ik zou dat best willen maar zou niet weten waar het geld vandaan te halen om zowel huur en verzekeringen voor dit huis te betalen, de hypotheek voor het huis wat gebouwd wordt te betalen, spaargeld over te houden voor straks als de vloeren, gordijnen enz komen, wij hebben dat gewoon nietquote:Op maandag 17 augustus 2015 17:49 schreef laziness het volgende:
Dat is inderdaad allemaal niet aftrekbaar en daarom kan je inderdaad beter die rente zelf betalen en je meerwerk ed vanuit je hypotheek betalen.
Tel al die bedragen uit eigen zak op en je hebt best wel wat maanden je rente te pakken tijdens de bouw. Vooral omdat die rente heel geleidelijk op loopt.
Ik verwacht dat als het huis klaar is ik nog niet eens de FA kosten aan rente betaald heb gedurende de bouw.
Ik zou dat ook omdraaien idd.quote:Op maandag 17 augustus 2015 18:00 schreef laziness het volgende:
Dat kan natuurlijk TP!
Maar Thrilled gaat FA en meerwerk uit eigen zak betalen en neemt ¤5000 renteverlies tijdens bouw op in de hypotheek zegt hij.
Ik zou dat andersom doen en snap niet dat zijn FA dat niet gemeld heeft eigenlijk.
Een kennis van mij heeft daar ook geen moeite mee, met dubbele lasten. Ze hebben allebeide een inkomen, geen kinderen en in het verleden zuinig geleefd. Dus onmogelijk is het niet.quote:Op maandag 17 augustus 2015 17:55 schreef Thinkk-Pinkk het volgende:
[..]
ik zou dat best willen maar zou niet weten waar het geld vandaan te halen om zowel huur en verzekeringen voor dit huis te betalen, de hypotheek voor het huis wat gebouwd wordt te betalen, spaargeld over te houden voor straks als de vloeren, gordijnen enz komen, wij hebben dat gewoon niet
Ik zie mezelf nergens zeggen dat het onmogelijk is.. Alleen dat ik/wij dat niet kunnen?quote:Op maandag 17 augustus 2015 18:07 schreef cvboer2 het volgende:
[..]
Een kennis van mij heeft daar ook geen moeite mee, met dubbele lasten. Ze hebben allebeide een inkomen, geen kinderen en in het verleden zuinig geleefd. Dus onmogelijk is het niet.
Ohhh bijnaquote:Op maandag 17 augustus 2015 18:45 schreef automatic_ het volgende:
Waarschijnlijk gaan we de 28e aan het begin van de middag passeren
Niet om eigenwijs te zijn, maar waarom staat dit dan niet expliciet vermeld op de site van de belastingdienst?quote:Op maandag 17 augustus 2015 16:39 schreef P4tje het volgende:
[..]
Let wel op, dat de kosten die je uit eigen zak betaald aftrekbaar zijn als je ze meeneemt in je hypotheek. De rente die je betaald over het financieren van het renteverlies tijdens de bouw is niet aftrekbaar.
Ik heb geen idee hoe dat er onder de streep uit zal zien. Wij hebben er voor gekozen om het renteverlies zelf te financieren.
Door het woordje "ook" ga ik er vanuit dat het dus een optie is, maar in beide gevallen zijn de kosten aftrekbaar. Niet iedereen neemt namelijk een hypotheek hoger dan de waarde van het huis en er worden dus vaker kosten uit eigen zak betaalt.quote:Dan mag u een aantal financieringskosten eenmalig aftrekken. Ook mag u deze kosten meefinancieren in uw hypotheek.
Mijn FA gaf aan dat het eigenlijk niet uitmaakte welke kosten ik zelf zou betalen en welke in de hypotheek kwamen. Het woordje belastingdienst is maar 1x gevallen in een ander gesprek, maar meer in algemene zin dat we nog het e.e.a. konden terug krijgen.quote:Op maandag 17 augustus 2015 18:00 schreef laziness het volgende:
Dat kan natuurlijk TP!
Maar Thrilled gaat FA en meerwerk uit eigen zak betalen en neemt ¤5000 renteverlies tijdens bouw op in de hypotheek zegt hij.
Ik zou dat andersom doen en snap niet dat zijn FA dat niet gemeld heeft eigenlijk.
http://www.medior.nu/diensten/renteverlies-tijdens-de-bouw/quote:Op dinsdag 18 augustus 2015 14:14 schreef Thrilled het volgende:
[..]
Niet om eigenwijs te zijn, maar waarom staat dit dan niet expliciet vermeld op de site van de belastingdienst?
[..]
Door het woordje "ook" ga ik er vanuit dat het dus een optie is, maar in beide gevallen zijn de kosten aftrekbaar. Niet iedereen neemt namelijk een hypotheek hoger dan de waarde van het huis en er worden dus vaker kosten uit eigen zak betaalt.
[..]
Mijn FA gaf aan dat het eigenlijk niet uitmaakte welke kosten ik zelf zou betalen en welke in de hypotheek kwamen. Het woordje belastingdienst is maar 1x gevallen in een ander gesprek, maar meer in algemene zin dat we nog het e.e.a. konden terug krijgen.
Als ik wat google zie ik genoeg kosten die wel of niet aftrekbaar zijn, maar geen enkel resultaat dat het afhangt van het feit of je iets mee financiert of niet.
Ik zal eens een mailtje richting mijn FA doen
Tevens wil ik de rente financieren omdat ik dan zekerheid heb over de variabele kosten (ze worden immers betaald uit de hypotheek). Omdat we op dit moment net niet genoeg spaargeld hebben voor alle meerwerken creeert dit voor ons genoeg tijd (circa 8 maanden) om even door te sparen voor het totale meerwerk, maar ondertussen wel de zekerheid hebben dat de hypotheek gewoon betaald wordt aangezien we geen dubbele lasten hebben.
Oh dat is wel fijn. Bij ons ligt die rekening er altijd een dag laterquote:Op dinsdag 18 augustus 2015 14:55 schreef P4tje het volgende:
[..]
http://www.medior.nu/diensten/renteverlies-tijdens-de-bouw/
http://www.rijksoverheid.(...)igenwoningrente.html bij 3.4.1
Volgens mij is het dus zoals ik het uitgelegd had. De rente die je betaald over het renteverlies is niet aftrekbaar. Dat zal onder de streep misschien tussen de ¤100 en ¤200 duurder zijn, afhankelijk van het bedrag dat je aan rente betaald en de looptijd van de bouw.
De dag dat bij ons de eerste heipaal de grond in ging lag meteen de eerste rekening op de mat. De ruwe begane grondvloer is nu al een paar dagen af, maar nog steeds geen rekening gezien. Scheelt weer een paar euro aan rente over 20%
.
Gelukkig wel twee weken de tijd om te betalen wat ik dan ook stug doequote:Op dinsdag 18 augustus 2015 15:11 schreef laziness het volgende:
Haha herkenbaar.
Ik vond het niet de allergrootste ramp dat de dakpannen er pas na de bouwvak op gaan ipv ze snel er voor nog even op te knallen want dat scheelt me 20% extra betalen![]()
Rente over renteverlies tijdens bouw is inderdaad niet aftrekbaar. Het zijn geen schokkende bedragen maar het is wel jammer als je het ook anders in had kunnen richten.
Ok, lijkt erop dat je gelijk hebt voor de rente, maar je zei eerst dat alles wat uit eigen zak kwam niet aftrekbaar wasquote:Op dinsdag 18 augustus 2015 14:55 schreef P4tje het volgende:
[..]
http://www.medior.nu/diensten/renteverlies-tijdens-de-bouw/
http://www.rijksoverheid.(...)igenwoningrente.html bij 3.4.1
Volgens mij is het dus zoals ik het uitgelegd had. De rente die je betaald over het renteverlies is niet aftrekbaar. Dat zal onder de streep misschien tussen de ¤100 en ¤200 duurder zijn, afhankelijk van het bedrag dat je aan rente betaald en de looptijd van de bouw.
De dag dat bij ons de eerste heipaal de grond in ging lag meteen de eerste rekening op de mat. De ruwe begane grondvloer is nu al een paar dagen af, maar nog steeds geen rekening gezien. Scheelt weer een paar euro aan rente over 20%
.
Yep ook herkenbaar. Zo laat mogelijk uit het depot trekken want dat scheelt weer een aantal dagen rentequote:Op dinsdag 18 augustus 2015 15:12 schreef Thinkk-Pinkk het volgende:
[..]
Gelukkig wel twee weken de tijd om te betalen wat ik dan ook stug doe
Hoeveel bespaar je dan per dag?quote:Op dinsdag 18 augustus 2015 16:54 schreef laziness het volgende:
[..]
Yep ook herkenbaar. Zo laat mogelijk uit het depot trekken want dat scheelt weer een aantal dagen rente
Voor je uitbouw? Dat is zuurquote:Op woensdag 19 augustus 2015 16:36 schreef Puala het volgende:
Heb je eindelijk een vast contract.. Ben je te kort in dienst om een lening te krijgen. En te jong. En alleenstaand. Dus
4 afwijzingen, 1 offerte..quote:Op woensdag 19 augustus 2015 16:51 schreef Thinkk-Pinkk het volgende:
[..]
Voor je uitbouw? Dat is zuur
7,2% rente. Ik weet niet of ik dat er voor over heb hoor. Moet er nog maar eens heel goed over nadenken.quote:Op woensdag 19 augustus 2015 16:55 schreef Thinkk-Pinkk het volgende:
[..]
Proberen bij die ene offerte dan maar. Duim duim duim
Oh dat is wel hoog Jaquote:Op woensdag 19 augustus 2015 16:55 schreef Puala het volgende:
[..]
7,2% rente. Ik weet niet of ik dat er voor over heb hoor. Moet er nog maar eens heel goed over nadenken.
Ik ben 1 mei begonnen, 1 juli proeftijd door. Dus ja, dat is kort. Ik had er alleen niet bij stilgestaan dat dat in mijn nadeel kon werken. In mijn hoofd had ik eindelijk een vast contract en was dat zaligmakend. Niet dus. Was even een domper gister, maar ik heb nog wat opties open staan gelukkig.quote:Op donderdag 20 augustus 2015 08:45 schreef Tink89 het volgende:
Oef Puala, dat valt niet mee...Hoezo te kort in dienst? Het is toch niet alsof je nog in je proeftijd zit ofzo? Ik werk hier ook pas een dik jaar, maar kreeg gewoon een hypotheek als 26-jarige alleenstaande.
Balen joh. Geen familie ofzo waar je tegen een gunstiger tarief kunt lenen?
En ik pak intussen rustig verder in
Maar zou het over een jaar bijv. makkelijker zijn om financiering te krijgen? Je huis rent niet weg en je lijf zal je dankbaar zijn als je een jaar wat rustiger aan doetquote:Op donderdag 20 augustus 2015 09:14 schreef Puala het volgende:
[..]
Ik ben 1 mei begonnen, 1 juli proeftijd door. Dus ja, dat is kort. Ik had er alleen niet bij stilgestaan dat dat in mijn nadeel kon werken. In mijn hoofd had ik eindelijk een vast contract en was dat zaligmakend. Niet dus. Was even een domper gister, maar ik heb nog wat opties open staan gelukkig.
Nee, familie is niet zo rijk
Met alle strenger wordende regels enz. durf ik eigenlijk die gok niet zo te nemenquote:Op donderdag 20 augustus 2015 11:50 schreef Chicolade het volgende:
[..]
Maar zou het over een jaar bijv. makkelijker zijn om financiering te krijgen? Je huis rent niet weg en je lijf zal je dankbaar zijn als je een jaar wat rustiger aan doet.
Vast, maar als je het zo doortrekt naar (laten we zeggen) 5 of 10 jaar, dan kan niemand meer een hypo nemen. Denk je dat de economie daar blij van wordt? Ik zou me niet al te veel zorgen maken. Daarnaast zal je vast iets meer verdienen en als het een beetje lukt bij je huidige baan, Puala, dan zal je tegen die tijd wel een vast contract krijgen. Glas is half vol of half leeg hequote:Op donderdag 20 augustus 2015 12:19 schreef Snoepje5 het volgende:
Wordt alleen maar moeilijker hoor. Maximale hypotheek wordt nog steeds ieder jaar aangescherpt.
Dat vaste contract heeft ze volgens mij al.quote:Op donderdag 20 augustus 2015 12:38 schreef younesel het volgende:
[..]
Vast, maar als je het zo doortrekt naar (laten we zeggen) 5 of 10 jaar, dan kan niemand meer een hypo nemen. Denk je dat de economie daar blij van wordt? Ik zou me niet al te veel zorgen maken. Daarnaast zal je vast iets meer verdienen en als het een beetje lukt bij je huidige baan, Puala, dan zal je tegen die tijd wel een vast contract krijgen. Glas is half vol of half leeg he
Jup vaste contract heeft ze. Ging er om dat ze er te kort werkte.quote:Op donderdag 20 augustus 2015 12:40 schreef Chicolade het volgende:
[..]
Dat vaste contract heeft ze volgens mij al.
quote:Op donderdag 20 augustus 2015 12:40 schreef Chicolade het volgende:
[..]
Dat vaste contract heeft ze volgens mij al.
Dat vaste contract heb ik, zoals gezegd al. Het verschil is dat ik naast mijn reeds een jaar lopende hypotheek nog een lening wil afsluiten. Een lening die ik al in meerwaarde heb gecreëerd in mijn huis, dus financieel geen risico is voor mezelf. Maar dat zien ze naast de hypotheek als risico, want is het verstandig enzo.quote:Op donderdag 20 augustus 2015 12:38 schreef younesel het volgende:
[..]
Vast, maar als je het zo doortrekt naar (laten we zeggen) 5 of 10 jaar, dan kan niemand meer een hypo nemen. Denk je dat de economie daar blij van wordt? Ik zou me niet al te veel zorgen maken. Daarnaast zal je vast iets meer verdienen en als het een beetje lukt bij je huidige baan, Puala, dan zal je tegen die tijd wel een vast contract krijgen. Glas is half vol of half leeg he
Als je een nieuwbouw woning hebt gekocht, dan zou ik het passeren zo lang mogelijk uitstellen, want je begint vanaf die dag met betalen.quote:Op woensdag 19 augustus 2015 16:20 schreef Snoepje5 het volgende:
Alles is geregeld. We kunnen nu gaan passeren bij de notaris zodra de aannemer zo ver is. Helaas kan het misschien nog wel 2 maandjes duren voordat we kunnen passeren.
Maar gelukkig is alles nu definitief rond mbt hypotheken
Dit inderdaad. Wij zijn ook zo laat mogelijk gegaanquote:Op donderdag 20 augustus 2015 12:50 schreef younesel het volgende:
[..]
Als je een nieuwbouw woning hebt gekocht, dan zou ik het passeren zo lang mogelijk uitstellen, want je begint vanaf die dag met betalen.
Maar als ik langer dan 2 maanden wacht en de rente stijgt, ga ik ook ¤400 per maand extra betalen voor de verlenging van de offerte.quote:Op donderdag 20 augustus 2015 12:50 schreef younesel het volgende:
[..]
Als je een nieuwbouw woning hebt gekocht, dan zou ik het passeren zo lang mogelijk uitstellen, want je begint vanaf die dag met betalen.
Als je gaat passeren, dan heb je de hypotheek al rond toch? Dat was bij mij althans het geval.quote:Op donderdag 20 augustus 2015 13:28 schreef Snoepje5 het volgende:
[..]
Maar als ik langer dan 2 maanden wacht en de rente stijgt, ga ik ook ¤400 per maand extra betalen voor de verlenging van de offerte.
quote:Op vrijdag 21 augustus 2015 18:01 schreef DrMarten het volgende:
Huis bekeken en waarschijnlijk maandag hypotheekboer bellen en kijken of ik een bod kan doen
Wij hebben de hypotheek voor 27 maart geregeld bij Rabo. Passeren was 1 juli.quote:Op donderdag 20 augustus 2015 13:28 schreef Snoepje5 het volgende:
[..]
Maar als ik langer dan 2 maanden wacht en de rente stijgt, ga ik ook ¤400 per maand extra betalen voor de verlenging van de offerte.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |