt het terug.
Is dit normaal? Het zit tussen de tweede tepeltjes van onder.
Hij doet verder heel normaal, speelt druk met zijn zusjes, eet en drinkt goed en de bak is ook geen probleem.
Hij heeft 2 vaccinaties gehad en ze krijgen de derde op de 10e komende maand. (En dan worden ze ook weer ontwormd) De zusjes van tom hebben hechtingen op hun buik maar bij tom is geen enkele hechting te vinden. Ik vind dus geen spoor van een buikoperatie.quote:Op dinsdag 25 augustus 2015 22:28 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Dat klinkt als een navelbreukje. Het is een katertje, dus hij is gecastreerd (geen buik-operatie gehad)?
Een klein navelbreukje kan in principe geen kwaad, maar laat het voor de zekerheid even nakijken bij je analoge DA (als het goed is, moet hij nog een vaccinatie, of heeft hij al 2x gehad?)
Het kan tot 10e wachten. De kans dat de darmen bekneld raken is zeer klein. Wat je kan proberen om dat bultje telkens zachtjes terug te duwen. Hopelijk gaat de breuk dan nog dicht.quote:Op dinsdag 25 augustus 2015 22:33 schreef valentijn101 het volgende:
[..]
Hij heeft 2 vaccinaties gehad en ze krijgen de derde op de 10e komende maand. (En dan worden ze ook weer ontwormd) De zusjes van tom hebben hechtingen op hun buik maar bij tom is geen enkele hechting te vinden. Ik vind dus geen spoor van een buikoperatie.
Kan het tot de 10e wachten of kan ik beter wat eerder langs gaan?
quote:Op dinsdag 25 augustus 2015 22:57 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Het kan tot 10e wachten. De kans dat de darmen bekneld raken is zeer klein. Wat je kan proberen om dat bultje telkens zachtjes terug te duwen. Hopelijk gaat de breuk dan nog dicht.
Tnx, goed om van een echte DA te horenquote:Op dinsdag 25 augustus 2015 09:07 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]![]()
Jij ben een van de betere katten-PAs die ik ken hoor
quote:Op dinsdag 25 augustus 2015 23:00 schreef valentijn101 het volgende:
[..]Oke, ik ga op tommytummyknopjes duwen. Bedankt voor je snelle antwoord en geniet van je vakantie
quote:Op woensdag 26 augustus 2015 01:05 schreef tonja het volgende:
[..]
Tnx, goed om van een echte DA te horen
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ik moet een video zien om het goed te kunnen beoordelen.quote:Op woensdag 26 augustus 2015 06:52 schreef Peejtur het volgende:
Mijn 6 jaar oude poes en 12 weken oude kitten zitten nu in een fase waarin ze achter elkaar aan rennen. Daarbij wordt de kitten af en toe ondersteboven gelopen enzo. Maar de kitten blijft de oudste opzoeken. Ik neem aan dat dit allemaal normaal is?
Ik zal vanavond even kijken of ik wat kan regelenquote:Op woensdag 26 augustus 2015 09:45 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Ik moet een video zien om het goed te kunnen beoordelen.
quote:Op woensdag 26 augustus 2015 08:53 schreef Cat22 het volgende:
Dida kan mijn praktijkervaring vast wetenschappelijk bevestigen dat kittens van rubber zijn gemaakt.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.quote:Fijne vakantie DiDa![]()
quote:Op woensdag 26 augustus 2015 08:57 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]![]()
En waar blijven de pics van de kittens?
quote:Op woensdag 26 augustus 2015 11:00 schreef valentijn101 het volgende:
De doos waar de krabpaal in zat is een hit. Heb er propjes en vloeipapier ingedaan voeg daar 3 kittens aan toe en je weet niet wat je meemaakt haha![]()
Tom is idd zwart. Maar als de zon op hem schijnt ziet je dat hij hetzelfde getijgerd is als zijn zusjes![]()
Heel nieuwsgierig. Wat er ook gebeurt.. Tom staat er met zijn neus bovenop. En het is een heerlijke knuffelkont.
Onbegrijpelijk dat mensen geen zwarte katten willen![]()
[ afbeelding ] tijgertje in de bananenplantbak. Bananenboom klimmen vinden ze geweldig. De kurken uit de bak pikken en door de kamer meppen is hun hobby![]()
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Zwarte poezelsquote:Op woensdag 26 augustus 2015 11:09 schreef Peejtur het volgende:
Mijn oudste poes is totaal zwart. Zo mooi haha.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Zie edit en extra foto. Wordt nu geregeld schoongemaakt. Dacht dat ze dat zelf zouden doen totdat ik hier las dat we dat eerst zelf moesten doen haha. Dus dat doe ik nu geregeld.quote:Op woensdag 26 augustus 2015 11:10 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Zwarte poezelsPoezels
![]()
![]()
![]()
Heeft het kitten een beetje snotneusje en prut-oogjes of lijkt het zo?
quote:SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.al mijn plantenbakken zien er zo uit.
Maar ik heb hulp gehad van mijn bezoekkom een paar jaar in Limburg wonen en dan kun je ook zo n bak bij elkaar krijgen
If you can't beat them, arrange to have them beaten. -George Carlin.
Dat moet je idd helpen schoonmaken. Maar de poezels op deze jonge leeftijd zijn heel gevoelig voor niesziekte (en hebben nog niet genoeg afweer). Dus als hij vieze neus- of ooguitvloeiing heeft en/of ziek wordt, moet je naar de analoge DA.quote:Op woensdag 26 augustus 2015 11:13 schreef Peejtur het volgende:
[..]
Zie edit en extra foto. Wordt nu geregeld schoongemaakt. Dacht dat ze dat zelf zouden doen totdat ik hier las dat we dat eerst zelf moesten doen haha. Dus dat doe ik nu geregeld.
quote:Op woensdag 26 augustus 2015 11:18 schreef valentijn101 het volgende:
[..]al mijn plantenbakken zien er zo uit.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.quote:Maar ik heb hulp gehad van mijn bezoekkom een paar jaar in Limburg wonen en dan kun je ook zo n bak bij elkaar krijgen
![]()
De afspraak staat al voor eind van de middagquote:Op woensdag 26 augustus 2015 11:24 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Dat moet je idd helpen schoonmaken. Maar de poezels op deze jonge leeftijd zijn heel gevoelig voor niesziekte (en hebben nog niet genoeg afweer). Dus als hij vieze neus- of ooguitvloeiing heeft en/of ziek wordt, moet je naar de analoge DA.
quote:Op woensdag 26 augustus 2015 11:29 schreef Peejtur het volgende:
[..]
De afspraak staat al voor eind van de middag
Ik ga gewoon mijn antwoord van 12 juli copy pastenquote:Op woensdag 26 augustus 2015 11:31 schreef _Joy_ het volgende:
Beste dda,
Ik ben net bij een chihuahua pup van 8 weken gaan kijken, en volgens de fokster is 1 balletje niet ingedaald. Dat kan alsnog gebeuren weet ik.
Rondje Google levert mij op dat de meningen verdeeld zijn; men zegt dat hij het beste operatief verwijderd kan worden ivm verhoogde kans op teelbalkanker maar hierover zijn de meningen verdeeld.
Hoe denk jij hierover? Wat zijn jouw ervaringen?
quote:Er zijn ergere dingen hoor dan een cryptorche reu. 1 op 100 reuen is cryptorch (meestal aan 1 bal).
Geen paniek. Ten eerste kan de bal nog zakken. De kans na 2-3 maanden is wel klein en na 6 maanden zo goed als nihil. Ten tweede, tja, er is een zeer kleine kans op een bepaalde soort testikel-kanker of op een draaiing (torsie) van die bal. Maar de kans er op is niet zo groot.
Als je hem wel ooit wil laten castreren, dan wordt het wel duurder dan een "normale" castratie, want je dierenarts moet dan 1 bal ergens in de buik gaan zoeken (dus een buikoperatie of laproscopisch). Edit: dus misschien duidelijke afspraken met de fokker over de kosten maken?
Qua hormonen: de testikel in de buik produceert wel gewoon testosteron, maar meestal geen sperma. De bal in zijn balzak maakt wel voldoende sperma aan om eventueel alle teefjes bij jullie in de buurt te bezwangeren, dus het blijft opletten (tenzij je veel alimentatie wil gaan betalen). Het is wel niet wenselijk om met een cryptorche reu te gaan fokken, want het is mogelijk erfelijk.
Als je twijfelt, moet je de hond natuurlijk niet nemen. Maar nogmaals, er zijn ergere dingen. En helemaal perfecte pups / honden bestaan niet. Misschien ooit in de toekomst, als je op bestelling een perfecte hond kan klonen of zo
quote:[..]SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.[..]ik weet. (Anders lag de tuin ook vol
)
If you can't beat them, arrange to have them beaten. -George Carlin.
quote:Op woensdag 26 augustus 2015 11:41 schreef valentijn101 het volgende:
[..]ik weet. (Anders lag de tuin ook vol
)
Duidelijk antwoord, bedanktquote:Op woensdag 26 augustus 2015 11:39 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Ik ga gewoon mijn antwoord van 12 juli copy pastenHet is hier al meerdere malen besproken.
[..]
Je zou kunnen overwegen, om de antwoorden op de meest gestelde vragen in de OP te zettenquote:Op woensdag 26 augustus 2015 11:39 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Ik ga gewoon mijn antwoord van 12 juli copy pastenHet is hier al meerdere malen besproken.
[..]
Dan word het heel onoverzichtelijk, denk ik. Bovendien, hoeveel mensen lezen de OP?quote:Op woensdag 26 augustus 2015 15:19 schreef Miracle_Drug het volgende:
[..]
Je zou kunnen overwegen, om de antwoorden op de meest gestelde vragen in de OP te zetten
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Beterschap voor de mini-poezelquote:Op woensdag 26 augustus 2015 17:43 schreef Peejtur het volgende:
Voor de zekerheid heeft ze een kuurtje tegen niesziekte gekregen. Ze mocht daardoor dus nog niet ingeënt worden. Over 2 weken nieuwe poging.
Oudste wel ingeënt en ontwormt.
Jij ben een goed kattenpersoneelquote:Op donderdag 27 augustus 2015 00:25 schreef Twinky het volgende:
Nog even terugkomen op de autistische kat (mijn kater die twee maanden geleden is gaan hemelen), ik kan je wel even vertellen waarom ik hem zo omschreef.
Mozes kwam uit een discutabel eerste huis, en hij kwam bij mij wonen toen hij zo'n 3 jaar oud was. Ik had hem al een half jaar voordat hij voor het eerst toenadering zocht en mij een kopje gaf in het voorbij gaan. Daarvoor was het alleen maar blazen en krijsen als ik dichter dan 2 meter in de buurt kwam en lag hij vooral achter het gordijn naar buiten te kijken. Mozes bepaalde de gang van zaken, en als hij in de badkamer was kon ik daar ook niet naar binnen zonder dat hij teken ging. Als iets hem niet zinde (kon van alles zijn) maakte hij dat duidelijk door ergens te poepen, wat ik dan weer netjes opruimde.
Toen ik hem 2,5 jaar had kreeg ik door hoeveel baat Moos had bij rituelen en duidelijkheid, zowel in het gewone leven als vooral ook in sociaal contact. Ik ben toen veel dingen gaan doen zoals ik doe in mijn werk bij autistische kinderen. We kregen een vast avondritueel, er kwamen strakke regels en ik probeerde extra voorspelbaar te zijn in mijn gedrag naar hem. Voorbeeld: altijd hetzelfde doen als ik thuiskwam, ook in optillen/neerzetten vaste rituelen, elke avond afwassen, na het afwassen brokjes, na de brokjes even aaien, dan naar bed = geen aandacht meer. Hij kreeg steeds meer vertrouwen in mij en dat ik hem geen kwaad zou doen. Ik kon hem vanaf dat moment ook nieuw gedrag aanleren door consequent hetzelfde te doen en hem de veiligheid en zekerheid te geven dat het erbij hoorde of vanzelf goed kwam. (voorbeeld optillen, komen als ik hem riep)
Hoe meer duidelijkheid en vastigheid meneer had, hoe relaxter hij werd, minder gespannen en vooral ook minder agressief.
Dus. Toen ik inzag hoeveel zijn behoeften leken op die van een autistisch kind, hoe meer ik kon optreden als passend personeel. Mijn duidelijke gedrag leidde tot een veel prettiger leven voor ons allebei, maar ik kon het pas 'goed' doen toen mij duidelijk was wat hij nodig had - wat toch wel extremer was dan bij andere katten. Ik denk dat veel katten houden van duidelijkheid en rituelen en structuur (net als veel kinderen), maar Mozes kwam pas tot rust toen zijn hele leven hieruit bestond. Dus daarom noemde ik hem autistisch
En uiteindelijk hebben we nog een heleboel jaren het heel fijn gehad samen, en later zelfs met mijn vriend erbij - terwijl die echt aartsvijand nummer 1 was voor we samenwoonden.
Nu hebben we sinds kort een nieuw katje, heel normaal beestje, maar we verlangen nog best wel eens terug naar Moos, die uiteindelijk ook heel voorspelbaar en duidelijk was naar ons(bijv elke avond even knuffelen in bed en dan hop naar zijn eigen mandje in de woonkamer)
Nog even een filmpje van Moos die reageerde op een andere kat:
Ik weet er te weinig over humane autisme, maar als ik naar de definitie kijk:quote:Op donderdag 27 augustus 2015 10:17 schreef Isegrim het volgende:
Maar waarom zou een kat geen autisme kunnen hebben? Wij zijn ook gewoon dieren.
Yep, dat zijn vlooien. Sowieso is het bij bijna alle huidproblemen/jeukproblemen altijd verstandig om eerst vlooien uit te sluiten/ behandelen.quote:Op donderdag 27 augustus 2015 12:16 schreef Sarabi het volgende:
Hoi DDA,
Daar zijn we weer.
De verhuizing is goed gegaan met de 2 katten.
Nu zie ik alleen sinds een dag twee kleine kale plekjes met nog kleinere wondjes op de kop van een van de katten.
Ik zie hem er niet aan krabben of likken.
Hoe lang moet ik dit in de gaten houden voordat ik er mee naar de DA moet? (wil hem eigenlijk niet weer een stressvol ritje in de auto aan doen).
Edit:
Begin nu de kat van de oude bewoners er van te verdenken vlooien te hebben gehad![]()
Dacht eerst dat de bultjes op mijn enkel muggenbulten waren maar lijken nu meer op vlooienbeten als ik ga googlen.
Dus de vraag veranderd misschien in wat kan ik het beste doen tegen vlooien?
Edit2:
Als uw kat vlooien heeft zullen er zwarte korreltjes op het papier vallen. Als uw deze strontjes op een bevochtigd stuk papier legt zullen de korreltjes snel rood-bruine vlekjes worden
Deze 'test' net gedaan en de korreltjes werden rood dus lijkt me dat het vlooien zijn?
Tapijtspray mag ook op laminaat /hout, maar niet op de poezels.quote:Op donderdag 27 augustus 2015 13:20 schreef Sarabi het volgende:
Dankjewel!
Daar zijn we dus wel even zoet mee![]()
Gelukkig ligt er geen tapijt dan zou ik helemaal de kriebels krijgen, maar ik denk dat die kieren in het hout boven vooral de boosdoener zijn.
Ik heb er even over nagedacht en heb besloten om hem niet te nemen. Het was geen makkelijke beslissing maar ik durfde het niet aan. Ik heb 3 honden gehad waarvan er 2 aan kanker zijn overleden en ik heb het zelf ook gehad.quote:Op woensdag 26 augustus 2015 11:39 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Ik ga gewoon mijn antwoord van 12 juli copy pastenHet is hier al meerdere malen besproken.
[..]
Ik kreeg al de tip van laserlampje richten op het plafondquote:Op donderdag 27 augustus 2015 22:26 schreef Candaasje het volgende:
Snoepje/iets anders lekkers boven haar koppie houden zodat ze naar boven moet kijken en dan heeul snel druppelen werkt zeker niet bij deze dame Cat22?
(of misschien 1 keer...)
quote:Op donderdag 27 augustus 2015 21:31 schreef tonja het volgende:
Ik werd vanochtend wakker met 2 kleine wondjes in mijn hals
[ afbeelding ]
What to do
quote:Fijne vakantie!
quote:Op donderdag 27 augustus 2015 21:43 schreef Cat22 het volgende:
DiDa help!
Ik heb een monsterkitten!
[ afbeelding ]
Hoe komt het zo groot? Vergelijkingsmateriaal staat achteraan op de foto.
In je eentje is lastig... Mag je wel aan haar kopje komen? Vanaf 1:20quote:En iets meer ontopic, zo net voor je vakantie: heb je tips hoe ik deze mooie ogen kan druppelen, zodanig dat mijn handen en mijn relatie met de eigenaar van die ogen intact blijft?
[ afbeelding ]
De analoge DA verdenkt haar van conjunctivitis, want elke dag had ze vieze oogjes. Ik kreeg al de tip (en heb ervaring met) inzwachtelen in handdoek, maar met een vers geopereerde buik lijkt me dat niet fijn voor poes. Eigenlijk heb ik een extra set handen nodig, maar die zijn helaas niet voorradig.
Omg! Vandaag een nierdieetbrokje geproefd.. het viel niet tegenquote:Op donderdag 27 augustus 2015 22:41 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]Heb je al zin in kattenkruid en klimmen in de gordijnen?
[..]
Haardkleedjequote:Op donderdag 27 augustus 2015 23:32 schreef Twinky het volgende:
plofkat
zijn er nog meer wetenschappelijke termen?
Mozes bevroor op de onderzoekstafel en Ravel blijft maar spinnen
Dankuuuu! Gelukkig is ze vergevingsgezind, mag ik aan het kopje komen en lukt het best aardig.quote:Op donderdag 27 augustus 2015 22:47 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]Heb je dus nog meer kitten om aan te bidden!
[..]
In je eentje is lastig... Mag je wel aan haar kopje komen? Vanaf 1:20
Ondertussen afleiden met leverpate oid, wat de poezel dan ook lekker vindt.
En als je toch met een "plof"kat te maken heb (een wetenschappelijke term voor de kat die plots op je onderzoekstafel explodeert en alles op zijn pad meeneemt), dan zou je haar toch in een handdoekje moeten wikkelen. Of een straight-jacket kopen voor een kat... (een soort tas waar je een kat veilig in kan doen).
Dankjewelquote:
Plofkonijn bestaat ookquote:
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op vrijdag 28 augustus 2015 08:05 schreef Cat22 het volgende:
[..]
Dankuuuu! Gelukkig is ze vergevingsgezind, mag ik aan het kopje komen en lukt het best aardig.
Ik houd zelfs een pink over om het ooglid wat verder open te sperren![]()
Fijne vakantie
Rustig ademhalen en om een aantal dagen de poezels checken met een vlooienkam.quote:Op vrijdag 28 augustus 2015 10:57 schreef Sarabi het volgende:
[..]
Dankjewel
Ik vroeg me af hoe/wanneer weten we of de spot on en omgevingsspray ook gewerkt hebben?
En dat wij niet net rare katten (of vlooien) hebben die er niet op reageren.
Is dat echt pas over een paar weken/maanden?
Wat een tof college!quote:Op vrijdag 28 augustus 2015 14:12 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Rustig ademhalen en om een aantal dagen de poezels checken met een vlooienkam.
Hoorcollege over anti-vlooienmiddelen en vlooien:
In principe is de resistentie van vlooien voor een of ander middel wetenschappelijk niet bewezen! Alle geregistreerde middelen tegen vlooien die in Europa verkocht worden, moeten voor minimaal 95% effectief zijn. Het kan dus zijn dat 5% van de volwassen vlooien niet (direct) doodgaan. Nou, is dit getest in een lab omstandigheden, waarbij de wetenschappers strikt de toedieningsinstructies volgen. De diereigenaren doen het vaak niet... Ik heb voor soms aan de diereigenaren gevraagd om aan mij voor te doen hoe zij een spot on preparaat toedienen. Nou... ik kan je verzekeren dat mensen soms meest rare fratsen uithalen...![]()
Dus stap 1: lees de bijsluiter. Als in de bijsluiter staat: op de huid toedienen, betekent het dat je echt de druppel op de huid moet aanbrengen en niet op de vacht. Sommige druppels moet je op meerdere plekken aanbrengen. Meeste spot-ons voor poezels moet je juist tussen de schouderbladen aanbrengen en nergens anders. Dat komt doordat katten zich direct gaan likken, dus een spot-on moet ergens aangebracht worden waar de katten niet kunnen likken. Anders werkt het uiteraard niet en nog erger: het kan giftig zijn voor de kat. Daarom ook geen "natuurlijke" essentiele olien ed op de kat sprayen (in ieder geval niet waar hij het kan aflikken). Het is sowieso verstandig om na het aanbrengen van een spot-on een kat even een uurtje in de gaten houden. Want een kat kan theoretisch overal met de tong komen.Uiteraard geen hondendruppels op de katten gooien, want permethrin is bijv. zeer giftig voor katten (terwijl relatief veilig voor hond en mens).
Als je twijfelt of je een spot-on kan toedienen (want je heb bijv. een plofkat), kies dan voor een bandje of een oraal middel (Vlo Kill + Vlooien Anti Conceptie of bijv. Comfortis tabletten). Alles heeft natuurlijk zijn voor en nadelen. Laat zich goed informeren door je dierenarts of je dierenspeciaalzaak.
Maar zoals ik al gezegd heb, pakken de meeste anti-vlooien middelen die op het dier toegepast worden alleen de volwassen vlooien. Sommige voorkomen ook dat de vlooien babies krijgen. En sommige doden geen vlooien maar voorkomen dus dat zij babies krijgen (zoals Vlooien Anti-conceptie of Program injecties).
Maar meestal zit je dus nog met een probleem dat 95% van de vlooienpopulatie nog gezellig ergens in je huis zit. Daarom moet je dus vaak stofzuigen en een omgevingsspray gebruiken.
Vlooien zijn slim en leven al miljoenen jaar. Ervaringsdeskundige in het overleven dus.
Je heb vlooien-eitjes. Dat zijn soort jonge kinderen, die hun ouders ergens veilig in de creche gestopt hebben. Zij zitten dus ergens veilig in de klieren van je vloer, tussen de bankkussens enz. Zij gaan wel dood van de omgevingsspray, maar dan moeten zij wel in contact komen met die spray. Goed sprayen dus en blijven stofzuigen (eerst spray laten inwerken, zie de instructies)
Dan worden de eitjes, die het wel overleefd hebben, larven, en gaan dus naar "school". Zij gaan gezellig kruipen en alles in hun mond stoppen, dus de kans dat zij in contact komen met de omgevingsspray is wat groter. Of met de huidschilfers van de hond/kat die behandeld is met een anti-vlooienmiddel, daar gaan zij ook van dood.
Dan worden de larven die nog in leven zijn, poppen. En dat zijn dus een soort tieners die zich opsluiten op hun zolderkamertje en die je met niks kan bereiken. Je dringt er gewoon niet door.
Anyway, ook de tieners worden ooit volwassen (sommige eerder dan andere, sommige poppen kunnen maanden overleven!) en worden dus volwassen vlooien. En dan springen zij weer op de hond/kat, maar tja, als die behandeld is, gaan zij dood.
Moraal van het verhaal: hoe snel je van de vlooien af ben, hangt dus af hoe erg de infestatie in je huis is en of je het effectief kan aanpakken. Stel voor dat je de poezel behandeld heb: volwassen vlooien gaan dood. En je heb maar weinig eitjes en larven in de omgeving: die gaan dood van de omgevingsspray. En wat niet doodgaat, stofzuig je op. Misschien zijn er nog poppen, die komen dan uit, springen op de poezel en gaat dood omdat de poezel behandeld is. The end.
Als je veel eitjes en larven in de omgeving is en zij zitten op de plekken die slecht in te sprayen/ wassen of stofzuigen te zijn, dan wordt het lastiger en duurt het allemaal langer. Als je hoogpolige vloerbedekking met vlooieneitjes heb, misschien is het verstandig om het professioneel te laten reinigen. Maar de meeste infestaties gaan binnen 1-2 maanden over hoor. Ik heb maar een paar keer van mensen gehoord die er maanden aan vast zaten en waar zelfs zo'n professionele reiniging-brigade moest komen.
Het komt vast en zeker allemaal goed.Gewoon minimaal de aankomende 3 maanden de poezels behandelen en vaak stofzuigen. De omgevingsspray zou ik over 2 weken herhalen. En daarna eerst checken of je volwassen vlooien heb op de poezels. Als er nog vlooien zijn, doorgaan met sprayen elke 2 weken. Anders alleen blijven stofzuigen.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Vooruit maar, voordat het getrademarked wordt door Beapharquote:
Nope, not gonna happenquote:![]()
![]()
![]()
Vakantie!!!!![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Spitsbergen, Hawaii en Palmyra, here I come!![]()
![]()
![]()
DiDa wenst jullie een fijne DiDa vrije periode!![]()
Tot over 4 weken![]()
![]()
![]()
quote:Op vrijdag 28 augustus 2015 17:52 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
Fijn dat Fok!kers wel mijn humor kunnen waarderen
Ja maar, ja maar... Je kunt toch wel een ipad meenemen?SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.[..]
Vooruit maar, voordat het getrademarked wordt door Beaphar
[..]
Nope, not gonna happen![]()
![]()
![]()
Vakantie!!!!![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Spitsbergen, Hawaii en Palmyra, here I come!![]()
![]()
![]()
DiDa wenst jullie een fijne DiDa vrije periode!![]()
Tot over 4 weken![]()
![]()
Of een digitale collega inschakelen
If you can't beat them, arrange to have them beaten. -George Carlin.
Oei.... hopelijk niks ernstigs... sterkte ermee.quote:Op vrijdag 28 augustus 2015 21:44 schreef Koettie het volgende:
Vandaag weer met Joost naar de dierenarts geweest. Met goed gevoel, hij plaste weer goed en geen bloed meer. Maar bult in zn blaas is minstens twee keer zo groot. Dus weer cellen naar het lab gestuurd en maar afwachten. Arme poes. Geen idee wat ik moet verwachten, vorige keer, zo'n twee weken terug, kwam er niets uit
bij mensen kan het ook met biotex. Zoutvat wordt wel eens gebruikt bij piercings maar ik kan me voorstellen dat dit bijt - zoals met wondjes in de zee. Dan zal Boor het niet 10 min volhouden vrees ikquote:Op zaterdag 29 augustus 2015 16:32 schreef Samzz het volgende:
Even een vraagje, ik moet de poot van Boor 10 min per dag laten weken in de soda, nu heb ik geen soda in huis en de vraag is eigenlijk of een zoutbad ook oké is? Zo niet, dan ga ik alsnog soda halen.
Het is puur om te zuiveren omdat hij vanmiddag op een tak is gaan staan waardoor er een flinke splinter een schaafwond heeft veroorzaakt dat ook bloedt als een malle. Anitbiotica en pijnstillers heeft hij gehad, ben alleen vergeten te vragen of het ook met zout kan ipv soda.
Oooh, biotex heb ik ook nog staan. Als het bij mensen kan, zal het bij honden toch ook wel kunnenquote:Op zaterdag 29 augustus 2015 17:28 schreef Twinky het volgende:
[..]
bij mensen kan het ook met biotex. Zoutvat wordt wel eens gebruikt bij piercings maar ik kan me voorstellen dat dit bijt - zoals met wondjes in de zee. Dan zal Boor het niet 10 min volhouden vrees ik
Thanks. Dierenarts heeft wel voorzichtig laten vallen dat als het inderdaad een tumor is het een hele ongunstige plek is waar ze niet makkelijk wat mee kunnen doen dus maar vast voorbereid op het ergste. Zo vreemd want hij doet niet eens zo anders dan normaal. Alleen iets meer plassen en slapen. Verder gewoon vrolijk en speels.quote:Op zaterdag 29 augustus 2015 14:55 schreef deedeetee het volgende:
[..]
Oei.... hopelijk niks ernstigs... sterkte ermee.
Idd vreemd, ook de snelle groei van de bult. Het kan ook gewoon iets goed aardigs zijn. Maar als de bult blijft groeien heeft Joost toch een probleem.quote:Op zaterdag 29 augustus 2015 19:29 schreef Koettie het volgende:
[..]
Thanks. Dierenarts heeft wel voorzichtig laten vallen dat als het inderdaad een tumor is het een hele ongunstige plek is waar ze niet makkelijk wat mee kunnen doen dus maar vast voorbereid op het ergste. Zo vreemd want hij doet niet eens zo anders dan normaal. Alleen iets meer plassen en slapen. Verder gewoon vrolijk en speels.
Ja, ik blijf hopen op een poliep ofzo. Maar dat was niet zo snel gegroeid dacht de DA. Dus maar afwachten. 300 euro verder en weten nog steeds niet wat het is.quote:Op zaterdag 29 augustus 2015 19:55 schreef deedeetee het volgende:
[..]
Idd vreemd, ook de snelle groei van de bult. Het kan ook gewoon iets goed aardigs zijn. Maar als de bult blijft groeien heeft Joost toch een probleem.
Ik zal voor jullie duimen dat het goed af gaat lopen.
Ik doe altijd biotex, dat ruikt zo lekker ookquote:Op zaterdag 29 augustus 2015 17:34 schreef Samzz het volgende:
[..]
Oooh, biotex heb ik ook nog staan. Als het bij mensen kan, zal het bij honden toch ook wel kunnen?
En inderdaad, het zal vast iets bijten, maar voor mijn wondjes was de zee altijd prettig en ontsmettend.
It's settled thenquote:Op zaterdag 29 augustus 2015 20:29 schreef oh-oh het volgende:
[..]
Ik doe altijd biotex, dat ruikt zo lekker ook
Dat is superfijn om te weten. Thanks, ik heb expres niet op google gezeten want zag de horrorverhalen alweer voorbij vliegen. Ik laat het zeker even weten, duimen dat die oude gewoon z;n ding kan blijven doen.quote:Op zaterdag 29 augustus 2015 20:22 schreef deedeetee het volgende:
Heb eens gegoogled en bij katten betreft het vaker een goedaardige poliep dan een kwaadaardige tumor. Op zich prima te verhelpen als het op een goed bereikbare plek zit. En daar hebben jullie wel wat pech mee. Maar het kan nog meevallen mss is de plek net iets gunstiger dan de da nu denkt.
Tja ik weet uit ervaring dat het al snel flink in de papieren gaat lopen. Heb zelf wel ns ff staan slikken bij het pinapparaat van de da na een operatie van mijn hond.![]()
Maar gelukkig heeft alles goed uitgepakt en dat was toen belangrijker- ik heb t ook wel ns anders meegemaakt en dat was beslist erger- ik hoop voor jou ook op een goede afloop.
Laat je t weten als je de uitslag van het nieuwe onderzoek hebt ?
Ja.quote:Op zaterdag 29 augustus 2015 20:49 schreef deedeetee het volgende:
Wat een mooiert,ze kunnen zo heerlijk lui genieten van de zon hé ?
Het gezegde gaat : honden hebben een baas en katten hebben personeelquote:Op zaterdag 29 augustus 2015 20:53 schreef Koettie het volgende:
[..]
Ja.Zon is nummer 1 liefde, Daarna kom ik.
Zo is datquote:Op zaterdag 29 augustus 2015 21:12 schreef Koettie het volgende:
Klopt helemaal. Maar goed, dat doen we dan ook maar braaf he.
Natuurlijk is dat verstandig, er kunnen altijd inwendige bloedingen of schade ontstaan.quote:Op maandag 31 augustus 2015 09:09 schreef superkimmi het volgende:
ik heb gelezen dat DiDa op vakantie is, maar vraag het toch maar hier, aangezien er ook mensen met heul veul kattenervaring zitten:
ik heb zojuist gezien hoe mijn kat gegrepen werd door een loslopende windhond. Ze liep namelijk met mij mee terwijl ik mijn hond uitliet. Ze rolde een aantal keer over het asfalt en spurtte toen weg. Na een dik uur heb ik haar gevonden en thuis gecheckt. Op het eerste oog heeft ze niks, alleen de nageltjes van de achterpootjes zijn echt stompjes geworden (vh vluchten denk ik). Is het verstandig om toch even langs de DA te gaan voor een check-up?
quote:Op maandag 31 augustus 2015 11:43 schreef Isegrim het volgende:
Ik weet niet of ik dit zou kwalificeren als een 'ongeval'.
Goed ontvlooienquote:Op maandag 31 augustus 2015 12:25 schreef Puala het volgende:
Mijn kitten heeft wormenstraks naar de dierenarts voor een anti misselijkheids middel en en wormenpillen. Ik heb er echt nooit bij stil gestaan dat het verschil in dikte van mijn 2 kittens wat er al vanaf het begin is daar vandaan kon komen. Voel me zo schuldig
![]()
Maar waar moet ik rekening mee houden qua wormen? Ik neem aan alle katten een pil, maar verder?
Kittens (en pups) worden vrijwel altijd al via de moedermelk al besmet, vandaar dat ze ook volgens een specifiek schema ontwormt worden als ze zo klein zijn. De eerste 2 maanden is dat zo'n elke 2 weken, die behandeling heeft je kitten als het goed is ook gehad, daarna is het afhankelijk van het middel maar vaak om de 2 maanden tot een half jaar. Wat je nu moet doen is even bij je dierenarts om advies vragen, en met het middel wat zij aanraden een besmetting behandelenquote:Op maandag 31 augustus 2015 12:25 schreef Puala het volgende:
Mijn kitten heeft wormenstraks naar de dierenarts voor een anti misselijkheids middel en en wormenpillen. Ik heb er echt nooit bij stil gestaan dat het verschil in dikte van mijn 2 kittens wat er al vanaf het begin is daar vandaan kon komen. Voel me zo schuldig
![]()
Maar waar moet ik rekening mee houden qua wormen? Ik neem aan alle katten een pil, maar verder?
Had ik dan in de 5 weken dat ze hier zijn al moeten ontwormen? Weet jij dat? Ik heb daar dan echt overheen gekekenquote:Op maandag 31 augustus 2015 12:44 schreef Holyme het volgende:
[..]
Kittens (en pups) worden vrijwel altijd al via de moedermelk al besmet, vandaar dat ze ook volgens een specifiek schema ontwormt worden als ze zo klein zijn. De eerste 2 maanden is dat zo'n elke 2 weken, die behandeling heeft je kitten als het goed is ook gehad, daarna is het afhankelijk van het middel maar vaak om de 2 maanden tot een half jaar. Wat je nu moet doen is even bij je dierenarts om advies vragen, en met het middel wat zij aanraden een besmetting behandelenSoms heeft een besmetting namelijk een iets ander schema nodig dan de standaard preventieve behandeling voor zover ik weet, maar dat kan dus ook weer per middel variëren.
Het ontvlooien is ivm lintwormen (vlooien kunnen de eitjes hiervan bij zich dragen), maar ik gok dat je kitten spoelwormen heeft, dat is de meest voorkomende worm bij katten. Ontvlooien kan echter nooit kwaad natuurlijkVerder zou ik voor alle katten even volgens schema gaan ontwormen, maar daar blijft het wel bij. En voel je vooral niet schuldig! Spoelwormen zijn niet zomaar te zien (soms wordt er gedacht dat je wormen altijd wel op de kattenbak ziet, dat is dus niet zo) en als je nog nooit een wormenbuikje hebt gezien, zou je kunnen denken dat het gewoon een lekker dik kittenbuikje is. Met de juiste behandeling is je kitten hier zo weer vanaf
Zo ranzig he, van die levende vermicelliquote:Op maandag 31 augustus 2015 12:49 schreef Puala het volgende:
[..]
Had ik dan in de 5 weken dat ze hier zijn al moeten ontwormen? Weet jij dat? Ik heb daar dan echt overheen gekeken![]()
Het gaat inderdaad om spoelwormen. En het is mij wel opgevallen dat Britt veel boller was dan Tess. Maar dat is al zo vanaf dag 1, dus ik heb er helemaal niets achter gezocht. Alleen hier een keer gevraagd wat goede gewichten zouden zijn ivm Tess die dan te licht zou zijn. Geen tel er bij stilgestaan dat er dus met Britt iets kon zijn. Maar Britt heeft net echt alles ondergespuugd hier en daar zaten best wat wormen in. Dus ik heb echt een flink ziek meiske. Om half 2 gaan we naar de dierenarts samen.
Ja echt goor. Maar volgens het boekje moest ik 11 sept weer, dus ik heb niets gemist. Maar ze hebben beide een pilletje op nu, dus de wormen gaan wegquote:Op maandag 31 augustus 2015 13:04 schreef Holyme het volgende:
[..]
Zo ranzig he, van die levende vermicelliAls het goed is, is ze met 8 weken dus voor het laatst ontwormt, en zou dat dus met 16wk weer moeten (nogmaals, afhankelijk van het middel). Dus dat ligt er maar net aan of je ze al zo lang hebt, en of de ontworming bij de eerdere behandelingen goed is toegediend. Daarnaast is ontworming meestal preventief, omdat je dus gewoonlijk niet zeker weet of je kat wormen heeft, tot je een flinke besmetting hebt. Dus het zou denk ik ook nog zo kunnen zijn dat ze prima ontwormt is, maar daarna alsnog een besmetting heeft opgepikt.
Fijn! Als je zoiets voor het eerst ziet, is dat wel even schrikken, maar gelukkig is het een probleem wat simpel te behandelen isquote:Op maandag 31 augustus 2015 13:44 schreef Puala het volgende:
[..]
Ja echt goor. Maar volgens het boekje moest ik 11 sept weer, dus ik heb niets gemist. Maar ze hebben beide een pilletje op nu, dus de wormen gaan weg
Ja, zou diegene sowieso aansprakelijk stellen voor de gemaakte kosten...quote:Op maandag 31 augustus 2015 12:02 schreef superkimmi het volgende:
Dank, ze is inmiddels gecontroleerd. Gelukkig niks inwendigs kunnen ondekken. Wel zijn haar nagels stompjes geworden en haar kussentjes grotendeels weggeschuurd, dus dat is schoongemaakt en ze heeft pijnstilling en ontstekingsremmers. Als het niet mooi geneest krijgt ze antibiotica. En ik ga even op zoek naar de eigenaresse van een loslopende windhond...
Jawel, maar mijn prioriteit op dat moment lag bij Murphy. Dus daar ben ik achteraan gegaan. Ze riep de hond nog wel, dus ik weet zijn naam. En ik zie haar geregeld lopen als ik met mijn hond loop, dus ik vind haar op die manier vast welquote:Op maandag 31 augustus 2015 12:09 schreef Candaasje het volgende:
[..]![]()
![]()
Beterschap voor de poezel superkimmi!
Was de eigenaresse niet eens in de buurt toen het gebeurde?
Dat ben ik ook van plan inderdaad. Als de hond was losgeschoten of weggeglipt ben ik al milder, maar ik weet dat zij de hond nooit aanlijnt dus dat is het niet..quote:Op maandag 31 augustus 2015 14:35 schreef Isegrim het volgende:
[..]
Ja, zou diegene sowieso aansprakelijk stellen voor de gemaakte kosten...
Ik snap dat jouw prio bij Murphy lag, maar als ik de eigenaresse van die hond was geweest had ik geholpen met zoeken of in elk geval mijn contactgegevens aan je gegeven.quote:Op maandag 31 augustus 2015 15:46 schreef superkimmi het volgende:
[..]
Jawel, maar mijn prioriteit op dat moment lag bij Murphy. Dus daar ben ik achteraan gegaan. Ze riep de hond nog wel, dus ik weet zijn naam. En ik zie haar geregeld lopen als ik met mijn hond loop, dus ik vind haar op die manier vast wel
Ja idd. Nou deed ze naast roepen sowieso niks om het te laten stoppen. Neem maar aan dat ze ook schrok en haar reactie anders is dan de mijne bij zoiets.quote:Op maandag 31 augustus 2015 15:56 schreef Candaasje het volgende:
[..]
Ik snap dat jouw prio bij Murphy lag, maar als ik de eigenaresse van die hond was geweest had ik geholpen met zoeken of in elk geval mijn contactgegevens aan je gegeven.
Dus ik vind het niet zo netjes van haar. Maar gelukkig weet je wie het is
Ik had het er laatst met de DA over: we ontwormen om de 3 maanden, maar dat betekent niet dat je huisdier, zoals bij bv vlooiendruppels, 3 maanden beschermd is. Wel dat je ze op een redelijke termijn weghaalt als er een besmetting heeft plaatsgevonden.quote:Op maandag 31 augustus 2015 12:49 schreef Puala het volgende:
[..]
Had ik dan in de 5 weken dat ze hier zijn al moeten ontwormen? Weet jij dat? Ik heb daar dan echt overheen gekeken![]()
Het gaat inderdaad om spoelwormen. En het is mij wel opgevallen dat Britt veel boller was dan Tess. Maar dat is al zo vanaf dag 1, dus ik heb er helemaal niets achter gezocht. Alleen hier een keer gevraagd wat goede gewichten zouden zijn ivm Tess die dan te licht zou zijn. Geen tel er bij stilgestaan dat er dus met Britt iets kon zijn. Maar Britt heeft net echt alles ondergespuugd hier en daar zaten best wat wormen in. Dus ik heb echt een flink ziek meiske. Om half 2 gaan we naar de dierenarts samen.
Je hebt helemaal gelijk, ik bedoelde meer uit voorzorg (omdat je, tenzij je gaat testen, niet zeker weet of er een besmetting is en je een fikse besmetting voor wil zijn), en was even in de war. Zal m'n post even fixenquote:
En het topic gaat weer open, DA welkom terugquote:Op maandag 31 augustus 2015 21:50 schreef senesta het volgende:
Omdat we willen voorkomen dat mensen hier onnodig lang op advies van onze dierenarts zitten te wachten en de melding in de OP toch nog een hoop mensen ontgaat hebben we in overleg met haar besloten om er zolang ze op vakantie is even een slotje op te gooien. Natuurlijk ben je van harte welkom om je vragen te stellen in andere topics in F&F of een topic te openen.
Wel hebben we natuurlijk maar één echte dierenarts dus voor echte medische vragen is het wellicht verstandiger om die vragen aan je eigen dierenarts voor te leggen.
Ik heb nu 2 katten (herplaatsers van verschillende adressen) die ik kreeg toen ze 2 jaar waren. En ik geloof nog steeds m'n ogen niet als ik ga stofzuigen, ik moet ze aan de kant duwen, ze blijven gewoon liggen. Geen idee hoe dat kan, mijn vorige katten waren panisch voor dat ding.quote:Op woensdag 30 september 2015 13:53 schreef valentijn101 het volgende:
![]()
![]()
jahhh, je bent er weer
![]()
![]()
![]()
Meteen een kleine vraag. Waarom wennen kittens aan alle geluiden maar niet aan de stofzuiger?
Haha, ik heb een golden retriever gehad, die vond het heerlijk als je met de stofzuiger over hem heen ging. (Erg handig als ie in de rui was)quote:Op woensdag 30 september 2015 15:15 schreef Kaatje1 het volgende:
[..]
Ik heb nu 2 katten (herplaatsers van verschillende adressen) die ik kreeg toen ze 2 jaar waren. En ik geloof nog steeds m'n ogen niet als ik ga stofzuigen, ik moet ze aan de kant duwen, ze blijven gewoon liggen. Geen idee hoe dat kan, mijn vorige katten waren panisch voor dat ding.
Oi!quote:Op woensdag 30 september 2015 21:50 schreef tonja het volgende:
Hoi Dida, fijne vakantie gehad?
Hier is het allemaal iets minder fijn.
2 weken geleden plofte Harry zwaar ademend naast me neer.. niet goed, dus zat ik 10 minuten later bij mijn analoge DA.
Die constateerde dat ie aan het 'pendelen' was. Hij heeft m een vochtafdrijver gegeven, bloed afgenomen, röntgen gemaakt en een echo laten doen.
Conclusie, er zat vocht in en achter zijn longen en in het hartzakje, hij heeft een vergroot hart, met name 1 kamer en er is aan de ene kant sprake van een hartspierverdikking en aan de andere kant een hartspierverdunning. Zijn nierwaardes waren iets verhoogd. De vochtafdrijver deed vrijwel onmiddelijk zijn werk, hij was niet meer benauwd. Ik kreeg m mee naar huis met pillen.
Gisteren moest ik voor controle weer naar de DA om naar zijn nierwaardes te kijken. Die zijn dus schrikbarend aan het stijgen.
Ik heb m weer mee naar huis gekregen met de mededeling dat als ie zich ziek gaat voelen er nog maar 1 mogelijkheid is; euthanasie...
Op dit moment eet ie redelijk, is knuffelig en slaapt veel.
Naja, dit wilde ik even kwijt.
Oh wat naar, sterktequote:Op woensdag 30 september 2015 21:50 schreef tonja het volgende:
Hoi Dida, fijne vakantie gehad?
Hier is het allemaal iets minder fijn.
2 weken geleden plofte Harry zwaar ademend naast me neer.. niet goed, dus zat ik 10 minuten later bij mijn analoge DA.
Die constateerde dat ie aan het 'pendelen' was. Hij heeft m een vochtafdrijver gegeven, bloed afgenomen, röntgen gemaakt en een echo laten doen.
Conclusie, er zat vocht in en achter zijn longen en in het hartzakje, hij heeft een vergroot hart, met name 1 kamer en er is aan de ene kant sprake van een hartspierverdikking en aan de andere kant een hartspierverdunning. Zijn nierwaardes waren iets verhoogd. De vochtafdrijver deed vrijwel onmiddelijk zijn werk, hij was niet meer benauwd. Ik kreeg m mee naar huis met pillen.
Gisteren moest ik voor controle weer naar de DA om naar zijn nierwaardes te kijken. Die zijn dus schrikbarend aan het stijgen.
Ik heb m weer mee naar huis gekregen met de mededeling dat als ie zich ziek gaat voelen er nog maar 1 mogelijkheid is; euthanasie...
Op dit moment eet ie redelijk, is knuffelig en slaapt veel.
Naja, dit wilde ik even kwijt.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Stofzuiger is natuurlijk is een heel raar geluid en ik kan mij voorstellen dat het moeilijker aan te wennen is dan alle andere geluiden. Gewoon veel geduld, veel belonen en toch ook een mogelijkheid bieden om weg te rennen van de enge stofzuiger.quote:Op woensdag 30 september 2015 13:53 schreef valentijn101 het volgende:
![]()
![]()
jahhh, je bent er weer
![]()
![]()
![]()
Meteen een kleine vraag. Waarom wennen kittens aan alle geluiden maar niet aan de stofzuiger?
quote:Op woensdag 30 september 2015 13:59 schreef Sarasi het volgende:
En weer open!![]()
Direct maar even goed nieuws: Oz LUUUUURVS Beaphar care+ dwerghamster brokjes.Gelukkig want ik moest direct zo'n immense zak aankopen.
Stinkt als de pleuris ook, maar de hammie is er helemaal wild van, dus ik vind 't allang goed. En hij is of sinds deze week aan het hamsteren, of hij vreet deze week achterlijk veel, maar dat zal ik binnenkort eens analyseren bij het verschonen van het hok. Dank voor het advies!
Probeer de werkzaamheden niet 24/7 te doen, maar de kat een rustpauze gunnen. Veel kartonnendozen idd, verstopplekken, feliway, afleiden met speelgoed/voerpuzzel.quote:Op woensdag 30 september 2015 21:01 schreef Duur het volgende:
Welkom terug DDA![]()
en gelijk maar een klein vraagje...
Eén van mijn katten vind de huidige "verbouwing" (andere kasten en veel spullen verplaatsen) ff niets.
buiten veel kartonnen dozen als schuilplekjes laten slingeren, nog tips voor ontspanning voor haar?
Wat voor onderzoeken heeft je DA al gedaan? (hoe weet hij bijv. dat het geen schimmel is?). Maar ontsteking aan de lippen (als het echt alleen de lippen zijn) bij een caaf wordt vaak veroorzaakt door bacterien (Staf.aureus als ik mij niet vergis), maar het kan ook bijv. Candida gist zijn. Eigenlijk is het beste om eerst een aanvullend onderzoek te doen om achter te komen wat het is. Maar het is lastig behandelen, want stel voor dat het idd een bacteriele infectie is, je gooit liever geen orale /systemische antibiotica in een cavia, want een caaf is afhankelijk van haar zeer gevoelige darmflora. Liefst zou je dan een topicaal zalfje op de lippen smeren, maar je weet hoe een caaf op het zalfje gaat reageren (direct aflikken). Zuur eten kan deze klachten verergeren, maar het is niet de oorzaak, denk ik. Eigenlijk zou je elke keer het bekje droog moeten maken en een zalf op doen. Je kan bijv. Dermiel proberen, een honingzalf = veilige alternatief voor een antibioticum zalf.quote:Op woensdag 30 september 2015 21:21 schreef NijntjesUk het volgende:
Cavia Saartje heeft regelmatig korstjes op dr lippen.
De dierenarts heeft vastgesteld dat het geen schimmel of schurft is.
Ik heb zelf het idee dat het komt door fruitzuren en geef dan even geen appel e.d. Zou dat het idd kunnen zijn?
En de hond is verder gezond? Geen gebitsproblemen oid?quote:Op woensdag 30 september 2015 21:40 schreef Helsinki het volgende:
Ik heb ook een vraagje.
Mijn hond kreeg vers vlees te eten maar ik wil hem weer terug op brokken hebben. Het probleem is dat hij nu heel slecht eet. Mijn eigen dierenarts begon meteen met een verkooppraatje voor een bepaald merk brokken. Ik heb ook die brokken geprobeerd maar hij eet ze niet. Ondertussen van alles gedaan om de brokken wat ''lekkerder'' te maken (gemalen penspoeder, smulsaus, stukjes vlees erdoor) maar hij vist alleen het lekkere er uit of laat het staan als dat echt niet gaat. Tips?
quote:Op woensdag 30 september 2015 21:50 schreef tonja het volgende:
Hoi Dida, fijne vakantie gehad?
Hier is het allemaal iets minder fijn.
2 weken geleden plofte Harry zwaar ademend naast me neer.. niet goed, dus zat ik 10 minuten later bij mijn analoge DA.
Die constateerde dat ie aan het 'pendelen' was. Hij heeft m een vochtafdrijver gegeven, bloed afgenomen, röntgen gemaakt en een echo laten doen.
Conclusie, er zat vocht in en achter zijn longen en in het hartzakje, hij heeft een vergroot hart, met name 1 kamer en er is aan de ene kant sprake van een hartspierverdikking en aan de andere kant een hartspierverdunning. Zijn nierwaardes waren iets verhoogd. De vochtafdrijver deed vrijwel onmiddelijk zijn werk, hij was niet meer benauwd. Ik kreeg m mee naar huis met pillen.
Gisteren moest ik voor controle weer naar de DA om naar zijn nierwaardes te kijken. Die zijn dus schrikbarend aan het stijgen.
Ik heb m weer mee naar huis gekregen met de mededeling dat als ie zich ziek gaat voelen er nog maar 1 mogelijkheid is; euthanasie...
Op dit moment eet ie redelijk, is knuffelig en slaapt veel.
Naja, dit wilde ik even kwijt.
Ze heeft een korstje en stukje huid onder de microscoop bekeken.quote:Op donderdag 1 oktober 2015 07:25 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Wat voor onderzoeken heeft je DA al gedaan? (hoe weet hij bijv. dat het geen schimmel is?). Maar ontsteking aan de lippen (als het echt alleen de lippen zijn) bij een caaf wordt vaak veroorzaakt door bacterien (Staf.aureus als ik mij niet vergis), maar het kan ook bijv. Candida gist zijn. Eigenlijk is het beste om eerst een aanvullend onderzoek te doen om achter te komen wat het is. Maar het is lastig behandelen, want stel voor dat het idd een bacteriele infectie is, je gooit liever geen orale /systemische antibiotica in een cavia, want een caaf is afhankelijk van haar zeer gevoelige darmflora. Liefst zou je dan een topicaal zalfje op de lippen smeren, maar je weet hoe een caaf op het zalfje gaat reageren (direct aflikken). Zuur eten kan deze klachten verergeren, maar het is niet de oorzaak, denk ik. Eigenlijk zou je elke keer het bekje droog moeten maken en een zalf op doen. Je kan bijv. Dermiel proberen, een honingzalf = veilige alternatief voor een antibioticum zalf.
Verder moet je zorgen dat de caaf elke dag voldoende vit. C krijgt. Hoe veel krijgt zij nu per dag?
quote:Op donderdag 1 oktober 2015 07:49 schreef NijntjesUk het volgende:
[..]
Ze heeft een korstje en stukje huid onder de microscoop bekeken.
Vitamine C in het voer oxideert helaas snel met zuurstof in de lucht zodra de zak open is. Het beste is de open zak direct in een kleine porties verpakken en die of invriezen of in vacuüm verpakken. Sowieso, is het kopen van een klein zakje voer dat snel op is, is dus beter tenzij je een cavia farm heb. En daar naast is het toch zeer verstandig om vitamine C tabletten te geven, minimaal 30 mg/ 1 kg cavia/dag. Paprika is uiteraard rijk aan vitamine C maar ook rijk aan suiker (wat ook in overvloed niet goed is voor de darmflora), maar elke dag een klein stukje is gezond.quote:Antibiotica ga ik idd niet geven als het niet absoluut noodzakelijk is.
Er zit uiteraard vitamine C in dr voeding (Gerty supreme) en ze krijgt iedere dag een verse paprika.
Allemaal? Roter? Beaphar? Tablet prakken met een beetje banaan en dat gelijk laten opeten?quote:Vitamine C tabletjes spuugt ze uit
Vitamines in het water worden helaas ook vrij snel afgebroken. De enige zekere manier om te zorgen dat de caaf voldoende vit. C heeft is toch elke dag een tablet vitamine C geven.quote:en omdat ze geen water drinkt (uiteraard krijgen ze iedere dag vers water, maar drinken ho maar), heeft toevoegen aan water geen zin.![]()
Is dat een kat of een cavia?quote:Ik smeer er nu twee keer per dag Echinaforce crème op.
Aflikken valt mee, ze is zo zwaar beledigen dat ze me erna aan zit te staren en bedenkt hoe ze mij kan dwarszitten.![]()
quote:(Ik zorg dat het er echt insmeer, niet alleen op)
Slimquote:Op donderdag 1 oktober 2015 09:33 schreef valentijn101 het volgende:
Ik had vroeger vit C in druppelvorm voor mijn cavia s. Daar deed ik een druppel van op een voorpootje. Wat ze er natuurlijk meteen vanaf poetsten / af likten![]()
Je kan ook paprika (of een stukje komkommer oid) in poeder panerenquote:Op donderdag 1 oktober 2015 11:01 schreef NijntjesUk het volgende:
De paprika gaat niet op (en ze moet m uiteraard delen met haar vijandinnetje).
Ze krijgen ook geregeld maïs trouwens (de meeste C in tablet of poeder komt uit maïs) en dat gaat erin als koek.
Het is een cavia die soms denkt dat ze een kat is (met name qua luiheid)
Qua c tabletjes, na zes merken te hebben geprobeerd heb ik t opgegeven. Overigens heb ik de laatste jaren alleen maar cavia's die de tabletjes weigeren.
![]()
Ik heb nog poeder in huis (voor mezelf), die kan ik wel oplossen en op dr pootje druppelen. Bedankt voor de tip, Valentijn101!
Geniale naamquote:Op donderdag 1 oktober 2015 11:51 schreef Miss_Isis het volgende:
Wat fijn dat je weer terug bent DiDA
Meteen maar een vraag. Onze pup Cookie
Waarschijnlijk de nagelbed geblesseerd (omdat zij ergens met de nagels blijven hangen) en nu is het een beetje geïrriteerd.quote:(inmiddels al weer een behoorlijke dame van 4,5 maand!) heeft een zeer pootjeIk merkte het gistermiddag toen ik met Nori en haar naar het bos ging en ze wat rustiger dan anders leek, en haar rechter voorpootje wat leek te ontzien. Ik heb haar meteen weer aangelijnd en uitgebreid bevoeld, en het is niet de poot zelf waar ze last van heeft (gelukkig!) maar het blijkt een teentje/nageltje te zijn.
Alle nageltjes zijn prima als ik er aan zit, behalve één van de twee 'middelste' nageltjes aan haar rechter voorpoot. Als ik daar aan zit piept ze, en vanmorgen zag ik dat er een heel klein beetje bloed (echt heel weinig) lijkt te zitten waar de nagel uit het teentje groeit.
Pootje 2 x daags in een soda of biotex badje na het wandelen en goed laten drogen. Eventueel een sokje /schoentje om tijdens de wandeling zodat er geen rotzooi in het wondje terecht komt (als er een wondje is). Een weekje rustig aan doen. Helemaal aan de lijn is meestal niet nodig, maar gewoon even geen gekke dingen doen (bijv optillen bij uit de auto springen). Nagelbed elke dag goed onderzoeken, over een week moet het niet meer pijnlijk zijn. Als het pijnlijk/dik/rood is, naar de DA.quote:Ik heb geen idee hoe ze hier aan komt, en ze lijkt er gelukkig niet heel erg door beperkt te zijn (ze rent en springt nog gewoon, probeert de poezen te vangen, speelt nog, is vrolijk) maar ik merk dat ze soms toch het teentje probeert te ontzien.
Moet ik hier iets mee doen of kan ik afwachten of het vanzelf weer goed komt? Kan het zijn dat haar teentje gebroken is, of is het 'gewoon' een nagel die los zit oid (hij voelde niet los en ziet er ook niet uit alsof hij los zit, maar ik heb natuurlijk ook niet heel uitgebreid zitten trekken/friemelen omdat ik haar geen pijn wil doen). Moet ze met haar pootje in de biotex of zo (zo ja, wat kan ik dan gebruiken ipv biotex want dat heb ik niet
)? Gaat dit vanzelf over? En, ik ben een beetje bang dat als ik haar naar de DA breng hij gaat trekken aan die nagel en dat vind ik zo zielig
![]()
Mooi familieportretquote:
Wat ben je snel! Bedankt voor je antwoordquote:Op donderdag 1 oktober 2015 12:18 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Geniale naam
[..]
Waarschijnlijk de nagelbed geblesseerd (omdat zij ergens met de nagels blijven hangen) en nu is het een beetje geïrriteerd.
[..]
Pootje 2 x daags in een soda of biotex badje na het wandelen en goed laten drogen. Eventueel een sokje /schoentje om tijdens de wandeling zodat er geen rotzooi in het wondje terecht komt (als er een wondje is). Een weekje rustig aan doen. Helemaal aan de lijn is meestal niet nodig, maar gewoon even geen gekke dingen doen (bijv optillen bij uit de auto springen). Nagelbed elke dag goed onderzoeken, over een week moet het niet meer pijnlijk zijn. Als het pijnlijk/dik/rood is, naar de DA.
De kans dat de teen gebroken is, is zeer klein. En als het gebroken is, wordt het meestal niet geopereerd/gespalkt maar met rust genezen.
Nagelbed is een zeer pijnlijke plek (net als bij mensen) en als het ontstoken/ beschadigd is, duurt de genezing meestal nogal lang, want de hond loopt natuurlijk op haar poten en loopt niet over een steriele omgeving. Niet laten likken by the way, dat vertraagd de genezing.
[..]
Mooi familieportret
Ach, Zeuterinquote:Op donderdag 1 oktober 2015 12:22 schreef Miss_Isis het volgende:
Ok, en omdat je er toch bent meteen nog maar een vraag![]()
Weet jij misschien meer over castratie mbv zink-injecties bij reuen? Ik heb er net een youtube filmpje over gezien ( ) en dit lijkt me wel een interessant onderwerp voor een artikel in het blad van onze rasvereniging. Gebeurt dit ook in Nederland? Wat zijn de plus- en minpunten? Is er een dierenarts die dit doet die ik hier over kan benaderen voor een artikel?
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt. In NL castreren wij of om medische of gedrags-probleem redenen (bijv. vergrote prostaat, aanhoudende voorhuidsonsteking, dominante reu waar de gedragstherapie niet (voldoende) helpt enz).
Ik zie het persoonlijk niet zitten om 2 zeer pijnlijke injecties in een arme hond te zetten. Daarna wordt er littekenweefsel gevormd, je kan mij niet wijs maken dat dit pijnloos is.
Suprelorin of een operatieve castratie lijken mij al meer dan voldoende keuze mogelijkheden voor zowel de eigenaar als de dierenarts![]()
Ik dacht dat het gewoon handig was. Ik heb nog nooit een hond gehad die niet gelijk reageerde op het roepen van "Cookie/koekje/op een gegeven moment alles met een -kje"quote:Op donderdag 1 oktober 2015 12:35 schreef Miss_Isis het volgende:
[..]
Wat ben je snel! Bedankt voor je antwoord![]()
Haar officiële naam is 'Enter the Lab Cee is for Cookie' by the way(naar een liedje van Cookiemonster, ook heel toepasselijk want het is best een monster af en toe
![]()
)
quote:En gelukkig dat het waarschijnlijk niet ernstig is. Badje met soda gaan we maar regelen dan, en uit de auto springen e.d. mag ze sowieso al niet ivm de heupjes en ellebogen en zo.
Meestal likken zij heel stiekem als je niet kijkt, s nachts en zo.quote:Likken doet ze niet (wat ik eigenlijk een beetje raar vond) maar dat is dus goed![]()
Tja, er zijn ergere dingen, maar het is gewoon een vervelend plekje.quote:Wandelen in het bos laten we voorlopig dan maar even, ze mag wel hier los rond huis en even de straat op en af tot ze weer wat beter loopt. Ik wil niet dat ze zich gaat forceren. Ik hou het goed in de gaten, hopelijk is ze er over een weekje weer af!![]()
quote:En ja, het is een mooi stelBen erg blij met ze
Nori is weer helemaal in conditie (tikje overconditie zelfs
dus ze is weer terug op haar pre-zwangerschapsrantsoen) Haar vacht is weer helemaal top, en ze is nu net weer voor het eerst loops. En Cookie groeit ook mooi op. Glanzend vachtje, kan al mooi draven en heel goed zwemmen, doet haar best op de jachttraining en is druk aan het wisselen nu
quote:Op donderdag 1 oktober 2015 14:25 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Ach, ZeuterinHet is niet geregistreerd in Nederland en geen idee of het ooit geregistreerd zou worden. Ik vermoed dat er in NL geen markt voor is... In the USA is de overpopulatie een groot probleem
Bedankt weer voor je antwoordSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt. In NL castreren wij of om medische of gedrags-probleem redenen (bijv. vergrote prostaat, aanhoudende voorhuidsonsteking, dominante reu waar de gedragstherapie niet (voldoende) helpt enz).
Ik zie het persoonlijk niet zitten om 2 zeer pijnlijke injecties in een arme hond te zetten. Daarna wordt er littekenweefsel gevormd, je kan mij niet wijs maken dat dit pijnloos is.
Suprelorin of een operatieve castratie lijken mij al meer dan voldoende keuze mogelijkheden voor zowel de eigenaar als de dierenarts![]()
Je bevestigt een beetje mijn gevoel er bij, ik zou het zelf helemaal geen fijn idee vinden om zoiets in mijn arme hond z'n ballen te laten spuitenDan als het toch moet liever gewoon weg met de boel, dan kan het later zeker ook geen pijn meer doen (of hebben honden ook fantoompijn?) Maar ik had er nog nooit van gehoord en vond het wel interessant
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt."If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are." ~ Terry Pratchett.
Kom eens kijken F&F / Op de Beestenboerderij, Deel III!
Ja hier luisteren ze ook heel goed naar 'koekje'. Was wel even een teleurstelling de eerste 20 keer dat de andere honden mij Cookie hoorden roepenquote:Op donderdag 1 oktober 2015 14:29 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Ik dacht dat het gewoon handig was. Ik heb nog nooit een hond gehad die niet gelijk reageerde op het roepen van "Cookie/koekje/op een gegeven moment alles met een -kje"
Heel vervelend, en daarnet deed mijn man ook nog de deur open voor Cookie terwijl ze er net haar pootje voor zettequote:[..]
[..]
Meestal likken zij heel stiekem als je niet kijkt, s nachts en zo.
[..]
Tja, er zijn ergere dingen, maar het is gewoon een vervelend plekje.
Qua hoofdvorm lijkt ze inderdaad niet zo op haar moeder en heeft ze denk ik meer van haar vader weg. Qua lichaamsbouw lijkt wel iets meer op Nori, al heeft ze rondere ribben. Ben erg benieuwd hoe ze uit gaat groeien. Volgend jaar zomer wil ik haar inschrijven op de clubmatch van de vereniging, ben benieuwd wat de keurmeester er van gaat zeggenquote:[..]Cookie lijkt meer op haar vader, lijkt mij. Maar misschien komt het door de kleur. Mooi stel
Er is een echo van zijn hart gemaakt, ik heb het verslag niet maar t was allemaal niet best, en ja hij krijgt een hele lage dosering furosemide. En weer doorsturen? Ik moet in deze op mijn dierenarts vertrouwen, genoeg is genoeg.. Ik verwen hem en hoop op een wondertje, maar ben eigenlijk al bezig met afscheid nemen.quote:Op donderdag 1 oktober 2015 07:32 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]Oh jeh, gaat het alweer niet goed met Harry? Dit klinkt toch heel erg ernstig...
Sowieso moet je oppassen met de vochtafdrijver (zal iets van furosemide zijn?) ivm zijn nieren? Echo hart maken? Het is heel bizar dat hij sowieso telkens problemen met zijn nieren krijgt die ogenschijnlijk weer genezen... Misschien heeft het hartprobleem toch iets met de nieren te maken. Het is eigenlijk een doorstuurpatient/ academisch ziekenhuispatient...
Heel veel sterkte
Heel veel sterktequote:Op donderdag 1 oktober 2015 16:01 schreef tonja het volgende:
[..]
Er is een echo van zijn hart gemaakt, ik heb het verslag niet maar t was allemaal niet best, en ja hij krijgt een hele lage dosering furosemide. En weer doorsturen? Ik moet in deze op mijn dierenarts vertrouwen, genoeg is genoeg.. Ik verwen hem en hoop op een wondertje, maar ben eigenlijk al bezig met afscheid nemen.
Pff, aankomende tijd even echt geen tijd ervoorquote:Op donderdag 1 oktober 2015 14:34 schreef Miss_Isis het volgende:
Maar ik had er nog nooit van gehoord en vond het wel interessant
SPOILER
quote:Op donderdag 1 oktober 2015 14:41 schreef Miss_Isis het volgende:
[..]
Ja hier luisteren ze ook heel goed naar 'koekje'. Was wel even een teleurstelling de eerste 20 keer dat de andere honden mij Cookie hoorden roepen
Maar de naam zelf was gewoon omdat leuk, en handig met twee lettergrepen en eindigend op een -ie klank. Voor poezen hebben we -a namen, voor honden -i
[..]
Heel vervelend, en daarnet deed mijn man ook nog de deur open voor Cookie terwijl ze er net haar pootje voor zette![]()
Arm ding...
[..]
Qua hoofdvorm lijkt ze inderdaad niet zo op haar moeder en heeft ze denk ik meer van haar vader weg. Qua lichaamsbouw lijkt wel iets meer op Nori, al heeft ze rondere ribben. Ben erg benieuwd hoe ze uit gaat groeien. Volgend jaar zomer wil ik haar inschrijven op de clubmatch van de vereniging, ben benieuwd wat de keurmeester er van gaat zeggen(totdat ze een G of magere ZG krijgt natuurlijk, dan hebben ze er duidelijk geen verstand van en is ze nog steeds de allermooiste hond ooit
)
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op donderdag 1 oktober 2015 16:01 schreef tonja het volgende:
[..]
Er is een echo van zijn hart gemaakt, ik heb het verslag niet maar t was allemaal niet best, en ja hij krijgt een hele lage dosering furosemide. En weer doorsturen? Ik moet in deze op mijn dierenarts vertrouwen, genoeg is genoeg.. Ik verwen hem en hoop op een wondertje, maar ben eigenlijk al bezig met afscheid nemen.
Geen punt, ik ben geduldigquote:Op donderdag 1 oktober 2015 16:47 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Pff, aankomende tijd even echt geen tijd ervoor![]()
En imo in principe de beste keuze zelfs, tenzij ernstige medische- of gedragsproblemen. Maar goed, de leden moeten wel op de hoogte gehouden worden en zoquote:Niet castreren is ook een keuze by the way
quote:[..]Precies, jij hebt er duidelijk verstand vanSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
"If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are." ~ Terry Pratchett.
Kom eens kijken F&F / Op de Beestenboerderij, Deel III!
Oh nee...Je vechtertje, heel erg veel sterktequote:Op donderdag 1 oktober 2015 21:24 schreef tonja het volgende:
En toen ging het allemaal ineens heel snel.
Rust zacht mijn lieve Harry.
Ah gossssssquote:Op donderdag 1 oktober 2015 21:24 schreef tonja het volgende:
En toen ging het allemaal ineens heel snel.
Rust zacht mijn lieve Harry.
Ik zag toevallig rugzakken ( die je natuurlijk ook gewoon andersom kunt omdoen ) bij een outletwinkel hier in de stad voor 15 euro. Met gaas en verder gewoon hetzelfde als een echte rugzak.quote:Op donderdag 1 oktober 2015 21:24 schreef Duderinnetje het volgende:
DiDa, welkom terug! Heb je een mooie vakantie beleefd? Wat fijn voor ons dat je er weer bent.
Ik heb een niet-medische vraag, die jij of anderen hier echter wellicht wel kunnen beantwoorden. Het gaat namelijk over draagmanden voor katten, en die ziet een DA nog al veel.
Ik zag eens iemand een kat vervoeren in een draag'mand' die voor zijn borst hing. Een soort rechthoekige en stevige stoffen rugzak maar dan voorop, zeg maar. Het zag er voor kat en baasje heel comfortabel uit. De kat zat lekker dicht op zijn baasje en diens stem, en de baas had zijn armen vrij. Het leek me vooral handig bij reizen met je huisdier, zeg maar. In dit geval zag ik het bij de boot naar een waddeneiland.
Ik kan echter nergens een dergelijke reisconstructie vinden. Ken jij het?
Ik zocht op mesh pet carrier en vond deze. Lijkt me geschikt voor gestreste kat richting de dierenartsquote:Op donderdag 1 oktober 2015 21:24 schreef Duderinnetje het volgende:
DiDa, welkom terug! Heb je een mooie vakantie beleefd? Wat fijn voor ons dat je er weer bent.
Ik heb een niet-medische vraag, die jij of anderen hier echter wellicht wel kunnen beantwoorden. Het gaat namelijk over draagmanden voor katten, en die ziet een DA nog al veel.
Ik zag eens iemand een kat vervoeren in een draag'mand' die voor zijn borst hing. Een soort rechthoekige en stevige stoffen rugzak maar dan voorop, zeg maar. Het zag er voor kat en baasje heel comfortabel uit. De kat zat lekker dicht op zijn baasje en diens stem, en de baas had zijn armen vrij. Het leek me vooral handig bij reizen met je huisdier, zeg maar. In dit geval zag ik het bij de boot naar een waddeneiland.
Ik kan echter nergens een dergelijke reisconstructie vinden. Ken jij het?
Och nee toch, wat verdrietigquote:Op donderdag 1 oktober 2015 21:24 schreef tonja het volgende:
En toen ging het allemaal ineens heel snel.
Rust zacht mijn lieve Harry.
quote:Op donderdag 1 oktober 2015 21:35 schreef oh-oh het volgende:
[..]
Oh nee...Je vechtertje, heel erg veel sterkte![]()
quote:
quote:
Dank voor de lieve woorden. Het is goed zo, genoeg is genoeg. Ik ben heel verdrietig maar ik weet ook dat ik hem moest laten gaan.quote:Op donderdag 1 oktober 2015 21:49 schreef Holyme het volgende:
[..]
Och nee toch, wat verdrietigHij had het enorm met je getroffen. Heel veel sterkte voor jou en Loes...
quote:Op donderdag 1 oktober 2015 21:24 schreef tonja het volgende:
En toen ging het allemaal ineens heel snel.
Rust zacht mijn lieve Harry.
Elke DA heeft een voorkeur aan een makkelijke toegankelijke plastic mand (of een speciale draagtas), die van boven makkelijk te benaderen is en makkelijk schoon te maken is.quote:Op donderdag 1 oktober 2015 21:24 schreef Duderinnetje het volgende:
Het gaat namelijk over draagmanden voor katten, en die ziet een DA nog al veel.
Wij hebben een plastic boodschappenmand met bovenklep, waar elke dierenarts lyrisch over is.quote:Op vrijdag 2 oktober 2015 09:50 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Elke DA heeft een voorkeur aan een makkelijke toegankelijke plastic mand (of een speciale draagtas), die van boven makkelijk te benaderen is en makkelijk schoon te maken is.Mooie rustieke rietenmandjes zijn echt the worst!
Probeer daar een agressieve kat uit te vissen...
Bedoel je deze? http://www.pets-dream.nl/(...)3-cm-black-grey.html
Is een (stevige/goed passend) tuigje/harnasje dan niet een optie? Dan kan hij zelf lopen.quote:Op vrijdag 2 oktober 2015 10:11 schreef Duderinnetje het volgende:
[..]
Wij hebben een plastic boodschappenmand met bovenklep, waar elke dierenarts lyrisch over is.![]()
Maar ik zoek de reisdrager vanwege wilde fantasieën dat ik met Dirk naar een strandhuisje op de Wadden kan. Echt om te reizen dus, en niet als dierenartsmand.
De drager die jij laat zien bedoel ik wel zo'n beetje ja, al vraag ik me af of een kat daarin ook kan liggen, of alleen maar rechtop zitten. Ik ga er even achteraan, dank!
De curvermand heb je nu?quote:Op vrijdag 2 oktober 2015 10:11 schreef Duderinnetje het volgende:
[..]
Wij hebben een plastic boodschappenmand met bovenklep, waar elke dierenarts lyrisch over is.![]()
Maar ik zoek de reisdrager vanwege wilde fantasieën dat ik met Dirk naar een strandhuisje op de Wadden kan. Echt om te reizen dus, en niet als dierenartsmand.
De drager die jij laat zien bedoel ik wel zo'n beetje ja, al vraag ik me af of een kat daarin ook kan liggen, of alleen maar rechtop zitten. Ik ga er even achteraan, dank!
Zoiets, maar dan vierkant en een stuk minder chic. Echt als een mandje van de supermarkt, maar dan met klep. Reuze handig!quote:Op vrijdag 2 oktober 2015 10:19 schreef senesta het volgende:
[..]
De curvermand heb je nu?
[ afbeelding ]
Het lijkt me juist zo handig als ik mijn handen vrij heb (in mijn fantasie ga ik aan dat strand een boek schrijven, dus er moet opeens ook een typemachine mee en hutkoffers met strooien hoeden en wapperjurken. In werkelijkheid ga ik me rot zitten vervelen en een beetje eenzaam zitten drinken, waarschijnlijk. Maar een mens moet blijven dromen.)quote:Op vrijdag 2 oktober 2015 10:15 schreef Candaasje het volgende:
[..]
Is een (stevige/goed passend) tuigje/harnasje dan niet een optie? Dan kan hij zelf lopen.
Wel natuurlijk even eerst laten wennen thuis en een keertje 'oefenen'. (Als het harnasje thuis toch niet zo goed zit en hij losschiet, dan is dat niet zo erg. Op de Wadden wordt het wat vervelender..)
Die heb ik, en het ding heeft wat voor- en nadelen in vergelijking met zoiets (denk dat Duderinnetje zoiets bedoeld)quote:Op vrijdag 2 oktober 2015 10:19 schreef senesta het volgende:
[..]
De curvermand heb je nu?
[ afbeelding ]
Ik zie niet zo veel die je echt op de borst kan dragenquote:Op vrijdag 2 oktober 2015 10:11 schreef Duderinnetje het volgende:
[..]
Wij hebben een plastic boodschappenmand met bovenklep, waar elke dierenarts lyrisch over is.![]()
Maar ik zoek de reisdrager vanwege wilde fantasieën dat ik met Dirk naar een strandhuisje op de Wadden kan. Echt om te reizen dus, en niet als dierenartsmand.
De drager die jij laat zien bedoel ik wel zo'n beetje ja, al vraag ik me af of een kat daarin ook kan liggen, of alleen maar rechtop zitten. Ik ga er even achteraan, dank!
Ik had hem gekocht maar mijn katten passen er niet inquote:Op vrijdag 2 oktober 2015 10:34 schreef Holyme het volgende:
[..]
Die heb ik, en het ding heeft wat voor- en nadelen in vergelijking met zoiets (denk dat Duderinnetje zoiets bedoeld)
[ afbeelding ]
Ik haal er waarschijnlijk nog zo'n mand bij, alleen zou ik 'm dan wel echt optillen, en niet vertrouwen op het handvat wat sommige van zulke manden hebben (die op het deksel zitten, dat deksel zal maar openschieten...)
Ja, echt heel ruim issie niet he, hier gaat het nog netquote:Op vrijdag 2 oktober 2015 10:40 schreef senesta het volgende:
[..]
Ik had hem gekocht maar mijn katten passen er niet in
Nee, ik zie Dirk nog niet aan de lijn (letterlijk en figuurlijkquote:Op vrijdag 2 oktober 2015 10:33 schreef Candaasje het volgende:
Hm, ja maar is dan zo'n in-de-grond-steek-pen (voor honden worden die gebruikt) en een lange lijn niet wat fijner voor poezel?Dan kan 'ie gewoon lekker om je heen rondscharrelen.
(Is poezel wel gewend aan reizen trouwens? De meeste katten die ik ken hechten ook wel erg sterk aan hun eigen omgeving.)
Ja, die zijn mooi! En dan zou je er een constructie aan moeten maken dat hij redelijk stabiel op de borst gedragen kan worden.quote:Op vrijdag 2 oktober 2015 10:38 schreef senesta het volgende:
[..]
Ik zie niet zo veel die je echt op de borst kan dragenHet idee is wel leuk idd, zou voor angsthaas Dodge ook wel wat zijn hier. Ik vind dit soort mandjes wel altijd erg mooi en volgens mij kun je ze thuis ook prima als mandje gebruiken.
http://www.zooplus.nl/cus(...)tassen/trixie/159976
quote:Op vrijdag 2 oktober 2015 10:11 schreef Duderinnetje het volgende:
[..]
Wij hebben een plastic boodschappenmand met bovenklep, waar elke dierenarts lyrisch over is.![]()
Ik zie Dirk toch meer in een antieke Louis Vuitton tas. Met nadruk op antiek, want Dirk lijkt mij geen nouveau riche type.quote:Maar ik zoek de reisdrager vanwege wilde fantasieën dat ik met Dirk naar een strandhuisje op de Wadden kan. Echt om te reizen dus, en niet als dierenartsmand.
quote:[quote]Op vrijdag 2 oktober 2015 10:24 schreef Duderinnetje het volgende:
Edit: even een foto gemaakt.
Je ben toch niet eenzaam met Dirk?quote:Op vrijdag 2 oktober 2015 10:27 schreef Duderinnetje het volgende:
[..]
Het lijkt me juist zo handig als ik mijn handen vrij heb (in mijn fantasie ga ik aan dat strand een boek schrijven, dus er moet opeens ook een typemachine mee en hutkoffers met strooien hoeden en wapperjurken. In werkelijkheid ga ik me rot zitten vervelen en een beetje eenzaam zitten drinken, waarschijnlijk. Maar een mens moet blijven dromen.)
quote:Op vrijdag 2 oktober 2015 10:51 schreef Duderinnetje het volgende:
[..]
Nee, ik zie Dirk nog niet aan de lijn (letterlijk en figuurlijk)
Ach nee en ik moet het ook gewoon uit mijn hoofd zetten, want Dirk vindt reizen afschuwelijk, vermoed ik. Maar in die hutkofferfantasie is het allemaal heel idyllisch.
Het is wel zo dat Dirk slecht zonder mij kan. Ik ben zijn moederkloek en hij is altijd bij me, als een soort hondje. Wanneer ik boodschappen ga doen, zit hij bij de voordeur te janken tot ik terug ben (ziet mijn echtgenoot). Op vakanties tracht ik daar maar niet aan te denken.
Maar dus tja, nu zag ik dus opeens zo voor me dat ik met een typemachine op het strand zit met Dirk aan mijn voeten en dat ik daar de nieuwe Wuthering Heights schrijf, terwijl de wind met mijn pijenkrullen stoeit, de schuimkoppige golven mijn blote voeten kriebelen en er een meeuw op mijn schouder landt met wie Dirk en ik een levenslange vriendschap sluiten - we reizen onder meer gedrieën naar Afrikaanse binnenlanden waar we allerlei doldwaze avonturen beleven, waarna ik uiteindelijk door een dwergachtig volk met een ondoorgrondelijke taal wordt gekroond tot koningin van de jungle, waarvan dan alleen een mysterieus portret in sepia doorsijpelt naar de westerse pers, waarop je een (overigens héle knappe, slanke) vrouw in wapperjurk ziet zitten op een troon van ivoor (van olifanten die al dood waren!!!!!), met aan haar voeten een Dirk en op haar schouder een Hollandse patatmeeuw.
Dit alles verraadt dat ik eigenlijk moet stofzuigen, maar daar geen zin in heb.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Omgquote:Op vrijdag 2 oktober 2015 10:51 schreef Duderinnetje het volgende:
[..]
Nee, ik zie Dirk nog niet aan de lijn (letterlijk en figuurlijk)
Ach nee en ik moet het ook gewoon uit mijn hoofd zetten, want Dirk vindt reizen afschuwelijk, vermoed ik. Maar in die hutkofferfantasie is het allemaal heel idyllisch.
Het is wel zo dat Dirk slecht zonder mij kan. Ik ben zijn moederkloek en hij is altijd bij me, als een soort hondje. Wanneer ik boodschappen ga doen, zit hij bij de voordeur te janken tot ik terug ben (ziet mijn echtgenoot). Op vakanties tracht ik daar maar niet aan te denken.
Maar dus tja, nu zag ik dus opeens zo voor me dat ik met een typemachine op het strand zit met Dirk aan mijn voeten en dat ik daar de nieuwe Wuthering Heights schrijf, terwijl de wind met mijn pijenkrullen stoeit, de schuimkoppige golven mijn blote voeten kriebelen en er een meeuw op mijn schouder landt met wie Dirk en ik een levenslange vriendschap sluiten - we reizen onder meer gedrieën naar Afrikaanse binnenlanden waar we allerlei doldwaze avonturen beleven, waarna ik uiteindelijk door een dwergachtig volk met een ondoorgrondelijke taal wordt gekroond tot koningin van de jungle, waarvan dan alleen een mysterieus portret in sepia doorsijpelt naar de westerse pers, waarop je een (overigens héle knappe, slanke) vrouw in wapperjurk ziet zitten op een troon van ivoor (van olifanten die al dood waren!!!!!), met aan haar voeten een Dirk en op haar schouder een Hollandse patatmeeuw.
Dit alles verraadt dat ik eigenlijk moet stofzuigen, maar daar geen zin in heb.
quote:Op vrijdag 2 oktober 2015 11:06 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
Daar beschrijf je gewoon Dirks dagelijkse leven! Ik had het over een fantasie! Mag een bazinnetje soms niet dromen?SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
senesta, wat is Dodge toch een ongekende schoonheid. Pfoeh!![]()
Ik hoop dat het allemaal goedkomt met hem.Snobs have more fun!
KLIK!
quote:Op vrijdag 2 oktober 2015 11:08 schreef Candaasje het volgende:
Blijf eens van die ketamine af damens![]()
![]()
![]()
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op vrijdag 2 oktober 2015 11:42 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op vrijdag 2 oktober 2015 11:15 schreef senesta het volgende:
Ik heb ook een vraagje. We lopen met Dodge wat te modderen helaas. Dodge heeft eosinofiel granuloom. HIj heeft twee rode stipjes op zijn lip, wat plekjes achterin zijn bek maar wel behoorlijke uitslag op zijn buik en binnenkant achterpoten en dat is momenteel voor hem het vervelendste.
Momenteel krijgt hij prednison, dat ging met een pilletje per dag heel erg veel beter goed maar toen we gingen minderen na een week ging dat ook heel snel weer slechter. Omdat de pilletjes ook zoveel stress geven gaan we vanmiddag een injectie halen met een langwerkende dosis. In de hoop dat die boost ook genoeg is om het meteen helemaal weg te krijgen.
Maar de DA heeft het ook gehad over atopica omdat dat minder belastend zou zijn. Maar ik lees over atopica toch ook best heftige verhalen en ik twijfel nu enorm. Kan ik hem beter nu een boost geven en dan een onderhoudsdosis prednison of toch de atopica. Zijn er nog andere mogelijkheden?
Het monster in kwestie:
[ link | afbeelding ]
Boos met pak omdat hij zijn buik steeds openbijt en likt
[ link | afbeelding ]
quote:Op vrijdag 2 oktober 2015 11:26 schreef Duderinnetje het volgende:
Daar beschrijf je gewoon Dirks dagelijkse leven! Ik had het over een fantasie! Mag een bazinnetje soms niet dromen?
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op vrijdag 2 oktober 2015 11:54 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ik las veel over katten die stoppen met eten na het starten met atopica en ook moeilijk weer willen gaan eten na het stoppenquote:Op vrijdag 2 oktober 2015 11:51 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]![]()
Zielig voor Dodge... Dat zijn helaas soms lastig te behandelen dingen.. Corticosteroiden werken helaas ook niet altijd.. En je heb bij cortico's kans op bijwerkingen, zoals suikerziekte. Daarom liever ook de pillen dan een (langdurig werkende) injectie. Bij pillen kan je elke moment stoppen en met de dosering spellen, maar bij een injectie doe je gelijk een hoge dosis die lang werkt en kan je het niet meer terugdraaien. Helaas weten de poezels niet wat goed voor hun is, dus het geven van tabletten is helaas vaak lastig.
Wat voor enge dingen hoor je over atopica (of generieke broertjes ervan)? Ik heb nog nooit bijwerkingen gezien (al moet ik eerlijk toegeven dat er veel minder patienten op atopica staan vanwege de prijs, dan op prednisolon). Ik kan geen garantie geven dat Atopica in het geval van dodge zou helpen, maar als je dierenarts het aanbeveelt, is er geen reden om niet te proberen (behalve de prijs dus en dat je het ook oraal moet ingeven).
Verder moet je kijken waar hij eventueel toch gevoelig op zou reageren. Dus geen plastic of metalen bakken in huis, geen plastic mandjes, geen plastic kattenluiken enz. Voerbakjes het beste keramiek of glas. Vlooien? Bacteriele of schimmelinfectie erbij? (de laatste kan alleen de dierenarts onderzoeken).
Bij geen verbetering, misschien toch verder kijken bij een tweedelijns dermatoloog?
Succes
quote:Op vrijdag 2 oktober 2015 11:53 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Special K.
[ Bericht 2% gewijzigd door Duderinnetje op 02-10-2015 12:45:57 ]Snobs have more fun!
KLIK!
Och jeetje johquote:Op vrijdag 2 oktober 2015 00:32 schreef tonja het volgende:
Dank voor de lieve woorden. Het is goed zo, genoeg is genoeg. Ik ben heel verdrietig maar ik weet ook dat ik hem moest laten gaan.
Ik heb mij even in verdiept, want ik had te weinig katten op atopica staan om iets zinnigs te zeggen over bijwerkingen. Bij honden is bij ons een paar keer braken gemeld, maar er is ook eigenlijk te weinig honden op Atopica om daar iets zinnigs over te zeggen... Het blijft een geneesmiddel, dus het kan zeker bijwerkingen geven.quote:Op vrijdag 2 oktober 2015 12:13 schreef senesta het volgende:
[..]
Ik las veel over katten die stoppen met eten na het starten met atopica en ook moeilijk weer willen gaan eten na het stoppen
Helaas wel... Maar plastic wordt zeker afgeraden bij eos.granuloom. Misschien even week of 2 geen fontein gebruiken maar een stenen/glazen bakje? Kijken of het iets doet?quote:Ik ga alles nog eens nalopen, alle vierbakjes zijn van steen, alleen drinkbak niet, dat is een fontein. geen plastic mandjes. Ik vind het moeilijk hoor, hij kan voor van alles allergisch zijn.
Voor de katten is in NL alleen Atopica geregistreerd (geen generieke broertjes nog) en die is vloeibaar.quote:Ik hoorde van de dierenarts al dat de prijs van atopica al flink gezakt is omdat de rechten erop verlopen zijn inmiddels. Dat is ook niet mijn motivatie om even te wachten hoorZal vanmiddag mijn zorgen daarover nog even met de dierenarts bespreken. Klopt het trouwens dat Atopica ook vloeibaar te krijgen is?
Ik heb voorsluiters. Altijd gezellig, een kat daaruit peuteren die opeens een stuk of wat extra lichaamsdelen lijkt te groeien om zich in de opening vast te klemmen.quote:Op vrijdag 2 oktober 2015 09:50 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Elke DA heeft een voorkeur aan een makkelijke toegankelijke plastic mand (of een speciale draagtas), die van boven makkelijk te benaderen is en makkelijk schoon te maken is.Mooie rustieke rietenmandjes zijn echt the worst!
Probeer daar een agressieve kat uit te vissen...
Bedoel je deze? http://www.pets-dream.nl/(...)3-cm-black-grey.html
quote:Op vrijdag 2 oktober 2015 12:20 schreef Duderinnetje het volgende:
[..]SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
![]()
![]()
Dirk is mijn held"Knap zijn is een besluit" is namelijk ook mijn motto
![]()
En Wuthering Heights is hier niks bijNiet te vergelijken met avonturen van Dirk. Dat is pas a tormented soul, kijk welke obstakels en teleurstellingen hij in zijn leven moet overwinnen.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
http://www.pet-n-go.com/P1010009a.JPG Problem solvedquote:Op vrijdag 2 oktober 2015 14:10 schreef Cat22 het volgende:
[..]
Ik heb voorsluiters. Altijd gezellig, een kat daaruit peuteren die opeens een stuk of wat extra lichaamsdelen lijkt te groeien om zich in de opening vast te klemmen.![]()
Maar als er een nieuw mandje komt ga ik toch voor iets met een schouderhengsel. Het is altijd zo sneu om één kat buiten te laten staan terwijl je de andere twee boxen naar binnen sjouwt
Ik ben net weer binnen, hij heeft voor nu toch de injectie prednison gehad en over een week of drie starten we dan met atopica.quote:Op vrijdag 2 oktober 2015 14:02 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Ik heb mij even in verdiept, want ik had te weinig katten op atopica staan om iets zinnigs te zeggen over bijwerkingen. Bij honden is bij ons een paar keer braken gemeld, maar er is ook eigenlijk te weinig honden op Atopica om daar iets zinnigs over te zeggen... Het blijft een geneesmiddel, dus het kan zeker bijwerkingen geven.
Hier is bijv. een interessant onderzoek waar toch 33 uit 50 poezels een bijwerking hadden (meestal idd niet eten, braken en diarree). Dat is aanzienlijk, ja. Maar eigenlijk is zelfs 50 poezels is te weinig om iets over te zeggen. Je moet eigenlijk resultaten van een paar duizend patienten bij elkaar bundelen, dat zou zinvol zijn. Daarom is het ook belangrijk om alle bijwerkingen te melden!
Betekent niet dat Dodge er (langdurige) bijwerkingen van krijgt, maar je moet goed overleggen met je DA. Sowieso moet je Atopica met voer geven en niet op de lege maag, want anders gaat het dier zeker braken.
[..]
Helaas wel... Maar plastic wordt zeker afgeraden bij eos.granuloom. Misschien even week of 2 geen fontein gebruiken maar een stenen/glazen bakje? Kijken of het iets doet?
[..]
Voor de katten is in NL alleen Atopica geregistreerd (geen generieke broertjes nog) en die is vloeibaar.
quote:Op vrijdag 2 oktober 2015 14:17 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
http://www.pet-n-go.com/P1010009a.JPG Problem solved
Mooi fonteintjequote:Op vrijdag 2 oktober 2015 14:26 schreef senesta het volgende:
[..]
Ik ben net weer binnen, hij heeft voor nu toch de injectie prednison gehad en over een week of drie starten we dan met atopica.
De dierenarts vertelde me dat we konden kiezen voor atopica (88 euro per maand) of middel met zelfde werkzame stof maar andere merknaam en die kwam op 25 euro per maand.
Ik denk dat we idd even een gewone glazen bak neerzetten en toch gaan kijken voor een andere drinkfontein dan ook idd. Had al een mooie gezien. Die is grotendeels keramiek.
Dodge is als kitten erg ziek geweest, hij heeft een navelinfectie gehad wat uitgelopen is op een bloedvergiftifing, zelfs al zijn gewrichten waren enorm dik, door de infectie en de medicatie waren zijn nieren vergroot.. Het is een wondertje op 4 poten.
Maar vind zulke heftige medicijnen toch best een beetje eng dan
Moet niet elke praktijk ook een rolstoel toegang hebben?quote:Op vrijdag 2 oktober 2015 14:31 schreef Cat22 het volgende:
[..]![]()
Kom ik volgens mij het drempeltje niet mee over
quote:En voordat we helemaal offtopic gaan: mijn katerheer is nu 10. Staat sinds een half jaar (op aanraden van jou) op glucosamine ivm stramheid en hij loopt weer (rennen doen we niet aan) als een jonge god.
Mijn ¤ 0,02: regelmatige controle is heel belangrijk, zeker bij oudere dieren. Als wij kijken naar de VS, dan wordt er 2 x jaar een geriatrische check-up aangeraden voor katten boven 7 jaar, die bestaat uit 1.lichamelijk onderzoek, 2. bloedonderzoek, 3. urineonderzoek. Nou, is er een cultuurverschil tussen de VS (en veel andere landenquote:Nu is de leeftijd van 10 ook het moment waarop mijn andere katten kapot gingenDarmkanker (overleden twee maanden na diagnose) en nierfalen (anderhalf jaar doorgesukkeld tot het op was).
Dus ik word daar een beetje zenuwachtig van. Ik denk dat ik lichamelijke verschijnselen nu sneller oppik, maar in het binnenwerk kan ik niet kijken natuurlijk.
In jouw opinie: wat is de zin en onzin van een grondige check van de kat?En welke leeftijd is een goed moment en waaruit zou die moeten bestaan? Heb het er met de analoge DA over gehad en die adviseerde een urinetest. Wat kun je daar precies uithalen, behalve nierfunctie?
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt. voor een regelmatige controle. Laat staan dat zij het voor hun dieren doen. Kijk, of mensen nou elk jaar willen vaccineren of niet, dat moeten zij, wat mij betreft, zelf weten. Maar ik wil wel graag dat zij minimaal 1 x jaar op de controle komen. Ik kom toch regelmatig dingen tegen die de eigenaar zelf niet ziet/ niet merkt (meestal geen leuke dingen helaas).
Een (oud) dier zou ik dus zeker regelmatig laten controleren. En bij een kat eventueel ook urineonderzoek laten uitvoeren. Het is maar een moment opname dan, maar toch. Een preventief bloedonderzoek bij een oud dier: zeker voorgaand alle narcose/operatie, en regelmatig indien de kat al behandeld wordt voor bijv. suikerziekte of nierproblemen of schildklier (veel mensen denken helaas: onderzoek --> diagnose --> medicatie --> geen controle meer nodig voor de rest van het leven. Geen idee of humaan ook zo gaat, ik mag hopen van niet.)
Anyway, wat kan je zien in de urine? In het algemeen is het een screening voor: blaasproblemen, nierproblemen, suikerziekte, bepaalde leverproblemen, exotische dingen zoals Acromegalie en Diabetes insipidus (mag je gelijk vergeten) De urine moet wel schoon zijn (dus zonder kattenbakvulling) en vers, het liefst niet gekoeld en max 30 min oud.
Suikerziekte, nierproblemen en schildklierproblemen zijn geen exotische ziektes bij katten > 7 jaar oud. Sterker nog, bij bijna alle katten waar de eigenaar na 10 jaar afwezig te zijn, bij je komt en zegt: Poekie is niet lekker, er is niks aan te doen he, hij is oud he (op de tafel staat een uitgemergelde Poekie), kan ik veilig gokken dat Poekie nierproblemen en/of hyperthyreoidie heeft. En als de eigenaar eerder zou komen, zou Poekie behandeld kunnen worden (of op tijd ingeslapen).quote:Uitgangspunt is zinvolheid: ik ga mijn kater niet pesten met allerlei onderzoeken die waarschijnlijk niks opleveren. En het is sowieso natuurlijk garantie tot aan de deur. Maar als er iets weinig/non-invasiefs is wat iets kan aantonen in een dermate vroeg stadium dat het goed behandelbaar is dan sta ik daarvoor open.
Hij vast niet
Anyway, je moet niet hypochonder worden omdat de poezel 10 is! De poezel wordt vast en zeker 30 met je goede zorg! Wel regelmatig laten controleren, misschien kan je DA een thuisvisite afleggen? En ik zou wel regelmatig urine laten checken.
Wat kan je verder zelf doen:
- Poezel minimaal 1 x 3 maanden wegen, het gewicht noteren. Valt de poezel af --> naar de DA
- Het gebit van de poezel regelmatig controleren. Ruikt de kat vreemd / vies uit de bek --> nierfalen? suikerziekte? --> naar de DA
- Drinkt of plast de kat meer --> naar de DA
- Minimaal 1 x maand de hele kat nalopen op de bultjes. Bij (ex)dames poezels uiteraard de melkklieren goed navoelen. Ook onder de staart kijken! Ook dus goed in de bek proberen te kijken, de tong ed!
- Eet de poezel steeds meer maar komt hij niet aan/ valt af --> naar de DA
- Heeft de poezel vieze rug en kan dus zich niet goed poetsen --> artrose? --> naar de DA
- Heeft de poezel steeds meer moeite met springen ed --> artrose? --> naar de DA
Poezen met artrose lopen meestal niet kreupel, maar hebben heus wel pijn. Sowieso, het feit dat het dier eet, drinkt, niet jankt enz betekent niet dat het dier geen pijn heeft! Het is een dier, geen mens, dus hij kan zich niet permitteren zo aan te stellen zoals mensen het doen! Maar er is geen enkele reden te veronderstellen dat een hond of een kat minder pijn als een mens zou voelen met dezelfde soort aandoening.
Off topic https://exoticpetvetblog.(...)rive-your-vet-crazy/![]()
On topic: niet hypochonder worden dus.![]()
dat was een grapje hèquote:Op vrijdag 2 oktober 2015 15:59 schreef Teslynd het volgende:
In die eerste draagzak zit de hond erg ongemakkelijk. Hij kijkt totaal niet blij:
[ afbeelding ]
Haha! Ik wil dat ding alleen al om Dirk een keer te pesten!quote:Op vrijdag 2 oktober 2015 15:59 schreef Teslynd het volgende:
In die eerste draagzak zit de hond erg ongemakkelijk. Hij kijkt totaal niet blij:
[ afbeelding ]
Die tweede lijkt nogal groot. [ afbeelding ]
Ik heb ca. 10 jaar geleden een puppy-rugzak gezien waar ik aan moest denken bij Duderinnetjes beschrijving. Die was recht, vrij vormvast, ongeveer zo groot zoals het witte kader in de tweede afbeelding, zonder die bovenbouw, zonder dat flexibele, dus vormeloze net.. Was in gebruik voor een pup.
De pup sprong eruit, moest een stukje op de tenen meelopen en bleef daarna netjes erin zitten.
Je heb 1 kitten en geen andere katten (die haar eventueel kunnen pesten)? Staat de kattenbak op een rustige plek? Het is verstandig om nog een kattenbak aan te bieden ergens anders. Misschien wil zij liever een open of een dichte kattenbak. Of toch een ander soort kattenbakvulling. Hoe is de ontlasting? Niet te hard of te zacht?quote:Op vrijdag 2 oktober 2015 18:56 schreef Peejtur het volgende:
Beetje gedoe met de kitten hier. 2 weken geleden heeft ze inenting gehad met 3 dagen later een ontwormingskuur. Nu poept en plast ze op vreemde plaatsen maar ook wel gewoon in de bak. Grid maak ik om de 1,5 dag schoon en vervang ik ieder 1,5 week ongeveer. Wat zou de reden kunnen zijn? Ik maak het elke keer erg goed schoon en ook met speciaal spul voor ontlasting en plas en braaksel.
Ja 1 oudere poes die hier al woonde voordat kitten hier kwam. Kitten gaat juist heel erg achter oudste aan. Kattenbak staat op een rustige plaats waar geen mensen, lees alleen ik, langskomen. Kattenbakvulling kan ik wellicht proberen maar dit had ze al vanaf begin. Ook bij diegene waar ik haar weg heb.quote:Op vrijdag 2 oktober 2015 20:32 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Je heb 1 kitten en geen andere katten (die haar eventueel kunnen pesten)? Staat de kattenbak op een rustige plek? Het is verstandig om nog een kattenbak aan te bieden ergens anders. Misschien wil zij liever een open of een dichte kattenbak. Of toch een ander soort kattenbakvulling. Hoe is de ontlasting? Niet te hard of te zacht?
Als ontlasting te dun is, dan is het verstandig om de ontlasting/ de kat te laten onderzoeken bij je analoge DA.quote:Op vrijdag 2 oktober 2015 20:39 schreef Peejtur het volgende:
[..]
Ja 1 oudere poes die hier al woonde voordat kitten hier kwam. Kitten gaat juist heel erg achter oudste aan. Kattenbak staat op een rustige plaats waar geen mensen, lees alleen ik, langskomen. Kattenbakvulling kan ik wellicht proberen maar dit had ze al vanaf begin. Ook bij diegene waar ik haar weg heb.
Ontlasting is te dun naar mijn idee.
quote:Op zaterdag 3 oktober 2015 12:56 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Als ontlasting te dun is, dan is het verstandig om de ontlasting/ de kat te laten onderzoeken bij je analoge DA.
Verder is eigenlijk de regel: aantal kattenbakken = aantal katten +1. Voor 2 katten moet je eigenlijk 3 kattenbakken op diverse plekken. Katten zijn geen studenten in een studentenhuis, die willen graag een eigen WC en privacy.
Dan zijn die katten van mij raar. Heb tijden 3 bakken gehad bij 2 katten. Maar ze gebruiken altijd dezelfde 2 bakken. Een in de keuken en de andere in de hal. Bak nr 3 stond het meest prive op de overloop maar werd niet gebruikt.quote:Op zaterdag 3 oktober 2015 12:56 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Verder is eigenlijk de regel: aantal kattenbakken = aantal katten +1. Voor 2 katten moet je eigenlijk 3 kattenbakken op diverse plekken. Katten zijn geen studenten in een studentenhuis, die willen graag een eigen WC en privacy.
Hij staat in een apart hoekje, naast de vuilnisbak. Anders had hij in de woonkamer gestaan. Maar daar wilden ze ook niet hun behoefte doen.quote:Op zaterdag 3 oktober 2015 20:43 schreef Teslynd het volgende:
Best vreemd om de plee in de keuken te zetten.
Dit raakt mij heel erg... Ik zit hier nu wel ongegeneerd te jankenquote:Op zondag 4 oktober 2015 16:39 schreef tonja het volgende:
Harry,
Je lag op bed die dag. Je kwam nog even buurten op de bank maar je voorkeur ging uit naar het warme dekbed.
Dat had je wel vaker en een uur voordat ik je bewusteloos onder mijn bed aantrof hebben we nog uitgebreid geknuffeld.
Voordat ik boodschappen ging doen wilde ik nog even kijken hoe het met je ging. Je lag niet meer op bed...ik voelde het meteen, dit is niet goed.
Je lag onder mijn bed, je was waarschijnlijk op weg naar je veilige plekje, je hebt 't niet gehaald.
Ik heb je opgetild en naast me op de bank gelegd terwijl ik een taxi en de spoedkliniek belde.
Je was slap, je bek stond open, je reageerde nergens meer op en af en toe hoorde ik een raspende poging tot ademhalen.
Ik wist dat dit het einde was en wilde je zo snel mogelijk uit je lijden verlossen.
8 minuten wachten op de taxi, 8 lange minuten.
In de spoedkliniek ging het snel; De receptioniste nam je meteen mee, ik mocht niet mee.
Een paar minuten later kwam de dierenarts me halen en bracht me naar je toe. Daar lag je geïntubeerd. Ik heb de dierenarts verteld over wat je allemaal hebt meegemaakt en aangegeven dat het genoeg was voor je.
Door je hartkwaal raakte een bloedpropje los en heeft in je longen, hersenen of hart de bloedsomloop gestremd.
Genoeg is genoeg lieve grappige ondeugende Harry, ik mis je vreselijk.
Rust zacht.
quote:Op zaterdag 3 oktober 2015 13:32 schreef Holyme het volgende:
[..]En nog een kleine aanvulling, minimaal elke dag leegscheppen ipv 1x per 1.5 dag (dus om de dag).
Een kat is nooit raarquote:Op zaterdag 3 oktober 2015 19:41 schreef Charlie_Brown het volgende:
Dan zijn die katten van mij raar.
Een kat kan helemaal andere mening over het begrip "prive" hebben, dan een mens he. En sommige katten willen juist op een open, goed overzichtelijk plek hun behoefte doen, zodat zij hun vijanden kunnen zien aankomen (andere katten, mensen, honden enz).quote:Heb tijden 3 bakken gehad bij 2 katten. Maar ze gebruiken altijd dezelfde 2 bakken. Een in de keuken en de andere in de hal. Bak nr 3 stond het meest prive op de overloop maar werd niet gebruikt.
Direct naar de analoge DA! (ok, vandaag misschien niet, zo spoed is het alweer niet, maar morgen wel). Het kan een blaasonsteking zijn, maar er kunnen nog zo veel andere urineweg/blaas/zenuw problemen zijn, zeker bij een kitten van 3 maanden! Hopelijk niks mis met de aanleg van de urinewegenquote:Op zondag 4 oktober 2015 16:34 schreef Cat22 het volgende:
ziet de mand/bank nat worden en beestje zit helemaal onder.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ik hoop het ook nietquote:Op zondag 4 oktober 2015 16:51 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Direct naar de analoge DA! (ok, vandaag misschien niet, zo spoed is het alweer niet, maar morgen wel). Het kan een blaasonsteking zijn, maar er kunnen nog zo veel andere urineweg/blaas/zenuw problemen zijn, zeker bij een kitten van 3 maanden! Hopelijk niks mis met de aanleg van de urinewegen
quote:Op zondag 4 oktober 2015 16:55 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
Fijne Dierendag by the way![]()
IdemSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Op donderdag 21 juli 2011 23:08 schreef Loveless85 het volgende:
Dan heb je safe = condoom
Double dutch = condoom en pil
quadruple Cat = pil, MAP, condoom, castratie, prikpil, spiraaltje, zaaddodende pasta en voor het jodelen de bergen uit
quote:Op zondag 4 oktober 2015 17:08 schreef Cat22 het volgende:
[..]
IdemJullie ook!SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Wat moeten dat enorm lange minuten zijn geweestquote:Op zondag 4 oktober 2015 16:39 schreef tonja het volgende:
Harry,
Je lag op bed die dag. Je kwam nog even buurten op de bank maar je voorkeur ging uit naar het warme dekbed.
Dat had je wel vaker en een uur voordat ik je bewusteloos onder mijn bed aantrof hebben we nog uitgebreid geknuffeld.
Voordat ik boodschappen ging doen wilde ik nog even kijken hoe het met je ging. Je lag niet meer op bed...ik voelde het meteen, dit is niet goed.
Je lag onder mijn bed, je was waarschijnlijk op weg naar je veilige plekje, je hebt 't niet gehaald.
Ik heb je opgetild en naast me op de bank gelegd terwijl ik een taxi en de spoedkliniek belde.
Je was slap, je bek stond open, je reageerde nergens meer op en af en toe hoorde ik een raspende poging tot ademhalen.
Ik wist dat dit het einde was en wilde je zo snel mogelijk uit je lijden verlossen.
8 minuten wachten op de taxi, 8 lange minuten.
In de spoedkliniek ging het snel; De receptioniste nam je meteen mee, ik mocht niet mee.
Een paar minuten later kwam de dierenarts me halen en bracht me naar je toe. Daar lag je geïntubeerd. Ik heb de dierenarts verteld over wat je allemaal hebt meegemaakt en aangegeven dat het genoeg was voor je.
Door je hartkwaal raakte een bloedpropje los en heeft in je longen, hersenen of hart de bloedsomloop gestremd.
Genoeg is genoeg lieve grappige ondeugende Harry, ik mis je vreselijk.
Rust zacht.
Hallo Tonja, ik kom even uit mijn lurkstand. Ik heb erg meegeleefd met de eerdere avonturen van Harry (en Loes). Als personeel van 2 siamese broertjes weet ik hoe sterk de band met zo'n oosterling kan zijn, en heb dit verhaal dan ook met tranen in mijn ogen gelezen.quote:Op zondag 4 oktober 2015 16:39 schreef tonja het volgende:
Harry,
Je lag op bed die dag. Je kwam nog even buurten op de bank maar je voorkeur ging uit naar het warme dekbed.
Dat had je wel vaker en een uur voordat ik je bewusteloos onder mijn bed aantrof hebben we nog uitgebreid geknuffeld.
Voordat ik boodschappen ging doen wilde ik nog even kijken hoe het met je ging. Je lag niet meer op bed...ik voelde het meteen, dit is niet goed.
Je lag onder mijn bed, je was waarschijnlijk op weg naar je veilige plekje, je hebt 't niet gehaald.
Ik heb je opgetild en naast me op de bank gelegd terwijl ik een taxi en de spoedkliniek belde.
Je was slap, je bek stond open, je reageerde nergens meer op en af en toe hoorde ik een raspende poging tot ademhalen.
Ik wist dat dit het einde was en wilde je zo snel mogelijk uit je lijden verlossen.
8 minuten wachten op de taxi, 8 lange minuten.
In de spoedkliniek ging het snel; De receptioniste nam je meteen mee, ik mocht niet mee.
Een paar minuten later kwam de dierenarts me halen en bracht me naar je toe. Daar lag je geïntubeerd. Ik heb de dierenarts verteld over wat je allemaal hebt meegemaakt en aangegeven dat het genoeg was voor je.
Door je hartkwaal raakte een bloedpropje los en heeft in je longen, hersenen of hart de bloedsomloop gestremd.
Genoeg is genoeg lieve grappige ondeugende Harry, ik mis je vreselijk.
Rust zacht.
[urquote:Op [quote]
[b]Op zondag 4 oktober 2015 16:46 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Dit raakt mij heel erg... Ik zit hier nu wel ongegeneerd te janken![]()
Vreselijk om op zo'n manier Harry te moeten verliezen... Heel veel sterkte, Tonja, ook voor de familie en LoesArme Loes...
l=hquote:
ttpquote:Op zondag 4 oktober 2015 18:36 schreef Holyme het volgende:
[..]
Wat moeten dat enorm lange minuten zijn geweestNogmaals heel veel sterkte voor Loes en jou.
://quote:Op maandag 5 oktober 2015 18:29 schreef yinu het volgende:
[..]
Hallo Tonja, ik kom even uit mijn lurkstand. Ik heb erg meegeleefd met de eerdere avonturen van Harry (en Loes). Als personeel van 2 siamese broertjes weet ik hoe sterk de band met zo'n oosterling kan zijn, en heb dit verhaal dan ook met tranen in mijn ogen gelezen.
Veel sterkte!
Dank jullie wel voor het medelevenquote:Op maandag 5 oktober 2015 19:00 schreef oh-oh het volgende:
Lieve Tonja, wat een stom einde voor je lieve Harry
Gezonde nieren kunnen wel wat hebben. Het is wel verstandig om een oudere kat op een speciaal senior dieet houden, zeker als je droge brokjes voert. Een goed senior dieet heeft beperkt fosfor, soms ook een beperkt magnesium en ook weinig eiwit, maar wel eiwit van hoge kwaliteit. Een beetje tussen een "normale" poezenvoeding en een nierdieet in, zeg maar.quote:Op maandag 5 oktober 2015 23:25 schreef tonja het volgende:
Loesje heeft nu 2 jaar noodgedwongen meegegeten van het nierdieet. Ik stel me zo voor dat haar niertjes nu 2 jaar een soort van vakantie hebben gehad. Kan ik haar zomaar op een andere brok zetten of is het verstandiger om een overgang te maken dmv mengen van het nieuwe voer? En wat is een goed voer voor haar? Ze is 10 jaar en heeft in het verleden gebitsproblemen gehad, bij de laatste controle was alles goed met haar gebitje. Verder mankeert ze voor zover bekend helemaal niets.
Voor een Dirk boekquote:Op maandag 5 oktober 2015 22:16 schreef Duufje het volgende:
Dirk (wie doet mee met een petitie voor een Dirk topic?)
Tnx.quote:Op dinsdag 6 oktober 2015 08:18 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Gezonde nieren kunnen wel wat hebben. Het is wel verstandig om een oudere kat op een speciaal senior dieet houden, zeker als je droge brokjes voert. Een goed senior dieet heeft beperkt fosfor, soms ook een beperkt magnesium en ook weinig eiwit, maar wel eiwit van hoge kwaliteit. Een beetje tussen een "normale" poezenvoeding en een nierdieet in, zeg maar.
Als je van een voer naar ander overgaat, altijd eerst een paar dagen de brokjes bij elkaar mengen. En naar verhouding steeds meer nieuwe brokjes toevoegen.
Hoe gaat het met Loes?
Sneu voor Loesquote:Op dinsdag 6 oktober 2015 12:53 schreef tonja het volgende:
[..]
Tnx.
Met Loes gaat het beter dan ik had verwacht. Toen Harry vorig jaar 6 dagen opgenomen was heeft ze 6 dagen lang de longen uit haar lijf gemauwd.
Ze mauwt wel meer dan anders maar het is niet zo erg als toen. De eerste dagen hoorde ik ook wel een soort van paniek in haar stem, dat is nu voorbij. Maar ze is zeker nog niet helemaal haar zelf.
Joost had blaashals kanker. We hebben hem gister laten inslapen.quote:Op zaterdag 29 augustus 2015 20:01 schreef Koettie het volgende:
[..]
Ja, ik blijf hopen op een poliep ofzo. Maar dat was niet zo snel gegroeid dacht de DA. Dus maar afwachten. 300 euro verder en weten nog steeds niet wat het is.
Helaas is de enige goed oplossing: minder energie binnen krijgen (dus minder calorien eten) en meer energie verbruiken (dus meer bewegen). Nou is het bij een mens of een hond al vrij lastig, en bij een kat is het zeker moeilijk.quote:Op dinsdag 6 oktober 2015 12:59 schreef _Dido_ het volgende:
Beste dierenarts,
Ik heb een vraag:
Ik heb twee poezen die nodig moeten afvallen. Ik weet alleen niet zo goed hoe ik dat het beste kan aanpakken. Ze komen niet buiten, dus ze doen weinig anders dan eten en slapen (en knuffelen, maar daar val je ook niet van af). Een van de twee heeft blaasproblemen gehad, dus ze krijgen allebei Hills CD en dan de light variant. Ik vind het erg lastig om te bepalen hoeveel ze precies mogen hebben.
Bijkomend probleem is dat ik niet elke dag thuis ben en dus soms eten klaar zet voor 2 dagen. Ik ben dan altijd bang dat ze niet voldoende eten hebben en dan zet ik dus best wel veel neer.
Heb je een idee wat ik het beste kan doen? Of kan ik het beste naar de dierenarts gaan en in overleg met hem een plan opstellen?
Alvast bedankt voor je reactie
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt. Deze katten eten dus veel meer dan zij verbruiken en komen dus aan. Of zij eten "zoals een Labrador", dus alles wat hun eigenaar hun voorschotelt. Helaas verbruikt een gemiddelde huiskat te weinig energie: hij hoeft niet de hele dag te jagen, hij hoeft niet zijn territorium (bij wilde katers vaak enkele km2) te bewaken. Hij hoeft eigenlijk niks, maar de hele dag in het zonnetje te liggen en Netflix / Animal planet te kijken. De kat moet dus achter de IPad vandaan en actief gaan spelen. Nou zijn de jonge katten vaak "uit zichzelf" speels en kunnen zichzelf wel vermaken met kattenspeelgoed/kartonnen dozen/gordijnen/vingers van de eigenaar. Maar een oudere kat moet actief aan het werk gezet worden. Dus: minimaal 30 min per dag met een kat actief spelen. Een laserpoint (niet in de oogjes mikken), of een touwtje of een ander stukje speelgoed. Het eten kan je het beste doen in een voerbal of een voerpuzzel, dan moet de kat aan het werk voor zijn brokjes.
NB Als je oude(re) kat minder actief is, kan dat natuurlijk ook een lichamelijke oorzaak hebben. Artrose komt heel veel voor bij oudere katten en moet behandeld worden bij de analoge DA! Vaak zie je deze katten toch een stuk actiever worden als zij op anti-artrose medicatie staan.
Verder moet je dus de energie opname door je katten zien te verminderen. Hoe doe je dat?
- Afgepast voeren. Op de verpakking kijken wat de kat moet krijgen voor zijn "ideale" gewicht (bij een gemiddelde EKH is 4-5 kg ideaal, soms nog minder) per dag. Daar max 10% onder gaan zitten. Nooit te snel willen afvallen met een kat, want kans op leververvetting! Daarom de kat ook nooit laten vasten. Goed keukenweegschaal gebruiken en de dagelijkse hoeveelheid afwegen. Dat verdelen in porties. Ideaal is helaas 6 porties per dag. Praktisch kunnen mensen dat niet doen vanwege hun werk/hobby's/ druk sociaal leven. Daarom kiezen de meeste mensen voor 2 x porties per dag. Helaas is het wetenschappelijk bewezen dat de katten waar "geen rem" opzit, nog steeds met een hongerig gevoel rondlopen in die 12 uur die tussen de maaltijden zitten.
- Overstappen van droog voer naar natvoer (lastig in je geval omdat je weg ben). Natvoer is 80% vocht. Gemiddeld nachtvoer bevat 0,9 kcal/g, gemiddelde brok 3,6 kcal/g. Dus een kat kan qua volume veel meer natvoer opnemen vergelijkend met droog voer. "Grotere" maaltijd = verzadigend gevoel.
- Overstappen op "light" brokjes, dus brokjes met minder kcal/g. Van c/d heb je ook light variant met minder calorieën.
- Kat voeren dmv een voerpuzzel/ voerbal = kost meer energie en kost meer tijd, dus psychologisch geeft het meer verzadigend gevoel
Als niks lukt, aanwenden tot een specialist Voeding, bijv. op de UKG (poli Overgewicht). Dit is een serieus probleem, katten met overgewicht hebben veel meer kans op suikerziekte type 2, artrose, blaasproblemen en nog andere kwalen.
Oh nee, wat een naar nieuwsquote:Op dinsdag 6 oktober 2015 13:37 schreef Koettie het volgende:
[..]
Joost had blaashals kanker. We hebben hem gister laten inslapen.
Heeeeel veel knuffelen helpt, maar als het over een paar weken nog niet goed is ga ik uitkijken naar een maatje voor Loes.quote:Op dinsdag 6 oktober 2015 13:25 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Sneu voor LoesHoop dat zij een beetje haar draai zal vinden zonder Har...
quote:Op dinsdag 6 oktober 2015 13:55 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Helaas is de enige goed oplossing: minder energie binnen krijgen (dus minder calorien eten) en meer energie verbruiken (dus meer bewegen). Nou is het bij een mens of een hond al vrij lastig, en bij een kat is het zeker moeilijk.
Kunnen je katten wel onbeperkt eten? Als zij het eten voorgezet krijgen, eten zij zich dan helemaal klem of eten zij meerdere keren per dag kleine beetjes? Van "nature" zou een gemiddelde kat iets van 6-8 kleine maaltijden (=muizen/vogeltjes/gestolen biefstukjes) eten. De katten zijn niet gebouwd om lang te vasten. Helaas zien wij bij sommige katten dezelfde problemen net als bij sommige mensen, namelijk geen rem/ geen verzadigend gevoel.Dank voor je uitvoerige reactie!SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt. Deze katten eten dus veel meer dan zij verbruiken en komen dus aan. Of zij eten "zoals een Labrador", dus alles wat hun eigenaar hun voorschotelt. Helaas verbruikt een gemiddelde huiskat te weinig energie: hij hoeft niet de hele dag te jagen, hij hoeft niet zijn territorium (bij wilde katers vaak enkele km2) te bewaken. Hij hoeft eigenlijk niks, maar de hele dag in het zonnetje te liggen en Netflix / Animal planet te kijken. De kat moet dus achter de IPad vandaan en actief gaan spelen. Nou zijn de jonge katten vaak "uit zichzelf" speels en kunnen zichzelf wel vermaken met kattenspeelgoed/kartonnen dozen/gordijnen/vingers van de eigenaar. Maar een oudere kat moet actief aan het werk gezet worden. Dus: minimaal 30 min per dag met een kat actief spelen. Een laserpoint (niet in de oogjes mikken), of een touwtje of een ander stukje speelgoed. Het eten kan je het beste doen in een voerbal of een voerpuzzel, dan moet de kat aan het werk voor zijn brokjes.
NB Als je oude(re) kat minder actief is, kan dat natuurlijk ook een lichamelijke oorzaak hebben. Artrose komt heel veel voor bij oudere katten en moet behandeld worden bij de analoge DA! Vaak zie je deze katten toch een stuk actiever worden als zij op anti-artrose medicatie staan.
Verder moet je dus de energie opname door je katten zien te verminderen. Hoe doe je dat?
- Afgepast voeren. Op de verpakking kijken wat de kat moet krijgen voor zijn "ideale" gewicht (bij een gemiddelde EKH is 4-5 kg ideaal, soms nog minder) per dag. Daar max 10% onder gaan zitten. Nooit te snel willen afvallen met een kat, want kans op leververvetting! Daarom de kat ook nooit laten vasten. Goed keukenweegschaal gebruiken en de dagelijkse hoeveelheid afwegen. Dat verdelen in porties. Ideaal is helaas 6 porties per dag. Praktisch kunnen mensen dat niet doen vanwege hun werk/hobby's/ druk sociaal leven. Daarom kiezen de meeste mensen voor 2 x porties per dag. Helaas is het wetenschappelijk bewezen dat de katten waar "geen rem" opzit, nog steeds met een hongerig gevoel rondlopen in die 12 uur die tussen de maaltijden zitten.
- Overstappen van droog voer naar natvoer (lastig in je geval omdat je weg ben). Natvoer is 80% vocht. Gemiddeld nachtvoer bevat 0,9 kcal/g, gemiddelde brok 3,6 kcal/g. Dus een kat kan qua volume veel meer natvoer opnemen vergelijkend met droog voer. "Grotere" maaltijd = verzadigend gevoel.
- Overstappen op "light" brokjes, dus brokjes met minder kcal/g. Van c/d heb je ook light variant met minder calorieën.
- Kat voeren dmv een voerpuzzel/ voerbal = kost meer energie en kost meer tijd, dus psychologisch geeft het meer verzadigend gevoel
Als niks lukt, aanwenden tot een specialist Voeding, bijv. op de UKG (poli Overgewicht). Dit is een serieus probleem, katten met overgewicht hebben veel meer kans op suikerziekte type 2, artrose, blaasproblemen en nog andere kwalen.Ze krijgen al de light variant van Hills CD en ze eten ook uit een voedertunnel. Zeker een van de twee eet erg schrokkerig. Die lijkt voortdurend bang te zijn dat het op is als ze het niet meteen op eet.
Ik denk dat ik een afspraak ga maken met een analoge dierenarts voor een healthcheck zodat ik gezondheidsproblemen (hopelijk) kan uitsluiten.
En als ik thuis ben dan 2 keer per dag voeren. Dat op de meeste dagen doen is iig alweer beter dan helemaal niet natuurlijkEn natuurlijk spelen als ik thuis ben.
Eerst maar eens kijken hoeveel ze moeten afvallen en hoeveel ze dan nog mogen hebben.
Nogmaals dank!
To see a world in a grain of sand
And a heaven in a wild flower,
Hold infinity in the palm of your hand
And eternity in an hour.
quote:Op dinsdag 6 oktober 2015 13:37 schreef Koettie het volgende:
[..]
Joost had blaashals kanker. We hebben hem gister laten inslapen.
Maakt niet zo veel uit, ik zou wel proberen te kiezen voor een A-merk. En zoveel mogelijk variëren, dan heb je meer zekerheid dat de poezel niks te kort komt qua voedingsstoffen. Maar alle natvoer is ong 80% water en bevat ongeveer 90 kcal/100 gram. Je heb wat vettere/calorierijkere die meer dan 100 kcal/100 gram bevatten. Die moet je misschien dan toch niet dagelijks gaan geven, al vindt de poezel het vast en zeker lekkerder.quote:Op dinsdag 6 oktober 2015 15:27 schreef Koettie het volgende:
Even inhaken op dat afvallen. Onze poes moet ook echt echt wat gewicht kwijt. Zijn van huis met tuin naar flat gegaan dus geen tuin meer. Nu wel nog maar een kat hebben (meh) is dat makkelijker te doseren met eten. Welk natvoer raad je aan?
Kartonnendoos met propjes papier en daar snoepjes in verstoppen? Zelf puzzels maken? (info te vinden op diverse websites/Facebook-groepen)quote:Verder hebben we een eetpuzzel en gooi ik regelmatig brokjes door de kamer zodat ze er achteraan moet. Wil nog een krabpaal voor aan het plafond zodat ze kan klimmen. Maar echt spelen doet ze niet. Lazers vindt ze een minuutje leuk, hengels pakt ze alleen het stokje van en zodra je die weghaalt heeft ze ook geen zin meer. Muisjes wil ze niet, vindt ze maar saai.
quote:Help mijn kat is een luie flikker. een kat![]()
quote:
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Verwilderde katten brengen veel meer tijd door met het rondlopen en jagen, maar slapen nog steeds best wel veel. Een kat zet zich gewoon in een energie-sparend modus, dat is de natuur.![]()
quote:Op dinsdag 6 oktober 2015 16:17 schreef tonja het volgende:
[..]
Heeeeel veel knuffelen helpt, maar als het over een paar weken nog niet goed is ga ik uitkijken naar een maatje voor Loes.
quote:Op dinsdag 6 oktober 2015 16:20 schreef _Dido_ het volgende:
[..]
Dank voor je uitvoerige reactie!Ze krijgen al de light variant van Hills CD en ze eten ook uit een voedertunnel. Zeker een van de twee eet erg schrokkerig. Die lijkt voortdurend bang te zijn dat het op is als ze het niet meteen op eet.
Ik denk dat ik een afspraak ga maken met een analoge dierenarts voor een healthcheck zodat ik gezondheidsproblemen (hopelijk) kan uitsluiten.
quote:En als ik thuis ben dan 2 keer per dag voeren. Dat op de meeste dagen doen is iig alweer beter dan helemaal niet natuurlijkEn natuurlijk spelen als ik thuis ben.
Eerst maar eens kijken hoeveel ze moeten afvallen en hoeveel ze dan nog mogen hebben.
Nogmaals dank!
Het beste is dan idd van Hills c/d (of ander "blaas"dieet), maar ik doe niet moeilijk over een soort natvoer. Eigenlijk is dat gebaseerd op de kennis opgedaan tijdens de nascholing.quote:Op dinsdag 6 oktober 2015 16:21 schreef _Dido_ het volgende:
Oh ja, wb natvoer. Bedoel je dan ook van Hills? Want ik moet natuurlijk wel zorgen dat die blaasproblemen niet terugkomen.
Als dat langer dan 2 dagen duurt --> naar de analoge DA. Kan een infectie zijn, of bijv. een grasspriet in de keel, of een poliep of... Alles kan, maar hopelijk is het niks. Beterschap!quote:Op dinsdag 6 oktober 2015 17:33 schreef Puala het volgende:
DDA, Noortje (kat, 4 jaar) is ineens schor/hees. Als ze miauwt klinkt t heel raar, net alsof ze al 20 jaar gerookt heeft met de baard in de keel er naast. Moet ik mij zorgen maken?
Gister dacht ik nog 'het zal wel los lopen' maar ze is vandaag slechter bij stem dan gister. Ze eet gewoon harde brokjes, drink, spint en moppert op de kittens. Daarin niets raars te merken.
Ja, dat weet ik en op dit moment denk ik dat het wel goed komt hoor, ze ligt nu alweer uren naast me te slapen. Maar mocht het niet goed komen dan zal ik toch iets moeten proberen..quote:Op dinsdag 6 oktober 2015 21:24 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]![]()
Een maatje erbij is helaas niet altijd een goed idee bij een volwassen kat. Niet alle katten zijn blij met een "vriendje" op een oudere leeftijd.
quote:Op dinsdag 6 oktober 2015 21:39 schreef tonja het volgende:
[..]
Ja, dat weet ik en op dit moment denk ik dat het wel goed komt hoor, ze ligt nu alweer uren naast me te slapen. Maar mocht het niet goed komen dan zal ik toch iets moeten proberen..
En oosterlingen zijn klef.
Ik heb op dit moment zo veel troost aan haar, lieve loezepoes![]()
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |