Minmumloon van 1500 is bruto. Hou je 1100 van over ongeveer.quote:Op donderdag 6 augustus 2015 17:10 schreef 719103 het volgende:
Als 1500 een acceptabel minimum bedrag is wat iemand in ons land nodig heeft, dan moet het basis inkomen op 1500 gesteld worden. Wil je wat extra, dan moet je wat extra doen. Wil je een tijdsbesteding, dan kun je ook gaan werken.
Betaal je nog wel zorgverzekering dan? Dat zouden ze dan ook centraal moeten regelen.quote:Op donderdag 6 augustus 2015 17:13 schreef 719103 het volgende:
Je moet dan wel rekenen met afschaffing van alle toeslagen en belastingvoordelen.
Lijkt me ook zonder basis inkomen veel efficiënter. Dus ja, doen.quote:Op donderdag 6 augustus 2015 17:14 schreef JDx het volgende:
[..]
Betaal je nog wel zorgverzekering dan? Dat zouden ze dan ook centraal moeten regelen.
Dat is nog een nadeel ja. Door het basisinkomen daalt het aanbod van arbeid, wordt het schaarser en dus duurder. Deze stijgende loonkosten maken exporteren - een van de specialiteiten van het huis - moeilijker.quote:Op donderdag 6 augustus 2015 16:51 schreef eriksd het volgende:
[..]
Dan prijs je jezelf internationaal de markt uit. Recept voor ellende.
Bezuinigen zou ik het niet noemen, maar ik denk dat de zorgkosten wel een stuk naar beneden gaan als het basisinkomen ingevoerd wordt. Psychische klachten als burnouts en vormen van stress zullen een stuk dalen en verzorging zou meer binnen de familie plaats kunnen hebben. Niet in de orde van grootte die je volgens jouw berekening nodig hebt, maar ik denk wel dat het een redelijke invloed zou hebben.quote:Op donderdag 6 augustus 2015 15:56 schreef De_Kaas- het volgende:
1) Het kost jaarlijks 30-40 miljard euro extra. Doordat mensen minder werken kan je dit niet met hogere belastingen compenseren en zal je het bedrag grotendeels moeten bezuinigen op zorg en onderwijs (een enorme denivellering). Moet het budget op de zorg gehalveerd worden?
quote:Op donderdag 6 augustus 2015 16:56 schreef 719103 het volgende:
[..]
Geen reden meer om te schelden op mensen met een uitkering, want iedereen krijgt het zelfde basis inkomen.
(Kan dit forum dan nog blijven bestaan?)
Individuen zullen juist hogere lonen wensen. Door het basisinkomen daalt de nood om te werken en daalt dus het aanbod van arbeid (dat zijn de individuen die willen werken). Wanneer het aanbod daalt, wordt iets schaarser en stijgt de prijs. De prijs van werk is loon.quote:Op donderdag 6 augustus 2015 17:06 schreef 719103 het volgende:
De afnemers van arbeid betalen de prijs die door de markt bepaald wordt. Als mensen voor (bijna) niks willen werken, (...)
Volgens mij heb jij niet serieus nagedacht over de consequenties.quote:Op donderdag 6 augustus 2015 17:10 schreef JDx het volgende:
Eigenlijk vind ik het wel een prima plan,
Dat ben ik niet vergeten.quote:Op donderdag 6 augustus 2015 17:33 schreef 719103 het volgende:
Je vergeet, dat veel mensen liever werken dan thuis zitten.
Nee, ik vergeet dat niet. Sterker nog; ik heb dat in een uitgebreide berekening meegenomen in de OP. Dit om ook een realistisch beeld te geven van de financiële nadelen en de voorstanders te vragen hoe ze die willen oplossen.quote:Op donderdag 6 augustus 2015 17:37 schreef 719103 het volgende:
Je vergeet, dat heel veel werk overbodig wordt. De overheid maakt minder kosten voor controles en die ambtenaren kunnen weer ander werk gaan zoeken. Of eens gaan kijken of zij zelf kunnen rondkomen van het basis inkomen.
Maak je niet kwaad, dat is slecht voor je bloeddruk.quote:Op donderdag 6 augustus 2015 17:40 schreef De_Kaas- het volgende:
[..]
Nee, ik vergeet dat niet. Sterker nog; ik heb dat in een uitgebreide berekening meegenomen in de OP. Dit om ook een realistisch beeld te geven van de financiële nadelen en de voorstanders te vragen hoe ze die willen oplossen.
Jij bent daarentegen ELKE vorm van onderbouw vergeten. Je kaapt plotseling dit topic door al die informatie uit de OP te negeren en gewoon zonder uitleg, toelichting of berekening te zeggen "ja goed plan". Het is gewoon frustrerend hoe dom en off-topic jouw posts zijn: want het doel van het topic is juist om uit te leggen hoe je die financiële problemen overwint.
Manmanman.
Misschien dat dat jouw eigen luie insteek is, maar ik ga echt niet stoppen met werken bij een basisinkomen, en al helemaal niet bij het bedrag dat jij als voorbeeld noemt. Misschien dat er meer part timers zouden komen, en zeker meer ZZP'ers, dat geloof ik wel. Maar ik zie niet in waarom lonen omhoog zouden schieten, die 760 euro is namelijk geen aanvulling, maar een basis. Ik als werknemer heb nu genoeg aan 2500 euro, ben ik tevreden mee, doe ik mijn werk graag voor. Mijn werkgever weet dat ook. Waarom zou dat veranderen als ik 760 euro basis + 1740 salaris zou krijgen?quote:Op donderdag 6 augustus 2015 17:31 schreef De_Kaas- het volgende:
[..]
Individuen zullen juist hogere lonen wensen. Door het basisinkomen daalt de nood om te werken en daalt dus het aanbod van arbeid (dat zijn de individuen die willen werken). Wanneer het aanbod daalt, wordt iets schaarser en stijgt de prijs. De prijs van werk is loon.
Lonen zullen derhalve stijgen en Nederland wordt minder competitief.
Ik heb het niet over mezelf, ik pas economische logica toe op macroschaal. "De aanbod van arbeid daalt" betekent dat er over heel Nederland genomen minder aanbod van arbeid zal zijn. Al is er ergens wellicht een individu die juist meer zal willen werken. Je post raakt derhalve kant noch wal.quote:Op donderdag 6 augustus 2015 17:42 schreef Stranger het volgende:
[..]
Misschien dat dat jouw eigen luie insteek is, maar ik ga echt niet stoppen met werken bij een basisinkomen, en al helemaal niet bij het bedrag dat jij als voorbeeld noemt. Misschien dat er meer part timers zouden komen, en zeker meer ZZP'ers, dat geloof ik wel. Maar ik zie niet in waarom lonen omhoog zouden schieten, die 760 euro is namelijk geen aanvulling, maar een basis.
Behalve deze waslijst, de besparingen op de uitvoerende en controlerende ambtenaren is potentieel een verdubbeling van de besparing, hele gebouwen vol met papierschuivers kan je opheffen.quote:Op donderdag 6 augustus 2015 17:59 schreef 719103 het volgende:
Ik ken de bedragen niet precies, maar de besparing kan behoorlijk oplopen, als alle toeslagen en belastingvoordelen worden afgeschaft, inclusief de controle daarop.
Wat kost nu de hypotheekrente aftrek, kind toeslagen, zelfstandigen aftrek, MKB aftrek, algemene heffingskorting, alleen staande ouderkorting, aanvullende alleenstaande ouderkorting, arbeidskorting, inkomensafhankelijke combinatiekorting, ouderschapsverlofkorting, werkbonus, investeringsaftrek, studiefinanciering, studenten één ouder toeslag, studiefinanciering partnertoeslag, studiefinanciering tegemoetkoming deeltijders, studiefinanciering tegemoetkoming leraren, studiefinanciering tegemoetkoming ouders, studiefinanciering tegemoetkoming scholieren, studiefinanciering voor hbo en universiteit, studiefinanciering voor mbo, doorbetaald zwangerschaps- en bevallingsverlof, doorbetaald ziekteverlof, doorbetaald vakantieverlof, vakantietoeslag, uitkering algemene wet bijzondere ziektekosten, mantelzorg compliment,stimuleringspremies voor vrijwilligers, tegemoetkoming onderhoudskosten thuiswonende gehandicapte kinderen, tegemoetkoming planschade, tegemoetkoming lenen voor energiebesparende investeringen, uitkering wet beperking export, uitkering wet maatschappelijke ondersteuning (WMO), uitkering zelfstandig en Zwanger-regeling, zwangerschaps- en bevallingsuitkering (WAZO-uitkering), uitkering algemene kinderbijslag wet, tegemoetkoming chronisch zieken en gehandicapten (Wtcg), tegemoetkoming ziektekosten, uitkering algemene ouderdomswet, uitkering wet arbeidsongeschikten, aanvullende inkomensvoorziening ouderen, bijstandsverlening zelfstandigen, bijzondere bijstand. langdurigheidstoeslag, huurtoeslag, kinderopvang toeslag, kinderopvang toeslag gastouderopvang, kindgebonden budget, persoonsgebonden budget, zorgtoeslag, aftrek belastingvrije voet vermogensheffing, milieusubsidie zonnecollectoren, subsidie aanschaf en vervanging energiezuinige apparatuur, subsidie investering biogas installaties, subsidie woonerfbeplanting, vrijstelling belasting van personenauto's en motorrijwielen (BPM), vrijstelling motorrijtuigenbelasting (MRB)voor personenauto met een zeer lage CO2-uitstoot, BTW aftrek ondernemers, kleine ondernemers regeling, uitkering algemene nabestaanden wet, algemene ouderdomswet, inkomensvoorziening oudere werklozen, IOAW, IOAZ-uitkering, WAMIL, WAZ-uitkering, Werkloosheidswet, wet investeren in jongeren (WIJ),wet socialezekerheidsrechte gedetineerden, uitkering wajong, uitkering wet werk en bijstand, uitkering wet werk en inkomen kunstenaars, Beeldende kunstenaarsregeling (BKR), uitkering wet werken naar vermogen (WWNV), uitkering WIA, WIA - IVA, WIA - WGA, uitkering ziektewet, startersregeling startende ondernemers, aftrek ijtelling voor milieuvriendelijke leaserijders, subsidie aanschaf van elektrische voertuigen en/of oplaadpunten, aftrek woon-werkverkeer, aftrek werkkostenregeling, aftrek pensioenopbouw zelfstandigen, om er maar een paar te noemen?
Dat wordt allemaal overbodig bij een redelijk basis inkomen voor iedereen.
Die bedragen staan in de OP. Misschien dat je nu kan uitleggen wel flankerend beleid er nodig is om de rest van het tekort aan te vullen.quote:Op donderdag 6 augustus 2015 17:59 schreef 719103 het volgende:
Ik ken de bedragen niet precies, maar de besparing kan behoorlijk oplopen, als alle toeslagen en belastingvoordelen worden afgeschaft, inclusief de controle daarop.
Er wordt in de op gesteld dat er slechts 6 miljard aan uitvoeringsbesparingen is, mijn gevoel zegt mij dat dit veel meer is.quote:Op donderdag 6 augustus 2015 18:06 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Die bedragen staan in de OP. Misschien dat je nu kan uitleggen wel flankerend beleid er nodig is om de rest van het tekort aan te vullen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |