Zeker NIET mee eens. Een echte pay driver had nooit die GP van Barcelona gewonnen. Een echte pay driver had nooit zijn snelheid gehad en zijn toch soms wel vermakelijke (in goede zin) races. Toegegeven, het is geen beste coureur en waar Olav het bij Montoya nog wel eens verweten had een rare knikker in zijn kop te hebben, zo heeft Malle Nado vermoedelijk meerdere knikkers en grotere putjes in zijn bolle kale hoofd waar het nog wel eens mis kan gaan. Hij valt mij dit jaar 100% mee. Heeft dit jaar ook weinig schokkends laten zien t.o.v. voorgaande jaren. Hij heeft alleen een erg goede psych nodig om die arrogantie bij hem weg te nemen. Zonder zijn arrogantie en mindere gretigheid (die wel overduidelijk TE is) kan hij nog beter worden.quote:Op dinsdag 11 augustus 2015 09:42 schreef Vriezzer het volgende:
Zijn - vaak volstrekt onnodige - crashes zijn feiten net als dat hij wordt gesteund door de Venezolaanse overheid. Die steun is weliswaar indirect, via een staatsbedrijf, maar toch. Hij is de meest extreme vorm van pay-drivership en daar zal hij mee moeten leren leven.
Niet echt, de laatste jaren neemt het team alleen maar ervaren coureurs aan, maar het team heeft ook een rijke geschiedenis met onervaren coureurs, zoals Lorenzo Bandini (Acht races ervaring)Jacky Ickx (Twee seizoenen, 17 races), Niki Lauda (3 jaar ervaring) en Gilles Villeneuve (Tijdens zijn eerste F1 jaar al naar Ferrari, na slechts 15 races!). Gerhard Berger (3 jaar) en Jean Alesi (2 jaar F1) waren zo'n beetje de laatste twee 'onervaren' Ferrari coureurs.quote:Op maandag 10 augustus 2015 17:08 schreef Kleffe_Dop het volgende:
[..]
Dat heb ik ook gelezen, maar 2 seizoenen maakt hem natuurlijk geen 'ervaren' coureur op 19 jarige leeftijd, al helemaal niet in de traditie van Ferrari van ervaren coureurs die zichzelf reeds bewezen hebben.
Niet dat het onmogelijk is, maar het zou wel bijna revolutionair zijn voor Ferrari begrippen.
Mwah, vind ik een beetje te ver gaan, een beetje discussieren hier mag toch ook wel? Houdt het topic lekker vlot en komen er ook meer nieuwtjes, met alleen nieuwtjes plaatsen en geen discussies meer komen er minder fans in dit topic en hebben de nieuwtjes ook minder zin omdat je die net zo goed op de F1 sites kan vinden... Een discussie van 2 pagina's lang is ook weer niet nodig, maar een beetje heen en weer woorden tennis moet toch kunnen? Of moet ik deze discussie ook starten in het F1 algemeen topicquote:Op dinsdag 11 augustus 2015 11:37 schreef WEST het volgende:
Laten we het hier even bij alleen bij nieuwtjes houden. Verder discussiėren kan hier SPT / [Formule 1] Algemeen F1 topic #1
Ik heb er persoonlijk geen moeite mee. Een discussie mag maar ga er geen topic mee vol gooien. En daarom hebben we ook dat andere topic in het leven geroepen.quote:Op dinsdag 11 augustus 2015 12:17 schreef Meike26 het volgende:
[..]
Mwah, vind ik een beetje te ver gaan, een beetje discussieren hier mag toch ook wel? Houdt het topic lekker vlot en komen er ook meer nieuwtjes, met alleen nieuwtjes plaatsen en geen discussies meer komen er minder fans in dit topic en hebben de nieuwtjes ook minder zin omdat je die net zo goed op de F1 sites kan vinden... Een discussie van 2 pagina's lang is ook weer niet nodig, maar een beetje heen en weer woorden tennis moet toch kunnen? Of moet ik deze discussie ook starten in het F1 algemeen topic![]()
In dat andere topic is al bijna twee weken niet meer gepostz terwijl hier een fijne levendige conversatie over F1 gaande is, nav nieuwsberichten. Misschien moet je sommigen dingen die niet werken ook niet proberen af te dwingen.quote:Op dinsdag 11 augustus 2015 12:20 schreef WEST het volgende:
[..]
Ik heb er persoonlijk geen moeite mee. Een discussie mag maar ga er geen topic mee vol gooien. En daarom hebben we ook dat andere topic in het leven geroepen.
lijkt me logischquote:Op woensdag 12 augustus 2015 22:14 schreef alwaysonhold het volgende:
Volgens Autsport punt com wil Ferrari koste wat kost Verstappen hebben voor 2017. Ferrari heeft goede banden met Ferrari nog, hij deed zijn eerste autosport races rijden daar voor een soort challenge. http://plus.autosport.com(...)165108161.1439377028
Zou geweldig zijn.
Ik kan het niet lezen zonder te betalen? En Helmut Marko zou gezegd hebben dat Max ook voor 2017 vast zit aan een contract dus nergens heen kan.quote:Op woensdag 12 augustus 2015 22:14 schreef alwaysonhold het volgende:
Volgens Autsport punt com wil Ferrari koste wat kost Verstappen hebben voor 2017. MAx V heeft goede banden met Ferrari nog, hij deed zijn eerste autosport races rijden daar voor een soort challenge. http://plus.autosport.com(...)165108161.1439377028
Zou geweldig zijn.
Een vast contract in de F1 is niet echt een vast contract.quote:Op woensdag 12 augustus 2015 22:24 schreef opreis het volgende:
[..]
Ik kan het niet lezen zonder te betalen? En Helmut Marko zou gezegd hebben dat Max ook voor 2017 vast zit aan een contract dus nergens heen kan.
http://www.grandprix247.c(...)-at-ferrari-in-2017/quote:Op woensdag 12 augustus 2015 22:24 schreef opreis het volgende:
[..]
Ik kan het niet lezen zonder te betalen? En Helmut Marko zou gezegd hebben dat Max ook voor 2017 vast zit aan een contract dus nergens heen kan.
"Hé Helmut, nog motoren nodig voor 2017? Ruilen voor Max..?"quote:Op woensdag 12 augustus 2015 22:24 schreef opreis het volgende:
[..]
Ik kan het niet lezen zonder te betalen? En Helmut Marko zou gezegd hebben dat Max ook voor 2017 vast zit aan een contract dus nergens heen kan.
Of Button. Die moest 50 miljoen betalen om van dat contract met Williams af te komen.quote:
zou zomaar kunnen ...quote:Op woensdag 12 augustus 2015 22:50 schreef Ferry_76 het volgende:
[..]
"Hé Helmut, nog motoren nodig voor 2017? Ruilen voor Max..?"
Niet als Manor wellicht met Honda motoren gaat rijdenquote:Op donderdag 13 augustus 2015 16:43 schreef twiFight het volgende:
Lijkt me toch sterk omdat dan slecht één red bull team die motoren kan krijgen.
SPT / [Formule 1] Algemeen F1 topic #1quote:Op donderdag 13 augustus 2015 17:03 schreef Geralt het volgende:
Heeft iemand die Minichamps 1:43 van Max Verstappen - Melbourne debut kunnen bemachtigen via verstappen.nl?
Gelimiteerde oplage en persoonlijk gesigneerd, slechts 750 stuks en ik zag het net te laat dat die te reserveren was.
Godverdomme
PS: de 1:18 van Max die later dit jaar in de planning staat 1:18 van minichamps moet een 200 euro gaan kosten waarschijnlijk![]()
![]()
Ik heb er 1 kunnen bestellen. Nummertje 673 is voor mijquote:Op donderdag 13 augustus 2015 17:03 schreef Geralt het volgende:
Heeft iemand die Minichamps 1:43 van Max Verstappen - Melbourne debut kunnen bemachtigen via verstappen.nl?
Gelimiteerde oplage en persoonlijk gesigneerd, slechts 750 stuks en ik zag het net te laat dat die te reserveren was.
Godverdomme
PS: de 1:18 van Max die later dit jaar in de planning staat 1:18 van minichamps moet een 200 euro gaan kosten waarschijnlijk![]()
![]()
Ben benieuwd, al denk ik dat ze iets te ambitieus worden...quote:Honda wil snelheid Ferrari evenaren
Honda wil met hun Formule 1-motor de kracht van de Ferrari-motor evenaren. De Japanse motorfabrikant komt komend weekend voor de Grand Prix van Belgiė met nieuwe updates om het gat met de top verder te verkleinen. Honda kent tot dusver een lastig seizoen, na dit jaar te zijn teruggekeerd als partner van McLaren, en kon de krachtbronnen van Mercedes, Ferrari en Renault niet bijhouden.
meer
en stel dat Honda het kan, dan betekent het nog niet dat de McLaren dat ook kan, wanneer was het laatste goeie chassis ook alweer?quote:Op dinsdag 18 augustus 2015 08:58 schreef twiFight het volgende:
"Willen" kunnen ze altijd heMaar na de tegenvallende vooruitgang (let op: ik schrijf niet "prestaties") zou het ze sieren eens wat realistischere uitspraken te doen in de media. Laat ze eerst maar eens 5 races achter elkaar finishen.
