FOK!forum / Nieuws & Achtergronden / VN zijn opnieuw heel kritisch over Sinterklaas-feest
#ANONIEMdinsdag 18 augustus 2015 @ 22:34
quote:
Of kritiek leidt tot reprimande, blijkt volgende week vrijdag

De Verenigde Naties hebben zich dinsdag in Genève opnieuw heel kritisch uitgelaten over het Sinterklaas-feest. Het antiracisme-comité van de VN sprak zelfs over 'schendingen van mensenrechten' die 'nooit gerechtvaardigd kunnen worden door tradities of gebruiken'.

Ook zei het comité met nadruk dat zo'n feest als 'Santa Claus' voor kinderen 'van alle rassen en etnische achtergronden' een 'vrolijke en gelukkige happening' moet zijn. En dat het nu voor verre nakomelingen van slaven niet zo is. ,,Kinderen moeten niet de last van zo'n verleden dragen. Ze moeten er niet elk jaar aan herinnerd worden dat ze kinderen van slaven zijn.''

Vanuit de samenleving
Of deze opmerkingen leiden tot een officiële reprimande, is nog afwachten. Het eindrapport over de vraag of Nederland in het algemeen genoeg aan racisme doet, en of het 'Zwarte Piet' moet aanpakken, volgt pas volgende week vrijdag. Woensdag krijgt een Nederlandse regeringsdelegatie nog de kans om te reageren. Het kabinet heeft de afgelopen maanden steeds gezegd dat veranderingen uiteindelijk 'vanuit de samenleving' moet komen.

Nederland zou ontzettend in zijn hemd staan als het niks met de kritiek zou doen

Het is niet de eerste keer dat de VN de belangrijkste Hollandse traditie hekelen. Al in het najaar van 2013 zei de Jamaicaanse hoogleraar Verene Shepherd - lid van de VN-werkgroep van mensen van Afrikaanse Afkomst - dat 'Black Pete' een racistisch stereotype is dat zo snel mogelijk moet verdwijnen. Bij een bezoek aan Nederland zomer 2014 slikte de fel aangevallen Shepherd niks van die kritiek in.

Hemd

Het nieuwe oordeel van dit comité met de officiële Engelse naam 'International Convention on the Elimination of All Forms of Racial Discrimination' wordt echter als 'zwaarder' gezien. Eefje de Kroon van het Nederlands Juristen Comité voor de Mensenrechten (NJCM), dat de gesprekken in Genève bijwoont, benadrukt dat dit gezelschap de naleving van het Verdrag voor de Rechten van de Mens controleert; 'een verdrag dat óók Nederland heeft ondertekend'. ,,Nederland zou ontzettend in zijn hemd staan als het niks met de kritiek zou doen.''

Bron: http://www.ad.nl/ad/nl/33(...)terklaas-feest.dhtml
En daar gaan we weer!!
oO/ oO/ oO/

Edit:

quote:
Nederland belooft VN-commissie acceptabele Piet

ANP-29978226-568x378.jpg

De Nederlandse regering belooft de internationale gemeenschap van Zwarte Piet een figuur te maken die voor iedereen acceptabel is. Dat blijkt uit de reactie van de Nederlandse delegatie in een hoorzitting op de vragen van de VN-commissie voor de bestrijding van racisme en discriminatie in Genève.

Directeur samenleving en integratie op het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, en delegatieleider, Afke van Rijn zei tijdens de zitting:

“Minister Asscher organiseert een dialoogtafel met verschillende organisaties en groepen, met het doel Zwarte Piet aan te passen. Een verbod op Zwarte Piet van regeringswege is geen oplossing.”

Scherpe kritiek op Zwarte Piet

Van Rijn gaf vanochtend ruim een uur lang antwoord op de vragen die leden van de internationaal samengestelde VN-commissie gisteren hadden gesteld. Vragen gingen over etnisch profileren door de politie, de verplichte inburgeringscursus voor immigranten, de huisvesting van asielzoekers en ongedocumenteerden, over zwaarder bestraffen van discriminatie in het strafrecht en over de toonhoogte van het publieke debat. Maar de meeste tijd ruimden de commissieleden in voor scherpe kritiek op Zwarte Piet.

Commissieleden van Ierland tot Mauritius, van Zuid-Afrika tot Colombia en van Turkije tot de Verenigde Staten begonnen allemaal over Zwarte Piet als een overjarig symbool van racisme, waar Nederland snel mee moet afrekenen. De Colombiaanse afgevaardigde P.E. Murillo Martinez:

“Het schenden van mensenrechten kan niet worden gerechtvaardigd met een beroep op culturele traditie. Kinderen moeten er niet jaarlijks aan worden herinnerd dat ze van slaven afstammen.”

Etnisch profileren en verplichte inburgeringscursus

Op de vragen over etnisch profileren door de politie, zei Van Rijn dat het “essentieel” is om dat tegen te gaan en dat Nederland daar al maatregelen tegen heeft genomen, maar dat zeker zal worden gekeken naar de positieve ervaringen van de politie in het buitenland.

Ook het feit dat immigranten uit landen als Japan en Zuid-Korea niet hoeven mee te doen aan de voor anderen verplichte inburgeringscursus kwam aan de orde . “Dat riekt naar discriminatie”, vond het Turkse commissielid G. Kut.
Antisemitisme

Een paar keer kwam een ongemakkelijke vergelijking terug die Nederlandse activisten ook wel maken, maar dan nooit openlijk: de behandeling van Joden en van andere minderheden als het om discriminatie gaat. Commissielid Murillo Martinez zag dat Nederland een stevige inspanning levert in de strijd tegen antisemitisme, en dat is heel goed. Maar in vergelijking daarmee kwamen “andere, grotere bevolkingsgroepen” er bekaaid vanaf. “De verhouding is uit balans.”

Het Turkse lid meende een trend te kunnen destilleren uit de selectie van gerechtelijke vonnissen die in het Nederlandse rapport was opgenomen. “Een aanklacht wegens antisemitisme leidt vrijwel altijd tot een veroordeling. Bij andere bevolkingsgroepen niet.” Hij voorspelde dan ook dat Geert Wilders zal worden vrijgesproken. “Ik hoop dat ik ongelijk krijg.”

Van Rijn onderstreepte dat het kabinet in het najaar een nieuw actieplan tegen discriminatie komt. Daarin zal, zei ze, ook veel aandacht zijn voor de preventie van discriminatie. De VN-commissie komt 28 augustus met zijn eindrapport over Nederland.

Bron: http://www.nrc.nl/nieuws/(...)ie-acceptabele-piet/


[ Bericht 21% gewijzigd door #ANONIEM op 19-08-2015 13:03:24 ]
OmniRocketdinsdag 18 augustus 2015 @ 22:40
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 augustus 2015 22:34 schreef J0kkebr0k het volgende:

[..]

En daar gaan we weer!!
oO/ oO/ oO/
Boehoe een reprimande. Lang leve zwarte piet , lang leve Sinterklaas.
spijkerbroekdinsdag 18 augustus 2015 @ 22:45
Wij zijn ook heel kritisch op de VN.
En nou opbokken met die nonsensdiscussie. :{
Wespensteekdinsdag 18 augustus 2015 @ 22:46
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 augustus 2015 22:34 schreef J0kkebr0k het volgende:
Ze moeten er niet elk jaar aan herinnerd worden dat ze kinderen van slaven zijn.'
Hoe komen ze er toch op, wanneer is de slavernij eigenlijk afgeschaft in 1900 of zo dat er nu nog kinderen van slaven worden geboren?
danosdinsdag 18 augustus 2015 @ 22:53
Hahaha je reinste Koefnoen dit
#ANONIEMdinsdag 18 augustus 2015 @ 22:56
Zwarte piet oO/

Wat een gezeik :{
DrDentzdinsdag 18 augustus 2015 @ 23:00
1382349_508205042608168_1662911604_n.jpg?oh=aef57460fbac60546ebc4b6d2db3b2a9&oe=567C3A0E
#ANONIEMdinsdag 18 augustus 2015 @ 23:05
quote:
^O^
#ANONIEMdinsdag 18 augustus 2015 @ 23:30
Wat een stel drammerige gekkies.
Susidinsdag 18 augustus 2015 @ 23:33
Daar gaan we weer..
Bombvisdinsdag 18 augustus 2015 @ 23:46
quote:
9s.gif Op dinsdag 18 augustus 2015 23:33 schreef Susi het volgende:
Daar gaan we weer nog steeds..
Volgens mij is er geen rustpauze geweest
madam-aprildinsdag 18 augustus 2015 @ 23:52
Het Sinterklaasfeest willen ze verbieden terwijl Noroez op de Unesco-lijst van het Immateriële Werelderfgoed staat.

Totaal niet serieus te nemen...
#ANONIEMdinsdag 18 augustus 2015 @ 23:53
quote:
_O_

Maar even serieus gesteld, denk ik dat ie over een paar jaar zo goed als verdwenen is.
Knitteddinsdag 18 augustus 2015 @ 23:58
Zou Zwarte Piet de aanleiding tot de Derde Wereldoorlog kunnen zijn?
Sapstengelwoensdag 19 augustus 2015 @ 00:00
Wat een gezeur. En dan is het vanwege racisme, ik heb juist het idee dat deze hele discussie de racisme eerder aanwakkert.
#ANONIEMwoensdag 19 augustus 2015 @ 00:00
quote:
9s.gif Op dinsdag 18 augustus 2015 23:58 schreef Knitted het volgende:
Zou Zwarte Piet de aanleiding tot de Derde Wereldoorlog kunnen zijn?
De invasie van Zwarte Pieten misschien wel ja. :X
Speculariumwoensdag 19 augustus 2015 @ 00:01
quote:
1s.gif Op dinsdag 18 augustus 2015 23:53 schreef J0kkebr0k het volgende:

[..]

_O_

Maar even serieus gesteld, denk ik dat ie over een paar jaar zo goed als verdwenen is.
Klopt, in deze vorm is het onhoudbaar.
Andromachewoensdag 19 augustus 2015 @ 00:03
Zucht. Echt zucht. Ik ben dus blijkbaar een racist volgens de VN omdat ik Zwarte Piet leuk vind. Zullen we onszelf massaal aangeven bij de politie? Eens kijken of ze ons afraden om aangifte te doen :P
#ANONIEMwoensdag 19 augustus 2015 @ 00:03
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 00:01 schreef Specularium het volgende:

[..]

Klopt, in deze vorm is het onhoudbaar.
Klopt. En eigenlijk maak ik me er ook totaal niet druk om. Misschien is het ook wel niet meer van deze tijd.

Ze zoeken het maar uit allemaal. :W
Andromachewoensdag 19 augustus 2015 @ 00:03
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 augustus 2015 23:52 schreef madam-april het volgende:
Het Sinterklaasfeest willen ze verbieden terwijl Noroez op de Unesco-lijst van het Immateriële Werelderfgoed staat.

Totaal niet serieus te nemen...
O en dit.
maryen65woensdag 19 augustus 2015 @ 00:13
quote:
_O_ ^O^
IkStampOpTacoswoensdag 19 augustus 2015 @ 00:18
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 00:00 schreef Sapstengel het volgende:
Wat een gezeur. En dan is het vanwege racisme, ik heb juist het idee dat deze hele discussie de racisme eerder aanwakkert.
Ja dat idee heb ik ook inderdaad. Eerder was er nooit gezeik, nu staan er ineens 2 kampen tegenover elkaar. :')
Nintexwoensdag 19 augustus 2015 @ 00:21
Nou Mark vertel de VN maar dat zwarte Piet zwart is "because black pete is black". Dit weglachen moet voor jou geen probleem zijn.

Zou trouwens wel hilarisch zijn als een of andere PvdA'er dit heel serieus neemt en de VVD niet en het kabinet valt door Zwarte Piet. :')
BlauweSporttaswoensdag 19 augustus 2015 @ 00:27
quote:
dat 'Black Pete' een racistisch stereotype is dat zo snel mogelijk moet verdwijnen.
Dat zwarte piet racistisch is is toch hun interpretatie? Kunnen wij niks aan doen dat zij het zo zien
#ANONIEMwoensdag 19 augustus 2015 @ 00:30
De VN :') opdoeken die toko. Nergens goed voor.
Childofthe90swoensdag 19 augustus 2015 @ 01:03
quote:
,,Nederland zou ontzettend in zijn hemd staan als het niks met de kritiek zou doen.''
Nee, Nederland zou dit bevooroordeelde subsidie-instituut ontmaskeren.
Childofthe90swoensdag 19 augustus 2015 @ 01:05
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 00:21 schreef Nintex het volgende:
Nou Mark vertel de VN maar dat zwarte Piet zwart is "because black pete is black". Dit weglachen moet voor jou geen probleem zijn.

Zou trouwens wel hilarisch zijn als een of andere PvdA'er dit heel serieus neemt en de VVD niet en het kabinet valt door Zwarte Piet. :')
Zal me eigenlijk niets verbazen als de PvdA actief tegen Zwarte Piet gaat lobbyen, samen met GroenLinks natuurlijk. Past wel bij hun anti-Nederland beleid.
Cesare-Borgiawoensdag 19 augustus 2015 @ 01:23
Vroeg of laat geven ze toe en wordt piet compleet vervangen van zwart naar debiele alternatieven om niemand te beledigen.
polderturkwoensdag 19 augustus 2015 @ 01:50
Tvp
#ANONIEMwoensdag 19 augustus 2015 @ 01:56
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 00:21 schreef Nintex het volgende:
Nou Mark vertel de VN maar dat zwarte Piet zwart is "because black pete is black". Dit weglachen moet voor jou geen probleem zijn.

Zou trouwens wel hilarisch zijn als een of andere PvdA'er dit heel serieus neemt en de VVD niet en het kabinet valt door Zwarte Piet. :')
De partij van de verraders was al bereid om het kabinet te laten voor 150 uitgeprocedeerde illegalen dus dit sluit ik ook niet uit. Je moet wat als je idealen failliet zijn.
RobbieRonaldwoensdag 19 augustus 2015 @ 01:58
Hoezo we doen niets met kritiek? Waar kwamen die kaas- en stroopwafelpieten dan ineens vandaan? Kansloze vent.
Tocadiscowoensdag 19 augustus 2015 @ 02:13
quote:
Nederland zou ontzettend in zijn hemd staan als het niks met de kritiek zou doen
Tuurlijk niet, het zal de rest van de planeet echt aan hun reet roesten of wij hier sinterklaas vieren of niet :').
Fir3flywoensdag 19 augustus 2015 @ 02:24
Laten we hopen dat het kabinet gewoon bij het huidige standpunt blijft staan. De overheid heeft nul komma nul te maken met tradities.
hugecoollwoensdag 19 augustus 2015 @ 02:36
Waar bemoeit iedereen zich de laatste tijd mee? :')
ChanceThePepperwoensdag 19 augustus 2015 @ 03:06
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 augustus 2015 23:52 schreef madam-april het volgende:
Het Sinterklaasfeest willen ze verbieden terwijl Noroez op de Unesco-lijst van het Immateriële Werelderfgoed staat.

Totaal niet serieus te nemen...
Noroez, een feest dat al duizenden jaren wordt gevierd door verschillende volkeren, vergelijken met een nationale kinderfeest uit de moderne tijd.
Isabeauwoensdag 19 augustus 2015 @ 03:23
quote:
1s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 02:36 schreef hugecooll het volgende:
Waar bemoeit iedereen zich de laatste tijd mee? :')
Ze hebben blijkbaar niets beters te doen bij de VN. Fijn dat al het racisme waar doden bij vallen in de wereld is opgelost, behalve dan dat Sinterklaasfeest van ons hè.
Impressmewoensdag 19 augustus 2015 @ 03:37
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 01:58 schreef RobbieRonald het volgende:
Hoezo we doen niets met kritiek? Waar kwamen die kaas- en stroopwafelpieten dan ineens vandaan? Kansloze vent.
Zo'n zwaktebod, die diverse gekleurde pieten. Schaf het dan maar helemaal af. Gaan we lekker verder met die fatzo.......Santa Claus en zijn slaafjes.
Braindead2000woensdag 19 augustus 2015 @ 03:48
Dit zooitje beoordeelt ons Sinterklaasfeest. :')

6d49c8b30e4ab8984eefa82f67bd488d.png

https://en.wikipedia.org/(...)acial_Discrimination
Braindead2000woensdag 19 augustus 2015 @ 04:20
Ik heb 1 naam gegoogled: Ion Diaconu, werkte op de juridische afdeling op het ministerie van Buitenlandse zaken onder Ceaușescu en adviseur op diverse ambassades onder Ceaușescu.
Isabeauwoensdag 19 augustus 2015 @ 04:23
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 03:48 schreef Braindead2000 het volgende:
Dit zooitje beoordeelt ons Sinterklaasfeest. :')

[ afbeelding ]

https://en.wikipedia.org/(...)acial_Discrimination
Merendeel van die landen hebben te maken met ernstige vormen van racisme waar doden bij vallen :') Nee, laten we ons op het jaarlijkse kinderfeestje in Nederland richten.
Braindead2000woensdag 19 augustus 2015 @ 04:29
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 04:23 schreef Isabeau het volgende:

[..]

Merendeel van die landen hebben te maken met ernstige vormen van racisme waar doden bij vallen :') Nee, laten we ons op het jaarlijkse kinderfeestje in Nederland richten.
Zouden ze ook zoveel kritiek op hun eigen land hebben? Hoe werkt dat eigenlijk? Schuiven de regeringen van die landen een kandidaat voor die functie naar voren? Als dat zo is dan weet je al zeker dat ze geen kritiek op hun eigen land hebben.
Papierversnipperaarwoensdag 19 augustus 2015 @ 04:46
Ach, gun de VN ook een succesje. Het ging niet zo soepel met Syrië en Ukraine, dus laten we ze het Sinterklaas feest geven.
JaxStrumleywoensdag 19 augustus 2015 @ 05:06
Er zit ook een Belg tussen zie ik... die zou toch bekend moeten zijn met de traditie en weten dat er totaal geen racistische gedachte achter zit.
Twiitchwoensdag 19 augustus 2015 @ 05:20
"Kinderen moeten niet de last van zo'n verleden dragen."

Behalve wanneer het toevallig witte kinderen zijn.
DUTCHKOwoensdag 19 augustus 2015 @ 06:05
keep-calm-and-fuck-the-un-15.png
luxerobotswoensdag 19 augustus 2015 @ 06:32
Als Verene Shepherd en het anti-racismecomité zich ergens mee gaan bemoeien weet ik genoeg.

Bepaalde lieden hebben nu eenmaal racisme nodig, al was het maar om een schadeclaim in te dienen voor de nabestaanden van Afro-Amerikaanse slaven.
#ANONIEMwoensdag 19 augustus 2015 @ 07:13
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 augustus 2015 22:46 schreef Wespensteek het volgende:

[..]

Hoe komen ze er toch op, wanneer is de slavernij eigenlijk afgeschaft in 1900 of zo dat er nu nog kinderen van slaven worden geboren?
Sowieso. De slavernij vond niet plaats in Nederland dus in beginsel zijn er in Nederland helemaal geen kinderen van slavernij die ergens last van kunnen hebben. En ten tweede is het ook een beetje raar als de VN pleit om herinneringen aan de geschiedenis uit te wissen en de boel in de doofpot te stoppen om een kinderfeest leuk te houden.
#ANONIEMwoensdag 19 augustus 2015 @ 07:15
Mijn opa heeft trouwens in een strafkamp gezeten in de oorlog, maar dan ga ik toch ook niet strijden tegen bratwurst, pizza of sushi omdat dat een of andere vervelende herinnering zou kunnen oproepen.

[ Bericht 3% gewijzigd door #ANONIEM op 19-08-2015 07:15:20 ]
#ANONIEMwoensdag 19 augustus 2015 @ 07:17
Maar ik weet het goed gemaakt: we schaffen Zwarte Piet af en we sturen alle kleurlingen naar Afrika zodat Nederland weer perfect homogeen Arisch blank is. Dan kan niemand zich meer gediscrimineerd voelen door het zien van een zwarte huidskleur. :s)

[ Bericht 1% gewijzigd door #ANONIEM op 19-08-2015 07:17:37 ]
MakkieRwoensdag 19 augustus 2015 @ 07:24
De VN mag klagen wat hij wil, maar hoe hou je een sinterklaasfeest tegen als elke Nederlander dit maar wat graag viert. Onze regering ziet echt liever niet de verkoopcijfers dalen in december, Laat staan dat de detailhandel veel geld zal verliezen en daarmee belasting. En als 90% van de Nederlanders zwarte piet wil, Dan moet de ondernemer wel gek zijn om zijn rug van al het geld toe te keren.
#ANONIEMwoensdag 19 augustus 2015 @ 07:26
quote:
9s.gif Op dinsdag 18 augustus 2015 23:58 schreef Knitted het volgende:
Zou Zwarte Piet de aanleiding tot de Derde Wereldoorlog kunnen zijn?
Ik zie het wel zo ver komen dat er een aanslag gepleegd wordt op Sinterklaas. Ik hoop het niet, maar ze zijn er gek genoeg voor, volgens mij.
Struanwoensdag 19 augustus 2015 @ 07:27
De VN?

Ze zijn daar wel van het padje, maar dat ze een aanslag zouden plegen op onze Sinterklaas?
MakkieRwoensdag 19 augustus 2015 @ 07:33
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 07:13 schreef Igen het volgende:

[..]

Sowieso. De slavernij vond niet plaats in Nederland dus in beginsel zijn er in Nederland helemaal geen kinderen van slavernij die ergens last van kunnen hebben. En ten tweede is het ook een beetje raar als de VN pleit om herinneringen aan de geschiedenis uit te wissen en de boel in de doofpot te stoppen om een kinderfeest leuk te houden.
Ik zal het je nog sterker vertellen, de inwoners die geprofiteerd hebben van slavernij zijn hoogstwaarschijnlijk inwoners van Afrikaanse landen, aangezien slavernij daar plaats vond en niet hier. Dus de kans is groot dat een slachtoffer eigenlijk de dader blijkt te zijn, zeker als je zijn stamboom gaat uitpluizen tot 500 jaar in zijn geschiedenis.
#ANONIEMwoensdag 19 augustus 2015 @ 07:47
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 07:27 schreef Struan het volgende:
De VN?

Ze zijn daar wel van het padje, maar dat ze een aanslag zouden plegen op onze Sinterklaas?
Nee de tegenstanders van zwarte Piet ;) Als de VN niet helpt en er verder geen stappen zijn...dat kunnen een aantal waarschijnlijk niet verkroppen.
kovenantwoensdag 19 augustus 2015 @ 07:50
ik begin inmiddels zo enorm giftig te worden over dat constante gezeik en geziek hierover.
MevrouwPuffwoensdag 19 augustus 2015 @ 07:56
quote:
2s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 07:50 schreef kovenant het volgende:
ik begin inmiddels zo enorm giftig te worden over dat constante gezeik en geziek hierover.
Ik word nu wel sinterklaasgezeik moe, het wordt zo hoog gespeeld en er komt toch geen wederzijds begrip.
Zal eens vragen of m'n pa dit boek nog heeft, vrij typisch
$_82.JPG
DDDDDaafwoensdag 19 augustus 2015 @ 07:57
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 06:32 schreef luxerobots het volgende:
Als Verene Shepherd en het anti-racismecomité zich ergens mee gaan bemoeien weet ik genoeg.

Bepaalde lieden hebben nu eenmaal racisme nodig, al was het maar om een schadeclaim in te dienen voor de nabestaanden van Afro-Amerikaanse slaven.
Dit dus, het hakken op Sinterklaas is onderdeel van de lobby voor miljarden euro's aan "genoegdoening" voor landen als bijv. Haïti. Mevrouw Shepperd zal er overigens al voor gezorgd hebben dat er van die miljardensteun ook genoeg in haar eigen beurs zal verdwijnen...
Odaibawoensdag 19 augustus 2015 @ 08:00
Anders lossen ze even echte wereldproblemen op, onee, dat kunnen ze niet..
pokkerdepokwoensdag 19 augustus 2015 @ 08:05
de waarheid is soms niet leuk om te horen.
Isabeauwoensdag 19 augustus 2015 @ 08:09
quote:
1s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 07:56 schreef MevrouwPuff het volgende:

Ik word nu wel sinterklaasgezeik moe, het wordt zo hoog gespeeld en er komt toch geen wederzijds begrip.
Zal eens vragen of m'n pa dit boek nog heeft, vrij typisch
[ afbeelding ]
Waar gaat dat boek over?
Dingflofbipswoensdag 19 augustus 2015 @ 08:12
Ach. De traditie an sich kan best ook wat andere pieten dulden. Daar zit het probleem niet. Het zou mooi zijn als de tegenstanders beseffen dat ze volstrekt het verkeerde pad kiezen om het aan te kaarten. Deze kritiek, door deze mensen en op deze manier werkt alleen maar averechts. Typisch iets voor verongelijkte racismegillers om de kwestie keihard stigmatiserend tegemoet te treden. Als er niet meer respect en begrip komt voor de voorstanders, de traditie en de context waarin dit alles nu plaatsvindt zal het altijd een loopgravenoorlog blijven.
Montaguiwoensdag 19 augustus 2015 @ 08:21
Met zwarte schmink op is iedereen eender, of je daaronder nou wit, geel of bruin bent. Dus hoezo racisme? Lijkt me juist het omgekeerde!

Daarbij stelt de zwarte schmink niet eens een huidskleur voor maar is het een uiting van een oeroude traditie over het goed en kwaad, licht en donker waarbij het zwart van Zwarte Piet het zwart van het roet van de schoorsteen is. Zwarte Piet hoort dan ook in principe gitzwart te zijn, niet bruin.

Dat ze zich eens inlezen en verdiepen in een traditie ipv oppervlakkig te lopen blaten.

Maar nee, zo gauw je jezelf zwart schminkt ben je een racist want jezelf zwart schminken is per definitie 'blackface'. :') Hoe kortzichtig kan je zijn. Neigt m.i. zelfs naar racisme...
nils7woensdag 19 augustus 2015 @ 08:24
Kreeg Belgie ook die reprimande?
Godtjewoensdag 19 augustus 2015 @ 08:25
Ik zag vanochtend een neger de straatvegen en moest toen denken aan een slavenverleden. :'(
En dan ben ik blank! Wat moet zijn kind wel niet denken. Dat zijn vader voor een baas werkt. :'(
Isabeauwoensdag 19 augustus 2015 @ 08:29
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 08:24 schreef nils7 het volgende:
Kreeg Belgie ook die reprimande?
En Duitsland: https://de.wikipedia.org/wiki/Knecht_Ruprecht
DrDentzwoensdag 19 augustus 2015 @ 08:49
quote:
1s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 00:03 schreef J0kkebr0k het volgende:

[..]

Klopt. En eigenlijk maak ik me er ook totaal niet druk om. Misschien is het ook wel niet meer van deze tijd.

Ze zoeken het maar uit allemaal. :W
Een beetje zoals de rebel flag in de USA, heeft er jaren gehangen en opeens is het helemaal fout.
#ANONIEMwoensdag 19 augustus 2015 @ 08:52
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 augustus 2015 23:52 schreef madam-april het volgende:
Het Sinterklaasfeest willen ze verbieden terwijl Noroez op de Unesco-lijst van het Immateriële Werelderfgoed staat.

Totaal niet serieus te nemen...
Hypocrieter kan niet. Maar ja, VN he :')
nils7woensdag 19 augustus 2015 @ 08:53
Wat ik een beetje jammer vind is dat de figuren die het hardst roepen dat Zwarte Piet (en een aanverwante zaken) zo fout is.
Maar wel lekker met hun Samsungetje of iPhone lopen te whatsappen....

Wat een hypocriet volk is dat, want moderne slavernij bestaat vandaag de dag nog gewoon.
En die anti-zwarte pieters hebben er geen bezwaar mee om die moderne slavernij in stand te houden ;(
#ANONIEMwoensdag 19 augustus 2015 @ 08:58
quote:
1s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 07:57 schreef DDDDDaaf het volgende:

[..]

Dit dus, het hakken op Sinterklaas is onderdeel van de lobby voor miljarden euro's aan "genoegdoening" voor landen als bijv. Haïti. Mevrouw Shepperd zal er overigens al voor gezorgd hebben dat er van die miljardensteun ook genoeg in haar eigen beurs zal verdwijnen...
Het gaat dan ook enerzijds om een dubbele agenda en anderzijds voor een TOTALVERBOT op Piet, in welke vorm dan ook.
xpompompomxwoensdag 19 augustus 2015 @ 09:05
Laat die mensen van de VN toch lekker een eind blaten en neem er geen aanstoot aan. ^O^
Arizonawoensdag 19 augustus 2015 @ 09:07
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 03:23 schreef Isabeau het volgende:

[..]

Ze hebben blijkbaar niets beters te doen bij de VN. Fijn dat al het racisme waar doden bij vallen in de wereld is opgelost, behalve dan dat Sinterklaasfeest van ons hè.
Dit was precies mijn gedachte :D.
Vader_Aardbeiwoensdag 19 augustus 2015 @ 09:12
quote:
Het antiracisme-comité van de VN sprak zelfs over 'schendingen van mensenrechten'
Nigger, please...

Zo frustrerend, ik weet nu al dat die delegatie een of ander beleefd verhaal gaat ophangen, waarschijnlijk nog met excuses ook. Wat zou ik ze graag de middelvinger geven met hun Orwelliaanse agenda.
Homeywoensdag 19 augustus 2015 @ 09:19
Sinterklaas en zwarte piet is ook ooit eens bedacht door iemand, dus het kan ook zo verdwijnen. Tradities komen en gaan.

Maar dit vage VN-clubje ruikt natuurlijk geld. Die lui worden al zwaar overbetaald voor niets doen, en met aanklachten kunnen ze nog meer geld vangen. Bovendien is het een effectieve vorm van preventief jij-bakken zodat de echte misstanden in eigen land niet op de agenda komen.
I-carewoensdag 19 augustus 2015 @ 09:31
Was ik net van mijn blanke schuldgevoelens af, beginnen ze er weer over. Ze doen het erom!
Eugene.Hwoensdag 19 augustus 2015 @ 09:37
quote:
9s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 09:31 schreef I-care het volgende:
Was ik net van mijn blanke schuldgevoelens af, beginnen ze er weer over. Ze doen het erom!
Wacht maar, met een blanke penis zul je nog vaak verwijten krijgen. :{
I-carewoensdag 19 augustus 2015 @ 09:43
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 09:37 schreef Eugene.H het volgende:

[..]

Wacht maar, met een blanke penis zul je nog vaak verwijten krijgen. :{
Ik date geen blondjes meer :{w
Pedrosowoensdag 19 augustus 2015 @ 09:46
Eefje de Kroon zegt dat we in ons hemd staan als we niets doen aan dit grote wereldprobleem dus dan is dat zo !
#ANONIEMwoensdag 19 augustus 2015 @ 09:55
Maar wat is nu werkelijk het probleem als de pieten een ander kleurtje krijgen?

Dat iets traditie is wil toch niet zeggen dat het dan maar oké is en altijd hetzelfde moet blijven? Wij zien toch ook liever dat de Spanjaarden stoppen met het treiteren en doden van stieren voor de fun? Nu worden er hier wel geen pieten getreiterd en gedood, maar blijkbaar is er een deel van onze én de internationale bevolking die aanstoot neemt aan de figuur zwarte piet vanwege de geschiedenis van de slavernij.

Het zo hardnekkig vast willen blijven houden aan deze figuur heeft er volgens mij meer mee te maken dat de Nederlander amper nog een eigen identiteit / cultuur heeft, maar met het zwart houden van de pieten denkt dat het nog iets van een eigen identiteit heeft terwijl dit natuurlijk gewoon schijn is.

Mijn mening: Het maakt me eerlijk gezegd geen drol uit. Zwart, paars, geel of rood. Het gaat me er om dat het een leuk kinderfeest blijft en dat volwassenen eens na gaan denken over het waarom dit zo hoog op wordt genomen.

SPOILER
Dit zal wel vloeken in de kerk zijn, maar dat neem ik dan maar voor lief.
MMaRsuwoensdag 19 augustus 2015 @ 10:02
Flikker op met die kut discussie, zwarte piet moet imo gewoon zwarte piet blijven. Mensen die het als racistisch bestempelen laten hun eigen onzekerheden en minderwaardigheidscomplex zien.
Mutant01woensdag 19 augustus 2015 @ 10:04
quote:
Zeg ik ook altijd tegen PVV'ers.
Papierversnipperaarwoensdag 19 augustus 2015 @ 10:16
God is blank. Religie verbieden! :(
Mommychilgradwoensdag 19 augustus 2015 @ 10:24
Dat continue gezeik... :(

latest?cb=20150225125846
DrMabusewoensdag 19 augustus 2015 @ 10:25
2015-02-19-14-32-56.bootvluchtelingen%20naar%20italie%2002.jpg

Er zijn toch wel belangrijkere zaken als het gaat over zwarte mensen die in boten komen.

Lijkt mij.
Basp1woensdag 19 augustus 2015 @ 10:26
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 10:25 schreef DrMabuse het volgende:
[ afbeelding ]

Er zijn toch wel belangrijkere zaken als het gaat over zwarte mensen die in boten komen.

Lijkt mij.
Idd ze vergeten steeds sinterklaas mee te nemen, ondankbare racistische honden die zwarten. :D
#ANONIEMwoensdag 19 augustus 2015 @ 10:45
quote:
Het nieuwe oordeel van dit comité met de officiële Engelse naam 'International Convention on the Elimination of All Forms of Racial Discrimination' wordt echter als 'zwaarder' gezien. Eefje de Kroon van het Nederlands Juristen Comité voor de Mensenrechten (NJCM), dat de gesprekken in Genève bijwoont, benadrukt dat dit gezelschap de naleving van het Verdrag voor de Rechten van de Mens controleert.
Overal ter wereld worden mensen gemarteld omdat ze bij de verkeerde groep horen, zonder proces opgesloten voor iets wat ze niet hebben gedaan, op basis van huidskleur of godsdienst uitgesloten van deelname aan de samenleving, gediscrimineerd omdat ze homoseksueel zijn, vermoord omdat ze een afwijkende politieke mening hebben en dat gebeurt toch ook echt in landen die dit verdrag hebben ondertekend.

Maar dit clubje maakt zich druk om Zwarte Piet. De prioriteiten zijn weer eens dik op orde daar bij de VN ^O^

[ Bericht 5% gewijzigd door #ANONIEM op 19-08-2015 10:46:02 ]
#ANONIEMwoensdag 19 augustus 2015 @ 10:49
Gewoon kappen met dat gejank, van beide kanten. :')

Ga gewoon als Piet met een ander kleurtje rondlopen, in plaats van rellen en kinderen lastigvallen met je gezeik. Als er genoeg animo is voor andere kleurtjes dan weten we over een paar jaar niet beter dan dat Piet elke kleur kan hebben.
Vader_Aardbeiwoensdag 19 augustus 2015 @ 11:00
quote:
1s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 10:49 schreef Stompzinnig het volgende:
Gewoon kappen met dat gejank, van beide kanten. :')

Ga gewoon als Piet met een ander kleurtje rondlopen, in plaats van rellen en kinderen lastigvallen met je gezeik. Als er genoeg animo is voor andere kleurtjes dan weten we over een paar jaar niet beter dan dat Piet elke kleur kan hebben.
Die animo is er niet, het overgrote merendeel van de Nederlandse bevolking wil dat Piet zwart blijft. De enige mensen die lopen te rellen, janken en kinderen lastigvallen zijn de anti-Pieten, die per se hun mening willen doordrukken.

Dus nee, we gaan ''gewoon'' met dezelfde kleur rondlopen als altijd.
#ANONIEMwoensdag 19 augustus 2015 @ 11:07
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 11:00 schreef Vader_Aardbei het volgende:

[..]

Die animo is er niet, het overgrote merendeel van de Nederlandse bevolking wil dat Piet zwart blijft. De enige mensen die lopen te rellen, janken en kinderen lastigvallen zijn de anti-Pieten, die per se hun mening willen doordrukken.

Dus nee, we gaan ''gewoon'' met dezelfde kleur rondlopen als altijd.
Van beide kampen zijn er gevallen geweest van rellen en gejank. Tokkies die anders gekleurde Pieten lastigvallen, of social media volspammen met racistisch geneuzel.

Maar goed, als die animo er niet is zal hij wel gewoon zwart moeten blijven. Die Anti-Pieten zouden er meer aan hebben om zelf gewoon als alternatieve Piet rond te lopen. Misschien krijg je dan dat sommige kinderen er zelf voor kiezen om zich als een kleurtje dat ze leuker vinden te verkleden.

Maar dat willen de tegenstanders niet. Ze willen liever zielig zijn en rellen dan aan een oplossing werken.
Phoenix78woensdag 19 augustus 2015 @ 11:17
Kan hier geen referendum over georganiseerd worden?
Nederland wordt tenslotte geacht een democratie te zijn, dus meeste stemmen tellen.

En daarna een verbod invoeren om dit onderwerp ooit nog ter discussie te stellen.
#ANONIEMwoensdag 19 augustus 2015 @ 11:24
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 11:17 schreef Phoenix78 het volgende:
Kan hier geen referendum over georganiseerd worden?
Nederland wordt tenslotte geacht een democratie te zijn, dus meeste stemmen tellen.

En daarna een verbod invoeren om dit onderwerp ooit nog ter discussie te stellen.
Een referendum gaat over wetgeving. Over welke nieuwe wetgeving zou het referendum dan moeten gaan? Een landelijk verbod om je als Zwarte Piet te verkleden? Een verplichting voor alle basisscholen om in de les aandacht te besteden aan het racistische karakter van het Sinterklaasfeest? Een wettelijke inspanningsverplichting voor het OM om uitgeverijen van boekjes met daarin Zwarte Piet aan te klagen wegens groepsbelediging?

(Dat is trouwens ook precies het probleem met wat de VN evt. wil. De mensenrechten dienen niet om politiestaat-achtig 24/7 de burger in de gaten te houden op eventueel racistisch gedrag. Als de grote meerderheid in een land een stel racisten zijn die mensen om hun huidskleur uitlachen en uitstoten, dan is dat heel simpel een kwestie van "pech gehad". Alhoewel je evt. wel een inspanningsverplichting van de overheid kan benoemen, zoals in de OP ook voorzichtig wordt gehint, maar je kan niet of nauwelijks voorschrijven hoe zo'n inspanningsverplichting eruit zou moeten zien.)

[ Bericht 21% gewijzigd door #ANONIEM op 19-08-2015 11:34:17 ]
begaaierdwoensdag 19 augustus 2015 @ 11:48
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 09:55 schreef J0kkebr0k het volgende:
Maar wat is nu werkelijk het probleem als de pieten een ander kleurtje krijgen?
Dat we dan allerlei verschillende kleuren Pieten hebben behalve zwarte.
Krijg je weer het gezeur dat het discriminatie is want alle soorten kleuren behalve zwarte!
begaaierdwoensdag 19 augustus 2015 @ 11:49
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 09:55 schreef J0kkebr0k het volgende:
Mijn mening: Het maakt me eerlijk gezegd geen drol uit. Zwart, paars, geel of rood. Het gaat me er om dat het een leuk kinderfeest blijft en dat volwassenen eens na gaan denken over het waarom dit zo hoog op wordt genomen.
Dit!
Weltschmerzwoensdag 19 augustus 2015 @ 11:54
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 08:21 schreef Montagui het volgende:
Daarbij stelt de zwarte schmink niet eens een huidskleur voor maar is het een uiting van een oeroude traditie over het goed en kwaad, licht en donker waarbij het zwart van Zwarte Piet het zwart van het roet van de schoorsteen is. Zwarte Piet hoort dan ook in principe gitzwart te zijn, niet bruin.
Dat is natuurlijk onzin, de Zwarte Piet met zijn pakje en zijn lippen en oorbellen is gewoon een karikatuur van een neger zoals dat in de racistische tijden van voor WOII paste.

quote:
Dat ze zich eens inlezen en verdiepen in een traditie ipv oppervlakkig te lopen blaten.
Daar ben ik het wel mee eens, kritiek zou hier en daar best wat hout kunnen snijden, maar dan moet je wel weten waar je het over hebt en mij hebben van de kant de buitenlandse criticasters nog geen signalen bereikt dat ze dat uberhaupt serieus nemen.

quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 09:55 schreef J0kkebr0k het volgende:
Maar wat is nu werkelijk het probleem als de pieten een ander kleurtje krijgen?

Dat iets traditie is wil toch niet zeggen dat het dan maar oké is en altijd hetzelfde moet blijven? Wij zien toch ook liever dat de Spanjaarden stoppen met het treiteren en doden van stieren voor de fun? Nu worden er hier wel geen pieten getreiterd en gedood, maar blijkbaar is er een deel van onze én de internationale bevolking die aanstoot neemt aan de figuur zwarte piet vanwege de geschiedenis van de slavernij.

Het zo hardnekkig vast willen blijven houden aan deze figuur heeft er volgens mij meer mee te maken dat de Nederlander amper nog een eigen identiteit / cultuur heeft, maar met het zwart houden van de pieten denkt dat het nog iets van een eigen identiteit heeft terwijl dit natuurlijk gewoon schijn is.
Ik denk dat een belangrijk deel van het probleem is dat de mensen die hierin het hardst willen vasthouden aan hun eigen identiteit daarmee bedoelen dat dit kinderfeestje er voor blanke kindertjes en hun ouders is. Als je de traditie dat het een feest voor alle Nederlandse kindertjes hoog wil houden dan ga je juist wat aanpassinkjes doorvoeren om ook de zwarte ouders en daarmee de zwarte kinderen erbij te betrekken.

Overigens, als het om de Nederlandse Sinterklaastraditie gaat, dan is de Kerstman daarvan de grote bedreiging. Dat is gewoon een concurrent, een nep-Sinterklaas, een product van culturele overheersing door de VS. Gaan ze dan winkels lastigvallen die zich uitleveren aan de Kerstman?

quote:
Mijn mening: Het maakt me eerlijk gezegd geen drol uit. Zwart, paars, geel of rood. Het gaat me er om dat het een leuk kinderfeest blijft en dat volwassenen eens na gaan denken over het waarom dit zo hoog op wordt genomen.

SPOILER
Dit zal wel vloeken in de kerk zijn, maar dat neem ik dan maar voor lief.
De oplossing ligt gewoon al klaar. Zwarte Piet kwam al door de schoorsteen, er zit al iets in de traditie dat het zwart van het roet zou komen. Er is bij mijn weten geen enkel liedje of wat dan ook dat het zwarte verbindt aan een huidskleur. Dus weg met de schmink, kolen moeten we hebben, maak ze zwart als een mijnwerker en het is klaar. Dan heb je in 5 jaar de schade aan het feest hersteld en blijft alleen het gevecht tegen de Kerstman en een paar idioten die het woord 'zwart' sowieo willen afschaffen over.
Apekoekwoensdag 19 augustus 2015 @ 11:58
Heb niets met Sinterklaas, ze doen maar. Er zijn op dit moment wel ergere dingen op de wereld.
Basp1woensdag 19 augustus 2015 @ 12:02
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 11:54 schreef Weltschmerz het volgende:
Dat is natuurlijk onzin, de Zwarte Piet met zijn pakje en zijn lippen en oorbellen is gewoon een karikatuur van een neger zoals dat in de racistische tijden van voor WOII paste.
Kijk eens naar een sjors en sjimmie uit 1971 en daar zien we ook nog steeds sjimmie op die karikaturale negeroide wijze getekend zijn

http://www.sjors-en-sjimm(...)SjoSjishow.asp?id=28

Moeten we dan maar alle verleden achter ons laten en mogen karikaturen ook niet meer. Verder verbinden mensen in NL niet meer die karikatuur met de zwarte piet van sinterklaas. Het is niets meer dan lange tenen van de VN die aan het doorschieten zijn.
#ANONIEMwoensdag 19 augustus 2015 @ 12:02
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 11:54 schreef Weltschmerz het volgende:

[..]

De oplossing ligt gewoon al klaar. Zwarte Piet kwam al door de schoorsteen, er zit al iets in de traditie dat het zwart van het roet zou komen. Er is bij mijn weten geen enkel liedje of wat dan ook dat het zwarte verbindt aan een huidskleur. Dus weg met de schmink, kolen moeten we hebben, maak ze zwart als een mijnwerker en het is klaar. Dan heb je in 5 jaar de schade aan het feest hersteld en blijft alleen het gevecht tegen de Kerstman en een paar idioten die het woord 'zwart' sowieo willen afschaffen over.
Dat is voor de zeikerds vast niet genoeg. Die zullen dan klagen dat de "eigenlijke" betekenis nog steeds racistisch is en alleen een beetje verdoezeld wordt.

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 19-08-2015 12:03:03 ]
Phoenix78woensdag 19 augustus 2015 @ 12:06
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 11:24 schreef Igen het volgende:
Een referendum gaat over wetgeving. Over welke nieuwe wetgeving zou het referendum dan moeten gaan? Een landelijk verbod om je als Zwarte Piet te verkleden? Een verplichting voor alle basisscholen om in de les aandacht te besteden aan het racistische karakter van het Sinterklaasfeest? Een wettelijke inspanningsverplichting voor het OM om uitgeverijen van boekjes met daarin Zwarte Piet aan te klagen wegens groepsbelediging?
Waarom moet het zo moeilijk? Gewoon een referendum opzetten met de vraag: Willen wij Zwarte Piet houden zoals hij is of afschaffen / veranderen?

Daarmee snoer je meteen de mond van alle "zeurpieten" die vanwege eigen (financiele?) belang deze discussie levend proberen te houden. Als wij met zijn allen gekozen hebben voor Zwarte Piet dan kan niemand daar nog wat aan doen, want democratie.
Den_Haagwoensdag 19 augustus 2015 @ 12:06
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 03:23 schreef Isabeau het volgende:

[..]

Ze hebben blijkbaar niets beters te doen bij de VN. Fijn dat al het racisme waar doden bij vallen in de wereld is opgelost, behalve dan dat Sinterklaasfeest van ons hè.
Prioriteiten stellen he.

Nederland van racisme beschuldigen is leuker en makkelijker dan de problemen in Afrika oplossen (racisme Hutu's en Tutsi's misschien?)
Montaguiwoensdag 19 augustus 2015 @ 12:07
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 09:46 schreef Pedroso het volgende:
Eefje de Kroon zegt dat we in ons hemd staan als we niets doen aan dit grote wereldprobleem dus dan is dat zo !
Voor degenen die interesse hebben in het rapport mede opgesteld door Eefje.

http://www.njcm.nl/site/uploads/download/625
#ANONIEMwoensdag 19 augustus 2015 @ 12:08
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 11:54 schreef Weltschmerz het volgende:

[..]

Ik denk dat een belangrijk deel van het probleem is dat de mensen die hierin het hardst willen vasthouden aan hun eigen identiteit daarmee bedoelen dat dit kinderfeestje er voor blanke kindertjes en hun ouders is. Als je de traditie dat het een feest voor alle Nederlandse kindertjes hoog wil houden dan ga je juist wat aanpassinkjes doorvoeren om ook de zwarte ouders en daarmee de zwarte kinderen erbij te betrekken.
Waarom zou dat laatste moeten? De VN en al die mensenrechtenorganisaties hameren op rechten voor culturele groeperingen. Moslimzwemuurtjes, speciaal onderwijs, suikerfeest, Kwakoe-festival zonder blanke organisatoren, een paspoort met een pasfoto in klederdracht, halal/kosjer slachten, noem het allemaal maar op. Ik vind dat allemaal hartstikke prima. Maar waarom zou je als meerderheidscultuur dan ook niet bepaalde gebruiken mogen hebben waar minderheden niet per se helemaal volwaardig aan mee kunnen/willen doen?

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 19-08-2015 12:08:46 ]
Tocadiscowoensdag 19 augustus 2015 @ 12:10
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 12:06 schreef Phoenix78 het volgende:

[..]

Waarom moet het zo moeilijk? Gewoon een referendum opzetten met de vraag: Willen wij Zwarte Piet houden zoals hij is of afschaffen / veranderen?

Daarmee snoer je meteen de mond van alle "zeurpieten" die vanwege eigen (financiele?) belang deze discussie levend proberen te houden. Als wij met zijn allen gekozen hebben voor Zwarte Piet dan kan niemand daar nog wat aan doen, want democratie.
Met een referendum, en dus een wet, trek je een bepaald onderwerp als overheid naar jezelf toe. Op dat moment wordt het natuurlijk wel heel moeilijk om naar buiten toe vol te kunnen houden dat sinterklaas een keuze van mensen zelf is en dat je er zelf niet zo veel aan kunt doen.
hugecoollwoensdag 19 augustus 2015 @ 12:11
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 09:55 schreef J0kkebr0k het volgende:
Maar wat is nu werkelijk het probleem als de pieten een ander kleurtje krijgen?

Dat iets traditie is wil toch niet zeggen dat het dan maar oké is en altijd hetzelfde moet blijven? Wij zien toch ook liever dat de Spanjaarden stoppen met het treiteren en doden van stieren voor de fun? Nu worden er hier wel geen pieten getreiterd en gedood, maar blijkbaar is er een deel van onze én de internationale bevolking die aanstoot neemt aan de figuur zwarte piet vanwege de geschiedenis van de slavernij.

Het zo hardnekkig vast willen blijven houden aan deze figuur heeft er volgens mij meer mee te maken dat de Nederlander amper nog een eigen identiteit / cultuur heeft, maar met het zwart houden van de pieten denkt dat het nog iets van een eigen identiteit heeft terwijl dit natuurlijk gewoon schijn is.

Mijn mening: Het maakt me eerlijk gezegd geen drol uit. Zwart, paars, geel of rood. Het gaat me er om dat het een leuk kinderfeest blijft en dat volwassenen eens na gaan denken over het waarom dit zo hoog op wordt genomen.

SPOILER
Dit zal wel vloeken in de kerk zijn, maar dat neem ik dan maar voor lief.
het idee is dat je als zwarte piet niet herkend wordt door de kinderen. Als blanke met zwarte schmink op gaat dat best goed. Met andere kleuren valt dat nog best tegen
HexHunterwoensdag 19 augustus 2015 @ 12:13
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 12:06 schreef Den_Haag het volgende:

[..]

Prioriteiten stellen he.

Nederland van racisme beschuldigen is leuker en makkelijker dan de problemen in Afrika oplossen (racisme Hutu's en Tutsi's misschien?)
Want je kan niet multitasken? Iedereen bij de VN is bezig met zwarte piet? Lopen alle medewerkers van de VN toevallig te zeiken op ZP in die rapportages?
Tocadiscowoensdag 19 augustus 2015 @ 12:19
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 09:55 schreef J0kkebr0k het volgende:
Maar wat is nu werkelijk het probleem als de pieten een ander kleurtje krijgen?

Het belangrijkste eraan is eigenlijk het precedent wat geschept wordt. Dat een overheid voor veiligheid verantwoordelijk is is een no-brainer, maar willen we die verantwoordelijkheid dermate ver uitbreiden dat de overheid ook voor de mentale veiligheid verantwoordelijk wordt. Oftewel: Is het een taak van de overheid om te zorgen dat niemand zich meer gekwetst hoeft te voelen?
Weltschmerzwoensdag 19 augustus 2015 @ 12:20
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 12:02 schreef Basp1 het volgende:

[..]

Kijk eens naar een sjors en sjimmie uit 1971 en daar zien we ook nog steeds sjimmie op die karikaturale negeroide wijze getekend zijn

http://www.sjors-en-sjimm(...)SjoSjishow.asp?id=28

Moeten we dan maar alle verleden achter ons laten en mogen karikaturen ook niet meer.
Die Sjors en Sjimmies zijn dan ook verzamelobjecten, geen kinderboeken meer. Kuifje in Afrika staat ook in een ander licht tegenwoordig. De zwartgeschminkte Zwarte Piet is ook een dergelijke erfenis uit het verleden. Ik heb dat als kind, na het geloven in Sinterklaas, ook altijd zo gezien. Dat was allemaal niet zo'n punt in een land dat racisme achter zich gelaten had, maar nu leven we in een tijd dat racisme aan een comeback bezig is, en dan stappen mensen daar niet zo makkelijk meer overheen.

quote:
Verder verbinden mensen in NL niet meer die karikatuur met de zwarte piet van sinterklaas. Het is niets meer dan lange tenen van de VN die aan het doorschieten zijn.
O jawel, dat doen zowel een deel van zwarte Nederlanders als het fanatieke deel van de Zwarte Piet-verdedigers. De VN moet zich er niet mee bemoeien, maar dat wil niet zeggen dat er geen probleem is.

quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 12:02 schreef Igen het volgende:

[..]

Dat is voor de zeikerds vast niet genoeg. Die zullen dan klagen dat de "eigenlijke" betekenis nog steeds racistisch is en alleen een beetje verdoezeld wordt.
Zeikerds heb je altijd, maar er is meer aan de hand dan een paar zeikerds.
BlackNerowoensdag 19 augustus 2015 @ 12:21
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 07:13 schreef Igen het volgende:

[..]

Sowieso. De slavernij vond niet plaats in Nederland dus in beginsel zijn er in Nederland helemaal geen kinderen van slavernij die ergens last van kunnen hebben. En ten tweede is het ook een beetje raar als de VN pleit om herinneringen aan de geschiedenis uit te wissen en de boel in de doofpot te stoppen om een kinderfeest leuk te houden.
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 07:33 schreef MakkieR het volgende:

[..]

Ik zal het je nog sterker vertellen, de inwoners die geprofiteerd hebben van slavernij zijn hoogstwaarschijnlijk inwoners van Afrikaanse landen, aangezien slavernij daar plaats vond en niet hier. Dus de kans is groot dat een slachtoffer eigenlijk de dader blijkt te zijn, zeker als je zijn stamboom gaat uitpluizen tot 500 jaar in zijn geschiedenis.
;(

Slavernij vond in Afrika zelf plaats in de zin van dat ze daar gevangen werden? Want volgens mij werden er een aantal toch op een boot(lol) gezet richting het westen..

Niet in Nederland als in niet op ons vaste land? Want volgens mij komen de meeste donkere mensen In Nederland uit (oud)Nederlandse overzeese gebieden..

Het vervelendste van deze discussie zijn die non-argumenten van beide partijen.
Basp1woensdag 19 augustus 2015 @ 12:32
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 12:20 schreef Weltschmerz het volgende:

Zeikerds heb je altijd, maar er is meer aan de hand dan een paar zeikerds.
Er is een sociale media waardoor elke scheet gebundeld kan worden tot een megascheet en muggen hierdoor dus opgeblazen verworden tot titanosaurussen.

Meer is er voor mijn gevoel niet aan de hand.

De revival van het racisme door zwarte piet zie ik niet, ook komen er niet meer van zulke karikatuur getekende strips over negeroide mensen meer uit.

Als we dan bijvoorbeeld ook eens kijken naar dat programma op de VPRO met Jörgen Raymann die als tante es een stereotype neerzet dat zou in de VN logica dan ook niet meer mogen neem ik aan.
grimselmanwoensdag 19 augustus 2015 @ 12:32
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 12:20 schreef Weltschmerz het volgende:
.... De zwartgeschminkte Zwarte Piet is ook een dergelijke erfenis uit het verleden. Ik heb dat als kind, na het geloven in Sinterklaas, ook altijd zo gezien. Dat was allemaal niet zo'n punt in een land dat racisme achter zich gelaten had, maar nu leven we in een tijd dat racisme aan een comeback bezig is, en dan stappen mensen daar niet zo makkelijk meer overheen.
Ik denk dat de hele zwarte piet discussie alleen maar voor meer racisme heeft gezorgd in de samenleving.
Red_85woensdag 19 augustus 2015 @ 12:32
Ah, ze hebben weer een subsidie slurpende orgaan gevonden waarbij ze lekker kunnen janken.

Maareh, ag Kwaku ook even onder de loep genomen worden dan? En metname het de afkeer tegen 'blanken in het management'?

http://www.parool.nl/paro(...)blanken-vallen.dhtml
Red_85woensdag 19 augustus 2015 @ 12:35
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 12:32 schreef Basp1 het volgende:
Als we dan bijvoorbeeld ook eens kijken naar dat programma op de VPRO met Jörgen Raymann die als tante es een stereotype neerzet dat zou in de VN logica dan ook niet meer mogen neem ik aan
Jamaardatiseen zwarte die een zwarte nadoet!!!
Dat is zelfspot en leuk natuurlijk en geen uitdagen.

Kijk je naar het publiek, dan is het precies hetzelfde volk wat antiZP is. Moet je niet uitdagen ook natuurlijk he.

Stelletje hypocrieten.
Basp1woensdag 19 augustus 2015 @ 12:39
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 12:35 schreef Red_85 het volgende:

Jamaardatiseen zwarte die een zwarte nadoet!!!
Dat is zelfspot en leuk natuurlijk en geen uitdagen.

Dus elke neger die zich niet als "yo nigger waht's up" gedraagd kunnen we dan dadelijk als blanke ook gaan beschuldigen van discriminatie omdat hij de witmens wil nadoen. :D
Montaguiwoensdag 19 augustus 2015 @ 12:40
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 11:54 schreef Weltschmerz het volgende:

[..]

Dat is natuurlijk onzin, de Zwarte Piet met zijn pakje en zijn lippen en oorbellen is gewoon een karikatuur van een neger zoals dat in de racistische tijden van voor WOII paste.
Jij zeg 'ís', ik zeg 'vind jij'. Ik vind namelijk van niet. En áls het al een 'karikatuur' zou moeten voorstellen kan ik me met de beste wil van de wereld er geen negatieve stereotypering in zien.
quote:
De oplossing ligt gewoon al klaar. Zwarte Piet kwam al door de schoorsteen, er zit al iets in de traditie dat het zwart van het roet zou komen. Er is bij mijn weten geen enkel liedje of wat dan ook dat het zwarte verbindt aan een huidskleur. Dus weg met de schmink, kolen moeten we hebben, maak ze zwart als een mijnwerker en het is klaar. Dan heb je in 5 jaar de schade aan het feest hersteld en blijft alleen het gevecht tegen de Kerstman en een paar idioten die het woord 'zwart' sowieo willen afschaffen over.
Inderdaad, gewoonlijk lekker zwart. Zwarte Piet de roetman. En omwille van een leuk en geheimzinnig onderdeel van het feest schminken de Zwarte Pieten zich gitzwart zodat zij onherkenbaar zijn voor de kindertjes.
Weltschmerzwoensdag 19 augustus 2015 @ 12:41
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 12:32 schreef Basp1 het volgende:

[..]

Er is een sociale media waardoor elke scheet gebundeld kan worden tot een megascheet en muggen hierdoor dus opgeblazen verworden tot titanosaurussen.

Meer is er voor mijn gevoel niet aan de hand.

De revival van het racisme door zwarte piet zie ik niet, ook komen er niet meer van zulke karikatuur getekende strips over negeroide mensen meer uit.
Dat zeg ik ook niet, ik zeg dat zo'n erfenis uit een racistisch verleden in minder racistische tijden niet zo'n probleem was.

quote:
Als we dan bijvoorbeeld ook eens kijken naar dat programma op de VPRO met Jörgen Raymann die als tante es een stereotype neerzet dat zou in de VN logica dan ook niet meer mogen neem ik aan.
Dat lijkt me totaal niet vergelijkbaar, dat is geen karikatuur van de raciale kenmerken.
Red_85woensdag 19 augustus 2015 @ 12:42
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 12:39 schreef Basp1 het volgende:

[..]

Dus elke neger die zich niet als "yo nigger waht's up" gedraagd kunnen we dan dadelijk als blanke ook gaan beschuldigen van discriminatie omdat hij de witmens wil nadoen. :D
Dat maak jij er weer van, maar hij is wel leuk _O-
Basp1woensdag 19 augustus 2015 @ 12:44
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 12:41 schreef Weltschmerz het volgende:

Dat zeg ik ook niet, ik zeg dat zo'n erfenis uit een racistisch verleden in minder racistische tijden niet zo'n probleem was.
Waarom zouden deze tijden dan racistischer zijn, voor mijn gevoel niet

quote:
Dat lijkt me totaal niet vergelijkbaar, dat is geen karikatuur van de raciale kenmerken.
Een man die een vrouw speelt hoe raciaal wil je het hebben. Alle feministen in de boom.
Lunatiekwoensdag 19 augustus 2015 @ 12:54
De grote "grap" is natuurlijk dat de Nederlandse overheid Zwarte Piet helemaal niet kan verbieden, want grondwet (artikel 6), en dat de VN dat ook niet kan, want Universele Rechten van de Mens (artikel 18)
Natuurlijk moet Piet zwart zijn, dus niet bruin als deze oO/ , en de roe terugkrijgen (slaven hebben géén roe).
Weltschmerzwoensdag 19 augustus 2015 @ 12:55
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 12:40 schreef Montagui het volgende:

[..]

Jij zeg 'ís', ik zeg 'vind jij'. Ik vind namelijk van niet. En áls het al een 'karikatuur' zou moeten voorstellen kan ik me met de beste wil van de wereld er geen negatieve stereotypering in zien.
Die vooroorlogse negerkarikaturen die in de VS had, Kuifje in Afrika, Sjimmie, Zwarte Piet, het lijkt allemaal wel erg op elkaar en het komt ook gewoon uit dezelfde tijd en dat was een racistische tijd, waarin met dat uiterlijk ze ook als dom en lui werden afgeschilderd. Dat jij dat niet ziet wil niet zeggen dat andere mensen dat ook niet zien.

quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 12:32 schreef grimselman het volgende:

[..]

Ik denk dat de hele zwarte piet discussie alleen maar voor meer racisme heeft gezorgd in de samenleving.
Ja, de tegenstelling blank-zwart wordt enthousiast gezocht, aangegrepen en vergroot. Dat is nou niet echt het kenmerk van een racismevrij land waar zo'n karikatuur uit het verleden juist daardoor wel kan, is het niet?
Ryan3woensdag 19 augustus 2015 @ 12:57
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 05:06 schreef JaxStrumley het volgende:
Er zit ook een Belg tussen zie ik... die zou toch bekend moeten zijn met de traditie en weten dat er totaal geen racistische gedachte achter zit.
Marc Bossuyt, geboren 9 januari 1944, emeritus rechter: https://nl.wikipedia.org/wiki/Marc_Bossuyt
Op genomen in de Belgische adelstand met de titel baron.

Maar goed, wat zijn de successen van dat ICERD (internatiopnal convention on the elimination of all forms of racism), tot nu toe, heeft iemand dat al kunnen vinden ergens?
Het is opgericht in 1965 en werkzaam (na ratificering van alle VN-leden) sinds 1969. Dus dan zou je zeggen dat alle vormen van racisme zo'n beetje al zijn opgelost en dat ze nu eindelijk aanbeland zijn bij het Sinterklaasfeest?

https://en.wikipedia.org/(...)acial_Discrimination
Nou ja, ik weet niet of NL ieder jaar netjes rapporteert aan ICERD. En ik denk dat als een regeringsafvaardiging tekst en uitleg moet gaan geven aan ICERD dat ze gewoon kunnen zeggen dat het een volksfeest is en dat de regering niet zo veel kan doen om dat volksfeest te reguleren, laat staan uit te bannen in deze vorm. En dan is de kous weer af.

[ Bericht 18% gewijzigd door Ryan3 op 19-08-2015 13:10:14 ]
#ANONIEMwoensdag 19 augustus 2015 @ 13:03
quote:
Nederland belooft VN-commissie acceptabele Piet

ANP-29978226-568x378.jpg

De Nederlandse regering belooft de internationale gemeenschap van Zwarte Piet een figuur te maken die voor iedereen acceptabel is. Dat blijkt uit de reactie van de Nederlandse delegatie in een hoorzitting op de vragen van de VN-commissie voor de bestrijding van racisme en discriminatie in Genève.

Directeur samenleving en integratie op het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, en delegatieleider, Afke van Rijn zei tijdens de zitting:

“Minister Asscher organiseert een dialoogtafel met verschillende organisaties en groepen, met het doel Zwarte Piet aan te passen. Een verbod op Zwarte Piet van regeringswege is geen oplossing.”

Scherpe kritiek op Zwarte Piet

Van Rijn gaf vanochtend ruim een uur lang antwoord op de vragen die leden van de internationaal samengestelde VN-commissie gisteren hadden gesteld. Vragen gingen over etnisch profileren door de politie, de verplichte inburgeringscursus voor immigranten, de huisvesting van asielzoekers en ongedocumenteerden, over zwaarder bestraffen van discriminatie in het strafrecht en over de toonhoogte van het publieke debat. Maar de meeste tijd ruimden de commissieleden in voor scherpe kritiek op Zwarte Piet.

Commissieleden van Ierland tot Mauritius, van Zuid-Afrika tot Colombia en van Turkije tot de Verenigde Staten begonnen allemaal over Zwarte Piet als een overjarig symbool van racisme, waar Nederland snel mee moet afrekenen. De Colombiaanse afgevaardigde P.E. Murillo Martinez:

“Het schenden van mensenrechten kan niet worden gerechtvaardigd met een beroep op culturele traditie. Kinderen moeten er niet jaarlijks aan worden herinnerd dat ze van slaven afstammen.”

Etnisch profileren en verplichte inburgeringscursus

Op de vragen over etnisch profileren door de politie, zei Van Rijn dat het “essentieel” is om dat tegen te gaan en dat Nederland daar al maatregelen tegen heeft genomen, maar dat zeker zal worden gekeken naar de positieve ervaringen van de politie in het buitenland.

Ook het feit dat immigranten uit landen als Japan en Zuid-Korea niet hoeven mee te doen aan de voor anderen verplichte inburgeringscursus kwam aan de orde . “Dat riekt naar discriminatie”, vond het Turkse commissielid G. Kut.
Antisemitisme

Een paar keer kwam een ongemakkelijke vergelijking terug die Nederlandse activisten ook wel maken, maar dan nooit openlijk: de behandeling van Joden en van andere minderheden als het om discriminatie gaat. Commissielid Murillo Martinez zag dat Nederland een stevige inspanning levert in de strijd tegen antisemitisme, en dat is heel goed. Maar in vergelijking daarmee kwamen “andere, grotere bevolkingsgroepen” er bekaaid vanaf. “De verhouding is uit balans.”

Het Turkse lid meende een trend te kunnen destilleren uit de selectie van gerechtelijke vonnissen die in het Nederlandse rapport was opgenomen. “Een aanklacht wegens antisemitisme leidt vrijwel altijd tot een veroordeling. Bij andere bevolkingsgroepen niet.” Hij voorspelde dan ook dat Geert Wilders zal worden vrijgesproken. “Ik hoop dat ik ongelijk krijg.”

Van Rijn onderstreepte dat het kabinet in het najaar een nieuw actieplan tegen discriminatie komt. Daarin zal, zei ze, ook veel aandacht zijn voor de preventie van discriminatie. De VN-commissie komt 28 augustus met zijn eindrapport over Nederland.

Bron: http://www.nrc.nl/nieuws/(...)ie-acceptabele-piet/
#ANONIEMwoensdag 19 augustus 2015 @ 13:03
quote:
15s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 12:21 schreef BlackNero het volgende:

[..]

;(

Slavernij vond in Afrika zelf plaats in de zin van dat ze daar gevangen werden? Want volgens mij werden er een aantal toch op een boot(lol) gezet richting het westen..

Niet in Nederland als in niet op ons vaste land? Want volgens mij komen de meeste donkere mensen In Nederland uit (oud)Nederlandse overzeese gebieden..

Het vervelendste van deze discussie zijn die non-argumenten van beide partijen.
Laten we het beestje bij de naam noemen: de slavernij vond in de eerste plaats niet in Nederland maar in Suriname plaats en de meeste Surinamers die in Nederland wonen kwamen hier pas rond 1975 heen, toen Suriname onafhankelijk werd en ze blijkbaar toch liever in het land van hun blanke overheersers wilden wonen dan in een onafhankelijk eigen land.

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 19-08-2015 13:04:18 ]
zalkcwoensdag 19 augustus 2015 @ 13:15
Ik voel er opeens wel wat voor om de intocht te gaan regelen dit jaar. Is dit een goede advertentie om Zwarte pieten te werven?

Zwarte pieten Gezocht
Gezien ons diversiteitsbeleid gaat de voorkeur uit naar blonde/roodharige vrouwen. Daarnaast is het noodzakelijk voor een correcte afspiegeling van de maatschappij dat er minimaal 1 piet een crimineel verleden heeft.
Ryan3woensdag 19 augustus 2015 @ 13:15
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 13:03 schreef J0kkebr0k het volgende:

[..]

Zo, NL zit wel in het verdomhoekje nu...
28 augustus eindrapport van ICERD over patiënt NL. Zal een partij rotzooi over NL uitgestort worden, vrees ik.

Die Turk Kut probeert en passant even onze rechtspraak te beïnvloeden?
quote:
Het Turkse lid meende een trend te kunnen destilleren uit de selectie van gerechtelijke vonnissen die in het Nederlandse rapport was opgenomen. "Een aanklacht wegens antisemitisme leidt vrijwel altijd tot een veroordeling. Bij andere bevolkingsgroepen niet." Hij voorspelde dan ook dat Geert Wilders zal worden vrijgesproken. "Ik hoop dat ik ongelijk krijg."
Zou die Turk ook zo fel zijn op de rechtspraak in eigen land?

[ Bericht 11% gewijzigd door Ryan3 op 19-08-2015 13:22:50 ]
BlackNerowoensdag 19 augustus 2015 @ 13:17
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 13:03 schreef Igen het volgende:

[..]

Laten we het beestje bij de naam noemen: de slavernij vond in de eerste plaats niet in Nederland maar in Suriname plaats en de meeste Surinamers die in Nederland wonen kwamen hier pas rond 1975 heen, toen Suriname onafhankelijk werd en ze blijkbaar toch liever in het land van hun blanke overheersers wilden wonen dan in een onafhankelijk eigen land.
Suriname was toch ook gewoon Nederland. Lijkt me niet zo complex toch? Of wil je nou zeggen dat het minder erg is omdat er nooit slaven in Drenthe te werk zijn gesteld?
Tocadiscowoensdag 19 augustus 2015 @ 13:19
quote:
15s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 13:15 schreef Ryan3 het volgende:

[..]

Zo, NL zit wel in het verdomhoekje nu...
Valt best mee hoor, het is alsof je op het matje wordt geroepen door de docent levensbeschouwing/CKV. Dat laat je ook maar gewoon over je heen spoelen omdat je weet dat buiten het klaslokaal toch niemand het serieus neemt.
Ryan3woensdag 19 augustus 2015 @ 13:21
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 13:19 schreef Tocadisco het volgende:

[..]

Valt best mee hoor, het is alsof je op het matje wordt geroepen door de docent levensbeschouwing/CKV. Dat laat je ook maar gewoon over je heen spoelen omdat je weet dat buiten het klaslokaal toch niemand het serieus neemt.
Ja, maar je weet dat onze regeringen het liefst beste jongetje van de klas spelen hè.
TLCwoensdag 19 augustus 2015 @ 13:27
Bij de VN hebben ze blijkbaar niks anders te doen, dus eigenlijk is dat een goed teken want dan zou je kunnen concluderen dat er weinig aan de hand is momenteel in de wereld ^O^ *O*
Montaguiwoensdag 19 augustus 2015 @ 13:28
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 12:55 schreef Weltschmerz het volgende:

[..]

Die vooroorlogse negerkarikaturen die in de VS had, Kuifje in Afrika, Sjimmie, Zwarte Piet, het lijkt allemaal wel erg op elkaar en het komt ook gewoon uit dezelfde tijd en dat was een racistische tijd, waarin met dat uiterlijk ze ook als dom en lui werden afgeschilderd. Dat jij dat niet ziet wil niet zeggen dat andere mensen dat ook niet zien.
Tsk, tsk, je kan Zwarte Piet niet in 1 adem noemen met 'blackface'. Er is een wezenlijk verschil!

Het zwart van blackface is inderdaad een racistisch fenomeen én juist gebaseerd op huidskleur. Het 'roet/git'zwart van Zwarte Piet is dat overduidelijk niet.

Dat Zwarte Piet zwart is maakt hem nog geen neger en al helemaal niet een slaaf. Eerder een schoorsteenveger met een buitenissige uitdossing...

Er wordt door de anti-Pieten teveel geredeneerd in de trant van:

Negers zijn zwart
Zwarte Piet is zwart
DUS Zwarte Piet is een neger!

Erg kort door de bocht.

Hóe Zwarte Piet uitgedost en gespeeld wordt is een tijdsbeeld, maar in wezen heeft zijn kleur zwart daar eigenlijk niets mee te maken. Het is immers geen huidskleur.

Wanneer men het -onjuiste- verband legt dat het zwart van Zwarte Piet het zwart is van huidskleur en niet het 'roet/git' zwart van een schoorsteenveger dan kan ik me voorstellen dat de manier van uitbeelden in vroegere tijden werd (of wordt) opgevat als negatief stereotyperend. Maar dan is in deze tijd die negatieve typering allang achterhaald. Je kan nu echt niet hard maken dat Zwarte Piet lui en dom is. Het is over het algemeen een vrolijke spring in het veld en tegenwoordig is hij vaak slimmer dat de Sint zelf. Maar negatief?....no way.

Ik ben overigens ook niet tegen een andere uitdossing of manier van uitbeelden, wel tegen het aanpassen van de kleur zwart om oneigenlijke redenen.
#ANONIEMwoensdag 19 augustus 2015 @ 13:29
quote:
15s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 13:17 schreef BlackNero het volgende:

[..]

Suriname was toch ook gewoon Nederland. Lijkt me niet zo complex toch? Of wil je nou zeggen dat het minder erg is omdat er nooit slaven in Drenthe te werk zijn gesteld?
Nee, Suriname was een kolonie en daarna een zelfstandig land binnen het Koninkrijk. Het was niet "gewoon" Nederland.

En ik wil alleen zeggen dat het argument "het is kwetsend voor de nakomelingen van de slaven die vroeger in Nederland tewerk zijn gesteld" niet opgaat.

Als ze in Suriname al of niet Sinterklaas willen vieren, is hun eigen keus daar.

[ Bericht 4% gewijzigd door #ANONIEM op 19-08-2015 13:30:09 ]
Tocadiscowoensdag 19 augustus 2015 @ 13:32
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 13:21 schreef Ryan3 het volgende:

[..]

Ja, maar je weet dat onze regeringen het liefst beste jongetje van de klas spelen hè.
In dit geval niet, "een dialoogtafel opzetten" is gewoon een retorisch trucje om niets te doen terwijl het lijkt alsof je er wel moeite in hebt gestopt.
Het werkt ongeveer op dezelfde manier als "wij herkennen ons niet in het geschetste beeld": Je lijkt te ontkennen maar puur juridisch gezien heb je helemaal niks ontkend of bevestigd.
luxerobotswoensdag 19 augustus 2015 @ 13:32
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 13:03 schreef J0kkebr0k het volgende:
Scherpe kritiek op Zwarte Piet
Van Rijn gaf vanochtend ruim een uur lang antwoord op de vragen die leden van de internationaal samengestelde VN-commissie gisteren hadden gesteld. Vragen gingen over etnisch profileren door de politie, de verplichte inburgeringscursus voor immigranten, de huisvesting van asielzoekers en ongedocumenteerden, over zwaarder bestraffen van discriminatie in het strafrecht en over de toonhoogte van het publieke debat. Maar de meeste tijd ruimden de commissieleden in voor scherpe kritiek op Zwarte Piet.

Commissieleden van Ierland tot Mauritius, van Zuid-Afrika tot Colombia en van Turkije tot de Verenigde Staten begonnen allemaal over Zwarte Piet als een overjarig symbool van racisme, waar Nederland snel mee moet afrekenen. De Colombiaanse afgevaardigde P.E. Murillo Martinez:

“Het schenden van mensenrechten kan niet worden gerechtvaardigd met een beroep op culturele traditie. Kinderen moeten er niet jaarlijks aan worden herinnerd dat ze van slaven afstammen.”
Landen als Colombia en Turkije lezen ons de les over racisme. Wat een gedrocht is die VN toch.
luxerobotswoensdag 19 augustus 2015 @ 13:33
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 13:32 schreef Tocadisco het volgende:

[..]

In dit geval niet, "een dialoogtafel opzetten" is gewoon een retorisch trucje om niets te doen terwijl het lijkt alsof je er wel moeite in hebt gestopt.
Het werkt ongeveer op dezelfde manier als "wij herkennen ons niet in het geschetste beeld": Je lijkt te ontkennen maar puur juridisch gezien heb je helemaal niks ontkend of bevestigd.
Quincy Gario, één van de aanstichters van dit debat, is al weggelopen van de dialoogtafel.
Weltschmerzwoensdag 19 augustus 2015 @ 13:36
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 13:28 schreef Montagui het volgende:

[..]

Tsk, tsk, je kan Zwarte Piet niet in 1 adem noemen met 'blackface'. Er is een wezenlijk verschil!

Het zwart van blackface is inderdaad een racistisch fenomeen én juist gebaseerd op huidskleur. Het 'roet/git'zwart van Zwarte Piet is dat overduidelijk niet.

Dat Zwarte Piet zwart is maakt hem nog geen neger en al helemaal niet een slaaf. Eerder een schoorsteenveger met een buitenissige uitdossing...

Er wordt door de anti-Pieten teveel geredeneerd in de trant van:

Negers zijn zwart
Zwarte Piet is zwart
DUS Zwarte Piet is een neger!

Erg kort door de bocht.

Hóe Zwarte Piet uitgedost en gespeeld wordt is een tijdsbeeld, maar in wezen heeft zijn kleur zwart daar eigenlijk niets mee te maken. Het is immers geen huidskleur.
De zoon van een vriend van me had opgegeven gespot dat er eentje niet helemaal goed geschminkt en dus geschminkt was, en toen was het over met zijn geloof in Sinterklaas.

quote:
Wanneer men het -onjuiste- verband legt dat het zwart van Zwarte Piet het zwart is van huidskleur en niet het 'roet/git' zwart van een schoorsteenveger dan kan ik me voorstellen dat de manier van uitbeelden in vroegere tijden werd (of wordt) opgevat als negatief stereotyperend. Maar dan is in deze tijd die negatieve typering allang achterhaald. Je kan nu echt niet hard maken dat Zwarte Piet lui en dom is. Het is over het algemeen een vrolijke spring in het veld en tegenwoordig is hij vaak slimmer dat de Sint zelf. Maar negatief?....no way.

Ik ben overigens ook niet tegen een andere uitdossing of manier van uitbeelden, wel tegen het aanpassen van de kleur zwart om oneigenlijke redenen.
Daarover zijn we het dan eens. Ik ben niet zo dol op de regenboog en de paarse pieten omdat je dan alle liedjes moet aanpassen en er met zwart niets mis is.

Alleen moet je je niet van domme houden als het over huidskleur en raciale karikatuur gaat want dat element zit er gewoon in en ligt er dik bovenop. Dat zag ik als kind al, nadat ik het ook in Kuifje in Afrika had gezien, dan is het niet gek dat volwassen mensen dat nu ook zien.
Ryan3woensdag 19 augustus 2015 @ 13:40
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 13:32 schreef Tocadisco het volgende:

[..]

In dit geval niet, "een dialoogtafel opzetten" is gewoon een retorisch trucje om niets te doen terwijl het lijkt alsof je er wel moeite in hebt gestopt.
Het werkt ongeveer op dezelfde manier als "wij herkennen ons niet in het geschetste beeld": Je lijkt te ontkennen maar puur juridisch gezien heb je helemaal niks ontkend of bevestigd.
Ja, maar ze gaan dus wel proberen om het Sinterklaasfeest te hervormen en in het najaar komen ze met een nieuw actieplan tegen discriminatie. Ze kunnen de intocht, door de NOS uitgezonden, dus idd aanpassen.
Volgens mij staat er niets in de wet over Sinterklaasfeest of over hoe Zwarte Piet eruit moet zien. Het is aan NL'ers om daarop te reageren.
Tocadiscowoensdag 19 augustus 2015 @ 13:43
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 13:33 schreef luxerobots het volgende:

[..]

Quincy Gario, één van de aanstichters van dit debat, is al weggelopen van de dialoogtafel.
Het is niet aan de Nederlandse overheid om mensen te dwingen aan de dialoog deel te nemen. Als ze de dialoogtafel opzetten hebben, ongeacht wie er wel of niet komt opdagen, aan hun toezeggingen voldaan.
Tocadiscowoensdag 19 augustus 2015 @ 13:48
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 13:40 schreef Ryan3 het volgende:

[..]

Ja, maar ze gaan dus wel proberen om het Sinterklaasfeest te hervormen en in het najaar komen ze met een nieuw actieplan tegen discriminatie. Ze kunnen de intocht, door de NOS uitgezonden, dus idd aanpassen.
Volgens mij staat er niets in de wet over Sinterklaasfeest of over hoe Zwarte Piet eruit moet zien. Het is aan NL'ers om daarop te reageren.
De politiek gaat niet over de inhoud van de door de NOS uitgezonden programma's, daar kunnen ze helemaal niks aan veranderen. En een voorstel van een mensenrechtencommissie om dan maar eventjes snel de staatsomroep onder politieke controle te brengen zie ik ook niet echt snel komen.
Ryan3woensdag 19 augustus 2015 @ 13:54
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 13:48 schreef Tocadisco het volgende:

[..]

De politiek gaat niet over de inhoud van de door de NOS uitgezonden programma's, daar kunnen ze helemaal niks aan veranderen. En een voorstel van een mensenrechtencommissie om dan maar eventjes snel de staatsomroep onder politieke controle te brengen zie ik ook niet echt snel komen.
Niet per decreet, maar ze kunnen degenen die dit programma maken dusdanig bewerken dat de intocht voldoet aan de eisen die volgende week vrijdag wellicht worden geformuleerd door ICERD.
Ringowoensdag 19 augustus 2015 @ 13:55
Beste nieuws van de dag.
Mutant01woensdag 19 augustus 2015 @ 13:57
quote:
14s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 13:55 schreef Ringo het volgende:
Beste nieuws van de dag.
Alleen maar om het gezicht van de extremistische pro-Pieten te zien inderdaad.

Verder zal het mij aan mijn anus roesten.
polderturkwoensdag 19 augustus 2015 @ 14:00
Zoals het nu gaat voorspel ik dat we binnen 3 jaar we geen zwarte piet meer hebben.
Tocadiscowoensdag 19 augustus 2015 @ 14:00
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 13:54 schreef Ryan3 het volgende:

[..]

Niet per decreet, maar ze kunnen degenen die dit programma maken dusdanig bewerken dat de intocht voldoet aan de eisen die volgende week vrijdag wellicht worden geformuleerd door ICERD.
Als ooit uitkomt dat een regering op jouw aanwijzen de media onder druk gaat zetten (en dat komt uit, je kunt vrijwel niets meer verborgen houden anno 2015) ben je als mensenrechtencommisie al je legitimiteit kwijt, dan kun je direct je kantoortje leegruimen en een nieuw baantje gaan zoeken. Gezien de ernst van de schending waar ze tegen op proberen te treden is dat het risico niet waard.
Weltschmerzwoensdag 19 augustus 2015 @ 14:01
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 13:48 schreef Tocadisco het volgende:

[..]

De politiek gaat niet over de inhoud van de door de NOS uitgezonden programma's, daar kunnen ze helemaal niks aan veranderen. En een voorstel van een mensenrechtencommissie om dan maar eventjes snel de staatsomroep onder politieke controle te brengen zie ik ook niet echt snel komen.
Kondig gewoon even een nieuw bezuinigingsrondje aan, en de NOS vertelt braaf wat de regering wil horen. Die onafhankelijkheid is een farce sinds de regering openlijk over de financiering beslist en over de programma's debatteert.
Harlonwoensdag 19 augustus 2015 @ 14:02
Dit weer van de "mensenrechtenraad" van de VN? Die raad die door Annan volledig werd afgebrand omdat die raad een bijzonder slechte grap was? vrijwel dagelijks Israel veroordelen en tot verantwoording roepen, maar de mensenrechten schendingen in Sudan etc spraken ze zich niet over uit.
voetbalmanager2woensdag 19 augustus 2015 @ 14:03
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 augustus 2015 23:46 schreef Bombvis het volgende:

[..]

Volgens mij is er geen rustpauze geweest
Ieder jaarhet hele jaar door een zwarte pietendiscussie _O_
Ryan3woensdag 19 augustus 2015 @ 14:05
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 14:00 schreef Tocadisco het volgende:

[..]

Als ooit uitkomt dat een regering op jouw aanwijzen de media onder druk gaat zetten (en dat komt uit, je kunt vrijwel niets meer verborgen houden anno 2015) ben je als mensenrechtencommisie al je legitimiteit kwijt, dan kun je direct je kantoortje leegruimen en een nieuw baantje gaan zoeken. Gezien de ernst van de schending waar ze tegen op proberen te treden is dat het risico niet waard.
Volgens het artikel beïnvloedt dat ICERD-lid Kut in feite ook al onze rechtspleging.

Ligt er nogmaals aan of onze regering hier echt mee aan de slag wil gaan, of alleen maar wat intenties uitspreekt natuurlijk. Als zou blijken dat de intocht aangepast wordt en dat dat stiekem gedaan wordt op instigatie van de regering dan is dat voor de regering wrs een veel groter probleem. Dan gaan NL'ers massaal de kont tegen de kribbe gooien. Dus het zal wel zo'n vaart idd niet nemen, daar heb je wel gelijk in wrs.
Mutant01woensdag 19 augustus 2015 @ 14:07
De intocht is sowieso aangepast vanwege de etnische spanningen die het (heeft) veroorzaakt. Daar hoeft de VN verder niets over te zeggen. Dat is gewoon lokaal beleid.
Infectionwoensdag 19 augustus 2015 @ 14:09
Neemt überhaupt iemand die hele VN nog serieus? Een lachertje zijn ze.

[ Bericht 0% gewijzigd door Infection op 19-08-2015 14:21:01 ]
Ryan3woensdag 19 augustus 2015 @ 14:10
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 14:07 schreef Mutant01 het volgende:
De intocht is sowieso aangepast vanwege de etnische spanningen die het (heeft) veroorzaakt. Daar hoeft de VN verder niets over te zeggen. Dat is gewoon lokaal beleid.
Ja, minimaal: paar roetveeg Pieten, regenboog Pieten, stroopwafel Pieten en witte Pieten, maar een succes was het niet. Ik denk dat men vanuit ICERD meer zal inzetten op de afschaffing van de Zwarte Piet figuur. Maar goed dat zal volgende week vrijdag blijken.
Mutant01woensdag 19 augustus 2015 @ 14:12
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 14:10 schreef Ryan3 het volgende:

[..]

Ja, minimaal: paar roetveeg Pieten, regenboog Pieten, stroopwafel Pieten en witte Pieten, maar een succes was het niet. Ik denk dat men vanuit ICERD meer zal inzetten op de afschaffing van de Zwarte Piet figuur. Maar goed dat zal volgende week vrijdag blijken.
Die 'minimale' aanpassingen zijn voor de pro-Pieten al een hartverzakking waard. Ze zijn dus kennelijk niet zo minimaal. Zwarte Pieten zijn namelijk niet zwart - hoe kan je dat een minimale aanpassing noemen? En geen succes? De kinderen merken er bar weinig van.
DrMabusewoensdag 19 augustus 2015 @ 14:12
nasnigger.jpg?w=423&h=597

kelisnigger.jpg?w=306&h=551

Hier je over opwinden en alle zwarte "nigger dit" en "nigger dat"- "muziek" die dagelijks via de media de lucht in gaat en zo wereldwijd hoor en zichtbaar is links laten liggen.

Blijft opmerkelijk.
#ANONIEMwoensdag 19 augustus 2015 @ 14:19
VN :') Meest nutteloze organisatie ooit!
Ryan3woensdag 19 augustus 2015 @ 14:20
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 14:12 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Die 'minimale' aanpassingen zijn voor de pro-Pieten al een hartverzakking waard. Ze zijn dus kennelijk niet zo minimaal. Zwarte Pieten zijn namelijk niet zwart - hoe kan je dat een minimale aanpassing noemen? En geen succes? De kinderen merken er bar weinig van.
Ja, dat klopt idd, maar voor de anti's gaat het niet ver genoeg. Het zal er aan liggen wat ICERD vindt dat er aan het racistische Sinterklaasfeest moet gebeuren. Beetje aanpassen, geleidelijk opvoeren en dan uiteindelijk Zwarte Piet exit over zeg iets van 5 jaar.
Of meteen cold turkey.
Nu staan er iig twee onverzoenlijke groepen tegenover elkaar.
Karrswoensdag 19 augustus 2015 @ 14:23
Wat een geklaag over een kinderfeest :')
H.FRwoensdag 19 augustus 2015 @ 14:32
Nederland in zijn hemd als ze er niks mee doen :')

Als er een organisatie is die Nederland niet al te serieus moet nemen is dat de VN wel.
RobbieRonaldwoensdag 19 augustus 2015 @ 14:49
quote:
10s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 14:23 schreef Karrs het volgende:
Wat een geklaag over een kinderfeest :')
Dit. Hoe langer je er overna denkt, hoe zieliger het wordt :N
#ANONIEMwoensdag 19 augustus 2015 @ 14:58
Kan die mensenrechtenclub van de VN niet beter heel kritisch zijn over bijvoorbeeld politiegeweld tegen zwarten in de VS? Lijkt me toch een stukje dringender dan een kinderfeest waardoor een klein groepje zwarten zich "gediscrimineerd" voelt.
voetbalmanager2woensdag 19 augustus 2015 @ 15:02
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 05:06 schreef JaxStrumley het volgende:
Er zit ook een Belg tussen zie ik... die zou toch bekend moeten zijn met de traditie en weten dat er totaal geen racistische gedachte achter zit.
Is hij ook.
quote:
Het Belgische VN-comitélid Marc Bossuyt vertelde zijn toehoorders dat het sinterklaasfeest een onschuldige jeugdtraditie is en niets met kolonialisme en slavernij te maken heeft. Andere leden gaven weer aan dat het niet gaat om de oorsprong van het feest, maar dat het belangrijk is hoe de mensen het nu ervaren.
http://www.telegraaf.nl/b(...)e_Piet_bij_VN__.html
Childofthe90swoensdag 19 augustus 2015 @ 15:05
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 15:02 schreef voetbalmanager2 het volgende:
hoe de mensen het nu ervaren.
Laten we vooral op de sentimenten afgaan van een groep mensen die al ruim 150 jaar in een slachtofferrol zit.
RobbieRonaldwoensdag 19 augustus 2015 @ 15:06
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 15:02 schreef voetbalmanager2 het volgende:
Het Belgische VN-comitélid Marc Bossuyt vertelde zijn toehoorders dat het sinterklaasfeest een onschuldige jeugdtraditie is en niets met kolonialisme en slavernij te maken heeft. Andere leden gaven weer aan dat het niet gaat om de oorsprong van het feest, maar dat het belangrijk is hoe de mensen het nu ervaren.
Dus eigenlijk zeggen ze: Niet verder kijken dan je neus lang is, jezelf vooral niet verdiepen.
Basp1woensdag 19 augustus 2015 @ 15:08
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 15:02 schreef voetbalmanager2 het volgende:
maar dat het belangrijk is hoe de mensen het nu ervaren.
Dus als er 0.5% van onze bevolking psychopatisch is en dit als discriminatie ervaren moeten we aan deze psychoten toegeven. :')
voetbalmanager2woensdag 19 augustus 2015 @ 15:08
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 15:05 schreef Childofthe90s het volgende:

[..]

Laten we vooral op de sentimenten afgaan van een groep mensen die al ruim 150 jaar in een slachtofferrol zit.
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 15:06 schreef RobbieRonald het volgende:

[..]

Dus eigenlijk zeggen ze: Niet verder kijken dan je neus lang is, jezelf vooral niet verdiepen.
Tja, eerst was zwarte piet gebaseerd op slavernij en nu ze dat blijkbaar niet hard kunnen maken, gaat het vooral over hoe mensen zwarte piet ervaren.
voetbalmanager2woensdag 19 augustus 2015 @ 15:08
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 15:08 schreef Basp1 het volgende:

[..]

Dus als er 0.5% van onze bevolking psychopatisch is en dit als discriminatie ervaren moeten we aan deze psychoten toegeven. :')
Volgens sommige VN-leden wel ja.
Ringowoensdag 19 augustus 2015 @ 15:09
quote:
6s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 13:57 schreef Mutant01 het volgende:

Alleen maar om het gezicht van de extremistische pro-Pieten te zien inderdaad.

Verder zal het mij aan mijn anus roesten.
Exact.
luxerobotswoensdag 19 augustus 2015 @ 15:10
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 15:06 schreef RobbieRonald het volgende:

[..]

Dus eigenlijk zeggen ze: Niet verder kijken dan je neus lang is, jezelf vooral niet verdiepen.
Nederland is een kleine speler, alleen België helpt een handje. De meerderheid van de landen beslist, het is gewoon een politiek spelletje waarbij landen als Mauritius, Turkije en Colombia ons de les kunnen lezen.
Childofthe90swoensdag 19 augustus 2015 @ 15:11
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 15:10 schreef luxerobots het volgende:

[..]

Nederland is een kleine speler, alleen België helpt een handje. De meerderheid van de landen beslist, het is gewoon een politiek spelletje waarbij landen als Mauritius, Turkije en Colombia ons de les kunnen lezen.
En daarom moeten we dit instituut niet al te serieus nemen.
Carawoensdag 19 augustus 2015 @ 15:16
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 15:10 schreef luxerobots het volgende:

[..]

Nederland is een kleine speler, alleen België helpt een handje. De meerderheid van de landen beslist, het is gewoon een politiek spelletje waarbij landen als Mauritius, Turkije en Colombia ons de les kunnen lezen.
Dat het nieuws er uberhaupt aandacht aan besteed.
De VN is niets, gewoon. Het stelt niets voor, het is lucht.
Landen als fucking Columbia en Turkije die ons even de les lezen over hoe de wereld hoort te werken, dat ze zich de ogen uit de kop mogen schamen. Los van deze hele zwarte piet business. :r
#ANONIEMwoensdag 19 augustus 2015 @ 15:17
Verf toch gewoon blauw. Zijn we van al dat gezeik af. Vijf jaar later weet niemand meer beter.
Montaguiwoensdag 19 augustus 2015 @ 15:21
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 15:08 schreef voetbalmanager2 het volgende:

[..]

[..]

Tja, eerst was zwarte piet gebaseerd op slavernij en nu ze dat blijkbaar niet hard kunnen maken, gaat het vooral over hoe mensen zwarte piet ervaren.
Jeetje, er zijn zoveel dingen die deze of gene als negatief kan ervaren. Zullen we dan alles maar afschaffen wat ook maar iemand 'kan' kwetsen? Of zullen we zeggen tegen die enkeling, of dat groepje, dat we ze wel kunnen begrijpen maar dat het maatschappelijk belang van een grote groep mensen nou eenmaal zwaarder weegt dan die van een kleine groep of enkeling. Zeker in het geval er geen sprake is van strafbare, discriminatoire of racistische praktijken. Kunnen ze dat dan niet accepteren dan zijn er diverse soorten zorginstituten die hen met het verwerken ervan kunnen bijstaan.
Ringowoensdag 19 augustus 2015 @ 15:21
Tja, lieve mensen, we zijn niet alleen op de wereld. Take it for granted.
Ryan3woensdag 19 augustus 2015 @ 15:30
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 15:17 schreef Jigzoz het volgende:
Verf toch gewoon blauw. Zijn we van al dat gezeik af. Vijf jaar later weet niemand meer beter.
Dat vinden de smurfen niet goed.
crystal_methwoensdag 19 augustus 2015 @ 15:33
quote:
Alle VN-lidstaten die het anti-rassendiscriminatieverdrag hebben ondertekend moeten elke vier jaar vertellen welke stappen ze hebben gezet om discriminatie uit te bannen. Vandaag is Nederland aan de beurt.
quote:
De thema's die worden behandeld zijn onder andere de kwestie rond Zwarte Piet, etnisch profileren door de politie en arbeidsdiscriminatie. Naast de verslagen van de Nederlandse delegatie bekijkt het VN-comité ook twee schaduwrapporten van maatschappelijke organisaties. Een van die schaduwrapporten is samengesteld door Eefje de Kroon van het Nederlands Juristen Comité voor de Mensenrechten.
http://nos.nl/artikel/205(...)nd-over-racisme.html

De opmerkingen van het comité zijn gebaseerd op verslagen opgesteld door Nederlandse instellingen, instellingen die de Nederlandse wetgever zelf heeft opgericht (Wet van 24 november 2011, houdende de oprichting van het College voor de Rechten van de Mens). De kritiek komt dus uit Nederland zelf.
#ANONIEMwoensdag 19 augustus 2015 @ 15:39
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 15:21 schreef Montagui het volgende:

[..]

Jeetje, er zijn zoveel dingen die deze of gene als negatief kan ervaren. Zullen we dan alles maar afschaffen wat ook maar iemand 'kan' kwetsen? Of zullen we zeggen tegen die enkeling, of dat groepje, dat we ze wel kunnen begrijpen maar dat het maatschappelijk belang van een grote groep mensen nou eenmaal zwaarder weegt dan die van een kleine groep of enkeling. Zeker in het geval er geen sprake is van strafbare, discriminatoire of racistische praktijken. Kunnen ze dat dan niet accepteren dan zijn er diverse soorten zorginstituten die hen met het verwerken ervan kunnen bijstaan.
Het gaat ze er niet om of om het nou racistisch is of niet. Ook al hadden we direct de kleur veranderd, dan zouden ze over iets anders beginnen. Uiteindelijk komt het tot het niveau dat er meer witte toetsen dan zwarte toetsen op de piano zitten. Wat moeten kinderen wel niet denken als ze dat zien?!
DDDDDaafwoensdag 19 augustus 2015 @ 15:42
Komen er in de sinterklaastijd dan ook blauwhelmen in de Nederlandse straten te staan om het zwarte pietenverbod te handhaven? En gaan er dan ook razzia's plaatsvinden om iedereen, die aanwezig is bij een illegale Sinterklaasviering, in een "heropvoedingskamp" te smijten?
Montaguiwoensdag 19 augustus 2015 @ 15:45
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 15:33 schreef crystal_meth het volgende:

[..]

[..]

http://nos.nl/artikel/205(...)nd-over-racisme.html

De opmerkingen van het comité zijn gebaseerd op verslagen opgesteld door Nederlandse instellingen, instellingen die de Nederlandse wetgever zelf heeft opgericht (Wet van 24 november 2011, houdende de oprichting van het College voor de Rechten van de Mens). De kritiek komt dus uit Nederland zelf.
Uiteraard, daar zijn dat soort instellingen ook voor. Zij zijn er om de Rechten van de Mens te waarborgen.

Alleen jammer dat alleen maar naar de klagers geluisterd wordt en niet naar die van (in dit geval) de overgrote meerderheid. Waar zijn hun Rechten van de Mens ineens gebleven? -O-

http://www.njcm.nl/site/uploads/download/625
MakkieRwoensdag 19 augustus 2015 @ 15:55
quote:
15s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 12:21 schreef BlackNero het volgende:

[..]

[..]

;(

Slavernij vond in Afrika zelf plaats in de zin van dat ze daar gevangen werden? Want volgens mij werden er een aantal toch op een boot(lol) gezet richting het westen..

Niet in Nederland als in niet op ons vaste land? Want volgens mij komen de meeste donkere mensen In Nederland uit (oud)Nederlandse overzeese gebieden..

Het vervelendste van deze discussie zijn die non-argumenten van beide partijen.
Nee ik heb het over bijvoorbeeld de katoen plantages, even puur hypothetisch gesteld.
Stel je voor een Nederlandse boer die emigreert eeuwen geleden naar een ver land om daar een plantage te beginnen. Slavernij in dat land is normaal en dus maakt hij zich daar schuldig aan. Het is niet onmogelijk dat zo'n boer er zijn pleziertjes aan overhoudt met inwoners van dat land. Daar komen kinderen uit voort en zo heb je al snel hele beschavingen die zijn voortgekomen uit deze boer.
Lothirielwoensdag 19 augustus 2015 @ 16:11
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 15:17 schreef Jigzoz het volgende:
Verf toch gewoon blauw. Zijn we van al dat gezeik af. Vijf jaar later weet niemand meer beter.
Waarom zou je toegeven aan de eisen van een enorm kleine minderheid? De VN heeft zich hier overigens al niet mee te bemoeien, dus daarmee is de kous snel af.

Als je niks van Sinterklaas moet hebben ga je maar op 5 en 6 december eventjes de stad uit.
Childofthe90swoensdag 19 augustus 2015 @ 16:12
quote:
quote:
Per January 1, 2013, the Ministry of Education, Culture and Science stopped structural funding for awareness and fostering commemoration of the history and legacy of slavery. Consequently, there is no guarantee that the commemoration of slavery will be held every year, or that the knowledge on the history and legacy of slavery will be preserved. This is unacceptable in a country that has a deep history of slavery and colonialism, and still substantial levels of racism and discrimination today. The government should make sufficient funds available to address its slavery past, and ensure an annual commemoration, with structural, multi-annual support. This would only be appropriate considering WWII and the National Committee 4 and 5 May do receive this support, in order to ensure that past atrocities are not forgotten.
Waarom moet de slavernij ieder jaar worden herdacht? Denken ze serieus dat tegen het jaar 2100 wij de Tweede Wereldoorlog nog jaarlijks herdenken? En daarbij heeft de Tweede Wereldoorlog impact gehad op de Nederlandse samenleving, slavernij is niet iets wat plaatsvond in Nederland, maar in Suriname en Indonesië. Daar zijn jaarlijkse herdenkingen op z'n plaats, niet hier. Je kunt je verder afvragen waarom wij alleen de koloniale slavernij herdenken, en niet de Romeinse slavernij of de slavernij in Afrika zelf.
Lothirielwoensdag 19 augustus 2015 @ 16:15
Ja ik vind het altijd grappig dat geblaat over slavernij als je bedenkt dat de Arabieren bijvoorbeeld minstens zoveel aan slavernij hebben gedaan en hen wordt niks in de weg gelegd... Vooral 'grappig' is dat in landen zoals Qatar moderne slavernij nog steeds bestaat - denk aan de WK-stadions.

Ik vind overigens ook dat we de massale slachtingen door de Mongolen moeten herdenken, zij moordden in de jaren van hun expansie zo'n 30 procent van de wereldbevolking uit :').
icecreamfarmer_NLwoensdag 19 augustus 2015 @ 16:20
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 augustus 2015 22:46 schreef Wespensteek het volgende:

[..]

Hoe komen ze er toch op, wanneer is de slavernij eigenlijk afgeschaft in 1900 of zo dat er nu nog kinderen van slaven worden geboren?
Het ergste is nog dat het merendeel niet eens achter kleinkinderen van slaven zijn.
pokkerdepokwoensdag 19 augustus 2015 @ 16:20
dat hele sinterklaasfeest boeit toch geen ene reet, laten we nou eerlijk zijn. gewoon afschaffen die ellende.
luxerobotswoensdag 19 augustus 2015 @ 16:28
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 16:20 schreef pokkerdepok het volgende:
dat hele sinterklaasfeest boeit toch geen ene reet, laten we nou eerlijk zijn. gewoon afschaffen die ellende.
dat hele kerstfeest boeit toch geen ene reet, laten we nou eerlijk zijn. gewoon afschaffen die ellende.
Lothirielwoensdag 19 augustus 2015 @ 16:28
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 augustus 2015 22:46 schreef Wespensteek het volgende:

[..]

Hoe komen ze er toch op, wanneer is de slavernij eigenlijk afgeschaft in 1900 of zo dat er nu nog kinderen van slaven worden geboren?
Nederlandse slavernij is volledig afgeschaft op 1 juli 1863, lees ik na wat opzoekwerk. Slavernij in Nederland is al afwezig in Nederland sinds de opkomst van het Christendom (6-8ste eeuw). Horigen tel ik dan niet mee, maar goed dat waren de Nederlanders zelf die daar onder te lijden hadden.

Overigens dit stukje doet mij besluiten dat de Nederlanders en andere Europeanen ook te klagen hebben:

quote:
"Een vaak onderschat[2], of soms zelfs verzwegen[3] aspect van de slavernij in Nederland is de rol van de Nederlander als slaaf in de moderne geschiedenis.

Met name Noord-Afrikaanse kapers en handelaren, ook wel bekend als Barbarijse zeerovers, maar ook Turken, hadden het gemunt op Europeanen voor onder andere bouwprojecten en als galeislaaf, in Noord-Afrika. Ook werden slaven niet zelden gehouden met het oog op het verkrijgen van losgeld van familie of geloofsgenoten van de slaaf. Deze christenslaven werden zowel gevangen genomen tijdens het kapen van zeeschepen, als ook geroofd van de Europese kusten, waaronder de Nederlandse. Zelfs tot in IJslandse en Noord-Amerikaanse kustgemeenschappen zijn aanvallen gemeld.

Het probleem van de roof van christenslaven wordt met name groot in de zeventiende en achtiende eeuw. Van de naar schatting 1 a 1,25 miljoen Europeanen die op deze wijze als slaaf gevangen genomen worden, zijn naar schatting 10 a 12.000 Nederlanders.[4]. Barbarijse zeerovers schrokken daarbij niet terug om zelfs slaven in Nederlandse kustdorpen voor de handel gevangen te nemen."
Die Noord-Afrikanen en Turken toch :( Hebben we daar al excuses voor gekregen? _O-
Wespensteekwoensdag 19 augustus 2015 @ 16:29
quote:
9s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 16:28 schreef Lothiriel het volgende:
Horigen tel ik dan niet mee, maar goed dat waren de Nederlanders zelf die daar onder te lijden hadden.
Wat natuurlijk ook ernstig genoeg is. Onze adel moet ook betalen.
Lothirielwoensdag 19 augustus 2015 @ 16:30
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 16:29 schreef Wespensteek het volgende:

[..]

Wat natuurlijk ook ernstig genoeg is. Onze adel moet ook betalen.
Inderdaad :Y

Ik wou het niet minimaliseren hoor, maar het leek me in dit geval niet zo relevant mbt het onderwerp.
pokkerdepokwoensdag 19 augustus 2015 @ 16:33
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 16:28 schreef luxerobots het volgende:

[..]

dat hele kerstfeest boeit toch geen ene reet, laten we nou eerlijk zijn. gewoon afschaffen die ellende.
gewoon alleen oud en nieuw. desnoods met een boom en kadotjes voor de kids.
Montaguiwoensdag 19 augustus 2015 @ 16:46
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 16:33 schreef pokkerdepok het volgende:

[..]

gewoon alleen oud en nieuw. desnoods met een boom en kadotjes voor de kids.
Na die 2012 Maya kalender hype vind ik oud en nieuw eigenlijk ook wel overrated...
maniack28woensdag 19 augustus 2015 @ 16:51
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 12:08 schreef Igen het volgende:

[..]

Waarom zou dat laatste moeten? De VN en al die mensenrechtenorganisaties hameren op rechten voor culturele groeperingen. Moslimzwemuurtjes, speciaal onderwijs, suikerfeest, Kwakoe-festival zonder blanke organisatoren, een paspoort met een pasfoto in klederdracht, halal/kosjer slachten, noem het allemaal maar op. Ik vind dat allemaal hartstikke prima. Maar waarom zou je als meerderheidscultuur dan ook niet bepaalde gebruiken mogen hebben waar minderheden niet per se helemaal volwaardig aan mee kunnen/willen doen?
Touche!

Ik geloof ook niet in God en ik vind het discriminerend dat ik anders aangekeken wordt door gelovigen. Ze nemen met niet serieus, omdat ik een aanhanger ben van wetenschap en ze dreigen dat ik naar de hel ga. Ook kan ik niet aan de slag bij een christelijke werkgever, ze accepteren niet dat ik andere normen en waarden heb.

Hoe is dat anders? Met Sinterklaas gebeurt precies hetzelfde, maar omdat het geen geloof is gaan we het verbieden. Er zijn echt miljoenen mensen die discrimineren, verwerpelijke uitspraken doen uit naam van alles en nog wat, maar een simpel kinderfeest, wat niemand pijn doet, waar geen politieke agenda of achterlijk geloof achter zit drukken we de kop in omdat een stel zwarte mensen vinden dat zwarte piet teveel op hun lijkt en daarmee de slavernij benadrukt.
maniack28woensdag 19 augustus 2015 @ 16:51
OH... en ik ben wit, dus ik lijk op Rutte en mensen pesten me daarmee :')
hugecoollwoensdag 19 augustus 2015 @ 16:59
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 15:17 schreef Jigzoz het volgende:
Verf toch gewoon blauw. Zijn we van al dat gezeik af. Vijf jaar later weet niemand meer beter.
Is praktisch gezien niet echt handig
Geraltwoensdag 19 augustus 2015 @ 17:05
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 augustus 2015 22:34 schreef J0kkebr0k het volgende:
Het kabinet heeft de afgelopen maanden steeds gezegd dat veranderingen uiteindelijk 'vanuit de samenleving' moet komen.
Het zou het kabinet in deze kwestie potdomme netjes staan als ze eens wat daadkrachtiger op zouden treden en tegen heel die VN zouden zeggen: "Handen af van Zwarte Piet! Dit is ons feestje en wij laten dat niet verstieren door jullie! Doe er maar wat aan. Succes. Wij werken NIET mee!".
Weltschmerzwoensdag 19 augustus 2015 @ 17:05
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 12:08 schreef Igen het volgende:

[..]

Waarom zou dat laatste moeten? De VN en al die mensenrechtenorganisaties hameren op rechten voor culturele groeperingen. Moslimzwemuurtjes, speciaal onderwijs, suikerfeest, Kwakoe-festival zonder blanke organisatoren, een paspoort met een pasfoto in klederdracht, halal/kosjer slachten, noem het allemaal maar op. Ik vind dat allemaal hartstikke prima. Maar waarom zou je als meerderheidscultuur dan ook niet bepaalde gebruiken mogen hebben waar minderheden niet per se helemaal volwaardig aan mee kunnen/willen doen?
Omdat het een kinderfeest is en de behoefte van de bozeblankman om zwarten uit te sluiten van hun traditie en cultuur dan de situatie in schoolklassen gaat verstieren?
#ANONIEMwoensdag 19 augustus 2015 @ 17:21
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 17:05 schreef Weltschmerz het volgende:

[..]

Omdat het een kinderfeest is en de behoefte van de bozeblankman om zwarten uit te sluiten van hun traditie en cultuur dan de situatie in schoolklassen gaat verstieren?
Dan doen de scholen die daar een probleem mee hebben toch lekker wat anders?

Daar is verder geen landelijke bemoeienis of discussie voor nodig.

Andersom zou je anders bijv. ook wel een landelijk verbod kunnen invoeren om op scholen het suikerfeest te vieren omdat misschien ergens op sommige scholen wat kinderen uit een extreem-rechtse omgeving daar slecht op zouden kunnen reageren. Dat zou natuurlijk ook nergens op slaan en een idiote inperking van de culturele vrijheden zijn.

[ Bericht 18% gewijzigd door #ANONIEM op 19-08-2015 17:36:30 ]
MevrouwPuffwoensdag 19 augustus 2015 @ 17:59
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 08:09 schreef Isabeau het volgende:

[..]

Waar gaat dat boek over?
quote:
De houten klazen. Adri Kooijman

Paperback,Sijthofff 1972, 186 blz

Een groepje Nederlanders vestigt zich als immigranten in het buitenland. Het zijn vriendelijke hardwerkende mensen, graag bereid zich met de plaatselijke bevolking te assimileren. Slechts 1 enkel onschuldig "volkseigen" willen ze bewaren: Sint Nicolaas moet blijven. En dit wordt uiteindelijk hun ondergang. Want de omgeving vindt dat gedoe met zak en roe en verklede mannen maar een rare zaak. Wederzijds onbegrip leidt tot actie en reactie. De immigrantren gaan steeds meer waarde hechten aan hun folkloristsch gebeuren en zo ontaardt het vriendelijke St Nicolaas gebeuren in een fanatieke geloofsbelijdenis en fanatieke geloofsvervolging......
Fir3flywoensdag 19 augustus 2015 @ 18:10
quote:
3s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 17:59 schreef MevrouwPuff het volgende:

[..]

[..]

Dat klinkt best grappig eigenlijk.
MevrouwPuffwoensdag 19 augustus 2015 @ 18:14
quote:
14s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 18:10 schreef Fir3fly het volgende:

[..]

Dat klinkt best grappig eigenlijk.
Vond het ook best een aardig boek. Zal het eens zoeken als ik weer in zeeland ben.
Prutzenbergwoensdag 19 augustus 2015 @ 18:26
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 13:40 schreef Ryan3 het volgende:

[..]
...
Volgens mij staat er niets in de wet over Sinterklaasfeest of over hoe Zwarte Piet eruit moet zien. Het is aan NL'ers om daarop te reageren.
Er zijn wel degelijk normen waar het Sinterklaasfeest aan dient te voldoen, te weten de NEN0512. oO/
MevrouwPuffwoensdag 19 augustus 2015 @ 18:32
quote:
12s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 18:26 schreef Prutzenberg het volgende:

[..]

Er zijn wel degelijk normen waar het Sinterklaasfeest aan dient te voldoen, te weten de NEN0512. oO/
Mooi :D
#ANONIEMwoensdag 19 augustus 2015 @ 18:32
quote:
12s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 18:26 schreef Prutzenberg het volgende:

[..]

Er zijn wel degelijk normen waar het Sinterklaasfeest aan dient te voldoen, te weten de NEN0512. oO/
:o :D

Misschien kunnen we dan ook wel gewoon tegen de VN zeggen dat we de bezwaren inzien maar dat we verandering graag samenhangend naar aanleiding van een tzt. in te voeren EU-richtlijn ter harmonisatie van de Sinterklaasviering doen. ;)

(Ik bedoel, het kan toch niet zo zijn dat Piet in België wél gewoon zwart blijft, toch?)
topdeckwoensdag 19 augustus 2015 @ 18:32
beide kampen zijn echt irritant zeg :') kom met eens met een compromis en focussen op belangrijkere zaken
Prutzenbergwoensdag 19 augustus 2015 @ 18:42
Van bovenaf verandering opleggen gaat niet werken. Ik adviseer iedereen om het feest gewoon te vieren zoals hij zelf wil. Zo evolueert de traditie op natuurlijke wijze en wie weet hebben we over 20 jaar een groene klaas met oranje pieten o.i.d. Of vier het niet (maar stop dan met klagen).
Ferdowoensdag 19 augustus 2015 @ 18:59
quote:
Het Turkse lid meende een trend te kunnen destilleren uit de selectie van gerechtelijke vonnissen die in het Nederlandse rapport was opgenomen. “Een aanklacht wegens antisemitisme leidt vrijwel altijd tot een veroordeling. Bij andere bevolkingsgroepen niet.” Hij voorspelde dan ook dat Geert Wilders zal worden vrijgesproken. “Ik hoop dat ik ongelijk krijg.”
Ja hoor, ook bij dit onderwerp krijg je dit misplaatste gecalimero nog voor je kiezen. _O- :') "De johoden worden vohohoorgetrohoken!" :'(

Donder even lekker op, idioot! :')
DrDentzwoensdag 19 augustus 2015 @ 19:00
quote:
6s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 10:04 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Zeg ik ook altijd tegen PVV'ers.
Dan moet je ook niet mopperen
ems.woensdag 19 augustus 2015 @ 19:05
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 18:42 schreef Prutzenberg het volgende:
Van bovenaf verandering opleggen gaat niet werken. Ik adviseer iedereen om het feest gewoon te vieren zoals hij zelf wil. Zo evolueert de traditie op natuurlijke wijze en wie weet hebben we over 20 jaar een groene klaas met oranje pieten o.i.d. Of vier het niet (maar stop dan met klagen).
Ga weg met je vieze logica en vuige rationaliteit! :( Iedereen moet hetzelfde feestje vieren als ik!
Ryan3woensdag 19 augustus 2015 @ 19:38
quote:
12s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 18:26 schreef Prutzenberg het volgende:

[..]

Er zijn wel degelijk normen waar het Sinterklaasfeest aan dient te voldoen, te weten de NEN0512. oO/
Ik heb het even doorgenomen, er staat niets over in hoe Zwarte Piet eruit moet zien, toch?
#ANONIEMwoensdag 19 augustus 2015 @ 19:50
quote:
7s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 16:11 schreef Lothiriel het volgende:

[..]

Waarom zou je toegeven aan de eisen van een enorm kleine minderheid?
Waarom niet?
Revolution-NLwoensdag 19 augustus 2015 @ 19:53
Dit jaar wederom maar wederom mijn oldskool Pieten outfit van Zolder halen tijdens sinterklaas.

Flikker op. Politiek correct gedrag veroorzaakt door een stel jankende figuren die zichzelf bewust de slachtofferrol aanmeten, ik doe daar niet aan mee :W
bedachtzaamwoensdag 19 augustus 2015 @ 19:53
Is dit nu gewoon sensatie van de media? ik kom in het verslag slechts een keer black pete tegen.
Het gaat vooral over discriminatie op de arbeidsmarkt onder andere.

Committee on the Elimination of Racial Discrimination considers the report of the Netherlands
Prutzenbergwoensdag 19 augustus 2015 @ 20:14
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 19:53 schreef bedachtzaam het volgende:
Is dit nu gewoon sensatie van de media? ik kom in het verslag slechts een keer black pete tegen.
Het gaat vooral over discriminatie op de arbeidsmarkt onder andere.

Committee on the Elimination of Racial Discrimination considers the report of the Netherlands
Ja natuurlijk! Anders moeten ze berichten over TTIP en zo... :{
Lothirielwoensdag 19 augustus 2015 @ 20:14
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 19:50 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Waarom niet?
Omdat de meeste mensen zwarte piet prima vinden zoals deze is. Als 'we' (meerderheid) gehoor zouden geven aan alle verzuchtingen van elke kleine groep, man man :')
Prutzenbergwoensdag 19 augustus 2015 @ 20:16
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 19:05 schreef ems. het volgende:

[..]

Ga weg met je vieze logica en vuige rationaliteit! :( Iedereen moet hetzelfde feestje vieren als ik!
Ja meneer. O-)
#ANONIEMwoensdag 19 augustus 2015 @ 20:28
quote:
9s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 20:14 schreef Lothiriel het volgende:

[..]

Omdat de meeste mensen zwarte piet prima vinden zoals deze is. Als 'we' (meerderheid) gehoor zouden geven aan alle verzuchtingen van elke kleine groep, man man :')
Dan...? Wat?
pokkerdepokwoensdag 19 augustus 2015 @ 20:30
quote:
1s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 16:46 schreef Montagui het volgende:

[..]

Na die 2012 Maya kalender hype vind ik oud en nieuw eigenlijk ook wel overrated...
haha ja...
maar daar zie ik nog wat in, de mid-winter. uiteindelijk is kerst, sinterklaas en oud en nieuw allemaal mid-winter, het is niet voor niets allemaal in december bij elkaar gepropt.. gewoon hetzelfde feestje, andere tradities.

sint en zwarte piet; sinterklaas is het licht, zwarte piet de duisternis, die wordt onderworpen aan het licht.= mid winter, de dagen worden weer langer, het licht komt terug.

dus hoe dan ook, zwarte piet hoort het zwarte slaafje te zijn van sinterklaas, anders slaat dat hele feest nergens meer op.

gewoon afschaffen dus, fout feestje.
Weltschmerzwoensdag 19 augustus 2015 @ 20:33
quote:
1s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 18:59 schreef Ferdo het volgende:

[..]

Ja hoor, ook bij dit onderwerp krijg je dit misplaatste gecalimero nog voor je kiezen. _O- :') "De johoden worden vohohoorgetrohoken!" :'(

Donder even lekker op, idioot! :')
Er zit echter wel wat in, joden hebben zelfs hun eigen aparte racisme waar minder uitverkoren volkeren niet voor in aanmerking komen.
Lothirielwoensdag 19 augustus 2015 @ 20:34
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 20:28 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Dan...? Wat?
Wie je een vinger geeft, eist een hand. Wie je een hand geeft eist een arm. Wie weet wat het volgende is wat 'kwetsend' wordt ervaren door een klein deel van de samenleving?

En mag ik dan met een kleine groep medestanders dan ook zaken gaan eisen én gedaan krijgen ook al is de ruime meerderheid tegen deze verandering? Of is een dat een privilege wat voorbehouden is voor 'minderheidsgroepen' (wat een woord trouwens :') )?
maniack28woensdag 19 augustus 2015 @ 20:40
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 17:05 schreef Weltschmerz het volgende:

[..]

Omdat het een kinderfeest is en de behoefte van de bozeblankman om zwarten uit te sluiten van hun traditie en cultuur dan de situatie in schoolklassen gaat verstieren?
Precies andersom. De behoeften van de boze zwarte man om de blanke uit te sluiten van zijn traditie en cultuur gaat de situatie in de schoolklassen verstieren.

Waarom mag ik geen feestje met Sinterklaas en Zwarte Pieten vieren en anderen wel hun achterlijke discriminerende religie uitoefenen? Leg me dat eens uit..
Prutzenbergwoensdag 19 augustus 2015 @ 20:44
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 19:38 schreef Ryan3 het volgende:

[..]

Ik heb het even doorgenomen, er staat niets over in hoe Zwarte Piet eruit moet zien, toch?
Wel degelijk! :)
quote:
8.2 Kledingvoorschriften Pieten
8.2.1 Algemeen – Kleurstelling
Zwarte Pieten zijn geschminkt in diepzwart, bruin of een andere kleur of kleuren. Elke Piet moet zorgvuldig zijn gekleed en alle zichtbare huid moet volledig zijn geschminkt.

8.2.2 Kostuum
Elke Zwarte Piet beschikt over een kleurig pak, bij voorkeur voor iedere Piet in het gevolg van Sint-Nicolaas van verschillende basiskleur. Het kostuum van Zwarte Piet moet volledige bewegingsvrijheid garanderen en heeft een pofmodel kniebroek met daaronder een zwarte maillot. Het kostuum is bij voorkeur gemaakt van fluweel en afgezet met decoraties van goudkleurig brokaat. Bij het kostuum behoort een baret in dezelfde kleuren als het kostuum, afgezet met brokaat en bij voorkeur voorzien van een kleurige veer. In verband met het dierenwelzijn is het gebruik van echte veren nadrukkelijk niet toegelaten. Voorts draagt Zwarte Piet zwarte handschoenen.
En zo zijn er bijvoorbeeld ook voorschriften voor het strooien van pepernoten:
quote:
10.5 Rituele handelingen
10.5.1 Strooigoed
Strooien moet plaatsvinden bij binnenkomst van Sint-Nicolaas, in ruime mate, halverwege het bezoek en bij vertrek. Samenstelling van het strooigoed moet plaatsvinden in een verhouding van 40 % pepernoten, 20 % kruidnootjes, 20 % schuimpjes en 20 % diversen, mits eetbaar en zoet van smaak.
Bij het strooien moet voldoende afstand worden genomen van de aanwezigen teneinde ernstige verwondingen te voorkomen. Het werpen van het strooigoed moet op een boogvormige wijze plaatsvinden. Het frontaal en in een rechte lijn werpen van het strooigoed is niet toegelaten.
Je moet er gewoon eens voor gaan zitten. Sommige passages zijn hilarisch. ;)
Viajerowoensdag 19 augustus 2015 @ 20:45
Ik neem aan dat Zuid Afrika ook een brief van de VN kan verwachten om iets te doen aan dat verschrikkelijke racisme van de Xhosa, het volk van Nelson Mandela:

article-0-1B2C5D66000005DC-121_634x850.jpg
DrDentzwoensdag 19 augustus 2015 @ 20:46
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 20:45 schreef Viajero het volgende:
Ik neem aan dat Zuid Afrika ook een brief van de VN kan verwachten om iets te doen aan dat verschrikkelijke racisme van de Xhosa, het volk van Nelson Mandela:

[ afbeelding ]
Misschien weet je het nog niet, maar racisme werkt maar 1 kant op.
Weltschmerzwoensdag 19 augustus 2015 @ 20:46
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 20:40 schreef maniack28 het volgende:

[..]

Precies andersom. De behoeften van de boze zwarte man om de blanke uit te sluiten van zijn traditie en cultuur gaat de situatie in de schoolklassen verstieren.

Waarom mag ik geen feestje met Sinterklaas en Zwarte Pieten vieren en anderen wel hun achterlijke discriminerende religie uitoefenen? Leg me dat eens uit..
Het mag wel, ik vind het alleen een beetje zielig om Zwarte Piet per se huidskleurzwart te schminken terwijl je weet dat die traditie uit een racistisch tijdperk hier en daar wat moeilijk ligt, zodat je zwarte kinderen uitsluit van dat kinderfeest.
Prutzenbergwoensdag 19 augustus 2015 @ 20:47
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 20:45 schreef Viajero het volgende:
Ik neem aan dat Zuid Afrika ook een brief van de VN kan verwachten om iets te doen aan dat verschrikkelijke racisme van de Xhosa, het volk van Nelson Mandela:

[ afbeelding ]
Boze geesten toch?
bedachtzaamwoensdag 19 augustus 2015 @ 20:47
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 20:30 schreef pokkerdepok het volgende:

[..]

haha ja...
maar daar zie ik nog wat in, de mid-winter. uiteindelijk is kerst, sinterklaas en oud en nieuw allemaal mid-winter, het is niet voor niets allemaal in december bij elkaar gepropt.. gewoon hetzelfde feestje, andere tradities.

sint en zwarte piet; sinterklaas is het licht, zwarte piet de duisternis, die wordt onderworpen aan het licht.= mid winter, de dagen worden weer langer, het licht komt terug.

dus hoe dan ook, zwarte piet hoort het zwarte slaafje te zijn van sinterklaas, anders slaat dat hele feest nergens meer op.

gewoon afschaffen dus, fout feestje.
Zonder duisternis geen licht, zonder licht geen duisternis, beide hebben elkaar nodig, heeft niets met slaafje te maken.
Viajerowoensdag 19 augustus 2015 @ 20:48
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 20:46 schreef Weltschmerz het volgende:

[..]

Het mag wel, ik vind het alleen een beetje zielig om Zwarte Piet per se huidskleurzwart te schminken terwijl je weet dat die traditie uit een racistisch tijdperk hier en daar wat moeilijk ligt, zodat je zwarte kinderen uitsluit van dat kinderfeest.
Heb je ooit als kind SInterklaas gevierd? Voor zover ik me herinner deden zwarte kinderen vrolijk mee hoor.
DrDentzwoensdag 19 augustus 2015 @ 20:49
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 20:48 schreef Viajero het volgende:

[..]

Heb je ooit als kind SInterklaas gevierd? Voor zover ik me herinner deden zwarte kinderen vrolijk mee hoor.
Is dat zo? Ik kende als kind alleen blanke kinderen. :@
#ANONIEMwoensdag 19 augustus 2015 @ 20:53
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 20:30 schreef pokkerdepok het volgende:

[..]

haha ja...
maar daar zie ik nog wat in, de mid-winter. uiteindelijk is kerst, sinterklaas en oud en nieuw allemaal mid-winter, het is niet voor niets allemaal in december bij elkaar gepropt.. gewoon hetzelfde feestje, andere tradities.

sint en zwarte piet; sinterklaas is het licht, zwarte piet de duisternis, die wordt onderworpen aan het licht.= mid winter, de dagen worden weer langer, het licht komt terug.

dus hoe dan ook, zwarte piet hoort het zwarte slaafje te zijn van sinterklaas, anders slaat dat hele feest nergens meer op.

gewoon afschaffen dus, fout feestje.
Ik zou eerst even je huiswerk goed doen voordat je een standpunt inneemt. Dit komt zo dom over namelijk. Misschien leuk voor een verjaardag, maar hier staat het raar.
Prutzenbergwoensdag 19 augustus 2015 @ 20:58
quote:
14s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 20:53 schreef Scorpie het volgende:

[..]

Ik zou eerst even je huiswerk goed doen voordat je een standpunt inneemt. Dit komt zo dom over namelijk. Misschien leuk voor een verjaardag, maar hier staat het raar.
Wat is er dom aan?
Isabeauwoensdag 19 augustus 2015 @ 21:00
quote:
Heel actueel dus 8-)
#ANONIEMwoensdag 19 augustus 2015 @ 21:10
quote:
9s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 20:34 schreef Lothiriel het volgende:

[..]

Wie je een vinger geeft, eist een hand. Wie je een hand geeft eist een arm. Wie weet wat het volgende is wat 'kwetsend' wordt ervaren door een klein deel van de samenleving?

En mag ik dan met een kleine groep medestanders dan ook zaken gaan eisen én gedaan krijgen ook al is de ruime meerderheid tegen deze verandering? Of is een dat een privilege wat voorbehouden is voor 'minderheidsgroepen' (wat een woord trouwens :') )?
Nee hoor. Ga maar helemaal los en zie maar wat voor clubjes je meekrijgt.
Viajerowoensdag 19 augustus 2015 @ 21:10
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 20:49 schreef DrDentz het volgende:

[..]

Is dat zo? Ik kende als kind alleen blanke kinderen. :@
In het stadje waar ik ben opgegroeid waren ook niet veel zwarte kinderen, maar de weinige die er waren deden gewoon vrolijk mee.
Ringowoensdag 19 augustus 2015 @ 21:13
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 21:10 schreef Viajero het volgende:

In het stadje waar ik ben opgegroeid waren ook niet veel zwarte kinderen, maar de weinige die er waren deden gewoon vrolijk mee.
Ze moesten wel, hè! Anders lagen ze compleet uit de groep, die krullebollen.
Viajerowoensdag 19 augustus 2015 @ 21:15
quote:
14s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 21:13 schreef Ringo het volgende:

[..]

Ze moesten wel, hè! Anders lagen ze compleet uit de groep, die krullebollen.
hahaha, nooit zo over nagedacht eigenlijk. Als kind zie je dat volgens mij niet zo.

Ik vraag me nu wel af hoe Sinterklaas gevierd wordt in Surinaamse en Antiliaanse wijken eigenlijk. En in Suriname en de Antillen zelf.
DrDentzwoensdag 19 augustus 2015 @ 21:20
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 21:15 schreef Viajero het volgende:

[..]

hahaha, nooit zo over nagedacht eigenlijk. Als kind zie je dat volgens mij niet zo.

Ik vraag me nu wel af hoe Sinterklaas gevierd wordt in Surinaamse en Antiliaanse wijken eigenlijk. En in Suriname en de Antillen zelf.
Ik had daar wel een item over gezien, Zwarte Piet was daar helemaal geen issue maar een of andere 'white savior' mevrouw is daar hard bezig mensen bewust te maken van het racisme in dat feest.
Childofthe90swoensdag 19 augustus 2015 @ 21:20
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 21:15 schreef Viajero het volgende:

[..]

hahaha, nooit zo over nagedacht eigenlijk. Als kind zie je dat volgens mij niet zo.

Ik vraag me nu wel af hoe Sinterklaas gevierd wordt in Surinaamse en Antiliaanse wijken eigenlijk. En in Suriname en de Antillen zelf.
864x486.jpg
zwarte-en-gekleurde-pieten-curaao.jpg

[ Bericht 16% gewijzigd door Childofthe90s op 19-08-2015 21:26:55 ]
Haagswoensdag 19 augustus 2015 @ 21:22
De VN moet zich eens bezig houden met zaken die wel belangrijk zijn.
ems.woensdag 19 augustus 2015 @ 21:33
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 21:22 schreef haags_kwartiertje het volgende:
De VN moet zich eens bezig houden met zaken die wel belangrijk zijn.
Dit soort dingen zijn natuurlijk makkelijk scoren en dan kunnen ze weer zeggen dat ze iets betekend hebben. En dat is heel belangrijk. Voor hun.
Viajerowoensdag 19 augustus 2015 @ 23:10
quote:
Stelletje racisten daar in Suriname. Of zoiets kennelijk. Is de brief ook aan Suriname gericht of mag het daar nog wel?
DDDDDaafwoensdag 19 augustus 2015 @ 23:25
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 23:10 schreef Viajero het volgende:

[..]

Stelletje racisten daar in Suriname. Of zoiets kennelijk. Is de brief ook aan Suriname gericht of mag het daar nog wel?
Jammer dat ze daar geen "tatta-Piet" hebben die jaarlijks met een caravan met een zak aardappelen op de dissel aankomt.

25q9f8p.jpg
MevrouwPuffwoensdag 19 augustus 2015 @ 23:28
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 21:00 schreef Isabeau het volgende:

[..]

Heel actueel dus 8-)
na 1984 nu ook een boek uit 72 actueel. Straks laait de discussie over een brood stelen bij honger weer op.
sp3cwoensdag 19 augustus 2015 @ 23:36
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 21:15 schreef Viajero het volgende:

[..]

hahaha, nooit zo over nagedacht eigenlijk. Als kind zie je dat volgens mij niet zo.

Ik vraag me nu wel af hoe Sinterklaas gevierd wordt in Surinaamse en Antiliaanse wijken eigenlijk. En in Suriname en de Antillen zelf.
In suriname is piet alle kleuren van de regenboog ... meestal zwart

volgens mij heeft bouterse het afgeschaft ofzo
Platinawoensdag 19 augustus 2015 @ 23:44
quote:
0s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 20:40 schreef maniack28 het volgende:

[..]

Precies andersom. De behoeften van de boze zwarte man om de blanke uit te sluiten van zijn traditie en cultuur gaat de situatie in de schoolklassen verstieren.

Waarom mag ik geen feestje met Sinterklaas en Zwarte Pieten vieren en anderen wel hun achterlijke discriminerende religie uitoefenen? Leg me dat eens uit..
Wat nou als er een godsdienst van het Sinterklaasfeest gemaakt wordt.
Childofthe90sdonderdag 20 augustus 2015 @ 00:07
quote:
1s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 23:44 schreef Platina het volgende:

[..]

Wat nou als er een godsdienst van het Sinterklaasfeest gemaakt wordt.
Dan verzinnen ze bij de VN wel iets anders om de boze blanke onderdrukker de maat te nemen.
sp3cdonderdag 20 augustus 2015 @ 00:16
Gewoon negeren, wat willen ze doen ... ons geld en onze troepen niet meer aannemen?
Viajerodonderdag 20 augustus 2015 @ 00:20
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2015 00:16 schreef sp3c het volgende:
Gewoon negeren, wat willen ze doen ... ons geld en onze troepen niet meer aannemen?
Ze kunnen altijd een nieuwe brief sturen, die nog strenger in toon is.
Tocadiscodonderdag 20 augustus 2015 @ 00:50
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2015 00:20 schreef Viajero het volgende:

[..]

Ze kunnen altijd een nieuwe brief sturen, die nog strenger in toon is.
Hathordonderdag 20 augustus 2015 @ 01:01
quote:
Hahaha schitterend ook die stem van Lu Kim uit Southpark. _O-
Voorschriftdonderdag 20 augustus 2015 @ 01:03
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2015 00:20 schreef Viajero het volgende:

[..]

Ze kunnen altijd een nieuwe brief sturen, die nog strenger in toon is.
Prima toch, hebben we weer een paar papiertjes toiletpapier erbij.
Ringodonderdag 20 augustus 2015 @ 02:14
Haha, er leveren eens wat buitenlanders kritiek op een eigenaardige poldertraditie en ineens is iedereen wakker, als door een wesp gestoken.

Hoe moeten andere landen zich wel niet hebben gevoeld als NL het weer eens goed vond om in Internationale context met het vingertje te wijzen?
Braindead2000donderdag 20 augustus 2015 @ 02:59
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2015 00:16 schreef sp3c het volgende:
Gewoon negeren, wat willen ze doen ... ons geld en onze troepen niet meer aannemen?
Al zou de hele wereld kritiek hebben hoe ik persoonlijk Sinterklaas zou vieren dan zou het me niks doen en ze uitlachen. De reden dat mensen er zo fel op reageren is omdat ze weten dat onze baantjesjagers zonder ruggengraat in Den Haag bij het minste of geringste toegeven aan instanties als de VN en de EU.
Adnapdonderdag 20 augustus 2015 @ 07:28
Misschien moet de vn eerst even kijken hoe ze in Afrika omgaan met albinisme.... das pas erg
#ANONIEMdonderdag 20 augustus 2015 @ 07:34
quote:
1s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 23:25 schreef DDDDDaaf het volgende:

[..]

Jammer dat ze daar geen "tatta-Piet" hebben die jaarlijks met een caravan met een zak aardappelen op de dissel aankomt.
Stel nou, hè, dat ze dat wél hadden. Zou er dan ook maar één Nederlander daardoor zo op z'n tenen getrapt zijn dat die er zo'n enorme heisa over maakt en de zaak desnoods bij de VN aankaart?
#ANONIEMdonderdag 20 augustus 2015 @ 07:37
quote:
10s.gif Op donderdag 20 augustus 2015 02:14 schreef Ringo het volgende:
Haha, er leveren eens wat buitenlanders kritiek op een eigenaardige poldertraditie en ineens is iedereen wakker, als door een wesp gestoken.

Hoe moeten andere landen zich wel niet hebben gevoeld als NL het weer eens goed vond om in Internationale context met het vingertje te wijzen?
Maar hoe moet die hypocrisie, zo je wil, worden opgelost? Moeten wij ons van de kritiek wat aantrekken omdat die objectief juist is, of moeten we zelf misschien ook wat minder snel vanuit ons cultureel perspectief een overhaast oordeel over anderen vellen?

[ Bericht 1% gewijzigd door #ANONIEM op 20-08-2015 07:38:08 ]
#ANONIEMdonderdag 20 augustus 2015 @ 07:40
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2015 00:16 schreef sp3c het volgende:
Gewoon negeren, wat willen ze doen ... ons geld en onze troepen niet meer aannemen?
Neh, we gaan hier echt wel wat mee doen. Daar zorgen al die linkse studenten die graag een kekke stageplek bij de VN willen om wereldvrede te bewerkstelligen wel voor. Die doen alles wat de VN (of de EU) wil zolang hun plekje of baantje maar niet in gevaar komt.

[ Bericht 1% gewijzigd door #ANONIEM op 20-08-2015 07:41:26 ]
Pedrosodonderdag 20 augustus 2015 @ 07:58
De kinderen zal het weinig uitmaken of de Pieten nu geel, blauw, wit of zwart zullen zijn.
De oplossing lijkt me niet zo moeilijk, gewoon een kinderfeest voor iedereen laten zijn met veelkleurige Pieten.
Iedereen blij, alleen wat simpele ouders en PVV volk zal boos zijn. So be it.
Montaguidonderdag 20 augustus 2015 @ 08:05
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2015 07:58 schreef Pedroso het volgende:
De kinderen zal het weinig uitmaken of de Pieten nu geel, blauw, wit of zwart zullen zijn.
De oplossing lijkt me niet zo moeilijk, gewoon een kinderfeest voor iedereen laten zijn met veelkleurige Pieten.
Iedereen blij, alleen wat simpele ouders en PVV volk zal boos zijn. So be it.
Het maakt ze dus ook niet uit als hij zwart is. Het is nu ook al een kinderfeest voor iedereen. Iedereen mag meedoen. Er is derhalve geen reden voor verandering.
Pedrosodonderdag 20 augustus 2015 @ 08:09
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2015 08:05 schreef Montagui het volgende:

[..]

Het maakt ze dus ook niet uit als hij zwart is. Het is nu ook al een kinderfeest voor iedereen. Iedereen mag meedoen. Er is derhalve geen reden voor verandering.
Nee maar als de donkere medemens er problemen mee heeft (waar wel iets in zit) waarom zouden we het dan niet een feest voor iedereen gaan maken ?
9h05tdonderdag 20 augustus 2015 @ 08:13
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2015 07:58 schreef Pedroso het volgende:
De kinderen zal het weinig uitmaken of de Pieten nu geel, blauw, wit of zwart zullen zijn.
De oplossing lijkt me niet zo moeilijk, gewoon een kinderfeest voor iedereen laten zijn met veelkleurige Pieten.
Iedereen blij, alleen wat simpele ouders en PVV volk zal boos zijn. So be it.
en bij gele piet alle chinezen boos, blauwe piet alle smurfen boos, groene piet alle kikkers boos ....
bij ieder kleur voelt er wel iemand zich gediscrimineerd.
regenboog piet dan? Ah nee want dan zijn de holebi's boos.
bovendien is Zwarte piet zwart van het roet en jaren was dit in orde maar nu opeen "racistisch"
Link met slavernij is gewoon een poging mogelijkheid tot het aannemen van een slachtofferrol.
#ANONIEMdonderdag 20 augustus 2015 @ 08:15
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2015 08:09 schreef Pedroso het volgende:

[..]

Nee maar als de donkere medemens er problemen mee heeft (waar wel iets in zit) waarom zouden we het dan niet een feest voor iedereen gaan maken ?
Bij blauw voel ik me gediscrimineerd, bij rood mijn buurman, bij geel mijn tante en bij paars mijn opa. En nu?
Ringodonderdag 20 augustus 2015 @ 08:19
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2015 07:37 schreef Igen het volgende:

Maar hoe moet die hypocrisie, zo je wil, worden opgelost? Moeten wij ons van de kritiek wat aantrekken omdat die objectief juist is, of moeten we zelf misschien ook wat minder snel vanuit ons cultureel perspectief een overhaast oordeel over anderen vellen?
Beide. Accepteer dat je weinig tot niets te zeggen hebt over andermans binnenlandse kwesties, ook al stuiten die jou tegen de culturele borst; in dat andere land zijn zulke heikele kwesties vaak veel minder controversieel (dat geldt, bijvoorbeeld, voor de antihomowetgeving in Rusland net zo goed als voor zwarte piet in Nederland); buitenlandse inmenging roept vaak alleen maar weerstand op en een nog hardere stellingname.
Maar durf ook wijs te zijn, met voldoende zelfkritisch vermogen en neem in elk geval de moeite om andermans argumenten tegen jouw culturele stekeligheden te overdenken en jezelf af te vragen of daar niet óók een kern van waarheid in zit.
Dat laatste lijkt ook de weg te zijn die de Nederlandse overheid volgt, in tegenstelling tot (bijvoorbeeld weer) de Russische overheid en haar onbuigzame loopgravenpolitiek.

Je hoeft je niet de les te laten lezen als een brave kleuter, maar de rol van asociale kutpuber op het internationaal toneel is net zo goed ongepast.
Toefjesdonderdag 20 augustus 2015 @ 08:25
Zwarte Piet inruilen tegen een VN-tribunaal om de daders van de MH17 te kunnen berechten.
Pedrosodonderdag 20 augustus 2015 @ 08:27
quote:
1s.gif Op donderdag 20 augustus 2015 08:15 schreef Scorpie het volgende:

[..]

Bij blauw voel ik me gediscrimineerd, bij rood mijn buurman, bij geel mijn tante en bij paars mijn opa. En nu?
Je niet zo druk maken misschien wil ook wel is helpen.
Zal mij verder een zorg zijn hoe ze er uit zien, neem je ze toch van alle kleuren ? Iedereen blij.
Montaguidonderdag 20 augustus 2015 @ 08:39
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2015 08:09 schreef Pedroso het volgende:

[..]

Nee maar als de donkere medemens er problemen mee heeft (waar wel iets in zit) waarom zouden we het dan niet een feest voor iedereen gaan maken ?
Een lange traditie veranderen omdat een kleine groep mensen er een probleem mee hebben lijkt me geen goed plan. Je opent daarmee een doos van Pandora. Het lijkt me beter om begrip te tonen voor hun problemen en aan te geven dat ivm het grote maatschappelijke belang er toch geen veranderingen komen. Tenzij uiteraard aangetoond wordt dat deze traditie inderdaad racistisch is.

Als men veranderingen wil moet dat wel gegrond zijn, en niet alleen gestoeld op 'zo ervaar ik het'.
nils7donderdag 20 augustus 2015 @ 08:39
quote:
2s.gif Op donderdag 20 augustus 2015 08:19 schreef Ringo het volgende:

[..]

Beide. Accepteer dat je weinig tot niets te zeggen hebt over andermans binnenlandse kwesties, ook al stuiten die jou tegen de culturele borst; in dat andere land zijn zulke heikele kwesties vaak veel minder controversieel (dat geldt, bijvoorbeeld, voor de antihomowetgeving in Rusland net zo goed als voor zwarte piet in Nederland); buitenlandse inmenging roept vaak alleen maar weerstand op en een nog hardere stellingname.
Maar durf ook wijs te zijn, met voldoende zelfkritisch vermogen en neem in elk geval de moeite om andermans argumenten tegen jouw culturele stekeligheden te overdenken en jezelf af te vragen of daar niet óók een kern van waarheid in zit.
Dat laatste lijkt ook de weg te zijn die de Nederlandse overheid volgt, in tegenstelling tot (bijvoorbeeld weer) de Russische overheid en haar onbuigzame loopgravenpolitiek.

Je hoeft je niet de les te laten lezen als een brave kleuter, maar de rol van asociale kutpuber op het internationaal toneel is net zo goed ongepast.
Voor veel Russen geldt homofilie = pedofilie.
Dan snap ik het ook wel dat ze er zo fel op zijn.
(Op tv zie je overigens wel veel pedofielen die het gemunt hebben op jongetjes/mannen, dus ergens snap ik die link hahaha)

Ik zou het eerder vergelijken met het Spaanse stierenvechten, dat is ook gewoon traditie.
#ANONIEMdonderdag 20 augustus 2015 @ 09:28
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2015 08:27 schreef Pedroso het volgende:

[..]

Je niet zo druk maken misschien wil ook wel is helpen.
Zeg dat dan godverdomme eens tegen de lui die iets tegen Zwarte Piet hebben joh, klapjosti :')
Karrsdonderdag 20 augustus 2015 @ 09:50
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2015 07:58 schreef Pedroso het volgende:
De kinderen zal het weinig uitmaken of de Pieten nu geel, blauw, wit of zwart zullen zijn.
De oplossing lijkt me niet zo moeilijk, gewoon een kinderfeest voor iedereen laten zijn met veelkleurige Pieten.
Iedereen blij, alleen wat simpele ouders en PVV volk zal boos zijn. So be it.
Neuh. Gekwetst zijn is een keuze, in dit geval. Er is genoeg informatie over de achtergrond van Zwarte Piet beschikbaar die alle discriminatoire en racistische gronden onderuit halen. Als dat niet genoeg is, dan wil je je gekwetst voelen en is het je eigen verantwoordelijkheid.

Mag dit topic svp dicht? :)
pokkerdepokdonderdag 20 augustus 2015 @ 10:24
quote:
14s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 20:53 schreef Scorpie het volgende:

[..]

Ik zou eerst even je huiswerk goed doen voordat je een standpunt inneemt. Dit komt zo dom over namelijk. Misschien leuk voor een verjaardag, maar hier staat het raar.
nou laat maar horen, wat is er zo dom aan dan?
quote:
7s.gif Op woensdag 19 augustus 2015 20:47 schreef bedachtzaam het volgende:

[..]

Zonder duisternis geen licht, zonder licht geen duisternis, beide hebben elkaar nodig, heeft niets met slaafje te maken.
van oudsher is het het idee dat het licht de duisternis overwint. als je dit feest mid zomer zou houden was het andersom.

misschien wel een idee, ook een feestje op midzomernacht, ook met piet en sinterklaas, en dan is piet de baas.
pokkerdepokdonderdag 20 augustus 2015 @ 10:25
quote:
7s.gif Op donderdag 20 augustus 2015 09:50 schreef Karrs het volgende:

[..]

Neuh. Gekwetst zijn is een keuze, in dit geval. Er is genoeg informatie over de achtergrond van Zwarte Piet beschikbaar die alle discriminatoire en racistische gronden onderuit halen. Als dat niet genoeg is, dan wil je je gekwetst voelen en is het je eigen verantwoordelijkheid.

Mag dit topic svp dicht? :)
er zijn genoeg racistische elementen aanwezig, zolang je die niet verwijderd, is het toch echt racistisch. dan doet de eigenlijke oorsprong van het feest niet meer ter zake.
SpecialKdonderdag 20 augustus 2015 @ 10:29
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2015 10:25 schreef pokkerdepok het volgende:

[..]

er zijn genoeg racistische elementen aanwezig, zolang je die niet verwijderd, is het toch echt racistisch. dan doet de eigenlijke oorsprong van het feest niet meer ter zake.
Elementen kunnen niet racistisch zijn. Mensen zijn racistisch. Ik heb nog nooit een element negers zien uitmaken voor zwartjoekels. Sterker nog. Elementen zijn meestal vrij inert.
sp3cdonderdag 20 augustus 2015 @ 10:29
Welke dan, volgens mij hebben we ze allemaal wel inmiddels

maar laat piet gewoon zelf bepalen welke kleur die zichzelf schminked ... lijkt mij een prima polderoplossing
9h05tdonderdag 20 augustus 2015 @ 10:32
quote:
7s.gif Op donderdag 20 augustus 2015 10:29 schreef SpecialK het volgende:

[..]

Elementen kunnen niet racistisch zijn. Mensen zijn racistisch. Ik heb nog nooit een element negers zien uitmaken voor zwartjoekels. Sterker nog. Elementen zijn meestal vrij inert.
haha zeker die van de laatste groep, die reageren nooit :Y
pokkerdepokdonderdag 20 augustus 2015 @ 10:33
quote:
7s.gif Op donderdag 20 augustus 2015 10:29 schreef SpecialK het volgende:

[..]

Elementen kunnen niet racistisch zijn. Mensen zijn racistisch. Ik heb nog nooit een element negers zien uitmaken voor zwartjoekels. Sterker nog. Elementen zijn meestal vrij inert.
weet niet wat ik met deze opmerking moet.
SpecialKdonderdag 20 augustus 2015 @ 10:36
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2015 10:33 schreef pokkerdepok het volgende:

[..]

weet niet wat ik met deze opmerking moet.
'Er inhoudelijk op reageren' lijkt mij een goed begin. Jij denkt amorele objecten en abstracte begrippen een wil te kunnen toedienen. Zodra je dat los laat merk je waar de discussie echt over gaat. Namelijk: "zijn de mensen die zich met dit feest bezig houden racisten?" Het antwoord daarop is "door de bank genomen waarschijnlijk totaal niet."

En dan is de vervolgvraag: "Wat is eigenlijk het probleem dan?".
pokkerdepokdonderdag 20 augustus 2015 @ 10:41
quote:
7s.gif Op donderdag 20 augustus 2015 10:36 schreef SpecialK het volgende:

[..]

'Er inhoudelijk op reageren' lijkt mij een goed begin. Jij denkt amorele objecten en abstracte begrippen een wil te kunnen toedienen. Zodra je dat los laat merk je waar de discussie echt over gaat. Namelijk: "zijn de mensen die zich met dit feest bezig houden racisten?" Het antwoord daarop is "door de bank genomen waarschijnlijk totaal niet."

En dan is de vervolgvraag: "Wat is eigenlijk het probleem dan?".
nee, jij WIL dat de discussie daar over gaat. want dan kan je het echte issue ontwijken.

nederlanders zijn zo aan hun traditie gehecht dat ze het niet (willen) zien, en het meestal ook niet zo bedoelen. voor de rest van de wereld is het ronduit schokkend.

als ik met een grote neus op in auswitz ga rondlopen, is dat ook beledigend voor heel wat mensen. ook als ik het niet zo bedoel.
SpecialKdonderdag 20 augustus 2015 @ 10:45
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2015 10:41 schreef pokkerdepok het volgende:

[..]

nee, jij WIL dat de discussie daar over gaat. want dan kan je het echte issue ontwijken.
Ik WIL dat de discussie gaat over datgene wat echt belangrijk is. Menselijke intentie. Niet omstandelijke interpertatie.

quote:
nederlanders zijn zo aan hun traditie gehecht dat ze het niet (willen) zien, en het meestal ook niet zo bedoelen. voor de rest van de wereld is het ronduit schokkend.
Lekker boeiend hoe schokkend het voor de wereld is. In West Papoea lopen er stammen rond met peniskoker. Ook schokkend voor het gemiddelde Amerikaanse gezinnetje.

quote:
als ik met een grote neus op in auswitz ga rondlopen, is dat ook beledigend voor heel wat mensen. ook als ik het niet zo bedoel.
Wederom: Lekker boeiend.
Ringodonderdag 20 augustus 2015 @ 10:48
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2015 08:39 schreef nils7 het volgende:

Voor veel Russen geldt homofilie = pedofilie.
Dan snap ik het ook wel dat ze er zo fel op zijn.
(Op tv zie je overigens wel veel pedofielen die het gemunt hebben op jongetjes/mannen, dus ergens snap ik die link hahaha)

Ik zou het eerder vergelijken met het Spaanse stierenvechten, dat is ook gewoon traditie.
Dat is inderdaad een betere vergelijking. Voor de meeste niet-Spanjaarden volstrekt onacceptabel, voor veel Spanjaarden (buiten Catalonië) een traditie waar niemand aan mag tornen.
Ook daar is sprake van toenemende internationale druk (cultural common sense) en een (Catalaanse) minderheid die zich steeds feller verzet tegen een traditie die bij uitstek Castiliaans zou zijn.
Karrsdonderdag 20 augustus 2015 @ 10:49
"De discussie" is allang gevoerd. Wat je nu ziet, is twee kampen die praten maar niet langer naar elkaar luisteren.

Dus wat moet je er dan nog mee?
pokkerdepokdonderdag 20 augustus 2015 @ 10:51
quote:
10s.gif Op donderdag 20 augustus 2015 10:45 schreef SpecialK het volgende:

[..]

Ik WIL dat de discussie gaat over datgene wat echt belangrijk is. Menselijke intentie. Niet omstandelijke interpertatie.

[..]

Lekker boeiend hoe schokkend het voor de wereld is. In de West Papoea lopen er stammen rond met peniskoker. Ook schokkend voor het gemiddelde Amerikaanse gezinnetje.

[..]

Wederom: Lekker boeiend.
okee, dus het komt erop neer dat het je niet boeit.

helaas zal je dan ook gewoon moeten accepteren dat flink wat mensen jou als een racist zien. en of jij dat vervelend vind of niet, dat boeit hun dan weer niet.
SpecialKdonderdag 20 augustus 2015 @ 10:56
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2015 10:51 schreef pokkerdepok het volgende:

[..]

okee, dus het komt erop neer dat het je niet boeit.
Het komt er op neer dat er mensen zijn die op basis van onwetendheid en zwakke signalen anderen politieke posities gaan toebedelen. Ik (en ik hoop de rest van de wereld) zal nimmer mijn best doen om dat soort waardeloze domme mensen maar tevreden te houden. Mensen leren maar genuanceerd contextualiseren.

quote:
helaas zal je dan ook gewoon moeten accepteren dat flink wat mensen jou als een racist zien. en of jij dat vervelend vind of niet, dat boeit hun dan weer niet.
Het boeit mij weinig. Ik nodig de rest van Nederland uit om hier even stoïcijns hier mee om te gaan en de blèrders lekker links te laten liggen. Daarnaast blijf ik (uit een soort beleefdheid) domme mensen zoals jij maar steeds op hun denkfout wijzen. Namelijk dat je het verschil niet kan/wil zien tussen intentie en uiting. Gewoon in de hoop dat dat kwartje ooit gaat vallen maar ik verwacht vrij weinig.

Maar daar heb ik vrede mee.
bedachtzaamdonderdag 20 augustus 2015 @ 11:35
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2015 10:24 schreef pokkerdepok het volgende:

[..]

nou laat maar horen, wat is er zo dom aan dan?

[..]

van oudsher is het het idee dat het licht de duisternis overwint. als je dit feest mid zomer zou houden was het andersom.

misschien wel een idee, ook een feestje op midzomernacht, ook met piet en sinterklaas, en dan is piet de baas.
Dat is één uitleg ervan, de andere uitleg is transformatie, het ontstijgen, de overwinning op jezelf.
De zak kun je zien als een cocon bijvoorbeeld, de rups wordt een vlinder.

Tijdens beide zonnewendes vind het symbolische gevecht plaats tussen en eik-koning en de hulst-koning, de eik-koning is symbool voor licht, groei en vruchtbaarheid, de hulst-koning is symbool voor duisternis, het grote sterven.
Een verschuiving van balans in kracht, een ademtocht in en uit, zo trekken we er op uit in het licht en keren inwaarts tijdens het duister.
Bij de eik-koning past de boom als symbool voor vruchtbaarheid, deze staat dan ook centraal tijdens de winterzonnewende en natuurlijk het dansen rond de meiboom.
Bij de hulst-koning is vuur het symbool voor vernietiging, midzomer word gevierd met een groot vreugdevuur.
Weltschmerzdonderdag 20 augustus 2015 @ 11:37
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2015 08:13 schreef 9h05t het volgende:

bovendien is Zwarte piet zwart van het roet en jaren was dit in orde maar nu opeen "racistisch"
Maak hem dan ook zwart van het roet, zwart als een mijnwerker. Dan geef je ook niemand de gelegenheid om het 'foutief' te interpreteren als een racistisch stereotype dat is overgebleven uit een racistisch tijdperk.
bitterbaldonderdag 20 augustus 2015 @ 11:39
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2015 11:37 schreef Weltschmerz het volgende:

[..]

Maak hem dan ook zwart van het roet, zwart als een mijnwerker. Dan geef je ook niemand de gelegenheid om het 'foutief' te interpreteren als een racistisch stereotype dat is overgebleven uit een racistisch tijdperk.
En haal het kroeshaar weg.
Weltschmerzdonderdag 20 augustus 2015 @ 11:40
quote:
7s.gif Op donderdag 20 augustus 2015 11:39 schreef Yasmin23 het volgende:

[..]

En haal het kroeshaar weg.
Daar veegt ie de schoorsteen mee, dat is het kadootje voor de ouders.
Karrsdonderdag 20 augustus 2015 @ 11:45
Zwarte Piet is een neger.

zmbrt.gif
pokkerdepokdonderdag 20 augustus 2015 @ 13:05
quote:
7s.gif Op donderdag 20 augustus 2015 10:56 schreef SpecialK het volgende:

[..]

Het komt er op neer dat er mensen zijn die op basis van onwetendheid en zwakke signalen anderen politieke posities gaan toebedelen. Ik (en ik hoop de rest van de wereld) zal nimmer mijn best doen om dat soort waardeloze domme mensen maar tevreden te houden. Mensen leren maar genuanceerd contextualiseren.

[..]

Het boeit mij weinig. Ik nodig de rest van Nederland uit om hier even stoïcijns hier mee om te gaan en de blèrders lekker links te laten liggen. Daarnaast blijf ik (uit een soort beleefdheid) domme mensen zoals jij maar steeds op hun denkfout wijzen. Namelijk dat je het verschil niet kan/wil zien tussen intentie en uiting. Gewoon in de hoop dat dat kwartje ooit gaat vallen maar ik verwacht vrij weinig.

Maar daar heb ik vrede mee.
jij maakt de denkfout. het is duidelijk dat het merendeel van de nederlanders het niet racistisch bedoeld (jouw intentie). maar jij denkt dat het dan dus in orde is, dat de uiting twijfelachtig is. dat is het dus niet. het maakt niet uit of iets onbedoeld of expres is, als het als racistisch wordt ervaren.

en wat ik al eerder zei, als jij moedwillig doorgaat omdat jij het niet racistisch vind, terwijl je weet dat anderen het wel degelijk als racistisch ervaren, dan breek je je eigen geloofwaardigheid af.

maar daar heb je vrede mee.
pokkerdepokdonderdag 20 augustus 2015 @ 13:11
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2015 11:35 schreef bedachtzaam het volgende:

[..]

Dat is één uitleg ervan, de andere uitleg is transformatie, het ontstijgen, de overwinning op jezelf.
De zak kun je zien als een cocon bijvoorbeeld, de rups wordt een vlinder.

Tijdens beide zonnewendes vind het symbolische gevecht plaats tussen en eik-koning en de hulst-koning, de eik-koning is symbool voor licht, groei en vruchtbaarheid, de hulst-koning is symbool voor duisternis, het grote sterven.
Een verschuiving van balans in kracht, een ademtocht in en uit, zo trekken we er op uit in het licht en keren inwaarts tijdens het duister.
Bij de eik-koning past de boom als symbool voor vruchtbaarheid, deze staat dan ook centraal tijdens de winterzonnewende en natuurlijk het dansen rond de meiboom.
Bij de hulst-koning is vuur het symbool voor vernietiging, midzomer word gevierd met een groot vreugdevuur.
uiteindelijk is het allemaal gebaseerd op de natuur, op de jaarlijkse cyclus.
dat werd vroeger natuurlijk ook op religieus (geestelijk) niveau toegepast en ervaren.
en helaas voor zwarte piet, is in onze culturen zwart de duisternis, de dood, het afsterven, het kwaad. daar is zwarte piet dus de vertegenwoordiger van.
en nog spijtiger, hebben mensen dat later in verband gebracht met huidskleur en afkomst. dat sloeg nergens op, en slaat ook nu nog steeds nergens op. maar die elementen zijn er wel nog steeds aanwezig.
Ryan3donderdag 20 augustus 2015 @ 13:33
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2015 13:11 schreef pokkerdepok het volgende:

[..]

uiteindelijk is het allemaal gebaseerd op de natuur, op de jaarlijkse cyclus.
dat werd vroeger natuurlijk ook op religieus (geestelijk) niveau toegepast en ervaren.
en helaas voor zwarte piet, is in onze culturen zwart de duisternis, de dood, het afsterven, het kwaad. daar is zwarte piet dus de vertegenwoordiger van.
en nog spijtiger, hebben mensen dat later in verband gebracht met huidskleur en afkomst. dat sloeg nergens op, en slaat ook nu nog steeds nergens op. maar die elementen zijn er wel nog steeds aanwezig.
Denk jij dat de associatie overdracht gaat van zwart = duister, slecht, duivels naar zwarte huid = duister, slecht, duivels? Precies zoals linkshandigen in vroegertijden werden gediscrimineerd. Van Links = slinks, des duivels naar linkshandigen zijn des duivels? Dus die linkshandigheid moet je de mensen afleren.
Het etymologische bewijs daarvoor is misschien dat het woord "nigger" wrs is afgeleid van het woord "necker", later bij ons "nikker" voor een Germaanse waterduivel. Ook in het Engels aanwezig in the vele betekenissen die men heeft voor "nick" of "to nick". Maar wie kent die etymologische achtergrond nou?

Volgens mij gaat de associatie overdracht gewoon via mensen van Afrikaanse afkomst zijn achterlijke halve wilden en moesten Christelijke beschaving bijgebracht krijgen van de koloniserende naties. Zwarte Piet is zwart, van Afrikaanse afkomst en dus ook achterlijk. Een achterlijke pakjesdrager van de Christelijk bisschop die de zwarten beschaving bijbrengt en hen een zinnige, zij het seizoensgebonden, bezigheid verschaft. Vroeger was de houding van sinterklaas staat tot zwarte piet ook ongeveer als de houding van Kuifje, in 'Kuifje in Afrika', staat tot de Afrikanen die daarin werden geportretteerd: lui, dom, zich van een brabbeltaaltje bedienend en nauwelijks in staat tot een constructieve bijdrage zonder de leding van Kuifje. En ook de kinderen, die eveneens gezien worden als halve wilden, die nog beschaving moeten worden bijgebracht, ondergaan, zonodig met tucht (de roe) danwel kidnapping (in de zak), dezelfde behandeling als de Afrikanen.

[ Bericht 2% gewijzigd door Ryan3 op 20-08-2015 13:47:47 ]
SpecialKdonderdag 20 augustus 2015 @ 13:39
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2015 13:05 schreef pokkerdepok het volgende:

[..]

jij maakt de denkfout. het is duidelijk dat het merendeel van de nederlanders het niet racistisch bedoeld (jouw intentie). maar jij denkt dat het dan dus in orde is, dat de uiting twijfelachtig is. dat is het dus niet. het maakt niet uit of iets onbedoeld of expres is, als het als racistisch wordt ervaren.
Hoe is dat een denkfout? Alles kan op elke manier geïnterpreteerd worden. Alles wat je zegt of doet is wel kwetsend voor iemand. Als je daar aan gaat lopen toegeven is het hek van de dam en geef je dus anderen volledige macht over jouw woorden en acties. Het enige wat er uiteindelijk toe doet is de intentie van het individu.

quote:
en wat ik al eerder zei, als jij moedwillig doorgaat omdat jij het niet racistisch vind, terwijl je weet dat anderen het wel degelijk als racistisch ervaren, dan breek je je eigen geloofwaardigheid af.
Alles is racistisch te ervaren als je maar genoeg je best doet. Dus ik zou dan ineens niks meer kunnen/mogen doen.

quote:
maar daar heb je vrede mee.
Ik heb vrede met het feit dat mensen zoals jij bestaan en zich vastbijten in het slachtofferschap van anderen en daarin niet van positie zullen veranderen ondanks mijn pogingen. Dat zei ik.
KoosVogelsdonderdag 20 augustus 2015 @ 13:41
Wie heeft er anno 2015 nog een schoorsteen? Maak van Zwarte Piet een loodgieter:

danny_wells_and_lou_albano.jpg
Bluesdudedonderdag 20 augustus 2015 @ 13:44
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2015 13:11 schreef pokkerdepok het volgende:

[..]

uiteindelijk is het allemaal gebaseerd op de natuur, op de jaarlijkse cyclus.
dat werd vroeger natuurlijk ook op religieus (geestelijk) niveau toegepast en ervaren.
en helaas voor zwarte piet, is in onze culturen zwart de duisternis, de dood, het afsterven, het kwaad. daar is zwarte piet dus de vertegenwoordiger van.
en nog spijtiger, hebben mensen dat later in verband gebracht met huidskleur en afkomst. dat sloeg nergens op, en slaat ook nu nog steeds nergens op. maar die elementen zijn er wel nog steeds aanwezig.
Helaas?
"zwarte piet " bestaat niet als mens. Het zijn meestal acteurs met een blanke huid, die dus niet zelf worden gestigmatiseerd tot "het kwaad" .
In Nederland is zwarte piet een mens geworden van Afrikaanse afkomst en dus heeft het alles met huidskleur te maken van donkere mensen .
Nu had ik nooit het idee dat de donkere huidskleur van onze Piet, edoch zwart geschminkt , een symbool was voor 'het kwaad'.
Maar als dat wel zo is , dan is ZP een racistisch figuur.
ZP-verdedigers denken zich er onderuit te draaien met: het is niet als echt mens bedoeld, en het is niet als mens met een donkere huidskleur bedoeld.
Dat soort systematisch de feiten niet willen weten.... dát is de disciminatie, niet het karakter of de rol ZP op zich.
Maar de felste ZP-fans zijn ook niet echte zulke felle fans. Ze hebben ZP gemaakt tot boegbeeld van hun aversie tegen vreemdelingen.
Hathordonderdag 20 augustus 2015 @ 13:50
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2015 13:41 schreef KoosVogels het volgende:
Wie heeft er anno 2015 nog een schoorsteen? Maak van Zwarte Piet een loodgieter:

[ afbeelding ]
Het zal je nog verbazen hoeveel mensen nog steeds een open haard hebben, sfeer en zo, jeweets.
Toefjesdonderdag 20 augustus 2015 @ 13:50
Deze discussie is nu al voor het derde jaar op rij. Worden jullie hier nou niet moe van?
KoosVogelsdonderdag 20 augustus 2015 @ 13:50
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2015 13:50 schreef Hathor het volgende:

[..]

Het zal je nog verbazen hoeveel mensen nog steeds een open haard hebben, sfeer en zo, jeweets.
Ik kom uit een eenvoudig gezin.
Hathordonderdag 20 augustus 2015 @ 13:53
quote:
9s.gif Op donderdag 20 augustus 2015 13:50 schreef KoosVogels het volgende:

[..]

Ik kom uit een eenvoudig gezin.
Ik ook, maar ik heb een kennis die een schoorsteenvegersbedrijfje heeft, en die boert nog steeds vrij goed. Het zijn dan ook voornamelijk vrijstaande huizen, bungalowtjes en dergelijke, maar die vind je nog volop in dorpjes. In steden zijn ze grotendeels wel verdwenen.
Ryan3donderdag 20 augustus 2015 @ 13:53
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2015 13:44 schreef Bluesdude het volgende:

[..]

Helaas?
"zwarte piet " bestaat niet als mens. Het zijn meestal acteurs met een blanke huid, die dus niet zelf worden gestigmatiseerd tot "het kwaad" .
In Nederland is zwarte piet een mens geworden van Afrikaanse afkomst en dus heeft het alles met huidskleur te maken van donkere mensen .
Nu had ik nooit het idee dat de donkere huidskleur van onze Piet, edoch zwart geschminkt , een symbool was voor 'het kwaad'.
Maar als dat wel zo is , dan is ZP een racistisch figuur.
ZP-verdedigers denken zich er onderuit te draaien met: het is niet als echt mens bedoeld, en het is niet als mens met een donkere huidskleur bedoeld.
Dat soort systematisch de feiten niet willen weten.... dát is de disciminatie, niet karakter of de rol ZP op zich.
Maar de felste ZP-fans zijn ook niet echte zulke felle fans. Ze hebben ZP gemaakt tot boegbeeld van hun aversie tegen vreemdelingen.
Tegenwoordig kun je toch wel stellen, denk ik, dat de motieven van ZP-fans niet een alleen racistisch reductionisme behelsen. Het neigt meer naar verzet tegen afbraak van wat gepercipieerd wordt als "puur" Nederlandse symbolen en misschien verzet tegen een rap veranderende wereld, vol met allerlei onzekerheden.
KoosVogelsdonderdag 20 augustus 2015 @ 13:53
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2015 13:53 schreef Hathor het volgende:

[..]

Ik ook, maar ik heb een kennis die een schoorsteenvegersbedrijfje heeft, en die boert nog steeds vrij goed. Het zijn dan ook voornamelijk vrijstaande huizen, bungalowtjes en dergelijke, maar die vind je nog volop in dorpjes. In steden zijn ze grotendeels wel verdwenen.
Jammer dat je mijn - zij het slechte - grap probeert te verpesten met feiten.
Hathordonderdag 20 augustus 2015 @ 13:55
quote:
13s.gif Op donderdag 20 augustus 2015 13:53 schreef KoosVogels het volgende:

[..]

Jammer dat je mijn - zij het slechte - grap probeert te verpesten met feiten.
Het is ook nooit goed. :@
hmmmzdonderdag 20 augustus 2015 @ 13:55
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 augustus 2015 23:52 schreef madam-april het volgende:
Het Sinterklaasfeest willen ze verbieden terwijl Noroez op de Unesco-lijst van het Immateriële Werelderfgoed staat.

Totaal niet serieus te nemen...
Dat wilde ik net zeggen :')

http://www.telegraaf.nl/b(...)rzische_Piet___.html
Bluesdudedonderdag 20 augustus 2015 @ 13:55
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2015 11:37 schreef Weltschmerz het volgende:

[..]

Maak hem dan ook zwart van het roet, zwart als een mijnwerker. Dan geef je ook niemand de gelegenheid om het 'foutief' te interpreteren als een racistisch stereotype dat is overgebleven uit een racistisch tijdperk.
Met roetvegen op lichte huid en niet perse kroeshaar, grote lippen etc ?
Tjaaaaa... mensen zijn dat niet gewend en een grote massa staat op de barricades en roepen: onze knuffelallochtoon moet donker blijven ( en vooral niet een echte donkere allochtoon zijn )

Maar Sint die komt ook de schoorsteen en is nooit donkergekleurd, niet eens met roetvegen ?
Ryan3donderdag 20 augustus 2015 @ 13:58
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2015 13:55 schreef Bluesdude het volgende:

[..]

Met roetvegen op lichte huid en niet perse kroeshaar, grote lippen etc ?
Tjaaaaa... mensen zijn dat niet gewend en een grote massa staat op de barricades en roepen: onze knuffelallochtoon moet donker blijven ( en vooral niet een echte donkere allochtoon zijn )

Maar Sint die komt ook de schoorsteen en is nooit donkergekleurd, niet eens met roetvegen ?
Sinterklaas gaat de schoorsteen toch niet in, man.
Bluesdudedonderdag 20 augustus 2015 @ 13:58
quote:
Wie wilt het sinterklaasfeest verbieden ? Linkje ?
Bluesdudedonderdag 20 augustus 2015 @ 14:00
quote:
15s.gif Op donderdag 20 augustus 2015 13:58 schreef Ryan3 het volgende:

[..]

Sinterklaas gaat de schoorsteen toch niet in, man.
Zeker wel.... Er was vroeger vaak geen knecht bij hem ( in Nederland)
En ook met een op slaaf gelijkende knecht komt hij binnen via de schoorsteen.
Vooral in oudere tekeningen zie je hem nog zo een woning wederrechterlijk binnendringen.
Weltschmerzdonderdag 20 augustus 2015 @ 14:13
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2015 13:33 schreef Ryan3 het volgende:

[..]

Denk jij dat de associatie overdracht gaat van zwart = duister, slecht, duivels naar zwarte huid = duister, slecht, duivels? Precies zoals linkshandigen in vroegertijden werden gediscrimineerd. Van Links = slinks, des duivels naar linkshandigen zijn des duivels? Dus die linkshandigheid moet je de mensen afleren.
Het etymologische bewijs daarvoor is misschien dat het woord "nigger" wrs is afgeleid van het woord "necker", later bij ons "nikker" voor een Germaanse waterduivel. Ook in het Engels aanwezig in the vele betekenissen die men heeft voor "nick" of "to nick". Maar wie kent die etymologische achtergrond nou?
Het lijkt mij waarschijnlijker dat van het Spaanse/Portugese negro (zwart) neger is afgeleid, en dat daarvan nikker/nigger dan weer is afgeleid. Die rijndochter op de Lorelei staat wel in een erg ver verwijderd verband. ZP leek natuurlijk vroeger meer op een bogey man, met zijn roe, de zak om kinderen in te stoppen. En als je als kind voor het eerst een donkere man ziet dan doet dat er nog een schepje bovenop. Nog wat extra folklore erbij over exotische zwarte knechten uit een ver land met rare kleren aan en je hebt een mythe die helemaal nergens op slaat, maar wel heel geschikt is voor een jaarlijks showtje. Dat is allemaal voor de oorlog zo vormgegeven, en dat was toen natuurlijk geen probleem want zo'n beetje niemand had iets met zwarten te maken en racisme was helemaal bon ton.

Tegelijk met het na-oorlogse inzicht dat racisme niet zo'n goed idee was, werden kinderen wat zachtzinniger opgevoed en werd Zwarte Piet een vriendelijk karakter waarvoor je niet bang hoefde te zijn. Daarmee was het dan ook meteen klaar met het racisme, want ZP was oké, de grote kindervriend en populairder dan die bisschop.

Wat is er dan sindsdien veranderd? Ik denk in hoofdzaak drie dingen: Nederland had het destijds al relatief uitstekend voor elkaar qua racisme, als in de VS de zwarten nog achterin in de bus moeten zitten of Michael Jackson nog van MTV wordt geweerd dan ben je als neger eerder geneigd te kijken naar hoeveel beter het in Nederland is en stap je heel makkelijk over zoiets als ZP heen, het is een beetje raar om iemand kwalijk te nemen dat ie zich als ZP schminkt terwijl de week daarvoor nog tegen apartheid stond te demonstreren. Maar Nederland is daarin achteruit gegaan de laatste 15 jaar, terwijl met name de VS daarin vooruit is gegaan.

Daarnaast is de wereld steeds internationaler aan het worden, dat betekent niet alleen dat de VN zich ermee gaat bemoeien, maar ook de vooroorlogse afbeeldingen van negers uit de VS zijn tot onze beeldcultuur gaan behoren. En die blijken dan ineens erg veel op ZP te lijken. Die feitelijke bekendheid daarmee zet ZP in een ander daglicht. Dan kun je zeggen dat je dat los moet zien, maar het is gezien en het is te zien, dus dan wordt dat moeilijk bij een dergelijke gelijkenis. Bovendien staat het ook niet helemaal los.

Tot slot zijn er dusdanig veel meer negers in Nederland dat ze groepen vormen. Een huidskleur als individueel kenmerk is niet snel een kwestie. Als groepskenmerk komt het vaak met racisme, maar ook met zelfbewustheid en opkomen voor je rechten.

Volgens mij gaat de associatie overdracht gewoon via mensen van Afrikaanse afkomst zijn achterlijke halve wilden en moesten Christelijke beschaving bijgebracht krijgen van de koloniserende naties. Zwarte Piet is zwart, van Afrikaanse afkomst en dus ook achterlijk. Een achterlijke pakjesdrager van de Christelijk bisschop die de zwarten beschaving bijbrengt en hen een zinnige, zij het seizoensgebonden, bezigheid verschaft.
[/quote]
Gijscomandonderdag 20 augustus 2015 @ 14:17
Ook in Israel een soortgelijke discussie. In dit artikel een aantal misschien wel erg bijpassende quote:
quote:
There’s often a tendency among Americans in Israel to imprint their own social, cultural, and racial constructs from America onto Israeli society, almost expecting an exact fit. There’s a sort of unspoken belief that something that’s offensive there should also be out-of-bounds here, without taking into account the very different histories and cultures of the two countries.

When it comes to race, this can be glaring, and blackface is a classic example of something that simply doesn’t carry the same weight here.
http://www.jpost.com/Opin(...)al-solidarity-412698
hmmmzdonderdag 20 augustus 2015 @ 14:31
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2015 13:58 schreef Bluesdude het volgende:

[..]

Wie wilt het sinterklaasfeest verbieden ? Linkje ?
Het gaat er om dat een soortgelijke traditie in een ander land door de VN wordt gezien als cultureel erfgoed, terwijl het hier wordt gezien als iets racistisch.