Nou ja, ze zeggen dat ze een goed chassis hebben. Maar dan weet je pas zeker als de motor 100% presteert.quote:Op dinsdag 18 augustus 2015 11:21 schreef Tarado het volgende:
[..]
en stel dat Honda het kan, dan betekent het nog niet dat de McLaren dat ook kan, wanneer was het laatste goeie chassis ook alweer?
Indd.. Dit niveau strips kan nog net in de Telegraaf, maar wereldwijd als F1 team dit de wereld in slingeren, niet goed.. gewoon niet goedquote:
Ze zullen wel teveel Duitsers in dienst hebben..quote:Op dinsdag 18 augustus 2015 17:09 schreef motorbloempje het volgende:
Nou ja, niet goed, niet goed.Ik denk dat het verder hun imago niet zo zal schaden, maar jezusallemachtig, wat een gebrek aan humor
quote:Op dinsdag 18 augustus 2015 17:06 schreef Meike26 het volgende:
[..]
Indd.. Dit niveau strips kan nog net in de Telegraaf, maar wereldwijd als F1 team dit de wereld in slingeren, niet goed.. gewoon niet goedGelukkig is McLaren snel gestopt met hun McToons, toen ze opeens zo dik met Mobil1 sponsoring gingen werd het ook ineens niet leuk meer en hebben ze dat gelukkig ook snel gestopt.
Edit : Ik had het al een tijdje geleden geschreven op de FB pagina van GP radio, maar aankomend weekend heb/ben ik waarschijnlijk de fan column van deze GP. Als Button fan (hier wel bekend bij jullie) even mijn lichtje laten schijnen op zijn verdere carričre mogelijkheden.
quote:I was told beetroot juice is good for you after a hard training session, I'm not so sure!!! 😝 #RoadToSpa
Jupquote:Op dinsdag 18 augustus 2015 17:11 schreef Meike26 het volgende:
Jou ook wel bekend toch ? Die bietensap.. TWC heeft ook wekenlang bietensap in de deur van de koelkast gehad.. En het ging maar niet op..
Het is, zoals Honda het noemt, dat de motorcomponenten met elkaar samen moeten werken in plaats van tegen elkaar. Als een onderdeeltje niet goed werkt moet de rest dat compenseren en ga je zowel minder hard als dat je meer kans hebt dat het stuk gaat.quote:Op dinsdag 18 augustus 2015 19:40 schreef Fer het volgende:
Chassis is niet zo spannend dit jaar. Kwestie van een compacte pu en dan zo strak mogelijk die achterbody eromheen.
Mclaren Honda heeft dit jaar het kleinste achterchassis (size zero noemen ze hem), dus als de PU genoeg pk produceert, kunnen opeens de banden en remmen gaan "werken" en schieten ze zo q3 binnen.
Nee, wat ik bedoel is dat het chassis berekent is op een bepaald vermogen. Te weinig vermogen en je banden komen niet in hun ideale werkgebied kwa temperatuur.quote:Op dinsdag 18 augustus 2015 19:44 schreef Peterselieman het volgende:
[..]
Het is, zoals Honda het noemt, dat de motorcomponenten met elkaar samen moeten werken in plaats van tegen elkaar. Als een onderdeeltje niet goed werkt moet de rest dat compenseren en ga je zowel minder hard als dat je meer kans hebt dat het stuk gaat.
Klopt. Honda beweert dat ze wel het vermogen hebben, maar dat ze het mede door betrouwbaarheidsproblemen niet hebben kunnen tonen, waardoor de McLaren een drol leek, terwijl het chassis waarschijnlijk best goed is.quote:Op dinsdag 18 augustus 2015 20:01 schreef Fer het volgende:
[..]
Nee, wat ik bedoel is dat het chassis berekent is op een bepaald vermogen. Te weinig vermogen en je banden komen niet in hun ideale werkgebied kwa temperatuur.
Dat heeft de andere teams zeker veel gehinderd, helaasquote:Jos verstappen had er toen last van in de Stewart of Tyrell, minder vermogen dan de topteams, waar de Bridgestones op gemaakt waren. Jordan en Minardo later, toen zij naast Ferrari de enige bridgestone teams waren en de banden afgestemd waren op Schumacher ( in de Ferrari)
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |